פורום בטיחות גהות ואיכות

2981 הודעות
2056 תשובות מומחה

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות

התקינו מעל מיטת הבת שלי מכשיר לבדיקת גז ראדון . האם יש סיכון ממכשיר כזה ? פולט קרינה /מסוכן לנו ?

מישהו נכנס לבית והתקין?! לא הזמנתם אותם?! לא דברתם איתם?! לא בררת אם מסוכן?! מעל מיטת הילדה?! הגלאי איננו מהווה בעיה, הוא קולט אליו את הראדון ותוצרי הפרוק, לא פולט אותם.

אז לפי התשובה שלך לא הבנתי ! מסוכן או לא????? תודב .

לא מסוכן

ב7 חודשים האחרונים הרחתי ריח לא טוב בארון המטבח שמתחת לשיש שבו עובר צינור הגז מהחיבור שלו ועד הכיריים. זה היה אחרי שהחליפו צינור ולכן לא חשדתי שמדובר בדליפת גז. היום החלטתי אחרי 7 חודשים! להזמין את איש הגז שקבע כי יש דליפה והחליף את הצינור. השאלה שלי היה האם נגרם לתושבי הבית נזק מהדליפה הנל ומכך שנשמנו את הגז כל החודשים האלו? הריח היה בעיקר בתוך הארון ולפעמים גם הרחתי אותו בסביבות הארון במטבח (הארון נמצא די במרכזו של המטבח. אני מאוד מודאגת, יש לי גם תינוקת בבית. אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

ואת לא דואגת שכל הבית ואולי יותר יכלו להתפוצץ ולהשרף? זה לא הדאיג אותך 7 חודשים? יש לך תינוקת בבית ולא דאגת 7 חודשים? עכשיו את דואגת? ואם זה היה חומר גורם מחלות, מה היית עושה עכשיו? למזלך במקרה גז בישול לא מוגדר גורם מחלות. כאשר יש ריח של גז, מיד, אבל מיד, מזמינים את חברת הגז לבדוק ולטפל בזה. גז בישול הוא חומר חונק זה אומר שבזמן הדליפה יש חשש שלא יהיה אוויר לנשום ואז סכנה של חנק, אבל עדין סיכון זה משני לסיכון שכל הבית היה יכול להדלק ולהתפוצץ וכולכם הייתם יכולים להפגע.

29/05/2018 | 17:44 | מאת: מורן

שלום לך דר אני שאלתי אןתך בעבר על ריסוס וענית לי שכדאי שאתייעץ עם המדביר אבל בכל זאת אני מאד אודה לך עם גם תרגיעי אותי ותייעצי לי עשיתי אתמול הדברה של שוהם בחומר פירתרואידים שהשאיר לי סימנים לבנים על השיש ועל הרצפה ..אני מאד לחוצה האם זה בטוח לעשות הדברה זאת על שיש במטבח וליד ארונות ?האם לפי דעתך חוץ משטיפה אם מים צריך עוד משהו לעשות אולי סבון?והאם כדאי לשטוף את הכלים בבית מחשש אולי שנזל חומר קצת לתוך הארון אני מודה לך על הסבלנות פשוט יש לי תינוקת בבית ואני נורא חוששת למרות שיחתי עם המדביר..

שוב, אין מה לענות לך. אנחנו לא נותנים הנחיות ולא יעוץ איך לפעול. המדביר צריך לתת לך את כל ההנחיות.

29/05/2018 | 15:08 | מאת: חנהלה

שלום דר' ורד, עשיתי החלקה לפני שנתיים, החלקה יפנית ( נראה לי שלא לצערי) כמה חודשים הרחתי ריח של גופרית, סבלתי מאוד מהריח ואף היה לי כאבי ראש ונשירה האם אני יכולה להניק? האם החומר שעדיין בשיער יכול להשפיע חלילה על תינוק בהנקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלקות האלה מאוד מזיקות לשיער להרבה מאוד אנשים שעושים אותם, והדבר מוכר וכן התופעות שאת מתארת. ההחלקה היתה לפני שנתיים החומרים כבר יצאו מהשער.

28/05/2018 | 23:37 | מאת: אלכס

היי.. לפני יומיים עשינו על האש ומי שעשה את המנגל שפך על הגחלים טרפנטין בשביל לזרז את הבעירה. כבר יומיים ממש כואב לי בדרכי הנשימה למרות שלא הייתי חשופה יותר מידי לעשן.. האם מותר בכלל להבעיר גחלים עם טרפנטין לצורך מאכל?

לקריאה נוספת והעמקה

אנשים מחליטים החלטות ועושים לפעמים דברים מסוכנים. איסור, אין איסור, החבר שלכם הוא אדם פרטי וזכותו להחליט אין לנהוג, אלא שטרפנטין הנו חומר מסוכן ואין להשתמש בו למזון בשום כמות ובשום שלב, לנשום אותו, בעיתי במגע בעור, בעיניים ולמערכת הנשימה. וגם חומרי השריפה - העשן כמו בכל שריפה מסוכן ובעיתי למערכת הנשימה. חשוב לגשת מידית לבדיקה רפואית.

