פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

הפורום יעסוק בניתוחי קטרקט, ניתוחי קטרקט באמצעות לייזר, השתלת עדשות בניתוחי קטרקט, השתלת עדשות מולטיפוקליות, השתלת עדשות טוריות לטיפול בצילינדר. .
359 הודעות
353 תשובות מומחה

מנהלי פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

05/12/2013 | 10:33 | מאת: חנה יעל

לפני 5ימים בעלי עבר ניתוח קטרקט. מאז ועד היום יש לו חלקים של העדשה שנמצאים בתוך העין ומאד מפריעים לו. לפי חוות דעת של רופא עינים נאמר לבעלי שהחלקיקים מתמוססים עם הזמן בנוזלים של העין וטיפות העיניים. רציתי לדעת אם אכן החלקיקים יכולים להעלם ואם יש צורך בפעולה רפואית נוספת וכן אם יש בכך סיכון כלשהוא. תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנה יעל אכן הם יכולים להיספג- תלוי בגודלם והרכבם. זאת יכול לקבוע כמובן, רק מי שבדק... סבלנות

18/11/2013 | 10:58 | מאת: אנה

אני בת 86. האם יש סיכונים מיוחדים לגיל שלי בניתוח קטרקט?

שלום אנה רוב מנותחי הקטרקט בוגרים (מעל 70) יש יותר סיכןי לפגיעה בשקיפות הקרנית שכן היא גם מתבגרת וגם הקטרקט קשה יותר.... עם השנים זה יותר מתקדם

06/11/2013 | 21:00 | מאת: עדי

שלום רב, אבי בן 75 מתעתד לעבור ניתוח קטרקט בעין אחת בעוד כשבועיים. על פי הרופא המנתח עליו לשים טיפות עיניים להרחבת האישון 10 ימים לפני הניתוח פעם ביום .שתי שאלות:1. לשם מה נועדו הטיפות?? 2. האם ניתן לנהוג במהלך 10 ימים אלו בהנחה שיטפטף את הטיפות לפני השינה . תודה על תשובתך..

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום רב, אם יוכל לנהוג- תלוי בסוג הטיפות להרחבה ובראיה. לרוב אין נוהג כזה- ייתכן ויש לו מצב חריג. הייתי שואל את המנתח. בברכה, ד"ר נדב בלפר.

30/10/2013 | 19:46 | מאת: שם בדוי

נעים מאוד, יש לי שאלה לגבי קבלה שכתוב בה חבילת קטרקט מושלם. מה החבילה כוללת? האם מדובר על עדשה בלבד או שזה כולל ניתוח+עדשה? אשמח לתשובה דחופה. תודה.

שלום מצטער איני מבין על מה אתה מדבר

29/09/2013 | 13:41 | מאת: דני

אני אמור לבקר אצל רופא עיניים שמתמחה בניתוחי קטרקט. אני מעוניין להתייעץ אחר כך עם רופא נוסף שמתמחה בניתוחי לייזר לקטרקט. השאלה שלי היא בקשר לטיפות להרחבת העישון 1. האם אפשר לקבוע תור אצל הרופא השני למחרת או שאני חייב להמתין מספר ימים עד ששוב ישימו לי טיפות להרחבת העישון? אם כן, כמה זמן צריך להמתין (כדי שלא יגרם נזק לעין או מכל סיבה אחרת)? 2. אם אצליח לקבוע תור לאחר 3 שעות אצל הרופא השני, האם הרופא השני יוכל לבדוק אותי על סמך ההרחבה שנעשתה 3 שעות קודם לכן? או אולי הוא גם צריך לראות את העין ללא הרחבה?

שלום בעיקרון אין בעיה להרחיב האישון שוב לבדיקה ברו המקרים גם ניתן לבדוק אחרי 3 שעות מההרחבה הקדמת

26/09/2013 | 06:30 | מאת: צביקה

שלום אמי בת 86 ונוטלת פרדקסה באופן קבוע מזה שנה. בעוד כחודש היא אמורה לעבור ניתוח קטרקט וחוששת מהתגובות האפשריות בין הניתוח לדימום. ברצוני לקבל התיחסות לנושא, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צביקה פרדקסה נועדה למניעה של קרישי דם. לרוב לא מקובל להפסיק שימוש בנוגדי קרישה לניתוחי קטרקט המודרנים. בהצלחה

25/09/2013 | 15:20 | מאת: גניאל

שלום מבקש עזרה בן 86 חולה לב(התקף 1979,ניתוח 4 מעקפים 1996 ,קוצב דפיברילטור 2009 ) ניתוח קשה מיפרצת אורטה בטנית 2012 אי ספיקת לב אי ספיקת כליות קטרקט רופא העיניים היציע ניתוח שאלה : הגיל המופלג התמונה הרפואית הסכנות לסיבוכים בניתוח לשנה או שתיים אם אין סכנת עוור מועדפת אולי התאמה חדשה של העדשות תודה וישר כח דניאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דניאל הכל תלוי באיכות החיים לכל פעולה יש סיכוי וסיכון. הגיל אינו גורם בעייתי מאד אלא סיכויי ההחלמה (בד'כ טובים בניתוח קטרקט) מול סיכוני הניתוח. כדאי להתייעץ עם רופא הלב לגבי מידת סיכון מההתרגשות של הניתוח. זהו לרוב ניתוח בטוח...

