פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14108 הודעות
13658 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
15/08/2019 | 16:32 | מאת: חגית

שלום רב, 1.סוכרתית בבדיקת שנה שיגרתית (בדיקה שניה) 2. מסתבר שיש בעין שמאל קטרט צעירים? 3.גם בימין פחות רחב. 4.בעין שמאל הגדירו זאת כקטרקט אחורי?המצריך ניתוח..(על פי 3רופאים שונים שטענו שאין צורך למהר להכניס גוף זר וכו' . בבוא העת לכאן או לכאן הניתוח יקרה) 5.השאלה היא:האם זה נכון לחכות?האם ככל שהקטרט מתקדם ומתרחב יותר מסובך להסירו?מזכירה קטרקט אחורי,אשמח לפירוט"אחורי".? הבנתי שלאחר הניתוח ,יש צורך בעוד פעולה של לייזר? מודה מראש על ההסבר.

את הקטרטקט נהוג להסיר כשהוא מפריע לתפקוד היום יומי וגורם להפרעה, יש צורך בבדיקה, אך סביר להניח שהמתנה לא תגרום לסיבוכים, אך אין אפשרות אחרת לשיפור בראיה בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

בחודשים האחרונים אני מרגישה שנוצר כמו מעטה של ג ל בעין ונוצרה ראיה כמו מבעד לוילון וזה גורם לי לראות מטושטש באותה העין. מה ניתן לעשות?

יש צורך בבדיקה של רופא עיניים בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

15/08/2019 | 10:33 | מאת: ב

שלום ד"ר, לפני מס ימים הייתי אצל רופא עיניים בשל כאבים בעין ימין ומעט אדמומיות בעין שמאל (ללא כאב). לאחר בדיקה, בשתי העיניים: עפעפיים- נפיחות קלה לחמית- גרויה+ תגובה פפילרית עדינה. כל השאר תקין. הוא קבע כי זו דלקת לחמיתית ללא כל מעורבות קרנית- רושם כי מדובר בדלקת אלרגית. הוא נתן לי ג'נטיל, לשימוש לפי צורך, FML למשך שבוע וPATANOL למשך שבועיים. עד שרכשתי את הטיפות, הכאב עבר, ומלבד עקצוץ מדי פעם, אני מרגישה רגיל. יש צורך לשים את הטיפות בכל זאת? תודה!

אם היה חשד לדלקת אלרגית והיא חלפה, אין צורך בטיפול.

כרגע אני רואה מטושטש, זה יעבור?

אם אין שיפור בטישטוש, יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

14/08/2019 | 22:57 | מאת: ד

יש לי בעיה של צילינדר ואמרו לי שכדאי לי להיות עם משקפיים במשך כל היום, אבל החיסרון הוא שאני לא אוכל להיות בלי משקפיים כי אני אתרגל אליהם. אם אני רואה עדיין טוב גם בלי משקפיים כדאי לי לשים את המשקפיים רק כשאני מרגישה צורך בהם או לשים אותם תמיד? (יש לי בעיה עם זה שתהיה לי הגבלה לראות אחר כך בלי משקפיים)

אפשר להרכיב המשקפיים לפי הנוחות, מומלץ להרכיב תמיד בנהיגה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

14/08/2019 | 19:34 | מאת: אור

שלום אבקש לשמוע דעתך/כם לגבי עדשות מעכבות עליית מס. לנערה. בבדיקה עלה המס ל 5. נבדקה ואין שום מחלה. האם יעזרו/האם הוכח שבאמת מועילות? האם העדשות בטוחות? האם יש סכנות? האם כדאי? תודה א

לא ידוע לי על עדשות מגע המאיטות עליה במספר.

14/08/2019 | 09:38 | מאת: נורית

שלום, לאחרונה יש לי מעין רעידות בעיניים, בעיקר בעין ימין. האם יכולה להיות לכך משמעות ונדרשת בדיקת רופא?

לרוב מדובר בתופעה שחולפת. במידה ואין שיפור אז יש צורך בבדיקת רופא עיניים.