אשמח לתשובה

ריח לא מהווה מדד למידת המסוכנות של חומר. אדי דלק מסוכנים בריאותית וכך גם עשן של סיגריות. דלק וסיגריות מובילים למחלות שונות ויש עוד עשרות גורמים משפיעים. שניהם לא טובים לנו.

27/05/2018 | 11:13 | מאת: ליאת

שלום , בעלי עובד במספירה , הוא עושה החלקות , כשהוא מגיע לבית הוא לא מחליף ישר בגדים ומחסיק את התינוקות , יש שהאדים מההחלקה נדבקים לו לבגדים וזה מסוכן לנו ? ואיפה את מציעה לשים את הסל כביסה ? מחוץ לבית ?

בהנחה שההחלקות מתבצעות רק עם חומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות, לא אמורה להיות בעיה. ושוב, הפורום עונה לשאלות, לא נותן יעוץ ולא המלצות.

פורמלין מאושר ע"י משרד הבריאות ?

תכשירים עם פורמלין (ברזילאי) אסור, יפן יש בו ריכוז מאד נמוך של החומר ואותו משרד הבריאות מאשר

26/05/2018 | 16:51 | מאת: מרינה

שלום רב! אשמח לעזרתך. במקום עבודתי הוחלט לבצע ריסוס עם חומר שוהם של חברת רימי שמכיל בפנטרין. אני בשבוע הקרוב אמורה להתחיל מחזור של טיפול פוריות. קראתי תווית של חומר, ובנוסף לחששות שלי שקשורות להשפעה טראטוגנית האפשרית רשום שחומר הוא יכול להיות מסרטן. ריסוס בוצע ביום חמישי בצהריים, אני חוזרת לעבודה ביום ראשון. אין אפשרות לאוורר מקום כמו שצריך( סניף בנק קטן, נמצא בתוך המתחם ), אומנם נפתח דלט לקהל, אבל רק לשעות מסויימות. מה דעתך על כל הסיפור? אני די מפחדת.. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תפני לרופא המטפל שלך

זה התברר לי שזה למעשה מתג להדלקה וכיבוי אור. האם הוא מסוכן ופולט קרינה? הראי המתג מכובה כל היום מדליקים אותו רק בסביבות ארבע חמש בערב. כשאני כבר הולך

למה שיהיה שונה מכל מתג חשמלי אחר? בכל תקרה/רצפה עוברים כבלי חשמל. מסוכן כמו כל חשמל, קצר ושריפה.

24/05/2018 | 23:26 | מאת: מורן

שלום וברכה יש לי בבית המון גוקים ונמלים..והזמנתי ריסוס לשבוע הבא המדביר אמר לי שאחרי שעתיים אין בעיה לחזור הביתה ולהתנהג רגיל יש לי תינוקת בת שנתיים האם אפשר לסמוך על ההנחיות האלה?

ולמה שתקבלי את מה שנאמר כאן? למה את סומכת על תשובה כאן ולא על המדביר, שהוא איש מקצוע שיודע בדיוק עם אלו חומרים ישתמש, ושכמובן הוא מדביר מאושר. את יכולה לא לרסס ולחיות עם מקקים. את יכולה לחפש מדביר שאת סומכת עליו.

24/05/2018 | 23:23 | מאת: הדס

שלום, אני עובדת מעבדה ומדי פעם במסגרת עבודתי אני צריכה להפעיל את הסוניקטור (40 קילוהרץ). אני מתכננת להיכנס להריון ותהיתי אם רק פעולת הדלקת המכשיר וחשיפה לרעש במספר השניות שלוקחות לי לצאת מהחדר עלול לפגוע בהתפתחות העובר? ניסיתי לחפש תשובה חד משמעית באינטרנט אך ללא הועיל. אשמח לשמוע את תגובתך, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חבל שפשוט מקום העבודה לא עושה לכם הדרכות בטיחות בעבודה עם סוניקטור, כנדרש בחוק. כל עובד עם הציוד חייב לקבל הדרכה לפני התחלת העבודה ורענון שנתי. ו...כאשר תהיי בהריון, יש להניח שגם תעשי בדיקות אולטרה-סאונד. זו אותה טכנולוגיה. לא לשהות בחדר כאשר המכשיר פועל, חל על כל העובדים. תמיד קיימת בעיה של השפעה על השמיעה. להכנס לצאת לא אמור להוות בעיה. שוב חשוב שתהיה הדרכה והנחיות לגבי תחילת הריון והמשכו במקום העבודה. .

24/05/2018 | 14:20 | מאת: איתי

שלום רב. אני עובד כבר שלושה ימים עם כבל חשמל מעל הראש כי עושים בעבודה שלי שיפוצים האם זה מסוכן?

אין אפשרות לראות תמונות. ולכן, לא ניתן לתת תשובה.

