פורום המטולוגיה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
בפורום "המטולוגיה" נענה על שאלות הנוגעות למחלות של מערכת הדם. ההמטולוגיה עוסקת בתאי הדם ובאיברים בהם תאי הדם מיוצרים. תחום ההמטולוגיה הוא מגוון וכולל מצבים שכיחים ושפירים כגון אנמיה (חסר בתאי דם אדומים), טרומבוציטופניה (חסר בטרומבוציטים), קרישיות יתר ונטייה לדימום. בנוסף, ההמטולוג מטפל במחלות המטולוגיות ממאירות כגון לוקמיה, לימפומה ומיאלומה נפוצה. במסגרת הפורום ניתן לדון במשמעותם של בדיקות הקשורות למערכת הדם (כגון ספירת דם), בדרכי האבחון של מחלות ההמטולוגיות (כגון: בדיקת מח עצם, PETCT) וכן בדרכי טיפול למצבים המטולוגים שפירים וממאירים במבוגרים. .
25083 הודעות
23942 תשובות מומחה

מנהל פורום המטולוגיה

הפורום יחדש את פעילותו ב- 19.12.18
24/08/2018 | 08:25 | מאת: אופיר

היי במשפחתי בעיות של דם סמיך ארועים מוחיים בגיל צעיר וארועי לב. חברה אמרה לי שהיא לוקחת אספירין או קרטייה כבר שנים כמניעה. איזה תופעות לוואי יש לאספירין?

לקריאה נוספת והעמקה

תופעת הלוואי העיקרית של אספירין היא נטייה מוגברת לדימום.

24/08/2018 | 02:59 | מאת: טל

שלום רב, אני בהריון שבוע 13 +1 עשיתי בדיקות בינואר השנה והתוצאות היו Hba: 97.9 Hba2: 2.1 עשיתי בדיקות בהריון והתוצאות הן: Hba:97.5 Hba2:2.1 Hbf:0.4 רופאת במשפחה הודיעה לי השבוע שאני נשאית של טלסמיה ורופא הנשים אומר שלא. אני מאוד מבולבלת. ההריון הוא מתרומת זרע, התורם הוא מחו״ל ממוצא אנגלי אירע ולא עשה את הבדיקות הנ״ל אז אין לי דרך לדעת אם הוא נשא. אשמח לתשובות. תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וHba2 לא גבוה זה שולל טלסמיה בטא. לגבי טלסמיה אלפא-ניתן לאבחן בבדיקה גנטית בלבד, אך היא פחות שכיחה מטלסמיה בטא.

23/08/2018 | 17:33 | מאת: אני

שלום ד״ר כבר כמה שנים טובות הערך של הלימפוציטים שלי באחוזים הוא גבוה, 49.6 כשהנורמה זה עד 40 שאר בידקות הדם שלי טפו טפו בטווח הנורמה.. לאחרונה הבחנתי בנפיחות בצוואר ובלוטות לימפה כואבות ובגלל זה ניגשתי לבצע בדיקת דם. לפי מה שקראתי באינטרנט זה יכול להיות כל דבר ואני קצת בלחץ מזה, האם יש לי סיבה לחשוש או שלא מסתכלים על אחוז? תודה רבה מצ״ב בדיקות הדם

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הלימפוציטים-יש להסתכל על המספר האבסולוטי ולא האחוזים. לגבי בלוטה,ההחלטה כיצד להתייחס תלויה בגודל ובמגמת השינוי. ממליצה להבדק בשלב ראשון על ידי רופא משפחה. במידה ומדובר בבלוטה גדולה-יש לשקול ביופסיה.

23/08/2018 | 16:07 | מאת: אורלי

שלום רב מזה כחודש אני משתעלת לאחר שפעת...שיעול מחניק. עד שלבסוף לפני כשבוע שתיתי פרדינסון 20 מג פעמיים ביוםלמשך 3 ימים ו הרגשתי השתפרה.כמו כן השיעולים כמעט פסקו. יום אחרי שסיימתי את הסטרואידים ביצעתי בדיקות דם. לפי הבדיקות דם הלימפוציטיס גבוהים התוצאה 60 והניוטרופיליס נמוכים...במקום אחד זה 28 ובמקום אחר רשום 1.7 השאלה שלי האם שתיית הסטרואידים משפיעה על ספירת הדם?באופן הזה? יצויין שבתחילת החודש גם ביצעתי בדיקות דם והבדיקות היו תקינות. אודה לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

מבחינה המטולוגית בהערכה של התאים הלבנים, יש להסתכל על המספר האבסולוטי ולא האחוזים. טיפול בסטרואידים יכול לגרום לעליה במספר התאים הלבנים, בעיקר הנויטרופילים. במידה ודווקא מספר הלימפוצטים גבוה, יש לעקוב ובמידה וגבוה בבדיקות חוזרות יש לפנות לבירור המטולוגי.

23/08/2018 | 15:10 | מאת: זואי

שלום, לפני שלוש שנים לאחר רצף הפלות חוזרות התברר לי כי הסיבה היא פקטור פייב ליידן( הטרוזיגוטי). ביקשתי לעשות לבני בן ה1.9 את הבדיקה והתברר לי שגם לו יש fvl. מה המשמעות של ממצא זה על ילדים? האם גם הם לא יכולים לטוס טיסות ארוכות? האם יש הנחיות נוספות כאשר קשור לילדים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

איני עוסקת ברפואת ילדים. ממליצה לפנות לרופא הילדים.

23/08/2018 | 09:15 | מאת: מואגת

שלום רב, אמא שלי בת 73 לפני 3 שנים עברה התקף לב נוטלת פוסיד, אספירין, קרדיולוג, תרופות ללחץ דם ולהורדת כולסטרול. בבדיקת דם אחרונה ההמוגלובין 11.9 השינויים ההמוגלובין לאורך תקופה הם כאלה: ינואר 2016 - 13 אוגוסט 2016- 12.4 דצמבר 2017- 12.1 אפריל 2018- 12.1 אוגוסט 2018- 11.9, בנוסף Mchc 30.9, היפו % 10 האם לדעתך יש סיבה לדאגה מירידה הדרגתית כזו ההמוגלובין ? אני מודאגת כי שמעתי על מספר מקרים שכתוצאה מאנמיה קלה יחסית התגלה גידול סרטני במעי. על איזה בדיקות נוספות היית ממליצה? ושאלה נוספת, האם יתכן שבגלל ששתתה שתי כוסות מים לפני הבדיקה הדם כאילו נמהל ולכן ההמוגלובין נראה נמוך יותר מאפשר אם היתה שותה כמות פחותה? אודה לך על תשובתך ואשמח ל כוונתך אם יש לבצע בדיקות נוספות לברור

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר הערכים כמעט תקינים של המוגלובין ולא נראה שמדובר בירידה משמעותית אך דרוש מעקב. לירידה בהמוגלובין סיבות רבות, אחת הסיבות השכיחות היא חסר ברזל. במידה ויש עדות לחסר ברזל יש לבדוק את מערכת העיכול בשאלה האם יש ממצא הגורם לאיבוד ברזל. סיבה אפשרית במקרים אילו היא גידול.

