פורום האשה והרחם

הפורום עוסק בבריאות האישה והרחם; מומחי איה מדיקל ישמחו לענות על כל השאלות הקשורות במחלות גיניקולוגיות הקשורות לרחם, שחלות, חצוצרות, צוואר הרחם, אנדומטריוזיס. תפיסת העבודה של מומחי הפורום היא כי יש לעשות ולמצות כל טיפול אפשרי על מנת לשמור ולשמר את רחם האישה בכל מחיר. האינדיקציות המוחלטות לכריתת רחם הן גידולים סרטניים או טרום סרטניים של המערכת הרבייה, צניחות רחם בדרגת חומרה גבוהה, קרע של הרחם בלידה, דימום בלתי נשלט לאחר לידה והעדר תגובה לטיפולים שמרניים בבעיות שפירות. בעיות או מחלות אחרות ניתנות לטיפול בטכנולוגיות ובאמצעים אחרים. ולכן ראוי שהשיקולים לבחירת הטיפול המיטבי באישה יתחשבו ברצונה של האישה לשמור על רחמה. יש להציג בפני האישה את כל החלופות בהתאם לגילה, הרקע שלה וסגנון החיים שלה. לנשים שצפויות לעבור כריתת רחם, מומלץ לא להיחפז בקבלת החלטה על כריתת רחם, אם לא מדובר באינדיקציה דחופה או גידול סרטני, חלילה. שתפו את הרופא, שאלו שאלות נוקבות ואם אתן לא שקטות, פנו לקבלת חוות דעת שנייה. אל תהססו להתייעץ עם כל מי שיכול לסייע לכם לקבל חוות דעת מושכלת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1788 הודעות
1723 תשובות מומחה

מנהלי פורום האשה והרחם

24/05/2015 | 12:12 | מאת: ירדן

שלום. אני בת 21 וביום ד האחרון קימתי יחסי מין ואחכ הופיע לי דימום קל מתמשך עד עכשיו. השתמשתי בקונדום. אני אנורה לקבל ב26.5 וזו לא פעם ראשונה שקורה לי רק שהפעם זה מתמשך. ממה זה יכול לנבוע? הריון. דלקת. פצע נרתיקי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדן, כמו שציינת יש מספר סיבות לדימום לאחר יחסים. הדרך הנכונה להערכת המצב הוא בדיקת רופא נשים + אולטראסאונד + בדיקת דם להריון. רפואה שלמה.

24/05/2015 | 12:09 | מאת: ירדן

שלום. אני בת 21 וביום ד האחרון קיימתי יחסי נין ומאז יש לי דימום קל מתמשך. זו לא פעם ראשונה שזה קורה לי רק שהפעם הדימום לא מפסיק. השתמשתי בקונדום. וחוץ מדימום אין לי עוד תופעות. אני אמורה לקבל ה 26.5. ממה זה יכול לנבוע? הריון. דלקת. פצע בנרתיק.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירדן, ראי תשובתי בשאלתך החוזרת.

19/05/2015 | 16:06 | מאת: סיגל

שלום, אני בת 47, יש לי רחם שרירני, עשיתי בדיקת דופלר אגן לפני 3 חודשים: גודל גוף הרחם עצמו 67x35מ"מ , הבדיקה היום מראה גודל הרחם (מ"מ)130 שאלה: האם הרחם גדל? משמעותית? בכמה ס"מ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיגל, ההבדל בין שתי הבדיקות הוא בהחלט משמעותי. אני ממליץ להוועץ בגינקולוג לקבלת החלטה על הצורך בבירור/טיפול. רפואה שלמה

19/05/2015 | 14:37 | מאת: חגית

דר שלום מזה כמה שנים אני סובלת מדימום לאחר קיום יחסי מין הדימום מפסיק מיד אחרי. עשיתי בדיקת פאפ יצא תקין עשיתי בדיקה דגימה מהצוואר יצא עם טיפה דלקת הרופא נתן טיפול טיפלתי מנובמבר לא היה כלום שום דימום ועכשיו דימום חזר מה לעשות שוב את אותם בדיקות .?? חשוב לציין שזה כבר שבע שנים שאני סובלת מזה ללא פתרון וכל שלוש שנים עשיתי בדיקה והיא יצא תקינה גם צואר הרחם וגם פאפ, אך הדימום היה ממשיך רק עכשיו מנובמבר שעשיתי את הבדיקה וניתנה לי מישחה לטיפול זה הפסיק השאלה שלי בעצם מה לעשות יש פיתרון.??? לא הרופא נשים שלי ולא הרופא לצואר הרחם נותנים לי פיתרון ואני מיואשת.?.

לקריאה נוספת והעמקה
19/05/2015 | 14:40 | מאת: חגית

שכחתי לציין שאני אחרי שתי לידות והבהריון לא הופיעו הדימום

שלום סיגל, אני מבין את תסכולך מהמצב - הבדיקות תקינות והתופעה לא מסתדרת. אני מתקשה לעזור לך מאחר שאין בידי את תוצאות הבדיקות שלך. לפעמים יש בנרתיק או בצואר הרחם אזור עשיר בכלי דם שטחיים שכל מגע בהם יכול לגרום לדימום קל. אם מזהים אזור כזה ניתן לצרוב אותו בחשמל או לייזר. ללא בדיקה יסודית אני מתקשה לעזור מעבר לכך. רפואה שלמה.

07/05/2015 | 08:37 | מאת: גלית

שלום רב, אני בגיל 30 פלוס רווקה עם ווסת סדיר. רציתי לשאול איך זה שחודש מסוים כאבי המחזור והתופעות חזקים לעומת זאת חודש אחר כמעט לא מרגישים את הווסת? תודה רבה .

גלית היקרה, כמי שעוסק בגוף האדם ובמחלותיו מעל 30 שנה, אני מברך אותך עלח הצטרפותך למועדון הנהדר הנקרא "נפעמי פלא הבריאה". אני נפעם כל פעם מחדש מגופנו ו(אי) תפקודו. גופנו לשמחתי אינו פועל לפי תוכנה קבועה ומושפע ממגוון עצום של משתנים כולל גופניים, פסיכולוגיים וסביבתיים ואלה משתנים בלי הרף. לא כל תחושה מצביעה על מחלה או הפרעה ואין צורך לבצע בדיקות מקיפות או בירור. אם התופעה מוגזמת ומפריעה למהלך החיים - אז כדאי להתערב. רפואה שלמה.

06/05/2015 | 18:24 | מאת: לינוי

אמרת שאולדרסאונד גינקולי יכול לאבחן אם יש אדנומיוזיס במגבלות מסויימות מה זאות אוממרת? אני עשיתי אולדרסאונד גינקולגי אגן קטן עם שלפוחית מלאה , האם זה מספיק? (לא עשיתי אולדרסאונד ויגנלי , בגלל שאני בתולה ) תודה על הסבלנות .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לינוי, אין לי להוסיף דבר על מה שפרטתי בתשובותי הקודמות. רפואה שלמה.

06/05/2015 | 14:25 | מאת: אורייאן

אם עשיתי את האולדרסאונד ביום שסיימתי את המחזור זה טוב? עדיין היו טיפטיפה כתמים חומים. ושאלתי את המזכירה שם והיא אמרה שזה בסדר. כי כתוב שמומליץ לעשות את הבדיקה הזאות נראה לי בשבוע שאחרי המחזור?

שלום אורייאן, קודם קראו לך לינוי כמדומני... מועד הבדיקה הוא בסדר.

05/05/2015 | 20:10 | מאת: לינוי

האם אולדרסאונד גינקולגי בודק אם יש אדנומיזיס..? בת 21.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לינוי (שוב...) אולטראסאונד יכול לאבחן אדנומיוזיס במגבלות מסוימות.

