פורום האשה והרחם

הפורום עוסק בבריאות האישה והרחם; מומחי איה מדיקל ישמחו לענות על כל השאלות הקשורות במחלות גיניקולוגיות הקשורות לרחם, שחלות, חצוצרות, צוואר הרחם, אנדומטריוזיס. תפיסת העבודה של מומחי הפורום היא כי יש לעשות ולמצות כל טיפול אפשרי על מנת לשמור ולשמר את רחם האישה בכל מחיר. האינדיקציות המוחלטות לכריתת רחם הן גידולים סרטניים או טרום סרטניים של המערכת הרבייה, צניחות רחם בדרגת חומרה גבוהה, קרע של הרחם בלידה, דימום בלתי נשלט לאחר לידה והעדר תגובה לטיפולים שמרניים בבעיות שפירות. בעיות או מחלות אחרות ניתנות לטיפול בטכנולוגיות ובאמצעים אחרים. ולכן ראוי שהשיקולים לבחירת הטיפול המיטבי באישה יתחשבו ברצונה של האישה לשמור על רחמה. יש להציג בפני האישה את כל החלופות בהתאם לגילה, הרקע שלה וסגנון החיים שלה. לנשים שצפויות לעבור כריתת רחם, מומלץ לא להיחפז בקבלת החלטה על כריתת רחם, אם לא מדובר באינדיקציה דחופה או גידול סרטני, חלילה. שתפו את הרופא, שאלו שאלות נוקבות ואם אתן לא שקטות, פנו לקבלת חוות דעת שנייה. אל תהססו להתייעץ עם כל מי שיכול לסייע לכם לקבל חוות דעת מושכלת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1896 הודעות
1671 תשובות מומחה

מנהלי פורום האשה והרחם

27/05/2018 | 16:15 | מאת: אנונימי

אני רק היום קיבלתי ויש לי בריכה בבית ואני לא רוצה להשתמש בטמפון אני רק בת 13 אז אפשרי לשים פד על הבגד ים ולהיכנס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אניע חושש שאם כמות הדם הויסתי שלך היא רבה, הדם עלול לדלוף מעבר לפד. אם הכמות היא קטנה, פד יספוג את הדם ולא תהיה דליפה. בהצלחה.

23/05/2018 | 04:43 | מאת: נעמושו

שלום רב, אני בת 26 מזה מספר שבועות מריחה ריח של שתן מהתחתונים בשעות שונות ביום, לפעמים כשמתעוררת משינת הלילה. אין רטיבות או סימן להפרשות, אין צריבות, רק ריח חריף של שתן. זה משהו חדש ולא קרה לי מעולם. מה יכולה להיות הסיבה וכיצד ניתן לטפל?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נעמושו שלום, לורד יש ריח של ורד, לתבלינים יש ריח של תבלינים ולשתן יש ריח של שתן. אם הדבר אינו תוצאה של דליפת שתן - אני חושש שלא אוכל לסייע. מצטער.

05/05/2018 | 16:46 | מאת: מארי

לפני 6שבןעןת עברתי כריתת רחם מלאה עם שחלות ןצוואר הרחם..מרגישה טוב וחזרתי לשיגרה בבית קראתי הרבה על יחסי מין לאחר הכריתה ושיש כאלה שהשפיע עליהם הניתוח לרעה אני מודאגת ומאד רוצה כבר לנסות ולדעת מה ארגיש ..האם נוכל לקיים יחסים כבר ?הרופא אמרה לי שהכל בסדר בבדיקה ובאולטרסונד שעשתה חי אבל יותר טוב לדחות יחסים עד חודשיים ..אבל מתחשק לי הרבה לקיים יחסים האם עש סיכון אם נקיים יחסים לפני החודשיים?נשארו שבועיים מה דעתכם התבישתי לשאול אותה בביקור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מארי, אני מציע במקום להתלבט פשוט לקיים יחסים. אני מניח כי בפעמים הראשונות יהיה חשש מסוים אולם ניתן לעשות זאת בהדרגה תוך כדי למידת המגבלות (אם ישנן כאלה). אל חשש. בהצלחה.

02/05/2018 | 23:06 | מאת: ל

היי אני בת 38 וחצי כבר חודשים לא קיבלתי מחזור. המחזור האחרון היה ב 1/3/18 הייתי אמורה לקבל 29/3. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות 2 בדיקות דם (בדיקת בטא ראשונה הייתה 1/4/18 ייצא שלילי. עשיתי שוב בדיקת בטא ב 30/4/18 וייצא שלילי) אולטרסאוד היה תקין . ביצעתי גם בדיקות דם הורמנליות וייצאו תקינות. חשוב לציין שאני לוקחת כדורים טבראפין לטיפול בפטריה כמעט 50 כדורים לקחתי של 250 מ"ג. רופאת נשים נתנה לי גם כדורים דופסטון למשך 10 ימים סיימתי אותם לפני שבועיים ועדין לא הגיע המחזור. רציתי לדעת אם בדיקת דם(בטא)להריון מגלה גם הריון מחוץ לרחם? ומה הסיבה שאני לא מקבלת מחזור אם הכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקת ביטא היא בדיקה לגילוי הריון ולכן תגלה גם הריון מחוץ לרחם. בדיקה שלילית שוללת הריון מכל סוג שהוא בסבירות גבוהה. לגבי הסיבה להעדר וסת "כשכל הבדיקות תקינות" - איני יכול לענות על השאלה מבלי לראות מהן הבדיקות "התקינות" שבוצעו. רופא הנשים שלך בודאי יוכל להתייחס לשאלה באופן יסודי יותר. רפואה שלמה.

29/04/2018 | 19:55 | מאת: מאירה

שלום רב, השאלה אולי לא קשורה לפורום אך אשאל בכל זאת- אני בת 30, ושמתי לב שבזמן האחרון לאחר אוננות, ז"א ממש בשיא האורגזמה בלבד, אני חשה בפתאומיות, כאבים בטבור, ובטן תחתונה. האם זה מעיד על משהו? משהו שצריך לבדוק? אציין שזאת הפעם השלישית שזה קורה.. זה קרה גם לפני 3 שבעות בערך.. ושבוע שלפני.. וזה לא קרה בעבר. אציין שיש לי ציסטה פרא שחלתית לא קטנה , אבל היא במעקב ואני לא חושבת שיש קשר, יש לי אותה המון המון שנים ואין צורך בניתוח. אבל מה לגבי מה שתיארתי? למה זה קורה? אשמח לתשובה אני קצת חוששת שאולי הזקתי לעצמי? אבל באופן כללי לאחר מכן הכל בסדר איתי. מרגישה רגיל. זה קורה רק כפי שתיארתי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאירה, ראשית "צפירת הרגעה" - אין שום צורה שבה היית יכולה להזיק לעצמך. אין לי תשובה ברורה למה דווקא בפעמים האחרונות חשת בכאבים לאחר אורגזמה אבל מהיות האורגזמה תגובה עיצבית הרי שגירויים עיצביים יכולים להיות מושלכים או מוקרנים לאזורים אחרים ולהתבטא בצורות שונות. בלי או עם קשר לכך - אני ממליץ על בדיקה שגרתית אצל רופא נשים לווידוא תקינות מערכת המין. כל טוב.