23/08/2018 | 09:08 | מאת: מירה

לאחר ביצוע ERCP התגלה קריש דם בבטן. טופלתי 6 חודשים בזריקות קלקסן. מאז עברו שבועיים ובבדיקת מעקב ע"י המטולוג התגלה הנתון מעלה. מה הטיפול המקובל במצב זה והאם יש מניעה מלטוס לחו"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר במוטציה בפקטור 2 הקשורה לנטייה לקרישיות יתר. התוצאה יכולה להשפיע ההחלטה על מתן טיפול במדללי דם. ההחלטה מבוססת בנוסף על הנסיבות בהן התפתח הקריש. ממליצה לפנות ליעוץ מסודר אצל המטולוג.

22/08/2018 | 22:25 | מאת: לילך

שלום רב, יש לי כאבי ראש חזקים בשבועיים האחרונים. וכבר יומיים הפרעה בראייה בעין עד כדי עיאפול ראייה בעיין. הלכתי אתמול למיון ועשו בדיקות דם ביניהם תיפקודי קרישה שוחררתי לאחר כמה שעות ללא כל אבחנה. כשקראתי את הדוח ראיתי בבדיקות קרעשה את הערכים הבאים. האם זה תקין? Pt-inr 0.89 Aptt--sec 38.6 Aptt-r 1.39 Pt%119 Pt-sec10.6 Fibrinogen calcu 376 Urea 16 כאבי הראש חזקים עדיין וגם הראייה לא חזרה לקדמותה. מה עושים? החסיקו אותי במיון שעות ולא עלו על שום דבר הגדלת אישונים אמרו שלא רואים כלום וגם בסיטי ראש לא ראו כלום. המלצה ללכת לנירולוג... עד שאקבל תור יעברו חודש חודשים מה עושים בנתיים הכאבים והראייה משגעים. האם הערכים תיקניים? אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

תפקודי הקרישה נראים תקינים. לציין כי מדובר בבדיקת תפקודי קרישה סטנדרטית ולא בבירור קרישיות יתר.

22/08/2018 | 16:35 | מאת: שירה

שלום רב. בעקבות כאבי בטן ובית חזה נשלחתי לmri . זו התשובה, בקובץ מצורף. אני אציין שלוקחת קרטייה בגלל apla, ותמיד יש חוסר בiron והמגלובין יחסית נמוך. (10) . בעצם מה שמטריד אותי זה התשובה של הטחול שגבולי בגודלו, כי למיטב זכרוני יש קשר בין מחלות גם לבין הטחול. האם יש לי מה לעשות? למי אני אמורה לחזור? ( רופא נשים שלח אותי לבדיקה לשלול אנדרומטריוזיס)תודה רבה! מצרפת ב.דם רלוונטית אחרונה.

לקריאה נוספת והעמקה
22/08/2018 | 16:48 | מאת: שירה

לא ניתן לצרף קבצים. מעתיקה לכאן: סיבת הפניה בת 36 סובלת מכאבי בטן עליונה יש לשלול פלאק של אנדומטריוזיס באזור סרעפת שמאלית. הכבד הודגם בגודל רגיל בעל מרקם אחיד אין לראות ממצא פוקלי בכבד. כיס מרה הודגם ללא אבנים . דרכי המרה תוך וחוץ כבדיות אינן מורחבות . הלבלב הודגם ללא ממצא פוקאלי ללא הרחבה של צינור הלבלב הראשי . הטחול גבולית בגודלו אורכו מגיע עד 13 מילימטר מרקמו אחיד ללא שינוי לעומת בדיקות קודמות ללא עדות לממצא חריג בסמוך לסרעפת השמאלית. האדרנלים שמורים ללא ממצא חריג בכליות אין לראות הידרונפוזיס . לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות או נוזל חופשי בבטן עליונה בסיכום אין לראות ממצא חריג כולל אזור סרעפת שמאל.

מדובר בטחול של 13 ס"מ- ממצא גבולי. במרבית המקרים טחול מוגדל נחשב כאשר הגודל מעל 13 ס"מ. כך שנראה שהממצא אצלך אינו מאד משמעותי. ממליצה לעקוב בשלב ראשון. ניתן לעקוב אחר גודל טחול על ידי אולטרא סאונד.

22/08/2018 | 11:33 | מאת: פלג

שלום, בהריון, שבוע 32. המוגלובין 9.7, פריטין 9, ברזל 40. ערכים יורדים לאורך ההריון למרות שניסיתי מינון כפול של ברזל אקטיפרין וברזל נוזלי. מעוניינת בעירוי ברזל, להבנתי יש ונופר ופרינג'קט. ונופר מקבלים בכל שבוע ופרינג'קט פעם אחת חד פעמי. האם יש סכנה כלשהי בפרינג'קט בהריון? קראתי בעלון שיש התייחסות לכך שהתרופה חודרת שליה ובניסויים בבעלי חיים נצפתה השפעה על השלד העוברים. האם עדיף ללכת על בטוח ולקחת את הונופר למרות שהוא מעלה באופן איטי את הרמות? או שהפרינג'קט בטוח לחלוטין? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בטרימסטר שלישי ניתן להשתמש גם בוונופר וגם בפרינגקט, ההחלטה היא לפי שיקולים של נוחות ועלות. לציין כי יש יותר מידע על בטיחות הטיפול בהריון לגבי וונופר.

