פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14203 הודעות
13475 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
05/02/2019 | 13:43 | מאת: דפנה

שלום רב, אני סובלת מזה 4 חודשים מנפיחות הלחמית. היה לי גם כיב בקרנית שלא ידוע האם הוא התחיל את כל זה או שמא הנפיחות בלחמית יצרה כיב. בכל אופן טופלתי במעקב בבית חולים 3 חודשים עם אנטיביוטיקה וסטרואידים. לא עזר כלום. כרגע רוצים לעשות לי ביופסיה מהלחמית. רציתי לשאול מה הסיכונים בזה? האם ישאר לי צלקת או נקודה אדומה על העין לתמיד? האם זה הכרחי על מנת לקבוע אבחנה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הטיפול לא עזר אז אין ברירה ויש צורך בביופסיה. הסיכונים הם קטנים מאוד.

שלום רב, הנני בחור בן 26, סטודנט ומרכיב משקפיים, הסובל מאוד מפלוטרס המרכז הראיה (עצמים צפים בעיניים) בעין ימין מזה כ 10 חודשים. הקושי של הפלוטרס בא לידי ביטוי בעיקר כאשר אני מתבונן ברקעים בהירים כמו יציאה החוצה ביום בהיר, קריאה מצג מחשב או דף נייר, דבר שמאוד מקשה עלי להתרכז, וכתוצאה מכך משפיע על השגי בלימודים. ניגשתי למספר רופאי עיניים שיאבחנו את הבעיה והם אמרו לי שהם לא רואים את הפלוטרס שאני חווה וכן הם לא רואים עדות לקרע ברשתית. הם אמרו לי שאין מה לעשות עם הפלוטרס ואאלץ להתרגל לנוכחות של הפלוטרס. לצערי כבר עבר הרבה מאוד זמן (10 חודשים כאמור) ועדיין אינני מצליח להתרגל לנוכחות של הפלוטרס, דבר הפוגע קשות באיכות חיי ובעיקר בלימודי וגורם לי להרגשת דיכאון וחוסר אונים. שאלותי: 1. למה אני חווה פלוטס? בעיקר מפאת גילי הצעיר. הרי לא זכור לי שעברתי שום טראומה בעין. האם יש משהו שעלי לעשות על מנת למנוע את החמרת הבעיה? 2. האם מנסיונכם יש טיפול רפואי/ תרופות/ טיפות עיניים שיכולים להקל על התסמינים שאני חווה? (ניתוח ויטרקטומיה? YAG?) 3. האם מנסיונכם יש טיפול שאתם מכירים שמטרתו להסב כמה שפחות תשומת לב לפלוטרס? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין היום טיפול שהוא בטוח ויעיל לבעיה זו. יש מקרים בהם רואים פלוטרס בגיל צעיר, יותר שכיח במי שסובל מקוצר ראיה. בכבוד רב

היי בר, האם חלה הטבה בהרגשתך? אני בת 33 סובלת מאותה הבעיה 3 חודשיים ולא חל שיפור אלא להיפך מרגיש שמתגבר... ראיתי שיש טיפול בלייזר אך משום מה הרופאים כלל לא ממליצים עליו... אשמח לשמוע איך אתה כעת..

05/02/2019 | 02:12 | מאת: טל

כיצד ניתן לדעת אם יש הפרעה בראיית לילה/ "עיוורון לילה"?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לעבור בדיקת עיניים מקיפה אצל רופא עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

בטעות שמתי במקרר טיפות של סיסטיין אולטרה, שלפי ההוראות יש לאחסן אותן בטמפרטורה של 15 עד 25 מעלות. האם ניתן להשתמש בטיפות או לזרוק אותן?

אין עם זה בעיה, להמשיך לשמור בקרור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

04/02/2019 | 12:59 | מאת: אביטח

שלום. אני סובלת מקרטוקונוס כבר שנים רבות (בת 37) לאחרונה החלו לי כאבי ראש. סחרחורות. נבדקתי אצל הרופא שלי המומחה לקרטוקונוס ואמר שהכל בסדר. האם כדאי להבדק גם אצל אופטמטריסט או שזה נראה בסדר אם נבדקתי אצל הרופא שלי? והאם זה יכול לעשות סחרחורות וכאבי ראש הקרטוקונןס? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מוזמנת לעבור ייעוץ קרטוקונוס הכול לצילומי קרנית מקיפים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

הבן שלי התנגש עם ילדבראש, מעל הין נפיחות , הכל שחור וכמו שטף דם מעל העין מה לעשות?? אין אופא עיניים למחר בבוקר האם מספיק רופא ילדים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקת רופא עיניים.

