פורום המטולוגיה

בפורום "המטולוגיה" נענה על שאלות הנוגעות למחלות של מערכת הדם. ההמטולוגיה עוסקת בתאי הדם ובאיברים בהם תאי הדם מיוצרים. תחום ההמטולוגיה הוא מגוון וכולל מצבים שכיחים ושפירים כגון אנמיה (חסר בתאי דם אדומים), טרומבוציטופניה (חסר בטרומבוציטים), קרישיות יתר ונטייה לדימום. בנוסף, ההמטולוג מטפל במחלות המטולוגיות ממאירות כגון לוקמיה, לימפומה ומיאלומה נפוצה. במסגרת הפורום ניתן לדון במשמעותם של בדיקות הקשורות למערכת הדם (כגון ספירת דם), בדרכי האבחון של מחלות ההמטולוגיות (כגון: בדיקת מח עצם, PETCT) וכן בדרכי טיפול למצבים המטולוגים שפירים וממאירים במבוגרים. .
25267 הודעות
24111 תשובות מומחה

מנהל פורום המטולוגיה

שלום רב, האם ניתן לדעת בבדיקת דם פשוטה CBC אם אובחנו תאים לא תקינים כמו תאי blast? נוטרופוניה יכולה להיות קשורה לאיזה סוג של לוקימיה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לראות תאים "בלסטים" בבדיקת דם בחלק מהמקרים של לויקומיה, אך לא בכולם. בחלק מהמקרים המחשב שמבצע את בדיקת הדם יכול לזהות "בלסטים" אך לא בכל המקרים. נויטורפניה יכולה להיות בכל סוגי הלויקומיה - אך במרבית המקרים של נויטורפניה- לא מדובר בלויקומיה.

21/09/2018 | 02:49 | מאת: מיה

תודה רבה

21/09/2018 | 02:53 | מאת: מיה

באיזה סוג של בדיקת דם ניתן לאבחן תאים באלסטיים? האם (במידה ורובינו כאלה תאים) זה בדרך כלל מצויין בדו״ח הבדיקה או לא תמיד?

אבחנה של לויקמיה נעשית על ידי המטולוג בשילוב של בדיקת דם, משטח דם ובדיקת מח עצם.

20/09/2018 | 14:03 | מאת: חן

שלום רב ד"ר, מה יותר בטוח לשימוש בהריון וונופר או פרינגקט מבחינת השפעה על העובר ? מה היתרונות והחסרונות בכל אחד מסוגי העירויים ? תודה רבה לך !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שני התכשירים יעילים ובטוחים בהריון החל מטרימסטר שני. וונופר הוא תכשיר ותיק שיש עימו נסיון רב. פראינג'קט- נוח יותר כיוון שניתן בפעם אחת וכרוך בפחות סיכוי לתופעות לוואי, אך יקר יותר.

20/09/2018 | 13:29 | מאת: רוני

אני מקבלת גם טיפול ביולוגי לסרקדןאוזיס נוגדי tnf יש קשר חזה שנמצאו נוגדנים פוליקלונים ?

לקריאה נוספת והעמקה

סרקואידוזיס אינה מחלה המטולוגית. ממליצה לשאות את הרופא המטפל בסרקואידוזיס.

רמת אלובומין משמעותית נמצאו נוגדנים פוליקלונלים מגלה חלבון מעל 0.05 g/l

לקריאה נוספת והעמקה

נוגדנים פוליקלונלים אינם מעידים לרב על מחלה המטולוגית.

רשמתי בצורה לא ברורה בבדיקה האחרונה התכןנתי prot. Electrophor התוצאה יצאה mixd האם זה תקין

קשה לענות בלי לראות את הבדיקה בצורה ברורה.

שלום רב. רציתי לדעת לגבי התוצא protein U sample mg 25.5 Bence jones Not detected prot. Electrophor u mixd האם התוצאה תקינה ??

לקריאה נוספת והעמקה

הערכים כתובים בצורה לא ברורה.

20/09/2018 | 07:59 | מאת: מנחם

שלום לאחרונה אבא שלי בן 58 חלה בלימפומה נון הודגקין ובביופסיה מצאו קשר ל EBV. אני בן 25. ביקשתי מהרופא לעשות בדיקות דם כלליות ויצא הכול בטווח חוץ מסרולוגיה EBV IgG-EBNA positive EBV VCA IgM negative EBV VCA_IgG positive CMV IgG negative CMV IgM negative האם אני גם יהיה חולה במחלה? חס וחלילה יכול להיות שמיתפתח אצלי? יש מה לעשות? בדיקות? אולי לקבל טיפול? חושש מאוד אשמח לעצות ממך

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים בבדיקת הדם שלך מעידים על חשיפה לוירוס EBV- כמו אצל מרבית האוכלוסיה. זה ממצא שכיח ולא אומר שתחלה בלימפומה. לימפומה אינה מחלה תורשתית.

20/09/2018 | 20:54 | מאת: מנחם

מה הכוונה לא אומר? האם זה מעלה את ההסתברות ויש מה לעשות כדי למנוע? אני יודע שמחלןת באות מגנטיקה וסביבה, אני גם בן לאב חולה וגם נחשפתי לאותו נגיף. מה עליי לעשות כדי למנוע? הדמיה? לאכול ירקות אנטיאוקסידנטים ויטמינים? לא לאכול אוכל שרוף? אןלי עכשיו הלימפומה מתפתחת גם אצלי או בשנים הקרובות ואני אפילו לא יודע. אם מה שאמרת מייצג את הרפואה אז אתם לא יודעים מספיק.

20/09/2018 | 21:00 | מאת: מנחם

הגנום מורכב מהמון מילים באותיות כמו בתורת הצירופים ותורת המשחקים וכל שינוי גורם להסטה במסגרת הקריאה TET2 IDH1 טירוזין קינאזות.יש לעיין בספרים הביוכימיה.

20/09/2018 | 07:19 | מאת: שירן

ועוד שאלה בבקשה - החל מאיזה ערך של המוגלובין היית ממליצה על עירוי ברזל בהריון? בספירת דם בהריון יצא המוגלובין 9 וברזל 46 . כדאי לתגבר כדורים או לפנות ישר לעירוי? תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש המוגלובין נמוך בהריון וחסר ברזל ברור- על פי ערכי הפריטין ולא הברזל- ניתן לקבל עירוי ברזל שפועל מהר יותר מכדורים.

