פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14489 הודעות
14008 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
11/05/2020 | 11:41 | מאת: חושש

שלום, לפני יומיים ניקיתי משהו עם ספריי של חברת דטול שהורג כ-99 אחוז חיידקים (מוצר ללא אקונומיקה וכתוב שהמוצר בטוח לשימוש במטבח), ריססתי עם משקפי מגן ועם הרוח הרגשתי קצת נתזים חוזרים אלי, יכול להיות שמשהו כן חדר מבעד למשקפיים. ייתכן שהרגשתי גירוי קל, עיניים לא אדומות. האם ניתן להסיק שלא נגרם נזק לעיניים/ ראייה?

אם כרגע אין הפרעה בראיה או כאבים, סביר שאין פגיעה

09/05/2020 | 23:55 | מאת: אבי

שלום אני חייל משוחרר בזמן שירותי בצבא קיבלתי דלקת בעין זה התחיל מתחת לעין שהיו לי קילופים ונפיחות וגירוד וזה היה נראה ממש ממש רע שהייתי חייב לטפל בזה אז ניגשתי לרופא ששלח אותי לרופא עיניים של הצבא שהביא לי סינטומצין שלא עזר לי ואז חזרתי אליו שוב והחליף לי למשחת מקסיטרול וגם בפעם הראשונה לא עזר לי ורק אחרי זה ששמתי על דעת עצמי שוב מקסיטרול עזר לי והיום כעבור בערך ארבעה חודשים בערך חזר לי הפעם בצד של העין אני כבר סובל מזה יותר מחודש ובגלל המצב לא ניגשתי לרופא אני סובל מיובש וקילופים עם גרד הפעם בצד של העין וגם יש אדמומיות שמתי מקסיטרול על דעת עצמי זה עוזר לכמה ימים ואז חוזר שוב אני רוצה לדעת בבקשה אם זה משהו שאני יסבול ממנו כל החיים? ומה הטיפול לזה בבקשה?

מאוד מסוכן לשים משחת מקסיטרול ללא מעקב של רופא עיניים, אם הפריחה בעור חוזרת מספר פעמים, מומלץ על יעוץ של רופא עור. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

09/05/2020 | 21:56 | מאת: מיטל

שלום, לפני שבוע שיפשפתי את העיניים. פתאום גיליתי שטף דם גדול בעין ימין. נרגעתי שראיתי שהיה כתטב שזה עובר לבד. המתנתי מספר ימים והשטף דם אכן קטן מאד רק מסביב לאישון. בעזרת השם יעלם לחלוטין בימים הקרובים. במקביל להבראת העין החלו לי כאבים עמומים בעין ובכל האזור. האם הכאב יכול לנבוע מהשטף דם? יש לציין שאני פוחדת ללכת לרופאי עניים כי הבנתי שאחד התסמינים של קורונה קשור לדלקת עיניים. מה לעשות? לא רוצה סתם להגיע.

במידה וקיימים כאבים אז יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום, אמי עשתה ניתוח קטרקט לפני כ3.5 שנים בשתי העיניים לאחר הניתוח היא הרכיבה משקפיים בחצי שנה האחרונה חלה ירידה משמעותית בראיה והמשקפיים לא משפיעות. היום היינו אצל אופטומטריסט והוא אמר המכשיר מראה קפיצות ( משהו כמו 17-). יכול להיות שחזר לה הקטרקט? או יותר חמור? מה עושים?

קטרקט לא יכול לחזור, אך שינויים אלה מחייבים בדיקה של רופא עיניים בהקדם

06/05/2020 | 08:48 | מאת: דני

שלום רב, אני בחור בן 25, עם אסטיגמטיזם רגיל. בשנה האחרונה אני סובל מeye floaters ואובחנתי בpvd לאחר בדיקות oct, צילום קרנית ועוד. ונשללו מחלות ראייה אחרות. אך בסמוך לזמן הופעת הfloaters הראיה שלי התחילה להתדרדר: אני סובל מרגישות לאור, הילות סביב מקורות אור, ראייה של כמו "התנפצות קרני אור' ממשטחים מחזירי אור ולעתים גם מלכלוך קבוע בצבע לבן בצדי העין. כל מחלות העיניים האפשרויות כמו קטרקט, קןרטקונוס וגלאוקומה נשללו לאחר רצף בדיקות וביקור אצל שלושה רופאים ובתוכם מומחה רשתית נודע. האם יתכן שכל הבעיות שאני מתאר הן תולדה של הpvd? אני ממש חושש, הרופאים אמרו שפרט לpvd העינים שלי בריאות ולחזור רק עוד שנה לביקורת.

הפרדות זגוגית יכולה לגרום להפרעות ראיה שונות. רצוי להתעלם מהן, ובמשך הזמן הן חולפות או שכבר אינן מורגשות. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס.

05/05/2020 | 02:05 | מאת: מיכל

שלום, לפני שלושה שבועות התחילה לי שעורה (כנראה) שכללה נפיחות, כאב במצמוץ, ואודם קל. השתמשתי במשחה אנטיביוטית והתסמינים עברו אך שמתי לב שנשאר באותו מקום בליטה קטנה בעפעף. יש צורך לחזור להשתמש במשחה ? והאם קומפרסים חמים יוכלו להעלים את הבליטה? אני חיילת אז יקח זמן עד שאוכל להבדק אצל רופא עיניים . תודה !

