פורום הרטבת לילה

3271 הודעות
3015 תשובות מומחה

מנהל פורום הרטבת לילה

16/05/2013 | 19:55 | מאת: דליה

בן 4.4 גמילת לילה נעשתה בשלושת השועות האחרונים, מתוכם רק 9 לילות קם יבש- לאחר שבכל לילה מעירים 2-3 פעמים לשירותים. הוא לא מתעורר בכלל כשמפספס וזה מאד מטריד אותנו. האם משהו בתהליך נעשה לא כשורה? מה דעתך? מה אתה מציע? תודה רבה. דליה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה רצוי לבדוק בעתיד אם יש בעיה נוספת שגורמת להרטבה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/05/2013 | 10:32 | מאת: עינת

שלום, בני בן 7. ניסינו פעמונית וסיימנו סבב של מינירין. לאחר תקופה קצרה של יובש,, הוא חזר להרטיב. מה אפשרויות הטיפול שעומדות לפניי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. רצוי לבדוק למה המינרין עזר חלקית ולמה אין תגובה טובה לטיפול. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/05/2013 | 07:56 | מאת: יעל

הי, בתי בת ה-7 מרטיבה בלילה. ניסינו בעבר לשים לה את הפעמונית אך זה לא עזר. פנינו לנפרולוג שהפנה אותנו לאולטרסאונד שתן וכליות. בבדיקה נאמר לנו שהיא לא מרוקנת את כל השתן כשהיא הולכת לשירותים ורק בפעם השלישית במהלך הבדיקה היא רוקנה את כל השתן. הנפרולוג אמר שמבחינתו אין בעיה פיזית ואולי קיימת בעיה רגשית. עליי לציין שהיא ילדה חכמה ומוכשרת ומקובלת חברתית. תמיד היתה כך. ולכן אני לא בטוחה שזו אכן בעיה רגשית. אנחנו גם לא מפעילים עליה לחץ כלשהו. כשהיא מרטיבה בלילה אנחנו מחליפים את הסדין ולא כועסים ולא אומרים לה דבר. מבינים לגמרי (אני בעצמי הרטבתי עד גיל 6 בלילה). שאלתי היא - האם יש סוג טיפול נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, יצור שתן מוגבר במהלך הלילה- ופוליאוריה לילית. בעיה בשלפוחית השתן יכולה לגרום להרטבה. תפקוד לקוי חוסר התרוקנות ועוד. סונר מיוחד לשלפוחית יכול לעזור באבחון BLADDER SCAN ו בדיקת זרימה. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

08/05/2013 | 21:49 | מאת: סופיה

שלום, אחיין שלי נגמל מחיתול ביום ובשנת צהריים הוא לא מרטיב גם. החלטנו לנסות לגמול אותו בלילה כאשר הוא ביקש לא לשים חיתול..הסברתי לו הכל ומאז עברו כבר שבועיים והוא מרטיב כל לילה. ניסיתי להעיר אותו ללכת לשירותים אך הוא עייף ולא רוצה לקום.. מה כדאי לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
08/05/2013 | 21:54 | מאת: סופיה

דרך אגב שכחתי לציין שהוא בן שלוש..

שלום. הגיל קובע בהרטבה????????????????? הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

שלום בני בן 6.5 ועדיין לא הצליח להיגמל מהרטבת לילה . יש לילולת שהוא מצליח ויש לילות שהוא מפספס . אני עשיתי לו טבלה של"שמש גשם " שמעודדת אותו לא להרטיב אבל . בממוצע עדיין הוא מפספס בין 3ל4 פעמים בשבוע. ביתי היום בת 7 עד גיל 5 גם היא הרטיבה וזה עבר לה לבד בלי שום טיפול . האם יש צורך שאקח אותו לאבחון או שעדיין אפשר להמתין ולראות אם זה יעבור לבד. רציתי לציין שהוא לא נימול האם יש לזה איזה שהיא השפעה .. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

03/05/2013 | 11:14 | מאת: לונה

שלום רב, בני כמעט בן 4, גמול כבר שנה מחיתולים ביום, לעיתים יש תקופות של פספוסים אבל בסהכ בסדר. השבוע ניסנו להוריד חיתול בלילה וזה מסתמן כלא פשוט בכלל. הוא רגיל לישון עם כוס מים לצידו וניסיתי לקחת לו אותה ת אבל הוא מתעורר כמה פעמים ובוכה שהוא מאד צמא. ניסיתי להעיר אותו כמה פעמים בלילה, לדאוג שיהיה בהכרה ולקחתי אותו לשירותים, אבל הוא טוען שאין לו ולא יוצא לו כלום, אחרי חצי שעה אני יכולה למצוא אותו במיטה מלא בפיפי. ניראה שאין לו בעייה להיות רטוב וזה לא מעיר אותו ולא יותר מידי מפריע לו ,ככה שאני ממש דואגת שאין משהו שיניע אותו לנסות ולהביא לשינוי. האם כדאי להמשיך בצורה כזו? לסרב בכל תוקף למים? ניראה לי בלתי אפשרי... להמשיך להעיר אותו? למרות שזה בכלל לא יעיל...האם כדאי לנסות תחתוני גמילה או שזה רק יעכב עוד יותר את התהליך? אובדת עיצות ומאד מחכה לעזרה ... תודה רבה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בגיל זה לא רצוי להתחיל טיפול אקטיבי. במידה ושותה הרבה בלילה ניתן להתחיל טיפול בפעמונית .

