פורום הרטבת לילה

3271 הודעות
3015 תשובות מומחה

מנהל פורום הרטבת לילה

26/08/2012 | 13:18 | מאת: ש

פרופ' פומרנץ שלום רב, הבן שלנו בן 6, ועולה לכיתה א. מידי יום אנו רואים אצלו בריחת שתן קלה במהלך היום, תופעה זו אינה חוזרת בלילה. לדבריו, "...הוא שוכח..." אנו חוששים כי מדובר בעניין התנהגותי? אך איננו בטוחים. הסברנו על חשיבות העניין אך הוא לא מיישם, מדובר בילד אחראי ובוגר. אנו מבקשים לבדוק את בנינו רפואית, כיצד ניתן להקל עליו שילך לעיתים תכופות יותר לשירותים?. הוא מוטרד, וגם אנו. כיצד ניתן להגיע אליך במהרה?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות יום בחלק מהמיקרים מדובר בשלפוחית לא יציבה הגורמת להרטבה. ההרטבה נגרמת ולא תמיד הוא מרגיש. ממומלץ לשלול גורמים אורגניים ולטפל בהתאם. פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 למרפאת הרטבה .

25/08/2012 | 23:27 | מאת: אוסנת

בס"ד שלום רב, בני בן שנתיים ועשרה חודשיים ,בחודש מאי האחרון הסרנו את הטיטול לאחר שהרגשנו שהוא מוכן מה שהתברר כנכון הכל התנהל כרגיל עד לשבוע האחרון.. לפני כשבועיים סיים שנה במשפחתון ונכנס לקייטנה בת שבועיים השבוע הראשון עבר כרגיל ובשבוע האחרון הוא לא מספיק אפילו להגיע לשירותים ,מפספס בכיסא בכל מקום שהוא נמצא ישנם פיספוסים מדוע ישנה רגרסיה? איך אני אמורה להתנהל?

רצוי לשלול זיהום היפרקלצוריה. מומלץ לפנות לרופא ילדים. פרופ פומרנץ

19/08/2012 | 11:55 | מאת: ifat

שלום בני בן 3.8 וכבר כ-3 חודשים אנחנו בתוך תהליך גמילת לילה (יש לציין שהוא גמול לחלוטין במהלך היום) אנחנו מקפידים שלא ישתה יותר מדי במיוחד לפני השינה, מלבישים לו תחתוני גמילה ולוקחים אותו פעם אחת במהלך הלילה לשרותים (כ-4 שעות משעת ההשכבה). ובכל זאת, לפחות 3 פעמים בשבוע הוא מתעורר רטוב ואין שום התקדמות בנושא... מה עושים כדי לעזור לו להיגמל לחלוטין במהלך הלילה? תודה רבה

להעריך תפקוד שלפוחית שתן כנראה פה הבעיה.

14/08/2012 | 21:50 | מאת: יפעת

שלום, ביתי בת שנתיים ועשרה חודשים. לאחרונה התחלנו תהליך גמילה. אנחנו רואים התקדמות גם ביום וגם בלילה עם הפיפי. הבעיה היא עם קקי. בעבר ביתי סבלה מעצירות קשה שהגיעה לפיסורה כמה פעמים (טופלה בנורמלקס כשנה ורק לפני כחודש שמנו לב שהוא כבר לא נחוץ). בעקבות העצירות היא פיתחה הרגל לעשות קקי רק בעמידה. אם היא מתיישבת - היא פשוט לא יודעת לתת לזה לצאת. מה שקורה זה שהיא מתחילה לעשות קקי בתחתונים (היא גם לא יודעת להגיד מראש שיש לה קקי, עוד לפני שזה יוצא) ומיד רצה לשירותים. בשירותים לא יוצא כלום. אנחנו מחליפים לה תחתונים במקום אלה שהתלכלכו ואחרי 5 דקות כל התהליך חוזר על עצמו. זה יכול להמשך ככה 4-5 פעמים עד שכל הקקי משתחרר לה. בזמן הזה אנחנו מאבדים סבלנות, לה גם כבר לא נעים ומתחיל לשרוף לה בטוסיק מכל התהליך. הצענו לה לחזור לחיתול רק בזמן שיש לה קקי, הצענו לה "תחתוני קקי" (חיתול גמילה), הצענו ישבנון והצענו סיר, סיפרנו סיפורים על הדלת של הקקי שהיא צריכה לפתוח כדי שיצא ומה לא - היא מסרבת לחיתול כלשהו ולא מצליחה לצאת בישיבה בשום צורה. מה עוד אפשר לעשות?? ברור לי שזו בעיה התנהגותית, שנובעת מעניין העצירות. היא פשוט מעולם לא למדה לשחרר בישיבה והיא לא יודעת איך עושים את זה. איך אפשר ללמד אותה להתגבר על הבעיה הזו? תודה מראש, יפעת

לשלול פיסורה שחזרה ולהדריך את הילדה לתת צואה בישיבה על ידי הדגמות. בדכ יש גורם של כאב המופחת בעמידה . יכולת השליטה בעמידה על יציאה היא טובה יותר ולכן זה קורה בעמידה.

