פורום האשה והרחם

הפורום עוסק בבריאות האישה והרחם; מומחי איה מדיקל ישמחו לענות על כל השאלות הקשורות במחלות גיניקולוגיות הקשורות לרחם, שחלות, חצוצרות, צוואר הרחם, אנדומטריוזיס. תפיסת העבודה של מומחי הפורום היא כי יש לעשות ולמצות כל טיפול אפשרי על מנת לשמור ולשמר את רחם האישה בכל מחיר. האינדיקציות המוחלטות לכריתת רחם הן גידולים סרטניים או טרום סרטניים של המערכת הרבייה, צניחות רחם בדרגת חומרה גבוהה, קרע של הרחם בלידה, דימום בלתי נשלט לאחר לידה והעדר תגובה לטיפולים שמרניים בבעיות שפירות. בעיות או מחלות אחרות ניתנות לטיפול בטכנולוגיות ובאמצעים אחרים. ולכן ראוי שהשיקולים לבחירת הטיפול המיטבי באישה יתחשבו ברצונה של האישה לשמור על רחמה. יש להציג בפני האישה את כל החלופות בהתאם לגילה, הרקע שלה וסגנון החיים שלה. לנשים שצפויות לעבור כריתת רחם, מומלץ לא להיחפז בקבלת החלטה על כריתת רחם, אם לא מדובר באינדיקציה דחופה או גידול סרטני, חלילה. שתפו את הרופא, שאלו שאלות נוקבות ואם אתן לא שקטות, פנו לקבלת חוות דעת שנייה. אל תהססו להתייעץ עם כל מי שיכול לסייע לכם לקבל חוות דעת מושכלת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1916 הודעות
1690 תשובות מומחה

מנהלי פורום האשה והרחם

29/01/2019 | 14:44 | מאת: אודיה

ילדתי לפני חודשיים בדיוק ולא קבלתי מחזור מאז הלידה..הנקתי במהלך החודש הראשון לתקופה של חודש ימים..ומאז שהפסקתי להניק לא קבלתי מחזור וחלף כבר חודש מהמועד שהפסקתי...ואין מצב שאני בהריון כי לא קיימתי עדין יחסי מין תודה והמשך יום נעים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אודיה, אני מניח שאת ״הקיסרית״ משאלה קודמת. אין זה חריג שוסת מתעכבת במשך מספר חודשים. היא תגיע בסוף (לפני המשיח בוודאי...) בריאות ואושר

28/01/2019 | 22:56 | מאת: אליס

במהלך הבדיקה רשמו לי את התוצאות הבאות מדובר ביום ה 13 מהיום הראשון של המחזור( והיום ה8 מסיומו). אשמח לדעת אם התוצאות תקניות. רחם- אורך 43 ממ עובי 32 ממ רוחב 45 ממ עובי רירית רחם 5 ממ שחלות- אורך 30 ממ רוחב 18ממ ימנית אורך 23 ממ רוחב 15 ממ שמאלית

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין, אני בת 22

שלום אודיה, אני מניח כי הבדיקה נעשתה במסגרת מערב זקיקים. אם המחזורים שלך סדירים אז רירית הרחם 5 מ״מ היא קצת דקה. אין גם מידע לגבי זקיקים בשחלות. אם המחזורים אינם סדירים - אין טעם בבדיקה יחידה כדי להעריך תקינות ויש לבצע עוד בדיקות. בהצלחה.

גיל 22 הוא גיל נפלא...

27/01/2019 | 20:43 | מאת: ריקה

אני בת 68 ונוטלת הורמונים מאז הפסקת הוסת בשנים האחרונות אני נוטלת אויאנה פעם ביומיים בשנה האחרונה עובי רירית הרחם הוא 9 מ"מ -בשלוש בדיקות אולטרסאונד. הרופאה לקחה ביופסיה והתוצאות בסדר גמור אני מעונינת להמשיך עם ההורמונים השאלה היא אם ההורמונים גורמים לרירית להתעבות והאם ישנה סכנה בהמשך נטילתם

לקריאה נוספת והעמקה

ריקה שלום, הורמונים בהחלט יכולים לגרום לעיבוי רירית הרחם. נטילה ממושכת של הורמונים אף נחשבת כגורם סיכון להתפתחות גידולים ברחם אם כי הסיכון הוא נמוך. אם את חייבת להמשיך בטיפול לטובת איכות חייך, עלייך להמשיך להיות במעקב כדי לזהות שינויים לא סבירים בעובי רירית הרחם. רפואה שלמה

21/01/2019 | 20:22 | מאת: נטלי

שלום אני בת 25 עברתי בעברי 3 ניתוחים קיסריים מבחירה שלי האחרון היה לפני 7 חודשים אני מתכננת בעתיד עוד 2 הריונות לפחות ומן הסתם זה יהיה קיסרי אני רוצה לדעת עד כמה זה יהיה מסוכן לי לעשות עוד ניתוח אחד או שניים אני מציינת שההריונות והניתוחים עברו טוב מאוד בלי הידבקויות בלי שיליה נעוצה הכול היה תקין עד כמה זה יהיה לי מסוכן לעשות עוד ניתוח בעתיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, אין מניעה ל-4 ניתוחים קיסריים או יותר אולם עלייך לדעת כי כל ניתוח קיסרי מוסיף נדבך לפגיעה ברחם כך שלא ניתן להעריך מה תהיה ההשפעה המצטברת על הרחם וההריון. בכל מקרה - לא תהיי הראשונה לעבור מספר כזה של ניתוחים קיסריים. בהצלחה.

