נגישות
נגישות

פורום רפואת שיניים ממוחשבת/דיגיטלית

עם ההתקדמות הטכנולוגית בעשור האחרון ברפואת השיניים, התפתחו שיטות חדשות לתכנון ולבניית השיקום, אשר מעניקה טיפול מינימליסטי, מדויק ואסתטי ככל הניתן. אחת השיטות היא ביצוע עבודות שיקומיות כגון השתלה ממוחשבת, מבנה לשתל, כתרים חלקיים או מלאים , כתר לשן אחרי טיפול שורש ללא צורך במבנה יצוק, גשר של עד 4 יחידות . בעזרת הטכנולוגיה החדשנית אפשר לייצר כתר קבוע, לוותר על חומרי מטבע ואפילו על כתר זמני, כלומר המטופל מקבל כתר קבוע באיכות הגבוהה ביותר והכל בביקור אחד בלבד (single visit Dentistry).
36 הודעות
35 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיניים ממוחשבת/דיגיטלית

10/06/2019 | 09:30 | מאת: ליהי

שלום אני צריכה לעבור טיפול שורש ומבנה, האם רפואת שיניים ממוחשבת יכולה להקל על התהליך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לליהי שלום רב, כן, אבל חשוב גם לדעת שיש כל מני שיטות לטיפול שורש. יש טיפול שורש ידני שהוא טיפול בסיסי ויש טיפול שורש מכני, איכותי יותר שמצרך ציוד מתקדם. בעזרת ציוד זה אפשר להרחיב את תעלות השן בצורה אפקטיבית יותר, בעזרת פוצרים מיוחדים ואפילו אפשר גם למדוד בדיוק מה הוא אורך התעלה, מה שמשפר משמעותית את הצלחת טיפול השורש. לטיפול השורש לפעמיים צריך 2-3 פגישות, זה תלוי במצב הדלקתי של השן. אם השן עששתית מאוד אז לפעמיים צריך לבנות את השן (מבנה זה נעשה מקומפוזיט מיוחד והוא נעשה לפני שמתחילים טיפול השורש) אחרי 3-4 חודשים ולפני השיקום הסופי, עושים בדיקה קלינית לשן אך גם רדיולוגית ובודקים אם הטיפול הצליח. אם טיפול השורש כן הצליח אז מתחילים עם השיקום הסופי לשן. זה תלוי במצב השן ויציבותו. כיום יש אפשר לשקם את השן בעזרת רפואת השיניים הדיגיטלית, אפילו לוותר על המבנה (מבנה זה הוא אחרי סיום טיפול השורש) ולשקם את השן בעזרת כתר אנדודונטי דיגיטלי מתקדם, כל זה בפגישה אחת בלבד, ללא חומרי מטבע וללא כתר זמני. בהצלחה, דר עזאת דאהר

13/07/2013 | 23:15 | מאת: ליטל

מה עדיף לעשות השתלת שיניים בשלושה ימים או השטיה הארוכה יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה שלך כללית ויש לדון בכל מקרה לגופו. באופן כללי השיטה הארוכה תביא לרוב לתוצאות ארוכות טווח טובות יותר.

09/07/2013 | 15:33 | מאת: רון

שלום נכנסתי לאתר שלך דרך הפורום ואני מעוניין לקבוע תור לפגישה, הבעיה היא שאני חייל ואני יוצא רק עוד שבועיים אוכל להיות איתך בקשר?

רון שלום, אתה יכול ליצור איתי קשר במייל הבא: emichaeli@barzi.health.gov.il.