11/05/2018 | 12:36 | מאת: מאירה

תודה על המענה, ברשותך 2 שאלות נוספת: 1. האם מקור הכאב בזמן הגמירה( סוג של זרם חשמלי בבטן תחתונה לדגדגן ולצד ימין איפה שלמעשה הציסטה שלי גם ממוקמת., האם יכול להיות בגלל הציסטה הפרא שחלתית שיש לי בצד ימין פתאום יש את הכאב הזה שאני מרגישה בזמן הגמירה?? אני רוצה לציין שזוהי ציסטה שאובחנה מלפני 10 שנים בערך, והיא במעקב והוחלט לא לעשות ניתוח, היא בגודל 44*55 ונשארת ככה ללא שינוי. ושאלה נוספת בבקשה- האם כשארצה להיכנס להריון בעתיד ואני כרגע בת 30, אני יכולה? או שיש שיכולה להיות בעיה עם הציסטה להיכנס להריון או בעיות פוריות? תודה

26/04/2018 | 10:01 | מאת: ל

חודש שעבר לא קיבלתי מחזור. לאחר בדיקות ביתיות ובדיקת דם להריון היו שלילי. שבדקתי אצל רופא נשים שלל הריון נתן נתן לי כדורים למשך 10 ימים. אני כבר 6 ימים אחריי ועדין לא קיבלתי. מה הסיבה ?

26/04/2018 | 20:01 | מאת: ל

בבקשה זה דחוף ... מהלחץ עשיתי שוב בדירת הריון ביתית וייצא שלילי

שלום רב, הדבר הנכון לעשות במקרה זה הוא לשוב לרופא המטפל שלך. מומלץ לבצע בדיקת אולטראסאונד ובדיקת פרופיל הורמונלי בדם. רפואה שלמה.

17/04/2018 | 12:20 | מאת: שלי

בחלל הרחם נצפה ממצא אקוגני. לא ניתן לשלול שמדוברבשארית התקן בחלל הרחם. אני בת 50 הוצאתי התקן מירנה בשלם דימומים חזקים. מה הפירוש של ממצא אקוגני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלי, ממצא אקוגני באולטראסאונד פירושו ממצא שמודגש ביחס לסביבתו. ברחם נצפים מבנים אקוגניים במקרה של נוכחות התקן תוך רחמי או הסתיידויות בשרירן או פוליפ רחמיים. באופן נדיר גם גידולים יכולים להראות כמבנים אקוגניים. בדיקה פשוטה הנקראת היסטרוסקופיה הכרוכה בהחדרת סיב אופטי לחלל הרחם יכולה לאבחן את הממצא. רפואה שלמה.

12/04/2018 | 13:49 | מאת: רוית

שלום אני בת 52 ביצעתי בדיקת פיפל בגלל דימום וסת חזק מאוד. התוצאה:" Disordered prolierative endometorium and simple hyperplusia מה המשמעות של זה?ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוית, בגילך מתרחשים שינויים הורמונליים המפרים את האיזון שהיה קיים בשנותייך הצעירות יותר. זה עלול להתבטא בדימומים חריגים ולא-סדירים ושינויים ברירית הרחם מן הסוג שנצפה אצלך. יש רופאים שאינם מטפלים במצב ורק עוקבים ויש המציעים טיפול בתכשיר המכיל פרוגסטרון על מנת לייצב את רירית הרחם "עד עבור זעם...". כמובן שרצוי להשלים את התמונה באמצעות בדיקת אולטראסאונד ובדיקת HPV (פאפ בעבר) כדי לשלול אפשרויות אחרות. רפואה שלמה.

10/04/2018 | 22:48 | מאת: דנה

היי נטלתי גלולות זואלי ובגלל שהיה עושה לי בעיות בהופעת ווסת הרופא העביר אותי למינס, שתיהן גלולות של 28 יום לכן סיימתי ליטול את החפיסה האחרונה של זואלי וביום שהייתי אמורה להתחיל חפיסה חדשה של זואלי התחלתי את של מינס, האם ההגנה נשמרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, את מוגנת באופן מוחלט. חג שמח.

08/04/2018 | 17:00 | מאת: אושר

אני סובלת כשנה מריח רע מהאיבר מין(ריח חזק של דגים מקולקלים), אני בריאה ולא כואב לי באיבר מין..חשבתי לתומי שזה ריח טבעי של הגוף לבעלי זה מאוד מציק ואנחנו ממעטים ביחסי מין .. איך אפשר לטפל בבעיה הזאת? האם יש דרכי טיפול טיבעיות? עד שאגיע לרופא נשים... והאם יש לתופעה הזאת קשר לזה שאנחנו מנסים להביא ילדים כבר שנה? תודה רבה לעונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אושר, ריח מנרתיק האשה מושפע ממספר גורמים והעיקריים בהם - דלקת, שלב המחזור, תזונה, טיפולים תרופתיים, סטטוס הורמונלי, עונות שנה (הזעה), דליפת שתן, שימוש בתחתוניות. לאבחון הבעיה יש להיבדק אצל רופא נשים שיבצע משטח נרתיקי ותרבית. יש מספר טיפולים אפשריים בהתאם לתוצאות וכמובן שיש להתחשב בניסיונות שלכם להרות. רפואה שלמה

08/04/2018 | 04:15 | מאת: עדי

שלום לפני יומיים הופיעו לי על התחתונית כתמי דם בצבע חום כהה במרקם גרגרי. המחזור שלי סדיר כל 26 יום הדימום הופיע ביום ה 15 אחרי קבלת המחזור. אני בת 42.5. אין לי כאבים או צריבות בשתן . רק דימום לא ברור אציין שזה לא דימום מסיבי אלו כתמים כהיים שמאפיינים סוף מחזור. ממה יכול הנל לנבוע ? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, אם את נמצאת במעקב סדיר של רופא נשים - אין סיבה לחשש. בכל מקרה ביקור אצל רופא נשים וביצוע בדיקת HPV (פאפ בעבר) + אולטראסאונד יכול לשלול את מרבית הגורמים לתופעה. רפואה שלמה.