22/09/2013 | 12:53 | מאת: יואב

ב23.10. אני אמור לעבור ניתוח קטראקט להחלפת עדשה טורית. כיום אני מטופל בקסטרל 10mg ואבודרט 0.5 mg. הוצא לי להפסיק את התרופות לפחות 3 שבועות טרם הניתוח בגלל התרחבות האישונים. קיבלתי תחליף בשם permixon 160mg האם הוא תחליף אשר אינו משפיע על שינוי באישונים? כמו כן האם יש תופעות לוואי אחרות או נוספות? ותוך כמה זמן הוא משפיע במקום התרופות הקודמות? האם אני יכול לקחת במקביל או להפסיק את האחרות ולקחת את התרופה החדשה? תודה ומועדים לשמחה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תצטרך להתייעץ במנתח וברופא המטפל בהצלחה

10/09/2013 | 18:14 | מאת: גילה

שלום, אימי עברה ניתוח קשה ונשארה עם רגישות גבוהה מאוד לאור שמש, האם זה יהיה לתמיד? או שזה אמור לעבור לאחר זמן מה? אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גילה את מדברת על ניתוח קטרקט? אם כן - הרי שהעין נחשפת ליותר אור שכן הוחלפה העדשה העכורה. המוח מתרגל לזה במהרה והחיים חוזרים לשגרה.

שלום לפני שבוע בעלי עבר ניתוח קטרקט בלייזר והושתלה לו עדשה מולטיפוקלית. הוא רואה פחות טוב מאשר לפני הניתוח. האם המשמעות היא שהניתוח לא הצליח? כמה זמן אורכת ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לוקח זמן להתייצבות הראייה. בכל מקרה של ספק כדאי להיבדק כדי לא לפספס בעיה שלאחר הניתוח. בהצלחה, ד"ר נדב בלפר.

אני עומד לעבוד ניתוח קטרקט והוצע לי עדשה מוללטיפוקל מחפש מידע ממי שעבר ניתוח כזה האם באמת כדאי תודה

מה עדיף לראייה משופרת - עדשות מולטיפוקאליות או טוריות והאם ניתוח לקראת עדשות מולטיפוקליות עולה כסף או ממומן בחלקו הגדול על-ידי הקופה (מכבי)? תודה, חני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חני לכל סוג עדשה יש יתרונות וחסרונות. אינן מתאימות לכל אחד. בעיקרון: עדשה טורימתקנת אסטיגמציה(=צילינדר) שזה סוג של עיוות אופטי (שכיח למדי) בציר מסויים במרחב. בניגוד למספר משקפיים (הקרוי ספיירי) שהוא בכל המרחב. העדשה המולטיפוקלית (בעצם בי-פוקאלית) נותנת פוקוס לשני מרחקי מוקד. בשני המקרים יש לבדוק ההתאמה ולהבין שמדובר בפשרה (כמו כל מצב אחר) המפחיתה משמעותית התלות במשקפיים. לא מבטלת אותם בכלל. לגבי השתתפות הביטוחים- צריך לברר עימם.

31/07/2013 | 20:27 | מאת: יונית

שלום, אני אשה בת 47, לפני ארבע שנים עברתי ניתוח לתיקון ראייה בלייזר, באחד מהקליניקות הידועות. ראייתי השתפרה מאוד ונהנתי מתוצאות הניתוח. לפני כחצי שנה, הראייה החלה להדרדר במיוחד בעין שמאל. המספר עלה למינוס 1.5. פניתי לקליניקה, ואחרי כמה חודשים של בדיקות חוזרות ונשנות, נקבע המועד המיוחל לניתוח החוזר. ביום הניתוח בדק אותי שוב הרופא, והודיע לי, שהוא לא מוכן לנתח אותי, מכיוון שיש לי התחלה של קטרקט.... 1. האם אי אפשר לבצע ניתוח לייזר, אם יש התחלה של קטרקט? 2. עם משקפיים אני רואה מצויין, האם זה יתכן? 3. יכול להיות שבגלל התחלת הקטרקט, הראייה שלי הדרדרה? בגילי הצעיר ככ? בכל מקרה, אלך לבדיקה מסודרת אצל רופא עיניים ניטרלי... תודה יונית

שלום יונית גם בגילך הצעיר תיתכן התחלה של קטרקט השינויים הראשוניים יכולים להיות פחות עכירות בעדשה אולם שבירה שונה של קרני האור עקב המבנה וההרכב המשתנים של חומר העדשה הטיבעית. זו יכולה להיות סיבה לשינויים במספר. אם תנותחי - ייתכנו שוב שינויים בזמן הקרוב- זה לא צפוי. זו הסיבה שלא מקובל לנתח הסרת משקפיים בעת נוכחות קטרקט.

12/07/2013 | 17:06 | מאת: חני

שלום דר בלפר,אבי קשיש בגיל 88,צריך לעבור ניתוח קטרקט בעין עם אישון קטן.הבנתי שזה מורכב ואני לא יודעת מי מנוסה בניתוחים כאלו.אבי כבר עם עין אחת חולה ואנו חוששים מפגיעה בעין השנייה . מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חני וודאי שיש צורך לשקול כל ניתוח - אם הוא חיוני ומתי לבצע. כשיש עין יחידה - הרי שהשיקול יותר עקרוני. בעיקרון - יש מספר שיטות להתמודד עם מצב של אישון צר. כמו בכל תחום- נסיון שווה המון. מציע לגשת למנתח מנוסה, ולשאול ישירות במהלך הפגישה.