09/07/2013 | 15:32 | מאת: טליה

שלום ד"ר מיכאלי, חטפתי מכה ויש לי שן אחת למעלה שהיא נשברה לי קצת היא לא שלמה, והיא השחירה קצת ולפעמים יורד לי ממנה דם האם צריך לעשות עקירה? טליה

קשה לענות ללא בדיקה אך יש לבדוק אפשרות לביצוע טיפול שורש וכתר

09/07/2013 | 15:29 | מאת: שיר

דר מיכאלי שלום, האם ניתן לבצע השתלת שיניים כאשר יש נסיגת חניכיים? האם ההשתלה של השיניים היא לכל החיים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע שתלים במטופלים הסובלים ממחלת חניכיים אך יש לוודה שעברו קודם לכן טיפול חניכיים ובעת ההשתלה אין דלקת חניכיים פעילה. השתלים בדומה לשיניים אינם לכל החיים ובממוצע שורדים כעשר שנים.

02/07/2013 | 10:52 | מאת: רן

האם אתה מבצע צילום ct מיוחד לפני השתלה ממוחשבת או שמדובר בצילום רגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

צילום ה CT מבוצע כרגיל ובתיאום עם המכון הקובץ הדיגיטלי של הצילום נשלח לחברה שמייצרת את ההדמיה התלת מימדית מתוך נתוני ה CT.

02/07/2013 | 10:50 | מאת: דן

שלום רב. אני עברתי שתי השתלות שיניים. שתל אחד מתוך 2 בסוף לא נקלט והרופא עקר אותו. האם המרפאה חייבת להתקין לי שתל חוזר בלי לדרוש תשלום נוסף? דן

לקריאה נוספת והעמקה

במקרה כזה מקובל לבצע שתל חוזר ללא חיוב

02/07/2013 | 10:48 | מאת: עופר

לפני כשלושה חודשים עקרו לי שן ומיד שמו שתל ובורג. בביקורת של הרופא על מנת להתאים מבנה וכתר הרופא לחץ על הניכיים די בחוזקה ואני כבר כמה ימים סובלת מכאב באיזור. לשם מה הלחיצות על החניכיים סביב השתל? והכאב הזה יאפשר את המשך השיקום?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עופר, אם הכאב בחניכיים נמשך יש לשקול את החלפת המיבנה.

04/06/2013 | 22:28 | מאת: סורה

שלום וברכה, האם כל מבנה מתאים לשתל. אסביר את עצמי . האם ניתן לבצי שתל אצל רופא מסויים ואת המבנה במקום אחר. לתשובתכם אודה,

סורה שלום, אין מניעה לבצע מיבנה ע"י רופא אחר אם כי מומלץ שהמבנה יהייה מאותו הסוג של השתל הינו מיוצר ע"י אותה חברה.

16/05/2013 | 11:57 | מאת: מתעניין

ד"ר מיכאלי שלום רב קראתי בעיון כי הפורום עוסק באנדוסוקופיות בתחום רפואת השיניים וכי אתה מבצע אותם במרפאתך. אשמח באם תוכל להרחיב בנושא , אילו טיפולים מתבצעים בגישה אנדוסקופית ? ומה היתרון בגישה זו בתחום רפואת השיניים על גישות אחרות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כפי שקראתה האנדוסקופ הוא למעשה מיקרוסקןופ בצורת סיב אופטי ברוחב של כמ"מ שניתן להשתמש בו בניתוחים כירורגיים בחלל הפה. בצורה זו ניתן לצפות באתר הניתוחי בצורה ישירה דבר המונע את המצב בוהניתוחים מבוצעים ללא בקרה וולא צפייה ישירה כך שחוסר הוודאות בטיפול כמו גם רמת בטיחותו נפגעים. בעזרת האנדוסקופ ניתן לבצע השתלות בצורה מבוקרת ובטוחה יותר. בנוסף ניתן לבצע ניתוחים של הרמת סינוס באתר ההשתלה ללא צורך בחדירה נרחבת וטראומטית לסינוס כך שההחלמה קלה ומהירה ללא הנפיחות המשמעותית המתלווה לניתוחי הרמת הסינוס בשיטה הרגילה.

02/05/2013 | 23:14 | מאת: חדווה

קיבלתי הצעת מחיר לטיפול - רגנרציה מודרכת של העצם וגם השתלת עצם עצמית. מה ההבדל בין השניים?? מהו פיזיוגרפט ג'ל?

