פורום מחלות אוזן כרונית, ליקוי שמיעה וסחרחורת

154 הודעות
149 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות אוזן כרונית, ליקוי שמיעה וסחרחורת

26/10/2020 | 09:49 | מאת: קאן

שלום רב, ביצעתי בדיקת vhit בעקבות סחרחורות בשינוי ראש בשכיבה. המצב השתפר מאוד אבל נותרה תחושת ציפה קלה לעיתים בשכיבה. אם יש בעיה בתפקוד אחת התעלות מה זה אומר? בעיה במוח? ואם המצב השתפר?

לאחרונה אני חווה סחרחורות והרגשה שאני יכולה לתאר אותה רק במילה tipsy במהלך שכיבה וכשאני קמה מהמיטה אני חווה כאב בתוך האף שעובר לאחר כמה שניות אשמח להבין אם יש רקע לדברים.

ממליץ על בדיקת אא"ג ובדיקת סחרחרות קשה על סמך התלונות להגיע לאבחנה

12/10/2020 | 01:27 | מאת: צחי לוי

שלום בן 28 לפני חודשיים וקצת החלמתי מנגיף הקורונה. מאז סובל מטינטון (טיניטוס) באוזניים. עשיתי בדיקה שמיעה Srt 15 Disc 96% ניקוי צרומן רופא א.א.ג , בסוף החודש יש לי בדיקה Bera. רציתי לשאול האם זה יעבור? מה כדאי לעשות?

חשוב לראות באם אין ליקוי שמיעה בתדרים הגבוהים . תופעת הטנטון מוכרת במחלת הקורונה, אומנם לא כל כך יש מידע לגבי אם זה יעלם ומתי

15/10/2020 | 04:11 | מאת: צחי

שלום תודה ד''ר רציתי עוד כמה שאלות בבקשה האם ב MRI מוח (ראש) רואים שבלול ואוזן פנימית תאי שערה ועצב? ובדיקה ב 2017 SRT 5DB לא היה טינטון. האם זה נחשב סוג של ירידה קלה בשמיעה? איך אני עובר בדיקת שמיעה לתדרים הגבוהים? האם מומלץ לקחת תוספי ויטמין B אבץ מגנזיום לשיפור השמיעה והטינטון? היום חודשיים וחצי אחרי החלמה עדיין סובל מטיניטוס

15/10/2020 | 04:55 | מאת: NOT_FOUND

אני מבולבל מאז החלמה מקורונה סליחה התוצאה באוגוסט 2020 של בדיקת שמיעה SRT 15 DISC 96% D.B 50 חשד לתנודתיות בשמיעה - - - - - טימפנומטריה אוזן ימין נפח ECV 0.68 אוזן שמאל נפח ECV 0.76

29/09/2020 | 15:57 | מאת: רונה

שלום, אני בת 32 ולפני שנתיים התחילו לי סחרחורות. קיבלתי התקף ראשוני חזק שראיתי את הכל מסתובב וכל הגוף רעד לי. זה לקח בערך 5-10 דק עד שנרגע אבל נמשך עד היום הרגשה של שיוט /ריחוף בישיבה , שכיבה, עמידה והליכה. כשאני עומדת אני מרגישה שהריצפה מושכת אותי וכשאני שוכבת או יושבת שהכיסא/מיטה צפים או זזים מתחתיי. לפני 4 חודשים קיבלתי התקף חזק יותר כשהתיישבתי על הספה .. הרגשתי שאני נופלת , הרגשתי שאני לרגע לא נמצאת והייתי מטושטשת. ומאז יוצא שפעם או פעמיים בשבוע אני מקבלת התקף חריף של סחרחורות שאני מרגישה שאני מסתובבת זה נמשך בין 2-3 דקות ואז ההרגשה של השיוט נמשכת עד ההתקף הבא. כל התקף חזק מקודמו. הייתי אצל מספר מומחים בתחום כמו אף אוזן גרון, מומחים לסחרחורות במרפאת סחרחורות, נוירולוג ועוד.. עשו לי בדיקות mri,vhit,vemp,בדיקת שמיעה והכל יצא תקין. אני מתכננת להגיע בעוד חודשיים לתור שנקבע לי למרפאת סחרחורות שוב. אבל רציתי בבקשה לקבל ממך חוות דעת בנושא. אילו עוד בדיקות ניתן לעשות? האם זה יכול להעיד על בעיות לא רק בראש ובאוזניים? אולי זה קשור לבעיות במערכת עיכול? לב? ובנוסף מציינת שמגוון סוגי כדורים כמו מודל,בטסטין ועוד .. לקחתי ולא עזרו לי. אני אודה לך אם תוכל לעזור לי. ההתקפים משביתים אותי .. מאישה פעילה הפכתי לכמו משותקת.