05/05/2015 | 20:05 | מאת: לינוי

היי, בת 21 רווקה. סובלת מכאבי בטן עשיתי סיטי בטן בשנת 2013 היה לי חשד למשהו בשחלה צד שמאל ניראה לי בעקבות זה עשיתי אולדרסאונד גינקולי ( לא דרך הנרתיק אלא שתתי 6 כוסות מים לפני האולדרסאונד) ויצא תקין. עכשיו כואב לי בבטן התחתונה איפה שהרחם צד שמואל ויש לי מידי פעם דלקות בשתן עכשיו לא. והמחזור שלי נמשך לפעמיים שמונה תשע ימים עשיתי שוב אולדרסאונד גינקולגי שיצא תקין ..האם אולדרסאונד גינקולגי בודקת מחלות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לינוי, אולטראסאונד גינקולוגי היא בדיקת הדמייה לתקינות הרחם, השחלות והאגן הקטן. היא בודאי מאשרת או שוללת מחלות מסוימות כמו ציסטות בשחלות, שרירני הרחם או מצבים לא חולניים כמו הריון. אני לא משוכנע שזו תשובה לשאלתך אולם זה כל שאני יכול לספר על הבדיקה. רפואה שלמה.

01/05/2015 | 16:05 | מאת: אתי

של במקלחת. במהלך האוננות אני מכוונת את הזרם לנרתיק. אני רואה חוששת שמא בעקבות כך חדירת מים לנרתיק/ לשחלה מסוכנת והאם זה מצב שיכול להיווצר. כמו כן האם אוננות בזרם מים פוגעת בפוריות?? בכניסה להריון בעתיד?? ואיזה סיכון קיים אם בכלל נורא מפחדת. תודה מראש.

שלום אתי, אני אענה על השאלה כאילו אני מתייחס אליה ברצינות. את יכולה להמשיך לאונן עם זרם המים ללא כל חשש.

01/05/2015 | 14:34 | מאת: נחמה

שלום הנני בת 32, בתקופה האחרונה, מופיע אצלי דימומים בין ווסתים, וגם מפרישה קרישות דם, ומדממת אחרי קיום יחסי מין. מה פירוש הסמנים הללו? האם זה מקור לדאגה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נחמה, כל דימום חריג מצדיק בדיקה אצל רופא נשים כולל משטח פאפ ואולטראסאונד. רפואה שלמה.

01/05/2015 | 10:46 | מאת: דנה

ביום שני עברתי קוניזציה ומאתמול התחילו הפרשות שקופות צהובות בעלות ריח מוגלתי חזק אין לי דימומים או חום או כאבים , זה נורמלי ? או לא ??

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, הריח עליו את מדווחת הוא ריח שאופייני לכל פצע שמפריש וקוניזציה יוצרת פצע מכוון. עם זאת אם יש ספק - לפנות לרופא המבצע. רפואה שלמה.

29/04/2015 | 22:10 | מאת: עדי

שלום בת 28, שמונה חודשים לאחר לידה ראשונה בחודש חמישי של ההיריון הופיע דימום לאחר יחסי מין ובבדיקה של רופאה נמצא פוליפ שהוסר נשלח לביופסיה שחזרה תקינה ונלקח משטח פאפ שחזר תקין היום לאחר קיום יחסים (לאחר 14 ימי נידה) הבחנתי שנוזל הזרע שיצא מהנרתיק היה צבוע באדום לאחר שהחזרתי קיסם אוזניים הבחנתי בגוון ורדרד, כלומר הדימום פנימי האם יש לגשת לבדיקה? מה יכולה להיות הסיבה בהתייחס לכך שלפני שנה עשיתי משטח פאפ שיצא תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, כל דימום חריג (אפילו קל) רצוי לבדוק. עם זאת אין סיבה ללחץ במיוחד אם הבדיקה לפני שנה היתה תקינה. סיבות לכך יש לרוב אולם השכיחות הן הפרעה הורמונלית או בצואר הרחם. קל לבדוק זאת, פני לרופא המטפל. לבריאות.

26/04/2015 | 21:12 | מאת: מליה

דר דב שלום אני בת 57 ללא מחזור כבר 3 שנים עקב דימום קל ביותר לעיתים רחוקות שקורה לי הופני לביצוע הסטרוסקופיה בחנתית נמצא כי קיימת מיומה ההממלאה את כל חלל הרחם עד לדפנות הרופא המליץ להוציאה בפעמיים עקב גודלה בלפרסקופיה לחילופין להוציא את הרחם והשחלות כי הרחם כבר מיותר ורק עלולו לעשות צרות בעתיד לדברין וזאת בשיטה בטנית איך בכלל ניתן לדעת אם מקור הדימום בכלל קשור למיומה? הוא רק ציין שבבדיקה ראה המון כלי דם שלא אמורים להיות בגילי למה הכוונה ומה תגובתך הנושא תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מליה שלום, ראשית - גילוי נאות: אני מתנגד נחרץ לביצוע כריתת רחם כאשר ניתן ליישם אלטרנטיבות שמרניות יותר. קיימות אופציות רבות ואני מפנה אותך לחפש באינטרנט כתבות שלי ועלי בנושא כריתת רחם. באיה מדיקל פועלים מספר רופאים בעלי מיומנויות בכל האופציות הניתוחיות והלא-ניתוחיות ונסיוננו רחב. ספציפית לגבי השרירן וכלי הדם - קשה לי להתייחס כי חסרים לי נתונים רבים שיאפשרו לי באופן מושכל לתת תשובה ראויה. אם את מעונינת לשוחח על כך בפירוט אשמח באם תקבעי יעוץ באיה מדיקל 0775717230. רפואה שלמה.

27/04/2015 | 15:58 | מאת: מליה

במידה ואני קובעת ייעוץ האם ניתן לבצע הסטרוסקופיה אבחנתית בו בזמן על מנת שהייעוץ יהיה מדוייק וענייני יותר?

שלום ד"ר, אני בת 25, אמא ל-2. לאחר לידת הבת השניה נטלתי גלולות למשך מס' חודשים ולפני כחודשיים הפסקתי עם נטילת הגלולות. המחזור לא הופיע מאז שהפסקתי את הגלולות והתחילו פצעי אקנה נוראיים. (עשיתי מס' בדיקות הריון ביתיות ויצאו שלילי). ביום חמישי בלילה 23.4, ירד לי דם באופן כזה כאילו נפתח פקק (בדומה ממש לירידת מים), וביום המחרת כבר פסק הדם כמעט לגמרי. האם יכול להיות שזהו המחזור שפרץ בצורה כזאת? אם כן, יכול להיות שיצא כל מה שאמור לצאת במחזור- בפעם אחת? עוד שאלה, מה הפיתרון לאקנה שפרץ בצורה כזאת? (יש לי עבר עם אקנה, נטלתי רואקוטן והיה לי בזמן שנטלתי דלקת במעי. מבדיקת גסטרו שעברתי, טען רופא הגסטרו שעליי להפסיק עם הרואקוטן מכיוון שייתכן מאוד וזה מה שגרם לדלקת במעי). האם לדעתך ייתכן שרואקוטן גורם לבעיות במעי? תודה לכם על העזרה!!! אסתי

לקריאה נוספת והעמקה

אסתי שלום, אי-סדירות המחזור לאחר הפסקת גלולות היא תופעה שכיחה ומוכרת. אם בעבר היו מחזורים סדירים - סבירות גבוהה שיחזרו להיות כך. אם לא היו מחזורים סדירים - גם כאן סבירות גבוהה לאי-סדירות ללא גלולות. אני ממליץ כי תבצעי בדיקת הורמונים ביום 3-5 למחזור. הדבר החשוב העיקרי הוא לבדוק באם הינך בהריון - כך יש לנהוג בכל מקרה של שיבוש מחזור באשה בתקופת הפריון. רואקוטן עושה נפלאות לעור אולם שיעור תופעות הלוואי שלו הוא גבוה מאד ולצערי ידם של רופאי העור קלה מדי במתן תרופה זו. בין יתר התופעות תתכן גם דלקת מעי. מקווה שעזרתי, רפואה שלמה.