08/07/2013 | 12:36 | מאת: רותי

האם ניתוח קטרקט בלייזר מומלץ? האם טוב להכניס מולטיפוקל? מה עושים אם משתנה מספר העדשה לאחר מכן? הן לקרוב או לרחוק? אודה לך אם תענה לי לאימייל שכתבתי.אם עושים רק בעיין אחת ומשתילים מולטיפוקל, מה קורה עם העין השניה שלה אין מולטיפוקל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רותי מצטער, אין כאן מייל לשלוח תשובה. לניתוח קטרקט בלייזר יש מספר ייתרונות על ניתוח רגיל. ההחלטה כמובן אינה חד משמעית לשום כיוון. הניתוח יקר יותר אולם ייתרונו העיקרי הוא בדיוק החיתוך. עדשת מולטיפוקל היא שוב עניין של החלטה- כלכלית ותיפקודית. יש לה יתרון של פחות תלות במשקפיים. החיסרון העיקרי הוא בחלוקה השונה של קרני האור. בלי שום קשר, העין יכולה להשתנות עם השנים וכך גם מספר המשקפיים. אם כך קורה- יש צורך במשקפיים.... עניין אחרון, מומלץ להשתיל בשתיהן מולטיפוקל - אם כבר מחליטים על סוג זה של עדשה. בברכה, ד"ר נדב בלפר.

01/07/2013 | 17:22 | מאת: מירי

שלום רב, עברתי ניתוח קטרקט בלייזר עם עדשה מולטיפוקלית לפני שבוע,ובבדיקה של הרופא לאחר שבוע התברר שיש לי תפר בעין ושאין צורך להוציא את התפר.בנוסף אני רואה לפעמים טישטוש וזקוקה עדיין למשקפיים לקרוב,לרחוק פחות,וההרגשה בקיצור שהראייה עדיין לא משהו.שאלתי היא א:מתי עושים תפר ולא מוצאים את התפר. ב:אני אמורה לעבור ניתוח בעין ימין 3 שבועות לאחר הניתוח בעין שמאל, האם כדאי לחכות עד שהעין שמאל תבריא ואוכל לראות כמו שצריך,או עדיף לא לחכות ולנתח את עין ימין כדי שהראייה תהיה שווה, תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי אני מציע לסמוך על המנתח - הוא ראה אותך בעיקרון - לעיתים יש צורך לתפור תפר בעין בניתוח קטרקט. ההחלטה אם ומתי להוציאו היא קלינית- על סמך הבדיקה. לעיתים נין להשאירו זמן ממושך. בלי קשר- לוקח זמן להחלים מהניתוח וייתכן שההפרעות ייעלמו. הייתי מחכה עד להרגשה וראיה נוחים לפני הניתוח הבא- אם אינו דחוף. לרוב 3-4 שבועות הם זמן סביר בהחלט.

25/06/2013 | 09:59 | מאת: חגית

אשמח לקבל את חוות דעתך בנוגע לניתוח קטרקט אצל דר חמו האם יתכמו פחות סיבוכים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חגית איני נוהג להמליץ או לשלול רופאים בפורום במקרה זה הקלת עלי. דר חמו רופא מצויין והייתי שם יהבי בו

25/06/2013 | 09:50 | מאת: שולי

אני בת 67 עין שמאל שלי היא עין עצלה אני כמעט ולא רואה בה בעין ימין יש לי קטרקט מתקדם ואני חוששת מאד מהניתוח במידה ויהיו לי סיבוכים קבעתי בכל זאת ניתוח במרכז רפואי גדול בירושלים שמצריך נסיעה ארוכה אשמח אם תשיב לי מה דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שולי דעתי היא שניתוח קטרקט הוא חשוב לשיפור הראיה. אם ראייתך לא טובה (בשל הקטרקט) הרי שזו התוויה לניתוח. יש בו סיכון - אך נחשב בטוח. יש צורך בשיקול דעת, כמובן, כמו כל דבר. אני גורס כך: אם נניח לך יקרה סיבוך נדיר אך כזה שיפגע בראייתך (חלילה)- איך תרגישי? א. ראיתי טוב / הסתדרתי לפני הניתוח, חבל ששיכנעו אותי. ב. מה לעשות, הראיה שלי היתה ממש לא טובה. חבל שדווקא לי זה קרה אבל הייתי חייבת.... אם ענית א- חכי עם הניתוח אם ענית ב- לכי על זה בהצלחה

19/06/2013 | 20:37 | מאת: ד"פ

ד"ר נדב שלום. בן 72 נוטל טיפות להורדת לחץ תוך עייני בלבד,כעת התחיל קטרקט,סובל מניסטגמוס מלידה. האים יש ניסיון בניתוחי קטרקט לחולי ניסטגמוס? האים אפשר לנתח בהרדמה מקומית ולא כללית? המון תודה פחדן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לפחדן זה לגמרי הגיוני לחשוש לפני ניתוח.... זו לא בושה. בשורה התחתונה- ניתוח הקטרקט, תוצאותיו והשלכותיו דומות לחלוטין אם יש או אין נסטגמוס. שתי שאלות נותרות: 1 האם הנסטגמוס משמעותי במבט קדימה? אם כן כדאי לנתח בהרדמה כללית כדי שהתזוזות לא תסכנה את תוצאת הניתוח. 2 מה פוטנציאל הראיה בכלל. לאנשים עם נסטגמוס יש לרוב חדות ראיה פחותה מהממוצע ולכן, גם אחרי ניתוח קטרקט מוצלח, חדות הראיה המיטבית לא תהיה זהה לאדם ללא ניסטגמוס.

20/06/2013 | 20:41 | מאת: ד"פ

17/06/2013 | 21:59 | מאת: שרית

שלום אמי עברה ניתוח קטרקט בלייזר לפני כשלושה שבועות. לאחר הביקורת שנדרשה ללכת שבוע לאחר הניתוח.. התחילו לה הבזקי אור. בתחילה היו נורא זניחים ולא משמעותיים והיום ההבזקים גדלו לממדים גדולים יותר כמו "הבזק להבה", כך אומרת אמי. האם תוכל לומר לי מה המשמעות וההשלכות של הבזקי האור האלה? קצת מלחיץ.. שרית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרית הבזקים כמו שאת מתארת יכולים לנבוע ממתח ואולי קרע ברשתית. חשוב מאד לבדוק ולוודא שזה לא המצב. במקרים כאלו מומלץ לפנות בהקדם לרופא עיניים - אפילו למיון אם אין מענה היום/ מחר.