שלום רב, לפני כחודש אובחן אצלי נוזל פריקרדיאלי במידה מועטה עד בינונית. לקחתי נקסין למשך 10 ימים ולא חל שיפור (למעשה אף החמרה קלה בכמות הנוזל). הופנתי לבית חולים לצורך ניקור וניקוז הנוזל, אך בבית החולים החליטו שלא לבצע את הניקור מכיוון שכמות הנוזל היא מועטה עד בינונית בלבד וכן בבדיקה גופנית התרשמו שאין טמפונדה, ולכן אין צורך בשלב זה בניקוז הנוזל. הם הפנו אותי לרופא המשפחה לצורך בירור הגורם לנוזל הפריקרדיאלי. אציין ש CRP וכן ESR תקינים. רצית לשאול: 1. אודה לך אם תוכל לכתוב לי אילו בדיקות קיימות לצורך אבחון של נוזל פריקרדיאלי? 2. בבדיקת האקו לב הומלץ על אבחון סיסטמי. מהו אבחון סיסטמי בהקשר זה? אילו בדיקות מבצעים במסגרת האיבחון סיסטמי? 3. האם בדיקת CT יכולה לבדוק אם הנוזל הפריקרדיאלי מופיע בשל ממאירות? לצורך כך, האם מספיק בדיקת CT לאזור מסוים בגוף (למשל CT חזה), או שעדיף בדיקת CT כל גופי? במידה ולא יאשרו לי CT, האם בדיקת מיפוי עצמות יכולה גם כן לעזור לצורך בבירור זה? תודה מראש על העזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה קשורה לתחום ההמטולוגיה.

דר שלום, אני סובלת מאנמיה חזקה כבר מספר חודשים אחרונים ובעצם רוב חיי אני עם אנמיה.. מקבלת כדורים מדי פעם אך לאחרונה לא עזרו.. הומלץ לי על עירוי .. וביום רביעי האחרון קיבלתי עירוי ברזל בשם פרינג׳קט של 1000 באותו יום הרגשתי טוב. למחרת החלו כאבים חזקים ברגל שמאל שרק החמירו.. לקחתי משכך כאבים. ביום שישי יומיים לאחר מתן העירוי התעלפתי בבית היה איבוד הכרה. מד״א הוזמנו ע״י בעלי הם הצליחו לייצב אותי ופינו למיון. במיון עלה החום ל39 וקיבלתי אינפוזיה שנייה ( הראשונה היתה של מדא) כולל משכחי כאבים ומורדי חום. עשו בדיקות דם, צילום חזה ובדיקת שתן . הכל יצא תקין. ( יש לציין שנאמר לרופא במיון שקיבלתי עירוי ברזל.. והבדיקה שהם לקחו הייתה המוגלובין בלבד שיצא 10.6) ושוחחרתי. במהלך השבת הרגשתי לא טוב והיה חום 38.6 לקחתי אקמול בכל פעם שעלה על מנת להוריד אותו ואת הכאבים ברגליים. אתמול הייתי אצל רופא המשפחה והיא שלחה לבדיקות קצת יותר מורחבות. התוצאות שיצאו: פיריטין - 3035.36 המוגלובין - 10.60 Iron- 182 האם הערכים האלו במיוחד הפיריטין נורמלים לאחר מתן העירוי? האם ביום שישי ההתעלפות, החום והכאבים היו בעצם הרעלה? מה עלי לעשות בהמשך?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ לבדוק פריטין סמוך לעירוי הברזל כיוון שבהכרח יהיה גבוה. יכול להיות שהיתה לך תגובה אלרגית לעירוי הברזל ולכן בהמשך יש לשקול טיפול אחרי לחסר ברזל.

20/08/2018 | 19:17 | מאת: אמירה

שלום רב, אני בת 51 סובלת מחולשה זמן רב מחזור בשלבי סיום כך נראה (מגיע אחת לחצי שנה ויותר), היום הגיעו תוצאות קצת חריגות: FERRITIN 148 כדוריות דם אדומות 3.97 MCV MEAN CELL VOLUME 98 המוגלובין 12.6 אשמח לדעת אם תקין ומה ההסבר לכך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההמגלובין ומחסני הברזל (פריטין) תקינים. בנוכחות המוגלובין תקין ל,MCV גבוה אין בהכרח משמעות.

עשיתי בדיקות דם בת 20 כל הבדיקות בנורמה למעט Wbc 11.3 Crp 5.94 אחרי שבועיים חזרתי על הבדיקה טרם התקבלה תוצאת wbc אך crp עלה ל 6.47 מה המשמעות אציין שאני חיילת ונוטלת גלולות למניעת הריון מסוג יאז אודה להתייחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה קשורה לתחום ההמטולוגיה. ממליצה לפנות לרופא המשפחה.

19/08/2018 | 23:50 | מאת: מיכל 38

שלום, בבדיקות דם גילו שיש לי תוצאה מעט גבוהה בפקטור 11, והטרו לפקטור 2. אני לא בטוחה מה זה אומר - מצד אחד יש לי חוסר קרישה ומצד שני יש לי עודף קרישה? בפועל אני לא רואה שיש לי קרישת יתר, נניח בפצעים או בדימומים, (יש לי כרגע פצעון ביד שמדמם כבר יום, מפסיק רק כשאני שמה פלסטר וחוזר לדמם ברגע שאני מורידה אותו). נשלחתי לעשות את הבדיקות האלה עקב מחזורים כבדים ובעלי קרישים. האם כשיש הטרו לפקטור 2 אמורים לשים לב לקרישה מהירה יותר בדימומים רגילים? האם זה שיש לי יתר פקטור 11 לא יהיה בעייתי אם אני אקח זריקות קלקסן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
21/08/2018 | 16:14 | מאת: מיכל38

תיקון טעות, הכוונה לפקטור 11 נמוך מהנורמה ולא גבוה.

הטרוזיגוטיות לפקטור 2 מצביע על נטיה גנטית לקרישיות. הביטוי העיקרי עלול להיות קרישי דם ורידיים עמוקים לדוגמא ברגליים או בריאות -אין קשר לדימום, למחזור או לממצאים בעור. לפקטור 11 מוגבר אין משמעות.

23/08/2018 | 14:29 | מאת: מיכל38

תיקנתי בתגובה 2, פקטור 11 נמוך. האם יש לזה משמעות ואם יש מצב שאחד מבטל את השני? תודה.

הן לא מבטלים אחד את השני. פקטור 11 נמוך יכול להיות כרוך בנטייה לדמם אך זה תלוי עד כמה נמוך. מומליצה לבצע בירור המטולוגי מסודר.

19/08/2018 | 19:12 | מאת: דוד.ב.

