פורום רפואת עור

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור ואסתטיקה
4405 הודעות
2083 תשובות מומחה
04/09/2008 | 16:35 | מאת: רונן

שלום, אני סובל מגירוד מטורף בישבן. בעקבות הגירוד יצאו גם פצעים על העור וזה הפך למעין פטריה או פריחה. זה מגרד נורא ואני לא מסוגל לישון בלילה או לעבוד. ניגשתי לבית מרקחת והציעו לי שם פנסטיל ג'ל - זה לא עוזר. גם משחת אתוש לא עוזרת. ניסיתי למרוח דרמובט קרם וגם זה לא עוזר. כל אלה לא מקלים על הגירוד וגם לא עוזרים. אני רוצה לציין שהגירוד הוא לא בפי הטבעת אלא על העור עצמו. ניסיתי לקבוע תור לרופא עור אבל קופת חולים כללית המעצבנת הזו נתנה לי תור רק לסוף אוקטובר והתנצלה שאין לה מספיק רופאים. מה אפשר לעשות בינתיים??

יש מצב שמדובר בפטריה, אפשר לנסות קרם נגד פטריות (לא דורש מרשם).

04/09/2008 | 12:21 | מאת: וינטר

לפני חודשיים הופיע על גב היד שלי סימן בצורת מעגל אדום, מגרד וקצת נפוח. בהתחלה חשבתי שנחטפתי ע"י חייזרים או משהו כזה, כי הצורה הייתה מאוד מדוייקת, אבל אז הבנתי שככל הנראה מדובר בפטריה. השתמשתי במשחה "טבעקוטן" לסירוגין. זה היה נעלם, הייתי מפסיק שימוש, ואז זה היה חוזר. לאחר מכן התברר לי שצריך להשתמש בה 14 יום ברציפות. לאחר שימוש ארוך, היו כמה ימים של שקט, אבל הדבר הארור שוב מתחיל לחזור! מה עושים? מה הדבר העיקש הזה? האם יש משחה יותר חזקה? תודה רבה!

11/10/2008 | 10:18 | מאת: איל

כשהייתי ילד נחשפתי לאותה פטריה חייזרית ארורה ולמיטב זכרוני היא חזרה שוב לאחר טיפול רפואי כעבור מספר שבועות, ורק לאחר שהיה ממושכת בתוך ים המלח, בלי ציפייה שהיא תעלם, היא נעלמה. ולא חזרה. לא זכור לי אם הייתי מספר ימים לנופש או רק ליום אחד, זכור לי רק שהייתי במים לפחות כשלוש שעות. ברגע זה אשתי פתאום קיבלה אותה פטריה, ועשיתי חיפוש בגוגל ישר להודעתך - כשבעצם חיפשתי טיפול תרופתי כנגד הבעיה הזאת מלבד ים המלח, אמרתי לאשתי לפני כשעה, שכנראה לא תהיה ברירה אלא ליסוע לים המלח לאחר שהתלבטנו בימים האחרונים לאן. אם למישהו ידועה תרופה מידית לבעיה אני מעוניין לשמוע גם, שכן עברו הרבה שנים מאז שנות השמונים, ואני מניח שהרפואה התחדשה מאז, תודה מראש!, והחלמה מהירה! איל

12/10/2008 | 00:13 | מאת: וינטר

הי איל! שמח לשמוע שאינני היחיד במעגל הנחטפים ועוברי הניסויים ע"י חייזרים. למרבה המקריות, הרגע חזרתי מנופש של כמה ימים בים המלח, ולא רק שהיא לא נעלמה, היא אפילו התפשטה. אני מטופל כבר שבועיים במשחה שנקראת טרידרם TRIDERM, ולמרות שהפטרייה הראתה סימני גסיסה, וחשבתי שסופה הגיע, היא שבה היום בוקר שוב, השטן. אני נאלץ ללכת לרופא פרטי, כיוון שהרופאים בקופ"ח, כמו עובדי ציבור טובים, לא שמים הרבה קצוץ. אעדכן בהמשך. תודה!

04/09/2008 | 11:24 | מאת: מודאגת

שלום רב, אצל אבי אובחנה נקודה בעייתית לפני כחודש והוצאה בניתוח, תשובת הביופסיה היתה BCC עם המלצה לנקות עוד את האזור. לאחר ניתוח נוסף באותה נקודה (כשבועיים אחרי הראשון) בביופסיה אובחן Melanoma in situ. שאלותי הן האם יתכן שבהפרש של שבועיים האבחון יהיה כזה שונה? והאם המתנה של מספר חודשים לניתוח הרחבה של אותו האזור אינו זמן ארוך מידי (מדובר בכ-3-4 חודשים) . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הסבר אפשרי הוא שבאותו איזור בעור היו שני גידולים- BCC ובסמוך לו מלנומה. שני הגידולים האלה מאוד שונים בצורה שלהם בבדיקה מיקרוסקופית ולכן לא סביר שהיתה טעות. במקרים כאלה נהוג לבצע 'רביזיה'- בדיקה חוזרת של הדגימה שנלקחה בפעם הראשונה. לגבי ההמתנה לניתוח ההרחבה של המלנומה- לא מקובל להמתין מספר חודשים אלא רצוי לבצע את ניתוח ההרחבה תוך שבועות ספורים בלבד.