22/05/2018 | 22:04 | מאת: יניב

שלום. הנני עובד באופן זמני (חודשיים שלוש) בבנק ברמת גן (אזור הרצל/ביאליק) במרתף בקומה מינוס אחת. אין אוורור טבעי ויש מאוורור/מזגן. יש פתחים של מים ששומעים מים מלמטה. האם יש סכנה של גז ראדון ברמה גבוהה? בהתחשב באזור(שלא נחשב מועד חריג לרדון ובזמן השהיה (6 שעות יומיות לתקופה זמנית). מצורפת תמונה . אני כבר חודש שם. אם יש גז הסכנה הבריאותית היא אם עובדים המון זמן?הסכנה לחלות היא עבודה של חצי שנה או שנה ויותר בחשיפה לגז? וגם אם חולים אחרי שנים ולא מיידי. כלומר גם אם נחשפתי לא אחלה בקרוב בסרטן?? תודה.

אין לך נתונים ואתה מפתח תרחישים מוגזמים. תפנה לממונה הבטיחות של הבנק. אם נדרש ניטור ראדון יש לו את הנתונים. אם לא נדרש הכל תאורטי בלבד.

שלום, היום גיליתי שהמטפלת של התינוקת שלי (שנה וארבעה חודשים), משתמשת בתרסיס נגד חרקים ומרססת גם את הספה שעליה הבת שלי מרבה לשבת. מאוד כעסתי וגם נלחצתי... הילדה בסדר ולא נראים סימנים של הרעלה אבל אני חוששת מנזקים מצטברים . הילדה מניחה צעצועים שלה על הספה וגם שמה בפה את הצעצועים. המטפלת טוענת שלא מרססת הרבה את הספה ושעושה את זה בשעות הערב כשהולכים לישון. אני עד עכשיו לא מבינה את ההיגיון בשימוש בחומרי הדברה על מקום בו יושבים אנשים ובטח תינוקות מה הסכנות בכך? מהו זמן הפירוק של חומרי הדברה מסוג זה? והאם אני צריכה לעשות בדיקות כלשהן? תודה רבה מראש, עדי

לקריאה נוספת והעמקה

והתינוקת עדין אצל המטפלת הזאת? שימוש בתרסיסים צריך להיות בדיוק לפי ההנחיות שעל המכל. ולרסס ספה לא מוגדר בתהליך המותר בתרסיסי הדברה. למה לרסס ספה? זה שהיא מרססת בתדירות גבוהה אומר שהתרסיס לא מתאים לפתרון הבעיה. אם נדרשת הדברה מעבר לבסיסית שרק לה התרסיסים נותנים פתרון יש להזמין מדביר מאושר. תקראו מה כתוב על המכל. יש הנחיות לגבי ילדים. יש לפעול בהתאם. הסיכון המידי הנו הרעלה. אם התינוקת לא מראה סימני הרעלה, כפי שכתבת, זה כל מה שאפשר לעשות. בדיקה עושים רק במקרה של הרעלה לבדוק כמות הרעל בגוף כדי לקבוע את הטיפול הרפואי הנדרש. מעבר לזה אין מה לעשות. חומרי הדברה שחודרים לגוף מתפרקים מהר יחסית. כמויות קטנות תוך מספר שעות עד מספר ימים. חשוב לזכור, שאם התינוקת נחשפת שוב ושוב לחומר, יכול להיות מצב שהיא תכנס להרעלה.

21/05/2018 | 14:50 | מאת: דוד

שלום רב, לאחרונה סיימתי לבנות בגינה דק מעץ אורן מחוטא, כאשר ב-2 מפינות הדק קיימים עצי פרי, תפוז ואשכולית. הדק ממש עוטף את העצים. העצים הם בתוך מעיין מגרעת בפינות הדק. רק עכשיו אני חושב על זה שעץ מחוטא עלול להיות בעייתי בתרחיש הזה. בעת השקייה של העצים מים יגיעו גם לעץ הדק ומשם יחלחו אל אדמת העץ וכו'. האם זהו אכן חשש אמיתי? האם יהיה סביר להמשיך ואכול מפרי העצים מפעם לפעם או שכדאי לוותר? אני מסתפק בזה כי באותה מידה אין לי מושג איזה חומרים בעייתים שוכנים באדמה שבה העצים נטועים, אפילו שזו הגינה שלי (למשל חומרי בניין), אין לי מושג איזה חומרים קיימים בחומרי דישון שכבר שמתי, האם עץ לא מחוטא הוא נטול חומרים עם פוטנציאל בעייתי לחלוטין וכו'. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באילו חומרים בצעו את החיטוי לעץ. מה הבעיה בחומרי דישון? ו... פירות בחנות... גם הם מהאדמה.

שאלה נוספת ברשותך האם האזבסט שפונה מאיתנית בנהריה פונה לשפייה.ואם נמצא שם האם יכול להזיק? תודה רבה

כדאי לקרוא את כללי הפעילות של הפורום. לכל מידע בנושא, שאינו בתחום פעילות הפורום, אפשר לרשות המקומית או למשרד להגנת הסביבה.