15/06/2013 | 22:50 | מאת: חווה ק.

שלום האם אחרי שעברתי ניתוח קטרקט בעין שמאל אני יכולה לעבור לרופא אחר לניתוח קטרקט בעין ימין

לקריאה נוספת והעמקה

בלי שום ספק בהצלחה

15/06/2013 | 22:45 | מאת: חגית

היי אנחנו מתלבטים לגבי ניתוח קטרקט לאישה בת 66 הסובלת מסכרת, ספיקת כליות לקויה והתפרצות של נימי דם בעיניים לאחר התייעצות עם רופא עיניים הומלץ לבצע ניתוח קטרקט, ההתלבטות היא לגבי שני רופאים בעלי שם: ד"ר איסקוב יצחק או ד"ר לשם רציתי לשאול לגבי חוות דעת מי מהם מומלץ יותר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חגית לא לי להמליץ כאן על מנתח. מדוע שתסמכי על דעה של רופא וירטואלי כמוני ולא על מישהו בשר ודם??? בהצלחה

15/06/2013 | 19:34 | מאת: חווה ק.

שלום לפני שבועיים עברתי ניתוח קטרקט העין יבשה וכאבי ראש המלווים אותי מאז הניתוח.האם התופעה היא טבעית לאחר הניתוח .מה הטיפול לעין יבשה וכאבי ראש שהתעוררו רק מאז הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חווה יובש ניתן לטיפול בטיפות להרטבה כאב הראש אינו שכיח. אם זה לחץ בעין או זיהום - חשוב להיבדק הבקדם!!! אם לא - ואילו רק קשיי הסתגלות אופטיים - זה אמור להשתפר...

12/06/2013 | 13:59 | מאת: מירי

שלום רב, בבדיקה לפני ניתוח השתלת עדשה מולטיפוקלית, אופטומטריסט בודק את גודל המספר, החשש שלי שאם יש טעות בגודל המספר של העדשה,מה עושים והאם על פיו ישק דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי אני מציע לך לסמוך על מי שמנתח אותך. המדידה של האופטומטריסט היא חלק מתהליך חישוב העדשה

11/06/2013 | 16:10 | מאת: אורי

במידה ואין כל בעיה - כמה זמן לאחר ניתוח קטרקט ניתו לטוס?

לקריאה נוספת והעמקה

מייד אין כל בעיה

11/06/2013 | 09:12 | מאת: עוזי

לאחר ניתוח קטרקט בשתי העניים , סובל מיובש בעניים גם מלפני הניתוח . עד כה נעזרתי בטיפות רפרש טירס שאותם טפטפתי ללא הגבלה רופא העניים המליץ לי להשתמש בטיפות עניים סיסטיין שיש בהם חומר משמר האם שימוש בטיפות הסיסטיין יכול לגרום נזק לעיין האם כדאי וניתן להזליף משני סוגי הטיפות האם יש המלצה כמה להשתמש מכול סוג היובש בעיניים לרוב לא מציק לי , רק לפעמים אך הוא קיים .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עוזי הטיפול ביובש הוא להרטיב.... יש סוגי טיפות שונים וכל אחד מוצא מה נעים וטוב לו כל שילוב מתקבל. נסה עד שייטב לך

09/06/2013 | 14:07 | מאת: מירי

שלום רב, בעוד 3 שבועות אני עוברת נתוח קטרקט עם עדשה מולטיפוקלית, האם ניתן לקבל זריקת טישטוש לפני הנתוח.שמעתי שהתהליך כואב למרות שמקבלים טיפות הרדמה מקומית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי לרוב אין כאב במהלך הניתוח... יש הרדמה מקומית. אפשר לציין למנתח/ת שיש כאב ולקבל עוד חומר הרדמה. לרוב אפשר גם לקבל זריקת טישטוש... תאמי עם הצוות המנתח. בהצלחה

30/05/2013 | 19:29 | מאת: אבי

עברתי ניתוח קטרקט לפני 3 שבועות עשיתי אמון ריצה קצת מאומץ האם עלול לפגוע בעין

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, אין בעיה עם הריצה. רק רצוי להמנע משפשוף חזק של העיניים או שחיה בבריכה . בברכה, ד"ר נדבר בלפר

25/05/2013 | 11:38 | מאת: מירי

בדיקת עיניים לפני נתוח. נאמר לי שבדיקת עיניים לפני נתוח קטרקט בלייזר עם השתלת עדשה מולטיפוקלית, עורכת 3 שעות. רציתי לדעת אם אכן זה נכון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי זה היקף הזמן.... פחות או יותר שאלי במקום בו קבעת להיבדק

20/05/2013 | 07:41 | מאת: יוד אלף

מבוגר בן שמונים. עברתי ניתוח קטרקט לפני חודשיים. הראיה היא שש שש בשתי העינים . הרופא אמר שאין צורך במשקפיים ואפילו קיבלתי אישור לנהוג בלי משקפיים. עד כאן הכל טוב ויפה. אלא מאי...העיניים שלי אדומות,יש לי עיין עצלה. זאת וגם זאת. בלילות כשאני פותח את העיניים יש לי הבזקי אור. ההבזקים הם רק בזמן שאני פותח את העיניים. והם ספורדיים. אלף תודות. אגב, הייתי אצל רופא עיניים והוא נתן לי שני סוגי טיפות עיניים למשך שבוע. העיניים עדיין אדומות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום י'א אכן - יופי של תוצאה. האודם נובע כנראה מרגישות/ יובש של העיניים. תחליפי דמע ו/או תוספת אחרת של טיפות יוכל לסייע לך להרגיש טוב יותר ולהפחית מהאודם. ההבזקים שאתה מתאר הם כנראה עקב האור החזק שאתה רואה לאחר הוצאת העדשה העכורה (הקטרקט).

