פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
13572 הודעות
12838 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
01/08/2018 | 09:40 | מאת: מיכל

שלום אני נמצאת בטיול בארה"ב כרגע לפני כארבעה ימים קמתי בבוקר ועין ימין שלי הייתה מטושטשת לחלוטין אך זה עבר לאחר כחצי שעה מאז יש לי כאבים בעין ימין באזור העפעפיים ותחושה מוזרה בעין עצמה כמו מעין פזילה קלה וטשטוש קל בראייה לא התייחסתי וחיכיתי שיעבור.. זה כמובן לא עובר, וזה מתחיל להציק לי אני "מודעת" לזה כל הזמן הייתי אצל רופא עיניים היום שאמר שהכל תקין לחלוטין ואין לי כלום אפילו לא דלקת ושזה יעבור רציתי לדעת האם זה דבר נורמאלי ואני צריכה לחכות פשוט שיעבור מעצמו? או שעלי לעשות בדיקות נוספות? ואם כן איזו בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין שיפור והראיה אינה תקינה, אז מומלצת בדיקת עיניים חוזרת. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

31/07/2018 | 20:10 | מאת: מיכל

אני בת 58 בדיקת עיניים אחרונה תקינה מעבר לדלקת עפעפיים. האם לדעתך מומלץ לעבור בדיקה שדה ראיה .מאחר ואף פעם לא עברתי בדיקה כזאת. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיבה לבדיקת שדה ראיהכדיגרה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

31/07/2018 | 14:34 | מאת: ל.

שלום . בזמן טיסה לחול פץחתי בקבוק מים ובגלל הלחץ שנוצר בבקבוק הפקק עף לעין שלי . באותו רגע זה היה מבהיל אבל לאחר שניה לא כאב כלום ולא הבחנתי בשינוי בראיה . לא הלכתי לרופא כי הייתי בחול . האם מסוכן למרות שלא כאב כלל ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא היו כאבים, ירידה בראיה או כל סימן אחר, סביר שלא נגרם נזק. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

היי שלום, נכנסה לי טיפת אקונומיקה לעין לפני חודש חצי. מאז יש לי נימים בולטים בלבן של העין. האיזור של הנימים צורב ומגרד כל הזמן ויש יובש תמידי באיזור. הרופא שבאתי אליו לפני יומיים אמר שאין לי כלום -רק בגלל שלא איבדתי את הראייה ואין נזק רציני כביכול. אני אובדת עצות הוא לא הביא לי תרופה ולא הסביר כלום. אשמח אם תוכלו לעזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לגשת לבדיקה מקיפה אצל רופא עיניים. צוות רשת עיניים.

שלום ד״ר , אני בת 21, מטופלת ברואקוטן כבר 7 חודשים לאורך הטיפול סבלתי מיובש בעיניים והשתמשתי בטיפות ״ריפרש טירס״ ללא חומר משמר לפני שלושה ימים היובש החמיר וחשדתי שמדובר בדלקת וניגשתי לרופא עיינים - הוא שלל דלקת אבל אמר שסובלת מיובש ונתן לי טיפות סיסטיין באלנס שגרמו לי לרגישות וצריבה , חזרתי להשתמש בריפרש אך ללא הקלה ניכרת האם יש מקום להמשיך בטיפול של הריפרש?האם היובש הוא מצב הפיך במידה ואפסיק לקחת את הרואקוטן? שאלה אחרונה וחשובה - האם אתה ממליץ על טיפול הילו קומוד לטיפול ביובש בעיניים רגישות? תודה רבה , שירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול בראקוטן ידוע כי מייבש את העיניים. יש להגביר את הטיפול בטיפות עיניים מסוג הילוקומוד כל שעתיים למשך שבוע. וג'ל סיסטיין לפני השינה בלילה. אחרי שבוע ניתן להוריד מינון ל4 פעמים ביום וג'ל לפני השינה. ניתן לרכישה ללא מרשם. במידה והטיפול לא עוזר יש לגשת לרופא המטפל לברור בהמשך טיפול בראקוטן. בברכה, צוות רשת עיניים.

30/07/2018 | 10:37 | מאת: אני

שלום, אובחנתי עם מחלת גרייבס לפני 3 חודשים. נמצאת בתהליך לאיזון בלוטת התריס שנמצאת ביתר פעילות. בדיקת ראיה ושדה ראיה תקינות. בימים האחרונים אחת העיניים שורפת לי מאוד. יש תחושה של משהו בעין. טיפות להרטבה לא מועילות כלל. האם יש דרך להקל? האם זה חלק מהתופעות של גרייבס?. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה
15/08/2018 | 23:26 | מאת: אני

עדיין ממתינה לתשובה

בגרייס יכול להיות יובש, אך אם אין שפור במצב הצריבה לאחר טיפות לחות, מומלצת בדיקת עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

30/07/2018 | 00:57 | מאת: Os19

היה לי שטף דם בעין שהתפתח לדלקת במשך חודשים שעברה וחוזרת אדמומיות כל כמה ימים עם טבעת אדומה מסביב לעין והימים אדומים בולטים בלובן של העין

לקריאה נוספת והעמקה
30/07/2018 | 01:00 | מאת: Os19

נימים* אדומים מסביב לעין, מה אני צריך לעשות ?

שלום רב, רק לאחר בדיקה מקיפה אצל רופא עיניים מומחה קרנית, ניתן יהיה לקבל מענה. בברכה, צוות רשת עיניים.

