פורום טיפול מיני בנשים

פורום טיפול מיני בנשים יעסוק בכל הקשור למיניות האישה. החל מהתגובה המינית התקינה של האישה - התגובה הגופנית והנפשית לגירוי מיני, וכלה בקשיים, בעיות ושאלות הקשורות בתפקוד המיני. בפורום ינתן מענה לסוגים השונים של הפרעות בתפקוד המיני בקרב נשים, הכוללים בעיות חדירה - וגיניסמוס (כווץ לא רצוני של שרירי רצפת אגן), או כאבים בזמן נסיונות חדירה, בעיות באורגזמה ובהתעוררות המינית ובעיות בחשק המיני; בעיות גופניות, תרופות, ניתוחים ומחלות שונות יכולות כל אחת בנפרד להשפיע או לפגוע בתפקוד המיני. נשמח לעמוד לרשותכן ולענות על שאלות בנושא.
2523 הודעות
2346 תשובות מומחה

מנהלי פורום טיפול מיני בנשים

שלום, אני אישה מאוד מינית ובעלי פחות.יחד שנתיים. אני מעוניינת שיקרא מאמרים/ספרים/יראה ביוטוב חומר אודות התנהגות הגבר במיטה עם האישה. לדוג, לי חסר דיבורים בזמן האקט, מצפה ממנו שיהיה יותר גס ואסרטיבי. אני לא באמת יודעת להסביר לו במילים שלי, הייתי רוצה שיקרא על זה. הוא אומר שמבין שאני רוצה לשמוע ממנו מילים אך הוא מצידו לא יודע מה לומר. אשמח המלצות לחומר כתוב? תודה.

שלום רב אני לא בטוחה שחומר כתוב יעזור לך לתקשר יותר טוב עם בעלך ולגשר על הפערים ביניכם בדרך קיום יחסי מין- בסגנון ובמימוש פנטזיית. כדאי שתפנו ליעוץ מיני מוסמך יחד דרך אתר איט"ם. אני ממליצה על הספר "סקס עכשיו" בהוצאת בבל, ועל סדרת די וי די "מדריך לאוהבים" עם ד"ר סטנווי

בעקבות הרצאה על תפקוד מיני לנשים שורדות סרטן שד, נודע לי על קיומו של מכשיר העוזר להחזיר את הנרתיק לגמישותו ולגודלו לפני הטיפולים הפוגמים בו. אבקש לדעת איך קוראים למכשיר ואיך להזמינו בחו"ל. בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש הרבה מרחיבים נרתיקיים לא יודעת למה את מתכוונת

18/07/2016 | 23:06 | מאת: קרן

היי, אני לא אוהבת שנוגעים בי אז בטח שלא בקטע אירוטי שנצמדים אליי . כשיש מישהו שאני נמשכת אליו והרוב לא מושכים אותי במראה או שיש מישהו שהוא עדין איתי וכו' ויש מערכת יחסים אזאני יכולה להרשות לעצמי הבעיה שאף פעם זה לא קרה!!! ורציתי לשאול אותך האם יש לי חרדות עקב זה שכל בחור שאני יוצאת איתו פגישה ראשונה נמרח עליי?או שזו בעיה שלי? הרי צריך תקשורת ואם צד אחד לא מגיב אז למה מתנהגים ככה גם כשרואים שאני לא כזאת זורמת? שאלה אחרת האם כולם ככה מתחברים מהר אחד לשני?או שסתם מנסים ליצור אווירה. אני נעלבת מהיחב מעבר לזה שתמיד היו נוגעים בי ומיציקים לי ברחוב..מנסה לומר שאף אחד לא עדין איתי. ולכן אני מבולבלת אם הרתיעה שלי זה מיחס כזה או שאני ככה לא בסדר. תאורטית: אין לי חשק מיני לא חושבת על זה לא מאוננת לא עוברת ברחוב ורואה חתיכים.. וגם הבחורים שאני יוצאת איתם זה סתם. נגעלת מלכלוך וכו' ולכן גם כשגבר זר נמרח עליי זה יוצר גועל כי לא הכי מושך. אני גם נגעלת מעצמי ומהמון דברים בגוף של אדם... קשר רגשי כן חסר לי לפעמים המחשבה על הפעולה הטכנית של הסקס מצחיקה אותי נראה לי מטומטם שמישהו חודר למישהי מי צריך את זה? למה כולם מתעסקים בזה? וחותרים לשם? יש לי מודעות עצמית גבוהה דבר שיוצר אמלי גם מבוכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב השאלות שאת שואלת חשובות ומורכבות, יש סיבות רבות לרתיעה מקשר וממגע- קושי באינטימיות מהילדות, חרדות, טראומות מיניות מהעבר, פגיעה מקשר בעבר וקושי לתת אמון,חשש מקושי בתפקוד מיני ועוד.כדאי שתפני למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איטם או לטיפול פסיכולוגי אחר לשם אבחון וטיפול.אנחנו מטפלים בבעיות דומות לשלך כל הזמן

10/07/2016 | 17:37 | מאת: מימי

שלום רב, אומרים שאחרי קיום יחסי מין בזמן הביוץ צריך להישאר שכובים ואף להרים רגליים כדי שהזרע ייקלט בגוף האישה ויפגוש בייצית. מה קורה אם אני רצה לשירותים דקה אחרי קיום היחסים? האם זה שוטף את הזרע החוצה ופוגם בניסיון להיכנס להריון? הבעיה שלי להישאר שכובה מיד אחרי קיום יחסי מין מבלי לרוץ לשירותים נעוץ בכך שאני חוטפת מזה דלקת שתן. אשמח לעצתך, תודה.

אם הכל תקין מבחינת זרע וביוץ אין צורך להשאר לשכב . ההמלצות האלו נוגעות לנשים שעברו הזרעות בעיקר או נשים שמנסות הרבה זמן להרות ונכשלות אם הזרע תקין מיד עם השפיכה הוא יכול להגיע לרחם

12/07/2016 | 10:14 | מאת: מימי

תודה על תגובתך :) אם עושים בדיקת ביוץ בערכה שקונים והיא מצביעה על יום הביוץ (שהבנתי שהוא עד יממה אחת בלבד למרות שעל הערכה רשום שניתן להמשיך לקיים עד יומיים אחרי אותו יום ביוץ) האם רק אותו יום הוא היום הנכון לקיום יחסים כדי להיכנס להריון? תודה :)

02/07/2016 | 23:55 | מאת: רומי

היי, אני מתקרבת לגיל 40 ואף פעם לא הייתי בזוגיות ולא התאהבתי. מדוע אני לא מתאהבת? שיהיה ברור מגיל מסויים אפשר לומר למעלה מעשור אני לא מחפשת קשרים כי התייאשתי ומתביישת בבתולי. הקטע ששום דייט לא נהנית אף אחד לא לאיש שיחה לא מעניין אותי יותר מידיי ולא מושך אותי.

לקריאה נוספת והעמקה

מרים בחו"ל תענה לך כשתחזור

שלום רב, המנעות מיצירת קשר ומלהתאהב יכולה להיות על רקע חשש להיפגע בקשר אינטימי,טראומות בקשר זוגי או משפחתי בעבר, פחד להיקשר ולהיפרד,חשש מקושי בקיום יחסי מין ועוד. כדאי שתפני לטיפול פסיכולוגי רגיל או למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איטם. אנחנו מטפלים בקשיים כאלה כל הזמן.

30/06/2016 | 20:40 | מאת: יעל

היי, אני בעלת עור שחום לא במיוחד אלא כמו כל ישראלית. מסביב לפטמות היו לי מעין שיערות בלונדיות פלומתיות וסתם משכתי ועכשיו נהיה לי סביב הפטמה גם לא הרבה 4 שחורות. איך ניתן להוריד, ע"י הורמונים? בעיקרון יש לי גם נטייה לשיעור למשל על האצבעות אבל שוב זה פלומתי ובקושי רואים מנסה לומר אזור שאני נוגעת מתעורר.

