פורום רפואת אסתטיקה ועור

פורום זה נועד להעניק לקהל מידע מקצועי ונגיש בתחום רפואת העור ובתחום האסתטיקה הרפואית. בתחום רפואת העור - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי תופעות בעור: סיבות נפוצות להיווצרות התופעות, שימוש בתכשירים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמן החלמה משוער וטיפולים מומלצים. בתחום האסתטיקה הרפואית - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי סוגי הטיפולים הקיימים, שילוב טיפולים, ההבדלים בין החומרים הרפואיים המוצעים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמני החלמה משוערים והמלצות כלליות. ד"ר אלה אגוזי-ריינמן , מנהלת הפורום, מומחית לרפואת העור ולטיפולי אסתטיקה, תשמח לייעץ לכם מתוך ידע מקצועי וניסיון רב.
2540 הודעות
1588 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת אסתטיקה ועור

07/09/2018 | 12:05 | מאת: עודד

אני בן 67, בריא ופעיל. לאחרונה צץ בלחיי כתם שנראה כמו כתם-גיל. כיצד ניתן להעלימו?

הדרך הכי יעילה על ידי לייזר מיוחד להעלמת פיגמנט

31/08/2018 | 16:06 | מאת: ריקי

בת22נוטלת קומדין כשנה זקוקה לקומדין לשנים רבות.החלה נשירת שיער משמעותית.האים תיתכןהפסקת הנשירה באופן טבעי?האים מנסיונך נטילת מדללי דם תביא להתקרחות?האים ישנם מדללי דם שאינם גורמים לנשירה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק סיבות נוספות לנשירה כמו רמת מחסני ברזל- פריטין , תבקשי לבצע בדיקת דם ספציפית זו מרופא מטפל. אם הערך נמוך או תקין אך קרוב לגבול הנורמה התחתון מדובר בחסר ברזל. כדאי גם לבדוק רמת ויטמין D ואם היא נמוכה להשלים. קומדין יכול לגרום לאיבוד שיער קל אך לא להתקרחות מלאה. יש מדללי דם חדשים בשוק שלגביהם לא דווח על תופעות בשיער , אך אם את חייבת לקחת דווקא קומדין אז צריך להמשיך

שלום אני סובל ממחלת עור שנקראת AKN - אקנה קלואידילדיס נוכה (דרך ביופסיה שעשיתי) מגיל 16 זה התחיל והתפתח כנראה... אני צעיר בן 25 ללא מחלות בן אדם בריא לגמרי. הבנתי שאין לה תרופה או משחה שתעלים את זה לנצח וזה בעצם לכל החיים. ניסיתי את כל האפשרויות של משחות ותרופה של מינצקולין + ראקוטן לכמה ימים והפסקתי בגלל יובש ובהמלצת הרופא. זה מחלה שיש לי אותה כבר כמעט 10 שנים. פשוט זה מחלה שאין לה פתרון וזה מדאיג כי זה ממש מפריע לי וזה משפיע אליי נפשית במשך שנים רבות (גירודים ופצעים מלאים בדם מוגלתיים פגיעה בזקיקי שיער). האם יש אפשרות לניתוח? (שלא סיפרו לי אליו מומחי עור) כי רוב המומחים נותנים לי משחה כל פעם ולא מתייחסים אליי ואומרים שאין מה לעשות עם המחלה הזו אין פתרון. לגרום לפצעים/צלקות אקנה האלה לייעלם לגמרי? (ראיתי סרטון ביוטיוב על ניתוח שמתקיים בארה"ב) שממש מסירים את זה לגמרי. האם זה אפשרי בישראל? או מישהו שהצליח לפתור את הצלקות אקנה AKN לנצח. ישמח לתגובות.

לקריאה נוספת והעמקה

יש ניתוח שבו כורתים את כל האיזור של ה-AKN וסוגרים או נותנים להחלים ללא תפרים. ניתוח זה אם מצליח מביא לפתרון הבעיה , אך יש בו סיכונים כמו בכל ניתוח - זיהום פצע ניתוחי, בעיות החלמת פצע , הצטלקות קשה. צריך לפנות לכירורג פלסטי

27/08/2018 | 17:00 | מאת: פסים שחורים בציפורניים

בדרך כלל הציפורניים שלי ורודות ויפות. לאחרונה שמתי לב שהציפורן צומחת מחוספס עם פסים שחור מתחת לציפורן. שיפשפתי טוב עם סבון אז בוודאות זה לא לכלוך.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להגיע לרופא עור שיסתכל מה מקור הצבע השחור. לשיפור החיספוס אפשר לנסות אחת ליום נוזל EMTRIX לציפורניים - ניתן להשיג בלי מרשם בבתי מרקחת ברשת סופרפארם . משך הטיפול המומלץ 3 חודשים

25/08/2018 | 21:00 | מאת: שאול.

שלום רב, שמתי לב מזה תקופה (ככל הנראה מאוחר מדי) על קטע שחור יותר בצד הפנימי (מאחורה), באזור הפין, (לפעמים גם שורף קצת, ככל הנראה פטריה או משהו דומה אחר). מן הסתם כמעט כל קיץ בא והולך עניין שפשפות במפשעות אבל מעולם לא בפין. איך נוצרת? והאם תופעה מוכרת? ומה ניתן לעשות (למרוח) בינתיים עד שמגיעים לרופא? תודה מראש על עזרתך!

לקריאה נוספת והעמקה

מתיאור לא ניתן לדעת במה מדובר , צריך לראות . עד הגעה לרופא אפשר למרוח קרם סיקלפאט של AVENE

25/08/2018 | 16:06 | מאת: יעל

שבת שלום וסליחה על ההפרעה, האם אפשרי למרוח משחה אנטיביוטית כמו אפלומיצין ולהוסיף בין לבין קרם החלמה סיקאפלט (של אוון)? האם יש מניעה? המון תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר וגם מומלץ למרוח סיסלפאט הוא תורם להחלמה מהירה של העור

