פורום האשה והרחם

הפורום עוסק בבריאות האישה והרחם; מומחי איה מדיקל ישמחו לענות על כל השאלות הקשורות במחלות גיניקולוגיות הקשורות לרחם, שחלות, חצוצרות, צוואר הרחם, אנדומטריוזיס. תפיסת העבודה של מומחי הפורום היא כי יש לעשות ולמצות כל טיפול אפשרי על מנת לשמור ולשמר את רחם האישה בכל מחיר. האינדיקציות המוחלטות לכריתת רחם הן גידולים סרטניים או טרום סרטניים של המערכת הרבייה, צניחות רחם בדרגת חומרה גבוהה, קרע של הרחם בלידה, דימום בלתי נשלט לאחר לידה והעדר תגובה לטיפולים שמרניים בבעיות שפירות. בעיות או מחלות אחרות ניתנות לטיפול בטכנולוגיות ובאמצעים אחרים. ולכן ראוי שהשיקולים לבחירת הטיפול המיטבי באישה יתחשבו ברצונה של האישה לשמור על רחמה. יש להציג בפני האישה את כל החלופות בהתאם לגילה, הרקע שלה וסגנון החיים שלה. לנשים שצפויות לעבור כריתת רחם, מומלץ לא להיחפז בקבלת החלטה על כריתת רחם, אם לא מדובר באינדיקציה דחופה או גידול סרטני, חלילה. שתפו את הרופא, שאלו שאלות נוקבות ואם אתן לא שקטות, פנו לקבלת חוות דעת שנייה. אל תהססו להתייעץ עם כל מי שיכול לסייע לכם לקבל חוות דעת מושכלת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1907 הודעות
1680 תשובות מומחה

מנהלי פורום האשה והרחם

11/07/2019 | 22:05 | מאת: אילה

האם אפשר להוציא שרירן בהיסטרוקופיה בזמן ווסת ? כי הרופא אמר לי שכן , אך קראתי שלא נהוג לעשות בזמן ווסת כי זה מפריע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילה, עקרונית ניתן לבצע כריתת שרירן בהיסטרוסקופיה בזמן וסת. אני אישית מעדיף שלא. בהצלחה.

11/07/2019 | 22:02 | מאת: דנה

אני בת 42 וחצי , בתקופה האחרונה אני מרגישה שמספר ימי הווסת שלי מתקצר , כלומר יש לי יומיים של דימום חזק ושלוש ימים דימום מועט ביותר , מה זה אומר ? שאילו סימנים של גיל המעבר ? שאולי אני אפסיק לקבל ווסת בגיל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, שינויים באופי הוסת שכיחים עם השנים. אין זה אומר רבות על גיל המעבר אולם בהחלט יכולים להיות תוצאה של שינויים הורמונליים. כל עוד הינך מקבלת וסת - לא מדובר בגיל מעבר.

07/07/2019 | 18:08 | מאת: רונית

האם לאחר היסטרוקופיה ניתוחית להוצאת שרירן חייבים לקחת אסטרוגן? אני פוחדת להשמין מהאסטרוגן, ואם אני לא אקח אני עלולה ללקות בהדבקויות ברחם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, תוספת האסטרוגן היא לטווח קצר ואין מה לחשוש מהשמנה. רפואה שלמה.

06/07/2019 | 19:54 | מאת: רונה

שלום, בת 38, ללא הריונות. הפסקתי לקחת גלולות בלארה לפני חודש. דימום הוסת האחרון היה קל ונמשך פחות מיומיים בהשוואה לדימום של 4-5 ימים כשלקחתי גלולות. שאלתי היא: האם דימום וסתי קצר מעיד על רירית רחם דקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע טוב, דימום ויסתי ראשון שונה לאחר הפסקת גלולות הוא ארוע מוכר. בהמשך, קרוב לודאי אופי הוסת יחזור להיות כפי שהיה.

04/07/2019 | 21:15 | מאת: ilanit

בת 52 וחצי עם וסת עדיין סדירה. נוטלת פרימולוט נור מזה כשנתיים עקב רירית מעובה (13) ודימומים קשים שעוזר מאוד ומקל. ערכתי בדיקת אולטרסאונד 4 ימים מתום המחזור: אורך 53 ממ עובי 54 ממ רוחב 52 ממ מרקם שרירני הערות- קדמי אורך תעלת צוואר הרחם 26 ממ קיר אחרוי פונדאלי נצפה שרירן אנטרמוראלי בגודל של 35*40. ללא עדות לזרימות עשירות על פני ובהיקף השרירן. עובי רירית הרחם 6.8 ממ. הערות: סדירה שחלות ימנית אורך 20 ממ רוחב 14 ממ גובה 16 ממ הערות - במרקם תקין בסמוך לשחלה נצפה ממצא היפואקוגני עם נוזל צלול בגודל 13*22 ממ. הידרוסלפינקס? שמאלית - אורך 17 ממ רוחב 13 ממ גובה 16 ממ הערות במרקם תקין השרירן שנצפה גדול מהבדיקה הקודמת (לפני 3 חודשים) שאז היה בגודל 19*22 ממ יש מקום לדאגה? אציין, כי אין כל תסמינים. פרט לדימום הוסת שנע בין 3 ימים או 6 ימים, אין דימום אחר. יש כמה ימים בחודש וסת ולאחר מכן 3 ימים הכתמות חומות שמגיעות תמיד בסיום הוסת ואז בשאר החודש עד לוסת הבאה אני נקיה. משמסתיים הוסת, אין כאבים, אין תסמינים בשאר החודש. היות ואני נוטלת באופן קבוע 10 ימים כל חודש פרימולוט נור, הרירית תמיד בבדיקות בסוף הוסת דקה. יש מה לדאוג שהשרירן גדל בשלושה חודשים? תודה על התשובה אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גדילת השרירן כשלעצמה אינה מדאיגה כשעדיין יש לך וסתות כי ברור שהפעילות ההורמונלית היא ״חומר הבעירה״ של השרירן. כמובן שאם השרירן ימשיך לגדול וישתנה גם אופי התסמינים, או אז יהיה מקום לשקול התערבות. זה אומר כמובן - מעקב! בריאות שלמה.