שלום, יש לי תינוקת בת 7 שבועות ואתמול נתתי לה טיםות בייביזים לגזים דרך הפה ובגלל שהייתי מעליה נשפכה לה טיפה אחת לתוך העין. היא בכתה ולא הצליחה לפתוח את העין עד ששטפתי לה אותה עם מים. אני דואגת נורא וחוששת שתיפגע לה הראיה בעיקר בגלל החומרים שיש בבייביזים שכוללים בין היתר מעט אלכוהול. אשמח להתייחסותכם. תודה!

אם העין נראית עדיין מגורה, אז יש צורך בבדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

היי, לפני שלוש שנים בערך עשיתי בדיקת ראייה והיה לי מספר נמוך של צילינדר, אחרי השלוש שנים עשיתי שוב בדיקה והמספר גדל לי, בערך 2. לא נהגתי להרכיב את המשקפיים כל היום רק כשהרגשתי שאני צריכה. אמרו לי שאני אצטרך להרכיב אותם כל היום, האם העיניים שלי יפתחו תלות במשקפיים ואחרי כן יהיה לי קשה מאוד להסתדר בלעדיהם? תודה רבה.

אם יש שינוי בצילינדר, יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים. אם קיים צילינדר ומרכיבים משקפיים, המח מרגיש נח יותר עם תמונה חדה ולכן הטישטוש הקיים ללא משקפיים יותר מפריע.

ערב טוב, אני רופא שיניים ולאחרונה קיבלתי הצעה לרכישת לופות (משקפי הגדלה) בכדי לעסוק בכירורגיה, וישנה אפשרות של הוספת תאורה אולם חלק מהספקים/רופאים אומרים ששימוש בתאורה באופן קבוע הורס את הראייה לטווח הרחוק, וחלק אף אומרים שהשימוש בלופות עצמן (הגדלה 2.5-2.8) הורס גם כן. חיפשתי מחקרים בנידון אך לא מצאתי תשובה חד משמעית. האם אפשר לעזור ולשפוך אור על הנושא?

אין סיבה שתאורה על הלופה תפגע בראיה. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

שלום ד"ר, בת 27, בריאה בדכ, נוטלת פרוגילוטון מה5-8 בשל ווסת לא סדירה לאחר לידה(5 חודשים אחרי לידה רגילה). לפני כמה ימים החלו לי כאבים בעין ימין. הכאב דומה לכאב שיש כשיוצאים לשמש.. כואב לי בעת הזזת העין, מצמוץ ולמגע (בעפעף ובייחוד בחלק הקרוב לאף). מלבד זה אין אודם/גרד/הפרשות/הפרעות בראייה חלילה או כל תופעה אחרת. למרות זאת, אתמול בלילה הופיע אודם בתוך העין השנייה, אך ללא כאבים או תופעות אחרות. תור לרופא עיניים יש רק לנובמבר. מה אתה ממליץ לעשות? האם זה נשמע כמו משהו שסובל דיחוי עד נובמבר? האם יש טעם ללכת לרופא משפחה שיסתכל? תודה!

עוד אציין כי אני מרכיבה משקפיים לרחוק (רק כשאני מסתכלת במחשב או בטלוויזיה, ולא הולכת איתם קבוע).

יש להתקשר לקופה ולברר תור מוקדם יותר לרופא עיניים.

11/08/2019 | 17:45 | מאת: אורנה

שלום רב. בני בן 14. מאתמול מתלונן על כאב בהזזת עין שמאל. הכאב ממוקד צמוד מעל העין בצד הקרוב לאף. בדיקת רופא עיניים מהיום -תקינה, אך היות ולא מצא דבר, הפנה ל-us ארובות עיניים. מה עלול להיות בפנינו?

יש צורך להמתין לתשובת הבדיקה

11/08/2019 | 17:01 | מאת: מוני שובל

בשנה האחרונה סבלתי משעורה בעין שמאל, קודם מלמטה ואח״כ מלמעלה, קיבלתי טיפול של טיפות ומשחה שהטיב עם המצב. לאחרונה שוב סובל מאודם מתחת לעין וגירוד מטריד. ביקרתי לפני כחודש אצל רופאת עיניים והציעה לי לחפוף העיניים עם שמפו של תינוקות ומשחת מקסיטרול. נכון להיום אינני מוצא הטבה ואשמח לתגובה.