07/04/2018 | 09:26 | מאת: Zohar

היי אני בחפיסה הראשונה של הגלולות פנינו ובטעות המשכתי לחבילה השנייה בלי לעשות הפסקה של 7 ימים, האם אפשר לעצור באמצע החבילה בשביל לקבל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זוהר, את יכולה ללא כל חשש להשלים את 2 החפיסות ברצף - לא ייגרם שום נזק. חג שמח.

01/04/2018 | 20:22 | מאת: לחוצה

שלום! אני בת 40. בניתוח קיסרי לפני כשנתיים הוצאתו החצוצרות כאמצעי מניעה. לפני כשנה עברתי ניתוח מתיחת בטן. אינני יודעת אם זה קשור אך מאז מחזור של 6 ימים נהפך ל-8 ימים. כמו כן במקום להגיע ביום ה-28, הוא מקדים ביומיים שלושה. האם זה מצביע על בעיה??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, את מתארת שינויים שנחשבים בנורמליים בגיל זה ולאו דווקא מעידים על בעייה כלשהי. רפואה שלמה וחג שמח.

29/03/2018 | 21:54 | מאת: נאנא

לאחר כריתת הרחם בגיל 55למה לצפות?? קראתי תשובתך לאחת השאלות בפורום (לנשים עם שרירן יחיד, בכל גיל, אני מציע כריתה שמרנית של השרירן תחת הסרת כל הרחם. הסיבה לכך היא היות הרחם "עוגן" מרכזי ברצפת האגן הנשי והסרתו עלולה להיות כרוכה במספר לא מבוטל של תופעות לא רצויות.) האם תוכל להסביר לי מה התופעות הלא רצויות???

לקריאה נוספת והעמקה

נאנא שלום, ראשית חשוב לציין שלא לכל הנשים העוברות כריתת רחם יש תופעות לא רצויות. מדובר באחת מתוך 3 נשים העוברות ניתוח זה וחוות אי-נוחות כלשהי במהלך השנים לאחר הניתוח. עם תופעות אלה ניתן למנות: 1. ירידה בליבידו (דחף מיני) וכאבים בקיום יחסים. 2. הפרעות בשליטה על השתן. 3. קיצור משמעותי של הנרתיק. 4. צניחת גדם הנרתיק. 5. פגיעה תדמיתית. בכל העולם מדברים על הצורך למתן את "היד הקלה" על הדק כריתת הרחם. באיה מדיקל אנו עושים כל מאמץ ליישם את העקרון הזה הלכה למעשה לתועלת ובריאות מטופלותינו. אם תהיי מעונינת נשמח לפגוש אותך ולהעריך את התאמתך לקונספט שלנו. 03-7646930 רפואה שלמה וחג שמח.

30/03/2018 | 12:51 | מאת: נאנא

אני אחרי ומתחרטת למה שמעתי לרופאים והסכמתי לכרות הכל..עם הרחם

הי, אין מקום לחרטה. ייתכן והכל יהיה "דבש" ורק תהני מהתוצאות. רפואה שלמה.

14/04/2018 | 08:48 | מאת: נאנא

אני 20 יום אחרי הניתוח ועד היום חשה כאבים בזמן יציאות !למה עברתי אולטרסונד במיון אמרו שהכל תקין מה השפעת הניתוח על המעיים ועל השלפוחית כי גם שהשלפוחית מתרוקנת מרגישה כאבים בבטן תחתונה

27/03/2018 | 17:17 | מאת: נויה

שלום, זה עתה נכנסתי למנפאוזה (אני בת 51 ואת המחזור האחרון קיבלתי לפני חודשיים). חוץ מהשמנה קלה, הפרעות שינה קלות ולפעמים דפיקות לב כשמתעוררת בלילה, אין לי גלי חום או דברים נוספים, כך שאני לא רואה סיבה לקחת הורמונים. מה שכן, חשוב לי מאוד לשמור על וגינה ויטלית. האם כדאי להתחיל לקחת עכשיו וגיפאם? אם בעוד כמה שנים תהיה לווגינה אטרופיה, האם המצב יהיה הפיך אם אתחיל רק אז לקחת וגיפאם? תודה, נויה

לקריאה נוספת והעמקה

נויה שלום, אהבתי את הביטוי "וגינה ויטלית"... אני מניח כי את מתכוונת יותר לנרתיק תפקודי. ובכן, במידה שתיווכחי כי הלחלוחית הנרתיקית פוחתת (וזה אכן קורה אצל כל הנשים בשלב כלשהו לאחר הפסקת הוסת - יש מקום לתוספת הורמונלית מקומית ויש לכך מספר תכשירים, בין היתר וגיפם שהזכרת. הדרך הטובה ביותר לשמר את תפקוד הנרתיק היא כמובן להשתמש בו. רפואה שלמה וחג שמח.

27/03/2018 | 16:13 | מאת: מיקה

שלום, יש לי גידול שומני בשפת הפות, בגודל של כ-7 מילימטר (קרוב מאוד לקצה, כלומר לשיער הערווה). רופאת עור איבחנה אותו ואמרה שאני יכולה לחיות איתו עד סוף ימיי. אני לא אוהבת אותו וקבעתי תור לכירורגית פלסטית להסרתו. הכירורגית אמרה שתישאר צלקת. ממש שונאת את הגידול אבל פוחדת מהניתוח. יודעת שזה אזור רגיש ולכן חרדה: האם יכולה להיות פגיעה בלתי הפיכה בעצבוב של המקום? כאבים שלא יעברו? עד כמה צלקת לגידול כה קטן יכולה להיות מורגשת? אודה לכם על תשובתכם. מיקה

לקריאה נוספת והעמקה

מיקה שלום, אני מבין את חששך אולם הרשי לי להרגיע אותך. במרכז איה מדיקל אני מבצע ניתוחים רבים מסוג זה והמטופלות אינן מדווחות על הפרעות לטווח הרחוק. מאידך - כפי שיעצה לא רופאת העור - ניתן לחיות עם הממצא שנים רבות. זאת בחירתך אם להסירו או לא. אשמח לייעץ לך באופן מפורט לאחר בדיקה אם תתאמי פגישה באיה מדיקל 037646930. רפואה שלמה וחג שמח.

24/03/2018 | 21:32 | מאת: נירית

ואף אחד מהם לא מוצא זמן להשיב? אז למה הוא קיים?

