נגישות
נגישות

פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

הפורום יעסוק בניתוחי קטרקט, ניתוחי קטרקט באמצעות לייזר, השתלת עדשות בניתוחי קטרקט, השתלת עדשות מולטיפוקליות, השתלת עדשות טוריות לטיפול בצילינדר. .
346 הודעות
341 תשובות מומחה

מנהלי פורום קטרקט וקטרקט בלייזר

10/07/2019 | 02:42 | מאת: יעל

שלום, היום כולם עושים ניתוח לייזר לתיקון קוצר ראיה וצילנדר. אבל.. עם הזמן יכול להתפתח זוקן ראיה. מסקרן אותי: אם מחליפים עדשה בעיניים אז אפשר לבצע בכך גם תיקון מספר גם לטפל בצילנדר וגם לטפל בזוקן ראיה? שאלה נוספת: מי שהחליפו לו עדשה נניח בגלל קטרט אז אין לו זוקן ראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זוקן ראיה מתיחס לעדשה טבעית בלבד. לאחר ניתוח קטרקט ניתן לטפל בשארית מספר או צילינדר על ידי לייזר. אופציה נוספת היום היא השתלת עדשה מולטיפוקלית רוכבת על העדשה הראשונית שהושתלה בניתוח הראשון .

09/07/2019 | 12:58 | מאת: א

שלום, עברתי ניתוח קטרקט לפני כשבועיים. אם קורה מצמוץ חזק מאוד או לחיצה בטעות על האיזור מתחת לעיניים (לא על העפעף ישירות), האם יכול להיגרם נזק? אין כאבים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מצטער על האיחור בתשובה. לא יכול להגרם כל נזק.

04/07/2019 | 21:46 | מאת: עדי

שלום, עברתי ניתוח ויטרקטומי וקטרקט. יש לי תפר בקרנית. האם יש צורך להוציאו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא בהכרח, יש צורך בבדיקה של הרופא המטפל והחלטה שלו על כך.

חוזר על שאלתי עם פרטים נוספים כדי שהתשובה תוכל להיות רלוונטית למצבי; התחלתי להשתמש באומניק לפני יומיים אולם לנוכח החשש מפגיעה והגדלת הסיכון בניתוח קטרקט רציתי לוודא עם יש עדיפות לקסטרל בהיבט הזה בלבד. לציין שאני סובל גם מגלאוקומה pxf ואני בן 74. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לציין בנוסף שאחרי יומיים הפסקתי את השימוש באומניק עד לברור הנושא דהיינו איזה מהשניים עדיפה בהיבט של ניתוח קטרקט לסובל מגלאוקומה pxf ובהיבט הזה בלבד. תודה מראש.

שלום רב, כעיקרון אין עדיפות בשלב זה

02/07/2019 | 11:02 | מאת: אודליה פונרו

שלום, אני בת 25 עם קטרקט מרכזי בעין ימין והתחלה של קטרקט בעין שמאל. צריכה לעבור ניתוח . כרגע עם משקפיים מספר 3.5 /4 בשני העניים. מאוד מתלבטת לגבי סוג העדשה : סטנדרט ושיפור ראיה לרחוק ואז אצטרך משקפיים לקרוב מונו ויזיון - האם מומלץ ? מולטיפוקל - מצד אחד אין יותר תלות במשקפיים אבל מצד שני הבנתי שיש לא מעט תופעות לוואי.. אשמח להכוונה מה יותר מומלץ ובאיזה סוג עדשה המטופלים יותר מרוצים. תןדה מאוד מתקשה לקחת החלטה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לתת תשובה מדויקת מאחר ויש עוד מספר פרמטרים שצריך לבדוק לפני החלטה שכזו.

היי אודליה. אני בגדול מרכיבה עדשות לשיפור ראיה מרחוק. אבל יש לי כעת בגלל הגיל זוקן ראיה כלומר קושי מקרוב לא שאני מרגישה אותו ללא עדשות אני רואה טוב אבל בגלל תיקון המספר לרחוק זה גורם שאתקשה לקרוא מקרוב וגם ממחשב. עשו לי עדשות מגע מונויזין וזה בלגן שלם. ולדעתי גם לא מוצלח מבחינת המספר ומשגע את העיניים. כעת שוקלת לעבור למשקפיים לתיקון ראיה מרחוק ומקרוב אוריד כמו כן הוצע לי מוליטיפוקל אבל גם כאן הבנתי שיש קשיים. את כמובן מדברת על ניתוח. לי הסבירו שבעדשת המשקפיים של מולטיפןקל בצדדים יהיו אזורים מתים כך ששדה הראיה קטן. כדאי לברר איך זה בעדשה מושתלת. וגם צריך להתרגל הבנתי להתבוננות מרחק רחוק ביניים וקצר... בגדול הכי פשוט זה תיקון ראיה מרחוק וכשאת קוראת לשים משקפיים לקריאה.