שלום רב, אם טיפול במשחת עיניים אינו עזר ממליץ על בדיקה של רופא עור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

11/08/2019 | 03:54 | מאת: מודאג

היום החלפתי לתינוק שלי בעגלה והוא פתאום התחיל לעשות פיפי וננסה לו כמות גדולה לשתי העיניים. לא היה לי עם מה לנקות לו באותו רגע אז רק אחרי שישן חצי שעה באוטו ניקיתי לו את העיניים בקצת מים. האם יכול להיות שנפגעה לו הראייה מזה? הראיתי לו את עצמו במראה והוא לא חייך כמו בדרך כלל שהוא מזהה את עצמו

שלום רב, יש לשטוף היטב במים זורמים. ולגשת לבדיקה אצל רופא הילדים. אם אין התפתחות של דלקת והעיניים לא אלרגיות אין סיבה לדאגה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

11/08/2019 | 01:22 | מאת: נטלי

שלום האם אפשר לשים טיפות עיניים איירוניק לטיפול ביובש בעיניים כאשר אני משתמשת פעמיים ביום בטיפות patanol לאלרגיה בעיניים?

שלום רב, אין קשר בין השניים. יש לעשות הפסקה בין הטיפול של 20 דקות לפחות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

10/08/2019 | 10:34 | מאת: מאיה

שלום, לפני מספר שבועות עברתי ניתוח בסינוסים (צד ימין של הפנים) עקב היווצרות פטריה ומוגלה רצינית שגרמו לסטיית המחיצה וכן יישור מחיצת אף. בשבוע האחרון, בעת קינוח אף (לא חזק) יש מן זרם עדין בעין ימין בצד שקרוב לאף. האם זה תקין? האם יש ללכת לבדוק בהקדם? תודה

בעקבות ניפוח הסינוסים נוצר כנראה מעבר חופשי בין חללי הסינוסים ובין צינור הניקוז של הדמעות ושק הדמעות . אין כל סיבה לדאגה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

09/08/2019 | 13:52 | מאת: משה

היי האם לייזר אכן יכול לשנות את צבע הקשתית. ואם כן, אילו סיכונים כרוכים בזה. תודה

שלום רב, ניתוח זה אינו מומלץ פעולת הלייזר גורמת לפיזור גרגרי הפיגמנט ולסתום את מוצא הנוזלים מהעין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

09/08/2019 | 13:49 | מאת: הגר

היי, יש לי פינגוויקולה בשתי העיניים, האם יש דרך לסלק את הקרום הזה מהעיניים בלי צורך בניתוח (תזונה, דיאטה וכו'). תודה רבה

שלום הגר, אין כל צורך להסירה אם אינה מפריעה לראיה, גודלה אינה משתנה או ישנה התפשטות לכיוון האישון. רק כאשר אחת מתופעות אלו מופיעה יש לעבור ניתוח. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

09/08/2019 | 13:48 | מאת: טלי

בת 39 4 חודשים לאחר לידה, בריאה ללא מחלות רקע. הלכתי לרופא עיניים בעקבות טשטוש ראייה בעין אחת. בבדיקה לאחר הרחבת אישונים הוא אמר שיש המון דימומים בעין ושלח לבדיקות המשך. עכשיו אני בלחץ בכיוון שבדר גוגל מתוארים רק דברים שקשורים לאנשים מבוגרים עם מחלות רקע. ממה זה יכול להגרם אצל אדם צעיר (יחסית) ובריא

שלום רב ישנה תופעה נדירה של חסימת הווריד המרכזי של הרשתית או חסימת ענפים שלו ברשתית עצמה, באנשים צעירים. השינויים ההורמונלים לאחר לידה עלולים להיות קשורים לתופעה זו. יש להיות במעקב רופא רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

09/08/2019 | 00:46 | מאת: תומר

שלום :) זו אינה תופעה חדשה אצלי, אבל אני רוצה להבין מה זה ולמה זה קורה: לאחר פעילויות שונות - במיוחד אחרי מקלחת (אבל לא רק: גם לאחר שאני מתעורר ובאופן כללי, בסיטואציות פחות יציבות לעיניים) מופיעים לי פצעונים עגולים קטנים מאוד על העפעפיים, כלומר בתוך העין - אבל לא על הקרנית, אלא על כל מה שמקיף אותה. הפצעונים הקטנטנים האלו מרגישים כמו גוף זר בעין, הם אינם כואבים אך מפריעים, ועוברים לפעמים תוך מספר שעות בודדות. האם ידוע לך מה ייתכן שזה, ממה נגרם ומה ניתן לעשות כנגד זה? תודה!