29/04/2013 | 06:21 | מאת: איתי

שלום רב הילד שלי בן 13 וסובל מהרטבת לילה המועדים ותדירות משתנה. מפעם בשבועיים ועד חזר לכל לילה. אין צורך להסביר את הלחץ שזה גורם בגיל כזה. בעבר כבר ביקרנו במרפאת הרטבה בשניידר. נשללה בעיה פיסית. אך שימוש בפעמונית לא עזר. לאחרונה שמנו לו שעון מעורר אך גם זה לא עזר. הוא לא מתעורר. שמנו לב שיש קשר לסדר היום שלו (חופשה מביה"ס), לחץ נפשי לקראת מבחן לדוגמא מיד גורם לחזרה של הביעה. וכן קושי להתעורר. נשמח מאוד מאוד לעזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

25/04/2013 | 14:56 | מאת: דקלה

בני בן 5 וחצי, מגיל שנתיים וחצי הוא נגמל לגמרי ביום ובלילה. לפני כחודש התחיל להרטיב לסירוגין בלילה, יום כן יום לא. הוא נרדם בחדר השינה של ההורים, אנו מעבירים אותו לחדרו ובחצות בערך הוא עובר אלינו שוב, לפעמים כשהוא כבר מתעורר אני לוקחת אותו לשירותים ואז הוא קם יבש, אבל אם אני לא עושה זאת אז הוא מרטיב במיטה. אציין שלפני 5 חודשים עברנו לבית חדש, והוא אמור לעלות לכיתה א' בשנה הבאה. אודה מאוד על ייעוץ ודרך לפתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. לבצע בדיקת שתן, הפרשת סידן השתן. במידה והשתן תקין. לטפל בהרטבת לילה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

24/04/2013 | 01:26 | מאת: עמית

ד"ר, שלום הילד בן ה-7 עדין לעיתים די קרובות מרטיב בלילה וזאת בגלל שינה מאד מאד עמוקה. כשאנחנו נותנים לו מינירין כמובן זה לא קורה. 1. האם מותר וכדאי להמשיך מתן מינירין לאורך זמן (עד שיגדל וזה יעבור לו?) האם זה לא פוגע במערכות שלו לטווח הרחוק? 2. האם השקמות באמצע הלילה (במקום מינירין!) כשהוא ממש לא מצליח להבין מה קורה לו מרוב שהוא ישן עמוק אינן מזיקות למערכת העצבית שלו? מה עדיף מינירין או להקים אותו בלילה? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

22/04/2013 | 22:16 | מאת: מירי

הבת שלי נגמלה בגיל שנתיים לחלוטין- ביום ובלילה.כעבור כחצי שנה היא התחילה פתאום להרטיב במשך היום ואחרי זמן מה התחילה להרטיב גם בלילה(בלילה לא תמיד, לפעמים היא קמה יבשה) המצב הזה נמשך כבר 5 חודשים, בין 1 ל5 פעמים ביום היא מפספסת במשך היום ובלילה כמו שכתבתי לעיל. מה פשר התופעה הזו? אני ממש אובדת עצות.לא מבינה מאיפה להתחיל? יש לציין שהיא לא עברה שום שינוי משמעותי בחיים (לא עברנו דירה, לא נולד תינוק וכו')ואין לי מושג מדוע זה קורה. השאלה איך אני מוציאה אותה מהסבך הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. התחלת טיפול- מומלץ גיל 5 שנים. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

23/04/2013 | 21:35 | מאת: מירי

חשוב לי מאוד לדעת מה יכול לגרום לשינוי כזה? אחרי שהילדה כבר שלטה היטב בצרכיה במשך חצי שנה. אשמח לתשובה מתאימה, תודה.

21/04/2013 | 20:48 | מאת: ליאת

בני בן 3.7שנים הוא כבר מעל שנה גמול ביום לילה הוא ישן עם חיתול ישנם ימים שהוא קם יבש וישנם ימים שהוא קם רטוב הפוך.בבוקר הוא קם ואומר לי אמא החיתול יבש ועם הוא רטוב הוא לא אומר כלום אני אומרת לו שהחיתול רטוב ולא נורא. השאלה היא האם להוריד לו את החיתול בלילה?או להמשיך איתו עד שהוא לא ירטיב בכלל בלילה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. מוקדם להתחיל טיפול בגיל זה. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

27/04/2013 | 17:35 | מאת: ליאת

לבירור האם אני פונה לרופאת הילדים שלו?

20/04/2013 | 00:20 | מאת: מוטרד

בתי החלה להרטיב לפני כ-4 חודשים. כמעט מידי לילה. עד אז לא היתה אף פעם בעיה. על פניו, לא נראה שהיה שינוי בחיים או איזשהו עניין פסיכולוגי. מה יכולה להיות סיבה שיום בהיר אחד היא הפסיקה לשלוט במתן השתן בלילה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

בוקר טוב אני חייבת עזרה דחופה במשהו, אני נטלי בת17 מירושלים ואני מאוד בודדה ודיכאונית בזמן האחרון ויש לי בעיה שאני לא מתביישת להודות בה כבר כמה שנים שאני מרטיבה בלילות וכמו שאת יודעת זה לא ממש כייף זה מביך ולכן אני חייבת לילבוש טיטולים לא תמיד אני קמה רטובה אבל זה בערך הסיפור שלי, עכשיו העזרה שאני צריכה היא מישהי או מישהוא לא כפת לי שחווה ועובר את מה שאני עוברת כדי שאני אוכל למצוא איתה\ו נושא שיחה זה מאוד מביך אבל אין לי הרבה ברירות וגם לא חברות אבל אם תוכלי לעשות את המצוה הזו ולהעביר את ההודעה הזו לחברות שלך בשיתוף עם הווצאפ שלי שמי שרוצה לדבר על הנושא זה מאוד יעזור לי ואני מאוד אודה לך תודה ויום טוב זה המייל שלי לכל השואלים אני כבר השלמתי עם העובדה הזו שאני ת י נ ו ק ת וכבר לאכפת לי ונימאס לי ליראות רופאים הם כולם אומרים שאני צריכה לכוחת ותוך כמה זמן זה יעובר ונירין לא עזר לי וגם לא סדין עם צילצול וכלום רק טיטולים: ("

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

28/04/2013 | 13:50 | מאת: רוני

יש לי בדיוק אותה בעיה יש לך מייל או משהו שאפשר ליצור קשר?