20/09/2018 | 07:15 | מאת: שירן

שלום ד"ר, אני מחפשת כדור ברזל ללא חומצה פולית שמתאים לטיפול באנמיה בהריון. תוכלי להמליץ על כדור שנספג טוב ? תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

כל כדור המכיל מלח ברזל דוגמאת ferrous sulfate או ferrous gluconate

שלום, לפני כשנתיים, לאחר הלידה, נוצר לי DVT בזרוע ימין (באיזור העירוי). לאחר בירור הסתבר שיש לי נטייה לקרישיות יתר - הטרוזיגוטית ל-PT. לפני שהתגלתה הנטייה השתמשתי בגלולות, ובהמשך עברתי טיפולי פוריות ולשמחתי - לא נגרם קריש דם (אולי מרמז על נטייה קלה בלבד?) בכל אופן, בעקבות טענה שהוצגה בפני, רציתי לדעת האם ישנה המלצה להימנע מטיולים באיזורים גבוהים? ואם כן - עד כמה? 3000 מטרים נחשב גבוה מדי? תודה רבה ושתהיה שנה טובה מלאה בטיולים :-)

לקריאה נוספת והעמקה

לא ודוע לי על מניעה מטיול בגובה בהקשר של קרישיות יתר. במהלך טיול הבעיה יכולה להיות במצבים של חוסר ניידות כמו בטיסה.

תודה רבה!

שלום רב, האם יש קשר בין השניים? יש לי בדיקת דם עם ערך הקרוב ל19 האם יש קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

לבדיקה אין משמעות

אדם אמור אמור לקבל 6 מחזורים cycles כימותרפיים של כל 14 יום. הטיפול אמור להיות 6 חודשים. אז כמה זה מחזור? כל חודש (כל שתי מנות)? המתמטיקה לא ברורה כי אם זה אחרי כל מנה אז הטיפול אמור לקחת 3 חודשים.... אשמח לעזרה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לענות עלי לדעת על איזה פרוטוקול כימותרפי מדובר לאיזו מחלה.

CHOEP ללימפומה אנגיואימונובלסטית של תאי T

שלום, בת 43, בבדיקות הדם האחרונות שלי מספר כדוריות הדם 3.2, נויטרופילים 576 נמוך, שאר התוצאות בסדר. מה יכולה להיות הסיבה לירידה הפתאומית הזו? פעם אחרונה שביצעתי בדיקת דם הייתה לפני כשנה וחצי וכל הערכים תמיד היו במקום.

לקריאה נוספת והעמקה

כמו כן אני רוצה לציין שלא הייתה שום מחלה ווראלית או דלקת לאחרונה בכלל.

קשה לענות בלי לראות את הבדיקה במלואה

שלום אני לא מצליחה להעלות את הבדיקות לאתר

שלום, אני בהריון שבוע 18 נוטלת קלקסן כל יום עקב קרישיות (פקטור 5),רופא הנשים המליץ להתחיל לקחת אומגה 3 בכדורים..אין בעיה מבחינת השילוב עם קלקסן?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריכה להיות בעיה

17/09/2018 | 20:29 | מאת: ענבר

שלום דר מהם ערכים תקינים של חומצה פולית בהריון ? באתר של קופת חולים לא צויין הטווח. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הערכים דומים לערכים שלא בהריון.

20/09/2018 | 07:13 | מאת: ענבר

מהם הערכים ?

17/09/2018 | 15:20 | מאת: גיל

האם פקטור 7 במדד של 51 יוריד לי פרופיל? ואם כן לכמה?

איני עוסקת בקביעת פרופילים אך כיוןן שאין מדובר בחסר משמעותי אז קרוב לוודאי שלא תהייה השפעה.

שלום ושנה טובה! אני מתנצלת על האורך אבל אני מנסה לספר על השתלשלות העניינים. אני כיום בת 43 .בריאה משקל 64 ק"ג גובה 1.7. מגיל 39 אני במעקב על רמות הברזל. יש לי כל הזמן מחסור בברזל. עשיתי גסטרוסקופיה- יצא תקין. אין לי אליקובקטר. קיבלתי עירוי ורידי של ברזל כי הייתי באפיסת כוחות במשך שנה וחצי. והנה שוב יש מחסור. יש לי תופעות לוואי קשות מהמחסור ולכן מאחר ויש לי טראומות אני נוהגת לעקוב. אציין שכל חיי הייתי בתת משקל ובמשקל יציב(ככה נולדתי ולא מתוך בחירה)משקלי היה 49 קג ולא הצלחתי לעלות. בתקופת הנערות גילאי 16-18 ,46 קג. הייתי בריאה ווסת תקינה לחלוטין. בגיל-28 לאחר שהתלוננתי על חולשה ועוד אולי עוד פעם בעבר, בגיל 25 תמיד הרופא ניפנף אותי ואמר כי אני לא אוכלת בסוף נמצאתי עם מחסור בברזל אחרי שהתעלפתי. בגיל 39 היה לי דימום בין מחזורי מסיבי וקשה (הייתי עם חיתול חודש) באותו ערב של הדימום הייתי אצל רופא נשים ביצעתי בדיקת דם ויצאתי שוב עם מחסור בברזל . הרופא אמר שהמחסור זה עוד לפני איבוד הדם. הוא דיבר איתי על מחלת טלסמיה אבל זה הזוי אני לא מהעדות ואין לי אף אחד במשפחה וזה גם לא תואם את ממצאי בדיקת הדם. אין לי דימום בין מחזור יותר .יש לי מחזור סדיר אולי יותר מסיבי אני מנסה לעקוב אבל מספר הימים כבר מתקצר, אני מניחה שזה לא מונרגיה. רציתי לשאול: מה ניתן עוד לעשות? האם אני צריכה לקחת ברזל באופו תמידי כל החיים?- הרופא משפ' אמר שלא. האם להערכתך יש לי בעיה המטולוגית או בעיה במיחזור הברזל בגוף? רופא אחד אמר משהו על המאגרים ועל זה שהייתי רזונת כל חיי, היש קשר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לענות יש לדעת את תוצאות ספירת הדם המלאה ומאגרי הברזל-כולל ערכי פריטין טרנספרין וברזל.

תוצאות בדיקה אחרונה מיום 4.9.18 ברזל -52 פריטין -5.7 המוגלובין -10.8 RBC -4.2 HCT-35.3 MCH-25.2 MCHC-30.6 טרנספרין אף פעם לא בדקו לי.