יכול לקחת זמן עד שהנפיחות תחלוף. קומפרסים חמים יכולים לעזור לזרז את התהליך. אין צורך במשחה בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

03/05/2020 | 22:33 | מאת: גיא

שלום , במשך מספר שנים יש לי נקודות שחורות בעין ימין לאחר המון בדיקות נאמר לי שאין מה לעשות. בתקופה האחרונה התחלתי להרגיש שאני מאמץ את העיניים יותר מדי על מנת להתאמץ בראייה במיוחד מול מסך מחשב שגרם לי לכאבים במצח ודמעות . אחת לשנה אני נבדק אצל רופא עיניים גם בגלל הנקודות השחורות שנורא מפריעות לי במיוחד ביום וכשיש אור וגם בגלל המאמץ של העיניים והראייה שלדעתי נחלשת עם הזמן. בשבועיים האחרונים הרגשתי ממש ירידה בראייה ונכון להיום ישנו שיפור משמעותי. מה יכולה להיות התופעה? תודה רבה

אם יש ירידה חדה בראיה, יש לפנות לבדיקה של רופא עיניים

03/05/2020 | 20:48 | מאת: דן

שלום וברכה אני בן 26 , ואני רוצה להסיר את המשקפיים, עשיתי בדיקת התאמה בשני מכונים ואני יכול לבצע את הניתוח , פשוט כשהייתי בסביבות גיל 11 הרופא עיניים הבחין שיש לי שקע בעצב הראייה שנראה כמו גלאוקומה, ובדקו לי לחץ תוך עיני ובדיקות של שדה ראייה ו oct והכל תקין, ביצעתי שוב את כל הבדיקות לפני כמה חודשים לייתר ביטחון, העניין הוא שהרופא עיניים שלי אומר שמצד אחד לא ידוע לו על מישהו שעשה לייזר במצב שלי ולכן על פניו אין סיבה לא לעשות אבל זה כנראה איכשהו לא המקרה הקלאסי, השאלה שלי היא האם אפשר לבדוק בספרות הרפואית תיעוד למקרה כזה? כי לא נראה לי שאני היחיד.. האם יש לכם ניסיון עם מצב כזה? האם אפשר לעשות לדעתכם? תודה רבה!! וברור לי שאם אעשה את זה זה רק אצלכם!

אם הבדיקות תקינות אז אין גלאוקומה ואין מניעה מניתוח.

03/05/2020 | 18:19 | מאת: טלי

שלום, מזה תקופה (התחיל מפברואר), התחילו לו סחרחורות וקשיים בראייה, הייתי באמצע לימודים ולאט לאט התקשתי להתרכז ולהבין את מה שאני קוראת. פניתי לרופא לבצע בדיקות דם מקיפות, והתברר כי כלל הבדיקות תקינות ואין לי חוסר או ייתר של ויטמן הורמון או מינרל. הופנתי גם לאנדו וגם שם כלל הבדיקות תקינות. המשכתי ללמוד אך למשך זמן קצר יותר ביום, והקפדתי על שעות שינה כולל מדיטציה ויוגה ביום יום המצב לא השתפר. היום אני לא מצליחה לקרוא יותר מעשר דקות בלי להרגיש שכל המילים מתבלבלות לי, ישנה הרגשת כבדות בעיינים, מאמץ רב בכדי להקליד או להתרכז. אגיד שאני יציבה על הקרקע אך לא מצליחה לראות הרבה זמן טלויזיה או צגים עם אור. בדיקות עיינים מקיפות יצאו תקינות, אך המצב לא משתפר. מחכה לבדיקת של EEG, לנירולוג, אך משום מה ההרגשה היא יותר עם העין, אני מסתכלת למטה לרוב בכדי לא להעמיס על העין יותר ויותר. כרגע הפסקתי ללמוד, מחפשת פתרונות, אשמח לעזרה.

יש צורך בבדיקת עיניים ולסיים את הבירור הרפואי

שלום. היום הופיע לי שטף דם בעין. אני סובל ממחלות רקע כמו סוכרת, לחץ דם גבוה ועוד. הםא עלי לדאוג?

לרוב אין לכך משמעות, יש לבדוק שלחץ הדם מאוזן, יש לגשת לבדיקת רופא עיניים אם אינך נמצא במעקב קבוע או שיש הפרעה בראיה בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

02/05/2020 | 17:17 | מאת: דניאל

לפני שנה עברתי טיפול הסרת שיער בלייזר בידיים וברגליים במהלך הטיפול הביאו לי משקפי הגנה עם שבר/סדק באחת העדשות. האם יתכן שנגרם נזק בעין?

יש להמנע מחדירת הלייזר לעין. אם לא היתה חדירה בזמן הטיפול אז לא תהיה השפעה בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

03/05/2020 | 18:50 | מאת: דניאל

מה זה חדירה? שהקרן לייזר כוונה לעין?

שהלייזר עצמה נכנסה לעין

04/05/2020 | 16:28 | מאת: דניאל

קצת לא ברור אפשר בבקשה הסבר? אם ראיתי את האור האדום של הלייזר על הרגל שלי, זה אומר נכנס לעין?

