פורום האשה והרחם

הפורום עוסק בבריאות האישה והרחם; מומחי איה מדיקל ישמחו לענות על כל השאלות הקשורות במחלות גיניקולוגיות הקשורות לרחם, שחלות, חצוצרות, צוואר הרחם, אנדומטריוזיס. תפיסת העבודה של מומחי הפורום היא כי יש לעשות ולמצות כל טיפול אפשרי על מנת לשמור ולשמר את רחם האישה בכל מחיר. האינדיקציות המוחלטות לכריתת רחם הן גידולים סרטניים או טרום סרטניים של המערכת הרבייה, צניחות רחם בדרגת חומרה גבוהה, קרע של הרחם בלידה, דימום בלתי נשלט לאחר לידה והעדר תגובה לטיפולים שמרניים בבעיות שפירות. בעיות או מחלות אחרות ניתנות לטיפול בטכנולוגיות ובאמצעים אחרים. ולכן ראוי שהשיקולים לבחירת הטיפול המיטבי באישה יתחשבו ברצונה של האישה לשמור על רחמה. יש להציג בפני האישה את כל החלופות בהתאם לגילה, הרקע שלה וסגנון החיים שלה. לנשים שצפויות לעבור כריתת רחם, מומלץ לא להיחפז בקבלת החלטה על כריתת רחם, אם לא מדובר באינדיקציה דחופה או גידול סרטני, חלילה. שתפו את הרופא, שאלו שאלות נוקבות ואם אתן לא שקטות, פנו לקבלת חוות דעת שנייה. אל תהססו להתייעץ עם כל מי שיכול לסייע לכם לקבל חוות דעת מושכלת. למעבר לפורום לחצו כאן.
1880 הודעות
1654 תשובות מומחה

מנהלי פורום האשה והרחם

10/10/2019 | 19:37 | מאת: טליה

חודשיים וקצת אחרי לידה(5.8) בלידה הקודמת חוברתי לקטטר 3 שבועות בגלל אצירת שתן בלידה הזאת שבוע ומאז כבר חודשיים מתקשה לתת שתן בלי נשימות או לחיצות על הבטן התחתונה בלי שארית שתן(נבדקה 3 פעמים במיון) מטופלת אצל פיזיותרפיסטית שאיבחנה כיווץ יתר ובדיקור סיני בדיקה נוירולוגית ואורטופדית תקינה גם בדיקה גניקולוגית הלכתי לאורודינמיקה לפני שבועיים: שלפוחית היפוטונית- התכווצות ירודה כייוץ יצר של הספינטר השתנה דיספונקציונלית נמצאת במעקב אורוגניקולוגי תשובות ct עדין לא הגיעו הלידה הייתה עם אפידורל שהתנתק בפתיחה 7 ועבר לכלי דם שעה וחצי של לחיצות כי הראש היה כלי מעלה תורים למומחים אין לזמן הקרוב למרות שהתייעצתי לפני כשבועיים עם מומחה שאמר שזה יעבור באיזשהו שלב ועדין אני לא רואה את הסוף יש איזשהי דרך לטפל? סיכוי שלא יעבור?

06/10/2019 | 09:49 | מאת: nush

שלום אני בת 49 עם רחם שרירני היה לי דימום קל הכתמה פעם שניה בחודש לפני כשלושה חודשים ממצאי הפיפל היו: ME19 32456 endometrium PIPELLE BIOPSY: COMPLEX HYPERPLASIA FOCALLY WITH ATYPIA and in PART WITH polypoid features . Additional fragments show Proliferative endometrium הרופאים ממליצים על כריתת רחם שאלותי האם האטיפיה יכולה להעלם לבד כי, מאז הבדיקה עברו כשלושה חודשים, עם 2 מחזורים עם מעט דמם פעם בחודש. ובחודש השלישי היה מחזור עם דימום מלא כמו בדר"כ, כלומר כנראה התנקתה הרירית. האם יש בדיקה נוספת שאפשר לבצע. האם המצב מאפשר קבלת טיפול אחר, לפני החלטה על כריתה או שחייבים לכרות. במידה וכורתים האם חייבים לכרות שחלות, אימי חלתה בסרטן שד כמה פעמים ולפי בדיקה מלפני מעל עשור אינה נשאית BRCA או שנדרש יעוץ גנטי נוסף תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המקרה שלך קצת מורכב.תשובתי מייצגת את דעתי האישית בלבד. האטיפיה מחייבת טיפול. רוב הרופאים ימליצו על כריתת רחם, ניתן גם לטפל בטיפול תרופתי (פרוגסטרון) למשך 3 חודשים. השרירנים מוסיפים נדבך תומך לכריתת הרחם אם כי כשלעצמם ניתן היה להמתין לכניסתך לגיל מעבר (בדר״כ תוך שנתיים) או לטפל שמרנית באמצעות התקן מירנה המשחרר פרוגסטרון ובעל ייתרונות גם בהתייחס לאטיפיה. לגבי סרטן השד המשפחתי ונושא השחלות - העובדה שאין BRCA אינה שוללת זאת בודאות. יש להצע בדיקת ריצוף גנטי כדי לשלול זאת באופן נחרץ. הבדיקה יקרה. הגישה האישית שלי היא להמנע מכריתת רחם לפי הנסיבות. ליעוץ נרחב יותר את יכולה לזמן איתי פגישה באיה מדיקל 037646930. רפואה שלמה

06/10/2019 | 10:54 | מאת: nush

תודה מקרב לב

30/09/2019 | 16:18 | מאת: מאי

שלום רב וחג שמח אני יודעת שהמחזור החודשי הוא בעצם נשירה ופירוק של רירית הרחם שהתעבתה על מנת לקלוט עובר צעיר. א. האם אפשר להגיד שהווסת "מנקה" את הרחם וצוואר הרחם? ב.והאם ככל שהדימום מסיבי וחזק (זאת אומרת דימום מלא ולא רק כמה הפרשות) זה יכול להראות לנו שהגוף בריא יותר מבחינה נפשית ופיזית? ג. לאחר צילום רחם הדיו שמפזרים בחלל מופרש ויוצא בשתן? הוא גם סוג של מנקה את החלל? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מאי שלום ושנה טובה, א. ניתן לראות בוסת כתהליך של ״ניקוי״. ב. וסת רגילה נמשכת 2-7 ימים ואין היא מעידה על חוסנו של הגוף. עם זאת במצבי חולי מסוימים יכולה גם הוסת להשתנות. ג. החומר הוא יוד ולא דיו. הוא אינו מיועד לניקוי אולם ישנה אמירה מקובלת שחומר הניגוד עשוי ״לפתוח״ מעברים חסומים חלקית ולשפר את סיכויי ההתעברות לאחר צילום רחם. שנה טובה ופוריה.