18/05/2018 | 17:23 | מאת: רוית

שלום רב האם מאתר הטמנת פסולת יבשה כמו שפיה בצפון. אין פליטה לאויר לזכרון יעקב שצמודה אליו כשני קילומטר? בעיקר מטריד אותי האסבסט צימנטי. והאם יש ביקורת על האתרים אשמח לשמוע את דעתך

הפורום איננו מביע דעה אלא עונה על שאלות בתחום פעילותו בלבד.

18/05/2018 | 14:47 | מאת: רוני

שלום רב. מול דירתי יש ניקוי יבש. משהו בתחום אמר לי שהם משתמשים בחומר per. ושאין להם רשיון. 1. האם מותר להשתמש בחומר הזה ליד מגורים ופיצריה וגן שעשועים לילדים? 2. מה עלי לעשות כדי לבדוק אם באמת אין לו רישיון.ובמה הוא משתמש למי לפנות? 3. אם אגש אליו האם הוא מחוייב להראות לי היתר רעלים ורשיון עסק " לאזרח הפשוט" תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לפנות לאגף רישוי עסקים בעיריה/מועצה מקומית ולברר שם את הפרטים.

הפורום הוא פורום בהתנדבות מלאה, ואנחנו משקיעים זמן ותשומת לב לספק תשובות בתחום המוגדר לפורום. בהתאם נשמח שהמשתתפים יקפידו עליהם. הפורום אנונימי ולכן יש הקפדה יתרה על התנהגות נאותה של המשתתפים בו. נא לנסח שאלות ברורות שיהיה בכלל אפשרי לענות עליהן הפורום איננו נדרש ואינו חייב לענות לשאלות או לפניות. במסגרת פורום זה והגדרות אתר דוקטורס: לא ניתנות המלצות על ספקים, על יצרנים או למוצרים ולא נעשה פרסום וקידום מוצרים לא ניתנות המלצות לדרך התנהגות או יעוץ בשום מקרה לא ינתן יעוץ טלפוני שאלות שלא בנושאי הפורום מופנות לפורומים מתאימים (אם יש כאלה) נמחקות: שאלות המכילות פרסומת מוצרים וחברות. אין לעשות פרסומת בפורום. כל שאלה המכילה פרסום חברה או מוצר תמחק. שאלות שאין להן אחיזה במציאות שאלות פוגעניות, תשובות פוגעניות או קנטרניות אלימות מילולית, בריונות ותוקפנות נמחקות, מילים ומשפטים פוגעניים נמחקים דיונים תוקפנים, מעליבים, גזעניים נמחקים לא יתנהלו דיונים: בשאלות שחוזרות על עצמן והתשובה כבר ניתנה בנושאים ובעובדות שלמתווכחים חוסר ידע בסיסי לא יתנהל דיון ולא ינתנו תשובות • בשאלות המתיחסות למיתוסים וסיפורי סבתא • בשאלות של מה אם... • בשאלות כלליות ללא בסיס בעובדות או באירוע אמיתי

14/05/2018 | 04:08 | מאת: מאור

היי, יש לי שקע חשמלי שמחובר אליו מזגן ליד הראש במיטה, השקע הזה ממש צמוד ברמה של 20 ס״מ מעל הכרית. רציתי לדעת אם כשהמזגן פועל או אפילו כשכבוי, האם זה מסוכן מבחינה בריאותית לישון לידו? ורציתי לדעת אם במידה וקיימת סכנה ואחבר כבל מאריך האם הוא ימנע את הסיכונים?

נו, אז יש שקע. מה יכול לקרות? ו... כבל מאריך לא משנה את קיום השדה החשמלי, ורק מעלה סיכון לכשל חשמלי, התחממות הכבל וסכנת שריפה.

שאלה שהמון זמן מעניינת אותי , מסביב לביתי יש עצים, האם הם בולעים את הזיהום אויר ? חושב להקים עוד עצים..סמוך לביתי ..

לקריאה נוספת והעמקה

עצים יודעים לקלוט/לשחרר חמצן ופחמן דו-חמצני, לא יותר. זיהום אוויר הוא דבר מורכז הכולל חלקיקים ואוסף של גזים. כמו כל מחסום פיזי חלקיקים שיעברו בגובה העץ ישארו בחלקם עליו ועל העלים, השאר יעבור. כל מה שהוא גזים של חומרים מסוכנים יעבור בלי הפרעה.

13/05/2018 | 10:52 | מאת: לידה

שלום , מול הבית שלי בונים כביש חדש..יש פה כל היום טרקטור ששמתי לב שפולט עשן שחור ..האם זה מסוכן לנו ? האם סגירת חלונות במהלך היום תוכל לעזור במקרה הזה ? אנחנו כאן ים ילדים קטנים וזה פוגע לנו מאוד באיכות החיים .

לקריאה נוספת והעמקה

בודאי שזה זיהום אוויר מוגבר. גם פליטות של הטרקטור וגם חלקיקי אבק עדינים. במהלך העבודה עדיף לסגור החלונות, יוריד את החשיפה. בסיום יום העבודה בכביש לפתוח ולאוורר.

