פורום פודיאטריה

כפות רגלינו הן איבר חשוב אך לא מוערך מספיק, אנו נזכרים בו כשמשהו מתחיל להפריע או להכאיב. אנו נועלים אותן בנעליים שלא תמיד מתאימים, ופתאום כואב העקב, כרית כף הרגל או העצם בצד והיבלת. מיפים אותן לפעמים קצת יותר מידי ואז מתחילים לגלות אורחים חדשים כמו פטרת, וירוס, ציפורן חודרנית ועוד. פורום פודיאטריה הוא כאן על מנת לענות על כל שאלה שיש לכם בנוגע לבעיה בכף רגל עור, ציפורניים, מדרסים, שינויים בעצמות ועוד.
62 הודעות
59 תשובות מומחה

מנהל פורום פודיאטריה

16/01/2018 | 09:24 | מאת: דינה

לאמא שלי יש הלוקס ואלגוס ואני חוששת שגם לי מתחיל אני בת 45, בריאה נועלת נעלים טובות ויקרות, יש לי ממה לחשוש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הלוקס ואלגוס הינו תהליך ארוך שלוקח שנים עד שהוא מגיע למצבו הסופי הבעייתי, בשלבים התחלתיים אנו פוגשים את חוסר האסתטיות בשלב ראשון ויכול גם להווצר מצב של חוסר נוחות בהנעלה, גם היא יקרה ואורתופדית. אם את חוששת שהמצב מתדרדר או שמתחילים לך כאבים, יש תרגיל פיזיותרפי נפלא שיכול לעזור המון, שימי גומיה על שתי בהונות כשכפות רגלייך על הקרקע, והרחיקי ביניהן (צ'ארלי צ'אפלין) החזיקי 10-15 שניות וחיזרי, סה"כ 5 דק' כל יום. מאוד עוזר ומחזיר עם הזמן והתמדה את הבוהן כמעט למצב ישר חזרה. כמובן שיש מקום גם למדרס אבל זה ע"פ שיקול וע"פ ממצאים בבדיקה ביומכנית שעושה פודיאטר או אורתופד. כמובן שאת מוזמנת להמשך ייעוץ במידה ותרצי 03-6731240. בברכה, קרולין צמח פודיאטרית BSc(Hons) Senior Consultant

14/01/2018 | 08:19 | מאת: "

שלום בשתי הרגליים יש יבלת בין האצבע הקטנה לשניה. עד היום טיפלתי באמצעות פדיקור אבל הכאבים לא עוברים. קיבלתי חוות דעת שיש לעשות ניתוח מכיון שהיבלות נוצרות בגלל מבנה כף הרגל הגורם ללחץ. האם ידוע על טיפול אחר שאינו מצריך ניתוח.ואחרי כמה זמן אפשר לחזור להליכה רגילה וריצה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יבלת יכולה להופיע ממספר סיבות, לחץ בין עצם לעצם, לחץ בין עצם לנעל ולחץ חיצוני. בין בהונות כף רגל בייחוד בין בוהן 4 5 היבלות מפריעות וכואבות בייחוד בחורף כשהנעליים סגורות לוחצות בגלל גרב ו/או צרות. בשלב ראשון צריך לבדוק ממתי היבלת הזו, אולי זה קשור לארוע חד פעמי בו נעלת נעל מעט לוחצת ולאט לאט מאז החלה יבלת להווצר, יכול להיות שזה כבר שנים, ויכול להיות שזה קשור בשינוי מבנה עצמות. בשלב שני יש להוציא משורש את היבלת ולחזור אחרי חודשיים ולראות האם חזרה היבלת או לא. אם כן ויש כאבים ניתן לשלוח לצילום לראות אם יש גורם גרמי לצמיחה חוזרת ואפשר גם לנסות ולמצוא פתרונות קונסרבטיביים, כך שהצמיחה לא תחזור או תגדל בקצב איטי. בכל מקרה ממליצה על חוות דעת מומחה, את מוזמנת ליצור קשר במרפאתי 03-6731240, או במרפאה פודיאטרית אחרת, ניתן כמובן להיוועץ גם עם אורתופד מומחה כף רגל. בהצלחה, קרולין צמח פודיאטרית BSc (Hons) Senior Consultant