האם טיפול קבוע באומניק יכול למנוע אפשרות לניתוח קטרקט? האם יש עדיפות בהיבט זה לתרופה בשם קסטרל שניתנת לאותה מטרה דהיינו הגדלה שפירה של הערמונית? בנוסף, לצערי אני סובל גם מגלאוקומה PXF ורציתי לדעת מה האפשרויות העומדות בפני אני בן 74 וסוכרתי שנים רבות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא משנה התרופה מאחר והאפקט על האישון כבר נעשה. בכל מקרה יש ליידע את הרופא המנתח ואין מניעה מניתוח אם צריך.

מדובר בטיפול באומניק שרק התחיל לפני כמה ימים. האם בנתונים שציינתי יש עדיפות לקסטרל? תודה ואשמח לתשובה מהירה.

27/06/2019 | 23:14 | מאת: גלעד

יש לי צלקת מוקולרית שטופלה ב2 זריקות אווסטין וכעת יש גם קטרקט והומלץ לנתח. המספר בעין הזו הוא 9 ויש צילינדר 2. השאלה שלי היא אם יש טעם לעדשה טורית? או להסתפק בחד מוקדית ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, למרות הצלקת היתי בוחר בעדשה טורית על מנת להגדיל את פוטנציאל הראיה עד כמה שאפשר.

23/06/2019 | 00:19 | מאת: Odlev

שלום, הינני בן 62 ולפני כארבעה חודשים, בביקור אצל רופא עיניים הסתבר כי יש לי קטרקט בעין שמאל שמשפיע על הראייה לקרוב. הרופא המליץ להתחיל להרכיב משקפיים וכאשר המשקפיים לא יעזרו לבצע ניתוח. שאלתי היא האם לא עדיף לבצע את הניתוח בשלב הנוכחי ולא להמתין למצב שהמשקפיים לא יסייעו. אגב, בחודש האחרון אני מרגיש עוד ירידה בראיה שלי. מודה להתייחסותכם,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאחר ובחודש האחרון יש שינוי נוסף וכבר נעשה ניסיון לשיפור הראיה עם משקפיים ככל הנראה איו צורך לדחות עוד את הניתוח.

שלום, אימי עברה ניתוח קטרקט לפני כחודשיים. לאימי יש גם פגיעה בקרנית בעקבות ניתוח אחר שעברה לפני כעשר שנים. על כל פנים, לפני הניתוח (הקטרקט, כאמור), היה לאימי קוצר ראייה קל יחסית (מספר 2.5). כעת, לאחר הניתוח עלה לה המספר ל-8! במילים אחרות, נוצר מצב אבסורדי שבו קוצר הראייה הפך לרוחק ראייה. יש לציין שבעין השניה יש לה מספר 2 לערך ולכן יש בעיה להתאים לה משקפים (לדברי האופטיקאי) בגלל הפער העצום בין שתי העיניים. ראשית, שאלתי היא האם ייתכן כי טעו בהתאמת העדשה? שנית, האם לפגיעה בקרנית יש קשר לתוצאות הניתוח? ובנוסף - האם ניתן לתקן? אגב, לדברי הרופא "הניתוח הצליח". אשמח אם ניתן יהיה להאיר את עיניי שלי, על אף מגבלות המדיה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן והמהפך קרה עקב המחלה הראשונית בקרנית. כעיקרון יש מספר דרכים לתיקון בעזרת ניתוח נוסף או ניסיון להתאים עדשת מגע.

18/06/2019 | 16:50 | מאת: ניתוח הסרת משקפי קריאה

בעלי סובל מלחץ בעיניים עדיין לא צריך טיפול רק מעכב, האם יש בעיה לעשות ניתוח להסרת משקפיים לקריאה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש קטרקט אפשר לשקול אופציה של ניתוח קטרקט והשתלת עדשה מולטיפוקלית

18/06/2019 | 14:59 | מאת: יהודה

לאחר ניתוח קטרקט נגרם לי לאחר שלושה שבועות חור ברישתית . עשיתי ניתוח נוסף לאחר חודשיים והעין חזרה לתיפקוד ב-85 אחוז בלבד . נאמר לי שאני צריך להמשיך לחיות עם התוצאה והיא טובה מהמצב לפני ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לצערי לא מכיר את כל הנתונים ולכן קשה לי להתייחס. בכל מקרה, חור ברשתית יכול להיגרם גם כן ללא תלות לניתוח.

האם אתה מקבל באמצעות חברת הראל.אני סובל מקטרק ומשתמש במשקפיים לראייה לקרוב ורחוק.אני מעוניין להסיר את הקטרק ולשפר את הראיה להסרת המשקפיים

שלום רב, אני לא מטפל במסגרת הראל.