אז ככה ביום שני שעבר התחלתי להרגיש שאני רואה מאוד מטושטש לא הבחנתי באיזה עין ובמראה לא היו שום סימנים של משהו חריג לאחר כמה ניסיונות של שטיפה לעין ראיתי שהמצב נשאר כפי שהוא וסחבתי עם זה יום למחרת התעוררתי עם עין קצת נפוחה ואדומה, הסובבים איתי וחבריי לעבודה טענו שזה נראה כמו שעורה שמתי משקפי שמש והמשכתי את היום בעבודה אך במהלך היום הרגשתי כבר כאבים עד לצהריי היום שם כבר לא יכולתי לסבול את הכאב ומיד לאחר העבודה פניתי למיון שם להפתעתי הרופאה ישר אמרה שיש לי חתיכות מתכת חלודה במרכז העין היא הוציאה לי חלק, הביאה לי מרשם למשחה בשם סינטומיצין וטיפות עיניים בשם ויגה מוקס וחבשה לי את העין ואמרה לי להגיע יום למחרת למרפאות חוץ להמשך טיפול, הגעתי יום למחרת שם רופאה אחרת הוציאה לי את כל השאר והורידה לי את התחבושת. במהלך כל הימים האחרונים חשתי סבל נפשי רב כי העין לי אדומה לא נראית פצועה או סגורה (אולי ממש מעט) אבל חשבתי סבל כי הרגשתי שבקושי יש שיפור, היום החלטתי ללכת בכל זאת שוב לרופא עיניים במרפאה שם נבדקתי בבדיקת ראיה שהתוצאות שלה 6/6 בשני העיניים אך בעין ימין עדיין היה לי טשטוש וסינוור, אבל הצלחתי לראות את המספרים כשהם. אבל לשמחתי השיפור פתאום הופיע יותר מאוחר היום, אבל עדיין הסינוור קיים, אולי לא ברמה כמו שהייתה, גם הטשטוש, בלילה בעיקר מהפנסים של הרכבים והתאורת רחוב חשוב לי לציין שתמיד בלילה הייתי רואה טוב אבל תמיד מסונוור (לא מטושטש) וגם חשוב לי לציין שכבר נפגעתי בעבר בעיניים גם מגוף זר וגם מחבטה חזקה שחטפתי באחת העיניים (לא זכור לי איזה) השאלה שלי בעצם היא כזאת - כמה זמן באמת ההחלמה ? וגם עדיין למה אני מרגיש די מוזר ואני יודע שאני בסך הכל רואה טוב אבל יודע שאמור לראות יותר טוב ? גם בבית חולים בבדיקות ראיה שעשיתי בעין שמאל 6/6 בעין ימין 6/7.5 אשמח קצת להסבר יותר מפורט להבין את המצב שבו אני נמצא..תודה מראש ! וגם חשוב לי לציין שבמהלך השבוע הרגשתי סוג של החלמה אך זה חזר לאותו מצב.. ורק היום הרגשתי החלמה קצת יותר טובה אך בין לבין זה היה נראה אותו הדבר.. בקיצור זה מצב שהוא מאוד מוזר לי..

לקריאה נוספת והעמקה

גם חשוב להוסיף שכבר קיימת לי צלקת מהוצאת גוף זר בעבר- יש לזה השפעה לראייה ? וגם לגבי אותו פצע שנוצר בקרנית האם הוא יותיר צלקת שתשפיע על הראייה ? ואני מוסיף על זה שעין שמאל שלי בצידה השמאלי קצת אדמומית באופן די קבוע.. תודה מראש אם תאירו את עיניי ותעשו לי קצת סדר בעניינים..

לאחר הוצאת גוף זר יכולה להשאר עכירות עדינה שגורמת להפרעה בראיה. עם הזמן העכירות לרוב נספגת והראיה צמסתדרת. אם הראיה היא 6/6 אז נשמע שההחלמה טובה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

אבל העכירות מתבטאת בכך שאני רואה מסונוור וקצת מטושטש אני שוב מדגיש אני חש שיפורים שבאים והולכים ובדרגה מאוד איטית אשמח לתשובה קצת יותר מפורטת תודה מראש שוב !

יש לפנות לרופא המטפל. צצות רשת עיניים.

מחקו לי את השאלה, למה?

לקריאה נוספת והעמקה
30/07/2018 | 14:34 | מאת: אנה שלום

נא כתבי את שאלתך בשנית

שלום רב, כמו שרשמו לך השאלה אינה מופיעה בברכה, פרופ' ישראל קרמר

29/07/2018 | 13:56 | מאת: דנה

אתמול בבוקר אכלתי כמות גדולה של אוכל עד שהתפוצצתי. ואחר כך הופיע לי נקודה אדומה בעפעף התחתון. הנקודה האדומה הורסת לי את כל הפנים ומכערת. האם נקודה אדומה בעפעף התחתון נוצרה ממאמץ? איך אפשר להוציא את הנקודה האדומה? זה נראה כמו נקודת חן בצבע אדום. וזה לא עובר! האם זה יהיה לי כתם לכל החיים מתחת לעין? איך אפשר להוציא את הנקודה האדומה מתחת לעין בשק הדמעות?

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקה לא ניתן לדעת בודאות, אך התלונה נשמעת כמו דימום שיספג עם הזמן. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

RE: האם דימום בעפעף התחתון נוצר מההקאה?

RE: האם נקודה אדומה בעפעף התחתון נוצר מההקאה?

ללא בדיקה אין דרך לעזור. צוות רשת עיניים.

