פורום דימומים גינקולוגיים בלתי סדירים ורפואת נשים

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
12106 הודעות
9999 תשובות מומחה

מנהל פורום דימומים גינקולוגיים בלתי סדירים ורפואת נשים

הפורום יחדש את פעילותו ב- 28.04.19

שלום רב, אני 10 ימים לאחר היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת שארית הריון אחרי שתי מנות ציטוטק. עם דימום בינוני שנמשך מאז הניתוח. התחלתי ליטול פרוגילוטון למחרת הניתוח (יום 15 למחזור) ונראה שהיום התחיל דימום ווסתי. האם להמשיך ליטול את הפרוליגוטון שהבנתי שאמורה להגיע ווסת בסיום החפיסה שבעצם כבר הגיעה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

המשיכי הטיפול עד תומו, יש לטיפול משמעות גם כאשר יש דימום. בהצלחה!

שלום רב, לפני שנה עברתי קיסרי חירום. כעת אני מבקשת להיכנס שוב להריון (ב-IVF, משום שאני יחידנית), ובעצת הרופא שלי פניתי למומחה לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית ולבדוק שהכל בסדר ברחם. הוא מצא נישה, לפי מה שהבנתי בכניסה לרחם. הוא הפנה אותי לערוך אולטרה סאונד כדי לבדוק את הגודל המדויק של הנישה, ולאחר מכן להיסטרוקופיה ניתוחית. אני מנסה להבין: באילו מקרים מטפלים בנישה באמצעות היסטרוסקופיה ניתוחית ומתי באמצעות לפרוסקופיה? האם ייתכן שתוצאות האולטרה סאונד יהיו כאלה שנדלג על ההיסטרוסקופיה הניתוחית ישר ללפרוסקופיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נישה קיסרית היא ממצא שכיח לאחר ניתוחים קיסריים. יש מקום לטפל כאשר יש דימומים בין וסתיים או במקרה של אי פוריות כאשר יש הפרשות המצטברות באיזור הנישה בבדיקות אולטרסאונד עוקבות ויתכן ומונעות הפרייה. המידע לגבי נוכחות הנישה והצורך בניתוח בין אם בגישה היסטרוסקופית או לפרוסקופית הוא דל בספרות העולמית. למיטב הבנתי וידיעתי יש לטפל בנשים תסמיניות בלבד. בהצלחה!

11/04/2019 | 12:38 | מאת: יעל

האם פוליפ בחלל הבטן יכול להיות מורגש? לגרום לכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם התכוונת לפוליפ בחלל הרחם הוא יכול לגרום לדימוים כבדים בוסת או דימום לא סדיר, לעיתים יכול להיות מעורב בסיבה לכאבי מחזור.

08/04/2019 | 15:56 | מאת: אורית

שלום רב, אני בת 38 ויש לי התקן רגיל. בחצי שנה האחרונה המחזור שלי לא מופיע כל מספר ימים קבוע אלא לפעמים כל 23 , 26 , 27 ואפילו 29 ימים. אני אף פעם לא יכולה לדעת מתי בדיוק המחזור יגיע. מה יכולה להיות הסיבה לזה? מה לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא כי ההתקן ממוקם נכון בחלל הרחם ע"י בדיקת אולטרסאונד, כמו כן יש לבדוק שאין שיבוש הורמונלי ע"י בדיקות דם בוסת הקרובה בהצלחה!

08/04/2019 | 01:11 | מאת: דיאנה

20-24 למרץ היה לי מחזור ב 3 לאפריל היה לי דימום חלש מאוד בעת ניגוב שתן... רקע על עצמי - בת 23 בזוגיות, לא מעוניינת להכנס בתקופה הקרובה להריון וממש מקווה שזה לא זה .. מה הסיבות שיכולות ליהיות לדימום הזה?