מדובר בחסר ברזל, קרוב לוודאי על רקע דימום ווסתי, מצב שכיח בנשים בגילהפוריות. הטיפול הוא בברזל ולפעמים יש צורך בטיפול קבוע כדי לשמור על מאגרי ברזל מלאים. ניתן גם להתייעץ עם רופא הנשים על דרכים להפחית את הדימום הווסתי מה שיכול למתן את חסר הברזל.

16/09/2018 | 17:24 | מאת: רונה

שלום רב, שאלתי פה שאלה כבר לגבי זה אך לא הבנת את כוונתי. פיסול אף זה תהליך ללא ניתוח - מזריקים חומצה היאלורונית או חומצה אחרת. רציתי לשאול אם מותר לעשות הליך כזה תחת השפעת הקומדין?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בקומדין מגביר באופן משמעותי את הסיכון לדימום בכל פעולה פולשנית. לגבי הפעולה הספציפית שתיארת, איני מכירה את הסיכונים ויש להתייעץ עם הרופא שמבצע את הפעולה.

16/09/2018 | 17:18 | מאת: מיכל

שלום וברכה, השבוע חל צום יום כיפור ואני רוצה לברר אם אני יכולה לצום. אני בהיריון חודש שלישי. בנוסף, יש לי פקטור 5 ליידן הטרוזיגוט (ללא בעיות רקע). האם העובדה שיש לי פקטור 5 ליידן יכולה עוד יותר לסכן אותי בצום ? (כרגע לא לוקחת קלקסן- אמרו לי לקחת קלקסן רק בסוף ההיריון ובמשכב לידה) תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מצום.

16/09/2018 | 16:26 | מאת: יהודית

היי רציתי לשאול שתי שאלות ברשותך במידה ונמצא חלבון בנס גונס למבדא בשתן ללא ערך מספרי. יכול להיות שבבדיקת flc היחס בין שתי השרשראות הקלות יהיה תקין? מה הערך התקין של היחס? ושאלה שניה מה ההבדל בין מיקרוגלובלין b2 לבדיקת גלובלין בטא 2? הרופאה טוענת שאילו שתי בדיקות שונות. תודה מראש. לחוצה...

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וכמויות שרשרת לממבדא בשתן קטנות יכול להיות יחס תקין. יחס לא תקין - חורג מהנורמה של המעבדה לכיוון נמוך או גבוה. בדיקת בטא 2 מיקרוגלובולין נלקחת כחלק מהערכה של מחלות לימפופרולפרטיביות. בדיקת בטא 2 גליקופרוטאין קשורה לקרישיות יתר כחלק מבירור תסמונת אפלא.

16/09/2018 | 20:41 | מאת: יהודית

דבר נוסף ברשותך. אם בבדיקת אלקטרופוזה גלובלין בטא 1 תקין בטא 2 תקין. מה הסבירות שמיקרוגלובלין b2 יצא לא תקין?

16/09/2018 | 20:50 | מאת: יהודית

לבירור מיאלומה בודקים מיקרו גלובלין b2? אילו עוד מחלות בנס גונס יכול להעיד?

18/09/2018 | 15:05 | מאת: יהודית

אשמח לתשובתך.. וכן לציין שערכי המיקרוגלובלין שלי יצאו תקינים בטווח הנורמה.

אילו שתי בדיקות שונות.

בדיקת בנס גונס משמשת לאיבחון מחלות של תאי פלסמה שהשכיחה שבהן היא מיאלומה נפוצה.

20/09/2018 | 12:05 | מאת: יהודית

תודה מראש על תגובתייך. עשיתי בדיקת מיקרוגלובלין b2 שיצאה תקינה בטווח הנורמה אך בבנס גונס יצא למבדא ללא ערך מספרי. בהדיקת אלקטרופוזה אלפא 1 יצא 5.1 ( תקין זה 4.9) אלפא 2 יצא 18 (שהגבול העליון הוא 16) גלובלין גמא נמוך במעט מהנורמה 9.7 (ערך תקין 11.1) ו igg 497 נמוך שהערך התקין הוא 540. מה ניתן להסיק מכל אלה? אני יודעת שבמיאלומה ובמחלות פלסמה בדרכ מיקרוגלובלין גבווה וגלובלינים גבוהים משמעותית. מה ניתן להסיק מכל זה? אשמח להרגעה. אני הלחץ מטורף!!

20/09/2018 | 20:49 | מאת: יהודית

בבקשה את תשובתך?

16/09/2018 | 15:11 | מאת: ענת

מה הכוונה ב-CBC REMARKD אומת בסקירת משטח? תודה מראש, הרופאה בחופש ואני בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

איני עוסקת ברפואת ילדים אך קרוב לוודאי שלהערה אין משמעות במידה ויתר ספירת הדם תקינה.