שלום רב, כנראה מדובר באלרגיה לאחד מהסבונים בהם אתה משתמש. ישנם מקרים גם כי זיעת הגוף גורמת לזה. בכל מקרה ממליץ לך להיבדק אצל רופא עור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

07/08/2019 | 21:44 | מאת: דני

מה פירוש המונח LE ו- RE

עין ימין ועין שמאל. Left eye Right eye

09/08/2019 | 01:22 | מאת: דני

לצרציה לחמית היקף תחתון- האם במקרה זה החתך פגע בעין עצמה או רק בעור?

07/08/2019 | 21:03 | מאת: עזרה במציאת רופא עיניים להרצאה-קורס מורים שיקומיים

שלום, שמי יעלי, אני מנהלת קורס הכשרה של מורים שיקומיים לאנשים שמתעוורים. אנחנו זקוקים בדחיפות לארבע הרצאות בנושא מבנה העין, מחלות עיניים ומחלות הגורמות לעיוורון. ההרצאות ינתנו בתשלום כמובן. הלימודים מתקיימים ברמת גן בימי שני או רביעי בשעות הבוקר. אודה להתייחסותכם.

צרי קשר עם קארן ממחלקת השיווק 3122*

07/08/2019 | 18:59 | מאת: אילנית

שלום בעקבות ביקורת למיפוי קרנית .פעם קודמת בעין מסוימת הגרועה יותר ,יצאה אמינות בינונית .והפעם יצאה ע"י בודקת אחרת בינונית -ירודה בטענה שהאישון לא נמצא במרכז הראייה ,פעם קודמת לא צויין ..זוהי בדיקה 10 ורק ב-2 הפעמים זה קרה.איני יודעת מה לעשות ? הרי הטכנאית מסתכלת ורואה שהבדיקה בסדר ,אחרת הייתה עושה לי שוב.הרי אם הרופאה המפענחת אינה יודעת לבדוק זאת ,איך הרופא הרגיל ידע ? מה לעשות ,ללכת למכון אחר ? לדרוש שיעשו לי שוב או שהרופא חייב להגיד להם.האם יתכן שהראייה בעין זו נפגעה כל כך ולכן המכשיר לא קולט ? האם הדבר שכיח ?

יש לברר עם רופא מטפל, האם יש צורך בבדיקה חוזרת.

07/08/2019 | 16:02 | מאת: יפית

שלום וברכה. אני כרגע כשבוע לאחר ניתוח ליזר להסרת משקפיים. הרופא המנתח נתן לי מרשם של טיפות fml למשך 4 חודשים כאשר בחודש הראשון אני אמורה לטפטף 4 פעמים ביום, בחודש השני 3 פעמים וכן הלאה.. שאלתי היא האם זה לא זמן ממושך מידי שיכול לפגוע בעין בעתיד? אני יודעת שהתרופה הזו היא מסוג הסטרואידים שיכולים להעלות את הלחץ התוך עיני ובדרך כלל לא נותנים אותה לטיפול ממושך. תודה מראש!

אפשר לקחת הטיפול תוך מעקב רופא העיניים.

הייי השאלה שלי ככה לגבי ה mri עשיתי ובתוצאות רשום: מוקד קטן בעל סיגנל csf בסמוך לקרן פרונטלי משמאל האם יש לזה משמעות? תודה מראש

יש לפנות לרופא מטפל לשם פיענוח.

06/08/2019 | 18:24 | מאת: שולי.

