פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
13358 הודעות
12641 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
17/10/2018 | 21:50 | מאת: אורן

בלחץ מטורף... עברתי בדיקה..קיבלתי את התמונות האלה.. צירפתי את התמונות... אודה לפיענוח

17/10/2018 | 21:54 | מאת: אורן

רצ"ב התמונה

כיום חדות הראייה שלי ירודה רציתי לדעת אם קרנית מושתלת יכולה לעבור הסרת משקפיים בלייזר. ואם אפשר להגיע לחדות ראייה 6/6.

שלום, אני בן 28 וסובל רוב חיי מדלקות שונות בעיניים אשר גרמו להן להיות עם כתמים אדומים שלא נעלמו. יש טיפול כזה או סוג ניתוח שמלבין את העין? ובמה זה כרוך?

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקתך אין דרך לעזור לך בברכה, פרופ' ישראל קרמר

בס"ד בן 54 סכרתי קוצר ראיה גדול (7 ו 10). נפגעתי ישירות מכדורגל בעוצמה חזקה מטווח קרוב ביותר ישירות לפנים, שכתוצאה ממנה עפו המשקפיים ונפלתי. מייד לאחר מכן התחילה הפרעה בעיניים. האם ייתכן שההפרדות קרתה כתוצאה מהמכה הישירה בפנים (או התחילה באקראיות באותו רגע של המכה)?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין פגיעה ישירה בעין אז סביר שאין קשר להפרדות הזגוגית.

15/10/2018 | 11:28 | מאת: שרון

שלום דר" עשיתי ניתוח להוצאת שעורה בעין , ואחרי שאני מוריד את התחבושת יום למחרת אני רואה שעדיין יש לי שקית .. האם זאת רשלנות רפואית ? או שזה משהו שאמור לעבור ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא המטפל פרופ' ישראל קרמר

לפני 8 שנים עברתי הסרת כלזיון מתחת לעין ומאז נשארה לי שקית מתחת לעין איך אפשר להיפטר מזה

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך לעבור בדיקה של רופא עיניים בכדי לשקול אפשרויות טיפול.

שלום רב, אני סובלת מיובש בעיניים. קניתי טיפות סיסטיין באמפולות חד פעמיות. על אף שרשום שהשימוש חד פעמי ויש להשליך לאחר השימוש, האמפולות ניתנות לסגירה הרמטית. האם עליי להשליך אותן לאחר שימוש חד פעמי של טיפה בכל עין או שניתן להשתמש בהן במשך כמה שעות? בנוסף, לעיתים מופיעה לי לאחר השימוש בטיפול רטיבות צמיגה מאוד בעין שמקשה על פתיחתה. האם זוהי תגובה נורמלית? תודה מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להשתמש בכל בקבוקון ליום אחד לאחר פתיחה. לעיתים יכולה להופיע צמיגות וזה תקין. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

13/10/2018 | 18:43 | מאת: יוסי

מה הטיפול, במידה ויש כזה ל"קמט ברשתית"? האם תזונה מסויימת יכולה לשפר את המצב ?

הפורום אינו עוסק בבעיות רשתית. יש לפנות למומחה רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

13/10/2018 | 17:33 | מאת: חנן

לאחר ניתוח קטרקט והפרדות רישתית אני סובל מתסמינים של גירוי , אדמומיות, כאב ואי נוחות . רופא העיניים שלי אומר שאין לי יובש בעין אבל משחה ליובש בכל זאת מקילה על התסמינים - איך זה יתכן ? שאלה נוספת - הרופא אבחן אצלי בלפריטיס אבל אומר שאינו מחייב שום טיפול. האם זה יתכן . בברכה חנן

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקתך אין דרך לדעת. ג'ל סיכוך במידה של יובש אכן מקל על התסמינים. נסה גם תחליפי דמעות ללא חומר משמר. לגבי הבלפריטיס יש דרגות כמו כל מחלה אחרת. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום רב. אני בת 76 ולפני כחצי שנה עברתי ניתוח קטרקט בעין שמאל (בחירום בעקבות לחץ תוך עיני גבוה) ובימין טיפול לייזר להפחתת לחץ תוך עיני. אני סובלת מגלאוקומה אבל לא נזקקת לטיפול קבוע. מאז הניתוח אני סובלת לעיתים קרובות מגרד ויובש בשתי העינים. הרופאה שלי הציעה להשתמש בטיפות היילו קומוד, אך זה לא עוזר. הגרד חזק מאד ומטריד ביותר. אשמח לעצה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש להיבדק ע"י הרופא המנתח לשלול בעיה בעיניים. ממליץ לך לנסות תחליפי דמעות ללא חומר משמר לסיכוך העין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

האם זה נכון שברגע שמורידים שכבה מהקרנית משפרים את הראייה ומסירים את המשקפיים אבל עצם הורדת שכבה או שיופה גורמת לסינוורים והילות שלא חולפות מעצמן ברוב המקרים ?!