01/05/2020 | 14:08 | מאת: יעל

לפני כמעט יממה ביצעתי בדיקת עיניים עם הרחבת אישונים. אישון עין ימין חזר למצב תקין בשעות הלילה, ואילו לשמאל נדרש יותר זמן. היום בבוקר שני האישונים תקינים, אך עין שמאל כואבת בכל מבט לכיוון החלון, כלומר לאור. מבט לחלון ומיד יש כאב, וכשאני מסיטה את מבטי מהאור הכאב חולף מיד. האם זה תופעות לוואי עוד מההרחבה, או שנגרם נזק, או תגובה כלשהיא? אני לא יודעת אם קשור, אבל עין זאת הרגישה קצת יבשה והפריעה לי לפני כן, זאת אחת הסיבות שפניתי לרופא, אך הרופא אמר שהבדיקה תקינה. תודה

אם התופעות נמשכות, יש לגשת לבדיקה של רופא בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

01/05/2020 | 12:41 | מאת: דניאל

שלום וברכה. השתמשתי במשך כמה חודשים בתכשיר בשם מינוקסידיל להתקרחות גברית. השימוש היה מופרז, וקיבלתי את אחת מתופעות הלוואי של טשטוש בראייה ויובש בעיניים. הלכתי לשני רופאי עיניים ושניהם אמרו לי שהעין בריאה ואין מה לעשות, השני אמר שזה פשוט יחלוף. ממחקרים פשוטים באינטרנט ראיתי שאומרים שזה עובר לאחר כמה חודשים, אבל זה איטי. אני חש בשיפור מאוד איטי, אבל מפחד שזה יעבור למצב כרוני. לדוגמא, ראייה מטושטשת כמה חודשים אולי יכולה לפגוע בראייה, כמו לבישת משקפיים עם מספר לא מתאים? עשיתי ניתוח לייזר בעבר. האם יש צורך להיפגש עם עוד רופאי עיניים, ואולי מישהו ספציפי מכם שיש לו רעיון מה ניתן לעשות? זו בעיקר מעמסה נפשית קשה. תודה.

אם שני רופאים בדקו ולא מצאו דבר, ניתן להמתין עוד קצת זמן לראות אם התופעות חולפות בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

30/04/2020 | 14:22 | מאת: עילי

שלום עשיתי בדיקה עם הרחבת אישונים. אחר כך הייתי בשמש חצי שעה עד שעה. דווקא לא סונוורתי. אבל כשנכנסתי מבחוץ ללובי של הבנין הכל נהיה לי אדום. אחרי חצי דקה זה עבר. זה אמור להצביע על משהו חריג? תודה

אם הכל חלף אז אין פה בעיה חריגה בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב! האם חשיפה ארוכה, חודשים רבים, למריחת תכשיר נגד עקיצות יתושים על הגוף, יכולה לגרום לנזק לעין?

אין למרוח בעיניים חומר שלא מיועד לכך בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

למה זה קורה שמסביב לעין אגום וגם נפוח זו פעם שניה

אם אלה ארועים חוזרים, יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

בגלל שהציק לי נקודות שחורות כמו זבובים נעים..עשה לי הרחבת אישונים וראה את זה אמר אין מה לעשות ואם מחמיר לבוא שוב. מאזלא היה משנו חמור יותר.. אבל עכשיו בחודשים האחרונים אני רואה מלא כאילו התרבו הזבובים האלה וגם 2 פסים נעים זזים .. זה משגע אותי.. האם יש מה לעשות ?

במצב זה יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

שלום למומחה האם בדיקתoct ללא הרחבת אישונים נותנת תשובה אמינה מספיק?או חובה לבצעה עם הרחבת אישונים. תודה על התשובה המלומדת.

לרוב ניתן לבצע את הבדיקה ללא הרחבה. אם הטכנאי המבצע רואה בזמן הבדיקה שהאיכות ירודה, אז הוא יבצע הרחבה בכדי לקבל תמונה טובה. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

26/04/2020 | 19:48 | מאת: רועי

שלום, ערב טוב. היום עברתי בדיקה בהרחבת אישונים, בסיום הבדיקה חבשתי משקפי שמש כהים (עם עדשות פולרייזד במידה וזה משנה) ויצאתי מהמרפאה לכיוון הבית, הליכה של כ-10 דקות שבה הרגשתי סינוור מהשמש ומהחזרים מחלונות רכבים. נחתי בבית במשך כשעתיים, ניסיתי לקרוא ולא הצלחתי, כשהתחלתי לראות שהאישונים מתחילים להצטמצם, יצאתי לעבודה כאשר עדיין חוויתי חוסר נוחות מהשמש למשך כחצי שעה, לאחר שהגעתי למשרד עדיין היה קצת קשה לי לקרוא ועברה עוד כשעה עד שהרגשתי חזרה לשגרה. האם בזמן שהאישונים מורחבים יש סיכון מיוחד/מוגבר מאור חזק (כי הרי נכנס יותר אור לעין) או שרק מדובר בחוסר נוחות? האם מותר לנסות לקרוא? זה לא מאמץ את העיניים או מעלה את הלחץ בהן? האם משקפי שמש מספקים הגנה מספקת מהאור בחוץ גם כשהאישונים מורחבים? מודה שאני מודאג מהנושא. תודה רבה

אין סיכון בקריאה השפעת הטיפות עוברת לאחר מספר שעות בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

26/04/2020 | 11:40 | מאת: אור

שלום, אני מאובחנת מזה מספר שנים עם קרקטוקונוס לאחר שביצעתי מיפוי קרנית ובדיקת רופא. היום עשיתי זאת שוב (בבית חולים אחר) ונאמר לי נחרצות שכלל אין לי קרקטוקונוס לפי המיפוי. האם זה יכול להיות שהוא נעלם? האם זו טעות? מה כדאי לעשות? לא אקבל שוב מיפוי מהקופ״ח...

