פורום בטיחות גהות ואיכות

3083 הודעות
2159 תשובות מומחה

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות

היי, אני הייתי בשירותים ויש לי סבון אסלה עליו. אני הסתכלתי על איבר מיני(גבר) והתחלתי לראות את הצבעים של הסבון של האסלה על איבר מיני משום מה. אני מיד נכנסתי למקלחת וקרצפתי את כל האזורים שנגוע בסבון אסלה עם סבון ועם מים, עכשיו אני מרגיש סוג של שריפה באזוריים אלה ואדמומיות. בנוסף לכך נכנס לי גם לתוך האיבר מין עצמו. מה אוכל לעשות? זה די שורף והסבון אסלה זה חומר רעיל. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לך לרופא

05/04/2019 | 15:25 | מאת: קרן

שלום, בתאריך 7/02/17 נתת תשובה לשאלת בטיחות של תבניות אפייה מסיליקון והוספת שיש הנחיית משרד הבריאות מאשרת בטיחות תבניות הנ"ל לבריואתנו. האם תוכלי להפנות לאותה הנחיה?

התשובה לא התיחסה לתבניות סיליקון

03/04/2019 | 11:40 | מאת: מירב

שלום דר ורד האם יש בעיה בהכנת דייסה עם מים רותחים ישירות בבקבוק? הפחד הוא מחומרים שישתחררו בפלסטיק בעקבות המים הרותחים. תודה

אין תשובה גורפת כן או לא. יש בקבוקים שאפשר יש בקבוקים שאי אפשר. ברוב המכריע של המקרים זו בכלל לא בעיה של שחרור חומרים אלא איכות הבקבוק והעמידות שלו בחום. לבדוק מה ההנחיות של יצרן הבקבוק לדרך השימוש בו.

02/04/2019 | 23:11 | מאת: דנה

שלום, אבי התקין חיישן לאיתור דליפת גז ביתי. החיישן הותקן באיזור המטבח. שאלתי היא האם ישנה סכנה כלשהי מהמכשיר? קרינה/ חומר כשלהו שהמכשיר מכיל ואינו בריא? תודה

את רצינית?! קרינה?! רק לוודא שהוא מחובר תקין שיתריע במקרה של דליפה שאז מסוכן ביותר לבית ולדייריו.

כל הצנרת בביתי הוחלפה אבל הצנרת מחוץ לבית עד לשעון והברז המרכזי לא הוחלפה הצינור שצמוד לשעון מלא מלא חלודה המים קשים ולאננעימים צורבים מאוד וגורמים להרגשת עקיצות כמו מדוזה זה קשרו לצנרת האים זה מסוכן לבריאות הצנרת פלדה בת 70 שנה ומה עלי לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

תאור מוזר של תופעות שלא אמורות להיות מחלודה, אפשר לעשות הרבה דברים, כמו לשאול שכנים אם יש להם בעיה דומה עם המים, לבדוק את איכות המים מול הרשות המקומית, ללכת לבדיקה רפואית אולי בכלל לא בעית מים, להחליף צנרת או כל פתרון שיראה לכם.

02/04/2019 | 08:16 | מאת: אננה

שלום רב,לפני כ5 ימים ניקיתי את כל מדפי המקרר עם אקונומיקה של סנו ז'יאבל..כל הניקיון לקחתי לי כשעה בערך.החלון של המירפסת שירות שצמוד לכיור המטבח היה פתוח..מאתמול בערב מרגישה קשיי נשימה,מפחדת שאולי נהיה לי דלקת ראיות או משהו בעקבות חשיפה ממושכת לאקונומיקה..האם החשיפה הממושכת יכולה לגרום לדלקת ראיות?מה אני צריכה לעשות על מנת לבדוק למה יש לי קשיי נשימה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אדי אקונומיקה עלולים לפגוע במערכת הנשימה. הפגיעה לא בהכרח תהיה מידית. יכול לקחת כמה שעות עד שמרגישים באי נוחות. הדרך היחידה היא לגשת לרופא/ה שיבצעו את הבדיקות הנדרשות לקבוע אם יש לך בעיה זיהומית או פגיעה מאדי חומרים מסוכנים או בעיה אחרת.

