פורום כירורגיה אורתופדית

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום אורטופדיה
אורתופדיה הינו המדע המטפל בשלד. בגופנו יש 206 עצמות.
הריבוי של תאונות דרכים ופעולות איבה גורם לשכיחות גבוהה מאוד של נפגעי מערכת השלד. העלייה בתוחלת החיים מביאה גם היא תחלואה גבוהה יותר במפרקים ובעצמות.

לאור חשיבות הטיפול בבעיות מערכת השלד הכריז ארגון הבריאות העולמי (WHO) על העשור הנוכחי כעשור המפרק והשלד (Bone and Joint Decade).

בשלושת העשורים האחרונים חל מהפך ביכולת להעניק טיפול אורתופדי כתוצאה משימוש בטכנולוגיות מתקדמות להדמיה אבחנתית וטיפולית, ומפיתוח משתלים מלאכותיים וכן אמצעי קיבוע מתקדמים. הכנסת מערכות ממוחשבות לשימוש בחדר ניתוח שיפרה את אפשרויות הטיפול במקרי טראומה ובהחלפות מפרקים.

יכולת הטיפול המוצלח מחד וריבוי חולים מאידך הפכו את האורתופדיה למקצוע המבוקש ביותר להתמחות בארה"ב.
תחומי הכירורגיה האורתופדית: פגיעות טראומה אורתופדיות מורכבות, ניתוחי גב, ניתוחי החלפת מפרקים, כירורגיה של כף היד, ניתוחים ארתרוסקופים (ברך, כתף ועוד) וטיפול במחלות כף הרגל והקרסול, כולל טיפול בסובלים מכף-רגל סכרתית.

^^מטרת הפורום^^

עיסוק בנושא מחלות ופגיעות אורתופדיות - שחיקת סחוס (אוסטאוארטריטיס) ודרכי הטיפול השמרני והניתוחי, ניתוחי החלפת מפרקים, חבלות ספורט, כגון פגיעות במיניסקוס וברצועות ודרכי הטיפול השמרני והניתוחי בפגיעות אלו (ארתרוסקופיות, שיחזור רצועות).
775 הודעות
692 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה אורתופדית

גולשים יקרים: הפורום נסגר
23/02/2013 | 21:27 | מאת: דניאל

יש לי נקע בדלטואיד דו"צ ורופא מומחה לא מצא פתרון חוץ מסטרואידים ופרופסור מיוחד לכירוגיה אורטופדית לא מצא פתרון לכאבים ולרגל שנשארה עקומה לגמרי,מה ניתן לעשות?

22/01/2013 | 09:56 | מאת: קורין

שלום. בני בן 18ש שבר את עצם הבריח לפני שבוע. לפי הצילום נראה שבר מרוסק מה שגרם לקיצור העצם. יש לי כמה שאלות: 1- הוא צריך להתגייס לצה ל והחלום שלו להתגייס לסיירת כלשהי. האם הפרופיל שלו יפגע(היום יש לו 97) עד כדי כך שהוא לא יוכל להיות קרבי? בהתחשב שהוא מתגייס בעוד שנה וחצי . 2-בהתייעצות עם מכר אורטופד מחול, יש שיטת הטבעות.סוג של קיבוע למתיחת השבר על מנת להאריך את השבר שנדחס. אם השיטה הזאת נהוגה בארץ? ובכלל מה עושים כשי השבר כל הזמן זז היות ואין קיבוע יציב? יש לציין שאין חסר נוירו-ווסקולרי. 3-מתי מתחילים את הפיזיותרפיה במקרה של שבר כזה?

15/04/2011 | 23:33 | מאת: אליק חן

שלום אבא שלי נפל ושבר את האגן התחתון ליפני יותר מ15 שנים הוא עבר ניתוח אך העצם לא התאחה. היום המצב שלו הידרדר עד למצב שהוא מאבד את התחושה ברגל וגם יש לו סכרת . האם אפשר לעשות בקשר לשבר?

14/04/2011 | 22:37 | מאת: ג'ונס

עקב פגיעה לפני חצי שנה וכאבים מתמשכים על פי איבחון של מומחה פרק יד קבע כי יש לי שבר שלא יתאכה מעצמו אלא מצריך ניתוח הייתי רוצה להבין האם קיימת אלטרנטיבה נוספת,האם אי הליכה לניתוח תגרור נזק מצטבר בעתיד לשורש כף היד

13/04/2011 | 23:14 | מאת: אורית

מדי פעם נרדמות לי אצבעות הידיים קופאות ומלבינות כאילו אין זרימת דם....האצבעות לבנות בקצה ומכחילות באמצע. מה הסיבה? למי עלי לפנות? תודה

החבר שלי סובל כבר כמה שבועות מכאבים חזקים בגב וברגל ולא הצלחתי לקבל מענה מהרופא לכן אני פונה אליכם. לפני כ4 שבועות התחילו כאבי גב תחתון בצד ימין ולאחר כשבוע במילואים בו עשה יחסית הרבה פעילות התחילה לכאוב גם הרגל (גם ימין) באיזור השוק ויש תחושה של הירדמות וכמו כן גם כף הרגל מרגישה רדומה . במצב שכיבה זה לא כואב זה כואב יותר בעמידה והליכה ( הוא צולע כשהולך), והכי כואב לו במצב ישיבה. לפני כשבוע וחצי הלך לראשונה לאורטופד, עשה צילום שיצא תקין וקיבל כדורים (מסוליד )פעמיים ביום וכמו כן הוראה לשים בן גאי לשיכוך הכאב. היום חזרנו לרופא לאחר הטיפול וללא שיפור. הרופא אמר שיתכן שזו פריצת דיסק או דלקת וייתכן כי יצטרך לעשות ניתוח. הוא נתן לנו הפנייה לסיטי, פיזיותרפיה, כדורים יותר חזקים (קטאפלם), ויטמין B, הפנייה לזריקת קורטיזון.ללא הסברים. אנו חוששים לקחת את הקורטיזון אז את זה בינתיים הוא לא לקח. כמו כן אני לא יודעת אם זה קשור אך יש לו פסוריאזיס זה מה שהרופא רשם בהפניה: רגישות בע"ש מתני ועכוז ימין.הגבלת טווח. ירידת תחושה באספקט לטרלי של כף רגל ימין ובשוק ימין. ספק ירידת כח כיפוף גבי בקרסול ימין 4+/5 SLR - כאב ירך אחורית מימין. שולט על סוגרים. צילום ע"ש מתני לפני שבועיים - גובה חוליות דיסקים וציר סאגיטלי - ללא ממצא חריג. יש לי מספר שאלות: מה זה יכול להיות? לאיזה רופא כדאי ללכת האם יש מומחיות ספציפית שמתאימה לבעיה? האם לקחת את הקורטיזון? ולגבי תפקוד האם כדאי להמשיך לעבוד ( הוא עובד בישיבה מול מחשב ) או שזה מחמיר את המצב המון תודה!