13/05/2018 | 19:21 | מאת: ליטת

עד עכשיו החלונות היו פתוחים תמיד ..איך זה שלא הודיעו לנו ממשרד להגנת הסביבה שעלינו לסגור את החלונות ?יש אנשים כמונו שלא ממש מודעים לכל הנושא של זיהום אויר וכדומה .

למה ההתלהמות הזאת? המשרד להגנת הסביבה עושה הניטורים שלו. אם המדידות לא מגיעות לרמה מסוכנת לא נדרש להודיע לאף אחד. מפריע לכם תסגרו חלונות. יש לכם גם שיקול דעת.

12/05/2018 | 19:19 | מאת: אם החולה מרגיש לא טוב מה לעשות?

אמא בת 90 קיבלה יוד לפני 5 ימים ומאד חלשה וסובלת מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

11/05/2018 | 01:05 | מאת: אריק

שלום וברכה.אם אני מנקה כיור במקלחת עם אקןנומיקה ןשוטף עם מי ומיד לאחר מכן שוטף שיניים עם מי פה שמכילים אלכוהול.האם זה מסוכן ויש ריאקציה בין שתי החומרים?

לקריאה נוספת והעמקה
11/05/2018 | 01:32 | מאת: אריק

דרך אגב הפורום שלך מדהים החכמתי ממנו הרבה..

מאחר ששטפת עם מים לאחר ניקוי האקונומיקה, כך שלא נשארת אקונומיקה, מלבד אולי שאריות קטנות, הסיכוי שלהם להגיב עם אלכוהול, שגם הוא מהול, קטן ביותר עד לא אפשרי בכלל בתנאים אלה.

10/05/2018 | 01:21 | מאת: שילת

שלום לך..שאלה קצת מוזרה ברשותך יש לי בבית מגבונים מהסופר פארם על בסיס איזופרופיל 70 אחוז לניקוי משטחים..אתמול נדבק לי לשיש במטבח שעווה וניקיתי איתם. ושפכתי גם מים רותחים בנוסף למגבןנים ראיתי שיצאו אדים וקצת נשמתי אותם..לא מרגישה מאז משהו יוצא דופן או תופעות לוואי כלשהם ..האם הדבר עלול להיות מסןכן ?האם עליי להבדק או יכול לגרום נזק לטווח ארוך ?תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נא לא לעשות פרסומות בשאלות. שאלה נוספת עם פרסומת תמחק מידית קודם כל יש להשתמש בחומרים, כולל מגבונים בהתאם להנחיות על האריזה ולא לאלתר או לפעול באופן אחר בשום מקרה. בשביל מה בכלל השתמשת במגבון? אז... נשמת קצת אלכוהול. כאשר את שותה יין או משקה אלכוהולי את לא מריחה אותו?

10/05/2018 | 16:56 | מאת: שילת

תודה על התשובה המהירה ממש לא היתה כוונה לעשות פרסומת מתנצלת..אני פשוט שואלת כי אני יודעת שבטמפרטורה מסויימת אלכוהול הופך לגז וקצת נלחצתי מזה שעשה ריח חזק אז אפשר להיות רגועה?

מעל 16 מעלות תמיד יהיו מספיק אדים מעל כל בקבוק אלכוהול, או מגבון או תכשיר אחר. והתשובה כבר ניתנה לך, תקראי את התשובה שקיבלת.

10/05/2018 | 00:39 | מאת: חיים

שלום רב למומחית האם סתימות אמלגם(כ-3) יכולות להסביר תופעות גופניות מוזרות כמו: חולשה ,קפיצות שרירים, ירידה במשקל , ירידה קוגניטיבית ,מתח ואי שקט וכו..... (ביצעתי ברור גופני נוירולוגי שכלל mri מוח תקין,הולכה עיצבית ברגלים תקין,בדיקות מתכות כבדות בדם תקין, בדיקות דם כולל תפקודי כבד וכליות תקין, בדיקה נוירולוגית אצל נוירולוג תקינה. האם יש זליגה של כספית מהסתימות לדם ברמות נמוכות שעלולות לגרום למגוון סימפטומים שאין להם לכאורה הסבר בבדיקות ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הבדיקות הראו שתקין, אז כנראה תקין.

09/05/2018 | 11:09 | מאת: רוני

שלום רב מאיזה חומר הכי בריא והכי טבעי לקנות מזרוני שינה לילדים?

הפורום לא נותן המלצות

07/05/2018 | 15:22 | מאת: לוטם

לפני כשבוע שאלתי על חנות לניקוי יבש שיש 100 מטר מביתי ותחנת דלק 200 מטר..מעוניינת לעשות בדיקה אם יש חומרים מסוכנים אצלי בבית ..שאלתי היא איזה בדיקה בדיוק צריך לעשות ? ובתוך הבית או מחוץ לבית ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מה שמענין אתכם, אני מניחה, מה אתם נושמים בתוך הבית. הפורום לא נותן יעוץ או המלצות. יש אנשים, בודקים מוסמכים שעושים בדיקות כאלה. אפשר להתיעץ איתם. רשימה שלהם נמצאת באתר של מינהל הבטיחות.