25/09/2019 | 23:02 | מאת: שיר

מועמדת לכריתת רחם עם שרירן גדול שבוע 19 בפתיחת בטן. האם יש הבדל בהחלמה בחתך בטני שתופרים בתפרים פנימיים ללא נגיעה בשרירים. או חתך רגיל שתופרים עם סיכות. מה ההבדל ברמת הצלקת וזמן ההחלמה?והאם שיטה אחת טובה על השניה

לקריאה נוספת והעמקה

שיר שלום, ראשית אומר שגישתי האישית מתנגדת לכריתת רחם ואם מדובא בשרירן יחיד או אפילו מספר שרירנים ההעדפה האישית שלי היא הסרה שמרנית של השרירנים. בכל גישה ניתוחית אין צורך בפגיעה בשרירי הבטן המוסטים לצדדים בעת הניתוח. למעט הבדלים אסטטיים אין הבדל ממשי בין שיטות תפירת דופן הבטן ובין מהלך הריפוי. לעומת זאת יש הבדל בין חתך רוחבי או חתך אורכי. אם תרצי את שירותינו תוכלי לקבוע תור ליעוץ במרכז איה מדיקל 037646930. אופאה שלמה ושנה טובה.

21/09/2019 | 22:33 | מאת: יסמין

לאחר דיפו פרוברה במאי הופסקה הווסת לחודשיים לאחר מכן קיבלתי ווסת ולא מפסיק כבר חודשיים וחצי .עשיתי אולטרסאונד וגינלי נמצאה ציסטה על שחלה שמאל ושרירן ברחם .נלקחת בדיקה של רירית צוואר הרחם ממתינה לתשובה .יש לציין שהתופעות של הדיפו פרוברה עשו לי לא טוב .ואני בחורה מעשנת סיגריות לכן כדורים בהורמונים לעצירת הווסת לא מתאימים לי .מה ניתן לעשות כדי לעצור את הווסת .נוטלת בינתיים כדור ברזל כל יום .כדי לא להגיע למצב של אנמיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יסמין, דימום ״ויסתי״ הנמשך חודשיים וחצי אינו תקין. ניתן לעצרו זמנית באמצעות הקסאקפרון אולם יש להתקדם בבירור וטיפול בבעייה הגורמת לדימום. הגישה שלי היא ביצוע היסטרוסקופיה אבחנתית/טיפולית. אשמח להעניק לך שירות באיה מדיקל 037646930. שנה טוה ורפואה שלמה.

18/09/2019 | 02:20 | מאת: חן

שלום אשמח לדעת כמה זמן לאחר לידה עדיין ץחת ההגדרה של תקופה לאחר לידה שבא הוסת לא סדירה ומשובשת? זא שנה לאחר לידה זה עדיין תחת ההגדרה של התקופה לאחר לידה? אולי רק חודש?

לקריאה נוספת והעמקה

חן שלום, תקופת משכב הלידה נמשכת 6 שבועות. עם זאת, אי סדירות הוסת יכולה להמשך חודשים רבים - תלוי בהנקה, באופי הוסת לפני ההריון וכדומה. רפואה שלמה

06/09/2019 | 15:28 | מאת: אישה טובה

שלום התחילו לי הפרשות חומות וכאבי בטן כמו של מחזור ואני הפסקתי גלולות ועבר שבועים מהמחזור הקודם מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אולי את אשה טובה אבל ההתנסחות לא טובה. לא מבין מה את אומרת. נסי שוב.

03/09/2019 | 16:39 | מאת: דנה

אני אמורה לעבור היסטרוקופיה ניתוחית להוצאת שרירן בעוד כחודש , לפני כמה ימים שברתי את עצם הזנב , האם יש אפשרות לעשות היסטרוקופיה ניתוחית כשעצם הזנב שבורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא נעים אך אפשרי. בהצלחה והחלמה מהירה.

29/08/2019 | 17:26 | מאת: עמית

שלום. אני שואלת בגלל רשלנות שקרתה לנו. #האם במהלך צילום רחם אפשר להבחין בהיריון צעיר? #האם אישה שעברה צילום רחם ואחרי שבועיים קיבלה ווסת מסיבית. יש איזשהוא סיכוי שהיא בהיריון? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כל אדה שעוברת צילום רחם מוחתמת על טופס הסכמה לפעולה והצהרההשאינה בהריון. חתמת על טופס כזה? אם כן - הרשלנות היא שלך בלבד. בהצלחה

29/08/2019 | 17:15 | מאת: שירי לוי

שלום רב. אני נמצאת בחול ומהמחזור האחרון התחלתי לקחת גלולות כדי לא לקבל ווסת בטיול. הרגשתי לא טוב יומיים אחרי התאריך שהייתי אמורה לקבל והחלטתי להפסיק את הגלולות ולקבל מחזור. במשל 4 ימים שאני עם דימום חלש מאוד, לא רגיל אחרי גלולות. יש מצב שזה לא מחזור? ורק עוד כמה ימים אקבל מחזור? בנוסף חודש שעבר לקחתי פרימולוט נור לדחיית מחזור ולאחר מכן המחזור אחריו היה מאוד קשה! דימום נוראי. יש מצב שזה השפיע על המחזור הנוכחי ולכן הוא חלש?

18/09/2019 | 13:47 | מאת: ד״ר דב לקסמן

שלום שירי, טיפול בגלולות יכול להתבטא בהפחתת כמות הדם בוסת. חזרי למסלול חיים רגיל בלי התערבויות הורמונליות תכופות והכל כנראה יסתדר.

25/08/2019 | 19:04 | מאת: ספיר

שלום רב, ביצעתי צילום רחם ב4.8 לפני שלושה שבועות שיצא תקין תודה לאל. קיבלתי מחזור בשישי בערב 23.8 , מאוד קשה, בשבת וגם היום סבלתי מכאבים עזים, והדימום מאוד חזק... בחודשים האחרונים לא היה לי ככה. האם זה בעקבות הצילום רחם ?מהסיבה "שהתעסקו" שם? האם זה טוב שהדימום כזה חזק אחרי צילום? מבחינת "השטיפה" ופתיחת המעברים כמו שהדיו בצילום עשה. תודה וערב נעים..

לקריאה נוספת והעמקה

ספיר שלום, דימום חריג אחרי התערבות כלשהי ברחם היא ארוע שכיח. זה לא טוב וזה לא רע. זה מה שזה. רפואה שלמה.