23/08/2018 | 22:00 | מאת: מאיר

ערב טוב מה הכוונה בהיחלשות המערכת החיסונית? האם בבדיקות דם שגרתיות (ספירת דם ומדדי דלקת וכדו') יש רמזים לכך שמערכת החיסון נחלשה, או שזה יכול לקרות גם ללא כל ביטוי בתמונת הדם? (בדיקות הדם אצלי תקינות). ושאלה ספציפית. אחת הסיבות להתפרצות הנגיף שגורם לשלבקת חוגרת, זה מערכת חיסון חלשה. מה זה אומר לגבי בחור בן 43 שמקבל פתאום שלבקת חוגרת? שמשהו במערכת החיסון שלו לא תקין? תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלבקת חוגרת יכולה להופיע לאוו דווקא שכמערכת חיסון חלשה ויכולה להופיע גם בגילאים מוקדמים כמו עשו שלישי ורביעי. הופעת שלבקת חוגרת אצלך משמעותה שהנוגדנים אותם קיבלת למחלה בילדות ירדו עם הזמן וכעת הגיע לרמה שאיפשרה לווירוס להתפרץ , כעת לאחר האירוע רמת הנוגדנים לווירוס שוב עלתה

23/08/2018 | 14:10 | מאת: נשירת שיער

היי ד ר מאיר, אני בת 39. יש לי נשירה כבר מס שנים ותוצאות בדיקות הדם שלי תקינות.אני אחרי 3 לידות כשאת האחרונה ילדתי לפני כשנתיים וחצי..הנשירה לא פסקה וכיום יש לי שיער מאד דליל. רציתי לפנות להייר קליניק אבל אני לא באמת מוצאת עליהם מידע..רציתי לדעת אם כדאי לנסות בהייר קליניק או במקומות אחרים שלא במסגרת קופת החולים...או שרק רופא עור יכול לעזור.. יש לציין שהייתי מספר פעמים אצל רופא עור אבל לא היה שום טיפול כי תוצאות בדיקות הדם תקינות. תודה מראש על תשובתך... גילי

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לך לנסות טיפול PRP ,זה יהיה הפתרון

20/08/2018 | 02:50 | מאת: אביב

יש לי מעט מאוד ממה שנקרא Fordyce Spots על איבר המין בצד אחד (ימין) שקרוב לכיפה ויש גם בבסיס האיבר באופן מלא. מפריע לי שאפשר להרגיש את אותם נקודות במגע ואני מחפש טיפול שיסיר אותם באמצעות לייזר או מחט או כל דבר אחר. ידוע שלי שדבר זה טבעי ונפוץ אך אני מחפש טיפול.

ממצאים כאלה ניתנים להסרה ע"י לייזר

16/08/2018 | 21:37 | מאת: אילן

לפני כחודש התחילו לצאת לי פצעים בעורף ובראש עם כאבים יש לציין שלא נבדקתי אצל רופא

צריך להיבדק . הרבה פעמים אפשר לעזור בבעיה מסוג זה

14/08/2018 | 10:49 | מאת: מאיה

לפני כמה זמן היו לי פצעונים קטנים וכואבים בקרקפת לא טיפלנו בזה וזה נעלם לבד אבל עכשיו יש שם קרחת עגולה מה זה יכול להיות והאם זה מסוכן?

צריך לראות את הממצא , לא ניתן לענות לפי תיאור זה

13/08/2018 | 08:54 | מאת: סופיה

עשיתי ביופסיה עקב פריחה בגב חזה קצת רגלים ידים בטן,אני במעקב אצל ראמטולוג בשל בדיקות דם שיכולו ת להצביע בעתיד על מחלה אוטומונית...תשובה של הביופסיה:"תסנין לימפציטרלי מקוה שרשמתי נכון....עדין ...מה זה אומר התסנין?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תסנין לימפוציטרי אינו אבחנה אלא ממצא המעיד על תהליך דלקתי בעור בו משתתפים תאים לבנים מסוג לימפוציטים . ממצא זה יכול להופיע במחלות עור רבות ואינו ספציפי ולכן אינו עוזר באבחנה. לא בכל המקרים ביופסיה נותנת אבחנה

14/08/2018 | 09:05 | מאת: סופיה

אני במעקב אצל ראמטולוג כשבדיקת דם מראה על דלקת כרונית נדמה חיוביcrp ....LLA ...האם תוצאת הביופסיה מעידה על מחלה אוטומונית,?בשילוב בדיקות הדם?

אם כתוב רק תסנין לימפוציטרי זה לא ממצא שמיוחד למחלה מסוימת אפילו לא בשילוב עם בדיקות דם

ערב טוב! הלכתי לרופא עור בגלל "פצעון" על הרגל שלא עבר. הרופא איבחן דרמטופיברומה (הבנתי מהרופא שזה סוג של גידול שפיר). הרופא אמר שניתן להסיר את הגידול רק על ידי ניתוח, אבל שהניתוח משאיר צלקת גדולה, אז לא כדאי להסיר את הגידול. האם יש דרך להסיר את הגידול שלא על ידי ניתוח? או אפילו רק להשטיח אותו? פשוט הגידול מפריע לי בגילוח הרגליים כי הוא כל פעם נשרט מהסכין גילוח ומדמם (ואז מגרד מאוד וכואב) כי הוא בולט מעל פני העור. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הסרת דרמטופיברומה מתבצעת על ידי ניתוח , לא בהכרח חייבת להישאר צלקת גדולה , תלוי בשיטת הניתוח והתפירה

ניתוח מבחינתי לא בא בחשבון כרגע... קראתי קצת על הנושא והבנתי שקיימת אפשרות להשטיח את הנגע עם חנקן נוזלי או עם לייזר. יש לך במקרה נסיון עם חנקן נוזלי או לייזר על דרמטופיברומה? זה באמת יכול לעזור בהשטחת הנגע? לא אכפת לי שישאר כתם אדום, העיקר שהנגע יהיה בגובה העור.... תודה!

כמו בכל צלקת - אפשר להשטיח בשיטות שאמרת - גם חנקן וגם לייזר או מחט חשמלית. לייזר משיג תוצאות יותר טובות

03/08/2018 | 14:53 | מאת: יואל

שלום רב, גם לפי דעתי גילוח כן יכול להגביר ולעבות יותר את השיער במקומות עדינים כגון הפנים. בשל כך למשל נשים לא מתגלחות (למרות שראיתי כמה בחיי, נראה ממש זיפים של זקן) (וגם פלומות). לא נוהגים בד"כ לגלח בין הגבות או מעל הזקן בגומות ועוד... דגומא לכך, נער מתבגר (לפני צבא בד"כ) שמתגלח, בקושי יש לו זקן (בהיר, עדין, לא מופשט), מתגלח לשיפור וליותר אסטטיות, ובשל כך שזו דרך חיים אולי.. לאחר כמה גילוחים בודדים, נוצר לאותו צעיר, זקן של ממש, קשה, עבה ומלא, לכן חולק איתך, זה לפי נראות ולא לפי המדע הלא מובן... :)

08/08/2018 | 16:30 | מאת: שגיא

צודק בהחלט! הספר שלי החליט לסדר לי בין הגבות ככה פתאום בלי לשאול אותי, והאמת שלא היה לי משהו מיוחד באזור זה, עכשיו גדלו וצמחו לי במקום כמה שערות ארוכות בצורה קיצונית וחבל, כי לא היה לי משהו מיוחד שם. מקווה שלא יקרה אותו הדבר באזור האוזניים, כי גם שם התעסק בלי לשאול אותי. כמובן שהערתי לו על כך (קצת מאוחר מדי).., אבל רק שידע ולשלא יעשה על אחרים שלא מבקשים וחפצים בכך.