07/09/2008 | 13:39 | מאת: מודאגת

קודם כל , תודה רבה על ההתיחסות. לגבי התשובה של ה-melanoma in situ, האם זה יכול לומר שעדיין קיים גידול נוסף שלא הוצא , ושחלק קטן ממנו הוצא בניתוח השני ולכן התקבלה תשובה שונה, או שהתשובה אומרת שהגידול הוצא ואובחן כך. (שאלותי נובעות מבורות, הרופאים מרגיעים אך אני חוששת משאננות יתר). דבר נוסף מה הפרוצדורה לבקשת בדיקה חוזרת ממעבדה? תודה רבה.

04/09/2008 | 01:11 | מאת: מוטי

בעת הגילוח נחתכה מעט נקודת חן שתמיד בולטת יחסית מהאחרות, כרגע נקודת החן השתנתה מעט ( הוסיפה לעצמה גוון סגלגל ) האם הבעיה תעבור ? האם יש חשש למשהו מעבר לחתך ? תודה רבה לתשובה, מוטי.

פציעה של נקודת חן בעת גילוח לא מהווה בעיה מיוחדת, זה כמו פציעה בעור רגיל. אם יש שינוי קבוע בנקודת החן מומלץ להבדק אצל רופא/ת עור.

03/09/2008 | 18:09 | מאת: עומר

לאחרונה התחלתי טיפול במינוציקלין, 100 מיליגרם ליום. האם התרופה עלולה לפגוע ביכולת הגופנית שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נטילת מינוציקלין לא פוגעת בכושר הגופני.

03/09/2008 | 17:34 | מאת: דפנה

האם משחת למיסיל מטפלת רק בפטריות שבין האצבעות (הרגליים במקרה שלנו) או גם בפטרת הציפורניים בבוהן?

לקריאה נוספת והעמקה

המשחה מטפלת בפטריה בעור.

03/09/2008 | 11:55 | מאת: גיל

לפני כשבועיים נטרקה על הבוהן בידי דלת מעץ ואשר גרמה לשטף דם פנימי גדול מתחת לציפורן בחלק הקרוב למקום גדילת הציפורן. סבלתי מכאבים חזקים מזה כמה ימים והיום אין כאבים אך חלק גדול מהציפורן הושחר לחלוטין. שאלתי- מה ניתן לעשות בכדי לשקם הציפורן ולהביאה למצבה הטבעי? האם ייתכן מצב (כך שמעתי וייתכן והנני טועה) שטרואמה לציפורן עלולה לגרום למלונומה??? מה המלצתכם לטיפול?

טראומה לציפורן לא גורמת למלנומה.

03/09/2008 | 09:53 | מאת: דובי

שלום רב, מזה כשנה יש לי יבלת על גב כף היד (על הזרת). הלכתי לרופאת עור כדי שתוריד לי אותה עם חנקן נוזלי אבל היא התעקשה שאני אמרח מין תמיסה בעלת ריח חריף שתמיס את היבלת. ביצעתי זאת במשך חודש עד שעברתי את שכבות העור העליונות ונהיה לי פצע אדום. הפצע הגליד ולאחר תקופה מסויימת היבלת חזרה. חזרתי על הפעולה שוב והיבלת שוב חזרה. מה עלי לעשות? האם הרופאה טעתה ובעזרת חנקן נוזלי הייתי נפתר מהנגע המעצבן הזה?

03/09/2008 | 07:37 | מאת: מיצגזר

אני צעירה בריאה אך בעלת השמנת יתר גדולה. בעברי אקנטוזיס ניגריקאנס שלקח לו חודשים לעבור והשאיר אחריו עור חלק אך מעט יותר כהה מהעור הרגיל. לפני קצת יותר משלושה חודשים התמלאתי נגעים שאובחנו על ידי מספר רופאים כפיטריאזיס רוזיאה. ממה שהבנתי גם מהרופאים וגם ממחקר ברשת שזה אמור לעבור בין 6-8 שבועות אחרי הופעת הנגעים. היתה תקופה באמצע של הקלה מעטה ואז זה התפרץ בצורה חמורה יותר. האם שמעת אי פעם על פיטריאזיס של יותר מ3 חודשים? האם זה יתכן? זה לא עושה סימן שזה עומד לעבור. אני חוששת שהפיטריאזיס שמפושט היטב ישאיר המון צלקות. (האקנטוזיס השאיר מעט כהות...) מה גם שבגלל הגירוד פתחתי נגעים רבים ופצעים נוטים להשאיר בי סימנים. ואם כן, אז מה יכול לעזור? מפני שמדובר על כמות אדירה ממש של נגעים בכל הגוף מבד הפנים וכפות הידיים?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שזו פיטיראיזיס רוזיאה שנמשכת קצת יותר זמן. עם זאת, ייתכן והאבחנה לא נכונה. במצבים כאלה יש רופאים שהיו לוקחים דגימת עור לבדיקה מיקרוסקופית ואז אפשר לאבחן יותר טוב.

02/09/2008 | 14:04 | מאת: תותית

בעלי סובל ממחלה זו- אני מקווה שכתבתי את כמו שצריך, המחלה גורמת להתקרחות ולהצטלקות הקרקפת. הוא ניסה מגוון טיפולים אך ללא הצלחה. האם יש דרך לעצור לעצור את המחלה הארורה הזו.? כעת נוטל ניאוטיגזון לעיתים הנשירה נחלשת ולעיתים מאוד מתגברת הוא ניסה עוד טיפולים ללא הצלחה כמו טיפול בקרניUV וטפול אסדרואידי וכו' האם יש איזו פריצת דרך בנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

המחלה אכן גורמת לתסכול רב, אך נראה שלפי מה שציינת הוא קיבל את הטיפולים המתאימים. לצערי עדיין אין פריצת דרך. לפעמים ניתן לשלב בין ניאוטיגזון למריחה מקומית של משחה סטרואידית. ממליצה להמשיך המעקב אצל רופא/ת העור שלכם.