16/09/2018 | 12:09 | מאת: אסתר

שלום רב, אני בת 42, בריאה בד"כ. לפני כשנתיים היו לי כאבים חזקים ברגליים ובצלעות, נערכו לי מספר בדיקות דם מקיפות מאחר ועלה חשד למחלת מח עצם. על מנת להיות בטוחים , נערכה לי גם ביופסיית מח עצם לפיה ריבוי בתאי הפלסמה (15 אחוז) נבע ככל הנראה מזיהום ולא ממחלת מח עצם. בכל זאת, הומלץ לי על המשך מעקב דו-שנתי. לאחרונה ביצעתי בדיקות מעקב ותוצאותיהן מצורפות לעיונכם (מתנצלת מראש על האורך..) ישנן מספר חריגויות, חלקן ממש קטנות. אודה להתייחסותך ולהמלצתך בעניין הבדיקות. אגב, האם את מקבלת מטופלים באופן פרטי? תודה FREE LIGHT CH.-KAPA mg/dL 3.95 0.33 1.94 FREE LIGHT CH-LAMBDA mg/dL 2.96 0.57 2.63 Free Kappa/Free Lamb 1.33 0.26 1.65 ALBUMIN (BY EP) % 53.7 55.8 66.1 GLOBULIN ALPHA-1 % 3.1 2.9 4.9 GLOBULIN ALPHA-2 % 6.5 7.1 11.8 GLOBULIN BETA-1 % 7.7 4.7 7.2 GLOBULIN BETA-2 % 5.6 3.2 6.5 GLOBULIN GAMA % 23.4 11.1 18.8 HEMOLYTIC mg/dL 0 0 0 ICTERIC mg/dL 0 0 0 LIPEMIC mg/dL 0 0 0 GLUCOSE mg/dL 95 70 100 UREA mg/dL 24 17 43 CREATININE mg/dL 0.69 0.51 0.95 URIC ACID mg/dL 3.1 2.6 6 BILIRUBIN TOTAL mg/dL 0.43 0.3 1.2 BILIRUBIN-DIRECT mg/dL 0.09 0 0.2 BILIRUBIN INDIRECT mg/dL 0.34 SODIUM mEq/L 140 135 145 POTASSIUM mEq/L 4.5 3.5 5.1 CALCIUM mg/dL 9.3 8.5 10.5 PHOSPHORUS mg/dL 4.5 2.5 5 ALK. PHOSPHATASE U/L 55 30 120 GOT (AST) U/L 21 0 31 GPT (ALT) U/L 14 0 34 GGT U/L 21 0 38 C-REACTIVE PROTEIN mg/dL 0.29 0.02 0.5 CHOLESTEROL mg/dL 184 TRIGLYCERIDES mg/dL 56 CHOLESTEROL- HDL mg/dL 55 CHOLESTEROL-LDL calc mg% 118 NON-HDL_CHOLESTEROL mg/dL 129 IgM mg/dL 114 40 230 IgG mg/dL 1914 700 1600 IgA mg/dL 458 70 400 HB gr/dL 10.2 12 16 HCT % 30.9 37 47 RBC *10^6/ul 3.82 4.2 5.4 MCV Fl 80.9 80 94 MCH pg 26.7 27 31 MCHC gr/dL 33 33 37 RDW-CV % 15.4 11.5 14.5 RDW-SD Fl 44.6 WBC *10^3/ul 5.47 4.8 10.8 NEUT.abs *10^3/ul 2.69 1.9 8 LYMP.abs *10^3/ul 1.81 0.9 5.2 MONO.abs *10^3/ul 0.75 0.16 1 EOS.abs *10^3/ul 0.17 0 0.8 BASO abs *10^3/ul 0.05 0 0.2 NEUT% % 49.2 LYM% % 33.1 MONO% % 13.7 EOS % % 3.1 BASO % % 0.9 NORMOBLAST.abs *10^3/ul 0 NORMOBLAST.% % 0 PLT *10^3/ul 355 130 400 MPV Fl 11.7 7.1 11.1 PCT % 0.41

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לראות כי רמות IGG מוגברות מעבר לכךקשה לענות בלי לראות את הבדיקות בצורה מלאה ביחוד כי חסר מידע על נוכחות חלבון מונוקלונלי באלקטרופרזה של חלבונים. צצליצה על מעקב המטולוגי מסודר.

היי ב-10.9 שלחתי לך את תוצאות הבדיקות שערכתי, בתכתובת ביננו הוספתי אתמול בדיקות נוספות, אודה לך אם תתייחסי אליהן. תודה רבה לך , את מאוד עוזרת שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בבדיקת אלקטרופורזה של חלבונים, הבדיקה תקינה במידה ואין עדות למקטע מונוקלונלי.

ואין עדות? איך יודעים אם יש או אין? ותודה..

שלום רב! אני בחורה בת 23. נוטלת גלולות באופן קבוע לאורך 4 שנים. ביצעתי בדיקות מקיפות באופן פרט י בהתאם להנחיות ההמטולוג. כל התוצאות נראות תקינות . באחת הבדיקות . rvvt ratio 1.49 לא נוטלת תרופות הבדיקה נעשתה למען שלווה אישית. מה משמעות תוצאה זו ?האם זה תקין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר ביחס מעט גבוה אך גבולי. יש לחזור על הבדיקה לאחר 12 שבועות לאישוש הממצא.

שלום רב! במידה ושוב תהייה אותה תוצאה בבדיקה שנייה(rvvt ratio 149 האם המשמעות שאצטרך טפול מסויים או שישאירו כך כיוון שזה גבולי? ? תודה רבה

לגבי טיפול-זה תלוי בהיסטוריה הרפואית, בעיקר היסטוריה של קרישי דם. יתכן שתהיה המלצה לא לקחת גלולות המכילות אסטרוגן.

14/09/2018 | 12:07 | מאת: רונה

שלום, אני לוקחת קומדין כ-4 שנים בגלל קרישיות יתר. רציתי לשאול אם אפשר לעשות פיסול אף תחת השפעת הקומדין? זה אינו כרוך בסיכון?

לקריאה נוספת והעמקה

האם הכוונה לניתוח? לפני ניתוח יש צורך להפסיק את הקומדין ולעיתים לעבור למספר ימים לטיפול בקלקסאן.

היי, בת 34 ובהריון. הרופא חושד בתרומבוציטמיה ראשונית לדעתי. jak2 יצא כבר פעמיים ללא תשובה ברורה! ״יש חשד ל..אנא לחזור עוד כמה חודשים״...מה עושים? מה התוצאה הזאת אומרת בדרך כלל? שהמוטציה קיימת או שלא? אני לא מוכנה לעשות בדיקת מח עצם. מה לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בתוצאה גבולית. ההתייחסות וההחלטה הטיפולית במהלך ההריון ואחריו תלויה בפרמטרים רבים כולל בדיקות הדם השונות והרקע הרפואי ולא ניתן לענות דרך המחשב. קרוב לוודאי שכדאי לעשות בדיקת מח עצם כדי להגיע לאבחנה. ממליצה להיוועץ בהמטולוג המטפל שמכיר את המקרה לעומק.

14/09/2018 | 01:04 | מאת: רועי

שלום בן 37, בריא. אני לפני ניתוח מוז להסרת גידול BCC. בצעתי בדיקות דם לפני הניתוח שמתוכנן לעוד שבוע. מציין כי בעבר עברתי שתי עקירות כירורגיות של שיני בינה ללא דימום חריג בפעולה או לאחריה. טסיות - 161 אלף. PT- 14.5 (נורמה 13-15.2) INR - 1 PTT - 34.5 (נורמה 26-32) 1 . מה יכולה להיות הסיבה לPTT מוארך קלות ? 2. האם לדעתך בערך כזה יש צורך לדחות הניתוח להסרת גידול בעור (מוז) ולברר הסיבה טרם הפעולה? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

הערך גבולי ולמעשה תקין.

13/09/2018 | 16:12 | מאת: ליאת

לא צינתי b2

13/09/2018 | 16:09 | מאת: ליאצ

עשיתי בדיקה microglbulin יצאה תשובה 7379 שהיחס התקין הוא בקופח כללית 604 עד 2454. יש לי סרקדגןאויזיס כרגע בהפוגה עקב טיפול ביולוגי נוגדי tnf שאני מקבלת. קראטינין סביב 2 . האם יש קשר? למה יצאה לי תוצאה כזאת. לציין שעשיתי בדיקה של תת אוכלסית לימפוציטים עקב לימפוציטוזיס ממושך והבדיקה יצאה תקינה.