04/07/2019 | 06:31 | מאת: תמי

שלום, אני בת 49. שנים עברתי בדיקות פאפ שהיו תקינות. לפני 7 חודשים בעקבות בדיקת פאפ לא תקינה עברתי קונוסלופיה וקוניזציה. בשתי הבדיקות נמצא וירוס פפילומה זן 16 וכן תאים טרום סרטניים מסוג אדנומה קרציומה. המלצת הרופאה היא על כריתת רחם. בגלל ההיסוס שלי לגבי ניתוח זה זומנתי למעקב בעוד 4 חודשים. שאלתי, האם ממצאים אלו יכולים להישתנות בבדיקה הבאה,כלומר,הגוף יכול להתגבר על הוירוס,ואקבל תוצאה תקינה גם ללא תאים טרום סרטניים? שאלה נוספת,תוך כמה זמן תאים טרום סרטניים יכולים להפוך לסרטניים. האם מעקב של כל 4 חודשים יכול להיות זיהוי מוקדם? בתודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, וירוס פפילומה 16 הוא וירוס בדרגת סיכון גבוהה להתפתחות מצבים טרום-ממאירים. כיום יש טיפולים משמרי רחם במצים אלה - ביצוע קוניזציה קרי, הסרת מקטע בצורת חרוט מצואר הרחם ששם הוירוס ״מתנחל״. רפואה שלמה

03/07/2019 | 21:41 | מאת: א

שלום אני כמעט 4 שנים לאחר קיסרי ראשון (הלידה הראשונה הייתה ואגינלית). לאחר הקיסרי חוויתי מדי פעם דימומים בין וסתיים, בתחילה חשב הרופא שזה בגלל הגלולות והחליף לי סוגים. כשזה לא עזר הפסקתי את השימוש בגלולות והדימומים נמשכים לפעמים. רוב החודשים הן ללא דימומים בין וסתיים. כמו כן, המחזורים עצמם כואבים והדימומים חזקים. לאחרונה התגלתה נישה (לא הבנתי איך לא גילו זאת קודם) הרופא לא נראה מודאג וכשביקשתי צילום רחם הוא סרב בטענה שזו קרינה מיותרת.הוא אמר שאין מה לדאוג והסיכון היחידי הוא שהעובר "יישב" על הנישה. אולם, שאלתי היא- האם הנישה עלולה להוות בעיה בקליטת הריון? כמו כן, האם הדימומים החזקים בזמן הווסת קשורים לנישה? (לא דובר איתי על תיקון נישה אב קראתי זאת, ולא ארצה לתקן עקב הדימומים.. אלא אם יאמר לי שזה עשוי לפגוע בקליטת הריון). שוקלת ללכת לרופא פרטי על מנת להיות רגועה ולקבל פרטים נוספים כגון גודל הנישה, סיכונים ועוד. אשמח לעצתך. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליץ על מרפאת נשים בבית חולים תל השומר. להם הנסיון הגדול ביותר עם נישות. בהצלחה.

05/07/2019 | 15:08 | מאת: א

אוקיי אבל אשמח לדעת האם בהכרח הנישה מהווה קושי לקליטת הריון? קראתי של60% מהנשים שעברו קיסרי יש נישה ואפילו לא כולן מודעות לכך. כמו כן, איזה בדיקות אתה ממליץ לעשות כדי לבדוק את גודל הנישה? (היסטרוסקופיה/ אולטרסאןנד תלת מימד/ צילום ועוד)

נישה אינה מכשלה להתעברות. לפי שאלותייך אני רואה שכבר קיבלת תשובות קודמות. כל הבדיקות שציינת יכולות לסייע בשיפור רמת הדיוק של האבחנה. רפואה שלמה.

30/06/2019 | 21:06 | מאת: אלה

ערב טוב, כבר סבב שני של טיפול בגונל שבו יש לי ביוץ מוקדם בסביבות יום 8 למחזור. הרופא שלי אומר שזה תקין אך האם בכלל יש סיכוי שבביוץ מוקדם כל כך תתפתח ביצית הבשלה להפרייה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלה, אני איני מומחה בפריון ואיני חש מוסמך לענות על שאלתך. נסי פורום ייעודי יותר. בהצלחה.

25/06/2019 | 20:29 | מאת: חנה

שלום רב, בעקבות כאבים מאוד חזקים בבטן תחתונה, בוצע לי אולטרסאונד וגינלי בו התגלה ממצא אקוגני בגודל 14 מ"מ עם כלי דם מזין. התבקשתי לבצע אולטרסאונד חוזר מיד ביום בו אני מסיימת את הווסת (לאחרונה ווסת של כ 10 ימים) ושוב נצפה אותו ממצא אקוגני. היום כשבוע לפני המועד הצפוי לווסת, ביצעתי בדיקת היסטרוסקופיה בה נאמר לי שהבדיקה תקינה ושחלל הרחם תקין, כמובן ששמחתי כי חשדו שיש לי פוליפ. השאלה שלי היא כיצד יכול להיות שבשני אולטרסאונדים ראו ממצא אקוגני עם כלי דם מזין ובהיסטרוסקופיה לא ראו כלום?

לקריאה נוספת והעמקה
25/06/2019 | 20:40 | מאת: חנה

שכחתי לציין שבמהלך ההיסטרוסקופיה שכאב מאוד ראיתי על המסך כתם חום שחור ברחם כמו שרואים נקודת חן על העור ושלאחר ההיסטרוסקופיה, יש לי דימומים וכאבים חזקים

חנה שלום, הבדיקה בעלת המשמעות האבחנתית הקובעת היא ההיסטרוסקופיה. איני יכול כמובן להסביר את הפער בין תוצאות האולטראסאונד וההיסטרוסקופיה. מאחר שהדברים תלויים גם במיומנותם של מבצעי הבדיקות.

אני חייב להצמד לתיאור ולמסקנות של הרופא שביצע את ההיסטרוסקופיה. לאחר ההיסטרוסקופיה צפויים דימום וכאב המגיב לטיפול נוגד כאבים. אם חומרתם נראית לך חריגה עלייך לפנות חזרה לרופא שביצע את הבדיקה. רפואה שלמה.