אשמח לקבל עזרה בשני הנושאים הבאים : 1. במקום עבודה שאין ועדת בטיחות איך אפשר לקדם את הנושא . 2. הקמת נאמני בטיחות במקום עבודה . לפי איזה תקנה בארגון פיקוח העבודה ?

ועדת בטיחות, אם נדרשת או אם העובדים מעוניינים אפשר לקדם הנושא בפניה ישירה למוסד לבטיחות ולגהות שישלח לכם מדריך בטיחות שיוביל את תהליך הקמת הועדה ותפקודה. תכנס לאתר המוסד לבטיחות לדרכי התקשרות איתם. הליווי של המוסד לבטיחות ולגהות הנו ללא תשלום. הכשרה ומינוי של נאמני בטיחות נובעים מאותו חוק של ועדת הבטיחות - חוק ארגון הפיקוח על העבודה,

31/03/2019 | 16:17 | מאת: לי

שלום יש לנו בעיית נמלים קשה בחדר שינה. פנינו למדביר מוסמך שהציע לעשות ריסוס בבית ההנחיות שעתיים לא להיכנס הביתה לנו ולילדים שש שעות לכלבה האם סביר? לא מסוכן?האם צריך לשטוף לפני שחוזרים רצפה? תודה.

בלי לדעת באילו חומרים הוא השתמש לא ניתן להוסיף. אם אלה הנחיות המדביר, כך יש לפעול. בשביל מה לשטוף? החומרים לא קופצים מפינות החדר לשולחן. הם כבר עשו את עבודתם והתפרקו.

31/03/2019 | 13:47 | מאת: נעמה

שלום, שמתי לב כי הקיר בסלון מאחורי הספה מקולף ומלא בכתמים חומים, נראה כמו פטריה או עובש. האם ניתן לנקות באמצעות אקונומיקה כדי להבטיח שהחיידקים יחוסלו ולא יגרם נזק בריאותי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. עובשים/פטריות אינם חיידקים. 2. קודם כל לטפל בגורם לעובש, רטיבות או כל בעיה שגורם להם, אחרת התופעה תחזור שוב ושוב. 3. ישנם תכשירים מתאימים לטיפול בעובשים/פטריות. 4. אם לא יודעים איך מומלץ להעזר באנשי מקצוע. פורום זה לא נותן המלצות ולא נותן יעוץ.

30/03/2019 | 22:58 | מאת: י

שלום, האם כמוסות המכילות בין היתר אוזון (שנצרכות בגלל טענות לניקוי המעי) עלולות להזיק? תודה.

אוזון? גז אוזון? זה גז איך בדיוק הוא יהיה בתוך הטבלית?! לידיעה, אוזון הוא גז רעיל ביותר ובודאי אין להחשף אליו ללא צורך.

29/03/2019 | 13:24 | מאת: טל

שלום, רציתי לדעת האם יש בעיה עם בליעת כמות קטנה מאוד של קרם ידיים? למשל כשאוכלים ויש מגע של הידיים עם המזון (פיתה/לחם וכו'), אני מניח שגם במקרה שלאחר שטיפת ידיים, הקרם שנספג לעור לא נשטף לגמרי. תודה

הרכב החומרים איננו רעיל בכמויות קטנטנות. הרי לא סביר שקרם הנמצא בשימוש גורף יהווה סיכון בריאותי במגע מזדמן עם אוכל או בכמויות קטנות. כמובן שעדין מדובר במוצר לשימוש חיצוני ואין לאכול אותו, כפי שגם כתוב על השפופרת.