08/04/2019 | 01:16 | מאת: דיאנה

עוד פרטים עלי- ללא הריונות/ לידות לא לוקחת גלולות , בקיום יחסים משתמשים בקונדום לא נוטלת תרופות ללא מחלות

שלום רב, אני בת 47 נ+3, עם התקן מירנה כבר 6 שנים. פאפ אחרון לפני 3 שנים. בחודשיים האחרונים (פחות או יותר) יש לי הפרשות דמיות ומחזור קל בצורה מאד לא סדירה. בגלל ששני הורי נפטרו בגיל צעיר ממחלת הסרטן (אבא- ריאות על רקע עישון ככל הנראה, אמא- ממקור לא ידוע. ככל הנראה כולנגיוקרצינומה) נתקפתי בימים האחרונים חרדה שאולי הדימומים הם סימן למשהו לא תקין אצלי. אני אמורה לטוס בעוד מספר ימים לחו"ל ואני עם דפיקות לב מואצות מנושא הדימום. אשמח לדעת מה הדחיפות של ביקור אצל הרופא שלי בעניין זה או שאני יכולה לטוס רגועה וכשאחזור אגש לרופא שלי. :-) בביקורת האחרונה אצל רופא הנשים שלי לפני שנתיים הוא אמר שפאפ עושים כל שלוש שנים, ולא הסכים לעשות לי את הבדיקה. אני אמורה לעשות אותה החודש. אודה לדעתך המקצועית בנושא. בברכה, מיה

לקריאה נוספת והעמקה

מעדכנת: הייתי עכשיו אצל רופא הנשים שלי שהוציא את ההתקן וביקש שאעדכן אותו כשהדימום יפסק. לא שאלתי אותו ואשמח לדעת מה הן התופעות לאחר הוצאת מירנה? האם צפוי הדימום להתגבר, התכווצויות או משהו אחר? תודה

שלום לך, הדימום שתיארת יתכן ונובע מכך שהתקן המירנה עבר 5 שנים בהם יעילותו מקסימלית, ומכאן נבעו הדימומים, יש להלשים את בדיקת הפאפ אולטרסאונד ובדיקות הורמונליות על מנת להתקדם בבירור. לא נראה כי יש דחיפות בבדיקות, ניתן לבצען בשבועות הקרובים. בהצלחה!

04/04/2019 | 23:41 | מאת: תמר

שלום, האם ניתן לעשות היסטרוסקופיה ניתוחית אם לקחתי ורמוקס?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש בעיה פעילה עדיף לטפל לפני פעולה כירורגית. בהצלחה!

שלום רב, לפני מספר חודשים התגלה אצלי פוליפ בחלל הרחם. עברתי היסטרוסקופיה אבחנתית והתגלה שרירית הרחם שלי עבה. בעקבות כך המליצו לי לקחת גלולות במשך שלושה חודשים (נוטלת כבר במשך חודש) ולבוא לאחר מכן למעקב. השאלה שלי: האם הפוליפ יכול לצאת בעזרת הגלולות ואם כן, איך ארגיש או אדע? האם העיבוי של רירית הרחם נגרם מהפוליפ עצמו או שיש בעיה נוספת שצריך לבדוק? והאם ניתן להיכנס להריון גם כשהרירית עבה..? תודה רבה על זמנך

לקריאה נוספת והעמקה

הפוליפ יכול להיות חלק מהגורמים לעיבוי הרירית. אם הפוליפ קטן מ-1 ס"מ יש סיכוי של כ- 25% שיצא במחזור לאחר הטיפול ההורמונלי. אם אחרי הכל עדיין יהיה פוליפ רצוי להסירו לפני הריון. בהצלחה!

02/04/2019 | 09:14 | מאת: אתושקה

האם מותר לבצע פעילות גופנית בזמן ההחלמה? לאחר ביצוע היסטרוסקופיה. אם כן מתי כבר אפשר?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה תלויה בסוג הפעולה שעברת ובמצב בריאותך הכללי. עקרונית אם אחרי 3 ימים את חשה בטוב ורגילה בפעילות גופנית קבועה תוכלי לשוב לבצעה.

01/04/2019 | 17:51 | מאת: א

שלום,רופא הפוריות שלי המליץ לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית לאחר צילום רחם שהוא עשה לי גם .יש לי אפשרות לעשות את הבדיקה במקום שבו הוא עובד, הוא אמר לי שהוא לא יעשה לי הבדיקה ולא נתן לי הסבר למה.(הייתי הרבה יותר רגועה אם הוא יעשה לי את הבדיקה כי הוא מכיר את ההיסטוריה שלי, ולא ברור לי למה הוא לא מעוניין). מה יכולה להיות הסיבה שהוא מעדיף שרופא אחר יעשה את הבדיקה ולא הוא.תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

זו שאלה שהתשובה לה צריכה להינתן ע"י הרופא שלך. בכל מקרה הבדיקה חשובה וכדאי לבצעה לפני טיפולי פריון, בהצלחה!