קרטוקונוס לא חולף. יתכן וקיים מצב גבולי ולכן הומלץ על מעקב לודא שלא קיים קונוס בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

25/04/2020 | 10:52 | מאת: שטף דם

שלום רב, מזה חמישה ימים אני עם שטף דם בעין שהופיע בוקר אחד ללא כל נסיבות מקדימות... רופא המשפחה אמר שזה שום דבר, יעבור במהרה, שני רוקחים הצטרפו להערכה. העין לא מגרדת, לא מודלקת, אבל נראית נוראה! מצרפת תמונה... האם להמתין? למהר לרופא עיניים? תודה, כרמלה

לרוב מדובר ביובש, מומלץ לבדוק לחץ דם. אם אין הפרעה אחרת בראיה או בעין, מומלץ על בדיקת עיניים שגרתית אם לא היית לאחרונה.

25/04/2020 | 10:40 | מאת: שואלת

שלום, אבא שלי, בן כ70, סבל מכאבי ראש חזקים לפני שבוע, ובנוסף כאב בעין שמאל. הוא נשלח לבדיקות במיון, שם נעשו בדיקות סיטי ובדיקה של העיניים. בבדיקת העין נמצא זלצמן נודול בקרנית וקיבל תחליפי דמעות. לפני כמה ימים עין שמאל נפתחה חלקית ולכן הלך אתמול לרופא עיניים. הרופא הבחין שמדובר בפטוזיס, ציין גם כן זלצמן נודול קטן באספקט עליון של הקרנית ולידו עכירות שטחית. המליץ לא לעשות דבר עקב הגיל, רק שימוש בתחליפי דמעות. היום החלה הידרדרות בראייה, בקושי מצליח לפתוח את העין, רואה מטושטש וכפול. אשמח להמלצות מרופאי העיניים. מה לעשות הלאה אם לא המליצו לעשות דבר? מיום ליום חלה החמרה במצב. תודה מראש

לפי התאור חלה החמרה מאז הבדיקה האחרונה, ולכן מומלץ על בדיקת עיניים בהקדם האפשרי. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

23/04/2020 | 12:34 | מאת: רונית

אתמול בערב השפרצתי חומר ניקוי על התקרה ולאחר כמה דק הרגשתי קצת שורף בעין אז הנחתי שכנראה ניתז לי לתוך העין , אם זה אכן מה שקרה זו כמות מזערית מאוד. בכל אופן שטפתי הרבה והייתה אדמומיות קלה. לאחר כבערך שעה האדמומיות עברה והתייעצתי עם רופא המשפחה אמרתי לו שיש לי סטרודקס והוא אמר לי לשים. הבוקר קמתי אין אדמומיות אבל אני מרגישה כאב קל בעין. האם זה בגלל הסטרודקס? האם יש סכנה לעיוורון? בנוסף, אם עליי ללכת לרופא עיינים ויש תור עוד הרבה זמן, אז לגשת למיון? תודה

אם יש הפרעה בראיה או כאבים, יש צורך בבדיקת רופא עיניים.

26/04/2020 | 13:57 | מאת: רונית

הכאב חלף ובכל אופן קבעתי לתור לרופא עיניים. התייעצתי באותו הערב עם רופא משפחה שביקש שאשים טיפות סטרודקס למשך יומיים-שלוש . שמתי יוםהאחד ושכחתי להמשיך הטיפול, ועכשיו חזרתי לשים, האם זה תקין?

יש להמתין עם המשך טיפול לבדיקת רופא העיניים בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

22/04/2020 | 23:46 | מאת: איתן

הי, שעורה בעין. מטופל שבוע במקסיטרול. קומפרסים חמים. נפיחות וכאב פחתו. נותר פצע מוגלתי בעפעף התחתון בצבע לבן. האם יש להמשיך טיפול במקסיטרול? לא חובב גדול של סטרואידים. והאם להמשיך עם הקומפרסים. תודה מראש.

אפשר להפסיק הטיפול במקסיטרול. מומלץ להמשיך טיפול בקומפרסים חמים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום, בימים האחרונים שמתי לב שכשאני מסובב את הראש שמאלה עד הקצה (כמעט 180 מעלות), בקצה השמאלי של עין שמאל אני רואה שערה קטנה שיוצאת מהקצה השמאלי-תחתון ועולה בצורה מעוגלת עד בערך אמצע גובה שדה הראייה, אך עדיין בצד שמאל. השערה היא בצבע שחור וגם השיער שלי שחור (כולל הריסים). יש לי ריסים דיי ארוכים ומעוגלים, ניסיתי לסדר/להזיז אותם, אבל אני עדיין רואה את ה"שערה" שאני לא בטוח שקיימת. זה יכול להיות משהו שדורש תשומת לב?

עדכון קל - הרגע שמתי לב שכשאני מושך כלפי מטה את העור שמתחת לעין, אני לא רואה את ה"שערה", אז אולי זה בכל זאת ריס... בכל מקרה אשמח מאוד לקבל תגובה.

אם השערה יוצאת מהעפעף אז אין דחיפות. ככל הנראה מדובר בריס. אם מדובר בדבר אחר אז יש לגשת לבדיקת עיניים.