02/09/2008 | 12:49 | מאת: אני

לבתי יש ויטיליגו, רופא עור שהיינו אצלו הציע לתת לה תוסף בשם פניל-אלנין ולמרוח לה שתי משחות. האם אתם יודעים אם יש לתוסף זה השפעות חיוביות במקרה של ויטיליגו או לחליפין יכול לגרום לנזק? תודה

02/09/2008 | 11:57 | מאת: רותם

שלום רב, לפני כחצי שנה, בחודש פברואר, אובחנתי בפיטריאסיס רוזאה. לאחר כ4 חודשים בלבד, חזרו הנגעים, והפעם בהתפרצות הרבה יותר קשה שכללה כמעט את כל הגוף. התייעצתי עם שתי רופאות שונות בנוגע למצב, ומשתיהן הבנתי שאין הרבה ידע בנושא הזה, מאחר ואין סיבה ממשית להתפרצות התפרחת, אין דרך מניעה, ואין דרך טיפול. רק לחכות. כמובן שהתפרחת עברה מאז, אך הפחד שהיא תחזור כל הזמן מקנן בי. רופאה אחת אמרה לי שזה לא יחזור יותר לעולם, והשניה אמרה שיש סיכוי שכן, משהו כמו פעם בשנה. שתיהן היו מאד מופתעות שזה חזר כעבור 4 חודשים ועוד בקיץ. רציתי לשאול מה דעתך בנושא ואם אכן יש אופציה שזה יכול להתפרץ שוב כל יום. זה ממש הפריע לי, במיוחד מבחינה אסטתית (זה אפילו הגיע לפנים ולצוואר). תודה רבה

הסיכוי שפיטיראיזיס רוזיאה תחזור פעמיים היא כמו הסיכוי לזכות בלוטו ב 10 מיליון שקלים. אם 'זכית' כבר פעם אחת, לא נראה לי שזה יחזור שוב.

02/09/2008 | 11:03 | מאת: דניאלה

שלום רב, אני בת 25, בריאה בדר"כ וללא רקע של מחלות אלרגיות. לפני כיומיים החלה להופיע אצלי פריחה מגרדת בכפות הידיים והרגליים בלבד. העור מעט אדמומי ואת הפריחה כמעט ולא רואים. רק הגירוד מאוד מציק! היום הפריחה החלה להתפשט גם לכיוון האצבעות (הן בכפות הידיים והן בכפות הרגליים..) כמו כן, לפני כשבועיים טופלתי באנטיביוטיקה rafapen בשל דלקת גרון למשך כשבוע. לאחר הטיפול דלקת הגרון חזרה ואז טופלתי במשך שבוע באוגמנטין (875 מ"ג פעמיים ביום). לפני כשלושה ימים סיימתי את הטיפול באנטיביוטיקה זו. בעוד יומיים יש לי מבחן ממשלתי לאחיות מוסמכות וכולם אומרים לי שייתכן והפריחה נובעת מלחץ. גם זה נשמא מאוד הגיוני. כגרע הפריחה מאוד מגרדת ומציקה ואני מפחדת למרוח משחות שונות שאולי יחריפו את המצב. ממה יכולה לנבוע הפריחה הזו? אשמח לתשובה...

01/09/2008 | 22:49 | מאת: כרמל

אני מכירה מה זה פצעים בלשון - "אפטה", אך אף פעם לא היה לי פצעים כמו אלו שעכשיו אספר עליהם - אחד גדול (בגודל של 2 אפונים), ואחד קטן יותר, נפוחים,בצבע כמעט שחור (מלאים בדם). לא סבלתי משום דבר, ומשום מחלה, פתאום, לאחר שאכלתי עוגה חמה מהתנור (לא היה לי חם מידי, ולא שרף לי כשאכלתי), הרגשתי כאבים חזקים, חשבתי אפטה, וכשראיתי במראה את הפצעים הללו, פוצצתי אותם וירד לי הרבה דם. כרגע יש לי רגישות ואי נעימות (כמו אפטה), ללא "ראש" לפצע. האם זו רגישות לחום? האם מדובר באלרגיה? האם עליי להיבדק?

01/09/2008 | 22:15 | מאת: ישראלה

שלום רב ביתי בת ה3.5 מזיעה הרבה מאד, ולאחרונה הופיעו לה מין פצעים קטנים בכל שטח הפנים, נראה ממש כמו פיצעי זיעה. ניסיתי לשטוף את פניה עם שמן אמול, שמתי טבע קוטן , ולאא שום הטבה, האם יש לכך פיתרון?או פשוט לחכות לרגיעה בחום? תודה ישראלה

01/09/2008 | 20:36 | מאת: אנה

שלום ד"ר בעבר נאמר לי כי מסוכן להסיר שיערות באזור בית השחי ע"י מריטה מהשורש (מכשיר חשמלי או שעווה) בגלל הבלוטות הנמצאות שם או דברים אחרים עקב כך בעוד שברגלים אני נוהגת להסיר עם מכשיר חשמלי, בבית החי אני משתמשת בסכין גילוח. האם הדבר נכון? האם אכן עדיך לא למרוט מהשוש את שערות בית השחי ואם כן מה הסיבה המדויקת לכך? תודה

אפשר למרוט שיער מבית השחי על ידי שעווה או מכשיר.

