פורום מחלות אוזן כרונית, ליקוי שמיעה וסחרחורת

96 הודעות
92 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות אוזן כרונית, ליקוי שמיעה וסחרחורת

שלום, אני מאובחנת עם מחלת מנייר שנים. בחודש וחצי האחרון סובלת מהתקף עוצמתי וקשה שלא חוויתי מעולם, שטרם הסתיים. התחיל בירידה דרסטית בשמיעה וטנטון קשה, כול ורטיגו וסחרחורות. הסחרחורות הפסיקו, אך הטנטון החזק והנורא כמו גם הירידה בשמיעה ממשיכים. לעיתים יש כמה שעות בהם המצב יותר טוב, אך הרעש בלתי נסבל והתנודתיות הינה ברמה היומיומית ממש. חודש טופלתי בסטרואידים. כעת, בדיאטה דלת נתרן וקפאין, ומטופלת בבטהיסטין ובאורמוקס (לחצי שנה כטיפול מונע) - אך כאמור - השמיעה לא חזרה לעצמה והטנטון חזק ממש וקשה במיוחד, וממש מדיר שינה מעיניי. עשיתי בדיקת MRI, ממתינה לתוצאותיה. אני מבינה שיש חשש מפרוצדורות ניתוחיות שיש בהן סיכונים. גם בזריקות סטרואידים לאוזן אני מבינה שיש חשש לנזקים ואיני רוצה להגיע לשם. מה עוד ניתן לעשות עוד? האם רפואה אלטרנטיבית יכולה לסייע? דיקור? האם נרות הופי יכולים לסייע או שיש סכנה בחימום האזור? המצב באמת בלתי נסבל והתסכול כמו גם חוסר האונים - קשים לתיאור. תודה מראש על המענה.

16/10/2019 | 10:19 | מאת: רוני

שלום, בתי בת ה-13 מתלוננת כבר תקופה שבזמן פעילות גופנית כמו ריצה או ריקוד פתאום נסתמת לה אוזן ימין והיא מרגישה "כאילו יש לה מים" באוזן וגם פחות שומעת. פנינו למכון שמיעה של רותי לוינסון לבדיקת שמיעה, ונמצא שהשמיעה שלה תקינה. פנינו לרופא משפחה והוא טען שאם הבדיקת שמיעה נמצאה תקינה ואין פגיעה בשמיעה אז גם אין צורך לטפל. אבל הילדה מתלוננת כל פעם שהולכת לחוג ריקוד או אחרי שיעורי ספורט בבית ספר. זה משהו שיכול לעבור עם הזמן או שבאמת יש משהו שאפשר לעשות? תודה.

08/10/2019 | 11:55 | מאת: חיים רוזנפלד

יש לי רעש בלתי נסבל באוזן ימין (בצורת נקישות) הרעש נעלם לחלוטין בשכיבה עם הראש על צד ימין

כאבי אוזניים עם הרגשת סתימה ורעשים חלשים של קנקים טופלתי עם אנטיביוטיקה טופלתי עם נוגד דלקות טיפות אוזניים סטרואידים ולא עזר , הכאבים מידי פעם מתחזקים ויורדים שוב ,מה ניתן לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צרוך בבדיקת מלאה על מנת להבין מה הבעיה , לצערי עלסמך הנתונים לא אוכל לעזור לך.

22/09/2019 | 18:23 | מאת: עופר

שלום רב, מדי פעם יש לי לכלוך או שעווה באוזניים, והרופא מוציא אותה. כבר כמה ימים אני מרגיש שהאוזן סתומה, והרופא בדק ואמר שאין שום לכלוך או שעווה, ושהוא לא יכול לעזור. מה בכל זאת יכולה להיות הבעיה, ומה עושים במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לעשות בדיקת שמיעה

שלום רב, בת 31. סובלת מבקע בסרעפת ודיזינס מתמשך כבר שנתיים. אני כבר אובדת עצות. עשיתי כל בדיקה אפשרית ואני פשוט סובלת. עשיתי ct ראש וmri מוח והכל תקין. עשיתי בדיקת שמיעה-יש טיפה ירידה אבל עדין במצב תקין. עשיתי הולטר לב,אקו לב ומבמחן מאמץ-תקין. עשיתי צילום חזה-תקין עשיתי בדיקות דם ושתן ותקין. עשיתי eng ו vhit ותקין. עשיתי eeg ותקין. עשיתי בדיקת עיניים שגם תקינה. בדיקה אצל נירולוגים גם תקינה. היתי גם אצל א.א.ג. mri לצואר-יש 2 פריצות דיסק ועקמת. ויש עוד המון בדיקות אחרות. הסחרחורות היא הרגשה שאני על גלים ושמושכים אותי אחורה או לצד. גם מרגיש כאילו הקירות עומדים ליפול ושכל החדר עקום. מה שהכי מפריע זה שיש לי תמיד הרגשה שאני עומדת להתעלף וזה מפחיד אותי ומלחיץ אותי. כבר אובדת עצות. אשמח לעזרה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות מראות שאין לך בעיה וסטבולרית פרפרית , הסחרחורת אל קשורה לאוזסניים יכולה הבחלט להיות קשורה לפריצת דיסק. מומלץ המשך בירור עH" רופא מטפל שלך

זה אני נתנאל חמיאס שלפני 3 חודשיים בחודש 6 התלוננתי על בעיות באוזניים של לחץ שלא משתחרר הרגשתי שמיעה חלשה שקרה לי פתאומי ובפעם הראשונה הלכתי לרופא אף אוזן גרון בקפלן בדק אותי הכניס לי צינור דרך האף מצלמה ובנוסף בדק עם מצלמות בתוך האוזניים כתב לי בטופס שחרור שיש לי SOM מעט נוזליים ואמר לי לעשות בדיקת שמיעה וגם טימנופטריה עשיתי הכל תקין אין לי את הבדיקת שמיעה עשיתי אחרי 3 שבועות חודש אחרי שהייתי אצלו לא היה שום שינוי הלכתי לרופא אף אוזן גרון שוב בקופת חולים בדק רק את האוזניים החיצוניות אמר תקין ושלוש שבועות חודש אחרי שוב הלכתי לרופא אף אוזן גרון באשקלון בועז פורר סיפרתי לו את הבעיה הכניס לי את המכשיר שבודק את האוזן החיצונית רק את האוזן החיצונית ואת התעלה לא בדק בפניים ואז אחרי כמה זמן התחלתי לשמוע פקים בומים קליקים לבד לא ידעתי מה זה כבר השתגעתי מזה לא יודע אני מפחד שיש לי משהו באוזן התיכוניה או באוזן הפנימית איך זה שהבדיקת שמיעה תקינה וה2 הרופאים אמרו תקין והרופא של קפלן כתב משהו אחר לא יודע מה לעשות ואני עד עכשיו עם הבעיה האוזן לפני ב2016 היה לי נקב קטן בעור התוף הוא נסגר לא שומע טינטונים לא שומע ציפצופים רק שומע בומים ועד עכשיו מרגיש את הלחץ הזה ואת הפקים והקליקים האלו יש מצב שזה הלסת קשורה לבעיה הזאת ואני גם שומע כמו רוח באוזן ימין באוזן אני 3.5 חודשייים ככה לא עלו על הבעיה מה אני אמור לעשות כבר אין לי כוח אבדה לי התקווה אוףףףף ולפני שכל זה התחיל לא היה לי כלום שמעתי נורמלי תקין הייתי לאן אני צריך לפנות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברורה הפניה , תלונות על ירישת שמיעה והבדיקה תקינה, נבדקת עH" מספר רופאים שהייתה בינהם הסכמה לגבי הבדיקה, ממליץ לך להבדקע"י רופא אחד ולא לעבור מאחד לשני מקסימו דיעתה נוספת.