01/04/2019 | 11:43 | מאת: חן

אני אמורה לקבל מחזור עוד 6 ימים,בדרכ מחזור סדיר (כן קורה שלפעמים מקדים ביום-יומיים או מאחר ביום-יומיים),אתמול היה לי דימום די חזק שכרגע כבר אין,היתה חדירה ביחסי מין פעם אחת בלי קונדום אך בלי גמירה בפנים,כל השאר מוגן לחלוטין.מה זה יכול להיות?האם אני צריכה לדאוג?

שלום רב, רציתי לשאול האם קורס טיפולי של כשבועיים מעלה את הסיכון לסרטן שד ורירית הרחם? האם שמדובר אך ורק בטיפול ארוך טוח ב- HRT? תודה מראש

31/03/2019 | 00:21 | מאת: אנטיביוטיקה גלולות ומחזור

אני לוקחת גלולות יאז כשנתיים וחצי. בחודש האחרון התחלתי את החבילה כרגיל ובמשך השבועיים האחרונים של החבילה קיבלתי טיפול אנטיביוטי אינטנסיבי לחיידק הליקובקטר פילורי (2000 מ״ג מוקסיוויט ביום+ 500 מ״ג קארין). המחזור הגיע כרגיל בסוף חבילת הגלולות אך הוא נמשך כבר כמעט שבועיים (מה שמעולם לא קרה לי עם נטילת גלולות. מאז שהתחלתי לקחת המחזור לוקח 4-5 ימים). כמובן שהדימום פוחת ופוחת עם הזמן ולא אינטנסיבי, מן הכתמות ודימום חלש מאוד. אך רציתי לדעת האם יש מקום לדאגה? אין חשש להריון.. אבל האם זה מצב שדורש פניה מיידית לרופא? האם יש אפשרות שהמצב הנוכחי קרה בעקבות נטילת האנטיביוטיקה? מה עליי לעשות?

22/03/2019 | 14:24 | מאת: נאלי

המחזור שלי מאחר בשבועיים אחרי נטילת פוסטינור . בדיקת הריון ביתית יצאה שלילית. זה תקין? כמה זמן המחזור יכול להתעכב עוד?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול גם בחודש ויותר

21/03/2019 | 20:00 | מאת: ניצן

שלום, לפני כחודש הגעתי לרופא נשים עקב כאבים ודימומים לאחר ובמהלך קיום יחסי מין, גם רק מהחדרת אצבעות. הרופא בדק אותי ואמר שיש לי דלקת בנרתיק, הוציא ממנו כמה שניתן מהדלקת ונתן לי מרשם למשחה דרמקובין ל 15 ימים, פעמיים ביום. חשוב לציין שמרחתי את המשחה ממש בתוך הנרתיק עצמו תוך כדי עיסוי. כעת, כשבועיים לאחר סיום מריחת המשחה, היה לי דימום רב יחסית של דם אדום בהיר ומיימי במהלך קיום יחסי מין, אפילו רק מהחדרת אצבעות, לא סמיך וכהה כמו שהיה לי עד עכשיו בזמן קיום יחסים. כמובן שאקבע תור נוסף לרופא אך אשמח בינתיים לדעת מה יכולה להיות הסיבה-האם יכול להיות שזה בעקבות השימוש במשחה שאולי החלישה את קירות הנרתיק ולכן החיכוך גרם לדימום? חשוב לציין גם שבדיקת פאפ יצאה שלילית. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום למענה הוא צוואר הרחם

21/03/2019 | 01:36 | מאת: אנונימי

הייתי נוטלת גלולות במשך שנה וחצי, בחודש האחרון החלטתי לקחת הפסקה וקיימתי יחסי מין לא מוגנים. ביגלל חשש לגמירה בפנים אחרי 10 שעות לקחתי פוסטינור. 4 ימים אחכ הייתי אמורה לקבל מחזור אבל המחזור מאחר לי כבר בשבוע לא היו לי תסמינים לא של הריון לא של מחזור ולא של הפוסטינור. האם יש חשש להריון במקרה כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות קטנה, המתיני לוסת הקרובה

19/03/2019 | 15:43 | מאת: אדווה

שלום רב שמי אדווה ואני בת 36, סובלת מפוביה רצינית מדימום, יש לציין שיש לי 40% נכות נפשית מביטוח לאומי. תמיד היה לי קשה לקבל וסת, הייתי סובלת מאוד. כיום אני לוקחת 2 גלולות אסטל ביום ברצף למשך כמה שנים ואז אולי אעשה הפסקה, יש לי קצת דימום ברחם, הרופא נשים אמר שהדימום פחת. מאו דכיף לי שאני לא מקבלת וסת, זה פגע לי משמעותית באיכות חיי. אינני מעוניינת להכנס להריון. איזה פתרון יש לי על מנת לא לקבל וסת כל חיי? מפחדת לשים התקן מירנה שמא יהיו לי דימומים. תודה, אדווה!