18/06/2013 | 23:44 | מאת: אמא

כדאי לך לנסות כאופציה אחרונה את שיטת "דריי נייט" שהוכיחה את עצמה גם לבנות יותר גדולות ממך עם אותה בעייה ! מנסיון ! מס' הטלפון שלהם: 050-4123862 או 03-6747036 בהצלחה.

20/06/2013 | 17:34 | מאת: נטלי

אני אשמח לשמוע מה קרה איתך והאם יש לך ניסיון איתם

05/07/2013 | 02:18 | מאת: עידו

ספרי איך זה קרה לך ואולי אוכל לעזור לך גם לי זה קרה אבל בדרך שונה

היי אני בדיוק כמוך

16/04/2013 | 08:06 | מאת: אורית

שלום רב! בני בן שנתיים ו-8 חודשים. גמול לגמרי מחיתולים בלי פיספוסים כבר כ-4 חודשים. עד היום לא ניסינו גמילת לילה כיווון שמאז ומתמיד קם בבוקר עם חיתולים ספוגים באופן קיצוני. כולם אמרו לי שגמילת הלילה מגיעה לבד ולאט לאט יתחיל להתעורר יבש, אך זה לא מגיע.יש לציין כי כאשר התחלונו גמילה ביום, החל להתעורר פעם בלילה מיוזמתו ולבקש לעשות פיפי בשירותים. תמיד לקחנו אותו, אך עדיין היה קם בבוקר עם חיתול מלא (כלומר ברור שעושה מספר פעמים בלילה פיפי). בשלב מסויים הפסיק להתעורר ולבקש (למרות שעודדנו אותו לכך). בר שבוע גמול מחיתול בשנת צהריים בגן ובבית ללא פיספוסים בכלל. אני צריכה ללדת בעוד כחודשיים ולכן החלתתי לא לחכות עוד ולנסות לגמול אותו גם בלילה, לאחר שנאמר לי שיתכן וכאשר ירגיש שנרטב ופסיק להרטיב או יקום לשירותים בלילה. כבר מספר ימים שאנחנו עם תחתוני חיתול והסברנו לו שלא עושים בהם פיפי והוא מבין היטב ורוצה אותם. אנחנו לוקחים אותו פעם בלילה לשירותים בהסכמתו, ומעודדים אותו לבקש שנעזור לו עם צריך עוד פיפי בלילה, אך הוא לא קם מיוזמתו, ובבוקר תחתוני החיתול מלאים. הוא מרגיש אכזבה ואומר שברח לו (הציור על התחתון נעלם). אנחנו מעודדים אותו ואומרים שפעם הבאה יצליח ולא נורא. שאלתי- האם יש מה לעבור איתו לתחתונים רגילים? האם זה יגדיל את הסיכוי לכך שילמד לשלוט בפיפי בלילה? או שרק נהפוך כולנו לעייפים בלי תוצאות כיוון שמדובר בבעיה שאינה תלויה ברצונו? כיוון שעדיין לא בגיל שנחשב לבעיה- האם עדיף לחזור לחיתולים עכשיו ולא לעבור לתחתונים ולחכות עוד חצי שנה כדי לא ליצור אצלו תחושת כישלון גדולה יותר? מתנצלת על האורך. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. מוקדם מדי להתחיל בטיפול או בירור אקטיבי להמתין. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

13/04/2013 | 12:02 | מאת: גלית

שלום לך דוקטור,ביתי בת 3ו-4 חודשיים, היא נגמלה מיטיטול בגיל שנתיים,עכשיו הבעיה היא שהיא לא תמיד מסכימה בלילה לקום לשירותים ולפעמיים בוכה כדי שאני ישים לה טיטול.כאשר היא ישנה בלי טיטול היא קמה בלילה לשירותים פעמיים.אבל בכל זאת כאשר היא מתעוררת בבוקר אני רואה שהיא עשתה פיפי..איך אפשר לטפל?והאם זה לא כל כך נורא?תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הטיפול מתחיל בגיל 4-5 ניתן לברר ולטפל בחלק מהבעיות . הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

10/04/2013 | 10:23 | מאת: שושי

מאיזה גיל אפשר לתת לילד מינרין

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. ניתן לתת מגיל 5 שנים. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

02/04/2013 | 12:16 | מאת: נעמי

נכדתי בת 2.8, החלה לפני שבועיים את תהליך הגמילה. כל פעם שהיא צריכה לעשות את צרכיה הקשים, היא נכנסת להיסטריה, בוכה בצרחות ומתפנה רק לאחר ששמים לה חיתול. אודה על יעוצך! נעמי

לקריאה נוספת והעמקה

אנקומפרזיס לשלול פיסורה ניתן לפנות לרופא מטפל.