לקריאה נוספת והעמקה

שם הבדיקה לא ברור, האם מדובר ב beta 2 microglibulin? אם כן התוצאה יכולה להיות מוגברת בגלל הבעיה הכלייתית.

13/09/2018 | 09:27 | מאת: דן

בן 20 בריא ללא מחלות רקע בגיל 17 בשנת 2016 ערכי הwbc היו 7.01 וערכי הנטרופילים היו 5.4 ב2 בדיקות דם שונות מהשנה 2018 ערכי הwbc הם 3.8-4 ו נטרופילים 2-2.8 ירידה ביותר מחצי, האם זה מעיד על בעיה כלשהי? רופא המשפחה אומר שהבדיקות פשוט תקינות ואין צורך בכלום האם לדעתך יש צורך בבירור המוטולוגי בנושא? יתר הבדיקה תקינה לחלוטין, מדובר ב2 בדיקות שונות מהשנה שמעידות על הירידה מ2016

לקריאה נוספת והעמקה

הערכים תקינים בשני המקרים.

שלום בת 69. סובלת מלח"ד, וכן סוכרת גבולית/קלה. מטופלת בתרופות ללח"ד ולסכרת. בשנים האחרונות ערכי ההמוגלובין מתחת לנורמה. 10.90-11.40 (כשהנורמה היא 12-16) כ"כ ההמטוקריט גם מעט מתחת לנורמה לאורך כמה שנים. ברזל - 73 פריטין - 177 אלו סיבות יכולות להיות להמוגלובין והמטוקריט נמוכים כשרמת הברזל והפריטין תקין? האם זו בעיה המטולוגית או דימום סמוי כלשהו? (לא נעשה בדיקת קולנוסקופיה אף פעם) , או שיכול להיות שאין כל בעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לאנמיה יכולות להיות סיבות רבות שאינן חסר ברזל, לדוגמא: אי ספיקת כליות, מחלה דלקתית, חסר ויטמין B12, מחלה במח העצם ועוד... במידה ויש אנמיה ללא סיבה ברורה מומלץ לפנות לבירור אצל המטולוג.

12/09/2018 | 19:59 | מאת: אנימו

אהלן! תמיד הייתה לי נטייה לאנמיה ובשנה האחרונה אני חווה עייפות גדולה וסוג של כאב גרון לייט שנמשך ונמתח הרבה, ובשבועות האחרונים כאבי ראש שעוררו והאירו אותי לאנמיה ולטפל בזה קניתי תוסף ברזל עם ויטמין c, חומצה פולית וb12 ואני סקרן באופן כללי לגבי הכמות הכדאית והגבוהה המותרת מכיוון שהכדור מכיל 30 מ"ג ברזל והכמות המירבית היא 45 מ"ג - זה לא קרוב מדי לגבול אם מתחשבים בשאר הברזל שנאכל במהלך היום? וכמה כדאי לקחת כדורים בשבוע? (בערך וכמובן שבהתאם לכמה ברזל אני קולט במזון) ולגבי gilbert's syndrome וחוסר בg6pd שיש לי - מקריאה על התסמונת גילברט ראיתי גם יתרון ב"אפקט קרדיו-וסקולרי - מספר מחקרים מצאו ירידה משמעותית בסיכון למחלת לב כלילית ולטרשת עורקים באנשים עם תסמונת גילברט. תוצאות אילו אוששו גם במטה-מחקרים." האם השילוב של האנמיה והתסמונת גילברט אומרים תצרוך הרבה בשר ויותר מהרגיל עם פחות סיכון למחלות לב שיכולות להיגרם גם מהרבה בשר? מה דעתך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי אנמיה-כדאי לבדוק בצורה מסודרתאת הסיבה לאנמיה ואז לקחת טיפול בהתאם, לא כל אנמיה קדורה לחסר ברזל. אין קשר לתסמונת גילברט.

12/09/2018 | 11:15 | מאת: הילה1985

שלום, עקב הפלות חוזרות נשלחתי לבצע בדיקת קרישיות. הרופא שלי בחופש עד אוקטובר אשמח לקבל חוות דעת האם הבדיקות בסדר או לא. image description (.....*...) (130.00 -80.00 ) % 100.00 ANTITHROMBIN III image description (......*..) (140.00 -70.00 ) % 93.00 PROTEIN C image description (..*......) (1.20 -0.80 ) INR 1.13 RATIO image description (..*......) (38.00 -21.00 ) PTT 33.80 SEC image description (........*) (140.00 -75.00 ) % 84.00 (%)PT image description PT(SECONDS) 13.10 SEC image description (......*..) (124.00 -54.80 ) % 74.90 FREE PROTEIN S image description (....*....) (1.32 -0.70 ) SCT RATIO (LAC) 1.07 RATIO image description (....*....) (1.50 -0.90 ) 1.22 RVVT RATIO ערך תקין בקומדין 1.7> image description (.......*.) (13.56 -4.44 ) HOMOCYSTEINE 6.85 UMOL/L החל מ 25.02.2016 שינוי ערכי ייחוס עקב שנוי שיטה image description BETA2 GPI IGG NEGATIVE 1.4> image description (........*) (20.00 -0.00 ) BETA2 GPI IGM 1.80 U/ML NEGATIVE image description CARDIOLIPIN IGG NEGATIVE 1.6> image description (........*) (20.00 -0.00 ) CARDIOLIPIN IGM 2.00 MPL/ML NEGATIVE image description (........*) (150.00 -50.00 ) % 60.20 FACTOR VIII ACT image description : HYPERCOAGULATION GENETIC image description לא נשא (FACTOR V G1691A(R506Q image description לא נשא FACTOR II G2021A תודה

לקריאה נוספת והעמקה

על פניו הבדיקות נראות תקינות.