22/05/2019 | 14:59 | מאת: ארתור

האם מספר העדשה, מספר הצילינדר והזוית שלו נקבעים באמצעות הבדיקה הביומטרית בלבד ? האם שימוש בטיפות נגד יובש יכול לשנות את התוצאות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון הבדיקה הביומטרית קובעת את כוח העדשה וזוית הצילנדר. יש אפשרות גם להעזר במיפוי קרנית ולעיתים יובש יכול להשפיע על הבדיקות הנ"ל

דקירות בעין לאחר ניתוח פטריגיום שבוצע ב5 למאי 19 אני מטפטף טיפות שקיבלתי מהרופא וגם מטפטף טיפות דמעות.מה עלי לעשות בכדי להקל על הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר אפשרי ואם אין הקלה ממליץ לפנות לרופא המנתח.

13/05/2019 | 21:52 | מאת: יוסף גבאי

האם עדשה טורית דרושה לצלינדר 1.25 בעין שמאל, 1.5 בעין ימין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית יש לציין את הזוית של הצילינדר, שנית אין צורך לתקן אותו רק עם עדשה טורית מקטינים את התלות במשקפיים לאחר הניתוח. אם בוחרים לא בעדשה טורית משקפיים הן הפיתרון המעודף

12/05/2019 | 14:08 | מאת: אורלי

יש לי התחלה של קטארקט בעיניים ,לכן אני לא יכולה לעשות ניתוח לייזר. השאלה אם הקטראקט חוזר? ומה עושים אם המספר בעיניים גדל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קטרקט לא חוזר לאחר ניתוח, לעיתים יש עכירות המופיעה לאחר הניתוח ואותה מסירים בטיפול עם לייזר פשוט.

05/05/2019 | 17:24 | מאת: עדנה

טיפול תרופתי לאחר הניתוח5

שלום רב, צר לי אך אני לא מבין את השאלה.

שלום, אני בת 59 ולפני 5 חודשים, עברתי ניתוח היפרדות רשתית. מיד אחריו, הופיעה אצלי פזילה (שהוגדרה ע"י הרופא כפזילה שהיתה סמויה והופיעה) ופזילה זאת תקנה את עצמה לבד, תוך שבוע. עכשיו אני צריכה לעבור ניתוח קטרקט בעין המנותחת, קטרקט שלדברי הרופא המנתח, נוצר בדר"כ אחרי ניתוח כמו זה שעברתי. בהסבר שקראתי על ניתוח קטרקט, נאמר: ""מצב שיש להתרגל אליו לאחר ניתוח קטרקט הוא אובדן יכולת המיקוד. זה קורה משום שהעדשה המלאכותית המושתלת בעין אינה יכולה להתמקד באופן עצמי כמו העדשה הטבעית של העין." שאלתי היא: האם סביר להניח ששוב תופיע הפזילה הסמויה שלי והפעם לאחר ניתוח הקטקרט? והאם במידה שתופיע שוב, היא עלולה להפוך לקבועה, בגלל אי היכולת של העין להתמקד אחרי ניתוח הקטרקט? מאוד אודה לתשובה. אני מאוד חוששת בשל כך, מהניתוח. בשל כך, מהניתוח. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב וסליחה על העכוב בתשובה. פזילה לאחר ניתוח קטרקט הינו מצב אפשרי. האם תישאר קבוע או שתחלוף גם כן קשה לדעת. בכל מקרה ככל הנראה אין ברירה אלא לנתח מאחר וחדות הראיה לא תשתפר בהמשך בלעדיו

03/05/2019 | 08:20 | מאת: משה

שלום, אמי אמורה לעבור ניתוח קטרקט בשתי העיניים. מכיוון שרוב העבודה שלה היא מקרוב ( היא ספרית ) במרחקים של בין 35 ל45 ס"מ, ואין לה רשיון נהיגה, אנחנו די סגורים על עדשות מונופוקליות. הבננו שחדות הראיה טובה יותר למרחק הנבחר מעדשות מולטי. מה שאנחנו רוצים לברר זה, עדשות של איזה חברות נפוצות בשימוש בארץ? ועל אילו אתם ממליצים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לום רב וסליחה על התשובה המאוחרת. לצערי לא אוכל להמליץ על חברה ספציפית, אך בכל מקרה אין יתרון או חיסרון לאחת העדשות המושתלות בארץ.

02/05/2019 | 13:43 | מאת: אורי

עברתי ניתוח קטרקט שנכשל מבחינת חדות הראיה ועדשה מתאימה . הרופא מבקש לשתול עדשה נוספת בניתוח חוזר כדי לתקן חדות ואת הטישטוש . ראוי לציין שלפני כשלושה עשורים עברתי RK להסרת משקפיים בחיתוך קרנית . דעתך להשתלה של עדשה נוספת על הקיימת שהושתלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, סליחה על התשובה המאוחרת. השתלת עדשה נוספת יכול להיות פיתרון מצויין לשארית מספר לאחר הניתוח. חשוב לציין כי ה RK מהווה מגבלה רצינית בחישוב העדשה בניתוח הראשון ולכן זוהי ככל הנראה הסיבה לשארית המספר.