תודה רבה

28/03/2019 | 20:44 | מאת: דנה

שלום הילדים שלי שיחקו בבית של חברים ובמשך שעתיים שהיו שם הרחתי ריח של זג בכניסה לחדר אך לא הצלחנו למצוא ממה זה נובע. רק לאחר מכן הבנו שהריח היה ממצית שנפלה מאחורי ארונית בידר וכנראה התחממה איכשהו והריח דלף. האם שאיפה של הגז הזה במשך השעתיים מסוכנת לבריאות? תודה

28/03/2019 | 21:58 | מאת: דנה

*מאחורי ארונית בחדר בו הם שיחקו כל הזמן

שום בעיה בריאותית. גז בישול/מצתים מהחומרים ברמת סיכון נמוכה. צריך להחשף שנים כדי שאולי תהיה פגיעה אם בכלל. הסיכון הגדול והחמור ביותר הוא סיכון שריפה-פיצוץ שלמזלכם לא קרה.

24/03/2019 | 22:24 | מאת: איוון

שלום, היום נהגתי בשעת בוקר, במשך מספר דקות לכיוון מזרח, השמש הייתה "מכוסה" כמעט לגמרי בעננים, העניין הוא שהשמש הייתה בדיוק בכיוון המבט בנסיעה, לא סנוורה ולכן לא הרגשתי צורך להוריד את הסך שמש, האם יש בכך סיכון כלשהו לעיניים? אני יודע שלא UV אבל אולי קרינות אחרות? תודה

צר לי לאכזב, סינוור בסיסי לא יותר. לא קרינה ולא שום דבר פוגע.

22/03/2019 | 12:29 | מאת: דניאל

אני בן 15 והייתי צריך לנקות עם טינר את החצר שלי על מנת להוריד צבע. הייתי בסביבה די פתוחה והייתי עם החומר שעה. שמתי מסכה אבל גם היא לא עזרה ונשפתי את החומר כל שנייה ושנייה שהייתי שם. אחרי שסיימתי לנקות התחיל להיות לי כאבי ראש סחרחורת וגם קצת שיעולים. מה ניתן לעשות? האם זה מסוכן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין צריך. זה בבית שלך... אז אתה אולי יכול לעשות מה שאתה רוצה. אבל! אין לחשוף בני נוער לחומרים מסוכנים עד גיל 18. טינר הוא חומר מסוכן. מסכה... בטוח שלא מסכת אב"ך, אז לא רק שלא עזר אלא אפילו מחמיר את הבעיה. אתה נשמת כמות גדולה של אדי חומר שחדר לגוף דרך מערכת הנשימה שלך . לכן, יש לך כאבי ראש סחרחורות וגירוי של מערכת הנשימה. אם לא יעבור תוך 3-4 שעות לך לחדר מיון. גם אם ההרגשה הרעה תעבור, תשים לב למשך 72 שעות שהנשימה שלך תקינה. אם אתה מרגיש כל קושי בנשימה לגשת מידית לחדר מיון.

22/03/2019 | 19:00 | מאת: דניאל

תודה רבה. אני קצת מרגיש קושי בנשימה, יכול להיות שזה פסיכולוגי ולכן אני שאול, האם ישנה דרך ודאית לדעת שהנשימה שלי לא תקינה? תודה.

אולי זה רק פסיכולוגי ואולי לא. אין דרך לדעת ללא בדיקת רופא. אם ממשיך להרגיש לא טוב עדיף לראות רופא ולא להסתכן.

21/03/2019 | 23:06 | מאת: ליאת

האם יש הצדקה לשלם מחיר גבוה יותר על פירות וירקות אורגנים ? האם באמת הירקות והפירות האורגנים ללא חומרי הדברה ?

לקריאה נוספת והעמקה

החלטה שלך מה המחיר שאת מוכנה לשלם על מוצרי מזון שאת צורכת.

21/03/2019 | 12:29 | מאת: אביטל ברקו

היי, הייתי באתר https://keratin.co.il וראיתי כל מיני החלקות.. האם מותר בהיריון? אני בשבוע 34 תודה לעונים!