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי אם מדובר בכ4 שערות בלבד הסירי לצמיתות התיעצי עם קוסמטיקאיות מומחיות לנושא לא בטוח שהורמונים יעזרו לזה

28/06/2016 | 00:43 | מאת: יעל

שלום, 1. סליחה על השאלה אבל האם זה נורמלי שלפני מחזור או בימים הראשונים יש שלשול וגם תדירות להטלת שתן מרובה? 2. אשמח אם תאמרי לי למי לגשת לטיפול סקסולוג או פסיכולוג קליני והאם יש טיפול במרכז רפואי לבעיות מיניות? לפני כעשור וחצי התחילה אצלי רתיעה מגברים אני לא שולטת בזה. זה אולי בעקבות רצף אירועים שעברתי למרות שאני לא מבינה עדיין למה אני נרתעת אף פעם לא נאנסתי. אני כל הזמן נזהרת למשל עוברות לי מחשבות כשאני נכנסת עם גבר לבד במעלית. אם אני עולה במדרגות ביתי לבד ויש גבר זר לא שכן, שעולה מאחוריי אני גם חשה אי נעימות ומעין נזהרת מפחדת שיכנס איתי לדירה. אני יודעת שלא כל הגברים רעים ומה הסיכוי שדווקא לי זה יקרה? אבל יש לי מודעות של להיזהר שוב אולי בגלל חוויות.. האם זה כך אצל כולן? אלו רק אני ? הבעיה היא במישור של בן זוג חושדת מפחדת לצאת ולהיות עם מישהו כלומר זה לא בא בעמדה שיש מישהו שרוצה בחברתי ורוצה לדאוג לי אלא נזהרת ממנו מה הוא רוצה? שוב בגלל חוויות שאוחזים בי ואני לא בשליטה בדייט כלומר אני ומדת על שלי אבל מנסה לא להגיע לסיטואציות כאלה. אני נכנסת לחרדה גם כשאני מתחילה לצאת עם מישהו ומפחדת שיגעו בי ובגלל זה אני כבר לא יוצאת. הבעיה שהחרדה רק גוברת עם הזמן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מאוד ממליצה לך לפנות למטפל מיני מוסמך עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איטם,אנחנו מטפלים בבעיות דומות למה שאת מתארת בשילוב של טיפול פסיכולוגי רגשי ,התנהגותו וקוגניטיבי, ולפעמים גם תרופתי. לאחר אבחון מעמיק יקבע כוון הטיפול. בנוסף לנסיון להגיע לשורש הבעיה אפשר גם להתקדם עם טיפול שממוקד בהתמודדות עם החרדה.

27/06/2016 | 13:31 | מאת: שרונה

שלום, כבר תקופה של חצי שנה שאני סובלת מחתך בנרתיק לאחר קיום יחסי מין, כעבור מס ימים החתך מתרפא כאילו לא היה וכאשר אני מקיימת יחסי מין הוא נפתח שוב (חתך ממש קטן) החתך כואב, פניתי מס פעמים לרופאת הנשים שלי שהביא לי משחות אך זה לא עזר.. אובדת עצות.. ממה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת תשובה מבלי לבדוק אותך הסיבות לקרע חוזר יכולות להיות מחלת עור מקומית, שמוש בגללולות ויובש מקומי, וסטיבוליטיס, הטיפולים בהתאם לסיבה

27/06/2016 | 08:27 | מאת: סיגלית

בת 67, סובלת מיובש קשה בנרתיק שגורם לצריבה קשה בעת קיום יחסי מין, השתמשתי עד לא מכבר באובסטין קרם, אבל הפסקתי כי זה לא עזר.רופא הנשים הציעה לי להשתמש בחומרי סיכה כגון KY וכן בשמן שקדים, הבעיה שלי שאני רוצה קרם לחות עם מוליך להחדרה לתוך הנרתיק ולא רק לחלק החיצוני. יש לך המלצות לגבי משחה כזו? כמובן לא על בסיס הורמונלי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש ג'ל להחדרה שנמכר בקופות החולים בשם גינומונאל

26/06/2016 | 21:56 | מאת: קרן

בחיים לא היה לי חבר כי אני נמנעת ממין ורק מחשבה גורמת לי דחייה. אף פעם אין לי חשק וגם נדיר ויש לי לא רוצה באמת שיגעו בי. אני לא נמשכת לרוב הגברים חיצונית רק אם הוא ממש ממש דוגמן. וכן משיכה מינית זה גם התנהגות וכו' אבל בד"כ אצל האנשים המיניים שבינינו כבר בדייט ראון יש תשוקה ורצון למגע ואותי זה דוחה כי אין לי וכך זה מגעיל אותי. מרוב שזה קרה לי הפסקתי לצאת עם גברים לא אוהבת שנוגעים בי ועוים מה שבא להם. תמיד כולם רוצים לעשות סקס מדברים על זה ואותי זה לא מעניין אפילו הפעולה הזו נראית לי מטופשת סתם ככה. אני אולי יכולה להבין שיש מערכת יחסים וקרבה רגשית רבה של מגע וחום וחיבוק ולשכב שוב זה לא משהו שמעניין אבל שוב אצל המיניים זה הכל יותר תשוקתי ואצלי זה מת. יש לי חרדה מזה ואני נמנעת. אני יודעת שאני מוזרה ואשאר לבד וזה בעיה כי אני חברותית מאוד לפעמים מרגישה בדידות לפעמים נוח לי שאין לי את הזנב הזה שאצטרך לשכב איתו לפי גחמותיו. למה אני ככה? האם זה איבוד חשק מיני לחלוטין עקב דברים או שככה נולדים? אני חושבת שהחשק שלי אולי גם ככה לא היה משהו מגיל ההתבגרות לא אוהבת שנוגעים בי במרחב האישי מחטטים בי וגם נגעלת מהרבה דברים שקשורים לבני אדם.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה למרים שנמצאת בחו"ל להערכתי את צריכה לפנות לטיפול סקסולוגי כדי לבדוק מה במין מרתיע אותך.גם א מיניות יכולה להתפתח כתוצאה ממסרים שליליים על מין עכבות וחרדות שהתפתחו עם השנים, גורמים פסיכולוגיים שונים ויש מקום לברר זאת בטיפול

07/07/2016 | 15:32 | מאת: לא להתבייש

אם את באמת א מינית והדחף הטבעי שלך נמוך או שאתה מינית וויש לך דחפים חזקים אבל יש לך בעית קשר ו או רתיעה ממגע גופני לכלוך וכו שזה יותר הפרעה כללית לווא דווקא במין. לדוגמא אם את מאוננת ומגיעה לסיפק עצמי הרבה ויש לך דחפים גופנים חזקים אבל את לא אוהבת קשר מיני, זה סיפור אחר. לדעתי אם אין דחף מיני וטוב לך כך. תמצאי אמיני אחר ברשת יהיה לכם כיף מנניין לא כל האנשים גברים ינשים אוצים כל הזמן מגע וסקס.

22/06/2016 | 18:53 | מאת: שואלת

האם מותר להשתמש בויברטור בהריון, לשימוש חיצוני?

לדעתי אפשר רק עם גרוי של הדגדגן לא ב3 חודשים ראשונים של ההריון

21/06/2016 | 01:07 | מאת: מיואשת

היי, אני בת 31, סובלת מוגיניסימוס, אובחנתי רק לאחרונה והופניתי לפיזיותרפיה לרצפת האגן (עוד לא התחלתי בטיפול, יש רשימת המתנה ארוכה). זה קצת מכעיס בפני עצמו, אני תוהה מדוע רופאי נשים אחרים שראיתי במהלך העשור האחרון לא טרחו לציין זאת ולספר שיש מה לעשות. הבעיה שעומדת בפניי כרגע היא הקושי בייצור זוגיות ארוכת טווח. הייתי בזוגיות אחת ארוכה עם בחור מדהים, ולצערי זה הסתיים. היינו חברים טובים עוד לפניי הקשר הרומנטי ואני חושבת שזה מאוד טרם לעובדה שהוא נשאר ולא ברח למרות הבעיות בחד המיטות. אני מרגישה שבנים בגילי (פלוס מינוס) פחות סבלניים ופחות סלחניים בושא. אני כרגע יוצאת עם בחור שאני מאוד בעניין שלו אבל חרדה מהרגע שהמצב יהפוך ליותר אינטימי. מה עושים? איך אני מכינה אותו לזה מבלי להבריח אותו? או שאני לא מספרת לו לפני? הבעיה שלא בא לי בכלל להגיע למצב הזה, של סקס, אבל אני גם לא רוצה להבריח אותו, והוא חותר לשם כבר מהדייט הראשון (יצאנו פעמיים). אני ממש מתוסכלת וממש אובדת עצות. לפנות לטיפול מיני הוא לא אופציה כרגע.