לקריאה נוספת והעמקה

התקן מירנה , פני לרופא המטפל

19/03/2019 | 11:26 | מאת: ספיר

שלום, הוצאתי לפני יומיים התקן מסוג ג'נס שהייתי איתו חודש וחצי כי לא הפסקתי לדמם. מאז ההוצאה יש לי עדיין דימומים. האם זה נורמלי? תוך כמה זמן הדימום אמור להיפסק מרגע הוצאת ההתקן?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול עוד כחודש להמשך

שלום, ילדתי את בני השלישי לפני כשנה וחצי, לאחר שסיימתי להניק התחלתי לקחת גלולות ובכל סבב שניסיתי קיבלתי מחזור תוך שבוע, הרופא המליץ לי על זריקת סיאנה, בשבועיים הראשונים הכל היה בסדר אבל כבר כמעט חודשיים ברציפות (קיבלתי את הזריקה השנייה לפני כשבועיים) יש לי דימומים והכתמות, האם זה סביר? (עשיתי אולטרסאונד ובדיקת פאפ שהיו תקינים) תודה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דימומים היא התופעת לוואי השכיחה,אם אין שיפור יש להגיע לבדיקה ושלילת מתן אסטרוגנים

17/03/2019 | 16:10 | מאת: חיה

שלום בת 40. לאחר כ 7 שנות טיפול ivf שהסתיימו ב 8.2018. מאז מחזור פחות או יותר סדיר. המחזור הנוכחי הגיע פחות מ 3 שבועות אחרי הקודם, החל בדימום קל, התגבר (ואף חזק יותר מהרגיל, אבל לא באופן חריג מאוד) ולאחר כחמישה שישה ימים החל להחלש, אלא שעברו מאז עוד כשמונה ימים הדימום לא נפסק. הדימום נחלש, צבעו הפך מאדום לחום, אבל קיים זה כבר היום ה 14 מתחילת הסבב. ביצעתי ביום ה 11 אולטרסאונד, פאפ וביופסיה של הרחם, טרם התקבלו תשובות. הרופאה טענה שרירית הרחם דקה ושיש ציסטה אנדומטריה קטנה. ביום הבדיקה הדימום פסק להתחדש כעבור יום . אין כאבים ולא היו קודם. דיי לחוצה, מבקשת לברר: 1. האם טיפול ivf מעלה סיכון לסרטן רחם או שחלות? האם יש תסמינים אחרים שצריך לשים אליהם לב? 2. מה יכולה להיות סיבה לסבב כזה? ביום הראשון הייתי בספא,יש השפעה כלשהי?? 3. האם אבלציה ברחם יכולה להיות הפתרון לדימום/לציסטה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר את הסיבה לדמם ולהתאים הטיפול בהתאם. ראשית לשלול הריון שנית פרופיל הורמונלי ובדיקת אולטרסאונד במידת הצורך בדיקת פיפל/היסטרוסקופיה אבחנתית. טיפולי הפוריות אינם מעלים במידה משמעותית את הסיכויים לגידולים סרטניים, הפרמטר הקובע הוא הגנטי אבלמיה היא אופציה לרוב השמורה לאחר טיפול תרופתי הורמונלי בהצלחה!

יום אחרי סיום המחזור קיימתי יחסי מין לא מוגנים והוא גמר בפנים ולקחתי פוסטינור אותו יום , פחות משבוע מלקיחת הפוסטינור דיממתי במשך שבוע , כרגע אני חודש וחצי ללא מחזור מתאריך המחזור המקורי, יש סיבה לדאגה ?