03/02/2019 | 19:40 | מאת: מאור תורגמן

שלום לפני שלוש וחצי שנים עברתי ניתוח להסרת משקפיים כמובן ברשת עיניים בשיטת אינטראלסיק אצל דוקטור לוינגר המספרים שלי בעיניים היו כמעט מינוס 3 ב2 העיניים עם צילינדר בחצי שנה האחרונה הרגשתי ירידה קלה בראייה בתקופות כאלו ואחרות והלכתי להיבדק נאמר לי שיש לי פלוסים קטנים ב2 העיניים של 0.5 בעין שמאל ובעין ימין 3/4 מספרים די נמוכים ונאמרו לי בבדיקה ברשת עיניים שהם ״חסרי משמעות״ מכיוון שזה שריר שהעין מפעילה כדי להתגבר על כך הבעיה שלי היא בלילה שדי קשה לי להתגבר על זה ולפעמיים גם ביום אני מרגיש שזה מפריע לי ( בתקופות ) השאלה שלי היא כזו יש טעם להרכיב משקפיים במספרים כאלו ? אני מפחד להרגיל את העיניים יש סיכוי שהמספרים האלו יחלפו ? או יחמירו ? ומה עלי לעשות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

במספרים פלוסים נמוכים כאלה אין סיבה להרכיב משקפיים. יש סיכוי שהמספרים יחלפו עם הזמן.

שלום רב, לפני כ-10 שנים היתה לי דלקת בעין כתוצאה מוירוס האדנווירוס. לאחר טיפול בסטרואידים, עלה לי הלחץ מסביבות ה-14 ל-19/21. עשר שנים לאחר מכן, הלחץ לא ירד. קראתי בפורום כי לרוב הלחץ יורד לאחר סיום הטיפול בסטרואידים. אך לא אצלי. יצוין כי עשיתי בדיקות עיניים למעקב ולא נמצא ממצא כלשהו, רק נאמר לי שעליי לעקוב כי לסבתא שלי היתה גלואקומה. מה יכולה להיות הסיבה להתקבעות הלחץ הגבוה? האם יש איזשהו שינוי פיסיולוגי? והאם אפשר לעשות משהו בנידון? תודה מראש, אשמח לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ללא בידקתך אין לנו דרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

01/02/2019 | 09:15 | מאת: אבי

ביום שני האחרון עברתי ניתוח להסרת פטריגיום, האם זה תקין שיש עדיין (עברו 4 ימים) הפרשה עם סמני דם. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול לקחת זמן רב עד שהדימום נספג

שלום דוקטור, עברתי ניתוח להסרת מספר כלזיון פנימיים באותו עפעף (עפעף עליון) לפני שבועיים. ככל שירדה הנפיחות של כלל העפעף, כך בולטת לי יותר הנפיחות הספציפית באזור של אחד מהכלזיונים שהוסרו (מרגישה כמו בליטה) + נפיחות מסוימת לאורך קצה העפעף. המנתח אמר שהוציא את הכול וכי צריך להמתין עד חודש לאחר הניתוח לירידה בנפיחות כולה. שאלתי היא האם באמת יכולה להיות נפיחות נקודתית לאחר הניתוח בדיוק במקום שבו הייתה השעורה לאורך כל כך הרבה זמן? או שמא ייתכן כי בטרם הסתיים תהליך ההחלמה כבר נוצר לי כלזיון אחר באותה הנקודה ומכאן הנפיחות הנקודתית? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

תתיתכן נפיחות באזור הניתוח אשר חולפת עם הזמן.

28/01/2019 | 17:35 | מאת: ספיר

היי, אני בת 26 לפי כמה שבועות התחלה לקפוץ לי העין, היה לי התקף שנמשך כשבוע רצוף ועבר הנחתי שזה מלחץ. מאז כבר כמה פעמים הקפיצות בעין הלכו וחזרו אבל מידיי פעם צצים לכמה ימים און-אוף. לפני כשבועיים הופיע לי שטף דם בעין, נלחצתי והלכתי לרופא הרופא אמר שזה כלום ויעבור עד שבועיים. הלכתי לרופא נוסף שגם ביצע בדיקה של קרקעית העין וגם אמר שהכל בסדר ולא ברור למה נהיה השטף דם אך ציין שהעיניים יבשות. מאז שטף הדם כמעט עבר לחלוטין. העין ממשיכה לקפוץ לי וזה ממש מטריד אותי. האם יש טעם להבדק שוב? האם יש מצב שהקפיצות ושטף הדם שהיה נובע מיובש?

לקריאה נוספת והעמקה

הסימנים יכולים להיות תוצאה של יובש. אפשר לנסות טיפות לחות שניתן לרכוש ללא מרשם. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

28/01/2019 | 15:26 | מאת: אורלי

שלום רב אבי עומד לעבור טיפול לייזר לקרעים ברשתית ימים ספורים לאחר שמסיים טיפול באנטיביוטיקה מסוג זינט האם זה מותר או שעדיף לדחות את התור?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה בטיפול לייזר עם הטיפול האנטיביוטי.