אתה כנראה מתכוון לניתוח לייזר לשיפור הראייה. ללא בדיקתך אין דרך לדעת האם אתה מתאים או לא. אכן יש שיטה של שיוף פני הקרנית שלאחר ההחלמה ממנו הראיה משתפרת. יש לעבור בדיקת התאמה לניתוח. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

אני מדבר באופן כללי הבנתי שגם ניתוחי לייזר לשיפור הראיה לאנשים מתאימים גורמים לסינוורים תמידיים

סיכוי לסינוורים תמידיים הוא קטן מאוד

11/10/2018 | 18:29 | מאת: ל

שלום רב, אני ממש בתחילת ההריון ויש לי דלקת בעין. הרופאת עיניים המליצה על טיפות אופלוקס. עדכנתי אותה שאני בהריון ואמרה שאין בעיה להשתמש בטיפות בהריון. כעת ראיתי בעלון שהשימוש אסור בהריון והנקה. האם מותר להשתמש בטיפות בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיוועץ ברופא הנשים שלך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

10/10/2018 | 13:56 | מאת: עיניים

אני בן 79 שנים עברתי ניתוח קטרקט בהצלחה לפני 6 חודשים בעין שמאל הושתלה עדשה לקריאה ולפני 4 חודשים הושתלה לי עדשה למרחק בעין ימין הכל עבר בשלום. מזה כמה זמן אני רואה משהו שקוף שהולך ובא ,הרופא מנתח אמר שהכל בסדר אבל זה מציק לי.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בעכירות בזגוגית. יש צורך בבדיקת עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

11/10/2018 | 10:01 | מאת: עיניים

ראשית מודה לך על תשובתך . כפי שכתבתי :בבדיקה, הרופא המנתח אמר שהכל בסדר , אבל זה מציק לי!!! האם יש מקרה דומה ברפואת עיניים בקשר לאותה בעיה?

אם בבדיקת העיניים הכל היה תקין אז סביר שמקור הבעיה אינו בעיניים

11/10/2018 | 11:32 | מאת: עיניים

1) אם כך מה עלי לעשות? 2) טרם ענית לי על: האם יש מקרה דומה ברפואת עיניים בקשר לאותה בעיה?

09/10/2018 | 23:34 | מאת: טל ריץ'

שלום רב, אפרט בקצרה את תהליך הבידוק שעברתי. ראשית נבדקתי להתאמה לניתוח לייזר לפני שלוש שנים, נמצאתי מאובחן בקרוטוקונוס. מכיוון שהייתי בן 18 ולפני גיוס החלטתי לנסות שוב שאהיה לאחר גיל 21. בבדיקה השניה לא אובחן שינוי במצב הקרנית כלל. הוצעו לי שתי אפשרויות: - קרוס לינקינג בלבד כמרפא למחלה. -טבעות ולאחר מכן קרוס לינקינג. השאלה שלי היא כזאת, האם השתלת הטבעות באמת תעזור לי בבעית חדות הראיה? בהתחשב בכך שהמספר שלי הוא 1.5 בלי צילינדר, ושאיני מתקשה לשים עדשות במצב הנוכחי. האם נמצאו אנשים שנותחו בעבר בהשתלת טבעות וקושי הראיה שלהם נעלם כמעט לגמרי?

לקריאה נוספת והעמקה

טבעות יכולות להביא לשיפור בראיה אך לא בהכרח פטור ממשקפיים. אם הראיה טובה ואין בעיה עם העדשות אז אפשר להמשיך

שלום רב. היום הייתי במכון קוסמטיקה ובעודי יושבת בחדר הראשי בחלל הסמוך המופרד רק באמצעות קיר זכוכית חלבית התבצע טיפול לייזר. נחשפתי להבזקי הלייזר דרך הזכוכית למשך זמן ממושך. ישבתי במרחק מטר וחצי מהזכוכית. האם במצב כזה יכול להיגרם נזק לעיניים? תודה רבה

אין סיכון בכך.