11/04/2011 | 22:54 | מאת: חנה

בעקבות חשד לקרע מניסקיאלי עברתי mri-וזו התוצאה: הודגמו אותות תקינים ממח העצם ללא עדותץ לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס הסחוס הפירקי מודגם תקין הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות. המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים המנגנון המיישר מודגם תקין סחוס הפיקה שמור הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מתונה, מודגם עיבוי של הסינוביום יתכן כביטוי לסינוביטיס מודגמת ציסטה פופליטיאלית בקוטר 1.2 ס"מ במישור הצדדי פנימי,3.3 ס"מ במישור הקדמי אחורי ובגובה 6.5 ס"מ. מודגם נוזל בכמות מינימלית בהיקף שריר התאומים המדיאלי מתחת לציסטה הפופליטאלית ממצא העשוי להחשיד לקרע של הציסטה. דרושה קורלציה קלינית והמשך מעקב. מדובר בכאב הנמשך זמן רב-אירע בעת הליכה מאומצת-עיקר הכאב הוא בירידת מדרגות ובקיפול הברך. האם ארתוסקופיה תסייע כאן-או טיפול אחר? תודה.

10/04/2011 | 15:17 | מאת: חיה

ברצוני לברר לגבי תשובת m.r.i עמוד שידרה מותני העמדה הלורדוטית שמורה אות וסיומת תקינים של החוט המותני המנגיומה בגוף d11 סריקה האקסיאליות: l1-l2בלי ממצע l2-l3 בלי ממצע פתלוגי l3-l4 בלט אנולוס דיפוזי עם השטחת השק התקלי.מחיקת שומן חלקית סביב השורש הימני. l4-l5בלט אנולוס מתון עם השטחת השק. השורשים חופשיים .פסטות שמורות. l5 s1בלט דיסק מרכזי ומעט צדדי ימני. ראה לדוגמא סריקה 2 במשקול t2אקסיאלי .ללא לחץ של השורשים שינווים קלים הפסטות ימין יותר משמאל ממצאים כמתואר אך ללא הדגמת אפקת רדיקלרי משמעותי. סובלת מכאבים חזקים בברך עם הגבלת תנועה כף רגל שמאל כואבת נימול קושי במעבר מישיבה לעמידה .לעיתים אי שליטה חלקית על שתן. אשמח לחוות דעתך

14/08/2010 | 23:36 | מאת: נחום

אני בחור בן 21 לפני בזמן האחרון אני סובל מכאבי פרקים ברגל ימין שלאחר מאמץ מתגברים מאוד וקשה לי ללכת ובאופן כללי אני מרגיש חולשה בגוף (עברתי בדיקת ct ובדיקת דם ללא כל ממצאים).תודה על העזרה.

14/08/2010 | 10:01 | מאת: מנחם

אני בין 62 עושה כל יום הליכות מהירות כ-50 דקות משחק בואלינג פעמיים בשבוע .הייתי אצל אורטופד אשר שלח אותי למיפוי עצמות הייתי רוצה אם אפשר שתומר לי מה הבדיקה מראה . ממצאים. קליטת יתר במפרקי AC בכתפיים. קליטת מוגברת לא סדירה במפרקי הירכיים דו"צ. קליטת יתר לא סדירה בברכיים ובכרסוליים.ריכוז יתר בעקבים. ריכוז יתר קל במפרק סקרו-איךיאקה שמאל. סיכום. שנויים נווניים ארטריטיים בחגורת הכתפיים.במפרקי הירכיים.בקרסוליים וכפות הרגליים ובברכיים יתכן S1 שמאל. רושם של בורסיטיס קלרנאוס דו"צ. האם אלו תופעות גיל. ואיך אפשר לשפר את המצב. תודה מראש.

11/08/2010 | 12:36 | מאת: י

שלום, בן 33 עובד במשרד, לא מתעמל. מזה 3 חודשים סובל מכאב בבטן שמאל תחתונה. לפני חודשיים - בירור אורולוגי לרבות US בטן וכליות פעמיים - תקין. כירורג שלל בקע. בירור גסטרו, לרבות סיגמאדיוסקופיה וCT בטן ואגן - תקין. בדיקות דם, שתן, תרבית שתן, צואה, הליקובקטור - תקינות. בדיקות דם לתפקודי כבד, כליה, צליאק - תקינות, נשלל גם צליאק. לפני חודש הכאב בבטן נחלש משמעותית. לפני שבועיים, בעת ישיבה בעבודה - חשתי בכאב בחלק שמאלי עליון אחורי של האגן. מאז הכאב מופיע רק בעת ישיבה ממושכת (של למעלה מ-30-45 דקות). בעמידה ובשכיבה אין כאב, ואם היה - חולף. הכאב מהאגן הקרין בחוזקה גם לבטן (הגביר את הכאב בבטן שנחלש בינתיים). בבוקר (לאחר שינה) אין כאב באגן ובבטן. הכאב באגן ובבטן שב רק בישיבה. (הכאב נסבל אך מציק ומכריח אותי לקום, ללכת, לתפוס במותן, לעשות מסאז') בבדיקת אורתופד מלפני שבועיים, סיכום: "תנועות ע"ש מתני חופשיות, רגישות מעל חוליות מותניות L5-S1 משמאל עם הקרנה לכיוון מפרק סקרואיליאקי שמאלי, כח גס שמור ותחושה בגפיים תחתונות תקינים סימן לסג שלילי דו צדדי. בצילום ע"ש מתני ב.מ.פ. ניתן קספו. מופנה לטיפול פיזיוטרפי". סיכום צילום ("מבנה גרמי תקין של החוליות, גובהן וצורתן של החוליות שמורים, הרווחים הבין חוליתיים שמורים"). טיפול בXEFO במינון יומי 16 מ"ג למשך 10 ימים ושני טיפולי US בפיזיוטרפיה - ללא הטבה ממשית (הטבה קלה מאד בלבד). חשוב לומר כי הכאב בבטן מופיע עם הרגישות באגן השמאלי ביחד ורק בעת ישיבה. מלחיצה עצמית אתמול והיום על החלק העליון של האגן בצד (מתחת למותן) גם שם כואב לי. האם מוכר לכם כאב בבטן ממקור אורתופדי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להתרשם קלינית כדי להחליט עם מדובר בכאב ממקור אורטופדי או לא .