28/07/2018 | 22:53 | מאת: שני

היי..אני חולת fmf שמטופלת בכולכיצין. האם יש איזשהי השפעה על האפשרות לניתוח לייזר בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם המחלה מאוזנת אז אין בעיה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

28/07/2018 | 17:19 | מאת: יאיר

שלום, אני אחרי טיפול לייזר לקרע ברישתית. כמה זמן מחזיק הלייזר ? האם אני אמור לבצע בדיקות שגרתיות כל תקופה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב אין צורך בטיפולים נוספים. מומלץ מעקב שגרתי אצל רופא עיניים. ד״ר מיכאל היימס

28/07/2018 | 15:20 | מאת: שחר

היי לפני מספר ימים הופיע לי שטף דם בעין, היום שטף הדם נראה קטן יותר משהיה אך הופיע לי גם צבע צהוב בנוסף לאדום. האם זה חלק מההחלמה של שטף הדם או שכדאי לי לפנות לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלת לעבור בדיקה מקיפה אצל רופא עיניים. ללא בדיקה אין דרך לאבחן את הבעיה. צוות רשת עיניים.

27/07/2018 | 19:00 | מאת: שב

לפני חודש עברתי ניתוח קטרקט בלייזר, ומאז הראיה בעין מטושטשת ובבלל לא יכולה לקרוא בה. לפני הניתוח קראתי והראיה הייתה צלולה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לרופא המנתח, יתכן ויש צורך בהתאמת משקפיים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

חבר שלי, רוקח במקצועו, סובל מזה מספר חודשים מטשטוש ראייה קבוע ובדרגה קבועה. הבחור עבר את כל הבדיקות האפשריות ומסתבר שהכל תקין, (הרשתית, הקרנית, לחץ תוך עיני, אופטומטריה ועוד). מה עוד מומלץ לבדוק בכדי לברר את הסיבה לתופעה הזו?

אם בבדיקות עיניים הכל תקין אז מומלץ לפנות לרופא משפחה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

26/07/2018 | 23:43 | מאת: אלון

שלום ד"ר בעין אחת לאחרונה שמתי לב שאחרי כל מצמוץ, יש יותר זמן של חושך בעין עד שמתחיל לראות, כמו DELAY כזה. עין שניה יותר מהירה. זה קשור לעין עצמה או לאיבר שמכסה אותה (כאילו זה שנסגר ונפתח על העין)? יש צורך לבדוק?

אינני מכיר תופעה זו. ככל הנראה אין קשר לעין. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

26/07/2018 | 18:40 | מאת: ישראל

אני בן 28 ומאז שאני זוכר את עצמי אני סובל מעיניים אדומות אך בזמן האחרון זה נהיה גרוע יותר ויותר הלכתי לרופא והוא אמר לי שכנראה פיתחתי אלרגיות לאבק וחום הוא נתן לי טיפות עיניים שלא עוזרות ורק מחמירות את המצב , בנוסף ניסית להשתמש בוויזן על מנת להעלים את האדום שבעיין וזה גם לא ממש עוזר. כמו כן יש לי כמה סימנים אדומים שמופעים באופן קבוע . אשמח לעזרה אני כבר לא יודע מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לתת עזרה במקרה זה לחא בדיקת עיניים מלאה בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

26/07/2018 | 17:54 | מאת: שרון

בת 42, מרכיבה עדשות כבר 30 שנה, מספר -13 עם צילינדר. לפני 3 חודשים סבלתי מדלקת בעין שמאל שעברה עם אנטיביוטיקה. קצת אחרי התחלתי לסבול מגדר בעפעף, שמתבטא גם בחוסר נוחות בעין, הרגשה של גוף זר, אי סבילות לעדשה. לפעמים הגדר חזק יותר דווקא בזווית העין. בנוסף עברתי בעבר ניתוח לתיקון פזילה ולאחרונה הצלקת בעין בולטת יותר ונראה קצת כמו ״מדרגה״ בעין. הייתי אצל רופאים רבים שתחילה אמרו שזו דלקת, אחכ אלרגיה. שום טיפול לא עזר לי. עברתי מעדשות רכות לקשות, עדיין העין מפרישה חלבונים על העדשה ויש גרד. מקריאה בד״ר גוגל, התחלתי לחשוב שאולי זו דלקת עפעפיים ( רק בעין אחת). אשמח לחוות דעת. משקפיים במספרים שלי, זה ממש לא אופציה לצערי . יש לי גם קרטוקונוס גבולי ומשקפיים לא נותנים פתרון

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים לוקח זמן רב לעין להתאושש לאחר דלקת. יכול להיות מצב של יובש ואז יעזור לשים טיפות לחות ללא חומר משמר שניתן לשים על העדשות וקומפרסים למים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

25/07/2018 | 23:46 | מאת: אסף

אהלן, אני בן 21, בריא באופן כללי. היום במהלך אימון התחילה לי סחרחורת, דבר שכבר קרה בעבר, אבל הפעם התלווה לזה איבוד כמעט מוחלט של הראייה למשך זמן קצר, אולי דקה או שתיים, עד לרמה שבקושי אפשר להבחין בצלליות ובתזוזות. יש לי משקפיים לראייה מרחוק (1.25-1.5 אם אני לא טועה), אני אוכל בריא יחסית ומתאמן באופן סדיר. לא קרה לי משהו דומה בעבר. רציתי לדעת מה יכולה להיות הסיבה וכמה דחוף שאראה רופא בעניין. אני בצבא אז לקבוע תור לרופא יכול לקחת זמן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, איבוד ראייה פתאומי לזמן קצר לאחר אימון גופני מתפתח כתוצאה משינויים בזרימת הדם למוח הראייה. ממליץ לך לעבור בדיקות כלליות מקיפוץ, כולל ECG במאמץ+ECHO לב+ECHO במאמץ וייעוץ קרדיולוגי. כדי לשלול בעיית לב או בעורקים הקשורים ללב. בנוסף בדיקה מלאה אצלה רופא עיניים כולל הרחבת אישונים. תקבע בבקשה תור בהקדם לרופא היחידה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

