צלקת כתוצאה משריטה- עזרה

דיון מתוך פורום  רפואת אסתטיקה ועור

21/09/2018 | 11:05 | מאת: אור

שלום רב ד"ר, לפני 3 חודשים אחותי הגדולה שרטה אותי שריטה עמוקה עם הציפורניים שלה על בית החזה. לאחר חודש התחלתי למרוח קלו-קוט בהמלצת רופא עור מומחה שאמר שהוא מאמין שבעוד כשנה הצלקת כמעט ולא תראה לעין. לאחר מכן הייתי אצל רופא עור מומחה אחר על מנת לקבל חוות דעת שנייה כיוון שעברו 3 חודשים ואני לא מצליחה לראות שיפור בצלקת ולא רואה שהקלו קןט השפיע (לאחר חודשיים שימוש). הרופא הזה הסתכל על הצלקת ואמר שקודם כל קלו-קוט לא יעזור לי כיוון שהוא עוזר רק להשטחת צלקות מוגבהות, ושנית הוא אמר לי שלא יהיה שיפור בצלקת והיא תשאר בדיוק כמו שהיא נראת עכשיו לכל החיים. בנוסף הוא ציין שרק לאחוז מועט מהאוכולוסייה יש שינוי בצלקת שתהפוך דומה לצבע לגוון העור וזה הסיכוי היחיד שיש לי לשיפור הצלקת אבל שהוא לא מאמין כי זה כמעט ולא קורה. לאיזה רופא אני אמורה להקשיב? שניהם מומחים ואיך שעם דעות כל כך מנוגדות שאחד אומר לי שהצלקת תשאר ככה לעולם והשני אומר שכמעט ולא יראו אותה? זה נכון מה שהרופא השני אמר בנוגע לקלו-קוט ובנוגע לכך שהשיפור היחיד שיכול להיות יכול לנבוע מהצבע וכמעט וזה לא קורה? למה הרופא הראשון חושב שזה כמעט יעלם עוד שנה אם זה לא משתפר בכלל כבר 3 חודשים? אני מתוסכלת בבקשה אשמח לשמוע את דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה
21/09/2018 | 13:21 | מאת: אור

שכחתי לציין כי הצלקת בהירה בהרבה מצבע העור ממש בצבע לבן (לא מצליחה להעלות תמונה- נראה כמו צלקת מציפורניים של חיה, יחסית עבה לצלקת שנוצרה משריטה)

קלו-קוט מביא לשיפור קל בלבד. אם כבר נוצרה צלקת בולטת , רוב הסיכויים שהיא תישאר ושינוי הצבע לא יתרום להיותה פחות בולטת. הדרך היחידה להשטיחה היא על ידי שילוב של טיפולי לייזר והזרקת חומרים המשטיחים את הצלקת במכשיר מיוחד המפזר את התרופה באופן אחיד בתוך הצלקת. מדובר בסדרת טיפולים אחת לחודש , ניתן להגיע לטשטוש של כ-80% מהצלקת. טיפולים הנ"ל אינם בקופת חולים וניתנים בפרטי. בקופת חולים ניתן לקבל הזרקת סטרואידים לנגע , אך טיפול זה בדרך כלל עם יעילות פחותה

10/10/2018 | 09:29 | מאת: אור

אוליי לא הסברתי את עצמי נכון כו שלא הבנתי אותך נכון. הצלקת לא מוגבהת. הצלקת שטוחה. הכוונה לצלקת בולטת היא שהצלקת בהירה מאוד ולכן היא בולטת לעין. עברו ארבעה חודשים מה לעשות?

אם הצלקת שטוחה אפשר לנסות טיפול ברטיות סיליקון , זה יכול לטשטש אותה יותר טוב מקלו-קוט. דוגמא ליריעה כזו - SCARBAN . שוב חוזר על מה שאמרתי לגבי טיפולי לייזר אותו עיקרון גם לגבי צלקת שטוחה

23/11/2018 | 22:12 | מאת: אור

הייתי אצל ד"ר ארצי ונאמר לי שטיפולי לייזר לא יעזרו כיוון שהצלקת לבנה. הוא אמר שאפשר לעשות רק קעקוע רפואי. מה דעתך?

מנהל פורום רפואת אסתטיקה ועור