נושא סחרחרות ובירור סחרחרות מעט מורכב וקשה להתיחיחס לזה בהתכתבות, חלק גדול מהאבחנה במקרים אלו זה אנמנזה ובדיקה פסקלית שנותנות כיוון להמשך בירור לכן חשיבות מעקב במרפאת סחרחרות , ישנם בדיקות שיכולות לעזור להחליט באם התלונות על הסחרחרות מקורם מהאוזניים או לא . בדיקות כמו VNG, ו V-HIT . בכל אופן חשוב בדיקת רופא שיחליט באמת מה הכיוון ואיזה בדיקות צריכות

29/09/2020 | 07:22 | מאת: מישהי

שלום דר', יש לי שאלה כי נכנסתי לחרדה. נתקע לי קליפה של אוכל בגרון למעלה. הכנסתי אצבע וניסיתי להוציא, פתחתי את הפה ליד המראה ולחצתי בחוזקה בטעות על העינבל וכנראה גם הזזתי אותו. כאשר הסתכלתי עם פה פתוח אני רואה שהעינבל נוגע בלשון האם ככה זה אמור להיות? הבעיה היא כשאני אוכלת אני מרגישה עד עכשיו שהאוכל נתקע לה בגרון ולא היה לי קודם תחושה כזאת רק אחרי שהכנסתי את האצבע לגרון.. האם גרמתי לעצמי נזק בעינבל בלחיצה או בהזזה שחלילה הזזתי אותו מהמקום או שהוא התארך מהנגיעה שלי? יש דבר כזה? אם כן מה עושים? תודה רבה מראש מהמודאגת מאד.

ראי תשובה

25/09/2020 | 13:02 | מאת: מאיה

שלום, בת 48. חשה בירידה בשמיעה. כל הזמן שואלת מה ומתקשה להבין מה אומרים לי. כמו כן לאחרונה טינטון בצד ימין. אשמח לשמוע עד כמה הירידה בשמיעה חמורה? תודה מראש

אין לי את הבדיקה !!!!!

29/09/2020 | 07:30 | מאת: מאיה

מצרפת שוב תודה :)

03/09/2020 | 18:44 | מאת: דנה

מרגישה כשאני שוכבתעל הגב כאילו המזרון צף מתחתיי. למה זה קורה? ואיזה בדיקות צריך לעשות,?

צריך בדיקת רופא אא"ג שיעשה בדיקה וסבטולרית

שלום דר', מאז ומתמיד אני מנקה את האוזניים בקיסמים. שנה שעברה חוויתי נוזלים באוזן שמאל חצי שנה של ייסורים/גיהנום ורק מכשיר איירפופר פתר את הבעיה. מאז לא נגעתי באוזניים (כפי שהוסבר לי). לפני שבוע היצר גבר וניקיתי את האוזניים בקיסמים שהרטבתי טיפה במים, זכור לי והשתדלתי לא עמוק. מאז יש לי כאבים באוזניים במיוחד באוזן שמאל שהיה הנוזל, כאב שבא והולך משגע אותי ומפחיד . למה הכאבים? בגלל שדחפתי קיסמים? עשיתי נזק? (למרות שזה היה בשיא העדינות, פצעתי, דחפתי שעווה אולי? מה אתה חושב? תודה רבה מראש,

25/08/2020 | 13:08 | מאת: מיכאלה

הופנתי לעשות את הבדיקה.. אבל אני לא יודעת איפה אפשר לעשות אותה? האם תוכלו לעזור לי בבקשה?

ישנם כמה מרכזים שעושים אותה בצפון , אני יודע שבבית חולים כרמל . מרפאוץ לין עושים את הבדיקה

22/08/2020 | 20:43 | מאת: עדיה

שלום , אני מאמנת כושר במקצועי(בת30).. בשנה האחרונה אני מתמודדת עם סחרחורות שלרוב משביתות אותי לחלוטין , ברמה שכשאני מקבלת התקף חזק אני כמה ימים אחרי לא יכולה לתפקד ולזוז בכלל. זה פגע לי בחיים האישיים והמקצועיים . עשיתי בדיקות כמו: vemp,vhit,בדיקת שמיעה,בדיקת mri - הכל יצא תקין. הופנתי לפיזיוטרפיה וסטיבולרית - אף אוזן גרון נוירולוג הפנו אותי והיא לא עזרה בכלל. מומחה לסחרחורות גם אמר לי את אותו הדבר אבל הפיזיו לא עוזרת. האם יש עוד טיפול שיכול להעביר את הורטיגו הזה??? ולמה זה קורה.. ???(כי לרופאים אין תשובה )

למה שה קורה קשה להגיע על סמך המכתב שלך בלבד חייבים בדיקה מאלה, אומנם לפי המכתב עבר בירור מלא של סחרחרות שיכולה להיות ממקור אוזניים והיא תקינה, ממליץ על המשך בירור ,בדיקת עוקרי קרוטידים אקו דופלר, בדיקות דם , לשקול בדיקת MRI מח.

22/08/2020 | 18:26 | מאת: נויה

על הגב ,על הצדדים. שללו בעיה אף אוזן גרון, נוירולוג.. מה יכול להיות?

צריכה בדיקת רופא אא"ג

20/08/2020 | 17:45 | מאת: חן

אני(בת25) סובלת מסחרחורות חזקות במשך 3 שנים ההמלצה תמיד של הרופאים זה פיזיותרפיה וסטיבולרית. עשיתי לפני שנה כמה טיפולים מאז לא מרגישה שיפור ואפילו ההתקפים חזקים יותר. לפני חודשיים עשיתי שוב פיזיותרפיה ומאז יש לי כאבים בצוואר ובכל תזוזה של הראש לצדדים הסחרחורות חזקות יותר. וגם כשאני מניחה את הראש על הכרית יכול להיות שהבעיה ממקור צווארי גורמת לסחרחורות? ואי שיווי משקל? ואם כן אילו בדיקות עליי לעשות?

19/08/2020 | 21:41 | מאת: דנה

יש לי התקפי סחרחורות(תחושה של אי יציבות) כל כמה שבועות זה נחלש ושוב מגיע התקף שמשבית אותי לכמה ימים ואז נחלש ושוב... בנוסף,לפעמים יש לי כאבים בסינוסים במצח ובגבות.. האם יש קשר?