25/06/2019 | 01:28 | מאת: מיואשת

שלום רב, לפני שנה ושלושה חודשים הייתה לי דלקת בשלפוחית. מאז תחושתה לא עוברת. כאבי אגן, צריבה לאחר השתן, כאבים אינסופיים. בדיקות שנערעו על ידי מיטב המומחים בארץ. האבחנה היא ויסטיבוליטיס. עכשיו יש לח ציסטוסקופיה בעוד חודש. הסבל אינסופי. אובדת עיצות.האם יש לך הצעה? אני בת 37, גרושה עם ילד בן 8.5. אין לי חיים כתוצאה מהמצב. אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, איני מבין את הקשר בין בעיות השתן שלך ובין אבחנת וסטיבוליטיס שקשורה בכאבים בפתח הנרתיק בנסיון לקיום יחסים או החדרת טמפון. כדאי להמתין לתוצאות הציסטוסקופיה. בהצלחה.

שלום, ילדתי וקיבלתי מחזור ב-22.5 שהייתי במחזור עשיתי התקן. כבר ה-24.6 ועדין לא קיבלתי מחזור בפעם השנייה. אני מניקה לא באופן מלא . יכול להיות שאני בהריון למרות ההתקן ? ואם לא, מתי אני אמורה לקבל מחזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפרת, איזה התקן הותקן לך? אם מדובר במירנה (התקן הורמונלי) ייתכנו עיכובים, אפילו ממושכים מאד. אם מדובר בהתקן נחושתי כבר היית צריכה לקבל וסת אלא אם הפעילות ההורמונלית שלך קצת ״עצלה״. וכמובן, יש לשלול הריון. בהצלחה.

21/06/2019 | 22:37 | מאת: מרים

שלום רב, אני בת 34 לאחר לידה שלישית הגניקולוג אבחן צניחת שלפוחית ורקטום דרגה 2 במאמץ ודרגה 1 ללא מאמץ. אין לי בריחת שתן או קושי בהתרוקנות אך לאחר הליכה ממושכת של כשעה ( אירובי) אני מרגישה בליטה בצד שמאל של הנרתיק, מה שלא מורגש לפני ההליכה. האם להפסיק לעת עתה עם ההליכות עד לחיזוק שרירי רצפת האגן או שהמצב לא יכול להחריף? שאלה נוספת, האם מצב כזה יכול להסתדר מאליו לאחר סיום ההנקה ( הבנתי שיש קשר בין הורמונים שמופרשים בהנקה ובין החלשות הרצועות). לפני הלידה עד חודש 7 הייתי מתאמנת באימונים עצימים, והפזיותרפיסטית של רצפת האגן המליצה לחדול מהם לעת עתה, האם אתה מסכים עם ההמלצה? אני מאוד רוצה לחסור ולהתאמן אבל לא רוצה להחריף את המצב. תודה רבה על ההתיחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרים, חולשת רצפת האגן היא תופעה מוכרת אחרי לידה, שלישית - לא כל שכן. מנסיוני אני לא צופה שיפור, בודאי כשאין הפרעה בהטלת שתן או פעולת מעיים. לדעתי, אין כל מניעה מהליכה. לאימונים אחרים יש להוועץ ביועץ/ת לפעילות גופנית המכיר/ה את נושא רפיון רצפת האגן. רפואה שלמה.

שלום דוקטור, אני מנסה לזהות את מועד הביוץ שלי על ידי בדיקה עצמית של מיקום צוואר הרחם ומרקמו. (אני יודעת שזה לא 100 אחוז מדוייק אבל בכל זאת...) היום מצאתי שצוואר הרחם נהיה עמוק ורחוק יותר בתוך הנרתיק, והוא רך. אני יודעת שזה אומר שהביוץ מתקרב. השאלה היא כמה הוא קרוב? בטווח של יום אחד? או יותר מאוחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, אני חושב שהיכולות שלך עולות על שלי... זה נכון שצואר הרחם מתרכך קלות לפני הביוץ אולם איני חושב שדרגת השינוי היא משמעותית כדי לשמש סמן משמעותי. בהצלחה

05/06/2019 | 18:20 | מאת: מיכל

שלום, אתמול עברתי צילום רחם. התהליך היה מאוד כואב. עוד לפני שהוזרק החומר והיתה "הצביטה" שצריכים להשתעל, הרגשתי כאבים עוצמתיים שלא הייתי מסוגלת לדבר. הרופאה עצרה את הבדיקה ורק לאחר כמה רגעים הצלחתי לתקשר והתהליך המשיך. לאחר מכן הגיעו גם הכאבים של הזרקת החומר.רגעים בודדים לאחר שהסתיים התהליך התחיל דימום כבד. הרופאה אמרה שזה היוד. לי זה היה נראה כמו דם. לאחר שעה התחילו לצאת גם גושים דמיים וריריות. כמו במחזור. כרגע עדיין יש דימום אבל נמוך יותר. השאלות שלי: האם דימום כזה תקין? מה גרם לדימום? מה גרם לכאב? התוצאות של הבדיקה:אי סדירויות בצד ימין. לי הרגיש שהמפסק קרע חלק מרירית הרחם ולכן הכאב והדימום שנוצר והוא זה שנראה בצילום כאי סדירויות? האם הגיוני מה שכתבתי או שזו שטות גמורה?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, הן הכאב והן הדימום נגרמים ע״י אותו גורם - מצבט משונן שמשתמשים בו בצילום רחם על מנת למשוך את הרחם בעת הזרקת חומר הניגוד. בהצלחה.

05/06/2019 | 08:44 | מאת: עדן

שלום, בתאריך 28.4 הוצאתי התקן מסוג מירנה היה לי דימום חזק במשך 9 ימים. ב 1.6 עשיתי בדיקת הריון ביתית הופיע פס כהה ופס בהיר יום למחרת עשיתי בדיקת דם והבטא הייתה 7. אם זה לא הריון מדוע המחזור מאחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדן, לפי הנתונים קרוב לודאי שאינך בהריון אם כי כדאי לבתע בדיקת דם נוספת בעוד שבועיים אם הוסת ממשיכה להתעכב. הסיבות לעיכוב בוסת הן רבות. הסיבה העיקרית שאינה הריון היא חוסר איזון הורמונלי כזה או אחר. גם שימוש ממושך במירנה יכול להיות סיבה מתחום זה מאחר ש"זנב" ההשפעה ההורמונלית של מירנה עלול להמשך תקופה של מספר חודשים. רפואה שלמה.