25/07/2018 | 22:19 | מאת: יפה

היי אני בת 23 בריאה בד"כ מהילדות גלגל העין שלי הוא לא לבן צח לפעמים אנשים מעירים לי שהוא טיפה צהוב אבל בהיר מאד.ואני חושבת שזה משהו שהוא לא כל הזמן אלא בא והולך עשיתי בדיקות דם שקשורות לכבד והכל בסדר אבל הייתה איזשהי הערה שיש חומר שמופרש באופן קצת מוגבר אבל אין מה לדאוג האם אני באמת צריכה להשאיר את זה ככה? ישנם איזשהם סיכונים? זה מעיד על חוזק או חולשה של הכבד? והאם יש בעיה שאקח איזשהו כדור טבעי לבעיות פוריות שיש בו את הצמח קוהוש השחור? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ישנם מקרים של גוון צהבהב של הלחמית ללא סיבה ברורה. ממלית לעבור בדיקות דם מלאות של הכבד. במידה והבדיקות תקינות מדובר בצבע הטבעי של העין (מולד). אין כל דאגה אם הכל תקין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

עד לפני 5 חודשים לערך לא היו לי בכלל בעיות בעיניים. התחלתי להרגיש צריבה ואדמומיות וקיבלתי 2 שבועות פרדפורטה. אחרי 3 שבועות שוב אותו סיפור : עיניים אדומות עפעפיים נפוחים קיבלתי fml. ל 10 ימים. רגיעה של שבועיים ואז שעורה ודלקת ושוב פרדפורטה. בקיצור כל הזמן דלקות חוזרות ונשנות מלווה עיניים יבשות. איך אני לא יוצאת מזה? מה הטיפול הנכון ? או מה הטיפול הלא נכון במה שאני עוברת? 5 חודשים בערך של דלקות חוזרות ונשנות. העניין כבר הפך למטריד ולאי נוחות בלשון המעטה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב במקרה של דלקת כרונית של העפעפיים והלחמית אני ממליץ על ניקוי העפעפיים עם מגבוני עיניים מיוחדים מסוג איי קאר בייבי של ד''ר פישר, בוקר וערב. וכן טיפול ממושך בטיפות זיילט _(סטרואידים מוחלשים) שמכילים גם אנטיביוטיקה 3 פעמים ביום לחודש, עוד חודשיים 2 ביום, עוד חודשיים פעם ביום ואז להפסיק. ניתן גם לשטוך את העיניים עם תחליפי דמעות ללא חומר משמר מסוג בפאנטן 4-6 פעמים ביום. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

25/07/2018 | 15:31 | מאת: נועה

שלום, כבר תקופה שאני סובלת מכאבים והפרעות בעיניים שמופיעים בפתאומיות וחוזרים שוב. מרגישה מעין ״דפיקות״ על העיניים והעפעפיים. האם ידוע לכם מה זה? ממה זה נובע? אשמח לתשובה! תודה מראש!

קשה לקבוע במה מדובר. יתכן ויובש בעיניים.

שלום, אני בן 19, כבר שנתיים - שלוש אני מאובחן סובל מדלקות אלרגיות בלחמית. תחילה האלרגיה הייתה מתפרצת בעיקר בעונות מעבר אך בשנה האחרונה זה קורה בצורה כרונית - כלומר במהלך כל השנה אני סובל מגירודים, עיניים מאוד אדומות ונפוחות. יש לציין שאני אלרגי לקרדית האבק וללענה. במשך שנים ניסיתי טיפות שונות כמו רלסטט ואופטילסט. במקביל הייתי מקבל לתקופות קצרות(שבוע שבועיים מקסימום) תרופות שמכילות סטירואידים כמו זיילט ומקסיטרול. יש לציין שלאחר השימוש בסטרואידים הייתי עושה הפסקות ולא משתמש בהן. לפני כ4 חודשים בעקבות התפרצות חריפה קיבלתי לוטמקס לשלוש שבועות וכרומואטיק. הלוטמקס עזר והאלרגיה נעלמה בערך לחודש אך לאחר חודש שוב חזרה. כתוצאה מכך קיבלתי שוב לוטמקס לשבועיים(הלוטמקס גם במקרה הזה עזר מאוד והעיניים היו לבנות לגמרי ללא גירוי בכלל) ועדיין כרומופטיק(בטענה שלוקח לכרומופטיק זמן להשפיע). לאחר כחודש וחצי לאחר השימוש בלוטמקס חזרה האלרגיה בצורה חריפה - עיניים מאוד אדומות ומגרדות. כתוצאה מכך החליטו לתת לי אופטילסט. כבר שבוע עבר והאופטילסט לא ממש עוזר - העיניים אדומות(אולי קצת פחות מההתחלה אבל עדיין אדומות ברמה בינונית-גבוהה) ובעיקר בשעות הערב והבוקר המוקדמות הן נהיות נפוחות. אני מכיר את הסכנות שבלקיחת סטירואידים(לחץ תוך עיני שמשפיע על קטרקט וגלאוקומה) ובאמת אינני מעוניין להשתמש בהם באופן קבוע(כרגע הIOP הוא 16). יש לי מספר שאלות: 1) האם שימוש והפסקה של סטרואידים נחשב לשימוש קבוע? כלומר אם למשל משתמשים בלוטמקס לשבועיים ולאחר חודש של הפסקה משתמשים שוב לשבועיים - האם זה פחות חמור משימוש קבוע או שגם זה בעייתי? 2) כרומופטיק ורלסטט לא עזרו בכלל, עם אופטילסט נראה שיפור מזערי אך עדיין העיניים אדומות מאוד ונפוחות. האם יש טיפות אחרות ללא סטרואידים שאפשר להשתמש? ואם כן אז מה ההבדל? למשל מה ההבדל בין פתנול ואופטילסט אם שניהם אנטי היסטמינים? 3. מה עושים במידה וגם טיפות אחרות לא עוזרות? 4. האם אפשר במקביל לטיפות העיניים האנטי היסטמיניות(כמו אופטילסט) לקבל אנטי היסטמינים בכדורים או משהו יותר חזק שיעזור לצמצם את התגובה האלרגית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול בסטרואידים לסירוגין פחות מסוכן מטיפול ממושך עדיין שימוש לטווח ארוך יכול לגרום לנזק. יש להדגיש כי טיפות לוטמקס הן טיפות מסוג חלש ואין לחשוש מהשימוש בהן לזמן ארוך. יש לעקוב באופן קבוע אחר הלחץ התוך עיני ואחרי התפתחות קטרקט. אין טיפות יעילות יותר מטיפות סטרואידים. טיפות מסוג אנטיהיסטמיניות יש לקח בקביעות 3 פעמים ביום כל השנה. השילוב בין סטוראידים לאנטיהיסטמינים הינו חובה. אפשר לנסות אנטיהיסטמינים דרך הפה אך לא בטוח שזה יעזור.