12/09/2018 | 00:00 | מאת: אנה

שלום רב ! לבעלי בן 74 גילו פקקת ברגל אחרי ניתוחים של ניקוי דימום בתוך הגולגולת לפני כ-4 חודשים. מקבל זריקות של קלקסן . המלצה לקבלת התרופה קיבלנו לפני שבועיים אחרי האשפוז. יש תור לרופא המטולוג בעוד 3 שבועות . עד אז צריך לקחת את הזריקות. לשם הבנה התהליכים, היינו רוצים לקבל תשובות לשאלות הבאות : 1. עד מתי יהיה צורך לקבל את התרופה ? 2. האם התרופה ממיסה את הקריש ? 3. האם הקריש יכול להשתחרר ולנוע בכלי הדם למקומות אחרים בגוף ? 4. איך אפשר למנוע את התנועה של הקריש בגוף ? - התחילו כאבים בשתי הרגליים: בחלק העליון של כפות הרגליים ובשוקיים. 5. איך אפשר להקל בכאבים ? - בינתיים בעלי נפצע קל ברגל השנייה. הפצע הוא שטחי, אבל מדמם וקשה לעצור את הדימום. 6. האם יש חומרים שיכולים לעזור בטיפול בפצע במקרה הנ"ל. בתודה מראש עבור התשובות בברכה שנה טובה וחתימה טובה בכבוד רב אנה 11.9.2018

לקריאה נוספת והעמקה

לרב מקובל לטפל במדללי דם כשלושה חודשים מאירוע של קריש דם לאחר ניתוח, אך הזמנים יכולים להשתנות בהתאם לרקע הרפואי. הטיפול במדללי דם מונע את התקדמות הקריש והתפתחות תסחיפים. לגבי הכאבים והפצע-קשה לענות דרך המחשב, ממליצה להיבדק על ידי הרופא המטפל.

שלום, האם המחלה שבנושא הינה מחלה אוטואימונית?

לקריאה נוספת והעמקה

ספרוציטוזיס היא מחלה תורשתית ואינה מחלה אוטואימונית.

שלום אני בן 35 בדר"כ בריא, יש לי טרומבוציטופניה מאז שעשיתי בדיקת דם ראשונה, שנים,,, כל 3 חודשים אני עושה בדיקת דם, הערך הממוצע הוא 100000 , שאלה: אובחן אצלי על פי חוות דעת א.א.ג קנדידה בלשון, הוא רשם לי אגיסטן לכסניות למשך 35 ימים , פעמיים ביום, ודקטרין אורל ג'ל פעם ביום למשך שבועיים, האם הטיפול הזה יכול לפגוע בטסיות?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הטיפול למספר הטסיות.

11/09/2018 | 19:36 | מאת: שוש

לפני כשנה וחצי סיימתי טיפול במבטרה נגד לימפומה מאלט של הקיבה ללא חיידק ההליקובקטר? גרייד1. היתה כנראה נסיגה מלאה . לפני שבועיים נלקחה ביופסיה למעקב(פעם שלישית אחרי ביום הטיפול) ונגלו תאי לימפומה. הטיפול המוצע- הקרנות. שאלתי מה ההשפעה על תיפקוד הקיבה לאחר הטיפול.?

לקריאה נוספת והעמקה

לרב אין השפעה ארוכת טווח על תפקוד הקיבה, אך לגבי השלכות הקרינה ממליצה לקבל חוות דעת מהרופא המקרין.

11/09/2018 | 16:41 | מאת: אלה

שלום, אשמח לדעת אילו בדיקות כדאי לבצע לאור כתמים כחולים ברגליים ללא קבלת מכה. לעיתים יש כאב בנגיעה ולפעמים לא. קורה הרבה כבר תקופה של שנתיים בערך. ביצעתי בדיקות.דם הכל תקין. גם בדיקת.קרישיות דם תקינה. על מה זה יכול להעיד? אודה לעזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא כי אינך נוטל. תרופות מדללות דם. כתמים ברגליים אינם מעידים בהכרח על בעיה המטולוגית. במידה ויש נטיה משמעותית לדימום-בעור, במחזור אחרי ניתוחים או טפולי שיניים ניתן לבדוק תפקוד טסיות אך יש צורך בהפניה על ידי המטולוג.

שלום ושנה טובה! אני בת 42, לפני כשנתיים נערכו לי מספר בדיקות בעקבות חשד למיאלומה נפוצה, כולל ביופסית מח עצם. נקבע כי ריבוי תאי הפלסמה נוצר בגלל זיהום שהיה בגוף ונתבקשתי להישאר במעקב של בדיקות דם פעמיים בשנה. רצ"ב את תוצאות הבדיקות האחרונות, גם הפעם ישנן חריגויות ואני לא זוכרת אם נדרש במקרה כזה להרחיב את הבדיקות ולבצע בדיקות נוספןת. רופא המשפחה לא מבין בזה והמטולוג אין בזמן הקרוב. אודה לעזרתך בכך. בברכת שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכולה לראות קבצים

ככה את רואה? מתנצלת על העומס... שנה טובה שם הבדיקה יחידות מדידה תוצאה נורמה תחתון נורמה עליון FREE LIGHT CH.-KAPA mg/dL 3.95 0.33 1.94 FREE LIGHT CH-LAMBDA mg/dL 2.96 0.57 2.63 Free Kappa/Free Lamb 1.33 0.26 1.65 HEMOLYTIC mg/dL 0 0 0 ICTERIC mg/dL 0 0 0 LIPEMIC mg/dL 0 0 0 GLUCOSE mg/dL 95 70 100 UREA mg/dL 24 17 43 CREATININE mg/dL 0.69 0.51 0.95 URIC ACID mg/dL 3.1 2.6 6 BILIRUBIN TOTAL mg/dL 0.43 0.3 1.2 BILIRUBIN-DIRECT mg/dL 0.09 0 0.2 BILIRUBIN INDIRECT mg/dL 0.34 SODIUM mEq/L 140 135 145 POTASSIUM mEq/L 4.5 3.5 5.1 CALCIUM mg/dL 9.3 8.5 10.5 PHOSPHORUS mg/dL 4.5 2.5 5 ALK. PHOSPHATASE U/L 55 30 120 GOT (AST) U/L 21 0 31 GPT (ALT) U/L 14 0 34 GGT U/L 21 0 38 C-REACTIVE PROTEIN mg/dL 0.29 0.02 0.5 CHOLESTEROL mg/dL 184 TRIGLYCERIDES mg/dL 56 CHOLESTEROL- HDL mg/dL 55 CHOLESTEROL-LDL calc mg% 118 NON-HDL_CHOLESTEROL mg/dL 129 IgM mg/dL 114 40 230 IgG mg/dL 1914 700 1600 IgA mg/dL 458 70 400 HB gr/dL 10.2 12 16 HCT % 30.9 37 47 RBC *10^6/ul 3.82 4.2 5.4 MCV Fl 80.9 80 94 MCH pg 26.7 27 31 MCHC gr/dL 33 33 37 RDW-CV % 15.4 11.5 14.5 RDW-SD Fl 44.6 WBC *10^3/ul 5.47 4.8 10.8 NEUT.abs *10^3/ul 2.69 1.9 8 LYMP.abs *10^3/ul 1.81 0.9 5.2 MONO.abs *10^3/ul 0.75 0.16 1 EOS.abs *10^3/ul 0.17 0 0.8 BASO abs *10^3/ul 0.05 0 0.2 NEUT% % 49.2 LYM% % 33.1 MONO% % 13.7 EOS % % 3.1 BASO % % 0.9 NORMOBLAST.abs *10^3/ul 0 NORMOBLAST.% % 0 PLT *10^3/ul 355 130 400 MPV Fl 11.7 7.1 11.1 PCT % 0.41