27/04/2015 | 13:56 | מאת: אסתי

על השרלה הכי חשובה לא נעניתי.. האם לדעתך דם שיורד בצורה כזאת ( בדומה לפקק כמו ירידת מים ), ייתכן שזה מחזור שירד בפעם אחת? או שעליי לפנות לרופא נשים לבדיקה?

אסתי שלום, יש ביננו מחלוקת על מהות השאלה הכי חשובה... בכל אופן, זה ייתכן אולם תשובתי אינה תחליף לבדיקת רופא. בכל תופעה חריגה חשוב להתייעץ ברופא שלך. בהצלחה.

20/04/2015 | 19:45 | מאת: נונה

בתאריך 28 למרס עברתי הפלה טבעית בשבוע 4 בבדיקת בטא שנעשתה באותו היום לאחר דימום קשה יצא בטא 3. לאחר שבוע הייתי אצל הרופא שלי ואמר שהכל נקי ותקין ואף רואה התחלה של ביוץ זה היה ב5 לאפריל. בתאריך 19 לחודש חשתי בדקירות כואבות ברחם בצד שמאל , הרופא שלי לא היה אך רופא אחר שבדק אותי טען כי רירית הרחם בעובי 13 מ"מ ונמצא מעט מאוד נוזל חופשי. מה זה אומר?

נונה שלום, הרבה זה לא אומר. הזמן הנכון לביצוע אולטראסאונד הוא מיידית לאחר וסת. אם תהיה בעייה כלשהי אז - אשמח לעמות שוב לשרותך. רפואה שלמה.

18/04/2015 | 19:26 | מאת: שני

שלום, אני בת 47, מחזור לא סדיר, יש לי ברחם 3 מיומות גדולות תת סירוזיות וציסטות בשחלות, בשלב זה אני במעקב, קבעתי תור לבדיקת דופלר אגן והבדיקה יוצאת לי כ 10 ימים אחרי המחזור, האם לדחות את הבדיקה ולעשות אותה בשבוע שאחרי המחזור? ולמה מומלץ לעשות את הבדיקה בשבוע שאחרי המחזור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, אני אישית מייחס פחות חשיבות למועד הבדיקה כאשר הבעייה היא מהסוג המתואר. הסיבה לתזמון הבדיקה היא הרמות ההורמונליות הנמוכות יחסית בגופך (יותר מאוחר הרמות גבוהות יותר ועלולות להתבטא בגירוי מוגבר). רפואה שלמה

18/04/2015 | 14:07 | מאת: שרון

שלום אני בת 40, המחזור תמיד מגיע בול בזמן, כל 26-28 ימים, הפעם מאחר כבר בחמישה ימים. עשיתי שתי בדיקות ביתיות ויצא שלילי. לאימי וסבתותי הסתיים המחזור בגיל חמישים פלוס. האם יש חשש שהמחזור מאחר עקב כניסה לגיל המעבר???

שלום שרון, אני מעריך שלא מדובר בגיל מעבר אלא שיבוש מסוים שעלול להתרחש מדי פעם. בדיקת דם הורמונלית פשוטה ומהירה תתן מידע מדויק לשאלתך בנוגע לגיל מעבר. רפואה שלמה

14/04/2015 | 09:52 | מאת: מאיה

אני בת 50 לפני ניתוח כריתת רחם עקב מיומה בגודל 11 ס"מ. אחרי ביקור אצל רופא, הוסבר לי שהניתוח יתבצע בפתיחת בטן, והושאר לי להחליט אם ברצוני להוריד גם שחלות וצוואר רחם. אני מתלבטת ואינני יודעת אם כן או לא. יש לציין שאין במשפחתי היסטוריה של סרטן צוואר רחם או שחלה. תוכל אולי לעזור לי ולפרט יתרונות וחסרונות של כל דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

מאיה שלום, גישתי הכללית לרחם האשה היא "שמרנית ככל שהדבר ניתן". לנשים עם שרירן יחיד, בכל גיל, אני מציע כריתה שמרנית של השרירן תחת הסרת כל הרחם. הסיבה לכך היא היות הרחם "עוגן" מרכזי ברצפת האגן הנשי והסרתו עלולה להיות כרוכה במספר לא מבוטל של תופעות לא רצויות. במידה שהוחלט על כריתת רחם ואת משלימה עם ההחלטה, אני ממליץ להשאיר את צואר הרחם ואת השחלות. יתרה מזאת - ניתן לבצע את הניתוח בגישה לפרוסקופית ולא בפתיחת הבטן. ליעוץ מפורט יותר אני ממליץ כי תקבעי תור בטלפון 0775717230 רפואה שלמה.

13/04/2015 | 19:29 | מאת: ש

שלום, לפני כחודש עברתי ניתוח מיומקטומי בלפרוסקופיה. כעת שהחתכים מחלימים שמתי לב שיש חוט קטן לבן שיוצא מאזור החתכים כנראה מהתפרים (נאמר לי ע"י הרופא המנתח שבוצעו תפרים פנימיים) זה רגיל? או שמא עליי לפנות לרופא נשים? הביקורת אצל הרופא המנתח רק בעוד חודש.

שלום ש. לא נראה לי שיש מה לדאוג, זה נשמע כבצבוץ תפר תת-עורי שייספג בכל מקרה. רפואה שלמה

07/04/2015 | 10:14 | מאת: טלי

אני בת 18, יש לי מחזור כבר מגיל 12 והוא סדיר בערך מגיל 14 ואף פעם לא מאחר. עכשיו אני באיחור של שבוע שלם ומאוד מודאגת. יש לציין שאני לא נוטלת גלולות ולא פעילה מינית. אולי זה קשור- יש לי כדורים לאפילפסיה שאני אמורה לקחת על בסיס יומי ולאחרונה הפסקתי. האם יש לזה קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, אם אין כל חשש להריון כפי שאת מציינת - אין מקום לדאגה. סדירות הוסת יכולה להשתבש באותה מידה שאפשר לחוות כאב ראש או כאב גב. אם זה חוזר על עצמו יש מקום לבירור אבל לא לדאגה. רפואה שלמה

07/04/2015 | 00:10 | מאת: נורית

סליחה ד"ר לקסמן ראיתי את התשובה אני מודה לך אבל שאלה קטנה האם רופא נשים צריך לבקש את בדיקת הc.t כי לפי תגובת הרופא נשים ששלח אותי לבדיקת האולטראסאונד הוא רמז שזה לא ענינו כי הגוש הוא בחלל הבטן הוא בכלל לא בדר אותי אלא ישר שלח אותי לבדיקת אולטרסאונד. לאיזה רופא עלי לפנות. תודה רבה נורית

נכון. לבריאות.