18/04/2020 | 14:18 | מאת: סיגל

שלום רב אני בת 45. סובלת כ 3 שנים מבלפריטיס קידמית ואחורית. ( סימפטומים די חלשים של עיין יבשה, צריבה, גרד וסבוריאה בפנים ברקע). מטופלת בניקוי עם מגבונים.לאחרונה אוקולופלסטיקאי שבדק אותי טען שזאת אלרגיה בלחמית. אשמח לפרט את הבעיה . לפני שבוע הרגשתי פתאום כאב בעפעף התחתון ממש קרוב לריסים בעין ימין. כאב ממש כשנגעתי בו. למחרת בבוקר קמתי עם שקית נפוחה מתחת לעין. כמה קיפולים של עור וגם בעפעף העליון מעל העין. נראה כמו בצקת וכשנוגעת יש נוזלים. העין לא אדומה ולא כואבת אין נפיחות ובאותו גודל כמו השניה. אני כבר שבוע מניחה קומפרסים קרים של קמומיל והנפיחות נרגעת וחוזרת.ובבוקר תמיד קמה כשכל הנוזלים מרוכזים למטה בעפעף התחתון. התחלתי להשתמש גם בטיפות אופטילסט. ולפני הכאב בעפעף הייתי במרפסת. שאלתי ממה זה יכול להיות ? למה לא עובר? איך לטפל? תודה רבה

קשה לקבוע את הסיבה ללא בדיקה. אם סובלת מבלפריטיס כרונית, קומפרסים חמים יכולים להיות מועילים.

בגיל 32 התחלתי לקחת נוגדי דכאון, ויפאקס ואח"כ סימבלטה, לאחר שנה קיבלתי amd כתוצאה ממיופיה גבוה (-8.5/-7.5) וקיבלתי זריקת אווסטין קראתי מחקרים שמראים שיש קשר בין נטילת נוגדי דכאון לבעיות הדרדרות רישתית ובעיות נוספות. האם לדעתך יכול להיות קשר?

לא ידוע לי על קשר

14/04/2020 | 20:00 | מאת: נשירת רוסים בחצי החיצוני של העין

איך קורה בוקר אחד אני קמה והריסים בעין אחת בצד החיצוני של העין נשרו לגמרי מה זה אומר מה הטיפול והאם זה יגדל מחדש ? אלפי תודות וחג שמח

14/04/2020 | 22:53 | מאת: ד"ר אורן גולן

לנשירת ריסים אבחנה מבדלת רחבה מסיבות מקומיות השכיחות יותר וסיבות סיסטמיות אבל כדי לאבחן את הבעיה יש לפנות לבדיקת עיניים

14/04/2020 | 12:23 | מאת: שירן

ד"ר שלום רב, סבא שלי בן 80 סובל מקטרקט שמחמיר עם הזמן. הוא בעל עין אחת מילדות. אף מומחה לא מעוניין לנתח אותו בשל העובדה שאין לו עין ואם חלילה הניתוח לא יצליח אז הוא יתעוור גם בעין השניה. חשוב לציין שגם בעין שכביכול הוא רואה הוא כמעט ולא רואה. רואה אולי 10%. האם אין משהו לעשות? לנתח בכל זאת? הוא מוכן לקחת את הסיכון שהניתוח לא יצליח. המצב ממש מתסכל אותו, הוא עצבני על הילדים שלא לוקחים אותו לעוד מומחי עיניים. ממש אבדה לו שמחת החיים וקשה לראות אותו כך.

14/04/2020 | 22:51 | מאת: ד"ר אורן גולן

אתה צריך לפנות לבית חולים לצורך ביצוע הניתוח… לדוגמא איכילוב

15/04/2020 | 01:52 | מאת: שירן

השאלה אם זה אפשרי לנתח לאור הנתונים שציינתי? תודה וחג שמח.

15/04/2020 | 08:42 | מאת: ד"ר אורן גולן

הניתונים שהבאת חלקיים בלבד ואי אפשר לקבוע … אולם ברוב המקרים אם הסיבה היחידה לחוסר ראיה היא קטרקט אז כן אמורים לנתח … צריך לבצע הערכה מסודרת במסגרת ביח

מה ההבדל בין משקפיים לזכוכית מגדלת? מה עדיף לקריאה?

לקריאה משתמשים משקפיים יעודיות לקריאה… לרוב זכוכית מגדלת משמשת אנשים עם בעיות בעיניים

09/04/2020 | 01:06 | מאת: אלה

שלום דר, מספר פעמים ביום יש לי מעין הבזק או ניצוץ קל בקצה עין שמאל, לשבריר שניה. רופא עיניים עשה לי בדיקה מקיפה כולל הרחבת אישונים, אמר שהכל תקין כולל הרשתית ושאולי זה קשור למיגרנות או סיבה אחרת. שאלתי היא, האם זה עלול להזיק או כל עוד בדיקת העיניים תקינה אין בעיה? אני מעדיפה בימים אלו להימנע מבדיקות כמובן, אלא אם אני זקוקה לבדיקה דחופה. האם עלי לפנות לנוירולוג דחוף או למי? אודה לתשובה מהירה, זה מלחיץ ואני אובדת עצות. תודה רבה

אם בדיקת העיניים תקינה אז אין צורך בבדיקת רופא עיניים. יש להייוועץ עם רופא המשפחה אם יש צורך בבדיקת רופא נוירולוג

08/04/2020 | 04:30 | מאת: חבצלת

במשך חודשים יש ימים שאני לא מצליחה ליפתוח את העיינים הן נירדמות לבד ואז נורא קשה לפתוח אותם אני מפחדת שלא יפתחו אופא נתן לי טיפות והסבירו שהם עם סטרואידים וזה נורא מסוכן מה אפשר לעשות ???