לקריאה נוספת והעמקה

תקראי את כל התשובות הקודמות בנושא בפורום

21/03/2019 | 10:18 | מאת: מירי

שלום ד"ר ורד, מה הדרך הבטוחה ביותר להכין תחליף לתינוק? מים מינרליים מבקבוק פלסטיק? הרתחה של מים בקומקום פלסטיק וטחסון בתרמוס? הרתחה של מים והעברה לבקבוק זכוכית? האם יש דרך שאני לא מכירה להימנע מקיומם של חומרים מסרטנים? תודה

הפורום לא נותן עצות ולא ממליץ על דרך פעולה. מה שכתבת לא קשור בכלל לחשיפה לחומרים מסרטנים.

19/03/2019 | 10:40 | מאת: ר

שלום בקרבת ביתי(300-400 מטר) נמצא מפעל אשר לעיתים בשעות הלילה מפעיל מכונה אשר לא עושה רעש גדול אך נשמעת ומפריעה לי לישון. המכונה לרוב עובדת ונשמעת במשך היום, אך בלילה כמובן ששומעים אותה בצורה מטרידה יותר. מה החוק מאפשר לי פה והאם גם רעש קל אך בשעות הלילה, מבחינת החוק מהווה הפרעה?

כמו שכתבת, זה רעש מטריד והמרחק מהמפעל לבית די גדול. יש מספר אפשריות לפנות למפעל ולראות אם יוכלו לצמצם הפעלת הציוד בשעות הלילה, בשביל יחסי שכנות טובים. אם הרעש לא חורג מהמותר אי אפשר להכריח אותם. לפנות לרשות המקומית שיבדקו שפעילות המפעל בהיבט הרעש תקין. אם לא תקין יוכלו לפעול לשיפור, אחרת... אין הרבה מה לעשות.

אני מחפשת בכל מקום שיתנו לי תשובה ואין משהו קונקרטי, האם ניתן להחליק שיער בזמן הנקה? ישנם אדים אך האם זה חודר למחזור הדם? ואם כן צריך לחכות זמן מסויים עד שמניקים אחרי שעושים החלקה? אני מתכוונת להחלקה כימית יפנית . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אשתדל לענות לך בהרחבה, אך התשובה לא קלה. החלקת שער כן או לא היא החלטה שלך בלבד. כמו כל דבר בחים, ההחלטה שלך. לדוגמא נשים שמעשנות סיגריות שמסוכן ביותר במהלך הריון ובמהלך הנקה. עדין יש נשים שלא מפסיקות לעשן ומסכנות מאוד את התינוק ופוגעות בו באופן ודאי בחשיפה ישירה. יש עוד דוגמאות רבות. החשיפה בהחלקת שער עובד קצת אחרת. אך, עדין מסוכן. החלקה ברזילאית נאסרה לגמרי כי כמות החומר המסוכן היתה מאוד גבוהה והיה סיכון משמעותי לכל מי שעבר/ה החלקה. ביפנית גם כן יש חומר מסוכן רק בכמות קטנה יותר. כך שלאדם מבוגר, נגיד את, הסיכון קטן יותר, לא מתבטל אך קטן יותר. תינוק עלול להחשף לאותה הכמות, רק הוא קטן כך שכמות קטנה לנו נחשבת לכמות גדולה לו. ו... החשיפה איננה דרך החלב אלא בנשימה ישירה של החומר מהשער שלך וחפיפות לא ממש יעזרו. בהחלקות האלה החומר נשאר בשער, כך ההחלקה מחזיקה מעמד ולאט לאט משתחרר לסביבה. התינוק שיהיה על הידיים ינשום את החומר. בגיל כזה קטן זה עלול להיות מסוכן. הבעיה העיקרית היא שמאחר שמדובר בכמות קטנה, לא תהיה הרעלה מידית, אך עלול לעלות את הסיכוי שלו לסרטן בהמשך החיים.