שלום רב, אני בן 25, רוב היום עובד מול המחשב. מרכיב משקפיים מולטי פוקל, מספר 9- עם הפרש ~2 לקריאה. עם צילנדר 2.5. אובחן אצלי קטרקט תת-קפסולרי אחורי שגורם לי לסנוור וראיית הילות, עד כדי כך שאני לא יכול לנהוג בשעות החשכה. המנתח הציע 3 סוגי עדשות. 1. טוריות לתיקון הקראיה. 2. טוריות לתיקון ראיה מרחוק. 3. מולטי מופקל. אשמח לקבל את חוות דעתך... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מבין שהרופא שלך עבר איתך על היתרונות והחסרונות של כול אופציה. קשה לי להעריך במה לבחור כי לא כל הנתונים מונחים מולי.

31/03/2019 | 12:45 | מאת: דודי

האם נפגע מיקוד הראיה לאחר השתלת עדשה אחת לקרוב ועדשה שנייה לרחוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין פגיע במיקוד אלא בראיית העומק.

האם כדאי לבצע נתוח קאטרקט הניתוחצ רגיל או בלייזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר תלוי בדרגת הקטרקט רוחב האישון והאם יש מחלות רקע אחרות בעין. כעיקרון העדפה שלי כיום לבצע במידת האפשר בלייזר

נותחתי בעין אחת והוחלפה לי עדשה עם תיקון ראיה לרחוק. אני עומד לבצע נתוח בעין השניה האם גם בעין זו להתקין עדשה לרחוק? נאמר לי שבכל מקרה אם ארצה לראות ברור וחד אצטרך להרכיב משקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם המטרה לראות טוב לרחוק בשתי העיניים אז ברור שיש לכוון את העדשה השניה לרחוק. מצד שני ניתן לכוון את העדשה השניה לקרוב ועל ידי כך להקטין במידת האפשר את התלות במשקפיים. החסרונות בשיטה זו הם: סיכוי לסינוורים והילות בנהיגה בלילה קושי בהסתגלות של המוח לכך שכל עין מכוונת למרחק שונה. אני ממליץ בכל מקרה להוועץ שוב עם הרופא המנתח.

תודה על התשובה, להבנתי בכל מקרה לא ניתן לדייק עם העדשה המושתלת ויהיה צורך במשקפיים לראייה חדה. האם אוכל לנהוג ללא משקפיים אם אבחר להעדשה לרחוק גם בעין שמאל?

שלום, באלו מרפאות פרטיות ניתן לעשות ניתוח קטרקט בלייזר בהרדמה מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעתידים ובנר"א

22/01/2019 | 16:10 | מאת: שירה

שלום, היום אני בערך שנה אחרי הקטרקט. אני סטודנטית בת 56, האם הקריאה האינסופית מחמירה את הראיה, כי לפעמים אני מרגישה שאני צריכה משקפיים גם למרחוק, כי אני לומדת עם משקפיים לקרוב? מה צפוי לי מבחינת ראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קריאה מרובה אינה מחמירה את הראיה. במידת הצורך יש לפנות לבדיקת רופא עיניים

15/01/2019 | 12:26 | מאת: יצחק ז.

שלום רב, אני מעוניין לדעת אם אפשר לעבור ניתוח קטרקט בלייזר בהרדמה מלאה ? תודה מראש, יצחק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן לבצע את הניתוח במידה ומכשיר הלייזר יחד עם המרדים נמצא בחדר הניתוח. ברוב המקרים לצערי המכשיר נמצא מחוץ לחדר הניתוח ובחדר זה לא ניתן לבצע הרדמה כללית.

לפני כשנה התחלתי טיפולי הזרקת אווסטין לאחר סדרה של שלוש זריקות העין הבריאה ואחרי כחודשיים לאחר סיום. הטיפול נותחתי קטרקט בעין אחת.כעת אני שוב התחלתי סדרה של שלוש זריקות אווסטין ובמקביל הוצע לי שרצוי לבצע את נתוח הקטרקט בין זריקות האווסטין יש לי תור בעוד כשבוע להזרקה שניה וקבעתי תור לניתוח קטרקטשבועיים אחרי הזריקה השניה ושבועיים לפני הזריקה שלישית.אני מאד מתלבטת אם זה נכון לעשות את הצעד הזה או לחכות שוב כמה חדשים לביצוע הניתוח.אודה מאד על חוות דעת פורום נכבד זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צר לי על העיכוב בתשובה. כעיקרון ניתן לבצע שילוב זה ואין בו סכנה. בכל מקרה רצוי שרופא הרשתית יחליט על התזמון הטוב ביותר מבחינת חומרת המחלה והשיפור שיכול להיות לאחר הניתוח.

