פורום בטיחות גהות ואיכות

2999 הודעות
2075 תשובות מומחה

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות

18/06/2019 | 20:15 | מאת: איתי

שלום, החברה בה אני עובד עברה למשרדים בקרבת תחנת דלק. המרחק לתחנת הדלק ממש לא גדול (כמה מטרים), והקומה גם אינה גבוהה (קומה 1). ידוע לי שאסורים מגורים בקרבה לתחנת דלק ושהגזים מאוד רעילים. אני דואג שאני נמצא בסביבה לא אידיאלית מבחינת זיהום אוויר היות ואני עובד הרבה שעות במשרד (גם מבחינת קרבה לכביש ראשי). האם הסביבה הנ"ל מסוכנת/מזיקה בטווח הקצר/ארוך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לבצע מדידות לא ניתן לתת תשובה.

כלומר אם בדיקת זיהום אוויר במשרד תהיה תקינה, לא תהיה בעיה לשהות שם? אם הזיהום לא תקין, זה מסוכן לטווח הקצר?

אתה מניח הנחות וקובע עובדות. קודם למדוד מרחק. יש הבדל בין מקום עבודה להגדרות לציבור הרחב. יכול להיות שאין בכלל בעיה למה שתגיד שיש בעיה. אם יש קרבה אסורה לתחנת דלק, ההשפעה היא בעיקר על ילדים וצעירים. הרבה פחות על מבוגרים. ההשפעה למבוגרים, אם בכלל, לטווח ארוך.

אני לא קובע עובדות, לכן אני שואל אותך. המרחק הוא כ10 מטרים, ואין סינון אוויר במשרד. את אומרת שאין בעיה בלנשום אוויר של תחנת דלק יום יום הרבה שעות?

שוב, לא לקבוע עובדות וודאי לא לשים לי מילים בפה. כ - 10 מטר? מישהו מדד? ועם 10 מטר, היכן כתוב שאסור למשרד? לא נאמר לך מסוכן/לא מסוכן, אלא בלי למדוד לא ניתן לדעת שום דבר. הויכוח מיותר בלי שיש עובדות ונתונים. לא מנהלים בקבוצה ויכוחים תאורתיים סתם על סמך חרדות.

התבססתי על המאמר הזה: https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3717993,00.html בו כתוב כי לפי חוק אסורים מגורים 40 מטר מתחנת דלק, ו20 מטר למשרדים.

שוב אתה קורא מה שאתה רוצה ולא עובדות. מאמר? פועלים לפי חוקים ותקנות. האם מדדתם מרחק? האם התחנה לא עומדת בתנאים? מדדת פליטות בתחנה? איפה כתוב הגבלה של מרחק למקומות עבודה? עד שאין בדיקה מדויקת על ידי בודק מוסמך ואין הגדרה של חוק הדיון סגור.

17/06/2019 | 17:05 | מאת: דנה

שלום היום נשברה אצל בני בגן מנורה אולטרא סגולה (היא הייתה כבויה כשנשברה) והגננת ביקשה מהבן שלי שחי לאסוף את החתיכות שלה ולשים בפח. האם יש במנורה חומר כלשהו שהבן שלי נחשף אליו בזמן שנשברה? כמו שיש במנורות החסכוניות של היום? תודה

למה את לא שואלת למה יש בגן מנורה אולטרה סגולה? למה לבקש מילד קטן לאסוף זכוכיות? בשביל זה יש גננות וסייעות, לא תפקיד ילד קטן. את מודאגת מחומר? לא מודאגת מהתנהלות הגננת?חומר? שטויות! גן מסוכן.

17/06/2019 | 22:55 | מאת: דנה

המנורה מופעלת רק במסיבות חנוכה וסיום ולא סתם כך. לאחר ברור מסתבר שהילד הרים ללא בקשת הגננת... כמובן שחקרתי לעומק. מכיוון שפה העיסוק הוא בעניין הבטיחות שאלתי הייתה בנוגע לחומר... אין שום בעיה שנגע ביד שלו? נשם בקרבתו?

אחזור על דברי - מה שתארת, גם לא תקין. מנורת אולטרה סגולה מסוכנת מאוד!!. כמו שאמרת הפורום לבטיחות ולבריאות: לא מפעילים ליד ילדים!! גם לא במסיבה מזדמנת!!. נדרש ציוד מגן מיוחד. יכול לגרום לכוויות חמורות בעור ובעיניים עד סכנת אבדן ראיה, יכול להגביר סיכוי למלנומה, להמשיך? או שברור שהגננת פועלת באופן מסוכן. בגן, בשניה ילד עלול להפגע. תפקיד הגננת לזהות מצבים לפני שהילד עלול להפגע. לא היה צריך להגיע למצב שהוא נוגע בזכוכיות. ו...לנושא החומרים - שום סיכון! ועדין לדעתך המנורה בעיתית או התנהלות הגן?

18/06/2019 | 08:14 | מאת: דנה

תודה רבה על תשובתך, אנסה להאיר את תשומת לב הגננת בנושא המנורה. האם הסכנות שציינת קורןת רק בזמן שהמנורה דולקת?

שוב יש לי בעיה עם תגובתך. הגננת, בהנחה שהיא בעלת מקצוע, צריכה לדעת שמשרד החינוך אוסר בכל זמן, גם אם המנורה לא דלוקה, הכנסה של מנורות אולטרה סגול לגני ילדים, וכמובן אוסר השימוש בהם במסיבות ובכלל, וכך לעוד רשימה ארוכה של חפצים וחומרים. מדגישה שוב, א ס ו ר שתהיה מנורה כזו ב כ ל ל בגני ילדים. וברור, הסכנה רק כאשר המנורה דולקת. אך הסכנה משמעותית מאוד.

16/06/2019 | 20:45 | מאת: דניאלה

הי אני בהריון אוטוטו נכנסת לחודש שישי. עברנו לאחרונה לבית פרטי והומלץ לנו על ידי הגנן לבצע ריסוס בשם מוניטור לעשביה (סיידה), לטענת הגנן הריסוס הזה אינו פוגע בבני אדם אלא רק בצמחים ולכן לא עשוי לסכן את העובר שלי, האם זה נכון לפי הידוע לך? האם זה בטיחותי לביצוע בתקופת ההריון ולא מסוכן לעובר בשום דרך או צורה?

לקריאה נוספת והעמקה

זו איננה הדברה של חרקים אלא של צמחים. אנחנו עדין לא צמחים וחומרים אלה בדרך כלל לא גורמים לבעיות לאנשים. את בשלב מתקדם של הריון שבו הסיכונים בכלל קטנים הרבה יותר. ו... עדין אין דבר כזה בכלל בשום דבר לא מסוכן לעובר בשום דרך או צורה. את אוכלת שותה, נוסעת, נושמת אוויר ברחוב... כל דבר יש לו פוטנציאל פגיעה. אז, לא תצאי לרחוב? לא תאכלי? לא תנשמי? אם את כל כך מודאגת, תתיעצי את הרופא/ה המטפל/ת.

האם מותר להשתמש סכום וכלים (מברזל/זכוכית) לאחר שנרטבו על ידי אקונומיקה חזקה האם זה מסוכן?

אם תשתמש בכלים ללא שטיפה, עלול להיות מסוכן. תשטוף אותם היטב במים ובסבון.