09/08/2010 | 07:48 | מאת: אמיר 3321

לפני חמישה חודשים עברתי שבר בפלטו הטיביאלי בוצע קיבוע פנימי ומאז אני סובל מחוסר יישור סופי של כ-10 מעלות.. עברתי לפני שבוע ניתוח ארתרוסקופיה בעקבות כך. במהלך הניתוח בוצע הרחבה של הנוטש הפמוראלי ושיוף של האמיננסות הטיביאליות בתום הניתוח היה שיפור קל ביישור אבל עדיין יש חסר חלקי של כ-5 מעלות יישור סופי.. בסיכום כתוב שהמנתח היתרשם בניתוח כי האפשרות היחידה להגיע ליישור מלא היא כריתה של ה ACL וביצוע שיחזור מלא שלה. אציין שבהדגמה של ה CT בזמן השבר היה כתוב "השברים מערבים את אחז ה ACL עם הסננה בולטת בסמוך".. השאלה שלי היא- 1.למרות ההתרשמות בניתוח האם בכל זאת אוכל בעזרת פיזיוטרפיה של בעיקר יישור להגיע ליישור סופי או האפשרות היחידה היא רק כריתה? 2.אם אני אחליט שאני כן עובר כריתה האם אני אצטרך להסיר את הקיבוע לפני או שאפשר לנתח גם ללא הסרה?? והאם בכלל יהיה כדאי לעבור את הניתוח הזה בגלל חוסר של כ-5 מעלות??יש לזה השלכות בהליכה? אציין שאני מרגיש שההליכה שלי לא תקינה בגלל זה ולא בגלל כאב (אין כאבים בברך או מעידות). יש לי ביקורת בעוד שבוע ואני פשוט מעוניין בעוד חוות דעת,, תודה רבה..

לקריאה נוספת והעמקה

את כל השאלות האלה אתה צריך לשעול את המנתח .

06/08/2010 | 23:25 | מאת: אליהו

היי, פרסמתי שאלה לגבי פסיוטומיה של ה TA ועדיין חסרות לי תשובות לגבי סוג ההרדמה, וההתאוששות מהניתוח, תודה

ההרדמה היא כללית בדרך כלל. חזרה לריצה לדעתי כשבועיים

07/08/2010 | 15:57 | מאת: אליהו

01/08/2010 | 22:26 | מאת: דפנה

שלום דר' מסרי, בהמשך לשאלותי על חמרים מהם עשויים השתלים, לא ברור לי: א.מה הכונה "בהתאם לדרישות החולה", האם אני צריכה לומר לרופא מאיזה חומר יהיה השתל? ב. גיל 74 . איזה שתל מתאים לגיל הזה, ולמה, אם תוכל לפרט? מודה ומחכה לתשובתך

דרישות החולה- בדרך כלל עם חולה מבוגר יותר הדרישות הפיזיות נמוחות יותר. הכירורג האורטופדי עושה את השיקול באיזה שתל להשתמש.

31/07/2010 | 21:37 | מאת: כאב גב

שלום: אני בן 19 לאחר הרמת משקל כבד אני סובל יותר מחודשים מכאב גב וזרמים וחולשה ברגל שמאל. בדק אותי מומחה לעמוד שידרה וראה שיש לי רגישות באזור מותני עליון ומוגבלות עם כאב וכך גם בישור הגב הslrמפיק כאב ב-60 מעלות וראה שברגל שמאל קיים שוני תחושתי.בקיצור הוא אמר שהוא לא רואה משהוא מיוחד ושאולי זה שרירים. ונשלחתי לעשות בדיקת ct ויצאה תקין ולאחר שזה יצא תקין שלחו אותי לעשות מיפוי עצמות. אבל אניפוחד לעשות בגלל הקרינה הגבה מהבדיקה וכבר עשיתי את בידקת ctרק לפני חודש וגם בבדיקה הזו יש קרינה חזקה ועוד בהפרשים כאלה קטנים בין בדיקה לבדיקה. היתי גם אצל נוירולוג והוא כן ראה את פיזור בחולשה ברגל שמאל ושזה מצביעה כנראה על מעורבות של השורש l-5 ונשלחתי לעשות בדיקת emg שגם הם יצאו תיקינות. אז מי ממה אני סובל אם הבדיקות הנ"ל יצאו תקינות ? האם יכול להיות שבבדיקת emg משהו התפקשש? כי אני מאוד סובל מכאב גב וחולשה ברגל שמאל וזרמים ברגל. ברצוני צין שיש לי עקמת גב קלה. ובנוסף אני עושה פיזוטרפיה שלוש פעמים בשבועה ובאחד הפעמים בזמן הטיפול לחץ לי הפיזוטרפיס על עזור העכוז והרגשתי לחץ מאוד חזק ולאחר מכן הרגשתי את הרגל כאילו היא רדומה לי. מה זה יכול להיות? זה לא יכול להיות שאני הסבול מכאבים ואין כלום. בבקשה תשובה מהירה מה עושים? תודה.

ברוב המקרים של כאבי גב תחתון הבדיקות תקינות למרות הכאבים קרוב לודי שהכאב לא ממקור אורטופדי (כמו פריצת דיסק - שצריך לנתח)וכן ממשיכים עם טיפולים שמרניים.

31/07/2010 | 14:53 | מאת: דפנה

שלום, אני זקוקה לניתוח TKR. 1. האם יש חומרים שונים מהם עשויים השתלים 2. מי מהם הוא החומר הטוב ביותר, שיחזיק מעמד מספר מירבי של שנים. אודה על תשובתכם בברכה, דפנה

החומרים הם מ3 קבוצות מתכות למניהם - TITANIUM COBALT STEEL פלסטיק- POLYETHELENE קרמיקה- CERAMICS וכולם טובים תלוי בדרישות של החולה וגיל.

30/07/2010 | 18:37 | מאת: רונית

אמי בת 81 בריאה מטבעה . לא בולעת כדורים פרט לכולסטרול.סובלת מהיצרות ותזוזה בחוליות הגב L4,5. יש השלחות קשות לרגליים . יש לה כאבים חזקים ואינה יכולה ללכת כמה מטרים. הרגליים משתתקות וכואבות ונהיתה בצקת בקרסוליים. היא מטופלת בדיקור. וזה עוזר מעט מאד. הרופאים ממליצים ניתוח. אילו כדורים ממולצים להרגעת הכאב... לפחות לתקופה הקרובה עד להחלטה אם ללכת לניתוח.. היא בולעת איבופן 800מג' ופוחדת שתדפוק לעצמה את הכליות. איזה כדורים אתה ממליץ עם השפעה חזקה וללא תופעות לוואי????

לקריאה נוספת והעמקה

אם המתרה היא טיפול בכאב- תתענייני במדבקות- BUTRANS שלא משפיעות על הכליות כמו NSAIDS.