אין קשר בין סחרחרות וסינוסיטיס . אבל מומלץ לבדוק יתכן וכאבי בראש מקורם במגרנות שבהחלט יכולים לגרום גם לסחרחרות

17/08/2020 | 19:31 | מאת: בתאל

מזה 4 שנים שאני עם סחרחורות כמו בתוך ספינה . הייתי אצל מספר מומחים בתחום כמו אף אוזן גרון , מומחים לסחרחורות, פרופ' מומחה לנוירולוגיה. בנוסף, עשיתי בדיקות כמו : mri מוח, בדיקות שמיעה, בדיקות למערכת השיווי משקל. עשיתי גם פיזיוטרפיה וסטיבולרית שלא ממש עזרה לסחרחורות רק לשיווי משקל וליציבות. רוב הרופאים לא יודעים להצביע מהיכן זה מגיע ואפילו כדורים לא עזרו לי. האם תוכלו לעזור לי אשמח , תודה.

יכולות הרבה סיבות לסחרחרות וצריך לבדוק את כל המערכות, האם ביצעת את כל הבדיקות הדרושות ? על מנת לשלול בעיה וסטבולרית (הכוונה בעיית מערכת שיווי משקל מהאוזן) יש צורך בבדיקות כמו ENG , V HIT , VEMP . ובדיקה פסקלית מלאה . באם ביעצת את כל הבדיקות האלו והיו תקינות ממליץ על השלמת בירור דרך רופא מטפל כולל בדיקת עורקי התרדמה, בדיקת עמוד שדרה צווארי , בדיקות דם ....ועוד

עשיתי פיזיוטרפיה וסטיבולרית בעקבות התקפי ורטיגו חוזרים הפיזיוטרפיה לא עזרה ואמרו לי לעשות הליכות. אני עושה ספורט כמה שאני יכולה והליכות וזה רק מחמיר את המצב. אני מציינת: הייתי אצל אף אוזן גרון, מומחה לסחרחורות, נוירולוגים ומה לא..ונתנו לי mri,בדיקת שמיעה,eng הכל תקין. זה ממש החמיר לי בתקופה האחרונה.

גם אם ENG תקין שה עדיין לא שולל בעיה וסטבולרית פרפרית או מרכזית, יש צורך בהשלמת בירור

16/08/2020 | 07:02 | מאת: מעיין

אתמול ישבתי בספה ראיתי טלוויזיה ולאחר מכן רציתי לקום. קמתי עשיתי 2 צעדים ואז פתאום הרגשתי סחרחורת מטורפת..הרגשתי שאני מסתובבת כמו בלונה פארק ..לדקה בערך זה משך וגם לא הייתי פה הרגשתי מוזר. התיישבתי מהר במזל היה לידיי כיסא.אחרת הייתי נופלת. היו לי בעבר מקרים של ורטיגו עם סחרחורת שיוט. מאתמול שזה קרה אני מסוחררת מאדחזק לא מצליחה לעמוד ולא ללכת. אני בת 34 בריאה בדרך כלל.

ממליץ על בדיקת רופא מטפל ובדיקת רופא אא"ג

14/08/2020 | 08:21 | מאת: זוהר

שלום, מחודש אפריל סובלת מאטימות מוחלטת באוזניים עם סחרחורות 24/7 וכאבי ראש. CT וMRI תקינים, מספר דיסקים צווארים. אני מרגישה כאילו אני צוללת במים עמוקים בכל רגע נתון. ממש עומדת לאבד את השפיות.

האם ביצעת בדיקת שמיעה ? ממליץ על בדיקת שמיעה ובדיקת רופא אא"ג

17/08/2020 | 11:13 | מאת: זוהר

ביצעתי בדיקת שמיעה שתקינה. אני מטופלת אצל פרופ גילבי באאג ואטונוירולוגיה וגם שם הבדיקה אצלו הייתה תקינה.

בלילה נשכבתי במיטה בעוונה ללכת לישון. עצמתי את העיניים והרגשתי שאני מסתובבת כאילו שמו אותי בתוך מעונת כביסה. לא יכולתי להירדם .. כי כשעצמתי את העיניים היו לי סחרחורות חזקות. לפני שנתיים היה לי ורטיגו שעבר אחרי כמה חודשים לבד וכל הבדיקות היו תקינות. מה הסבירות שזה החזר? היום אני לא מתפקדת לא יכולה לשבת/לעמוד או לשכב סיוט.

על מנת לעזר לך יש צורך בבדיקת רופא אא"ג, וניורלוג בהקדם

וגם כשאני שוכבת במיטה יש לי הרגשה שהמזרון זז מתחתיי . הלכתי לאף אוזן גרון שלל בעיה מאוזניים. האם זה בעיה ממקור אחר?

סחרחורת יכולה לנבוע מהרה סיבות מלבד האוזניים , באם חלא נמצאו סימנים בבדיקה לבעיית אוזניים מומלץ המשך בירור

לפני 4 חודשים התחיל לכאוב לי חצי הראש הימני,יש לחץ מאחורי האוזן הימנית - באיזור של העצם (והאוזן עצמה כאילו רדומה) לחץ מאחורי הגולגולת בצד ימין לא רחוק מהאוזן הימנית, לחץ ברקה הימנית בעין ובלחי הימנית, סיטי מוח תקין, TMJ תקין, מה עוד ניתן לבדוק? זו תחושה של לחץ בראש ובפנים רק בצד ימין, הנוירולוגית חושבת שאולי זה מתח בצוואר, או גירוי עצבי בשריר? מה זה לדעתך, מה ניתן עוד לבדוק?