07/01/2018 | 15:22 | מאת: יי

שלום בשתי הרגליים יש יבלת בין האצבע הקטנה לשניה. עד היום טיפלתי באמצעות פדיקור אבל הכאבים לא עוברים. קיבלתי חוות דעת שיש לעשות ניתוח מכיון שהיבלות נוצרות בגלל מבנה כף הרגל הגורם ללחץ. האם ידוע על טיפול אחר שאינו מצריך ניתוח.ואחרי כמה זמן אפשר לחזור להליכה רגילה וריצה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יבלת בין בהונות אכן יכולה להיווצר מעצם קטנה הנקראת אוסטאופיט וניתן לטפל כירורגית, החלמה היא מספר שבועות בערך 3-4. אבל יש עוד דרכים לטפל לפני אם לא מעוניינים בניתוח. הכל תלוי במיקום המדויק ובגודל היבלת. במידה ותרצי להתייעץ איתי ולהראות לי כמובן הנה מספר הטלפון של המרפאה 03-6731240. בהצלחה, קרולין צמח פודיאטרית B.Sc(Hons)Senior Consultant Podiatrist

04/01/2018 | 06:42 | מאת: תום

שלום אני רץ מרתונים ומתאמן כמעט כל יום, לאחרונה החלו כאבים חזקים בכף הרגל ובשוק, מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אדם שאקטיבי וספורטיבי במשך השבוע שלא מקשיב לגופו יכול לייצר שברי מאמץ הדורשים מנוחה אולי טיפול אנטי דלקתי לתקופה מסוימת. יתכן שזו דלקת בפסיה פלנטרית ומדרסים הם המפתח יחד עם תרגילי פיזיותרפיה להקלת הסימפטומים. גם השוק יתכן וסובל מקיצור בגלל שאין מספיק מתיחות נכונות ומאמץ רב עם נעל לא מתאימה. אבחון נכון והכוונה יכול בהחלט לעזור ולפתור את בעיית הכאבים.

31/12/2017 | 07:40 | מאת: אלה

שלום כואב לי העקב כבר כמה חודשים בייחוד בבוקר כשאני קם משינה, מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב בעקב כפי שאתה מתאר מתאים לדורבן. דורבן צומח בעקב בדרך כלל מסיבות הקשורות במאמץ, פלטפוס, הנעלה בלויה, עליה או ירידה במשקל. ישנן דרכים רבות לטפל בדורבן כולל מדרסים, תרגילי פיזיותרפיה, קורטיזון, גלי הלם ועוד. ניתן גם לשלב שני טיפולים או שלושה על מנת למקסם את הטיפול ולקבל תוצאות מהירות.

26/12/2017 | 08:40 | מאת: נעמי

אני סובלת שנים מציפורן חודרנית הפדיקוריסטית שלי מטפלת כל חודש וזה לא עובר, טיפלתי גם אצל כירורג וזה לא עובר לי מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול המומלץ לציפורן חודרנית שחוזרת על עצמה זה טיפול חד פעמי עם פנול שהיום נחשב למספר אחד בטיפולים לציפורן חודרנית. טיפול כירורגי תחת הרדמה מקומית אשר מנטרל את צמיחת הציפורן בצד הבעייתי אחת ולתמיד. ישנה אפשרות נוספת של טיפול ללא הרדמה באורתוגריפ (ORTOGRIP) בה מתכת עדינה יושבת בציידי הציפורן ומרימה אותה מהפינות ולאט לאט מחזירה אותה למסלולה הקודם לפני שהפכה לחודרנית.