שלום שוב, מאחר שהפורום אינו מיועד לטיפול בבעיות דחופות וממילא אינו מהווה תחליף לבדיקת וחוות דעת רופא - הרי שאין שום סיבה לענות על שאלות בהליך מיידי.

אי סדירות בדופן האחורית של הרחם?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נירית, השאלה שלך אינה מחוברת לקונטקסט קליני המתאר את סיבת האולטראסאונד או ממצאים אחרים. המונח אינו מכוון לשינויים ספציפיים. אם תרחיבי את התיאור, ייתכן ואוכל להיות יעיל יותר. רפואה שלמה.

הנני בת 39 ביולי 2017 עברתי אבלציה ו היסטרוסקופיה ניתוחית עקב דימום מתמשך של מעל חצי שנה נכון להיום אני בהריון שבוע 7 בהריונות קודמים טופלתי באספרין וקלקסן עקב lac חיובי אשמח לדעת מה הסיכויים והסיכונים של הריון לאחר היסטרוסקופיה ניתוחית ו אבלציה בעיקר בגילי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, למרות הניתוח, גילך ובעיית הקרישה שלך - הצלחת להרות. זהו כנראה הריון איכותי ומיוחד מאד וכדאי לכבדו בתשומת הלב הראויה. רחם לאחר אבלציה בודאי מציב אתגר בפני הריון. בדר"כ האתגר הוא להרות ולאו דווקא לשמור על ההריון. בכל מקרה, מאחר שכבר הרית ועקפת את הבעייה, כדאי פשוט לעקוב באופן צמוד יותר אחרי התפתחות ההריון. בודאי חשוב לקבל טיפול בהפרעת הקרישה שלך ולהיות במעקב במרפאת הריון בר-סיכון. בהצלחה.

08/03/2018 | 09:36 | מאת: שושנה

שלום האם זה כן עובר אני סובלת מגלי חום סחרחורת לפעמים דפיקות לב בזמן גלי חום אסור לי לקחת הורמונים האם יש פתרון מתאים לי האם זה בכלל עובר אני די מיואשת כי זה פוגע באיכות החיים שלי תודה רבה שושנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שושנה, כן...את אחת מאותן מיוסרות שסוחבות את תופעות גיל המעבר שנים רבות. ישנן תרופות שאינן הורמונליות ויכולות להפחית את התופעות. להזכיר שתיים מהן - קלוניריט וגאבאפנטין. דווחו גם הצלחות לא מבוטלות בטיפול הומיאופתי אם כי אינני בר סמכא להמליץ עליו. רפואה שלמה.

אני בת 55..אמורה חעבור כאיתת אחם ושחלות וצואר רחם בגלל שרירן גדול דוחק טת הרחם אמרו לי יש שרירנים ברחם והוא גדול ..הוא בגודל הריון 16שבועות לאחר הנתוח האם ארד במשקל ?אחרי הוצאת הרחם והשחלות

לקריאה נוספת והעמקה

מארי שלום, אני מקווה שאינך עוברת את הניתוח למטרות הרזייה... עם זאת בודאי תרדי במשקל 500-700 גרם ((-: בהצלחה.

לא ..בגלל כאבים בבטן בשל רחם דחוק לימין עברתי את הנתוח לפני שלושה ימים לברסקופיה אבל למה עדיין יש לי גזים בבטן שמכאיבות לי?מה אעשה?ומתי יגמרו הכאבים מהגזים חוץ מכאבי הנתוח

16/02/2018 | 12:26 | מאת: מזל

בסד בהמשך לשאלתי הקודמת שכחתי לציין שאני בת 59 . לפני קצת יותר משנה הייתי צריכה לעשות בדיקת גרידת ניסיון בעקבות הפרשות חומות ולא עשיתי. יכיל להיחת שיש קשר?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מזל, תשובת ה-CT לא מקדמת הרבה באבחנה. מה זה אומר "הייתי צריכה לעשות גרידת נסיון". עשית או לא? אם עשית - מה התוצאות. אם לא - עדיף לבצע בדיקה שנקראת היסטרוסקופיה. רפואה שלמה.

16/02/2018 | 12:24 | מאת: מזל

בסד שלום. אני סובלת הרבה זמן מכאבי בטן.. עדיתי בדיקות גסטרו הכל תקין.. למעט אולי מעי רגיז. עשיתי בדעקת סיטי ונמצא רחם מוגדל. מה אומרת התוצאה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מזל, ראי את תשובתי לשאלתך הבאה.

11/02/2018 | 12:54 | מאת: ליטלי

היי ביצעתי אולטרסאונד גניקולוגי 11 ימים לאחר סיום הווסת ממצאים רחם אורך 42, עובי 30, רוחב 36 הערות: אחורי ו3-4 מ"מ שחלות ימנית אורך 22 רוחב 25 הערות: זקיקים רבים קטנים שמאלית אורך 21 רוחב 32 הערות: זקיקים רבים קטנים דוגלס ללא נוזל חופשי לא מצליחה לקבוע תור קרוב יותר לרופא מאשר בעוד שבועיים אשמח לשמוע חוות דעת האם הבדיקה נשמעת תקינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליטלי, אין לי מידע למה נשלחת לבצע את הבדיקה. התחושה שלי (ואני עלול לטעות) כי המחזורים שלך אינם סדירים. תוצאות האולטראסאונד מתאימות לאבחנה של שחלות פוליציסטיות. אם אני טועה - אני מתנצל. רפואה שלמה

היי, סיימתי מחזור לפני שבועיים, וקיימתי לפני יומיים יחסי מין, פתאום יום אחרי הופיעו לי הפרשות חומות וכאבי שדומים מאוד לכאבי מחזור. רציתי לדעת אם יש קשר בין המקרים והאם זה אחת מאיזושהי תופעת לוואי של משהו שאני צריכה להיות מודאגת לגביו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לילך. תיאור כזה אינו מדאיג בדר"כ. כדאי לוודא שביצעת בשנה האחרונה משטח PAP מצואר הרחם ולהיות ערנית להישנות התופעה. בכל מקרה, ביקור אצל רופא הנשים לא יזיק. רפואה שלמה.