28/05/2019 | 21:28 | מאת: אנונימית

היי, בהמשך לשאלה שנשאלה, האם גם החלקה אורגנית בעלת אותו רכיב? ובמידה וכן, אני מבינה שבכללי החלקה היא מסוכנת לתינוק בכל גיל גם לא בהנקה שהרי התינוק נושם זאת דרך השיער עצמו ולא דרך החלב?

16/03/2019 | 17:26 | מאת: פלר

קניתי חדר שינה בצבע לבן. ויש צבע חריף מאוד של הצבע.וגם בכל הבית אני משתעלת נורא. וקבלתי ברונכיט. מה לעשות? האם הריח יעלם? כמה זמן? האם להחזיר את החדר שינה. ממש לא מסוגלת לישון בחדר. תודה. האם זה מסוכן? מסרטן?

לקריאה נוספת והעמקה

הריח החזק יחלש עם הזמן, אך לא יעלם. ריהוט ממשיך לפלוט חומרים מסוכנים בכל זמן. לכן, חשוב ביותר לאוורר את הבית כדי שלא יצטברו חומרים מסוכנים. בלי להכיר את הריהוט המדובר, יכול להיות שזה ריח הצבע או הדבקים. ואם מדובר בפורמאלדהיד לדוגמה, הוא חומר מסרטן. והברונכיט, כדאי לגשת לקבלת טיפול רפואי, יותר סביר שזה לא מהריח.

15/03/2019 | 11:34 | מאת: יולי

שלום, האם שטיפה של הראש במים חמים מאוד (לא רותחים) יכולה לגרום לבעיה / נזק כלשהו לראש/למוח? היום הייתי אצל הספר וכשהוא שטף את הראש, הוא השתמש במים חמים מדי, לא רותחים אבל לא כאלה שהייתי מתקלח אתם, לא אמרתי כלום כי ידעתי שהוא שוטף את הראש תוך 15-20 שניות אז "התעלמתי" מזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש תקן לחום מים בשימוש. כל זמן שהמים בתחום תקין. אחרת אפשר לקבל כוויות. מקווה שהמים במספרה היו בהתאמה. ו... לא מתעלמים אף פעם ממצב שעלול להיות מסוכן או לא נעים/נוח. הערה לספר והוא היה מוריד את משתמש במים קרים יותר.

19/03/2019 | 21:33 | מאת: יולי

צודקת... למדתי להבא. תודה רבה

האם לאחר ריסוס על השיש במטבח (k300) ושטיפתו עם סבון ומים ניתן להניח עליו סכו"ם ללא חשש? ומה לגבי בגדים שהיו בקרבת מקום הריסוס? האם מסוכן ללבוש אותם? בתודה

כל חשיפה לחומר מסוכן יש בה סיכון מידי או סיכון עתידי. החומרים הביתיים ברמת סיכון נמוכה יותר אך אין להתעלם ממנה. חשוב ביותר לקרוא מראש את ההנחיות הכתובות על המכל ולפעול לפיהן בכל זמן. האם ההנחיות מאפשרות ריסוס על שיש? לנקות עם מים וסבון לאחר, אם אלה הנחיות יש לפעול לפיהן, ואז אפשר כן אפשר לשים כל דבר על השיש. בגדים - אם לא התיז ישירות על הבגד אין בעיה. אם התיז בהתאם להנחיות להחליף בגדים ולכבס את הבגד שהזדהם בכביסה רגילה.

10/03/2019 | 05:04 | מאת: איתי

היי. קניתי שפורפרת קטנה (ממש קטנה) 5.3מ״ל של דבק e6000 בכדי להדביק פאץ במכנס ג׳ינס, עניין של במשך בערך 5-10 דקות. אחר כך, היה ריח ממש חזק של הדבק ולאחר שקראתי שהדבק מסוכן מיד פתחתי חלון (שהיה סגור לפני). מיד איווררתי את החדר וזרקתי את השפופרת. האם חשיפה לדבק במשך 5-10 דקות מסוכנת כשהחדר היה סגור ולא מאוורר? לא נגעתי בדבק והשתמשתי רק בחצי שפורפרת שגם ככה ממש קטנה. הריח פשוט היה חזק ממש.