13/08/2012 | 20:27 | מאת: אסתר

האם יש מישהו שנמצאת ברשותו התרופה וניתן לבוא לקחת בהשאלה? דחוף דחוף נגמרה התמיסה ואיננו מצליחים למצוא שום בית מרקחת שפתוח ויש לו את התרופה. (מינרין) . ישל לנו מרשם ונבוא לקחת מביתכם. תודה רבה

אסור להשתמש בתמיסה יש תחליף

שלום,בני גמול מטיטולים מזה כשנה בכל הקשור לפיפי במהלך היום(בלילה מרטיב במיטה ועדיין עם תחתון חיתול) מסרב בכל תוקף לעשות קקי בסיר/בשירותים,עברנו כבר את כל הבדיקות האפשריות כולל טיפול פסיכולוגי(שבו אני הייתי נוכחת),הילד מביע את החשש שלו מעשיית הקקי ורק לאחר מלחמות שכוללות בכי וצרחות וישיבה של מעל לשעה על הסיר הוא מצליח לעשות ולאחר מכן החשש חוזר,הוא עושה קקי בערך פעם בשבוע מכיוון שהוא מונע מעצמו את העשייה עצמה ומתאפק. ברור לי שאלו מאבקי שליטה-הוא שולט בגופו ומחליט על הקקי שלו,אך מה עליי לעשות??? האם לתת לזה לעבור לבד? האם יש טיפול נוסף שעדיין לא ניסיתי? אנא עצתך,תודה.

לשלול בעיות אורגניות כמו פיסורה לטפל ביציאות על ידי רופא מומחה.

06/08/2012 | 23:24 | מאת: ליאור

שלום, אני בת 17 עוד חודש. מאז שנולדתי (נולדתי עם בעיה נירוולוגית) יש לי הרטבת לילה. ניסינו כל טיפול אפשראי שקיים היום, החל מחגורות רטט ופעמון והמואופטיה ודיקור ותרופות ואפילו תרופות דמה (גיליתי כמובן בדיאבד.) ידוע שאני סובלת מהפרעת חרדה גם. השאלה שלי, האם יכול להיות שזה עדיין נירולוגי? יכול להיות שזה גם פסיכולוגי וגם נירולוגי? האם הפרעת חרדה יכולה להיות קשורה בכלל להרטבת לילה? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בעיה נוירולוגחת מעלה את הסבירות לבעיה תפקודית של שלפוחית השתן. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן חלקו קשור לבעיה נוירולוגית, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 למרפאת הרטבה .

01/08/2012 | 09:54 | מאת: יפעת

וברצוני להתייעץ לגבי אחיינית שלי בת 16 סובלת מהרטבת לילה ..טופלה לפני כחצי שנה ונגמלה לחלוטין ולאחרונה חוותה טביעה בבריכה ומאז חזרה להרטיב בלילה האם ההחזרה להרטבה מקורה נפשי או פיסי שכן היתה חצי שנה יבשה לגמרי .. יש לציין שעברה במהלך השנים את כל סוגי הטיפולים והבדיקות אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

31/07/2012 | 17:33 | מאת: אם מודאגת

ילדי בן 6 מתחיל עתה טיפול במינירין. ההנחיה שלא ישתה ויאכל שעתיים לפני השינה, משבשת את סדר היום המשפחתי בצורה קשה .האם ניתן לאכול ארוחת ערב כרגיל, להשכיבו לישון, ואז בחלוף השעתיים להעיר את הילד למציצת 2 הכדורים (פחות מדקה של מציצה) ? או אולי במשאף? תודה, זה חשוב לנו .

לקריאה נוספת והעמקה

לא מקובל - יש להקפיד על הפסקת שתיה.

01/11/2012 | 13:34 | מאת: ענת כהן

שלום קראתי את דברייך ויש לי אותה בעיה איך פתרתם את נושא ארוחת הערב ? כי זה באמת בעיה שעתיים לפני שנה לא לשתות ולא לאכול אני חזרי אליי בתשובה?.....

24/07/2012 | 20:25 | מאת: אמא מודאגת

שלום רב, בני בן ה-3 גמול ביום מגיל שנתיים (עדיין לא גמול בלילה). בשלושת החודשים האחרונים הופיעה אצלו תופעה של בריחת שתן, כלומר הוא הולך לשירותים בזמן ולא בורח לו לפני שהוא מגיע לאסלה, אבל לפעמים בשלב כלשהו במהלך היום פשוט יוצאות לו כמה טיפות או זרם קטן שמרטיב קצת את התחתונים והוא אפילו לא מודע לעניין וממשיך בעיסוקיו ללא הפרעה. כשאני שואלת אותו אם הוא הרגיש שברח לו הוא אומר שלא אני די מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות כי בזמן האחרון זה קורה פעם ביום-יומיים, רגע אחד אני רואה תחתונים יבשים ורגע מאוחר יותר פתאום מופיע כתם של שתן האם עליי לפנות לרופא? אם כן - לאיזה? או שלחכות שזה יעבור? האם זו תופעה חולפת או בעייה כלשהי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לבצע בדיקות שתן מתאימות. לטפל בהתאם( זיהום חידקי או ויראלי, הפרשת סידן ביתר ועוד) לפנות לרופא מטפל. או מרפאת הרטבות. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

24/07/2012 | 11:52 | מאת: לילי

שלום, בני עוד מעט בן שש, וכל לילה מרטיב במיטה. הוא לא מרגיש כלום (לא מתעורר גם אחרי), ומאז ומעולם לא נגמל בלילה. גם אם נעיר אותו לעשות בלילה, לרוב יברח לו שוב בבוקר. ידוע לי על 2 השיטות: פעמון - כמה זמן זה לוקח בערך? מהם סיכויי ההצלחה? מינירין - האם יש אילו תופעות לוואי? איך לוקחים את זה? (הוא סרבן תרופות...), לאיזו צקופה? מהם סיכויי ההצלחה? מה קורה כשמפסיקים? זה לא חוזר? יש לך המלצה מה עדיף מבין השתיים? תודה מראש, ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