לקריאה נוספת והעמקה

תבדקי הריון, אם שלילי יש להמתין לוסת

16/03/2019 | 14:17 | מאת: נטלי

אני וחבר שלי שכבנו 5 ימים אחרי שסיימתי מחזור, באמצע האקט הקונדום נקרע והוא הוציא ישר ולא גמר בבוקר, בערך 12 שעות אחרי המקרה לקחתי את גלולת היום שאחרי -פוסטינור. אחרי שבוע מאז הגלולה היה לי דימום של 3 ימים כחלק מתופעות לוואי של הפוסטינור והפסיק. הבנתי שאחד מהתופעות לוואי הן איחור של המחזור . המחזור שלי היה אמור להגיע לפני שישה ימים ואני לא יודעת מה לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

להמתין לוסת, אין אפשרות בשלב זה לעשות משהו.

בהיסטרוסקופיה בוצע שאיבה קרישי דם וגרידה עדינה חומר הריוני מדפנות הרחם.... אני כבר יום 10 אחרי ודימום קל ממשיך האם זה בסדר? ואחרי כמה זמן צריך להתחיל לדאוג ולבדוק.....

לקריאה נוספת והעמקה

הדימום יכול להמשך גם עד הוסת, אם הכמות קטנה אין מקום לדאגה, בכל מקרה רצוי ביקורת אולטרסאונד אחרי הוסת

היום יום ה10 אחרי שעשיתי היסטרוסקופיה עקב שנשאר חומר הריוני אחרי לידה... הדימום הוא קל האם זה בסדר? אין שינוי מתחילת הדימום אחרי פעולה...דימום קל.....

15/03/2019 | 14:41 | מאת: מיכל

שלום, בקבלת הוסת לקחתי גלולה אחת ולאחר מכן התחרטתי ולא המשכתי. כמה ימים לאחר סיום הוסת התחיל שוב דימום (זהו לא זמן הוסת, וסת סדיר). האם זה יתכן בעקבות גלולה אחת?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן, אך רצוי כמובן לשלול הריון אם ישנה אופציה שכזאת

14/03/2019 | 12:19 | מאת: דימום

הי, המחזור שלי בדרך כלל סדיר במקסימום מקדים או מאחר ביום יומיים סיימתי מחזור לפני שבוע וחצי ושלשום ראיתי שיש לי שוב דימום קל בעיקר בניגוב, אתמול היה פחות אבל היום ראיתי שוב טיפה דם. עשיתי בדיקת הריון אתמול בלילה על מנת לשלול הריון ויצא שלילי. מה הסיבה לדימום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות יכולות להיות רבות, אך מבלי לציין גיל, נטילת גלולות, תרופות, מחלות הריונות ולידות לא אוכל לענות

17/03/2019 | 15:19 | מאת: ליאת

אני בת 24 כרגע מקיימת יחסי מין עם קונדום, לא נוטלת גלולות, לא ילדתי ולפי הבדיקה לא בהריון. במהלך המחזור (לפני שבועיים) הייתי חולה ולקחתי במשך שבועיים תרופות לחום ושיעול (אקמול וכו) מעבר לזה לא נוטלת תרופות תודה

13/03/2019 | 15:49 | מאת: אסתי

המחזור שלי לא סדיר בכלל פעם אני מקבלת פעמיים בחודש עם דימום די סביר ותקין ופעם אני מקבלת פעם אחת בחודש או חודשיים החודש ''קיבלתי'' לפני שבועיים אבל זה נראה כהתחלה של המחזור כבר שבועיים אותן הפרשות חומות ודימום פעם ביום קל מאוד רק בניגוב אני רואה דימום ורוד לא חזק מה זה יכול להיות אמי מרגישה נפיחות בבטן ולחץ בצד שמאל של הבטן אשמח לתשובה והאם יש לשלול הריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש ספק לגבי הריון-בדקי אם התלונות נמשכות יש לבצע אולטרסאונד לשלול פולפ או שרירן ברחם

13/03/2019 | 10:52 | מאת: אנונימית

שלום, האם יש צורך לעבור היס׳ אבחנתית אחרי ביצוע היס׳ ניתוחית? הרופא המנתח המליץ לבצע אבל אני מעדיפה שלא לעשות את זה במידה וזה לא הכרחי..