06/09/2019 | 22:18 | מאת: נתנאל חמיאס

זה אני נתנאל חמיאס שהיה לי עם הבעיה באוזניים לחץ ואטימות באוזניים בתאריך 13.6 שהתחיל פתאומי ועשיתי כל הבדיקות האפשריות באוזנים בדיקת שמיעה בדיקת טימנופטריה הכל תקיין הייתי אצל 3 4 רופאים של אף אוזן גרון שאמרו לי שהכל תקין ואין לי כלום רציתי לשאול הקליקים והרעשים ששמעתי חשבתי שזה קשור לאוזניים ואז עלייתי על הבעיה שזה המפרקי לסת והפה אין לי כאביים בכלל אבל מרגיש כמו לחץ במוח ומאחורי האפרסכת של האוזניים האם הבעיה שיש לי במפרקי לסת זה מקרין לאוזניים והראש והאם המפרקי לסת קשורים לאוזניים ולאובדן שמיעה זמנית ? רצייתי לשאול בנוסף התחיל לי תופעה של משהו בחייכ גירוי עם רוק מלא שאני ישן כל הכרית שלי רוק מוגבר ושאני אוכל יש לי כמות רוק שהיא יוצאת מהפה ושאני מנענע את הראש באוזן הבריאה יש כמו רוח כזה אין לי טינטנון בכלל לא שומעים רעשים יש לזה קשר ללסת והפה אני חייב לשאול יש לזה פתרון ומה עושים במצב כזה מפחד שזה יהיה מסוכן מה זה התופעה הזאת שיש לי מאוד מפחד חייב עזרה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיאס שלום רב לא ניתן לעזור לך דרך הפורום, מומלץ מאוד לפנות לרופא אא"ג ו \ או רופא פה ולסת יום טוב

שלום רב. לפני שלושה וחצי חודשים חויתי ירידה בשמיעה באוזן ימין ואןשפזתי וקיבלתי סטוראוידים דרך הפה ושלא עזר עברו להזרקות לתוך האוזן במשך שבוע והיה שיפור מזערי.עברתי mri ונמצא תקין.עברתי באוזן הזו ניתוח לסגירת נקב בעור התוף לפני כ13 שנה. כמו כן אני סובלת מירידה הולכתית קלה בשני האוזניים כבר שנים. התבקשתי להמתין להחלמה עם הזמן.ובמהלך השלושה חודשים האלו היו עליות וירידות חלק מהפעמים שומעת יותר טוב חלק מהפעמים תחושה של מלאות באוזן ולא שומעת טוב היו ימים שפתאם הגיע טנטון כמה ימים רצוף ואז שוב תחושה שמשהו השתחרר ושומעת שוב יותר טוב.עברתי בדיקת שמיעה לאחר כשלושה חודשים שלא הראה שיפור מהפעם האחרונה ואפילו טיפה החמרה.רציתי לדעת האם יכול להיות כזה דבר שאני מרגישה שיפור ושוב נסיגה במהלך כל זמן ההחלמה? האם התופעה של תחושת מלאות באוזן יכולה לחזור שוב באותה האוזן והאם זה אומר שאצטרך לרוץ שוב למיון?בימים האחרונים אני מרגישה תחושת מלאות וטינטון ולא שומעת טוב וכיון שזה קרה חלק מהפעמים הקודמות זה השתחרר לבד אני לא יודעת אם אני חווה שוב איבוד שמיעה באותו האוזן?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ בכל פעם שאת מרגישה אטימות באוזן לגשת לבדיקת רופא אא"ג ולבצע בדיקת שמיעה

שלום אני כבר 3 ימים בהתקף ורטיגו. חוסר יציבות בבית. לא יכול ללכת לקופח לקבל פיסיוטרפיה. מה לעשות? מה האפשרויות שלי? לחכות בבית עד שישתפר ? ללכת בכל זאת היום? יש פיזיותרפיסטים שמגיעים הביתה? תודה דודי תל אביב 0549005799

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם המצב כל כך קשה הייתי ממליץ לך להגיע למיון לקבלת טיפול

21/08/2019 | 04:48 | מאת: איילת

מוסיפה כי הרופא א.א.ג. במיון גם בדק ושלל פגיעה בעצב השמיעה, תודה לאל. מקוה שכך ימשיך.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לעשות בדיקת שמיעה בהמשך

21/08/2019 | 04:41 | מאת: איילת

שלום רב. ראשית תודה על הפורום המבורך. יש לי טנטון חזק באוזן ימין בעקבות דלקת מאובחנת ומטופלת כרגע עם טיפות נפלוקסין ואוגמנטין לבליעה.חשוב לציין שהטיפול זה בעקבות פנייה שלי למיון בתחילת השבוע, עקב הטנטון שהחל ולא פסק ושם רופא א.א ג. ראה שהיתה סתימה והטיפות לא חדרו לאוזן ורק היתה הפרשה למשך הסופש.הוא ניקז ושאב והמליץ על הטיפול. לצערי לא ירד הטנטון לאחר הניקוז. 3 ימים אני בטיפול הזה ועדיין אין הקלה בטנטון. נמסר לי מרופאת א.א.ג. שזה יכול לקחת עוד זמן ויכול לחלוף. במהלך היום יש רעשי רקע ומיסוך וזה קצת עוזר אך בלילה צריך עזרה כדי להירדם.כרגע נעזרת ברסקיו בעיקר לעיתים בליווי אקמול. השאלה מתי צפוי לחלוף הטנטון כתוצאה מדלקת שכנראה הסתבכה? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא ניתן לדעת מראש מתי הטנטון יחלוף, מעריך במקרים כאילו שהטהטון הוא כתוצאה מהדלקת , בד"כ עובר עם חלוף הדלקת