לקריאה נוספת והעמקה

חדווה שלום, במצבים של חסר בנפח העצם סביב אתר ההשתלה ניתן לבצע טיפול להשלמת נפח העצם החסר. טיפול זה נקרא רגנרציית (או בניית) עצם מודרכת. בטיפול זה משתמשים בעצם שנלקחת מהמטופל עצמו ולעיתים הדבר מצריך ניתוח באזור נוסף וזה החיסרון בשיטה זו.במקרים אחרים ניתן להשתמש בעצם בצורות שונות אבקה גרגירים או ג'ל שעובדה במעבדה וזו לרב עצם ממקור של אדם אחר או בע"ח. בשני המיקרים העצם המושתלת עוברת איחוי ביולוגי עם עצם הלסת באתר ההשתלה וכך מושלם נפח העצם החסר. פזיוגרפט ג/ל הינו אחד מתחליפי העצם סינטטי שעובד במעבדה ומשמש לניתוחים לבניית עצם.

09/02/2013 | 12:21 | מאת: שואלתת

היי, רציתי לדעת האם כתר זירקוניה הכוונה כתר שהבסיס שלו גם חרסינה או שמדובר בחומר אחר?ואם כן, איך אפשר להבדיל בין כתר חרסינה לבין הזירקוניה?תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לשואלת, כתר זירקוניה הוא כתר שהבסיס שלו (החלק הפנימי של הכתר) הוא כפי שציינת מזירקוניה, שהיא חרסינה מחוזקת ובצבע לבן. כתרי חרסינה יהיו לרוב עם בסיס מתכתי שהצבע הפנימי שלהם אפור. מסיבה זו לרוב האסטטיקה המתקבלת בכיתרי זירקוניה תהייה טובה יותר, אך הדבר תלוי גם בפרמטרים נוספים כמו מיומנות הטכנאי ועוד...

20/01/2013 | 15:37 | מאת: יורם

שלום, הנני תושב ראשלצ, נשארולי 3 שיניים, מה הטיפול המוזל ביותר כדי לחדש את מערכת שיני ובאיזור מגורי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יורם, הטיפול הזול ביותר הוא לבצע זוג תותבות. אין באפשרותי להמליץ על מרפאה באזור מגורך.

14/01/2013 | 14:59 | מאת: לני

שלום רב, יש לי גשר חדש בלסת עליונה.בחלק מהשיניים בוצעו שתלים ויש מקומות בהם חסרה שן. הורכבו כבר הכתרים הקבועים, ובמקומות בהם יש חוסר שן, קיים מרווח בין הכתר לחניכיים. חוץ מזה שאסטתית זה לא יפה לטעמי, השאלה היא אם זה לא עלול ליצור מצב של כניסת אוכל ודלקת גם אם תחזוקת הניקיון היא טובה. לפי הרופא, המרווח דווקא חיוני כדי לנקות הטב, ולטענתו, אם הכתר יישב בדיוק על החניכיים יווצר לחץ וגירוי ודווקא זה עלול לעשות דלקת. אשמח לשמוע חוות דעתך בנושא. תודה מראש

שלום לני, באופן עקרוני רופא השיניים שלך צודק. במקרה של ספק ממליץ לך לפנות לקבלת חוות דעת נוספת

רופא שלי רוצה לשים גשר אחד מחובר על 11 שתלים צמודים ששתלו לי. אני מעדיף לחלק ל 2 או 3 קבוצות משתי טעמים 1. אם תהיה בעיה, הוצאות הכספיות על התיקון יהיו קטנות יותר 2. הגיונית על גשר ארוך מופעלים על ידי הלסת לחצים רוחביים גדולים לכןפי לבעיות כאב ושבר הרופא טוען שאני טועה שניהם. מי צודק?