ראשית תןדה על תשובה.יש לי עוד שאלה.העין שעברה נתוח קטרקט לפני חצי שנה עם החלמה מאד איטית יש לי תופעה מזה כחדש לעיתים אני מרגישה דקירות בעין.מה יכולה להיות הסיבה?תודה רבה על התחייסות

שלום רב, סליחה על העיכוב בתשובה, ככל הנראה יובש

שלום רב, ככל הנראה מדובר ביובש בעיניים

09/01/2019 | 13:17 | מאת: אורית

שלום רב אימי בת 75 וסובלת מקטרקט בשתי העיניים. ניגשנו למרפאה פרטית לצורך הניתוח אבל רופאת העיניים טענה שאין שיתוף פעולה מצד אימי ולכן עלינו לפנות לרפואה הציבורית. פנינו לבית חולים ושם בגלל מחלות רקע כמו תת פעילות בלוטת התריס סכרת ולחץ דם גבוה הרופא עיניים ביקש לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה. לצערי נדרשו אישורים רבים כמו אישור קרדיולוג רופא ריאות ואנדרוקרינולוג לביצוע הניתוח. הרופאים הפנו את אימי לבדיקות רבות לצורך קבלת האישור ובסופו של דבר קבעו שניתוח בהרדמה מלאה מסוכן עבורה. בינתיים מצב עיניה החמיר ואני חוששת מאוד מהתקדמות הקטרקט. מה אפשר לעשות במקרה זה? בברכה אורית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן וניתן לשקול אופציה של טישטוש (סדציה).

כתבתם שתופעות הלוואי תופעות זמניות למרות שהתופעות הללו הינן לצמיתות. אני סובלת מתסמינים בלתי הפיכים כגון יובש בעיניים, הילות, סינוורים, בעקבות הכאבים והתסכול של אובדן הראייה. אני חצי שנה בדיוק לאחר אינטרלאסיק. אין לי עכשיו לא את העדשות ולא את המשקפיים אבל כל כך לא נוח לי וכואב לי בעיניים שאני מעדיפה להשאיר אותן עצומות. הכאבים כל כך עזים שאני רק מתפללת להחזיר את המשקפיים חזרה לפרצוף ולוותר על ה"תענוג" הזה של ראייה חדה ללא המשקפיים. אין באמת מדד כמותי שיכול לתאר את רמת האי נוחות והכאב שגרם לי הניתוח לייזר אני מרגישה כאילו דקרו אותי עם סכין בעין, הכאב תמיד שם. הטיפות עוזרות מעט אבל הכאב לא עובר . הניתוח שהיה אמור לתקן את הטשטוש ולגרום לי לראות בחדות עשה דווקא בדיוק ההפך. במקום לראות פרטים בחדות אני מבחינה בכך שחלק מהתמונה בעצם מחוקה, כאילו היא לא קיימת בכלל. לרגע רואים בחדות את האותיות הקטנות ופחות משנייה אחרי זה הכל מטושטש ולא מצליחה לזהות אפילו את האות הגדולה ביותר על הלוח אצל האופטומטריסט. הראייה לאחר הניתוח הראייה במצב גרוע יותר מלפני הניתוח! אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. יש לי קשיים בנהיגה בלילה עד כדי כך שמשעה מסוימת אני לא יכולה לנהוג מחשש לחייהם ולחיי הסובבים. לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. הקונוסים שמניחים למקרי חירום של תאונות או עבודות תשתית מחזירים לי כל כך הרבה אור עד כדי סינוור כאבי ראש ועצירות תכופות בצד הכביש על מנת לתת לעיניים מנוחה. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה, כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת. איך אפשר לטפל בתופעות הלוואי הנוראיות שנגרם לי מהניתוח לייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מבין את המצוקה שלך, אך לצערי אין ברשותי את הנתונים על מנת לתת תשובה. ממליץ לפנות לרופא המטפל להמשך טיפול ומעקב.

20/12/2018 | 08:55 | מאת: אידה

עברתי לפני יותר מארבע חדשים נתוח קטרקט בעין אחת ועכשיו אני מועמדת לנתוח בעין השניה שהיא יותר בעייתית עם פגיעה מזהרית ברשתית.דחינו את הנתוח עד לסיום סדרה של 3 זריקות זה היה לפני כ-8 חדשים. עכשיו לאחר צלום o s d ששוב אנ י צריכה לעשות את הסדרה של הזריקות כאשר רופא בית החולים המליץ לי שבמהלך הזריקות רצוי לעשות גם את נתוח קטרקט. מה דעת פורום נכבד . מצפה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההמלצה נכונה, בין הזריקות רצוי לבצע את הניתוח.