08/10/2018 | 22:55 | מאת: איתי

שלום רב, קיבלתי מרופאת המשפחה שלי מרשם למשחת אלוקום לצורך מריחה על נגע שהתפתח לי על העפעף. בעיון בעלון השימוש ראיתי כי אין בשום אופן להכניס את המשחה לתוך העין. שאלתי היא האם הדבר בתוך בשימוש על העפעף למרות קרבתו הרבה לעין ודקותו? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש למרוח כמות קטנה של חומר ולהמנע משיפשוף העיניים בכדי למנוע כניסה של החומר לעין. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

08/10/2018 | 21:53 | מאת: דנה

האם ניתוח לייזר בשיטת האינטרלאסיק יכול המתלה הקרנית להיתלש ממיקומו ולצאת מהעין בשלמותו? אם המתלה קרנית יוצאת מהעין בחיתוך של הלייזר אז מאבדים את הראייה? כתוב שהניתוח גורם לזיהום ודלקות שונות: לאחר הניתוח, העין חשופה לזיהומים רבים, והמטופל ממשיך טיפול אנטיביוטי או בסטרואידים. וכתוב שלעיתים הטיפול האנטיביוטי מתגלה כלא יעיל ומתפתח זיהום שעלול להוביל לאבדן ראייה. אחד הסוגים של דלקת נפוצה הנגרמת מזיהום מכונה “חולות סהרה” והיא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרקמות העין. האם זיהום בעיניים לאחר ניתוח לייזר יכול לגרום לאובדן הראייה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בניתוח INTRALASIK המבוצע כולו בלייזר לא קיים מצב כזה. לא מבצעים חיתוך מלא של הקרנית, הקרנית נשארת מחוברת למקומה. לכן אין מצב שהקרנית נעלמת בזמן החיתוך. זיהום חמור וקשה בעיניים יכול להביא לאובדן ראייה. המידה ומקשיבים להוראות ולטיפול אין ממה לחשוש. כמו בכל דבר ברפואה היגיינה טובה וטיפול טוב הסיכויים להגיע לזיהום נמוכים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

08/10/2018 | 18:20 | מאת: אייל

אימא שלי, (בת 86), סיפרה לי היום שלפני 3 ימים היא חוותה הפרעת ראייה שבה לא ראתה את פניהם של האנשים שמולה, אלא שרק ראתה בבירור את בגדיהם וכל הסביבה בכלל, וכאמור, זולת את פני האנשים שנראו לה ככתמים לבנים. מה לדעת הרופא יכולות להיות האפשרויות לתופעה שכזו?

יכולות להיות מספר סיבות להפרעה זו בראיה, היא מחייבת בדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

08/10/2018 | 12:52 | מאת: עיניים

לאחר ביצוע קטרקט בשתי העניים למרחק בימין ולקריאהבשמאל לפני כמה חודשים אני רואה מסך שקוף שהולך ובא

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה מדובר בעכירות בעדשה שניתן לתן בלייזר. פנה לרופא המנתח. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, היתה לי דלקת בעין ולקחו לי תרבית קיבלתי תשובה שרשום בצד כלמידיה no detected אבל הרופא אמר שיש כלמידיה , מה זה אומר ? והאם הבדיקה נעשיתי ספציפית לבדיקת כלמידיה או לבדיקת כל החיידיקים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא המטפל עם התשובות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

07/10/2018 | 22:13 | מאת: דנה

אם בוכים ומזילים הרבה דמעות לאחר ניתוח לייזר האם יכול לגרום נזק בלתי הפיך לעין? אם אני אבכה הרבה לאחר הניתוח ויירדו לי דמעות רבות אז זה יהרוס את העיניים?

.

07/10/2018 | 22:12 | מאת: דנה

אם בוכים ומזילים הרבה דמעות לאחר ניתוח לייזר האם יכול לגרום נזק בלתי הפיך לעין? אם אני אבכה הרבה לאחר הניתוח ויירדו לי דמעות רבות אז זה יהרוס את העיניים?

שלום רב, אין כל נזק בדמעות שלך וניתוח לייזר. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום! מדובר בגבר בן 68, עבר ניתוחי ויטרקטומיה (ברקע סכיזיס) , ניתוחי קטרקט, טיפולי לייזר לפני הניתוחים וביניהם, כעת יש ממברנה בשתי העיניים ונמצא במעקב רצוף . בשנה האחרונה התחיל לקבל טיפול בטיפות duotrav להורדת לחץ תוך עיני. הלחץ כעת תקין. סובל מזה שנים מנוקטוריה, כל שעתיים בלילה. על מנת לשפר את איכות החיים, רופאת המשפחה הציעה להתחיל טיפול ב Ominc Ocas 0.4. בעלון הצרכן רשום שיש להתייעץ עם רופא עיניים לקראת ניתוח קטרקט או ניתוח להורדת לחץ תוך עיני. השאלה: במצבו , למרות שלא נמצא לקראת ניתוח - האם מותר לו ליטול את התרופה לנוקטוריה במקביל לטיפול להורדת לחץ תוך עיני? התרופה היחידה הנוספת הכרונית שהוא נוטל- סטטינים 20 מ"ג. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקתו אין דרך לעזור. יש לפנות לבדיקה אצל הרופא המטפל. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