שלום אמיר, האינטואיציה שלך נכונה ובשיקום ע"י שתלים ולאחר שהם עברו קליטה בעצם ישנה העדפה לחלק את השיקום למספר גשרים. אך יש לזכור כי כל מקרה צריך להשקל לגופו והרופא שלך מכיר את מכלול השיקולים הספציפיים במקרה שלך

13/01/2013 | 15:39 | מאת: אלי אלרון

שלום שמי אלי, היתי בפגישה עם רופא שאמר שהוא עושה רק השתלות ממוחשבות והציע לי שתי אופציות האחת מיוצרת בארץ והשנייה בבלגיה. הוא אמר שיש שיטה מובילה בעולם שבעזרתה ניתן להגיע לבטחון ודיוק מקסימלי. רציתי לדעת עם איזה שיטה אתה עובד? ועל מה אתה ממליץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלרון, ממליץ על השתלות ממוחשבות עם סד כירורגי להשתלה בשיטת simplant שמיוצר בבלגיה. זו השיטה הכי וותיקה בשוק עם בקרת איכות חסרת פשרות. בשיטה זו גם אני עובד.

23/12/2012 | 23:05 | מאת: רונית

עקרו שיניים 36,37. עברו 4 חודשים מאז העקירה וזומנתי להשתלה. בינתיים התרגלתי לחוסר השיניים הלו . לא מפריע לי ולא נראה לעין. האם ישנה חובה לבצע השתלה בטווח זמן של חצי שנה מאז העקירה או שאוכל לעכב את התהליך? ואולי בעוד שנה או שנתיים כשיעקרו גם השיניים הסמוכות_ שגם הן מתנדנדות מעט אז אבצע השתלה אחת מרוכזת??

שלום רונית, המלצתי היא שלא לעכב את ההשתלה משני טעמים עיקריים: ראשית, תהליך אובדן העצם ממשך באופן איטי ככל שחולף הזמן כך שישנה אפשרות כי ספיגת העצם תקשה תפחית את זמינות העצם להשתלה ואף לא תאפשר אותה. שנית, חוסר בטוחנות במיוחד כאשר המטופל סובל ממחלת חנכיים וניידות שיניים תגרום לעומס על השיניים הקדמיות כך שיווצרו שינויים סגריים בלתי הפיחם עד לאובדן שיניים מואץ.

27/11/2012 | 16:22 | מאת: יוסי

פורסם על-ידי: יוסי תאריך: 12/10/2012 12:47AM שלום רב, לפני כשבועיים הרכיב לי הרופא לאורך הלסת העליונה כתרים לאחר ביצוע השתלת שמונה שתלים.יש לי קושי בהיגוי האותיות: צ', ס', ש' ובנוסף ריבוי רוק בחלל הפה המלווה בטעם לא נעים בפה.רוצה לצין ש"בגשר" הראשון שהורכב לי לא היו תופעות מעין אילו אך הוא לא היה אטום דיו {נכנס אוכל} ולכן הוחלף. האם תופעות אילו אמורות לחלוף? האם זה הגיוני או שמא יש בעיה בכתרים. תודה מראש לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי, תלונתך מתייחסת לקושי בהגיית "האותיות השורקות" ש, ס צ וכו,. בעיה כזו יכולה בהחלט להצביע על ליקוי סגרי בעיצוב הגשר העליון. בפרט אם בגשר הקודם תופעה זו לא הייתה קיימת. מציע להתייעץ עם רופא השיניים המטפל בכדי לשקול את שינוי העיצוב של גשר החרסינה הקיים.

28/11/2012 | 23:07 | מאת: יוסי

ראשית תודה על היתיחסותכם המהירה. ברצוני לצין שהגשר הראשוני שהיה לי לא היה עשוי מפלסטיק אלא ממתכת אך הוא לא "ישב" טוב והוחלף ע"י טכנאי אחר . מאחר וחלפו להם כחודשיים ימים ועדין אין שיפור בבעיות שצינתי פניתי לרופא שוב אך נענתי בתשובה שאין ביכולתו לעזור לי.למי עלי לפנות ליעוץ מיקצועי וחוות דעת ?אודה על תשובתכם פתח בחלון חדש הדפסת ההודעה הוספת תגובה