ד"ר קרמר שלום, תודה רבה על התשובה המפורטת. אני כבר מטופל כחודשיים עם אופטילסט פעמיים ביום. לפני חודש חלה החמרה אז קיבלתי לוטמקס לשבועיים - 3 פעמים ביום. לאחר השבועיים החליטו שאני ארד מהלוטמקס בהדרגה - שבוע אחד 2 טיפות ביום ושבוע נוסף טיפה אחת ביום. כלומר שימוש כולל של חודש במינון יורד. הiop לפני תחילת הלוטמקס עמד על 14 והוא לא השתנה לאחר השימוש בו. כעת - שבוע בלבד לאחר הפסקת הלוטמקס (במקביל להמשך שלי עם האופטילסט) חלה החמרה ותגובה אלרגית שכוללת אדמומיות רבה בעיניים, רגישות. לרוח, עפעפיים נפוחות, וצריבה. אינני יודע כבר מה לעשות ומה האפשרויות שלי. האם תוכל לפרט מה אפשר לשקול לעשות? אולי טיפול של סטרואידים רק במידה ויש החמרה(רק ליום-יומיים ואז הפסקה עד שחוזרת התגובה)? האם טיפות אחרות אולי יעשו את העבודה יותר טוב מהאופטילסט שלא מצליח לשמור עליי מהאלרגיה לטווח הארוך? תודה רבה, ליאון

25/07/2018 | 07:18 | מאת: מטייל

שלום רב, בעלי עיוור בעיין אחת כתוצאה מהפרדות רשתית מלאה כבר כמה שנים. מטופל באופן קבוע בטיפות קוסופט. בשבוע הבא אנחנו יוצאים לקירגסטאן ובהכנה הומלץ לנו לקחת כדורי גובה. (הגובה המקסמלי בו נהיה 3000מטר). קיבלנו כדורי בשם uramox ובין השאר נאמר שהן עלולות להשפיע על לחץ תוך עיני. האם עלולה להיות לכך משמעות זו או אחרת על העיין המטופלת? תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אלה כדורים שמורידים את הלחץ התוך עיני (מרכיב כמו בקוסופט אבל בכדור). אז אין בעיה לקחת הכדורים בנוסף לטיפול קבוע. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

24/07/2018 | 11:42 | מאת: אילנה

שלום. אני סובלת מיובש בעיניים לא ברמה קשה. האם קומפרסים עם מים חמימים יכולים לעזור ? האם מותר לשטוף את העיניים במי ברז פושרים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קומפרסים חמים יכולים לעזור. אין בעיה עם מי ברז

24/07/2018 | 07:00 | מאת: לבנה

מזה 3 חודשים סובלת מתופעת עיניים אדומות מקבלת סטרואידים למשך שבועיים העין נרגעת ולאחר שבוע שוב עיניים אדומות שוב לוטמקס או סטרואידים אחרים והסיפור חוזר על עצמו. ככה 3 חודשים לפחות. יש לציין שהטיפות עצמן בגלל חומר משמר מגבירות אדמומיות. מקבלת כל כך הרבה טיפות והדלקות לא עוברות בכלל. מין רוטינה של עיניים אדומות..טיפות..החלמה אחרי שבוע שוב אותו סיפור. מה אני עושה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לבדיקת עיניים