02/06/2019 | 17:09 | מאת: אורטל

אם הווסת נפסקת כתוצאה מהידבקויות ברחם כתוצאה מהיסטרוקופיה , אז מה קורה לאישה ? איך מטפלים ?האם נותנים כדורים לקבלת וסת? והאם צריך לקחת את הכדורים האילו באופן תמידי? ובכלל אישה שבגיל 42 אין לה ווסת או מיעוט וסת כתוצאה מהידבקויות מה יכול לקרות לה ? האם היא יכולה לקבל סרטן רירית הרחם ? כי קראתי שחוסר וסת גורם לסרטן רירית הרחם? וגם לדילול העצם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדן, הצגת כאן סדרה של שאלות שלא ניתן לענות עליהם במסגרת הפורום. אומר זאת - הדבקויות תוך רחמיות יש להדגים בהיסטרוסקופיה אבחנתית. הטיפול בהידבקויות הוא שילוב כירורגי ותרופתי. החשש מסרטן הוא קלוש מאד. בכל מקרה, לנו, באיה מדיקל, יש נסיון רב בטיפול בנושאי זה ואם תהיי מעוניינת לקבוע פגישה נוכל להרחיב על כל ההיבטים הכרוכים בכך. איה מדיקל 037646930

אורטל כמובן, סליחה...

היי אני סובלת מדימום וסתי מוגבר עד כדאי כך שאני לא מצליחה לנהל חיי שיגרה נורמלים.יש לציין שאני מקבלת ווסט פעמיים בחודש בנוסף.עברתנ לפני שנתיים ניתוח הוצאת מיומה והצטערתנ שלא הןצאתנ את כל הרחם באותו ניתוח.ראיתי תגובות לכאן ולכאן על ניתוח כריתת רחם.מתלבטת מה לעשות כי אני ממש סובלת,אשמח לתשובות של יתרונות וחסרונות של ניתוח כזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, אינני יודע בת כמה את אבל זה לא משפיע על תשובתי. אני מתקומם נגד כריתות רחם מיותרות, ויש יותר מדי כאלה. כמובן שאיני פוסל זאת באינדיקציה ראויה. יש התערבויות ניתוחיות ותרופתיות שניתן ליישם לפני כריתת רחם. חסרים לי פרטים רבים כדי לענות תשובה מספקת. במרפאת איה מדיקל אני וחברי מתעסקים בדיוק בסוגיות האלה ואשמח ליעץ לך אם תגיעי לפגישה. ניתן לקבוע תור בטלפון 037646930. רפואה שלמה.

17/05/2019 | 17:17 | מאת: טלי

שלום דר' לפני כשבועיים חשתי לאחר אימון ספורטיבי כאב חד במפשעה והכאב נמשך בערך יממה. לאחר מכן הבחנתי בצד ימין בבליטה קטנה(גודל של גרגיר תירס) והחלטתי לבדוק. עשיתי בדיקות דם ושתן יצא תקין. בבדיקת גניקולוג(אולטרסאונד תקין ) ובבדיקה של הגניקולוג טען ששתי הצדדים נפוחים מעט אך לא חושב שזה בעיה גניקולוגית. נשלחתי לכירורגיה בבדיקה אכן נצפו בלוטות לימפה מעט מוגדלות(הרופא טען שזה ב2הצדדים) לא ראה משהו חריג וללא צורך בהמשך בירור. אני ממש מיואשת שכן יש ימים שזה ממש מציק לי והאי נוחות זה רק בצד ימין. רופא משפחה שלח שוב לגניקולוג לשלול דלקת בנרתיק. האם אלה סימנים אופייניים לדלקת? בנוסף אני במעקב מידיי שנה אצל גניקולוג בשל הימצאות cin1 . בבדיקה שנערכה לפני חצי שנה פאפ וקולונסקופיה תקין ואף הטבה בשטח הנגוע. שאלתי האם יכול להיות קשור לממצאים הנ''ל? כדאי לחזור שוב על הקולונסקופיה? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלופ, הפורום איננו תחליף להערכה רפואית. אני יכול לציין כי אם משהו מציק לך, אל לך להרפות ״מלהציק״ לרופאייך עד למציאת כיוון. באיה מדיקל אנו שמחים לבדוק מטופלות ולכוון לבדיקות בהתאם לתסמינים ולממצאים. אם תהיי מעוניינת קבעי פגישה בטלפון 037646930. רפואה שלמה

10/05/2019 | 14:59 | מאת: הפרשות

אני 3 חודשים אחרי ניתוח הוצאת רחם שחלה שמאלית וחצוצורות. פתאום יש לי הפרשות בצבע ורוד אדום.מציינת שלא היה לי כל התקופה שאחרי הניתוח. פשוט דואגת

לקריאה נוספת והעמקה

הפרשות שלום (מצטער אבל כך מצוין שמך)... ראשית אין צורך לדאוג, זוהי תופעה מוכרת ואין מה שום דבר מלחיץ. כדאי להבדק על ידי המנתח כדי לודא שכל הצלקות התאחו כראוי. רפואה שלמה.

21/04/2019 | 09:41 | מאת: דורית

שלום, אני בת 57 ובבדיקה התגלה רירית רחם מעובה בעובי של 10 מ"מ . זאת לאחר שהרגשתי שיש לי הפרשות דמיות אבל ממש מעט, אך מאחר והיו לי פוליפ ברחם, ני ניגשת ישר לבצע בדיקה. ואז נשלחתי לבצע בדיקת הסטרוסקופיה, והתשובה הייתה שיש ריבוי של תאים, ללא שינוי אטיפייה( במונחים הרפאויים) הוסבר לי שזה ריבוי של תאים אך ללא שינוי במבנה התא, שזה מבחינתם תקין, ולכן ניתן לי טיפול של פרוגסטרון ( ברוברה 5 מ"ג פעמיים ביום למשך 60 יום) ברצוני לציין שכבר עברתי מספר פעמים הסטרוסקופיה להוצאת פוליפ מהרחם, משנת 2012 עברתי מספר פעמים, רופא הנשים שלי המליץ להוריד את הרחם כולל השחלות החצוצרות וגם צוואר רחם, אך בבית חולים בלינסון טענו שאין מקום כרגע להוריד ולכן ניתן הטיפול פרוגסטרון, למשך 60 יום ולאחר מכן לבצע בדיקת פיפל על מנת לראות מה המצב. כמובן שהתחלתי את הטיפול אך ברצוני לשאול האם נכון לבצע את הניתוח? או להמשיך להיות במעקב ? אני אובדת עצות, אודה לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית, אני מצטרף לגישה המתונה של בלינסון. אין שום סיבה לכריתת רחם במצבך. נטילת הפרוגסטרון בהחלט נכונה. רפואה שלמה.