01/09/2008 | 18:28 | מאת: אתי

שלום רב..... בזמן האחרון צצה לה בעיה שאיני יודעת את מקורה..... כל פעם שאני יוצאת לשמש אם זה לים או סתם לרחוב....באיזורים מסויימין בגוף אני מתחילה לקבל תחושת גרד מוזרה....והגוףף שלי מתנפח באיזורים מסויימים...... זה מאד מגרד ונפוח...אך ברגע שאני יוצאת מהשמש לצל... תוך רבע שעה לערך זה נעלם?? עד כה לא הייתה לי בעיה עם השמש...אני בעלת עור רגיל (חצי אשכנזיה חצי הודית) וכל חיי בילתי הרבה בים.... מדוע הבעיה הזאת הופיעה פתאום? האם אני אלרגית לשמש? מה זאת התופעה הזאת??

01/09/2008 | 17:17 | מאת: אלעד

שלום גילי הינו 29, אנני סובל מאלרגיות כל שהן ככל שידוע לי. לפני כשבוע וחצי החלו גירודים בין אצבעות היד, ונראה היה כאילו הדבר נובע מיובש של העור. הגירודים היו נוראיים וגירדתי ממש חזק. בנוסף לכך לאחר כשבוע החלו גירודים קשים מאוד באיבר המין. התחושה היא של עקצוצים וכשאני מתחיל לגרד זה כמו תגובת שרשרת שאי אפשר להפסיק, קשה לשאת את התחושה הזאת. אני רואה נקודות אדומות-סגולות קטנות בעוד (חלשות) על איבר המין (במיוחד על הכיפה). ביד אין את הסימנים האלו. אינני יודע אם יש קשר בין שני המקרים (יד ואיבר המין). הלכתי לרופא משפחה וניתן לי קרם בשם הידרוקורטיזון בו אני משתמש 3 פעמים ביום לשני המקרים כבר 3 ימים. התכשיר מרגיע אך כשהשפעתו פגה הגירודים חוזרים, במיוחד באיבר המין. כדי שיהיה לי נוח למשוח את הקרם, הסרתי את שיערות הערווה (בלית ברירה) מכיוון שאני חייב להשתמש בקרם להרגעה. אבקש לדעת חוות דעתך, תרחישים אפשריים. תודה.

01/09/2008 | 13:21 | מאת: איריס

שלום רב. בני חלה באבעבועות רוח לפני כחודש, היו המון נגעים ולמרות שלא גרד נשארו סימנים בפנים שנראה שיהפכו לצלקות. התחלתי לטפל במדרמה. האם אני עושה נכון? אכן יש סיכוי שלא ישארו צלקות עם טיפול זה? האם ידוע לך על תכשיר טוב יותר? אשמח לתשובה.

מדמרמה הוא תכשיר טוב, המשיכי בטיפול. חודש אחרי המחלה עדיין לא ניתן לקבוע איזה ואם בכלל יוותרו צלקות. זה תמיד משתפר.

01/09/2008 | 12:06 | מאת: גיל

שלום רב, אני בן 20. דבר מאוד מוזר קרה לי לאחרונה, במהלך פעילות ספורט שעשיתי (כדורגל), התחלתי להרגיש לקראת סוף הפעילות צריבה וממש הרגשה של שורף באיזור 2 הפטמות בחזה. לאחר מכן גם כשהייתי במקלחת זה היה מאוד שורף, היום יומיים אחרי זה כבר בסדר, אבל עפ הפטמות עצמם יש כאלה כמו קילופי עור כאלה שחורים, כאילו על הפטמה יש חלקים כאלה שזה כאילו התקשה. מה זה יכול להיות? או ממה זה נגרם.. תודה

03/09/2008 | 09:57 | מאת: דני

אחי, פשוט הגופיה שיפשפה לך את ההפטמות. גם לי זה קרה במסיבה. להבא תלבש גופיית ספורט נושמת.

01/09/2008 | 01:17 | מאת: חצי

אני סובל מגירודים באיזור המפשעה כבר יותר משנה. אני בן 17 עכשיו אז לא הרגשתי ממש נוח לדבר על זה עם ההורים שלי. יש לי משחה כזאת של חברת MORAZ שעוזרת להררגיע אבל זה אף פעם לא נעלם לי לגמרי וזה מציק לי הרבה פעמים במהלך היום אבל יותר לקראת הערב ובלילה הגירוד נמצא בין הירך לשק אשכים רק בצד אחד ויש שם על השק אשכים משהו שנראה כמו נקודת חן מתחת לעור (נקודה שחורה כזאת) בבקשה אם אתם יכולים להפנות אותי לפתרון כי אני משתגע כבר.. תודה

תפנה בהקדם לרופא מומחה .

01/09/2008 | 12:11 | מאת: חצי

מה אני צריך רופא מומחה של מה? רופא עור רגיל? ויש אפשרות ללכת בלי ההורים? תודה

31/08/2008 | 23:21 | מאת: רן

שלום, רציתי לדעת מה/ם ההבדל/ים בין מייק אפ רגיל ובין מייק אפ רפואי והאם זה עלול להחמיר אקנה. אני מאוד מודה לך.