לפימה שאתה מתאר אין מדובר בבעיית אוזניים , הייתי ממליץ על המשך בירור ניורלוגי , יכול להתאים לכאבי ראש מגרנוטים, או טרגימנל ניורלגיה...

שלום דר" לפני שלושה ימים עשיתי ניקוי באוזן ימין כי היתה סתומה לאחר ניקוי אצל אף אוזן גרון בסיחם הפעולה קיבלתי סחרחורת נוראית והרופא הרים לי את הרגליים כשהגעתי הביתההתחילו סחרחורות נוראיות וכאבי תופת בשני האוזניים הכאבים הם ללא הפסקה כאילו מושכים לי את האוזננים וכאילו ירדתי מטוס הכאבים כל היום כבר 3 ימים מאז השטיפה הרופא טוען שזה לא מהשטיפה והאוזן תקינה והלכתי לבית חולים מהכאבים ששם גם אמרו שזה לא מהשטיפה והאוזן תקינה כאבים תופת.. וסחרחורות נתן לי כדור בשם סינופד מה עליי לעשות דוקטור???? 😭😭😭😭😭😭😭😭

באם נבדקת גם בבית חולים והבדיקה הייתה תקינה, סביר להניח שהאוזניים תקינות ואין טוראמה של התופית כתוצאה מהניקוי , פשוט צריך לעבור בדיקה ובירור של הסחרחרות והכאבים

תודה על מענה עדיין 10 ימים עם לחץ מטורף באוזן מלווה בכאבים והרגשה של אוזניים סתומות כמו אחרי שחיה הכאבים 24 שעות הרגשה שהם סתומו. בוואקום לא סתןמות כאילו יש לי שעווה והכאבים... ממש נבדקתי שוב הכל תקין באוזן האים הכאבים שמלווים גם בסחרחורות לפעמים זה ממחלת הפיברומיאלרגיה שיש לי??????

אלו בדיקות אעשה לכאבים?? ( ניורולוג) סובלת מכאבים עיצביים בכל מקום אחר בגוף האים גם שם בתוך האוזן יתכנח כאבים עיצביים כמו שהכל נסתם לי בלחצץ? 24 שעות? ולא נירדמת בלילה תודה רבה לך דר על המענה מחכה לתשובתך

זה פשוט כאב 10 ימים מאז, השטיפהה 24 שעות יכול להיות שהמקום היתגרה מהשטיפה והגיב כך בשל מחלת הףיברומיאלרגיה אני בוכיה וכואבת כל היום אודה לתשובתך דר תודה לך.. 😭😭😭😭😭😭😭

06/08/2020 | 15:40 | מאת: נטלי

שלום בבקשה אם אפשר לומר משהו על תוצאות בדיקת ENG? אמא שלי (בת 72) סובלת מחוסר יציבות קשה כבר מעל חצי שנה, וירידה בשמיעה. תור חוזר לרופא רק עוד מס חודשים.. מה התוצאות אומרות? סיכום בדיקה: ביצוע לא תקין של שתים הבדיקות האוקולומוטוריות. לא נרשם ניד עצמוני. בבדיקה תנוחתית- בשכיבה בעיניים עצומות ניד פועם ימינה עד 7 מ/ש. לא בוצע תמרון ע"ש הולפיק. בבדיקה הקלורית- חולשת מבוך שמאל 88% משמעותית, מתאים לליקוי וסטיבולרי ממקור פריפרי שמאלי. נרשמה העדפה כיוונית משמעותית של 171% ימינה. תגובות הפוכות לגירוי החם משמאל- ניד פועם ימינה במקום שמאלה.

הבדיקה מראה שישנה בעיה במערכת האחראית על שיווי משקל באוזן , זקוקה לטיפול . ממליץ שתפנהחזרה לרופא שהפנה אותה לבדיקה והוא ימליץ לה על טיפולים

26/07/2020 | 10:21 | מאת: שלומי

שלום , מזה כ3 שבועות אוזן שמאל סתומה וטינטון שעולה ויורד כל הזמן , הלכתי לאף אוזן גרון שנתן בדיקת שמיעה וטען שהעצב תקין שלח אותי לעוד שתי בדיקות טינמפונומטריה וברה , האם לדעתך אין צורך לעשות צילום בנוסף לכל אלה ? או שהבדיקות הנל מספיקות לשלול משהו מסוכן?

אין מקום לצילום בשלב זה , הכי חשוב זה בדיקת שמיעה ובעיקר בתדים הגבוהים מעל ל 4000HZ. אם בדיקת שמיעה תקינה , ועדיין טנטון ממליץ על ביצוע בדיקת MRI לעצה בשמע וגומה אחורית

26/07/2020 | 14:04 | מאת: שלומי

תודה

29/07/2020 | 18:49 | מאת: שרונה

שלום שלומי. יש לי בעיה דומה,תתקשר אליי בבקשה,054-6688095

18/07/2020 | 14:34 | מאת: סיון

שלום רב, לפני כשנה קמתי עם אטימות באוזן ימין שהפכה לטינטון הנשמע כמו וונטה, עשיתי mri שיצא תקין. עכשיו התחיל לי אטימות שוב וגם רעש של פיצפוצים בנוסף לוונטה והרופא ראה נזלת אלרגית. האם יתכן שגם הטינטון הראשוני קשור לבעיה כלשהיא בדרכי האף שלא אובחנה? תודה סיון

בהמשך לשאלה הקודמת, האם יכול להיות קשר בין טיפול שורש ( הרדמה מלאה) לבין הפגיעה בעצב השמיעה?