14/06/2019 | 07:10 | מאת: קובי

בוקר טוב, בהמשך לשאלה מתאריך 12.05, לגבי קוטל עש שתולים בארון ומכיל Empenthrin Hexyl cinnamal, Benzyl Salicylate. האם זה בסדר לאחסן בארון מגבות ידיים ומגבות מטבח? האם החומר ממש עובר לתוך המגבות או שאין בעיה? תודה וסופ"ש נעים

כך דרך הפעולה של החומר. מתנדף לאוויר הארון ונספג לתוך הסיבים. כל בד שיהיה שם יספוג מהחומר כולל מגבות, סדינים...

14/06/2019 | 17:14 | מאת: קובי

אז אני מבין שאי אפשר לשים מגבות מטבח בקרבתו? אם אני מנגב את הידיים ואז אוכל, אני בעצם מכניס את החומר לאוכל?

ואם אתה לובש את הבגד ונוגע בו ואח"כ מכניס היד לפה או נוגע באוכל? ברור שלא מומלץ. עדין אם תקרא שוב את התשובה בסיבוב הקודם. החומר רעיל רק בכמויות גדולות. כל השאר להחלטה שלכם.

13/06/2019 | 22:38 | מאת: עודד

שלום, האם בטוח לאחסן בארון שירות, בחלקו התחתון חומרי נקי ואבקת כביסה בקופסאות ובקבוקים סגורים ובמדף אחר, גבוה יותר, שקיות המשמשות לאחסון מזון? כמובן שאין מגע ביניהם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מאחסנים שום מוצרי מזון ואביזרי מזון יחד עם חומרי ניקוי.

פרוסות לחם שהכנסתי לשקית שהייתה סגורה בגליל צריכות להיזרק? תודה

לשיקולך האישי בלבד.

12/06/2019 | 23:34 | מאת: יפעת

שלום, לפני מספר חודשים התקנו בבית פרקט שעשוי לוחות pvc בחדר שעתיד להיות של התינוק. האם יש סכנה בריאותית לישון בחדר עם פרקט כזה (מבחינת חומרים שמשתחררים)? האם בעייתי שהתינוק ישחק ויזחל על הפרקט? תודה רבה.

כל חומר שתשימו בחדר פולט חומרים מסוכנים, בכמויות קטנות. הריהוט, הוילונות, הצעצועים, הקירות, כל סוגי הפרקטים. הדרך היחידה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, היא לאוורר את החדר ככל שניתן.

11/06/2019 | 17:52 | מאת: ישראל

שלום, אני בד"כ נוהג לערבב את הקפה עם כפית מתכת או בוחשן מעץ, היום הייתי בבית קפה שרק בוחשני פלסטיק היו זמינים, ערבבתי את הקפה עם הסוכר מספר שניות לאחר ההגשה של הקפה, האם יש בעיה/סיכון כלשהו בשימוש בבוחשן פלסטיק וטמפרטורות כאלה? האם כל הבוחשנים מתאימים למשקאות חמים? יש לציין שהבוחשן קצת שינה צורה, לא נמס אבל הקצה שלו קצת התעקם. תודה,

שוב שאלה סתמית. באמת? כל בתי הקפה בעולם רק רוצים להרעיל את הלקוחות? אז, התעקם. אם מאושר למזון, זה אומר שגם אם מתחמם לא בעיה.

11/06/2019 | 19:43 | מאת: ישראל

כיצד יודעים שאכן מאושר למזון? לא ייתכן שיוצר בזול ע"י יצרן סיני כלשהו ללא אישור מזון?

על גבי מוצרי פלסטיק המותרים למזון מוטבע מזלג/כף/גביע... יכול להיות גם על הקופסה המקורית של המוצר אם המוצר קטן. לא מנהלים בפורום דיונים ספרולטיבים לגבי יצרנים או מוצרים.

11/06/2019 | 11:41 | מאת: עדי

שלום- אמורים לבצע הדברה של מזיקים עם חומר בשם "שוהם" בבניין שלנו ובדירה בדירה גרים תינוקות מהו משך הזמן המומלץ להתרחק מהבית? כלומר כמה זמן לאחר סיוםן ההדברה בדירה אפשר לחזור עם התינוקות? תודה

ההנחיות צריכות להגיע מהמדביר (מקווה שמדביר מאושר). הוא יודע מה היקף תהליך ההדברה שביצע וזו אחריות שלו לתת לכם הנחיות מדויקות.

07/06/2019 | 17:20 | מאת: אילו סיכונים יש עבודה עם דבק מגע כגון בעיות נפשיות? עקב החשיפה הנ״ל ?

שלום רב, הציעו לי עבודה שצריך לעבוד עם דבק מגע. שאלתי היא האם החשיפה לדבק המגע משפיע למצב הנפשי ? אשמח לתשובתך . תודה.

לא בתחום פעילות הקבוצה. לפנות לרופא המטפל.

05/06/2019 | 20:40 | מאת: אביב

מה הסימון על כלי זכוכית המאשר שהוא עמיד לבישול במיקרוגל? תודה

לא נדרש סימון על כלי זכוכית

תודה. אז איך ניתן לדעת? הרי יש כוסות זכוכית שיכולים להשבר אפילו כשיוצקים לתוכם מים מהקומקום? אגב, בדיוק אתמול נסדק לי כלי זכוכית במיקרו, והזבנית הבטיחה לי שאין שום בעיה בכלי זה. אז איך ניתן לדעת בלי סימון?

לא קשור. מוצרי זכוכית לא נדרשים לסימון. אחריותך כמשתמש לנהוג בזהירות. אם היה סדק, חימום ביתר, חסר במים ועוד עשרות סיבות יובילו לשבירה. והדברים מתיחסים לכל המוצרים ולכל הפעילויות שלך בחיי היום יום, כולל פתיחה וסגירה של דלתות, חלונות, עליה וירידה במדרגות... לא מגיעים עם הוראות וסימונים.

04/06/2019 | 20:49 | מאת: טל

ערב טוב, האם יש מניעה כלשהי מאכילה ישירות מקופסת שימורים עם מזלג נירוסטה? אין חשש שהמזלג ישרוט את תחתית הקופסה וייכנס לאוכל? תודה

אם לא כתוב על הקופסה שאסור, אז אין איסור.

04/06/2019 | 19:06 | מאת: יוני

שלום, האם לדים קטנים בהספק נמוך (פחות מ-1 וואט) שמשמשים לחיווי במוצרי חשמל ואלקטרוניקה עלולים להשפיע על העיניים/הראייה בצורה כלשהי במידה ומסתכלים עליהם? חלקם די בהירים ומסנוורים מעט. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גם לד אחר לא משפיע על העיניים מלבד סינוור.

03/06/2019 | 19:45 | מאת: בר

שלום , יש לי שאלה אני עובדת בביניין רב חנויות היום אחת החנויות שקרובה לחנות בה אני עובדת היתה בשיפוצים כל הביניין הפך לחממה של ריח מאוד מאוד חריף וחזק של חומר שחדר לחנות בה אני עובדת הפועלים טענו שהריח זה מהדבק שהדביקו איתו כל מיני דברים(אגב הם היו אפילו ללא מסיכות), היתי בחנות כשעתיים עד שזה היה כבר בלתי נסבל וכבר לא יכלתי לנשום והיה לי כאב ראש , עד עכשיו יש לי קצת קשיי נשימה ..אני אסמטית לידיעה השאלה שלי ,האם הרחת חומרים שמשתמשים בהם לשיפוצים או דבק שכזה יכול להיות מסוכן לבריאות אם ההרחה לא בוצעה באופן ישיר מהמיכל? עד כמה זה יכול להשפיע לטווח ארוך ? אם היתי שם שעתיים..האם חס וחלילה זה מסרטם ? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לדעת בדיוק מה הדבק והממס שבו השתמשו התשובה תהיה כללית, אך היא מתאימה להרבה חומרים. בדיוק כמו להסניף דבק. הממס גורם לתופעות לואי כמו כאב ראש, גירוי עיניים, גירוי נשימה. בדרך כלל הסימפטומים עוברים לאחר מספר שעות. אם לאו, יש לגשת לקבלת טיפול רפואי. מסרטן? חשיפה חד-פעמית מזדמנת לא אמורה להוביל למחלות סרטן גם בחומרים שידועים שעלולים לגרום לסרטן. חשיפה של ימים ושנים לכמויות משמעותיות סיפור אחר. במקרה שלך, אנחנו אפילו לא יודעים באיזה חומר מדובר.