08/04/2020 | 04:32 | מאת: חבצלת

שכחתי להוסיף שלפני חודש ירדו לי דמעות ברמה שלא יפסיק חצי שעה ולא הצלחץי גם להפסיק אותם

יש צורך בבדיקת עיניים לדוק את מקור הבעיה

07/04/2020 | 22:11 | מאת: תומר

יש לבתי מתחת לעין כבר כמה זמן מן שטף דם מוזר מצרף תמונות

10/04/2020 | 08:30 | מאת: ד"ר אורן גולן

לא רואה את התמונה

10/04/2020 | 09:33 | מאת: תומר

שלחתי שוב

07/04/2020 | 19:05 | מאת: אמיר

שלום רב. לאחר עבודה אינטנסיבית מול המחשב עין שמאל אדומה, בחצי הימני. אין כאב או פגיעה בראייה, אבל כבר כמה ימים שהאודם לא עובר. אני יודע שרופא עיניים זה הפיתרון הטוב ביותר אבל אני מאוד חושש ללכת בזמן הקורונה. באם תוכלו לייעץ / לעזור אודה לכם מאודץ

10/04/2020 | 08:30 | מאת: ד"ר אורן גולן

שימוש במחשב לאורך זמן יכול לגרום ליובש בעיניים שיכול להתבטא כאודם בלחמית … תתחיל טיפות ליובש מספר פעמים במיום

ניסיתי להוציא במקלחת קורי שינה , צהוב בעין כזה בצד, כשהעין פתוחה, והצהוב נכנס לי מתחת לאדום שבעין שקרוב לאף , יעני לא לתוך העין אלא לאדום הזה שבצד העין, אז מתחתיו, מה לעשות?? זה יצא לבד?

10/04/2020 | 08:27 | מאת: ד"ר אורן גולן

לא נשמע לי כבעיה זה בטח כבר יצא לבד

06/04/2020 | 17:04 | מאת: אלי

שלום, אני משתמש בהילו קומוד בגלל יובש בעיניים. האם ניתן לאחסן את טיפות העיניים האלו במקרר? על האריזה כתוב לשמור בטמפרטורת החדר, בין 15-25 מעלות, אבל תמיד מדאיג אותי שהחדר חם מידי. במידה ולא ניתן לאחסן במקרר, ניתן לאחסן במגירה שלא מגיע אליה שמש? איפה מומלץ לאחסן?

10/04/2020 | 08:27 | מאת: ד"ר אורן גולן

הכי טוב לפי הוראות יצרן

04/04/2020 | 16:20 | מאת: רוני

האם בכל פעם שיש לי פלוטרס חדש אני צריכה ללכת לבדיקה? כי אני כבר מעל שנה בתהליך של היפרדות זגוגית. הייתי בבדיקה מקיפה לפני שלושה חודשים. ומדי כמה שבועות יש לי עוד רחפנים קטנטנים וכמעט בלתי מורגשים. אמרו לי לבוא רק פעם בשנה או כשיש שינוי משמעותי אבל אני לא רוצה לסכן את העיניים שלי.. תודה.

06/04/2020 | 21:40 | מאת: ד"ר אורן גולן

אין לשאלה שלך תשובה חד משמעית … אם יש שינויים בכמות או צורת הרחפנים הנוהל הוא לבדוק שוב בלי שום קשר לגודל שלהם …

שלום, אני בן 23, לפני כשנה הייתי משחק המון במחשב, משחקים שמחייבים ריכוז בנקודה אחת במסך לזמן ממושך, לאחר כתי שנה החלו לי כאבי ראש והפסקתי עם זה. מאז, בכל פעם שאני צריך להתרכז לזמן ממושך ( קריאה, נהיגה וכד') לאחר זמן ממש קצר חוזרים לי שוב הכאבי ראש והעיניים, הרופא עיניים לא מצא בעיה כלשהי, ולפי הבדיקה שנערכה ל האופטימטריסת, המספר לא ישתנה, הוא הביא לי פריזמות למשקפיים, אבל זה לא שינה את המצב, מכאן אני לא יודע מה לעשות ואשמח להתייעצות. חשוב לומר שיש לי מספר ממש נמוך מגיל קטן עם צילינדר בעין שמאל.

04/04/2020 | 08:05 | מאת: ד"ר אורן גולן

למה האופטמטריסט נתן לך פריזמות ? אולי הוא הבחין בקושי במיקוד או בפזילה ? תפנה לבדיקת אורטופטיקה בשלב ראשון

01/04/2020 | 01:22 | מאת: בן 23

שלום דוקטור, רציתי לשאול שני דברים: 1. לעתים בלילות, אחרי בהייה במסכים במהלך היום, ובעיקר בטלפון (לא יודע אם זה רלוונטי אבל מעדיף לציין בכל זאת כדי לתת את התמונה המלאה), כשאני הולך לישון ומכבה את האור בחדר או פשוט נמצא בחדר חשוך אני רואה בעין ימין הכל הרבה יותר חשוך וכהה מאשר עם עין שמאל. עם עין שמאל אני מצליח לזהות גם בחושך פריטים בחדר כמו מנורת השולחן, אבל עם עין ימין לא, וכשיש חושך אני מרגיש הבדלים בראייה כשבעין ימין הכל מרגיש שנראה אפור (כמה שאפשר להבחין בצבעים בחושך), והכל נראה חשוך וכהה יותר מאשר כשאני מסתכל רק עם עין שמאל. כשאני פוקח את שתי העיניים אני מרגיש את ההבדל הבולט. העניין הוא שזה לא משהו רציף ולא קורה בכל יום לפי מה שאני שם לב. זה קרה לי כמה פעמים בעבר לפי מה שזכור לי והשבוע מספר הפעמים ששמתי לב לזה הוא פעמיים. אני לא מבין מה זה, ואי הודאות לא ממש מרגיעה. האם זה בסדר? האם זה מצב הגיוני? מה זה אומר? אשמח מאוד שתענה לי. זה מתבטא מאוד באופן בולט כשהחדר חשוך לגמרי. 2. שנים אני משתמש בטלפון, ובתדירות רבה מאוד. לעתים קרובות לאחרונה יש לי עייפות בעיניים ובעין ימין אני רואה מקרוב כמו שצריך, כמו בעין שמאל, אבל דברים רחוקים אני רואה מטושטש, כמו למשל השעה בממיר. העניין הוא שיש ימים רצופים שזה קורה ואז פתאום מגיע יום או כמה ימים שאני רואה עם עין ימין ומצליח לקרוא מה השעה. אני מסתכל מאותו מרחק על השעה בממיר מהמיטה וכך אני משווה את אותו מרחק בימים שונים, ולעתים אני רואה מטושטש את השעה בעין ימין ולעתים לא. למה זה משתנה? מה זה אומר לגבי הראיה שלי? אני לא משתמש במשקפיים ומאוד מקווה שלא אצטרך. אשמח להבין מה מה שכתבתי אומר והאם הכל בסדר. תודה רבה וחג שמח!