30/03/2013 | 21:57 | מאת: שלום

לאיזה רופא עליי לפנות על מנת לאבחן או להתחיל טיפול בהרטבת לילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/04/2013 | 00:31 | מאת: אנונימי

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם ביותר הובילו אותנו להצלחה ענקית! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

23/03/2013 | 07:53 | מאת: אiורית

בני בן 9מטופל במינרין כארבעה חודשים שני כדורים בלילה עם הצלחה טובה מאד. לפי המלצת האורולוג הורדנו השבוע את המינון לכדור אחד בלילה וכבר שני לילות רצוף הוא קם רטוב. מה המשמעות של זה? האם לחזור לשני כדורים לתקופה נוספת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מנרין לא עוזר לכולם. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

22/03/2013 | 18:24 | מאת: מור

אני משרתת בצבא כבר שנה ומאז שהייתי ילדה התאפיינתי בהרטבה בלילה עד גיל מאוחר. נעזרתי בהרבה רופאים ומומחים והבעיה לא עברה לי עד כיתה ז כשהתגייסתי הבעיה חזרה לי בחצי שנה הראשונה היא נרגעה שוב ולאחרונה עברתי לבסיס סגור אחר והבעיה חזרה לי.. איך אפשר לטפל בדחיפות בבעיה הזאת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש לברר לפי מערכות ולטפל בבעיה צריך לדאוג לעבוד על השינה / יקיצה שלך הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/04/2013 | 00:40 | מאת: אנונימית

אני חושבת ששווה לך לנסות את המכשיר המתקדם והדיסקרטי של חברת דריי נייט גם אני הייתי בגיל כזה ונגמלתי על ידו בשקט..., כמו"כ יש להם טיפול מסור ומקצועי ותמיכה לאורך כל הדרך!!! הפל' שלהם: 0504123862

הי, ביתי בת חמש וחצי, גמולה ביום מגיל שנה ושמונה ובלילה מגיל שלוש, כמעט ללא פספוסים. בחודש האחרון החלה להרטיב כמעט מידי לילה, ולפעמים פעמיים בלילה. ללא אף הרטבה ביום.ניסינו לדבר איתה ולברר אם משהו רגשי עובר עליה - לא נראה כי יש משהו חריג, גם ההתנהגות שלה ללא שינוי. יש לציין כי יש לה אח קטן ואנו מצפים לתינוק נוסף ב"ה. האם הסיבה להרטבה יכולה להיות רגשית? פיזיולוגית?? איך זה ששלוש שנים היא גמולה באופן מוחלט ופתאום ריגרסיה?? אודה לתשובה ולהכוונה אנחנו אובדי עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבה משנית לשלול בעיה בשלפוחית כמו הפרשת סידן ביתר או זיהום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/04/2013 | 00:33 | מאת: אנונימי

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם ביותר הובילו אותנו להצלחה ענקית! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

14/03/2013 | 21:43 | מאת: קארין

בני גמול מהקיץ אולם תחילת הפיפי לרוב בורחת בתחתונים ורק ההמשך נעשה באסלה (גם ביום וגם בלילה). ב- US בדרכי השתן נמצא שהוא אינו מתרוקן עד הסוף (יש נוזל בשלפוחית לאחר מתן שתן). מה זה אומר ואיך זה קשור לכך שתחילת השתן בורחת בתחתונים? האם בד"כ מסתדר לבד או שזה דורש התערבות כירורגית/אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

להעריך תפקוד שלפוחית בעזרת יומן לשלול בעיה / ויראלית בשלפוחית שתן.

14/03/2013 | 17:45 | מאת: איריס 123

בתי בת 8.5, עדיין מרטיבה בלילה, טופלה כמעט שנה במינירין, עזר חלקית וברגע שהופסק ההרטבה שבה, טופלה ע"י תרופות הומאופתיות בשילוב טיפול בביופידבק, כאשר לוקחת את הכדורים ומעירים אותה שעה אחרי שהלכה לישון בד"כ לא מתפספס, אבל אם לא מעירים אז מתפספס לפעמים בלילה ולפעמים לקראת בוקר, אם לוקחת הכדורים ולא מעירים מתפספס לפעמים פעמיים פעם בלילה ופעם לקראת בוקר, יש גם לא מעט מצבים שלא מתפספס בכלל, כעת נמצאת ללא כדורים ומעירים שעה לאחר שהלכה לישון יש פספוסים, מה עושים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

11/03/2013 | 23:05 | מאת: מירי

בני בן ה 5 ממשיך לסבול מהרטבות, גם ביום בלילה. הגמילה מטיטולים לא היתה אצלו חלקה, ובעצם לא היו יותר ממס' שבועות בהן היה יבש לגמרי. אנחנו לוקחים אותו לשירותים בלילה ( בסביבות 22:00), וגם אז-לא תמיד הוא יבש בבוקר. בשבועות האחרונים בורח לו הרבה פיפי בגן, וזה מגיע לרמה של ריח מאוד חריף עד שילשים נרתעים ממנו. כשאני מבקשת/אומרת לו ללכת לשירותים הוא טוען בכל תוקף שאין לו למרות שאני יודעת בוודאות שיש לו. הוא מסוגל לשלוט על הסוגים ברמה של להתחיל לעשות פיפי, לעצור ואז להמשיך במקום אחר. עלי לציין כי יש תקופות שבאות והולכות בהם בורח לו גם קקי. שאלתי היא- כיצד ואיפה מתחילים טיפול בצב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה . ...

11/03/2013 | 17:49 | מאת: יותם מיכאלי

שלום פרופסור אני בן 30 סובל מהרטבת לילה כל החיים ניסיתי מספר טיפולים תרופתיים ואחרים שלא הועילו, שאלתי היא מי לידיעתך המומחה הגדול ביותר בתחום בישראל אליו ניתן לפנות? {רופא רופאה או מרפאה כלשהיא} תודה מראש על ההתיחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה . ..................