23/07/2018 | 22:11 | מאת: שמואל

שלום רב, מזה תקופה אני סובל מיובש בעיניים (אני כשנה לאחר ניתוח PRK - היובש החל מאז). הרופא שניתח אותי ביצע מספר בדיקות וראה שאני לא סובל מיובש (מבחן המקלות + מבחן הבודק איך הטיפה נפרסת על העין ותוך כמה זמן מתאדה). כיוון שלא קיבלתי מענה הולם, קבעתי תור לרופא מומחה בארץ, שקבע כי שתי בלוטות שומן (בכל עין) סתומות וכנראה שזו הסיבה. על מנת לפתוח אותן (ולנקות את השאר), הוא דרש שאקבע תור חדש, וכמובן שההליך כרוך בתשלום לא מועט. לכן, מבקש את חוות דעתכם הכנה: 1. האם רק שתי בלוטות סתומות (מתוך כמה עשרות שיש) באמת יכולות לגרום לתחושת אי נוחות כזאת? 2. האם יש דרך לפתוח את הבלוטות באופן עצמאי או שאין מנוס מלבצע את ההליך אצל הרופא? 3. בהנחה ואבצע את ההליך, ועדיין ארגיש יובש - מה עוד יכולה להיות הסיבה? אני מרגיש שאני מגיע למבוי סתום מבחינת פתרונות.. היש עוד שיטות בעולם הרפואה שתוכלו להמליץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לנסות קופרסים חמים, לעיתים זה עוזר בפתיחת הבלוטות

23/07/2018 | 18:13 | מאת: חגית

שלום רב, אימי בת 80. רואה בעין אחת וסובלת מלחץ תוך עיני. האם מותר שתהיה מטופלת בשתי סוגים של טיפות עיניים קומביגן + ספלוטן ? אין התנגשות ביניהן מבחינת המרכיבים ? לא יכול להיגרם לה נזק? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין כל בעיה בשילוב סוגי הטיפות. ההפך השילוב שלהן מוריד את הלחץ התוך עיני בצורה די יעילהץ בברכה, פרופ' ישראל קרמר

22/07/2018 | 19:28 | מאת: ליאןר

שלום רב. בן 32, אובחן לי קרטוקונוס לפני עשור. הומלץ לי על קרוס לינקינג וסירבתי. לאחר 5 שנים ומספר מיפויי קרנית הגעתי שוב לרופא עיניים שאמר לי שכבר לא צריך לעשות, כי בגילי המחלה עשויה להיעצר לבד עקב חשיפתי הגדולה בכל אופן לקרני uv. לפני שנה חשתי החמרה, ניגשתי לבצע שוב מיפוי קרנית ופניתי לרופא בבילינסון שהמליץ לי לעשות את הניתוח הנ"ל כדי למנוע החמרה. עין שמאל חמורה יותר מעין ימין. רואה סביר עם משקפיים. לפעמים מטושטש. ללא משקפיים רואה ממש גרוע. לא מצליח לשים עדשות בכלל. מספר שאלות: 1. האם עדיף לבצע את הניתוח באופן פרטי או שניתן לסמוך על הרפואה הציבורית בנושא זה? אני עם ביטוח רפואי פרטי. קצת חושש לכן שואל ומתייעץ, בכל זאת עיניים. ולא אומרים מי הרופא המנתח מראש ומעדיף ביטחון בתהליך. 2. האם בניתוח מבצעים את 2 העיניים או נהוג רק עין אחת? יש לי כאמור ב 2 העיניים כמעט בחומרה זהה. 3. מה הסיכון הקיים לאחר הקרוס לינקינג? זו פעולה פולשנית שיכולה לגרום נזק במידה ולא מתבצעת כראוי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש המלצה לעשות את הפעולה אם ישנה החמרה, אפשר בהחלט ברפואה הציבורית ועושים כל עין בנפרד. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

22/07/2018 | 08:25 | מאת: שחר שלומי

היי עברתי ניתוח לייזר לתיקון ראייה לפני כחודש. לאחר שבוע כבר הרגשתי שאני רואה מעולה אבל לפני שלושה ימים אני מרגיש שוב שיש ירידה באיכות הראיה וטשטוש. בלילה גם אני רואה עצמים רחוקים בצורה כפולה. האם זה מצב נורמלי (התיקון והחזרה לאחור)?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר ביובש בעיניים, אם אין שיפור לאחר טיפות אז מומלצת בדיקה במכון הלייזר. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/07/2018 | 20:25 | מאת: inbalel

ערב טוב, בבדיקה בשתי עיניים נמצא קמירות יתר תחתונה היכולה להתאים לקרטוקונוס סמוי. מימין עובי קרנתי 517 מיקרון, שמאל 565 מיקרון. האם זה דורש טיפול מיוחד, מעבר למעקב? מה המשמעות של זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש חשד לקרטוקונוס אז מומלץ מעקב כולל צילומים חוזרים, במידה ואין שום התקדמות אז אין צורך בטיפול מיוחד, במידה וישנה התקדמות של המחלה בבדיקות חוזרות אז מומלץ על טיפול לחיזוק הקרנית בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/07/2018 | 20:02 | מאת: קרין

בת 20 היה לי קטרטקט מולד עשיתי ניתוח בעין אחת למרחק והשנייה לטווח הביניים הניתוח לא יצא כמו שרצינו ויש לי מספר גדול לקרוב ויש לי משקפיי קריאה לא התרגלתי לעניין קשה לי לקרוא וליהות במחשב אפילו להתאפר אני בקושי רואה ומאוד קשה ככה לתפקוד היומי האם יש פתרון ניתוח חוזר זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן אפשרויות לתיקון למשל השתלת עדשה נוספת או ניתוח לייזר, אך בכדי לקבוע מה הדרך הטובה ביותר יש לגשת לבדיקת עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

20/07/2018 | 19:57 | מאת: יעל

כבר כמעט שנתיים מרגישה כובד בעייפות בעיניים וקושי פוקוס . מתלווה לפעמים בכאבי ראש עמומים עשיתי סריקה לרשתית של העיניים הכל יצא תקין, עשיתי סיטי אם אר איי והכל יצא תקין, אפילו בדקתי שמיעה וחוליות בצוואר צילום הכל תקין,וטיפות לסיכוך העיניים. יש לי עין אחת עצלה מלידה , ועשיתי ניתוח לייזר לשפר ראייה בה לפני כשנה . בת 25 בריאה בדרך כלל אני כבר אובדת עצות, והחוסר פוקוס מתלווה גם ברגישות ייתר לאור ויש גם סוג של כאב עמום מתחת לגבה בזה באזור ארובת העין. מה זה יכול להיות? אני כבר מיואשת, בתודה מראש יעל

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקת עיניים בכדי לאבחן את הבעיה.