22/08/2018 | 19:39 | מאת: ורד

אני עברתי טיפול בלייזר וזה הפתרון האולטימטיבי

25/12/2017 | 05:50 | מאת: מירי

קיבלתי מכה בציפורן לפני כמה חודשים והציפורן שינתה צבע ונראית מוזר ובדרך ליפול, מה זה יכול להיות? האם היא תצמח נורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

מצב כזה מוגדר כציפורן טראומתית, כזו שעברה חבלה וכתוצאה עברה שינוי. שינוי בציפורן יכול להיות בצבע, אופן צמיחת הציפורן, צמיחה איטית יותר של ציפורן, עיבוי ציפורן, ציפורן על ציפורן, נשירת ציפורן ועוד. בחלק מהמקרים יש צורך בהתערבות טיפולית בגלל כאב שמלווה אותנו או על מנת לאפשר צמיחה תקינה יותר של ציפורן. בחלק מהמקרים אין צורך להתערב, פשוט להניח לציפורן לצמוח בזמן שלה ולחכות שדברים יסתדרו באופן טבעי. לפעמים יש צורך במשחות לסייע בתופעות הקשורות למקרה כמו פטרת, דלקת ועוד. צמיחת הציפורן איננה אחידה אצל כולם, תקינות צמיחתה החדשה תלויה בעוצמת הטראומה.

21/12/2017 | 13:29 | מאת: עמית

לבן שלי יש נקודה שחורה בכף הרגל שלאחרונה החלה ממש לכאוב לו, ניסיתי לגרד אותה בבית אבל היא לא משתנה, מה זה?

נראה כי בנך סובל מיבלת ויראלית, וירוס שניתן להדבק באופן ישיר במגע של כף רגל חשופה עם קרקע לחה כגון: משטח מזרון, בריכה, חוג, פדיקור ועוד. הוירוס הלא מטופל גדל ולוחץ ולכן בדריכה יש כאבים. טיפול ביבלת ויראלית משתנה ויכולה לעבור עם טיפול במשחות ספציפיות, חנקן ועוד.

19/12/2017 | 17:10 | מאת: ניתוח לייזר ציפורן חודרנית

שלום רב, עברתי ניתוח לייזר להוצאת ציפורן חודרנית. אני חובשת את המקום מידי יום ומורחת אנטיביוטיקה. אין הפרשות אך עדיין יש כאב במגע. תוכלי לומר לי פחות או יותר כמה זמן לוקח עד שהכאב עובר לגמריי? תודה

14/12/2017 | 11:03 | מאת: ניצן

נראה לי שיש לי פטרת בציפורן, השתמשתי בשמן עץ התה ועוד כל מיני תכשירים שהמליצו לי, ואין שינוי, מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

פטרת הינה בעיה נפוצה בציפורניים וכפות רגליים, ניתן להדבק ע"י גורם משני כלומר פדיקור, בבריכה מזרן פעילות וכדומה. או ע"י יצירת תנאים מתאימים; הזעה, חוסר היגיינה, מערכת חיסונית חלשה ועוד. הדבר הראשון שחשוב לעשות זה בדיקה מיקולוגית, בדיקה זו מאפשרת לאבחן בצורה מדויקת את סוג הפטרייה, ולהטות טיפול מותאם ע"פ תוצאה הבדיקה המיקולוגית. כל תכשיר או טיפול אינם יעילים מבלי לתת אבחון מדויק בהתחלה. קיימת האפשרות גם כי מה שנראה פטרת כלל אינו וזו ציפורן עם טראומה או חוסר בחמצן שיוצר עיבוי ושינוי צבע, פסוריאזיס ועוד.

12/12/2017 | 14:26 | מאת: רוית

יש לי כבר הרבה זמן יבלת פנימית כואבת באצבע הקטנה ברגל , טיפלתי אצל פדיקוריסטית ורופא עור נתן לי משחה וגם שרף עם חנקן וזה לא עובר לי, מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

יבלת מופיעה כתוצאה מלחץ, עצם שלוחצת על עצם, עצם שלוחצת על נעל, לחץ כזה לאורך זמן יוצר תגובת הגנה של הגוף שמייצר נקודת עור קשה שמתגבש לצורת יהלום, זו היבלת. על מנת לטפל בצורה עמוקה וסופית בנושא יש ראשית צורך לאבחן מה הסיבה להופעת היבלת וע"פ הממצאים לתת טיפול מתאים ובכך היבלת תחלוף. כמובן שיבלת בכף רגל מתנהגת באותה צורה.

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום "פודיאטריה". גלישה פורייה, צוות האתר