לא סביר , אם כן זה נדיר מאוד מאוד כך שאני לא מכיר את זה

17/07/2020 | 13:42 | מאת: נופר

הבן שלי בן 5 לפני מספר שבועות התלונן על כאב באוזן וירידה בשמיעה. הלכנו לבדיקת שמיעה ואמרו שיש ירידה בשמיעה בשתי האוזניים ופגיעה בעצב. אשמח לקבל קצת הסברים ממה זה נובע? לא קיימת בעיה במשפחה בדיקות גנטיות תקינות לחלוטין כולל הריון ולידה. בינתיים הזמינו אותנו לעשות שוב את הבדיקה.

את הבעיה יש לחלק לשניים: 1. בירור סיבת הליקוי שמיעה , יש לעשות בדיקות כולל בדיקות הדמיה לנסות להבין סיבת הליקוי שמיעה, יש לשכור שאחוז גדול למרות שעושים כל הבירורים לא מוצאים סיבה . 2. שיקום שמיעה, באם ישנו ליקוי שמיעה יש צורך בשיקום שמיעה בהקדם. בגיל הזה בעקר ובכל גיל חשוב מאוד שהילד ישמע בצורה טובה מאוד על מנת להתפתח

היי מזה ארבעה חודשים אני סובלת מלחץ ואטימות מאחורי אוזן ימין מלווה בכאב גרון תמידי. גם בצד ימין מתחת ללסת באזור בלוטת הלימפה. יש לציין שבהתחלה הייתה תחושה של לחץ ושריפה כשהכל התחיל לי. הלחץ והאטימות נעלמו לתקופה וחזרו , עכשיו זה כל הזמן הרגשה של אטימות כאשר לסירוגין הלחץ והאטימות גוברים מדי פעם. מלווה בחוסר שיווי משקל, חולשה כללית בכל הגוף ,תחושת נימול חזקה בחצי פנים במיוחד באזור העין (עפעפיים) גם צד ימין,סחרחורות וקצת בחילות. רופא א,א,ג הפנה אותי לביצוע צילום MRI ,בפענוח כתוב דלקת אוזן כרונית, לאחר מכן בצעתי צילום CT של תעלות שמע בפענוח כתוב מלאות וחסימה של כלל תאי המסטואיד מימין. אשמח לדעת מה זה אומר? האם מדובר בכולסטאטומה? אני ממש ממש סובלת אשמח לקבל יעוץ תודה

מה שה MRI וסיטי מראים דלקת אוזן כרונית, שזה ספקטרום רחב של מחלות שמתחיל בדלקת אוזן כרונית עם נוזלים ובקצה האחר כולסטיאטומה, על מנת לדעת במה דובר והאם זה כולסטיאטומה חשוב בדיקת האוזן, אומנם באם הייתה כולסטיאטומה בבדיקת MRI היו מציינים את זה , כי יש סדרה מסויימת של ה MRI שמאפשרת לראות באם מדובר בכולסטיאטומה או לא .

30/06/2020 | 22:56 | מאת: יעל

שמעתי תקין כל חיי ובהריון הראשון התחיל אצלי טינטון באוזניים וירידה בשמיעה, לאחר הלידה השנייה חלה ירידה קשה נוספת בשמיעה לכדי חירשות עמוקה. עשיתי את כל הבדיקות ולא נמצאה הסיבה לירידה בשמיעה. שתי לידות רגילות עם פיטוצין ואפידורל. האם יש קשר בין הריון/לידה לירידה השמיעה? האם ניתוח קיסרי יכול לעזור במקרה זה כדי להימנע ממאמץ?

חשובל דעת מה סוג ליקוי השמיעה שמדברים עליו , יש הבדל באם מדובר בליקוי שמיעה תחושתי עצבי או הולכתי. ממליץ בדיקת רופא אא"ג שמתעסק על ליקוי שמיעה ושיקום

18/06/2020 | 22:30 | מאת: שירן

עשיתי פיזיותרפיה וסטיבולרית.. ואמר לי איזה תרגילים לעשות.. אבל יש דרך לנטרל אותן???

לא ברור מה לנטרל?? פסיוטרפיה בהחלט יכולה לעזור לטפל בסחרחרות באם מדובר בבעיה פרפרית .

18/06/2020 | 17:04 | מאת: אודליה

מה זה יכול להיות? ואיזה בדיקה לעשות? אף אוזן גרון עשה בדיקת שמיעה ולא מצא משהו מהאוזניים וגם נוירולוג עשה לי ct לא מצא כלום.

צריך להשלים בירור וסטבולוגי . בדיקת ENG, V-HIT ..וכו

17/06/2020 | 14:59 | מאת: אלמוג

זה בהתקפים חזקים שמשביתים אותי. מרגישה כמו גלים בתוך הראש ועל כל הגוף.. ולאחרונה כבר כמה חודשים שיש לי התקף של סחרחורות ולחץ חזק בקרקפת וגם רועד לי הראש. עשיתי mri לראש לפני שנה הכל תקין,עשיתי בדיקות שמיעה בדיקות לשיווי משקל הכל יצא תקין. נתנו לי מספר כדורים לסחרחורות הכל לא עזר לי. כואב לי הראש, הראש רועד , האוזן השמאלית סתומה. למה כולם אומרים שהכל תקין ואני סובלת? מה עוד אפשר לעשות? 2 נוירולוגים ו3 אף אוזן גרון שללו דברים. אני בת 31 ולא מתאים לי הדבר הזה.