הבירור חלקי כיוון שחסרה בדיקת אלקטרופורזה של חלבונים שהיא בדיקה משמעותית. ניתן לראות כי ההמוגלובין נמוך יחסית. ממליצה לפנות להמטולוג ולהמשיך מעקב בצורה מסודרת.

תודה. זו בדיקה שעשיתי אבל טרם קיבלתי את תוצאותיה כבר למעלה משבוע (גלובולין, אלבומין...). מה בנוגע לקאפה ולמבדה? igm /a? האם החריגות משמעותיות? ואקבע המטולוג. תודה לך

השרשרות הקלות קאפא ולמבדא תקינות כיוון שהיחס תקין.

שלום שוב בינתיים קיבלתי תוצאות נוספות, אודה להתייחסותך: אלבומין 53.7 גלובולין אלפא 1 3.9 גלובולין אלפא 2 6.5 (נמוך) גלובולין בטא 1 7.7 (גבוה) גלובולין בטא 2 5.6 גלובולין גאמה 22.3 (גבוה). האם תקין? דורש בדיקות המשך? תודה לך

10/09/2018 | 07:52 | מאת: אילנית אקוס

בתי בת ה19.5, חולה בitp כרוני. הערכים שלה הם בדרך כלל סביב ה50,000, אבל לעתים גם פחות (27,000). כיוון שהיא סובלת כל הזמן מהמטומות היא נשלחה לבדיקת תפקוד טסיות שהראתה שתפקוד הטסיות שלה ירוד (8% עם אפינפרין). לאחרונה, החמירו לה הדימומים במחזור וגם מהחניכיים ופעם אחת היה לה דימום מהאף. שאלתי: האם הסיבה לדימומים הללו, יכולה להיות תפקוד הטסיות הירוד, למרות שהטסיות לא מאוד נמוכות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת תפקודי טסיות מושפעת מערכי הטסיות ולכן התוצאה אינה בהכרח אמינה. יש לוודא מה היו ערכי הטסיות בעת לקיחת הבדיקה.

10/09/2018 | 10:55 | מאת: אילנית אקוס

בעת בדיקת תפקוד הטסיות, מספר הטסיות היה 54,000 ובכל זאת הבדיקה הראתה שתפקוד הטסיות ירוד. שאלתי: האם להיות רגועה שהדימומים יכולים להיות בגלל תפקוד הטסיות הירוד או שכדאי להמשיך ולבדוק את הסיבה?

קרוב לוודאי שבדיקה לא אמינה בערך טסיות זה. לגבי השאלה האם יש לחפש סיבות נוספות-ירידה בטסיות בפני עצמה יכולה להסביר נטייה מסויימת לדימום ובמידה ואין דימומים דרמטיים קרוב לוודאי ניתן להסתפק בכך. בכל מקרה כדאי להיוועץ בהמטולוג המטפל שמכיר את המקרה לעומק.

שלום, מעוניין לסיוע והכוונה לאבחון התסמונת ממנה סובל לאחרונה: מאז תרומת דם שביצעתי לפני כמעט שלושה חודשים אני סובל מסחרחורות, עייפות, הפרעות שינה, הזעת לילה וחולשה כללית שמחריפים במיוחד בעקבות הליכה או ספורט. אציין שאני בן 33, בריא בד"כ למעט כאבי מפרקים כרוניים קלים באים והולכים בכתפיים וכאבי גב, ושנוירולוג וקרדיולוג בדקו ושחררו אותי ללא שום ממצאים חריגים. רוב המדדים בבדיקות דם האחרונות שביצעתי יצאו תקינים למעט מספר חריגות, המטולוגיה: אחוזי לימפוסיטים 17.4, HCT 41.2, שקיעת דם 12, חלבון מגיב C 0.78, תפקודי כליות ושומן: חומצה אורית 8.6, טריגליצרידים 180. ההנחה הראשונית של הרופאים הייתה שמדובר בוירוס ויראלי אך אני סובל מהתסמינים כבר כמעט שלושה חודשים וטרם הצלחתי להבין מה יש לי ואיך להתמודד.. האם מסתמן שמדובר פה במחלת דם? אודה לסיוע והכוונה בנושא, בתודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

התסמינים שהצגת אינם ספציפיים למחלה המטולוגית וגם בדיקות הדם אינן מראות חריגה משמעותית אם כי הצגת נתונים חלקיים. ממליצה בשלב ראשון להבדק על ידי רופא המשפחה.

לדר שלום אני בן 45 ובדרך כלל בריא. לפני חודש לאחר חום ממושך וכאב בחזית הצוואר לאחר בדיקות דם אובחנתי בדלקת תת חריפה של בלוטת התריס. היו חריגות ב WBC ו CRP ו ESR, T3 ו T4 גבוהים ן TSH אפסי. הרופא נתן IBUPROFEN ואמר לחזור על כל הבדיקות בעוד 3 חודשים. מה שמשך את תשומת ליבי זה אנמיה כפי שניתן לראות בקובץ המצורף. יש לציין שבדיקות ברזל וטרנספרין תקינות בתחום הנורמה. רופא המשפחה אמר שמדובר באנרמיה נורמציטית קלה, ככל הנראה משנית לדלקת בבלוטה. אמר שבשלב זה אין צורך בהמשך בירור ושהוא מצפה שבבדיקות הדם הבאות בעוד חודשיים מהיום המדדים יחזרו לנורמה. האם אנרמיה כזאת אכן אופיינית לדלקת בלוטת התריס? אני לא מוצא לכך סימוכין ברשת. האם זה בסדר להמתין עוד חודשיים או שלדעת יש להתחיל בירור המטולוגי כעת?(רופא המשפחה אמר שאין כל טעם בבירור בזמן מחלה זיהומית והפרעות ביצור הורמונים בבלוטה). תודה ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכולה לראות קבצים. באופן עקרוני אנמיה קלה יכולה להיות משנית למצב דלקתי, אך מומלץ לוודא שאין סיבה נוספת הגורמת לאנמיה כמו חסר בויטמינים.