18/08/2019 | 13:44 | מאת: יונית

תודה רבה לד"ר על התשובה. אם הבנתי נכון ליטול את הפרימולוט נור למשך 17 יום? אני נוטלת תמיד 10 ימים ומפסיקה ואז מגיע מחזור. אני רוצה לדחות בשבוע בדיוק. מותר ליטול 17 יום?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיוק!

17/08/2019 | 15:04 | מאת: יונית

בת 52 עם וסת סדירה. נוטלת פרימולוט נור עקב רירית מעובה. נוטלת פרימולוט נור ביום ה-17 למחזור למשך 10 ימים. אני אמורה לנסוע לחול והשאלה שלי האם אפשר רק פעם אחת להתחיל ליטול את הפרימולוט נור ביום ה-24 למחזור למשך 10 ימים (לדחות את הוסת בשבוע). מותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יונית, תתחילי בנטילת הטיפול כפי שהונחית אך תמשיכי אותו עד ליום שאת רוצה. ברגע שתפסיקי את הטיפול תקבלי וסת. נסיעה טובה.

האם אפשר להיכנס לבריכה וים המלח בזמן מחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, טמפון בהחלט יעזור לך להתמודד עם הסוגיה. בהצלחה.

לפני שלוש שנים עברתי ניתוח להורדת פוליפ , גודלו היה 6מ"מ.היום אני בת 55הפסקת ווסת לפני עשרה חודשים.לפני מס ימים החל מעט דימום.הלכתי לרופא נשים ולאחר בדיקה אמר שיש רירית בגודל 14מ"מ .אני קצת מודאגת..אשמח לקבל יעוץ.אני אישה בריאה שלא נוטלת שום כדור.

לקריאה נוספת והעמקה

טליה שלום, רירית רחם מעובה בהעדר וסת היא ממצא שראוי להתייחסות. גם אם בדיקת אולטראסאונד לא מראה פוליפ מוגדר עדיין יכול להסתתר שם פוליפ ואולי משהו מדאיג אף יותר. באיה מדיקל המדיניות היא לבצע היסטרוסקופיה במקרים כאלה. אם תהיי מעונינת קבעי תור בטלפון 037646930. רפואה שלמה

11/08/2019 | 17:54 | מאת: מורן

שלום , ביצעתי לפני שבוע צילום רחם. הרופא שביצע לי את הצילום אמר שהצילום פתח לי את כל המעברים. האם באמת צילום רחם "שוטף" את כל הרחם והחצוצרות? כמה זמן אחרי צילום רחם אפשר להיכנס להיריון טבעי? בהנחה שהפרופיל הורמונאלי +בדיקת זרע תקינה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם הצילום יצא תקין לא משנה אם היה כך לפני הבדיקה או שהצילום גרם לפתיחת המעברים. ניתן לנסות להרות כבר בחודש שבו בוצע הצילום, לא כל שכן בחודשים הבאים. בהצלחה.

11/08/2019 | 17:10 | מאת: נופר

שלום רב, 1. האם אחרי קבלת מחזור הרחם/חצוצרות מתנקות לגמרי מזרע? 2. האם יש דבר כזה- שזרע יכול "להיתקע" ברחם / חצוצרות? תודה מראש..  

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זרעים הם פולשים אך אינם מתנחלים (בלי כוונות פוליטיות). יש ביכולתם לשרוד ברחם מספר קטן של ימים ותו לא.

היי, לאחר קיום יחסים לא מוגנים נטלתי פוסטינור.. קיבלתי מחזור בדיוק בזמן שהייתי צריכה לקבל. המחזור היה רגיל 3 ימים ונגמר. במהלך הימים הרביעי והחמישי לא היה כלום.. מדי פעם התחתונית מעט התלכלכה בהפרשה חומה.. יש מקום לדאוג או שזאת תופעת לוואי מוכרת של מחזור מקוצר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פוסטינור הוא הורמון. כל שינוי הורמונלי יכול להתבטא בשינויים בצורת הוסת. רפואה שלמה.

09/08/2019 | 11:37 | מאת: צפורה

עברתי כריתה מליאה בלפרסקופיה לפני כ-7 שנים. לא קיימתי יחסים מאז. לאחרונה יש לי הפרשה שקופה ללא ריח מיוחד. בכמות בלתי סבירה עד הפרעה ממשית. חשבתי שאולי אביזר הפלסטיק למניעת בריחת שתן גורם לזה. אני מאד מודאגת.כרגע יש לי בן זוג ועדיין לא קיימתי יחסים. תןדה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ציפורה, למה אינך ניגשת לרופא נשים להבדק??? שבת שלום.

09/08/2019 | 03:20 | מאת: שני

לקחתי בטעות 2 גלולות באותו היום בהפרש של 6 שעות האם עליי להמשיך כרגיל בחפיסה או לקחת גלולה מחפיסה אחרת מחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, המשיכי ליטול גלולות כרגיל. המחזור הבא שלך יקדים ביום מאחר שחפיסת הגלולות תגמר יום אחד קודם. לא נורא.

26/07/2019 | 19:03 | מאת: אורטל

שלום, תמיד בימי הווסת הראשונים אני חשב כאבים נוראיים בנרתיק שממש מקשים עלי לעמוד, אני חצי שנה אחרי לידה שניה ותמיד הכאבים הם ביומיים הראשונים ואז עובר, האם יש לכך סיבה? באיחוד שכאבים אלה החלו לאחר הלידות ולא היו לפני. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורטל, ייתכן שיש הסבר לסיפור שאת מתארת. הוא יכול להיות קשור בשינויים המתרחשים בזרימת הדם האגנית בזמן וסת או באנדומטריוזיס. על מנת לאבחן נכונה יש לבצע בדיקה יסודית. אם תהיי מעונינת בפגישה התקשרי לאיה מדיקל 037646930. רפואה שלמה

24/07/2019 | 22:06 | מאת: אודל

אני בת 43 הווסת שלי נוראית סובלת מדימומים קשים , קיבלתי לפני שבועיים ועדיין מדממת מעולל זה לא קרה לי אציין שלאחרונה סובלת מכאבים נוראים בזמן קיום יחסי מין האם יש קשר בין השניים ,? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אודל, הסיפור שלך, על שני מרכיביו, מצדיק בדיקה יסודית כולל אולטראסאונד, פאפ ובדיקות דם. אין דרך לענות לך על שאלותייך באמצעות הפורום. רפואה שלמה.