21/04/2019 | 16:16 | מאת: דורית

תודה רבה , על התשובה המהירה. הרגעת אותי. !!! אך רצוני לשאול האם זה הגיוני שיש לי עדיין הפרשות שקופות למרות שאני עם טיפול פרוגסטרון כבר 3 שבועות. ( לא דמיות )

13/04/2019 | 19:14 | מאת: אתי

היי לאחרונה הופיע לי כתם שחור בתחתית הפות ממש בקצה (לקראת החיבור עם הישבן) הכתם כהה מאוד וגם מרקם העור קצת שונה כיצד ניתן לבדוק מה פשר הכתם? רוםא עור ? נשים? האם ייתכן שנוצר כתוצאה מלייזר? אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי, כתם פיגמנטרי יכול להיות משני/תגובתי לפתיעה מקומית (כולל טיפול לייזר) או משהו ראשוני. ללא בדיקה לא ניתן להעריך את הממצא. רופא נשים יוכל לעזור לך בכך. רפואה שלמה.

היי ד"ר, הרבה זמן יש לי פטריות שבאות והולכות, כאבים בנרתיק, הפרשות וריח רע. בנוסף, יש לי גם כאבים במותן/אגן שמאל ובגב מצד שמאל למטה. יש לי כאבים והרגשת לחץ בבטן התחתונה ומחזור לא סדיר. לעתים יש גם מין ג'ולה שגדלה על השפה הפנימית של הפות אבל היא נעלמת אחרי כמה ימים. (היה חשד לאנודמטריוזיס בגלל חלק מהתופעות +כאבים בקיום יחסי מין, אבל אין ממש תשובה וודאית) בגלל הפטריות בנרתיק שהולכות וחוזרות הרופא שלח אותי למשטח נרתיק ומצא Trichosporon inkin פתוגני בשערות הערווה. אמר שזה מעיד על מערכת חיסון חלשה ושלח לבדיקת איידס. אין לי איידס, ואחרי טיפול של נרות וכדורים ואז שוב כדורים - עדיין שורף לי מאד. יש קשר בין כל הסימנים? מה זה יכול להיות? יש לך המלצה על רופא שמתמחה בכל הדברים האלה? כבר הייתי אצל מיליון רופאי נשים ובגלל שיש כל כך הרבה דברים, שום דבר לא ממש נפתר וגם לא לוקחים אותי יותר מדי ברצינות. אני בלחץ אחרי שקראתי כתבות על דברים דומים שנגמרו בסרטן ונמאס לי לסבול כבר:( תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, איני יודע באיזו קופת חולים את, אבל בכל קופה יש מרפאה ייעודית לזיהומי הנרתיק וזכותך לבקש הפנייה למרפאה זאת. לחילופין, אם אינך מצליחה למצוא מקום כזה - אני מזמין אותך להתקשר לאיה מדיקל 03-7646930 ולהזמין תור לד"ר יואב ברוך לביצוע וולווסקופיה בדיקות מעמיקות יותר שיוכלו לכוון לטיפול יעיל יותר. רפואה שלמה

המחזור מאחר ביומיים , ויש הפרשות חומות וכאבי בטן איומים מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא משנה מה את מתארת אבל ״כאבי בטן איומים״ מחייבים בדיקת רופא נשים. רפואה שלמה

כאבי בטן פסקו קצת ויש הפרשות חומות ןהמחזור לא בא?? מאחר ביומיים

17/03/2019 | 20:34 | מאת: שני

אני עם גלולות מינס והייתי אצל רופא עקב הפרשות חומות שבוע לפני תחילת גלולות לבנות והרופא אמרה לי לעשות בדיקת הריון ראתה באולטרסאונד רירית דקה מזה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, הסבירות להריון נמוכה. רפואה שלמה.

17/03/2019 | 10:45 | מאת: רונית

שלום . בת ארבעים עם קרוהן ברמיסיה הריון ראשון היה הטיפולי הפריה ולא הצליח טיפולים נוספים. רופא נשים אמר לי שיש לי כנראה אנדומטריזיס שכנראה מונע הריון. קראתי על הסימפטומים לא זכור לי שהיה לי....למרות שנקלטתי ויש לי בת ייתכן ועכשיו זה הופיע? מה הטיפול? האם חוץ מהדירה גנקולוגית ישדרך נוספת לאבחן ..חשוב לי לציין שלא מזמן עשיתי קולונוסקופיה וmri לביקורת של קרוהן. במידה והיה היו רואים בבדיקות האלו אנדומטריזיס? מה האבחון והטיפול המומלץ ביותר ? חשוב לי לציין שאני מקבלת אימורן ויטמינים לקרוהן . תודה רבה תגובה שיתוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אנדומטריוזיס הוא תחום רחב ולא ניתן לפרוש כאן את התשובות על כל שאלותייך. רק אומר שצריך רופא שמתמחה במחלה. אני ממליץ לפנות לד״ר רן קידר במרפאת איה מדיקל 037646930. בהצלחה

14/03/2019 | 06:50 | מאת: אוסנת

שלום, בעקבות ריבוי הפרשות ודימומים בין הווסת רופאת הנשים עשתה לי משטח וגינאלי . אודה על עזרה בפענוח התוצאות: תהליך הבדיקה: MICRO תוצאה: ORDER COMMENTS תהליך הבדיקה : MICRO תוצאה: NUGENT נקבע לפי שיטת BV תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אב, לא ניתן להבין דבר ממה שאת כותבת. מצטער.