30/07/2010 | 06:11 | מאת: שימי

שלום, שמי שימי כהן גר בצפון,בן 19. אני פונה אליכם בקשר לעקימות בבית החזה זאת אומרת שמפלס צד ימין של החזה נמוך ממפלס צד שמאל באופן חריג, אין מדובר בעקימות עמוד השידרה המקרין על בית החזה ואין מדובר בחוסר התפתחות של שריר מסוים בבית החזה. הבעיה הופיעה לראשונה באופן חריג בגיל 11 ועם התיעצות עם מספר רופאי אורטופדיה בנושא בעבר נמסר לי שנולדתי עם הבעיה או מחוסר ויטמין D בגיל הרך (מצטער אם אני מטעה בקשר לויטמין איני מומחה לדבר, אני רק אומר מה שאני זוכר) ועם השנים הבעיה התפתחתה מבחינה ויזואלית עוד יותר עד לנקודה היום שאיני רואה\מרגיש עוד תזוזה בבית החזה. חושב לי לציין שהרופאים מסרו לי שאין נשקפת כול סכנה או אפקט מסוים על הגוף חוץ מאשר ויזואלית. עכשיו השאלה שלי אליכם האם במשך השנים התפתחה שיטה מסוימת שלא כוללת ניסור של בית החזה לשם תיקון צורתו? אם כן אשמח לשמוע. ואם לא האם כדי לי לבצע את הניתוח כנ"ל ? והיכן אתם ממליצים? אשמח לתגובתכם ודעותיכם בהקדם תודה רבה! שימי

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין הפרעה תפקודית - לא לנתח!!! אם בכל אופן אתה רוצה לנתח- תתיעץ עם כירורג חזה ולא אורטופד .

29/07/2010 | 17:43 | מאת: לואיז

לפי תוצאות הMRI, קרעתי את הצולבת בברך שלי האם זה אומר שאני מחוייבת לעשות ניתוח והאם עד שיקבע ניתוח אני צריכה להזהר לא לגרום לנזק נוסף בברך?

את לא חייבת ניתוח. זה תלוי בגיל החולה, רמת פעילות וספורט של החולה.

29/07/2010 | 16:44 | מאת: אליהו

שלום ! חיפשתי מידע באנטרנט בעברית ולא כל כך מצאתי אני צריך מידע על ניתוח פסיוטומיה בשריר ה TA (מדובר על בחור בן 20 בריא) האם עושים חתך או עם אנדוסקופ, שיטת ההרדמה, משך האשפוז, משך ההחלמה (צריך פיוזותרפיה ? מתי אפשר לחזור ללכת ? ומתי לרוץ ?) תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

fasciotomy של שריר זה ניתוח פשוט. ההפעלה היא מיידית ושחרור מב"ח באותו יום או למחרת .

31/07/2010 | 15:47 | מאת: אליהו

הבנתי, תודה על התשובה ומה לגבי שיטת ההרדמה ? אחרי כמה זמן בממוצע אפשר לחזור לרוץ ?

28/07/2010 | 21:45 | מאת: אברי

סובל מספר חודשים בטרוכנטר בורסיטיס דו צדדי הגורם לכאבים רצופים ולמגבלה בביצוע פעילויות כמו הליכה מהירה, עליה במדרגות וכיו"ב. תרופות לסוגיהן, פיזיותרפיה והידרותרפיה לא עזרו. 3 זריקות קורטיזון ממוקדות לירך היותר כואבת עזרו מאד אך רק לתקופה של 4 שבועות שהייתי מטופל בזריקות . ביצעתי צילום אגן ופרקי ירכיים וכן מיפוי עצמות ספקט לפיהם יש בצד אחד (הפחות כואב) תהליך ארטריטי בורסיטי וכן שינויים ניווניים בע"ש (שזה לא דבר חדש אצלי וגם לא חריף לפי הרופא). נשלחתי ע"י הרופא הכללי לביצוע EMG גפיים תחתונות אשר הראה חשד מסוים לסטנוזיס Radiculopathy) mild chronic multiple lumbar ) אך האורתופד שלל אפשרות זו.MRI לא אושר ע" הקופה. אני מתרשם שהרופא לא מצליח להגדיר במדויק את מקור הבעיה ופתרונה. מה אפשר לעשות הלאה כדי לפתור את הבעיה הכואבת והמגבילה? מה הסיבה האפשרית למצב נדיר כזה דו-צדדי? האם גלי הלם יכולים לעזור? האם אני חייב ללחוץ כדי שאשלח להדמיה של הגב התחתון למרות שאני לא מרגיש כל קשר לגב ? בתודה על ההתייחסות. אברי בן 66

לקריאה נוספת והעמקה

אם אכן מדובר בTROCHANTERIC BURSITIS - גלי הלם יכולים לעזור . לבעיות גב בדרך כלל שולכים לCT לפני MRI במרבית המקרים התשובה זהה.

27/07/2010 | 15:17 | מאת: רותי

לפני כמה שנים אבא שלי עבר שאיבת דיסק.כיום הוא נמצא בחו"ל ועקב בעיה חוזרת בגב רוצה לבקר אצל אורטופד. שאלתי היא: מה המושג הרפואי הנכון באנגלית (או לטינית) עבור שאיבת דיסק, כדי שיוכל להסביר איזה טיפול עבר. בתודה,רותי

לקריאה נוספת והעמקה

יש מספר פרוצדורות שיכולים להתאים לשעיבת דיסק- אולי RADIO FREQUENCY ABLATION

27/07/2010 | 13:23 | מאת: אלכס

שלום, אני חייל, לפני כמה ימים קבלתי מכה בשוק הרגל הימינית, הייתי בביקור רופא והביאו לי שלושה גימלים, ואמרו לי לחזור ליחידה ולהוציא הפנייה לאורטופד, בנתיים המצב לא מאפשר לי ממש לחזור ליחידה, יש לי נפיחות בשריר ,אני בקושי דורך על הרגל, וכואב מתי שנוגים באזור המכה. ואני מפחד שיש לי קרעים או דברים יותר גרועים, מה יכולה להיות הבעיה ברגל? יום טוב

מכיוון שאתה חייל - אני ממליץ שתיגש למיון להבדק.

26/07/2010 | 21:09 | מאת: נעם אלקיים

שלום ד"ר אברהם, אני ספורטאי בתחום הג'ודו, שברתי את ידי לפני כשלושה חודשים עברתי רדוקציה, היום לאחר שלושה חודשים הרגשתי עדיין כאבים ונשלחתי ל MRI, תוצאות הבדיקה היו "קרע של הרצועה TFCC בחיבור אולנרי". " בצקת מח עצם באזור הסטילואיד של האולנר." אשמח אם תוכל לפרט לי על הפציעה, מה גודל החומרה, ואיזה טיפולים נדרשים ( כירורגיה וכו') אני רוצה להזכיר לך שאני ספורטאי וחייב לקבל את הטיפול המהיר. תודה רבה.