19/07/2019 | 22:09 | מאת: מרינה

שלום מלפני כחודש אני סובלת מכאב באזור בטן תחתונה מפשעה ימנית. עשיתי אולטראסאונד בטן עליונה וגם גינקולגי ושניהם יצאו תקינים. בבדיקת תרבית שתן עלה שיש זיהום הרופא נתני לי תרופת זינט וחאחר כשבועים עשיתי שוב בדיקה ויצאה תקינה. הכאב המשיך ובעקבות זאת פניתי לרוךא נשים אשר דרך מישוש הבטן חשד כי מדובר בבקע. הפנה אותי לכירוג , הכירוג בדק וחא ראה בליטה או משהו שלח אותי לאולטראסאונד דופן בטן ואז אני מחכה לתוצאה. יש לציין שעם הכאב של המשפעה הימנית והבטן התחתונה יש לי תחושה של לחץ ובטן נפוחה יותר בצד הימיני ושלפוחית לא מתרוקנת עם שתן עם ריח רע. האם יכול להיות שיש לי דלקת בשתן ? או האם הבקע הוא זה שגורם ללחץ בשלפוחית ולאי התרקנות. סליחה שזה ארוך פשוט אני לא מרגישה טוב ומנסה להבין מה יש לי..

לקריאה נוספת והעמקה

מרינה שלום, ייתכן בהחלט ומדובר בבקע ועלייך להמתין לתוצאות הבדיקה. עם זאת, זיהום בדרכי השתן ניתן לשלול בקלות באמצעות תרבית שתן. לא ציינת אם יש לך גם שינויים במערכת העיכול. אם כן, כדאי לערב גם גסטרואנטרולוג. רפואה שלמה.

20/07/2019 | 13:13 | מאת: מרינה

לא מרגישבה שינויים במערכת העיכול אם כי לעיתים רחוקות מרגישה בחעלה אבל לא באופן מתמיד וחא כלכך משמעותי. תודה על המענה .

20/07/2019 | 13:49 | מאת: מרינה

שכחתי לציין שיש לי גם צמרמורת .

11/07/2019 | 22:05 | מאת: אילה

האם אפשר להוציא שרירן בהיסטרוקופיה בזמן ווסת ? כי הרופא אמר לי שכן , אך קראתי שלא נהוג לעשות בזמן ווסת כי זה מפריע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילה, עקרונית ניתן לבצע כריתת שרירן בהיסטרוסקופיה בזמן וסת. אני אישית מעדיף שלא. בהצלחה.

11/07/2019 | 22:02 | מאת: דנה

אני בת 42 וחצי , בתקופה האחרונה אני מרגישה שמספר ימי הווסת שלי מתקצר , כלומר יש לי יומיים של דימום חזק ושלוש ימים דימום מועט ביותר , מה זה אומר ? שאילו סימנים של גיל המעבר ? שאולי אני אפסיק לקבל ווסת בגיל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, שינויים באופי הוסת שכיחים עם השנים. אין זה אומר רבות על גיל המעבר אולם בהחלט יכולים להיות תוצאה של שינויים הורמונליים. כל עוד הינך מקבלת וסת - לא מדובר בגיל מעבר.

07/07/2019 | 18:08 | מאת: רונית

האם לאחר היסטרוקופיה ניתוחית להוצאת שרירן חייבים לקחת אסטרוגן? אני פוחדת להשמין מהאסטרוגן, ואם אני לא אקח אני עלולה ללקות בהדבקויות ברחם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית, תוספת האסטרוגן היא לטווח קצר ואין מה לחשוש מהשמנה. רפואה שלמה.

06/07/2019 | 19:54 | מאת: רונה

שלום, בת 38, ללא הריונות. הפסקתי לקחת גלולות בלארה לפני חודש. דימום הוסת האחרון היה קל ונמשך פחות מיומיים בהשוואה לדימום של 4-5 ימים כשלקחתי גלולות. שאלתי היא: האם דימום וסתי קצר מעיד על רירית רחם דקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע טוב, דימום ויסתי ראשון שונה לאחר הפסקת גלולות הוא ארוע מוכר. בהמשך, קרוב לודאי אופי הוסת יחזור להיות כפי שהיה.

04/07/2019 | 21:15 | מאת: ilanit

בת 52 וחצי עם וסת עדיין סדירה. נוטלת פרימולוט נור מזה כשנתיים עקב רירית מעובה (13) ודימומים קשים שעוזר מאוד ומקל. ערכתי בדיקת אולטרסאונד 4 ימים מתום המחזור: אורך 53 ממ עובי 54 ממ רוחב 52 ממ מרקם שרירני הערות- קדמי אורך תעלת צוואר הרחם 26 ממ קיר אחרוי פונדאלי נצפה שרירן אנטרמוראלי בגודל של 35*40. ללא עדות לזרימות עשירות על פני ובהיקף השרירן. עובי רירית הרחם 6.8 ממ. הערות: סדירה שחלות ימנית אורך 20 ממ רוחב 14 ממ גובה 16 ממ הערות - במרקם תקין בסמוך לשחלה נצפה ממצא היפואקוגני עם נוזל צלול בגודל 13*22 ממ. הידרוסלפינקס? שמאלית - אורך 17 ממ רוחב 13 ממ גובה 16 ממ הערות במרקם תקין השרירן שנצפה גדול מהבדיקה הקודמת (לפני 3 חודשים) שאז היה בגודל 19*22 ממ יש מקום לדאגה? אציין, כי אין כל תסמינים. פרט לדימום הוסת שנע בין 3 ימים או 6 ימים, אין דימום אחר. יש כמה ימים בחודש וסת ולאחר מכן 3 ימים הכתמות חומות שמגיעות תמיד בסיום הוסת ואז בשאר החודש עד לוסת הבאה אני נקיה. משמסתיים הוסת, אין כאבים, אין תסמינים בשאר החודש. היות ואני נוטלת באופן קבוע 10 ימים כל חודש פרימולוט נור, הרירית תמיד בבדיקות בסוף הוסת דקה. יש מה לדאוג שהשרירן גדל בשלושה חודשים? תודה על התשובה אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גדילת השרירן כשלעצמה אינה מדאיגה כשעדיין יש לך וסתות כי ברור שהפעילות ההורמונלית היא ״חומר הבעירה״ של השרירן. כמובן שאם השרירן ימשיך לגדול וישתנה גם אופי התסמינים, או אז יהיה מקום לשקול התערבות. זה אומר כמובן - מעקב! בריאות שלמה.