שלום רב, בן 41 חשד לגלוקומה ובעין אחת CSR, (שלדעת הרופאים, אין מקום להתערבות בשלב זה, אלה רק מעקב). נוטל לעיתים טיפות למניעת יובש, בד"כ: וי-קרימה, לאחרונה הומלץ לי ע"י הרוקחים על טיפות עיניים "בפנטן" שעמידות יותר, אך מכיון ה-CSR שכחתי לשאול, האם מכילות סטרואידים או משהו דומה..? (שכידוע יכולות להחמיר את מצבי), ממתין לתשובה ולא נוטל בינתיים. תודה מראש על זמנך.

אין בטיפות סטרואידים ואין מניעה משימוש בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

08/08/2019 | 11:34 | מאת: שולי.

רב תודות..!

05/08/2019 | 23:26 | מאת: יהודית

אני סובלת מדלקת כרונית,בעבר קיבלתי טיפול קצר וזה עבר ,בחודשיים האחרונים קיבלתי טיפול ברגע שהסתיים הדלקת חזרה...הרופא הסביר לי שהתרופות מסוכנות מה אני יכולה לעשות כדי לשפר את המצב...קמה עם עיניים אדומות ועם הפרשה סביב העין. תודה!

לא ניתן לקבוע טיפול ללא בדיקה

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל הראות בה אפסית כמו עיוורון והיא עין עצלה. עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית לפני שנה ולפני 3שבועות הסרתי 3 תפרים אך הראיה לא חוזרת ואין הטבה או שיפור. האם ניתוח להשתלת קרנית לא מחזיר ראיה בעין עצלה עם קורטוקונוס? מתי אוכל לראות הטבה או שיפור בראיה כבר עברה שנה מהניתוח?

אשמח לתגובה

שלום רב, ללא בדיקתך אין לי דרך לעזור. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

05/08/2019 | 12:18 | מאת: אורית

שלום ד"ר רציתי לשאול מספר דברים: 1.אני סובלת מאלרגיה לקרדית האבק עונות מעבר עצים מסויימים הדבר מתבטא בגודש באף וגם בעיניים עיניים אדומות מגרדות..דלקתיות... מלבד טיפות סיסטיין לא קיבלתי שום טיפול משמעותי...האם יש טיפולים נוספים מומלצים? 2. אני שוטפת הרבה את העיניים ויחד עם הטיפות זה מקל...השאלה אם ניתן לשטוף את העיניים בין השימוש בטיפות...כלומר זה לא פוגע ביעילות הטיפות? 3. האם במצבי ניתן לשים איפור בעיניים? הכוונה לצללית בעפעפיים ואליינר גם בעפעפיים לא בתוך העיניים...איפור היפואלרגני.. 4. האם ניתן להשתמש מידי פעם בעדשות חד פעמיות שמשתמשים בהם מספר שעות וזורקים אותם? תודה על התשובות ויום טוב אורית

אין מניעה משטיפת עיניים במים קרים ואם זה גורם לשיפור אין הגבלה, אם איפור ו/או עדשות מגע לא מחמירים את הסמנים אז אין מניעה משימוש. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

05/08/2019 | 10:52 | מאת: Salomon Benisty

שלום דר' אני בן 65 לפני כ 3 שנים עשיתי ניתוח קטארקט בשתי העיניים.(היה לי מספר מינוס גבוה). לאחר כשנתיים הייתה לי עבירות חוזרת בעין ימין ועשיתי טיפול הלייזר. לאחר מספר חודשים אותה תופעה היתה בעין שמאל. - אך בגלל שלפני כעשרים שנה היתה לי הפרדות רשתית בעין שמאל - הרופא המטפל ממליץ לא לעשות לייזר ואני נשארתי עם עין שמאל בראייה מאוד נמוכה. מה ניתן לעשות ? תודה!

הטיפול היחיד הוא בלייזר, יש לשקול האם התועלת בטיפול מצדיקה את הסיכון.

05/08/2019 | 10:18 | מאת: ארז

שלום עשיתי בדיקת עיניים והכל מצויין שמתי לב שבשעות הלילה עפעף ימין תחתון מתנפח ושאני קם משינה הוא חוזר לעצמו מה הסיבה לכך בבקשה?