07/10/2018 | 18:40 | מאת: זיו

שלום דר לפני כמה חודשים הבחנתי בכתם חום כהה ממש פצפון בתוך הקשתית אם אני לא טועה יש עוד אחד או שניים חוץ ממנו אבל יותר בהירים , הייתי אצל רופא עיניים לבדיקה ועל הדרך סיפרתי לו עם הנקודה הפיצית הזו שבתוך הקשתית והוא לא התייחס יש לציין שנבדקתי על ידי נוירואופטלמולוג גם כבדיקה שגרתית עם הרחבת אישונים והכל תקין יש סיכוי שהנקודה הזו סרטנית ? בת 27

כשמדובר בנגע ממאיר אז יש לו מראה אופייני וסביר שהיה מאובחן בבדיקות עיניים שעברת. בכל מקרה אם יהיה שינוי בגודל או צורת הכתם אז יש לגשת לבדיקה חוזרת אצל רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

לפני שבועיים נפגעתי בלייזר ירוק היה כמעט קרוב לעין הימין לעיתים קרובות אני רואה גופיפים בבורסה הפרפמאקיולארית זה מה שאני מתאר לעצמי שאני רואה עצמים צפים בעין אם יש לחשוד בפגיעה זגוגית העין או רשתית? כבר הייתי אצל 2 רופאים עיניים ואמרו שהכל בדיקות תקינות כולל הרחבת אישונים לבדיקת רשתית הכל תקינה. מה ניתן לעשות ולטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ושתי בדיקות עיניים היו תקינות, אז סביר שלא היתה פגיעה בעין מן הלייזר, אך לא ניתן לקבוע סופית ללא בדיקה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

האם יש עוד בדיקה אחרת שמאפשרת לבדוק אם יש לי עצמים צפים בעין, או שצריך ללמוד לחיות עם זה? בכל מקרה אני רואה בעין הימנית מעט מטושטשת מאשר שמאלית זה יכול להיות כוויה בקרנית בגלל חום של לייזר. אך הבדיקה נעשתה הכל תקינה או שאני מדמיין?

בדיקת העיניים היתה תקינה. לא ידוע לי על בדיקה הוספת לגופיפים.