האם נעשה סקר או מחקר בין אלו שעברו ארוע מוחי או לבבי ונמצא שסבלו מפוליציטמיה וורה, וזה הגורם לארוע, או שזו סברה שמי שסובל מפוליציטמיה יש לו סיכוי גבוה יותר לארוע כזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פולצטמיה וורה היא מחלה המטולוגית הכרוכה בסיכון מוגבר לקרישי דם (אירוע טרומבוטי) , לדוגמא אירועים מוחיים או לבביים. לעיתים האבחנה מתבצעת סביב האירוע הטרומבוטי ולעיתים האירוע הטרומבוטי מתרחש לאחר שהמטופל מאובחן עם פולצטמיה, לעיתים אחרי שנים רבות. מטרת הטיפול בפולציטמיה היא להפחית את סיכון לאירועים טרומבוטים.

19/08/2018 | 19:05 | מאת: א

מה ההבדל בין לימפומה אנגיואימונובלסטית ללימפומה אנאפלסטית?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר לרב בלימפומות מקבוצת תאי T. כאשר ההבדל הוא במראה הפתולוגי של הגידול. לעיתים יש השלכה גם על הגישה הטיפולית,ביחוד אם מדובר בלימפומה אנאפלסטית מסוג ALK חיובי.

שלום, אני בת 34 וחצי ובהריון ראשון (4 שבועות ו-3 ימים). בבדיקות חוזרות מגיל צעיר ועד היום יש לי plt שנע בין 460-500. כל שאר המדדים בדם תקינים כולל המטוקריט, סטורציה וכד׳. הדבר היחיד שפריטין 166 בגלל כבד שומני מעט. נמצא חשד ליאנוס קינאז ונשלחתי לבדיקה חוזרת שעדיין מחכה לתשובה. קראתי שהפלות קשורות לקרישיות יתר ואני פוחדת מא-וד מזה. האם כדאי לי לעשות את סט הקרישיות המלא שכולל את ליידן וכד׳ שאותו הקופה לא ממהרת לתת רק לאחר הפלה? אני לא רוצה להיות חכמה בדיעבד! האם ערכים כאלה, שלא גבוהים במיוחד יכולים בכלל לגרום להפלה? אשמח להכוונה, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר הטסיות גבוהות, יש חשש למחלה המטולוגית הנקראת טרומבוציטוזיס ראשונית. המחלה כרוכה בנטיה מוגברת לקרישי דם וגם בשכיחות מוגברת של סיבוכי הריון. לצורך אבחנה יש לעבור בירור מסודר אצל המטולוג, לרב כולל בדיקת מח עצם ולתת טיפול מתאים,בעיקר בזמן הריון. לא מדובר דווקא בבירור יתר קרישיות סטנדרטי. ממליצה לפנות בהקדם להמטולוג.

19/08/2018 | 11:58 | מאת: שיר

שלום דר בזמן האחרון אני ממש מפחדת מלימפומה אני חשה חולשה ברגליים מתעייפת מהר כשאני עומדת או הולכת הייתי אצל אורתופד שטען שכנראה דלקת גידים .. בדיקות הדם שלי תקינות הימוגלובין 12 . בת 24 . אין לי חום או הזעות לילה .. אבל קראתי המון שלימפומה מתגלה דווקא בצילום סיטי .. האם במחלה הזו הבלוטות לימפה הם גדולות באופן משמעותי ? כמו שאמר לי רופא המשפחה או לא בהכרח ?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לדעת לימפומה אינה מחלה שכיחה. הביטוי העיקרי של לימפומה הוא הגדלת בלוטות, כאשר הסימפטום תלוי במיקום הבלוטות, לדוגמא בלוטות בבית החזה יגרמו לשיעול ובלוטות בבית השחי יגרמו לנפיחות. כמו כן לעמיתים לימפומה מתבטאת בתסמינים כמו חום, ירידה במשקל והזעות לילה. במידה ואינך מרגישה טוב מומלץ בשלב ראשון להבדק אצל רופא המשפחה.

19/08/2018 | 11:39 | מאת: תמי

שלום מזה שלוש שנים אמי מתמודדת עם לימפומה פוליקולארית. טופלה בשישה מחזורים של chop-r. טופלה החזקתי במבטרה אך עוד לפני שהסתיים הטיפול, חזרה המחלה. החלה בטיפול b-r. אחרי פחות משנה, שוב חזרה המחלה בצורה מפושטת. החלה טיפול בגזייבה וגמזאר. הרופא המטפל אומר כי נכון לעשות השתלת מח עצם. האם נכון? האם אין עוד טיפול תרופתי שיכול לסייע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במטופלים עם לימפומה פוליקולרית, ככל שמדובר בקו טיפול מתקדם יותר, לרב ההפוגה במחלה קצרה יותר והחזרה מוקדמת יותר. אחת הדרכים להגיע להפוגה ממושכת היא השתלת מח עצם עצמית, שמומלצת למטופלים היכולים לעמוד בהשתלה שהוא טיפול אינטנסיבי יחסית. לכן, במקרה זה, נשמע הגיוני לשקול ברצינות השתלת מח עצם עצמית.

18/08/2018 | 21:29 | מאת: יוחנן

אם לא רואים בלוטות או כל ממצאים מחשידים בצילומי רנטגן בטן וריאות אז למה עושים את הבדיקה בכלל ? לא חבל על הקרינה שהגוף נחשף לה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לרב הסיבה לביצוע הצילומים אינה חיפוש אחרי בלוטות.

היי אני רוצה לעשות ניתוח אף ואמרו לי לעשות בדיקות דם הגיעו לי התוצאות ויש לי חוסר של טרומוציטים ז"א חוסר בקרשיות דם המינימום זה 150 ולי יש 86 האם אוכל לעבור את הניתוח או לא ? ומדוע יש חוסר בקרשיות ומה עושים כדע שהערכים יהיו בנורמה ולא יהין נמוכים (אם יש דבק כזה או שזה לכל החיים)?

לקריאה נוספת והעמקה

לרב ניתן לעשות ניתוח כאשר הטסיות מעל 50. בכל מקרה ממליצה לפנות להמטולוג כדי לברר את סיבת הירידה בטסיות.