לא ניתן לקבוע את הסיבה ללא בדיקה

07/08/2019 | 19:33 | מאת: המשך עפעף נפוח

עשיתי בדיקת עיניים מקיפה והכל בסדר מכל הבחינות ובכל זאת העפעף הימני נפוח יותר מהשמאלי רק בשעות הלילה

04/08/2019 | 20:31 | מאת: טולי

הי, מרכיבה עדשות מגע מגיל 15 . אם יש בעיה זה תמיד אותה עין ושמץי לב שלרוב זה שריטה. בגיל 20 נכנסה לי סכין יפנית לעין. לאחרונה עליתי על זה שיש דבר כזה שריטה חוזרת. האם באמת מומלץ לעבור ניתוח לייזר? לתיקון ראיה וקרנית? איך אפשר לדעת שיש בעיה של תאים שלא נצמדים לבסיס? תודה

אם אכן יש בעיה של שריטה חוזרת, אז טיפול בלייזר הוא יעיל עם אחוז הצלחה גבוה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

04/08/2019 | 11:54 | מאת: יואב

שלום, אני בן 46 ומעוניין לעשות ניתוח לייזר להורדת משקפי ראייה. (יש לי מספר 2.5 ) רציתי לדעת האם הסיכוי גבוה יותר בגילאים של אחרי 40. תודה

בגיל 46 בהחלט ניתן לעשות ניתוח לייזר לאחר בדיקת התאמה בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

04/08/2019 | 08:42 | מאת: זהבית

שלום, היינו בבדיקת עיניים לבת שלי בת ה 4 אצל רופא עיניים שבדק אותה (שם לה גם טיפות) בבדיקה נאמר כי הבת שלי לא משתמשת בעין שמאל והוא נתן לה מספרים לאחר הבדיקה כשביקש לחזור עוד חודשיים למעקב המספרים שניתנו לה למרחק: ימין: cyl 0.75 axis 159 שמאל: cyl 1.25 axis 180 הוא לא הרחיב והסביר. נשאלת השאלה האם הילדה חייבת משקפיים? מתוך כוונה שמספר צילינדר כזה מחייב? והאם יכול להיות שהמשקף יהיה זמני? חשןב לציין שהזמנתי לה משקפים כבר ואני עצמי גם עם משקפים לקריאה ולרחוק וגם לי צילינדר 2.30 בכל עין.

שלום רב, בגיל כזה מומלץ מאוד שהילדה תרכיב משקפיים זה עלול לעזור לה בעתיד. התמדה מגיל צעיר תתרום לראייה טובה יותר בעתיד. יש להיות במעקב אצל רופא העיניים אחת לחצי שנה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

ערב טוב בת 45, בשבועיים האחרונים מרגישה סחרחורות עם בחילה כאילו מטלטלים לי את הראש בעת הזזת הראש כלפי מטה , מעלה ולצדדים , בעת שזה קורה אני מרגישה שהעיניים לא בפוקוס ואף הפרעה שאני מביטה לצד שמאל בשדה הראייה אתמול ביצעתי mri ראש ממתינה לתוצאות, שמתי לב שאני מנסה להרכיב משקפיים למרחק אז המצב משתפר , יש לציין שבאופן יומיומי אני לא מרכיבה משקפיים . האם זה יכול להיות קשור לראייה תודה רבה על המענה מה ושבוע טוב

שלום רב, יש לפנות לניורולוג וניורואופטלמולוג לשלול בעיות נוספות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

היי, עברתי ניתוח לייזר lasek לפני 11 חודשים. שמעתי ששמן קיק מזרז את צמיחת הריסים, השאלה שלי היא האם מריחת שמן קיק על הריסים בכל לילה יכולה להיות מסוכנת לעיניים?? תודה :)

שלום רב, אין להתקרב עם חומרים שאינם מיועדים לעיניים לאזור,שמן בעל חומר פעיל יכול לגרום נזק רב. לא משנה כמה זמן עבר מאז. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