לצערי לא אוכל לעזור לך רק על סמך מה שכתוב, יש צורך בבדיקה מלאה ובדיקת כל המסמכים

15/06/2020 | 16:54 | מאת: לין

שלושה חודשים בערך שיש לי סחרחורות חזקות שמשביתות אותי והיום הרגשתי משהו שלא היה לי מעולם.. סחרחורות חזקות שהשפיעו על הרגליים שלי ואני בקושי עומדת מרגישה שיש מגנטיים בריצפה שמושכים אותי. עשיתי מיליון ואחת בדיקות וכלום לא עזר לי . נתנו לי גם כדורים לסחרחורות וחרדה וגם לא עזר. מה זה ?? מתי יעבור? ומה עוד ניתן לעשות?

לצערי ספק אם אוכל לעזור לך , אין לי שום מידע קונקרטי, לא איזה בדיקות עשית ומה היו התוצאות ולא פירוט של התלונות . ממליץ לפנות לרופא אא"ג שמתעסק עם סחרחרות ואים מבחינתו הכל תקין צריך להמשיך בירור בכיוונים אחרים

05/06/2020 | 18:00 | מאת: זיו

יש לי כאבי ראש ממש חזקים , אפילו אקמול / נורופן לא עוזרים. זה כבר המון חודשים ככה .. בדיקת ct וmri ראש תקין .כשאני לוחצת על איזור הקרקפת ממש לוחץ לי וכואב כאב שמשפיע על האוזניים. מה זה יכול להיות ומה זה אומר? נוירולוג שלל בעיה נוירולוגית.

ממליץ על המשך בדיקה ובירור רופא ניולרוגי

05/06/2020 | 12:26 | מאת: נטליה

מעל חצי שנה שהאוזניים סתומות וכל אף אוזן גרון אומר לי תקין תקין. בדיקת שמיעה תקין בדיקה רגילה תקין אבל מרגישה אוזניים סתומות. זה גם גורם לסחרחורות וכאבי ראש. יש דרך לפתור את זה?

לא מכיר את הסוגיה הזו , אם בדיקת אוזניים תקינה, ובדיקת שמיעה תקינה לא חושב שהסחרחורות מקורם באוןזניים ויש מקום להשלים בירור

26/06/2020 | 03:05 | מאת: מור

מה היה בסוף? כי אני סובל מאותה בעיה

03/06/2020 | 00:09 | מאת: רחלי

לפני שנתיים חטפתי התקף ורטיגו עם סחרחורות חזקות שלא הרגשתי אף פעם..זה השבית אותי לכמעט חצי שנה.. כדורים ופיזיוטרפיהלא עזרו..במהלך השנתיים היו לי התקפים מידיי פעם קטנים..ששינו לי את השיגרה היומיומית. כשאני שוכבת מרגישה שהמיטה מתחתיי זזה, או שאני צפה על מים . וביום שבת האחרון קיבלתי שוב התקף יותר גרוע ויותר חריף.. מה יכול לעזור לי ולהעביר לי את זה אחת ולתמיד ..? אי אפשר לחיות עם זה. אף אוזן גרון, מומחה לסחרחורות ומי לא שכולם אומרים הכל תקין לקחת כדורים..אבל כדורים לא עוזרים מלא סוגים ניסתי.

צריך קודם לחפש מה סיבת הסחרחרות ורק אז נוכל לטפל בסיבה. כדורים יכולים להפחית את התלונות אבל חשוב לבדוק את הסיבה. האם ביצע בדיקות לברור סחרחרות ?

04/06/2020 | 23:33 | מאת: רחלי

כן בדיקות vng לשיווי משקל שמו לי משקפיים מיוחדות , עשו לי vemp הכל תקין.. למה ההרגשת שיוט כל הזמן בראש גם במנוחה

02/06/2020 | 13:51 | מאת: אלין

קיבלתי הפנייה לבדיקה בגלל סחרחורות חזקות שלא עוברות. רציתי לדעת מהי הבדיקה? מה יעשו לי בה? והאם כואבת ארגיש משהו אחריה? תופעות לוואי? יש לי סחרחורות האם זה יחזק לי אותן?

בדיקה אמורה לבדוק את שלושת התעלות החצי קשתיות שאחראיות על שיווי המשקל באוזן, לא בדיקה כואבת,

02/06/2020 | 10:32 | מאת: לילי

כבר כמה חודשים שאני מרגישה שאני יושבת והגוף נזרק אחורה .. אם אין תמיכה. מציינת שאני גם סובלת מורטיגו תחושת שיוט וגלים בראש ובכל הגוף. שעד עכשיו שום טיפול או כדור לא עזרו. עשיתי מלא בדיקות ולא מצאו כלום. זה מפריע לי.. מה עוד אפשר לעשות? ולמה הגוף נזרק לאחורה ללא תמיכה? כמו איבוד שיווי משקל..???

24/06/2020 | 16:56 | מאת: יעל

מרגישה ככה בדיוק, ברמה שכל החיים שלי הוגבלו. סטודנטית חסרת אונים. ויש לי גם שריפה מטורפת באוזניים. האם מצאת מזור?