28/01/2019 | 15:12 | מאת: עדי

מי מלח של אינהלציה נכנסו לעין של תינוק בן 4 חודשים , שטפתי ,האם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

מי מלח לא גורמים לנזק בעין.

לפני בדיקת לחץ תוך עיני מזליפים שני סוגי טיפות לעין הנבדקת. באיזו מידה מושפעת תוצאת הבדיקה אם מזליפים רק סוג אחד של טיפות (אינני יודעת איזה סוג)? עברתי בדיקה שתוצאותיה חריגות מאד מהתוצאות הרגילות ואני זוכרת שהזליפו רק סוג אחד של טיפות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לפנותץ לרופא המפנה בעניין. ובמידת הצורך לחזור על הבדיקה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

פרופסור נכבד, שאלתי שאלה כללית ולא קבלתי תשובה.במקרה הפרטי שלי ברור שחזרתי על הבדיקה והיא אכן יצאה נורמלית.

27/01/2019 | 14:49 | מאת: ישראל

שלום, באלו מקומות ניתן לבצע בדיקת D 15 לעיוורון צבעים? מעבר לבדיקת עיוורון צבעים הרגילה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק במרפאות העיניים בבתי החולים אם קיימת ברשותם ערכת הבדיקה.

שלום, לפני כמה שנים (לדעתי בערך 3-4), פגע לי לייזר ירוק בעין לכמה שניות (הסטתי מבטתי כשהרגשתי בסינוור), כאשר כוון יחסית מרחוק (מתוך בניין כשהלכתי ברחוב)...לא חשתי תופעות לוואי ועד היום אין לכך תופעות לוואי שאני יודעת עליהן. התווסף לי צילינדר למספר באותה העין (אך לא יןדעת אם באמת יש קשר ואם זה אכן קרה לאחר הפגיעה). האם יכול להיגרם נזק בעתיד כתוצאה מהפגיעה הזו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא היתה פגיעה ישירה שהורגשה בזמנו, לא סביר שיתפתח נזק מאוחר מהלייזר.

שלום, לאחר כעשור החחטתי להתחדש במשקפיים חדשים. לאחר בדיקת ראיה התברר כי המספר עלה במעט ולכן הונפקו לי משקפיים עם מספר עדכני. ידוע שלכל משקף חדש צריך להסתגל... אבל מאז (יומיים) שאני מרכיב את המשקף החדש, העניים שלי כל הזמן יבשות וכבדות, ממש כאילו ישבתי שעות מול מחשב או אחרי יום ארוך עם עדשות מגע. האם זה מצב טבעי או שאולי המשקף אינו מתאים לי ויש טעות בנספר החדש שנמדד? (יש לציין שראיתי טוב עם המשקף הקודם /הסטייה במספרים היא בערך רבע)

לקריאה נוספת והעמקה

אם התלונות ממשיכות יש לחזור לאופטומטריסט לראות שהמשקף מתאים.

24/01/2019 | 20:13 | מאת: איילה

שלום דוקטור בשבוע וחצי האחרונים, אני סובלת מכאבי עיניים (מרגישה כאילו מציק לי "שיש לי עיניים"..כאב פנימי וגם בצד העין- מבחוץ), ירידה/טשטוש בראייה. יש לציין- יש לי מספר 1 בעין אחת עם צילינדר ובשנייה, אחת ורבע. גם עם צילינדר. נתונים נוספים- אני לרוב לא הולכת עם עדשות או משקפיים. לאחרונה, אני משתמשת במחשב וקוראת ספרים זמן רב יותר ממה שאני רגילה. עברתי תקופה קשה, ויצא שבכיתי הרבה זמן (ביום אחד אפילו שעתיים ברצף) ואני לרוב, בזמנים טובים יותר בחיים לא מרבה לבכות אם בכלל... אולי זה מוזר, אבל עלתה מחשבה שאולי זה בגלל הבכי... יכול להיות? תודה רבה על המענה סוף שבוע נעים

לקריאה נוספת והעמקה

הסמנים שאת מתארת ככל הנראה הם ללא קשר לבכי. יתכן וקיים יובש בעיניים וניתן לשים טיפות לחות ללא מרשם. אם אין שיפור אז מומלץ לגשת לבדיקת רופא. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

24/01/2019 | 09:02 | מאת: אורטל

בוקר טוב רציתי לדעת מעל שבוע העין שלי קופצת ורואה טשטוש מאמצתת את העין אני סובלת מלחץ דם גבוהה מטופלת בכדורים ממה זה יכול להיות זה הרגשה לא נעימה

לקריאה נוספת והעמקה

הקפיצות הן לרוב חסרי משמעות. אם מתלוו גם טישטוש ראיה, יש לפנות לבדיקה של רופא עיניים.