07/02/2018 | 16:31 | מאת: דיקלה

שלום במשך 6 שנים יש לי ציסטה בשחלה בגודל 82*43 ממ, בתוכה מבנה צלול, מודגמת מחיצה עדינה בחלל הציסטה כ2 ממ קוטרה וללא זרימות על פניה. לא הופקו זרימות בחלל הציסטה, זרימות דלות בהיקף הציסטה שלא ניתנות למדידה. ללא פפילציות בגודל 77*41 ממ. (הציסטה גדלה ב 4 ממ יחסית לשנה שעברה). אין לי רצון בהריון ואין לי כאבים כלל, אני רק מפחדת מאיזשהו תסביך האם עלי לעשות ניתוח או להשאיר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דיקלה, ממצאים בגודל כזה אני בדרך כלל ממליץ לנתח. לפני כן אני ממליץ על ביצוע בדיקת סמנים (בדיקת דם) לשלילת תהליך סרטני ו-CT של האגן. אם תהיי מעונינת בפגישה מעמיקה ומפורטת יותר את מוזמנת לתאם פגישה ב"איה מדיקל" 03-7646930. רפואה שלמה.

23/01/2018 | 17:58 | מאת: מיכל

אמא שלי בת 70 ואובחנה כחולה בסרטן השד מסוג הורמונלי וסרטן רירית הרחם מסוג פפלורי סרוזי בשלב 3. בpet Ct ראו שהסרטן ״רק״ ברחם. האם יש קשר בין 2 הסרטנים? מה סיכויי ההחלמה מסרטן רירית הרחם?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, אני מעריך שאת השואלת מתאריך 12/1. אבל זה לא משנה... אכן, קיום של ממאירות שד וממאירות רחם משקפת את ההשפעה ההורמונלית על איברים או רקמות המגיבים להשפעות אלה. רחם ושד הם אברים מסוג זה. בכל מקרה, במקרים בהם הממאירות מוגבלת לרחם, הטיפול המומלץ הינו ניתוח להסרת הרחם, השחלות ודגימת בלוטות לימפה אגניות. כיום, הגישה המומלצת והרווחת לביצוע הניתוח היא באמצעות לפרוסקופיה רובוטית. הניתוח מציע גישה אלגנטית עם שיעור סיבוכים נמוך והתאוששות מהירה ביותר. באיה מדיקל - פיתחנו מיומנות גבוהה בביצוע ניתוח בטכניקה זאת. נשמח לעמוד לשרותך בטלפון 03-7646930. רפואה שלמה.

22/01/2018 | 20:34 | מאת: נונה

שלום, אני בת 34, יש לי ילדה בת 5 שנולדה בקיסרי. לפני כשנה וחצי עברתי גרידה לאחר הפלה. מזה חצי שנה מנסה להיכנס להריון ללא הצלחה. מזה כחודש וחצי יש לי כאבים באגן- בטן תחתונה תחתונה. הכאב לא ממוקד במקום מסויים ומשתנה, קל בדרך כלל. לפעמים אני מרגישה לחץ בפה הטבעת ולפעמים סביב הנרתיק. לפעמים מרגישה דקירות או כאבים כמו סכין חזקות למשך שניות ונעלם. רוב הזמן כאבים באגן, יותר מימין. לפעמים מורגש הכאב כאילו יורד לרגלים. לפעמים מקרין לגב. עברתי בדיקות דם תקינות ברוך השם. בדיקה אוטרסאונד אצל גניקולוג תקינה וגם בדיקת שתן שלילית. עשיתי בדיקת הורמונים היו בסדר מלבד fsh היה 13 כשהגבול 11. אחרי כך חזרתי שוב עליה והייתה בטווח. פרוגסטרון היה נמוך בתקופה מהביוץ למחזור שהיה צפוי. אציין שבדרך כלל המחזור תקין כל כ28 ימים מקבלת. אך עכשיו יש גם עיכוב בווסת. קיבלתי לאחרונה ב10.12. בדיקות דם להיריון שליליות. הגניקולוג המליץ לי על פורמוליט נור ל 10 ימים. כבר קיבלתי 8 ימים וטרם הגיע המחזור. אני בחרדה ודאגות. האם יש קשר בין כאבים באגן לבין עיכוב מחזור או במקרה מדובר בצירוף מקרים... אציין כי הכאבים מתעצמים במצבי חרדה ויש הקלה בעתים שאני עסוקה בדברים אחרים ולא חושבת עליהם. עוד דבר הרגשתי שבימים שאני שותה הרבה קפה ואוכלת הרבה לחם, אז יום למחרת מרגישה הכאבים הנורא חזקים לשניות.. אני בדרך כלל היפוכנדרית וחרדתית. אשמח לקצת כיוון מה לעשות. אין לי הפרעות במערכת העיכול כמו שלשול או עצירות ... אודה לתשובה מרגיעה ומכוונת.

לקריאה נוספת והעמקה

נונה שלום, הפורום אינו תחליף ליעוץ רפואי והתיאור שלך הוא מורכב מכדי לענות עליו בקצרה. בכל מקרה - המחזור אמור להופיע רק 2-3 ימים לאחר סיום הפרימולוט-נור. להתיעצות יסודית יותר את מוזמנת לקבוע פגישה באיה מדיקל. נשמח לעמוד לשרותך בטלפון 03-7646930. רפואה שלמה

12/01/2018 | 17:28 | מאת: מיכל

לאמא שלי אבחנו סרטן השד הורמונלי ובמקביל בעקבות כתמי דם קלים עשתה אולטרסאונד ואובחנה רירית מעובה של 16.5 מ״מ. האם יש קשר לסרטן השד? האם תוצאות ביופסיה ברירית הרחם אכן מתקבלות רק לאחר 5 שבועות? בדיקת מרקרים הצביעה על ca-125 בערך 16.6.

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, נשים רבות עם סרטן שד נוטלות טיפול הורמונלי הנקרא טמוקסיפן. התוצאה של טיפול זה עלולה להיות התעבות של רירית הרחם. בכל מקרה, בהתעבות בסדר גודל כפי שאת מתארת אני ממליץ לבצע פעולה הנקראת היסטרוסקופיה שמאבחנת ומטפלת בממצאים תוך-רחמיים באותו זמן. באיה מדיקל - פיתחנו מיומנות גבוהה בפעולה זאת. נשמח לעמוד לשרותך בטלפון 03-7646930. רפואה שלמה.

שלום אני לוקחת גלולות מותאמות להנקה דיאמילה גיליתי שלקחתי בטעות 2 באותו יום האם זה יכול להשפיעה על התינוק ?אני שמה לב שביומים האחרונים יש לו כעבי בטן חזקים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, את יכולה להיות רגועה - אין כל חשש. רפואה שלמה.