07/11/2012 | 12:35 | מאת: אתי

שלום ד"ר, האם כדי לעשות השתלה ממוחשבת חייב שיהיה עצם או שניתן לעשות השתלה ממוחשבת גם כאשר אין עצם? האם זה מחייב לעשות השתלת עצם כדי לעשות השתלה ממוחשבת? לאבא שלי אמרו שאין לו עצם האם ההשתלה הממוחשבת תעזור לו? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איתי, בהרבה מיקרים שבהם ישנו חסר של עצם להשתלה, ניתן לבצע השתלה ממוחשבת ללא הצורך בבניית עצם. יחד עם זאת כל מקרה לגופו. יש לבחון את זמינות העצם בהדמייה התלת מימדית שתין שתובה ספציפית למקרה.

אני ישנה עם סד לילה בגלל שחיקת שיניים בלילה. בימים אלו אני עוברת השתלת עצם + שתל. לחברתי נאמר שכששוחקים שיניים בלילה עדיף גשר על פני שתלים האם נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום, זה לא נכון שעדיף גשר במקום שתל להשלמת שן חסרה. יחד עם זאת עם השיניים הסמוכות לשן החסרה עם כתרים יש מקום לשקול להחליפם בגשר ולא באמצעות שתל

02/11/2012 | 18:38 | מאת: ליאור

האם במבנה זמני בהברגה לשתלים ,המבנה יכול להישמר לאורך זמן או שצריך להחליף למבנה קבוע?

שלום ליאור, מבנה זמני כשמו כן הוא. לרוב הוא עשוי מפלסטיק או ממתכת חלשה ולכן אינו עמיד לאורך זמן. ממליץ להחליפו במיבנה קבוע טרם ישבר ויגרום לבעיות.

27/10/2012 | 22:14 | מאת: שירה

בעוד מס' חודשים אני מתחתנת , יש לי שתלים בשיניים הקדמיות 2 שיניים , רציתי לדעת משך זמן טיפול ואם יש חידושים מומלצים

לקריאה נוספת והעמקה

שירה שלום, לא ברור לי האם את צריכה לבצע שני שתלים חדשים או שהם ישנם ויש צורך רק בשיקום עליהם. במידה ויש צורך לבצע השתלות היתי ממליץ על השתלה ממוחשבת, במיוחד באזור קדמי שבו יש חשיבות גדולה למיקום השתלים בכדי לקבל תוצאה אסטטית טובה. בצורה זו ניתן גם ברב המקרים למסור כתרים זמניים ביום ההשתלה. במידה ואת נזקקת רק לשיקום הרי שניתן לבצע את הכתרים תוך שבוע עד שבועיים.

21/10/2012 | 17:48 | מאת: יוסי

דוקטור שלום. שבוע שעבר עקרו לי את שן 24 ואני פוחד פחד מוות מהשתלה. אמרו לי שיש אפשרות לבצע גשר,ולצורך הגשר צריכים לבצע טיפולי שורש בשן שלפני ואחרי. האמת היא-לא ברור לי מדוע צריך לבצע טיפול שורש? כמו כן-האם יש איזו שהיא שיטה אחרת "לסגור" את החור שנוצר כתוצאה מחוסר שן? שאלה אחרונה-במידה ואני נשאר ככה ללא שן-האם יכולות להיגרם לי תזוזות של שאר השיניים או נזק אחר? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוסי, חסר שן יכול להיות משוקם ע"י תותבת קטנה נשלפת של השן החסרה או ע"י גשר של שלושה כתרים מחוברים או ע"י שתל מבנה וכתר. החסרון של תותבת הוא בהיותה שיקום לא קבוע, בעוד שגשר מצריך פגיעה בשיניים סמוכות. שתל מהווה לרב פתרון נקודתי שמאפשר פתרון קבוע שלא פוגע בשיניים סמוכות ולכן הוא גם המומלץ. לרב מהלך הטיפול עבור המטופל אינו שונה מעקירה רגילה כך שאין צורך לחשוש במיוחד. במידה ואתה חושב כי תתקשה לעמוד בטיפול ממליץ לשקול את ביצוע ההשתלה תוך כדי טישטוש (סדציה) בגז צחוק או ע"י נטילת כדור וובן להרגעה טרם הטיפול.

