פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

הפורום יעסוק בניתוחי קטרקט, ניתוחי קטרקט באמצעות לייזר, השתלת עדשות בניתוחי קטרקט, השתלת עדשות מולטיפוקליות, השתלת עדשות טוריות לטיפול בצילינדר. .
359 הודעות
353 תשובות מומחה

מנהלי פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

היי, עד כמה נפוץ בישראל השימוש בעדשות אקומודטיביות? (accommodating IOLs) האם הן לא עדיפות על פני עדשות מולטיפוקליות (שעלולות לגרום לסינוורים / הילות וכו'), ולמעשה מדמות בצורה הכי נאמנה למקור את העדשות האנושיות המקוריות? ובכלל, איזה סוג של עדשות (גם לגבי מולטיפוקליות) מושתלות בד"כ בישראל? כי לפי מה שאני יודע יש לא מעט סוגים שונים עם יתרונות וחסרונות לכל סוג.. מצ"ב לינק לפירוט הסוגים השונים: http://www.mastereyeassociates.com/lens-implants-premium-iols תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדיין אין עדשות אקומודטיביות "אמיתיות" שמשתילים בעולם בכלל ולא רק בישראל. הדבר נמצא במחקר ופיתוח. לגבי עדשות מולטיפוקליות מדובר בעיקר בהעדפה של המנתח והניסיון שלו עם סוגים שונים של עדשות.

07/08/2017 | 03:38 | מאת: בר

עלי לבחור בין השתלת עדשה מולטיפוקל לבין עדשה שתתקן ראיה מקרוב. אני סובלת מקוצר ראיה מילדות. קראתי שבעדשות מולטיפוקל יתכנו סינוורים והילות. האם בעדשה שמתקנת ראיה לקרוב בלבד אין סיכון כזה.? או שהסיכון קטן יותר? החששות מאד גדולים. מצד אחד זאת הזדמנןת להפטר מהמשקפים. מצד שני פחד שאתקל בבעיות שהיום אינם מנת חלקי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אמת, החששות שלך אמיתיים אך מצד שני חלק גדול של המטופלים מאוד מרוצים. לצערי לא אוכל לעזור לך בהחלטה הסופית.

02/08/2017 | 06:11 | מאת: אלי

שלום. אני מתלבט. אם אני מתנתח בבית חולים ציבורי האם הניתוח מתבצע ללא לייזר [קראתי שעדיין בבתי חולים ציבוריים אין להם מכשירי לייזר] ובאמצעות מושלם עם השתתפות עצמית ובחירת רופא היא בלייזר ומה עדיף. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במסגרת הביטוח יש אפשרות לבחור את המנתח וטכניקת הניתוח, קשה להעריך מה עדיף ניתן לקבוע לאחר בדיקת עיניים. כל מקרה לגופו.

21/07/2017 | 13:03 | מאת: ניתוח קטרקט

bיתוח קטרקט רגיל או בלייזר, יתרונות / חסרונות. מתי רגיל ומתי בלייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהחסרון העיקרי של הניתוח בלייזר והוא המחיר, במידה ואין ביטוח בריאות שמשתתף בהוצאה. כעיקרון הטיפול המשלים בלייזר מבצע חיתוך של העדשה ומפרק אותה מראש. בהמשך יש צורך בהשלמת הניתוח על ידי המשך ריסוק ושאיבת חלקיקי העדשה על ידי מכשיר אולטראסאונד. לכן בשימוש בלייזר יש השקעה פחותה של אנרגיה ועל ידי כך פגיעה פחותה בקרנית. בקטרקט בינוני ככל הנראה לא יהיה הבדל בין שתי השיטות אך ככל שהקטרקט מתקדם יותר הלייזר עוזר יותר בחיתוך ופירוק העדשה.

18/07/2017 | 17:54 | מאת: דינה

שלום, עברתי ניתוח קטרקט לפני מספר שנים. כיום בחלק מהיום אני רואה חלק לגמרי ובחלק מהיום רואה מטושטש כמו רירית שמפריעה. האם יתכן שבמצב של קטרקט משני רואים לפעמים חלק, נקי וטוב ולפעמים רואים מטושטש עם רירית שמפריעה? או שבקטרקט משני תמיד אמורים לראות מטושטש? שאלה שניה- האם מותר לעבור טיפול לייזר קפסולוטומיה כשאדם חולה בסכרת ויתר לחץ דם ורמת שומנים גבוהה? שאלה שלישית- נאמר לי ע"י רופא עיניים אחד שיש לי גם בצקת ושעליי לעשות זריקות לעין, ואילו רופא שני אמר לי שאין לי בצקת. האם למהר לעשות זריקות או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1 שינויים זמניים בראיה ככל הנראה מקורם ביובש ולא בקטרקט משני מאחר ובמצב זה הראיה מטושטשת כל הזמן 2 ניתן לבצע טיפול יאג גם עם מחלות הרקע שציינת 3 ממליץ לבצע בדיקה ויעוץ מומחה רשתית יחד עם צילום OCT.