31/12/2017 | 18:56 | מאת: ריטה

שלום דוקטור בת 29 לאחר אולטרסאונד אקראי נתגלה פוליפ ברירית הרחם בגודל 16 מ״מ(הטכנאית רושמת בכול בדיקה חלל הרחם במרקם הטרוגני) האם זה באמת פוליפ? או משהו אחר יש לציין כי אין לי שום תופעות לוואי מחזור סדיר כול 28 יום מאוד חוששת מזה כן יכול להיות? ואם זה באמת פוליפ האם בגילי זה שפיר תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פוליפ ברירית הרחם הוא ממצא שכיח. הסבירות לממאירות היא נמוכה ביותר. עם זאת כדאי להסירו במיוחד לאור העובדה שהפעולה לכך, הנקראת היסטרוסקופיה, הינה פשוטה וכמעט נטולת סיכון. באיה מדיקל - פיתחנו מיומנות גבוהה בפעולה זאת. נשמח לעמוד לשרותך בטלפון 03-7646930. רפואה שלמה

30/12/2017 | 23:21 | מאת: ליבי

האם גודלו של הרחם משתנה בימי המחזור? לפני שמה גודל הרחם היה 44x71 מ״מ וכעת 62x62. לא הוזכר שרירן או משהו. מה זה אומר שהרים שונה בגודלו? האם זה נכון שגודל הרחם משתנה בהתאם למחזור החודשי? ללא קשר לשינויים הידועים ברירית השאלה מתייחסת לרחם וגודלו. האם יש לדאוג משינוי שכזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ליבי שלום, השינויים בגודל הרחם בהתאמה לימי המחזור הם מינוריים בלבד. השינוי שאת מציינת הוא משמעותי יותר אם כי איני רואה מקום לדאגה. רפואה שלמה.

29/12/2017 | 01:42 | מאת: כהן רוחמה

אני בת 49 וגילו לאחרונה באולטרסאונד שיש לי פוליפ גדול ברחם ורירית מעובה אמרו לי כדי לבדוק את הרחם עלי לעבור בדיקה רציתי לדעת אם אפשר לעבור בדיקה ברחם עקב הפוליפ הגדול ברחם לא בהרדמה מלאה אלא בהרדמה חלקית כי אני חוששת ויש לי גם מחלות רקע נוספות כמו למשל פרולקטין גבוה, מחלת סכרת , כבד שומני , לחץ דם גבוה, כוסטרול ועוד. מרוחמה כהן מחיפ

לקריאה נוספת והעמקה

רוחמה שלום, אם מדובר בפוליפ גדול כהגדרתך עלולה להיות בעיה בהסרתו בהרדמה מקומית או חלקית. לאור מצבך הבריאותי רצוי להתייעץ עם מרדים לפני הניתוח להחלטה על סוג ההרדמה. בהצלחה.

05/12/2017 | 19:49 | מאת: יעל

שלום, בת 37, ללא ילדים, ללא ניסיון מיני. מחזור סדיר כל 23-28 יום, דימום של כ-6 ימים. נעזרת תמיד בנורופן ב-48 שעות הראשונות. הפעם, לראשונה בחיי, כ-21 יום אחרי המחזור הקודם הופיע משהו שמזכיר מחזור אך ללא דימום - הפרשה חומה מינימלית ביותר, כתם עדין על התחתונית או על נייר הטואלט. ביומיים-שלושה הראשונים כמות מינימלית ביותר, היום מעט יותר אך עדיין לא מתקרב לכמות של מחזור (לא בכמות ולא בצבע). משולב לאורך כל הימים האחרונים בכאבי בטן דמויי מחזור אך בעוצמה נמוכה (אין צורך במשככי כאבים). הגודש בשד שמופיע תמיד טרום המחזור ירד עם הופעת ה"מחזור" אך לא כמו בד"כ. לא נוטלת גלולות. אין סיכוי שאני בהריון. מה זה יכול להיות? האם יכול להיות שזה תקין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, שינוי בתבנית הדימום הויסתי הוא תופעה מוכרת ושכיחה ואינו מעיד בדר"כ על הפרעה כלשהי. עם זאת, אם התופעה נשנית מן הראוי להבדק על ידי רופא נשים. רפואה שלמה.

03/12/2017 | 19:58 | מאת: עדי

לפני כחודשיים עברתי כריתת רחם ללא השחלות. בת 42. מהשבועיים האחרונים סובלת מהפרשות רבות. האם יש קשר לניתוח? או שזה משהו אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום, מתיאורך לא ניתן להשיב תשובה סבירה לשלאתך. הצעד הנכון הוא בדיקה אצל הרופא שניתח אותך. רפואה שלמה.

01/12/2017 | 20:19 | מאת: זהבה

Ovarian structure body structure הקטע גדול במידדים 1.9X0.8X0.3 typical endomertrial hyperplasia (complex) hyperplasia without atypia in addition few fragments of endometrium with histoiogicalfeatures of endometrial polyp/

לקריאה נוספת והעמקה

זהבה שלום, זה לא סרטן. זה מצביע על שגשוג רירית הרחם ומצריך טיפול הורמונלי בפרוגסטרון כדי לדכא את שגשוג הרירית. רפואה שלמה

05/12/2017 | 10:13 | מאת: זהבה

בהמשך לתשובתך: באם צריך התקן מירנה הורמונלי וניסו להכניס ולא הצליחו סף כאב נמוך אחותי במשקל 150 ק"ג (גם את היסטרוסקופיה ולקיחת הביופסיה נלקח בסוף בחדר ניתוח אמצעות אפידורל (שוב לא עמדה בכאבים) וסובלת מכאבי גב קשים בעקבות האפידורל. יש לדרך להכניס את ההתקן ללא אפידורל? אלחוש כלשהו (פחדו מהרדמה כללית בגלל המשקל יתר שלה)? ! לתשובתך המהירה אודה.

29/11/2017 | 22:54 | מאת: דחוף

שלום יותר 5 חודשים עשיתי בדיקה אצל הרופה וגלתה ציסטה שחלית בגודל של 3.7 לפני חודשיים חזרתי לרופאה וגודל הציסטה הוא 4.6 מיומיים אני עם כאבים עזים מאווד ממש כמו צירי לידה..בנוסף לכאב חד באגן מה אני צריכה לעשות..האם אני צרעכה לחכות עוד 4 שבועות או יותר לראות מצב הציסטה..או לפנות לרופאה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם אני מבין נכון את תיאורך הרי שחלה החמרה במצבך בימים האחרונים. אני מציע שתפני לרופא שמא מתרחש תהליך של שיזור (תסביב) השחלה. רפואה שלמה.