21/10/2012 | 15:27 | מאת: אריש

שלום, קיבלתי 2 הצעות מחיר להשתלת שן. בשתיהן נרשם "רגנרציה מודרכת של עצם" - והמחיר דומה. ורק באחת מההצעות נרשם בנוסף "תוספת תחליף עצם" ו-"ממברנה". האם אפשרי לבצע הטיפול ללא התוספת והממברנה? או שיש סיכוי שאם אתחיל הטיפול (אצל הרופא שלא רשם)אז במהלך הטיפול יתברר שאצטרך להוסיף כסף. שני ההצעות התקבלו לאחר שהרופאים קבלו אצ צילום ה-CT. תודה.

שלום אריש, רגנרצית עצם מתבצעת לרב תוך שימוש בתחליף עצם ובממברנה. יש להניח שבעלות הטיפול בהצעה שחסרה את החלקים הללו כוללת גם אותם. ממליץ לפנות לרופא שסיפק לכאורה את הצעת המחיר עם התמחור החסר.

14/10/2012 | 16:01 | מאת: צוות סיכון גבוה

בהצלחה מצוות התומך

תודה רבה

08/10/2012 | 20:19 | מאת: רמי

האם ניתן להשתיל בזוית חדה בכדי להימנע מהשתלת עצם? כמו כן-מבקש לדעת את הזוית המותרת והאם השתלה זו מתאפשרת גם בשיטה ההמוחשבת. מבקש לדעת יותר פרטים על השיטה הממוחשבת וכיצד ההשתלה נעשית.

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום, ככלל אנו שואפים למקם את השתלים במקביל לציר האורך של השיניים הטבעיות. מיקום שתלים בזוית הוא למעשה אילוץ שנובע לרב מחסר עצם באזור ההשתלה. מיקום השתלים בזוית יביא לרוב לקיצור אורך החיים של השתל. בשיטה הממוחשבת ניתן לתכנן ולבצע השתלה בזוית. ממליץ לא לקצר הליכים ולבחון אפשרות של מיקום שתל בעמדה ובזוית נכונה גם אם הדבר מצריך בניית עצם. זכור שבמידה ומדור בשתלה באזור הסינוסים עומדת לרשותך האפשרות לבצע הרמת סינוס אנדוסקופית שלא שונה מהותית מהשתלה רגילה. לפרטים נוספים אני מזמין אותך להכנס לאתר שלי drmichaeli@co.il. בהצלחה.

06/10/2012 | 14:41 | מאת: אילנה רוזן

שלום, בפגישה אצל רופא השיניים שלי באזור המרכז הוצגה בפני תוכנית טיפול בתוכנת מחשב שבה ראו את צילום הCT שליעם תכנון שתלים. ואמר שבסוף התהליך הוא יקבל מבלגיה/גרמניה שבלונה שמתלבשת על השיניים ודרכה יוחדרו השתלים. אני צריכה לעבור השתלה כבר הרבה זמן בשל חששות אני בודקת את כל האפשרויות ולכן אשמח לדעת מה בדיוק אומר "השתלה ממוחשבת" והאם השיטה שלך שונה? כמו כן הבנתי כי ניתוח עם שבלונה מבטיחה ביטחון ודיוק ומפחיתה כאבים ואשמח לדעת אם ישנן שיטות נוספות ומה ההבדלים? .תודה