05/07/2017 | 10:25 | מאת: מרים

לפני שבועיים וחצי עברתי ניתוח קטרקט עם עדשה מולטיפוקלת , עדיין חשה אי נוחות בעין, (כאילו יש "שמן" בעין...) האם זה חלק מתהליך ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן ומדובר ביובש זמני. בכל מקרה במידה והתופעות שציינת ימשכו ממליץ על בדיקה חוזרת של הרופא המנתח.

שלום לפני 10 שנים עברתי ניתוח חיגור ברשתית בעין ימין ובעין שמאל טיפול בקרעים בעין שמאל מספר משקפים שלי מינוס 17 עם 2 צלינדר בכל עין אני צריך לעשות ניתוח ירוד ולפני זה ימליצו לי לעשות ליזר 360 בעיקף כדי למנוע קרע ברשתית לאחר הניתוח אם הליזר לא מסכן לעין עם טיפול זה בטוח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה וההמלצה היא לאחר בדיקת רופא עיניים מומחה לרשתית אני רואה המצלה זו כבטוחה. הלייזר בטוח לעין.

03/07/2017 | 11:29 | מאת: מאירה

לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח קטארקט בעין ימין ומזה מס חודשים אני מרגישה ירידה בראיה שמגובה גם בדיקת ראיה א צל רופאת העיניים רציתי לדעת מתי הזמן הנכון לביצוע טיפול הלייזר.בתודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאחר ויש ירידה בראיה עם מרכיב של ירוד משני זהו הזמן לבצע את הטיפול.

תודה

אני עומד לעבור ניתוח קטרקט בעין אחת, בעין השנייה התופעה אינה קיימת. הומלץ לי על עדשה מולטיפוקל או טריפוקל. האם עדשה כזו מומלצת להשתלה גם בעין אחת בלבד?שמעתי דעה כי השוני בין העיניים, כאשר אחת עם עדשת מולטי מלאכותית והשנייה ללא, עשוי לגרום לאי נחות ולקושי יומיומי, במיוחד בעבודה מול מחשב. היום אני מרכיב משקפי מולטיפוקל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, האופציה של ניתוח קטרקט רק בעין אחת עם עדשה מולטיפוקלית יכול עדיין להקטין את התלות במשקפיים. האפקט כמובן יכול להיות טוב יותר אם ינותחו שתי העיניים. בדרך כלל ההבדל בין שתי העיניים לא משמעותי.

שלום חמותי בת 95 ואמורה לעבור ניתוח קטרקט. בבדיקות דם נמצא שההמוגלובין שלה נמוך 8.5 ושהאוריאה בדם היא 137 ויש חשד לאי ספיקת כליות. האם ניתן לבצע את הניתוח בכל מקרה? תודה אריאלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לי הרושם שההמוגלבין נמוך מדי ולכן היתי שוקל זאת עם הרופא המטפל.

26/05/2017 | 18:16 | מאת: זהבה רביד

נותחתי בעין שמאל.מיד עם חזרתי הבייתה חשתי באזור האף בצד המנותח. בלחי ובקצה שפתים בצד שמאל חוסר תחושה.שונה מצד ימין.לא נימול.רדימות קלה התחושה לא עברה.חיצונית אין הבדל בחדר מיון שללו פציאליס וארוע מוחי ודברו על פגיעה פריפרית בעצב לא מרכזית האם ייתכן שבזמן הניתוח נפגע עצב מתחת לעין שעושה דרכו לכיוון אף ושפתים?ואם ידוע על מצב זה האם זה חולף מעצמו?עלי לציין ששבועים קודם נוחתי בעין ימין והכל היה בסדר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה וההרדמה היתה מקומית בגל או טיפות קשה לי להאמין שהדבר היה תלוי בניתוח. במידה וההרדמה היתה אחרת יש צורך לבחון את העיניין.

עברתי בעין 2 ניתוחים עקב היפרדות רישתית, כיום הראיה מאוד מטושטשת עקב קטארקט מתקדם, אך למרות זאת רואה צלליות וכ"ו,גם על מעט זה קשה לוותר. מה הסיכון הקיים בניתוח קטראקט - בהנחה שאם יצליח ישפר את הראיה, והאם כדאי לנתח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש קטרקט מתקדם ושגורם לירידה בראיה ככל הנראה יש צורך בניתוח. אני ממליץ להוועץ גם עם הרופא המנתח של הרשתית.

24/05/2017 | 14:44 | מאת: שלמה

שלום בן 70. עין שמאל עצלה מילדות. התפתחות קטרקט בשתי העיניים, בעיקר בימנית הטובה. מחשש לניתוח העין הטובה - האם יתכן שיפור הראייה לאחר ניתוח קטרקט בעין העצלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ואתה לא חש ירידה בראיה בעין העצלה ככל הנראה לא יהיה שיפור לאחר ניותח קטרקט בעין זו.