13/08/2018 | 21:36 | מאת: אורח

כל מילה - סלע!

לא חייבים להסכים , אבל עמדת המדע - גילוח לא משנה את עובי השיער

שלום אני בת 26 ולאחרונה יצאו לי המון פצעים ממש דומים לאקנה הרופאה רשמה לי קיורטן כמו רקוטאן להתחיל לקחת? או עדיף לייזר וגלי רדיו ?

לקריאה נוספת והעמקה

גלי רדיו לא טיפול מומלץ באקנה פעיל. כדורים ולייזר שניהם באים בחשבון , אבל לכל טיפול יתרונות וחסרונות משלו. יתרונות קיורטן: פותר בעיה של אקנה פעיל חסרונות קיורטן: תפועות לוואי בעיקר יובש בעור , צורך לקחת תקופה ממושכת , צורך לקחת מדי יום - מפריע לשגרת היום , לא מטפל בצלקות ובאודם , רק בנגעים הפעילים. יתרונות לייזר: טיפול קצר ויעיל , מטפל גם בנגעים הפעילים וגם בצלקות האדומות. חסרונות לייזר: יקר , דורש סדרה של 3 טיפולים , כרוך באודם או בצקת בעור מיד אחרי הטיפול. שימי לב שאם את בוחרת לייזר זה צריך להיות לייזר טוב ויעיל לאקנה - בדרך כלל מקבוצת pulsed dye - לייזר שעובד על טכנולוגית דיו. לייזרים מקבוצת IPL פחות יעילים לטיפול באקנה.

01/08/2018 | 11:44 | מאת: Dunya Adam

תודה מאוד עזרת לי דר׳

29/07/2018 | 06:23 | מאת: שלו

יש לי ככל הנראה פטריה בבוהן. הפטריה מכסה בערך שליש משטח הציפורן. האם מנסיונך טיפול בלק לוסריל ודומיו יכול להעלים את הפטריה, או שחבל על הזמן ועדיף לי ישר לקחת כדורים נגד הפטריה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לק לוסריל לא עוזר במצב כזה. או כדורים או לייזר מסוג מסוים שיכול לחסל את הפטרת בטיפול בודד (לא מה שמפרסמים במכונים למיניהם)

לייזר שמחסל את הפטרת בטיפול בודד? נשמע לי לא ממש אמין... קראתי שטיפולי הלייזר שמוצעים במכונים הם שרלטנות וכלל לא עוזרים, אז לאיזה לייזר אתה מתכוון ואיפה אני יכול למצוא מחקרים שתומכים ביעילות של אותו לייזר לחיסול פטרת ציפורניים?

אם נראה לך לא אמין - אל תעשה. לצערינו המכונים הרגילו את הסובלים מפטרת שצריך לבוא עשרות פעמים וזה בגלל שימוש באורך גל שאינו מתאים ואנרגיה שאינה מספיקה לחיסול הפטרת. לקבלת מחקרים והוכחות רבות כולל מחקרים תרשום בגוגול את המילים הבאות: nail fungus q-switched ndyag

יש לי כתם צהוב עם נקודות אדומות הרגיל העליונה האם זה מסוכן או מצריך ללכת לרופא *לא קיבלתי שום מכה באזור זה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור שלך אי אפשר לדעת האם מדובר בשטף דם או במשהו אחר. באופן כללי שטף דם קל יכול להיות עם מספר צבעים כמו אדום , צהוב , סגול - כל הצבעים יכולים להימצא בו זמנית. שטף דם יכול להופיע גם כשלא זוכרים מכה , הוא בדרך כלל נספג ונעלם תוך מספר שבועות . קצב הספיגה תלוי בגודל הממצא.

27/07/2018 | 18:03 | מאת: אלון.

שלום רב, רציתי לשאול ולהרחיב קצת על נושא שנשאל כאן; בקשר לגילוח של שיער החזה והבטן... ולא רק באזורים אלו, האם באמת לפי תשובתך; "שלום , גילוח בניגוד לאמונה רווחת לא גורם לצמיחת יתר של שיער" ונומר לא רק במקומות אלה מקומות עדינים יותר, כגון הפנים, נער צעיר או לצורך העניין בחורה שתגלח את הפנים, אז ללא ספק השיער (אולי לא מהפעם הראשונה), אבל לאחר כמה פעמים השיער העדין והחלש יתחזק ויתעבה ויהפוח לזיפים של זקן, וזה מניסיון. רציתי לשאול אותך באותה מידה, דעתך להוצאת שערות (מכונה) מהאף., עקב העניין המתואר לעיל חושש מזה, ומורט את אותן שערות אחד אחד, (עינוי לא קטן). מה דעתך בנושא? או לחלופין האם ישנו מכשיר מתקדם מיוחד שמורט וכדומה? מצטער מאוד על אורכה של השאלה, אך הייתי מוכרח לפרט שתבין. אודה לך מקרב לב על תשובתך!!!

רק תהליכים המתרחשים בעומק העור יכולים להשפיע על עובי שיער וצמיחתו . גילוח זו פעולה חיצונית שאין לה שום השפעה על עובי השיער. אתה מרגיש כאילו שהשיער מתעבה בגלל שהשיער יותר דק בקצה וכשמגלחים חושפים את החלק העבה יותר. זו אשליה של עיבוי ולא עיבוי אמיתי. אין צורך למרוט את השיער במקום גילוח כי גילוח אינו משפיע על עובי או קצב צמיחת שיער

26/07/2018 | 20:06 | מאת: אנה

היי בדכ אני משתמשת בדאורדורנט של לידי ספיד סטיק. לא מזמן קניתי דאורדורנא אחר של fa לאחר מכן הופיע לי סימן בצבע שחור בחלק העליון של בית שחי ימין ומיד הפסקתי להשתמש. לאחר מכן גם הופיעה פריחה בצבע אדום ועברו שלושה ימים והפריחה רק מחמירה המון אדמומיות בבית שחי ומסביב. התור לרופא עור זה עוד שבוע וחצי ואני מרגישה שאני כבר לא יכולה , קניתי תרחיץ של ד"ר פישר וכדורים ללא מרשם בשם N- אלרגיה. האם זה יכול לעזור לי? מה יכול לבינתיים להרגיע את הפריחה הנוראית הזו??