לקריאה נוספת והעמקה
10/03/2019 | 05:46 | מאת: איתי

אגב לא שאני הולך להשתמש בדבק הזה שוב ובכלל אני לא משתמש לעולם בדבקים למעט ה5 דקות האלו שהדבקתי את המכנס. פשוט רק רוצה להבין האם יכול להיגרם נזק משמעותי ב5 דקות האלו?

ריח איננו מדד לרמת המסוכנות שבחומר. יש חומרים עם ריח חזק שאינם מסוכנים ויש חומרים ללא ריח בכלל שמהווים סכנת חיים. כאשר מדובר בחומרים מסוכנים רבים לא מדובר בחשיפה אחת, אלא חשיפות מצטברות אשר מובילות לעיתים לפגיעה בריאותית. והחיים חושפים אותך ואת כל אחד להרבה מאוד חומרים מסוכנים גורמי מחלות. חבל שלא קוראים את ההנחיות לשימוש מראש. לשם כך הם שם כדי לצמצם חשיפה מסוכנת, במיוחד לאנשים שלא מכירים את החומר. אם אתה מרגיש טוב, אז אין פגיעה אקוטית. מה יהיה בעתיד. אין שום דרך לדעת. החשיפה המצטברת לחומרים שונים במהלך החיים קובע, ולזה אין ביטוח.

10/03/2019 | 19:58 | מאת: איתי

תודה רבה על תגובתך המהירה. איזה כיף שבאמת יש אלטרנטיבה מוצדקת באינטרנט. כיף!!! :) בהחלט צריך לקרוא על חומרים שמשתמשים איתם פשוט סלסלה קטנה ותמימה כביכול שנמצאת ליד הקופה עם המון שפורפרת כאלו ב1ש״ח בחנות צעצועים ויצירה לילדים, בהחלט נראית תמימה. רק אחרי שהרגשתי ריח חזק מהדבק, ראיתי את ההזהרות גם מקדימה וגם מאחורה. ואז האינטרנט שכמובן מוסיף (שהרי על צינון אפילו באינטרנט לא חסר הבחנות הזויות). אני דיי בטוח שרבים אחרים לא קוראים בכלל הוראות שימוש. אבל טוב לדעת ובהחלט יש לשים דגש אפילו על חומרים שנראים תמימים. תודה רבה. :)

הלואי וכולם היו מגיעים למסקנה החשובה הזאת. על כל חומר מסוכן יש תווית עם הנחיות שקריאה מראש תמנע כמעט על כל התאונות והפגיעות. בריאות.

08/03/2019 | 17:51 | מאת: יוגב

1.האם יש סיכון בלהעמיד תינוק בן חודש מתחת למזגן? קרינה/אוויר מסוכן שנפלט מהמזגן? זו הדרך היחידה בה הוא נרדם... 2.טלוויזיה על קיר התינוק-האם מסוכן? הסלון הוא הגב של חדרו ואני חושש מקרינה וזפזופ יתר בשלט בזמן שהתינוק בחדר...

לקריאה נוספת והעמקה

תינוק בן חודש צריך להרדם ללא בעיה וללא עזרה חיצונית. המזגן מוציא רעש לבן שעוזר לתינוק להרדם מהר יותר. רעש לבן מתקבל מפעולה של הרבה מכשירי חשמל, מים זורמים, מוסיקה מתאימה. רק, אם התינוק יתרגל להרדם באופן כזה עלולות להיות לו הפרעות שינה כאשר יגדל עוד. כדאי לפנות לרופא/ה להתיעצות. אין בעיה נוספת לא מהמזגן לא מהטלויזיה ולא מהשלט לא בחדר ולא מעבר לקיר.