לקריאה נוספת והעמקה

חבל שאת פוסלת טיפול מיני שכן זה יכול לקצר תהליכים עד הפיזיותרפיה ולקדם אותך בטיפול מוצלח ומהיר. יש אפשרויות רבות לטיפול לא יקר במערכת הציבורית. לגבי איך להתקדם עם הבחור , תלוי בקשר שנוצר במידת הפתיחות וביכולת שלו להכיל את הבעיה. ברור לי שיש הרבה תסכול מהנושא אבל אם תטפלי בבעיה ברצינות וללא דחיות אני בטוחה שתפתרי את הקושי ותצליחי לקיים יחסי מין מלאים. הצלחת הטיפול תלויה בך בטיפול מיני יתנו לך את הכלים והדרכים להתמודד עם הבעיה ולעזור גם לבן הזוג שלך להתמודד איתה

21/06/2016 | 23:55 | מאת: אחת

אצלי לא הייתה זוגיות מעולם כי אני יודעת שאני חרדה מזה ובשלב מסויים ויתרתי על זוגיות כי למה לאמלל וכמו שכתבת הרבה בורחים. אני בכלל בתולה. מזל שהיה לך בחור סובלני. לי מעולם לא היה וכמו שכתבת כבר בפגישה הראשונה מקדמים עניינים. בגיל מבוגר זה בהחלט בעיה לא מעניין אותם כלום. שאלה: האם הבחור שסיפרת עליו הוא הקשר הראשון שלך? אני לא חושבת שצריך לסר דברים על הפגישה הראשונה.

20/06/2016 | 07:36 | מאת: שיראל

הפסקתי לשתות את הגלולות לגמרי ביום רביעי, יום שלישי לקחתי כדור אחרון ועכשיו אני בשבוע הפסקה, מתי עלי להתחיל חפיסה חדשה?

ביום השמיני אחרי 7 ימי הפסקה

20/06/2016 | 07:30 | מאת: אחת עם פוליפ

שלום ד"ר, אני בתולה ויש חשד לפוליפ בתוך הרחם. האמת, שרואים אותו בברור באולטרסאונד פוליפ גבעולי. מה ההשלכות או הסכנות אם לא מסירים אותו בשלב זה? האם זה יגדל בקצב מסחרר? הבנתי שסיכוי לסרטני זה בד"כ אפסי. כרגע לא גורם לי לדימום. האם הוא יגרום לכאבים או כאבים בזמן המחזור? מה הסיכון אם מסירים אותו שיפגע ברחם בשל הפרוצדורה? בכל זאת הבנתי שזה ע"י צריבה באזור שנפגש עם הרחם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי ליעץ לך מה לעשות. יש יתרונות להוציא את הפוליפ כשהוא עוד קטן ולא גורם לתלונות. מצד שני אם הוא לא מדמם יש כאלה שעוקבים בצורה שמרנית ומוציאים אם הוא גדל. פני לרופא הנשים העוקב אחריך והתיעצי איתו

17/06/2016 | 16:54 | מאת: ליאת

הי דר ליאורה היקרה. לפני כשבועיים היתה לי פטריה בנרתיק עקב אנטיביוטיקה שלקחתי,לפני כ4 ימים בערך היא עברה לי לגמרי ואים גרד אין כלום. פתאום היום קמתי עם שריפה כזו בדגדגן מתי שאני נוגעת שם .. מזה יכול להיות? עוד כמה ימים אני יוצאת לנופש עם בן זוגי ואני לא רןצה שיכאב.. מה עלי לעשות?? זהרק בדגדגן

לקריאה נוספת והעמקה

האמת אין לי מושג יכול להיות שגרדת ופצעת את עצמך? קחי מראה ונסי לראות מה קורה שם שימי פולידין במשחה ואם לא עובר תוך 48 שעות פני לבדיקת רופא נשים

14/06/2016 | 23:25 | מאת: מעיין

שלום, אני בת 27, לאחרונה שמתי לב שהשפתיים החיצוניות באיבר מין מאוד התנפחו. מה זה יכול להיות? אני יודעת שאי אפשר לאבחן דרך הפורום אבל בכל זאת אשמח לשמוע מזה כן יכול להיות, והאם יש משהו שאני יכולה לעשות על מנת להוריד את הנפיחות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אם זו נפיחות לא סימטרית יכול להיות שיש ציסטה בבלוטה בשם ברטולין. אבהל אם זו נפיחות סימטרית ללא תלונות אחרות אין לי מושג תצטרכי בכל מקרה לפנות לבדיקת רופא נשים

14/06/2016 | 10:05 | מאת: טום

שלום, אני סובלת מהפרשה מוגברת הרבה שנים זה בא והולך זה לא פטרייה וכו'. זה שקוף ולבן חלבי. לא תמיד יש, אבל כשיש זה לא נעים לי. דג' בשירותים זה פשוט משתרבב למטה כמו שרוך זה פשוט המון ודוחה זה ממש יוצא החוצה לאזור החיצוני מרוב שזה הרבה פשוט רואים את זה. השאלה: איך אפשר למנוע את זה? האם זה בכלל תקין? מתביישת מבנ"ז. כל טוב

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות גם תקין צריכה לעבוד בדיקה גינקרולוגית כולל משטח פאפ כדי לשלול בעיה רפואית

13/06/2016 | 12:25 | מאת: לינוי

אני יוצאת לחופשה בתאריך שאני צריכה לקבל מחזור.. אני מעדיפה במקום לחבר 2 חפיסות להקדים את המחזור בשבוע, האם זה בסדר? פשוט להפסיק לקחת גלולות שבוע לפני שאני צריכה לקבל מחזןר.

אין בעיה רק הקפידי לקצר עד שבוע ולא יותר ולעשות שבוע הפסקה ולא יותר

09/06/2016 | 19:31 | מאת: רוני

שלום. אני לוקחת גלולות יאז פלוס מזה חודשיים וקצת. עד היום לקחתי את הגלולה מדי יום ב20:00 בערב. אני מעוניינת לשנות את השעה ל18:00 בערב. האם זה אפשרי באמצע חפיסה מבלי שתיפגע האפקטיביות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום בעיה

09/06/2016 | 01:00 | מאת: אשרת

היי, יש לי בעיה מוזרה ( עקבתי אחרי זה ). כל חודש בימים האחרונים של המחזורוביומיים שלאחר מכן משהו כזה, יש לי גרד באזור החיצוני וגם תחושת שריפה בייחוד אחרי מקלחת שכאמור חולף. האם ייתכן ואני אלרגית לתחבושות? מה ניתן לעשות? בטמפונים אני לא משתמשת, כי יש לי עור רגיש ואני מפחדת מפטריות וכד'. אגב אני מקפידה על הגיינה מרובה והחלפת תחבושת והרבה מקלחות ובכל זאת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה
09/06/2016 | 12:54 | מאת: מור

אבל זה נמשך גם אחרי המחזור

09/06/2016 | 20:14 | מאת: אשרת

כן זה נמשך כמה ימים אחרי המחזור ואז עובר עד הפעם הבאה בשימוש. הנה מצאתי על זה כתבה נגרם מתחבושות אלוויז http://www.cottna.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%A7%D7%A8-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%99%D7%96

לתחבושות ואפילו לסבונים שאת משתמשת בהקפדה יתרה נסי להשתמש בתחבושות אורגניות בתחנויות טבע ולעשות רק שטיפות של הפות ללא סבונים בכלל

09/06/2016 | 20:18 | מאת: אשרת

תודה ,גם אני חושבת שזו אלרגיה. מצאתי מחקר בנוושא זה נקרא אלרגיה למגע. http://www.cottna.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%A7%D7%A8-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%99%D7%96 איזו משחה ניתן להשתמש להרגעה? איזה סבון את ממליצה? האם תחבושות עבות כמו של פעם מנייר זה לא סינטטי?

תחבושות מכותנה פחות אלרגניות לגבי משחות הייתי נמנעת כרגע מסתובבת בבית מאוורר ללא תחתונים אמבטיות עם שמן אמול יכולים להקל

07/06/2016 | 17:08 | מאת: ליאנוש

יש לי פטריה ורופאת הנשים נתנה לי 3 נרות,משחת הידרואגיסטן קרם ואמרה שלמקרה שאין שיפור לשתות כדור אחד פלוקונאזול שנתנה לי. אני סןבלת נןרא להכניס את הנרות, הכנסתי אתמול אחד ולא מסוגלת יותר אבל כבר מרגישה שיפור.. רציתי לדעת אם זה בסדר להמשיך עם המשחה פעמיים ביום ולהפסיק את הנרות? או שאשתה את הכדור במקום הנרות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מרגישה יותר טוב הפסיקי עם הנרות והמשיכי את המשפחה אבל קחי את הכדור דרך הפה