16/05/2013 | 22:10 | מאת: אבי

כאמור אני 6 שבועות לאחר ניתוח קטרקט האם אני יכול להתייחס לעין כמו לםני הניתוח פעילות גופנית , ים , שמש , שפשןף , וכול '

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון כן בזהירות ובעדינות - עדיף

13/05/2013 | 08:49 | מאת: עוזי

כשבוע אחרי ניתוח קטרקט בטעות עצמתי עניים בחוזקה האם יכול להגרם נזק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין מקום לחשש

אני בן 37 יש לי קוצר ראייה מאד מאד גבוה בבדיקה עדשות מגע נמצא מספר 16 וחצי עין ימין ו-13 וחצי עין שמאל - כמו כן לפני 8 שנים אף נאלצתי לעבור בעין ימין (שבה קוצר ראייה גבוה יותר ) ניתוח הזרקת גז בשל חור ברשתית , לאחר מכן , עם בוא סימנים מקדימים היו לי תיקוני לייזר רבים לחורים ברשתית(בסביבות 6-7 במשך השנים) בבדיקת ראייה שערכתי לאחרונה נמצא שיש הבדל גדול בין המספר בעדשות המגע שמפורט כאן (16 וחצי על 13 וחצי) ובין המספר במשקפי הראייה שנמצא על 19 וצי(!!) על 16 וחצי)!! - האם זה הגיוני ההפרשים הללו ? ממה שיודע ההפרשים בעין עדשות מגע לבין משקפי ראייה הינם 0.75-1.00 מספר בלבד ! הוחלט בשלב זה שאתייעץ ואברר עם אנשי מקצוע על פשר ההפרש הגבוה במספרים ורק אז אזמין משקפי ראייה - עם אילו אנשי מקצוע בתחום העין הייתם ממליצים לי לפנות העניין ההפרש הגדול בין העדשות למשקפיים ? יש לציין שבשנים האחרונות הרכבתי כמעט תמיד עדשות - האם זו יכולה להיות הסיבה להפרש ? שכמעט לא הרכבתי משקפיים בשנים האחרונות ? (הבנתי שזה לא בריא לעיניים במצבי ולכשאפתור את העניין ארכיב מעתה משקפיים הרבה יותר) אני מאד מודאג מהדרדור בראייה שאינו פוסק ומפחד שאאבד לבסוף את ראייתי - האופטמטריסטית אמרה לי שהעובדה שבמספר מתאים איכות הראייה שלי היא 6\6 דהיינו : כמעט אבסולוטית שוללת את האופציה הזו ( ז"א המספר גם יכול להגיע ל-30 ועדיין לא מתעוורים ?) האין דרך או בדיקות שעשויות להוביל לעצירת הדירדור הזה בראייה ? כמו כן היא אמרה שיש ניתוח קטרקט שאני יכול לעבור אפילו בגיל ובמצב יותר מתקדם שמוריד"שכבה" של 8 מספרים בעיניים - הא זה נכון והאם אני יכול לעבור קטקט במצב העיניים שלי (עם רשתיות דקות כ"כ) ? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בן בוא נפריד בין הנושאים - שאינם ממש קשורים זה לזה (פרט לעובדה שמדובר בכל מקרה בעיניך). ההבדל בין המספר בעדשות לבין זה שבמשקפיים אינו בעייתי. הוא נקבע אמפירית על פי המספר בו אתה מציין שאתה רואה טוב ביותר. הוא לא מושפע משימוש במשקפיים או עדשות. זו שונות אופטית חסרת משמעות. למי שיש מספר גבוה יש סיכוי גדול יותר לרשתית "חלשה/דקה" ללא קשר לשימוש במשקפיים או עדשות מגע. כמו כן אין לנו מידע מסודר לפיו נוכל לצפות למי יישתנה המספר, בכמה או מתי. לגבי קטרקט - זהו ניתוח בו מחליפים את עדשת העין (אשר התעכרה עם הזמן) בעדשה מלאכותית שקופה. תוכל להיות כמעט ללא משקפיים לרחוק, אולם תזדקק למשקפי קריאה. גם לאחר הניתוח יכול מספרך להשתנות עם הזמן...... בנוסף, חשוב להביא בחשבון שהניתוח מגדיל קצת הסיכון לקרע/ פגיעה ברשתית (אצל כווולם), וודאי כאשר הרשתית שלך יותר מועדת לפורענות.