16/08/2018 | 23:17 | מאת: שאלה

טחול מוגדל שלום רב. משנת 2012 התגלה אצלי במקרה טחול מוגדל 14.7 סמ ואני דואגת להיות במעקב כול שנה של אולטרסאונד ובדיקות דם ובדיקה אצל המטולוג מומחה ולא נמצאה סיבה להגדלה של הטחול(יש לציין שזה מטריד אותי מאוד ומפחיד אותי מאוד) והטחול לאורך כול השנים היה יציב ולא נמצאה סיבה להגדלה .עשיתי בדיקת גושה מיוזמתי ויצא שלילי.היום עשיתי בדיקת אולטרסאונד למעקב שנתי והטחול גדל ל 15.4 (הגדלה של 0.7) ,עשיתי לפני כחודשיים בדיקות דם והן יצאו תקינות ,זה מטריד אותי וגורם לי לחרדות קשות,האם זה מסוכן או מעיד על מחלה מסוכנת ??מה דעתך על ההגדלה ,זה גדל בהרבה?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בהגדלה מתונה של הטחול ולעיתים אין סיבה נראית לעין. העליה בגודל הטחול אינה משמעותית ובמידה והבדיקות תקינות ואין ממצאים נוספים בבדיקה הפיזיקלית, למשל הגדלת בלוטות-קרוב לוודאי שאין סכנה ומומלץ מעקב בלבד.

16/08/2018 | 21:21 | מאת: סימה

שלום ד'' ר, האם יש השפעה של חיידק הליקובקטר על מספר הטרומבוציטים בגוף? האם כדאי לבצע בדיקה של נוכחות החיידק הזה אם אני חולה בטרומבוציטופניה? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יש דיווחים כי טיפול בחיידק הליקובקטר פילורי במטופלים הסובלים מטרומבוציטופניה אימונית Itp סייע לעליה במספר הטסיות. לכן במידה ויש תסמינים כמו כאבי בטן או צרבת, בנוכחות טרומבוציטופניה, כדאי לבצע בדיקה הליקובקטר.

היי, תרמתי דם לפני חודשיים ואתמול עשיתי בדיקת דם. המוגלובין MCH 25.9, 10.8, Hematocrit 33.7, B12 430 ,חומצה פולית מעל 10, ברזל 199. כל שאר הדברים תקינים. איך יכול להיות שהמוגלובין נמוך והברזל גבוה?

לקריאה נוספת והעמקה

הדרך הטובה ביותר להעריך את מחסני הברזל היא בדיקת הפריטין ולא הברזל. ממליצה לבצע בדיקה זו.

הפנו אותי לעוד בדיקות: פריטין 25 , Transferrin 355, Transferrin Saturation(%) 6%, המוגלובין 11 עלה ב0.2 ב5 ימים, הברזל 32 ירד מ199 ל 32 ב5 ימים. (אני במחזור) אני בת 21

נראה שיש חסר קל ברזל. ניתן לקחת כדורי ברזל לצורך תיקון.

לימפוציטים ערך אבסולוטי 5.2 (בתאריך 31.7) 5.3 (בתאריך 16.8.18) הטווח הגבוה 4.5. WBC תקין 8.5. נוטרופילים אבסלוטי תקין

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות לעליה בלימפוציטים שונות כאשר בגיל צעיר השכיח הוא מחלה וירלית ובגיל מבוגר יותר סביר כי מדובר במחלה המטולוגית. בשלב ראשון יש לוודא כי יתר ספירת הדם תקינה, לבצע משטח דם ולעקוב.

16/08/2018 | 13:30 | מאת: עמרם

בן 74.5, ברקע ניתוח מעקפים,סכרת, גלאוקמה ונגעי עור רבים שנמצאו כ- BCC. לפני שמונה חודשים, אובחנתי כחולה במילומה (ב CT נגע ליטי בחוליה L2, נזק לעמוד שדרה ונזק לגפיים עד קשיים בניידות. מטופל מאז ב VCD עם תגובה טובה מאד , ולפני כחודש ערכים תקינים של השרשרות הקלות . בבדיקת פיש נמצאו 4:;14 וכמו"כ- P17. הבנתי שזו פרוגנוזה גרועה . אשמח לקבל קצת הסבר

לקריאה נוספת והעמקה

כחלק מהערכה של מטופל עם מיאלומה נפוצה, בודקים שינויים גנטים בתאי המחלה על ידי בדיקת FISH. על פי המצאות או העדר של שינויים ספציפיים ניתן להעריך את הסיכוי של המחלה להגיב לטיפול ולהשיג הפוגה ממושכת במחלה. אחד השינויים הגנטים שנבדקים במיאלומה נפוצה הוא חסר של הגן P53 הנמצא בכרומוזום 17. לצערי חסר כזה, מבחינה סטטיסטית, כרוך בתוצאות פחות טובות .

16/08/2018 | 13:12 | מאת: קובי

שלום, בני בן שנה, בריא עבר לפני חודש ספירת דם ונמצא Eosinophil 0.18 . היום עבר ספירת דם נוספת ונמצא Eosinophil 0.12. בני לא סובל מאלרגיה,נזלת, אוכל ומתנהג טוב. חריגה קלה נוספת היא NEUT% 25.6 שאר תוצאות הבדיקה נמצאות תקינות. אשמח לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

איני עוסקת ברפואת ילדים. ממליצה לפנות לרופא הילדים.

בן 20, בריא . בעקבות טחול מוגדל 16 ס״מ שהיה במשך שנה שגדל ל17 וקצת ס״מ היום בפעם הראשונה אחרי מעקב של שנה נשלחתי לבדיקת סקר לגושה ובנוסף לבדיקת מח עצם, שכנה מאוד ״נחמדה״ שלנו סיפרה לי שבדיקת מח עצם זה לצורך גילוי מיאלומה או משהו כזה, וסיפרה קצת על המחלה (שהרגה את בעלה) בקיצור, הצליחה להלחיץ אותי ברמה שב3 ימים האחרונים ישנתי אולי 40 דק בלילה ולא יצאתי מהבית. הרופא הסביר שהבדיקה למח עצם זה בגלל שלא מצאו כלום בכול הבדיקות דם ו האולטראסאונד שנשלחנו (לדבריו בדיקות הדם המקיפות ביותר שאפשר) חוץ מכדוריות דם לבנות 3.8 במקום 4.2 מינימום וטסיות 138,000 הכול היה תקין האם אכן לשם כך בודקים את מוח העצם? האם לדעתך זה הכיוון שאליו הרופא הולך? מה הסבירות בכלל לסרטן דם בנער בן 20 בריא אני נמנע מלקרוא באינטרנט , כי זה גורם לחרדות מיותרות תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
16/08/2018 | 15:04 | מאת: זה מה שנבדק בדם ויצא תקין

all Biochemistry תפקודי כבד B2 Microglobulin Immunoglobulin G Immunoglobulin M Immunoglobulin a albumin alpha 1 alpha 2 beta 1 beta 2 כול אלו תקינים ב100 אחוז gamma בחריגה קלה ( 20 אחוז שהמקס' 18.8) D.Coombs IgG D.Coombs Igm D.Coombs Iga D.Coombs C3c D.Coombs C3d Indirect Coombs כול אלו negative - לפי מה שהוסבר לי תקין

אחת הסיבות להגדלת טחול היא מחלה המטולוגית ראשונית מסוגים שונים, לא בהכרח לויקמיה. לעיתים כחלק מבירור הגדלת טחול עושים בדיקת מח עצם. לציין כי הסיכון למחלה המטולוגית משמעותית בסיטואציה זו אינו גדול מאד. אך לעיתים מומלץ להשלים את הבירור המלא ליתר בטחון.