31/08/2008 | 09:40 | מאת: אורי

שלום, יש לי שומה "רכה" (מין גידול עור "מתנדנד" בקוטר 8-7 מילמטר) בבית השחי שנדמה לי שגדלה מעט בחודשים האחרונים, ובשבועות האחרונים היא כואבת מעט, אך שמתי לב שכל האזור של בית השחי אדום ומגורה. אני נוטה להזיע הרבה ומשתמש בספריי דיאודורנט. אני תוהה אם הכאב והרטיבות/ההפרשה המעטה שיש סביב השומה הם תוצאה של הזעה והעובדה שהשומה לחוצה כל הזמן בין הזרוע לבין הגוף. אני בחופש מהעבודה וכבר 3 ימים לא משתמש בספריי דיאודורנט ונדמה שיש מעט שיפור (האזור פחות אדום). קבעתי תור לרופא עור אך יכלו לתת לי רק לעוד כמה שבועות. השאלה אם זה נראה כמו תוצאה של זיעה + דיאודורנט, או שצריך להתחיל לדאוג... תודה, אורי

רק בדיקת מומחה יכולה לענות לשאלה שלך .

31/08/2008 | 00:08 | מאת: אושרת

שלום, הייתי אצל רופא עור עם תלונה של גרד בפי הטבעת והוא הביא לי משחה בשם דרמובט. כאשר קראתי את העלון לשימוש של התרופה ראיתי כי רשום שם במפורש:" אין להשתמש לזיהומים חיידקיים כולל שחפת העור או פיטריתיים של העור,גרד באברי המין או בפי הטבעת" וזהו בדיוק המקרה שלי (גרד בפי הטבעת). האם ייתכן שהרופא טעה? או שמא אני מפספסת פה משהו?

לקריאה נוספת והעמקה

מאור לא מומלץ להשתמש בה בפי הטבעת !!! בוודאי לא באופן קבוע !

30/08/2008 | 22:05 | מאת: דן

שלום.לבני בן שנתיים וחצי יצא כתם לבן בפנים וברגל ימין,קוטרם כסנטימטר מרובע!! אמנם קבעתי לו בדיקה אבל זה רק עוד כמה ימים.אנא עזור לי מה זה יכול להיות הילד בריא בסך הכל וזה די מלחיץ האם יש טיפול לזה? מה זה בכלל? (יש לציין שהילד בהיר ,אם זה תורם במשהו).אנא יעצו לי .תודה

30/08/2008 | 22:02 | מאת: dana1710

שלום רב, אשמח אם אוכל לקבל מידע והאם יש תרופה למחלה - אורטיקרה. תודה רבה מראש לכל מידע ותרופות בנושא

30/08/2008 | 16:10 | מאת: רויטל

שלום רב, האם ילד עם מולוסקום יכול להדביק מבוגר במחלה אם כן איך אפשר להמנע מהדבקה

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט יכול לקרות במיוחד אם המבוגר איננו מחוסן( עקב כך שבגיל צעיר נחשף בעצמו למחלה ).למנוע זאת באופן אבסולוטי -זה רק אם הוא נימנע לחלוטין ממגע כל שהוא עם הילד !

02/09/2008 | 21:50 | מאת: רויטל

תודה לך אם כך מה עלי לעשות כדי להמנע ככל האפשר מהדבקה? האם שימוש במגבת שהילד השתמש בה יכולה לגרום להדבקה באברי מין? מהו פרק הזמן שעובר מרגע ההדבקה עד להופעת הפצעים? איך אני יודעת אם נדבקתי?

02/09/2008 | 21:40 | מאת: רויטל

תודה אם כך מה עלי לעשות כדי להמנע ככל האפשר מהדבקה? האם תפרחת שמופיעה במרפק היד יכולה לדוגמא, להעביר את הוירוס, דרך מגבת רטובה לאיזורים אינטימים ומהו משך הזמן שלוקח מרגע ההדבקה עד להופעת התפרחת?

30/08/2008 | 10:11 | מאת: רפאל

לאחרונה יש לי גירוד בין שתי אצבעות היד במקום החיבור , המקום אדום במקצת ואני מרגיש לפעמים שיש שם לחות ולפעמים זה יבש שזה ניראה שהולך להיעלם וחוזר שוב. אם כך למה דווקא בין שתי אצבעות מסוימות , מה זה, ומה הטיפול ?

אילו היית אשה ,הייתי חושב שמדובר בהדבקה של פטרת שמקורה מהנרתיק.אצל גבר פטרייה כזו היא הרבה יותר נדירה אם כי אפשרית ,אך יכולות להיות אפשרויות אבחנתיות נוספות ולכן עליך לפנות למומחה .

29/08/2008 | 22:29 | מאת: ציפי

בתי נולדה עם כתמי קפה חלב, היינו במעקב ואמרו שהכל תקין,כעת היא בת 14 בדיקות עיניים תקינות אך סובלת מכאבי רגליים,וקרסול אחד נפוח וכואה לעתים קרובות הפנו אותנו לאורטופד,ולמרפאה גנטית,חוץ מזה הילדה בריאה לחלוטין,מה אפשר לעשות?והאם זה מעיד על מחלה כל שהיא מסוכנת? או מצריכה מעקב כלשהוא? תודה

29/08/2008 | 17:40 | מאת: טלי

בני חייל נעקץ ע"י שושנת יריחו, אובחנה עקיצה על כף פרק רגלו. כבר כשבועיים וחצי הנגע אינו עובר ואינו מגליד האם כדאי להשתמש במשחה או להמתין פרק זמן נוסף. היכן ניתן לרכוש את משחת הליישקוטן

לקריאה נוספת והעמקה

בכל מיקרה הוא חייב לפנות לרופא מומחה שרק הוא יכול לרשום זאת או להחליט על טיפול אחר יותר מתאים .

28/09/2008 | 22:44 | מאת: אמתי

האם טיפול בים המלח (רחצה, בוץ) יעיל לטיפול בשושנת יריחו?