לקריאה נוספת והעמקה

שם יש לך אפשרות להשיג משרם מרופא משפחה מהיום למחר (הרבה פעמים זה אפשרי) - תוכלי לקחת קרם המכיל סטרואידים מרופא משפחה , זה יריגע את הפריחה. אם אין לך אפשרות כזו - קני בסופרפארם קרם סיקלפאט - CICALFATE או קרם בפנטן סינסידרם .ישקרמים אלה מצויים בכל רשתות ספופראם וניתנים בלי מרשם. מרחי אחד מקרמים אלה פעמיים ביום באיזור הגירוי עד שהבעיה חולפת.

23/07/2018 | 22:54 | מאת: אמי

שלום , בן 45. גיליתי נגע של 7 ממ על 4 ממ. ממוקם מתחת כתף ימין על החזה. מעט מורם וכהה יותר מהעור -חום.כשראיתי לראשונה כך הוא היה בגודל הנל. מוזר שלא שמתי לב לפני, לפחות מול ראי כי זה מול הפנים. יש לי תור לרופא עור לעוד 3 שבועות אך עד אז אני בחרדה נוראית שמא מדובר במשהו מסוכן. אני מודע לכך שלא ניתן לאבחן עפ תמונה אך האם התמונה המצורפת מרמזת על משהו מסוכן, שפיר? אודה לעזרתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

מצרף תמונה

לא ניתן לאבחן נגעים חומים דרך תמונה לכן לא ניתן לתת שום חוות דעת . פנה לרופא עור

שלום, בצעירותי היתה לי אקנה. האקנה עברה אבל השאירה את העור עם נקבוביות מוגדלות, וזה מפריע לי מאוד. האם יש משחה שרופא עור יכול לרשום כדי לשפר את מרקם העור? אני יודעת שניתן למרוח משחת רטין a, אך האם רופא עור יכול לרשום משחה שתעשה באופן חד פעמי פילינג עמוק לפנים ולא תצריך שימוש ממושך ויום יומי (כגון הרטין a שלהבנתי גם גורם לרגישות גבוהה לשמש במשך כל זמן השימוש)? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא קיימת משחה למריחה שתפתור את בעית הנקבוביות/צלקות אקנה. גם מריחת רטין A לתקופה ממושכת ככל שתהיה לא תפתור בעיה זו. לטיפול יש צורך בסדרות של טיפולים משולבים כמו לייזר , מילוי , שיפור מראה העור , פילינג מסוג מסוים. כל אלה ניתנים במרפאות מיוחדות לכך באופן פרטי.

על מה היית ממליץ יותר, על פילינג כימי או על לייזר? מילוי נראה לי פחות רלוונטי לעור שלי (אין צלקות שקועות, אלא בעיקר נקבוביות גדולות, העור נראה כאילו יש בו הרבה חורים קטנים באיזור ה-t)

אם מדברים על טיפול בודד הייתי ממליץ על סדרה של לייזר משייף כגון CO2 . כמובן ששילוב של כמה שיטות יתן את התוצאה המקסימלית

23/07/2018 | 12:52 | מאת: שרון.

שלום רב, יליד 1980, לאחרונה הצטברו על ראשי שערות שיבה, קצת מקדימה ויותר בצדדים. ברצוני לדחות מעט את העניין, וניסיתי לא מעט צבעי שיער שונים (בין השאר הרגילים לגברים, כגון JUST FOR MAN ומשהו דומה של שוורצקופ), (עובד רק לפי ההוראות ולוקח את הזמן בין צביעה לצביעה). אבל לא משנה איזה צבע וחברה מיישם, תמיד-תמיד לאחר מספר ימים (כיומיים שלושה) מופיעים פצעונים מפותחים ודלקתיים עקב הצביעה (מתחיל באדמומיות ועיקצוצים ולאחר מכן הופך לפצעונים, בעיקר סביב הראש). כמו כן מנסה גם צבעים איכותיים ללא אמוניה, חמצן, PPD, לאחרונה אפילו טבעיים כגון צבע חינה לשיער בתוספת מים בלבד, וזה גם קורה, לא משנה מה, פשוט הקרקפת שלי אלרגית לכל צבע שמורח על הראש. הפצעונים מציקים ונשארים איתי לא מעט זמן, לפחות כשבועיים. מה זה יכול להיות?? האם ישנו משהו שכן יכול להמליץ לי לבדוק, חוץ מלא לצבוע? וכמו כן רציתי לשאול מה דעתך על צבע זמני (מחפיפה לחפיפה) כגון מוס או מקציף בשתיפה? תודה מראש!!! וסליחה על החפירה.

לקריאה נוספת והעמקה

הרבה פעמים תכשירים שכתוב עליהם "ללא PPD" כן מכילים PPD או נגזרותיהם , נכון במיוחד לגבי "חינה טבעית" שכן מכילה PPD. כדי לבדוק לאיזה חומר הרגישות צריך להתחיל מבדיקת תבחין טלאי בו מודבקת מדבקה גדולה על הגב עם חומרים רבים. המדבקה מוסרת לאחר מספר ימים , מחפשים בגב איזורים אדומים המעידים על רגישות לאותו חומר שהיה באיזור האודם. מומלץ מראש לעשות סדרה מיוחדת הנקראית סדרת ספרים או סדרת שיער בה בודקים את כל סוגי צבעי השיער. הבדיקה קיימת בסל הבריאות בכל קופות החולים , בגלל הצורך בסדרה הספציפית מומלץ לבצעה במרפאת עור בבתי חולים - שם יש ציוד לסדרות ספציפיות. לאחר שתדע בוודאות מה החומר הגורם לרגישות , תקבל המלצות מדויקות מאילו חומרים להימנע ובאילו להשתמש. אמצעים זמנים הם פתרון טוב עד שתמצא את הסיבה לרגישות

26/07/2018 | 09:56 | מאת: שרוןן.

תשובה נהדרת ומספקת בהחלט! תודה רבה יעשה את כל המלצותיך...!!

23/07/2018 | 02:25 | מאת: שירה פרידמן

שלום, רציתי לשאול מהן האפשרויות להסרת סרח עור שנמצא סמון לפטמה?