24/01/2019 | 07:29 | מאת: אידה

מדוע לא עונים על שאלתי מה 15 לחודש.פסחתם עלי לגמרי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש להיוועץ עם רופא הרשתית שלך בעניין. הפורם אינו עוסק בתחום רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

23/01/2019 | 12:45 | מאת: רונן

להלן תוצאות בדיקת oct: עין ימין: סביב המקולה מוקדי צביעת יתר, חלקם בעלי שוליים חדים היכולים להתאים למוקדי ped קטנים, וחלקם נצבעים בתבנית מגורגרת בתמונה היכולה להעיד על נוכחות ממברנה חבויה. עין שמאל: לזיה עגולה הממסכת את כל אזור המקולה והיכולה להתאים לped נרחב עם מיסוך יתר בשוליים היכול להתאים לדימום. במהלך הבדיקה יש צביעת מתגברת של הלזיה הממסכת. בשולי הלזיה בשעה 7 מוקד היפר פלורסנטי החשוד כדולף בתמונה היכולה להתאים לfibrovascular ped. עד כמה המצב קשה בעין ימין ובשמאל ומה הטיפול המומלץ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפורום אינו עוסק בפענוח בדיקות. יש לךגשת לרופא המטפל. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

22/01/2019 | 20:32 | מאת: ירון

השפריץ לי טיפת שמן רותח לעין האם זה יכול לעשות נזק לעין? כגון כוויה ברשתית? או שזה לא מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולה להגרם כוויה. אם אין כאבים או הפרעה בראיה, ככל הנראה לא היה מגע בעין.

אני מרגיש כמו צריבה/חול בעין ובבוקר היה לי הפרשה בעין כמו שיש כאשר יש דלקת אך העין לא אדומה והראייה לא מטושטשת. גם בעין השנייה הייתה קצת הפרשה ושם לא פגע שמן. השאלה אם מדובר בדלקת או ככל הנראה יש כוויה ברשתית/ קרנית?

יש צורך בבדיקה של רופא עיניים בכדי לקבוע אם נגרם נזק ויש צורך בטיפול. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

22/01/2019 | 14:12 | מאת: נעמי

היי עקב קומה נמוכה בוצעה בדיקת MRI. התגלה הידרוצפלוס. בעקבות פודוס לא תקין ביצענו היום בדיקת US להלן התוצאה: עצבי ראיה הודגמו עם טבעת נוזל יתר עדינה סביב דו"צ. מימן בספק דרוזדן חבוי זעיר של ראש העצב. נמדד 3.5 מ"מ מימין ו 3.5 מ"מ משמאל ערכים גבוהים מהנורמה האם בהכרח זה כתוצאה מההידרוצפלוס וממילא ההכרח זה ניתוח? הרופא אמר בעבר שאם ההידרו יהיה מאוזן ללא השפעה מזיקה זה יהיה רק מעקב. מה ניתן להבין מתוצאה שרשמתי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לפנות לרופא עיניים המומחה בילדים. פרופ' ישראל קרמר

למיטב הבנתי קוצר/רוחק ראייה נגרם בדרך כלל מבעיה בגודל העין או בצורה של הרשתית/עדשה, במקרים אלו נראה שתרגילי עיניים לא יעזרו. אני בהחלט צריך משקפיים, ויותר נוח ללכת לאופטימיטריסט, אבל אני רוצה לדעת גם אם אפשר לפתור את הבעיה שלי בעזרת תרגילי עיניים. אז, האם אופטימיטריסט יוכל לענות על השאלה הזו או שעדיף שאלך ישירות לרופא עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן אופטומטריסט מוסמך יכול לענות לך על כל השאלות של מבנה העין וההשפעה של העניין על המספר שלך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

אני בת 29 ולפני יומיים קמתי בבוקר וראיתי כמו זבוב או 2 נקודות צל כאלו כזה שמרחפים לי בשדה הראייה ומפריעים מאוד , ביצעתי בדיקה ואין חורים או קרעים ברשתית כולל בדיקת לחץ בעיניים והרופאה אמרה שהכל תקין , אני משתמשת בעדשות מגע , ומלפני יומיים נותנת לעיניים מנוחה ולא מרכיבה אותם , בנוסף אני נמנעת מכל פעילות ולא הולכת לעבודה ומרגישה ממש כאילו זה לא ייעלם לעולם למרות שזה מאוד קטן ומציק בשדה הראייה , האם זה יעבור לי והג'ל בעין ישקע כמו שהרופאה אמרה ולא נהרסה לי הראייה לכל חיי ? אחרי שבועיים זה אמור להתייצב ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההסבר שקיבלת מהרופאה שלך מדוייק. רק הזמן ישפר את הראייה והמחילמד להתעלם מהשינוי בג'ל העין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

20/01/2019 | 20:09 | מאת: תום

שלום. לבני בן ה-3 יש סינדרום דווין עם הטיית ראש של 20%. הייתי אצל שני רופאים, שניהם בדקו את בני והמליצו לי לנתח. יש לי כמה שאלות: 1. האם אפשר להמנע מניתוח ע"י תרגילים לשיפור מנח הראש? 2. מהם הסיכונים בניתוח שכזה? אני ממש חוששת מזה. 3. מהם ההשלכות במידה ואני לא אנתח? 4. מכירים מנתח מומלץ שעשה זאת יותר מספר רב של פעמים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דחית הניתוח יכולה לגרום לבעיות בצוואר עקב הטית ראש קבועה ולכן אם הומלץ טיפול ע״י שני רופאים אז סביר שזו הבחירה הנכונה. הניתוח מבוצע ע״י רופאי עיניים המתמחים בניתוחי פזילה.