29/08/2008 | 16:09 | מאת: א.

שלום רב. אני בת 23 וסובלת מאקנה מאז תחילת גיל ההתבגרות, גיל 13+. סבלתי מאקנה בדרגות שונות היום היא יחסית בינונית- קלה. בעבר הציעו לי לקחת רואקוטן אך חששתי מתופעות הלואי. בשבוע האחרון ניגשתי לרופא מומחה לאסטיטקת העור והוא אמר לי שהפתרון היחידי לטווח ארוך הוא לקחת את הרואוקוטן וכל שאר התרופות והמשחות הן יעזרו רק נקודתית ולא יתנו עור פנים נקי מפצועונים ואדמומיות . שאלותי הן: 1. הבנתי שבעת לקיחת הרואקוטן יש סבירות גבוהה להתפרצות של פצעונים, שאלתי היא תוך כמה זמן זה חולף? שבוע, חודש? 2. בבית המרקחת הציעו לי את הקיורטן שהיא אותה התרופה רק של חברה אחרת. קניתי אותה פשוט כי היא יותר זולה. שאלתי היא, האם תרופה זו והרואקוטן זהות מבחינת יעילות ותופעות הלוואי? והשוני הוא רק במחיר? תודה רבה.

29/08/2008 | 14:12 | מאת: דינה

שלום, יש לי פריחה אדומה ומגרדת על הבטן ובאזור הפופיק מזה מספר ימים,אני אגיע לרופא רק ביום ראשון. רציתי לדעת מה זה יכול להיות ותוך כמה זמן אמור להיעלם,יש לי ארוע חשוב בחמישי הקרוב. תודה-רבה

דר האם אפשר לקבל הסבר עלמהזה מצבים אחרים אלא פטרת? ובאילומקירם סימנים יש ללכתלאבחון כי בדכ זה פטרת לא?

27/08/2008 | 18:40 | מאת: ענבל

שלום, ביתי בת ה 3 חודשים סובלת מסבוראה יחסית חמורה. הבעיה בטיפול רופא עור ונמצאת בשיפור. אני מעוניינת לרשום אותה לחוג שחיית תינוקות. מדובר בבריכה שהיא מיועדת לתינוקות. האם זה אפשרי או שמומלץ להמנע מזה עד שהבעיה תעבור? אם כן, מה עלי לברר לפני שאני רושמת אותה? תודה רבה

בשנים האחרונות מופיע לי מעל גבה אחת כל הזמן יובש, אדמומיות, ושערות הגבה באזור הזה צומחות נורא קשות וקוצניות וצומחות כל יום-יומיים מחדש! בעבר רופא נתן לי יומובט עבור הבעיה אך ללא הועיל. זה מציק מאוד וגם לא בדיוק אסטתי. אני מקפידה למרוח קרם פנים כך שעור הפנים שלי חלק ורך, לא שמנוני בטבעו. גם מריחת אלו ורה לא הועילה. אני מדגישה שמדובר בגבה אחת בלבד ובאמת באופן כרוני... אשמח לדעת מה ניתן לעשות על מנת להיפתר מהבעיה או לצמצמה. תודה, א

27/08/2008 | 18:09 | מאת: אבי ג

לאחר 8 חודשים מניתוח מעקפים נותרו צלקות מכוערות גם ביד וגם בהזה אייך ניתן לשטח אותן

27/08/2008 | 16:04 | מאת: בוקי

סובל מספר שנים מפטרת בצפורנים חששתי לטפל בגלל יתכנות השפעה על הכבד .כעת מטופל עברתי בדיקת מעבדה(עדין אין תוצאות) ובכל מקרה עוד לפני התוצאות התבקשתי להתחיל ליטול כדור terbinafine teva 250mg 1 ליום אחרי האוכל. שאלותי: 1.בבית מרקחת קבלתי למיזיל טבליות (נוברטיס) terbinafine 250mg האם יש הבדל ביו סוג זה לסוג שנכתב במרשם בעיקר אני שואל כיוון שאני סובל ממעי רגיז ואני מבין שיש חומרים לא פעילים והשאלה מה השפעתם על המעי ובמקרה שלי האם יש עדיפות לכדור של חברה מסוימת. 2.האם הכדור גורם לכאבי בטן ואם כן האם זה חולף. 3.תוך כמה זמן ניתן לצפות לשינוי בציפורנים ולאיזו תקופה אצטרך לקחת את התרופה בהערכה גסה. 4.הייתי פעם אצל נוטרפוט שאמר ש - b12 לא נספג אצלי במעים ושאקח תחת הלשון האם מקרה כזה יכול להיות גם עם התרופה או שזה לא קשור (חושש מחוסר השפעה של התרופה). 5.נאמר לי לקחת אחרי אוכל זה משנה מתי בוקר ,צוהרים ,ערב בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

טרבינפין ולמיזיל -זה היינו הך !באופן נדיר מאוד יכול הכדור לגרום להפרעה בתיפקודי כבד ואז בדרך כלל יכולים להרגיש בכאבי בטן ,בחילות וכו.את ההטבה אפשר להרגיש רק אחרי חדשים של טיפול והזמן הזה שונה ביד בהשוואה לרגל : ביד זה הולך יותר מהר .הטיפול עצמו אינו חייב להיות רצוף: יש שיטות שנותנים את הכדורים במשך חודש ןלאחר מכן הפסקה של חודש וכן הלאה ויש שיטות נוספות.בדרך כלל ממליצים לקחת בערב אחרי האוכל .אין שום קשר עם ויטאמין B12.