לקריאה נוספת והעמקה

הדרך הכי יעילה כריתה עם מספריים מיוחדות לאחר אלחוש. דרכים נוספות: הקפאה , הסרה עם לייזר

23/07/2018 | 03:03 | מאת: שירה פרידמן

והאם כל רופא עור יוכל לבצע פעולה זו?

22/07/2018 | 11:16 | מאת: רינת

היי לפני חודש עברתי טיפול בחומצה הילוארונית לשפה, נוצרו לי גושים ונפיחות באזור, עברנו המסה פעמיים של החומצה , הדבר לא עזר ונותרו גושים ונפיחות בשפה, מה ניתן לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש כמה אפשרויות - 1. המתנה. אם הגושים כתוצאה מחומצה היאלורונית תחול המסה הדרגתית על ידי הנאזימים של הגוף המפרקים באופן טבעי חומצה היאלורונית 2. נסיון הזרקה של חומרים אחרים - זה רלוונטי במקרה בו הגושים כתוצאה מהצטברות תאי דלקת (נקרא גרנולומה) למשל סטרואידים. תפקידם לפרק את הצטברות התאים הלדקתיים.

21/07/2018 | 00:34 | מאת: לילי

כשאני מורטת שיער מעל השפה העליונה נוצרים לי כוויות מהשעווה ולוקח הרבה זמן עד שהן עוברות שאלתי היא מדוע זה קורה ואיך אפשר להימנע מכך?

לקריאה נוספת והעמקה

מריטת השיער גורמת בעור שלך לטראומה ודלקת . זו תכונה יחודית של העור שלך. למניעה מיד לאחר השעווה תנסי להשתמש בקרם החלמה למשך 5 ימים. למשל סיקאלפט, אפשר להשיג ללא מרשם.

29/07/2018 | 15:57 | מאת: לילי

היכן מוצאים את משחת הסיקאלט? לא מצליחה למצוא.

בכל רשתות סופרפארם

ופאת עור ממליצה להזריק לי 3CC של חומצה הילורונית לאזור הפנים והסנטר, כדי ליצור מראה טוב יותר. מה דעתך? האם מדובר בכמות רבה של חומצה הילורנית? חשוב לי לציין כי יש לי עור פנים טוב ומתוח ואני צעיר, אולם אני מעוניין בטיפול משמר.

לקריאה נוספת והעמקה

נפח חומצה היאלורונית המוזרק לעור תלוי בהרבה גורמים , להלן העיקריים: 1. איפה היית רוצה לשפר/לשנות 2. מיקום האיזורים בהם חוסר נפח/קמטים 3. מה גילך 4. מה תקציבך בהתחשב בכל הגורמים האלה כמות כמו 3 מ"ל יכולה להיות מספקת/גדולה או מועטה מדי. תלוי מה רוצים להשיג ותלוי בשיטת ההזרקה. המלצה לנפח החומצה ההיאלורונית יכולה להשתנות מאוד בין רופא לרופא בגלל ריבוי הגורמים ובגלל שכל אחד מתרשם ומעריך את המטופלים בדרך שלו.

08/07/2018 | 08:54 | מאת: כוכבית

שלום! רציתי לדעת: 1. למי אסור לעבור טיפול של הסרת שיער באמצעות אפילציה (בפנים ובכלל) 2. ממה יש להיזהר בעת הטיפול, באילו נגעים/נקודות/פצעים לא לגעת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

באיזורי עור בהם יש דלקת מכל סוג כגון אודם או פצעונים אסור לעשות אפילציה כדי לא להחמיר את המצב. אין הגבלות מיוחדות לגבי נגעים/נקודות וכו'

שלוםרב, האם רוזציאה שאובחנה בין האף לשפה עליונה,עלולה להגיע לעין ולגרום נזקים? באילו פעולות יש לנקוט כדי למנוע זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אכן מדובר ברוזצאה, הצורה השכיחה של המחלה ממוקמת בלחיים ואף. יש וריאציה של רוזצאה שממוקמת בעפעפיים , אבל זה תת סוג נדיר יותר. רוזצאה בחלק אמצעי או תחתון של הפנים לא תתפשט לעיניים.

יש לי פריחה מתחת לנחיר עם נקודות לבנות אדום ומגרד והתפשט גם לסנטר שמתי לימיסיל,פטריון ,לא עוזר ניגשתי לרופאת עור נתנה לי מרשם לקרם לחות AQUA CREAM נשמע לי הזוי ...יש לציין שהתחיל לי כל זה במקביל למריחת רטינול של ד"ר עור....מה דעתך יש קשר לפריחה ומה ייבש את הפריחה ....................................................

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שפיתחת תגובת גירוי לתכשיר הרטינול. מתיאור מילולי לא ניתן לעשות אבחנה. פני שוב לרופא עור.

25/06/2018 | 11:30 | מאת: מיכאל

לאבא שלי (72) יש קרציומה תאי הבסיס (BCC) בגודל גרגיר אפונה, באזור האף משנת 2012. הוא משתמש במשחה Gentatrim, שעד היום היא עזרה, אך לאחרונה אינה עוזרת, ולכן הפצע מדמם מדי פעם. הוא רוצה להשתמש במשחה Dermaden. ברצוני לשאול : 1. מהו ההבדל בין המשחות ? 2. האם המשחה Dermaden בטוחה ויעילה לשימוש וריפוי קרציומה תאי הבסיס (BCC) ? אבא שלי לא יכול לבצע ניתוח להסרת הגידול, מכיוון שהקרדיולוג אוסר עליו להפסיק את נטילת מדללי הדם. קישור לתיאור המשחה Dermaden : http://www.dermaden.co.il/wp-content/uploads/2017/03/Dermaden-Brochure-1-1.pdf בתודה ובברכה מיכאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , המוצר אותו ציינת אינו מרפא BCC , הוא רק נועד לחבישת פצע. ראשית ממליץ להתיעץ עם מנתח מוהס פעם נוספת , כי יש סוגים שונים של מדללי דם שלא את כולם חייבים להפסיק לפני הניתוח. ממליץ גם שהמנתח איתו תתיעצי ידבר עם הקרדיולוג המטפל ויתכן הם יפתרו יחד את הבעיה הזו. שנית - אם ניתוח לא בא בחשבון יש טיפולים אחרים לא ניתוחיים שנמצאו כיעילים בטיפול BCC , למשל הקרנות , תכשירים מקומיים כמו ALDARA , וכן טיפול פוטודימני (PDT) . משחות שנועדו לרפא פצעים לא יהיו יעילות במקרה של BCC