03/08/2019 | 10:20 | מאת: מיכל

שלום רב, צבע העיניים שלי השתנה בהדרגה בשנים האחרונות מחום לירוק הייזל שהולך ומתבהר כל הזמן (בת 45). ביקרתי אצל רופאי עיניים בשנתיים האחרונות בשל סיבה של לחץ בעין אחת וראייה מטושטשת, ואני מניחה שנעשו לי כל הבדיקות האפשריות במסגרת מרפאה. נושא שינוי הצבע הועלה רק בביקור האחרון שלי והרופאה טענה שזה קורה לפעמים. האם יש סיבה לבדיקה יותר מקיפה, רק סביב נושא שינוי הצבע? תודה, מיכל

שלום רב, אם בדיקות העיניים תקינות אין סיבה לדאגה. גשי לבדיקה אצל מומחה רשתית לשלול בעיות בקרקעית העין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

03/08/2019 | 08:49 | מאת: שרית

שלום, בעקבות כאבים בשתי העיניים הלכתי לאופטומטריסט שקבע שמספר המשקפיים ירד.. עדשות מולטיפוקל. האם יש מצב שיש שיפור ספונטני בראייה? הייתי אצל רופא עיניים והכח היה תקין

שלוםפ רב, כמו שיש שינוי לרעה יש גם שינויים לטובה. בדרך כלל המספר יורד למראחק שהמספר לקראיה עולה מעל 40 ברב המקרים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

02/08/2019 | 18:29 | מאת: יעל

שלום, רציתי לשאול עם שריטה בקרנית יכולה להיגרם מעדשה קשה שלא הותאמה נכון? ושאלה שנייה תוך כמה זמן עוברת שריטה בקרנית? האם יכול להיות לאדם חודשיים שריטה בקרנית?

שלום רב, שריטה בקרנית יכולה להגרפ גם מעדשה קשה. ריפוי של שריטה הינו אינדוודאלי ואין לדעת כמה זמן. בין מספר ימים למספר שבועות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

02/08/2019 | 12:49 | מאת: דהה

אמינות בדיקה נמוכה מה זה אומר צריך לעשות חוזר ?

אנחנו לא עוסקים בפענוחים. אבל לעשות חוזר זה אומר בדיקה נוספת. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

01/08/2019 | 22:47 | מאת: ירון

שלום רב. אני בן 45 ובעל קוצר ראיה גבוה (-10). לפני כחודשיים רופאת עיניים ביצעה לי הרחבת אישונים לאחר שהתלוננתי על ריבוי של חוטים שחורים. הבדיקה הייתה תקינה. לאחר הבדיקה יצאתי לשמש וחזרתי לביתי. סונוורתי מאוד (גם לא היו לי משקפי שמש). לאחרונה אני רואה בלילה הילה או קרניים סביב פנסים של רחוב או רכבים. האם יתכן ונגרם נזק לעיניי מהחשיפה לאחר הבדיקה?

אין קשר בין התלונות לבדיקת העיניים. אך אם יש שינוי בראיה יש לגשת לבדיקה נוספת בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

31/07/2019 | 12:17 | מאת: קוביצ'ק נתן.

עברתי השתלה ב 2 העינים לפני קרוב ל 30 שנה השתמשתי בקביעות עם עדשות מגע קשות התחלתי להשתמש בעדשות סקרליות לאחר המלצה של מס' אופטרמיסטים. לאחר בדיקה של חודשים רבים העדשות מותאמות נכון, אני מגיע איתם לריאה 6/6 אבל לאחר כמה שעות בודדות שאני מרכיב אותם זה מתחיל ללחוץ לי ועיני מדאימות העינים כבר קיבלו ע"פ מרשם רופאים גם אנטביוטקה וגם סטרוידים. האם יש איזה שהוא מענה איך משתמשים ולא סובלים תודה רבה.

יש מקרים בהם טיפות נגד יובש חכולות לעזור. לנסות להרכיב העדשות פחות שעות ביום.