15/12/2018 | 07:12 | מאת: קרן

שלום, רציתי לשאול לגבי הטיפול בסטרודקס לעיניים. האם מדובר בסטרואידים? הבנו שיש בעיה בשימוש בסטרואידים לעיניים לטווח הרחוק. האם זה נכון? האם טיפות עיניים סטרודקס במשך חודש שלם גורם ללחץ תוך עיני ולקטרקט ולגלואקואומה? האם טיפות סטרודקס גורמות לטשטוש בראייה? כמה זה שכיח טשטוש ראיייה מטיפות עיניים סטרודקס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כבר עניתי על השאלה במסגרת פורם אחר

13/12/2018 | 07:20 | מאת: רעות

יש לי שאלה חשובה מדוע כתוב ש"מתלה הקרנית שנחתך בניתוח לאסיק יכול לזוז גם אחרי שנה"? האם זה אומר שבמשך שנה אסור לשטוף את העיניים בזרם מים ואסור לגעת בעין ולשפשף את העין? ואסור לישון על הצד כשהכרית נוגעת בעין? במשך שנה צריך לישון עם המגיני עיניים? מה זה נכות למשך שנה מהפחד שמתחלה הקרנית יזוז וייגרם לי נזק בלתי הפיך? לא אמרו לי את זה לפני הניתוח אני ממש בהלם! אז ניתוח לייזר גורם למגבלה בעיניים לכל החיים? אי אפשר לחזור להיות כמו לפני הניתוח לשטוף את העיניים בזרם מים לנגב את העיניים לגעת בעיניים לשפשף את העיניים לגרד בעיניים לישון על העיניים בכרית? האם זה בגלל שהעין נחתכה בניתוח אז נהיה שריטות ורגישות בעיניים לכל החיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כבר עניתי על השאלה במסגרת פורום אחר

12/12/2018 | 07:41 | מאת: קרן

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי הרב לא אוכל להמליץ סוג טיפות מסויים, אוכל להגיד שאני ממליץ שיהיו ללא חומר משמר

עברתי אתמול ניתוח לייזר בעיניים האם מותר להשתמש במקום הטיפות שקיבלתי שנקראות טירס נטורל פרי" ב"סיסטיין באלאנס" או ב"בפנטן"? כתוב שבפנטן מכיל ויטמין b6 . מה זה בפנטן? מה ההבדל בין טירס נטורל לבין בפנטן לבין ססטיין באלאנס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין בעיה להחליף בין הטיפת. ההבדל בין הטיפות הוא בחומרים הפעילים. כמו כן האם יש חומר משמר או לא. בטירס נטוראל פרי או בפנטן אין.

שלום.עברתי ניתוח קטרקט עם עדשת מולטיפוקל לפני חצי שנה.מאד לא מרוצה לא רואה טוב מיחושים בתוך העין עייפות .החלפתי שלושה סוגי טיפות .אין שיפור ממש סובלת.שאלתי האם ניתן להוציא את העדשה ולשתול עדשה רגילה והאם קיים סיכון .בלתי אפשרי להמשיך בצורה זו אשמח לקבוע תור אצלך לבדוק מה הסיבה.חודה מראש.אגב המנתח שניתח אותי טוען לחכות עוד שזה עניין של זמן .תודה מראש .

לקריאה נוספת והעמקה

אני שבוע אחרי ניתוח קטארקט והשתלת עדשה ואני מרגשה כמו חול בעניים

מצטערת לא רואה תשובה של הרופא

שלום רב, קשה לי להעריך מדוע הכאב והקושי בראיה. בדרך כלל הכאב יכול לנבוע מיובש בעיניים. בכל מקרה החלפת העדשה מצריכה ניתוח נוסף עם הקושי והסיכונים שלו.

שלום רב, התחושה של חול בעיניים ככל הנראה בעקבות הניתוח והטיפות. אפשר להוסיף טיפול בתחליפי דמעות להקלה.

שלום רב, התחושה של חול בעיניים ככל הנראה בעקבות הניתוח והטיפות. אפשר להוסיף טיפול בתחליפי דמעות להקלה.

שלום רב, מקווה שיש שיפור אך בדרך כלל הדבר נובע מיובש והטיופל בטיפות.

02/11/2018 | 13:34 | מאת: גל

חלפתי אתמול משקפיים, כשאני מוריד אותן אני רואה עכור, יש לי מעין מסך אפור בראייה. זה עובר אחרי הלילה, כלומר הבוקר (לפני שהרכבתי את המשקפיים לזמן ממושך) זה לא הופיע. עם המשקפיים אני רואה מצוין. בחיפושי האינטרנטים קראתי על קטקרט, אני נוטה להאמין שזה לא המיקרה אבל אשמח לדעה מקצועית. תודה, גל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה והראיה טובה עם משקפיים ככל הנראה לא מדובר בקטרקט

23/10/2018 | 10:59 | מאת: אבי

ברצוני לברר, עברתי ניתוח קטרקט לתיקון ראיה מרחוק בעין אחת. את העין השניה מציע הרופא שנתקן לקרוב - מונו ויז'ן. האם מומלץ? האם לא יהיה פער בין עין אחת שרואה לרחוק ואחרת לקרוב? יש עדיפות אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מונוויזן הינה אופציה טובה להקטין את התלות במשקפיים לקרוב. אופציה שניה תיקון שתי העיניים לרחוק והזדקקות מתמדת למשקפיים לקרוב