זה אני שוב עם אותו סיפור כבר כמה פעמיים עם האוזניים שלפניי חודשיים ב13/6 התחיל לי תופעה פתאומי לבד של לחץ כמו (אטימות) ללא פקים וקליקים באוזניים ללא כאביים היתיי 3 פעמיים אצל רופא אף אוזן גרון עשו לי בדיקות בדיקת אוזניים אוטוסקופית וגם מצלמת סיב אופטי שהכניסו צינור עם מצלמה אמרו לי שהכל תקין אצלך רק לפני שחודש התחיל לי פקים באוזנייים וקליקים אתמול הייתי אצל רופא אף אוזן גרון מומחה באשקלון הראתי לו כל הבדיקות שעשיתי גם של הבדיקת השמיעה וגם שהייתי אצל רופא אף אוזן גרון אחר בבית חולים קפלן זה שהכניס לי מצלמות לאוזניים אמר זה קורה בתקופת מעבר הוא הסביר לי התעלת השמע שלך לא פתוחה עד הסוף היא נפתחת ונסגרת לא עד הסוף בגלל זה אתה מרגיש קליקים ופקים באוזן השאלה וזה יחלוף לבד חשוב לציין לפני שזה קרה לי הבעיה באוזניים שמעתי תקין פיקס והכי משגע אותי שאין לי כאביים אז מה זה יכול להיות התופעה של קולות מהאוזן כמו פיצפוצים או בועות קליקים איך שלא קוראים לזה והלחץ באוזניים אני מפחד שיהיה לי משהו מסוכן באוזניים ולפעמיים ישלי על הכרית רוק שיוצא לי מהפה זה הרבה קורה לי הרוק הזה מה אני צריך לעשות אני צריך ללכת שוב לרופא אף אוזן גרון ? חיייב עזרה אן יעוץ בזה

לקריאה נוספת והעמקה

בבקשה לא להעמיס על המערכת קיבלת תשובה הפורם השני ואתה למה עוד להעמיס עוד פעם פניתה כבר מעל ל 6 פניות על אותה בעיה וקיבלת תשובה, בבקשה לא להעמיס על המערכת .

שלום רב, לפני כשנה וחודשיים פנינו לרופא משפחה עם ביתי בת ה6 בעקבות תלונות על כאב באוזן שמאל. רופא המשפחה איבחן פקק באוזן שמאל והשכיב אותה על הצד, שלף פינצטה ארוכה והוציא לה את הפקק, היא השתוללה וזזה וישר ירד לה המון דם מהאוזן. הרופא טען שזה נורמלי ורשם לה גם אנטיביוטיקה. הדימום נמשך אצלה במשך יומיים ממש מתוך האוזן. חזרתי לאותו רופא והוא טען שזה נורמלי אחרי הוצאת פקק. במהלך החצי שנה הבאה, הילדה עלתה לגן חובה. הגננת אחרי חודשיים העלתה בפניי שלדעתה הילדה לא שומעת טוב וכדאי לגשת לבדיקת שמיעה. לאחר בירור עם הילדה היא טענה שלא שומעת באוזן שמאל מאז שהוציאו לה את הפקק. היום היינו בבדיקת שמיעה והייתי רוצה לדעת האם יכול להיות שאחת מהאופציות לבעיית השמיעה של ביתי היא עקב נזק שנגרם במהלך הוצאת הפקק. חשוב לציין שמי שביצע את הפעולה של הוצאת הפקק הוא רופא המשפחה, לא רופא אף אוזן גרון. ובנוסף בחר בשיטה של פינצטה ארוכה והחזקת הילדה בכח למרות שהשתוללה. והדימום שנמשך במשך כמה ימים.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לציין שבבדיקת tympanometry 226 hz היא כתבה באוזן שמאל type Ad

על מנת לקבל תשובה מאלה לפנייתך, ההמלצה שלי היא להפנות את הילדה לבשיקת רופא אא"ג יחד עם בדיקת השמיעה והטימפנומטריה

01/08/2019 | 06:45 | מאת: חיה א.

ביתי אם לילד בת 39 טוענת שכבר זמן רב במשך כל היום מרגישה בראש הרגשת ציפה ולא סחרחורת. מאיפה מתחילים לברר והאם זה בתחום שלך?

לקריאה נוספת והעמקה

צריכה קודם להבדק ע"י רופא משפחה על מנת לעשות הרכה ראשונית ואז בהתאם הוא יפנה אותה לבדיקות נוספות

31/07/2019 | 20:15 | מאת: ציפי

אבא שלי סובל מסוכרת ומה שהכי הוא סובל זה מסחרחורות מצבים שהוא לא יכול לצאת ביכלל מהבית מה אפשר לעשות בכדי להפחית מזה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק מה הסיבה לסחרחרות לעיתים מחלת סכרת מתקדמת יכולה לגרום לסחרחרות , אומנם יש לבדוק לפני כן סיבות אחרות

29/07/2019 | 07:13 | מאת: ספיר

שלום, בעבר היה לי סחרחורות של יומיים והלכתי למיון, הרופא עשתה לי כל מיני תנועות עם הראש שמחזירות את הקריסטלים חזרה למקום. וזה באמת עזר. היום קמתי בבוקר לאחר לילה כמעט ללא שינה בגלל סחרחורות כל הלילה שאני בטוחה שזה הקריסטלים.. יש לי אפשרות לעשות תרגילים או משהו בבית ובלי ביקור רופא שיעזרו לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לעבור בדיקת רופא על מנת לעשות אבחנה נכונה. התרגילים שעשו לך אז מתאימים רק למקרים של יציאת קריסטלים מהמקום.

21/08/2019 | 15:34 | מאת: דודי

שלום אני בהתקף ורטיגו כבר 3 ימים ללא יציבות ללא יכולת לצאת לרופא. האם זה אמור להשתפר? כדאי לחכות שישתפר ורק אז לצאת לרופא?

כבר 9 חודשים שאני סובלת מסחרחורות , אי שיווי משקל מלווה בבחילות .. לא יכולה לנסוע באוטו .. לא יכול ללכת ללא תמיכה, לא יכולה לשבת ללא תזוזה ולא יכולה לישון במישור עם הגבהה לראש ולפעמים בזמן שינה יש התקפה של סחרחורות. הייתי אצל מומחה פרופ' לאף אוזן גרון ואצל מומחה פרופ' נוירולוג הבחנו שיש לי בעית קריסטלים ורטיגו שלחו אותי לפיזיוטרפיה וסטיבולרית עשיתי 3 פעמים לא עזר לי. נתנו לי כדורים כל מיני סוגים לא עזר לי. עשיתי בדיקות דם וmri הכל יצא תקין. מה עוד אפשר לעשות? המצב ממש קשה לי .. זה לא עובר לי .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קיבלת תשובה לשאילת בפוום השני של מחלות אוזניים