שלום, קניתי בסופרפארם מסיכת פחם מתחממת של קרליין (שמורידים אחרי דקה ואינה מתייבשת על הפנים). לאחר מכן קראתי שמסיכות פחם מתקלפות הן מאוד לא מומלצות ואף יכולות להיות מסוכנות. האם זה נכון? והאם הכוונה גם למוצרי טיפוח לפנים שמכילים פחם ושאינם ״מתקשים״ על העור? (כמו המסיכה שרכשתי, שהיא גם באישור משרד הבריאות). תודה רבה ושבוע נפלא :)

פחם בפני עצמו הוא חומר סופח. משתמשים בו בתעשית הקוסמטיקה , הוא לא גורם נזק. האזהרות עליהם קראת באינטרנט מתיחסות למסכות שאפשר להשיג ברשת , והן ללא כל פיקוח , כך שלמעשה אי אפשר לדעת מה שמים שם. יכולים להיות בהם דבקים וחומרים מגרים. המוצר הספציפי שרכשת נמצא תחת פיקוח ועבר מבחן היפואלרגני דרמטולוגי , כלומר ניסו אותו על קבוצה של מספר אנשים והחומר לא גרם לגירוי. כיוון שכך - אפשר להשתמש במסכה זו.

30/05/2018 | 06:50 | מאת: יוסי

שלום דר. האם גילוח של שיער החזה והבטן יגרום לצמיחה של יותר שיער במקומות האלו ממה שהיה כאשר השיער יגדל?

שלום , גילוח בניגוד לאמונה רווחת לא גורם לצמיחת יתר של שיער

27/05/2018 | 21:28 | מאת: מירה

שלום בערב מרחתי משחת אזומד על הלחיים. למחרת נחשפתי לשמש ללא ידיעה שאסור. כל הלחיים אדומות . זה לא עובר. האם האדמומית תעבור אחרי כמה ימים או שיש חשש שזה ישאר כך? תודה

האדמומיות תעבור, לזירוז ההחלמה מומלץ למרוח קרם לחות

26/05/2018 | 21:45 | מאת: יואב

ד"ר שלום.אני בין 46 לפני יומיים הופיע לי כתם אדום על הזרוע שמאל למעלה ללא גירוד או כאב.מה זה יכול להיות?

26/05/2018 | 21:49 | מאת: יואב

חשוב לציין גודל הכתם 2 ס"מ

כתם אדום בגודל 2 ס"מ יכול לנבוע מתהליך דלקתי, דימום שטחי או התרחבות מקומית של כלי דם בעור. לצורך אבחון מדויק צריך לפנות לרופא עור

25/05/2018 | 21:31 | מאת: אנחל

יכול להיות זה קרה לי מהמגבונים בעבודה שאני תמיד מנקה איתם?וזה בשתי הידיים יש לי את זה

ראה תגובה בהמשך

25/05/2018 | 20:32 | מאת: אנחל

שבוע שעבר הייתי בערך 3ימים בים .לפני שלוש ימים שמתי לב לקילופים באזור הרגליים שנעלמו וביד ימין שלא נעלם ונשאר יכול להיות שזה לא יובש אלה משהו אחר?

25/05/2018 | 21:24 | מאת: אנחל

תמונה

25/05/2018 | 21:33 | מאת: אנחל

יכול להיות זה קרה לי מהמגבונים בעבודה שאני תמיד מנקה איתם?וזה בשתי הידיים יש לי את זה ובטעות פתחתי עוד אשכול תמחק אותו בבקשה

שלום שימוש במגבונים יכול לגרום לתהליך דלקתי בעור. מומלץ לא להשתמש במגבונים באופן קבוע. לניקוי השתמש בסבון , ולהעלמת קילופי העור בקרם לחות למשל XERACALM .

ראה תגובה לשאלתך בהמשך

ראה תגובה לשאלתך בהמשך

10/12/2017 | 11:14 | מאת: פצע מדמם בגיד האשכים

לבעלי יש בעיה שחוזרת וחולפת,תלוי בתדירות יחסי מין.יש אנשים שמקיימים יחסי מין מידי יום,אצלנו אין כזה מצב ביכלל,כי אים ניהייה יותר מ4 פעמים בשבוע ביחד,אז בעלי מרגיש כאבים חזקים בגיד של האשכים ואים נמשיך,אז זה יחמיר ואז ניפצא שם משהוא,והוא קצת מדמם אחרי,יוצא לו טיפות דם מהפין.זה כואב מאוד.היינו אצל רופא שאמר לא להיות ביחד,עד שמיתרפא הפצע.אבל עדיין לא הבנתי למה זה קורה דווקא לבעלי?אנחנו יחסית לעולם ממש לא מישתלוללים ביחסי מין,אותי זה מתסכל מאוד,כי אני אף פעם לא נהינת כמו שצריך.אני ממש מחפשת תשובה למצב.וגם תרופה או משהוא שיכול לרפא את המצב שבעלי יתפקד כמו כל גבר רגיל.

האפשרויות 1. בעיה מכאנית שגורמת לכאב בגלל התכווצות שרירי נרתיק או בגלל בעיה אנטומית אצל הגבר - במקרה זה צריך אבחון על ידי אורולוג או רופא נשים. 2. רגישות העור באיזור הנובעת מחיכוך או מחומציות הנרתיק או שניהם. במקרה זה אפשר לנסת קרם עם מרכיב סטרואידלי חלש . כיוון שזו תרופת מרשם יש צורך לפנות לרופא עור.

04/06/2018 | 17:03 | מאת: לא הבנתי בידיוק

בהמשך לשאלתי,עדיין לא הבנתי את התשובה.הבנתי מבעלי שזהו פצע פנימי ולא חיצוני. אז איך קרם יכול לעזור?

אם זו בעיה עמוק מתחת לעור - קרם לא יכול לעזור , בכל מקרה לא ניתן לתת יעוץ על סמך תיאורי טקסט , ממליץ לגשת ליעוץ ובדיקה אצל אורולוג או רופא עור

שלום וברכה! בזמן האחרון הבעיה היתפרצה שוב.והפעם שאלתי היטב את בעלי איפה הפצע? מיסתבר שעקב מאמץ ביחסי מין,למרות שהתדירות נורמלית יחסית לעולם. העלי מתחיל להרגיש כאבים בביצים,באזור שמיתחבר לגיד וגורם לכאב בגיד. פעם אחרונה מצא שטף דם קטן באזור שגרם לכאבים חזקים,וזה קורה אחרי גמירה. ואים היה מקיים שוב יחסי מין היה כבר פצע שניפתח וגורם לכך שיצאו טיפות דם אחרי שפיכת הזרע. למה?