27/11/2017 | 19:48 | מאת: דנית

בפענוח אולטרסאונד כתוב כי עובי הרירית היא 8.1 וכמו כן כתוב כי ״הודגמה התפצלות של הרירית בגובה הפונדוס״ הרופא שלי לא ייחס לך משמעות ספציפית. אני שואלת שוב פה אנא מה זה אומר? (13 יום בערך מתחילת הווסת) מממממ

לקריאה נוספת והעמקה

דנית שלום, אני מסכים עם הרופא שלך שאין משמעות דרמטית לממצא. כשם שאברים שונים נבדלים במבנם בין אנשים שונים, יש גם ואריאציות רחמיות וזוהי אחת מהן שמשמעותה דלה.

27/11/2017 | 15:32 | מאת: שי לי

עברתי לצערי בתאריך 12/11/2017 גרידה כי ל היה דופק לעובר (שבוע 10 - העובר ללא דופק משבוע 8). טרם הגיע הוסת אבל הדימומים שלאחר בגרידה הפסיקו שבוע לאחר הגרידה. מתי אני אמורה ללכת לבדיקת אולטרסאונד אצל הרופא? בשבועות אלו שאין דימום או לאחר הוסת??? אודה על תשובה בהקדם. תודה שי לי.

לקריאה נוספת והעמקה
27/11/2017 | 21:06 | מאת: שי לי

תיקון..הדימומים פסקו יומיים שלושה לאחר הגרידה ..ואין וסת...מתי ללכת לרופא לבדיקת הרחם ומתי אמור להגיע המחזור ?

27/11/2017 | 22:21 | מאת: שי לי

יש לציין שיש לי 2 ילדים בהריונות ספונטנים ולידות תקינות ברוך ה'..גם ההריון הזה היה ספונטני אך לצערי לא צלח..

שי לי שלום, המועד המועדף הוא לאחר הוסת המופיעה 3-5 שבועות לאחר הגרידה. רפואה שלמה

תודה רבה ד"ר..הוסת הגיעה אתמול 11/12...בד"כ אצלי זה משהו כמו 4 ימים..קבעתי תור לרופא נשים ב18/12 האם זה בסדר?

בהמשך לשאלתי...הוסת הופיעה יומיים בלבד! האם זה תקין?

19/11/2017 | 15:51 | מאת: דניאל

שלום, אני נוטלת גלולות מסוג הרמונט. לאחר שבעה ימים של ההפסקה בגלולות שכחתי לקחת את הגלולה הראשונה של החפיסה שהייתה אמורה להילקח אתמול בשעה 20:00. נזכרתי לקחת את הגלולה היום בבוקר בשעה 8:30. כלומר, בהפרש של יותר מ12 שעות. אם אמשיך בגלולות כרגיל ואקח גלולה נוספת היום בשעה 20:00 האם אני מוגנת מהריון? או שכדאי לקחת גם פוסטינור? קיימתי יחסים אתמול בלילה

לקריאה נוספת והעמקה
21/11/2017 | 20:32 | מאת: נירית

מצטרפת לשאלה.. שחכתי דווקא את הגלולה הרביעית..וקיימנו יחסים שלשום בבית המרקחת אמרו לי לקחת גלולה בשם אלה כיוון שעברו כמעט 48 שעות והגלולה הזו טובה ליותר זמן (ז"א גם אחרי 48 שעות) קניתי אותה ועדיין מתלבטת אם לקחת או לא האם גלולה אחת פוגמת בהגנה והאם זה משנה באיזה שלב של החודש שוכחים את הגלולה תודה

אענה לשתיכן... דילוג על גלולה אחת בין אם בהתחלה, באמצע או בסוף אינו בעייתי כלל ועיקר והסיכוי להרות הוא שולי באם כל שאר הגלולות נלקחו או יילקחו כסדרן. ולי שבכל זאת חרדה מכדי להקשיב להסברי - ניתן להשתמש בגלולת היום שאחרי - postinor או ella. רפואה שלמה

הי , אני 11 שבועות אחרי לידה. בשישי שעבר קיבלתי מחזור שהיה מאד קצר ועם בקושי דם, בד"כ המחזור שלי ארוך וכמויות של דם. המחזור נגמר ביום שלישי ומאז אני עדיין עם כאבי מחזור. יש לציין שלפני שקיבלתי לקחתי 6 כדורי פרימולוט נור. רציתי לדעת האם יש קשר בין הכדורים לקיצור המחזור, וממה יכול לנבוע הכאב מחזור שלא עובר? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, אני מניח (אם כי מדברייך איני סגור על זה) שזאת היתה הוסת הראשונה לאחר לידה. הן מפאת היותה הוסת הראשונה והן משום ההתערבות ההורמונלית שקדמה לה (פרימולוט נור) - מאפייני הוסת עלולים להיות לא טיפוסיים כווסתות האחרות שחווית בעבר. בכל מקרה, אם הכאב נמשך, מומלץ להבדק על ידי רופא נשגים לשלילת בעייה אחרת. רפואה שלמה.

שלום רב! בת 49, לפי תוצאות הורמונלית אני בתקופת מנאפאוזה. בעקבות כאבי בטן נעשה CT בטן ואין ונמצא ממצא של 3.6 ס"מ ברחם, נשלחתי לבדיקת דופלר אגן, אך במפתיע לאחר מס חודשים ללא וסת, קיבלתי וסת שופעת מאד, האם ניתן לבצע דופלר אגן לברור הממצא (שרירן או חלילה גידול)? האם הדימום לא יפגע בנראות הממצאים? תודה מראש על התגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, ראשית, הופעת וסת לאחר מספר חודשי העדרות היא תופעה די טיפוסית בגילך. זה יכול להתרחש עוד מספר פעמים. הממצא הרחמי הוא שרירן בסבירות גבוהה והוא גם מסביר את הדימום השופע. בדיקת דופלר עדיף לבצע מספר ימים לאחר וסת. רפואה שלמה.

15/10/2017 | 00:27 | מאת: דנה

שלום רב, שבוע 23 אחרי טיפולי ivf לפני כחודש התגלתה ציסטה בנרתיק בגודל של 3 ס'מ שלהערכתי גדלה מאוד בשבוע האחרון. מלבד התחושה הלא נעימה והמציקה בזמן עמידה והליכה אני מאוד מוטרדת ויש לי מס' שאלות. 1. האם קיימת הפרעה ללידה 2. האם מומלץ להסירה ואיך ניקוז/כריתה 3. מה הסיכונים וההשלכות של ניקוז/כריתה במהלך הריון 4. כיצד ניתן לדעת אם הציסטה מוגלתית 5. מה הסיכויים שיכול להיווצר זיהום אם לא אסיר אותה ואן כן אשמח למענה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, במרבית המקרים הציסטה אינה מפריעה ללידה ולכן אין סיבה להתערבות כלשהי במהלך ההריון. אם יש כאבים או אודם ניכר סביבה כביטוי לתהליך זיהומי/דלקתי פעיל כדאי לשקול התערבות. אני חושב שבמספר משפטים קטן זה יש את התשובות לכל השאלות ששאלת. רפואה שלמה.