27/08/2008 | 13:50 | מאת: אריה

שלום היה לי פצע ממש קטנטן על האגודל בדיוק היכן שהאצבע מתקפלת, בצד החיצוני של האגודל. היה שם גלד של דם קרוש שהתפתיתי לכסוס עם השיניים. לאחר מכן זה הפך לעור יבש וגם אותו כססתי וכך שוב ושוב וכעת יש לי מין "בלוטה" של עור יבש וגס באותו מקום והוא אפילו קיבל צורה של בליטה קטנה. זה נורא מכער ורציתי לדעת האם ישנה דרך כלשהי להסיר את זה ? תודה רבה! אריה

27/08/2008 | 09:48 | מאת: גלית

שלום רב סיימתי טיפול ברואקוטן לפני חודשיים. במהלך השימוש בתרופה, השיער שלי נשר מעט מאוד, כי כנראה החומר שבו (נגזרת ויטמין A) מחזק את השיער. עכשיו לאחר כחודש מסיום השימוש, השיער שלי נושר יותר מקודם ונראה גם כאילן נמתח (כמו קוקייה) וגם נראה יבש האם שימוש ברואקוטן עלול לגרום לתופעה זו להמשיך הרבה זמן? ומה ניתן לעשות על מנת לחזק את השיער יותר ובאיזה מוצרים ניתן להשתמש? שמעתי ששמן זית ושמן קיק עשויים לחזק את השיער.. תודה על התייחסותך גלית

רואקוטאן בהחלט יכול לגרום ליובש ונשירה וזה יכול להימשך עוד כ3 חדשים אחרי הטיפול .אם אכן זו הייתה הסיבה לנשירה אצלך - הרי שהיא אמורה לחלוף מעצמה כעבור פרק זמן כזה . אבל יכולים להיות גורמים נוספים כגון מחסור בברזל ולכן במיוחד אם זה לא חולף - כדאי ללכת ולעבור בירור אצל מומחה .

27/08/2008 | 08:59 | מאת: דודו

http://www.nfc.co.il/ShowArticles.aspx?docId=171823&subjectId=1&ShowAll=True

27/08/2008 | 04:05 | מאת: ורה

מה הסיבה להופעת ורידים מאחורי הברכיים?? אני רואה שיש את זה להרבה אנשים. האם יש לכך סיבה? האם "העלמת ורידים" וכל מכוני הלייזר למיניהם באמת מעלימים ורידים? וכמה זמן זה אמור להחזיק? שנה שנתיים?יותר? ומהו טווח המחירים ? תודה רבה ורה.

26/08/2008 | 16:39 | מאת: אבי

שלום! אני מקווה שאני בפורום הנכון ואם לא אז אשמח לקבל הפנייה למקום הנכון. יש לי בעיה עם הציפורניים שלי ברגליים. כולם חוץ מהבוהן השמאלית,יש עליהם שפשופים. זה התחיל מהציפורן של אגודל ימין ששם לפני כמה שנים עברתי ניתוח נגד ציפורן חודרנית. עכשיו כל התציפורניים האחרות נראות כאילו ניסו לחתוך אותם או שרטו אותם אני מדבר על כל המשטח הלבן מה עושים איך אפשר לנקות/לטפל? זה מפריע לי מאוד

26/08/2008 | 15:17 | מאת: ב1

שלום. אני בן 28. כבר כמה שנים סובל מפטרת במפשעה. ניסיתי כבר את כל המשחות האפשריות. כמו כן הרופא רשם לי כדורים(2 טיפולים ברצף), אבל שום דבר לא עוזר. בזמן הטיפול בכדורים היה שיפור, אבל מיד בתום הטיפול הבעיה חזרה. תודה מראש, ב.

לקריאה נוספת והעמקה
27/08/2008 | 10:23 | מאת: עירית

הפיתרון זה הומוטוקסיקולוגיה. לך, שיאבחנו אותך ותפטר מזה לתמיד

לעתים הסיבה האמיתית היא לא פטרת כי אם דלקת עור מסוימת מסוג זה או אחר או שילוב של פטרת ושל דלקת עור כזו או אחרת ! ואז כמובן הטיפול צריך להיות שונה .לכן ההמלצה היא שתחליף את המומחה .

26/08/2008 | 15:15 | מאת: לירון

שלום רב, אני 4.5 חוד' לאחר לידה ושבוע שעבר שמתי לב לאיזור מסויים בקרקפת (קרוב למצח) שממש מתקלף (קילופי עור גסים למדי). לאחר שקילפתי - זה היה ממש כמו לקלף פצע שיבש כבר, קשה כזה, ולאחר הקילוף הופיע דימום קל. אני בטוחה שזה קיים בעוד מס' מקומות בקרקפת כי מגרד לי בעוד מקומות. הדבר די מציק, גמבחינה אסתטית ובעיקר בגלל שמגרד. מה שהכי מטריד אותי זה ששלשום גיליתי גם אצל הקטנה שלי (כאמור בת- 4.5 חוד'- שמעולם לא סבלה מקשקשת) באותו איזור כמו שלי קילופי עור גסים. האם מדובר בסבוריאה (מופיע רק בקרקפת) ומהן דרכי הטיפול? ** עדיפות לדרכי טיפול טבעיות שכן אני עדיין מניקה.

יותר כמו קשקשים. קני שמפו מיוחד ותראי אם זה עובר. מה שבטוח שדרך הפורום לא ניתן לאבחן, זה משהו שצריך לראות בעין. למיטב ידיעתי סבוריאה בדרך כלל לא באה לידי ביטוי רק בקרקפת או בכלל.