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי מה היה המקרה, כדאי שתתייעצי עם הרופא המנתח

לקחתי פוסטינור לפני המחזור הקודם, והכל היה רגיל חוץ מזה שהמחזור הופיע יומים קודם. בחודש הזה הייתי אמורה לקבל מחזור לפני 4 ימים (6 ימים מהמחזור הקודם) ולא קיבלתי. האם זה הגיוני, או שצריך לעשות בדיקת הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש עיכוב וקיימת יחסים לא מוגנים כדאי לבדוק הריון

11/03/2019 | 08:16 | מאת: מירי

בת 28. המחזור שלי סדיר כל ה21 לחודש כעבור 18 יום (ברגע שמגיע הביוץ) אני מתחילה לדמם דם ניכר ... שממשיך עד לקבלת הווסת החודשי. עשיתי את כל בדיקות ההורמונים רציתי להוסיף שבעבר לא עברתי הפלות/גרידות/ניתוחים דבר זה לא נותן לי להיקלט להיריון אני בבדיקות אינסופיות ובכל בדיקה יצא שהכל תקין. חשוב לי לציין שהדבר כבר נמשך כמעט שנה רירית הרחם 4.6 זקיקים קטנים מרובים בשתי השחלות לאחר מעקב זקיקים. מעט נוזל באגן. למה זה קורה? האם יש עוד משהו שצריך לעשות? איך ניתן להיקלט כך?

לקריאה נוספת והעמקה

בצעי היסטרוסקופיה אבחנתית ואולטרסאונד תלת מימדי בשאלה של אדנומיוזיס

09/03/2019 | 09:50 | מאת: דימום ווסיתי וקרשי דם בזמן מחזור

אני שירן אלמגר ויש לי דימום וויסתי שנמשך שבועיים שלושה האם זה מסוכן ? ויש לי גם קרשי דם בזמן המחזור וחשוב להגיד שעברתי ניתוח לתיקון שיריי רצפת האגן שנקרא בשפה שלכם נקרא TVT ואם כל זה קשור לניתוח שעברתי אם כן הורדת לי אבן מהלב אבל אם לא חבל על הזמן שלי אבקש לשלוח את התשובה עד מחר בשעה 18:30 כי יש לי בדיקה רופא נשים והכל הולך לפורום תודה מראש שירן אלמגור

היה לי מחזור לפני שבועיים וביום שלישי היה שוב דם וברביעי לא היה ואתמול בחמישי פתאום ירד גם דם הרבה ועכשיו אין שוב דם.. מה זה??

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה כללית, שכחת לציין בת כמה את? הרינות, לידות? תרופות ? גלולות?

דר' שלום, ביום ג' (לפני יומיים) עשיתי בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית שיצאה תקינה. באותו יום עשיתי גם בדיקת פאפ. בהתחלה היה דימום קל מאוד ועכשיו עדיין יש דימום שקצת התחזק (עדיין לא ברמה של מחזור אלא מספיק לשים תחתונית אחת ליום) הדימום לפעמים אדמדם לפעמים חום. האם זה תקין? כמה זמן זה עלול להימשך? האם יש צורך לפנות לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע תקין

07/03/2019 | 19:04 | מאת: גל

בת 60 .בשל דלקות חוזרות בדרכי השתן ויובש נרתיקי אני לוקחת פעמיים בשבוע ויגיפם לנרתיק במשך חצי שנה. איני מרגישה שינוי משמעותי ביובש הנרתיקי. סביר? תודה

שלום , ב25.2 הוציאו לי פוליפ באורך של 2 ס"מ מהרחם. לאחר הניתוח היו לי דימומים קלילים שהלכו והתמתנו לאט לאט.. היום( ביום ה9) הדימום חזר ואף באופן חזק יותר. בבית החולים נאמר לי כי הדימום צריך להמשך בין 3 ל10 ימים. האם יש ממה לדאוג? היית ממליץ ללכת לביקורת? מודה לך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

אם כמות הדימום עולה על זו שבוסת יש מקום לבדיקה, אחרת יש להמתין לוסת הבאה

05/03/2019 | 11:32 | מאת: ענת

האם תור של חודש וחצי סביר לבדיקת רירית רחם מוגדלת ל-8 מ"מ או שעדיף לפנות באופן פרטי?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו עוסק בסוגיה זו, ההחלטה האם לפנות לרפואה פרטית היא רק שלך

05/03/2019 | 01:55 | מאת: לורין

3 ימים אחרי נטילת פוסטינור, קבלתי דימום חזק למשך חצי יום כמעט ואז הפסיק יותר מחצי יום , עדיין לא יודעת איך המצב יהיה מחר, האם יש משהוא שצריך תשומת לב או דאגה ?