הTFCC היא רוצאה בשורש כף היד דומה למניסקוס בברך. תתיעץ עם אורטופד מומחה כף יד .

26/07/2010 | 11:39 | מאת: יהונתן

שם: בר אל יהונתן ת.ז: 052828118 ד"ר נכבד, . הבדיקה בוצעה בתאריך 20/07/2010 להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של : עמ"ש צווארי עם חתכים אקסיאליים ושחזורים ,D1 עד C1 טכניקה:טומוגרפיה ממוחשבת של עמוד שדרה צווארי מגובה קורונלים וסגיטלים. סיבת הפניה: בירור כאבי צוואר. שחזורים מולטי-פלנריים: מודגם יישור של הלורדוזיס הצווארית. עם אוסטאופיטים קדמיים גדולים C5-C6, C6-C7 ישנם שינויים דגינרטיביים ניכרים, בעיקר במרווחים והיצרות קלה של המרווח הבינחולייתי. המבנים הגרמיים כולל הקשתות הקדמית והאחורית של האטלס והשן של החוליה הצווארית :C1-2 השניה (אקסיס) תקינים ולרבות המסות הלטרליות עם המפרקים ביניהן. אין עדות לבקע. התעלה העצבית ברוחב תקין. :C2-3 המפרקים האונקו-וורטברלים תקינים. אין הצרות פורמינלית. אין עדות לבקע. התעלה העצבית ברוחב תקין. :C3-4 המפרקים האונקו-וורטברלים תקינים. אין הצרות פורמינלית. אין עדות לבקע. התעלה העצבית ברוחב תקין. :C4-5 המפרקים האונקו-וורטברלים תקינים. אין הצרות פורמינלית. מודגמת היפרטרופיה גרמית קלה בעיקר מימין עם היצרות קלה של הנקב הימני. :C5-6 אין עדות לבקע. התעלה העצבית ברוחב תקין. :C6-7 המפרקים האונקו-וורטברלים תקינים. אין הצרות פורמינלית. אין עדות לבקע. התעלה העצבית ברוחב תקין. :C7 – D1 המפרקים האונקו-וורטברלים תקינים. אין הצרות פורמינלית. כמתואר. C5-C6, C6-C7 סיכום: שינויים דגינרטיביים בעיקר במרווחים

לקריאה נוספת והעמקה

מה שאלתך?

25/07/2010 | 13:45 | מאת: הלן

לד"ר אברהם מסרי,שלום רב!אני בת 38,בריאה בדרך כלל.לפני כמה ימים שמתי לב,כי יש לי עצם מוגדלת מאחורי הצוואר,ונוצרת מין בליטה מאחורי הצוואר כמו גיבנת קטנה.מה זה יכול להיות?גיליתי את זה לגמרי במקרה,אני סובלת לעיתים קרובות מכתפיים תפוסות,האם יש קשר לבליטה?האם זה עלול לגדול? תודה על תשומת ליבך! בכבוד רב!

הגיבנת היא בדרך כלל החלק האחורי של חוליה C7. תדשי לאורטופד שיבדוק את זה.

22/07/2010 | 11:32 | מאת: ישראל ולדמן

שלום ד"ר אבחנת MRI: 1. קרע אופקי אורכי המגיע למשטחהמפרקי התחתון בקרן האחורית ובגוף האחורי של המיניסקום המדיאלי. 2. שניים או שלושה מבניםקטנים באורךעד כ 6 מ"מ, בעליאות נמוך בכל הערכיםממוקמים בצמוד לאספקטהאחורי של הקרן האחוריתשל המיניסקוס המדיאלי, יכולים להתאים במקום ראשון לגופים מיניסקלים חפשיים. 3. האורטופד המטפל המליץ על ארתרוסקופיה. 4. הניתוח נקבע לעוד שבועיים, בינתיים הכאבים פחתו וכמעת נעלמו, יש תנועה מלאה של הברך. בהליכה מהירה , ריצה או סיבוב הברך אני חש בכאבים. 5. אני רוצה להמשיך לעסוק בספורט, הליכה, טיולים, סקי. 6. מה המלצתך? 7. האם יש סיכון לנזק מצטבר אם אבחר לא להנתח? תודה ישראל

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין כאבים בברך או הגבה בתפקוד לא חייבים לנתח. לקבלת תשובה מדוייקת יותר תתיעץ עם אורטופד מומחה ברכיים

19/07/2010 | 19:02 | מאת: ניר

שלום. בן 31. במהלך משחק כדורסל נפגעתי בכף יד שמאל. במיון בית החולים לאחר צילום של היד, נאמר לי ע"י האורטופד שיש לי שבר חמור במסרק 4. הוא הרדים את המקום ואמר שהוא ינסה להחזיר לי את השבר חיצונית.לאחר מכן קיבע בגבס ושלח אותי שוב לצילום. לאחר שצפה בצילום אמר שזה גבולי ושלדעתו 99 אחוז שאני אצטרך ניתוח. מאחר וזה היה ביום שישי, הוא אמר לי לחזור ביום א' לכירורגית כף היד ע"מ לראות אם צריך ניתוח. ביום א' בכירורגית כף היד הרופא הסתכל על הצילומים שעשו לי ביום שישי והסתכל על האצבעות שמבצבצות מהגבס ואמר שצריך לקבע לשישה שבועות ולחזור עוד שבועיים לצילום נוסף.הוא לא אמר דבר על ניתוח. השאלה היא, האם לא היה צורך לבצע צילום נוסף ביום א' כדי לראות האם השבר קפץ שוב?והאם ניתן להסתמך מהצילום של יום שישי בלבד ועל סמך צבע האצבעות שלי?? וזאת לאחר שהאורטופד אמר במפורש שלדעתו 99 אחוז אצטרך ניתוח?? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

את צילומיהביקורת מבצעים כשבוע לאחר השבר כך שלא היה טעם לבצע צילומים שוב לאחר יומיים . לרופא במרפאה יש יותר נסיון ולכן החילט לא לנתח בשלב זה.

19/07/2010 | 18:24 | מאת: סיגל

שלום רב, בעקבות תאונת דרכים חזיתית בה נחבלתי בפנים ובצוואר לפני מספר ימים ערכו לי מספר צילומים. אבקש את עזרתכם בהספר הממצאים."ישור לורדוזה פיזיולוגית. היצרות הרווח בין החוליות לכל אורכו קרוב לוודאי על רקע נזק דיסקלי.זיזים אחורים לכל החוליות כך שאין לשלול לחץ על תעלה ספינלית. שינויים היפרטרופיים בפסיטות. שינויים ארטרוטיים במפרקים אונקו ברטבליים. תודה מקרב לב, סיגל

הממצאים האלה יכולים להיות בצוואר גם ללא התאונה.