04/07/2019 | 06:31 | מאת: תמי

שלום, אני בת 49. שנים עברתי בדיקות פאפ שהיו תקינות. לפני 7 חודשים בעקבות בדיקת פאפ לא תקינה עברתי קונוסלופיה וקוניזציה. בשתי הבדיקות נמצא וירוס פפילומה זן 16 וכן תאים טרום סרטניים מסוג אדנומה קרציומה. המלצת הרופאה היא על כריתת רחם. בגלל ההיסוס שלי לגבי ניתוח זה זומנתי למעקב בעוד 4 חודשים. שאלתי, האם ממצאים אלו יכולים להישתנות בבדיקה הבאה,כלומר,הגוף יכול להתגבר על הוירוס,ואקבל תוצאה תקינה גם ללא תאים טרום סרטניים? שאלה נוספת,תוך כמה זמן תאים טרום סרטניים יכולים להפוך לסרטניים. האם מעקב של כל 4 חודשים יכול להיות זיהוי מוקדם? בתודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, וירוס פפילומה 16 הוא וירוס בדרגת סיכון גבוהה להתפתחות מצבים טרום-ממאירים. כיום יש טיפולים משמרי רחם במצים אלה - ביצוע קוניזציה קרי, הסרת מקטע בצורת חרוט מצואר הרחם ששם הוירוס ״מתנחל״. רפואה שלמה

03/07/2019 | 21:41 | מאת: א

שלום אני כמעט 4 שנים לאחר קיסרי ראשון (הלידה הראשונה הייתה ואגינלית). לאחר הקיסרי חוויתי מדי פעם דימומים בין וסתיים, בתחילה חשב הרופא שזה בגלל הגלולות והחליף לי סוגים. כשזה לא עזר הפסקתי את השימוש בגלולות והדימומים נמשכים לפעמים. רוב החודשים הן ללא דימומים בין וסתיים. כמו כן, המחזורים עצמם כואבים והדימומים חזקים. לאחרונה התגלתה נישה (לא הבנתי איך לא גילו זאת קודם) הרופא לא נראה מודאג וכשביקשתי צילום רחם הוא סרב בטענה שזו קרינה מיותרת.הוא אמר שאין מה לדאוג והסיכון היחידי הוא שהעובר "יישב" על הנישה. אולם, שאלתי היא- האם הנישה עלולה להוות בעיה בקליטת הריון? כמו כן, האם הדימומים החזקים בזמן הווסת קשורים לנישה? (לא דובר איתי על תיקון נישה אב קראתי זאת, ולא ארצה לתקן עקב הדימומים.. אלא אם יאמר לי שזה עשוי לפגוע בקליטת הריון). שוקלת ללכת לרופא פרטי על מנת להיות רגועה ולקבל פרטים נוספים כגון גודל הנישה, סיכונים ועוד. אשמח לעצתך. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אני ממליץ על מרפאת נשים בבית חולים תל השומר. להם הנסיון הגדול ביותר עם נישות. בהצלחה.

05/07/2019 | 15:08 | מאת: א

אוקיי אבל אשמח לדעת האם בהכרח הנישה מהווה קושי לקליטת הריון? קראתי של60% מהנשים שעברו קיסרי יש נישה ואפילו לא כולן מודעות לכך. כמו כן, איזה בדיקות אתה ממליץ לעשות כדי לבדוק את גודל הנישה? (היסטרוסקופיה/ אולטרסאןנד תלת מימד/ צילום ועוד)

נישה אינה מכשלה להתעברות. לפי שאלותייך אני רואה שכבר קיבלת תשובות קודמות. כל הבדיקות שציינת יכולות לסייע בשיפור רמת הדיוק של האבחנה. רפואה שלמה.

30/06/2019 | 21:06 | מאת: אלה

ערב טוב, כבר סבב שני של טיפול בגונל שבו יש לי ביוץ מוקדם בסביבות יום 8 למחזור. הרופא שלי אומר שזה תקין אך האם בכלל יש סיכוי שבביוץ מוקדם כל כך תתפתח ביצית הבשלה להפרייה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלה, אני איני מומחה בפריון ואיני חש מוסמך לענות על שאלתך. נסי פורום ייעודי יותר. בהצלחה.

25/06/2019 | 20:29 | מאת: חנה

שלום רב, בעקבות כאבים מאוד חזקים בבטן תחתונה, בוצע לי אולטרסאונד וגינלי בו התגלה ממצא אקוגני בגודל 14 מ"מ עם כלי דם מזין. התבקשתי לבצע אולטרסאונד חוזר מיד ביום בו אני מסיימת את הווסת (לאחרונה ווסת של כ 10 ימים) ושוב נצפה אותו ממצא אקוגני. היום כשבוע לפני המועד הצפוי לווסת, ביצעתי בדיקת היסטרוסקופיה בה נאמר לי שהבדיקה תקינה ושחלל הרחם תקין, כמובן ששמחתי כי חשדו שיש לי פוליפ. השאלה שלי היא כיצד יכול להיות שבשני אולטרסאונדים ראו ממצא אקוגני עם כלי דם מזין ובהיסטרוסקופיה לא ראו כלום?

לקריאה נוספת והעמקה
25/06/2019 | 20:40 | מאת: חנה

שכחתי לציין שבמהלך ההיסטרוסקופיה שכאב מאוד ראיתי על המסך כתם חום שחור ברחם כמו שרואים נקודת חן על העור ושלאחר ההיסטרוסקופיה, יש לי דימומים וכאבים חזקים

חנה שלום, הבדיקה בעלת המשמעות האבחנתית הקובעת היא ההיסטרוסקופיה. איני יכול כמובן להסביר את הפער בין תוצאות האולטראסאונד וההיסטרוסקופיה. מאחר שהדברים תלויים גם במיומנותם של מבצעי הבדיקות.

אני חייב להצמד לתיאור ולמסקנות של הרופא שביצע את ההיסטרוסקופיה. לאחר ההיסטרוסקופיה צפויים דימום וכאב המגיב לטיפול נוגד כאבים. אם חומרתם נראית לך חריגה עלייך לפנות חזרה לרופא שביצע את הבדיקה. רפואה שלמה.