05/05/2018 | 20:36 | מאת: יערה

אני רוצה לנקות את המזרון שלנו אצל חברה שמנקה מזרונים, האם יתכן והחומרים שהם משתמשים בהם כדי להוריד כתמים יכולים להזיק לי ולבעלי?

בלי לדעת מה התהליך, מה החומרים וממה עשוי המזרן לא ניתן לתת תשובה כל שהיא

04/05/2018 | 20:20 | מאת: רוני

שלום רב האם יש זיהום אויר מתחנת הכח בחדרה? אני חושבת לעבור לשכונה קמ וחצי מהתחנה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נתוני המדידה נמצאים ברשות המקומית, נדרשים הנתונים, כיווני הרוח, מבנה הקרקע והסביבה, בלעדיהם לא ניתן לתת תשובה.

דר קויפמן שלום רב אני גרה בבניין שמולו מעבר לכביש , יש מרכז מסחרי ובו ניקוי יבש ומכבסה. הדירה שלי לא פונה לכיוון המרכז ( למזרח) אלא בדיוק לכיוון השני למערב וכן כל החלונות יוצאים למערב. האם אני חשופה לחומרים מסוכנים שנפלטים מהמכבסה? האם יש לזה תקן? תודה

תבדקי אם למכבסה יש רשיון הפעלה. לא ניתן לדעת אם יש חשיפה או לאו ללא ביצוע מדידות.

תודה רבה האם יש פיקוח כלשהוא על המכבסות האלה? ואיפה אני אמורה לבדוק את זה ברשות המקומית? תודה

בודאי שיש עליהם בקרה, של הרשות המקומית. הבקרה עליהם קפדנית.

08/05/2018 | 11:32 | מאת: ליאת

אז אם יש עליהן בקרה קפדנית אז למה בעצם לעשות בדיקה ?...

כי את אמרת שאת רוצה לעשות בדיקה.

03/05/2018 | 12:15 | מאת: יעל

שלום לך, אני מעוניינת לרכוש בריכת שחיה של חברת אינטקס העשויה מPVC , הבנתי שPVC הוא חומר מסרטן , האם זה נכון? הילדים שלי יהיו המון שעות בבריכה הזאת לא רוצה לקחת סיכון. תודה רבה.

אם את מפחדת אז אל תקני ונא לא לעשות פרסומות בפורום!

03/05/2018 | 15:21 | מאת: יעל

היה חשוב לי לציין את החברה כי אולי זה יעזור לך לבסס את תשובתך. אני מפחדת השאלה אם יש לי סיבה ואם חומרים לא טובים עלולים להפלט למים שבבריכה? אני מאוד רוצה לקנות רק חוששת.

שלום, האם שימוש בכבל מאריך להטעין את הפלא פולט יותר קרינה מכבל רגיל או יותר מסוכן? תודה

מיתוסים אורבניים. הקרינה הנפלטת ברמה שאינה מסוכנת לבריאות אנשים. כבל מאריך בעיתי כי עלול לגרום לחימום יתר ולשריפה.

היי תודה על המענה. אני רוצה לוודא שהבנתי- כבל מאריך לא פולט יותר מרגיל? תודה!

התשובה לא משתנה

02/05/2018 | 21:19 | מאת: ליאת

שלום , היום הלכתי למדורה בשכונה שלנו עם התינוק שלי בן חצי שנה , לא היתי מודעת לסיכון שכך ..עד שמישהי העירה לי ואמרה שלא בריא לתינוק קטן , יש לציין שהיה מסביב מדורות , עד כמה בני התינוק היה חשוף לסיכון , ? ומה קורה מחשיפה חד פעמית ?

תקראי את התשובות שניתנו בפורום לפני מספר שבועות בנושא עישון ליד תינוק, אותו הדבר.

01/05/2018 | 12:48 | מאת: ורד

שלום וברכה ..אני שואלת לשימוש ביתי בלבד.. האם ניתן להשרות כלי פדיקור קוצץ ופצירה וכדומה באקונימיקה מדוללת?

לא קשור לנושא הפורום

שלום, רציתי לדעת האם רצפת פרקט למינציה בטוחה להתקנה בחדר של תינוק? הכוונה מבחינת התפתחות אלרגיה, צבירת אבק על הפרקט ובחריצים בין הלוחות, פליטת רעלים מהדבק... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בטוחה מאיזו בחינה? לכל דבר יכול להתפתח אלרגיה, ברור שיכול להצטבר אבק אם לא מתחזקים ומנקים וכמעט מכל דבר בבית משתחררים חומרים מסוכנים, לכן מאווררים.

30/04/2018 | 22:44 | מאת: לינה

כבר המון זמן שיוצא מהמחסן הצמוד לבית שלנו ריח של נפט ...לא יודע מהו המקור ..אבל יש נוחכות של ריח ..האם מזיק /מסוכן ?