17/07/2019 | 17:03 | מאת: נתנאל חמיאס

הייתי פעמיים אצל רופא א.א.ג בדקו לי את האוזניים אמרו לי שהאוזניים שלי תקינות הראתי להם את התצואות של הבדיקת שמיעה אמרו שהכל תקין איך תקיין אם האוזניים שלי עדיין בלחץ (תחושה של מלאות) לא שומע ברור קרה לי פתאומיי אני סובל ונימאס לי שומע חלקי לסירוגין פתאם ושוב נאטם לא מרגיש כאבים לא מרגיש כלום והתחיל לי תופעה בנוסף ללחץ שיש לי באוזן בזמן בליעה שומע קליק או פצפוץ באוזן ועושה אפצי הרבה מה אפשר לעשות במצב כזה אני סובל מזה וזה מפריע לי מאוד סליחה שאני חופר על זה אבל זה מאוד מפרייע לי איך זה מסביר שבבדיקת שמיעה ובדיקת טימנופטריה שעשיתי יצא תקין ואני שומע לחצים בשני האוזנייים סליחה שאני חופר על זה אבל אני סובל מזה :\

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובות קודמות שקבלת

15/07/2019 | 02:10 | מאת: נתנאל חמיאס

הייתי במכון שמיעה שטייינר באשקלון עברתי בדיקות שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה יצאו תקינות שאני מדבר בטלפון שומעים רגיל שאני צופה בטלוויזיה צריך להגביר כדי לשמוע אני שומע כאילו האוזן שלי בסוג של לחץ אני חודש ככה וזה פעם ראשונה שזה קורה לי התחיל לי מחודש יוני מה13/6 עד עכשיו לפני זה לא היה לי שום בעיות שמעתי ברור הכל היה מצויין ואז פתאם בתאריך שציינתי התחיל לי האטימות לסירוגין או לחץ או איך שלא תקראו לזה פתאומי קרה לי יכול להיות שאני אלרגי ולא יודע כי אני שותה הרבה קר יושן לייד מאורר ועושה אפצי הרבה ומרגיש כאילו לחץ בפנים ובמצח ןבראש ויש לי כמו דקירות באפרכסת של האוזן בעצם ממה זה נובע והאם זה קורה בתקופות מעבר או שזה משהו אחר מהמומחיים פה הייתי היום אצל רופא משפחה סיפרתי לו על הבעיה שלי הוא בדק לי את האוזן במקרה אמר שיש לי דלקת קלה הביא לי טיפות אוזניים דזורן וגם הביא לי הפנייה לרופא א.א.ג מומחה האם הוא יעלה על הבעיה כי זה מוזר לי אני בריא בדרך כלל ושכחתי לציין שיש לי נזלת שקופה כזאת שאני מוציא עדיין מהאף האם זה יכול להיות תעלה שמע חסומה או סיב אופטי וממה זה נובע הבעיה שלי האם אני יכול לבקש מהרופא א.א.ג שיבדוק לי את החצוצרות שמע האם הם חסומות או סיב אופטי הצינורות האיורור חסומות גם כן אני חייב עזרה ממכם בבקשה אני סובל :\ ויש לי פה הפנייה שצילמתי תראו מה הרופא משפחה כתב שם באנגלית חייב עזרה ושכחתי לציין עוד משהו חשוב שאני מכניס אוזניות לאוזן שומע שירים בעוצמה בינונית מרגיש כאילו האוזן שלי לאט לאט נסתמת שוב אני ממש סובל מזה

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

13/07/2019 | 19:14 | מאת: נתנאל חמיאס

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה שיצא תקין ומרגיש כמו לחץ באוזניים הקלינאית אמרה לי שהאוזניים שלי תקינות היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג בחזרה ממה זה נובע לחץ באוזן שלא משתחרר לא נכנס לי כלום לאוזן לא משתמש במקלות אוזנים לא כלום והשאלה ממה זה נובע האם זה קשור למזג האוויר אלרגיה פתאומי קרה לי התחיל לי מה13 יוני עד 13/7 לפני זה לא היה לי שום דבר שמעתי ברור פתאומי קרה לי מה אפשר לעשות במצב כזה שיש לחץ באוזניים ושאני בולע מרגיש כאילו באוזן שהיא עושה קליק או פקים כאלו ורציתי לדעת האם זה קשור למזג האויר לתקופת מעבר ולפעמיים קורה לי לחץ בראש במצח אני חייב עזרה/יעווץ מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה עם אוזניות ובדיקת טימנופטריה סיפרתי לקלניאית תקשורת את הבעיות שיש לי באוזן שיש לי נוזלים יעני SOM היא אמרה לי הכל תקין השמיעה בגדר נורמה היא אמרה לי שאין לך נוזליים היא אמרה שהנוזליים נספגו ויש לך עדיין תחושה של לחץ והיא אמרה שזה יעבור אני חודש ככה היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג היא שלחה לי את התצואות של הבדיקת שמיעה זה תקין לדעתכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

10/07/2019 | 09:48 | מאת: A

אני בן 34 היה לי לפני שנים מספר התקפים bppv שנמשכו 3 שבועות ועברו לבד, לפני כ8 חודשים היה התקף bppv שנמשך 3 חודש, הייתי אצל פרופ אאג שממוחה לורטיגו שאבחן bppv תמרון אפלי לא עוזר לי הפרופסור מסר שזה יעבור לאחר כמה חודשים חזרתי לבדיקה לאחר חודשיים והרופא פרופסור אמר שעדיין יש אבל זה בהחלמה והמצב נראה יותר טוב, לאחר 3 חודש הכול עבר והיה מעולה חודש, ואז חזר שוב פעם לשבועיים ועבר לשבועע ואז חזר שוב פעם וככך זה בא וחוזר 10 פעם ב8 חודשים, הייתי עוד הפעם אצל הפרופסור אבל כשהייתי זה עבר לי ולא היה ורטיגו אבל הוא אמר שאם זה ימשיך הוא יוכל לעשות לי תניתוח posterior canal occlusion למרות שזה ניתוח נדיר והוא מסר שבארץ לא יצא לו אף פעם לעשות תניתוח הזה אלה רק בקנדה. אבל לפי מה שהבנתי ממנו זה ניתוח פשוט ולא מורכב . רציתי לדעת מה דעתך ד"ר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המדובר בבעיה סחרחרות על רקע של תזוזה של קרסטלים בתעלות המבוך שאחראי על שיווי משקל. הטיפול בד"כ שמרני ע"י טיפול תרופתי וספיוטרפיה וסטבולרית. ישנם גם טיפולים כירורגים ששמורים למקרים הקשים, מעט מאוד אנשים מגיע לטיפול הניתוחי , הניתוחים האלו בירידה בשנים האחרנות ומעט מאוד מרכזים עושים אותם. עד כמה שידוע לי בארץ אף מרכז לא עושה, בארה"ב לא כל כך , ובקנדה יש כמה שעושים. הבעיה הגדולה של הניתוחים האלה שיש להם תופעות נלוות קשות.