02/05/2013 | 21:21 | מאת: דורית

אני בעלת קוצר ראייה גבוה , לאחרונה עברתי ניתוח קטרקט בעיין אחת , ועומדת לפני ניתוח בעיין השנייה . לאחר הניתוח אני רואה בעזרת העין המנותחת והעין בעלת קוצר הראיה הגבוה לא רואה כמעט , אבל כאשר אני מרכיבה עדשה בעין שטרם נותחה וכעת אני רואה בשתי העניים שווה לאחר זמן לא רב מתחילה העין המנותחת להציק מאוד , ורק שאני מסירה את העדשה בעין השנייה היא נרגעת , המנתח אומר שיש לי פזילה סמויה שהייתה גם לפני הניתוח שכנראה תסתדר לאחר הניתוח השני האם זוהי תופעה הגיונית או שעלי לחשוש מהניתוח בעין השנייה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית זה נשמע הגיוני לחלוטין. העין הלא מנותחת מציקה לך - או בגלל הפזלה הסמויה או בגלל עדשת המגע. בהצלחה

30/04/2013 | 07:57 | מאת: אריה

אימי עברה ניתוח להסרת קטרקט לפני כ8 ימים בבדיקה התגלה שיש לה בצקת והיא מוזמנת לבדיקת סיטי האם יש סכנה או שניתן לסדר את הבעיה שנוצרה

לקריאה נוספת והעמקה

אריה שלום, כנראה מדובר בבצקת ברשתית. בדיקת ה OCT תאשר או תשלול זאת. בכל מקרה- לרוב יש טיפול בטיפות ו/או כדור. בברכה, ד"ר נדב בלפר

29/04/2013 | 20:07 | מאת: אבי

לפני ניתוח קטרקט בעין שמאל היה לי קוצר ראייה בעדשות מגע של -16.5 לאחר הניתוח עם עדשה אפס נשאר לי קוצר ראייה של כ -1.5 בעין ימין לפני הניתוח קוצר ראייה עם עדשות של -14.5 כעת המטרה לראות 6/6 בעין ימין והעדשה המומלצת להשתלה היא 2 האם זה נכון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי החישוב של העדשה הוא תלוי מדדים מדוייקים של העין. לא חישוב פשטני כל כך. וגם אז- יש טווח שגיאה מסויים. בהצלחה בניתוח

29/04/2013 | 19:05 | מאת: שלומי

אני צריך לעבור ניתוח קטרקט עם עדשות מונופוקליות האם אני אוכל בעתיד להיפטר מהמשקפיים ע"י השתלת עדשות מתקדמות/לייזר? יושתלו לי עדשות לרחוק, האם אצטרך בוודאות משקפיים לקרוב?כרגע אני רואה טוב מקרוב כיום אני בן 21, האם ביצוע הניתוח בגיל כזה כרוך ביותר סיכונים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שלומי אין בגילך סיכון יתר לניתוח קטרקט. בתנאים הנוכחיים יש אכן עדשות הניתנות להשתלה לאחר ניתוח קטרקט עם עדשות מונופוקליות. אם זו הכוונה- למה שלא תשתיל מראש מולטיפוקאליות? עם השנים ודאי תהינה אפשרויות נוספות.....

28/04/2013 | 20:15 | מאת: עוזי

כמה זמן לאחר ניתוח קטרקט והאם בכלל העיין תחזור לקדמותה ולא יהיה פחד מהחתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עוזי אני מציע להיות עדין עם העין לפחות חודדש לאחר הניתוח.

28/04/2013 | 17:07 | מאת: עוזי

עברתי ניתוח קטרקט לפני כ 3 שבועות , מתי ניתן לחזור לפעילות גופנית מאומצת הכוללת ריצה ומשקולות . האם ניתן לעשות את אותה הפעילות והאם אפשר להתייחס לעין באותו אופן כמו לפני הניתוח . (למשל שפשוף של העין)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הייתי חוזר בהדרגה (!) לפעילות מתונה (!) בשבועות הקרובים. כנל לגבי שיפשוף העין. בכל זאת - יש שם חתך שאיננו רוצים לפעור או שייכנס זיהום.

28/04/2013 | 20:10 | מאת: עוזי

כמה זמן לאחר הניתוח והאם בכלל העיין תחזור לקדמותה ולא יהיה פחד מהחתך

21/04/2013 | 14:47 | מאת: שילה

אני מבין שטיפולי הלייזר בארץ הם דבר חדש יחסית. האם ניתן לסמוך עליהם? האם רמת הבטיחות היא ברמה כזו שהטיפול מומלץ?

שלום שילה אכן הלייזר הזה חדש בארץ. אבל יש לזכור כי בעולם משתמשים בו קצת יותר. בנוסף - זהו לייזר הנמצא בשימוש ברפואת עיניים כ 10 שנים למטרה קצת שונה: זה אותו סוג לייזר איתו חותכים קליפה דקה מהקרנית בניתוח הסרת משקפיים. עם פרופיל בטיחות מצויין.

16/04/2013 | 11:11 | מאת: חיים

שלום לפני שבוע ביצעתי ניתוח קטרקט בלייזר, מאז הניתוח אני מאוד סובל בעין המנותחת מסנוור והבזקי אור הכבים ונדלקים לסירוגין דבר המשפיע על איזון גופי בהליכה ועל כושר הריכוז שלי בכל משימה , אני נאלץ להרכיב משקפי שמש ביום ובליליה כולל בתוך הבית כדי להרגיש נוח יותר,תקוותי שתופעות אלו ייעלמו עם הזמן,מאחר ואני כבחור בריא נמרץ ואתלטי חרד מאוד שהמצב ימשיך להיות כפי שהוא.מצפה לעצה ולהמלצה, בברכה חיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיים אם אתה רואה הבזקים גם כאשר העיניים עצומות ו/או בחדר חשוך ללא מקורות אור - זה יכול להיות מתח/קרע ברשתית. יש לגשת בדחיפות לרופא עיניים. אם אתה מסונוור ממקורות אור חיצוניים - הרי שזה הגיוני. ייתכן ויש עדיין בצקת בקרנית או דלקת פנימית.