06/06/2016 | 21:57 | מאת: הילה

שלום, איך קוראים לאדם שלא מתעניין בקיום יחסים ושאין לו דחפים? גם כשהיה לי ומעט מאוד בעיקר במחזור לא באמת רציתי. אין שום בחור שארצה ואם יש אולי קצת בפנטזיה בפועל לא ירה לעולם שום סוג של מגע. אני ידעת שאני נמנעת מקשר זוגי למרות שמבחינה רגשית כן רוצה כי קשה לי עם מגע ולא רוצה שיחדרו לתוכי לא בא לי שיפשפשו בי. לא מרגישה חשק. המגע הכי קטן חיבוק גם לא נעים לי.. לא רוצה להתנשק זה דיי דוחה בייחוד עם מישהו שיוצאים איתו לדייט ראשון 100% כולם ניסו לנשק אותי. משהו קורה לי כשמתקרבים אליי לא ברור לי למה ומדוע. אני מתוסכלת כי אשאר לבד. אני לא נהנית מההתקרבות. כולם חושבים על סקס ואני רק נמנעת מזה ישר חושבת על זה כשיוצאת עם מישהו וחושבת אם מושך אותי או לא! אם מתחיל לגעת בי אני מרגישה סלידה ממנו. אני לא יודעת איך אפשר להשתחרר מזה.למה זה קרה לי. זה נשמע כאילו אני חושבת שכולם רוצים רק לשכב איתי.. אבל איך אפשר לדעת מה באמת הם מחפשים? בכל מקרה לא מבינה למה מתקרבים מהר כל כך. ואולי מחוסר החשק שלי אני מרגישה סלידה. תמיד הייתי כזאת ההורים מודעים לזה. אין לי ביטחון עצמי עם המיניות של מבחינת הגוף. ואני נגעלת מהמון דברים. האם צריך טיפול פסיכאטרי כלומר זו בעיה?- פדנטיות? או פסיכולוגי? ואיך מטפל מיני יכול לעזור אם בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הילה טוב שאת פונה ואני ממליצה לך לפנות למטפל/ת מינית מוסמכת כדי להבין את הרקע והסיבות לרתיעה שלך ממגע, יחסי מין וגברים, חשוב לעשות אבחון מקיף, לפי זה יקבע כוון הטיפול. למשל שאלות כמו האם את מפנטזת, האם את מאוננת, האם את אוהבת חיבוק של חברות ובני משפחה? האם חווית פעם הטרדה מינית או ניצול מיני? מה חווית בילדותך לגבי הקשר בין הורייך? תפני לטמפל/ת מינית מוסמכת דרך אתר איט"ם עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית

שלום, יש לי בעיה שאני לא יודעת איך קוראים לזה. אבל אני מאוד פדנטית בנושאים שקשורים לגוף שלי וכך בעצם נמנעת מקרבה גופנית ואני בתולה. מפריע לי: 1.שאם אני אבצע שטיפה אינטימית מייד לאחר מכן יהיו לי הפרשות חלבלוביות וזה מגעיל אח"כ זה נפסק. בלי שום קשר מגיל ההתבגרות הייתה לי הפרשה מוגברת ואינני יודעת למה אבל זה מפריע לי באינטימיות. 2. לצערי והייתי נקייה שם לגמריי שיחקתי באזור המפשעות ויש לי מלא שיער כעת בגבול הבקיני וזה דוחה וזה יצר גם פיגמנטציה. התחלתי לייזר אבל זה לא כזה מועיל. 3. אני לא אוהבת את העור שלי לא נעים למגע. אני מזיעה בכפות הידיים ובבית השחי וזה נראה בחולצה. 4. יש לי שיערות פלומתיות וגם אחרי שחיקתי אז 2-3 יותר עבות בפטמות. 5. יש לי פטריה בעור כף הרגל ובציפורן ואני מנסה לטפל אבל זה לא עובר עכשיו סוף סוף הביאו לי כדורים. בקיצור כל מה שקשור לקרבה אינטימית עם בנ"ז מביכה אותיגם ריחות גוף שיער וכו'.. כמובן שגם אצל הצד השני יכול להגעיל אותי המון דברים אבל ראשית חשוב שארגיש טוב עם עצמי ותמיד יש משהו בגופי שאשנא. ונוח לי שאין לי בנ"ז. מרגישה שאני צריכה להיות לידו במסדר גילוח. האם זה נורמלי? אני רואה בחורות ונשים ומן הסתם כולם עם בני זוג ומקיימים יחסים. משום מה לי המפגש הזה מלחיץ מרגישה לא סקסית אין ביטחון עצמי. וזה לא משנה מה יגידו לי בחורים. אגב כן, אני עברתי ביקורת קשה על הגוף מגיל צעיר. אני מפחדת מהערות. למשל, בלי בעיה בחורים יורדים לי על החזה שטוחית קוראים לי.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שכל הבעיות שאת מתארת נתנות לטיפול רפואי אבל הבעיה העקרית היא הפחד מהאינטימיות ומכך שאינך אוהבת את הגוף שלך ואת עצמך הרי אין אף אחת שהיא מושלמת!! מציעה לך לפנות לטיפול פסיכולוגי כדי ללמוד לקבל ולאהוב את עצמך עם כל היתרונות והחסרונות שלך

03/06/2016 | 19:24 | מאת: שירה

היתה לי דלקת בשתן כבר חודשיים וחצי ולפני 3 ימים התחלתי לקחת אנטיביוטיקה 3 פעמים ביום, מאתמול בלילה הרגשתי ממש שריפה באזור הנרתיק,מסביב יובש כזה וגם שריפה בדגדגן.. בכל האזור. הלכתי למרפאה להבדק והדלקת בשתן עברה, אין לי הפרשות רק שריפה חמורה שהתחילה פתאום לקראת סיום המחזור שלי. לא קיימתי יחסי מין כבר כמעט חודש אז לא חושבת שיש לזה קשר. מה את חןשבת ? מה זה יכול להיותת ??

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות פטריה בעקבות האנטיביוטיקה פני לבדיקת רופא נשים

02/06/2016 | 22:25 | מאת: אופיר

פחד מפרידה. כתבת שיש לכם ניסיון.. אני לא יודעת למי לפנות מטפל מיני או פסיכולוג? מצטערת על האורך מנסה להסביר את עצמי: כמובן שיש לי גם אי הנאה ממגע אולי שאצלי מתחיל במהלך דייט ראשון מהר מידיי כי אני נחשבת מושכת את הבחורים שיוצאים איתי אצל חברותיי לא היה ככה .אני ישר נרתעת זה נורמלי ותקין ההתנהגות שלי? אבל אני מרגישה שאין התאמה ביני ובין בני הזוג וכך נוצרת פרידה .כמובן שאני באה לדייט בלי ציפיות וכבר מפחדת לצאת בגלל הסיטואציה הזו שחוזרת על עצמה. הייתי אצל פסיכולוגית עוד לא סיפרתי לה את הבעיה רק שאני ללא זוגיות ולא הייתה לי.היא ישר החלה לדבר על הבית ההורים ונראה לי שזה הולך להיות טיפול של שנים לא נתנה לי בכלל לדבר ממש נתקענו בשיחות על הילדות אמרה לי שאני בדיכאון ואני לא!!! אני עובדת וכו' אבל לא שמחה כי יש דברים שנמשכים עד היום כמו אבא שמתעלם מקיומי. לא חזרתי אליה כי היא לא נותנת לי לספר את הבעיה היא שולטת במפגשים ובית זו לא בעיה יחידה מי שגרם לבעיה זה בחורים. פניתי גם לסקסולוגית שלא אמרה דבר וחצי דבר בחמשת הפגישות שהיו לנו ויוצא שאני לא יודעת להעביר את הפגישה כך שרק אני מדברת על הדייטים שלי וזה תקוע. לכן עזבתי אותה נראה לי שכל עניינה היה הכסף זה אמור להיות דו שיח. עם הפסיכולוגית הרגשתי שאיכפת לה ממני והיא קלעה על דברים והמפגש היה ענייני רק שאני רוצה לדבר על גברים ולא על הבית אבל!!! העלויות יקרות ואני מחפשת משהו ממוקד לא על פני שנים ולא לנבור בהיסטוריה שלי כי קרו לי המון דברים וזה המון שיחות . יש גם דברים שאם אני או אמא שלי נזכרות אנחנו ממש מתרגשות ומתעצבנות מזל שיש לי זכרון חלש . אני רוצה לדעת איך לקבל ביטחון עצמי ולא להתבייש שאין לי ניסיון מיני זוגי. איך לא לפחד ממגע איך לדעת מי רוצה אותי ומי משחק בי? בדייט הראשון. איך לא לפחד.. בקיצור משהו יותר ממוקד. למי לפנות? אמרו לי שמטפל מיני מטפל בקשיים פיזיים ולא רגשיים האם זה כך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר מטפלת מינית מוסמכת היא פסיכולוגית או עובדת סוציאלית קלינית שזה מקצוע מקביל, עם התמחות מיוחדת בטיפול מיני, בשילוב טיפול רגשי, לרוב ממוקד על מה שקורה עכשיו ולפי הצורך. לכן המלצתי לך לפנות דרך אתר איט"ם למטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולגיה קלינית. חשוב שלא תתני להתנסויות הטיפוליות הקודמות ליצור אצלך התנגדות או חוסר אמון, תתני לזה צ'אנס