האם ציפוי של גג אסבסט עם שברים, בגומי גג של יעקובי, מנטרל את הסכנה מהשברים? ואם לא, באיזה חומר יש לצפות?

לקריאה נוספת והעמקה

השלבים והחומרים מוגדרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. הנחיות באילו חומרים להשתמש הנו יעוץ ולא ניתן על ידי הפורום. תהליך צביעה מתבצע רק על גג שלם למניעה של שחיקה ושברים. החומר המוזכר אסור לציפוי גג. אסור גם תהליך הניקוי לפני הטיפול המוגדר בחומר זה. אם יש שברים, אתה צריך לשקול פינוי של הגג. לצורך כך להזמין חברה שיש לה אישור של המשרד להגנת הסביבה לפינוי אסבסט שינחו אותך אם אפשר יהיה לצבוע את הגג או לפנות אותו.

סליחה, מתנצלת, מתכוונת לסדקים, לא לשברים

סדוק גם הוא לא שלם. ולכן התשובה הקודמת מתאימה. ולהדגיש שוב - גומי גג אסור, אסור גם על גג שלם.

01/06/2019 | 17:02 | מאת: דן

שלום, היום הפעלתי טוסטר אובן חדש שקניתי בפעם הראשונה, בהוראות רשום שבהפעלה הראשונה ייתכן ריח למשך רבע שעה ושזה תקין, לפני ההפעלה, פתחתי חלקית את החלון שצמוד לטוסטר וגם חלון בחדר אחר, לאחר כמה דקות, הדירה התמלאה בריח (אולי של פלסטיק או שמן שנשאר מהייצור), האם הריח הזה מסוכן/בעייתי? תודה,

זה המידע שהיצרן נתן לך. הוא יודע ממה עשוי המכשיר. כנראה הוא יודע מה הוא אומר. היה ריח. בלי לדעת בדיוק מה החומר לא ניתן להגיד מעבר.

היום עשו ריסוס בחדר המדרגות בבית בו אני מתגורר. בצהריים אישתי יצאה עם הילדים לחדר מדרגות (היא לא שמה לב לפתק של הריסוס) בשביל לצלם אותם. הם היו שם כ - 10 דקות, ישבו על המדרגות ונגעו במדרגות. הם ישבו על המדרגות כך שאני מניח שהם נגעו בחומר. הילדים בני שלוש, שש ותשע שנים. האם יש חשש להרעלה? הריסוס היה נגד נמלים ותיקן אמריקאי והיה שימוש בחומר מסוג פרטרואידים. בהנחיות רשום לא לגעת בחומר עד 24 שעות.

לקריאה נוספת והעמקה

פריטרואידים הנה משפחה גדולה של חומרי הדברה. כל פריטרואיד ודרך הפעולה וההשפעה שלו. אם כולם מרגישים טוב, אין בעיה. אם מישהו מרגיש לא טוב לגשת לבדיקה רפואית. רק... תמיד, אם נוגעים בחומר לרחוץ ידיים היטב במים ובסבון. וגם הכמות הקטנטנה במגע לא תגרום לנזק, לא כך עובד פריטרואיד. ההנחיות לא לגעת בחומר כדי לאפשר לו לעבוד ולהדביר, לא שיסירו אותו ואז החרקים יחזרו.

בן ה 9 התלונן בערב על כאב באוזן והיא היתה נראית קצת אדומה. לטענתו זה כואב כמה ימים, אבל אני לא יודע אם זה נכון כי הוא לא התלונן עד כה. הבוקר הוא כבר אמר שהאוזן לא כואבת לו. בן ה 9 יצא לחדר המדרגות יחף.

אתה רציני? מה הקשר בין הדברים? כואב לו האוזן, ממש לא קשור. למה להאשים חומרים בכל דבר? לילד כואב האוזן. בעיות נשימה, אבדן הכרה, עוויתות, הקאות קשות ועוד סימפטומים כאלה היו? אם לא, לא בעיה. עם גישה כמו שלכם, אם כל טיפה של חומר היתה הורגת, במיוחד עם כמויות חומרים שמשתמשים בבתים שהם ממש מסוכנים ואף אחד לא חושב פעמים ומשתמשים, כולנו מזמן היינו צריכים להיות מתים .

27/05/2019 | 17:01 | מאת: מוריה

שלום רב, אנו לפני קניית דירה יד שנייה הבנויה על הר באופן של "מדורגים". כלומר, כדי להגיע לבית יש לרדת מדרגות ואז מגיעים לבית. הבית כולו בנוי באופן רגיל, כלומר על פני הקרקע, עם חלונות (ולא מתחת לאדמה). יש לי כמה שאלות: 1. מבחינת גז ראדון האם יש יותר חשש בבית שבנוי כך? 2. יש בבית הזה חדר ממ"ד (בקומת קרקע). הממ"ד די גדול, כך שחבל יהיה לא להשתמש בו כחדר ילדים. האם זה בסדר להפוך את הממ"ד שנמצא בקומת קרקע לחדר ילדים? אני שואלת גם מבחינת גז ראדון וגם מבחינת קרינת החשמל בחדר כזה. 3. האם כדאי לעשות בדיקת גז ראדון ? אם כן, לשם מה? כלומר, יש מה לעשות אם חלילה יתגלה שיש רמה גבוהה של הגז? ובכלל, באופן כללי, האם בגלל התנאים הנ"ל כדאי לוותר על קניית דירה שמוצאת חן בעינינו? תודה רבה מראש!

אין דרך לענות על השאלה ללא בדיקה פיזית של הדירה ומדידות. פעילות זו היא לא בתחום הפורום.

27/05/2019 | 07:40 | מאת: רוני

שלום, האם יש בעיה כלשהי עם קרינת רנטגן שנפלטת ממכונת שיקוף מזוודות מהפתחים של הכניסה והיציאה? הייתי צריך למשוך את המזוודה מפתח היציאה מהמכונה אז הסתכלתי לכיוון הפתח ממרחק של כמטר-שתיים ובדיוק יצאה מזוודה אז ה״תריס״ פלסטיק נפתח. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל אפשר להרגע באופן מלא. העוצמה של קרינת רנטגן ממכשירים אלה נמוכה ביותר, נמוכה גם מעוצמת קרינת הרקע לה כל אחד נחשף בכל יום כל החיים. אם לא נדרש להחשף לא צריך אך רמה זו מאוד מאוד נמוכה. בנוסף, חשוב להכיר שתי עובדות ביחס לקרינה מייננת בהתיחסות למכשירים אלה בפרט: 1. העוצמה יורדת במהירות עם המרחק מהמקור, כך, שהמכונות מתוכננות שבאזור הוילונות כבר העוצמה כמעט אפסית. כמובן, לא מומלץ להכנס לתוך התא עצמו... 2. הפגיעה הצפויה בחשיפה לקרינה מייננת מאוד תלויה, מעבר לכמות ולזמן החשיפה, לאיבר שנחשף. ידיים, רגלים ועיניים הם ברמת הסיכון הנמוכה ביותר בחשיפה. המשמעות היא שניתן לחשוף אותם לכמות הרבה יותר גדולה מאשר איברים אחרים בגוף. כך שגם אם הידיים היו קצת ליד הוילונות... לא בעיה.