23/05/2017 | 18:46 | מאת: אלי מנחמי

נותחתי תחילה לפני 10 חודשים בעין ימין וזה הצליח נותחתי לפני חודש בעין שמאל וזה כנראה כשל מסיבה כל שהיא. טיפלתי בהוראת הרופא המנתח ואחרים בטיפות כי היה לי יובש קיצוני. אני חש שהיובש הוא בעיה אחת ולא הוא הסיבה לראיה הלקויה המטושטשת וכי זה נובע אולי מאיכות העדשה או אופן הנחתה. אשמח לדעת אילו סיבות יכולות להעכיר את ראייתי ואת מצב רוחי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך האם יש בעיה בעדשה אך כל הגורמים שציינת כגון: יובש, מנח עדשה או בעיה ברשתית יכולה לגרום להפרעה בראיה.

בס"ד שלום ברשותך מי המנתח ואיפה נותחת אני שואלת כי אני גם צריכה תודה. רבה .אולי כדאי לחזור למנתח שיבדוק אם מנח העדשה נכון? רפואה שלימה

אמנם זה היה אצל מר מנחמי לפני שנתיים ולא יודעת מה מצב העיניים אצלו היום אבל יש היום טיפול נוירו ויז'ן לאחר ניתוח קטרקט שמנקה את העדשה החדשה שהוחלפה בניתוח

שלום,לאחר ניתוח הסרת פטרגיום המנתח (ד"ק לוינגר) כתב לקחת טיפות(ZYLET) ומשחה(MAXITROL) למשך 30 יום, אבל בבקורת שבצעתי למחרת הניתוח ע"י רופא אחר -נאמר לקחת רק לשבוע...מה עושים?? שבוע או חודש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עד ביוקרת חודש

01/05/2017 | 12:01 | מאת: בלהה ארבה

בת 64 אחרי ניתוח קטרט ברקע לא בריאה סובלת מלחץ דם כולסטרול דופק נמוך נוטלת תרופות באופן קבוע אחרי ניתוח כי לפני שנה באיכילוב עברה ניתוח עין שמאל לאחר הניתוח עין דומעת ללא סיבה שנראית לעין מה יכול להיות הסיבה ועים יש טיפול אודה לך על המלצה בלהה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש דמעת קבוע יש לבדוק האם מדובר בחסימת דרכי דמעות.

06/04/2017 | 10:59 | מאת: עדי

שלום, שמי עדי, אני בכיתה י"ב ואני לומדת במגמת מדעי הרפואה. כחלק מהבגרות אנו נדרשים לעשות עבודת גמר המהווה 5 יחידות. אני וחברתי עושות עבודה על מחלת הקטרקט. לכן ברצוננו לשאול אותך מספר שאלות, נשמח ונודה לך מאוד אם תענה, זה יעזור לנו מאוד! ראשית, תוכל להסביר בקצרה מהו קטרקט? כיצד אתה מטפל בקטרקט במטופלים שלך? האם זהו טיפול מסובך? תוכל לפרט בקצרה את שלבי הניתוח? האם ישנן דרכי טיפול חדשניות בקטרקט? אם כן, מה הן והאם אתה משתמש בהן? כמה ניתוחים כאלו בממוצע מתבצעים אצלך במחלקה? אילו דרכי מניעה אתה מציע בכדי להימנע מקטרקט? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אשמח לענות על השאלות. אנא צרו קשר בטלפון 3122* השאירו טל ליצירת קשר.

31/03/2017 | 10:43 | מאת: יעל

עברתי לפני חודש ניתוח קטרקט. לקחתי את כל הטיפות הנדרשות. ואולם עד עכשיו אני מרגישה כאילו יש לי גוף זר בעין שמטריד אותי וכאשר אני קמה בבוקר אני לא רואה בבהירות אלא רק כעבור כמה שעות. האם זה מצב אופייני לאחר ניתוח? תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התחושה של גוף זר לאחר ניתוח קטרקט די שכיחה וככל הנראה נובעת מיובש זמני. אני ממליץ על טיפל בתחליפי דמעות. במידה ולא יהיה שיפור ממליץ לפנות שוב לרופא המטפל.

29/03/2017 | 22:47 | מאת: ברק

ערב טוב, חמי עבר ביום ג' ניתוח קטרקט בעין, העדשה הוסרה אולם בשל עכירות הניתוח הופסק והוא נתבקש להגיע יום למחרת (אתמול) להמשך הניתוח. מכשהגיע לרופא, נבדק, ושוב נשלח לביתו בשל אותה עכירות. הוא נתבקש להגיע ביום א' לבי"ח לצורך המשך הניתוח... משמע, כיום הוא ללא עדשה, ולא רואה בעין המנותחת. האם הפרוצדורה שגרתית??? האם זה שכיח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הצלחתי להבין שהעדשה לא הושתלה ולכן יש קושי בראיה וככל הנראה גם על רקע קרנית עכורה. חסרים לי פרטים קליניים. נראה לי שיש חשיבות להמשך מעקב וטיפול הדוק בבית החולים.