והיום הייתי אצל רופא המשפחה שלי כדי לקבוע תור לבדיקת שמיעה מקיפה אז הוא ראה את המכתב סיכום את מה שהרופא אף אוזן גרון הביא לי הוא אמר לי שיש לי דלקת כי SOM בצד ימין אז למה רופא אף אוזן גרון אמר לי שאין לי כלום הרי הוא בדק לי את האוזניים למה הוא אומר לי שהכל תקין ורופא משפחה ראה את הסיכום וראה שכתוב SOM בצד ימיין וטוען הרופא משפחה שזה דלקת איך זה מסביר את זה והוצאתי 2 טפסי התחייבות 1 לבדיקת שמיעה מקיפה ו2 בדיקת טימנופטריה והשאלה שלי אם ישלי נוזליים יש לזה טיפול תרופתיי ואני שלוש שבועות ככה מה הטיפול אני ממש סובלללל מהירידה בשמיעה ירידיה חלקית :'(

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

30/06/2019 | 23:46 | מאת: נתנאל חמיאס

בעייות באוזנייים מרגיש כבר שבועיים וחצי כאילו ירידה בשמיעה לא שומע ברור זה קרה לי פתאומי אוזן סתומה פתאומית ללא כאבים לא מרגיש כאבים שאני בולע אני שומע קליקים באוזן הימנית ושאני שם אוזניות השמיעה יורדת לי לאט לאט והאוזן כאילו נסתמת לבד ולפעמיים קורה אני שומע חלקי כזה עדיין לא ברור ואז אחרי שוב זה חוזר לי האטימות ואז שוב שומע חלקי ולפעמיים ישלי לחץ בראש הלכתי לרופא א.א.ג בדק אותי הכניס לי מצלמות לשתי האוזנים הכניס מין מפוח אוויר עשה לי בשתייהם הייתי אצלו לפחות בין 30 דק לשעה לא מצא לי שום בעייה באוזניים הוא רק כתב לי בהערות למטה אוזנים- ימין- תופית ניאוטימפנום.ספק מעט נוזליים תעלה וארפכסת תקינות אוזן שמאל רטקרציה של התופית בחלקה העליון קולן 512KZ וובר לימין רינה חיובי דוצ סיב אופטי-רקמת אדנאויד מוגדלת מעט במראה תקין אוסטכיאן טיוב פתוח דוצ ואז הוא כתב לי בעמוד הבא לסיכום נראה שמודבר בSOM מימין והיום הייתי אצל רופא המשפחה שלי כדי לקבוע תור לבדיקת שמיעה מקיפה אז הוא ראה את המכתב סיכום את מה שהרופא אף אוזן גרון הביא לי הוא אמר לי שיש לי דלקת כי SOM בצד ימין אז למה רופא אף אוזן גרון אמר לי שאין לי כלום הרי הוא בדק לי את האוזניים למה הוא אומר לי שהכל תקין ורופא משפחה ראה את הסיכום וראה שכתוב SOM בצד ימיין וטוען הרופא משפחה שזה דלקת ורצייתי לדעת שאני עושה את הבדיקת שמיעה מקיפה במכון יכולים למצוא לי את הבעיה שיש לי ואיך הקלינאי תקשורת מוצא לי את הבעיה שיש לי במכון שמיעה ואם ישלי דלקת או כל בעיה אחרת איך המכון יזהה את הבעייה זה חשוב לי כי אני שבועייים וחצי ככה ממה זה נובע ?

לקריאה נוספת והעמקה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

29/06/2019 | 18:00 | מאת: נתנאל

בעייה באוזנים היה לי לפני 3 שנים חור קטן בעור התוף חור קטן בתופית שנסגר לבד ומאז שמעתי טוב והשמיעה חזרה לי וכל זה התחיל לפני שבועיים וחצי פתאם אני מרגיש שהאוזן שלו הימנית סתומה פתאם הייתי אצל רופא אף אוזן גרון אומר שהאוזנים שלי תקינות הכניס מצלמות לראות שאין משהו אומר אין לך כלום אני מרגיש שהאוזן שלי הימנית סתומה פתאומי קרה לי ככה כבר שבועים ככה שומע כאילו ירידה בשמיעה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לעשות בדיקת שמיעה וטימפנומטריה

אדון נחמיס קיבלת תשובה מפורטת על השאלות שלך ומבקש ממך לא להעמיס על המערכת בפניות חוזרות ישל לך מעל ל 10 פעניות בשל אותה בעיה , אבקש להפסקי עם זה זה יפגום בתפקוד של הםורום. אזה בבקשה לא להעמיס יום טוב

23/06/2019 | 16:56 | מאת: מישהי

שלום ותודה, נבדקתי ע"י א.א.ג באוזניים על ידי מכשיר קטן קונוס/אוטוסקופ לא יודעת בדיוק איך לקרוא לזה,,שנראה כמו צינורית בצורת משפך, שכבתי על הצד והיה עמוד עם אור שזה כנראה מיקרוסקופ שמגדיל. זו בדיקה מקובלת שיש בה סיכונים? מכיוון שתמיד הבדיקה היא עם אוטוסקופ בצורת אקדח עם אור בקצה. אחרי הבדיקה יש לי יותר כאבים חזקים באוזן. תודה על תשובתך. תודההה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה שגרתית ללא סיכונים יום טוב

שלום ותודה, האם בדיקה שגרתית עם אוטוסקופ שקונוס שנראה לי ארוך עם אור בקצה לבדיקת האוזן יכולה לגרום נזק גם בטעות של רופא א.א.ג ? אולי מהטיית זווית ההכנסה או לפצוע את המקום או קריעת עוף התוף? לאחר הבדיקה האוזניים במיוחד שמאל כואב לי ממש גם כשאני מורידה את הראש. יש מצב שזה יכול לקרות בטעות? תודה על תשובתך הכנה.

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך כבר על השאלה הזו. הסיכוי שיהיה פצע או קרע בעור התוף מבדיקה אינו סביר כן יתכן פצע בתעלת המשע בכל מקרה נא לפנות לבדיקת רופא אא"ג חוזרת

12/05/2019 | 22:02 | מאת: מירי

שלום רב, אני סובלת מזה חודשיים מחוסר שיווי משקל, סחרחורות ולחץ על הראש לאחר נפילה וחבלה בראש. כל הבדיקות תקינות רק אני לא. מה ניתן לעשות כדי שזה יעבור. תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

סחרחרות וחוסר יציבות יכולים להיות אחרי חבלות ראש חשוב לבצע בדיקה ע"י רופא ניורלוג , ובדיקת רופא אא"ג .באם כל הבדיקות תקינות יש אפשרות לשלוח לבדיקות עזר נוספות