16/04/2013 | 00:26 | מאת: אנונימי

אני חושב שכדאי לך לנסות את מכשיר הדריי נייט, ידוע לי שיש להם פתרון אידאלי בעבורך עם מכשיר מתקדם וטיפול מסור ששווה לך לנסות!!! ממליץ בחום ! הפל' שלהם: 0504123862

של בן 6 - קבעתי כבר תור אך חשבתי שאולי כדאי לנסות קודם לפתור בעצמי: בעקרון בדר"כ הוא לא מרטיב מהסיבה הפשוטה שאנו מעירים אותו כדי שיעשה פיפי אך אם שכחנו להעיר או שאיחרנו קצת כן מרטיב. חשבתי לנסות לשים לו שעון מעורר שיקום לבד לעשות ואולי אח"כ לא יצטרך כבר את השעון ויקום לבד. האם כדאי לי לנסות קודם את השיטה הזאת או שחבל על הזמן וכשמדובר בגיל הזה הבעיה יותר מורכבת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

08/03/2013 | 23:45 | מאת: tsh

בני בן 3.ילד שני מבין שניים.(הוא הקטן). לפני כארבעה חודשים עשיתי לו גמילה(זה בא ממני ולא ממנו). עם קקי לא היתה בעייה ואילו עם פיפי עד היום מידי פעם מפספס(יש לציין, שחודשיים ראשונים היה מפספס בעיקר בגן ולא אומר כלום). כבר גמול גם בשנת לילה(הבעיה היא במהלך היום). בשבוע האחרון כמעט כל יום מפספס לפחות פעם אחת (כבר בגן לא מפספס רק בבית-הפוך ממה שהיה בהתחלה) בנוסף, הוא לא תמיד אומר כשצריך(בגן אף פעם לא אומר ובבית כשצריך מעטות הפעמים שאומר "עשיתי פיפי" ואז אני מבינה שהוא צריך פיפי-בד"כ גם בבית לא אומר). רק בחוץ או במקלחת עושה פיפי בעמידה ואילו בשירותים מוכן רק בישיבה. כאשר מפספס אני בד"כ מגיבה בכעס. מה ניתן לעשות כדי להפסיק את הפיספוסים והאם זו דרך למשוך תשומת לב?בנוסף, כיצד ניתן לגרום לו שיעשה פיפי גם בשירותים בעמידה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לפנות לרופא . לשלול בעיה בשלפוחית עקב החמרה במצב. רצוי לקבל הדרכה מתאימה פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

04/03/2013 | 12:48 | מאת: אמא מודאגת

שלום רב! אני אמא ל-4 ילדים, בני 8,6 ו-4, הבן האמצעי שלי (בן ה-6) סובל מהרטבה באמצע היום.וגם בבית הספר. ניסינו שיטות כמו מתן פרסים, תעודות, הסברים אך לשווא. אני ממש אובדת עצות. איך לעזור לילד, שאחותו הקטנה כבר לא מרטיבה(מזמן) והוא כן? עלי לציין שהוא לא מרטיב בלילה בכלל. אינני יודעת אם מדובר בבעיה פסיכולוגית או פיזיולוגית (כי הוא טוען שבורח לו בטעות...ושהוא לא שם לב/לא הספיק) אשמח לתשובה. אמא מודאגת

הרטבת יום בגיל מאוחר קשורה להפרעה בתפקוד שלפוחית רצוי לבדוק את תפקוד השלפוחית.

16/04/2013 | 00:42 | מאת: אנונימית

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם ביותר הובילו אותנו להצלחה ענקית! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

28/02/2013 | 07:55 | מאת: ליאת

שלום יש לי ילדה בת שש שקמה רטובה, ניסנו את הזמזם, לא כל כך עזר, עברנו למינירין בכדורים, בהתחלה היה שיפור ועכשיו חזרה להרטיב שוב, אני מביאה לה לפני המינירין לשתות מים כי הבנתי שאחר כל אסור כל הלילה, היא ישנה מאוד חזק ולא קמה בלילה, האם כדאי להחליף לתרסיס מינירין במקום כדורים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

04/03/2013 | 12:33 | מאת: ליאת

שלום הגיעה לי הודעה ריקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקות

ניתן לקבל ביד שרה

20/02/2013 | 10:25 | מאת: עדי

היכן ניתן לרכוש את הפעמון (לא דרך ד"ר קושניר וכדומה). ביד שרה לא מחזיקים יותר את המוצר.

לקריאה נוספת והעמקה

בבתי מרקחת .

21/08/2013 | 13:29 | מאת: אנונימי

באיזה בית מרקחת אפשר למצוא את המכשיר?

16/04/2013 | 00:28 | מאת: אנונימי

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם והאלחוטי הובילו אותנו להצלחה ! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