תודה רבה על תגובתך המהירה. בסיכום הניתוח נכתב כך: ״לאחר ניתוח ירוד le קרע בקופסית (??) אחורית עקב התכווצות אישון ועכירות קרנית. הניתוח הופסק הושאר קורטקס, ביקורת ביום א מה הסיכון? האם דבר שכיח? נשלח הביתה עם אנטיביוטיקה... האם סובל דיחוי עד יום א? (הניתוח התבצע ביום ג׳)

14/03/2017 | 16:12 | מאת: רזר

נותחתי לקטרקט בעין ימין לפני 3 ח' (צילינדר גבוה) ובשמאלית (צילינדר גבוה פחות) לפני כחודשיים.הושתלו בשתי העיניים עדשות טוריות פרימיום.הבנתי שאראה באמצעותן לכל מרחק. מאז הניתוח אני רואה יפה למרחק, רואה בינוני לטווח הביניים (מחשב, למשל) ואיני מצליח לקרוא כלל (בקושי מקלדת מחשב). מידי פעם חולף לו מסך שחור באיזושהי עין (ועל גופים קטנים שמשייטים בתוך נוזל העין איני מדבר). בלילה ברחוב ההילות סביב הפנסים גדולות מאוד (הרבה "קרני שמש" מחוברות במעין "קורי עכביש" שגורמות לסנוור גדול. האם לא צפויה ראיה פחות או יותר מושלמת, בכל הפרמטרים, 8 שבועות לאחר הניתוח? מדוע נאמר לי שאוכל לראות היטב לארוך, לקצר ולבינוני, ובפועל המציאות השתנתה לחלוטין. מצפה לתגובתך, תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן ויש סינוורים והילות לאחר ניתוח השתלת עשדת פרימיום. יש צורך בבדיקה מקיפה על ידי הרופא המנתח, לצערי חסרים לי נתונים ולא אוכל לקבוע מה הסיבה לתופעות שאתה מתאר.

02/12/2017 | 10:59 | מאת: דודי משה

עברתי ניתוח גלאוקומה ZEN משולב עם קטרקט בעין שמאל בבי"ח וולפסון(9.11) עד היום 2.11 יש לי עכירות בעין וראיה מטושטשת (קטרקט משני?) אמרו לי שניקוי לייזר יכול להתבצע רק אחרי שלושה חודשים האם לא ניתן לעשות זאת קודם, כי איני יכול לתפקד כך

לפני שישה שבועות עברתי ויטרקטומי משולב עם החלפת עדשה. אתמול איבחנו אצלי PCO קל. רציתי לדעת עד כמה העכירות יכולה להתקדם במצב כזה, ועד מתי זה מתקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה ליללהעריך יש צורך בבדיקה קלינית.

09/03/2017 | 09:00 | מאת: לינדה ישראלי

שלום דר' לוינגר, הנדון - לינדה ישראלי תז 01756345 אימי מושתלת קרנית על ידך. ביום רביעי 8-2 הינו במרפאה באיכילוב לצורך מעקב. בבדיקה, הסרת תפר שנשאר מהניתוח והמלצת על טיפות זיילט למשך 3 ימים. אימי משתמשת בטיפות כבר זמן ממושך במינון של פעם ביומיים - טיפה אחת ביום . השאלה האם להמשיך לאחר שלושת ימי הטיפול במינון של פעם ביומיים טיפה אחת או שאפשר להפסיק שימוש. (שלחתי לך במייל eliyal@tlvmc.gov.i צילום סיכום) אודה מאוד לתשובתך. בברכה, ניר ישראלי - הבן של לינדה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, סליחה על העכוב בתשובה מאחר והיה לי קושי טכני בכניסה לאתר. אני מבין שהעיניין כבר טופל.

14/03/2017 | 10:12 | מאת: לינדה

אכן טופל ושוב תודה

שלום רב, כבר עינית לך במספר פורומים. התשובה כן המשך טיפול בזיילט טיפה אחת פעם ביומיים.

06/02/2017 | 05:39 | מאת: ניתוח קטרקט ודואודרט

שלום! בימים הקרובים אני אמור לעבור ניתוח קטרקט. האם להפסיק ליטול דואודרט (תרופה לטיפול בערמונית מוגדלת) לפני ניתוח קטרקט? אם כן, כמה זמן לפני הניתוח דרוש להפסיק ליטול את הדואודרט? בבקשה תשובה מהירה. תודה. גיורא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון ההשפעה של התרופה היא תמידית והאפקט שלה נשאר גם אם מפסיקים אותה. לכן אני לא רואה טעם להפסיק אותה לפני הניתוח. יש לידע את המנתח על כך.