02/06/2016 | 21:52 | מאת: יעל

שלום ד"ר, ברור שלפני מחזור או ביום הראשון יתכנו כאבים. אבל האם יתכן כאבים ביום השני והשלישי? זה לא התכווצויות. אני יודעת שיש לי פוליפ ברחם. מרגישה כאב מוזר רק במחזור. אגב גם יש לי דימום מאוד נוזלי ואולי מוגבר אבל נפסק עם תום המחזור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שהכאבים הממושכים והדימום השונה נובעים מהפוליפ הרחמי פני לבדיקת רופא נשים

דר אברמוב שלום, טופלתי אצלך במשחת עזקאין ובמשחה נוספת שנרקחה במיוחד. אני מעוניינת להיכנס להריון ותוהה האם יש משחה נוספת חוץ מהעזרקאין שעוזרת לכאבים בזמן החדירה (באזור הצלקות של התפרים)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מעונינת להרות את צריכה 3 חודשים המתנה מהזמן שמרחת את ה AGC לפני הריון ניתן לשים רק אזראקאין

31/05/2016 | 16:40 | מאת: שירה

אני נשואה לבעלי 12 שנה נישואים יציבים ונורמלים. בשנתיים האחרונות מתקשה להגיע לסיפוק מיני. ניסינו דרכים שונות ומגוונות אך לא מצאנו פתרון לבעיה. אני נהנית מיחסי המין אך מגיעה למצב של כמעט ובקושי מגיע למצב של סיפוק מלא. יש לציין שאני נמשכת לבעלי והוא מאד משקיע ומתאמץ לענג אותי. יש לנו ילדים כתוצאה של טיפולי פוריות ואני לא נוטלת גלולות וב6 השנים האחרונות גם לא נמצאת בטיפולי פוריות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב האם את מרגישה שינוי בשנתיים האחרונות בדרך שבה אתם מקיימים יחסי מין, בקשר הרגשי ובתקשורת עם בעלך, במידה בה את מרוכזת בחוויה וברגע בזמן יחסי מין? כאשר בעלך משקיע בך האם את מתמסרת לתחושות ומרוכזת או שאת מרגישה לא נח שזה לוקח זמן? כדאי שתפני יחד איתו למרפאה מוסמכת לטיפול מיני דרך אתר איטם לאבחון וטיפול

27/05/2016 | 13:33 | מאת: אור

שלום , אני בת 21 . נמצאת במערכת יחסים של קרוב ל4 שנים ומתוכה מקיימת יחסי מין כשנתיים וחצי. בשנה האחרונה חלו בי עליות עליות ומורדות לגבי ההנאה מיחסי המין. התחלתי לא לחוש שום רגש בעת האקט ולעיתים גם תחושה של פיפי בלבד לא כשעבר אומנם הייתה תחושת פיפי אך תחושה ההנאה גברה עליה והייתי מסופקת. ניסיתי למצוא את מה שגרם לכך אך ללא תועלת. אני מנסה להבין אם יש קשר לגלולות יאז שהתחלתי ליטול אחרי שנה של קיום יחסי מין עם קונדום שנה שבה נהנתי מאוד. הפסקתי להשתמש בגלולות לפני חצי שנה ואני חשה הבדל ניכר בתופעות הלוואי שהיו כמו חוסר חשק, יובש בנרתיק וכדו, אך מאז אני פשוט לא נהנית בסקס, לא מרגישה את תחושת הרוח הכיפית הזו שהייתה לי בהתחלה ואת הקרבה הזאת לבן זוגי. אני נוטה יותר לשינויים המצבי הרוח ודיכאון, אני מאוד מתוסכלת מכך ומרגישה פחות חיבור עם בן זוגי. עשיתי בדיקות כלליות של הרחם אצל גניקולוגית ובדיקות שתן שציינו שהכל תקין ועדיין. אינני מצליחה להבין ממה זה נובע. קראתי על הורמון אוקסיטוצין ואני פשוט מרגישה כאילו איבדתי אותו. מה לדעתך יכול להיות מה שיש לי? יש לציין שהקשר עם בן זוגי מאוד יציב ואני מאוד אוהבת ונמשכת אליו . תודה וסליחה על אריכות התגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שהגלולות מורידות חשק מיני וגורמות יותר ליובש נרתיקי. אבל לא בהכרח זה בעיה רפואית ולעתים קרובות קשור למצבי רוח עייפות דכאונות הרגל ושחיקה של חיי המין בזוגיות כשהטיפול לאלו זה שיחות עם מטפל מיני מציעה לך בשלב ראשון ללכת להערכת לרופא גינקרולוג סקסולוג ובשלילת גוןרמים רפואיים לפנות לטיפול מיני נפשי

29/05/2016 | 00:43 | מאת: אור

ציינתי שהפסקתי עם הגלולות לפני חצי שנה ומאז הכל חזר להיות תקין מבחינת חשק וכדו אני מאוד רטובה ויש לי חשק אך פשוט לא נהנית או שלא מרגישה כלום או שמרגישה תחושת פיפי מרגישה כאילו הגלולות שהשתמשתי בהן לפני חצי שנה דפקו שם תעסק ולא נראלי שזה שחיקה בחיי המין אחרי הכל מדובר רק בשנתיים וחצי של סקס מה דעתך?

25/05/2016 | 13:33 | מאת: מולי

שלום רצוני לדעת האם משחת אורגזמה מועילה ואם כן למה מועילה ואיך והאם ממולץ משהו מסויים תודה

אין ממש משחה שגורמת לאורגזמה יש בארהב משחה שנקראת זסטה על בסיס צמחי ובארץ ניתן למצוא משחה דומה בחנויות סקס המשחות האלו מעוררות חום מקומי ותחושת גירוי אם מורחים באזור הדגדגן והשפתיים ויכולה לשפר עוררות מינית ועל ידי זה אורגזמה

15/05/2016 | 23:26 | מאת: מישהי

שלום מרים, איך "יוצאים" מבתוליות מאוחרת. יש לציין שתקופה דיי ארוכה לא עניין אותי זוגיות וחבר וגם לא צורך מיני לספק אותו עם מישהו. לא ממש הזיז לי שמתחילים איתי ולא הייתי עצובה כמו אחרות שאין לי חבר. היום אני לא יודעת אם אני ממש רוצה זוגיות כי גם טוב לי לבד.. ואולי פוחדת מקשר ובכל זאת השאלה שלי איך אפשר פתאום לצאת עם מישהו שיש כל כך הרבה שאלות כמו: מתי הקשר האחרון שלך? למה את לא נשואה? כשאפילו לא התנשקתי. זה נשמע תמוהה מאוד נראה לי לבחורים וסביר להניח שיברחו גם מרגישים חוסר ניסיון. גם ברחו.. איך יוצאים מהמעגל הזה בדייטים הראשונים כי זה גורם לי לסטרס רב במהלך הדייט. נ.ב עד כה לא היה מישהו כי לא כל יום מכירים לא נרשמתי לאתרי הכרויות כבר לא יוצאת ובעברי כשהייתי יוצאת הבחורים לא היו לטעמי מכל מיני סיבות. איך מתחילים לחזור למעגל של הדייטים? אני מתביישת בעצמי. ויש לציין שלבחורים של היום מאוד חשוב הקטע המיני וכו' זה אבוד לי?

שלום רב בהחלט לא אבוד- אפשר להתחיל בכל גיל. הכי חשוב לא להתבייש בעצמך ולקבל את זה שמסיבות שונות לא התנסית עד היום בקשר זוגי אינטימי. אם את תקבלי את עצמך תשדרי את זה הלאה. יש גם גברים בתולים. ובדייטים את צריכה להגיד את האמת בלי יותר מד פרטים. כדאי שתעברי תהליך זה בלווי טיפול פסיכולוגי או דרך אתר איט"ם אצל מטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית.