19/07/2010 | 00:17 | מאת: גיל

שלום, בני בן ה-10 שיחק בכדור מעד וקיבל מכה חזקה במצח מבלוק בטון. כתוצאה מהנפילה נוצר חתך עמוק בגודל של חצי X חצי ס"מ. הטיפול שהוא קיבל תוך כחצי שעה היה הדבקה של המקום בדבק רפואי. נאמר לא להרטיב את המקום וכן שתשאר צלקת. 1. מה ההבדל בין דבק רפואי לבין "פרפר"? 2. מה יכול לקרות אם החתך לא נוקה כראוי? מה יקרה לכרישי הדם הפנימיים בתוך הפצע? 3. האם ישנן דרכי טיפול שונים וטובים יותר. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

פרפר והדבקה זה אותו דבר. או מדביקים או תופרים - אין טיפול אחר .

18/07/2010 | 08:49 | מאת: אורה

מזה מספר שנים אני סובלת מכאבים חזקים בשתי הרגלים מבלט בעצם בהמשך הבוהנים.האם ניתן לנתח?מהם הסיכונים בניתוח?מהו זמן ההחלמה?איכן ניתן לנתח?מה השם הרפואי של התופעה? בתודה, אורה 18.07.2010

את צריכה להבדק ע"י אורטופד מומחה קסול וכפות רגליים ולבצע צילומים . רק אז יהיה אפשר לדעת אם לנתח.

16/07/2010 | 16:11 | מאת: גילה

עברתי ניתוח להחלפת ברך לפני שמונה חודשים, ומאז הניתוח הזדהמה הברך. התרביות כולן שליליות, ובניתוח חוזר נמצאה מוגלה על השתל, וגם שם התרביות יצאו שליליות. הוציאו את השתל שמו שתל זמני עם אנטיביוטיקה (צמנט). ממה נובעת המוגלה, האם יתכן מדחיית השתל? ואיך צריך להמשיך את הטיפול.

לקריאה נוספת והעמקה

המוגלה נגרמת מזיהום חיידקיולא מדחיית השתל. הטיפול הוא בשתי שלבים - אחד מוצאים את השתל ונותנים טיפול אנטיביטי ממושך -לפחות חודש וחצי ואחר מכן שמים שתל חדש לאחר מכן במידה והזיהום מתרפה.

14/07/2010 | 20:59 | מאת: טניה

שלום אימי שברה יד באיזור הלא טוב בדיסטל רדיוס שורש כך היד. כעט היא מגובסת, ממתינה לניתוח עם הכנסת פלטה בעוד 4 ימים. יש לי 2 שאלות: 1) האצבעות שלה התנפחו, האם זה תקין? 2) אמי פסנטרנית במקצועה, כדאי אולי קצת להזיז את האצבעות כדי לא לאבד את כושר התנועה? (היא מצליחה קצת להזיז אותם למרות שזה כואב)

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד יד בצקת בכף היד לאחר שברים וכן צריך להפעיל את האצבעות כל השמן כדי לשקם את היד יותר מהר

14/07/2010 | 19:25 | מאת: אופיר

שלום לך רציתי לישאול אותך יש לי ביברית פשוטה כמה שהצלחתי להבין היתעבות של ריקמות החיבור בריפד של עמוד השידרה באזוריםl3456 שיוצר לי שם היצרות קשה ובלט דיסק בl45 ניתוח מסוכן ? מ עושים חותכים שם ומצרים את ההיתעבות הבנתי אבל החדירה לחלל השידרה לא מסוכן? אפשר ליחיות עים זה בלי ניתוח? אני שוחה על הגב פעמיים בשבוע אך אים אני מקמר מידיי את הגב הכאבים מיתגברים.. לאחרונה הפנה אותי האורטפד הכלי לpelvic flxion אשמח לדעתך ואודהלך על הסבר פשוט שעד היום אני בקושי מבין את המושגים ומה זה אומר ניתוח אים ביכלל .. בתודה

תתיעץ עם אורטופד מומחה גב

14/07/2010 | 17:55 | מאת: קובי

0050050050050050050בבדיקה U.S מצאו אצלי גוש בחלק העליון של זרוע שמאל בגודל של שמונה על שלוש פסיק שש ס"מ.לדעת הרופא הבודק האבחנה היא ליפומה. אבקש לדעת מה המשמעות וכיצד ניתן להפתר מהנעיה הזו. מודה מאד על תשומת הלב ומצפה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בגוש שמון תת- עורי שבדרך כלל מצריח מעקב בלבד

11/07/2010 | 12:34 | מאת: א.קורן

אמי, בת 88 סובלת זמן רב מהיצרות תעלת עמוד השדרה. יש לה כאבים חזקים בירך והקרנה לרגל שמאל. לאחרונה החמיר המצב - כמעט ואינה יכולה ללכת והכאבים חזקים מאד גם בישיבה ובשכיבה. פתרון ניתוחי אינו מומלץ ע"י הרופאים מחמת גילה. האם המכשיר b-cure הפועל באמצעות לייזר ומיועד לשימוש ביתי, יכול להביא לה הקלה בכאבים? אנא תגובתך. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא בטוח שזה יעזור -אך אני לא חושב שיגרום לנזק .

08/07/2010 | 11:48 | מאת: ח.א

שלום , אני משחק כדורסל וגם רגל , לאחר פעילות זו אני סובל מכאבים בקרסול שמאל , עברתי צילום כף רגל שמאל והממצאים הם:שינויים ארטרוטיים, דורבן עקב אחורי בנוסף אין לראות הסתיידות ברקמות רכות...אודה לתשובה נושא תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק אותך קלינית. לא תמיד ממצאים ברנטגן תואמים את התלונות.

12/01/2013 | 09:28 | מאת: אורנ

היתה לי תאונת עבודה נפגעתי בכתף ובגב התחתון עשתי מיפוי עצמות התשובה היתה קליטה מוגברת בכתף יתכן עקב שנוים ארטאואטים אני בת 53 מיןם נתאונה אני מוגבלת מאוד

05/07/2010 | 20:14 | מאת: בת 18

מאז גיל ההתבגרות הופיעו אצלי רעידות ביידים אבל לא שכ"כ שמו לב, עכשיו כשאני כבר בת 18 הרעידות מאוד בולטות ומביכות אותי אם אנשים שמים לב. עכשיו אני עובדת במקום לשירות לקוחות והרעידות מאוד מפריעות ומביכות ואפילו מונעות ממני לדברים מסוימיים בעבודה.. מה יכול להיות העניין? והאם אפשר לטפל בזה? (אני לוקחת 3 כדורי פריזמה ביום במשך שנה-שנה וחצי אם זה משנה. אבל הרעידות היו עוד לפני)

05/07/2010 | 20:42 | מאת: בת 18

שכחתי גם לציין שבחצי שנה- שנה האחרונים התחיל לי גם רעידות ברגליים.. לפעמים מאוד מביך אותי לרדת במדרגות כי נראה כאילו אני סובלת או ממש נופלת..