שלום, אני בשבוע 12+1 להריוני, מתרומת זרע. היום רופאת המשפחה שלי אמרה שיש לי תלסמיה. ההמוגלובין שלי כרגע הוא 10.7

לקריאה נוספת והעמקה

על סמך ערך של המוגלובין בלבד לא ניתן לדעת האם מדובר בטלסמיה. לצורך אבחנה של טלסמיה יש לדעת נתונים רבים- היסטוריה משפחתית, תוצאות ספירת דם מלאה לאורך החיים ולעיתים יש צורך בבדיקת אלקטרופורזה של המוגלובין. ממליצה לברר עם הרופא המטפל על סמך מה בוצעה אבחנה של טלסמיה.

15/08/2018 | 20:15 | מאת: עדן ססי

היי מעוניינת לפענוח

לקריאה נוספת והעמקה

איני מוסגלת לרואת קבצים. מה השאלה הספציפית?

15/08/2018 | 18:57 | מאת: יעל

בתי בת 25 בריאה בדרך כלל. לפני יומיים התעלפה ל2 דקות. וחוותה דופק מואץ. היא הרגישה לדבריה כאילו לא יכולה לנשום. למחרת היינו אצל רופאת המשפחה שעשתה אק"ג ואמרה שיש קטע קטן בגל T חלק 3. ויש תור לאקו לב עוד 3 ימים. כיום היא מרגישה טוב יותר. אלו תוצאות בדיקות הדם שעשתה. WBC 11.9 שהערך הרצוי 4.8 עד 10.8 MCHC 30.9 כשהערך הרצוי מ32 עד36.7 ESR 35 כשהגבול 0-11 UREA 15.5 כשהערך הרצוי מ17 עד 43 HYPO% 17 שהערך הרצוי 0 עד 10 אודה לכם לפענוח הבדיקה אם יש צורך בטיפול מיידי התור הבא לרופאה בסוף החודש. תודה מראש יעל

לקריאה נוספת והעמקה

מרבית השאלה אינה בתחום ההמטולוגיה. בנתונים החלקיים שהצגת- איני רואה בעיה המטולוגית.

15/08/2018 | 17:57 | מאת: חנצוק

חסרה לי חומצה פולית תומאה 3.1 ואני חולת סרטן בהתוויות כתוב שאסור לחולי סרטן שאלתי - מה עושה חולה סרטן שזקוק לחומצה פולית?

לקריאה נוספת והעמקה

בהקשר של גידולים המטולוגים- איני רואה מניעה מנטילת חומצה פולית. לציין כי אני מומחית לגידולים המטולוגים ולא לממאיריות סולידיות. יש לדעת כי מומלץ לבדוק גם את רמת B12 לפי שמתחילים טיפול בחומצה הפולית.

15/08/2018 | 17:26 | מאת: יוחנן

שלום ד"ר האם במידה ועושים בבית חולים צילום בטן קדמית ואחורית זאת אומרת צילום רנטגן ניתן לראות אם יש שם בלוטות מוגדלות או כל ממצא מחשיד?? או שרק ב Ct אפשר לראות?? במידה ועשיתי צילום ראות רנטגן זו גם בדיקה אמינה?

לקריאה נוספת והעמקה

בלוטות תוך בטניות אינן נראות בצילום רנטגן. לעיתים ניתן לראות בלוטות באולטרא סאונד- אך הבדיקה המומלצת להערכת בלוטות היא CT.

15/08/2018 | 10:58 | מאת: דן

בן 19, ללא מחלות. סובל מטחול מוגדל 16-17 ס״מ כבר שנה בדיקות מעבדה שלמות ומלאות כולל תפקודי כבד וflc תקין אולטראסאונד תקין (למעט הטחול) אחרי מעקב של שנה, הרופא החליט לשלוח אותי לבדיקת ״סקר לגושה״ בביה״ח. נכנסתי מאוד ללחץ, במה מדובר? מה זו בעצם הבדיקה? והאם זה ״מחלה מסוכנת״? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הוא גם ציין שאני מרוקאי וטריפולטאי יליד הארץ הבנתי שזה קשור לזה איכשהו גם

גושה היא מחלה תורשתית שיכולה להסביר הגדלת טחול. היא שכיחה יותר באשכנזים ולרב אינה מסוכנת.

15/08/2018 | 09:03 | מאת: זיו

היי דר יש לי כמה בלוטות לימפה בין הרגל למפשעה בקו התחתונים בשני הצדדים מלפני 4 שנים כירורגית בדקה אותם אז ואמרה שאלו בלוטות תגובתיות. יש לציין שאני מגלחת את האזור ולעתים פוצעת את עצמי האם יש סיכוי שהבלוטות האלו יהפכו להיות ממאירות?? או מעידות על לימפומה???

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בגודל של הבלוטות. לרב בלוטות קטנות שלא משתנות אינן מסוכנות.

14/08/2018 | 18:52 | מאת: מיה

שלום דר לפי מה שאני זוכרת תמיד היה לי טמפרטורת גוף 36.5 או 36.7 דרך מדידת פה היום מדדתי חום וכל הזמן זה היה 37 דרך הפה ודרך פי הטבעת זה היה 37.5 האם זה עלול להעיד על בעיה עשיתי בדיקות דם ב 2.6 תקינות וגם ב 10.7 תקינות... יש לציין שאני במתח נפשי כבר חודשיים.

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה בתחום ההמטולוגיה. ממליצה לפנות לרופא המשפחה.