27/05/2019 | 19:19 | מאת: רוני

תודה רבה!

23/05/2019 | 18:22 | מאת: מאיה

שלום אבא שלי צבע חדר בצבע שמסתבר שישב במחסן יותר משנתיים-שלוש. הריח של הצבע על הקיר ממש לא נעים. לפי מה שקראתי מסתבר שצבע תקין למשך כשנה ולאחר מכן לא מומלץ להשתמש בו. השאלה מדוע לא מומלץ? רק עי לא יראה טוב על הקיר או שעלול להזיק בדרך כלשהי? מה ניתן לעשות כעת כדי לתקן את המצב? תודה

בסבירות גבוהה בעית איכות ולא בעית בטיחות, כמו בכל צביעה. לפנות ליצרן הצבע ולשאול מה לעשות. בינתיים לאוורר.

שלום רציתי לשאול, האם ביום זה, יום לאחר הדלקת המדורות עדיין כדאי להשאיר חלונות סגורים בבית ולא להסתובב בחוץ? לדוגמה בגן ילדים האם עדיף להמנע מלצאת לחצר ביום הזה? 2. האם ככל שהריח פחות מורגש כך גם פוחת זיהום האויר שנוצר כתוצאה מהמדורות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, עדין יש זיהום באוויר. מזג האוויר אביך ואין רוח, אז לוקח לזיהום זמן להתפזר. מי שבקבוצת הרגישים (ילדים, מבוגרים, בעיות נשימה) חשוב להקשיב להנחיות משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה בנושא. ריח... שני סוגי זיהומים. חלקיקים ואדי חומרים. נכון שכאשר הריח פוחת הזיהום יורד, אך עדין יש באוויר זיהום, עד שאין ריח בכלל.

תודה 1 האם יציאה לחצר בגן לכחצי שעה מזיקה בזמן זה? 2. היכן אוכל לראות את המלצות משרד הבריאות? לא ראיתי שום הנחיה לגביי זיהום אוויר באתר שלהם

אין שום דרך לתת תשובה לשאלה שלך. צריך למדוד ואז יודעים אם רמה מסוכנת או לא. כל שהיה באוויר היא חשיפה לגורמים הנמצאים באוויר. אין דרך לא להחשף. כאשר יש סכנה, המידע מופץ באמצעי התקשורת. במצבים אחרים של אנשים רגישים וכמו היום, מתקשרים למוקד עירוני, מוקד משרד הבריאות, מוקד המשרד להגנת הסביבה, מה שנגיש ונוח, לקבלת מידע.

23/05/2019 | 06:36 | מאת: ישראל

שלום, רכשתי טוסטר אובן עם רגליות הגבהה. אני רוצה להניח אותו בכוננית שיש לי, הכוננית פתוחה מכל הכיוונים (חזית, צדדים ואחורה), מעל הטוסטר יש לי מרווח של מספר סנטימטרים מהמדף שמעל שעשוי מסיבית מצופה מלמין, האם המרחק מספיק כדי שהחום שם כבר לא יהיה בעייתי ואין בעיה להציב אותו שם? חשוב לציין שבטוסטר הזה יש פתחי אוורור רק בצדדים ולא למעלה. תודה רבה

את המבקש יעוץ לביצוע מהלך בבית שלך... לא בתחום פעילות הפורום.

שלום, קניתי מיקרוגל חדש מחברה מוכרת ויש משהו קצת מוזר שלא היה לי במיקרוגל הקודם. בקיר השמאלי של פנים המיקרוגל יש חורי אוורור ואפשר לראות דרכם את האור שמחוץ למיקרוגל דרך פתחי האוורור החיצוניים שלו, האם זה לא אומר שהקרינה תצא דרכם? תודה

לא יודעת מה הדגם הספציפי שאתה מתיחס אליו. בכל מיקרוגל יש חורי אוורור. מה שאתה רואה הוא את אור המנורה, ממש לא את אור המיקרוגל שלא נמצא בתחום הנראה. המערכת, במיוחד חדשה, אמורה להכיל הגנות למניעה של זליגה מסוכנת החוצה. להדגיש היכולת של המיקרוגל הנו לחמם מים לא יותר.

לא אמרתי שאני רואה את אור המיקרוגל אלא שאני רואה את האור ממנורת החדר כאשר אני מביט מתוך תא החימום של המיקרוגל (דרך החרירים של האוורור שלו), הוספתי תמונה של פנים וחוץ המיקרו (אני לא בטוח אם הצליחה לעלות). תודה

לא הבנתי מדבריך בראשונים שהכנסת את הראש שלך לתוך תא המיקרוגל. החורים, אין איתם בעיה. בכל מכשיר מיקרוגל יש חורים בדפנות, חלק מהפיזיקה של פעולת המגנטרון המיצר את גלי המיקרו במכשיר ומבטיח שיתרכזו בעיקר במרכז באזור שיש לחמם בו. אורך הגל של המיקרוגל הוא של מספר סנטימטרים ואין לו יכולת לצאת דרך החורים הקטנים האלה (מספר מילימטרים) לא בדפנות ולא בדלת החזית (גם אם אתה לא רואה אותם, הם שם כהגנה).

תודה רבה

21/05/2019 | 08:58 | מאת: דנה

שלום האם קערות וקופסאות פלסטיק ששהו ברכב חם מספר ימים מפרישות חומרים כלשהם? ואם כן האם החומרים מועברים רק למזון המונח בהם או גם באויר בעיתיים לנשימה?

אם הקעריות עשויות מפלסטיק המיועד למזון לא אמורה להיות בעיה.

שלום, כדי להרחיק יתושים אני שופכת חומץ על אדן החלון. האם יש בזה סכנה כלשהי? מבחינת הריח.. יש לנו גם תינוק בחדר

חומץ לא נחשב לדוחה יתושים הכי טוב. בנוסף, השימוש הוא לא בחומץ כמו שהוא. תבדקי היטב לפני שאת משתמשת. חומץ הוא חומצה חלשה, לכן, עלול לגרום לפגיעה באדן החלון, בתריס, באבן ושאר רכיבים. בנוסף, החומץ מתנדף לאוויר ונשימה שלו לריאות עלולה להוביל לקושי נשימתי. כמובן בכמות רציפה ולא נשימה אחת. מאחר שמדובר בתינוק עלול להפריע לו.

ניקיתי את התנור בחומר ניקוי הנקרא סנט מוריץ - מסיר שומנים קר. החומר חזק מאד ויש לו אדים רעילים. לאחר הניקוי הדלקתי תנור בחום גבוה כרבע שעה כדי לאוורר את האדים ואת הריח שנשאר. האם קיימת סכנת הרעלה? מה צריך לעשות כדי שהאדים לא יחדרו למזון שאני מכינה התנור?