אם זה אמנם נפט. תבדקו המקור ותסלקו אותו. גם סכנת שריפה וגם נשימה של אדי נפט איננה בריאה לנו.

?

למה שתהיה בכלל בעיה? אדי מים שמתנדפים.

שלום רב , רכשנו דירה חדשה , היום נודע לי כי 140 מטר מהדירה שלנו מקימים שם מוסך .האם יש סכנה לגור ליד 140 מטר ליד מוסך ? ואם כן מהן הסכנות ?

יכולים להיות גורמי סיכון וסיכונים שונים ומגוונים. אם יש להם רשיון להקמת המוסך הם אמורים להערך לאותם גורמי סיכון סיכונים.

היום בדקתי את העניין ויש להם רישיון ..הכוונה איזה גורמי סיכון יכולים להיות לנו ? ..באיזה רמה? איזה מחלות יכולות להתפתח כתוצאה מכך ?..מהו מרחק שנחשב בטוח ממקום כזה לפי דעתך ?

כל מוסך והסיכונים שלו. אין תשובה אחת. ואני לא מביעה את דעתי ביחס לשום נושא ללא נתונים מלאים ובדיקה. אם יש להם רשיון מבחינת הרשויות הם עומדים בדרישות בנוגע לסיכונים שישנם. זה שאולי לא נוח למישהו לא אומר שהם מהווים בעיה.

29/04/2018 | 13:29 | מאת: יפעת

היי..היום ניגבתי את האמבטיה של התינוק במגבון וראיתי על המגבון הרבה לכלוך כתום שיוצא מהאמבטיה שלו ..ושמתי לב גם שיש בפינות של המקלחון כתום שיוצא בניגוב..יכול להיות וזו חלודה ? במידה וכן האם מזיק לבריאות להתקלח עם מים עם חלודה ובכלל..גם בקומקומים ותרמוסים שלנו יש המון נקודות חלודה יש בכך בעיה בריאות למבוגרים ולילדים ? זה בית שנבנה לפני 5 שנין בעלי טוען שהצנרת חדשה מפלסטיק .

לקריאה נוספת והעמקה

למה שחלודה תהיה בעיה? זה תוסף תזונה חשוב מאוד. ברזל זמין. זה לא מסמר חלוד ברחוב שאולי מזוהם.

28/04/2018 | 22:03 | מאת: ליאת

שלום .הפורום הזה ממש נהדר:). יש לי שאלה ..אני ממש לא משתמשת בחומרי ניקוי ..אלא יותר בתכשירים טבעיים כמו חומץ ..לפני שעברנו לגור כאן קניתי כל מיני חומרי ניקוי רק לניקיון ראשוני של הדירה ומאז לא נעשה בהם שימוש אבל הם עומדים על המדף מעל המכונת כביסה ולרגע חשבתי עד כמה זה יכול להיות מסוכן שחומרים נמצאים בתוך בית (ללא שימוש כמובן ) יכולים לסכן אותנו..? כמובן שזרקתי את כל החומרי ניקיון אבל תהיתי לעצמי איזה נזק בריאותי זה גורם ? ואני מדגישה ללא שימוש אלא רק שעמדו כך על מדף ...כמובן שאנחנו והילדים מרגישים טובים לא סובלים מקוצר נשימה או אסתמה אבל עדין חשוב לי לדעת מה הסכנה . תודה לך .:)

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה ניתנה בעבר מספר פעמים. ו... חומרי ניקוי משפחה גדולה, כל חומר לגופו. חומר, גם מסוכן ביותר, אם לא בא במגע ישיר עם האדם, לא יגרום לשום נזק. לכן, אם לא אכלתם, לא שתיתם, לא נשמתם, לא הכנסתם לעיניים ולא מרחתם על העור, אין שוב בעיה.

28/04/2018 | 13:13 | מאת: ליאון

האם יש איזה מחקר וודאי שאומר שיש עליה בחולי סרטן בקרב אנשים שגרים בקרוב לאיזורי תעשייה /מרכז מסחרי מאשר אנשים שאינם גרים באיזורי תעשיה.. מחפש על כך חומר .

לקריאה נוספת והעמקה

יש מחקרים רבים ומגוונים. תבדוק במשרד הבריאות, ארגון הבריאות העולמי, ארגון הבריאות האירופאי, האמריקאי , מחקרים של בתי חולים אוניברסיטאיים וכך הלאה.

בעקבות חיפושי אחרי קופסאות פלסטיק לאחסון בשר במקרר,שלא נסדקות בהקפאה, אני מבקש קישור בכלל לדעת מהם כל התווים האפשריים,לא רק לעניין הקפאה

לא שאלת בטיחות.