04/07/2010 | 23:09 | מאת: יוסי

בכף הרגל בשתי הרגליים אובחנה אצלי,וברגל אחת יש לי כאב כשאני דורך על הרגל עם נעל שטוחה כמו קרוקס. 1.יש לי גם בצקות ,האם הדלקת יכולה לגרום לבצקות.? 2.אני יושב הרבה מול המחשב האם זה אחד הגורמים לדלקת בוריד , ואולי בצקות.אמנם אני עושה פעילות במצטבר כשעה ביום.

04/07/2010 | 09:03 | מאת: צביקה

שלום מזה כחודש סובל מכאבים באזור מפרק הירך ימין(גם פנימי וגם חיצוני),השבוע לאחר שקראתי קצת חומר על כאבים המפרק הירך,הוזכר נושא הבקע המפסעתי,ואז הבנתי כי הכאבים באזור הפנימי של המפסעה וההקרנה לאשך קשורים לזה,בבדיקה עצמית התברר לי כי מעל המפסעה יש לי בליטה,למחרת בביקור אצל רופא המשפחה ,החשש שלי אושש,שיש לי בקע מתקדם,והופנתי לכירורג,בנתיים עד לביקור האם יכול להיות שהבקע מקרין את הכאבים לאזור המפרק של הירך?,או שאלו כאבים עקב בעייה אחרת! תודה

תתחיל עם בדיקת הכירורג - אם זו לא הבעיה תבדק ע"י אורטופד

02/07/2010 | 09:58 | מאת: אשה

שלום. אני בשנות השלושים לחיי והרגליים שלי נרדמות לסירוגין לעיתים קרובות. מהי האבחנה ומה ניתן לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

תיבדק ע"י אורטופד - הבעיה יכלוה להיות בגב או ברגליים

28/06/2010 | 20:11 | מאת: עידו

עברתי ניתוח עקב שבר בשני צידי הלסת, הפה שלי היה סגור למשך 45 שבועות, הכל נראה תקין , גם בצילומים, לאחר 4 שבועות שפתחו לי את הפה הגעתי לביקורת שבוע אחד לאחר מכן ואמרו לי שהלסת נפלה, העצמות לא יושבות כמו שצריך וצריכים לסגור לי שוב את הפה ואולי בעתיד אני יהיה צורך לבצע ניתוח נוסף,הייתי רוצה לדעת בבקשה אם היה ניתן למנוע מצב כזה? אם היו לי שברים בשני הצדדים ולא בצד אחד של הלסת היו צריכים להשאיר לי את הפהסגור למשך מספר ימים/שבועות נוספים? ומה הסיבה שזה לא יקרה שוב אחרי שיפתחו לי בשנית את הפה אשמח לתשובות לשאלות, תודה רבה

28/06/2010 | 20:13 | מאת: עידו

תיקון : הפה היה סגור למשך 4 שבועות

אורטופדים לא מטפלים בשברים של הלסת- רק רופא פה ולסת

28/06/2010 | 18:27 | מאת: סנדר

שלום לך אני על סף יאוש סובל מכאבים עזים בן 44 אנא עזור לי בשנת 2003 עברתי תאונת דרכים קשה ובמשך הזמן גילו לי את הדברים הבאים : 1. בדיקת mri אלטרול כתף שמאל נוזל בכמות קטנה בבורסת הסוב -אקרומלית מודגם קרע חלקי של המשטח הסינבואלי של גיד הסופרה ספינטוס בקוטר 1.5 ס"מ במישור הצדדי פנימי {חתכים קורנולים 7.8 ובקוטר 1 ס"מ בציר הסגיטלי {חתכים 11.13 המערב יותר מחצי הגיד שאר הגידים בסדר גיד הביצפס שמור } נעשו 2 פעינוחים ושניהם זהים e m g כתף שמאל מראה פגיעה שמתאימה ל t o s נוירוגני אמיתי נזק לפלקסוס ברכיאלי משמאל כולל בצקת . {נעשו 2 בדיקות בהפרש של 4 שנים ושניהם זהים } צוואר-6 c3-4-5 סי טי מודגם בלט דיסק של הדיסקיות c6-7 מודגמות צלעות צוואריות יש לי כאב קבוע' ראש ,שכמות,וצוואר עם תחושה מחנק ועיפות . כמו כן האורטופד גילה שיש לי אי יציבות ותת פריקה אחורית בעת אבדוקציה מעל 90 מעלות הדפקים נעלמים לדבריו קיים גם קומפונט עצבי המחמיר תופעה זו עקב החלשות המייצבים מבחינה תפקודית יש להימנע מכל מאמץ על המקלעת הברכיאלת כולל הרמת משאות מעל 2 קילו כמו כן פחיתות תחושה באזור 8-6 c . בדיקת דופלר נמצא מרכיב עורקי לתסמונת מוצא בית החזה. תסמונת הורנר חיובי צד שמאל . roos test חיובי משמאל . לאחר בדיקת רופא כירוג נוירוכירוג ומיקרוכירוגיה פטוזיס בעין שמאל מפענח הmri לאחר שבדק פעמיים את הבדיקה ומומחה הכתף הינם בדעה אחת פניתי לרופא כתף נוםף שטוען ששניהם טועים ובעיניו זה כוריאנט של התקין מעלי לעשות ??למי להאמין ... סובל מאי נוחות מהתנועות אותם עושה עם כתף שמאל בעיקר אלה הדורשות הנפת היד אינני מסוגל לשכב להרים להחזיק לנהוג ביד שמאל, חולשה, עיפות, אני מרגיש כאב קבוע ,חזק ,חום, אי נוחות ובחילות . לאורך כל יד שמאל אני מרגיש כמו חשמל נימול בכלהיד כולל כף היד 3 אצבעות זרת קמיצה ואמה כואבות ישנם ימים שאינני יכול לקפל ולהזיז אותם מרוב כאב במפרק היד התחתון אני מרגיש כאב פנימי עז , חשמל ,נימול והיקצוצים, כתף אינני יכול לעשות הרבה תנועות אך במידה ועשיתי תנועה לא נכון אני מרגיש כאב חד שיכול להרוג המרגש כאילו המפרק יצא מהמקום ולאחר שאני עושה תנועה אחרת אני מרגיש הקל לציין שכבר סבלתי מ 3 פריקות כתף כמו כן הצוואר והשכמות מאוד כואבים ויש לי כאבי ראש באופן קבוע והוואר מוטה קדימה . לסיום האם כדאי לעבור ניתוח מיקרוכירוגיה של עצבי המקלעת כולל הוצאת צלע צווארית לטענת הרופא יכול להיות שהצלע הצווארית זז קצת בעקבות התאונה והיא לוחץ על העורק .אחוזי הצלחת הניתוח הינם 65%בלבד !!האם הרחקת הצלע הצווארית משמאל {זהו הפתרון??יש לי גם צלע מצד ימין אך הכל בסדר } האם כדאי לעבור ניתוח בכתף. הומלץ לי לבצע ניתוח אורטסקופיה לתיקון הקרעים ע"י האורטופד . מה לעשות אני אובד עצות ומת מפחד כל רופא אומר משהו אחר . שאלה : האם רופא יכול לשלול ממצאי בדיקה של mri אלטרול ע"פ שנעשו פעמים והתוצאה שווה ???למי להאמין לתוצאות הבדיקה / או לרופא מה לעשות אני סובל מאוד מהכתף והשכמות . חיי על כדורים נגד כאבים וחרדות לוקח היום טראמדול / טרמאדקס ועוד . תודה פרידמן סליחה מראש על המגילה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מקרה מאד מורכב- לא יודע איך לעזור לך