25/06/2019 | 01:28 | מאת: מיואשת

שלום רב, לפני שנה ושלושה חודשים הייתה לי דלקת בשלפוחית. מאז תחושתה לא עוברת. כאבי אגן, צריבה לאחר השתן, כאבים אינסופיים. בדיקות שנערעו על ידי מיטב המומחים בארץ. האבחנה היא ויסטיבוליטיס. עכשיו יש לח ציסטוסקופיה בעוד חודש. הסבל אינסופי. אובדת עיצות.האם יש לך הצעה? אני בת 37, גרושה עם ילד בן 8.5. אין לי חיים כתוצאה מהמצב. אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, איני מבין את הקשר בין בעיות השתן שלך ובין אבחנת וסטיבוליטיס שקשורה בכאבים בפתח הנרתיק בנסיון לקיום יחסים או החדרת טמפון. כדאי להמתין לתוצאות הציסטוסקופיה. בהצלחה.

שלום, ילדתי וקיבלתי מחזור ב-22.5 שהייתי במחזור עשיתי התקן. כבר ה-24.6 ועדין לא קיבלתי מחזור בפעם השנייה. אני מניקה לא באופן מלא . יכול להיות שאני בהריון למרות ההתקן ? ואם לא, מתי אני אמורה לקבל מחזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפרת, איזה התקן הותקן לך? אם מדובר במירנה (התקן הורמונלי) ייתכנו עיכובים, אפילו ממושכים מאד. אם מדובר בהתקן נחושתי כבר היית צריכה לקבל וסת אלא אם הפעילות ההורמונלית שלך קצת ״עצלה״. וכמובן, יש לשלול הריון. בהצלחה.

21/06/2019 | 22:37 | מאת: מרים

שלום רב, אני בת 34 לאחר לידה שלישית הגניקולוג אבחן צניחת שלפוחית ורקטום דרגה 2 במאמץ ודרגה 1 ללא מאמץ. אין לי בריחת שתן או קושי בהתרוקנות אך לאחר הליכה ממושכת של כשעה ( אירובי) אני מרגישה בליטה בצד שמאל של הנרתיק, מה שלא מורגש לפני ההליכה. האם להפסיק לעת עתה עם ההליכות עד לחיזוק שרירי רצפת האגן או שהמצב לא יכול להחריף? שאלה נוספת, האם מצב כזה יכול להסתדר מאליו לאחר סיום ההנקה ( הבנתי שיש קשר בין הורמונים שמופרשים בהנקה ובין החלשות הרצועות). לפני הלידה עד חודש 7 הייתי מתאמנת באימונים עצימים, והפזיותרפיסטית של רצפת האגן המליצה לחדול מהם לעת עתה, האם אתה מסכים עם ההמלצה? אני מאוד רוצה לחסור ולהתאמן אבל לא רוצה להחריף את המצב. תודה רבה על ההתיחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מרים, חולשת רצפת האגן היא תופעה מוכרת אחרי לידה, שלישית - לא כל שכן. מנסיוני אני לא צופה שיפור, בודאי כשאין הפרעה בהטלת שתן או פעולת מעיים. לדעתי, אין כל מניעה מהליכה. לאימונים אחרים יש להוועץ ביועץ/ת לפעילות גופנית המכיר/ה את נושא רפיון רצפת האגן. רפואה שלמה.

שלום דוקטור, אני מנסה לזהות את מועד הביוץ שלי על ידי בדיקה עצמית של מיקום צוואר הרחם ומרקמו. (אני יודעת שזה לא 100 אחוז מדוייק אבל בכל זאת...) היום מצאתי שצוואר הרחם נהיה עמוק ורחוק יותר בתוך הנרתיק, והוא רך. אני יודעת שזה אומר שהביוץ מתקרב. השאלה היא כמה הוא קרוב? בטווח של יום אחד? או יותר מאוחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי, אני חושב שהיכולות שלך עולות על שלי... זה נכון שצואר הרחם מתרכך קלות לפני הביוץ אולם איני חושב שדרגת השינוי היא משמעותית כדי לשמש סמן משמעותי. בהצלחה

05/06/2019 | 18:20 | מאת: מיכל

שלום, אתמול עברתי צילום רחם. התהליך היה מאוד כואב. עוד לפני שהוזרק החומר והיתה "הצביטה" שצריכים להשתעל, הרגשתי כאבים עוצמתיים שלא הייתי מסוגלת לדבר. הרופאה עצרה את הבדיקה ורק לאחר כמה רגעים הצלחתי לתקשר והתהליך המשיך. לאחר מכן הגיעו גם הכאבים של הזרקת החומר.רגעים בודדים לאחר שהסתיים התהליך התחיל דימום כבד. הרופאה אמרה שזה היוד. לי זה היה נראה כמו דם. לאחר שעה התחילו לצאת גם גושים דמיים וריריות. כמו במחזור. כרגע עדיין יש דימום אבל נמוך יותר. השאלות שלי: האם דימום כזה תקין? מה גרם לדימום? מה גרם לכאב? התוצאות של הבדיקה:אי סדירויות בצד ימין. לי הרגיש שהמפסק קרע חלק מרירית הרחם ולכן הכאב והדימום שנוצר והוא זה שנראה בצילום כאי סדירויות? האם הגיוני מה שכתבתי או שזו שטות גמורה?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכל שלום, הן הכאב והן הדימום נגרמים ע״י אותו גורם - מצבט משונן שמשתמשים בו בצילום רחם על מנת למשוך את הרחם בעת הזרקת חומר הניגוד. בהצלחה.

05/06/2019 | 08:44 | מאת: עדן

שלום, בתאריך 28.4 הוצאתי התקן מסוג מירנה היה לי דימום חזק במשך 9 ימים. ב 1.6 עשיתי בדיקת הריון ביתית הופיע פס כהה ופס בהיר יום למחרת עשיתי בדיקת דם והבטא הייתה 7. אם זה לא הריון מדוע המחזור מאחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדן, לפי הנתונים קרוב לודאי שאינך בהריון אם כי כדאי לבתע בדיקת דם נוספת בעוד שבועיים אם הוסת ממשיכה להתעכב. הסיבות לעיכוב בוסת הן רבות. הסיבה העיקרית שאינה הריון היא חוסר איזון הורמונלי כזה או אחר. גם שימוש ממושך במירנה יכול להיות סיבה מתחום זה מאחר ש"זנב" ההשפעה ההורמונלית של מירנה עלול להמשך תקופה של מספר חודשים. רפואה שלמה.