לקריאה נוספת והעמקה

זו איננה הרעלה. החומר הנו חומר קורוזיבי מסוכן ביותר, בחדירה לעין עלול לגרום לאבדן ראיה, לכוויות קשות בכל אזורי המגע וכן לפגיעה נשימתית קשה. שימוש בחומר מרוכז לא לפי ההנחיות או ללא הגבלה מסוכן. התנור עם החומר. תנקי אותו עד שלא יהיה יותר ריח . גם חשוב לנקות היטב כי החומר קורוזיבי ועלול לפגוע בתנור. כל זמן שיש ריח חריף, למרות שחומר הפעיל איננו נדיף, שאר החומרים הלא מזוהים עלולים להיות גם בעיתיים. לנקות עד שלא יהיה יותר ריח.

12/05/2019 | 11:29 | מאת: רוני

שלום- הנני בן 25 ובמשך כל חיי וילדותי ( ואף כתינוק ) שתיתי מים מהברז תמי 4 ( עם פלואוריד) ומלפסטיק. האם הפלסטיק ששתיתי בבקבוקים והפלואוריד במים גרמו לי לנזקים משמעותיים לא ניתן לתקן? אני מרגיש סשנים האחרונות שיבוש במערכת העיכול והורמונלי וחושש שזה מזה? האם לא להיות טרוד מזה? כעת עברתי למים מינרליים ובקבוק בטוח יותר.. האם ביספינול כתינוק בבקבוק עשה לי נזק? זה מטריד אותי מה ניתן לעשות? זה לא בטוח הזיק לי?

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מערבב הרבה דברים שלא קשורים אחד לשני ובודאי לא לתופעות שאתה מתאר. אם יש לך אי נוחות גופנית, חשוב לפנות לבדיקה רפואית מתאימה. ביספנול הוכח כבר לפני שנים שאיננו גורם לבעיות הורמונליות שחשבו שהוא גורם. פלואור גם בכמויות גדולות לא פוגע במערכת העיכול, ואין קשר לתמי 4. לשתות רק מים מינרלים? למה? אין בזה שום ערך בריאותי כאשר יש מי שתיה תקנים זמינים לשימוש, וגם הם מגיעים בבקבוקים מפלסטיק. פלסטיק? לא קשור בכלל וגם לא תמי 4.

אבל עדיין אם אני בוחר מים מינרליים בבקבוקים בסופר במקום תמי 4 זה בסדר ולא פוגע בכלום..?

זכותך כאדם בוגר לבחור במה שמתאים לך. תמי 4 טוב, לא מבינה מדוע יש בך כעס עליהם, אין במתקן כדי לפגוע יותר מאשר מים ממקורות אחרים. מים מינרלים מסוגים רבים, חלקם טובים יותר חלקם פחות. ויש גם מי ברז, יש ישובים שהמים מעולים ויש ישובים שהם פחות. אתה מחליט.

12/05/2019 | 10:57 | מאת: קובי

בוקר טוב, הנחתי אתמול מרחיק עש שמיועד לארון בגדים בארון, כפי שהופיע בהוראות. הארון נמצא בחדר השינה במרחק של כחצי מטר מהמיטה ובחדר יש ריח שהמרחיק עש מפיץ, האם יש בכך סיכון כלשהו? האם ניתן לישון בחדר? האם ניתן ללבוש את הבגדים שסמוכים אליו ללא פעולה נוספת כלשהי? תודה רבה, שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

יש הרבה סוגים של מרחיקי עש. יש שבטוחים לנו גם אם יש להם ריח, ויש שגורמי מחלות קשות, ואסור לנשום אותם. תלוי מה החומר ששמת (מה החומר הפעיל).

12/05/2019 | 15:37 | מאת: קובי

המרכיבים שמופיעים: Empenthrin Hexyl cinnamal, Benzyl Salicylate תודה

לפחות לא מדובר בחומר מסרטן. החומר הנו חומר הדברה בעל ריח חזק. יכול לגרום לגירוי עור, עיניים ונשימה. הרעלה בסיכוי נמוך כי נדרשת חשיפה לכמות ממש גדולה (עשרות גרמים). החומר השני הנו חומר ריח, למיסוך הריח הרע של חומר ההדברה. רק... הרבה אנשים לא מריחים אותו ולכן ממשיכים להריח את הריח הרע. ויש עוד אנשים שמפתחים אלרגיה לחומר הריח. אז, לאווררר כמה שניתן את הבית. אם אף אחד לא מפתח תופעות לוואי, תקוו שהריח יעלם במהרה.

15/05/2019 | 09:40 | מאת: קובי

תודה על המענה, מדובר על מעין ״קולב״ שמניחים בארון, הבגדים שלידו תופסים את הריח שהוא מפיץ, האם בלבישה של חולצה למשל, חומר ההדברה לא יכול להזיק לגוף בנשימה או במגע? במידה וקיימת הרעלה, מה יהיו התופעות? האם מורגש מידית או שייתכן נזק בעתיד? תודה רבה

כפי שכתבתי קודם, הסיכוי להרעלה נמוך ביותר. עדין כן יכולה להיות הרגשה לא נעימה בעור (גירוי) ואי נוחות במערכת הנשימה. ו... יהיה מכם ריח לא נעים מהחומר שספוג בבגד. כך עובד החומר. כמויות קטנות נספגות בבגדים כדי לטפל בעש שנמצא שם או להרחיק אותו. החומר לא מוגדר כגורם פגיעה לטווח ארוך. אם אין לכם בעיה עם הריח, ואף אחד לא פיתח רגישות נשימתית או גירוי עור/עיניים, תהנו.

12/05/2019 | 10:52 | מאת: אלעד

שלום, רציתי לדעת האם ניתן להשתמש במדף שנמצא מתחת לראוטר אלחוטי? הכוונה היא שאצטרך לקחת או לשים שם דברים ולהיות קרוב לראוטר (20-30 סנטימטר) לזמן קצר (נניח דקה שתיים) פעמיים שלוש ביום. תודה

ולמה שתהיה בעיה? אפשר כל היום גם כן

שלום רב, אני מתגוררת במושב בצפון והייתה לי בעיה של פרעושים בדירה. בעל הבית שלי רכש חומר בשם "סניור" וריסס בדירה. לאחר שמסר לי את שם החומר קראתי אודותיו והתחוור לי כי הוא אסור לשימוש ביתי (מיועד לשימוש ברפתות, לולים וכו'). החשש הגדול שלי נובע מהעובדה שאני בתחילת הריון, בשבוע השישי, ואני חוששת לחזור לדירה שמא החומר עלול לפגוע בעובר (ממה שקראתי הבנתי שהחומר פוגע במערכת העצבים ואני בדיוק בשבועות הראשונים של התפתחות העובר ומערכת העצבים שלו). האם עליי להזמין חברת ניקיון המתמחה בניקיון לאחר הדברה? תוך כמה זמן אמור לפוג החומר "סניור" ומתי כבר בטוח לחזור הביתה? ההדברה הייתה לפני 5 ימים ומאז לא חזרתי לדירה. תודה ושבוע טוב, שירי

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודעת היכן קראת את החומר. צריך לקרוא את המידע המתיחס לתכשיר איתו עשו הדברה בבית. החומר מיועד גם כתכשיר ביתי וגם כתכשיר לשימוש חיצוני, ואין לגביו אזהרות מיוחדות לגבי הריון. עקיצת פשפשים בעיתית יותר. 5 ימים אחרי? זה הרבה מאוד זמן. אפשר לחזור כבר אחרי מספר שעות למי שממש חרד. ואם השימוש נעשה בתכשיר לשימוש ביתי, אין בעיה מיוחדת איתו.