24/06/2013 | 16:49 | מאת: יעל

אנחנו מרוצים מהזמזם שרכשנו במכון תמר 0545604459

18/02/2013 | 08:29 | מאת: נעמי

שלום רב, בתי בת 3.5, ילדה נבונה ופקחית מאוד. גמולה ביום מגיל שנה +10 חודשים, גמילה שעברה בקלות יחסית, ללא הרבה תקלות ופספוסים. כבר בזמן גמילת היום ניסינו להוריד את הטיטול בלילה, אך ללא הצלחה. החזרנו את הטיטול (כמובן אחרי הסברים) ובקיץ שאחר כך - ניסינו שוב. היו כמעט שבועיים ללא פספוסים בלילה, אבל לאחר מכן חזרה להרטיב מעל פעם אחת בלילה. לא עזר כל מה שניסינו: להעיר לפיפי אחרי שנרדמה (הייתה בוכה ולא מוכנה לשבת על האסלה, בטענה שאין לה פיפי), לא נתנו לה לשתות בשעות הערב ועוד שיטות שונות, בסופו של דבר החזרנו שוב את הטיטול בלילה. היום, היא ישנה עם תחתוני גמילה, מתעוררת בבוקר כשהם רטובים לגמרי, אין בוקר שהיא קמה יבשה. לדעתי, היא מרשה לעצמה לפעמים לא לקחת אחריות, כיוון שיודעת שהיא עם טיטול, אבל ברוב הפעמים - הבריחה היא בזמן השינה. מספר פעמים ניסינו שוב להוריד את הטיטול לסירוגין, והיא הייתה קמה ספוגה בפיפי. אציין שכשהיא ישנה בצהריים, ברב הפעמים היא קמה יבשה, אך אם יש לה פיפי בזמן השינה, היא לא מתעוררת לעשות ואז בורח לה. איך מטפלים בבעיה זו? אשמח לקבל עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להמתין לא מקובל לבצע גמילה יזומה בשלב זה של החיים

17/02/2013 | 09:06 | מאת: יגאל

שלום פרופ' לא יודע איך הגעת אלי אבל במקרה שלושת הילדים לי הרטיבו עד גיל מאוחר , בכל אופן ממליץ על תרגילים לחיזוק שריר בריח השתן או איך שהוא נקרא אנחנו השתמשנו בשרותו של דר' שגיא וזה עבד אומנם לילות לבנים אבל הקפדה עוזרת להחלים בהצלחה לכולם

לקריאה נוספת והעמקה

אתה פנית לפורם שלי שמח שאתם בסדר

17/02/2013 | 07:37 | מאת: שימעון

שלום, היתי אצלך לפני כמעט שנה ונתתה לי מרשם לכדורים שאמרתי לי שבזמן שאני שותה אותם אני צריך להיות במיטה עד השעה 12 ולא יותר זה בעיה בשבילי מפני שאני עובד כמה פעמים בשבוע וזה מצריך אותי להשאר ער מעל 12. האם אני עדיין יכול לשתות את הכדרים.

לקריאה נוספת והעמקה
17/02/2013 | 13:17 | מאת: שימעון

הכדורים הם נוביטרופן , אני מעוניין להתחיל עם הטיפול רק תאמר לי אם אני יכול לישון בכל שעה שאבחר?

טיפול לא ניתן באינטרנט . למרבה הצער תצטרך להגיע שוב.

15/02/2013 | 23:46 | מאת: ליאת

כשהיה בן 3 ושלושה חודשים התחלתי לו את תהליך הגמילה.לא שמתי לו טיטול בלילה, בשבועיים הראשונים הוא קם רטוב ולאט לאט הפסיק וסך הכל היה חודשיים גמול בלילה (ברח לו אולי פעם בשבועיים שלושה) ועם תחילת הגן התחיל להרטיב כל יום. זאת אומרת שמחודש ספטמבר ועד היום (בן שלוש ועשרה חודשים)כמעט כל יום הוא קם רטוב. אני חייבת לציין שכשהוא קם יבש הוא ממש גאה בעצמו ומבטיח לי כל לילה לפני השינה שהפעם לא יעשה. חזרתי לשים לו טיטול כי פשוט הוא היה קם רועד כולו (רק בבוקר!!!) ומצונן. אני לא יודעת מה לעשות!!!! ממש רוצה עזרה.

לברר תפקוד שלפוחית השתן. רופא הרטבות.

12/02/2013 | 22:24 | מאת: אור

ביתי בת 15, סובלת כבר שנים מהרטבות לילה חוזרות, בשנים האחרונות בתדירות נמוכה יותר, אך עדיין מפריע לה וגם לנו ההורים. בעבר בצענו בדיקות רפואיות לשלול בעיה פיזיולוגית, ואכן לא נמצאו בעיות כל שהן. ניסינו טיפולים התנהגותיים שונים, כמו זמזמם לילה וכו', בל דבר לא הועיל, מה עליי לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

11/02/2013 | 06:57 | מאת: עידית

שלום. בתי בת 10 מעולם לא נגמלה מהרטבת לילה. לאחר טיפול בפעמונית היתה יבשה לחודש ולאחר מכן נסיגה. חזרה לפעמונית ללא תוצאות. הרטבה מדי לילה לעיתים יותר מפעם אחת. מטופלת במינרין בטיולים,(לרב יעיל..) קשה לה ומקשה על כולנו..(ביטחון עצמי, ריח', כביסות אין סופיות..) לאחרונה מטופלת בקונצרטה להפרעת קשב. הניורולג חשב שהשינה הקלה יותר בעקבות הקונצרטה עשויה להביא גם הקלה בהרטבה מה שלא קרה. אם בכלל יש החמרה.. מה עוד ניתן לעשות? דרכך? אני מבינה שככל שהגיל עולה הסיכוי לגמילה מלאה קטן... הרבה תודות עידית

לקריאה נוספת והעמקה
11/02/2013 | 10:32 | מאת: גם בתי בת 10 ומרטיבה כל לילה

מכירה את הסיפור מקרוב .גם בתי בת 10 ומרטיבה מידי לילה כמויות עצומות של שתן אני כבר בדיכאון ,מינריו עזר חלקית ,פעמון לא עזר ולהעיר בלילה לפעמים 3 פעמים ועדיין מרטיבה .יש בבית עוד 3 ילדים והעבודה סביב הכביסות אינסופית הצילו!!!

שלום רב. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

06/02/2013 | 20:17 | מאת: מיכל

ישלי ילד בין 14 וחצי והוא מרטיבבלילה כ3 פעמיים בשבוע מה עליי לעשות ועם יש לזה טיפול אשמח לקבל תשובה הוא לא מעוניין ללכת לרופא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה . ......