02/06/2019 | 17:09 | מאת: אורטל

אם הווסת נפסקת כתוצאה מהידבקויות ברחם כתוצאה מהיסטרוקופיה , אז מה קורה לאישה ? איך מטפלים ?האם נותנים כדורים לקבלת וסת? והאם צריך לקחת את הכדורים האילו באופן תמידי? ובכלל אישה שבגיל 42 אין לה ווסת או מיעוט וסת כתוצאה מהידבקויות מה יכול לקרות לה ? האם היא יכולה לקבל סרטן רירית הרחם ? כי קראתי שחוסר וסת גורם לסרטן רירית הרחם? וגם לדילול העצם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדן, הצגת כאן סדרה של שאלות שלא ניתן לענות עליהם במסגרת הפורום. אומר זאת - הדבקויות תוך רחמיות יש להדגים בהיסטרוסקופיה אבחנתית. הטיפול בהידבקויות הוא שילוב כירורגי ותרופתי. החשש מסרטן הוא קלוש מאד. בכל מקרה, לנו, באיה מדיקל, יש נסיון רב בטיפול בנושאי זה ואם תהיי מעוניינת לקבוע פגישה נוכל להרחיב על כל ההיבטים הכרוכים בכך. איה מדיקל 037646930

אורטל כמובן, סליחה...

היי אני סובלת מדימום וסתי מוגבר עד כדאי כך שאני לא מצליחה לנהל חיי שיגרה נורמלים.יש לציין שאני מקבלת ווסט פעמיים בחודש בנוסף.עברתנ לפני שנתיים ניתוח הוצאת מיומה והצטערתנ שלא הןצאתנ את כל הרחם באותו ניתוח.ראיתי תגובות לכאן ולכאן על ניתוח כריתת רחם.מתלבטת מה לעשות כי אני ממש סובלת,אשמח לתשובות של יתרונות וחסרונות של ניתוח כזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי, אינני יודע בת כמה את אבל זה לא משפיע על תשובתי. אני מתקומם נגד כריתות רחם מיותרות, ויש יותר מדי כאלה. כמובן שאיני פוסל זאת באינדיקציה ראויה. יש התערבויות ניתוחיות ותרופתיות שניתן ליישם לפני כריתת רחם. חסרים לי פרטים רבים כדי לענות תשובה מספקת. במרפאת איה מדיקל אני וחברי מתעסקים בדיוק בסוגיות האלה ואשמח ליעץ לך אם תגיעי לפגישה. ניתן לקבוע תור בטלפון 037646930. רפואה שלמה.

17/05/2019 | 17:17 | מאת: טלי

שלום דר' לפני כשבועיים חשתי לאחר אימון ספורטיבי כאב חד במפשעה והכאב נמשך בערך יממה. לאחר מכן הבחנתי בצד ימין בבליטה קטנה(גודל של גרגיר תירס) והחלטתי לבדוק. עשיתי בדיקות דם ושתן יצא תקין. בבדיקת גניקולוג(אולטרסאונד תקין ) ובבדיקה של הגניקולוג טען ששתי הצדדים נפוחים מעט אך לא חושב שזה בעיה גניקולוגית. נשלחתי לכירורגיה בבדיקה אכן נצפו בלוטות לימפה מעט מוגדלות(הרופא טען שזה ב2הצדדים) לא ראה משהו חריג וללא צורך בהמשך בירור. אני ממש מיואשת שכן יש ימים שזה ממש מציק לי והאי נוחות זה רק בצד ימין. רופא משפחה שלח שוב לגניקולוג לשלול דלקת בנרתיק. האם אלה סימנים אופייניים לדלקת? בנוסף אני במעקב מידיי שנה אצל גניקולוג בשל הימצאות cin1 . בבדיקה שנערכה לפני חצי שנה פאפ וקולונסקופיה תקין ואף הטבה בשטח הנגוע. שאלתי האם יכול להיות קשור לממצאים הנ''ל? כדאי לחזור שוב על הקולונסקופיה? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלופ, הפורום איננו תחליף להערכה רפואית. אני יכול לציין כי אם משהו מציק לך, אל לך להרפות ״מלהציק״ לרופאייך עד למציאת כיוון. באיה מדיקל אנו שמחים לבדוק מטופלות ולכוון לבדיקות בהתאם לתסמינים ולממצאים. אם תהיי מעוניינת קבעי פגישה בטלפון 037646930. רפואה שלמה

10/05/2019 | 14:59 | מאת: הפרשות

אני 3 חודשים אחרי ניתוח הוצאת רחם שחלה שמאלית וחצוצורות. פתאום יש לי הפרשות בצבע ורוד אדום.מציינת שלא היה לי כל התקופה שאחרי הניתוח. פשוט דואגת

לקריאה נוספת והעמקה

הפרשות שלום (מצטער אבל כך מצוין שמך)... ראשית אין צורך לדאוג, זוהי תופעה מוכרת ואין מה שום דבר מלחיץ. כדאי להבדק על ידי המנתח כדי לודא שכל הצלקות התאחו כראוי. רפואה שלמה.

21/04/2019 | 09:41 | מאת: דורית

שלום, אני בת 57 ובבדיקה התגלה רירית רחם מעובה בעובי של 10 מ"מ . זאת לאחר שהרגשתי שיש לי הפרשות דמיות אבל ממש מעט, אך מאחר והיו לי פוליפ ברחם, ני ניגשת ישר לבצע בדיקה. ואז נשלחתי לבצע בדיקת הסטרוסקופיה, והתשובה הייתה שיש ריבוי של תאים, ללא שינוי אטיפייה( במונחים הרפאויים) הוסבר לי שזה ריבוי של תאים אך ללא שינוי במבנה התא, שזה מבחינתם תקין, ולכן ניתן לי טיפול של פרוגסטרון ( ברוברה 5 מ"ג פעמיים ביום למשך 60 יום) ברצוני לציין שכבר עברתי מספר פעמים הסטרוסקופיה להוצאת פוליפ מהרחם, משנת 2012 עברתי מספר פעמים, רופא הנשים שלי המליץ להוריד את הרחם כולל השחלות החצוצרות וגם צוואר רחם, אך בבית חולים בלינסון טענו שאין מקום כרגע להוריד ולכן ניתן הטיפול פרוגסטרון, למשך 60 יום ולאחר מכן לבצע בדיקת פיפל על מנת לראות מה המצב. כמובן שהתחלתי את הטיפול אך ברצוני לשאול האם נכון לבצע את הניתוח? או להמשיך להיות במעקב ? אני אובדת עצות, אודה לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית, אני מצטרף לגישה המתונה של בלינסון. אין שום סיבה לכריתת רחם במצבך. נטילת הפרוגסטרון בהחלט נכונה. רפואה שלמה.