29/01/2017 | 11:01 | מאת: יפה שרף

שלום, נקבע לי תור לניתוח קטראקט, אלא שעוד לא החלטתי סופית איזה סוג תיקון ראיה אני אעשה. ההצעה הראשונית שקיבלתי בהתייעצות עם רופא שלכם במרכז עיניים היתה, תיקון עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב. ההצעה נשמעה לי לא טובה ועם כל מי שדברתי בנושא כולל האופטיקאי הקבוע שלי ורופא העיניים שלי יעצו לי לא לעשות זאת. שיניתי את התיקון לראייה מקרוב. מאז ההחלטה פגשתי אישית מטופלים שעברו תיקון של עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב, כפתרון טוב להסרת משקפיים. אני לגמרי בדילמה וגם מבולבלת ולא יודעת מה להחליט. אשמח לשמוע את דעתכם ועזרתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון לניתוח להסרת משקפיים אני מציע למטופלים מעל גיל 40 ניתוח עם תיקון אחת לרחוק ועין שניה לקרוב. טכניקה זו בדרך כלל מקטינה בצורה משמעותית את התלות במשקפיים ועובדת גם כן בניתוחי קטרקט. אני ממליץ בהמשך לפנות שוב לרופא המנתח ולדון שוב באפשרויות העומדות לרשותך ולהסביר לו על הדילמה שלך.

26/01/2017 | 13:04 | מאת: אורנה

שלום לך, 1. רופא העינים אמר כי יש לי התחלה של קטרקט. האם עלי להמתין עד שהמצב יתדרדר, או שאפשר לנתח גם לפני כן? 2. האם אפשר לדעת לפני הניתוח אם השתלת עדשה מולטיפוקלית תגרום לתופעות לואי, כפי שקראתי כאן (סינוור וכו')? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש ירידה בראיה אשר מגבילה בתפקוד היום יומי יש לשקול ביצוע ניתוח. במידה ובמהלך בדיקת העיניים לא מתגלה מצב המגביל השתלת עדשה מולטיפוקלית לא ניתן לדעת מראש האם השתלת העדשה תגרום לתופעות לוואי.

16/01/2017 | 11:06 | מאת: ציפי

שלום רב לאחר ניתוח קטרקט התחילו להופיע לי חוטים בעין. הבנתי שאין מה לעשות עם זה. האם זה קשור לניתוח? האם זה עובר ? ומדוע אני רואה מידי פעם כמו עננים בעין המנותחת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראי תגובה לשאלתך הקודמת.

16/01/2017 | 11:06 | מאת: ציפי

שלום רב לאחר ניתוח קטרקט התחילו להופיע לי חוטים בעין. הבנתי שאין מה לעשות עם זה. האם זה קשור לניתוח? האם זה עובר ? ומדוע אני רואה מידי פעם כמו עננים בעין המנותחת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן והדבר קרה בעקבות הניתוח אך תופעה זו יכולה להופיע גם במטופלים שלא עברו ניתוח כלל. שינויים בזגוגית של העין (הג'ל הממלא את העין) עובר שיוניים בתוכו הבאים לידי ביטוי בתופעות שציינת. בכל מקרה אני ממליץ על המשך בדיקה ומעקב של הרופא המטפל.

24/12/2016 | 08:46 | מאת: נפיחות מתחת לעיין

לפני 18 שנים עברתי ניתוח עפעפיים תחתונות. היתה לי דלקת בעיין מאז יש לי נפיחות מתחת לעיין. איך אפשר להתפטר מזה? המלצה על רופא שמטפל בזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי על האיחור בתשובה הדבר נובע מקושי טכני שלי להתחבר לפורום. אני ממליץ לפנות שוב לרופא עיניים המתמחה בפלסטיקה.

13/11/2016 | 01:57 | מאת: תומר

שלום, רציתי לשמוע את חוות דעתך לגבי מקרה שבו סטודנט בן 25 צריך לעבור ניתוח בשני העיניים, באילו עדשות או טכניקה מומלץ בגיל זה עקב הצורך הרב בקריאה? האם עדשות אקומודטיביות עובדות טוב במועמדים בגיל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם רוצים להקטין את התלות במשקפיים לקריאה אז אופציה של השתלת עדשות מולטיפוקאליות יכולה להיות אופציה טובה. מצד שני יש מגבלות בשיטה ואני ממליץ לדון על כך עם הרופא המנתח.

10/10/2016 | 09:37 | מאת: דור

לפני כ10 חודשים עברתי ניתוח קטרקט , למרות שביקשתי עדשה מולטיפוקל בגלל הצורך היומיומי בראיה מקרוב , הושתלה לי עדשה לרחוק ובנוסף העדשה קטנה ואני סובל מסינוורים נוראיים , מה עליי לעשות ? עזרתכם בבקשה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להתיחסלמקרה מאחר והנתונים שציינת לא מספקים.אני ממליץ לך בהמשך פנות שוב לרופא המנתח או לחוות דעת נוספת.