17/05/2019 | 10:10 | מאת: מירי

תודה

22/04/2019 | 20:15 | מאת: אלכס

שלום רב לפני כ-3 שבועות אישתי חוותה התקף סחרחורת שנמשך מספר דקות ולפני שבועיים עוד אחד. לפני כשבוע התווספו הציפצופים בשתי האוזניים כאשר בהתחלה זה היה סוג של התקף ולאחרונה הציפצןף נהיה קבוע. היינו אצל אא"ג שאמר שיש חשד למנייר והפנה אותה לבדיקות שמיעה ו-BERA. התאריך לבדיקה הינו תחילת יולי שזה עוד חודשים וחצי. האם יש משהו שאפשר לעשות בינתיים? האם המתנה לבדיקה (ללא טיפול) לא תחמיר את המצב? כרגע אישתי מקבלת בטאהיסטין אבל רופא משפחה הגביל את זה לעשרה ימים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יתכן ומדובר במחלת מנייר, יש צורך בביוצע בדיקת שמיעה התנהגותית ( אודיומטריה) לטעמי אין צורך בבדיקת BERA . באם יהיו עוד אירועים יש צורך בביצוע בדיקות נוספות על מנת לעזור באבחנה. בנתיים הייתי ממליץ לה על כלכה דלת מלח

08/04/2019 | 23:25 | מאת: שרה

בת 67 סובלת מסחרחורות במהלך החודשיים האחרונים . בד"כ בריאה. עוסקת בספורט, לחץ דם נמוך במעט מהנדרש. אין כאבי אזניים. לא בעיה של קריסטלים כי זה נבדק בפיזיוטרפיה. זקוקה לסדרת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב חושב לברר מה טיב הסחרחרות , אופיה , כמה זמן נמשכת ומתי מופיעה ואם היא מלווה בעוד תלונות בכל מקרה הייתי ממליץ על בדיקת רופא אא"ג שיבדוק אוזניים ויעשה בדיקת סחרחרות ראשונית.

שלום ותודה רבה מראש, כבר שבוע אני עם ברונכיט חזקה. קיבלתי מוקסיפן וברונכוליט , לא לקחת את הברונכוליט, השתעלתי שבוע בצורה מטורפת 24/7 כמו נביחות של כלב בשעות היום והלילה שבכח רציתי להוציא ליחה שבקושי יצאה., גם היו לי התקפי שיעול בלי שרציתי שלא הפסיקו במשך עשר דקות. השיעול היום פחת, אבל, פתאם היום נהייתי צרודה והקול כמעט ונעלם פעם ראשונה בחיים שקרה לי דבר כזה. אני בפאניקה נוראית. השאלה שלי, האם משיעול יכול להיקרע מיתרי הקול או להיגרם נזק בלתי הפיך? בבקשה תשובתך הדחופה לי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קיבלת תשובה בפורום אא"ג נא לראות את התגובה שם

אני מרגישה תחושת שיוט רק בזמן שכיבה במיטה. ישנה עם 2 כריות כמעט ישיבה ועם הראש לצד אחד שלא מרגישה סחרחורת לצד שמאל. אם אני מזיזה מהר את הראש לצדדים יש לי סחרחורות. למה זה קורה? ומה אפשר לעשות? הייתי אצל אף אוזן גרון בד אוזניים אמר תקין הפנה אותי לנוירולוג עשה לי mri תקין ובדיקות דם תקינות. אני צעירה בשנות ה30.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לברר באם ישנה בעיתת BPPV סחרחרות פרפרית בשל יציאת קריסטלים שנמצים במערכת הוסטבולרית הפרפרית מהמקום שלהם . וזה נותן תחושה של סחרחרות שנמשכת שניות עד דקה בהזזת הראש לאחד הצדדים . במקביל חשוב להמשיך בירור שסחרחרות ובדיקת רופא ניורלוג בגדר חובה למרות הגיל הצעיר שלך

13/03/2019 | 00:10 | מאת: מורל

מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ להגיע לבדיקה ינם עוד הרבה פרטים באשר לטנטון שחשוב לברר בכל מקרה ועל מנת להתקדם יש לפנות לבדיקת רופא אא"ג

26/02/2019 | 23:40 | מאת: ליאל

איך ניתן לשחרר את הרגשת המלאות באוזניים? מפהקת והן לא נפתחות..

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להבדק ע"י רופא אא"ג ישנם מוברות שעוזרות לשחרר קצת את האוזן אומנם ישנה גם אפשרות לטיפול תרופתי כמובן אחרי בדיקה של רופא אא"ג ניתן לללעוס מסטיק, לפמפ , לנפח בלונים כל אלה יכולים במידה מסוימת לעזור.

26/02/2019 | 23:39 | מאת: עדן

היי ד"ר, אני סובלת תקופה מורטיגו. עברתי טיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית שלא עזרו . לקחתי כדורים כמו בטהיסטין/אגיסרק/פראמין וסטונרון. חוץ מפראמין לבחילות לא עזר לי כלום. נתנו לי לנסות כדור מודאל 50mg 1 ליום. רציתי לדעת האם יש תופעות לוואי? אולי ישפיע על הווסת החודשית? אולי השפעות אחרות ותופעות לוואי אחרות? בנוסף, רציתי לדעת אם אני לוקחת את המודאל שהבנתי שזה רק לסחרחורות, כשיש לי בחילות אפדר לשלב גם פראמין? אני בת 30, בריאה בדרכ.

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מציע שתעברי בירור מלא לגבי הורטגו, ישנם מספר אפשריות טיפול כולל התרופות שהזכרת וגם פסיוטרפיה. באשר לתופעות לוואי של המודל נא לברר מול הרופא שנתן לך את התרופה או רופא נשים שלך

גם בלי לזוז תחושת שיוט צפה על המיטה. מה זה אומר ? מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב וסליחה על העיכוב בתגובה לא ניתןל לקבוע מה הבעיה מהמעט אינפורמציה שמסרת אני מציע שתגיעי לבדיקת רופא אא"ג

21/02/2019 | 10:10 | מאת: אירה

שלום, מה הזמן המכסימלי שכפתורים יכולים להיות באוזן במידה ואין בעיה מעבר לכך שפשוט לא נופלים? בנוסף, האם יש אפשרות להוציאם לילד ללא הרדמה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין לנו כמנתחים שליטה על הזמן שהצינורית תשהה בתופית , בד"ר אנחנו מסבירים לחולה שהצינורית אומורה להפלט בטווח הזמן של עד שנה וחצי, באם לא נפלטת אנחנו נעדיף להוציא. באשר להוצאת הצינורית, אכן יש אפשרות להוציא ללא הרדמה כללית, אומנם העניין כרוך בכאבים ומאחר והפעולה קצרה על כן ברוב המקרים נעדיף בהרדמה כללית \ או סדציה. כמובן שלגיל הילד ומצב הצינורית יש חשביות בהחלטה

28/02/2016 | 09:40 | מאת: אירה

שלום פרופסור כתבתי לך מקודם לגבי בתי בת ה16 שאיבדה שמיעה וסובלת עדיין מסחרחורות .כשזה קרה בוצע Mri -ב.מ.פ אבל היא מוגבלת בפעילות ספורטיבית ותנועות חדות גורמות לסחרחורת.יש עוד משהו שניתן לעשות?איבוד שמיעה קרה מלפני שנה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

סחרחורת שנמשכת שנה לאחר ארוע שח חירשות פתאומית אינו מצוי. אי לכך אני ממליץ לברר את עניין הסחרחורת. ניתן לעשות זאת באחת ממרפאות הסחרחורת.