שלום, תמיד לאחר קיום יחסים מתעוררת דלקת בדרכי השתן. קיום מתרחש בתדירות מאוד נמוכה (פעם בשבוע/שבועיים)+משתמשים בחומר סיכה+שומרים על היגיינה אישית. סימפטומים של דלקת: צורך חזק ועקבי לתת שתן גם כשאין שתן תחושת צריבה נוראית בעת מתן שתן דליפה תמידית של שתן במנות קטנות נוכחות דם (בכמות קטנה) בנוסף אני סובלת כבר שנים מכאבי גב תחתון (לא יודעת אם זה קשור) דלקת נמשכת כבר שבועיים, היה חום 37 (בד"כ אצלי חום 35) שתיתי מיץ חמוציות, די מאנוז, מים, מרחתי אגיסטן. אפילו מרק עוף לא עזר (רק הוריד את החום). האם ישנו פתרון לבעיה החוזרת הזו (חוץ מלא לקיים יחסים)? האם ישנם פתרונות ידידותיים למשתמש (עוברת טיפולי פוריות)? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ בראש ובראשונה לבצע בדיקת תרבית שתן כדי לוודא שאכן יש זיהום בדרכי השתן. אם כן - הטיפול הוא אנטיביוטיקה מונעת (יש סוגים שניתן ליטול בטיפולי פריון ללא חשש). רפואה שלמה

07/03/2019 | 19:05 | מאת: גל

בת 60 .בשל דלקות חוזרות בדרכי השתן ויובש נרתיקי אני לוקחת פעמיים בשבוע ויגיפם לנרתיק במשך חצי שנה. איני מרגישה שינוי משמעותי ביובש הנרתיקי. סביר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גל, בהחלט ייתכן שהטבליות הנרתיקיות אינן מספיקות. ניתן להוסיף ג׳ל גינומונאל או להתעניין בטיפולי לייזר וגינאלי לשיפור לחות הנרתיק. בהצלחה

07/03/2019 | 09:37 | מאת: מאיי

אני בת 18, נטלתי גלולת פוסטינור לפני שבועיים וחצי ואחרי ששה ימים התחיל לי דימום חזך שנמשך עד היום, היום זה היום העשירי במחזור והדימום עדיין כמו היום השני. האם זה נורמלי? אני גם רוצה לדעת כמה זמן זה נשאר בגוף? מתי אוכל לעשות בדיקת הורמונים אם אני לא רוצה שיגלו שנטלתי פוסטינור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיי, מאיי שלומך? פוסטינור הוא הורמון. נטילת הורמונים יוצרת שיבוש כלשהו. הדימום שאת מתארת הוא סוג של שיבוש. אני מניח שבחודש הבא הכל ישוב לקדמותו. בבדיקות דם אין אפשרות לדעת שלקחת פוסטינור ולמה שתרצי להראות בדיקות שלך למישהו? רפואה שלמה

05/03/2019 | 23:11 | מאת: אופק

האם הדבקויות ברחם שנוצרו כתוצאה מהיסטרוקופיה ניתוחית יכולות לגרום לנפיחות בטנית ?ואם כן האם הנפיחות בטנית תשאר כל עוד ההדבקויות ברחם ישנן ?

שלום אופק, אין קשר בין הדבקויות תוך-רחמיות לתפיחות הבטן. רפואה שלמה

שלום רב אני סובלת מדליפת שתן ןכן משרירן. וגם מכאב בכפות הרגליים והאצבעות שאינן מאפשרות דריכה בקימה בבוקר ובהמשך כאב עמום שאינו מרפה ואינו מאפשר הליכה מרובה. האם קיים קשר בין התסמינים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ייתכן קשר בין דליפת השתן והשרירן - תלוי בגודלו של השרירן ובמיקומו. התסמינים המיוחסים לרגליים אינם קשורים. מומלץ לברר בכיוון של הפרעה ראומטית. רפואה שלמה.

02/03/2019 | 20:07 | מאת: שושי

יש לי שרירן ברחם השרירן במהלך שמונה חודשים האחרונים לא גדל ,אך הרחם כן גדל , ושאלתי היא האם רחם יכול לגדול גם אם השרירן לא גודל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שושי, המצב הזה אינו סביר. תתכן שגיאה כלשהי במדידות או בהדפסה. כדאי לחזור על הבדיקות כעבור 3 חודשים. רפואה שלמה.

02/03/2019 | 09:19 | מאת: דניאל

לפני 7 חודשים התגלתה לי מיומה 26×28 מילמטר מיומה סומבקיוזית , כיום כשעשיתי שוב בדיקה היה רשום מיומה אינטרומנלית 2.8 סנטימטר ושאלתי היא האם המיומה גדלה או נשארה באותו גודל ?

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום, אין שינוי בגודל השרירן. רפואה שלמה

01/03/2019 | 07:09 | מאת: לילך

אני בת 42 ללא ילדים ועשיתי אולטרסאונד רחם ורציתי לשאול אם גודל של הרחם גדול או תקין אורך94 מילמטר עובי43 מילמטר רוחב 62 מילמטר אציין שלפני חצי שנה האורך היה 77 מילמטר , אז מה מסמלת הגדילה ל94 מילמטר ?

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום רב, ממדי הרחם המצוינים בפנייתך הם מעט גדולים יותר ממדי רחם ״רגיל״. אלה שינויים מוכרים המתרחשים במהלך חייה של האשה אולם נתוני הגודל כשלעצמם אינם מספיקים. יש להתייחס בנוסף למרקמו של הרחם ומידת הסימטריה של גדילתו. כמובן שגם לתלונות שהובילו לביצוע הבדיקה חשיבות רבה. רפואה שלמה.

28/02/2019 | 18:25 | מאת: Mmme

שלום, הרופאה שלי אמרה שהיא עושה לי בדיקת gbs להריון. אך בתוצאה אני רואה שם של בדיקה אחרת- vaginal culture p. בתוצאה מופיע פלורה רגילה. יכול להיות שטעתה ועשתה בטעות בדיקה אחרת בדיקת תרבית ולא gbs?? הרי אמור להיות כתוב בדיקת grb strep cult ,?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חיידק ה-GBS צומח גם הוא בתרבית ולכן סביר שהבדיקה שהופנית אליה היא תקינה ואם היה חיידק הוא היה מופיע בתשובה. עם זאת אני נוהג לציין באופן מפורש שמטרת הבדיקה היא איתור GBS על מנת למקד את השאלה למעבדה. בברכה.