שלום רב, אמי בת 84 סובלת סובלת מסוכרת ומלחץ דם גבוה, זקוקה לניתוח קטרקט בעינה האחת הרואה (עיוורת בעינה השנייה). לפי המלצת רופא העיניים שלה ניסיתי לקבוע עבורה תור לייעוץ ולבדיקה אצל מנתח קטרקט ותיק ומנוסה העובד היום כרופא עצמאי בלבד ובעבר היה סגן מנהל מחלקת עיניים בבית חולים גדול. מסרתי למזכירתו את הפרטים הנ"ל על אמי ולאחר שהעבירה את המידע לרופא, חזרה אליי עם תשובה לפיה הוא לא יוכל לנתחה וממליץ לפנות לאחד מבתי החולים. שאלתי: האם עליי להסיק שבבית חולים (ציבורי?) ניתוח קטרקט יתבצע בצורה בטוחה יותר וסיכויי ההצלחה יהיו גבוהים יותר? מודה לך מאוד על תשובתך, אתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה הניתוח יבוצע על ידי רופא מנתח בכיר אך לא ניתן להתחייב לסיכויי הצלחה גבוהים יותר או בטוח יותר.

28/09/2016 | 13:40 | מאת: צרויה

האם עדשת סולקופלקס בנתוח קאטרקט נחשבת רגילה ומכוסה על ידי קופ"ח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זוהי לא עדשה רגילה/סטנדרטית ולא מכוסה עח ידי קופת החולים או חברות הביטוח.

15/09/2016 | 10:33 | מאת: טלי

שלום אבי עבר ניתוח קטרקט לפני מספר ימים. יממה לאחר הניתוח הופיע עדות לדימום בצורת פס אדום בחלק העליון של לובן העיין. בתווך של מספר שעות, עושה רושם שהפס התפשט כלפי מטה. מאז ועד היום לא ברור אם נוצר דימום חדש, לפי מה שניתן לראות. כמו כן, כל "הלבן" של העיין נראה אדמומי. 48 שעות לאחר הניתוח גם החלה תחושה של כאב קל בעת הזזת העין (להסתכל ימינה או שמאלה). אין כלל ירידה באיכות הראיה. אני אשמח לקבל חוות דעת לגבי התפתחותם של תופעות אלו החל מ - 24 שעות לאחר הניתוח (דימום) ובפרט החלתו של כאב קל בעת הזזת העיין, 48 לאחר שעות לאחר הניתוח. האם הן חייבות התיחסות דחופה או שניתן לחכות לביקורת שנקבעה 10 ימים לאחר הניתוח? תודה רבה טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ל פי התאור ככל הנראה מדובר בדימום חיצוני של פני השטח של העין. בכל מקרה מאחר ואביך לאחר ניתוח אני ממליץ על בדיקה ויעוץ הרופא המנתח.

16/09/2016 | 14:52 | מאת: טלי

תודה רבה

10/09/2016 | 12:11 | מאת: איציק

היי רציתי לדעת מה אתה חושב על עדשות מסוג סולקופלקס, האם הן בטוחות לשימוש(לא זזות מהמקום או גורמות לבעיות אחרות), או שעדיף כבר להחליף עדשה וזהו?

10/09/2016 | 23:24 | מאת: איציק

בנוסף, האם במעבר ממונופוקל למולטיפוקל הם מספקים גם ראייה בטווח הביניים כמו העדשות המולטיפוקליות היום? תודה

שלום רב, הדבר אפשרי אך מאוד מסוכן. שיטה אחת על ידי טיפול לייזר על האישון והאפשרות השניה השתלת ממברנה ציבעונית לעין. בכל מקרה כל אחת מהשיטות יכולה לסכן את בריאות העין ואת הראיה.

14/08/2016 | 23:00 | מאת: אתיע

בעלי בן 66 עבר ארוע מוחי לפני 5 שנים ועקב כך ראייתו נפגעה ומאז לפני 5 שנים לא חל שינוי לטובה בראייתו. עקב הזנחה במחלת הסוכר אושפז למשך 3 חודשים וכעת חזר הביתה. רופא עיניים שבדק אותו קבע שהוא צריך לעשות ניתוח קטרט בעין אחת ובשני ניתוח לייזר. השאלה שלי האם ניתוח ישפר את ראייתו או שהיינו צריכים לקחת אותו לניוירולוג שיבדוק מבחינת תפקוד המוח והסוכר הגבוה שיש לו. והאם יש תקווה שראייתו תחזור לו. תודה על תשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפגיעה בראיה לפני כ 5 שנים היא ככל הנראה בלתי הפיכה ולכן ניתוח קטרקט לא יוכל לשפר אותה. יתכן ויש התקדמות של קטרקט שגרם להחמרה נוספת. יחד עם זאת סכרת לא מאוזנת יכולה לרום לפגיע משמעותית בראיה ולכן היתי ממליץ עקב מורכבות המקרה לשמוע חוות דעת מקצועית נוספת.