ד"ר גוטויין שלום, מזה שנים בתוצאות בדיקות הדם שלי רמת הברזל נמוכה. הופנתי להמטולוגית ב2016 והמליצה שאקח "פריפול". מאז אני נוטלת פריפול פה ושם וגם לוקחת מולטיויטמין. בבדיקות הדם שביצעתי לאחרונה הפריטין היה תקין אבל הfe-iron נמוך גבולי והטרנספרין גבוה ברף: Fe- Iron: 59micg/dl Transferrin : 337 mg/dl Transferrin saturation: 13.0% Ferittin: 49 מה זה אומר שבאופן עקבי הברזל נמוך למרות שהפריטין תקין? האם בשביל להעלות את רמת הFe-Iron אני צריכה לקחת תוסף אחר? (הרוקח המליץ על "ברזל קל/עדין" או משהו בסגנון). לא בטוחה שזה קשור אבל אציין שאני סובלת מחולשות, נפילות אנרגיה, נשירת שיער וככל הנראה נחבלת בקלות- תמיד עם מכות כחולות על הגפיים. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה שמעריכה באופן מדויק את מאגרי הברזל היא הפריטין ולא הברזל. אצלך הפריטין תקין כך שקרוב לוודאי אין חסר ברזל משמעותי.

13/08/2018 | 18:22 | מאת: דנה

שלום, אני בת 23, ולפני כשנה גיליתי שיש לי בעיית קרישיות דם - Prothrombin G20210A, לאחר בדיקת דם שביקשתי לעשות אצל רופא. (אבי נפטר כשהייתי צעירה מתסחיף בריאה לאחר ניתוח). אני טסה לטיול בן חודש וחצי במזרח, שכולל טרקים (חלקם בגובה) ופעילות אתגרית לא מורכבת מידי כמו סנפלינג מפלים. אני יודעת שעליי ליטול כדורים מדללי דם לפני הטיסות הארוכות, ויש לי תור להמטולוג שלי בעוד שבוע, אך אני מאוד במתח לדעת האם לעשות טרקים בגובה זה בעייתי, ובנוסף האם יש פעילות אתגרית שלא מומלץ שאעשה. מלבד זה, אני בן אדם בריא. תודה רבה, דנה.

לקריאה נוספת והעמקה

סיכון מוגבר לקרישיות קיים במצבים של חוסר ניידות דוגמאות טיסה ולא בפעילות.

13/08/2018 | 15:54 | מאת: זיו

שלום רב, לפני כחודש התחילו לכאוב לי מאוד השרירים בכל הגוף מלווה בחום לא גבוה וחולשה, הרופאה חשבה שמדובר בשפעת ולאחר שהתופעות לא עברו ביצעתי בדיקות דם בהם יצאו תפקודי כבד גבוהים, אנמיה, פגיעה קלה בכדוריות הדם. במקביל התנפחה לי בלוטת לימפה בצוואר. בשל הממצאים הללו נשלחתי לאולטרסאונד צוואר שיצא תקין, אולטרסאונד בטן שיצא תקין, ct צוואר, חזה, בטן ואגן שיצא תקין ובבדיקת דם נוספת שביצעו לי נמצא וירוס pravo virus b19 פעיל. נאמר לי לחכות ולבצע שוב בדיקות דם ואכן עשיתי זאת. לאחר שבועיים ביצעתי בדיקות דם חוזרות והאנמיה השתפרה, תפקודי הכבד השתפרו לכיוון חיובי ונפיחות בלוטת הלימפה ירדה משמעותית אך עדיין הבלוטה קיימת. מקריאתי באינטרנט אכן הממצאים שלי כולם יכולים להתאים לפרוו וירוס הפעיל שנמצא לי אך לא ראיתי שום דבר שקשור לנפיחות בלוטת לימפה. האם לדעתך בלוטת לימפה יכולה לגדול בשל וירוס. אני שוקלת האם לא כדאי לי לנקר את הבלוטה ליתר בטחון על מנת להיות רגועה. אשמח לשמוע דעתך. בברכה זיו

לקריאה נוספת והעמקה

אחת הסיבות האפשריות להגדלה של בלוטת לימפה היא מחלה וירלית. לרב הבלוטה תקטן עם חלוף המחלה הוירלית. במידה ונותרת בלוטת לימפה משמעותית שלא נסוגה יש לשקול ביצוע ביופסיה מהבלוטה.

13/08/2018 | 11:37 | מאת: Esr-1 ערך 44

איך לטפל-או מה עושים עם ערך גבוה Esr-1 hour

לקריאה נוספת והעמקה

שקיעת דם היא ממצא לא ספציפי והתשובה אינה בתחום ההמטולוגיה. רצוי לפנות לרופא המשפחה.

ציינתי גם את הערך האבסולטי של הלימפוצים שהוא גבוה שהוא 5.2 שהגבול העליון בוא 4.5

טרם נעניתי

רציתי לברר מה משמעות אנטיגן K שלילי ואנטיגן k חיובי פנוטיפ kk האם יש סכנה לעובר במידה ולאשתי יש נוגדנים?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש עדות לנוגדני anti-K יכולה להתפתח אנמיה בעובר ולכן יש צורך במעקב הריון צמוד רצוי במסגרת הריון בסיכון.

11/08/2018 | 16:26 | מאת: דן

בן 19.5 שוקל 88 גובה 186 לא מעשן בעקבות טחול מוגדל שהתגלה לפני שנה וחצי בצבא (16 ס''מ גודלו ) אני במעקב כול ארבע חודשים,כעת לאחר יציאתי מהצבא התחלתי מעקב אצל המוטולוג של קופ''ח תוצאות המעקב מהשבוע אולטראסאונד תקין למעט טחול מוגדל 16.4 (גדילה קטנה ) בדיקות דם אני מצרף אני אצל הרופא רק בעוד מס' שבועות, האם יש משהו לא תקין בבדיקות הדם ? והאם זה תקין שיש ירידה של wbc plt ונטרופילים משנה שעברה שלושת הערכים האלו לעומת בדיקת דם זהה משנה שעברה ירדו ב20-30 אחוז כול אחד תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכולה לראות קבצים.

11/08/2018 | 13:28 | מאת: דוד.ב.