שלום רב! אני בת 53, שנה וחצי בערך אחרי הפסקת המחזור. היום בבואי לשירותים להטיל שתן הבחנתי בדימום. מאוד נלחצתי. יש לי תסמינים דומים לאלה שהיו לי בזמן מחזור. רגישות בבטן תחתונה ורגישות בשדיים. אני מאוד לחוצה. האם זה אומר שזה בהכרח משהו מסוכן כמו גידול או שיכולות להיות לכך סיבות נוספות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

עופרה שלום, ברור שיכולות להיות סיבות נוספות פרט לסרטן. הדרך הפשוטה לברר זאת הוא פנייה לרופא המטפל לשם בדיקה, ביצוע אולטראסאונד וביצוע משטח פאפ. במקרים מסוימים מומלצת ביופסיה מצואר הרחם, נטילת דגימה מרירית הרחם או היסטרוסקופיה. רפואה שלמה.

21/02/2019 | 20:32 | מאת: יאלוש

שלום רב בת 38 עם דימומים וקרישי דם ואנמיה שמטופלת בונופר בעירוי בוצע לי ביופסיה מרירית הרחם פיפל ניתקבלה התוצאה הזו קטעי רקמה אפורים חומים בלתי סדירים שונים בגודלם ובצורתם אבחנה T84000 M79450 disordered proliferative endometrium with stromal breakdown מה זה אומר ??והאם דורש היתייחסות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאלוש, השילוב של תלונותייך ותוצאת בדיקת הפיפל יכולה להעיד על הפרעה מסוימת באיזון ההורמונלי שלך. חסרה לי התייחסות לתוצאות בדיקת אולטראסאונד שבוודאי עברת. אני נוהג להיות מעט יותר אגרסיבי בבירור כאשר מדובר באיבוד דם ניכר המחייב עירוי ברזל כמו למשל ביצוע היסטרוסקופיה אבחנתית. להרחבת הדיון ובדיקה אציע לך לקבוע פגישה במרפאת איה מדיקל 037646930. רפואה שלמה.

19/02/2019 | 19:34 | מאת: ברכה

הי ילדתי ב13.12 בניתוח קיסרי וקיבלתי מחזור ב10.1 שנמשך 5 ימים לאחר מכן ביצעתי טהרה ועד עכשיו לא קיבלתי . לציין שאני לא מניקה , וכן מקיימת יחסים ללא גלולות או אמצעים מניעה אך ללא גמירה בתוך הנרתיק . התווכנתי להתחיל עם גלולות במחזור שיגיע אבל הוא עוד לא הגיע . מה לדעתך לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ברכה, הכי פשוט שבעולם - בצעי בדיקת הריון ותשתחררי מהספקות. רפואה שלמה.

17/02/2019 | 20:56 | מאת: שיר

שלום, אני שלושה חודשים לאחר לידה בניתוח קיסרי, מעולם לא הנקתי וטרם קיבלתי וסת ראשונה. קיימתי מספר מועט של יחסי מין (3). האם זה תקין האיחור במחזור? האם יש אפשרות להכנס להריון אף על פי שטרם קיבלתי וסת בפעם הראשונה מאז הלידה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר, בהחלט ניתן להרות מבלי לקבל וסת ראשונה לאחר לידה. זה פשוט מאד לשלול או לאשר את הסוגיה - בדיקת הריון וכל סימני השאלה יתפוגגו. רפואה שלמה.

14/02/2019 | 14:18 | מאת: אירה

דר שלום מזה חודש שלם חווה גרד וצריבה נוראית בחלק החיצוני של הפות גם כאב בלחיצה , עשיתי תרבית והכל תקין אין פטריה חשוב לציין כי אני מאובחנת בhpv33 האם אלו סימנים אפשריים לסרטן הפות ? מה לעשות ??? הגניקולוג לא רואה משהו חריג חוץ מקצת בצקיות של העור

02/03/2019 | 05:45 | מאת: ד״ר דה לקסמן

אירה שלום, אם התלונות נמשכות הייתי ממליץ מאד על ביצוע בדיקת קולפוסקופיה + וולווסקופיה (במיוחד בנוכחות HPV 33). רפואה שלמה.

07/02/2019 | 10:40 | מאת: יפית

שלום, בתאריך 28.10 עברתי גרידה בשבוע 12 עכב הריון לא מתפתח .. היו דימומים קצת אחרי אבל מחזור תקין הגיע ב18.12 מאז לא קיבלתי מחזור .. אני ובן זוגי שומרים כך שאני לא חושבת שיש סיכוי להריון. אציין שלפני הגרידה המחזור שלי אף פעם לא היה סדיר היה מגיע לאיחור של עד שבועיים .. האם יש קשר להפלה ולזה שבמחזור ממש מאחר? אודה לתשובה מהירה אני ממש בלחץ... תודה רבה!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יפית, אני מציע שתבצעי בדיקת הריון למרות הסיכוי הנמוך. אם התוצאה שלילית, לאור ההיסטוריה של המחזורים הלא-סדירים שלך - ייתכן עיכוב חריג. בכל מקרה, עשי הכל תחת פיקוח רופא הנשים שלך. רפואה שלמה.

07/02/2019 | 10:54 | מאת: יפית

אוקיי תודה רק האם זה קשור לגרידה? יכול להיות שהגוף עדיין לא חזר לעצמו?

29/01/2019 | 14:44 | מאת: אודיה

ילדתי לפני חודשיים בדיוק ולא קבלתי מחזור מאז הלידה..הנקתי במהלך החודש הראשון לתקופה של חודש ימים..ומאז שהפסקתי להניק לא קבלתי מחזור וחלף כבר חודש מהמועד שהפסקתי...ואין מצב שאני בהריון כי לא קיימתי עדין יחסי מין תודה והמשך יום נעים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אודיה, אני מניח שאת ״הקיסרית״ משאלה קודמת. אין זה חריג שוסת מתעכבת במשך מספר חודשים. היא תגיע בסוף (לפני המשיח בוודאי...) בריאות ואושר

28/01/2019 | 22:56 | מאת: אליס

במהלך הבדיקה רשמו לי את התוצאות הבאות מדובר ביום ה 13 מהיום הראשון של המחזור( והיום ה8 מסיומו). אשמח לדעת אם התוצאות תקניות. רחם- אורך 43 ממ עובי 32 ממ רוחב 45 ממ עובי רירית רחם 5 ממ שחלות- אורך 30 ממ רוחב 18ממ ימנית אורך 23 ממ רוחב 15 ממ שמאלית

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין, אני בת 22

שלום אודיה, אני מניח כי הבדיקה נעשתה במסגרת מערב זקיקים. אם המחזורים שלך סדירים אז רירית הרחם 5 מ״מ היא קצת דקה. אין גם מידע לגבי זקיקים בשחלות. אם המחזורים אינם סדירים - אין טעם בבדיקה יחידה כדי להעריך תקינות ויש לבצע עוד בדיקות. בהצלחה.