07/10/2018 | 11:35 | מאת: בשם עדן רון

פייסבוק יקר, מי שמכיר אותי יודע שאני לא כותבת פה, אבל אני זקוקה לעזרתכם. אני עדן, בת 20, ואני רוצה לספר לכם על השנה וחצי האחרונות בחיי. במרץ 17', במהלך שירותי הצבאי, הבחנתי בתופעה חריגה- כתמים שחורים שמסתירים לי חלקים משדה הראיה בעין ימין. למזלי, שירתתי בבסיס מלא ברופאים, ועוד באותו יום התייעצתי עם רופא עיניים, שהפנה אותי מידית לבירור בבי"ח בלינסון, שם נבדקתי ע"י רופא עיניים, נקרא לו רופא 1. לאחר סשן בדיקות ארוך, אמר לי רופא 1 שהבדיקות תקינות, ורק אם המצב יחמיר- לפנות לרופא צבאי. במהלך ארבעת החודשים שאחרי, המשכתי להגיע לרופא 1, לביקורות המלוות בחוסר עניין מצידו. ביולי 17' חלה החמרה, והכתם בעין ימין גדל. כשהגעתי לרופא 1 עם המידע החדש, ונעניתי שוב באדישות מוחלטת, החלטנו לחשב מסלול מחדש וללכת להיבדק במקום אחר. הגעתי למיון בבי"ח איכילוב, שם נבדקתי ע"י רופא עיניים מתמחה שטען שהבעיה היא נוירולוגית ולא בעיניים, ושלח אותי לבדיקה נוירולוגית. הנוירולוגית הייתה מודאגת, והחליטה לאשפז אותי מיד לבירור מקיף: "אני בשוק שלא אשפזו אותך, יש מצב שאת מאבדת את הראייה ולא ברור למה." אושפזתי לשבוע במחלקת נוירולוגיה, שם עברתי בדיקות רבות מסביב לשעון. במהלך האשפוז נבדקתי ע"י רופא 2, שאמר שכל הבדיקות נראות תקינות, ושמדובר בצלקת מחשיפה לאור חזק או לייזר. אחריו נבדקתי ע"י רופאה 3, נוירואופתלמולוגית (נוירולוגית של העיניים), שלדעתה הבעיה אינה נוירולוגית. לאחר כל הבדיקות, הבינו הרופאים במחלקת נוירולוגיה שלא מדובר בבעיה נוירולוגית, אלא עינית. בהמשך האשפוז נשלחתי להיבדק אצל רופאה 4, מומחית למחלות רשתית, שמצאה שמדובר באובאיטיס- שם כולל למחלות דלקתיות ברשתית. לאחר האבחנה הזו הוחלט לשחרר אותי, עם טיפול של סטרואידים בכדורים וביקורות תכופות אצל רופאה 4. במקביל, שוחררתי מהצבא בגלל המצב, חצי שנה לפני מועד השחרור המקורי. לאחר ששוחררתי מהאשפוז הלכתי לקבל חו"ד נוספת מרופא 5, שאמר שהוא לא יודע מה הבעיה, אבל לדעתו היא תחלוף תוך חודשיים (לא הגיוני- כבר הייתי חצי שנה עם המחלה דאז). במרץ האחרון, תחת סטרואידים במינון נמוך מאוד (טיפול בסטרואידים נעשה תוך ירידה הדרגתית במינון עד להפסקה מוחלטת), חלה התדרדרות נוספת, ולראשונה הופיעו כתמים גם בעין שמאל. בביקורת שהייתה לי באותו חודש אצל רופאה 4, היא החליטה בעקבות ההחמרה, לשנות את האבחנה למחלה אוטואימונית נדירה בשם "Bird-shot", החזירה אותי למינון גבוה בסטרואידים ונתנה לי טיפול נוסף-"מתוטרקסאט", תרופה חזקה מאוד הניתנת בין השאר בטיפולים כימותרפיים, ומטרתה לדכא את המערכת החיסונית. הרופאה אמרה שיתכן שאצטרך לקחת את התרופה הזו למשך שנים. מהפגישה הזו יצאתי נסערת ושטופת דמעת. בעקבות הפגישה האחרונה והאבחנה החדשה, פנינו למספר חו"ד נוספות אצל מומחי רשתית שונים: רופאה 6, רופאה 7 (שאחד הרעיונות שלה היה סרטן מסוג לימפומה) ורופא 8. חסרי אונים, פנינו לרב פירר כדי לקבל את המלצותיו. גם הוא לא חידש, והמליץ על רופאים שכבר פגשתי. במהלך כל התקופה המשכתי בביקורות אצל רופאה 4 שלוו בבדיקות מתישות, נפשית ופיזית (לפחות אחת לשבוע). בשל היחס הלא אנושי שלה, החלטנו לעבור לטיפולה של רופאה 9, שתהיה אחראית על הביקורות שלי באיכילוב. במקביל, המשכתי להגיע באופן פרטי לרופאה 6. רופאות 6 ו-9 שוחחו ביניהן, והסכימו שמאחר ולא ידוע מהי המחלה, יש להמשיך בטיפול כדי למנוע החמרה נוספת. רופאה 6 התייעצה עם מומחים מחו"ל, אך גם הם לא ידעו במה מדובר. עד היום עברתי כמות אדירה של בדיקות ביניהן: MRI, CT, OCT, ICG, ERG, EMG, שדה ראייה, ניקור מותני, בדיקות דם שונות, הרחבת אישונים אחת לכמה ימים (לפעמים כמה פעמים ביום), שלא הובילו לשום תובנה. בחרתי לחשוף את הסיפור שלי, אולי הדבר האינטימי והקשה ביותר שעברתי, בבקשה לעזרה. אני במבוי סתום. יש לציין שהיום אני עדיין, כמובן, סובלת מהבעיה - יש לי אזורים שלמים בעיניים שהם עיוורים לחלוטין, ואין לדעת האם המצב ישתפר או יחמיר. היום, כשמיצינו את מה שיש לרפואה המערבית להציע, לאחר שהוריי הוציאו סכומי עתק על רופאים פרטיים ועל בדיקות רבות מחוץ לסל, אני מבקשת את עזרתכם. אני מפחדת לאבד את הראייה שלי, או גרוע מכך, שמדובר במשהו חמור אפילו יותר שמפספסים אותו. שלא נדבר על איכות החיים שלי שנפגעה בצורה משמעותית. היום-יום שלי מלא בבדיקות, ביקורות אצל רופאים שונים, ומיותר לציין את קשיי הראיה שאני חווה, ואת כמה שאני חלשה ולא חיונית בגלל התרופות שאני לוקחת. אם הגעתם עד כאן, בבקשה שתפו את הסיפור שלי, בתקווה שיגיע לאדם הנכון שאולי יצליח להיות האור בחשכה שלי (תרתי משמע). כל שיתוף שלכם יקרב אותי צעד אחד קדימה לפתרון. אם אתם מכירים אדם שחווה מקרה דומה, רופא שיכול לעזור או כל דבר שעולה בראשכם- אל תהססו לפנות אלי, אני זקוקה לכל אחד ואחת מכם. תודה לכולם ורק בריאות ♥ Eden Ron Yuval Ron https://www.facebook.com/Israel-News-476628586095651/

06/10/2018 | 23:18 | מאת: סילי

בבדיקה שגרתית אצל רופא נמצא לי לחץ 19 ן 21. נדרשתי לבוא שוב לבדיקה והלחץ היה 21 בשתי העיניים. קיבלתי טיפות טילופטיק. ונאמר לי שיש לי לחץ אבל לא גלאוקומה. מה זה אומר בדיוק?