07/04/2015 | 00:04 | מאת: נורית

שלום אני מבקשת הסבר על בדיקה גניקולוגית רחם מ"מ 88X72X97י עובי הרירית 5.3מ"מ רחם שרירני בדופן אחורי שרירן סובסרוטי מסוייד 72X70 מ"מ . שרירן אינטראמורלי מסוייד בדופן אחורי בקוטר 39 מ"מ שחלה ימנית גודל מ"מ 32X17X0 שחלה שמאלית גודל מ"מ 25X20X0 מירקם תקין נוזל דאגלס -לא סיכום באגן מימין הודגמה כליה אגנתית. הבדיקה בוצעה בגישה וגינלית אבדומינלית ורקטלית השאלה האם הרחם והשרירנים הם בגודל תקין או גדולים כי הבנתי שהם כנראה גדולים ולוחצים על שלפוחית השתן. מה זה אומר כליה אגנתית האם זה בסדר ואיך או מה עושים עם זה, ובכלל מה אומרת הבדיקה תודה נורית ת

לקריאה נוספת והעמקה

נורית שלום, כבר עניתי על שאלתך זו בעבר. בברכה.

02/04/2015 | 20:10 | מאת: אנונימית

ערב טוב, הסיפור שלי התחיל לפני כ9 חודשים שפניתי לגניקולוג הצבאי בשל כאבי מחזור שהם כאבי תופת הכוללים כאבי רקטום וחוסר יכולת להוציא צואה במחזור בגלל הכאב, שלושלים בחילות הקאות המופיעות רק בזמן כמחזור כמובן כאבי ירכיים חולשה כללית והתלונה הכי חזקה שלי שהכאבים הם משתקים הרופא נתן לי מרשם סיזוניק, על מנת להקל על הכאבים שאקבל מחזור פעם בשלושה חודשים והבטיח שלא יהיה כאבים שמתי מאוד כי נמצא הפתרון האומנם חויתי 2 מחזורים מאז, אם אותם כאבים אותו הסבל ואפילו החמיר פי 5 מסתבר התסמנים , המחזור הראשון נמשך 9 ימים ובחיים לא היה לי מחזור יותר מ3 ימים , פניתי למיון והגניקוגלית המליצב לי לקחת 2 גלולות ביום עד שיפסק , לאחר 3 חודשים הגיע המחזור השני שהתחיל ב9/3/15 ולא נפסק עד היום! בשבועים הראשונים היה דימום מסיבי החלפתי פד וטמפןן כל חצי שעה וקמתי כל חצי שעה בלילה גם להלחיף ברגע שנרדמתי שעה מהטוסיק עד הרגל היתי מלאה בדם היה דם שיצא באופן רציף ממש כמו ברז והיו גם גושים צמיגיים כאלה שמתפוצצים שיצאו ללא הפסקה אחרי שבועים הסיוט נגמר ליומים והמשיך שוב אחרי בדיקה גניקולוגית!!! הרופא שלח אותי למיון כי ראה מטמומה ברחם גודל 2 סמ וגם הפנה אותי למרכז אדומטאיזיס התור הקרוב ב11במאי בבנתיים אני ממשיכה לדמם אבל וב4 ימים האחרונים הדם שחור ולא מפסיק האומנם הזרימה חלשה לפחות אבל זה מלחיץ הדימום השחור אני ממש בלחץ ! ואני לא יכולה לחכות עד מאי לקבל תשובה מה יש לי ,בנוסף החליפו לי תגלולות לבילרא ואמרו לי לקחת 3 קופסאות ברצף נשאר לי עוד חודשיים לייטול תסיזוניק אפילו במהלך המחזור לקחתי 2 כדורים שיפסיק הפעם זה לא עזר ואני רווצה לחזור לשגרה שלי בלי לסבול מכאבים אני חייבת שתגידו לי מה לעשות לחזור לגניקןלוג ? או אם יש לכם השארה מה יכול לעצור את הדימום וסוף לכאבים משכי כאבים לא עוזרים לר אדוויל לא אופטלגין ולא איבופן כלום! ואף רופא סצבא לא מאמין לי עד כמה אני סובלת אנע חייבת עזרה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לאנונימית, זעקתך קורעת לב, באמת. היכולת שלי לסייע בידייך על פי תיאורך היא אפסית. ברור שיש סיבה למצב שאת מתארת וברור הקשר לוסת (מחזור). אני מעלה אפשרות של אנדומטריוזיס או אדנומיוזיס אולם קיימות אפשרויות אחרות שאין ביכולתי לשלול אותן. אם את מעונינת בחוות דעת מפורטת יותר אני מציע לך לקבוע תור באיה מדיקל 0775717230. חג שמח ורפואה שלמה.

08/04/2015 | 18:28 | מאת: אחת

הי, בקשר לדימום המסיבי והרב הדבר שאני יכולה לייעץ לך זה לשים תחבושת שהיא בעצם חיתול לבריחת שתן! לא מדובר בממש חיתול שנסגר מסביב המיועד למבוגרים. אלא יש תחבושת מאוד עבה רק לחלק התחתון... פשוט לי היה דימום מסיבי גם של חודש וחצי ללא הפסקה עם גושים שחורים וכו' בלתי ניתן לעצירה ועובר לבגדים. זה ממש עזר ונתן לי שלווה שלא יעבור לבגדים. תרגישי טוב.

01/04/2015 | 21:00 | מאת: ש

שלום, בשל רחם רב שרירני עם דחיקה של חלל הרחם לאחרונה עברתי ניתוח מיומקטומי בלפרוסקופיה. בדוח ניתוח: רחם שרירני מוגדל 15 שבועות. נצפה שרירן פונדלי אחורי 6 ס"מ בנוסף מאחור מאוד נמוך שרירן 5 ס"מ. בנוסף נצפתה מסה גדולה של אדנומיוזיס הן בדופן האחורית והן בקידמית. אופן כריתת השרירן intramural. בוצעה כריתה של שני השרירנים ללא כניסה לחלל הרחם בנוסף הוצאה מסה גדולה של אדנומיוזיס עד לקבלת מבנה רחם קרוב לגודל תקין. האם לאור הנ"ל עשויה להיות בעיה בכניסה להריון? מהן השלכות האדנומיוזיס?

לקריאה נוספת והעמקה

ש. שלום, אדנומיוזיס היא אבחנה מיקרוסקופית ויש להמתין לתוצאות בדיקה זו על ידי רופא פתולוג. לאדנומיוזיס יש פוטנציאל הפרעה לפריון הן במובן של מרקם לקוי של הרחם והן בשל שינויים במנגנוני התכווצותו החשובים לתנועת תאי הזרע בכיוון הביצית. הנושא נחקר ושנוי במחלוקת אך מקובל להניח כי הוא עלול להפריע לפריון. עם זאת, יש טיפולים תרופתיים שונים שיכולים לשפר את המצב. חג שמח ורפואה שלמה.

01/04/2015 | 13:04 | מאת: נורית

שכחתי להוסיף את הנתון הבא עובי הרירית מ"מ 5 תודה

נורית שלום, אין בתוספת הזאת כדי לשנות את המלצתי בתשובתי הקודמת.