21/04/2019 | 16:16 | מאת: דורית

תודה רבה , על התשובה המהירה. הרגעת אותי. !!! אך רצוני לשאול האם זה הגיוני שיש לי עדיין הפרשות שקופות למרות שאני עם טיפול פרוגסטרון כבר 3 שבועות. ( לא דמיות )

13/04/2019 | 19:14 | מאת: אתי

היי לאחרונה הופיע לי כתם שחור בתחתית הפות ממש בקצה (לקראת החיבור עם הישבן) הכתם כהה מאוד וגם מרקם העור קצת שונה כיצד ניתן לבדוק מה פשר הכתם? רוםא עור ? נשים? האם ייתכן שנוצר כתוצאה מלייזר? אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אתי, כתם פיגמנטרי יכול להיות משני/תגובתי לפתיעה מקומית (כולל טיפול לייזר) או משהו ראשוני. ללא בדיקה לא ניתן להעריך את הממצא. רופא נשים יוכל לעזור לך בכך. רפואה שלמה.

היי ד"ר, הרבה זמן יש לי פטריות שבאות והולכות, כאבים בנרתיק, הפרשות וריח רע. בנוסף, יש לי גם כאבים במותן/אגן שמאל ובגב מצד שמאל למטה. יש לי כאבים והרגשת לחץ בבטן התחתונה ומחזור לא סדיר. לעתים יש גם מין ג'ולה שגדלה על השפה הפנימית של הפות אבל היא נעלמת אחרי כמה ימים. (היה חשד לאנודמטריוזיס בגלל חלק מהתופעות +כאבים בקיום יחסי מין, אבל אין ממש תשובה וודאית) בגלל הפטריות בנרתיק שהולכות וחוזרות הרופא שלח אותי למשטח נרתיק ומצא Trichosporon inkin פתוגני בשערות הערווה. אמר שזה מעיד על מערכת חיסון חלשה ושלח לבדיקת איידס. אין לי איידס, ואחרי טיפול של נרות וכדורים ואז שוב כדורים - עדיין שורף לי מאד. יש קשר בין כל הסימנים? מה זה יכול להיות? יש לך המלצה על רופא שמתמחה בכל הדברים האלה? כבר הייתי אצל מיליון רופאי נשים ובגלל שיש כל כך הרבה דברים, שום דבר לא ממש נפתר וגם לא לוקחים אותי יותר מדי ברצינות. אני בלחץ אחרי שקראתי כתבות על דברים דומים שנגמרו בסרטן ונמאס לי לסבול כבר:( תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, איני יודע באיזו קופת חולים את, אבל בכל קופה יש מרפאה ייעודית לזיהומי הנרתיק וזכותך לבקש הפנייה למרפאה זאת. לחילופין, אם אינך מצליחה למצוא מקום כזה - אני מזמין אותך להתקשר לאיה מדיקל 03-7646930 ולהזמין תור לד"ר יואב ברוך לביצוע וולווסקופיה בדיקות מעמיקות יותר שיוכלו לכוון לטיפול יעיל יותר. רפואה שלמה

המחזור מאחר ביומיים , ויש הפרשות חומות וכאבי בטן איומים מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא משנה מה את מתארת אבל ״כאבי בטן איומים״ מחייבים בדיקת רופא נשים. רפואה שלמה

כאבי בטן פסקו קצת ויש הפרשות חומות ןהמחזור לא בא?? מאחר ביומיים

17/03/2019 | 20:34 | מאת: שני

אני עם גלולות מינס והייתי אצל רופא עקב הפרשות חומות שבוע לפני תחילת גלולות לבנות והרופא אמרה לי לעשות בדיקת הריון ראתה באולטרסאונד רירית דקה מזה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שני, הסבירות להריון נמוכה. רפואה שלמה.

17/03/2019 | 10:45 | מאת: רונית

שלום . בת ארבעים עם קרוהן ברמיסיה הריון ראשון היה הטיפולי הפריה ולא הצליח טיפולים נוספים. רופא נשים אמר לי שיש לי כנראה אנדומטריזיס שכנראה מונע הריון. קראתי על הסימפטומים לא זכור לי שהיה לי....למרות שנקלטתי ויש לי בת ייתכן ועכשיו זה הופיע? מה הטיפול? האם חוץ מהדירה גנקולוגית ישדרך נוספת לאבחן ..חשוב לי לציין שלא מזמן עשיתי קולונוסקופיה וmri לביקורת של קרוהן. במידה והיה היו רואים בבדיקות האלו אנדומטריזיס? מה האבחון והטיפול המומלץ ביותר ? חשוב לי לציין שאני מקבלת אימורן ויטמינים לקרוהן . תודה רבה תגובה שיתוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אנדומטריוזיס הוא תחום רחב ולא ניתן לפרוש כאן את התשובות על כל שאלותייך. רק אומר שצריך רופא שמתמחה במחלה. אני ממליץ לפנות לד״ר רן קידר במרפאת איה מדיקל 037646930. בהצלחה

14/03/2019 | 06:50 | מאת: אוסנת

שלום, בעקבות ריבוי הפרשות ודימומים בין הווסת רופאת הנשים עשתה לי משטח וגינאלי . אודה על עזרה בפענוח התוצאות: תהליך הבדיקה: MICRO תוצאה: ORDER COMMENTS תהליך הבדיקה : MICRO תוצאה: NUGENT נקבע לפי שיטת BV תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אב, לא ניתן להבין דבר ממה שאת כותבת. מצטער.

שלום, תמיד לאחר קיום יחסים מתעוררת דלקת בדרכי השתן. קיום מתרחש בתדירות מאוד נמוכה (פעם בשבוע/שבועיים)+משתמשים בחומר סיכה+שומרים על היגיינה אישית. סימפטומים של דלקת: צורך חזק ועקבי לתת שתן גם כשאין שתן תחושת צריבה נוראית בעת מתן שתן דליפה תמידית של שתן במנות קטנות נוכחות דם (בכמות קטנה) בנוסף אני סובלת כבר שנים מכאבי גב תחתון (לא יודעת אם זה קשור) דלקת נמשכת כבר שבועיים, היה חום 37 (בד"כ אצלי חום 35) שתיתי מיץ חמוציות, די מאנוז, מים, מרחתי אגיסטן. אפילו מרק עוף לא עזר (רק הוריד את החום). האם ישנו פתרון לבעיה החוזרת הזו (חוץ מלא לקיים יחסים)? האם ישנם פתרונות ידידותיים למשתמש (עוברת טיפולי פוריות)? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני ממליץ בראש ובראשונה לבצע בדיקת תרבית שתן כדי לוודא שאכן יש זיהום בדרכי השתן. אם כן - הטיפול הוא אנטיביוטיקה מונעת (יש סוגים שניתן ליטול בטיפולי פריון ללא חשש). רפואה שלמה