לקריאה נוספת והעמקה

בגלאוקומה יש לנו פגיעה בעצב הראיה על רקע לחץ מוגבר בעין עם פגיעה בשדה הראיה. כאשר הלחץ התוך עיני מוגבר אך עצב הראיה ושדה הראיה תקינים, אנו מגדירים את הבעיה כלחץ מוגבר ולא גלאוקומה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

לאחר ביצוע ניתוח קטרקט,אני רואה מסך שקוף שהולך ונעלם וחוזר חזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה מדובר בלכלוך על העדשה. אם זה אכן זה ניתן לטיפול עי' לייזר. פנה לרופא המנתח שלך. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

06/10/2018 | 10:07 | מאת: שרון

שלום רב, גילו אצלי תחילת קטרקט בשתי העיניים. כמה זמן לוקח עד שמגיעים למצב בו הקטרקט חמור וצריך ניתוח? האם יש דרך למנוע החמרה?

לקריאה נוספת והעמקה

קצב ההתקדמות הוא אינבדואלי ויכולות לעבור גם שנים עד צורך בניתוח. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס.

05/10/2018 | 01:13 | מאת: עפפים

כבר כמה ימים אני סובלת מעפפים שורפות וגירוי מתמשת זה לא מפסיק בכל נגיעה מצמוץ האם יש דרך לטפל בזה ממה זה נובע ?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בדלקת של העפעפיים. יש לנסות קומפרסים חמים ואם אין שיפור אז יש לגשת לבדיקת עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

04/10/2018 | 14:24 | מאת: אריאל

האם הטיפות ג'נטיל ובפנטן הן אותו דבר? בביקורת חודש לאחר ניתוח לייזר הרופא אמר לי להשתמש בטיפות בפנטן ויש לי טיפות ג'נטיל בבית, האם אני יכולה להשתמש בג'נטיל במקום או שיש הבדל בסוג הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

אלה הם שני סוגים של תחליפי דמעות. אפשר להשתמש בשניהם. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום אני סכרתי עם קוצר ראייה (דיאופטר 7 ו 10) בן 54 קבלתי בעיטת כדור חזקה בהפתעה מטווח קרוב, שבעטייה עפו משקפיי ונפלתי ארצה, וראיתי "כוכבים" באמצע היום. לאחר כמה דקות התחלתי לראות נקודות שחורות קטנות ונגשתי לרופא שאמר אין מה לעשות זה בעיית גיל. למרות שאמרתי לו שזה התחיל מייד אחרי המכה הוא טוען שזו בעיית גיל ואין מה לעשות. הבעיה הלכה והחמירה לכתמים גדולים יותר וממש הפרעה לראייה והוא טוען אין מה לעשות וכן שאין קשר לבעיטה. לפני כשנה הופיע בבת אחת "וילון" שחור מתנפנף שממש גרם לי לא לראות כלל במשך כדקה ואח"כ ראיתי אך עם הפרעה גדולה מאוד. גם כאן טען הרופא שאין קשר למכה. שאלתי היא האם לא ייתכן שהדבר נגרם כתוצאה מהבעיטה? האם זהו רק תזוויג מקרי שמרגע הבעיטה התחילו הבעיות הללו? (ואלי ישנה נטייה טבעית-למרות שאצל כל אחיי, הגדול בן 73 אין שום תופעה כזאת- והבעיטה רק "קידמה" אותו בזמן? אשמח לתשובה מהירה תודה, רמי

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בתופעה מוכרת אשר שכיחה יותר במי שמרכיב משקפיים במספר גבוה. לא נמצא קשר בין תופעה זו לבין נפילה ללא פגיעה ישירה בעין. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

03/10/2018 | 17:57 | מאת: ספיר

היי , יכול להיות שזה תקין ופשוט אף פעם לא שמתי לב לזה? כי בזמן האחרון כשאני מסתכלת ובוהה בעינים או בתמונה אני רואה שאישון עין ימין יותר גדול מעין שמאל .. יש מצב זה בגלל שאני רואה בעין שמאל מטושטש ובימין טוב ולא שמה עדשה או משו בעין אז רוב ההתמקדות היא בעין הימינית? או שאין קשר ? מה יכולות להיות הסיבות הרפואיות לזה? תודה

במידה וקיים הבדל בגודל האישונים אז יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

03/10/2018 | 04:13 | מאת: חסוי

שלום, בן 21 יש לי טבעת אדומה מסביב לעין לרוב בשעות הערב , מה זה אומר ? צריך לבדוק את זה ? יש לציין שהייתה לי דלקת בעין הזו למשך כמה חודשים שבסוף עברה לבד אבל עדיין יש קצת נימים אדומים וטבעת אדומה מסביב לאישון