05/06/2016 | 21:56 | מאת: david

לרופא שלום תודה רבה על תשובתך המהירה ברשותך שאלה האם רופא בבדיקה יודע אם הפרדות הזגוגית הושלמה והאם תיקון קרע ברשתית אינו פוגם בחדות הראיה לאחר החלפת העדשה האם המתנה של שנה וחצי מאז תיקון הקרע מספיקה לעבור ניתוח קטרקט תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התשובה לכל השאלות היא כן.

04/06/2016 | 17:33 | מאת: david דוד

שלום וברכה מה הסיכון לניתוח קטרקט לאחר שעברתי לפני שנה באותה עין ניתוח לייזר לתיקון קרע ברשתית עקב הפרדות זגוגית האם אראה את הנקודות של הפרדות הזגוגית שאני רואה כעת יותר חזק האם יש סיכוי שהניתוח הקטרקט יצליח למרות שהעין עברה ניתוח לתיקון קרע מחשש לתוצאות אני חושש לעבור ניתוח הקטרקט ואני דוחה אותו למרות שהראיה מטושטשת מאד בעין תודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם יש הפרדות זגוגית מלאה אין סיכון מוגבר לקרע חשד של הרשתית. יש סיכוי מוגבר לראות בצורה חדה יותר את הנקודות בשדה הראיה שציינת. מאחר והראיה מטשטשת ככל הנראה אין טעם לדחות את הניתוח. אפשר בהמשך לבצע בדיקת רופא עיניים מומחה לרשתית ולקבל את אישורו לבצע ניתוח קטרקט בהמשך. בהצלחה

23/05/2016 | 09:14 | מאת: עמוס םלח

שלום וברכה לפני שנה נותחתי בבית חולים הלל יפה בחדרה הייתה לי התפרדות ברשתית בעיין ימין בעקבות זה נותחתי וחיברו את הרשתית אם חומר גז במשך חודשיים שהייתי בבית עם תנוחה בשכיבה או הטיית ראש צד ימין לאחר הטיפולים ירדה הראייה בצורה משמעותית לאחר שנה מהניתוח יש לי בעיין תופעה של עננים שזה מאוד מפריע לי גם בנהיגה במיוחד בלילה וגם ביום השאלה שלי אם אני צריך לעשות ניתוח קטרקט כדי לשפר את המצב הראייה למרות הניתוח הרשתית שגרם לצערי ירידה בראייה או שאין קשר לבעיה אודה לך אם תענה בהקדם בתודה עמוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לי הרושם שמדובר יותר בבעיה של הרשתית ולא של הקטרקט. אני סבור שקבלת הסבר מהרופא המטפל על מצבך. יש צורך בבדיקה קלינית וכאמור זוהי רק הערכה.

מאחר ואצלי קטרקט בעין אחת לא ארצה להשתיל עדשה "עם מספר" כי העין השניה עדין תזדקק למשקפיים ולא ארצה להשתיל עדשה "עם מספר" בעין בריאה. אבל אם אח"כ יופיע קטרקט בשניה, זאת שעכשיו בריאה, האם אוכל לנתח את שתיהן (אחת מהן שוב) כדי להחליף לעדשות בעלות תכונות אופטיות כך שלא אצטרך משקפיים. המשקפיים שלי הן לקריאה ומחשב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעיתים יש הבדל די גדול בין שתי העיניים ולכן יש צורך לנתח את ה"עין הבריאה" על מנת לתקן הבדל זה. לא מומלץ לבצע ניתוח חוזר ולהחליף את העדשה לאחר הניתוח הראשון.

20/05/2016 | 15:35 | מאת: אטל

ניתוח קטרקט בעין ,כאשר העין השניה היא עין עצלה , האם יכולה להיות בעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בכל ניתוח קטרקט יש סיכון מסויים ובמיקרה של עין שניה עצלה אם קורה משהו הדבר יכול לגרום להפרעה בראיה ומאחר ואין גיבוי של העין השניה.

שלום, ראשנית ברצוני לשאול האם רק מכונים פרטיים מבצעים ניתוחי קטרקט בלייזר או שיש גם ניתוחי קטרקט בלייזר בבתי חולים ציבוריים? למשל באיזור חיפה (רמב"ם, בי"ח בני ציון או בי"ח כרמל). בנוסף, מה הקריטריון במבנה העיין שפוסל התאמה לניתוח קטרקט בלייזר? תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי בצפון אין מכשיר קטרקט בלייזר ולא בשום בית חולים ציבורי בארץ. כעיקרון עיניים צרות ושקועות מאוד יכולות להוות בעיה במהלך הניתוח.