20/01/2019 | 16:49 | מאת: שלומית

שלום רב ד"ר כשאני מסתכלת על השמים ומתמקדת אני רואה נקודות לבנות שזזות מצד לצד. אני לא מדברת על הפלוטרס שזזים עם תנועת העיניים אלא על נקודות שזזות גם בלי תזוזה של העין. מהי התופעה? האם זה עובר? אודה לתשובה, שלומית

לעיתים מדובר בחלקיקי אבק על שטח העין ויש מקרים שניתן לראות את זרימה בכלי הדם של הרשתית. תופעות אלה הן נורמליות. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

19/01/2019 | 00:06 | מאת: רלי

דבר חדש כתם אדום בשני צידי העיניים מגרד ונפוח. דבר חדש שהחל מלפני שבועיים. התחיל בעיין ימין ועבר לעין השניה. אני התחלתי לשתות אבקת קולגן כל יום והפסקתי למשך שבוע וזה עדיין חולף ובא. אני בת 58 ויש לי עור בריא מאז ומתמיד. אני שותה גם תוספי תזונה באופן קבוע כגון כורכום, מגנזיום, ויטמין c לא חומצי וכדור אלטרול 25 מ"ג. מלבד הקולגן שתיתי תמיד את כל התוספי מזון ולא היו לי תופעות לוואי. חזרתי לשתות קולגן באבקה שוב ביחד עם התוספי מזון. האם יתכן שאחד מהתוספים נוגד את הקולגן? אשמח לשמוע את דעתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ללא בדיקתך אין דרך לעזור לך בברכה, פרופ' ישראל קרמר

18/01/2019 | 14:18 | מאת: דניאל

היי אני נוהגת לצבוע גבות עם צבע חצי קבוע ללא אמוניה. הצבע לא מיועד לגבות. אני דואגת ממש שלא יכנס לעיניים אבל אחרי שטיפת הצבע אני שמה לב שיוצא קצת נוזל צהוב מהפינה של העין. האם בכל זאת החומר מצליח להכנס בלי ששמתי לב ואז העין הוציאה אותו?

שלום רב, אין לצבוע עם צבע שלא מיועד לאזור העיניים. יש לגשת לבדיקה אצל רופא לשלול פגיעה בעין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

21/01/2019 | 17:00 | מאת: דניאל

פעם אחרונה שצבעתי היה לפני חצי שנה. ומאז הייתי כבר בבדיקה אצל רופא עיניים בקשר לחשש לשריטה בקרנית ממשהו שנכנס לעין. הבדיקה היתה תקינה. צריך ללכת שוב?

אם הבדיקה יצאה תקינה אין צורך. ממליץ על מעקב שגרתי אחת לשנה בלי קשר. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

שלום דוקטור, עברתי ניתוח להסרת מספר כלזיונים פנימיים בעפעף עליון בעין שמאל לפני שלושה ימים. מאז אני מרגישה שהחתכים בעפעף נורא מציקים לי (כמו שערה שנכנסה לעין) האם זאת תחושה לגיטימית? אם כן, כמה זמן לוקח לזה לעבור? וכיצד ניתן להקל על התחושה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא המטפל בהקדם בברכה, פרופ' ישראל קרמר

תודה על המענה דוקטור. התברר כי מדובר ברגישות למקסיטרול שגרמה לי לתחושה קשה של דקירות בעין. יחד עם זאת, אני היום שישה ימים לאחר הניתוח, הנפיחות אמנם יורדת יפה מיום ליום, אך יש לי עדיין נקודה אחת שמציקה לי כמו גרגר חול בעין ובנוסף יש לי בבוקר הידבקות קטנה של העפעפיים בגלל מעט הפרשות. האם לגיטימי בשלב זה?