26/06/2010 | 12:32 | מאת: נדב

ד"ר מסרי שלום רב, לפני כשבוע עברתי תאונת אפניים בה שברתי את עצם הבריח. ביקרתי אצל רופא בכיר והוחלט לנתח אותי כמה שיותר מהר ובשיטה חדשה יחסית- מוט טיטניום (במקום פלטה). ע"פ צילום הרנטגן ניתן לראות בבירור שהשבר יצר מרחק של כ-2 ס"מ בין שני החלקים השבורים. אני חייב להודות שאני קצת חושש מהשיטה החדשה. הייתי שמח לשמוע מה יש לך לומר, להמליץ, להוסיף.. תודה רבה ואשמח לתשובה כמה שיותר מהירה כי אני אמור לעבור את הניתוח בעוד יומיים.

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח הוא אותו ניתוח החומר של הפלטה שונה .

26/06/2010 | 10:38 | מאת: שי

הכאבים החלו בבוקר יום ב' זהו כאב פועם שיכול להיות חזק מאד הוא בעיקר מציק בעמידה/הליכה אבל הוא קיים גם בישיבה ושכיבה אין הפרעה בביצוע פעילות ספורט כמו שחייה (בכל הסיגנונות) או אופניים גיליתי שכשאני יושב ומוריד את הראש לחזה אני מייצר את הכאב וכשאיני מוריד את הראש הכאב קיים אבל נסבל בביקור אצל רופא משפחה נשלל בקע הוא נתן לי כדורי פרוקסול פורטה אבל זה לא משנה את המצב

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ שתבדק ע"י אורטופד

22/06/2010 | 18:31 | מאת: אלי אדרי

לפני כחודש נפצעתי במהלך אימון ספורט נפילת משקולת של 110 קג על החזה בבדיקות אובחנו מספר שברים בצלעות תחתונות קדמיות דו צדדי ושבר בסטרנום אציין כי יש שיפור במצבי אך מידי פעם חש אני כאב באמצע בין שני צידי הצלעות ובעיקר בזמן שיעול כמו כן אני סובל מהצטברות של ליחה דבר שמקשה עלי עוד יותר האם תופעות אלו טבעיות למצבי וכמה זמן נדרש עד להחלמה מלאה מתופעות הנ"ל (אני בן 50 מצב בריאותי לפני הפציעה מצויין לא סובל מבעיות אחרות ) אשמח לקבל את עזרתך תודה מראש

הבעיה עם שברים בצלעות היא שלא ניתן לקבע אותם כמו שברים בגפיים לכן ההחלמה ארוכה כל כך.

בגיל 17 סבלתי מציפורן חודרנית בבוהן והכירורג האורטופדי החליט על כריטת ציפורן. בעקבות הכריטה, השתנתה צורת הציפורן (נהייתנ יותר צרה), צומחת עבה ולא אחידה ובנוסף גם נוטע להתפצל. לדעת הפדקוריסטית מדובר על פגיעה במטריקס של הציפורן בעת הכריטה. האם ישנו טיפול לשיחזור המטריקס כך שהציפורן תשוב לצמוח תקין?

למיטב ידיעתי לא ניתן לתקן את המצב- הפגיעה בציפורן היא לצמיתות

21/06/2010 | 18:26 | מאת: יוסי

שלום רב בעבר עשו לי ניתוח להסרת ציפורן חודרנית. מאז חלפו 5 שנים ועד היום האצבע אדומה ונפוחה, אך לא כואבת. רופא המשפחה הפנה אותי לרופא כף רגל. קופ"ח שיבצה לי תור אצל פודיאטר (מרפאת כף רגל), אך בדקתי באינטרנט ואותו רופא הוא אנדוקרינולוג המומחה לרגל סכרתית. שאלתי היא - לאיזה רופא עליי לפנות? האם לאורטופד או להשאר במרפאת כף רגל? תודה יוסי

תתחיל עם אורטופד מומחה לכף רגל

16/06/2010 | 18:18 | מאת: גו'ן

שלום, אני מוסקאי( פסנתרן) ולאחרונה התחלתי לנגן גם בצ'לו. מאחר ואני מכיר מספר פסנתרנים שגם הם לאחר שהתחילו לנגן בצ'לו קיבלו דלקת גידים ואף לא יכלו לנגן זמן ממשוך. צורת הנגינה בצ'לו ופסנתר שונה מאוד והייתי רוצה לדעת כיצד להמנע מדלקות עתידיות, בנוסף יש לציין שהתחילו כאבים מינורים הקורים לאחר מאמץ רב ונגנינה ממשוכת. ממתין לתשובה ותודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הדלקות בדרך כלל מתחילות בגלל שימוש יטר או טכניקה לא נכונה בניגון. הטיפול הוה מנוכה ושיפור הטכניקה

14/06/2010 | 15:02 | מאת: נירית

בת 46 טריאטלתית. לפני 5 שבועות התרסקתי מאופני כביש והתוצאה שבר בעצם הבריח + אצבעות שבורות שנותחו. יש לי תזוזה של 2 ס"מ (רואים קיצור משמעותי בין הצדדים) לא מישקל נושא ניתוחי ע"י הרופאים. פיזיוטראפיסט אמר לי כי לא אוכל לשוב לשחות ולרכב - האם נכון? האם כדאי לשקול נושא ניתוחי לצורך חזרה לפעילות ספורטיבית ללא הגבלה? גם הנושא האסטטי חשוב. אודה לדעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

רוב השברים בעצם הבריח מתחברים לבד ללא ניתוח ואין הגבלה תפקודית