10/04/2020 | 08:26 | מאת: ד"ר אורן גולן

יתכן ושיש לך הבדל ברפרקציה בין שתי העיניים… קפוץ לאופטמטריסט ותראה אם יש הבדל בין שתי העיניים … תקפוץ גם לרופא עיניים ותעשה בדיקה כללית

31/03/2020 | 18:43 | מאת: אבי

יש לי היפרדות הזגוגית האחורית בעין, ובשבועות האחרונים, לאחר שאני משפשף את העיניים, אני מבחין במסגרת שחורה שהולכת ומתרחבת, עד שהיא נעלמת, ואז הראייה חוזרת להיות כרגיל. האם זו תופעה ידועה של היפרדות הזגוגית האחורית בעין, ואין מה לדאוג ? תודה.

04/04/2020 | 08:02 | מאת: ד"ר אורן גולן

שלום מה שאתה מתאר יכול להתאים למגרנה של העין אם זה קורה לאחר שאתה מגרד בעין אז בטח תפסיק עם הגירודים זה לא בריא לעיןבכל מקרה … הייתי גם חוזר על בדיקת עיניים שוב

30/03/2020 | 09:31 | מאת: משי

לאחר סדרה של בדיקות שיצאו תקין OCT, צילום רשתות, שדה ראיה וכמובן הרחבת אישונים בעקבות תופעה של הבהוב בעיינים -יש לציין שאני רואה מצוין ולא מרכיב משקפיים. נשלחתי ל mri אשר מכוון על העצב האופטי לא נמצא משהו חריג פרט להרחבה של שרוולי העצב האופטי בשתי העיינים. אשמח לדעת מזה אומר שיש הרחבה של שרוול העצב האופטי, ומה עלי לעשות ? האם זה מסוכן ? תודה מראש

10/04/2020 | 08:23 | מאת: ד"ר אורן גולן

תלוי מה מידת ההרחבה והאם יש עוד ממצאים כמט האדרה … תפנה לרופא המטפל שהפנה אותך

שלום דוקטור לפני שנה באחד הטיפולים של ההסרת שיער בלייזר נתנו לי משקפיים עם סדק באחד העדשות ולא יחסתי חשיבות לזה כי חשבתי שזה רק אקסטרה הגנה רק למקרה שהלייזר איכשהו פוגע בעין, אחרי קריאה על לייזר דרגה 4 הבנתי שאפילו אם מסתכלים על הנקודות שהוא פולט והוא לא מכוון לתוך העין יכול להיגרם נזק, האם צריך להבדק האם יש סכנה?

04/04/2020 | 07:58 | מאת: ד"ר אורן גולן

שלום אם אתה מסתכל על הלייזר אז אתה מכוון אותו לתוך העין שלך … אסור להסתכל על אלומת הלייזר ישירות … לגבי סדק במשקפי הגנה שווה לבדוק אצל רופא עיניים עם הרחבת אישונים

לא לא... לדוגמא הטכנאית כיוונה את הלייזר על הרגל בשביל להוריד שיער ברגל ואז הסתכלתי על הרגל וראיתי אור אדום.. לא לתוך הקרן ישירות..

28/03/2020 | 18:05 | מאת: אלון

שלום דוקטור, שמתי לב לפני חודשיים לרחפנים חדשים שהם לא במרכז הראיה אלא בצדדים, כשמסתכלים על אור בהיר, זה לא מפריע לי, השאלה האם כדאי להסתכן ולצאת להבדק ? ראייה בסדר. הייתי בבדיקה עיניים מקיפה לפני חצי שנה יצא תקין.

04/04/2020 | 07:56 | מאת: ד"ר אורן גולן

רחפנים חדשים תמיד מצריך בדיקה חדשה !

27/03/2020 | 23:37 | מאת: עומרי

כאשר אני נוהג, אני רואה את המכונית שלפני מצד ימיני, קופצת קדימה ואחורה

04/04/2020 | 07:54 | מאת: ד"ר אורן גולן

שלום קשה לדעת במה מדובר במסגרת הזו … צריך בדיקה קלינית אצל רופא עיניים

כאשר אני נוהג, אני רואה את המכונית שלפני בנתיב מימיני, קופצת קדימה ואחורה

זה קורה גם כשאני מכסה כל עין.