שלום, בן 72, מעט לחץ דם, מעט קולסטרול, מטופל באמלודיפין, אוקסר, סימבסטטין, ואספרין כטיפול מונע, לאחרונה בבדיקה שיגרתית נמצא טסיות 760 , לאחר בדיקות הוחלט שיש לי פוליציטמיה וורה, עברתי 2 הקזות דם, והחלתי טיפול בהידראה 500 1 ליום, לאחר כחודש יש סימנים לירידה בתוצאות, שאלתי האם זו רמה גבוהה מידי של ממצאים, האם חייב טיפול קבוע בתרופות, מה יקרה אם אפסיק טיפול, האם ידוע על טיפול שלא תרופתי אלא טיבעוני, החשש שלי מהטיפול כי הוא כימי כך נאמר לי, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכון העיקרי ב פולצטמיה וורה הוא נטייה לקרישי דם (לדוגמא: אירועים מוחיים, התקפי לב ועוד...) והטיפול בהידראה נועד להפחית את ערכי ההמוגלובין/ההמטוקריט על מנת למנוע הווצרות קרישי דם. על פי מחקרים גדולים מרבית המטופלים מרוויחים משימוש בהידראה בטווח הרחוק ותופעות הלוואי לרב אינן דרמטיות. הטיפול בהידראה הוא קבוע אך נדרש מעקב המטולוגי רציף על מנת להתאים את המינון.

15/08/2018 | 16:57 | מאת: דוד.ב.

האם אצל אנשים שעברו ארוע מוחי או התקף לב נמצא שסבלו מפוליציטמיה ורה בחלקם וזו אכן הסיבה לארוע. או שזו רק השערה לסיכוי לארוע שכזה. תודה.

שלום רב מזה תקופה של כשנה אני חש שלא בטוב, חולשה ,עייפות, מתקשה להתרכז, תופעות עצביות כמו קפיצות שרירים,עקצוצים ,נמלולים כאב גב תחתון וגם בחיבור של הישבן, כאבים בכפות הרגליים ועייפות מאוד גדולה ברגליים ועוד. בדיקות דם תקינות סך הכל, אבל יש ירידה במדדים מבדיקה לבדיקה, שמתי לב שסך הכל הפריטין תקין, היה פעם אחת שירד גם מעבר לנורמה, ובגלל זה אני לוקח ברזל,ומולטי ויטמין, עכשיו אם אני לא לוקח ברזל וויטמין הפריטין יורד, אם אני לוקח זה עולה, יש לי גם שלשולים ושתן מוקצף מאוד וכהה. מידי פעם דימום מהאף ומהגרון עם ליחות. סי טי ריאות תקין. בדיקת תפקודי נשימה תקין. קולונסקופיה תקין, גסטרו סקופיה בקע קטן, ולוקח אומפרודקס בגלל דלקת קטנה בחיבור של המעי הדק. בדיקות שתן תקין. בדיקת צואה תקינה. לאחרונה כאבי עצמות מאוד חזקים. מה לדעתכם זה יכול להיות ומה צריך לעשות? שאלה נוספת האם לדעתך זה שאני לוקח ברזל ומולטי ויטמין, במידה ויש בעיה המטולוגית זה עלול להפריע לאבחן את זה? שמתי לב כשאני לוקח את זה אין נמלולים מרגיש יותר טוב וכאילו חוזר לעצמי... אשמח מאוד לחוות דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לרב נטילת ברזל לא תפריע אם יש בעיה המטולוגית, אך רצוי להימנע מנטילת ברזל אם אין אבחנה של חסר ברזל על פי ערכי הפריטין, ברזל וטרנספרין.

09/08/2018 | 08:45 | מאת: רונה

נלקחה בדיקת הדם הנ"ל התוצאה 19.88 אציין שאני עם דלקת מפרקים פסוריאטית. צריך המשך בירור? לאיזה כוון זה הולך? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור על איזה ערך את מדברת. כדי לדעת אם הבדיקה תקינה-יש להסתכל על היחס/ratio בין השרשרות הקלות.

הכל תקין מלבד: mylocytes% -dif 0.5 הטווח 0 עד 0.1 גבוה neutrophils% -dif26.3 הטווח 40 עד 70 נמוך lymphcytes% -dif 54.1 הטווח 20 עד 40 גבוה neutrophils% -abs2.1 בטווח lymphcytes% -abs 5.2 הטווח 0.9 עד 4.5 גבוה

תוצאות של בחורה בת 12 לויקוציטים אבסולוט 0. כלומר חריגה בערכים האבסולוטיים רק של הלימפוציטים. אבל באחוזים כפי שציינתי בכותרת

בת 22 לא 12

הכל תקין מלבד: mylocytes% -dif 0.5 neutrophils% -dif26.3 הטווח 40 עד 70 נמוך lymphcytes% -dif 54.1 הטווח 20 עד 40 גבוה neutrophils% -abs2.1 בטווח lymphcytes% -abs 5.2 הטווח 0.9 עד 4.5 גבוה

לקריאה נוספת והעמקה

מבחינה המטולוגית, בהערכת כמו התאים הלבנים - יש להסתכל על מספר התאים האבסולוטי ולא על האחוזים.

08/08/2018 | 11:28 | מאת: סי

שלום דר', בדיקות דם שבוצעו לילד (בן 19) בבדיקה הראשונה יצא : אירון 201 כשהגבול העליון 180 בילירובין טוטל 1.35 כשהגבול העליון 1.2 חומצה פולית נמוכה מאוד MCHC 31.5 התווך 32.0-36.7 MCV 94.7 התווך 80-94 PT-INR 1.18 0.78 סמן - ערך תקין 1.18 1.20 הערות והסבר | גרף PT-SEC 14.0 Sec 9.0 13.0 סמן - הערך מחוץ לטווח 14 הערות והסבר PT % 75 % 70 סמן - ערך תקין 75 100 הערות והסבר APTT-sec 29.4 Sec 25.0 סמן - ערך תקין 29.4 40.0 והבדיקה השניה של קרשיות שנעשתה לברור : PT-INR 1.06 0.78 סמן - ערך תקין 1.06 1.20 הערות והסבר | גרף PT-SEC 12.6 Sec 9.0 סמן - ערך תקין 12.6 13.0 הערות והסבר PT % 88 % 70 סמן - ערך תקין 88 100 הערות והסבר APTT-sec 29.5 Sec 25.0 סמן - ערך תקין 29.5 40.0 כל השאר הבדיקות המקיפות תקינות האם הכל תקין? לבעלי יש בעיה של קרשיות שבה הוא לא מטפל. ואני עם לופוס.

לקריאה נוספת והעמקה

הצגת בדיקות רבות ולא ברורה לי השאלה הספציפית. אבקש לפרט.

08/08/2018 | 12:32 | מאת: סי

השאלה היא: האם יש בעיה של קרישיות?