שלום עברתי בדרך לקופת חולים בתל אביב ובמרחק מסויים ראיתי רכב של חברת מקסימה עם שלט חומר מסוכן והדלת סגורה ויוצא עשן לבן כזה הרכב. התרחקתי ועשיתי כמה צעדים אחורה... עשיתי עיקוף. אני פוחד שהעשן החשוד הגיע אלייי.. אפילו אם טיפה בטעות. האם אני צריך לחשוש? אני בחשש גדול

לקריאה נוספת והעמקה

במקרה הספציפי הזה אין חשש לפגיעה. החברה מובילה גזים במצב נוזלי, כאשר הם באים במגע עם האוויר, הם חוזרים להיות גז (חנקן, חמצן). בגלל הטמפרטורה הנמוכה שלהם הם גורמים למים באוויר להתקרר ואז אתה רואה אותם, וזה העשן הלבן שראית, כמו אדי המים בנשימה ביום קר מאוד.

25/04/2018 | 11:16 | מאת: אדוה

שלום רב יש לי שאלה כללית. האם המפעלים שמזהמים את האויר. אם הם נמצאים בתוך חורש טבעי ומוקפים ביער. הזהום שלהם קטן יותר? ומגיע פחות לאוכלוסיה מסביב ( כמה ק"מ ספורים ) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הזיהום שלהם לא קטן. מה שהמפעל פולט לאוויר הוא פולט אולי הרבה ואולי קצת. כתלות בתנאי הקרקע והסביבה (עצים, שיחים, גבעות, כיווני רוחות ומשתנים אחרים) כמות הזיהום ישתנה והמרחקים ישתנו, כולל בכיוונים שונים בזמנים שונים. לא ניתן לתת מספר בלי לדעת מהם החומרים, כמה נפלט, פני השטח תנאי מזג האוויר ונתונים נוספים.

קנינו מזרן איכותי ויקר מאחת החברות המובילות . המזרון נמצא אצלינו למעלה משבוע ומפיץ ריחות של דבקים בחדר ואינו מאפשר לנו להשתמש בו . מה עושים ? . תודה

יכול לקחת גם חודשים. גם יקר וגם איכותי עדין צריכים להשתמש בחומרים ובדבקים ליצר את המזרן. אפשר לעשות פעולות שונות. אפשר לאוורר עד שהריח יפוג, אפשר להחזיר, אפשר להוציא למרפסת לאוורר עד שהריח יעלם ולישון בינתיים על מזרן אחר, אפשר ללכת לישון אצל משפחה/חברים או כל אפשרות שמתאימה לכם.

21/04/2018 | 21:46 | מאת: אנה

שלום בהריון שלי שאפתי כלור פעמיים במשך כמה שעות כשהמנקה השתמשה באקנומיקה + חומר ניקוי לאסלות. כשנכנסתי לבית הוא היה חנוק בריח של הריאקציות. שהיתי בחדר ליד במשך כמה שעות עד שנסעתי לישון במקום אחר וחזרתי למחרת. האם יש נזק לעוברים?האם כלור עובר בדם אליהם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

19/04/2018 | 15:31 | מאת: ליאת

שלום. אני די המון משתמשת באקנומיקה , יש לציין ששוטפת גם כלים באקונמיקה וגם את הקרש חיתוך מפלסטיק ..יש לי ילדים קטנים בבית שאוכלים מאותם הכלים האם זה מסוכן להם ? האם יש שיחרור רעלים גם אם אני שוטפת טוב ..ושאלת השאלות איפה הכי בטיחותי לאחסן חומרי ניקיון ( מבחינת שיחרור רעלים )

לקריאה נוספת והעמקה

אקונומיקה מסוכנת. ווהאחסון הטוב ביותר שלה הוא בחנויות. ניקוי יתר מעלה את הסיכוי שלך ושל הילדים למחלות נשימה, לפגיעות בעור, לירידה בחוזק מערכת החיסון, לפעמים גם הרעלה ועוד בעיות בריאות שונות.

19/04/2018 | 09:52 | מאת: טליה

שלום, אני בחודש שמיני להריון. לפני כמספר ימים התגלתה בביתי דליפת גז קטנה שנמשכה ככל הנראה מספר חודשים. אציין שהיה ריח רק ליד הגז באזור המטבח (ולא בשאר הבית) וכי הבית קטן ולא מאורר. השבוע טופלה הדליפה, אלא שכחלק מהתיקון השתחרר מספר פעמים ריח חריף של גז בבית שגרם לי לצריבה קלה בגרון (הטכנאי היה כמה פעמים). כעת, בשעה טובה, הבעיה נפתרה. שאלתי היא האם יכול להיות שהדבר גרם לנזק מוחי לעוברית? אני ממש חוששת... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה איננו פורום הריון ולידה. תשאלי בפורום מתאים.

18/04/2018 | 19:20 | מאת: ליאה

שלום . יש לנו חימום ריצפתי שמופעל ע"י גז..המערכת של הגז מותקנת בחצר שלנו ..האם יש מצב שהגזים יכנסו לנו לתוך הבית ויסכנו אותנו ?

תמיד יש סיכון בגז. לכן, יש לוודא שטכנאי גז של חברת הגז ממנה אתם קונים גז מגיע לבדוק את המערכת. אישור שלו מצביע על תקינות.