אני מועמדת לניתוח קטרקט. יש לי צילינדר ב -2 העיניים (מינוס 2.5 מינוס 1.5 אם אינני טועה) מה עדיף לדעתך: מונופוקל או טורית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, השאלה היא לא מה עדיף אלה האם המטרה הסופית היא לאפשר הקטנה של הצורך במשקפיים לרחוק. במהלך ניתוח הקטרקט ניתן לתקן חלק מסויים של הצילינדר. לגבי ה 1.5 הוא מעט גבולי ויתכן שבדרך מסוימת וללא עדשה טורית ניתן יהיה להקטין את הצילינדר בצורה משמעותית. הצילינדר השני הוא כבר גבוה מידי ועדשה טורית הינה אופציה טובה לתקן אותו. במידה ומשקפיים הם אופציה טובה מבחינתך זא עדשה מונופוקלית הינה גם כן אופציה טובה.

16/03/2016 | 12:40 | מאת: אורלי

צהרים טובים! לפני 15 שנים עברתי ניתוח מונוויז'ן להסרת משקפיים.קרנית עין ימין שויפה כך שמאז אני רואה איתה רק מקרוב.ביום ראשון עברתי ניתוח קטרקט בו הושתלה עדשה רגילה לרחוק.האם הראיה תישאר רק מקרוב או שיש סיכוי שאראה מרחוק? כרגע העין עדין עם מגן ומטושטשת. אשמח לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאחר ותיקון הראיה עם העדשה תוכנן לרחוק הראיה אמורה להיות טובה וחדה לרחוק ולקרוב יהיה צורך במשקפי קריאה.

13/03/2016 | 15:10 | מאת: נטע

שלום רב, סבי צריך לעבור ניתוח קטרקט כאשר יש לו שריטה ברשתית העין. האם עדיין ניתן לעבור את הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להבין במה מדובר מאחר ואין מצב של שריטה ברישתית. אני ממליץ בהמשך לפנות לרופא המטפל.

12/03/2016 | 06:27 | מאת: יואב

שלום 1. האם זה סביר שיש כאבים של מעין לחץ בעין לא קשה מידי אבל תחושת לחץ שלושה ארבעה ימים אחרי הניתוח 2. האם זה טבעי שאישון העין שנותחה קטן הרבה יותר ביחס לאישון השני ארבעה ימים אחרי הניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדברים אפשריים נראה לי שאין מקום לדאגה אך בכל מקרה אני ממליץ על בדיקת הרופא המטפל בהמשך.

עברתי ניתוח קטרקט בשתי העיניים אחת מקרוב והעין השניה מרחוק. כרגע אינני רואה טוב. האם ניתן לבצע ניתוח להסרת משקפיים בעין אחת לאחר ניתוח קטרקט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יעיקרון יש שתי אפשרויות לתקן את שארית המספר. האחת ניתוח תיקון בלייזר על מנת לאזן את שתי העיניים. השניה השתלת עדשה תוך עינית נוספת (בנוסף לעדשה המקורית שהושתלה) על מנת להגיע לתוצאה זו.

שלום רב, הציעו לי לניתוח הבא לשים עדשה מולטיפוקלית(למחשב ורחוק) למרות שבעין הראשונה הושתלה עדשה לרחוק מה הסיכון בעתיד ומדוע לא כולם ממליצים תודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זוהי אופציה אפשרית אך ברוב המקרים אני ממליץ על השתלת עדשה בשתי העיניים. כעיקרון אני לא רואה סיכון באופציה זו הדבר היחידי הוא שהראיה למרחק ביניים לא תספק אותך אך זוהי האפשרות הטובה ביותר להקטין את הסיכוי למשקפיים בעתיד.

04/03/2016 | 18:04 | מאת: רינה

אחרי קטרקט הושתלה לי עדשה לראיה לרחוק אבל הראיה לא חדה כי נשאר צילינדר ומספר אם יורידו את הצילינדר בלייזר- האם זה מסוכן האם הראיה תהיה מושלמת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון ניתן לשפר את הראיה על ידי לייזר אם יש שארית מספר לאחר ניתוח הסרת קטרקט. אך לפני כן יש צורך בבדיקה האם הדבר אפשרי. במידה ונסיר את שארית המספר הראיה תשתפר.

04/03/2016 | 17:53 | מאת: אריה

1.האם עדשות מושתלות אחרי קטרקט תמיד מאבדות מחדותן ומתי 2.האם המולטיפוקליות מאבדות מחדותן יותר מהר 3.אם הראיה יורדת אחרי ניתוח קטרקט עם הזמן ואז האם עושים ניתוח נוסף של החלפת עדשה ומה סכוייו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני חושב שאתה מתכוון להופעת תופעה שנקראת קטרקט מישני. הטיפול לתופעה זו הוא פשוט ביותר על ידי קרן לייזר אשר "מנקה" את העכירות המופיעה מאחורי העדשה. כעיקרון יש קשר בין הופעת הקטרקט המשני ועיצוב הקצה של העדשה אך אין הבדל בו בין עדשה רגילה לעדשה מולטיפוקלית. כיום רוב העדשות מעוצבות כך שהתופעה לא תתרחש.