ולדייק:השטף דם נימצא בביצים האחוריים סמוך לגיד. מה לעשות?

נשמע שזו בעיה בתחום האורולוגי - לפנות למומחה אורולוג

21/11/2017 | 18:25 | מאת: שגב

שלום רב, ד"ר אלה אגוזי ריינמן. בחור בן 35, בעל שיער חום כהה. בשנה האחרונה "בעיקר" השיער מתחיל לאפיר, ניסיתי תכשירים רבים כדי לדחות בכמה שנים את העניין, ללא הצלחה. הכוונה היא מצאתי את הגוונים המתאימים לי, אך כולם ללא יוצא מן הכלל, הדליקו לי את הקרקפת (ובעיקר בצדדים ומאחור), כל מה שניסיתי כגון: צביעה ע"י משכה רגילה+ חמצן// "ג'וסט פור מן" או אותו הדבר של שוורצקופ -ערכה זמנית// משכה ללא אמוניה// אפילו ג'ל מיוחד שצובע באופן זמני -כאשר מורחים. כולם (חוץ מהג'ל שתוך שעה מאז המריחה מציק ומגרד!) תוך יומיים שלושה הצמיחו לי פצעונים גדולים ודלקתיים, שלאחר מכן מתייבשים ונשארים כשבועות שלמים על הקרקפת. האם גורלי נחרץ ואיני יכול לצבוע את השיער, האם הנך מכירה נושא זה? ותוכלי לסייע לי בו? והאם ישנו משהו יותר עדין שתוכלי לייעץ לי להשתמש בו, כגון בשטיפה וכדומה, כל דבר אחר, אפילו שזה לא 100%, לא משנה לי, ברצוני להסתיר את השיבה אפילו אם לא מדובר על 100%. לתשובתך ממתין ומודה מקרב לב.

02/12/2017 | 21:30 | מאת: שגב

לפי בדיקה בנושא, ידוע לי על ירידה במערכת החיסון, כך שזה ככל הנראה קשור לעניין ה-PPD שנמצא בצבע, אבדוק זאת לעומק יותר. במידה וזה אכן יהיה זה לצערי, האם ישנם ערכות/ תכשירים נטולי PPD או משהו "בסגנון" שאת מכירה, אפילו שלא יהיה קבוע, כמו מחפיפה לחפיפה, יותר עדינים ופשוטים, משהו יותר מומלץ וידידותי ,ב"המלצות רופאי עור" :) וכדומה..? כל דבר.. תודה מראש!

שלום רגישות לצבעי שיער יכולה להיטת לppd אך יש גם חומרים נוספים כגון טולואן. אני ממליצה לך לפנות לעשות "תבחיני מטלית " סטנדרטים ולצבעי שיער דרך מרפאת עור שעוסקת בדלקת עור אלרגית ממגע . יש בביח רמבם , בילינסון , איכילוב והדסה . לאחר תוצאות התבחינים תקבל רשימה של חומרים אליהם אתה רגיש

היי שוב, באמת תודה רבה על תגובתך, זמנך, אבל לא מבין מדוע אף אחד לא אומר לי (כולל רופאי קופ"ח), אם ישנו צבע או מגוון או כל דבר אחר ללא ה-PPD, שיוכל לסייע לי, ואוכל להשתמש בו, אפילו ושלא יהיה מושלם. יש או אין?, אם יש מה הוא ואיך ניתן להשיגו בארץ, בחול.. כל מקום אחר..? או שמה אין דבר כזה וגורלי להאפיר מוקדם מהרגיל. שוב תודה מקרב לב!

מה הטיפול בהתקרחות מחלקתית?

לקריאה נוספת והעמקה

יש הרבה סוגים של התקרחות צלקתית , לכל סוג יש את הטיפול המקובל , צריך לאבחן את סוג ההתקרחות על ידי ביופסיה עורית ולפי התוצאות להחליט על טיפול

תוך כמה זמן אמור להיות שיפור בסבוריאה בראש אחרי שימוש של חודש בקטוזול+בטאקורטן ?

שיפור בסבוראה קורה תוך מספר שבועות במידה והתרופות שקיבלת משפיעות. אם לא חלה הטבה צריך לפנות לרופא עור לקבלת טיפול אחר , יש טיפולים רבים לסבוראה ,אך ניתן לדעת מראש איזה יעזור עד שלא מנסים

07/11/2017 | 15:15 | מאת: אוראל

רציתי לשאול גם , מידיי פעם ובעיקר אחריי ניגוב האף נהייה לי בצידיי האף סוג של יובש כזה לבן ואים מגרדים אתזה זה מתפורר כזה אבל חוזר שוב -ממה זה נובע ואיך אפשר למנוע אתזה גם כשמצוננים??

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שיש לך מחלת עור בשם סבוריאה. עליך לפנות לאבחון רופא עור . בינתיים תמרח קרם לחות סבוקלם פעמיים ביום לפחות להקלה

05/11/2017 | 10:04 | מאת: מלי

שלום רב! אני בת 56 ובעקבות גיל המעבר הופיעו לי כתמים חומים רבים ברגליים. לדעתי מתווספים עוד ועוד. שאלתי היא האם ניתן להעלים אותם? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באופי הכתמים. לעיתים ניתן לטשטש בלייזר

03/11/2017 | 10:44 | מאת: אוראל

לפני כמה ימים שמתי לב שביד אחת בין האצבעות נוצר לי קילופי עור וזה לא כואב או מגרד אבל זה לא יפה זה מראה עור מכווץ ומבוגר

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן אקזמה של העור. יש למרוח קרם ידיים לאחר כל שטיפת ידיים ולהמעיט בשטיפת ידיים . במידה וזה לא יספיק יש לפנות לרופא עור להתאמת משחה מתאימה

היי אני בת 22, אני יושנת מספיק שעות שינה ושותה הרבה מיים, יש לי בעיה שניהו לי שקיות שינה מאוד מאוד נפוכות ובולטות מתחת לעין, זה כבר כמה חודשים ככה וזה מאוד בולט. מה הסיבה יכולה להיות ומה יכול להועיל לי? האם עיגולי מלפפון באמת מועילים? והבנתי שתליון תה חם בעין מוריד את הנפיכות.. איך זה הגיוני שמצד אחד משהו חם מוריד ומצד שני אומרים שעדיף קרח או משהו קר בעין כדי להרחיב את הכלי דם באזור..? אשמח למענה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות מתחת לעיניים יכולה להופיע גם בגיל צעיר והגורמים לה לא לגמרי ידועים . יש להתייעץ עם רופא עיניים אוקולופסלט לגבי הטיפול המתאים. שאר הטיפולים שציינת הם טיפולים קוסמטים זמניים

הי, בתקופה האחרונה אני משתמש באלכוהול רפואי 70% כאפטרשייב. הסיבה היא שאני לא רוצה את כל שאר הכימיכלים אלא רק את אלמנט חיטוי העור וחתכים קטנים. ראיתי שיש מספר סוגים של אלכוהול רפואי ואני לא בטוח באיזה מהם עדיף להשתמש, כך שהוא לא יהיה רעיל במגע ישיר עם חתך. למשל Ethanol ו- isopropyl alcohol. https://www.hunker.com/12000188/ethanol-vs-isopropyl-alcohol-to-disinfect אשמח לעוד נקודות לחיוב / לשלילה של שימוש זה. תודה!