26/08/2008 | 12:08 | מאת: מתלבטת

אני בת 23 ומאז גיל ההבגרות אני סובלת מאקנה בפנים, ברמה בינונית. לאחר שעשיתי טיפול בקרני אור כחולות היתה הטבה משמעותית לכמה שנים אך כעת זה חזר שוב. בביקורים אצל רופא העור עברתי סידרה של טיפולים באנטיביוטיקה אקנמיצין ומשחות חיצוניות שונות.לאחר שלא היתה הטבה במצב המליץ הרופא טיפול ברואקוטן (לאחר הקיץ כדי למזער את החשיפה לשמש). האם הטיפול, על כל תופעות הלוואי שלו, יעיל לתקופה קצרה או שלאחר הטיפול אפשר לשכוח מפצעי אקנה? כמו כן, האם מישהו יודע עלות הטיפל?שמעתי מאנשים שטופלו ברואקוטן כי הטיפול אינו זול... האם קופ"ח מסבסדות את עלות הטיפול (למשל כללית-ביטוח כללית מושלם)?

הטיפול הוא על חשבון קופות החולים בכפוף לעובדה שהמומחה ממליץ עליו . רואקוטאן אמור לשפר את המצב באופן קבוע אם כי לעתים זה לא תמיד כך ב100% ולפעמים יש צורך לחזור שוב על הקורס .

26/08/2008 | 00:43 | מאת: דפנה

שלום, בשנתיים האחרונות חליתי כ-5 פעמים בדלקת גרון ובכל פעם זוהה אצלי החיידק Strep. pyogenes Gr A, כמובן בליווי חום גבוה וכאבי גרון. קיבלתי פעמיים רפאפן (500 ואח"כ 1000) והפעם קיבלתי אוגמנטין 875. לפני כן לא הייתי חולה שנים רבות ולא סבלתי מחום שנים רבות. לפני כשנתיים חליתי בטרומבוציטוזיס ראשונית ומאז אני מטופלת באגרילין. בכל פעם, לאחר שיורד החום מופיע גרד בכפות הידיים ולאחריו קילוף העור בכפות הידיים שנמשך למעלה משבועיים ולאחריו קילוף עור כפות הרגליים באותו האופן. 1. האם זו סקרלטינה? 2. מדוע חוזר אלי החיידק שוב ושוב? 3.האם יש סכנה בחיידק הזה? 4. האם זה מעיד על בעייה במער' החיסונית שלי? 5. האם ייתכן קשר בין הטרומבוציטוזיס לבין "החולניות שלי"? 6. האם ייתכן קשר בין נטילת האגרילין ל"חולניות שלי"? ושוב, לפני הטרומבו' הייתי בריאה וסבלתי מחום או מחלות כלשהן לעיתים נדירות. אודה על תשובתך. דפנה

25/08/2008 | 23:50 | מאת: מירי

שלום לפני יומיים שמתי לב שהופיע בכל אחד מבהונות הרגליים סימן/כתם שחור ארוך מתחת לציפורן שני הכתמים נמצאים באותו מקום- בצד הציפורן הפונה לשאר אצבעות הרגל מה זה יכול להיות?? ומהי הסיבה? תודה רבה מראש

התעניינתי בשני מקומות בנוגע להסרת קעקוע בלייזר הקעקוע טרי מאוד במקום אחד אמרו לי שיש להמתין שלושה חודשים מיום עשיית הקעקוע ובמקום אחר אמרו חודש מהם ההמלצות המקצועיות באמת ?

שלום, ישלי פצעי בגרות בפנים כבר תקופה של 3 חודשים בערך...(לא כ"כ הרבה...בינוני כזה...) עכשיו בזמן האחרון התחיל לי גם בגב ובכתפיים...ולא הלכתי לרופא עד עכשיו... אבל הם לא כאלה חמורים,אבל השאלה שלי כזאת: יש פעמים שהם פתאום גדלים ככה סתם הרבה פצעים...ויש פעמים שממש אינלי בכלל..!! ואנלא אוכל חמוץ,חריף,מתוק,מלוח...כמעט ולא אוכל!עכשיו אמרו לי שזה יכול להיות בגלל שאני מזיע(אני רץ כל יום...)וזה מגרה את הפצעים...ובגלל זה עכשיו הפסקתי לרוץ. יכול להיות שזה נכון בקשר לזיעה?

25/08/2008 | 09:13 | מאת: שיר

שלום, בחודש וחצי - חודשיים האחרונים אני סובלת מנשירת שיער מאוד מאוד מוגברת (מאות שערות ביום!) עשיתי בדיקות דם וביקרתי אצל רופאת המשפחה ומבחינתה הכל תקין. לפני כ-9 חודשים עשיתי החלקה קבועה בשיער - האם יכול להיות קשר? אשמח לייעוץ כי אני כבר לא כ"כ יודעת למי לפנות... תודה!

25/08/2008 | 09:37 | מאת: No one!

תשמעי,גמלי היה נשירת שיער בצורה די מהירה,ואז הספר המלך שלי אמר לי שיש לי דבר כזה שנקרא קרקפת שומנית ושאני יישתמש בשמפו מחזק...מאז אינלי כמעט בכלל נשירה!קיצר ממליץ...מקווה שעזרתי...

01/09/2008 | 05:17 | מאת: גדל

בהורדת גידול באיזור הברך נתקבלה תוצאה מהביופסיה האומרת:Seborrheic keratosis מה פירוש הדבר ומה הטיפול המומלצ?