שלום אילנה, אני מבצע השלות ממוחשבות בסיוע תוכנת SimPlant והסד הכירורגי שבעזרתו מבוצעת ההשתלה מיוצר בבלגיה. אכן השתלה ממוחשבת מאפשרת דיוק וביטחון רבים יותר ולרב גם לכאב מופחת שכן במיקרים רבים ניתן לבצע את ההשתלה עם מורבות כירורגית מינמלית. לפרטים מיאים יותר אני מפנה אותך לאתר שלי drmichaeli.co.il בהצלחה

05/10/2012 | 19:51 | מאת: לוטן

שלום, האם קיימים שתלים מיוחדים לצורך השימוש בהשתלה ממוחשבת או שמא ניתן להשתמש בכל סוגי השתלים? מה ההבדל בין שתלים תוצרת הארץ לאלו המיוצרים בארץ?האם קיים הבדל מהותי באיכותם של אלו המיוצרים בחו"ל? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לוטן, השתלות ממוחשבות בשיטת SimPlant ניתן לבצע עם כל סוגי השתלים אך ישנן תוכנות של השתלה ממוחשבת מגבילות לסוג שתלים מסויים בלבד. ביחס לסוג השתלים הרי ששתלים מתוצרת הארץ או תוצרת זרה יש מיגבן רחב ואיכותם מישתנה. קשה לענות תשובה כוללנית. מציעה כי תברר סוגיה זו מול רופא השיניים שלך.

02/10/2012 | 22:41 | מאת: ליעד

אני צריכה לעשות שתלים במקום ארבעה שיניים האם יש סוגי שתלים? אני פשוט מאוד חוששת מהתוצאה המדובר בשיניים קדמיות .וחשוב לי שיראה טבעי

לקריאה נוספת והעמקה

ליעד שלום, ישנם סוגים רבים של שתלים והם נבדלים בינהם בעלותם לרןפא השיניים וכמובן בעלותם למטופלים.ההנחה הרובחת שגם מגובה במחקרים היא שלסוג השתל השפעה על מידת ההצלחה של קליטתו בעצם ובנוסף על מידת שרידותו לאורך שנים. ככלל שתלים שמיוצרים ע"י חברות דנטאליות גדולות עברו תהליכי בקרה קפדניים ולאורך שנים. אני ממליץ לך לשאול את רופא השיניים המטפל עם אלו סוגי שתלים הוא מבצע השתלות ומה הן המלצותיו. זכרי כי לרב הזול יותר הוא גם יקר יותר לאורך זמן. בהצלחה.

27/09/2012 | 22:11 | מאת: סיון

שלום ד"ר מיכאלי האם לשם ביצוע השתלה ממוחשבת נדרשת התמחות כלשהי או שכל רופא שיניים רשאי לבצע השתלה שכזו והשתלות שיניים בכלל? כיצד אדע האם לרופא השיניים שאצלו אני מתחילה טיפול מספיק נסיון בתחום? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיון, יש לדעת שאין התמחות ספציפית בהשתלות שיניים וכל רופא שיניים רשאי לבצע השתלות שיניים. כלל לרופא השינייים שמבצע את שתלים ואת השיקום ישנה ראייה כוללת ומקיפה יותר שכן תכליתם של התלים לשאת את השיקום העתידי בצורה הטובה ביותר. במקרים בהם הטיפול מתבצע ע"י שני רופאים זה האחראי על הטיפול הכירורגי וזה האחראי על הטיפול השיקומי, יש צורך בשיתוף פעולה הדוק בניהם בשלב התכנון ובשלב הביצוע, שלעיתים אינו מתקיי בצורה טובה. היתרון של השתלה ממוחשבת שהתכנון הממוחשב מסמתך בראש ובראשונה על השיקום העתידי והוא שלב הכרחי בתכנון, כך שהתוצאה המתקבלת היא אופטימלית. ביחס להתמחותבהשתלות ממוחשבות, לצערי אין כזו. המלצות על רופאים המבצעים השתלות ממוחשבות ניתן למצוא באתר של H A pro שהיא הנציגה בארץ של תוכנת ה SimPlant , התוכה שאיתה ממבוצע התכנון של ההשתלה הממוחשבת.