17/04/2013 | 11:48 | מאת: חיים

נדב תודה שהשבתה לפנייתי, אני רגוע יותר עכשיו משני סיבות, האחת שהבזקי האור בעיני המנותחת לא מופיעים בחושך. ושנית אני מבין שעליי להמתין לעוד תקופת החלמה במידה ועיני המנותחת עדין לא החלימה מספיק מאחת הסיבות שציינתה או משניהם יחד בברכה חיים

10/04/2013 | 19:53 | מאת: יעל

שלום, בספטמבר 2011 אבי עבר ניתוח קטרקט בעין אחת, ותוך כחודש או יותר החל לראות טוב בעין. בחודש האחרון (כשנה וחצי לאחר הניתוח), הוא כמעט ולא רואה בעין, בבדיקה נאמר לו כי יש לו בצקת והוא קיבל טיפות - 3 פעמים ביום למשך כחודש. כבר כ-3 שבועות שהוא שם את הטיפות, אך אין כל שיפור. האם ידוע על תופעה כזו, שזמן רב לאחר הניתוח נוצרת בצקת ? מה עוד ניתן לעשות בכדי לשפר את הראייה ? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל כבר חלפה יותר משנה וחצי מניתוח הקטרקט. קצת קשה לי להאמין שיש קשר בין השניים, בהנחה שהכל הלך כשורה. האם מדובר בבצקת בקרנית? רשתית?

21/04/2013 | 16:59 | מאת: יעל

שלום, תודה על תשובתך. לא אמרו לו היכן בדיוק הבצקת. הוא עשה השבוע צילום בעין ובעוד שבועיים יש לו תור לרופא עיניים.למרות הטיפות אין שיפור בראייה. שאלה נוספת, האם טיפות עיניים יכולות להעלות לחץ דם ? שכן לאחרונה לחץ הדם של אבי עלה מאוד עד כדי כך שנזקק לכדור / ספריי מתחת ללשון, ולדעתי זה בעקבות הטיפות. בתודה מראש.

30/03/2013 | 13:57 | מאת: דנה

ב4.3.13 בעלי עבר ניתוח קטרק למחרת היינו בביקורת והכל תקין אלא שבעלי רואה מטושטש כמו לפני הניתוח וכן היה לו תחושה של גרגיר שבאה ונעלמת הטיפול שבעלי מקבל הוא דתמצין 3 ביום הילו קומוד לפחות 10 ביום גנטיל ג'ל 8 פבעמים ביום ודורהטיס היה פעם בלילה והרופא שינה ל5 ביום לפי דברי הרופא זה לקוח שבועות וגם חודשים והרבה סבלנות עד שהטשטוש יעלם לפי מצבו העכשוי האם יכול להיות שזה רק יובש לפי דברי הרופא לציין שבעלי לא מרגיש שום שינוי מלפני הניתוח תודה

שלום דנה כמובן, קשה לי לבדוק את עינו של בעלך לפי התיאור הכתוב בלבד. אבל- זה נשמע הגיוני שיובש מפריע לראיה. גם הטיפול שתיארת הוא טיפול מקובל ביובש. אולי יש גם טעם לפנות לאופטומטריסט..... חג שמח

30/03/2013 | 16:09 | מאת: דנה

תודה על התשובה אך לגבי האופטמטריסט סוכם עם הרופא לפני הניתוח שראיה תישאר כמו שהיא רק משקפיים לקרוב כי מרחוק הוא לא הרכיב. וכן לפי מה שידוע לך כמה זמן יכול להמשך הטישטוש אחרי הניתוח עם כבר עבר כמעט חודש ושוב תודה.

18/03/2013 | 07:47 | מאת: יוני

עד כמה ניתוח קטרקט בעין בעל קוצר ראייה גבוה(רשתית תקינה ) יכול לגרום לניתוח הפרדות רשתית ומדוע ? האם ההפרדות יכולה להגרם גם זמן מה לאחר הניתוח עקב הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוני. כל ניתוח תוך עיני מגביר מעט הסיכוי (הקטן מאד בעיקרון) להתרדות רשתית. זו אפשרות קיימת, אם כי מאד ! נדירה. עין עם קוצר ראיה גבוה (מינוס גבוה) היא בעיקרון בסיכון סטטיסטי מוגבר לקרע והפרדות רשתית. כמובן, השילוב מגדיל במעט הסיכוי לקרע והפרדות רשתית. השאלה היא- מדוע יש צורך בניתוח קטרקט? אם זה פוגע האיכות החיים - אני חושב שזה סיכון ריאלי וסביר. רוב מוחלט של המנותחים, גם בתנאים הללו, מרויחים מאד מהניתוח.

איזה טיפות טובות למטרת עינים יבשות לאחר ניתוח קטארק. יש לי של ד"ר פישר אוולין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש כל כך הרבה טובות כל אחד מוצא מה מתאים לו יותר אני ממליץ ואוהב טיפות בשם סיסטיין. הן נועדו לתחושה נעימה של העין...........

09/03/2013 | 17:51 | מאת: מאיר

לפני חמישה חודשים עברתי ניתוח קטארקט ובזמן הניתוח אובחן קרע בקופסא אחורית. מאז הניתוח אני לא רואה טוב בעין גם לטווח הקרוב וגם לטווח הרחוק ונארה לי שהמצב מחמיר עם הזמן כמו כן שאני רואה טלוויזיה הכתב מרצד לי מה עלי לעשות בבדיקות שנערכו לאחר הניתוח נאמר לי שהעין בסדר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן והבעיה היא אופטית. ללא קשר לקרע שאתה מתאר- עדיין שכיח מאד המצב בו יש צורך במשקפיים לאחר ניתוח קטרקט. ייתכן ויש בצקת ברשתית - יכול לקרות לאחר ניתוח שגרתי ועם סיכוי מעט מוגבר לאחר קרע בקופסית האחורית. ניתן לבדוק זאת על ידי צילום (הדמיה) הקרוי OCT והטיפול בו הוא לרוב בעזרת טיפות ו/או כדורים.