21/10/2018 | 15:34 | מאת: דניאלה

שלום רב, הרופא קבע לי ניתוח קטרקט בעין השנייה בהפרש של פחות משלושה חודשים מהעין הראשונה. לטענתו העין החלימה. אני חוששת שמא עליי להמתין זמן רב יותר כדי לוודא שהכל אכן תקין, שאין תופעות לוואי וכו'. האם אכן כך? האם יש זמן מומלץ מינמאלי שרצוי שיחלוף בין ניתוח קטרקט אחד (רגיל בסכין) למשנהו? תודה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נשמע כזמן מספק בהחלט בין הניתוחים

12/10/2018 | 05:23 | מאת: שושי

יש לי קרטוקונוס ואני מתלבטת אם בניתוח קטרקט לבחור בעדשה טורית או בעדשה מונו רגילה. אין לי בעיה להמשיך ולהרכיב משקפיים לאחר הניתוח. האם קרטוקונוס מאפשר השתלה של עדשה רגילה<

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, היתרון של עדשה טורית במקרה של קרטוקונוס הוא הקטנה משמעותית של שארית הצילינדר לאחר הניתוח.

13/10/2018 | 19:53 | מאת: שושי

אבל אז הראיה מקרוב תיפגע כי הצילינדר דווקא מסייע לקריאה למשל. אז לא כדאי לשמר על המצב הקיים (בעין אחת 2.5 בעין שנייה 1.5)? וגם, איזו מספר עדשה מונו לבחור אם מספר קוצר הראיה הוא 6 בשתי העיניים תודה מראש

שלום רב, נכון יש בזה אמת אך יש שיפור באיכות הראיה כאשר מתקנים את שארית הצילינדר. מקובל הפרש של מונו 1.5-2 מספרים.

האם ניתוח לייזר בשיטת האינטרלאסיק יכול המתלה הקרנית להיתלש ממיקומו ולצאת מהעין בשלמותו? אם המתלה קרנית יוצאת מהעין בחיתוך של הלייזר אז מאבדים את הראייה? כתוב שהניתוח גורם לזיהום ודלקות שונות: לאחר הניתוח, העין חשופה לזיהומים רבים, והמטופל ממשיך טיפול אנטיביוטי או בסטרואידים. וכתוב שלעיתים הטיפול האנטיביוטי מתגלה כלא יעיל ומתפתח זיהום שעלול להוביל לאבדן ראייה. אחד הסוגים של דלקת נפוצה הנגרמת מזיהום מכונה “חולות סהרה” והיא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרקמות העין. האם זיהום בעיניים לאחר ניתוח לייזר יכול לגרום לאובדן הראייה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיכוי לכך נמוך ביותר.

האם לא קרה שמישהו התעוור ב- אינטרלאסיק ? כיצד זה חוזר החלק שנחתך בלייזר מהקרנית? האם החלק הזה מתאחה עם העין בלי תפרים?

שלום רב, המתלה נדבק ובהמשך מתאחה.

אבל כיצד המתלה נדבק ובהמשך מתאחה? איך יכול להיות שלאחר שחותכים את המתלה הוא מתאחה? מה מדביק בדיוק את מתלה הקרנית?

אבל כיצד המתלה נדבק ובהמשך מתאחה? איך יכול להיות שלאחר שחותכים את המתלה הוא מתאחה? מה מדביק בדיוק את מתלה הקרנית?

באיזה דבק אתם משתמשים להדבקת המתלה?

אם בוכים ומזילים הרבה דמעות לאחר ניתוח לייזר האם יכול לגרום נזק בלתי הפיך לעין? אם אני אבכה הרבה לאחר הניתוח ויירדו לי דמעות רבות אז זה יהרוס את העיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חבל על הדמעות, אבל זה לא הורס את העיניים

אז לאחר ניתוח לייזר בעיניים מותר לבכות בלי הגבלה? גם כל היום?

אז לאחר ניתוח לייזר בעיניים מותר לבכות בלי הגבלה? גם כל היום?

שלום רב, 365 יום ללא הגבלה

האם לא קרה שמישהו התעוור ב- אינטרלאסיק ? כיצד זה חוזר החלק שנחתך בלייזר מהקרנית? האם החלק הזה מתאחה עם העין בלי תפרים?

עניתי כבר

13/10/2018 | 14:23 | מאת: דנה

אבל כיצד המתלה נדבק ובהמשך מתאחה? איך יכול להיות שלאחר שחותכים את המתלה הוא מתאחה? מה מדביק בדיוק את מתלה הקרנית?