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בכלי דם אשר נהיים גדושים לקראת ערב, אך קשה לקבוע ללא בדיקת עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

02/10/2018 | 20:31 | מאת: רינה

שלום האם בדיקת עיניים (ככל הידוע לי מכונה לבנה בצורת ריבוע אליה מקרבים את העיניים) מותרת או שהיא כרוכה בקרינה מיננת/בלתי מיננת? האם אחת מבדיקות העיניחם לאו דווקא זו כרוכה בקרינה מכל סוג שהיא?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי על מכשיר כזה עם קרינה מייננת. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב, לבני בן 18.6 יש אלרגיה בעיניים שעוברת רק עם סטרואידים. ברגע שהטיפול מסתיים, יום למחרת, התופעות של האלרגיה חוזרות, עיניים אדומות, דמעות, גרד ועוד. מה ניתן לעשות במצב כזה? אני ממש מיואשת ואובדת עצות

לקריאה נוספת והעמקה

יש היום טיפולים בטיפות אחרות שלא מכילות סטרואים , למשל צילקוספורין, שניתן לנסות במקרים כאלה, יש לברר דרך הרופא המטפל. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

01/10/2018 | 09:25 | מאת: יוסי קדוש

שלום רב מה חוות הדעת שלך לגבי TrueTear https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4954479,00.html

צריך להמתין לשיווקו ולראות את התוצאות

01/10/2018 | 09:23 | מאת: יוסי קדוש

שלום רב מה חוות הדעת שלך לגבי "מחמם עיניים איי-היל לטיפול ביובש בעיניים, דלקות עפעפיים, בלפריטיס, שעורה וגירוי מעדשות מגע". האם יש דרך חילופית שאתה ממליץ לחמם את העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

המטרה היא לחמם, אפשר עם כרית חמום רגילה או כרית יעודית אשר לרוב יותר נוחה, החום המופק הוא החשוב לתוצאה בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב אני סובל מאלרגיה לדשא (הובחנתי לאחר בדיקה אצל רופא אלרגיה).כמו כן אני סובל מגירודים בעיניים . האם התרופה נגד אלרגיה טלפסט או דסלורטדין אמורה לסייע לגירודים בעיניים ?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים רבים היא עוזרת ואפשר לנסות ולראות את ההשפעה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

למי שסובל מגירודים בעיניים. מה התועלת של "שפשוף העין עם צמר גפן טבול בשמפו אל דמע של תנוקות"? האם זה יעיל לבצע זאת בשעות הבוקר לאחר שקמים או לחילופין מספר פעמים ביום?

שלום רב, עדיף שלא! יש מגבונים מיוחדים של דר' פישר שנועדו לטיפול מסוג זה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

01/10/2018 | 09:09 | מאת: יוסי קדוש

שלום רב אני בחור בן 40 מרכיב עדשות מגע רכות 15 שעות ביום . לפני שבוע היו לי גירודים חזקים בשתי העיניים . הגירוד בעיניים מופיע בהתקפים וכשזה קורה אז זה מאוד מאוד מגרד ואפילו דוקר בזמן הגירוד. יש לציין שאין הפרשות מהעיניים. הלכתי לרופא עיניים והוא נתן לי טיפות עיניים עם אנטביוטיקה לקרומיצין . לאחר 3 ימי טיפול בלקרומיצין לא רק שלא חל שיפור אלה שלאחר ששמתי את הטיפות חלה החמרה. הלכתי שוב לרופא עיניים והוא אמר להפסיק עם לקרומיצין ונתן לי טיפול בלוטמקס וכן אופטליטס. מאז יש הטבה. לאחר שאני שם לוטמקס יש תחושה טובה בעיין. לאחר שאני שם אופטליסט העיניים ממש שורפות למשך כמה דקות. רציתי לשאול אם זו תגובה טבעית לשתי התרופות?מדוע לאחר שאני שם לוטמקס יש תחושה טובה בעיין ולאחר שאני שם אופטליסט העיניים שורפות למשך כמה שניות. האם אילו תופעות לוואי ידועות של אופטליסט? יש לציין שיש לי אלרגיה לדשא

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיוועץ ברופא המטפל. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

ריססתי לעצמי את העין עם ספרי הגנה מהשמש של דוקטור פישר, אני רואה חלקית בעין לאחר מכאן זה משתפר לאחר שינה אבל מדרדר במהלך היום, איני רואה בצמוד לאף ויש לי פס שחור לאורך, רק כשאחזור לארץ בחמישי אוכל לראות רופא, עד כמה אלי לדאוג? והאם יש משהו שאני יכול לעשות בנתיים? זה קרה ביום חמישי 27.9 המצב לא החמיר מאז אבל גם לא השתפר ...