10/05/2019 | 07:57 | מאת: שני

שלום, ראיתי שאפשר ממש לבשל מא-ת ירקות, ביצים קשות וכן הלאה במיקרוגל. יש למשל ביוטיוב מדריכים שלמים על בישול במיקרוגל. האם יש בזה לטווח הקצר או לטווח הארוך בעיה מבחינה בריאותית (קרינה וכדומה)? תודה, שני

אין שום בעית בריאות באוכל שמבשלים במיקרוגל. כולו חשמל שמיצר חום. בדיוק כמו בתנור או על הכיריים. חבל שאנשים קונים מיתוסים שקריים כאילו מסוכן, כאשר ממש לא. ושלא יקפצו כולם. כן, אם המיקרוגל שלך מספיק גדול שתוכלו להכנס לתוכו, אז מאוד מסוכן, אפשר להתבשל, בדיוק כמו ליפול לתוך סיר בישול גדול. וזו לא בדיחה.

09/05/2019 | 17:56 | מאת: שלום

שלום, אני חושב שרוב האנשים לא מודעים לכך שמצטבר עובש במזגנים ושצריך לנקות אותם כל כמה זמן. יש כאן תמונה למשל: https://ibb.co/FwVMfby לפעמים אני הולך לחבר לכמה לילות או לצימר וכדומה ורואה למשל במזגן עילי מלא עובש (נקודות שחורות סמיכות) מאיפה שהאויר יוצא. השאלה היא האם יש בעיה להדליק את המזגן ולשהות בזה מספר ימים או שלא? הבעיה היא שמזגן הרבה פעמים מאד בסיסי... תודה!!!

אפשר להשתמש במה שרוצים. החלטה של אנשים מבוגרים. לרוב המכריע של אנשים לא יקרה כלום. בהרבה מקרים ממש לא עובש אלא סתם לכלוך, אבק ששחור בגלל קרבה לכבישים או שלא מנקים את הפילטרים. כאשר אתה מתארח ומשלם כסף... שיהיה נקי ומתוחזק.

שלום, תודה על התשובה. איך אני יכול לדעת אם זה עובש או אבק שחור? לי זה נראה כמו עובש

יש שיודעים ממבט בנקודות. הצורה, הריח, המרקם, הכתמים שנוצרים סביב אזור הנקודות, ... ומי שלא יודע לזהות, ומתארח, שיזמין את בעל המקום לנקות את המזגן ואת הלכלוך. כנגד עובש נדרש ניקוי מסיבי אך זהיר שלא לפזר העובש לכל עבר, עם ציוד מגן לנשימה ולעור, ועם חומרי חיטוי לדוגמה אקונומיקה או חומרי חיטוי מתאימים אחרים.

08/05/2019 | 23:35 | מאת: דניאל

הייתי בהופעת יום העצמאת ופעמיים הפרוז'קטור פגע לי ישירות לעין, השאלה אם זה יכול לעשות נזק לרשתית של העין?

מניחה שאתה מתיחס לאור . הפרו'זקטור - לא. סינוור בלבד.

08/05/2019 | 14:21 | מאת: דניאלה

שלום, ניקיתי אצל הילד את המגירה של המשחקים ונתקלתי בטלפון צעצוע שמאחור נראה מעט חומר של סוללה שנזל ושהתייבש, נגעתי בזה בטעות כשהרמתי מהמגירה וישר הלכתי לשטוף את ידיי כשהבנתי במה מדובר עם מים וסבון , יחד עם זאת כששיפשפתי את היד עם המים ובסבון ממש טיפה קטנה מהמים והסבון ביד השפריצה לי לפה, אני לא יודעת אם זה איפה שהייתה במגע עם החומר מהסוללה אני אבל חוששת כי אני בהריון בחודש רביעי וזה גורם לי לסטרס.. עד כמה זה מסוכן לעובר ובכלל מה הסיכונים במגע עם סוללה שנזלה בהריון לעובר ? לא מצאתי על זה כלום באינטרנט.. האם משחקים אחרים שבאו במגע עם המשחק שהו נזלה הסוללה מסוכנים למגע עם הילד ואיתי?

שאלה מיותרת וחששות עוד יותר מיותרים. אין בעיה.

08/05/2019 | 13:43 | מאת: רעות

האם הגיוני שמותר לרסס בקרבת מגורים ? כשחזרתי מהעבודה ראיתי רכב ורשום עליו ריסוסים , וראיתי שם מיכל עם חומר , הנחתי שמדובר על כך שעשו ריסוס בערך 30 מטר מביתי , החלון בחדר של הילדים היה חצי פתוח , מיד שנכנסתי סגרתי את החלונות ..האם יתכן סיכום מסויים שילדיי יחשפו לחומרים מסוכנים ואף אחד לא טרח להןדיע לנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

רק אציין שאנחנו מרגישים בסדר ורגיל , אם בכלל יש השפעה עלינו מהריסוס אילו תחושות צפויות לנו ? קוצר נשימה . ? שלשולים ?

ואולי הרכב רק חנה שם? אולי בכלל לא עשו ריסוס. ואולי זה ריסוס נגד יתושים? וכן, מותר לעשות ריסוס במרחק מה מבתי מגורים. ולא נדרש להודיע על כך לתושבים, אם מתבצע ריסוס נדרש עם חומרים מאושרים.

במידה ויש חשיפה איזה תופעות לוואי אנחנו אמורים להרגיש ?

בלי לדעת מה החומר לא ניתן לתת תשובה.

07/05/2019 | 20:36 | מאת: אתי

היי . היום קילחתי את הבת שלי בת 5 עם אל סבון לילדים , באמצע השטיפה שרף לה באיבן מין , היא שטפה בפנים עם הסבון ואז התלוננה על כאב למעטה , יש לציין שפעמים קודמות לא התלוננה על כאב עם אותו העל סבון , הכאב חלף לאחר כמה דק. האם יתכן מצב ויש חומר מסוכן מעל המינון שמותר שגרם לה לשריפה ?? האם יכול לגרום לנזק עתידי ? אשמח לדעתך .

לקריאה נוספת והעמקה

לא קשור לקבוצה. כנראה יש לה דלקת או גירוי בלי קשר לסבון זה או אחר. כל סבון היה מוביל לאי נוחות.

07/05/2019 | 05:35 | מאת: רועי

שלום, שכרתי דירה בתל אביב ל-3 לילות מאתר איירביאנבי. הדירה מעט ישנה בבניין לא חדש. בכל הדירה יש רצפה מעץ והרבה רהיטים לא הכי חדשים מעץ. בכל הדירה יש ריח חזק של "עץ", בכל חדר הריח מעט שונה. הריח הוא בערך 30% מהאויר של כל נשימה שאני לוקח. עכשיו, הריח הוא לאו דווקא "רע" לפי דעתי (אני לא מומחה בשום צורה) אבל הוא פשוט מאד חזק, לא נניח רק 5-10 אחוז. השאלה האם משהו כאן יכול להיות מסוכן? אם יש עוד פרטים שאני צריך לכתוב אנא כתבי ואוסיף. תודה רבה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

תוספת לשאלה: אני אחרי לילה במקום, וכואב לי קצת בגרון ויש לי כמו עקצוצים בידיים ובצוואר, אני לא יודע אם זה קשור או שאולי זה קשור למצעים או שזה בכלל פסיכוסומטי. אני ממש לא יודע מה לעשות... האם לצאת מכאן או שאני מגזים? תודה!!!