04/11/2018 | 13:40 | מאת: דנה

לא קיבלתי תשובה לגבי התאחות המתלה

22/09/2018 | 12:18 | מאת: רהב

שלום, לפני כמה ימים קרה לי מקרה שמאוד מדאיג אותי, נכנסתי לאולם ולהפתעתי במרחק קצר של 2-2.5 מטר, היה עובד תחזוקה שריתך משהו, מיד "כשעיכלתי" מה אני רואה, תוך שנייה בערך, סובבתי את הראש והתרחקתי, יש לציין שהייתי קרוב מספיק בשביל להרגיש את החום היוצא מהריתוך. לא היו לי תופעות כלשהן לאחר מכן, האם זה שלא היו לי תופעות של צריבה/דמעות/טשטוש וכו' מצביעות על זה שלא ספגתי כמות גדולה של קרינה? ושאלה נוספת, האם יש השפעה של מקרה כזה לטווח הארוך? (קטרקט או מחלה אחרת בעתיד) תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין צורך להיות מודאג כלל מתופעות ארוכות טווח כלל.

15/09/2018 | 15:18 | מאת: חני

שלום נותחתי לפני 4 חודשים.הושתלה עדשה מולטיפוקלית.עדין לא רואה טוב הרגשה לא נוחה בעין משתמשת בטיפות לדמעות כפי שנתבקשתי.נבדקתי ע'י המנתח פעמיים עקב תלונות שלי נאמר לי שהכל בסדר ויקח זמן.מה אני אמורה לעשות.העין ממש מציקה לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה התחושה הלא נוחה מקורה ביובש בעיניים. ממליץ להמשיך בטיפול בתחליפי הדמעות ואם אין הטבה לבקש להחליף את הטיפול על ידי הרופא המטפל.

21/08/2018 | 20:14 | מאת: משה

אני לפני ניתוח ובשלב של ללמוד מה זה קטרקט /לייזר וכו. כיצד אדע במי לבטוח ועל מי להטיל מעשה הניתוח ואת הדאגה לבריאותי או במילים אחרות במי לבחור כרופא המנתח אותי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי לא אוכל להמליץ על מנתח במסגרת הפורום. אפשר אבל במסגרת "הלמידה" להשתמש באפשרות ה"מפה לאוזן".

19/08/2018 | 17:21 | מאת: ליאורה

המליצו לנתח בשני העיניים בהרדמה מחאה האם זה תקין ? ללא השתלת עדשה האם ירכיב משקפיים ? מה הצפי איך לטפל בו אני הסבתא דואגת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון בגיל זה לא משתילים עדשה אלה בגיל מאוחר יותר. ברורה לי הדאגה אך מקרה מסוג זה הוא מורכב ודורש התיחסות רצינית יותר לא במסגרת הפורום.

17/08/2018 | 19:44 | מאת: ליאורה

האם ניתן לנתח תינוק בן 11 חודש בלייזר ולהשתיל עדשה מולטיפוקאל ? ללא בעיות בעתיד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי לא מאחר ובתינוקות המספר משתנה במהלך הזמן עקב גדילה של העין ולכן עדשה מולטיפוקלית לא מתאימה. לגביי הלייזר אין משמעות מיוחדת לביצוע הניתוח על ידי מנתח מיומן עם הלייזר ובצורה ידנית.

12/08/2018 | 15:16 | מאת: שאול

שלום רב ותודה על התגובה. שאלתי היא האם בניתוח קטרקט יש הבדל באיכות ובחדות הראיה לרחוק ולקרוב בין השתלת עדשה מולטיפוקלית לעדשה רגילה וכן האם יש הבדל בזמן ההסתגלות והאם יש הבדל בין אם מסתכלים ישר או לכיוון מטה [כמו במשקפיים עם עדשה מולטיפוקלית]. בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראה תגובה לשאלה הקודמת.

שלום רב. בניתוח קטרקט, האם בהשתלת עדשה מוטיפוקלית יש סיכון יותר מאשר בהשתלת עדשה רגילה, כגון פחות חדות ראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממש לא ומהלך הניתוח דומה וללא יותר סיכונים

09/08/2018 | 12:56 | מאת: שאול

שלום רב ותודה על התגובה. שאלתי היא האם יש הבדל באיכות ובחדות הראיה לרחוק ולקרוב בין העדשה המולטיפוקלית לעדשה הרגילה וכן בזמן ההסתגלות והאם יש הבדל בין אם מסתכלים ישר או לכיוון מטה [כמו במשקפיים עם עדשה מולטיפוקלית. בתודה

שלום רב, ראשית אין צורך בהטיית מבט כמו במשקפיים.עיקרון הפעולה שונה. לעיתים יש סינוורים והילות בלילה עם העדשות המולטיפוקליות לעומת העדשות הרגילות. מצד שני בעדשות הרגילות יש צורך במשקפיים לקרוב.

26/07/2018 | 16:00 | מאת: לי

שלום! רציתי לשאול מי המנתחים המומלצים לניתוח קטרקט במיופיה של מינוס15 ? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מצטער אך אני לא ממליץ על מנתחים במסגרת הפורום.