מתי עדיף להשתמש בשיטה הממוחשבת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון, שאלתה שאלה מצויינת אך התשובה אליה מאוד מקיפה ומורכבת. ככלל ההשתלות הממוחשבות מאפשרות לבצע שתלים בדרך שהיא בטוחה יותר, מדוייקת יותר ועם תכנון תלת מימדי מוקדם שמתחשב בשיקום שהרופא מבקש לבצע. בדרך זו ניתן להגיע לתןוצאות טובות יותר משמעותית בהשוואה להשתלה רגילה. ניתן גם למסור שיקום זמני שהוכן מראש מיד ביום ההשתלה. כמובן שברב המקרים המעורבות הכירורגית בהשתלה מינימלית וברב המקרים אף לא נידרשים תפרים. למידע נוסף אני מזמין אותך להכנס לאתר שלי drmichaeli.co.il

24/09/2012 | 15:04 | מאת: דר יעקב פטש

שלום רב, רציתי לברר לגבי העלויות, מה טוח המחירים להשתלה ממוחשבת? ולהרמת סינוס אנדוסקופית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עלות הרמת הסינוס הממוחשבת דומה לזו של הרמת הסינוס הפתוחה. עליות הההשתלה הממוחשבת משתנות מרופא לרופא כתלות ברמת הידע המקצועיות וכו', אך ניתן להעריך באופן גס שתוספת העלות היא כעשרה אחוזים מהעלות הכוללת של הטיפול. כמובן שככל שהטיפול המבוקש נרחב יותר כך גם יורדת העלות היחסית של ההשתלה הממוחשבת מעלות הטיפול הכוללת.

24/09/2012 | 14:26 | מאת: עידו

שלום ד"ר מיכאלי, רציתי לשאול אם השתלת שיניים אנדוסקופית כואבת? תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ביחס לכאב במהלך ההשתלה ולאחריה הרי שלרוב דומה הכאב לזה שמרגישים לאחר עקירת שן פשוטה. ישנם טיפולים ובעיקר באלו המצריכים בניית עצם בסינוס שמלווים בכאב משמעותי יותר ואף בנפיחות חיצונית של הפנים שנמשכת כשבועיים. חשוב לציין כי בביצוע הרמת סינוס אנדוסקופית הכאב לא שונה מזה שבהשתלה רגילה וכמובן שנמנעת הנפיחות החיצונית. בנוסף, גם להשתלה ממוחשבת יתרון בצמצום הכאב משמעותית שכן לרוב הוא מתבצע בגישה כירורגית מינמליסטית ואף ללא צורך בתפרים.

24/09/2012 | 14:08 | מאת: נורית

בהצלחה עם עליית הפרום לאוויר.

תודה רבה

שלום רב, אני זקוקה לשלושה שתלים באזור אחורי עליון.רופאת השיניים שלי המליצה לי על השתלה ממוחשבת כיון שטענה שכך ניתן להמנע מניתוח הרמת סינוס פתוחה. האם אכן ניתן על ידי השתלה ממוחשבת להמנע מניתוח כזה? מהם היתרונות בשיטה זו לעומת ניתוח הרמת סינוס? תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

רז שלום, אכן לרוב כשמבצעים השתלה ממוחשבת ניתן להמנע מניתוח להרמת סינוס שכן בדרך זו ניתן לשלוט על המיקום המדוייק של השתל.רופא המבצע השתלה רגילה שבה לא ניתן לשלוט במדוייק על מיקום השתל יבחר במיקרים גבוליים לבצע הרמת סינוס. חשוב שתדעי שישנה שיטה אנדוסקופית לביצוע הרמת סינוס גם במיקרים של חסר גדול של עצם. בשיטה זו ההרמה מתבצעת יחד עם ההשתלה ללא צורך בניתוח נוסף וללא תופעות הלוואי המלבות את ניתוח הרמת הסינוס.

גולשים יקרים, אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום השתלות שיניים ממוחשבות ואנדוסקופיות. גלישה פורייה צוות האתר