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין שיפור יש לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

30/09/2018 | 09:39 | מאת: ויס קלרה

שלום יש לי כאב אם אני נוגעת בין העין בפינה לאף יש לציין שאני סובלת מיובש קשה בעיניים לוקחת תרופות שמיבשות וגם יש לי בעיות עיכול העין לא דומעת לא נפוחה איך ניתן לטפל? אפשר לעשות קומפרסים מסז יכול לעזור? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים הוא ייתן לך המלצות בהתאם לבעיה שלך. פרופ' ישראל קרמר.

30/09/2018 | 09:33 | מאת: ויס קלרה

שלום יש לי כאב אם אני נוגעת בין האף לעיניים ליד גשר האף מה זה חכול להיות אין נפיחות או הפרשות יש לי אגישות בעינייםצבדרך כלל קטרקט יובש קשה אין לי דמעות מרוב יובש בשל תרופות פסיכיאטריות והרזיה גדולה ןבעיות עיכול מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

30/09/2018 | 06:59 | מאת: מרים

שלום, יש לי מתחת לעין אחת נפיחות / בצקת. זה קורה מידי פעם ורק מתחת לעין שמאל. לוקחת כדורים לאלרגיה -כך שלא נראה לי שזאת הבעיה. העין עצמה לא כואבת ולא דומעת רק מתחת לעין נפיחות איך אפשר לטפל ומה יכול להיות הגורם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקתך אין דרך לעזור. יש לפנות לרופא עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

30/09/2018 | 06:42 | מאת: יאיר

שלום, עקצה אותו דבורה בראש - בסמוך לעין. רק לאחר 24 שעות, הבחנתי בנפיחות סביב כל גלגל העין,. האם זה תקין שלקח לזה כ"כ הרבה זמן? שנית - מה ניתן לעשות עם הנפיחות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ולראות כי אין פגיעה בעין. אין לנו דרך לעזור לך דרך המחשב. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

לפני כמה ימים מישהו כיוון אליי לייזר ירוק אל עין הימנית ראיתי מעט נקודות ירוקות לשנייה מיד הורדתי את הראש ואחרי הרגשתי קצת טשטוש וריצוד בעין הימנית יום למחרת הלכתי למיון לבדוק ולהבדק שאין פגיעה בעין הימנית ורופא עיניים בדק ואמר שאין לי פגיעה בכלל בעין הימנית כל בדיקה תקינה כולל הרחבת אישונים כולל בדיקת רשתית הכל תקינה. אני עדיין חושש ואני עדיין מרגיש משהו מוזר בעין הימנית לא כמו שהייתה לפני אולי בגלל זה מלחץ תוך עיני בגלל פגיעה מלייזר האם זה יעבור עם הזמן? או שיש ללכת שוב לרופא עיניים לבדוק ולהבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק אצל רופא עיניים בהקדם. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

28/09/2018 | 22:57 | מאת: אלון

שלום, אני רואה בעין שמאל יותר טוב מימין - הבדל לא גדול אך מספיק גדול כדי שאשים לב בבדיקת ראייה. עשיתי בדיקת ראייה, בשורה האחרונה של ה-6/6 לא הצלחתי לראות 2 אותיות מתוך 8. יש לציין שלא ראיתי את השורה חדה והתאמצתי כדי לראות. בעין השנייה ראיתי את השורה האחרונה בצורה די חדה. רציתי לשאול האם בעל ראייה 6/6 אמור לראות את השורה האחרונה במלואה ובבירור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אצל רוב האנשים הראייה שונה בכל עין בנפרד וכמובן בשתיהן יחד. לא כל בני האדם מסוגלים לקרוא את השורה הקטנה ביותר למרות שחדות הראייה שלהם ברמת 6/6. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

28/09/2018 | 11:11 | מאת: הגר

ד"ר לוינגר היי רציתי לשאול האם לייזר אכן יכול להרוס פיגמנטים מקשתית העין, והאם זה מסוכן ואם יש לי פינגוויקולה קלה בקרנית האם לייזר כזה יכול לסלק אותה, ומה הסיכון המון תודה לך על תשובה

הגר שלום סוג הלייזר המשמש להורדת משקפיים איננו מסוגך לחדור מעבר חרמה של הקרנית, איננו מגיע לקשתית העין. אין קשר בין פינגאוקולה לליזר לשיפור הראייה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

28/09/2018 | 09:59 | מאת: גדעון

שלום, האם העדשות ששמים במכשיר הבדיקה כוללות גם את הצילינדר והזווית או רק את המספר הראשי? אני שואל כי במבט חטוף התרשמתי שאין במגרה ליד המכשיר הרבה עדשות... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו עוסק בשאלות מסוג זה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.