הכל יכול להיות. אולי שום דבר, אולי אלרגיה, אולי קצת שפעת... צא החוצה. אם יש מידית שיפור משמעותי או לא. לפחות תדע אם זה מהמקום. מה זה אלרגיה, פסיכוסומטי... או מה זה לא ניתן לדעת בשלט-רחוק. בכל מקרה אם אי נוחות גופנית ממשיכה לפנות לקבלת טיפול רפואי.

אני יודעת שזה מטומטם לשאול אחרי מעשה אבל עשיתי החלקה אורגנית קרטין ללא פורמלין היא משווקת גם באינטרנט וגם בחנויות ולכאורה נאמר לי שיש לה אישור משרד הבריאות אבל לפי הבנתי יש לה אישור אך לא עם שימוש במחליק המחליק לא מתבצע ישירות על החומר אלא שוטפים את השיער מהחומר רק עם מים לאחר שעה ואז מייבשים אחרי דברים שקראתי באינטרנת אני מאוד לחוצה והשאלה שלי היא האם חומרי ההחלקה עוברים בחלב ואם כן עלי להפסיק להניק ? תודה

כל התהליך נפלא. רק זה שמוכרים לך חומר שלא באישור משרד הבריאות ואת מאמינה שלא מכיל חומרים מסוכנים ויעשה את העבודה של החלקה? אין ניסים. נדרש תהליך אגרסיבי על השער ליצר החלקה. כך שלהגיד שאין חומרים מסוכנים... אורגני? מה בכלל קשור מלבד גימיק שיווקי. הסיכון איננו בהנקה אלא בנשימה ישירה של התינוק שנמצא על הידיים שלך של החומרים המסוכנים המשתחררים לאט לאט מהשער.

06/05/2019 | 14:01 | מאת: דנה

שלום. ברצוני לשאול שאלה קצת מוזרה. האם חיידקים עוברים מחפץ לחפש במידה ונוגעים בהם? לדוגמא אתאר מקרה שקרה לי. תליתי על מראת הרכב דגל ושמתי לב שעל המראה היה לכלוך שנראה כמו קקי של יונים. לא יודעת אם נגעתי בזה בטעות או לא אבל למען הסר ספק הוצאתי מהתיק מגבון וניקיתי את היד. יום למחרת הוצאתי מאותו תיק קרם ידיים, מרחתי על היד ולאחר מכן קיפלתי כביסה. האם בהשתלשלות הדברים הללו ייתכן והיו על התיק חיידקים שעברו לידיים שלי שוב כשלקחתי את הקרם ואז עברו גם לכביסה הנקייה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

חיידקים יש בכל מקום וחיידקים עוברים בכל מגע בין כל דבר לכל דבר. רק... רוב מכריע של חיידקים אין בהם סיכון. ו... חיידקים כמו שפעת לא שורדים הרבה מאוד זמן. גם שאת לוחצת יד, מחבקת, מנשקת ועוד עוברים חיידקים. נוגעת בידית דלת עוברים חיידקים. אלו החיים. אפשר להכנס לחרדות ואפשר לחיות תוך שמירה על היגיינה בסיסית. ניקית את היד שאולי נגעה בלשלשת שאולי היתה מזוהמת... יותר מדי אולי. סביר יותר שניקית את היד וזהו.

05/05/2019 | 22:26 | מאת: ליאות

לפני מס חודשים פרסם משרד הכלכלה אזהרה לגבי הבימבה גוק לילדים לפי משרד הכלכלה, נמצאה חריגה בקבוצת הפתאלאטים (כימיקלים) האסורים בצעצועים לילדים עד ומעל גיל שלוש שנים. מדובר בתוספים לפלסטיק המעניקים לו גמישות אך עלולים לגרום לשיבוש הורמונלי בקרב ילדים, באמצעות בליעה. כמו כן, נמצאו ליקויים בחוזק המוצר, העלולים לגרום לסכנת התמוטטות וליקויים בסימון האזהרות והוראות השימוש. אתמול היה קרוב משפחה שלנו עם הבימבה גוק והתינוק שלי בן שנה ליקק את זה לשניה , וכאן התחלתי לחשוש ואם מדובר בדגם הזה האם יש באמת סיכון מליקוק שיכנסו חומרים לפיו ? מאז אני בלחץ ולא יכולה לתפקד אשמח לתובנות .

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל אין איסור של משרד הבריאות! בדיקה של דגם מסוים של חברה מסוימת נבדק ונמצא בבדיקה של משרד הכלכלה ומכון התקנים כי המוצר לילדים של היבואנית אייס טויס לא עומד בדרישות התקן: יש בו חריגה בכימיקלים האסורים בצעצועים וליקויים בחוזק שעלולים לגרום להתמוטטות. שתי בעיות אחת חריגה בחומר - לפי התקן מותר שיהיה החומר רק בכמות קטנה ונמצא שיש במוצר כמות גבוהה יותר. שניה - סכנת התמוטטות, כאשר הילדים משחקים במוצר הוא עלול לקרוס והם עלולים להפגע פיזית. הנחיה של משרד הכלכלה להחזיר/להחליף את המוצר אם יש לכם אותו. לא נפסלו שאר היצרנים. בסביבת החיים יש לנו הרבה מאוד חומרים מסוכנים. מוגדרת להם כמות חשיפה שמתחתיה אנשים וילדים לא אמורי להפגע. אז, ליקוק אחד. חלק מהחיים. לחץ... לא עוזר לשום דבר רק פוגע בבריאות שלך ומשדר לילד חששות מיותרים.

שלום וברכה. רציתי לשאול אם מבחינה בריאותית יש בעיה לחלק במנות מרק טחון שהתקרר לתינוק בכוסות חד פעמי לשתיה חמה ולהקפיא בהן. או שעדיף להקפיא בכוסות חד פעמי לשתיה קרה? השאלה היא מה יותר בריא. כי זה לתינוק.. תודה רבה לך

לא ברור למה צריך כוס חד-פעמית פתוחה למקפיא. לשם הקפאה של מרק קר אין הבדל באיזו כוס משתמשים בלי קשר לתינוקות ולמבוגרים.

03/05/2019 | 19:44 | מאת: עירית

שלום אני שואלת בשביל חברה עם תינוקת שעשתה החלקה ברזילאית וגילתה בדיעבד שהחומר לא חוקי ומסרטן. הפחד הוא בעיקר על התינוקת. במהלך ההחלקה התינוקת לא הייתה לידה, אך בימים לאחר מכן, עד החפיפה היא הרימה את התינוקת וטיפלה בה. האם יש סכנה לתינוקת? האם החומר מסוכן גם אחרי ההחלקה (עד החפיפה) למה צריך לשים לב עם התינוקת כרגע? תודה רבה על המענה! שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

החלקה ברזילאית נאסרה על ידי משרד הבריאות כי מכילה חומר מסרטן בעיתי שמשתחרר לאורך זמן ארוך. אם עשיתם החלקה כזו בעיה מאוד קשה. נכון שמסוכן בשלב הביצוע הראשוני. אך, החפיפה לא מסירה את החומר. רק משפרת את איכות ההחלקה. הבעיה נשארת כל זמן שהשער חלק. החומר ספוג בשיער ומשתחרר לאט לאט. את החומר המסרטן נושמת באופן מתמשך האישה שעשתה החלקה. אם התינוקת הקטנה, לדוגמה, על הכתף סמוך לשיער, או על הכרית סמוך לראש שלה, היא נחשפת לחומר המסרטן. לשים לב עכשיו? אין למה. הסיכון הוא סרטן. אז, כן. בעיה.