08/03/2019 | 00:25 | מאת: לירז

מתעניינת לעשות החלקת קראטין (אלסטיקו שלמיטב הבנתי יש אישור של משרד הבריאות). אני מניקה תינוקי בן שנה האם זה עלול להזיק לו באיזשהי דרך? אודה למענה

לקריאה נוספת והעמקה

בכל ההחלקות יש חומרים מסוכנים. אחרת לא היתה מתקבלת החלקה. חלקם מסוכנים מאוד חלקם פחות. לפי הנתונים של משרדי הבריאות בעולם, בהחלקה עם חומרים מאושרים אין בעיה בהנקאה, מאחר שהכמות החודרת לחלב קטנה. הבטחה חד-משמעית שלא יגרם נזק לא ניתן לתת בשום מקרה, מאחר שתמיד ישנם ילדים ואנשים רגישים יותר מאחרים.

28/07/2019 | 11:42 | מאת: סיון

נניח שעשיתי החלקה... כמה זמן החומר הכימי נשאר בדם? אולי ניתן להשהות את זמן ההנקה (לתת תחליפים) עד שהחומרים המסוכנים בדם מתחלפים.

06/03/2019 | 00:21 | מאת: ליאת

היי, עברתי היום החלקת קרטין וברוב טיפשותי לא ביצעתי מחקר מקדים בנושא. קראתי שאחד החומרים על האריזה הוא הפורמלין. חזרתי הביתה מאוד מודאגת, חפפתי מיד את השיער מספר פעמים. השאלה שלי האם החומר הזה עדיין נמצא על השיער אחרי חפיפה טובה? ואם כן, מתי הוא יירד? בבית יש תינוק, האם עלי להזהר ולא להתקרב אליו? האם זה יכול חלילה לגרום לסרטן גם מהחלקה אחת?

לקריאה נוספת והעמקה

החלקה ברזילאית נאסרה על ידי משרד הבריאות. תבררי שאמנם היתה ברזילאית ולא אחרת. כל ההחלקות האלה משחררות חומרים מסרטנים עם הזמן, עד שההחלקה נגמרת. לא יעזרו חפיפות. החומר בתוך השערות ושמתחרר לאט. חפיפות מרובות יקצרו רק במעט את משך הזמן עד לסילוק החומר, אבל עלולות להוביל לפגיעה בשער ולהחמיר הפגיעה שכבר יש מההחלקה. בהנחה שזו החלקה לא ברזילאית, הבעיה פחות חמורה. ולגבי חס וחלילה סרטן - כל חשיפה לחומר מסרטן יש בה סיכון. חשיפה מתמשכת הסיכון עולה.

06/03/2019 | 13:50 | מאת: ליאת

זו אכן החלקה ברזילאית, למרות שהספר קרא לה החלקת קראטין ולא ברזילאית. מצאתי באינטרנט את התיאור של המוצר ובאיביי זה נמכר כברזילאית. באתר החברה זה כמובן לא מוזכר. האם להסתפר יעזור פה? האם כשאני נמצאת עם התינוק אני מזיקה לו?

07/03/2019 | 08:31 | מאת: ליאת

ועוד שאלה, תוך כמה זמן הרעל הזה מתנדף מהשיער? ימים? שבועות? חודשים? האם כשהתינוק שלי נוגע לי בשיער, אני מעבירה אליו את החומר?

כדאי לשאול את הספר. החלקה ברזילאית נאסרה על ידי משרד הבריאות. אם הוא עושה אותה, זה בעיתי מאוד. אם מדובר בברזילאית, החומר בתוך השערה. לכן היא חלקה. כל זמן שהשער חלק יש חומר והוא משתחרר באיטיות. נגמר כאשר השער חוזר למצבו הראשוני כמו לפני ההחלקה. כמה זמן הספר הבטיח שלך שהשער ישאר חלק? זה הזמן שהחומר בשער. החומר לא עובר במגע, אלא משתחרר לאט בצורת גז מהשער ועובר למערכת הנשימה שלך ושל התינוק ושל כל מי שמתקרב לראש שלך.