24/07/2012 | 09:36 | מאת: קרן

שלום רב רציתי לשאול לגבי בני בן השלוש שגמול מחיתולים בערך 4-5 חודשים בתחילה הגמילה היתה ממש קלה(ביום) ולא היו לו בכלל פספוסים, נכון לעכשיו בלילה הוא עם חיתול וביום התחתון שלו פשוט כל הזמן רטוב (גם המכנס לעיתים) נראה לי שהוא מתאפק וכל פעם מרטיב את התחתון אין לו פיספוסים "גדולים" אלא פשוט התחתון רטוב כמעט כל הזמן מה שגורם לריח ממש לא נעים יש לציין כי בני סובל מאגן כליה מורחב והוא נמצא בבקורות בבית חולים אסף הרופא פעם בשנה היות והמצב סטטי. אשמח לדעת האם יש קשר בין הרחבת הכליה לבעיה או שפשוט יש להתאזר בסבלנות והבעיה תחלוף עם הזמן (הבעיה הזו קיימת כבר חודשיים בערך).תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ממליץ לבצע סונר שלפוחית שתן מלאה ולאחר התרוקנות בדיקה זו תעזור לנו להחליט על המשך הבירור. כמובן בדיקה גופנית. פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

23/07/2012 | 12:05 | מאת: בן 4

בני בן 4 גמול מגיל 2 גם ביום וגם בלילה. ברוב המכריע של הלילות קם יבש ובימים יש לו תקופות באות והולכות של הרטבות, החשד שלי הוא שזה נובע ממשהו רגשי.... האם העובדה שהוא מתאפק כל הלילה מעידה שאין בעיה או שאין קשר בין השניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבות יום נגרמות בדכ מבעיה בשלפוחית השתן. ממליץ לבצע בירור מתאים בגיל זה לא צריכה להיות הרטבה ביום. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

23/07/2012 | 11:12 | מאת: גל

היי ביתי בת 4.7 מאוד נבונה לגילה. נגמלה גמילת יום בסביבות גיל שנתיים - תוך שבוע ימים בשליטה מלאה על כל הסוגרים. ניסיתי כמה פעמים גמילת לילה - היא מעדיפה ומבקשת לישון עם פולאפ. לפני 10 התחלנו שוב בניסוי - בהסכמה שלה. אולם כל בוקר היא קמה רטובה. היום ביקשה לחזור לפולאפ - האם ל"שכנעה| אותה לנסות עוד כמה ימים? כמה תוך כמה זמן אמורים לראות שיפור? האם לגשת לבירור רפואי כבר עכשיו?? הייתי רוצה שבחופשה תוכל לישון אצל חברות ואני חוששת שהפולאפ - יהווה בעיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ניתן להמשיך לדעתי רצוי לבצע בירור לפני. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

16/07/2012 | 10:43 | מאת: אמא

שלום רב, בני כמעט בן 10 ועדיין מרטיב לעיתים בלילות (ביום הוא יבש לגמרי). אין חוקיות מסויימת להרטבות. ניסינו טיפול בדיקור וזה לא עוזר. מהי הדרך להגיע אליך או למשהו בסביבת מגורינו לאיבחון (כפי שאתה מציין בחלק מתשובותיך לאנשים) ולאחר מכן, עפ"י האיבחון, לטיפול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

14/07/2012 | 19:29 | מאת: נופר

שלום, אני בת 22 ורציתי להתייעץ בבעיה שממש מפריעה לי כשהייתי קטנה הייתי סובלת מהרטבת לילה קשה, שאפילו זמזם לא היה עוזר. עם הזמן הבעיה עברה וכבר לא הייתי מרטיבה. בשנים האחרונות התופעה חזרה, אבל לא באופן קבוע, כלומר פעם בכמה חודשים, הייתי קמה בבוקר או באמצע הלילה ומגלה שלא התאפקתי. בזמן האחרון התופעה קצת החמירה ובשבוע האחרון זה קרה לי אפילו פעמיים. אני מאוד מתוסכלת מהנושא הזה כי לא שמעתי שבגיל הזה אמורים לסבול מזה אלא רק ילדים קטנים או מבוגרים. אני מפחדת לישון אצל חברות או בני זוג או ליסוע לטיולים משותפים. איך אפשר לצאת מהמצב הזה? האם נותנים תרופות? יש לציין גם שקשה לי מאוד להתעורר ולקום בבוקר אני מניחה שזה הגורם העיקרי שאני לא מתעוררת מצורך ללכת לשירותים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה קימת גם במבוגרים, יש גם הורים מרטיבים. הרטבה שלך היא הרטבה משנית לאחר שנים רבות ויש לטפל בבעיה באופן יסודי. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

תרופה להרטבת לילה הכי בריאה היא ....כל פעם שהילד או הילדה רוצים לעשות צרכים .לתת להם להתאפק רבע שעה במשך היום.כך הם מאמנים את השריר שגורם לאיפוק ולעצירת הצרכים.תוך שלושה ימים עד שבוע בדוק ומנוסה הבעיה נפטרה.אל תתנו לרופאים לעבוד עליכם ולדחוף לכם תרופות.אין תרופה מחלה זאת מלבד מה שכתבתי לעייל בהצלחה ושמחתי לעזור.

לא הוכח בשום מקום!!!!!!!!!!!

09/07/2012 | 01:49 | מאת: שש

בתי בת 4 שנים מרטיבה כל לילה, סיוט האם כדאי להחזיר את הטיטול בלילה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ניתן להחזיר חיתול, טיפול מכוון בדכ מגיל 5, ממליץ להמתין. אפשר לבדוק. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

06/07/2012 | 15:15 | מאת: שירה

שלום, בני בן 2.9 שנים. גמול ביום כבר 9 חודשים (שולט לגמרי). בלילה המשכתי לשים לו חיתול, אך לפני כארבעה חודשים הוא החל לגלות התנגדות, ביקש שלא אחתל אותו לפני שינה ואף כעס. בעקבות זאת הייתי שמה לו את החיתול רק כאשר נרדם ובבוקר מורידה מיד כשקם. גם הייתי מזכירה לו לפני שינה שאם יש לו פיפי באמצע הלילה שיקום ויקרא לאמא או אבא. ברור לי שהוא לא טיפש והבחין בכך וגם היו פעמים ששאל אותי למה שמתי לו חיתול. הסברתי לו שזה בגלל שלפעמים יש לו פיפי בלילה והוא לא מתעורר לעשות אותו ואנחנו לא רוצים שהמיטה שלו תרטב. בשבועיים האחרונים הוא כבר ממש כעס ובכה בבוקר ולפעמים גם באמצע הלילה, כשקלט את החיתול, והיה צועק "אמא למה שמת לי את החיתול". בעקבות זאת החלטתי להתחיל לגמול אותו גם בלילה ולא לפגוע לו בביטחון (מה שבטח כבר קרה..). כרגע אני מעירה אותו ב22:30 כי כבר פעמים רבות כשהייתי מגיעה מעט אחרי הוא כבר הרטיב (הוא נרדם בסביבות 21:00-21:30 ועושה פעמיים פיפי בין השעות 19:30-20:30) לאחר מכן אני מעירה אותו בסביבות 1-2 בלילה. אני דואגת שילך בכוחות עצמו כשקם, אבל הוא לפעמים כמעט נופל מרוב שהוא עייף. אני משתדלת שישתה מעט משעה 19:00, אך קשה לומר לילד שצמא בגיל הזה שלא ישתה. שאלתי היא- האם אני פועלת נכון ומה הדרך הנכונה לעשות זאת? האם זה הגיוני שבשלב כה מוקדם של הלילה כבר בורח לו? יש לציין כי בשינת הצהריים בגן גם לפעמים בורח לו, למרות שהוא עושה פיפי לפני. בנוסף נולדה לו אחות לפני חודש וחצי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הטיפול בהרטבות מתחיל בגיל 5. במקרה שלכם אולי ניתן לעזור, אבל רצוי להמתין לטיפול יזום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

06/07/2012 | 10:33 | מאת: יעל

שלום , בני מרטיב בלילות אבל לא בכל לילה אלא אחת לשבוע + ובשאר הלילות הוא אפילו קם באמצע הלילה והולך לשירותים באופן עצמאי לחלוטין . לפני 3 שנים הייתה לנו בעיה דומה (לתקופה של כמה חודשים)והיא נעלמה. מה ניתן לעשות ? האם זו יכולה להיות בעיה רפואית? או רגשית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 ולומר למרפאת הרטבות ומאיזה קופה.

05/07/2012 | 14:30 | מאת: אמא מודאגת

שלום רב , הבת היקרה שלי בת 3.3 נגמלה בגיל שנתיים וחודש גם ביום וכשעוב אחרי זה בלילה - אני חייבת לציין שהיא לא פספסה בלילה אפילו פעם אחת! בשבועיים האחרונים כל לילה מרטיבה במיטה ופעם אחת אפילו ביום במהלך משחק פשוט ברח לה..בוצעה בדיקת שתן ותרבית יצאה תקינה , לא ידוע לי על מקרה חריג שהיה יכול לגרום לאיזו טראומה מה שכן עוד שבועיים אנחנו עוברים דירה בל האווירה בבית סביב המעבר היא מאוד חיובית . מה עליי לעשות? איך להמשיך ברור ומול מי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לבצע בירור כולל לשלול היפרקלצוריה , ולהעריך את תפקוד השלפוחית. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

03/07/2012 | 09:42 | מאת: רעות

שלום רב, הילדה שלי בת 3.8 וקצת לפני גיל שנתיים היא נגמלה מטיטולים במהלך היום כאשר זה בא מיוזמתה בלבד, אולם בלילה היא ישנה עם פולאפס . בחודש האחרון ניסינו להתחיל גמילת לילה ולצערי זה לא ממש עבד...הורדנו את הפולאפס ונתנו לה במשך כמעט שלושה שבועות לנסות להבין/להרגיש כאשר עומד לברוח הפיפי לקום ו/או להתאפק עד הבוקר אבל ללא הצלחה , כל בוקר היא קמה רטובה. דיי התייאשנו מהעניין שכל בוקר צריך להחליף מצעים ולרחוץ את הילדה וניסינו להעיר אותה לפני שאנחנו הולכים לישון (אני יודעת שזה לא מומלץ) אבל באמת היא הייתה קמה יבשה ב 99% מהלילות. מהשעה 23:00 בלילה שהיתה עושה פיפי "בזכותנו" לא ברח לה עד הבוקר. אני לא רוצה להמשיך להעיר אותה אבל אם לא מעירים היא קמה רטובה. מה כדאי לעשות בשלב זה ? לחזור לפולאפס ולנסות שוב עוד חודש-חודשיים? העניין הוא שאני בחודשי היריון מתקדמים והייתי שמחה מאוד שהיא תיגמל בטרם אלד.... כמו כן אוסיף כי גם אני בילדותי סבלתי מהרטבת לילה ונגמלתי בעזרת הפעמון, האם היא בגיל כזה שכדאי לנסות שיטה זו ?? אודה להנחיה כיצד להמשיך מפה בדרך הכי נכונה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע בירור ובמידה ויש גורם ברור אולי לטפל. הרטבת לילה מוגדרת מגיל 5 . בגיל צעיר יותר בד"כ לא מטפלים. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

30/06/2012 | 22:52 | מאת: אור

שלום, בני בן שלוש וחצי. לפני שנה בדיוק התחלנו לגמול אותו מחיתולים. ההתחלה היתה בסדר אך מאוד מהר החלה מגמה של פספוסים לאורך כל היום שממשיכה גם היום. גם בלילה הוא לא מתעורר, לא לפיפי ולא לקקי. אודה לעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבות יום בגיל זה דורשות בירור עם יש בריחת צואה יום לילה הבדיקה פשוטה מאד לא חודרנית או פולשנית. מצד שני: הרטבת לילה מבודדת נברר בגיל מבוגר יותר. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

נולדו בחודש 9 במשקלים מצויינים והתפתחו היטב. ביום גמולות מזמן והיטב מן ההתחלה. בלילה טרם התחלתי גמילה. הן ממלאות חיתול בלילה בשתן. אני מניחה שהכל בסדר ותלוי רק בהתחלת גמילה מסודרת... האם זה נורמטיבי? איך אתה מציע לגמול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בגיל זה ניתן ורצוי לטפל בהרטבה. הרטבה שכיחה יותר בקרב תאומים זהיים. ממליץ להתחיל בבירור. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

30/06/2012 | 13:10 | מאת: מימוליס

לא מצאתי מדור העוסק בנושא זה. שאלתי היא , היכן אוכל לקבל מידע אודות מצב שבו ילדה בת שלוש סובלת מריחה מזיעה חריף מאוד מבית השחי. אודה לך מאוד על עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לברר בירור הורמונלי. במידה ויש עדות לפעילות זו בילד כולל אדרנל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

07/07/2012 | 09:53 | מאת: מימוליס

תודה על היעוץ וההכוונה. יום טוב

29/06/2012 | 10:33 | מאת: מיכל

שלום, ביתי בת 3 ו- 9 חודשים. היא גמולה ביום מזה זמן רב, ולאחרונה התחלנו לנסות לגמול אותה בלילה. מזה שלושה שבועות, היא מפספסת כמעט כל לילה. ונשארת יבשה רק אם היא מתעוררת בסביבות 3 בבוקר לשירותים. אך לרוב היא לא מתעוררת וקמה רטובה. האם להחזיר לה את ה- Pull Ups? או להמשיך לנסות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מגיל 5 נטפל, לברר את הגורם להרטבה ניתן לבצע לפני. הרטבת לילה בילדה שמתעוררת בלילה כנראה תחלוף בקרוב. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

25/06/2012 | 12:56 | מאת: גלית

שלום רב, בתי בת 5 וארבעה חודשים. הרטבת לילה ראשונית. רוצה מאוד מאוד להיגמל אך לא מצליחה ומתוסכלת מאוד. עשינו איתה שיטות פסיכולוגית של פרסים וכדומה אך ללא הועיל. בבדיקה שתן הערך של Osmolality הוא 925 (מעל הנורמה). מה מהמשמעות? תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה לא שותה הרבה לפני שינה. ממליץ לבדוק תפקוד של שלפוחית שתן במידה וזה ריכוז השתן. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

21/06/2012 | 21:26 | מאת: לילו

שלום, הבן שלי בן שלוש ושלושה חודשים,לא מצליחה לגמור אותו סופית מחיתולים. ככה- במהלך היום הולך עם תחתונים אבל צריך לבקש ממנו ללכת לשירותים אם לא מרטיב בתחתונים. לגבי קקי- לא עושה רק בתחתונים או בטיטול(לדעתי מפחד) הגמילה נמשכת המון זמן... והוא פשוט מפספס המון... האם יש דרך,פתרון,רעיון אשמח לשמוע תודה

בשלב זה ניתן להמתין לא חריג יש לשלול על ידי רופא מטפל פיסורה. ולזרום עם הילד. פרופ פומרנץ

17/06/2012 | 19:34 | מאת: אלמוני מתוסכל

שלום, אני בן 22, ובשנה האחרונה היו לי 4 הרטבות יש לציין שבתור ילד היו לי הרטבות שהופיעו בתדירות של פעם בשנה, לאחר מכן התופעה נעלמה ומגיל 15 ועד לפני שנה [בסוף גיל 21] לא היו שום הרטבות] אלא שלפני שנה היו שלושה מקרים בהפרש של 3 שבועות, ואז חודשיים, [הייתי בסוף השירות הצבאי שלי מיד הלכתי לאורולוג באופן פרטי, הוא שלח אותי לבדיקת דם של דרכי השתן שיצאה תקינה הטיפול והמסקנה שניתנו לי "התופעה תעבור עם הזמן, אולי קשורה בלחץ" והמליץ לי לקחת כדורי מינירין בלילות שבהם אני בסטרס לפני כמה חודשים, ושנה לאחר סדרת ההרטבות הקודמת הייתה עוד הרטבה, ולא הייתי בסטרס, בנוסף היו לי חלומות שאני הולך לשירותים [כמו בכל ההרטבות] והתעוררתי מרוב לחץ למזלי אזעקת שווא האם יש טיפול ? מה הסיכויים להרפא מזה לגמרי, ומה הסיבה שהתופעה הזאת תעבור מעצמה [אני נורא סקפטי לגבי זה] האם יש מומחה בארץ, או מקום שמתמחה בטיפול במבוגרים ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. צריך לבדוק את שלפוחית שתן לגרום לך להתעורר בלילה. לתחושת שלפוחית והבעיה תגמר. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע אין תאורים על פגיעה בפריון.

לפרופ' פומרנץ היקר, מבקשת לעזור לי למצוא דרך טיפול לנערה בשנות העשרים ,אמצעי שימוש חדשים,או פסיכותרפיה, ללא שימוש במינירין או פעמונית. אני על סף יאוש,אודה לך על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. אם יש לה מוטיבציה היא תפסיק להרטיב. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

14/06/2012 | 12:12 | מאת: על סף יאוש

בני בן 15 ,סכרתי,מרטיב בלילה. למרות טיפול בפעמונית במשך מס' שנים.היו תקופות טובות יותר בעקיר כשנמנע משתיה בשעות הערב. אנחנו לא מצליחים להתיבש לגמרי. מה לעשות?????????????

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. אחרי בירור ניתן היה להפסיק את ההרטבה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

13/06/2012 | 13:36 | מאת: גמילה

שלום, בני בן 5.5 גמול מגיל 2.5 ביום אך ישן עדיין עם חיתול בלילה. יש לו שקדים מוגדלים והפסקות נשימה בלילה, האם יש לזה קשר לשינה עמוקה מאוד והרטבה בלילה (לשקדים ולהפסקות נשימה)? (אין כאן המקום לפרט מדוע לא עבר עדיין ניתוח....) תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. שקדים או אדנואידים מתוארים כגורמים להרטבה ראיתי הרבה ילדים שנותחו ולא הפסיקו להרטיב. במידה ויש אינדיקציה חוץ מהרטבה כמו הפסקת נשימה ניתן לנתח במידה והיא חמורה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

24/06/2012 | 12:54 | מאת: תודה רבה

תודה רבה

13/06/2012 | 08:51 | מאת: אמא...

שלום, איפה אוכל להשיג פעמונית?

17/06/2012 | 12:11 | מאת: ביד שרה

יש ביד שרה בהצלחה

בתי מרקחת לפעמים ביד שרה.

ביתי בת ה12 מרטיבה כבר שנתיים, במשך שנה טופלה על ידי מינירין והפסיקה לשתות ב6 בערב, יתיעצנו עם רופא והוא אמר לנו לתת שתי כדורי מינירין כל ערב בימקום אחד.. האם זה אמור לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. מינרין כמו כל תרופה אחרת לא עוזר בהפסקת ההרטבה ב 100 אחוז וגם 2 כדורים. אני לא נותן 2 ניתן לברר מה הגורם ולפי הגורם לטפל. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

23/12/2012 | 14:52 | מאת: חגית נחום

שלום, רועי בן 9 מרטיב כל לילה, לצערי הצפצפה של ד"ר קושניר לא עזרה מאחר ורועי ישן חזק מאוד בלילה, ניסינו טיפול בדיקור אך גם ללא תוצאות, אבקש לדעת למי לפנות לקבל אבחון כפי שכתבת בתגובה אחרת, ואם אפשר לנסות את המינרין כדי לדעת אם יכול לעזור? תודה

13/06/2012 | 03:36 | מאת: אורית

שלום, ביתי בת 5.5. נגמלה לחלוטין ביום בגיל 2.4. נגמלה בלילה ללא התערבות שלנו בגיל 5. במשך החצי שנה האחרונה יבשה לגמרי, ובמידת הצורך הייתה מתעוררת מעצמה וקמה הלילה לעשות פיפי בשירותים. לא הערנו / הגבלנו או לקחנו לשירותים. מזה כשבוע מרטיבה כל לילה במיטה, בסביבות השעה 03:00, לא תמיד מתעוררת אפילו. בגלל הקיץ והחום שותה הרבה מים בערב ואוכלת ארוחת ערב מאוחר יותר, בסביבות 19:30, הולכת לישון בסביבות 20:45. האם כדי להניח לזה שיחלוף שוב בצורה ספונטנית? להעיר לשירותים אחרי שעה? לנו כהורים קשה מאוד רגרסיה זו. האם כדי כבר לקחת לטיפול או להמתין? בנוסף אני נמצאת בחודש השמיני להריון, הייתכן שזאת הסיבה לריגרסיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה שניונית לאחר חצי שנה של שחיטה על מתן שתן בלילה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

06/06/2012 | 13:19 | מאת: מיס אחמד

הבן שלי בן 3 נגמל מחיתול ביום בגיל2 בלילה עדין לא נגמל.. אם אני מעירה אותו בלילה ולוקחת אותו לשרותים הלילה עברה בשלום ואם לא אז יעשה את זה על המיטה שלו ..איך אני אוכל לגמול אותו בלילה???

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה מוגדרת כהרטבה מגיל חמש שניםהרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. מוקדם עדיין להתחיל בטיפול אקטיבי. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

04/06/2012 | 11:26 | מאת: עוזי

שלום לך, אנחנו מבקשים את עזרתך, יש לנו שלושה ילדים כשהאמצעי הוא בכיתה ב' והוא בן 8 ועד היום הוא מרטיב ביום. לפעמים הוא אפילו עושה את צרכיו במכנסיים. חשוב לציין כי בלילה הוא הולך לשירותים כשיש לו פיפי והוא קם יבש כל בוקר. לפעמים כשאנחנו מבקשים ממנו ללכת לשירותים הוא תמיד עונה לנו שאין לו פיפי אבל אחרי כמה זמן אנחנו רואים שהמכנסיים רטובות. לצערנו אנחנו תמיד נאלצים לשלוח אותו לביה"ס עם מכנסיים כהות כדי שילדים לא יראו שהוא עשה פיפי ויצחקו עליו. אודה לך מאוד אם תוכל לעזור לנו.

דרוש בירור וטיפול בהמשך רצוי לבצע בירור לא פולשני בשלב ראשון נראה שיש שלפוחית לא יציבה ממליץ לטפל בהקדם. בכבוד רב פרופ פומרנץ 0579451561

04/06/2012 | 11:03 | מאת: עוזי

והשאלה

04/06/2012 | 10:18 | מאת: ענת

הבן שלי בן 4 וחצי ועדיין מרטיב במכנסיים במהלך היום, יכולים להיות לו ימים רצופים שהוא לא מרטיב כלל ואז פתאום ימים רצופים שהוא מרטיב ואף מספר פעמים ביום ולפעמים זה בכלל לא מפריע לו, גם כשאנחנו מזכירים לו ללכת הוא אומר שאין לו ואז אחרי 5 דקות עושה במכנסיים. עשינו לו אולטרסאונד כליות ובדיקת שתן ויצא תקין למי אני צריכה לפנות לקבל עזרה וייעוץ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

נפרולוג ילדים שלפוחית לא יציבה לבצע הערכה של תפקוד שלפוחית ולטפל בהמשך. פרופ פומרנץ 0579451561

03/06/2012 | 15:50 | מאת: מורן

שלום, ביתי בת שנתיים ו5 חודשים.אני מתחילה איתה תהליך גמילה (שעושים איתה גם בן) השאלה שלי האם לגמול אותה רק ביום ובלילה להשאיר אותה עם טיטול?או להוריד לה לגמרי?

להתחיל יום להמשיך בלילה. גמילת יום ראשונה

03/06/2012 | 09:41 | מאת: נאוה

בני בן השלוש וחצי,התחלתי לפני חודש בנסיון לגמול אותו בלילה, הבקרים שהוא קם יבש היו מעטים מאוד כמעט כל יום קם רטוב. מה עלי לעשות, האם להחזיר את הטיטול, להשתמש בתחתון טיטול? להעיר אותו בלילה ולהוליך לשירותים? תעזרו לי בבקשה.

לקריאה נוספת והעמקה

מוקדם להתחלת טיפול אקטיבי.

29/05/2012 | 21:09 | מאת: ליאת

פרופ' פומרנץ שלום, לפני כשנה וחצי בתי קיבלה אצלך טיפול למניעת הרטבת לילה באמצעות כדורי מינרין והיתה כשנה יבשה בחודש האחרון חזרה להרטיב בתדירות של כמעט יום יום - מה ניתן לעשות אשמח לעזרה תודה ליאת

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול חידק בשתן- זיהום לטפל בהתאם. לברר למה חזרה הרטבה

28/05/2012 | 17:45 | מאת: B

שלום, אני סובלת מהרטבת לילה והאורולוגית שלי נתנה לי לקחת מינרין MINRIN MELT למשך חצי שנה. רציתי לדעת האם זה יעיל או שיכול גם להזיק ולעשות את המצב גרוע יותר? וחשוב ביותר - אני נוטלת במקביל גלולות נגד הריון מסוג "מינס". רציתי לדעת האם המינרין יכול לסתור את הגלולות ולהפריע להשפעתן למנוע הריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לא המינרין לא מפריע לגלולות. ממליץ לברר לפני טיפול. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

27/05/2012 | 10:36 | מאת: אתי

בני בן 7. סובל מהרטבת לילה. הבעייה די מפריעה לו ולפני כשנתיים ניסינו את הזמזם של ד"ר קושניר שבהתחלה עזר מאוד אבל לאחר חודשיים כל המשפחה התעוררה מהזמזם חוץ מהילד, ולכן ויתרנו על הזמזם. ניסיתי להעיר אותו בלילה, למנוע שתייה בסמוך לשעת השינה עד שהתייאשתי וקניתי תחתוני לילה ואמרתי שהילד יגדל והבעיה תיפתר מעצמה (גם אחי הגדול הרטיב עד גיל מאוחר) . פתאום אני מגלה שהוא עושה פיפי בתחתוני לילה עוד לפני שהוא נרדם וגם בבוקר אם הוא לא מוריד אותם מיד הוא עושה בהם פיפי בזמן שהוא ער. כעסתי עליו על זה שהוא עושה פיפי בתחתוני לילה בזמן שהוא ער (ואני חייבת לציין שעל הרטבת הלילה מעולם לא כעסתי עליו. תמיד הסברתי לו שאצלו המערכת עובדת קצת שונה ושזה יחלוף). כעת אני לא יודעת מה לעשות . אולי מאוד נוח לו עם התחתוני לילה ואולי להוריד לו אותם שוב ולתת לו כן להרטיב את המיטה כדי שזה כן יפריע לו. או שבאמת להמתין עד שהבעייה תחלוף מעצמה אבל זה משגע אותי שבמקום ללכת לשירותים הוא עושה פיפי בתחתוני לילה (כל עוד הוא ער כמובן).. אשמח לייעוץ ועזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. לא מקובל זקוק לשיחת מוטיבציה. מעבר לכך לברר את הבעיה הרפואית. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

שלום, בני בן ה8.5 החל טיפול משולב של מינירין ופרימוניל. האם ייתכנו תופעות לוואי של דיכוי התאבון וכאבי בטן ? בנוסף האם תיתכן איזושהי השפעה לתווך הרחוק כתוצאה מצריכת הפרימוניל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ריבוי תרופות יכול לגרום לכך רצוי לטפל בבעיה מה הגורם להרטבה בילדך???

21/05/2012 | 14:56 | מאת: מיה

בתי מרטיבה כמעט כל לילה לעיתים פעמיים בלילה השתמשה בחצי השנה האחרונה במינרין וכשהפסקנו את השימוש חזרה להרטיב. סובלת המון זמן מאדמומיות וצריבה בנרתיק, לא ניתן לנו כל פיתרון לעניין אלא שימוש במשחות מקומיות. בוצע אולטרסאונד דרכי השתן אשר יצא תקין. באיזו דרך ניתן לטפל בעניין? ואילו בדיקות נוספות יש לבצע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מינרין לא יפסיק את ההרטבה בילדה עם 2 הרטבות ללילה. יש להזהר עם מינרין בילדה בת 5 שנים. רצוי לברר לפני טיפול. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

21/05/2012 | 14:51 | מאת: מיה

בתי מרטיבה כמעט כל לילה לעיתים פעמיים בלילה. בחצי שנה האחרונה השתמשה במינרין ולאחר הפסקה חזרה להרטיב. סובלת מאוד מצריבות ואדמומיות בנרתיק ולא ניתן לנו כל פתרון בעניין פרט למשחות מקומיות. נעשה אולטרסאונד בדרכי השתן ויצא תקין באיזו שיטה כדאי לטפל? או אילו בדיקות נוספות יש לבצע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מינרין כמו פעמונית לא עוזר לכולם לפני טיפול רצוי לברר. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

21/05/2012 | 11:41 | מאת: מימי

שלום ד"ר. ביתי תמר בת שנתיים וחצי,ילדה בריאה ושמחה ב"ה.נגמלה מטיטול לפני כחודשיים. מרגע ששלטה ביום הפסיקה להרטיב בלילה והתעוררה כל פעם שהיתה צריכה ללכת להתפנות. לפני כשבועיים התחילה להרטיב בלילה הכוונה היא פעמיים בשבוע בערך. האם זוהי בעית הרטבה? מה ניתן לעשות? האם להתייחס לזה? אשמח מאוד לחוות דעת מקצועית. תודה מימי.

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול בעיה אורגנית זיהום קלציאוריה ועוד- רופא ילדים. פרופ פומרנץ 098621860

20/05/2012 | 00:41 | מאת: אמא

שלום רב הבת שלי בת 5 ו- 4 חודשים. סובלת מהרטבות יום ולילה. ביקרנו אצל פרופסור ליבנה, הבא,הבאנו לו צילומים של כליות וכו' שהיו תקינים, צילום בטן וכו' - והוא לא כל כך נתן לנו מענה לבעיה. אמר כי אפשר לעשות MRU בהרדמה מלאה, למרות שלדעתו 99 אחוז שאם היה משהו לא תקין היינו רואים זאת בצילומים הרגילים, ואח"כ אפשר לעשות בדיקת לחצים. אני לא הסכמתי לעשות את הבדיקה, גם בגלל שב- 99 אחוז שהכול תקין, וגם בגלל שאני לא רוצה לעשות הרדמה מיותרת, וכאן אני מגיעה להסטורייה אצל הילדה שתהיה בריאה של ניתוח לב וניתוח נוסף. היא גם בעלת כליית פרסה ותפקוד הכליות תקין לחלוטין. אנחנו במעקב אצל פרופסור שוחט ולא נמצאה איזושהי תסמונת. מתפקדת מקסים ומשתלבת יפה בגן. ילדה נבונה. לענייננו - זה היה רק הרקע - כיום אנחנו מטופלים בדיקור סיני אצל מישהו ממש טוב (רני אייל) הדיקור משפיע ללא ספק. או שיש פעמים שיש הרעה מיידית, או שיש ימים יבשים לחלוטין. תלוי איך הגוף מגיב. אנחנו אצלו אחת לעשרה ימים כבר חצי שנה. התוצאה של הטיפול מראה לנו ש: יש השפעה ללא ספק - חיובית או שלילית אך משהו נעשה\. ב - לא מדובר במשהו רגשי וכו - כי כשיש ימים שהטיפול מוצלח אז היא יבשה לגמרי - כלומר היא לא עושה בכוונה. וגם - רני אומר כי הוא חושב שמדובר בחולשה כלייתית, ושהוא לא חושב שיש טיפול של מרפאת הרטבה שיכול לעזור, אבל אם אנחנו רוצים שננסה. אני לא רוצה להעמיס על הילדה ולשגע אותה, ואם זו הדרך אז יש לנו סבלנות. אנחנו רק רוצים לבחור את הטוב ביותר עבורה. מה אתה אומר? האם במרפאת הרטבה יש לנו מה לעשות? אני לא אתן לה תרופות והורמונים בכל מקרה, וכה. שהיא מרטיבה זה ביום גם והרבה. בלילה עם חיתול. התחלנו גם לתרגל תרגילים של שיטת פאולה בבית דרך אגב. סליחה על האורך. אשמח מאוד למענה. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת יום לילה אינה בדכ בעיה רגשית, מקובל לחשוב שיש בעיה אורגנית. דיקור סיני לא יעזור, ולי לא מוכר הביטוי של כליה חלשה. הטיפול בדיקור לילדה בגיל זה / אין ספרות על כך. חצי שנה ללא תזוזה אומר הכל. יש לקחת אנמנזה מפורטת בדיקה מלאה של רופא, הערכה תפקודית - תשאול מדוייק ואז להחליט על הדמיה . ניתן לבצע הדמייות לא פולשניות. לפני מנומטריה יש בדיקות פחות פולשניות. חובה לבצע יומנים. בגיל זה בהרטבות יום את צריכה לפנות לנפרולוג / במרפאת הרטבה הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. במידה ויש הרטבות יום בעיה בשלפוחית הופכת לבעיה כמעט ודאית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561

שלום. הרטבת יום לילה אינה בדכ בעיה רגשית, מקובל לחשוב שיש בעיה אורגנית. דיקור סיני לא יעזור, ולי לא מוכר הביטוי של כליה חלשה. הטיפול בדיקור לילדה בגיל זה / אין ספרות על כך. חצי שנה ללא תזוזה אומר הכל. יש לקחת אנמנזה מפורטת בדיקה מלאה של רופא, הערכה תפקודית - תשאול מדוייק ואז להחליט על הדמיה . ניתן לבצע הדמייות לא פולשניות. לפני מנומטריה יש בדיקות פחות פולשניות. חובה לבצע יומנים. בגיל זה בהרטבות יום את צריכה לפנות לנפרולוג / במרפאת הרטבה הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. במידה ויש הרטבות יום בעיה בשלפוחית הופכת לבעיה כמעט ודאית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 098621860

ועל כך שהקדשת זמן רב לכך. אז מה אתה ממליץ? בירור היכן? אורולוגיה היינו לאחרונה כולל אצל מנהל מחלקה בשניידר. נפרולוגיה היינו כשנולדה ושנה אחרי למעקב עקב כליית פרסה. המדקר התכוון לדעתי לחולשה בגין הכלייה הזאת. חצי שנה אומרת הכול ומכניסה אכן ליאוש. אשדח מאוד לשמוע המלצה פרודוקטיבית. שוב תודה רבה!