20/07/2018 | 13:44 | מאת: שמעון

מצב לאחר הרעלת עופרת מחלה מקצועית הוכרתי במלל על יתר לחץ דם ולחץ תוך עיני ופגיעה ברשתית ן שינויים ניוניים ברשתית עין ימין . האם ירידה בראיה כשורה לשינויים ברשתית עין או ב0גלל לחץ דם אשמח לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש שינויים ברשתית, סביר שהם הגורם לירידה בראיה, י.ל.ד לא מאוזן יכול לגרום לארועים אקוטיים של פגיעה בכלי דם והפרעה בראיה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב, בני בן 5 וחצי טוען לעיתים כי הוא לא רואה טוב. האם צריך לקחת אותו לבדיקת עיניים אצל רופא עיניים או ללכת לאופטמיטריסט לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים לילדים לא אופטו' בברכה, פרופ' קרמר ישראל

שלום, אני רוצה לברר כדי להסיר ספק, עברתי ניתוח היפרדות רשתית +גז לפני כעשר שנים. כיום הכל תקין. כמו כן, לאחר הניתוח עברתי טיפול לייזר לעין שלא נותחה כדי למנוע מצב של היפרדות רשתית בה. אני טסה לצפון הודו ומתכננת לשהות ולטייל במקומות גבוהים מעל 3000 מ' מעל פני הים, האם יש בטיול באזורים גבוהים ובטיסה סיכון לרשתית העין? או שמותר ואין כלל בעיה מאחר ועברו 10 שנים מאז הניתוח והגז.. רוצה להיערך בהתאם אם יש סיכון. לא אספיק להגיע לרופא רשתית לשאלות, תור ההמתנה ארוך. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכום בטיול בגובה.

19/07/2018 | 07:27 | מאת: שאלה

ב-20.11.17 נותחתי בעין ימין ניתוח קטרקט. אחרי הניתוח נשאר הבהוב בעין המנותחת בתנוחה מסוימת, רק בשעת קריאה. תשובה ב-OCT יתכן והתלונה נובעת ממנח IOL באישון רחב הנראה בשוליים הIOL הטמפורליים. מבקשת לדעת יותר מה זה ? כי התשובה שקיבלתי היא שהכל בסדר אבל הכל לא בסדר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש לגשת לבדיקה בהקדם! פרופ' ישראל קרמר

18/07/2018 | 16:13 | מאת: מיה

שלום ד"ר בת 26 , בדיקות דם תקינות , בדיקות בלוטת התריס גם תקינות , בדיקת ראיה לפני חצי שנה תקינה 6/6 ... גם עכשיו מרגישה שהראיה שלי עדיין מעולה . מזה כמה ימים מרגישה רגישות יתר במיוחד בשמש אני מרגישה צורך לעשות מבט מסונוור או פשוט לעצום מרגישה כאילו העיניים שלי קלות כאילו עומדות ליפול פשוט קשה לי לתאר את התחושה . בעין שמאל יש לי שתי נקודות או שלוש ממש פיציות בתוך הקישתית אני לא זוכרת כבר כמה זמן הם קיימות "דומות לנמש פיצי" . יש לציין שתמיד סבלתי מיובש . האם יש סיכוי שיש לי גידול בעיניים ? אני בחרדות איומות מחכה לתור הרופא .

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לבדיקת עיניים אצל רופא.

18/07/2018 | 13:01 | מאת: לירז

שלום, אני מתכוונת לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. אני מפחדת נורא כל מי שאני מכירה סביבי שעשה נותר עם בעיה כזו ואחרת.. הגרוע מכל לדעתי עיוורון עין אחת או שתיי העיניים. השאלה שלי האם ניתן לתקן כל בעיה שנוצרת לאחר ניתוח ואפילו עיוורון בעין אחת או שתיים? חייבת לעבור את הניתוח סובלת נורא עם העדשות (כבר 17 שנה איתן יום יום) ומשקפיים לא בא בחשבון. אך אני מפחדת כל כך מהסיכונים בניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

אחוז הסיבוכים הוא נמוך מאוד. עליך לגשת למכון לייזר ולדון בנושא עם הרופא המטפל. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

18/07/2018 | 10:01 | מאת: רוית

שלום דר אובחנתי שיש לי בעין ימין csr אני מרגישה ממול מחשב יותר סיפטומים..וחשה כאב חד בעין שבא והולך ..מודאגת האם המחלה הזאת יכולה להביא לאיבוד ראיה מלא של העין? תודה רבה

ברוב המקרים ישנה נסיגה של הנוזל ללא צורך בטיפול. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

18/07/2018 | 07:15 | מאת: שפרה אטיאס

אני חולה בדלקת פרקים מטופלת בתרופה ביולוגית לאחרונה רואה כפילות וטשטוש בעין שמאל לוקחת סטרואידים פרידנזון 5 מ"ג ופלקוניל לפרקים

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך לגשת לבדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

17/07/2018 | 21:02 | מאת: מורן

שלום יש לי תינוק בן 10 חודשים בשבועיים האחרונים שמתי לב שעין שמאל שלו פתוחה מעט בזמן שינה מה זה אומר ? אני אציין שרואים את האישונים לא את הלבן של העין תודה.