22/02/2016 | 10:59 | מאת: אירה

שלום לפני שנה בתי כיום בת 16 התעוררה באמצע לילה עם סחרחורת חזקה,טינטון והרגשת נימול באוזן שמאל.הגענו למיון ואישפזו אותנו בחשד למחלת מינייר.לא בוצעה ב.שמיעה ולא עלו שזה איבוד שמיעה הולכתי עצבי.שוחררנו בלי טיפול.רק אחרי שבועיים הצלחנו לבצע ב.שמיעה כי הייתה סחרחורת מאוד חזקה.זה הדגים כמעט חרשות בכל הטדרים.הושפזנו וקיבלה פרדניזון וגז קרבון.השמיעה חזרה בטדרים נמוכים ובטדרים גבוהים ירידה חמורה. היא עכשיו שנה אחרי זה.המוח לא פיצה על אובדן שמיעה .כש היא הולכת לישון על צד אוזן פגועה יש סחרחורת.לרוץ היא לא יכולה זה גורם לסחרחורת.תנועות חדות עם ראש גורמות לסחרחורת.הסחרחורת תמיד איתה.eng הדגים canal paresis.ניסינו פיזיוטרפיה לשיקום וסטיבולרי.האם תופעת סחרחורת תחלוף מתי שהוא?מה ניתן לעשות?כל הרופאים שהיינו אצלם אמרו שצריך להתרגל ואין מה לעשות.אבל הילדה מוגבלת בפעילות פיזית ואומרת שיש ימים שהסחרחורת די חזקה.האם תופעת סחרחורת תיעלם?אולי יש עוד משהו שניתן לעשות.תודה מראש.אני פשוט אובדת עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת מניאר מתאפיינת בכך שהיא מופיעה בהתקפים. כאשר ההתקף נגמר מרגישים טוב. סחרחורת תמידית כמו לביתך איננה מחלת מניאר. אני ממליץ ביצוע בדיקת MRI

24/02/2016 | 12:33 | מאת: אירה

mri בוצע לפני שנה כשאישפזו אותה.הכל היה תקין.

17/02/2016 | 22:15 | מאת: אבי

פרופסור שלום, בשנת 2004, במהלך בדיקות סקר גילו לי ירידת שמיעה בתחום של 1.5K-4.5KHZ בעוצמה של 25-40DB. בבדיקות נוספות אשר ביצעתי במהלך התקופה נראה כי לא חל כל שינוי. לפני מספר חודשים החלטתי לבדוק שוב את הנושא ופניתי לרופא אאג אשר שלח אותי לבדיקת שמיעה (ללא שינוי) ולבדיקת BERA, תוצאות בדיקת הברה הם כדלהלן: LT: 1.62 I 3.58 III 5.81 V 2.23 III-V 4.19 I-V RT: 1.42 I 3.48 III 5.37 V 1.90 III-V 3.95 I-V הרופא שלח אותי לבצע בדיקת MRI ומאז אני לא ישן.... היום אבי הזכיר לי כי במהלך מטווח בטירונות בזמן ירי בפריקסט (תחילת שנות ה2000), שכחתי לשים אטמים ובזמן הירי סבלתי מכאב רב באוזן שמאל ושמעתי ציפצוף וחוויתי לחץ משך מספר ימים, האם זה יכול להסביר את תוצאות בדיקת ה BERA?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, אין קשר בין בדיקות ברה לבין חשיפה לרעש. יחד עם זאת סביר להניח שהליקוי בשמיעה שלך נגרם בגלל חשיפה לרעש. למען הזהירות יש לבצע בדיקת MRI.

18/02/2016 | 09:12 | מאת: אבי

תודה רבה על התגובה, האם תוצאות הברה בעייתיות, האם הן מעידות על בעיה כלשהי... כמו שאמרתי, אני לא ישן כבר כמה ימים

09/02/2016 | 06:43 | מאת: אבי

שלום יש לי נקב באוזן עם פטרייה וידוע לי שהטיפול שקיבלתי עם אגיסטן ומי חמצן לא טוב לאוזן עם נקב, האם יש טיפול אחר והאם אפשר לא לגעת והפטירה תחלוף לבד ולא תחזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. פטריה באוזן איננה עוברת לבד, יש לטפל אחרת היא יכולה להפוך אלימה. 2. מי חמצן הם טיפול לא טוב לנקב בעור התוף, הם מעודדים דלקת. 3. הטיפול הנכון בפיטריה הוא אגיסטן וחומצה בורית

26/01/2016 | 13:02 | מאת: שאול

שלום רב ד''ר,מאז שאני קטן ועד היום כשאני שוחה או צולל עמוק אני מרגיש שנכנסים לי מים לאוזניים וזה כואב לי(כאילו הם נכנסים ולא יוצאים ולכן אני משתמש באטמים). רציתי לדעת אם תוכל להסביר לי מה הסיבה שזה קורה לי?, ואיך אוכל לשנות את זה לפני שאתגייס לצבא מכיוון והדבר אלול להגביל אותי בפעילות ימית ולא תמיד יהיו לי אטמים בהישג יד. האם יש דרך לפתור זאת? (נ.ב עברתי ניתוח כפתורים כשהייתי קטן...לפרוטוקול) תודה רבה ד''ר!

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות על שאלתך מבלי לבדוק את האוזן. אם אין נקב בעור התוף מים בדרך כלל יוצאים מהאוזן ואין צורך באטמים. ואם אטמים אכן פותרים את בעיתך למה שלא יהיו לך אטמים תמיד בהישג ידך

22/01/2016 | 20:40 | מאת: עומר

דוקטור שלום, בן 22 סובל מדלקות אוזניים בילדות,עברתי לפני שנה ו3 חודשים בבני ציון ניתוח מסטואידקטומי וטימפנופלסטי עקב דלקת אוזן עם כולסטאטומה בשמאל כמו כן מרכיב מכשיר שמיעה מאז, בימין שמו לי צינורית עקב שקיעה באטיק הצינורית יצאה לפני חודשיים. בביקורת אחרונה הרופא ציין שכיס השקיעה הוא עמוק ולכן צינורית לא תעזור. ויש להמשיך בביקורת ולראות אם יש צורך בניתוח מסטואיד גם בימין..השאלה שלי היא למה אין אפשרות כירורגית להרים את עור התוף חזרה בלי להגיע למצב של כולסטאטומה וכו'...יש לציין שבבדיקת אם אר אי אחרונה שבוצעה לפני ארבעה חודשים ניצפו בשני האוזניים מוקדים לא חד משמעיים של כולסטאטומה ועל כן יש לבצע אם אר אי חוזר בעוד 8 חודשים.