01/04/2015 | 12:35 | מאת: נורית

שלום אני בת 54 ועברתי בדיקת אולטראסאונד וגינלית לגבי ברור רחם שרירני ואלו התוצאות גודל רחם 88X72X97 עובי הרירית 5.3 מ"מ. הערות רחם שרירני . בדופן אחורי שרירן סובסרוטי מסוייד 72X70מ"מ . שרירן אינטראמורלי מסוייד בדופן אחורי בקוטר 39 מ"מ. שחלות ימנית גודל מ"מ 32X17.מרקם-אין התיhחסות . שמאלית גודל מ"מ 25X20.מרקם תקין. סיכום באגן מימין הודגמה כליה אגנית. הבדיקה בוצעה בגישה וגינלית אבדומינלית. ורקטלית. סוג הבדיקה tv/ אשמח לקבל הסבר מה זה בדיוק אומר. מכיוון שהבודק אמר שזה גדול וכנראה לוחץ על שלפוחית השתן. האם זה יכול גם להשפיע על היציאות? שאלה נוספת שאולי לא קשורה לנושא ישנו גוש גדול שנמצא בצד שמאל של הבטן.קצת מתחת ולצד שמאל של הטבור כאשר הרופא בדק עם מכשיר האולטאסאונד את המקום הוא אמר כי צריך לעשות אולטראסאונד בטן. אשמח לקבל תשובה. חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נורית, רחם שרירני הוא ממצא שכיח, אפילו שכיח מאד וכל זמן שאינו גורם להפרעות כלשהן או אינו גדל במהירות - אפשר לעקוב מבלי לנתח. שנית, גם אם צריך ניתוח, אל תמהרי להסיר את הרחם. עייני במאמר שכתבתי http://smalla.co.il/?p=2217. או http://www.haaretz.co.il/news/health/new-research/.premium-1.2116696 לגבי כליה אגנית זהו ממצא לא שכיח שאחת הכליות ממוקמת נמוך מהרגיל. זה מצב לא בעייתי בדר"כ אם כי עלולים להתגלות מומים נוספים בדרכי השתן. לגבי הגוש הסמוך לטבור - איני יכול לעזור לך מאחר שחסרים נתונים. אני ממליץ במקרים אלה על ביצוע CT בטן ואגן מאחר שבדיקה זו תתן מידע מקיף הן על הרחם, הן על הכליה האגנית והן בהתייחס לגוש אותו את מתארת. לחוות דעת מפורטת יותר לאחר איסוף התוצאות אני מציע לך לקבוע תור באיה מדיקל 0775717230. חג שמח ורפואה שלמה.

26/03/2015 | 20:38 | מאת: ק

שלום אני בת 43 ביצעתי בדיקת אולטראסאונד אחרי מחזור חודשי עם שלפוחית מלאה יצא רירית רחם אקוגנית מעט בלתי סדירה 5 מ"מ. שחלה שמאלית תקינה, ימינית לא נצפתה- נראתה תקינה בבדיקה הקודמת-ca125- 36.7 (בעוד 4 חודשים הרופא אמר לי לבוא לביקורת חוזרת) מה דעתכם? חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ק. אני חושב שקיבלת המלצה טובה מרופאך. רפואה שלמה וחג שמח.

26/03/2015 | 16:11 | מאת: אושר

צהריים טובים, בת 22. שבועיים אחרי הפלה מאוחרת בשבוע 21 3 (הריון שני) שלאחריה נעשתה גרידה לניקוי חלל הרחם. ביום שבת הגעתי לבי"ח עם רזידואה וביום ראשון נעשתה גרידה חוזרת ונלקחה תרבית מהרחם. בתרבית רק היום החלה צמיחה של חיידק מסוג סטרפטוקוק אנגינוזיס ורק ביום ראשון נדע איזה סוג אנטיביוטיקה צריך. אשמח לדעת מהו החיידק הנ"ל.

לקריאה נוספת והעמקה

אושר שלום, סטרפטוקוקוס אנגינוזוס (זה השם הנכון) הוא חלק מחיידקי הגוף הטבעיים שאנו חיים עימם בשלום ובהרמוניה. עם זאת במצבים מסוימים החיידק עלול לגרום לזיהום חמור. במקרה כשלך שבו היתה התערבות ניתוחית כפולה בזמן קצר, הייתי ממליץ על טיפול אנטיביוטי. החיידק הזה רגיש בדר"כ לסוגי אנטיביוטיקה פשוטים יחסית כמו מוקסיפן או רפאפן. רפואה שלמה וחג שמח.

26/03/2015 | 11:16 | מאת: ש14

שלום רב! אני בת 30 עדיין מניקה את בתי בת השנתיים וקצת. תמיד שבוע לפני שאני צריכה לקבל מחזור יש לי מעט דימום בזמן הניגוב וזה כבר נמשך במשך 3 חודשים אציין שהייתי בבדיקה אצל הגינקולוג שלי והוא טען שזה משהו הורמונלי ולא מצריך דאגה. בבדיקה נוספת שנבדקתי אצלו טען שיש לי פטריה ונתן לי טיפול של נר אחד. בצעתי אצלו בדיקת פאפ לפני מספר ימים ואני רוצה לדעת אם הבדיקה יוצאת לא תקינה מודיעים לפני? פשוט אני ממש בלחץ ממה שיש לי עוברות לי מלא מחשובות אשמח לתשובה תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ש14, לא הבנתי מה את רוצה לדעת? את תוצאות הבדיקה איני יודע כמובן. עלייך לברר זאת עם הרופא. תשובת בדיקת פאפ מתעכבת כשבועיים בדר"כ (לקראת פסח אולי יותר). התשובה שקיבלת מן הרופא הגיונית ועלייך להמשיך מעקבו עד לשביעות רצונך המלאה. רפואה שלמה וחג שמח.

26/03/2015 | 04:52 | מאת: גלית

עדיין יש לי מחזור סדיר אבל הכאבים בזמן המחזור נהיו כל פעם הרבה יותר חזקים. חולפים עם אופטלגים אבל לאחר כ 6 שעות חוזרים. יש לי התקן מזה כ 3 שנים. דימום כרגיל. האם זה קשור לגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלית, כאבים בזמן וסת יכולים להיות קשורים בהתקן אך יש לשלול גם גורמים אחרים כמו שרירני הרחם או אנדומטריוזיס. אני הייתי ממליץ על הסרת ההתקן (כפעולה ראשונית ופשוטה) ומעקב. אם הכאב יתמיד, יהיה מקום לבירור נוסף. רפואה שלמה וחג שמח.

25/03/2015 | 14:24 | מאת: משה

שלום בבדיקה יצא לאמא שלי רחם מעט מוגדל לובולרי - ייתכן רחם מיומטוטי ליעוץ גיניקולוגי מה המשמעות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום משה, רחם מיומטוטי, או שרירני בעברית, הוא ממצא שכיח בנשים רבות ובדר"כ לא משקף מצב מסוכן. הבדיקה המדויקת להערכת מצב כזה היא אולטראסאונד גינקולוגי ובשל כך הומלץ על יעוץ גינקולוגי. כדאי ופשוט. רפואה שלמה וחג שמח.

14/03/2015 | 15:40 | מאת: מעיין

שלום, לפני שנתיים התחלתי ליטול גלולות. לפני הגלולות היה לי מחזור סדיר כל 30 ימים. לפני כחודשיים הפסקתי ליטול את הגלולות, ומאז לא קיבלתי מחזור. ניסינו להיכנס להיריון לפי זמני הביוץ שחישבנו, אך ללא הצלחה. היכן הבעיה? האם זה נורמאלי לא לקבל מחזור במשך חודשיים? ואם המחזור לא מגיע, כיצד ניתן לדעת מתי הביוץ על מנת לנסות להרות?

לקריאה נוספת והעמקה

מעיין שלום, העדר וסת הוא עשוי להיות ציון להריון. אם אין הריון, העדר וסת עלול להיות מכשלה להתעברות. אני מעריך כי מצבך קשור בהפסקת הגלולות מאחר שלגוף לוקח זמן "להתאושש" מהשפעת הגלולות. הגלולות כופות "שיתוק" על הפעילות ההורמונלית הרגילה וההתאוששות ממצב זה שונה מאשה לרעותה. ניתן לעודד את הגעת הוסת באופן מלאכותי על ידי מתן טיפול (שוב - הורמונלי כמובן). במידה והתופעה חוזרת על עצמה יש מקום להערכת רופא נשים שיפנה אותך לבדיקות דם ואולטראסאונד מתאימות. רפואה שלמה.