30/01/2013 | 21:04 | מאת: מורן

שלום, בתי החליטה בגיל שנתיים ו3 חודשים לערך שהיא רוצה להוריד את הטיטול אחרי נידנודים והתייעצות עם הגננת ולמרות שלא חשבתי שהיא מוכנה נכנעתי לבקשה, היו פיספוסים והחזקתי את עצמי לא להשבר ולהחזיר את הטיטול. הייתי צריכה תקופה לשאול ולהזכיר אם היא צריכה שירותים עד שהתחילה להשתלט על הפיפי וללא הצלחה עם הקקי, החלטתי לשחרר ונתתי לה לבקש לבד וכמובן שהיו פספפוסים עד שהגננת הציעה רק לחזק ולומר שאני סומכת עליה אחרי 5 חודשים היא מבקשת פיפי, קקי היא עדיין מתחילה בתחתון ולעיתים גן מסיימת ורק אז אומרת שיש לה קקי ובשבוע האחרון אחרי תחנונים מרובים בשל אי שליטה ביום הורדתי את התחתון חיטול וכל לילה היא מפספסת הגמילה מאוד קשה ומייאשת שכבר אני לא יודעת איך להגיב על הקקי שמתפספס ביום ועל הפיפי בלילות (והכביסות :) ) האם להחזיר את החיטול בלילה איך להגיב על פספוס ואיך לעזור לה להגמל??? ולי כמובן זה מאוד יעזור.תודה, מורן.

30/01/2013 | 21:13 | מאת: מורן

אז למקרה שלא הייתי ברורה היא "גמולה" 5 חודשים לא שולטת על קקי ביום ועל פיפי בלילה והיום היא בת שנתיים ושמונה חודשים יש לציין שבשנת הצהרים היא ישנה ולא מרטיבה..

30/01/2013 | 00:21 | מאת: רוי

בני בן 8 וחצי, ילד לשני הורים שהרטיבו עד גיל מאוחר יחסית(אבא- עד כיתה ד-ה , אמא עד כיתה ג) לצערי הרב אנו משתמשים בלילה בטיטול מכיוון שקשה לנו ההורים להחליף מצעים וכו...זאת לאחר תקופות ארוכות מאוד בהם נסינו את הזמזמם...להעיר כמה פעמים בלילה...הכל ברוח טובה וחיובית. אני די אובדת עיצות ומנסה לראות מה עוד ניתן לעשות. ערכנו בדיקות רפואיות כמו צילום כליות.השתמשנו בתרופה שמורידה השתנה בלילה....כלום לא עוזר. אני מרגישה שאני עושה עוול לבני. אולי עדיף בלי הטיטול...שיברח...במקום התחושה של "ילד קטן" יש בבית עוד בת בת 6 שמרטיבה ואיתה לא ניסינו הכל וגם היא עם טיטול...ויש גם תינוקת חמודה. מה ההמלצה? תודה מראש רוי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

30/01/2013 | 00:21 | מאת: רוי

בני בן 8 וחצי, ילד לשני הורים שהרטיבו עד גיל מאוחר יחסית(אבא- עד כיתה ד-ה , אמא עד כיתה ג) לצערי הרב אנו משתמשים בלילה בטיטול מכיוון שקשה לנו ההורים להחליף מצעים וכו...זאת לאחר תקופות ארוכות מאוד בהם נסינו את הזמזמם...להעיר כמה פעמים בלילה...הכל ברוח טובה וחיובית. אני די אובדת עיצות ומנסה לראות מה עוד ניתן לעשות. ערכנו בדיקות רפואיות כמו צילום כליות.השתמשנו בתרופה שמורידה השתנה בלילה....כלום לא עוזר. אני מרגישה שאני עושה עוול לבני. אולי עדיף בלי הטיטול...שיברח...במקום התחושה של "ילד קטן" יש בבית עוד בת בת 6 שמרטיבה ואיתה לא ניסינו הכל וגם היא עם טיטול...ויש גם תינוקת חמודה. מה ההמלצה? תודה מראש רוי

לקריאה נוספת והעמקה

הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/04/2013 | 00:44 | מאת: אנונימית

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם ביותר הובילו אותנו להצלחה ענקית! ממליץ בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

28/01/2013 | 03:19 | מאת: גילי

שלום שמי גילי אני בת 30 לפני כיומיים כשישנתי קמתי בבהלה כי ראיתי שברח לי פיפי בתחתונים וקצת במכנסיים . הפעם האחרונה שזה קרה היה כשהייתי בת 16 בתקופת לחץ בחינות בגרות רציתי לדעת אם זה משהו חמור?אם זאת בעיה נוירולוגית שמסמלת לי משהו נוראי? יש לציין שאני בריאה ללא שום מחלות כרוניות אך נמצאת בתקופה לחוצה של חיפוש עבודה ומעבר מגורים לעיר חדשה ממקום מגוריי עם בן הזוג אשמח לתשובה גילי

05/04/2013 | 08:06 | מאת: פרופ' פומרנץ

ארוע חד פעמי? ניתן לבצע בירור מתאם למנוע הישנות או להמתין לארוע חוזר. אין משמעות גדולה.

27/01/2013 | 13:31 | מאת: שוש

שלום. אני בת 24, מעולם לא סבלתי מהרטבת לילה, למעט בגיל צעיר מאד. בחודשים האחרונים קרה לי כבר 5 פעמים שקמתי רטובה.. האם יש הסבר לתופעה זו? מה ניתן לעשות? אודה מאד לתגובתך, שוש.