לקריאה נוספת והעמקה

במרבית המקרים ניתן להחדיר צנורית, גם כאשר נראה שאי אפשר. ניתוח צינורית הוא ניתוח קטן ואילו ניתוח מסטואיד הוא ניתוח גדול. חבל שלא לנסות

19/01/2016 | 19:01 | מאת: לינה

שלום דר . לפני שלושה שבועות עברתי בדיקת אולטרסאונד רקמות רכות ובלוטות צוואר והתאוצה תקינה . רציתי לשאול האם ייתכנו שינויים בבלוטות תוך שלושה שבועות אלה כי אני מרגישה נפיחות והתקשות בצוואר והלווה ניידת נפוחה קצת? מה אני צריכה לעשות?

לחזור על בדיקת האולטרה סאונד

שלום רב בן 37 בריא, לפני כחודשיים נחשפתי לרעש (מוזיקה חזקה) ומאז טינטון בשתי האוזניים. בדיקת שמיעה תקינה. האם יש טיפול תרופתי או בויטמינים/ תוספי תזונה לטינטון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבה לטנטון היא פגיעה באוזן הפנימית. תחושת הטנטון לפעמים הפיכה בטיפול שמתבצע בשבועיים הראשונות לאחר ההופעה. לצערי החמצת מועד זה. אין טיפול מוכר שיכול לעזור לך. ישנם מכונים שמציעים טיפול בהביורלי - התנהגותי- פסיכולוגי. ממליץ שתנסה. בכל מקרה הופעת טנטון פתאומי מחייבת בירור MRI לסיבתה (גם אם לדעתך הסיבה היתה רעש)

11/01/2016 | 20:40 | מאת: שרון

שלום רב, כ20 יום לאחר לידה התחרשתי באוזן לחלוטין!!! מדובר על לידה בניתוח קיסרי לאחר 72 שעות של העמסת תרופות לזירוז לידה שלא התקדמה . טופלתי מיד בפרנדיזון אך השמיעה לא חזרה. האם שמעת על מקרה של אובדן שמיעה אחרי לידה טראומטית ? היום כ-חודש ושבוע האם תתכן חזרת השמיעה? והאם ישנה רק את אופציית השבלול על מנת לחזור לשמוע באוזן?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הופעת חירשות לאחר לידה איננה נדירה. הסיבה היא כנראה קרעים בממברנות פנימיות בתוך האוזן הפנימית כתוצאה מהמאמץ. יש סיכוי שהשמיעה תשתפר אך כמובן אין ביטחון. עניין שתל השבלול ידון במקרה שלך רק לאחר חצי שנה.

13/01/2016 | 20:28 | מאת: שרון

לא היה מאמץ דר מדובר על ניתוח קיסרי

06/01/2016 | 09:54 | מאת: אלי

שלום . אני בגיל 19 חייל בחיל האוויר עובד עם רעש . לפני 4 שנים הייתה לי ירידה קלה בשמיעה באוזן שמאל ולא נמצא גורם (כנראה מחשיפה מרעש ) היום כעבור 4 שנים ביצעתי בדיקת שמיעה ויש לי החמרה בתדרים הגבוהים כך שב 8khz אני שומע בין 30-35 db. סבלתי בהיותי תינוק מהרבה דלקות אוזניים ויש לי במשפחה הרבה שסובלים מבעיות שמיעה באוזן שמאל. האמצעי הגנה מרעש שמספקים לי לא מעולים (אפילו די עלובים לפי דעתי ) האם עליי לחשוש בהמשך שירותי הצבאי והאם מומלץ לי לעבור לתפקיד ללא רעש?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי כיצד נחשפת לפני 4 שנים לרעש והיום עדיין משרת, האם בקבע? או שהרעש הוא במסגרת העבודה

13/01/2016 | 09:30 | מאת: אליהו

עבדתי בתור מלצר עם רעש של מוזיקה . לגבי השירות יש לי ירידה , אך אני פוחד שיתדרדר לי בעתיד

פורופ נכבד, אני פונה בשאלה לגבי גרד שהתפתח באוזן אחת בעיקר, אצל אבא שלי, בחור נהדר בן 86, לאחר חודש וחצי של שימוש באוזניות חדשות ויקרות. הוא לקוי שמיעה ביותר. בלעדיהן אין תקשורת איתו. אנחנו, בנותיו, מודאגות מכך שמסרב להחזיר המכשירים לאוזן ורוצות לדעת מה דעתכם. הוא נוטה לאלרגיות שונות כמו גם לעור רגיש ואלרגי. אם יש שם כבר אקזמה או דלקת, נטפל, אך מה נעשה לטווה הארוך יותר? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אם אביך משתמש באוזניות לשמיעת מוזיקה הוא באמת בחור. אבל אולי התכוונת למכשירי שמיעה. במקרה זה הופעת אקסמה ודלקת שכיחות. ניתן לטפל בהן בניקוי ומשחה ולמנוע כך גרד וכאב.

01/12/2015 | 16:47 | מאת: נטלי

היי , אני הייתי מצוננת עם כאבי גרון נזלת וכאבי אוזניים , טופלתי על ידי קלארינז לייבוש הנזלת וטיפות אוזניים וסטרפסילס . ברוך השם הכל עבר אבל נכון לעכשיו אני מרגישה שהאוזניים שלי סתומות , הרגשה כאילו אני מסתובבת עם אוזניות באוזניים שלי. אני טסה יום ראשון לחול רציתי לדעת אם זאת בעיה? אין לי דלקת או מים באוזן רק הרגשה של אוזניים סתומות . ביקרתי אצל א א ג והוא אמר שהגודש מהאף נכנס לצינורות האוזניים וזו הסיבה שזה ככה ואמר לי לקבל חודש טיפול של אבאמיס תרסיס ודסלורטדין. רציתי לדעת אפ התרופות האלה באמת קשורות לזה ויעזרו לי ? כי באינטרנט רשום שזה לאלרגיה. והכי חשוב האם זה בעיה שאני טסה ביום ראשון? מה הצפי שזה יכול להמשיך ככה? אודה לתשובתך , תודה נטלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, לפי התיאור שלך אכן יש לך נוזלים באוזניים- מתחת לעור התוף שסיבתם הצינון שהיה לך. חל איסור מפורש לטוס עם נוזלים באוזניים. זה מאוד יכאב לך וקיימת סכנה לפגיעה בשמיעה. אני ממליץ לדחות את הטיסה עד לאחר ההבראה. הטיפול שקבלת הוא בסדר אך את צריכה גם לעשות פעולות "פימפום" להכנסת אוויר בלחץ לאוזניים. כל רופא אא"ג ילמד אותך איך עושים זאת (גם כל מי שעבר קורס צלילת מכשירים).