07/03/2013 | 16:09 | מאת: עזרא

אני עומד לעבור ניתוח קטרקט בשתי העניים יש לי קוצר ראייה גבוה בשתי העניים המנתח מכוון בתחילה את עיין שמאל לראייה לקרוב אחרי כמה זמן הראייה מתייצבת וזאת כדי לקחת בחשבון מה להשתיל בעיין השנייה האם כשבועיים לאחר הניתוח הוא זמן מספיק כדי לקבוע את המספר הרצוי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מנסיוני בין שבועיים לחודש זה זמן מתאים בהצלחה

04/03/2013 | 21:43 | מאת: רחל

שלום בגיל 36 אובחן אצלי קטארט בשתי העיניים. הרופאים טענו שכדאי להמתין בגלל גילי הצעיר. היום אני בת 45 ומניחה שהבעיה התעצמה. האם כדאי לעבור את הניתוח בשיטה החדשה, או להמשיך להמתין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רחל את ניתוח הקטרקט כדאי לדעתי, לעבור אם יש הפרעה בראיה. יש מספר קטן מאד של מצבים בהם ההתוויה היא רפואית. אני מניח שהיו אומרים לך זאת. כמעט כל הניתוחים היום מבוצעים בשיטה חדשה בעזרת אולטראסאונד וחתך קטן. אם כוונתך לניתוח בלייזר - אני מזמין אותך לקרא בתגובות הראשונות שלי על היתרונות והחסרונות.

04/03/2013 | 00:45 | מאת: חגי

שלום דוקטור אבי בן 76 עבר ניתוח קטרקט בו הוכנסה לו עדשה של 1.5 , עברו כבר כמעט שבועיים ועדיין אבי טוען שרואה הרבה פחות טוב ממה שהיה לפני כן,הדבר בא לידי ביטוי בכך שהוא נאלץ להתקרב עד מרחק של חצי מ' כדי לראות בטלויזיה ואף מרחק קטן יותר כדי לראות במחשב,לנהוג אבי כבר לא יכול לנהוג לאחר הניתוח. הרופא טוען שהמצב עוד ישתפר,אך אבי דיי סקפטי בנושא! מה דעתך? האם יש מצב שלאחר שבועיים וחצי עדיין המצב יכול להשתפר? אציין שכל שאר המנותחים שעשו באותו יום דיווחו על שיפור ניכר בראיה ורק אצל אבי המצב הוחמר...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חגי אם אין בעיה בניתוח, וסביר שאין לפי תיאורך, הרי שהראיה מתייצבת סופית לאחר כחודש. אז כדאי לגשת לאופטומטריסט להתאמת משקפיים לפי הצורך. בעיקרון - מטרת הניתוח היא להחליף את העדשה העכורה בשקופה. אם התוצאה היא שינוי במספר המשקפיים הנידרש (אם בכלל) לראיה טובה- לא נורא.

24/02/2013 | 15:28 | מאת: איתי

שלום רב, הייתי רוצה לקבל בבקשה פרטים על הפעילות של העדשה המולטי פוקלית לקראת ניתוח קטרקט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איתי בעיקרון העדשות הללו מחלקות את האור הנכנס לעין ומפקסות במרחקים שונים. לרוב 2 מרחקים. חלקם תלוי בגודל האישון וחלק לא (למשל חושך/אור, קרוב/רחוק. בגדול - זה מקטין הצורך והתלות במשקפיים. בהצלחה

14/03/2013 | 15:40 | מאת: איתי

האם ניתן למצוא אותן אצל כל רופא מנתח?

20/02/2013 | 02:11 | מאת: דליה

שלום ד"ר בלפר, אני בת 65, עברתי לפני שבוע ניתוח קטרקט. אני רואה טוב אבל יש לי סינוור נוראי. בעיקר במשך היום יש לי פס שחור ארוך בצד העין הימנית עד סוף הפנים. אם אני מסתכלת שמאלה הפס זז למרכז העין. בנוסף, יש לי כל הזמן הפרעות מול האישון, כמו עננים שמרחפים מול העין וחולפים לשניות. זה פשוט מוציא אותי מדעתי. בלילה זה יותר טוב. כל הימים אני הולכת עם משקפי שמש, אבל האור חודר מלמעלה. התופעה קיימת גם מול מחשב ואני צריכה להכהות את המסך. הייתי בבדיקה אצל הרופא והוא אמר שהכל תקין. הוא עשה גם הרחבת אישונים וגם בדיקה מיוחדת עם ג'ל. רציתי להוסיף כי אני הולכת עם משקפים אנטי רפלקס מאז ומתמיד. האם זה חלק מהמהלך התקין של הניתוח והתופעה תעבור או שזה משהו שקשור לעדשה שהותקנה? שוב, בבדיקה הכל בסדר. מושלם! אבל אני סובלת. תודה רבה דליה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דליה בניתוח הקטרקט מחליפים את העדשה העכורה בשקופה. כלומר- יותר אור נכנס לעין. כך רואים יותר טוב ובהיר. הבהירות הזו חדשה למוח.... העדשה התעכרה בהדרגה ואילו השינוי הניתוחי היה יותר מיידי. מתרגלים. הנקודות והפס הם כנראה עכירויות של הג'ל בעין. זה לא בגלל הניתוח אלא .... רואים יותר טוב את ההפרעה. גם לזה מתרגלים.

21/02/2013 | 00:10 | מאת: דליה