08/09/2018 | 20:46 | מאת: שחר

בן 22, הטחול שלי מוגדל ( 23 ס"מ) עם תלסמיה אלפא. הרופא ההמטולוג שוקל את האופציה לכריתה. אנימפחד מניתוחים (לא חושב שמישהו אוהב) האם יש טיפולים או אפשרויות אחרות מאשר לעשות את הניתוח ? יש סיכוי שהטחול יגדל עוד? ולמה זה גדל בכלל ( הסבירו לי אך לא כך כך הבנתי)

לקריאה נוספת והעמקה

הטחול מוגדל בטלסמיה כיוון שהרס הכדוריות האדומות מתרחש בטחול. כריתת טחול היא אופציה כאשר יש צריכה מוגברת של מנות דם בשל אנמיה או במקרים שהטחול מאד גדול ומפריע. לא ברור אם זה המקרה שלך. יכול להיות שהטחול ישאר באותו גודל.

לא קיבלתי מנת דם אף פעם, חוץ מהחשש שהטחול יפריע יש עוד שיקולים שבגללם מוציאים את הטחול? תודה

07/09/2018 | 19:51 | מאת: אילנית אקוס

שלום, משום מה את פסחת על השאלה שלי, כתבתי לך שלא מדובר בילדה ולכן ביקשתי שתעני בכל זאת. אשמח לתשובתך בנושא. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

האם לוכלי לחזור על השאלה?

07/09/2018 | 14:13 | מאת: אוריאל

שלום וברכה עשיתי בדיקת אולטראסאונד ובפיענוח שלה נאמר שהטחול מעט מוגדל14.5 ס"מ במרקם אחיד. אני בן 39,מה המשמעות של טחול מוגדל והאם צריך המשך בירור. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהגדלה מתונה של הטחול. טחול מוגדל יכול להיות חלק ממצבים שונים כמו מחלות כבד, מחלות דלקתיות וזיהומיות, מחלות המטולוגיות ומחלות תורשתיות כמו גושה. במקרים רבים לא מוצאים סיבה. מומלץ לבצע בדיקות דם כולל ספירת דם ותפקודי כבד ולפנות להערכה המטולוגית.

07/09/2018 | 13:07 | מאת: שלום

שלום כחלק מבירור בעקבות המוגלובין ברמות הגבוהות של הנורמה, בוצעה בדיקת קרישה. PT-PTT-INR בטווח התקין. FIBRINOGEN יצא 470 כשהנורמה היא בין 140-400. האם יש לזה משמעות כלשהי? זה מעיד על בעיה כלשהי? זה גורם סיכון כלשהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מבינה המטולוגית אין משמעות לפיברינוגן מוגבר.

07/09/2018 | 10:06 | מאת: לת

הרופאה נתנה לי לעשות בדיקת שתן בנס גונס. האם הקופסא של האיסוף שתן חיבת להיות במקרר?. דבר שני עשיתי את אותה בדיקה בבדיקת דם והיא יצאה תקינה. אז בדיקת השתן יותר מדויקת ?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת השתן אינה חופפת לבדיקת הדם אם כי נותנת אינפורמציה נוספת. אין צורך לשמור במקרר את איסוף השתן.

06/09/2018 | 18:50 | מאת: אנטולי

שלום רב. השאלה כמה עירוי וונופר ברזל אפשר לקבל ברצף אחרי דימום מסיבי שפסק. קבלתי 700 מ"ג תוך 7ימים. ברזל עלה מ 14 ל 35.6 hb 7.8 ל 8.8 hb, rbc 2.7 ל3/06 יש ספרות ש אומרת אפשר להגיע ל1000 מג תוך 14 יום. עודה לך מאוד אל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

המינון תלוי לרב במשקל. בכל מקרה הכמות שקיבלת היא די גדולה לזמן קצר. במידה והדימום פסק ההמוגלובין אמור להתאושש לבד עם הזמן. מניחה. שקיבלת גם דם וגם מנות דם מכילות ברזל. לצורך מעקב יש לראותאת ערכי הפריטין ולא הברזל.

11/09/2018 | 21:59 | מאת: אנטולי

ד"ר שלום ותודה רבה על תשובה המהירה. רק רציתי להוסיף שדם לא קבלתי,ומשקל שלי 65 ק"ג.

06/09/2018 | 15:29 | מאת: שחר

שלום אני בן 20 ויש לי תלסמיה והטחול שלי גדול פי 2 , רציתי לשאול אם צמח הקנאביס או אחד מהחומרים שיש בו יכולים להועיל בעצירת גידול הטחול או במחלה בכלל . והאם יש מחקרים אשר מצביעים על שימוש בקנאביס ומחלת התלסמיה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודעת על קשר בין קנאביס לתלסמיה.

06/09/2018 | 00:22 | מאת: לי

שלום. אני לאחר 2 הפלות. אחת בשבוע 6 לא נצפה קוטב עוברי. והשנייה בשבוע 8 הדופק הפסיק. לאחר ההפלות ביצעתי בדיקת קרישיות בקופת החולים. התוצאות Pt sec 10.3 Pt inr 0.88 Aptt sec 29.7 בכל מקום שקראתי ערך נמוך מתחת ל 1 ב inr זה ערך שנמצא בסיכון גבוה לקרישיות אך הרופא שלי אמר שהערכים תקינים. האם לא לתת חשיבות לכך שהערך כל כך נמוך וקרוב מאוש לרף התחתון של תום הנורמה (עפ אתר קופת החולים בטווח התקין נע בין 0.86-1.1)?

לקריאה נוספת והעמקה
06/09/2018 | 00:29 | מאת: לי

שכחתי לציין שיש לי הפנייה גם לבדיקה סבית החולים של לופס אנטיקואגלונט LAC אם אני לא טועה זה גם קשור לבדיקת קרישיות. העניין הוא שהבדיקה תהייה רק בעוד כמה חודשים לפי התורים שם. עד כמה היא דחופה?

הצגת בדיקת תפקודי קרישה סטנדרטית והיא תקינה הבדיקה אינה חלק מבירור ליתר קרשיות. בדיקת LAC לרב אינה בדיקה דחופה.