גיל 22 הוא גיל נפלא...

27/01/2019 | 20:43 | מאת: ריקה

אני בת 68 ונוטלת הורמונים מאז הפסקת הוסת בשנים האחרונות אני נוטלת אויאנה פעם ביומיים בשנה האחרונה עובי רירית הרחם הוא 9 מ"מ -בשלוש בדיקות אולטרסאונד. הרופאה לקחה ביופסיה והתוצאות בסדר גמור אני מעונינת להמשיך עם ההורמונים השאלה היא אם ההורמונים גורמים לרירית להתעבות והאם ישנה סכנה בהמשך נטילתם

לקריאה נוספת והעמקה

ריקה שלום, הורמונים בהחלט יכולים לגרום לעיבוי רירית הרחם. נטילה ממושכת של הורמונים אף נחשבת כגורם סיכון להתפתחות גידולים ברחם אם כי הסיכון הוא נמוך. אם את חייבת להמשיך בטיפול לטובת איכות חייך, עלייך להמשיך להיות במעקב כדי לזהות שינויים לא סבירים בעובי רירית הרחם. רפואה שלמה

21/01/2019 | 20:22 | מאת: נטלי

שלום אני בת 25 עברתי בעברי 3 ניתוחים קיסריים מבחירה שלי האחרון היה לפני 7 חודשים אני מתכננת בעתיד עוד 2 הריונות לפחות ומן הסתם זה יהיה קיסרי אני רוצה לדעת עד כמה זה יהיה מסוכן לי לעשות עוד ניתוח אחד או שניים אני מציינת שההריונות והניתוחים עברו טוב מאוד בלי הידבקויות בלי שיליה נעוצה הכול היה תקין עד כמה זה יהיה לי מסוכן לעשות עוד ניתוח בעתיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, אין מניעה ל-4 ניתוחים קיסריים או יותר אולם עלייך לדעת כי כל ניתוח קיסרי מוסיף נדבך לפגיעה ברחם כך שלא ניתן להעריך מה תהיה ההשפעה המצטברת על הרחם וההריון. בכל מקרה - לא תהיי הראשונה לעבור מספר כזה של ניתוחים קיסריים. בהצלחה.

22/02/2019 | 09:40 | מאת: נטלי

דוקטור שלום שוב יש לי עוד שאלה אני כבר 8 חודשים אחרי קיסרי 3 הכול היה תקין גם בהריונות גם אחרי ניתוחים השאלה שלי מה הסיכון לץכננן עוד הריון עכשיו ולא לחכות שנה שנה וחצי כפי שמומלץ

17/01/2019 | 15:50 | מאת: נטלי

מה התוצאות אומרות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, בודאי ביצעת את הבדיקה בשל תסמינים של דלקת נרתיקית. דלקת נרתיקית נגרמת על ידי מספר מחוללים. בקטריאל וגינוזיס הוא אחד המחוללים ויש לטפל בו בהתאם לאבחנה. לעיתים קרובות מדובר בדלקת עיקשת החוזרת בתדירות גבוהה. במרכז איה מדיקל יש מרפאה ייחודית לדלקות נרתיקיות עיקשות. אם את מעוניינת בייעוץ עשי זאת בטלפון 037646930. רפואה שלמה.

17/01/2019 | 09:26 | מאת: נעמי

שלום, אני בת 32, ראיתי כתמים חומים בהירים שממשיכים לטפטף כבר כמה ימים ואני כמה ימים בודדים אחרי הוסת. בדרך כלל הווסת והביוץ שלי מאוד סדירים מבחינת הזמן שלהם. מה יכולה להיות הסיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נעמי, מגוון סיבות יכולות לגרום לתופעה שאת מציינת - בעייה כלשהי בצואר הרחם, פוליפ רחמי, חוסר איזון הורמונלי... זה לא נשמע דרמטי אולם כדאי להבדק אצל רופא נשים ולבצע בדיקת פאפ ואולטראסאונד כצעד ראשון. רפואה שלמה.

היי ילדתי ב 14.11.18 לידה רגילה לא הנקתי מעולם עדיין לא קיבלתי מחזור עברו חודשיים רציתח לדעת אם זה נורמלי? אציין שבלידות הקודמות אחרי חודש וגם שלושה שבועות אחרי הלידה קיבלתי ועכשיו אין שום סימן ונגיד שזה נכון ואני בהריון איך מחשבים את השבועות ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דיקלה, פער זמנים כזה אינו חריג. עם זאת, אם את בהריון עלייך לאשר זאת בבדיקת שתן או דם. גיל ההריון ייקבע לפי אולטראסאונד.

09/01/2019 | 21:52 | מאת: רעות

עשיתי כריתת רחם בדוח הניתוח נכתהב רחם בגודל 12 שבועות.. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רעות, נהוג להתייחס לגודל הרחם לפי מפתח של שבועות הריון. אין כל משמעות לציון 12 שבועות. רפואה שלמה.

17/12/2018 | 15:48 | מאת: זוהר

בת 23 הריון ראשון שלי בשבוע 14 נצפתה ציסטה בשחלה שמאל שלי בערך 15 על 36 ציסטה זאת הולכת וגלה כיון אני שבוע 18 גודלה עומד על 4.7 ס"מ בערך מה ניתן לעשות האם היא מסכנת את העובר ומהן הסכנות הכרוכות בניתוח בהריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זוהר, בפרמטרים של גודל הציסטה ושבוע ההריון, אני ממליץ להימנע מניתוח כל עוד הדבר אפשרי. הציסטה כשלעצמה אינה מסכנת את העובר. במידה שניתן להשתכנע שהציסטה אינה ממאירה ואינה גורמת לכאב בטן חריג - ניתן לעקוב אחריה בלבד ללא ניתוח. רפואה שלמה.