15/10/2017 | 13:51 | מאת: דנה

תודה רבה רבה לך שבוע טוב

09/10/2017 | 09:43 | מאת: נעה

דר’ שלום, אני בשבוע 8 אחרי pgd מקבלת תמיכה וזריקות פרוגסטרון יומיות. בזמן הטיפול נראו שתי צ’יסטות גדולות. אחת כנראה קטנה והשניה גדלה ל 8סמ. כל הזמן שואלים אותי אם לא כואבת לי הבטן אבל מעבר לזה לא מייחסים אליה חשיבות. האם אני צריכה לדאוג? זה עלול לעשות לי צרות בהמשך ההריון? כיצד עלי לנהוג? למי יש לפנות? תודה נעה

לקריאה נוספת והעמקה

נעה שלום, הציסטות הן קרוב לודאי תוצאה של הטיפולים ההורמונליים שקיבלת לפני ההריון. יש לעקוב אחרי הממצאים מאחר שהציסטות עלולות להמשיך לגדול או לעבור תסביב (התפתלות השחלה). לעיתים הדבר עלול להגיע לידי ניתוח. נקווה שלא. אין צורך בשום שינויי התנהגות. רפואה שלמה.

06/10/2017 | 15:33 | מאת: אני

שלום...בת 32 יש לי 2 ילדים מתכננים הריון שלישי...מנסים כבר חודשיים ולא נקלט...הריונות קודמים נתפס בפעם ראשונה/שנייה יש סיבה לדאגה? אאחרי כמה נסיונות צריך להיבדק

שלום, מומלץ לנסות להרות 4-6 חודשים בטרם מתחילים בירור מעמיק יותר. לא להתייאש. שנה פוריה ובריאה.

שלום אני בת 70 לפני כחודש סבלתי מדימום בשתן (צבע אדום) הגעתי לחדר מיון בדיקות שתן הראו סימנים של דלקת טופלתי באנטיביוטיקה לשבוע ובבדיקה חוזרת כולל תרבית התוצאות היו תקינות בנוסף הופנתי ל us שלפוחית השתן וגם הוא היה תקין נשלחתי לבירור אצל גניקולוג ע"י רופאת משפחה ביצעתי אולטראסונד והתוצאות די הדאיגו אותי "קיר עליון אחורי מיומה תוך דופנית 21 ממ קיר ימני מיומה תוך דופנית 37 ממ 31 32 ממ רירית הרחם 7 ממ עם שינוים ציסטים בתוכה" הרופא החליט לשלוח אותי לביופסיה אני דואגת מאד אשמח לתגובתך

פרט נוסף ביצעתי את אותה בדיקה בדיוק באופן שגרתי לפני כ 3 חודשים ממצא זהה של השרירנים פרט לרירית הרחם שהייתה בזמנו 2 ממ

שלום רב, בגילך רירית הרחם אמורה להיות דקה בהעדר פעילות הורמונלית (וכמובן אם אינך נוטלת טיפול הורמונלי כלשהו). מסיבה זאת שלח אותך הרופא לדגימת רירית הרחם לשלול גידול חלילה. עד שלא תבצעי את הבדיקה לא ניתן יהיה להפריך את דאגתך. רפואה שלמה ושנה טובה.

רוצה לשאול האם אחרי הפרוצדורה הזאת שעברתי של הוצאת רחם וטפולות כולן , ואני עולה במשקל האם זה יתכן? זה כמובן מטריד אותי

לקריאה נוספת והעמקה

השינויים ההורמונליים בעקבות הסרת השחלות יכולים לגרום לשינויים במשקל.

הבנתי שיש תרבית שתן שבה בודקים דברים כללים אבל אני רוצה לבדוק אם קיימים חיידקים או זיהומים בנרתיק האם אני צריכה להסביר לרופא שזה מה שאני צריכה או שהחיידקים מתגלים בכל זאת? ורופא משפחה יכול לתת הפנייה לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקת תרבית נרתיקית היא פשוטה מאד ונעשית בעזרת אותו מטוש (מקלון) בו מבוצעת בדיקת תרבית גרון. יש כמובן גם בדיקות מורכבות יותר המומלצות בהתאם לתלונות או לממצאי הבדיקה. רופא הנשים שלך אמור לדעת מה להמליץ. רפואה שלמה ושנה טובה.

03/09/2017 | 11:36 | מאת: אסתי

שלום לצוות הרופאים, אני בת 22 עם שחלות במראה פוליציסטי. נכנסתי להריון פעמיים בשנה האחרונה ועברתי הפלות בכדורים אחת בחודש פברואר ואחת בחודש אפריל (שבוע 5) יש לי מחזורים סדירים חוץ מזה, רציתי לדעת למה יש מחזורים בהם הדימום חזק מאוד ואני סובלת מכאבים ונשארת בבית ויש מחזורים שאני בקושי מרגישה ובקושי יש דימום חלש ביחס למחזורים אחרים. לאחר ההפלות יש לי כאבים בזמן חדירה. נבדקתי כל כך הרבה על ידי הרופא, הכל נראה תקין וכל הבדיקות יוצאות תקינות חוץ מבדיקה של הפלורה שיצאה "לא נמצאה פלורה נורמאלית". אני מרגישה יותר יבשה והחדירות הראשונות כואבות מאוד ומהלך הסקס הכאב עובר. רציתי לדעת אם יש משהו שאוכל לעשות בנוגע לזה יש לי לפעמים כאבים ברחם בזמן סקס. אשמח לתשובות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אסתי שלום, העברת מידע רב ושאלת המון שאלות שעל כולן ניתן להשיב רק לאחר בדיקה פיזית של המטופלת. כל תשובה אחרת מצידי תהיה לא אחראית ולא רצינית. רפואה שלמה ושנה טובה.

02/09/2017 | 20:46 | מאת: אלה

בארבעת החודשים האחרונים יש לי טיפה דם כשלושה ימים לפני הוסת שנעלם לחלוטין כבר באותו היום ולא חוזר עד שמתחילה הוסת. זה לא קרה לי לפני והייתי רטצה לדעת האם יש סיבה לדאגה. אני בת 32 עם מחזורים 24-28 יום.

לקריאה נוספת והעמקה

אלה שלום, תופעה כזאת שכיחה מאד אולם יש להתאים אותה לגיל, לממצאי בדיקת רופא נשים ובדיקת אולטראסאונד. רפואה שלמה ושנה טובה.