22/02/2019 | 09:40 | מאת: נטלי

דוקטור שלום שוב יש לי עוד שאלה אני כבר 8 חודשים אחרי קיסרי 3 הכול היה תקין גם בהריונות גם אחרי ניתוחים השאלה שלי מה הסיכון לץכננן עוד הריון עכשיו ולא לחכות שנה שנה וחצי כפי שמומלץ

17/01/2019 | 15:50 | מאת: נטלי

מה התוצאות אומרות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, בודאי ביצעת את הבדיקה בשל תסמינים של דלקת נרתיקית. דלקת נרתיקית נגרמת על ידי מספר מחוללים. בקטריאל וגינוזיס הוא אחד המחוללים ויש לטפל בו בהתאם לאבחנה. לעיתים קרובות מדובר בדלקת עיקשת החוזרת בתדירות גבוהה. במרכז איה מדיקל יש מרפאה ייחודית לדלקות נרתיקיות עיקשות. אם את מעוניינת בייעוץ עשי זאת בטלפון 037646930. רפואה שלמה.

17/01/2019 | 09:26 | מאת: נעמי

שלום, אני בת 32, ראיתי כתמים חומים בהירים שממשיכים לטפטף כבר כמה ימים ואני כמה ימים בודדים אחרי הוסת. בדרך כלל הווסת והביוץ שלי מאוד סדירים מבחינת הזמן שלהם. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמי, מגוון סיבות יכולות לגרום לתופעה שאת מציינת - בעייה כלשהי בצואר הרחם, פוליפ רחמי, חוסר איזון הורמונלי... זה לא נשמע דרמטי אולם כדאי להבדק אצל רופא נשים ולבצע בדיקת פאפ ואולטראסאונד כצעד ראשון. רפואה שלמה.

היי ילדתי ב 14.11.18 לידה רגילה לא הנקתי מעולם עדיין לא קיבלתי מחזור עברו חודשיים רציתח לדעת אם זה נורמלי? אציין שבלידות הקודמות אחרי חודש וגם שלושה שבועות אחרי הלידה קיבלתי ועכשיו אין שום סימן ונגיד שזה נכון ואני בהריון איך מחשבים את השבועות ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דיקלה, פער זמנים כזה אינו חריג. עם זאת, אם את בהריון עלייך לאשר זאת בבדיקת שתן או דם. גיל ההריון ייקבע לפי אולטראסאונד.

09/01/2019 | 21:52 | מאת: רעות

עשיתי כריתת רחם בדוח הניתוח נכתהב רחם בגודל 12 שבועות.. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רעות, נהוג להתייחס לגודל הרחם לפי מפתח של שבועות הריון. אין כל משמעות לציון 12 שבועות. רפואה שלמה.

17/12/2018 | 15:48 | מאת: זוהר

בת 23 הריון ראשון שלי בשבוע 14 נצפתה ציסטה בשחלה שמאל שלי בערך 15 על 36 ציסטה זאת הולכת וגלה כיון אני שבוע 18 גודלה עומד על 4.7 ס"מ בערך מה ניתן לעשות האם היא מסכנת את העובר ומהן הסכנות הכרוכות בניתוח בהריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זוהר, בפרמטרים של גודל הציסטה ושבוע ההריון, אני ממליץ להימנע מניתוח כל עוד הדבר אפשרי. הציסטה כשלעצמה אינה מסכנת את העובר. במידה שניתן להשתכנע שהציסטה אינה ממאירה ואינה גורמת לכאב בטן חריג - ניתן לעקוב אחריה בלבד ללא ניתוח. רפואה שלמה.

06/12/2018 | 17:00 | מאת: אנונימית

היי.. אני בת 17 ובדרך כלל יש לי מחזור די קשה עם המון כאבים ודם. הוא לא לגמרי סדיר אבל לא ממש בהבדלים גדולים אני לא מקיימת יחסי מין, הפעם האחרונה שקבלתי מחזור היתה ב18.10 ועכשיו כבר ה5.12 ועוד לא קבלתי.. אני די דואגת.. בנוסף, מחודש שמיני בערך התזונה שלי השתנתה ואני מודעת לכך שאני לא אוכלת הרבה וכמובן שצריכה לשנות את זה אני יודעת שיש קשר בין זה לבין איחור מחזור.. רציתי לדעת מה אני עושה במצב כזה? ואיך אני גורמת למחזור להגיע והאם ההפרש הזה הוא בכלל תקין ונורמלי ואין לי מה לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

היי, עם סיפור רקע של מחזורים לא סדירים כמו שאת מתארת עלולים להיות פערים חריגים בין הוסתות מדי פעם. להערכתי אין לך מה לדאוג. רצוי שרופא נשים או אנדוקרינולוג יפנה אותך לבדיקת הורמונים. רק אם הפערים הם חריגים (למעלה מ-3 חודשים) כדאי לפעול כדי לזרז את הגעת הוסת. רפואה שלמה.

שואלת בשביל אחותי שהתגלה אצלה סרטן בצואר הרחם בגודל 5 סמ עברה טיפול הקרנתי ובריכתרפיה . בתל השומר. לאחר שנה בדיקה נוספת העלתה כי נשארו לה נגעים בצואר וקצת לכיוון הבלוטות הלימפה ליד האגן. מציעים לה ניתוח גדול וקשה. קראתי על בחורה שטיפלת בה שהסרת לה את הבלוטות בניתוח קטן לקחת סיכון. האם יש טעם לנסות ולבוא להתייעץ מציינת שהיא לפני החלטה לא יודעת מה לעשות אם ניתוח או כימו וטיפול ביולגי שהסיכוי שנונתים לגביו לא גדול אשמח לקבל תשובה. המון תודה רונית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, את מתארת מקרה קשה ומורכב. באיה מדיקל שותף ד״ר רם איתן - אחד האונקו-גינקולוגים המשובחים שהכרתי ב-35 שנות עבודתי. אני מציע לך להגיע ליעוץ אצלו. לקביעת פגישה התקשרי 037646930. רפואה שלמה.

29/11/2018 | 13:46 | מאת: נורית

בת 51.5. מקבלת מחזור עדיין סדיר. בבדיקת אולטרסאונד ביום הרביעי לווסת (הדימום ביום הזה הפך לבורדו- חום) - הרירית שנצפתה היתה סדירה ועובייה 6 ממ. הטכנאית אמרה שהרירית תקינה ודקה. האם תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט תקין.

26/11/2018 | 09:41 | מאת: יפעת

בת 64 בבדיקה שיגרתית אולטרסאונד ויגינלי (שלא עשיתי שנתיים) ראו: ציסטה בגודל 6.5 מ"מ בתוך השחלה הימנית . צלול והשאר תקין. מה זה אומר? תודה על המענה שאקבל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יפעת, זהו ממצא זעיר מאד שכמותו נפוצים והוא חסר משמעות בדר"כ. כדי להיות בטוחים כדאי לחזור על אולטראסאונד כעבור 3חודשים לשלול דינמיקה.

25/11/2018 | 22:41 | מאת: חנה

אני בת 54 יש לי אבן בכליה גודל 0.7 סובלת מדימומים קלים הפנו אותי לרופאת נשים בדיקת פאפ ופיפל תקין הרירית עבה 12 ס"מ מכיוון שהאולטרסאונד לא היה ברור התכנאית רשמה שיתכן שהרחם שרירני או יש פוליפ נשלחתי לפרוסקופיה אבחנתית הרופא אמרה לי שיתכן אני צריכה לכרות את הרחם אני השבוע יעשה פרוסקופיה האם יש טיפול אחר חוץ מכריתת הרחם? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
25/11/2018 | 22:45 | מאת: חנה

הרופא עוד לא עשתה לי פרוסקופיה פשוט רופאת נשים החליטה שצריך לכרות את הרחם רופא משפחה טוען שהדימום מהאבן שנמצאת בכליה מה עלי לעשות

שלום רב, אני מניח כמעט בודאות שנשלחת לבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית ולא לפרוסקופיה. ההחלטה על כריתת רחם היא מוקדמת מדי לפני ביצוע ההיסטרוסקופיה. עדכני אותי בתוצאות הבדיקה ואוכל ליעץ לך הלאה. רפואה שלמה.

שלום רב, ראי את תשובתי על שאלתך השניה.

26/11/2018 | 12:53 | מאת: חנה

שלום לך בהמשך לשאלתי מאתמול עשיתי היום הסטרוסקופיה אבחנתית התוצאות הם תעלת צוואר תקין חלל רחם לא תקין פוליפ רירית רחם תקין אטרופית נצפה פוליפ בקוטר 25 מ"מ לערך היוצא מן הקיר השמאלי בעל מראה חלק ושפיר הרירית אטרופית ועשירה בכלי דם מורחבים נראו פתחי החצוצרות ממליצה על ניתוח הסטרוסקופיה האם חייבים לעשות ניתוח או יש טיפול אחר ללא ניתוח אני עם כדורי אספרין וכדורים של סכרת אודה לך על התשובה תודה רבה

מדוע אינני רואה את תשובתך קיבלתי הודעה שיש לי תשובה ואינני רואה האם יש כדור הרגעה אחר מנורופן קוויק מכיוון שיש לי כאבים חזקים בבטן התחתונה לאחר הבדיקה

אני בת 42 עם מחזור סדיר של כל 25-26 יום.היום פעם ראשונה הופיע לי מחזור אחרי 14 יום מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

נילי שלום, דימום חריג מצדיק התייחסות כלשהי. עלייך לפנות לבדיקת רופא כולל בדיקת אולטראסאונד ובדיקת צואר הרחם. רפואה שלמה.

19/11/2018 | 16:44 | מאת: ירדן

שלום אני מבקשת לדעת מה זה עובי 0.85 ס"מ של רירית הרחם?

שלום ירדן, הנתון של עובי רירית הרחם ללא פרטים נוספים הוא חסר ערך. הנתונים הדרושים - גילך, האם המחזורים סדירים, באיזה יום של המחזור את נמצאת, האם את בטיפולי פריון ועוד. רפואה שלמה.

12/11/2018 | 21:31 | מאת: איה

אני לוקחת כבר כמה שנים גלולות. ביום רביעי לפני כמעט שבוע התחלתי חפיסה חדשה. אני נוטלת את הגלולה בכל לילה ב9. משום מה ביום שני בבוקר התעוררתי בבהלה ששכחתי ליטול את הגלולה של יום ראשון ולכן ב6 בבוקר נטלתי אותה. בשני בערב גיליתי שנטלתי בבוקר את הגלולה של יום שני ושבכלל לא שכחתי בראשון לקחת גלולה. כלומר- נטלתי 2 גלולות בפחות מ12 שעות וכעת חסרה לי הגלולה של יום שני. האם עלי להשלים אותה עם גלולה אחרת מחפיסה שונה או פשוט לדלג על שני בערב ומשלישי להמשיך כרגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום, את יכולה להרגע, לא גרמת לשום נזק. רפואה שלמה.

היי. אני סובלת מזה תקופה ארוכה מאוד מהפרשות ריריות בנרתיק,בעלות צבע משתנה משקוף ועד צהבהב. ללא גרד וללא ריח ,אך תחושה איומה ולא נעימה של חוסר הגיינה וצורך תכוף בהחלפת תחתוניות. בדיקת pap תקינה. בדיקת תרבית- פלורה רגילה . קיבלתי גם טיפול אנטיביוטיקה חזק שלא עזר. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מעבר לאי-נוחות האסטטית איני מתרשם שיש בעייה רפואית כלשהי. הפרשות כאלה הן שכיחות ולא מבשרות על בעייה כלשהי. אם הפסקת לאחרונה נטילת גלולות, כמות ההפרשות יכולה להיות יחסית רבה. אל דאגה. רפואה שלמה.

10/11/2018 | 09:19 | מאת: אנה

שלום אימי עברה ניתוח כריתת רחם עקב צניחה מלפני שנה. לפני כמה חודשים היא התחילה להרגיש שיש איזה וו בולט בנרתיק, רופאת נשים אמרה לה שזה יכול להיות התפר שאמור להתמוסס מעצמו. זה מפריע לעיתים בעמידה או ישיבה. האם צריך לדאוג? בניתוח הוחדרה לאימי רשת. תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אנה, שנה לאחר ניתוח אין יותר תפרים שצריכים להתמוסס. לדעתי מה שאימך חשה זה חלק מהרשת שמתבלט לתוך הנרתיק. כלומר, אין סגירה מלאה של הצלקת הניתוחית. באיה מדיקל יש נסיון רב בטיפול בכשל מיקום רשת נרתיקית. נשמח ליעץ לך. צרי קשר בטלפון 037646930.

רציתי לדעת על שחלות פוליצסטיות +hcl בשחלה שמאלית שיוצרים כאבים מטורפים ובלתי נסבלים בזמן מחזור. האם זה מסוכן? מה אפשר לעשות כשכואב כל כך? והאם אני צריכה ללכת לבדוק את זה שוב פעם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמה, שחלה פוליציסטית אינה סיבה לכאב שאת מתארת. התיאור מתאים יותר לאפשרות של אנדומטריוזיס. בודאי שראוי להבדק שוב. באיה מדיקל מאבחנים ומטפלים בכאבי אגן מסיבות שונות. ניתן לקבוע פגישה בטלפון 037646930. רפואה שלמה.

04/11/2018 | 22:32 | מאת: ח

הי, הרופאה רשמה לי זידובל ג'ל פעם ביום 5 ימים וטבליות קלוטרי, לא זוכרת את הוראות השימוש שאמרה האם משתמשים בשניהם יחד?

שלום רב, אין מניעה לשימוש בשני התכשירים גם יחג. רפואה שלמה.

הריון שבוע 9 קימתי יחסי מין פעמים יצא לי הפרשה חומה מה זה אומר האם יש קשר פאפ asc us

לקריאה נוספת והעמקה

רוית שלום, עלול להיות קשר אך לא בהכרח. בכל מקרה, ASCUS מצדיק המשך מעקב כמו הפנייה לקולפוסקופיה או ביצוע פאפ חוזר. רפואה שלמה.

03/11/2018 | 03:55 | מאת: רוית

דחוף בדיקה אשמח לעזרתך שלום אני בת 37 בהריון חודש 3 רוצה לצין שעברתי בדיקת פאפ יצא ATYPICAL SQUAMOUS CELLS OF UNDETERMINED SIGNIFICANCEׂ ASC US THE Changes are present in few calls satisfactory pap smaear repeated שלום אשמח מאוד לעזרתך אני בחודש 3 בהריון. עשיתי בדיקת פאפ פעם הקודמת יצא לא תקין זן 68 לגבי זנים לא ככבבטוחהעשיתי קולסוקופיה יצא תקין עכשיו עשיתי שוב פאפ. קבלתי תוצאה באנגלית שרשום למעלה acs us מה זה אומר התשובה הזאת איך זה ישפיע על ההריון על העובר ? בבדיקת פאפ לקחתי נר של אלטמן זה קשור? מה זהבכלל..האם קיים טיפול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוית, כל הפרטים שסיפקת נוגעים להידבקות בוירוס הפפילומה בצואר הרחם. זאת אמנם לא סיבה להלחץ אולם רצוי מעקב אחת ל-3 חודשים. רפואה שלמה.

17/10/2018 | 16:18 | מאת: מ.ד

שבוע 6 +2 לפי תאריך וסת אחרונה אתמול בוצע אולטרסאונד ראשון ממצאים: שק הריון עם תוכן אקוגני לא סדיר לא נצפה שק חלמון וקוטב עוברי רופא נשים שלח אותי לבית חולים עם חשד להפלה. בבית החולים המליצו להמתין עוד שבוע ולחזור על האולטרסטונד ואז לקבל החלטה. האם יש סיכוי שיתפתח משהו? שמשהו אולי התפספס באוחטרסאונד כי זה מוקדם מידי. או שזה ככל הנראה הפלה?

12/10/2018 | 14:49 | מאת: הגלולה הראשונה בחפיסה

היי אני נוטלת גלולות יאז פלוס במשך 3 שנים ברציפות את הגלולה הראשונה של החפיסה שכחתי לקחת ( אין לי הפסקה בין חפיסה לחפיסה יש גלולות לבנות) וקיימתי יחסי מין ללא אמצעי מניעה יש סיבה לדאגה?

11/10/2018 | 10:15 | מאת: זיוה המושבניקית

אמורה לעבור כריתת רחם בגלל בעיה רפןאית. מה לגבי יחסי מין. יש מגבלות במיוחד בנושא חדירה? הנרתיק נסגר בקצה והמחשבה שיקרע ביחסי מין מרתיע אותי. (היו מצבים שהרגשתי את איבר המין בכניסה לרחם). בתודה ד"ר.

במהלך בדיקה שגרתית, נמצא אצלי ממצא אקוגני בגודל 3 מ"מ.בחלל ברחם צמוד לצוואר הרם, ללא זרימה בתוכו, לא הובהר לי מה זה ? רק רשום ספק פוליפ, או הסתיידויות, האם צריך לטפל? ברצוני לציין כי בעבר הורדתי פוליפ מהרחם מספר פעמים. אודה לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

דינה שלום, לא נשמע כסיבה לדאגה, בודאי אם בעברך עברת ניתוח קיסרי. בכל מקרה מעקב מוצדק ואולי אפילו נטילת דגימה (בדיקת פיפל) או היסטרוסקופיה אבחנתית. רפואה שלמה.

29/09/2018 | 01:00 | מאת: אילנה

היי,הרופא נתן לי טיפול של זידובל גל למשך 5 ימים פעם ביום בלילה וקלוטרי במשך שלושה ימים גם כן בלילה. שאלתי היא האם להשתמש בהם יחד בו זמנית?או קודם לסיים טיפול אחד ולעבור לשני? עוד שאלה בנוגע לזידובל ג׳ל.. אם הגירוד הוא חיצוני יש להשתמש במזרק לצורך פנימי?או למרוח את זה רק חצוני?

אילנה שלום, ניתן להשתמש בשני התכשירים גם יחד. הג׳ל נועד לטיפול פנימי אולם ניתן גם למרוח אותו חיצונית. רפואה שלמה.

25/09/2018 | 10:52 | מאת: דואגת

שלום, נשלחתי לבצע אולטראסאונד שחלתי בעקבות גילוי של ציסטה בשחלה הימנית לפני כארבעה חודשים, תאריך הוסת האחרון שלי היה ב-20/09/18 מתי מומלץ לבצע את הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מומלץ להצע את הבדיקה בשבוע שלאחר סיום הוסת. רפואה שלמה.

22/09/2018 | 04:20 | מאת: מעיין

שלום רב, בת29, נשואה עם 2 וגינליות במועד, האחרונה לפני כ3 שנים.סרטן השד במשפחה כולל אמא לפני כשנה הותקן התקן ללא הורמונים, הוצא לאחר דימום יותר מחודש, ניתנו גלולות יאז, הדימום המשיך,עובי הרירית היה 15 ממ, נלקחה דגימה נמצא פרוגרסטרון, הופסקו גלולות, ניתן פרוגרסטרון לחידוש הרירית,. הדימום התגבר, הפסיק ליומיים שלושה וחזר לאחר הפסקת הטיפול. בבדיקה נוספת הרירית דקה יותר,דימום קיים יותר מ3 חודשים מהוצאת ההתקן.הדימום לעתים נחלש ולעתים כבד יותר מהוסת. שוב עם פרוגרסטרון ומדממת . נלקחו פאפ וביופסיה נוספת, אין תשובות עדיין מה ניתן עוד לעשות? זה פשוט בלתי נסבל

לקריאה נוספת והעמקה

מעיין שלום, במקרים ממושכים כאלה מומלץ לבצע בדיקת היסטרוסקופיה. באיה מדיקל יש לנו נסיון רב באבחון וטיפול מצבים כאלה. באם את מעונינת תקבעי פגישה 037646930. רפואה שלמה.

אני בת 53 ללא מחזור 7 שנים יש לי דלקת בשתן בתרבית יצא שיש חיידק קולי וגם יש חשש לאבנים בדרכי השתן כי בניגוב יש דם כאבים במותניים הרופא אמר שהדלק עלתה לכליות מחכה לאולטראסאונד של אבנים של דרכי שתן וכליות כעת אני עם דימום חזק כמו מחזור רופא משפחה טוען שכנראה יש אבנים בדרכי שתן ובגלל זה הדימום מכיוון שהייתי אצל רופאת נשים ביצעתי פאפ ופיפל הכל יצא תקין מה עלי לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

חנה שלום, אורולוג הוא הכתובת לבעייתך. רפואה שלמה.

יש לי אבן בגודל 0.7 עם דימום חזרתי שוב לרופאת נשים אמרה שנראה לה שיש לי רחם שרירני או פוליפ כי הרירית עבה 12 ס"מ אמרה שאולי צריך לכרות את הרחם כי אני בת 53 שלחה אותי להסטרוסקופיה אבחנתית האם יש דרך אחרת חוץ מלכרות את הרחם תודה רבה

17/09/2018 | 16:30 | מאת: אליה

צהריים טובים, האם זרע שטוף חי משמעותית פחות שעות מזרע רגיל? אם ביצעתי הזרעה 24 שעות לפני ביוץ האם יש סיכוי כלשהו להריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זרע שטוף לא חי פחות מזרע רגיל ובהחלט יש סיכוי להריון להריון בתזמון של ההזרעה שביצעת. אני ממליץ בדר״כ לבצע 2 הזרעות בפער של 24 שעות. בהצלחה.

שלום רב דוקטור אני מאוד מודאגת יש לי ציסטה 3.5 סמ בגלל התקן הורמונלי מירנה מרגישה גם שהבטן מתנפחת האם יש טיפול מונע שלא ימשיך לגדול ואיזה עוד אלטרנטיבה יש במצב הזה תודה רבה תמי

לקריאה נוספת והעמקה

תמי שלום, התופעה שאת מתארת מוכרת ואין צורך בשום טיפול פרט למעקב. רפואה שלמה.

10/09/2018 | 18:17 | מאת: שרון

הי ד"ר, פניתי אליך פה בעבר ואף קבעתי תור במרפאה אך ביטלתי. לפני חמישה חודשים אובחנה אצלי דלקת בשלפוחית אשר כללה אי קולי ואוראופלזמה משני סוגים. הבדיקה האחרונה שבוצעה ביוני הראתה כי מה שנשאר זה רק האוראופלזמה פרבום. אני מטופלת אצל רופא פרטי וגם הלכתי לאורוגניקולוג מאוד מומלץ ומוכר והם טוענים שצריך לתת זמן לריקמה להחלים. עברו כבר חמישה חודשים מאז הדלקת ויש עדיין ימים שאני מרגישה נורא. כאבים, צריבה במתן השתן, תכיפות ויש לי גם ריח שאיני מזהה. למרות שבאמת נעזרתי באנשים מאוד טובים ומומחים אני עדיין סובלת. אני פשוט לא מבינה את זה. אני לא חשופה לקיום יחסי מין והדלקת הופיעה לאחר יחסי מין כפויים. ביזומתי לא קיימתי יחסים כשנה וחצי. אשמח לדעת אם תוכל לסייע לי. אני באמת אובדת עיצות וסובלת עד לאין שיעור. אני כבר מרגישה שכנראה אלה החיים החדשים שלי- חיים של סבל. אם לדעתך יש מה לעשות אקבע תור. ביטלתי את הקודם מרוב יאוש. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, אין לי להוסיף דבר על תשובתי בעבר חוץ מאשר שיאוש לא יביא איתו שום ריפוי או הקלה. נהפוך הוא. רפואה שלמה.

07/09/2018 | 11:31 | מאת: מיכל

בת 58 היום חוויתי פעמיים בריחת שתן לא טיפות . מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, ראשית עלייך להבדק על ידי רופא/ת הנשים שלך. מומלץ לבצע תרבית שתן לשלילת זיהום סמוי ובהמשך לבצע בדיקה הנקראת אורודינמיקה. התוצאות יאפשרו אבחון סיבת דליפת השתן וטיפול מתאים. רפואה שלמה.

06/09/2018 | 10:07 | מאת: דניאלה

אפשר לעשות היסטרוקופיה ניתוחית בזמן ביוץ או עדיף שלא ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאלה, בהחלט ניתן אם כי עדיף לבצע בימים הראשונים לאחר הוסת שכן רירית הרחם דקה יותר בתקופה זאת. רפואה שלמה.

03/09/2018 | 12:21 | מאת: אסנת

הסיטרוקופיה ראה וטפל מתאימה גם להוצאת שרירן תת רירי 2.5 סנטימטר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא. שיטת ראה וטפל מתאימה לממצאים קטנים כמו פוליפים רחמיים או שליפת התקן תוך רחמי.הסרת שרירן תת-רירי היא פעולה מורכהת יותר. רפואה שלמה.

30/08/2018 | 18:11 | מאת: שני

היי לפני יומיים הרגשתי כאבים עזים בבטן התחתונה בצד ימין הלכתי למיון עשיתי ct בטן וגילו שם ציסטה בגודל 2.5 ס''מ בשחלה הימנית. אמרו לי שהכאב יחלוף ולא רשמו לי שום תרופה. הכאב לא עובר אני ממש סובלת מכאבים האם ללכת למיון שוב? יש סכנה עם ציסטה בשחלה? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ציסטה שחלתית קטנה כמו שלך נפוצה מאד. עם זאת, במידה שהכאב לא חולף יש חשש לשיזור השחלה (פיתול/סיבוב) וזהו מצב שיש לטפל בו בדחיפות. מציע שתפני שוב לרופא שלך או למוקד פניות דחופות/מיון (לפי עוצמת התלונות). רפואה שלמה.

28/08/2018 | 18:17 | מאת: מירהה

שעושים היסטרוקופיה אבחנתית הבנתי שאפשר לעשות אותה בהרדמה מקומית או איזורית , ושאלתי היא האם גם בהרדמה מקומית וגם בהרדמה איזורית מזריקים את הזריקה בגב ? ובכלל מה ההבדל בין הרדמה מקומית לאיזורית ? והאם אפשר לעשות היסטרוקופיה אבחנתית וניתוחית באותו זמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, היסטרוסקופיה אבחנתית ניתן לבצע ללא הרדמה כלל. זוהי פעולה קצרה ומידת אי הנוחות נסבלת בדר"כ. בודאי שאין הצדקה לביצוע הרדמה אזורית. ניתן לשלב היסטרוסקופיה אבחנתית וטיפולית שהן רצף טבעי במידה ונמצאת הפרעה שיש לטפל בה. במקרה זה מומלצת הרדמה משמעותית יותר. רפואה שלמה

היי אני יחיסית צעירה אבל יש לי מין גוש כזה מתחת לעור בשפתיים הגדולות ממש בצד ושאני נוגעת בו הוא כואב לי אבל הוא לא מפריע לי ביום יום ולפי מה שרשום אני חושבת שזה סרט בפות ואני ממש מפחדת מזה ואני מתביישת ללכת לרופא לבדוק מה עושים במצב כזה? אני קטנה ורופא גם לא יקבל אותי לבד בלי הורים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיכון לסרטן בפות בגילך הוא קלוש ביותר. עם זאת, הדרך היחידה לאבחן את התופעה היא בדיקה אצל רופא. נסי בכל זאת לשתף את אחד ההורים או להגיע לבדיקה בליווי בוגר מחוג מכרייך או משפחתך. רפואה שלמה.

התינוק שלי בן שנה וחודש ואני עוד מניקה. גם בלילות, הוא עוד מתעורר להנקה כל 3 שעות. אחרי 8 חודשים של הנקה התחלתי לקבל מחזור. זה היה קרוב לזמן שבו הפסקתי לשאוב בעבודה. מאז קיבלתי פעם בחודש עד לסוף יוני. בחודשיים האחרונים אני צמודה אליו בכל יום. הוא יונק 3 פעמים ביום ו3 בלילה. מאז זה כבר קרוב לחודשיים שלא קיבלתי. עשיתי בדיקת הריון בבית ויצא שלילי. האם זה בגלל ההנקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מוריה, הנקה יכולה בהחלט לגרום לשיבוש במחזוריות הוסת. אני ממליץ להבדק אצל רופא שבודאי יפנה אותך לבדיקות הורמונליות. רפואה שלמה.

21/08/2018 | 16:49 | מאת: מורן

שלום רב , אני בחורה בת 28 בתולה , בתקופה האחרונה אני מדממת ,דימום מסיבי שלא מפסיק עם קרישי דם(סליחה על התיאור המפורט) וזה מאוד הטריד אותי . קיבלתי כדור להפסיק את הדימום אבל רק כשנטלתי אותו הדימום הפסיק , כשלא נטלתי את הכדור הדימום המשיך . אחרי שני אולטרסאונד בטן הבנתי שיש לי רירית מעובה . ואני מרגישה חוסר אונים כי יכול להיות שיש לי בעיות הורמונליות עקב השמנת יתר. אבל ממה זה יכול לנבוע ? האם זה מסוכן ? האם זה יכול לפגוע לי ברחם בעתיד? או להיכנס להריון ? ומה אופן טיפול לזה ? אשמח לתשובה בהקדם . תודה מראש .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מורן, את מתייסרת בחששות עתידיים במקום בבעייה הנוכחית. אם הרירית עדיין מעובה לאחר הטיפולים שאת מקבלת צריך לבצע אחת משתי הבדיקות: 1. בדיקת ״פיפל״ לדגימת רירית הרחם ושליחתה לבדיקה. 2. היסטרוסקופיה - החדרת סיב אופטי דק לחלל הרחם להערכת תקינות החלל. רפואה שלמה.

20/08/2018 | 14:19 | מאת: דנה

האם לפני היסטרוקופיה ניתוחית יש צורך לבצע בדיקת פאפ? ושאלה נוספת האם אולטרסאונד בגישה בטנית מהווה אינדיקציה מספיק טובה לגבי השרירן והמשך טיפול בו ? כלומר האם צריכות בדיקות נוספות שמראות היכן בדיוק עומד השרירן או שבדיקת אולטרסאונד בגישה בטנית מספיקה כדי לדעת איך לטפל בשרירן

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, בדיקת פאפ היא בדיקה שעומדת בפני עצמה ואינה קשורה להיסטרוסקופיה. יש לבצעה בהתאם לנוהלי קופת החולים ותלונות המטופלת. אולטראסאונד בגישה בטנית פחות מדויק מהגישה הוגינלית בהערכת מצב השרירן (מיקום, גודל) וממילא בטיפול בו. רפואה שלמה.

26/08/2018 | 17:24 | מאת: דנה

תודה רבה

19/08/2018 | 08:21 | מאת: רעות

שלום רב. לפני כחודשיים וחצי הוצאתי את המירנה לאחר שימוש של 3.5 שנים. בתקופה לאחר ההוצאה היו מעין הכתמות לאורך תקופה שפסקו ולאחריהם קבלתי מחזור. כעת המחזור שלי מאחר בכמה ימים. ידוע לי שלוקח לגוף זמן עד שרירית מתעבה והמחזור חוזר להיות סדיר. שאלתי היא כמה זמן בערך הדבר אמור לקחת? חודשיים? חצי שנה? כיוון, בבקשה.... תודה מראש על המענה!

לקריאה נוספת והעמקה
23/08/2018 | 07:01 | מאת: רעות

תודה. כבר לא רלוונטי.. עשיתי בינתיים בדיקה ביתית ואני בהריון!

בהצלחה!

שלום רב, ראי תשובה בהמשך

12/08/2018 | 18:11 | מאת: רונה

מחפשת כירורג לכריתת שחלות בגלל נשאות גנטית 1. האם כדאי להוציא גם את הרחם? 2. האם מותר לקחת הורמונים אחרי הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

רונה שלום, יש בהחלט מקום להסרת השחלות והחצוצרות לנשאיות גן ה-BRCA1. זהו ניתוח המבוצע על ידי ושאר הרופאים כשגרה ב״איה מדיקל״. אין אינדיקציה להסרת הרחם. הדעות לגבי מתן הורמונים לאחר הניתוח הן חלוקות. הגישה המקובלת היא אינדיבידואליסטית לפי הקושי בהתמודדות עם התסמינים. אם את מעונינת בשרותנו התקשרי ל-037646930 לקביעת פגישה. רפואה שלמה.

11/08/2018 | 17:02 | מאת: מודאגת

שלום, יש לי חתיכת עור קטנה מתנדנדת בפירנאום בגודל של פחות מחצי ס"מ ם נקודה שפיצית בקצה שלה קטנה שמאוד מאוד מגרדת לי בעיקר בעת ניגוב האיזור בשירותים. הנקודה הקטנה הזאת בגודל של גרגיר מלח גס מגורה מאוד בעת הניגוב ואני מוצאת את עצמי מגרדת אותה כמו באגזמה. חוץ מבעת ניגוב זה כמעט לא מציק. רק לפעמים. אבל בעת ניגוב זה סיוט. מה זה יכול להיות? הדבר היחיד שמצאתי שאולי יכול להיות זה סרטן הפות???? התור היחיד שמצאתי לרופאה הוא בעוד שבועיים. האם זה סובל דיחוי? האם עליי לדאוג? מה זה יכול להיות???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני משוכנע שמצאת הסברים נוספים אלא שתשומת ליבך התמקדה בסרטן הפות. זוהי אבחנה די נדירה ובמקום להתבשל בחששות כדאי להבדק על ידי רופא/ת נשים. המתנה של שבועיים היא סבירה ואין כל דחיפות. רפואה שלמה.

01/08/2018 | 12:47 | מאת: נורית

שלום בפברואר 2017,עברתי גרידה בשבוע 12. מאז ועד היום לא היה לי מחזור סדיר,לפני כן,תמיד הגיע כל 28 ימים. כיום,מגיע בין 21,לבין 28,בכל פעם בתאריך אחר. האם תקין?האם יש קשר להפלה(למרות שעברתי מאז בדיקות והרופאים אמרו שהכל תקין),או האם יש קשר לגיל?(בת 36). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נורית, על פניו איני רואה קשר בין ההפלה ובין השינוי בצורת המחזור. למרות התנודתיות בין 21 ימים ו-28 ימים - תבנית כזאת מוגדרת כנורמלית. אם את מעונינת להרות כדאי להעריך את מועד הביוץ המדויק. רפואה שלמה.

30/07/2018 | 18:47 | מאת: ללי

שלום רב, אני בתחילת ההריון (שבוע 9) וסובלת מתכיפות נוראית בשתן (כל חצי שעה עד עשר דקות), דבר שמפריע לי לישון ולתפקד בעבודה. אני יודעת שזו שאלה מעט הזויה אבל האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי להפחית את התכיפות ? תודה מראש.

נורית שלום, התופעה שאת מתארת שכיחה ומוכרת. הייתי ממליץ על תרגול השרירים הטבעתיים של רצפת האגן. בהצלחה.

25/07/2018 | 15:24 | מאת: נגה

צהריים טובים, האם עובי רירית של 7 מ"מ בביוץ הוא תוצאה תקינה לקליטת הריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נגה שלום, הטווח הנורמלי של עובי רירית הרחם בעת ביוץ הוא 6-14 מ״מ. ממחקרים שבוצעו בעיקר על מטופלות בהפרעות פריון נצפה כי ככל שעובי הרירית גדול יותר בטווח הזה כך גם שיעור ההריונות. עובי של 7 מ״מ קרוב יותר לקצה הנמוך של תחום הנורמה ולכן שיעור שליטת ההריונות עלול להיות נמוך יותר. אולם בכל מקרה עובי 7 מ״מ נמצא בתחום הנורמה. בהצלחה.

24/07/2018 | 08:35 | מאת: אור

שלום, אני בת 27 בהריון שני שבוע 13, לפני כמה ימים הרגשתי במעין כדור בנרתיק ולאחר בדיקה אצל אורוגניקולוג התברר שיש לי צסטוצלה דרגה 1-2, שאלתי היא האם נכון שככל שהרחם יגדל ככה גם הבליטה תעלה מעלה? האם פיזיותרפיה לרצפת אגן תעזור כבר משלב זה? והאם בלידה טבעית לא יוומר נזק נוסף בעת לחיצות או שעדיף לעשות קיסרי? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אור שלום, תרגול שרירי רצפת האגן (שרירים טבעתיים) אף פעם לא מזיק, גם בהריון. סיכויי השיפור לא מדהימים. אין מרום לניתוח קיסרי למניעת ״נזק״ מצטבר לדפנות הנרתיק. קרוב לודאי שאחרי הלידה יתרחש שיפור מסוים באופן טבעי. ממליץ שתסיימי את תכנון המשפחה שלך ורק אחר כך לבצע הערכת מצב ולשקול תיקון כירורגי. רפואה שלמה.