04/04/2020 | 07:55 | מאת: ד"ר אורן גולן

עניתי

27/03/2020 | 00:57 | מאת: מאיה39

שלום, מגיל צעיר היו לי כמו נקודות שחורות שקופות צפות בעין ורופא אמר לי שזה כלום. בגיל 24 עשיתי ב"עיניים" ניתוח לייזר וירד לי המספר לגמרי. בחודשים האחרונים אני רואה הבזקים כשאני עוצמת את העין מדי פעם או במעבר לחושך מוחלט, לפעמים כמו ברקים ממש, שעוברים עם הדלקת האור. ישלי גם מדי פעם תופעה שאני רואה כמו "תריס" של אור זז בקצה העין כשהעין עצומה. הייתי אצל רופא ששם לי טיפות ובדק היפרדות רשתית ואמר שהכל בסדר רק העין מאוד מאוד יבשה ורשם לי טיפות ג'ל שאני שמה. בימים האחרונים אני רואה כמו כמו כתם בצד העין, שאיני יכולה לראות אותו בבירור מרוב שהוא בצד, שכאילו מתרחב ופועם קצת. כשאני מזיזה את המבט הוא נעלם. האם זה יכול להיות משהו אחר מלבד היפרדות רשתית? תודה.

04/04/2020 | 07:53 | מאת: ד"ר אורן גולן

שלום במקום ראשון הייתי חוזר על בדיקת הרשתית … אפשר גם להרחיב את הבדיקה ןבדיקה נוירואופתלמולוגית אם התלונה ממשיכה ללא ממצאים בבדיקת רשתית

25/03/2020 | 19:36 | מאת: אור

שלום רב ילדתי לפני שלושה חודשים ובסוף ההריון סבלתי מלחץ דם גבוה ( שבועיים אחרונים) , בביהח נבדקתי בדיקת עיניים שהייתה תקינה למרות ששמתי לב שלפעמים יש כמו נקודות קטנות בעין אחת.. אבל הדבר היה עוד לפני ההריון מדי פעם לאחר הלידה לחץ דם גבוה נמשך והתחלתי לקבל טיפול תרופתי שעזר להוריד את הלחץ דם כעבור שבועיים אחרי הלידה מדי פעם היו אפיזודות של טישטוש רייאה , בשינוי תנוחה או סיבוב הראש . הדבר היה מדי פעם ולא לעתים קרובות בנוסף לפני כמה ימים הייתה תקרית בו בזמן הבישול השפריץ טיפה שמן לתוך העין הימנית. מייד שתפתי את העין ותחושת שריפה פסקה. אך מאז לא היה כאב , אולי טיפת תחושת אי נוחות , נדמה כי יש יותר כמו נקודות או כמו שערה צפה בתוך העין הזאת .... שאלתי היא לאור כל הנסיבות הללו עד כמה דחופה בדיקת רופא עיניים ? במיוחד בתקופה הזאת כשיש להמנע כמה שניצן להגיע למרפאה? תודה מראש

במידה וישנן נקודות חדשות מול העיניים אז יש צורך בבדיקת עיניים. במידה ואין שינוי בראיה ואין נוקדות חדשות מאז נבדקת לאחרונה, אין משמעות לשמן שהתיז ואין דחיפות בבדיקת העיניים. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

24/03/2020 | 15:07 | מאת: אבי

שלום רב. אני מטופל בטיפות עיניים דקסאפרין עקב דלקת הנובעת מנפיחות מתחת לעין שמאל. כאשר אני שם טיפה בעין שמאל, לאחר 20 דקות לערך אני מרגיש טעם מר נורא המגיע מאיזור הגרון לחלל הפה, האם זו תופעת לוואי מוכרת?

24/03/2020 | 18:34 | מאת: ד"ר אורן גולן

טיפות יכולות להגיע לגרון דרך דרכי הדמעות שמתנקזות לאף …

23/03/2020 | 21:46 | מאת: נוי

שלום, לפני כשלושה שבועות היה לי אדמומיות בעין אחת. קיבלתי מרופא משפחה טיפול בטיפות עיניים (לא למען לחות). ובפעם האחת בן זוגי שם לי בטעות טיפה בודדת של טיפות אף (התבלבל בבקבוקים) עד היום נשארו לי נימים בולטים. האם יש מה לעשות עם זה? האם זה יחלוף? (אולי חשוב להגיד שעשיתי ניתוח לייזר לפני כחצי שנה)

24/03/2020 | 07:23 | מאת: ד"ר אורן גולן

לא סביר שטיפה אחת תעשה נזק … יתכן שהנימים הבולטים הן כתוצאה מיובש לאחר הניתוח או שרק שמת לב לזה עכשיו עקב ההתעסקות עם העיניים

23/03/2020 | 21:22 | מאת: גיא

דחוף !! בן 40 בעבר קרע רשתית לפני 14 שנה הזרקת גז בימין ומס תיקוני לייזר לתיקון רשתית בשתי העיניים מס 17 על 22 במשקפיים בעדשות 16 וחצי על 15 - ביום בו החלפתי עדשות למס הנל ( עליה של מס אחד בשתי העיניים) יש שינוי בשדה ראיה בעין שמאל -מעין עיוות קווים בשדה ראיה תחתון האם ישנו סיכוי שכתוצאה מהעדשות החדשות ? כמו כן שאריות אור למשך מס שניות בחשיפה לאור חזק

24/03/2020 | 07:21 | מאת: ד"ר אורן גולן

דבר ראשון יש לשלול בעיות ברשתית … לפנות בהקדם לבדיקה עם הרחבת אישונים