03/05/2019 | 08:43 | מאת: שני

שלום היה לי על הקיר חרק שאני לא יודעת את סוגו והרגתי אותו וזרקתי לפח עם מגבון. האם בידיים שלי במידה ונגעו בחרק המת יש חיידקים כלשהם? אם במקרה לא שטפתי את הידיים ולאחר מכן נגעתי בבגדחם נקיים האם צריך לכבס אותם שוב?

כל דבר ואני מדגישה כל דבר יכול להעביר חיידקים. האם הם מסוכנים לנו? לא בהכרח. האם החרק שהתיחסת אליו כאילו הוא מעביר מחלות מסוכנות, כנראה שלא. אם המצב היה כזה, הינו חולים כולם כל הזמן.

02/05/2019 | 23:52 | מאת: מיקה

שלום אנו בונים בבית בריכה אשר הציפוי שלה הינו יריעות pvc. הבנתי כי pvc עלול לשחרר חומרים מסוכנים/מסרטנים במצבים מסויימים. כדי לשמור על מי הבריכה צלולים ללא זיהומים אנו משתמשים בכלור באופן קבוע (ע"פ התקן הנדרש). שאלתי היא: האם יריעות ה pvc עלולות לשחרר חומרים מסוכנים/מסרטנים למים בשל המגע עם הכלור או לאחר כמה שנים בהם הבריכה בשימוש? האם יש איזו בדיקה שאני יכולה לעשות למי הבריכה כדי להיות במעקב אחרי אותם חומרים אשר עלולים להשתחרר למים מיריעות הpvc? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יריעות PVC איכותיות טובות למטרה שאתם רוצים אותם. כמובן יש גם חומרים אחרים. PVC משחרר כמויות קטנות מאוד של חומרים מסוכנים. הסיכון עולה כאשר PVC נעשה ישן ומתחיל להתפורר. כאן תחזוקה טובה והחלפה של הציפוי עם הזמן יצמצם הבעיה. סיכון נוסף במקרה של שריפה... נו יש מספיק מים בברכה. מניחה שהברכה חיצונית, כך שגם אם משתחרר חומר לאוויר, הוא באוויר, כמו שאר חפצים בבית שמשחררים חומרים מסוכנים, אוורור מוריד את הסיכון. וביחס לכלור - זה מסוכן. כלור הנו רעל חמור ובעיתי. אם עושים טעות במינון, אז יש סכנה של הרעלה. לא מחלה, אלא הרעלה וסכנת חיים. PVC וכלור, אין שחרור של חומרים מסוכנים מ PVC בגלל הכלור.

02/05/2019 | 00:56 | מאת: דוד

שלום ורד. רציתי לשאול לגבי דוחי יתושים למריחה, כגון סנו די (בצורת רולר) ודומיו. אני עובד בבית, ולכן בלבוש קל. לכן, בחודשי הקיץ החמים אני זקוק למריחה יומית ואפילו עד 3 פעמים של חומרים מסוג זה. כמו כן, בלילה אני ישן עם דוחה יתושים חשמלי. רציתי לשאול באמת ובתמים האם אין בעיה בריאותית עם כמות כל כך גדולה של חומרים נגד יתושים במשך חודשים רבים. אשמח לדעתך המלומדת. קצת מודאג. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כמו בכל תכשיר, יש לפעול לפני ההנחיות של היצרן. יתושים מעבירים מחלות קשות. אם יש לך בעיה של יתושים, חשוב מאוד לפנות לרשות המקומית שתבצע הדברה. התכשיר כשמו כן הוא - דוחה יתושים, לא הורג. החומר איננו חומר הדברה ואם אתה פועל לפי הנחיות השימוש לא צריכה להיות בעיה.

01/05/2019 | 21:23 | מאת: יואב

שלום, היום ריססתי ב-K300 מספר אזורים בבית, לאחר מכן יצאתי מהבית, סגרתי את הדלת ולאחר כדקה שמתי לב ששכחתי משהו בבית, פתחתי את הדלת, כיביתי את האור ויצאתי תוך מספר שניות, כשפתחתי את הדלת הרגשתי "גל" של ריח, האם המקרה שתיארתי בעייתי? או שאין בעיה למרות שכבר סגרתי את הבית עם החומר פועל וחזרתי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש לכם בעיה של חרקים הדורשת ריסוס מסיבי חשוב להזמין מדביר מוסמך. התרסיס מכיל ממס שעוזר לפזר את חומר ההדברה שאינו נוזל, וזה הריח. לא נחשפת לחומר הדברה. אם יש לך תגובה אלרגית לחומרים תפנה לקבלת טיפול רפואי.

29/04/2019 | 00:56 | מאת: שחר

לפני כשנה וחצי נכנסתי לבית שקניתי והחלפתי את השיש אבן קיסר שהיה במטבח. הקבלן שבר את השיש אבן קיסר לחתיכות קטנות כדי להוציא אותו. החתיכות והאבק התפצרו בכל המטבח, כולל בתוך הארונות (שהיו ללא דלתות) ומתחת לארון מטבח. ניקינו את האבק לפני הכניסה לבית. אני מניח שיתכן ויש עדיין חתיכות שיש ואבק מתחת לארונות. האם יש סיכון כלשהו בכך?

לקריאה נוספת והעמקה

אבק שיש מסוכן בעיקר למערכת הנשימה. חתיכות לא בעיה. אם לדעתך יש לכם אבק והוא מתפזר בבית, חשוב לנקות אם הוא תחת לארון ולא זז שישאר שם.

בקרבת הבית שלי מפרקים כרגע גגות אסבסט גדולים. מהיכרות עם החפלף הישראלי, ברור שהעבודה לא מבוצעת על פי התקנים. עבודת פירוק גג אסבסט שבוצעה לפני שבוע ליד ביתנו בוצעה ללא סגירת השטח, כך שבסרטון שצולם רואים אישה עם עגלת תינוק עוברת ממש מתחת לגג שבאותו הרגע נמצא בתהליכי פירוק. עד כמה להתרחק? בכל מקום כתוב "להתרחק", ברור שככל שאהיה רחוק יותר, הסיכון יורד. אבל, הרוח יכולה להעיף את הסיבים גם ק"מ רחוק יותר, לא? איפה עובר הגבול בין סיכון קטן לסיכון אפסי? אני מבין שלא מדובר במספר ברור, אבל האם ק"מ אחד זה מספיק? כמה זמן לוקח עד שהאוויר מתנקה? (אני רוצה לאוורר את הבית בערבים לאחר שעות העבודה של המפרקים)

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובה אחת לשאלתך. כל מקום בהתאם להנחיות שלו.

28/04/2019 | 21:24 | מאת: יוני

שלום רב, יש לי 10 קילו שום שקניתי בשוק והנחתי אותו במרפסת. היום ריססתי הרבה בk300 כיוון שהיו הרבה מזיקים. ריססתי בטעות גם ליד השום. האם יהיה מסוכן לאכול אותו?

חבל שלא קראת את ההנחיות על התרסיס לפני הריסוס. אין שום דרך לדעת בלי לבצע בדיקה.

29/04/2019 | 21:36 | מאת: יוני

איך עושים בדיקה?

מיקום, כמות, שמש, מים, דגימת למעבדה....

שלום, רציתי לשאול האם פוליאוריתן מוקצף בצורתו במזרון למשל ומוצרים דומים הוא אותו החומר בצורתו לאיטום גגות? תודה

פוליאוריתן הוא פוליאוריתן. אך, יש הבדלים לדוגמה, תהליך העיבוד למזרון שונה מזה המיועד לאיטום ובחומר לאיטום יש תוספים שלא מכניסים אותם למזרונים.