12/05/2016 | 19:38 | מאת: אופיר

שלום לכן, אני יודעת שכולם עוברים פרידות כאלה ואחרות מאנשים ואם זה אין לי בעיה הבעיה היא פרידות מבן זוג. שגם פה זה ידוע שקורה לכולם. משום מה אצלי יש בעיה פרושו של דבר שאני לא מעיזה להיכנס למערכת יחסים וזה אומר שגם אם אני אצא עם מישהו בן אם אני רוצה אותו או לא זה יעליב אותי ואקח את זה קשה שהוא לא רוצה בי. כמו כן גם כשאני יוצאת עם מישהו אני במתח ולחוצה מזה שיש מישהו בגלל שהתחלה הם משחקים את זה החברים הכי טובים ועדיין לא מכירים ורוצים מגע ולי זה קשה הלתת מעצמי ואז יש פער ושוב אין חיבור ביניו ואז הם נרתעים ובורחים. למדתי להיות שנים לבד אבל עכשיו בגיל מסויים שכולן נשואות עם ילדים אני מבינה שאני בלופ ושאשאר לבד גם אין כבר את מי להכיר ולהיכן לצאת ומעגל מצטמצם גם של החברות רובן דיי אגואיסטיות ואני מרגישה ממש לבד אין לי גם ממש משפחה שאוכל להעביר את הזמן שבתות חגים.. נראה כאילו אשאר לבד כל חיי. האם לפנות לפסיכולוג? וכיצד באמת אפשר לעבוד על עצמי כי אני לוקחת את הפרידה קשה היה לי חבר אחד בצעירותי ואחרי שנפרדנו הייתי בדיכאון קליני ממש רציתי להתאבד כי הוא היה הרבה דברים שהיו חסרים לי מהבית וחוסר דמות אב. ונראה לי שמאז זהו אין לי אומץ כי אני מפחדת שהמצב יחזור על עצמו אני גם זוכרת שדיי התאבלתי עליו ולא רציתי גם הרבה זמן מישהו אחר. וגם לא היה מי שיכנס לנעליו.. וכן הערך העצמי שלי תלוי כנראה בבן זוג. כי אפילו אם זה בתחילת דייט ולא רוצים בי אני פשוט אוכלת סרטים על עצמי.. מפחדת להיכנס לקשר כי בסוף תהיה פרידה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר טוב שאת פונה, את גם די מודעת למה שגורם לך להרתע מקשר. כנראה שאת פגיעה ועל רקע הילדות שלך והטראומה של החבר שנפרדת ממנו בעבר את חווה כל פרדה אפשרית מבן זוג כקשה במיוחד. אנחנו מטפלים בקשיים כאלה כל הזמן, ויש דרך לטפל בזה ולרכוש כלים להתמודד עם יצירת קשר מתוך ידיעה שאולי תהיה פרידה. תפני לטיפול פסיכולוגי או למטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם

09/05/2016 | 10:32 | מאת: יהודית

דר' ליאורה שלום, טופלתי אצלך בעבר בעקבות ויסטיבוליטיס שהיה לי- אחרי תקופה ארוכה בלווי שלך ובשילוב פזיותרפיה- הכל עבר, ואז נכנסתי להריון, ומאז לא ביקרתי אצלך... אני עכשיו בתחילת שישי הכאבים חזרו לי (לא כמו שהיה פעם הרבה פחות...) אבל מפחדת שיתפתח הלאה... האם יש מה לעשות עם כאבים אלו עכשיו בהריון? יש לי מה לקבוע תור אליך למעקב? או שצריכה לחכות לאחרי הלידה? המצב די מתסכל אותי כי אחרי שנתיים של כאבים הכל חזר ונהיה מצוין! ועכשיו פתאום מרגישה שחוזרת לסרט הזה מחדש... אודה לעזרתך! תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מירחי שמן שקדים עם עסוי ומתיחות מקומיות ואזראקאין 5% נגד הכאבים 6 שבועות אחרי הלידה חיזרי לבדיקה אלי

08/05/2016 | 22:55 | מאת: רוצה חבר

היי, אני מאוד רוצה חבר אבל מרגישה שעקב מקרים בעבר נוצר בי פחד וחשש. תמיד הם מתקיפים אותי גם בדייט. הנה דוגמא שרתה וזה אחרי המון זמן שאני פוחדת לצאת. נפגשנו בבר ואני לא שותה ולא אוהבת לא דיבר ישב לידי וישר שלח ידיים ליטף אותי כל הזמן ,ניסה לנשק בשפתיים והרחתי את ריח הבירה מה שהגעיל אותי וגם לא רציתי לנשק למה שארצה? אנחנו לא מכירים. זה העליב אותו. מרוב הפחד שלי כבר לא יצרתי איתו קשר עין ולא הבטתי בו כאילו פחדתי שינשק אותי בכח כי כבר פעם זה קרה לפעמים הם מפתיעים. אח"כ הריח אותי וזה גם עיצבן. ואמר שהחזה שלי קטן. כבר הייתי שוב מבולבלת למה הם לא פותחים בשיחה מתעניינים? גם אני לא יכולה בשניות של מפגש להיות בטוחה שאני רוצה אותו או את קרבתו והכל הופך קשה. פשוט החלטתי לצאת החוצה ולעשות סיבוב איתו רציתי לצאת מהסיטואציה. הוא הסכים אך איכשהו נלחצתי כי רציתי לכיוון מסויים והוא רצה לאחר ומשך אותי היה חסון ואז נלחצתי פן הולכים לכיוון של הדירה שלו. את מבינה אני תמיד מרגישה שאני צריכה לשמור על עצמי ופוחדת ואז רציתי הביתה והוא ניסה לחבק אותי והצמיד אותי אליו תוך כדי שהוא תופס בישבן. למחרת התקשר רצה שניפגש ולא רציתי שוב כי פחדתי שיהיה מגע ושאני לא ארצה כי לא מרגישה בנוח ואז זה כאילו אני מתנהגת כמו ילדה קטנה. זה תמיד חוזר על עצמו לכן אני לא יוצאת עם בחורים הם יותר מידי יוצרים קרבה וןאני לא יכולה לשלוט בזה . מה אפשר לעשות? למה אני ככה? לגבי הפחד זה כי קרו לי בעבר כל מיני דברים בכל מקרה אני שומרת על עצמי אבל בלי שום קשר קשה י כל הדייטים הללו כי אני מרגישה מטומטמת לידם ולא רוצה כמו שהם רוצים לחבק לנשק וכו'.. האם אצלי משהו לא בסדר? או שאני יוצא עם בחורים שלא מתאימים לי.?

שלום רב הבחור שאת מתארת שפגשת בפאב בודאי לא מתאים! חשוב שתעצרי מישהו כזה ישר מההתחלה , תתרחקי ותשמרי על עצמך: זה ממש לא מאפיין את רוב הגברים להתחיל להתמזמז בלי שיחה ובלי לבדוק אם את מעונינת...כדאי שתפני לטיפול מיני זוגי למטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם כדי להעמיק את האבחון והטיפול בנושא יצירת הקשר עם גברים בברכה מרים ברנר

04/05/2016 | 01:27 | מאת: ריטה

שלום, האם קיימת בדיקת דם או בדיקה אחרת המוכיחה אי תפקוד מיני בנשים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי מה את מגדירה כאי תפקוד מיני אבל הבדיקה היחידה הניתן לבצע זה פרופיל הורמונלי מלא שמתאים לנשים שסובלות מירידה בחשק המיני

04/05/2016 | 21:02 | מאת: ריטה

תודה על תשובתך. פרופיל הורמונלי מרכיב בתוכו מספר בדיקות דם: LH ,E2 ,TSH, FSH פרוגסטרון, פרולקטין, טסטוסטרון. איזו תשובה צריכה להיות לקויה איזה מבין הבדיקות וטווח הנורמה גבוה או נמוך מהנורמה? מראה על אי תפקוד מיני?

02/05/2016 | 18:44 | מאת: אודליה

שלום לך, יש לי בעיה מוזרה. אני לא נמשכת לבחורים שפונים אליי אולם אני כמובן נותנת צ'אנס. הבעיה נוצרת במהלך הדייט הראשון כמעט כולם לא מוצאים חן בעיניי וזה מאכזב ואני לא מבינה למה לא היה לו דייט אחד שאחזור הביתה מרוצה. לרוב הם לא מרשימים אותי בשיחה אבל הבעיה שרציתי להתייעץ איתך זה שבמפגש כולם פתאום דוחים אותי מינית חלקם למשל לא נראים לי גבריים ואני שואלת את עצמי בלב אם זה אשכב? לנצח? וכשהם שולחים ידיים במהלך המפגש אני מתחילה להילחץ כלומר לא מסוגלת לשתף פעולה כי אני לא נמשכת ממש מרגישה גועל. למה זה קורה שכשיוצאים עם מישהו שאני נתת לו את הטלפון פתאום מרגישים גועל פיזי? מה עליי לעשות או לא לעשות? אפילו לנשק אותם אני לא מסוגלת חברה שלי אמרה לי שגם לה זה קורה מהבחינה שפתאום הוא לא נראה "גבר". תודה מראש

שלום אודליה התשובה לשאלה שלך מורכבת וכדי להתיחס לשאלה שלך בצורה עמוקה ומקצועית את צריכה להגיע לפגישת טיפול. יכול להיות שחווית חוויה בעבר שגורמת לך רתיעה ודחיה מגברים או מסקס, יכול להיות שאת בחשש או חרדה ממגע או אינטימיות ועסוקה במחשבות דאגה ודחיה בזמן הדייט במקום לחוות את המציאות עם ראש פתוח ורצון להכיר את הגבר. ויכולות להיות סיבות רבות נוספות. תפני למטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם

01/05/2016 | 22:12 | מאת: תמר

וגיניזמוס, מדוע יש את זה לנשים מסוימות ולאחרות לא, מהן הסיבות? ושאלה נוספת ,זו אינה בעיה של פחד מאינטימיות? -שכן זה קורה לזוגות חילונים או נשואים שיש קשר רומנטי ומיני אך ללא חדירה כלומר הגבר סבלני והכל ומתקדם לאט ומבין ובעצם נבנה אמון ועדיין יש קושי. מדוע האישה לא משוחררת? האם זה אומר שהבעיה היא פחד מחדירה עצמה ולא פחד מאינטימיות? שכן אם היה פחד מאינטימיות הרי כבר בחיבוק הראשון הייתה נרתעת? אני שואלת כי אני לא בקשר זוגי שלא לדבר על מיני כי ראשית אני תמיד התביישתי בבתולי והלחץ המהיר וגם המגע של החיבוק והנשיקה מהיר ולא אמיתי דבר שיצר אצלי רתיעה עזה כלומר כיום כבר שמישהו מתקרב אליי ואני יודעת שמנסה להתחיל אני מרגישה בחילה וזאת עקב לופ חוזר ולא היה גבר אחד שהתייחס אליי שונה של מגע לא נעים בדייטים ראשוניים. הדייט האחרון שהיה לי: לא דיבר הרבה התחיל ללטף אותי בגב ואמר משהו על החזה שלי ניסה לנשק אותי ופשוט ברחתי משם. אני מנסה להבין למה אצלי זה ככה או שזה אצל כולם ככה ורק אצלי הבעיה? פשוט תמיד אין לי חשק בדייטים ראשונים וכל התנהגות שכזו זה כמו אונס כי אין לי חשק מיני ופשוט מעורר בי גועל עד כדי כך שכבר הם מרגישים בהתנהגות שלי שאני נרתעת מה שלא היה בעבר כלומר זה כבר לא בשליטתי וזה יוצר מצב לא נעים כמובן שאני נלחצת לעוד מפגש שימשיך את אותה התנהגות וכך נגמר הקשר בדייט אחד. פתאום הבחור לא מושך אותי ולפעמים אני חושבת מה הטעם בקשר אם אין לי צורך כמו שלו במין איתו? הרי אפילו להתנשק אני לא מסוגלת כי אני לא רוצה. הסבירו לי שיהיה לי פחד ממין כלומר מוגינמוס ( הייתי אצל סקסולוגית) הציעה לי מרחיבים אך סרבתי. האם אני צודקת לסרוב? אני חושבת כשיש אהבה קבלה וחום אז זה לא אמור להיות ככה.. מנסה יחד איתך להבין את עצמי ואת הסיבה לתופעה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיבות לוגיניזמוס שונות החל מחינוך שמרני עם מסרים שלילים על מין, חויות מיניות שליליות, חרדות מכאב ועוד ועוד. קשה לתת תשובה באינטרנט למה זה נגרם לך. לגבי טיפול במרחיבים זה הטיפול ההתנהגותי המומלץ בקרב הסקסולוגים לוגיניזמוס כמובן בהתאמה למצבך האישי

26/04/2016 | 09:45 | מאת: בחורה

שלום אני נשואה 4 חודשים בתולה מפחדת מחדירה אני ובעלי מנסים ושזה בה ליכנס כואב ורגלים נסגרות אני מאוד נלחצת ומפחדת אינו רופא נשים סקסולוגיה שום דבר לא עוזר מה מציעה לי לעסות

לקריאה נוספת והעמקה

תגובת החרדה מהחדירה ידועה ונקראת וגיניזמוס. כדאי לפנות לטיפול מיני כדי ללמד אותך לשלוט בפחד.יש מרפאות לטיפול מיני כמעט בכל בית חולים גדול או דרך האתר של האגודה לטיפול מיני

17/04/2016 | 20:14 | מאת: תמי

היי, אני יודעת שני דברים. 1. הייתי מאוד ביישנית ומופנמת ולא יודעת איך להתנהג שמישהו מתחיל איתי כי ישר חשבתי על מין מגיל מאוד צעיר מתיכון והרגשתי שאני לא רוצה. 2. איכשהו גדלתי בסביבה שצחקו על בתולות אז להיות בתולה בת 18 זה כבר היה נורא ומצד שני לא רציתי כל כך כלומר זה לא היה חשוב לי ולא לגמור מזה. בעצם זה ככה עד היום מעין כל הזמן מבוכה ויש שבורחים אני פשוט מפחדת שידעו. מצד שני אני לא מאוננת זה לא מסקרן אותי.. קשר זוגי גם לא היה חסר לי כי הייתי עסוקה וכמו שכתבתי זה הפך לא נורמלי בלי זוגיות אפילו לא התנשקתי וזה גם לא מעניין אותי ההתנסויות. דבר אחרון, כנראה שאין לי חשק ויתרה מכך שיש מישהו נוכח הוא ישר מתנפל עליי ומתלהב ממני בדייט הראשון ואני מרגישה גועל כי לא נמשכת בכלל. אני כבר לא מנסה כי תמיד זה ככה וכנראה שיש לי בעיה שאני לא יודעת מהי... אני רק יודעת שאשאר לבד כל החיים. אני מעוניינת בטיפול נקודתי ופסיכולוגים מציעים טיפול רב שנתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תמי בהמשך למה שאת כותבת אני רוצה עוד יותר לחזק אותך ולעודד אותך לפנות לטיפול אצל מטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם, הטיפול הוא לרוב ממוקד התנהגותי קוגניטיבי ולפי הצורך משלב גם טיפול דינמי עמוק יותר

אני גם כאזת לא צריכה מין ואין לי דחף לזוגיות כלומר לא כמיהה. ממה זה נובע? לדעתי זה בעיקר הקטע המיני שאינני מרגישה צורך והגברים ישר רוצים. אשמח לדעת סיבות?

שלום תמי חוסר חשק, חוסר חיבור למיניות שלך יכול לנבוע מהרבה סיבות ולשם כך חשוב לעשות אבחון מקיף רפואי פסיכולוגי. האם את מאוננת או שאוננת בעבר? האם הרגשת פעם גרוי מיני? האם נמשכת פעם למישהו? האם פינטזת פנטזיות מיניות או רומנטיות? האם יש לך חשש מקשר רגשי אינטימי? כדאי שתפני לטיפול מיני מוסמך למטפל עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט"ם, לפי הצורך ייערך לך גם ברור רפואי

09/04/2016 | 23:55 | מאת: אביגיל

שלום, אחותי בת ה-26 חולת אפילפסיה (התקפים קלים) מטופלת בתרופות כבר שנים רבות ואף עברה בעבר ניתוח. ברוך השם היא חיה עם זה בשלום חיים נורמטיביים. מה שמדאיג אותנו, המשפחה והחברים, הוא שאין לה בכלל רצון ושאיפה לכל הקשור במיניות, זוגיות ואינטראקציה אינטימית עם אף מהמינים. היא עדין בתולה, אף פעם לא היה לה חבר ונראה כאילו אין לה בכלל צורך בחיי מין. יכול להיות שזה נגרם על ידי התרופות ויכול להיות שזה פסיכולוגי. בכל אופן, אני רוצה לעזור לה להתפתח ולהתגבר על מה שמונע ממנה לחיות חיי זוגיות. האם יש לכם המלצה למי אני יכולה להפנות אותה ? למי פונים במקרים כאלה? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שאי אפשר לעשות טיפול פסיכולוגי יעיל אם הבן אדם לא מעונין בכך. קודם כל בידקי איתה אם היא מעונינת בכך. מבחר המטפלים הפסיכולוגים הוא עצום. יש גם במסגרות ציבוריות וגם במסגרות פרטיות

בהמשך לתשובה של ד"ר אברמוב, כפי שהיא אומרת - המוטיבציה לטיפול צריכה לבוא מאחותך. אם היא תרצה ותגיע למרפאה מוסמכת לטיפול מיני-לפי אתר איט"ם, שם יש צוות פסיכולוגי ורפואי ויוכלו להתיחס באבחון ובטיפול למכלול הגורמים

06/04/2016 | 23:12 | מאת: וסטיבוליטיס

היי רציתי לשאול עם הטיפול בלייזר קר לוסטיבוליטיס הוכח כעובד באופן כללי ? ( ברור לי שזה תלוי במקרה )

לקריאה נוספת והעמקה

החברה המשווקת מדווחת על לפחות 70% הצלחה כמובן שאין מספיק מחקרים ואוכלוסית הנבדקות לא מספיק גדולה וכמובן שההצלחה תלויה בבחירה נכונה של המטופלת

05/04/2016 | 18:20 | מאת: שירלי

היי ד"ר אברמוב, אני סובלת מוסטיבוליטיס למעלה מ-5 שנים, טופלתי אצלך ועכשיו מחכה כבר הרבה זמן לטיפול בוטוקס חדש, וקצת מתחילה להתייאש. רציתי לשאול האם ידוע לך אם ניסו לטפל בוסטיבוליטיס עם משחת קנאביס? או עם שמן המפ? אני כבר נואשת ומוכנה לנסות הכל, תהיתי אם זה יכול לעזור, ע"י מריחת האזור כמובן. תודה, שירלי

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה טיפולים שכאלה

04/04/2016 | 11:39 | מאת: מישהי

שלום האם באופן כללי גלולות גינרה עלולות ליצור ירידה בחשק מיני וכאבים בחדירה ? איזה אמצעי מניעה מלבד קונדום לא מכיל הורמונים כלל ואין לו תופעות לבד?