18/01/2019 | 08:12 | מאת: דנית

הי, הסתבר שיש לי לחץ דם גבוה. אני בת 63. במקביל בבדיקת עיניים התגלה שיש לי דימום ברשתית העין. קבלת תרופה לטיפול בלחץ דם . יכולה לגרום למצב הפיך? ולרפא הרשתית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לפנות למומחה רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

17/01/2019 | 23:08 | מאת: מתן

מה ההבדל בין בדיקת שדה ראיה ממוחשב 30-2 לבדיקת שדה ראיה איסטרמן בינוקולר? ואיזו בדיקה בודקת היקף נרחב יותר משדה הראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקות שדה ראייה מסוג איסטרמן בינוקולרי היא בדיקת שדה ראייה הרבה רחבה מבדיקת שדה ראייה מומחשבת 30-2 המוגבלת ל30 מעלות מרכזיים בלבד. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

האם ניתן לעשות על העיין שעוברת קאוס לינקינג , לייזר לתיקון הראייה ??

ישנה אופצייה כזאת. תלוי מאוד בנתונים שלך, טיפול משולב. הטיפול המשולב לא מתבצע במסגרת רפואה ציבורית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

16/01/2019 | 18:44 | מאת: עמרי

שלום הלכתי לרופא היום מכיוון שהעיניים שרפו והציקו לי. הוא אבחן בלפריטיס. רציתי לשאול - האם חוץ מקומפרסים ותרופות, יש משהו מומלץ לעשות בנידון ? שמעתי על טיפול בפולסים של אור בעפעף התחתון. האם זה משהו מוכר ובטוח ? ושאלה נוספת - הרופא אמר שהעיניים תקינות, אבל מצד שני בטופס סיכום פגישה לא כתוב כלום על הרשתית (כפי שראיתי שהיה כתוב בבדיקה קודמת לפני כשנה). האם בכל בדיקה עם הרחבת אישונים כמו שעברתי, הרופא מסתכל גם על הרשתית ועומק העין, לראות שהכל תקין(וסתם שכח לרשום)? אני פשוט קצת דואג ורציתי לוודא. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול שקיבלת הוא הטיפול שניתן לבלפריטיס. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

15/01/2019 | 17:33 | מאת: אסף

היי ד"ר שמי אסף אני בן 29 ולפני יומיים קמתי בבוקר וראיתי כמו זבוב או 2 כזה שמרחף לי בשדה הראייה ומפריע מאוד , ביצעתי בדיקה ואין חורים או קרעים ברשתית כולל בדיקת לחץ בעיניים והרופאה אמרה שהכל תקין , אני משתמש בעדשות מגע , ומלפני יומיים נותן לעיניים מנוחה ולא מרכיב אותם , בנוסף אני נמנע מכל פעילות ולא הולך לעבודה ומרגיש ממש כאילו זה לא ייעלם לעולם למרות שזה מאוד קטן ומציק , האם זה יעבור לי והג'ל בעין ישקע כמו שהרופאה אמרה ולא נהרסה לי הראייה לכל חיי ? אני בחרדות וחוסר שינה אשמח אם תענה/י לי,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התופעה אות האתה מתאר נקראת פלוטרים,הנובעת מניוון של גוף הזגוגית הנקרא גם ויטריאוס. תהליך זה מופיע באופן פתאומי ואין לו טיפול לצערי. עם הזמן המח ילמד להתעלם ממנו. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

אנסה בקצרה לפרט את בעיתי.לםני שנה וחצי בערך אובחנתי כסובלת מגודש מזערע גרשתית של עין אחת.התחלתי לפקבל 3 זריקות אווסטין עם הטבה משמעותית אפשר לכתוב ההטבהנהיתה מלאה זה היה בסוף חודש אפריל 2018.בחודש אוגוסט עברתי נתוח קטרקט לא בעין הבעייתית של הרשתית אלא בשניה.ני צריכה לעבור נתוח קטרקט בעין השניה עם בעית הרשתית אשר לדאבוני התחלתי לקבל זריקות אווסטין.קיבלתי זריקה אחת ופעם בחודש 3 חדשים צריכה לעבור את הפעולה.הוצע לי שרצוי לבצע את הנתוח קטרקט במקביל עם הזריקות דהיינו בין בזריקה השניה והשלישית.אני בדילמה גדולה אם יהיה נכון לעשות את הצעד הזה לכן אני פונה לפורום נכבד זה לקבל את דעתכ.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

.

15/01/2019 | 12:38 | מאת: שירה

שלום. בני בן 9 חודשים חזר מהגן לפני שבוע עם דלקת בעין- הפרשות מוגלתיות ונפיחות. בבית נרגעו ההפרשות- נמשכו יום אחד. לאחר שלושה ימים חזר לגן ללא כל הפרשות מהעין ולאחר שעה הזעיקו אותי שהעין התנפחה ולא מפסיקה להפריש. לאחר שאספתי אותו תוך חצי שעה ירדה הנפיחות וחדלו ההפרשות. האם זה יכול להיות תגובה אלרגית? כיצד ניתן לדעת אם מדבק או לא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ע"י מומחה לרופאת עיניים לילדים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