שלום, אם קיים קרטוקונוס בשתי העיניים, האם נהוג לעשות קרוס לינקינג לשתי העיניים באותו טיפול או כל עין בנפרד? מה מומלץ? תודה

הטיפול נעשה בכל עין בנפרד בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

31/07/2019 | 09:08 | מאת: הגר

היי, יש לי פינגוויקולה שגולשת ממש מעט לכיוון האישון (האם זה כבר נחשב פטיריגיום) רציתי לדעת אם יש דרך לא ניתוחית לסילוק בקרום השומני הזה (כמו דיאטה וכו') ואם רק ניתוח יעזור, מה הניתוח הכי פחות בעייתי. תודה

ללא בדיקה אין דרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

30/07/2019 | 18:08 | מאת: Gali

שלום , אני בת 36 כבר יותר מחצי שנה רואה קווים שזזים לי בתוך העיינים חשוב לציין שזאת גם היתה תקופה מאוד קשה בחיים שלי ואז הגיע התופעה של הקווים הזזים , זה משגע אותי , היתי כבר פעמיים בבדיקת רופא עם הרחבת אישונים ונאמר לי שאין מה לעשות , אני כל כך סובלת זה משפיעה עלי נפשית , האם יש טיפות שכן יכולות להרגיע את התופעה ? האם מתי שהו זה כן יעבור ? איך להתעלם מזה ? תודה

לא ידוע לי על טיפות לטיפול בבעיה זו.

שלום, בעקבות ירידה בראייה בעין שמאל נשלחתי לבדיקת כמה ראייה. ואכן בעין שמאל תוצאות הבדיקה מדברות על עובי שכבת rfnl נמוך עם הזדקקות טמפורלית ונוזלית. ממוצע נמדד 77 עיקרון. אודה להסבר היות ותור לרופא יש רק בעוד שבועיים. יש לציין שגם עוד שבוע יש לי בדירת שדה ראייה

יש לפנות לרופא המטפל עם התוצאות בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, יש לי שעורה כלואה בחלק התחתון הפנימי של העין כבר 8 חודשים שלא עברה עם טיפות ומשחה עם סטרואידים. רופא העיניים אמר לי לא ניתוח ולחכות בסבלנות. האם אחרי 8 חודשים לרטיות חמות יש עדיין תועלת גם אם קטנה וכדאי להמשיך? תודה מראש

אם יש שינוי אז אפשר להמשיך. יכולה להיות ספיגה איטית. בכבור רב ד״ר מיכאל היימס

מה בצקת מרכזית גסה ונאמרלי שיש לי מחלה בקרנית fcdeהטיפול .אני חודשיים אחרי ניתוח ואין שם שיפור

שלום רב, יש לפנות לרופא המנתח. ישנן פתרונות בלייזר אבל כל מקרה לגופו. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

29/07/2019 | 10:22 | מאת: משה

שלום רב לאחר דלקת הלחמית לפני כשנה עקב אדנווירוס הופיעה עכירות בקרנית טופלה תקופה של מספר שבועות בלוטמקס והטיפול הופסק בהדרגה. נשארו עכירויות..בשבועות האחרונים החמרה נוספת וירידה בראייה בעיקר סינוור והילה בלילה.בבדיקה חדות ראייה במשקפיים 6/15 בין ימין 6/6 בשמאל. בימין multiple sel’s ובמרכז הצטלקות סטרומלית קדמית עדינה. שאלתי מה הטיפול המומלץ במצב המתואר?? תודה על תשובתכם

לרוב הטיפול הוא שוב בסטרואידים עם ירידה הרבה יותר איטית במינון. הכל תחת מעקב רופא עיניים. בכבור רב ד״ר מיכאל היימס

28/07/2019 | 20:51 | מאת: שרי

שלום רב, יש לי גלאוקומה ואני מטופלת בטיפות, רציתי לשאול -לפעמים כאשר אני מטפטפת את הטיפות לעין יש לי לפעמים תחושה שפיספסתי ואז אני מוסיפה עוד טיפה,האם זה יכול להזיק אם טיפטפטי יותר מטיפה אחת, בנוסף אני מבקשת לדעת אם לחץ של 21 נחשב ללחץ גבוה ? תודה מראש לתשובה שרי

אי אפשר לשים יותר מידי. העודף נשפך מחוץ לעין. יש לברר עם הרופא המטפל לגבי הלחץ הרצוי. בכבור רב ד״ר מיכאל היימס