08/03/2015 | 21:24 | מאת: ליאן

אני בת 18, וכבר כמספר חודשים המחזור שלי לא סדיר בעליל, הפרשות קטנות שבקושי יוצא דם אלא אולי רק הפרשות חומות. אני לא נוטלת גלולות או שום סוג של תרופה. אני מאוד בלחץ ומפחדת שיש לי איזושהיא בעיה. יכולים להגיד לי מה הגורמים של התופעה ומה עליי לעשות בשביל להעלים אותה?

לקריאה נוספת והעמקה

ליאן שלום, יש 2 דברים שיש לבדוק לפי הצעות "שיפור". 1. בדיקת פרופיל הורמונלי (בדיקת דם הבודקת סדרה של הורמונים בעלי פוטנציאל השפעה על מחזור הוסת) 2. אולטראסאונד גינקולוגי (עדיף בגישה וגינלית אם ניתן). לאחר מכן אפשר יהיה לדון שוב בנושא. רפואה שלמה.

02/03/2015 | 18:00 | מאת: מיכל

שלום רב. אני בת 53. עם רחם שרירני, אנדומיאוזיס, עד לא מזמן מחזורים קשים וכבדים מאד. הריון אחד (ילדה בת 12) ללא טיפולים הורמונליים. לאחרונה, בחודשים אחרונים, המחזור השתנה לי. אורכו מגיע ל כ שבועיים, הדימומים הכבדים השתנו והפכו לדימומים קלים יותר יחסית אך כ שבועיים, כשצבע הדימום דומה יותר לצבע דם מאשר לצבע דם של מחזור. פניתי לרופא הנשים, ביקשתי להבין האם מדובר עדיין במחזור או שקיימת בעיה, כיוון שהדימום ארוך וממושך,פחות כבד ונראה יותר כמו דם שיורד כתוצאה מפציעה.הוא עשה אולטרסאונד וחזר על העובדה שהרחם שרירני. קיבלתי ממנו פרימולט נור (לא ממש הבנתי מה הצורך בכדור אך עשיתי את מה שהתבקשתי ). לקחתי לפי ההואות כ 10 ימים כפול 2. קיבלתי מחזור כעבור 3 ימים, מחזור כבד מאד. גרם לי לאובדן דם רב ולירידה משמעותית בהמוגלובין,שגם כך בעייתי. כעבור כ שבוע, המחזור הכבד הפך לדימום, ולא נפסק. היום זה כבר 25 ימים מהיום הראשון של המחזור שאני מדממת. במקביל ,לפני שבוע לקח לי הרופא, תוך כדי הדימום, דגימה לבדיקת פיפל, ואני ממתינה לתוצאות, אך כפי שאמרתי, עדיין עם דימום. התקשרתי שוב לרופא ושאלתי אם יש עוד מה לעשות. אמר שבעוד כשבועיים נקבל את תוצאות ה פיפל ואז נדע מה לעשות לפי התוצאה, וכרגע צריך להמתין.אחרי התוצאה נחליט עם לעשות גרידה,אלציה,או חלילה כריתה. האם יש עוד משהו שצריך לעשות, כמו בדיקה נוספת ? האם המצב הזה מדאיג ? אני מאוד מודאגת ולא יודעת כבר על מה לחשוב..ממתינה לתוצאות הדגימה ובו בזמן ממשיכה לדמם... אודה מאד לתשובתך הדחופה, מודאגת מאד. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, דאגתך מובנת והייתי רוצה להפיגה אולם יש להמתין לתוצאת בדיקת הפיפל. לתפישתי (כתוב נכון, לא שגיאה...), ביצוע כריתת רחם כשלא מדובר בגידול סרטני הוא צעד קיצוני במיוחד לאור בעובדה שקיימות כיום אלטרנטיבות משמרות רחם שיכולות להתאים לבעייתך. אני מזמין אותך לעיין באתרים הבאים: http://expertv.co.il/videos/dov-laksman-hysterectomy/ http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4573682,00.html http://www.haaretz.co.il/news/health/new-research/.premium-1.2116696 אם ברצונך להגיע ליעוץ את מוזמנת להתקשר לאחה מדיקל לטלפון 0775717230. רפואה שלמה.

25/02/2015 | 16:31 | מאת: חלי

שלום. אני 15 יום מאז שקיבלתי מחזור היום בבוקר ראיתי בתחתונית הפרשה חומה הייתי אצל רופאת הנשים בדקה אמרה שהיא רואה זקיקים ורירית רחם עבה שזה מראה ביוץ כמו כן אני בדיאטה וירדתי די הרבה במשקל בחודשיים האחרונים . וגם בלחץ נפשי עקב בעיה אישית. היא עשתה לי פאפ כי לא עשיתי כבר 3 שנים ואני שנה אחרי לידה. היא אמרה שהיא לא רואה משהו לא תקין השאלה שלי שאם חלילה היה משהו היא הייתה רואה בבדיקה וגינלאית. והאם המצב הנפשי שלי ודיאטה יכולים לגרום לכך??

27/02/2015 | 19:30 | מאת: לא רופאה

הי, אכן לחץ נפשי יכול לגרום לשינוי במחזור אבל אם הדימום חד פעמי ולא חוזר על עצמו אז פחות יש ממה לדאוג. נשאלת השאלה אם הדימום היה רב? בכל מקרה בשביל השקט הנפשי את תמיד יכולה לחזור על בדיקת אולטרסאונד וגינלי לוודא שהמדדים תקינים..וגם בשביל לוודא שלא פיספסו משהו...

20/02/2015 | 17:11 | מאת: חסויה

שלום רב, סיימתי מחזור ביום שלישי ויש לי הפרשות חומות כההות מסיום המחזור עד היום (יום שישי ) ממה זה נובע? יש לציין שאני נוטלת גלולות יאז ועקבית ללא פספוס גלולה ..

לקריאה נוספת והעמקה

חסויה נכבדה, אם זה ארוע ראשון - אין צורך לדאוג אלא לעקוב האם זה חוזר במחזורים הבאים. אם חוזר הייתי ממליץ על בדיקת אולטראסאונד. אם זה ארוע עקבי כל חודש - בודאי שאין מה לדאוג. רפואה שלמה.

19/02/2015 | 16:17 | מאת: אלונה

שלום אני בת 29 בהיריון חודש שני ויש לי גירוד ואי נוחות ברחם ידוע לי שאסור למרוח כל מיני משחות להרגעה אבל יש לי קרם אלוורה האם אפשרי למרוח אותו ? אשמח לתשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

אלונה היקרה, אני מתרשם מיכולתך לזהות גירוד ואי נוחות ברחם, אולם יש לי תחושה שאת נתכוונת דווקא לפות ולנרתיק. יכול להיות שתופתעי אבל ניתן למרוח חיצונית כמעט כל משחה שמקובלת כטיפול בבעייה כאילו אינך בהריון. לשאלתך לגבי משחת אלו-וורה - בודאי ובודאי אפשר. בהצלחה.

16/02/2015 | 19:39 | מאת: פאולינה

שלום, אני יוצאת אנמית בבדיקות דם מפאת פריטיןנמוך= 2.גם שהעלתי אותו ל-8 אחרי 4 חודשים ירד ל-2. נבדקתי אצל רופא נשים ונאמר שהכל בסדר וגם אצל גסטרו עשיתי בדיקות דם וייצא בסדר. רציתי לשאול האם מחסור בפריטין בהתייחס לכך שמאבחן דימומים אזי אם אין לי דימומים בין מחזוריים סימן שהסיבה איננה גניקולוגית? וצריך לחפש כיוון אחר? או שזה לא שולל?

לקריאה נוספת והעמקה

פאולינה היקרה, נכון הוא שאם אין דימומים חזקים בוסת או דימומים בין-ויסתיים - לא סביר שהאנמיה נגרמת מסיבה גינקולוגית. אולם... הרפואה היא תחום שבו לא הכל שחור-לבן ובמסגרת בירור אנמיה מומלץ ורצוי לבצע גם בדיקה גינקולוגית כולל אולטראסאונד כדי לשלול בעיה מכיוון זה. אני מצטרף להמלצה. רפואה שלמה.

26/02/2015 | 21:49 | מאת: פאולינה

הי, איך אדע אם יש לי דימום רב בווסת? זה קשה לכימות. ביום הראשון יש לי הרבה דם וביומיים שלאחר מכן לא הרבה. לא יוצא לי להחליף מעבר ל-4 תחבושות ביום נראה לי. קשה לי לעקוב אחרי זה... מה אמורים לראות באולטרסאונד מבחינת דימום? ושואלת שוב, סתם אולי מהידע שלך, למרות שזה לא מדד מהימן בהכרח אך האם פריטין שעלה ל-8 וירד תוך 4 חודשים ל-2 זה סימן לדימום מאיזור כלשהו? או בעיית ספיגה/ תזונה...

10/02/2015 | 10:23 | מאת: שרון

היי, מזה כשלושה חודשים שאני ללא גלולןת מנסה להרות, המחזורים האחרונים שלי נארכו בערך כל 35 ימים. אני אמורה לקבל מחזור בעוד כשבוע אבל להפתעתי לפני יומיים החלו לי מעט כתמים חומים עם הרבה הפרשות למשך יום וחצי(שישי שבת) ומאז ועד אתמול-זאת אומרת 3 ימים שחוויתי כאבים באזור הרחם בדגש על צד שמאל, כאבים שדומים לכאבי מחזור רק קצת יותר כואב. האם זהו מחזור בעצם? האם המחזור יגיע בכלל בעוד שבוע כמתוכנן למרות הכאבים הללו? אני לא מבינה כל כך מה עליי לעשות מקווה שזה לא מראה על בעיה כלשהי כי אני ממש רוצה להכנס להריון .... תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, גוף האשה "מתוכנת" למחזורים של 25-30 ימים בדר"כ. איחורים מלמדים על באג מסוים (אצלך זה כל 35 ימים). את מכירה את הוסתות שלך ורק את יכולה לדעת האם הדימום בנוכחי תואם-וסת או לא. לי נראה שלא. בכל מקרה של דימום חריג אצל אשה המנסה להרות יש לבצע בדיקה לוידוא/שלילת הריון. אני ממליץ לך להוועץ ברופאך. לבריאות

07/02/2015 | 18:41 | מאת: יעל

שבוע טוב, אני לא יודעת אם אני בפורום הנכון אבל יש לי לחץ באזור הבטן התחתונה מתחת לטבור זה כאילו הרחם מלאה במים כמו בלון שעומד להתפוצץ אולי זה לא הרחם אבל זו ההרגשה. כשאני לוחצת על האזור אז לא נעים לי כואב חלש בגלל הלחץ שאני מפעילה. אני כבר אחרי מחזור חודשי שהסתיים לפני מספר ימים. כמו כן היה לי החודש לפני המחזור כאב גב תחתון שכעת עבר לו וכאבים במותניים מקדימה. האם עליי לגשת לרופא נשים או שזו בעיה אחרת? מה זה יכול להיות? זה מפריע לי גם מתוך שינה וזה כבר היום הרביעי. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, כתשובה על שאלתך נכתבו תילי-תילים של ספרים. הדרך הנכונה לברר/לטפל בתלונתך היא להגיע לרופא/ת משפחה ולאחר בדיקה להשלח לבדיקת רופאים מומחים (נשים, גסטרו, אורולוג) בהתאם לממצאים. אני מניח שיבוצעו גם בדיקות דם, שתן והדמיה (רנטגן, אולטראסאונד וכדומה...). רופא המשפחה יהיה המרכז של כל התשובות עד שתמצא הסיבה לתלונות. רפואה שלמה.

06/02/2015 | 22:57 | מאת: אורחת

שלום ד"ר, האם שרירן או פוליפ גורמים לתחושת לחץ באזור הרחם כמו כאבי מחזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לאורחת, לגבי פוליפ התשובה היא כמעט בודאות לא. לגבי שרירן התשובה היא כמעט בודאות כן. הדבר תלוי כמובן בגודלו ובמיקומו של השרירן. לבריאות.

08/02/2015 | 23:38 | מאת: אורחת

האם בא.ס ניתן להבדיל בין פוליפ גבעולי לשרירן גבעולי לתוך חלל הרחם?

04/02/2015 | 09:32 | מאת: שני המודאגת

שלום, אני בת 46 וחצי, ללא ילדים, בדיקה דופלר אגן לפני חצי שנה מראה: רחם גדול מאוד באורך כ 15 ס"מ, גוף הרחם אינו גדול אך מודגמות 3 מיומות עיקריות סב סרוזיות בגודל 78X81ממ,48X42ממ, 45X42ממ, רירית הרחם סדירה. בדיקת דופלר אגן היום מראה: גוף הרחם אינו מוגדל אך צמודות אליו מספר מיומות סב סרוזיות שהגדולות שבהן 93X85X113ממ, 43ממ ועוד, גודל גוף הרחם עצמו 67X35ממ, רירית 4.8ממ. שאלה בבקשה: האם המיומות גדלו מהר? גדלו משמעותית? יש חשד לממאירות? אני לא רוצה בניתוח איזה פיתרון יש כדי לעצור את גדילת המיומות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, קצב הצמיחה של השרירן הגדול הוא מהיר. עם זאת, לעיתים 2 שרירנים צמודים מאד זה לזה ובאולטראסאונד נראים כשרירן אחד שנראה לכאורה שגדל. אם שרירן גדל במהירות החשש לממאירות (שבדר"כ קלוש מאד) הוא משמעותי יותר. כמובן שאם יש חשש כזה אין כל מנוס מפתרון ניתוחי. לשאלתך לגבי פתרון לא ניתוחי - ובכן יש אופציות כאלה כמו מתן טיפול אנטי-הורמונלי שמדכא את ההשפעה המשגשגת של הורמון האסטרוגן או טיפול באמבוליזציה (צינתור כלי הדם המזינים את השרירנים וחסימתם באמצעות מרכיב סינטטי). טיפולים אלה לא מסלקים את השרירן אלא רק מקטינים אותו ומונעים המשך גדילתו במקרה הטוב. אני מוכן להסתכן בהערכה שלא ניתן יהיה להמנע מניתוח מאחר שלא מדובר רק בנוכחות בהשרירנים אלא השפעתם על תפקודך קרי, לחץ על שלפוחית השתן, לחץ על אברים סמוכים, דימומים חריגים ואפשרות של הריון עתידי (כפי שניתן להבין בין השורות). אם תהיי מעונינת בהרחבת הדיון נשמח להפגש איתך במרפאת "איה מדיקל" 0775717220. רפואה שלמה.