דימום בכמות מעל לוסת, חום או כאבי אילו הסימנים בהם יש לגשת לבדיקה

04/03/2019 | 11:44 | מאת: לירון

שלום רב. עברתי גרידה בשבוע 21, עברו מאז 4 שבועות שבהם לא קיבלתי מחזור אך היה דימום חלש לאורך כל התקופה. מבדיקת רופא ומבדיקת אולטרסאונד נצפה ממצא שהכל הנראה הוא שארית מהגרידה בגודל של 48 מ"מ. מנסיונך, מה הסיכוי שהשארית תצא במחזור ולא אצטרך היסטרוסקטפיה? ומתי לדעתך צפוי להגיע המחזור? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

זו שארית גדולה, אם יש גם זרימות דם בממצא רצוי לקבוע היסטרוסוקפיה ניתוחית בהקדם. אם אין אפשר להמתין עד אחרי הוסת הבאה, אך הסיכויים שיפלט עצמונית קטנים.

04/03/2019 | 10:08 | מאת: רינה

שלום וברכה במהלך אולטרסאונדים שהייתי עושה היה נראה פוליפ בסוף נקלטתי להריון טבעי האם יתכן כי מדובר בכפל הרירית? אני בת 29 ווסת סדירה האם חייב להוציא את הפוליפ? במידה והוא נשאר או כי יכול להיות שנשר בלידה?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש ספק, רצוי לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית לאבחנה סופית. אם את מתכננת עוד הריונות רצוי להסיר הפוליפ בהצלחה!

03/03/2019 | 17:43 | מאת: דנה

שלום וברכה באולטרסאונד שביצעתי לפני ההריון נראה פוליפ ברחם בסוף נקלטתי טבעי האם במהלך ההריון היו רואים את הפוליפ? והאם ההריון יכל לגרום לו לגדול? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

אם ההריון התשרש באופן תקין, אין סיבה לדאגה, אם הוא לא גדול יתכן ויפלט בלידה. בהצלחה!

01/03/2019 | 14:55 | מאת: ליאת

קיימתי יחסים עם חבר שלי כמה ימים לאחר שסיימתי את המחזור החודשי שלי ובטעות הקונדום החליק והוא גמר בפנים. מיד לאחר המקרה (פחות משעה לאחר מכן) לקחתי פוסטינור. שבוע אחרי זה היה לי דימום שנמשך בערך 5 ימים (האם הוא מחליף את המחזור החודשי?).לאחר מכן קיימנו יחסים שוב כמה פעמים והוא תמיד היה עם קונדום. עכשיו המחזור החודשי הרגיל שלי מאחר כבר בכמעט שבועיים , עשיתי 3 בדיקות הריון (בדיקות רגילות של שתן, שניתן לקנות בפארם) ושתיהן יצאו שליליות. האם אני צריכה לחשוש להריון? או לבעיות במחזור? האם זה נורמלי? אני ממש לחוצה מזה.

לקריאה נוספת והעמקה

אל תלחצי, עצם נטילת הפוסטינור משבשת סדר המחזור הרגיל בדימום שנגרם, המתיני בסבלנות להגעת הוסת, כדאי לשקול אמצעי הגנה בנוסף לקונדום בהתייעצות עם רופא הנשים המטפל

01/03/2019 | 11:20 | מאת: דנה

בבדיקת אולטרסאונד התגלתה לי מיומה סומבקיוזית 26×28 מילמיטר ושאלתי היא אז מה הגודל ? 2.8 סנטימטר או 2.6 סנטימטר ?

לקריאה נוספת והעמקה

גם וגם, המיומה נמדדת ב-3 מישורים, ובעיקר מה שקובע הוא הקליניקה האם יש דימום/כאבים/אי פוריות, אילו הטוויות לנתח בהיסטרוסקופיה אם אכן מדובר במיומה סובמוקוזלית. בהצלחה!

שלום דר, יש לי מיומה סב מוקוזית בגוגל כארבעה ס״מ . באם אסיר אותה ב היסטרוסקופיה ניתוחית, האם אפשר לשלב בו זמנית גם אבלציה של הרירית כדי לוודא שלא יישנו מחזורים קשים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי, אם כי יתכן ויהיה צורך לבצע הפעולה ב-2 פעולות עקב גודל השרירן. בהצלחה!