לקריאה נוספת והעמקה

כל גלולה בעקרון יכולה לגרום לירידה בחשק המיני ולכאבים בחדירה מציעה לך לפנות ליעוץ גינקולוגי סקסולוגי לגבי הנושא מבחינת אמצעי מניעה לא הורמונלים זה דיפרגמה ספוגית נרות קוטלי זרע והתקן תוך רחמי לא הורמונלי

02/04/2016 | 02:30 | מאת: ספער

שלום דר אברמוב אני סובלת מוסטיבוליטיס, הייתי אצלך לפני כ10 חודשים בפגישה ראשונה, נתת לי הפניה לפיזיותרפית רצפת אגן ונתת לי הנחיה לעיסוי עם שמן שקדים ושימוש במשחה מאלחשת. מאז קשה להסביר למה ואיך עבר כלכך הרבה זמן ללא טיפול, כנראה שאננות שלי כן הייתי פעמיים אצל פיזיותרפיסטית לרצפת אגן וכן קניתי ערכת מרחיבים.. לא ניסיתי כלכך להשתמש בהם בבית . בנוסף לכך אני חסרת חשק מיני כמעט לחלוטין. לצערי אחרי זוגיות של כמעט 5 שנים בן זוגי נפרד ממני מהסיבה שהבעיה לא נפתרה.. האם יש לי בשביל מה להגיע אלייך לפגישה נוספת?( כבר יש לי טופס התחייבות מקופת החולים והפניה ) ולהמשיך בפיזיותרפיה? בנוסף לכך אני נוטלת גלולות כבר 5 שנים, בשנתיים האחרונות גינרה.. האם את חושבת שהפסקת הגלולות יכולה להשפיע על החשק המיני או על הכאבים? והאם טיפול בביו פידבק לא יותר יעיל..? אשמח לתשובות, אני כרגע מאוד מאוד רוצה לפתור את הבעיה ואולי בזכות זה להשיג את בן זוגי בחזרה, בתקווה שלא מאוחר מידי.

לקריאה נוספת והעמקה
02/04/2016 | 02:33 | מאת: שואלת השאלה

שאלה נוספת, במידה ואני מפסיקה עם הגלולות וחוזרת לפעילות מינית, היית ממליצה לי על נוברינג כאמצעי מניעה? או שהוסטיבוליטיס משפיע ועושה אי נוחות בשימוש בנוברינג..? תודה

חיזרי למרוח באופן מסודר משחת אזראקאין ושמנים חיזרי לטיפול בפיזיותפריה ובואי לבקורת בעוד 6 שבועות גם אם לא יהיה תור בפיזיו

האם בתוליות בגיל מבוגר אחרי 34 נובע מחוסר בגרות רגשית? כלומר האם קיום יחסי המין נובע מסגרות או מדחף? מה הסיבות לבתוליות בגילאים מבוגרים? ןכנ"ל אותה שאלה לאלו שלא היו בקשר זוגי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כל אשה בתולה בגיל מעל 30 או חסרת נסיון זוגי היא עולם ומלואו והרקע יכול להיות שונה ומגוון.למשל ביישנות, חשש מיחסי מין בגלל חוויה לא נעימה בעבר, חשש מאינטימיות רגשית, רצון לממש קריירה ולדחות התמסרות לזוגיות, קושי בתפקוד מיני, סיבות דתיות, חשש מזוגיות בגלל פגיעות, בגלל חוויה טראומטית של נישואי ההורים, החלטה לא להיות בזוגיות ועוד. אם מגיעים לטיפול המטפל צריך אבחון מקיף ומעמיק כדי להחליט על כוון הטיפול

29/03/2016 | 15:14 | מאת: ליאת

אני כרגע בשבוע הפסקה מהגלולות וביום שני צריכה להתחיל חפיסה חדשה ורק ביום רביעי אוכל ליטול את הגלולות כי אין עלי כרגע חפיסה .. זה בסדר??

לקריאה נוספת והעמקה

לא בסדר כי זה מוריד את יעילות הגלולות ולכן בשבועיים הקרובים הוסיפי קונדומים כי אינך מוגנת

24/03/2016 | 15:44 | מאת: מעיין

היי ליאורה, הייתי אצלך בייעוץ לפני כחודש ואיבחנת אצלי וסטיבוליטיס. על פי הוראותייך עשיתי מספר פעולות ובינהם התחלתי להתשמש באובסטין. במקביל אני נוטלת מזה כמה חודשים גלולות בשם זואילי. המחזור האחרון שהיה אמור להיות לפני כשבועיים לא הגיע כלל. בעקרון גלולות זואילי הפחיתו לי את המחזור ליום אחד בחודש שעבר, האם יכול להיות שהשילוב עם האובסטין גרם למחזור לא להגיע כלל? האם עליי להיות מודאגת מפני הריון או שזו תופעה שיכולה לקרות בשילוב של ההורמונים הללו? אשמח לתגובתך, תודה מעיין

לקריאה נוספת והעמקה

הזואלי לכשעצמו עלוללגרום למחזור לא להגיע בכלל. לא קשור לאובסטין כי הוא איננו נספג למחזור הדם כדי להיות בטוחה שזה לא הריון עשי בדיקת שתן ואם שלילית המשיכי הכל כרגיל

17/03/2016 | 17:29 | מאת: לי

שלום, נמצאה אצלי פטריה אחרי בדיקה גניקולוגית. נראה שזו פטריה עקשנית במיוחד אחרי שקיבלתי טיפול חוזר בנרות ומשחות ששום דבר מהם לא עזר. הרופא עשה תרבית ואגינלית ולא נמצא שום צמיחה של חיידק והתוצאות יצאו תקינות. השאלה שלי היא אם אכן יש דבר כזה פטריה ללא חיידק? האם ישנן עוד בדיקות אחרות שצריך לעשות? ומה אפשר לעשות בנידון אם אני עדיין מרגישה את הגרד והסימפטומים האחרים שמאופיינים עם פטריה? עשיתי בדיקה חוזרת אחרי תוצאות הבדיקה והרופא עדיין אמר שהוא רואה פטריה.

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים התרבית לא מצמיחה פטריות כדאי לחזור עליה עם משטח ישיר לצפיה במיקרוסקופ אם את עדיין סובלת מתלונות אם עדיין תהיה שלילית ניתן שאין לך פטריה ומקור הגרד וההפרשות הוא אחר

16/03/2016 | 08:26 | מאת: אלמונית

שלום, אני סובלת מוסטיבוליטיס כבר הרבה שנים ויש לי שתי שאלות: 1. האם יש טיפול חדש כלשהו? הטיפולים האחרונים שניסיתי היו המשחה המשולבת (אמיטריפטילין וכו') ולייזר רך. 2. אני שוקלת לעשות את הניתוח ובמקביל מתכננת הריון. כמה זמן אחרי הניתוח מותר להכנס להריון, וכמה זמן אחריו אפשר בכלל לקיים יחסי מין? (אני יודעת שההחלמה של האיזור היא תהליך ארוך, גם אחרי שרשמית כבר מותר לקיים יחסים, אז השאלה היא מנסיונך כמה זמן בממוצע זה לוקח). תודה רבה! נ.ב. אני יודעת שעקרונית היה אולי עדיף לראות אם לידה תעזור אבל בגלל ניתוח שעברתי אצטרך ללדת בקיסרי לכן זה לא רלוונטי.

לקריאה נוספת והעמקה

מינימום חודש וחצי אחרי הניתוח אפשר להתחיל לקיים יחסימין ואז אין מניעה להכנס להריון הכל תלוי במהירות ההחלמה שלך מהניתוח שזזה דבר אישי ויכול לקחת גם 3 חודשים