לקריאה נוספת והעמקה

דורש בדיקה ובירור הרטבות לילה שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

מי דורש ברור? מה דורש בירור????

23/01/2013 | 11:04 | מאת: קרולין

שלום וברכה, הבן שלי בן 3 גמול כבר מגיל שנתיים אך בלילה אני שמה לו תחתון לילה ובבוקר החיתול פשוט מלא בפיפי. מתי כדי להתחיל לגמול אותו כבר בלילה? ואיך בדיוק עושים את זה? כי הוא לא מתעורר לעשות וגם עם יש לו תחתון רגיל ויצא לו הרבה פיפי הוא לא מתעורר מהקור או מהאי נוחות (זה קורא בדר"כ בשנת צהריים שאני דואגת שישן עם תחתון רגיל)

רצוי להמתין עם גמילת לילה . לפחות עוד שנה+++

20/01/2013 | 16:33 | מאת: אמא של מרטיב חמוד

בני בן התשע מרטיב באופן כמעט קבוע כל לילה לפעמים פעמיים בלילה מאחר ויש לו רק כלייה אחת(ככה נולד) אני מעדיפה לא לתת כדור שמתערב בהטלת שתן אגב הילד מקבל ריטלין קנינו השבוע פעמונית אבל אנחנו לא מצליחים לתפעל כמו שצריך הקליפס לא חזק ונופל הפעמונית מצלצלת רק אחרי שהתחתון לגמרי רטוב אשמח לקבל עצות ממי שהתנסה בפעמנוית וממך דוקטור אם יש דבר נוסף שאני צריכה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הכדור לא גורם לנזק לילד עם כליה אחת. ניתן לטפל יש לברר לפני אולי לא צריך כדור . הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

16/04/2013 | 00:45 | מאת: אנונימית

ניסיתי את מכשיר ה"דריי נייט", וכיום בני נגמל לחלוטין!!! הטיפול המקצועי והמסור בשילוב המכשיר המתקדם ביותר הובילו אותנו להצלחה ענקית! ממליצה בחום ! מספר הפלאפון שלהם: 0504123862

17/01/2013 | 08:54 | מאת: חגית

שלום, בני בן שלוש וחצי, גמול מגיל שנתיים ללא בעיות בגמילה לא ביום ולא בלילה. לפני כחודש וחצי החל להרטיב בלילה כמעט כל יום. נראה לי שזה דיי מוזר אחרי שנה וחצי של יובש שהוא פתאום החל להרטיב בלילה ולכן אני חוששת שיש בעיה רפואית. איזה בדיקות עליי לבקש מרופאת המשפחה? מידי פעם הוא מתלונן על כאב אחרי התלת שתןכל הבדיקות שעשינו יצאו תקינות (תרבית, אולטראסונד ובדיקה אצל אורלוג), יכול להיות שיש קשר בין הדברים?

לקריאה נוספת והעמקה

לשלול בעיה בשלפוחית למנוע עצירות לפנות לרופא הרטבות לילה.

14/01/2013 | 21:26 | מאת: עידית

שלום. ביתי בת 10 מעולם לא נגמלה מהרטבת לילה. לאחר טיפול בפעמונית היתה יבשה לחודש ולאחר מכן נסיגה. חזרה לפעמונית ללא תוצאות. הרטבה מדי לילה לעיתים יותר מפעם אחת. מטופלת במינרין בטיולים,(לרב יעיל..) קשה לה ומקשה על כולנו..(ביטחון עצמי, ריח כביסות אין סופיות..) לאחרונה מטופלת בקונצרטה להפרעת קשב. הניורולג חשב שהשינה הקלה יותר בעקבות הקונצרטה עשויה להביא גם הקלה בהרטבה נ מה עוד ניתן לעשות? דרכך? אני מבינה שככל שהגיל עולה הסיכוי לגמילה מלאה קטן... הרבה תודות עידית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

13/01/2013 | 20:32 | מאת: מ'

אני בן 23, סבלתי בעברי מתופעת הרטבה בתדירות לא יותר גבוהה מפעם בשנה [במיוחד בחורף]. מגיל 16 ועד סוף השירות הצבאי התופעה נעלמה, ואז חזרה, ומזה כשנה וחצי אני שוב סובל ממנה. לשאלותי: 1) האם ניתן לטיפול, והיו לך מטופלים עם סיפור דומה ? 2) האם אפשר להפגש איתך באופן פרטי ? 3) איך אפשר ליצור קשר, במקרה וכן ניתן לזמן פגישה (אצלך ספציפית) ? (הסיבה שאני מעוניין להיות מטופל אצלך ולא במרפאה בעיקר היא בעיקר דיסקרטיות, ואכזבה ממרפאה דומה בעבר..) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

13/01/2013 | 19:55 | מאת: אסף

שלום ד"ר פומרנץ , לפני שנתיים בני אושפז בבית חולים מאיר בעקבות המטוריה , שלוותה בחום גבוה ביומיים הראשונים , היה מאושפז למשך שבוע ושוחרר עם המלצה למעקב לאחר שנה . היום אחרי שנתיים , בני הולך לשירותים פעמים תכופות ( בבוקר בתווך של 20 דקות הוא נותן 3 פעמים שתן ) ובמהלך היום הוא הולך לשירותים בצורה חריגה . אני לא יודע אם לקשר את זה למקרה שהיה לפני שנתיים , אבל ישר אני חושב על זה . בדיקות שתן אחרונות מעידות על חוסר ברזל , ותפקודי כליות תקין , סוכר גם נמצא תקין . אשמח אם תוכל להתייחס .

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע יומן השתנה לשלול היפר קלצוריה . זיהום ויראלי בדרכי שתן יכול לגרום לתמונה דומה.