היי צהריים טובים. במהלך השבועיים האחרונים קיימתי עם בן זוגי יחסי מין ללא קונדום(אני נוטלת גלולות כבר ארבעה חודשים). המחזור שלי היה ב 12.2.19 ואתמול לראשונה לאחר כחצי שעה מקיום יחסי מין החלו להופיע הפרשות חומות שפסקו לאחר כמה שעות. מה זה אומר והאם ישנו סיכוי להריון? יש אפשרות לא בטוחה שפספסתי כדור אחד לפני יומיים אך ביום זה לא קיימנו יחסי מין. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

יעילות הגלולות היא בתנאי ונלקחות ברצף ולא ביום קיום יחסי המין. הסיכויים בכ"ז קטנים להריון, הקפידי על נטילה רציבה, ההפרשה יתכן ומקורה גם בשפשוף של צוואר הרחם

26/02/2019 | 02:26 | מאת: דנה

שלום רב. בת 48. עד לפני 3 חודשים מחזורים סדירים. לאחרונה מחזורים פחות סדירים עם דימומים קלים ביניהם. בדיקות מעבדה lh 6 fsh 2.5 פרולקטין 430 estradiol 1639 נמצא מיומה קטנה. לפני 10 ימים קבלתי מחזור שלא מפסיק. בימים האחרונים דימום רב מאד. אני מותשת. מה לדעתך הסיבה ואיך עוצרים את הדימום?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והמיומה אחראית לכך. קבלי מרשם להקסקפרון מרופא הנשים להפסקת הדימום. בצעי אולטרסאונד והיסטרוסקופיה אבחנתית ואז ניתן יהיה לבדוק מה הטיפול המתאים ביותר עבורך. בהצלחה!

24/02/2019 | 14:28 | מאת: רחל

אני בת 51 אחרי שנה וחצי של הפסקת המחזור החודשי ותופעות של גיל המעבר (גלי חום) קיבלתי באופן מפתיע מחזור ואין תור פנוי לרופא נשים האם זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה דורש בירור, יש להגיע לרופא הנשים/מוקד נשים בקופ"ח ולעבור דיגום מרירית הרחם. בהצלחה!

שלום רב. לפני 4 ימים עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית לכריתת שרירן. הדימום היה מועט ביותר. פחות מיום. כרגע הפרשה מינימלית מיימית. אך הכאב ברחם עדיין קיים ובנוסף מיום ליום מרגישה כאב בנרתיק שהולך ומתגבר. האם זה נורמלי או שמצריך בירור?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכאב ללא שיפור לאחר שבוע ויש תסמינים נוספים כהפרשה בריח לא נעים ו/או חום יש לפנות מיידית לבדיקה. אחרת סביר שמדובר בכאבים של התכוצויות הרחם לאחר הפעולה. בהצלחה!

23/02/2019 | 21:53 | מאת: אנונימי

היי לאחר קיום יחסים אחרי 3 ימים לקחתי פוסטינור לאחר שבוע בערך היו דימומים בערך 8 ימים ועכשיו המחזור באחר 5 ימים מה זה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שהתרופה כנראה עשתה את עבודתה. בהצלחה!

22/02/2019 | 22:24 | מאת: יעל

בת 16 לאחרונה אובחנתי בשחלות פוליצסטיות (איני סובלת מעודף משקל כמאופיין אך סובלת משאר התסמינים) הומלץ לי לקחת גלולות והחלטתי לפנות לדיקור סיני כתחלופה מהחשש מתופעות הלוואי של הגלולות וההשפעות שלה. כעת המחזורים שלי ארוכים במיוחד (באזור 3 שבועות) עם דימום מועט. מה כדאי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לקחת גלולות, דיקור סיני אינו מטפל ביעילות בשחלות פוליציסטיות. התרופה היחידה שתסדר הוסת הן גלולות. בהצלחה!

22/02/2019 | 14:04 | מאת: ויטה

כרגע אני נטלת גלולות נגד הריון, אני בת 18 והיה לי מחזור סדיר ורגיל. ביום שהתחלתי לקחת את הגלולות הכל היה בסדר. אך לאחר כמה שבועות שבועיים לפני שהמחזור שלי אמור להתחיל, התחיל לרדת לי דם חום למשך כמה ימים.

לקריאה נוספת והעמקה

החליפי הגלולות לאחר בדיקת אולטרסאונד, המינון כנראה אינו מתאים עבורך