15/01/2019 | 12:02 | מאת: ענת

שלום ד"ר ביתי בת ה- 4 עשתה בדיקת ראייה בטיפת חלב. בבדיקה היא ראתה את כל הציורים שעל הלוח עם שתי עיניים פקוחות וכשהסתירה בכל פעם עין אחת לא הצליחה לראות שניים מהציורים מתוך ה 4 שנמצאו בשורה האחרונה. האחות הפנתה אותנו לרופא עיניים אבל אני לחוצה והייתי רוצה לשמוע ממך (עד שיגיע התור לרופא העיניים) האם יש סיבה לדאגה? האם על סמך הפרטים שמסרתי לך זה נשמע שהיא תצטרך משקפיים? לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הבדיקה של כל עין בנפרד לא היתה תקינה, אזי יש להניח כי ראייתה של ביתך איננה מקסימלית וכי היא זקוקה קרוב לוודאי למשקפיים במספרים נמוכים. ממלית לעבור בדיקת אופטומטריסט לצורך התאמת משקפיים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

14/01/2019 | 23:58 | מאת: טוני

שלום רב, בן שלי בן 14 שחקן כדורגל , סובל בדמעת יתרה המפריעה לו מאד ( ממש הפרעה בראייה) בכל פעם שמשחק או רץ באויר קריר במהלך משחק. לפעמים קורה גם כשסתם הולך ברחוב ויש רוח. הוא בריא בדרך כלל. מה לרוב הסיבה והאם יש פתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לעבור בדיקה מקיפה אצל רופא עיניים בהקדם פרופ' ישראל קרמר

14/01/2019 | 15:56 | מאת: זוהר

שלום, מזה כשלושה חודשים אני סובלת בנפיחות של הלחמית (כמוזיס) בעין אחת. בנוסף יש כיב בקרנית שטופל ונפתח שוב וכעת טופל ונסגר.אך הכמוזיס לא מפסיק. הרופאים חושבים שהבעיה היא בלחמית ושיש לבצע בדיקות דם, ביופסיה וmri לערובת העין- בשאלה לדלקת, או גידול שיוצר לחץ עיני. לשאלתי - האם לא עדיף לבצע במקרה הנל אולטרסאונד לגלגל העין? מה ההבדל בעצם בין mri לאולטרהסאונד. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקת MRI הרבה יותר מדוייקת מאשר במיוחד לגבי בעיות בארובות העיניים. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

14/01/2019 | 09:49 | מאת: רומי

שלום רב, אני בת 40.בריאה בדרך כלל. בחודשים האחרונים שמתי לב שהעיניים שלי רגישות לאור חזק.במיוחד בלילה. אני רואה טוב וגם היחידה מבני המשפחה שאינה מרכיבה משקפיים.רק שהעיניים שלי נהיו רגישות לאור.אציין כי אני עובדת עם מחשב הרבה.האם יש קשר בין השניים? האם,יתכן שבגלל הגיל הראיה שלי מתחילה להתדרדר?האם זה גנטי והגיע זמני להרכיב משקפיים??

לקריאה נוספת והעמקה
14/01/2019 | 09:50 | מאת: רומי

האם זה יכול להיות גם פסיכולוגי?

יש לגשת לבדיקת עיניים לשלול בעיה עינית.

בס"ד דר' יקר שלום ברצוני לשאול: כתוצאה מבעיטת כדור לפרצופי בעצמה גדולה "נדחסו" המשקפיים לתוך העיניים ו"ראיתי כוכבים" ומייד לאחר מכן התחלתי לראות נקודות שחורות מול העיניים ולאחר כשנתיים "גדלו" עד כדי וילון שחור-אפור "מתנפנף" מול העיניים. האם הדבר נגרם מהמכה תודה, רמי

לקריאה נוספת והעמקה

עם תלונות אלה יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים

13/01/2019 | 12:29 | מאת: אירית

שלום דוקטור שמתי לב לאחרונה שאני רואה טלוויזיה שהיא קצת גבוהה מגובה העיניים שלי אני רואה כפילות וכשאני מורידה את המשקפיים הכפילות נעלמת וכמו כן כשאני בלי המשקפיים אני לא רואה כפילות האם ישנה האם ישנו טיפול למניעת ראיה כפולה?

לקריאה נוספת והעמקה
13/01/2019 | 13:07 | מאת: אירית

בצילום עיניים התגלה חור ישן מאוד בעין ימין כתוצאה מקרע ברשתית האם ישנה אפשרות חשפר את הראייה באמצעות לייזר?

יש לבדוק את מקור הכפילו עם האופטומטריסט

12/01/2019 | 21:14 | מאת: שלומית

.

שלום רב, העפעף שמתחת לגבה. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

12/01/2019 | 18:50 | מאת: מירי

שלום רב, באיזה גיל ניתן לעשות לראשונה בדיקת ראיה לתינוק כדי לקבוע האם הוא רואה טוב מקרוב ומרחוק ? האם צריך לשים מרחיבי אישונים בבדיקה זו ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה ראשונה נעשית מיד לאחר הלידה בבית החולים. אם אין בעיות מיוחדות בדיקה נוספת נעשית סביב גיל שנה. הרופא מחליט בבדיקה אם יש צורך בטיפות או לא.