10/05/2020 | 23:37 | מאת: אורטל

מזה כשבוע יש לי צפצוף חד באוזן שבא והולך. מבדיקה אצל רופא היה לי בהתחלה דלקת אוזניים. ולאחר מכן אובחנו נוזלים באוזניים. קיבלתי טיפול אנטיביוטיקה ובנוסף לנוזלים באוזן. הייתי אצל רופא א.א.ג שטען שאוזניים יבשות ושהוא אינו רואה כלום. אשמח לתשובה

ממליץ על המשך בירור שיכלול בדיקת שמיעה וטימפנומטריה באם יש צפצופים ואין עדות לנוזלים צריך לברר את הנושא

03/05/2020 | 18:24 | מאת: טלי

שלום, מזה תקופה (התחיל מפברואר), התחילו לו סחרחורות וקשיים בראייה, הייתי באמצע לימודים ולאט לאט התקשתי להתרכז ולהבין את מה שאני קוראת. פניתי לרופא לבצע בדיקות דם מקיפות, והתברר כי כלל הבדיקות תקינות ואין לי חוסר או ייתר של ויטמן הורמון או מינרל. הופנתי גם לאנדו וגם שם כלל הבדיקות תקינות. המשכתי ללמוד אך למשך זמן קצר יותר ביום, והקפדתי על שעות שינה כולל מדיטציה ויוגה ביום יום המצב לא השתפר. היום אני לא מצליחה לקרוא יותר מעשר דקות בלי להרגיש שכל המילים מתבלבלות לי, ישנה הרגשת כבדות בעיינים, מאמץ רב בכדי להקליד או להתרכז. אגיד שאני יציבה על הקרקע אך לא מצליחה לראות הרבה זמן טלויזיה או צגים עם אור. בדיקות עיינים מקיפות יצאו תקינות, אך המצב לא משתפר. מחכה לבדיקת של EEG, לנירולוג, בדיקות שמיעה יצאו תקינות, אך משום מה ההרגשה היא יותר עם העין, אני מסתכלת למטה לרוב בכדי לא להעמיס על העין יותר ויותר. כרגע הפסקתי ללמוד, מחפשת פתרונות, אשמח לעזרה.

ממליץ על המשך בירור ניורלוגי כמובן שבלי בדיקה קשה לקבוע אומנם עלפניו נראה שכל התסמינים מכוונים לכיוון בעיה ניורלוגית

29/04/2020 | 17:16 | מאת: אביבה

כבר חודשים יש לי תחושה שאוזן אחת סתומה. בדיקת שמיעה תקנית וגם בדיקת א.א.גרון היתה תקנית. מה זה יכול להיות?

יכול להיות תת אוורור של האוזן, האם בוצע בדיקת טימפנומטריה יחד עם בדיקת השמיעה ומה הראתה הבדיקה. ?

24/04/2020 | 01:25 | מאת: דורין

אני ישנה כבר שנים עם 2כריות כי לא יכולה לישון ישר וגם לא עם הראש על הצדדים מרגישה סחרחורות. הייתי אצל המון רופאים ועשיתי את כל הבדיקות האפשריות ולא מצאו כלום. אבל בזמן האחרון הראש התחיל ליפול לי ואם אני לא שמה תמיכה מתחת לצוואר אז ממש נופל. רציתי לדעת למה זה קורה? ומה אפשר לעשות? אני שוכבת על הגב עם הראש בהגבהה ומתחת לצוואר שמה תמיכה עם כרית קטנה.

????????????

22/04/2020 | 15:38 | מאת: עידה

מזה כמה שנים שיש לי באוזן שמאל צפצוף דק המופיע באופן פתאומי וכך גם נעלם. בד"כ כלל זה מלווה התחושה של לחץ רגעי ולעיתים רחוקות יותר יש מעין תחושה של פעפוע אוויר. לא בדקתי את זה מעולם- אך בבדיקות שמיעה שעשיתי הכל תקין. אציין גם שיש לי הסתה של מחיצת האף (מולד). האם יש לטפל? כיצד?

יתכן וישנם בעיות באוורור האוזן דרך תעלת אוזטיכן ללוע האף, סטיה של המחיצה יכולה לגרום גם . ממליץ בידקת אא"ג

20/04/2020 | 11:10 | מאת: שקד

גם יש לי סחרחורות כל הזמן. עשיתי mri לראש יצא תקין. יכול להיות בעיה מהצוואר?

לפנות לבדיקת רופאי אא"ג המתעסק בסחרחרות . אין ביכולתי על סמך מה שכתב לקבל תמונת מצב

19/04/2020 | 18:40 | מאת: נטלי

האם הכדור מעביר סחרחורות חזקות של דיזינס?

לפנות בבקשה למי שרשם לך את המרשם לברר מה האנדקציות

19/04/2020 | 18:37 | מאת: ליאל

לפני שנה וחצי נשכבתי במיטה לקראת שינה והרגשתי סחרחורות חזקה מאד ,ראיתי את הכל מסתובב לכמה דקות ארוכות.. הגוף התחיל לרעוד ללא שליטה במשך שעה ואפילו יותר. היו לי בחילות חזקות והרגשה של צורך להקיא .. זה שיתק אותי במשך שבועיים הייתי במיטה. כשהלכתי לרופא משפחה ביקש שאלך לאף אוזן גרון.. הוא הפנה אותי לבדיקות דם וmri ושלל דברים.. אמר שהכל תקין. נתן לי הפנייה לפיזיוטרפיה וסטיבולרית.. מה שלא עזר .. הלכתי ל3 פיזיוטרפיסטים 5 טיפולים אצל כל אחד ולא עזר כלום. ניסו לתת לי כדורים לסחרחורות כמו סטנורון, בטסטין ,מודל.. וכו לא עזר. עשיתי דיקור סיני לא עזר. שלחו אותי למרפאת סחרחורות.. מומחה אמר לא רואה כלום. אני עם הרגשה של כאבי ראש, סחרחורות מרגישה גלים ושיוט לא יכולה לעמוד הרבה ומפריע לי לישון. אני חייבת לדעת מה יכול לעזור לי.. אין סיכוי שאני ממשיכה לחיות עם הרגשת סחרחורות חזקות .. מה עוד אפשר לעשות? אני בת 32 ובריאה בדרך כלל.