שימוש באלכוהול רפואי מכל סוג באופן קבוע מסיר את השכבה השומנית מהעור ויכול להביא לגירוי ויובש עורי ולכן לא מומלץ לשימוש קבוע . חשוב למרוח קרם המכיל מרכיבי לחות לאחר הגילוח

אבל מכיוון שאפטרשייב מכיל אלכוהול, זו לא בדיוק אותה התופעה ? שימוש באפטרשייב באופן קבוע לא יסיר את השכבה השומנית של העור ? איזה מסוגי האלכוהול נחשב רעיל לשימוש חיצוני, Ethanol או isopropyl alcohol?

26/10/2017 | 20:17 | מאת: חסוי

היי, יש לי בחודשים האחרונים המון פצעים בגב. לאחרונה הפצעים התפשטו גם לאיזור הישבן והידיים. הייתי אצל רופא עור שאמר שמדובר בפוליקוליטיס. הוא הביא לי אנטיביוטיקה בשם מינוציקלין ומשחה בשם דואכ למשך חודשיים!! יש לי כמה שאלות: 1)האם באמת יש צורך בחודשיים של אנטיביוטיקה? 2) האם אחרי החודשיים יכול להיות שהחיידקים יחזרו, ויותר גרוע מזה, יפתחו עמידות? 3)מה הפתרון המומלץ למצב כזה? 4)האם החיידקים יכולים להגיע לקרקפת? 5)אילו חלופות אנטיביוטיות יש חוץ ממינוציקלין שיש לו תופעות לוואי יחסית קשות? 6)האם פתרונות לייזר למיניהם יכולים לעזור טוב יותר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

פוליקוליטיס או אקנה זוהי תוםעה שבהחלט יכולה להתפשט גם לקרקפת .הסיבה אינה רק זיהום חיידקי אלא גם קשורה לתהליך דלקתי ולכן בדרך כלל יש צורך בטיפול ממושך באנטיביוטיקה כמו מינוציקלין או דוקסילין . לעיתים טיפול של 3-5 חודשים. מינוציקלין היא גם אנטי דלקתית .

שלום רב. אני חודשיים אחרי לידה ושמתי לב שהתחיל לי ריח של זיעה מבית השחי שלא היה לפני ההריון. ברור שאין עניין של הגיינה וגם אני שמה דאורדורנט כמובן. אני מניחה שזה חלק מההורמונים של אחרי הלידה (אגב, לא מניקה). האם זה יחלוף עם הזמן או שמצריך בדיקה? ואם כן האם צריך רופא עור/נשים/משפחה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן שקשור לשינויים ההורמונלים . מומלץ לחכות 3 חודשים מהלידה ואם עדיין לא חולף לפנות לבירור רופא עור . בינתיים ממליצה לך להשתמש בתכשיר אנטיפרספירנט ולא בדאודורנט רגיל

שלום, האם ישנה סבירות להדבק מפטרת ממשטח יבש שנגע בו איבר נגוע לזמן קצר (החזקה,נגיעה,הזזה וכו') לפני תקופה רבה כדוגמאת כסאות,בגדים וכל היוצא בזה.. ?

תמיד ישנו סיכוי להדבקות בפטרת אך הסיכוי להדבקות ממגע קצר היא נמוכה . הנטייה להדבקות הינה גם נטייה גנטית

08/10/2017 | 00:03 | מאת: ליאור

אני לוקחת דוקסילין לשם טיפול באקנה מזה מספר שבועות. האם יש מניעה לעשות קעקוע בזמן הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה

06/10/2017 | 15:34 | מאת: פריחה בקעקוע וטיפול

פריחה בקעקוע ורצון לדעת האם מחלים או מחמיר דיון מתוך פורום פצעים קשי ריפוי פריחה בקעקוע ורצון לדעת האם מחלים או מחמיר 15:09 06/10/2017 | מאת פריחה בקעקוע וטיפול שלום, לפני שבועיים עשיתי קעקוע על שוק שמאל והוא דיי גדול, לא שזה כזה משנה.. עשיתי אצל מישהו מוסמך והכל היה סטרילי. לפני כמה ימים התחילו להופיע נקודות אדומות קטנות על המסגרת של הקעקוע וזה התגבר בקצב משמעותי. הנקודות גירדו והתנפחו מעט, הלכתי לביקור רופא ושם הרופא אמר שזה ככל הנראה זיהום והוא נתן לי אנטיביוטיקה פעמיים ביום למשך שבוע. אני לוקח את האנטיביוטיקה כבר כמה ימים ושם בפנטן פלוס כמה פעמים ביום, הנפיחות ירדה וזה הרבה פחות מגרד אבל עדיין ממשיכה לי אדמומיות בעור בקצב איטי על שאר הקעקוע...אני לא יודע להגיד אם זה מחלים או מחמיר...אין יותר נפיחות והאזור האדמומי לא חם כמו שהיה בהתחלה אבל הקעקוע נהיה אדום בעוד חלקים... אני חייל וככל הנראה מה שגרם לזה זה המכנס הצבאי, ההזעה במהלך התפקיד וחוסר ההקפדה על מריחת המשחה באופן קבוע.. בנוסף יש לי אורטיקריה כרונית שאני מטבל בה באמצעות כדורים(טלפסט). רציתי לדעת אם זה מחמיר או משתפר ואם אני עושה את הטיפול הנכון כדי שכל הסיפור הזה יעבור. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

פריחה באיזור קעקוע יכולה להיות ממספר גורמים 1. תגובה של אורטיקריה 2.תגובה של דלקת עור מצבעי הקעקוע 3. זיהום . עליך לגשת לרופא עור לביצוע איבחון מדוייק של התופעה והתאמת טיפול מתאים