12/01/2019 | 00:31 | מאת: סיאלס

היי דוקטור קמתי בבוקר עם הצהוב הזה שהעין מוציאה בצד ליד האף ולחצתי על העין להוציא אותו ושמתי לב שברגע שלוחצים שם עם קצת כוח אז נהיה שחור בעין למרות שהעפעף פתוח האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

לחץ מוגבר על העין יכול לגרום להפרעה בראיה.

11/01/2019 | 18:48 | מאת: מתן

שלום, ראיתי שיש מספר סוגים של בדיקות שדה ראיה. האם בדיקת שדה ראיה ממוחשב 30-2 היא הבדיקה הכי מורחבת שיש כיום? או שיש בדיקת שדה ראיה מורחבת יותר (הכוונה בדיקה שבודקת היקף גדול יותר משדה הראיה)? ואם שדה ראיה תקין באדם צריך להיות בזווית של 120 מעלות, הבדיקה עצמה בודקת רק את השדה ראיה בזווית של 30 מעלות..זה אומר שהבדיקה לא מגיעה לאזורים ההיקפיים יותר של שדה הראיה? תגובה שיתוף

סוג השדה הנבדק משתנה בהתאם לבעיה אשר נבדקת. לא תמיד שדה גדול יותר יתן יותר אינפורמציה משדה קטן יותר.

11/01/2019 | 07:33 | מאת: שימוש ממושך בלוטומקס

אני מושתל קרניות כבר למעלה מ 20 שנה וב 3 שנים האחרונות הרופא המליץ לקחת לוטומקס פעם ביום . בשנתיים האחרונות אני מתמודד עם לחץ דם גבוה ולא מאוזן ובבדיקת שתן 24ש' התברר שרמת הקורטיזול גבוהה שכנראה גורם ללחץ דם האם לדעתך יש קשר לטיפות לוטומקס שאני לוקח בקביעות

לקריאה נוספת והעמקה

לוטמקס לא נספג לגוף בכמות שיכולה לגרום לכאלה תופעות.

11/01/2019 | 05:50 | מאת: מיכל

שלום , אני בת 26 בריאה לרוב חוץ מפגיעת ראש שהייתה לי לפני שנה אבל עברתי MRI שהיה תקין . מזה תקופה ארוכה יש לי כאבים בעין ימין אשר מתבטאים בכובד בעיקר בבוקר (הרגשה כאילו יש משהו כבד על העין וקשה לפתוח אותה) איבוד חדות ראיה ועוד.. הלכתי לרופא עיניים אשר לא מצא דבר. אחרי שהכאבים לא הפסיקו הלכתי שוב פעם לרופא אשר ביצע לי בדיקות שם (לחץ גולגולתי ועוד..) ושוב לא מצא כלום. יש ימים שזה מורגש פחות, ויש ימים שזה ממש מציק לי בנוסף יש לי צניחת עפעף בעין הזאת..אבל זה משהו שהתחיל לי לפני כבר שנתיים ופשוט עכשיו הוא התגבר וממש רואים את זה. אני מרגישה כאילו מתחילה לי פזילה קלה ולפעמים זה ממש מציק לי לפתוח את העין או להתמקד בדברים. בנוסף לזה יש לי גם בלוטות בצוואר מוגדלות (עברתי כבר אולטרסאונד צוואר לפני שלושה חודשים שלא הראה דבר )כאבים בלחי ימין ואוזן ימין . זה כבר קרוב לחצי שנה ככה..אני חיה בארה"ב ולצערי הביטוח הרפואי שלי לא מכסה כמעט כלום.. חייבת לציין בגלל שהזמן עובר וזה לא עובר לי שזה מתחיל להדאיג אותי. הרופא המליץ לי ללכת לנורולוג אבל אמר שזה יקח הרבה זמן . האם יש לי סיבה לדאגה? האם זה נורמאלי? אני לא מבינה מה הולך ולמה זה קורה אני יודעת שאתה לא יכול לתת אבחנה כאן ואני צריכה רופא אבל זה מצב רגיל ? אני מיואשת.

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה רלוונטית לפורום זה

10/01/2019 | 23:21 | מאת: גל

שלום כשאני עובר תקופות של מתח נפשי העיניים מאד כואבות פעילות יתר של השרירים עד כדי טיקים ושטר מתחת לעיניים הדבר מלווה במשימה לא סדירה. התחושה היא כאילו לא ישנתי 3 ימים. חייב הקלה לעיניים ואודה על עזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לנסות טיפות לחות ללא מרשם ולעבור בדיקה של רופא עיניים