אין לי מספיק אונפרמציה לדהין תמונה נכונה , אבל על פניו נראה שלא ביצעת בירור מלא , יש להשלים בירור אא"ג לסחרחרות כוללת בדיקת VNG מבחן קלורי, V- HIT . בדיקת שמיעה והשלמת בירורים בכיוונים אחרים כולל בדיקת נירולוג למשל.

21/04/2020 | 00:08 | מאת: ליאל

הייתי אצל אף אוזן גרון הייתי אצל נוירולוג ובדיקת שמיעה תקינה. אבקש את הבדיקות האחרות שאמרת תודה

שלום אני סובלת מכאבים באוזניים יותר משנה וחצי הלכתי לרופא ובדק אותי לפני כמה חודשים אחרי שעברתי התקף של כאב חזק באוזניים ולא מצא כלום אחרי כמה חודשים הקאב נעלם ושוב חזר בעוצמה יותר חזקה ,כואב לי כל פעם בצד אחד באוזן הכאב כל כך חזק שמעיר אותי מתוך שינה ,מתחילה לצעוק ולבכות מכאב זה פשוט בלתי נסבל ושורף מאוד אין לי הסבר על כמה זה כואב אחרי שאני משנה את הצד שאני שוכבת בו על האוזן ,הכאב מתחיל לרדת בעוצמתו אשמח לתשובה ממך

אם בבדיקת אוזניים הבדיקה הייתה תקינה, וללא סמני דלקת יש לשלול מקורות אחרים של כאבים, כמו דלקת במפרק הסלת , או טרגימנל ניורלגיה ממליץ על המשך בירור

מרגישה ככה בדיוק כבר חמישה חודשים. לאיזה רופא הלכת בשביל לטפל בבעיה?

15/04/2020 | 05:58 | מאת: זיו

כבר כמה זמן שיש לי כאבים עזים באוזניים (צד שמאל נוטה לכאוב יותר) ויש הרגשה של סתימה באוזן. הייתי אצל רופא א.א.ג שלא מצא שעווה כלל והפנה אותי לבדיקת שמיעה, הבעיה שהתור הקרוב רק לעוד חודשיים.. לא הייתי מצונן או חולה בתקופה הזו ולפעמים תחושת הלחץ באוזן מייגעת ופמפום פותח את האוזן והיא ישר נסתמת.. אודה מאוד על תגובתך בנושא.

יתכן ואתה סובל מתת תפקוד של החצוצרה, בדיקת שמיעה חשובה אמוד , אין לי השפעה על זמן ביצוע הבדיקה ייתי ממליץ לנסות להקדים אותה דרך הרופא המטפל שלך

אהלן, לפני כשנתיים בסוף הצבא התחיל לי באוזן שמאל מין תחושה של פעפוע, כאילו יש נוזלים באוזן שזזים מצד לצד או משהו כזה. בנוסף גם רגישות גבוהה פתאום ללחצים. זה מגיע והולך כל הזמן ולא נשאר קבוע. הייתי בבדיקת שמיעה ובדיקת לחצים באוזן והכל יצא תקין. לאחר מכל הלכתי לרופא אף אוזן גרון וגם הוא לא מצא כלום. רעיונות או עצה לאן ללכת? תודה רבה!

כנראה מדובר בבעית השוואת לחצים באון, דרגה קלה מאחר ואין נוזלים ובדיקת שמיעה תקינה . מעקב רופא מטפל

יתכן ומדובר בהפרעה בהשוואת לחצים באוזניים

15/02/2020 | 18:23 | מאת: א

שלום דר אשמח לדעת מה ההבדל בין בדיקות eng vhit,לפי הבנתי בדיקתvhit היא בדיקה חדשה יחסית בארץ, ואשמח לדעת מי מבצע בדיקה מסוגvhit ותוך כמה זמן יש תוצאות,תודה

שלום רב זה שתי בדיקות משלימות אחת אתה השניה, VNG בודקת רק תעלה אחת מהמערכת שאחריאית של שיווי המשקל באוזן בעוד VHIT בודקת את כל התעלות. רוב המרכזים בארץ יש את הבדיקה הזו, בצפון ניתן לבצע אותה במרכז לין , פר צ'ופק

אוזניים סתומות ואי שיווי משקל. מה לא עשיתי .. מלא בדיקות כל מיני טיפולים לא עזר כלום. הרופא משפחה המליץ על הכדור אמיטריפטילין במינון 10mg לפני השינה. האם הכדור יעביר את ההרגשה של השיוט בראש והחוסר שיווי משקל וסחרחורות? האם יש לכדור תופעות לוואי?

קשה לי לנבא אם הכדור יעביר את זה , ממליץ לך לפנות לרופא אא"ג שעוסקת בסחרחורת עם כל הבדיקות עלמנת להעריך מצבך