יש אנשים רבים שישנים עם עיניים מעט פתוחות, יש לשים לב שלא מפתחים סמנים של יובש בעין. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

הייתי אצל רופא אחרי שהייתה לי נפיחות בפנים מדלקת והיא יבחן לי אנופטלמוס מינימלי... האם הגוף יודע לסדר עצמו במצב הזה? האם העין תשוב להיות קצת יותר קדימה? בנוסף אציין שהנפיחות לא ירדה באופן מלא..האם התופעה של אנופטלמוס עלולה להמשיך?

לקריאה נוספת והעמקה

אנופתלמוס לא חולף, יש צורך לבדוק את הסיבה לתופעה כדי לדעת האם המצב יציב או לא

16/07/2018 | 21:34 | מאת: אלמוג

שלום רב! סובלת מכאב בהזזת העין עברתי בירור אצל רופא עיניים ונוירולוג ונשללה מחלה כלשהי. אך בעקבות הרמה קלה של הקשתית בנקודה מסויימת נשלחתי לUBM בלשכה קדמית נראה ציסטה בiris+ cilary body בגודל 2 מ"מ במספר 6 וסנכיה במספר 7. האם זה עלול לגרום לכאב בעין???? התור לרופא רק עוד חצי שנה האם הממצא דורש ביקור בהקדם? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אם קיימים ממצאים בבדיקה, יש לגשת לרופא עיניים מטפל בכדי לבדוק את משמעותם בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

16/07/2018 | 12:47 | מאת: אמא לתינוקת

שלום, אני עו"ס בהתפתחות הילד ומטפלת באמא לילדה בת 7 חודשים מאובחנת עם תסמונת גולדנהר,שנולדה ללא עין ואוזן בצד שמאל. האמא היתה רוצה לדבר עם מישהי שעברה עם הילד משהו דומה. האם תוכלו להמליץ על קבוצת תמיכה כלשהי? או מרכז מידע? או משפחה שפנתה ומוכנה לתת טלפון כדי שיהיה אפשר לדבר ולקבל עידוד ופרספקטיבה של מישהו שנותח? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי אך אינני מכיר. אנסה לחפש איש קשר ובמידה ויהיה אז אעביר את הפרטים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

15/07/2018 | 20:06 | מאת: שני

שלום, היום התעוררתי עם נקודה לבנה, כמו של פצעון בפנים, לקראת הקצה השמאלי של העפעף העליון הפנימי, ממש על ה"פס" (מתנצלת שאיני יודעת איך לכנות זאת). מעט אדמומי. יש מעט תחושת כאב מזערית ביותר בעת מצמוץ או לחיצה באזור. כרגע עושה קומפרסים של תה. האם מספיק? האם לקבוע תור לרופא? על איזו תופעה מדובר בכלל? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע כמו שעורה בעפעף. יש צורך בקומפרסים חמים. אם העין עצמה אדומה או מגורה או שאין שיפור, יש לפנות לבדיקת רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

15/07/2018 | 16:29 | מאת: רוית

שלום דר מה ההבדל בין oct רגיל ל oct אנגיו? איך מתבצע ה oct אנגיו ? אני אמורה לעשות שבוע הבא..האם שמים חומר בעין? או מזריקים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בהזרקת חומר, מכשיר מתקדם יותר אשר יכול לזהות גם את כלי הדם. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

15/07/2018 | 23:05 | מאת: המשך לשאלה בבקשה

זה מתאים לבירור מעמיק של csr?

זו בדיקה טובה מאוד ולא חודרנית

15/07/2018 | 15:14 | מאת: מרקו

ביומים האחרונים הופיע אצלי בשדי הראיה כמו רשת שחורה של כורי עכביש. בלילה כאשר אני מסובב את הראש ימינה שמלאה או עיניים ימינה שמאלה יש לי כמו טבעת הבזק.

התלונות מתאימות לעכיורת בזגוגית ככל הנראה עקב הפרדות בזגוגית. יש לגשת לבדיקת עיניים מחר בבוקר. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

15/07/2018 | 09:53 | מאת: מאיה

בימים האחרונים העין שלי אדומה,לא כמו דלקת אלא התווספו נימים בעין שנותנים מראה שהעין עייפה ואדומה. היה לי חודש שבו למדתי כל היום כולל ספרים ואינטרנט וסביר להניח שהעיניים שלי היו במאמץ גדול. האם הנימים האלו שיצאו יישארו והעין שלי תישאר אדומה או שיש משהו שאפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב מדובר בנימים שמעט התרחבו ולכן האם נראים ויכולים לסגת. אם מדובר בכלי דם חדשים שלא נעלמים אז יש לגשת לבדיקת רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

15/07/2018 | 09:46 | מאת: אילנה

שלום. לפני חודש אובחנה אצלי מחלת הגלאוקומה כנראה בעקבות אובאיטיס וטיפול בסטרודקס. לחץ בעין ימין 26 ובעין שמאל 18. קבלתי טיפול בטיפות duotrav בשתי העיניים. פעם ביום. שאלתי היא כל כמה זמן יש לבצע ביקורת ומדידת הלחץ התוך עייני?

לקריאה נוספת והעמקה

עד איזון הלחץ יש לבצע בדיקות בדחיפות של כל מספר שבועות ולאחר שהלחץ מאוזן עם טיפול קבוע ניתן לבצע בדיקה אחת למספר חודשים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס