פורום הרטבת לילה

3273 הודעות
3015 תשובות מומחה

מנהל פורום הרטבת לילה

13/01/2013 | 20:32 | מאת: מ'

אני בן 23, סבלתי בעברי מתופעת הרטבה בתדירות לא יותר גבוהה מפעם בשנה [במיוחד בחורף]. מגיל 16 ועד סוף השירות הצבאי התופעה נעלמה, ואז חזרה, ומזה כשנה וחצי אני שוב סובל ממנה. לשאלותי: 1) האם ניתן לטיפול, והיו לך מטופלים עם סיפור דומה ? 2) האם אפשר להפגש איתך באופן פרטי ? 3) איך אפשר ליצור קשר, במקרה וכן ניתן לזמן פגישה (אצלך ספציפית) ? (הסיבה שאני מעוניין להיות מטופל אצלך ולא במרפאה בעיקר היא בעיקר דיסקרטיות, ואכזבה ממרפאה דומה בעבר..) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

13/01/2013 | 19:55 | מאת: אסף

שלום ד"ר פומרנץ , לפני שנתיים בני אושפז בבית חולים מאיר בעקבות המטוריה , שלוותה בחום גבוה ביומיים הראשונים , היה מאושפז למשך שבוע ושוחרר עם המלצה למעקב לאחר שנה . היום אחרי שנתיים , בני הולך לשירותים פעמים תכופות ( בבוקר בתווך של 20 דקות הוא נותן 3 פעמים שתן ) ובמהלך היום הוא הולך לשירותים בצורה חריגה . אני לא יודע אם לקשר את זה למקרה שהיה לפני שנתיים , אבל ישר אני חושב על זה . בדיקות שתן אחרונות מעידות על חוסר ברזל , ותפקודי כליות תקין , סוכר גם נמצא תקין . אשמח אם תוכל להתייחס .

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע יומן השתנה לשלול היפר קלצוריה . זיהום ויראלי בדרכי שתן יכול לגרום לתמונה דומה.

31/12/2012 | 10:49 | מאת: אפרת

שלום, בני בן שש (בעוד כחודשיים) ומרטיב בלילה. התחלתי לפני כשבועיים שימוש במינרין כדור אחד מתחת ללשו. מאז תחילת הטיפול בני מרטיב כל לילה באופן קבוע, לעומת מצב קודם שההרטבה לא הייתה כל לילה, הייתה כארבע ימים הילד היה מרטיב וכשלושה פעמים היה יבש? שאלתי מה קורה כאן? זה נורמלי? אולי הטיפול אינו מתאים? כשאני שואלת את הילד האם הוא מרגיש שהוא עושה פיפי?, הילד תמיד אומר לי אמא אני לא מצליח להתעורר, אני חולם שאני עושה פיפי... תודה, אפרת

לקריאה נוספת והעמקה
06/01/2013 | 13:10 | מאת: מאיה

בדיוק היום המליצו לי על הכדור הזה לבני בן ה-7 . מענין אותי לשאול, האם יש שינוי אצלכם? כדאי לעשות שימוש בכדור? האם ידוע לך אם אין בו סיכון? כלשהו? תודה רבה על התשובה.

06/01/2013 | 13:23 | מאת: אפרת

שלום מאיה, אני לא ראיתי כל שיפור אצל בני, הוא לקח את הכדור שלושה שבועות והמשיך להרטיב, ראי את הודעתי מעלה. למיטב ידיעתי לפי דבריו של הרופא אין סיכון בשימוש בכדור זה. אצלי זה לא ממש הצליח, אבל יש ילדים שזה עוזר להם. בגלל זה פניתי בשאלה לפרופ' פומרנץ, אני לא יודעת האם זה סביר כי שלושה שבועות מאז הטיפול אין כלל שיפור?, האם השיפור מגיע אחרי זמן מה?, אני ממש אובדת עצות.. נכון להיום הפסקתי עם הכדור, כי לא ראיתי שיפור כלל אצל בני. אבל שוב, לא כל המקרים הם זהים, אולי לבנך זה יעזור. בהצלחה !!!

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב ממליץ לבצע בירור לפני. פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

26/12/2012 | 09:06 | מאת: אסתר

שלום רב, בתי גמולת יום זה שנה וחצי, מזה חודשיים עברנו לגמילת לילה לאחר בקשה שלה. היא לא הסכימה שיהיה לה טיטול בלילה, אמרה כי היא גדולה וגדלוים לא צריכים טיטולים. אז הורדנו לה. יוצא שלמעט לילות בודדים ממש, רוב הזמן היא מרטיבה בלילה. האם זה טיבעי? אולי בגלל החורף, יותר קשה לה? האם להחזיר לה את הטיטול בלילה? אודה לעזרתך אני אובדת עצות

לקריאה נוספת והעמקה

בת כמה היא? ניתן להחזיר חיתול בהסכמה.

23/12/2012 | 12:44 | מאת: מישהי

שלום רב, בני בן שלוש וגמול מזה שמונה תשעה חודשים. מההתחלה הורדנו חיתול גם בלילה. בחודשים הראשונים זה היה נפלא, הוא ישן עד הבוקר ללא כל פספוס. בספטמבר עם תחילתו של גן חדש הוא התחיל להרטיב בלילה, התחלנו להעיר אותו פעם בלילה על מנת למנוע את ההרטבה וזה עבד די טוב. מאז ניסינו פעמים רבות להפסיק להעיר אותו, אלא שמאז או שהוא עושה במיטה מה שקורה לא מעט או שקם פעמים רבות בלילה לשירותים. חשבנו להחזיר חיתול גמילה ללילה, האם זה נכון אחרי תקופה כ"כ ארוכה? (ניסינו אתמול לשכנע אותו לשים חיתול גמילה לפני השינה אבל אחרי שסוף סוף הסכים ללבוש אותו הוא פרץ בבכי וביקש להוריד ולהחזיר תחתונים רגילים). בנתיים אנחנו ממשיכים להעיר אותו בלילה, מה נכון לעשות במקרה הזה? רב תודות!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לשלול בעיה בשלפוחית שתן - רופא מטפל או לפנות לרופא מקצועי. ניתן לבצע יקיצת לילה / הגבלה בשתיה לפני שינה. בדיקות שתן. פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

23/12/2012 | 10:15 | מאת: אושרת

שלום, ביתי בת השנתיים וחצי החלה גמילה בסביבות גיל שנתיים ביוזמתה. חודשיים ראשונים היו םבירים אך עם הכניסה לגן חדש (עברה עם רוב חבריה וטמטפלת אחת) היא החלה להרטיב כל הזמן. חשבתי שזה ענין של הסתגלות אך נראה שאין שיפור מזה חודשים. היא כל הזמן רטובה מטיפטופים. הבעיה היא שזה לא מפריע לה כלל וכלל והעור בטוסיק כבר מלא פצעונים קטנים. אני חוששת שזה יגרור דלקות ובעיות נוספות. אציין שביצענו בדיקות דם והכל תקין.אני מודעת לכך שהיא צעירה ושבגיל כזה לא מטפלים, לכן שאלתי היא איך להתייחס לזה ואיך להגיב אליה? מה נכון לומר לה בנושא? הגננת החליטה לנסות לתת לה אחריות ושהיא תחליף לבד בגדים במשך היום. האם נכון???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת יום שניונית דורשת התיחסות של רופא ילדים לשלול בעיה בשלפוחית שתן / השתן. פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

14/01/2013 | 10:19 | מאת: אושרת

שוב שלום, כאמור, הילדה עברה בדיקות אצל רופא ונמצאה בריאה לחלוטין. תודה

22/12/2012 | 12:57 | מאת: ילדה גדולה

שלום לך, אני בת 24, וזקוקה להכוונה באופן דחוף, סובלת מהרטבה בתקופות, לפעמים ברצף לפעמים לעיתים רחוקות מאוד, עברתי המון טיפולים מזמזמים ועד תרופות וכדורים.. יש מה לעשות ? אני לא רוצה לקחת כדורים כל החיים, ברגע שמפסיקים איתם התופעה חוזרת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. רצוי לברר לפני טיפול. לעבוד על יקיצה לברר שלפוחית שתן. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

19/12/2012 | 23:54 | מאת: עידית

בני בן ארבע וחצי, נגמל בקלות במהלך היום בגיל שנתיים אך עדיין אינו מצליח להגמל במהלך הלילה. הוא מאד מאד רוצה לישון עם תחתונים אך אינו מתעורר כדי ללכת לשרותים ולעיתים אינו מתעורר גם לאחר ההרטבה. ניסינו לקחת אותו לשרותים במהלך הלילה אך זה לא פתר את הבעיה. מה עושים???

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

שלום, בתי בת ה-9 עדיין עושה פיפי במיטה מדי פעם בלילה. אחותה הגדולה בת -11 מעולם לא עשתה פיפי במיטה. אחותה הקטנה בת ה-7 עושה גם היא פיפי במיטה. 2 הבנות שמות חיתול מידה 6 שמאוד לוחץ להן בלילה ולכן לעיתים מסרבות ובבוקר יש חגיגה. האם ניתן לרכוש זמזם ולתת להן להשתמש ? הן בנות חכמות ומודעות לעצמן.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

18/12/2012 | 10:28 | מאת: ענבר

הבת שלי גמולה ביום מגיל 2.5 ובלילה מגיל 3 שנים ללא אירועי הרטבת לילה. בחודש האחרון היא מפספסת (היו כבר 6 מקרים) בעיקר לפנות בוקר או בבוקר לפני שהיא קמה. יש לציין שקרו גם שני מקרים שהיא פספסה במהלך היום. מה יכולה להיות הסיבה לכך? מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה . ...........

18/12/2012 | 08:52 | מאת: לאה

בני הוא בן 6 וחצי, גמלתי אותו מטיטול בלילה בסביבות גיל 3. אך מאז הוא מפספס כמעט כל לילה. אני לעיתים קרובות מעירה אותו באמצע הלילה לשרותים אך עדיין הוא מפספס בבוקר. מה עלי לעשות? אני צריכה פתרון דחוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/12/2012 | 15:23 | מאת: adili

שלום. הילדה שלי בת 5. היא בוגרת עצמאית ויכולות מוטוריות מעולות. אבל מדי פעם כפעם פעמיים בשבוע בורח לה פיפי. (לעיתים היא מתעוררת לעיתים לא ולעיתים היא מספיקה לקום עלמנת ללכת לשירותים). כך, שאין עקביות . האם זה נורמלי בגיל זה? האם כדאי לעשות בדיקות?

בגיל זה הרטבה מתרחשת בשחיכות של פחות מ 20 אחוז. ממליץ לבצע מספר בדיקות לשלול בעיות רפואיות.

09/12/2012 | 16:20 | מאת: מרים

ד"ר פומרנץ שלום, אינני יודעת האם אני רושמת בפורום הנכון אך שמעתי עליך המלצות רבות והחלטתי להתייעץ עמך. אני בשבוע 29 להריון, עובר זכר. בסקירה המאוחרת נתגלה מבנה של מערכת מאספת כפולה דו צדדית בכליות, נשלחתי לאקו לב עוברי בעקבות א סימטריה של עורקים ראשיים. בדוח של האקו מסוכם כי האקו תקין לחלוטין, אין עדות למום לב או הפרעה בתפקוד. וישנה הרחבה קלה של עורק ריאה ראשי-תופעה שכיחה למדי ולא תמיד ניתן לקבוע אם ההרחבה חריגה.- מומלץ ביקורת אחרי הלידה. האם אלו הם שני סממנים רכים? ביעוץ גנטי הומלץ ניכור מי שפיר ואני מאוד חוששת מהבדיקה.האם המקרה שכיח של מע מאספת כפולה? אציין כי סיכון משוכלל אחרי חלבון עוברי הוא 1:23557.

לקריאה נוספת והעמקה

במצב זה יש המלצה למי שפיר, מדובר בשני סמנים אולם רכים . חסרים פרטים על הכליות. יש לבצע מעקב אחר אגני כליות ולשלול אורטרוצלה.

05/12/2012 | 16:19 | מאת: אמא

בני יהיה בן שלוש בחודש הבא.גמול 5 חודשים ועושה פיפי כמעט בלי לפספס.הבעיה היא,שקקי הוא עושה רק בתחתונים. לא מוכן בשום אופן לשבת באסלה.ניסינו בסיר,ניסינו לקרוא ספרים,לשיר שירים,לראות תמונות בשירותים וכלום לא עוזר. הוא עושה רק בתחתונים. אנחנו מאוד משתדלים לא לכעוס או להתעצבן,ובכל פעם שזה קורה,אנחנו אומרים לו שאנחנו סומכים עליו שבפעם הבא יצליח לעשות באסלה. נשמח לייעוץ נוסף מה לעשות ואיך לעזור לו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול פיסורה בדיקה על ידי רופא.

03/12/2012 | 18:16 | מאת: אמא79

בתי בת שנתיים ו3 חודשים כבר 3 חודשים היא ללא חיתול בשבוע האחרון היא מרטיבה כל הזמן במכנסים ,לאחר שהייתה בשליטה על עצמה בשבוע האחרון היא מרטיבה לפחות 5 פעמים במכנסים יכול להיות מצב שהיא נכנסת לשירותים ועושה פיפי ולאחר עשר דקות עושה עוד פעם בבגדים האם יש מקום לדאגה או שזה טבעי? האם ניתן לעשות משהו בנדון?

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול היפרקלצוריה, לשלול דלקת בשתן על ידי רופא מטפל.

29/11/2012 | 14:28 | מאת: בתאל

שלום רב! ביתי בת השנתיים ושמונה גמולה מטיטול כעבר חצי שנה . הגמילה הייתה בסדר והיא גם לא הייתה מרטיבה בלילה . אך החודשיים האחרונים היא כל ערב מרטיבה במיטה . אני לוקחת אותה לפני השינה לעשות את צרכיה אך בכל זאת היא מרטיבה . אציין שההרטבה לא מעירה אותה בכלל . אני שוקלת להחזיר לה את הטיטול בלילה . אשמח לעזרתכם במושא

לקריאה נוספת והעמקה

תחזירי חיתול גמילה שלה מוקדמת.

26/11/2012 | 10:28 | מאת: יפית

שלום רב. בני בן ה-6 מאז ומתמיד היה מרטיב בלילה. בחודשים האחרונים הוא החל לפספס מעט שתן וגם צואה. (בזמן שהות במחשב/טלוויזיה/ משחקים נוספים, הוא לא שם לב) קישרנו את הפספוסים הללו בהתחשב בכך שהחל את לימודיו בכיתה א' ובמקביל נולדה לו אחות קטנה. התייעצנו עם מומחה בנושא ולאחר בדיקה מקיפה שביצע אמר לנו שיש לו שלפוחית שתן קטנה ולכן נתן לנו מרשם ל Novitropan. בנוגע לפספוסים במהלך היום, אמר שכנראה סובל מעצירות ולכן נתן לנו מרשם של Lactulose. רציתי לקבל חוות דעת נוספת ולנסות ולבדוק אלטרנטיבות אחרות לטיפול מאחר ושימוש בכדורים קצת מרתיע אותי. חשוב לי לציין שהוא ישן מאוד חזק בלילה לכן אינו מרגיש צורך לקום ואביו סבל מאותה הבעיה עד גיל 9. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לבצע בירור מלא לפני כל טיפול. הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

25/11/2012 | 19:58 | מאת: סוגוד

לגמול הבת שלי מהחיתול לפני ארבעה חודשים..ועד היום היא מרטיבה ועושה קאקי על התחתון לפחות פעמיים ביום..ולפעמים חמשה פעמים ביום..ובכל זאת לא הייתי מענישה אותה והייתי מאוד סבלנית..וכל פעם שהולכת לשירותים אני מעודדת אותה ולפעמים נותנת לה מתנה..וגם לפעמים אני שואלת אותה אם היא רוצה ללכת לשירותים..היא מסרבת ואחרי כמה דקות היא עושה ביבי או קאקי על התחתון.. * הבת שלי כשהיא רוצה לעשות קאקי היא רצה בבית וכואב לה..וזה היה לפני הגמילה..בגלל שרוב בזמן יש לה עצירות * לאחר הגמילה בחודשיים נולד לה אח קטן..והמצב הפך לרעה יותר..מצד שני אני לא משחקת האח שלי בהיותה..וכל הזמן אומרת לה שהיא יותר יפה וטובה מאחיה..ושהוא עושה ביבי על החיתול.. תעזרו לי 

בת כמה היא

25/11/2012 | 13:43 | מאת: אפרת

שלום רב, ביתי בת 2.4 שנים נגמלה מטיטולים במהלך היום לפני כחודשיים. הורדתי לה גם את הטיטול בלילה כי הבנתי שכדאי שזה יהיה בבת אחת ולא כדאי לגרור זאת. אני דואגת שתבקר בשרותים לפני השינה 20.00 ולוקחת אותה שוב בסביבות 23.00,אבל כל לילה היא קמה רטובה, קרה גם פעמיים באותו לילה. אני שוקלת להחזיר לה את הטיטול רק למהלך הלילה אבל פוחדת שזה יצור איזושהי רגרסיה במהלך היום או שייפגע לה הביטחון העצמי. בנוסף, גם אני חרדה וקמה בלילה מס' פעמים לבדוק אם הרטיבה, כיוון שלרוב היא לא מתעוררת מההרטבה...כך שגם השינה שלי לא עמוקה ואני קמה עייפה. אשמח אם תוכל לייעץ לי בעניין תודה רבה אפרת

ממליץ לעצור את התהליך. היא עדיין קטנה לגמילת לילה.

16/11/2012 | 11:39 | מאת: פרופ' אבי שדה

שלום לכם בימים אלה נערך מחקר על פחדי לילה של ילדי גן באוניברסיטת תל אביב. במסגרתו אנו מציעים טיפול קצר מועד ללא תשלום לילדים בני 4-6 הסובלים מפחדי לילה, הכוללים למשל פחד מהחושך, פחד ללכת לישון, פחד מיצורים דמיוניים, חלומות מפחידים, יקיצות מרובות במהלך הלילה וכדומה. המחקר מתבצע תחת הנחייתו של פרופ' אבי שדה, ראש המגמה הקלינית של הילד באוניברסיטת תל אביב, ובשיתוף עם המרפאה לרפואה פסיכולוגית בביה"ח שניידר. פגישות הטיפול יתקיימו באוניברסיטת ת"א בנוכחות הילד והוריו, ובמהלכן יעשה שימוש באלמנטים של שיחה ומשחק. ההערכה הראשונית תכלול ראיונות עם הילדים וההורים, שאלונים וניטור ביתי של השינה. במסגרת המחקר יינתן משוב לגבי השינה של הילד ולגבי אספקטים נוספים הנבחנים במחקר. כל פרטי המשתתפים ישמרו כמובן בסודיות מלאה. לפרטים נוספים והשתתפות, ניתן לפנות למיכל קפלן במייל mic.kaplan@gmail.com, או בטלפון 054-4682588. ניתן גם ליצור קשר עם מרפאת השינה, בטלפון 03-6407327.

לא המקום לפרסום.

14/11/2012 | 10:24 | מאת: אמא

שלום רב, מעיון בפורום התרשמתי כי סביב גיל 3 עדיין אינך ממליץ על טיפול בהרטבת לילה. אשמח מאד אם תוכל לפרט מדוע. בתי בוגרת מאד לגילה ומעוניינת להיות יבשה. איננה מוכנה לחזור לחיתול בלילה בשום אופן!חשבתי לנסות את שיטת הפעמונית/זמזם. כאמור, אודה לך אם תוכל לפרט מדוע לדעתך לא כדאי. היות ואיננה מוכנה לשים חיתול, האם התחלת טיפול לא עדיפה מרטיבות במיטה עד הבוקר (איננה מתעוררת מכך)? האם יש שיטה מומלצת יותר מהזמזם? אציין כי עברה לפני מס חוד' סונר כליות ושתן עקב חשד לדלקת ויצא תקין. גם בדיקת שתן כללית תקינה. תודה רבה.

הספרות ממליצה על טיפול מאוחר יותר. הגמילה הספונטנית גבוה בגיל זה.

14/11/2012 | 07:01 | מאת: אמא

שלום רב, בתי בת 3 וחודשים, גמולה כבר מגיל שנתים וחצי גם בוקר וגם לילה, לא היתה בעיה בגמילה. לפני כשבוע החלה להרטיב כמעט כל לילה, חשבתי שאולי זה קשור לקור אך גם אם השמיכת פוך היא מרטיבה. יש לה אחות בת 7 ולא היתה לה בעיה כלשהיא בגמילה ואחריה. אשמח לייעוץ מה עלי לעשות וממה זה נובע?

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול בעיות נוספות. זיהום בדרכי שתן הפרשת סידן מוגברת ועוד דרך רופא מטפל.

13/11/2012 | 19:45 | מאת: אינה

שלום רב , בתי בת 8.5 מרטיבה בלילה , לאחר ניסיון לא מוצלח במינירין , רופאת הילדים אמרה שמומלץ לנסות את הזמזם\פעמונית , אך אני מתקשה למצוא את זה , בדקתי גם ביד שרה ואין איפה לאתר , אולי ידוע לך איפה ניתן להשיג ? תודה מראש

להזמין בחול או ניתן לקבל במסגרת טיפולית . עליות גבוהות נסי יד שרה מקום אחר

16/04/2013 | 00:19 | מאת: אנונימי

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם והאלחוטי הובילו אותנו להצלחה ! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

06/11/2012 | 17:37 | מאת: טל

שלום רב הבן שלי בן 9 מרטיב בלילה , היה לו תקופה במשך 5 חודשים בהוא הפסיק והוא שוב חזר , הרופאת הילדים אמרה לי שניתן לקבל כדורים להרטבה בשם מינירין האם לכדורים האלה יש תופעות לוואי ???

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

01/11/2012 | 13:03 | מאת: ענת כהן

ביתי בת ה-8 עדיין מרטיבה כמעט כול לילה, ההורמון ADH כאשר לוקחים אותו אסור לאכול ולישתות שעתיים לפני השנה, אני לא מבינה זאת מפני שגם היא אני לא אתן לה את ההורמון ושעתיים לפני השנה היא לא תאכל ולא תשתה היא לא תרטיב ! קשה מאוד להפסיק שתיה ואוכל בשש בערב ! היא הולכת לישון בשמונה. מה דעתך ? האים להתחיל בפתרון זמזם ?

לקריאה נוספת והעמקה

זמזם היא אופציה טובה אבל לא בטוח שתקבלי תוצאות. רצוי לתת למינרין אפשרות לעבוד. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

30/10/2012 | 19:03 | מאת: כנ

שלום רב !! רציתי לדעת מה עלי הילד שלי בן 4.5 חזר להרטיב בלילה בשבוע האחרון הילד מקבל המון אהבה וחיזוקים אוהב את הגן והגננת מאוד האם אני צריכה לפנות לטיפול או שכמו שזה בא כך זה ילך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בילד בגיל 4.5 ניתן להמתין עם התחלת טיפול לשלול דלקת בדרכי שתן, וגורמים נוספים לחזרה להרטבה ואכ לטפל בהרטבה. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

27/10/2012 | 14:23 | מאת: הילי

היי, בני בן 3.5 בשבועיים האחרונים מרטיב כל לילה ואף כמה פעמים בלילה (הוא לא שם לב בכלל שרטוב וממשיך לישון- רק אם אנחנו רואים- מחליפים הכל מתוך שינה- הוא לא מתעורר גם אז) אחרי שכבר היתה תקופה שהיה קם אפילו לבד והולך לעשות פיפי בשירותים ייחסתי את זה לכניסה לגן חדש (גן עיריה) , אף על פי שממש אוהב את הגן והגננת ואני יודעת שטוב לו שם.. אבל לא בטוחה כי חושבת שהתחיל אחכ.. (ביום יודע להתאפק, אף על פי שעד לא מזמן גם היה בורח לו לפעמים וגם עכשיו כשפתאום נגיד מגיע פעם ראשונה לבית של ילד, חבר- כל כך עסוק שיכול לברוח לו) לא יודעת מה לעשות לגבי הלילה, אנחנו בנתיים לא שמים לו שוב חיתול/חיתול תחתון כי נראה לי ממש לא לעניין ומוזר לחזור לחיתולים אחרי שכבר תקופה ארוכה לא היה.. מצד שני- זה להחליף בגדים ומצעים כל לילה ולפעמים פעמים שלוש בלילה.. וגם עוד מעט חורף.. בעלי מנסה לקחת אותו כמה שעות אחרי שנרדם לשירותים- ושם מתוך שינה עושה- אבל זה לאו דווקא מונע עוד פעם פיפי באותו לילה.. כמו כן, בעלי ואני עוד ששבוע נוסעים לחול ל-4 ימים והוא יישאר עם הסבתא- שלה בטוח יהיה קשה להחליף כל הזמן.. מה לעשות בנתיים? איך להתנהג/ לטפל? וכמו כן, האם יכול להיות שקשור לעובדה שהפסיק לישון צהרים (מאז נכנס לגן) ואולי ישן ממש עמוק? מתנצלת על אורך ההודעה, אשמח לתגובתכם ועצתכם, תודה, הילי.

לשלול דלקת בדרכי שתן לשלול היפרקלצוריה. בדיקה על ידי רופא. להחזיר חיתול - לחצי שנה.

24/10/2012 | 08:01 | מאת: אמא

פרופ' פומרנץ שלום רב! בני (8) נוטל מדי לילה 2 כדורי מינרין וכדור של נוביטרופן(החל לפני שבוע את הטיפול) , ובלילות האחרונים הוא מתעורר באמצע הלילה ולא מצליח להרדם למשך שעה שעתיים , האם יש קשר בין נטילת התרופה לתופעה החדשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. יש אפשרות שהוא לא מקפיד על ההנחיות ושותה מעבר למותר. יש לבדוק האם לא ניתן להסתפק בכדור מינרין אחד. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

25/10/2012 | 10:07 | מאת: אמא

פרופ' פומרנץ שלום! ראשית תודה על תשובתך אך לא קיבלתי מענה לשאלתי האם נדודי השינה הם תופעה של הכדורים שהילד נוטל או לאו.

23/10/2012 | 19:40 | מאת: אבא

שלום,בתי בת 5,גמולה מגיל שנתיים גם ביום וגם בלילה.מאז שעלתה לגן חובה השנה(לא בטוח שיש קשר) חזרה להרטיב כמעט כל לילה. היא אפילו לא שמה לב,מחליפים לה ובבוקר כמעט לא זוכרת(אנחנו כן) מה לעשות?????? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

בתנו בת 3.3 שנים. לפני כשנה נולד לה אחיה. לאחרונה אין לילה שלא עובר יבש. היא מרטיבה בין פעם לפעמיים בכל לילה. ניסינו להרימה לשירותים על מנת שתרוקן את השלפוחית שתן שלה ולא תרטיב במיטה אך זה לא ממש עבד, היו לילות שלאחר שהורדנו אותה לשירותים בכל זאת הרטיבה. כששוחחנו איתה על כך וציינו למשל שהלילה היא הרטיבה פעמיים ושאלנו מה זה אומר- אז היא ענתה שהיא חזרה להיות קטנה- אמרנו שהיא ממש לא קטנה ולהיפך שהיא גדולה ובוגרת אז היא אמרה שזה לא טוב, אמרנו שנכון זאנחנו מאוד היינו רוצים שהיא תקום יבשה, ושאם יש לה פיפי בלילה שתקרא לנו ונעזור לה ללכת לשירותים. אנו לא יודעים איך להמשיך מכאן, קראנו שטיפול בבעיה יכול להתחיל רק מגיל 4. נשמח לקבל את המלצתך.תודה!

מוקדם לטיפול יזום. בעתיד ניתן היה להתחיל בטיפול עם פעמונית אותה ניתן לקבל ביד שרה ללא תשלום.

22/10/2012 | 12:22 | מאת: שירלי

שלום רב, בני בן 6 וחצי מרטיב במיטה באופן לא קבוע, יכול להיות יום יום ויכול להיות הפסקה של 4-5 ימים. בינתיים אנו ממתינים מכיון שגם אני ואחי הרטבנו עד גיל 7-8 לערך. הילד נולד עם אגני כילייה מורחבים מאוד שנבעו מחסימה דו"צ. לאחר 5 שנים הופסק המעקב בשניידר לאחר מסקנה כי הבעיה היא מבנית ולא תפקודית (הוא עבר פעמיים מיפוי כליות בקטנותו ובדיקות אולטרסאונד אחת לכמה חודשים). האם יכול להיות קשר לבעית ההרטבה בשל הממצאים שציינתי? האם ההמלצה היא לגשת לטיפול / אבחון בשלב זה או לנסות להמתין תקופה נוזפת? נכון לציין שהייתה תקופה של 1/2 שנה לפחות בערך בגיל 4 שהיה גמול לחלוטין. תודה מראש ושבוע טוב, שירלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. במקרה של הרטבה שניונית כמו במקרה שלכם רצוי להרחיב בירור. לשלול גורמים הלהרטבת לילה שניונית ולטפל בהתאם. בגיל זה מקובל ורצוי לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

בוקר טוב פרופסור, הייתי מעוניינת לדעת כמה זמן יבש נחשב להפסקה? תודה רבה שלומית

לקריאה נוספת והעמקה

חצי שנה ללא הגבלות. התעוררות בלילה. יקיצה תקינה.

25/10/2012 | 10:01 | מאת: שלומית

21/10/2012 | 23:00 | מאת: טלי

שלום רב, הבעיה אצלנו מתחילה ביום. בני בן 4 ו-4 חד', ילד נבון ומקסים, מלא בשמחת חיים, ילד שלישי במשפחה המקבל המון יחס חם מכולם. לא ממש נגמל עד היום. בכל שעות היום מזכירים לו לגשת לשירותים, לרוב הוא טוען שאין לו פיפי אך לאחר זמן מסוים הוא יעשה במכנסיים וזה ממש לא יפריע לו. צריך בכוח להחליף לו או לקלח אותו, כל ההסברים שיהיה לו יותר נעים בבגדים יבשים לא עוזרים. נסנו המון שיטות כמו סיפורים, קלטות, ישבנון, סיר, פרסים, הבטחות, התעלמות וכל מה שייעצו לנו אך דבר לא עוזר. לעיתים נדירות הוא רץ בעצמו לשירותים. עם הצואה יותר קל, הרגלנו אותו כל בוקר לשבת באסלה ולעשות קקי, לרוב הוא מבקש במהלך היום אם יש לו קקי. מהסיבה הזו בלילה הוא עדיין עם טיטולים. מה עושים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה רצוי לבצע הערכה ולהחליט על גישה טיפולית. הרטבת יום בדכ מצביעה על בעיה בשלפוחית . פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

21/10/2012 | 14:35 | מאת: אני

היי אני בת 25 ואני סובלת מהרטבת לילה מאז שאני זוכרת את עצמי . הייתי אצל רופא מומחה ועברתי כל מיני בדיקות ולא מצאו דבר הייתי אף בהיפנוזה וגם זה לא צלח אני לוקחת גם מינרין וזה עוזר לי רק באותו לילה איך אינו העלים את הבעיה אני כבר מיואשת ומתוסכל מהמצב אולי לך יהיה פתרון שיוכל לעזור לי להגמל מין הבעיה. נ.ב הייתי מטופלת אף אצל פסיכולוג בעקבות הבעיה אבל גם זה לא עזר בבקשה תאיר את עיניי ותתן לי מענה או פתרון נוסף שאוכל לבדוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

20/10/2012 | 13:40 | מאת: אודליה

שלום רב , ביתי בת שלוש וכבר מזה שנה היא נגמלה מחיתול לגמרי במהלך היום (גמולה מגיל 1.11) אך לצערי מאחר והיא הייתה מרטיבה כל לילה עדיין לא הורדתי לה את הטיטול. האם לדעתך אני צריכה להוריד את הטיטול בלילה??? בנסיונותי בימים האחרונים היא מרטיבה מידי פעם. האם זה שהיא עדיין עם טיטול בלילה יכול לגרום לנזק כלשהוא?? אשמח לקבל תשובה תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה לא מקובל לטפל בתרופה או פעמונית. בעתיד ניתן לקבל ללא תשלום פעמונית מיד שרה. הרטבת לילה בשלב זה תופעה נפוצה חיתול לא יפריע במקרה זה.

16/10/2012 | 16:22 | מאת: אפרת

ביתי בת 3.3 חודשים. כמעט שנה גמולה, ללא בעיות במהלך היום. בלילה תמיד כמה עם חיתולים מלאים. לפני שלושה שבועות החלטנו לנסות ולגמול בלילה. מאחר והילדה בוגרת ויש לה דוגמא מאח גדול היא הסכימה בשמחה, אלא שאין לילה שעובר בשלום. והמפחיד יותר הוא שהיא איננה מתעוררת מכך. היא ממשיכה לישון בלא הפרעה. ניסינו לקחת אותה מספר פעמים בלילה, לפעמים זה עובד לפעמים לא. ההרטבות אינן בשעות קבועות ויכולות להיות גם שעה לאחר ההירדמות. מה עושים? האם להחזיר לחיתול (היא מתנגדת) ? האם להמשיך להעיר אותה בלילה לשרותים? חשוב לציין שהכל הלך חלק עם אחיה הבכור אז אנחנו די אובדי עצות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל 3.3 לא מתחילים טיפולים אקטיביים. בגיל זה ניתן להחזיר חיתול. לחלק מהילדים בעית יקיצה. ולכן רגיל שהשינה עמוקה. רצוי להמתין.

15/10/2012 | 15:11 | מאת: הילה

שלום רב, בני בן 3 גמול ביום באופן מלא יותר מחצי שנה. (שמעתי פעם על גישה של גמילת יום ולילה במקביל שגורסת שהגמילה מהירהיותר באופן זה. לא ניסינו) ב 50 אחוז מהלילות היה קם עם חיתול יבש. לפני כשבועיים וחצי החלטנו לנסות ולהוריד את החיתול בלילה בהסכמתו. ביומיים הראשונים התעורר לאחר שפספס. אחר כך, לרוב היה מרטיב במיטה וממשיך לישון עד הבוקר. נדיר שקם יבש. האם כדאי להחזיר לו את החיתול ולחכות לשלב שיהיה בשל יותר? באופן כללי, הילד בריא ואין בעיות מיוחדות.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להחזיר חיתול מוקדם להתחיל טיפול אקטיבי נגד הרטבת לילה.

12/10/2012 | 02:28 | מאת: ג'ס

הילד עבר בירור מקיף אצל אורולוג ונפרולוג ילדים שלא מצאו שום ליקוי.

בדכ אין בעיות אורגניות.

12/10/2012 | 02:24 | מאת: ג'ס

שלום רב, אני אמא לילד עם הרטבת לילה שבקרוב ימלאו לו 10 שנים. בני מרטיב מידי לילה מאז ומתמיד. בעבר היה מרטיב מספר פעמים בלילה וכעת בד"כ "רק" פעם אחת. טופל לפני שנים אחדות בפעמונית ללא שיפור כלל. קראתי שמינרין עלול להיות מסוכן מאוד שובארה"ב מגבילים מאוד את השימוש בו. הסבל מהתופעה אינו פשוט כלל , הילד הינו ילד שמח , חברותי ותלמיד מצויין אך גם הוא מביע את משאלתו לגמילה. אנו מגבילים שתיה בשעות הערב . אציין כי בעלי סבל מהרטבה עד גיל 11 בערך (ההורים לא זוכרים בדיוק) האם חייבים לטפל? האם התופעה אינה חולפת ספונטנית? האם באי טיפול אנו חושפים את הילד לנזק פרמננטי? אני מאוד חוששת מטיפול תרופתי. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הפגיעה בדימוי עצמי היא זמנית. טיפול נכון לא יגרום לתופעות לואי. תופעות הלואי הם זניחות בטיפול נכון. לא תמיד זקוקים לתרופות כי יש מספר גורמים. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

20/10/2012 | 19:00 | מאת: אמא מנוסה- רוצה לתת לך עצה

לקחתי את הבן למרפאת הרטבה. פעלתי לפי הכללים ומיד כשהפעמונית צילצלה הערתי אותו ולקחתי אותו לשרותים. הקפדנו על שתיה עד 6 בערב. עשינו גם תרגילים לחיזוק השלפוחית. והילד נגמל חלקית בתוך חודש ולגמרי אחרי חודשיים. נסי גם את. (אחרי 3 חודשים הגיע החורף והבעיה חזרה...) מינרין בכלל לא עזר!

11/10/2012 | 23:45 | מאת: אלי

שלום רב , ביתי בת ה-7 לאחרונה מרטיבה בלילה ומתעוררת זה כבר הפעם החמישית במהלך החודש האחרון ולא ברורה לנו הסיבה. אשמח לקבל את חוות דעתך .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מדובר בהרטבה שניונית אולי משנית לזיהום בדרכי שתן. רצוי לבדוק כולל יחס סידן קראטינין. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

09/10/2012 | 02:14 | מאת: גלית

יש לי ילדה מקסימה בת 7. בחודש האחרון היא פיספסה פעמיים ועשתה פיפי במיטה בלילה כאשר בפעם הראשונה היא הרגישה שעשתה, קמה והעירה אותי והמשיכה את הפיפי בשירותים ובפעם השניה המשיכה לישון. עד כה בסדר. היום - בשעות היום היא נכנסה לשירותים כולה מכווצת ואמרה לי יש לי מהר פיפי מהר פיפי ומסתבר שהיא הספיקה להרטיב את התחתונים והמכנסיים ועשתה בשרותים את ההמשך. כשחזרנו בערב בנסיעה של 45 דקות והיא נרדמה - ירדנו מהאוטו והיא אמרה לי שהיא עשתה שוב פיפי במכנסיים. לפני השינה עשינו לה שוב פיפי ואני מוצאת עצמי בשעה 2 לפנות בוקר מכסה אותה ומגלה ששוב היא עשתה פיפי. הערתי אותה לשרותים וכמובן שהחלפתי לה מצעים. עוד לא קרה לי דבר כזה ששלוש פעמים ביום היא מפספסת. אני מאוד מודאגת. על הילדה אני ממש לא כועסת ורוצה לדעת מה לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול זיהום בדרכי שתן ללא חום לשלול היפרקלצוריה קימת אפשרות להרטבת לילה משנית לא ראשונית. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 לבקש: מרפאת הרטבה .

07/10/2012 | 08:31 | מאת: ננננה

שלום נכדתי בת 5 עדיין מרטיבה בלילה ולפעמים גם כשהיא ישנה בצהרים , כשהיא אצל אני מנסה להעיר אותה כמעט כל שעתיים ואם אני מפספסת היא מרטיבה יש לציין שאבא שלה חולה סכרת נעורים היא מרבה הרבה לשתות ועושה הרבה פיפי בשירותים במשך היום , האם יש מקום לדאגה ואיך אפשר לשפר שלא תרטיב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

29/09/2012 | 00:42 | מאת: אחת שדואגת

שלום פרופסור. יש לי שני אחיינים תאומים אשר גמולים קרוב לחצי שנה מחיתולים. לבת תהליך הגמילה היה קל וקצר יותר, לבן קצת פחות, מה גם שהוא החל כחודשיים אחריה בתהליך. יש לציין שהתחלנו גמילה רק כאשר הילדים הראו נכונות ולא מתוך כורח.לאחרונה, נראה כי ישנם פספוסים, בעיקר אצל הבן, אך גם אצל הבת.. באחת התוכניות של פרופסור רולידר נאמר כי, ברגע שהילד בגמילה, במידה והוא מפספס, יש להאשים את הפיפי כביכול שברח, ולא את הילד, וכך אנו נוהגים עמם.. אך עדיין, זה מטריד.. חשוב לציין כי בלילה הם ישנים עם חיתול. אשצח לעצתך.. הדודה המודטגת

מה גילם? לא ניתן לדון ללא גיל. אין צורך להאשים אף אחד. להחליף בגד וזהו.

27/09/2012 | 13:42 | מאת: הילה

שלום רב, בתי בת השלוש וחצי גמולה לחלוטין במהלך היום אך כמעט בכל בוקר קמה רטובה לאחר שנת לילה. מה הדבר הנכון לעשות? האם להעיר אותה באמצע הלילה ולקחת לשירותים? האם ללכת צעד אחד אחורה ולשים לך תחתוני לילה סופגים? אשמח לקבל עצות לפתרון הבעיה אבקש עזרתכם, תודה מראש, הילה

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה מוקדם להתחיל בטיפול תרופתי או התנייה. ניתן להמשיך עם תחתון סופג. פרופ פומרנץ

שלום, ביתי נגמלה בצורה קלה ומלאה בגיל 2.1. לעיתים הייתה מתעוררת בלילה ומבקשת פיפי. גם אם פעם ב4 חודשים לערך היה בורח לה, הייתה מתעוררת ומודיעה. לפני כ3 שבועות התחילה להרטיב כמעט בכל לילה. היא נכנסה לגן חדש בדיוק אז ואין לי ספק שזה קשור. היא שמחה בגן והקליטה שלה הייתה קלה למדי. מצאה את עצמה, ומצאה חברות. בגן הקודם עוד ישנה צהריים. בחופש ובסופ"שים כבי כמעט ולא. אין לי ספק שגם זה משפיע. היא הולכת לישון בשמונה בערב ונרדמת מיד. לפני כחצי שנה סבלה מביעותי לילה ואין ספק שהשינה שלה מאוד עמוקה. ועכשיו לשאלה, ברור לי שיש גורמים סביבתיים שגורמים להרטבה. השאלה מה עושים. אני לא רוצה להציק לה עם טיפולים ועניינים ופשוט לתת לה זמן. בעלי חושב שכדאי לנסות להעיר אותה אבל לרוב הוא לא מצליח באמת. קראתי שלקחת לפיפי מתוך שינה זה גם לא פתרון אבל אני חושבת שאולי במקרה שלה זה יכול לפתור את הבעיה עד שהגורמים האמיתיים יעברו. זה ממש לא נעים לה לקום רטובה, למרות שאנחנו ממש לא מגיבים בחומרה אלא רק מנחים אותה להביא בגדים. התדירות כרגע היא 6 פעמים בשבוע.. תודה, עינת

21/09/2012 | 21:34 | מאת: עינת

האם לטפל ואם כן, איך? האם להושיב לפיפי מתוך שינה עד שהיא תתרגל לגן ותתרגל לא לישון בצהריים?

19/09/2012 | 06:05 | מאת: אמא עיפה

קראתי את הפניות של הורים מודאגים מתוך תקווה שאמצא בשאלות ובתשובות מענה לבעיות ההרטבה. שמתי לב שלהרבה שאלות ניתנות תשובות שהן העתק התשובות שניתנו לשואלים קודמים ללא התיחסות ספציפית לשואל ולשאלותיו. אני יודעת שהרופאים בפורומים השונים עושים עבודתם בשליחות וכמחוות רצון טוב אבל מצפה מהם גם קצת להתיחסות אישית לבעיה שכל אחד מהם מעלה . קצת יותר אמפטיה תועיל לכולם ותוריד את מפלס הדאגה. שנה טובה לכולם!

לקריאה נוספת והעמקה

פורם זה פורם את חושבת שניתן לטפל באינטרנט. הרטבה נגרמת ממספר סיבות ולכן פעמונית משפיעה רק בחלק מהמיקרים כמו גם התרופות. הורים לא שמים דגש על הבעיה לכן התשובה כוללת. מפתיע אותי שאת מבקשת תשובות אישיות

ההורים של היום, חלק לא מבוטל מהם הינו משכיל מאד ובעל אינטליגנציה רחבה. הורה כזה לא נכנס לפורום ומיד "מפגיז" בשאלות, הורה כזה "חורש" את האניטרנט וקורא שאלות ותשובות בפורומים לפני שהוא פונה בשאלה. הרופאים בפורומים עושים עבודת קודש ואין ולא תהיה לי כל התרסה נגדם. הרבה רופאים עונים ומתיחסים אישית לשואל ולשאלה ובכך חוסכים מעצמם ומהפורום הרבה שאלות דומות מהורים מודאגים ועיפים כמוני. גמר חתימה טובה!

19/09/2012 | 00:35 | מאת: אבא

שלום בני בן 7 וחצי. מגיל 3 הוא סובל מהרטבת לילה – כל לילה ללא יוצא מן הכלל הוא מרטיב במיטה. גם אם הוא הולך לשירותים לפני השינה זה לא עוזר. ניסינו במשך מספר חודשים טיפול בהרטבת לילה עם זמזם במרפאתו של דר קושניר. אחרי מספר חודשים התיאשנו כי הטיפול לא עזר. ניסינו גם תרופת מינרין – היא עזרה אך הבן איננו מעוניין לקחת אותה כל הזמן בגלל ההגבלה על אוכל ושתייה. אנחנו די מיואשים מכיוון שנראה כי אין שום דבר שעוזר. מה עוד אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. אין טיפול קסמים צריך לטפל בסדר מסוים. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

18/09/2012 | 16:07 | מאת: דן

שנה טובה וחג שמח! רעיתי ואני כמעט מיואשים.(הבעיה היא הרטבה לילית שהיתה קימת גם אצל אחי ואחותי בילדותם אבל ההורים נפטרו ואין לנו את מי לשאול.) יש לנו 3 ילדים קטנים: 10, 7 ו-5 ושלושתם מרטיבים בלילה. ניסינו פעמונית וחיתולי מכנס , הפסקת שתיה לפני השינה והתרוקנות סמוך לשינה וכלום לא עוזר. הילדים נבונים מאד ומודעים למצב אבל אין להם יכולת שליטה על זה ואנחנו כל לילה וכל בוקר מחליפים להם את בגדי השינה ואת המצעים ומרגיעים אותם. מדובר בהתמודדות יום יומית מתישה ומתסכלת ואנחנו מאד מוטרדים גם מהמחשבות שמא לא יגמלו מכך גם בבגרותם. . היינו אצל מספר רופאים ורובם מרגיעים ואומרים שזה יעבור ומיעוטם ממליצים על תרופה יומיומית שכאשר מפסיקים לקחת אותה הבעיה חוזרת. סליחה על הסיפור הארוך והמיגע, ויש לנו 3 שאלות: מנסיונך , האם שמעת מפציינטים שסבלו ונגמלו מה ניתן לעשות. האם יש סטטיסטיקה לפיה באיזה גיל נחלצים מהבעיה. האם ידוע לך באם טיפול בהיפנוזה עוזר והאם זה מותר לילדים סליחה ותודה שנה טובה וחג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הטיפול ביקיצה יתן פיתרון לבעיה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

12/09/2012 | 19:50 | מאת: ר

הבת שלי בת שנתיים היא התחילה כאשר נכנסים הביתה להוריד את הטיטול לא מוכנה להיות עם טיטול לאחר מכן היא סוחבת את הישבנון לשרותים אני פותחת לה את הישבנון היא עולה את המדרגה ואז נעצרת היא לא מוכנה לשבת על הישבנון פשוט מפחדת מהצעד הזה מה עליי לעשות? איך ארגיל אותה לשבת בישבנון בלי לפחד? וממה הם בדיוק מפחדים האם מהגובה שהם רואים בשרותים שיש "חור" ומים האם הם מפחדים ליפול לתוך המים?

רצוי להמתין בסבלנות בגיל זה ולא לכפות בכוח. רצוי לתת דוגמא אישית. זה יבוא.

10/09/2012 | 11:28 | מאת: יאיר יעקב

שלום הבת שלנו בת 4, גמולת יום מגיל שנתיים וחצי. בתחילת הקיץ הנוכחי ניסינו גם לגמול בלילה אבל היא מרטיבה כל לילה ואפילו פעמיים או שלוש. האם יש פה חוסר מוכנות שלה וצריך לחזור לטיטול? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. נגדיר הרטבה מגיל 5 ניתן להתחיל בבירור וטיפול . בדכ בגיל זה ללא תרופות. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 0579451561 או 098621860 למרפאת הרטבה .