03/02/2015 | 20:40 | מאת: יעל

שלום רב, האם מחזור חודשי יכול להפוך מ-5-6 ימים של דימום סביר ומלא. ל-3 ימים של דימום ונפסק לגמרי ביום השלישי אבל הדימום מאוד חזק ( מצריך החלפה מרובה של תחבושות)? מלאו לי החודש 40, אבל מאז נעוריי היה דימום 5 ימים ודימום לא חזק כמו עכשיו..אני שמתי לב לזה שתופעה חוזרת על עצמה בזמן האחרון כמו כן המחזור מזייף לא תמיד 28 יום כמו שהיה לפעמים כל 24 יום. כך למשל קיבלתי מחזור ב-5 לינואר וגם ב-28 לינואר. האם זה תקין? אני לא נוטלת שום תרופה ובריאה ומשקלי תקין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, שינוי מהסוג שאת מתארת הוא אפשרי ועשוי להיות שלב תקין במהלך חייך. עם זאת, חשוב לפני קבלת "גורל" זה לשלול בעייה כלשהי דבר שקל להשיגו באמצעות בדיקה אצל רופא נשים + בדיקות מעבדה + בדיקת אולטראסאונד. רפואה שלמה.

26/01/2015 | 22:54 | מאת: טאטי

שלום רב, אמי אובחנה עם סרטן רירית הרחם שלב 3 עם שתי נגיעות בבלוטה אחת של הלימפה הוציאו לה את הרחם בניתוח והמליצו על טיפולי מנע של כימותרפיה והקרנות שאלתי: היא מדממת כבר 4 וחצי שנים ורק עכשיו אובחנה - האם זה משפיע על דרגת אלימות הסרטן? מהם בדיוק טיפולי מנע? אמרו לה שהיא נקייה באגן ובשאר האיברים אך לא לוקחים סיכון ומתעקשים על הטיפולים האגרסיביים מהם סיכויי ההחלמה במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טאטי, כל גידול סרטני עם עדות להתפשטות לבלוטות לימפה נחשב למחלה שהתפשטה מעבר למוקד הראשי (רחם במקרה זה). סילוק המוקד הראשי הוא חשוב מאד וזה כבר נעשה. כדי לוודא שאותם מוקדים פוטנציאליים שהתפשטו לא ממשיכים לסכן את בריאות וחיי המטופלת ממליצים על טיפול מנע (כדברייך). בדר"כ קיימים פרוטוקולים סדורים לכל מחלה ודרגת ההתפשטות שלה. בשר"כ מדובר על כימותרפיה או הקרנות או שילוב שלהם. סיכויי ההחלמה תלויים בשלב המחלהץ ברור שככל שהמחלה מתקדמת יותר סיכויי ההחלמה פוחתים והולכים. עם זאת גם בשלבים המתקדמים יש סטטיסטיקה של החלמה. מקווה שעניתי על השאלות. רפואה שלמה.

21/01/2015 | 23:09 | מאת: מיה

שלום. אני בת 31. לפני שנתיים ילדתי בניתוח קיסרי. אני מזה כחודש עם כאב בטן תחתונה הכוונה לכאב באיזור מתחת לבטן. הכאב פעם מימין ופעם משמאל לפעמים כמו דקירות ולפעמים חד. ולפעמים כאב במרכז האחזור מתחת לבטן. לפעמים כאבים באיזור בזמן תזוזה. ללא בעיות במתן שתן ללא הפרשות או דימום. אך זכור שלפני כחודשיים הייתה פטרייה והגינקולוגיה טיפלה בבעיה על ידי נרות. היום שלחתי תרבית שתן עדיין אין תשובה. והייתי אצל גינקולוגית ללא בעיה ואני שוקלת להיבדק מחר אצל רופא נשים פרטי. בדיקת צוואר הרחם תקינה . אני מאוווווד מודאגת והאופי שלי חרדתי מאוד. כל דבר מכניס אותי לפוביות. אני מבקשת תשובה מרגיעה ומכוונת והאם יש ממה לדאוג. חשוב לציין שהכאב לא כזה חמור ולפעמים אני מרגישה גם כאב בטן קל. אודה לתשובה מרגיעה ולא מלחיצה.

לקריאה נוספת והעמקה

מיה שלום, אין דבר שמרגיע יותר מבדיקה של רופא. יעוץ אינטרנטי בקשר לבעיות "דחופות" אינו נכון ומחטיא את המטרה. אני מבין שהיום תבקרי רופא ואני בטוח שהוא יוכל לענות על שאלותייך באופן אחראי יותר ויציע בירור/טיפול תואם. לבריאות.

21/01/2015 | 09:48 | מאת: דינה

אני קצת לחוצה בנוגע למשהו. הבנתי שאם לוקחים גלולות אז המחזור מגיע בלי ביצית. יכול לקרות מצב שפיספסתי גלולה 1 ואני ובן זוגי שכבנו ואחרי שסיימתי את הגלולות יצא דימום של מחזור. אבל מחזןר עם רייר( סליחה על התיאור). אני 3 יום אחרי המחזור ועדיין יש לי כאבי מחזור.. אין מצב בטעות שנכנסתי להריון בטעות ואני לא יודעת מזה נכון?..

לקריאה נוספת והעמקה

דינה שלום, הסיכוי להרות מדילוג על גלולה יחידה הוא נמוך מאד. עם זאת, הדרך היחידה לשלול הריון הוא לבצע בדיקת הריון. זה פשוט וזול. בהצלחה.

20/01/2015 | 16:37 | מאת: ש

שלום, האם נהוג לבקש מרופא מנתח "הנחה" בניתוח גינקולוגי פרטי? אין ברשותי ביטוח בריאות פרטי ואילו שאלות עליי לברר עימו לפני הניתוח?

שלום ש.... הנחה תמיד כדאי לבקש. לרופאים יש בדר"כ תעריף קבוע לניתוחים אבל...מה יכול להזיק לשאול? החשוב ביותר - נסיונו של הרופא. אצלנו ב"איה מדיקל" אנחנו תמיד מוסיפים את הנתונים האלה ומעמידים לרשות המנותחת את המנתח המנוסה ביותר בהתאם לבעיה ממנה היא סובלת. פרטים חשובים נוספים: אלטרנטיבות לניתוח, יתרונותיהם וחסרונותיהם משך הניתוח משך האשפוז תקופת ההתאוששות ההשפעות העתידיות של הניתוח בהצלחה.

20/01/2015 | 12:29 | מאת: חלי

שלום בת 40 בעקבות בלאגן במחזור ודימומים נשלחתי לבצע אולסטרסונד ונגלי והתוצאות אודה אם זה תקין? ואיזה עוד בדיקות עליי לבצע? ביצעתי פאפ וביוסופיה יגיע עוד שבוע. להלן הבדיקה שביצעתי רחם אורך 71 עובי57 רוחב 66 מרקם בלתי הומונגני עובי רירית 13 מ"מ הערות:רחם קדמי בצוואר רחם ניצפו ממצאים ציסטים צלולים שחלות ימנית אורך 27מ"מ רוחב 16 מ"מ ללא ממצא חריג שמאלית אורך 29מ"מ רוחב 19 מ"מ ללא ממצא חריג דוגלס אין נוזל חופשי בדוגלס תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חלי שלום, "בלאגן" לא אומר לי דבר על מצבך. תוצאות האולטראסאונד אינן מלמדות דבר על סיבות הדמם. מומלץ להשלים בבדיקות הורמונליות ודגימת רירית הרחם. רפואה שלמה.

18/01/2015 | 05:02 | מאת: נעמה

סיימתי מחזור החודש וקיבלתי כאבי בטן תחתונה כאילו עומד להתחיל לי שוב המחזור. זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

נעמה החביבה, כל מה שאענה יחטיא את המטרה - אין כל דרך לענות על שאלה כזאת. אין זה סביר שתקבלי עוד מחזור. הדבר הנכון הוא להבדק אצל רופא מטפל במידה שהמצב נמשך. תרגישי טוב.