היי , רציתי לדעת מה יותר מסוכן עשן סיגריות או עשן מכוניות , לצורך העניין בבוקר כשהוצאתי את הילד מנרכב כשמנוע דלוק שמתי לב שהעשן בא לכיוון שלו לשניה ..בהנחה שנשם את העשן האם זה משתווה לעשן סיגריות יש הורים שמעשנים ליד ילדיהם האם זה אותו סיכון ?

לקריאה נוספת והעמקה

עשן זה עשן זה עשן. כל עשן מהווה סיכון. רמת הסיכון תלויה בהרכב החומרים שנשרפו. סיגריה מסוכן, פליטות מכונית מסוכן, מדורה מסוכן, שריפה ביתית מסוכן והכמות אותה נושמים.

28/02/2019 | 00:24 | מאת: קרן אור

בת 20 מגיל 10 קושי בליעה שבא והולך. הדבר מעולם לא הפריע לי עם אכילת מוצק עד תחילת חודש זה אבחנו דלקת שקדים שעברה, פטרת פה כנ"ל, טיפולי שיניים כגון מוגלה בטיפול ובכל זאת קושי נמשך חיה על נוזלים מאז. היסטוריה של בעיות עיכול רופאה אבחנה לפני כמה שנים רגישות ללקטוז ויש לה חשש שאני רגישה למאכלים. נזלת כרונית אובחנה לפני חצי שנה כתוצאה מאלרגיה למשהו לא ידוע. האם יכול להיות שאני אלרגית למשהו שנמצא סביבי או צורכת באופן קבוע והתגובה שלי מחמירה עם הזמן? מאוד מבעית כאילו הגרון שלי סתום לפעמים בנוסף לכך מאז שאני בת שנתיים יש לי מעין פריחה אדומה באזורי הפנים, הזרועות, והירכיים כעת שאני חיוורת לגמרי מחוסר אכילת מוצק זה פחות אדום אך רואים שהדבר עדיין נוכח בעיקר בפרצוף. אנא אני מיואשת כבר!

לקריאה נוספת והעמקה

תהיה בריאה. אך זה לא הפורום שיכול לעזור לבעיה שלך.

27/02/2019 | 17:57 | מאת: ענבל בל

שלום איחסנתי צעצוע בתוך קופסא למשך שנתיים. באותו קופסא היו צעצועים נוספים. היום גילתי נזילה של הסוללה(שרציתי להחליף אותה) שממש צבעה את התחתית של הצעצוע בצבעים מוזרים(כנראה של העטיפה של הסוללה). את הצעצוע הוצאתי מהבית אבל אני מודאגת מכך שהילדים נחשפו לחומר באוויר...או דרך מגע בצעצועים אחרים(שהיו עם אותו צעצוע בארגז). החשש שלי שעם הזמן הילדים הכניסו צעצועים אחרים...או נגעו בצעצוע הזה ונחשפו לחומר (הנזילה היתה בתחתית הצעצוע) מה לעשות?

27/02/2019 | 20:59 | מאת: ענבל בל

מוסיפה...מה לעשות עם הסוללות? מה לעשות עם צעצועי הילדים האחרים? ודבר נוסף,הסוללות הן סוללות אדומות שרשום עליהן באנגלית kids ומשהו ומצויין עליהן 0% קאדיום. זה משנה משהו?

תנקי את המשחקים, במים וסבון אם אפשר או במטליות לחות. מעבר לזה אין בעיה. כתוב על הסוללות שלא מכילות קדמיום, שהוא חומר בעיתי, כך שאומרים לך שאין בעיה מבחינת החומרים שבונים את הסוללה לילדים.

28/02/2019 | 09:07 | מאת: ענבל בל

תודה רבה על המענה המהיר אז זה אומר שאפשר פשוט לזרוק את הסוללות התקולות? התמונה שצרפתי היא של סוללה תקינה מהצעצוע. כלומר אם הילדים שלי נגעו בחומר של הבטריה -בצעצוע כשלא שמתי לב. לא נחשפו למשהו מסוכן ?

אפשר לזרוק הסוללות התקולות. רק אם אפשר למכל למחזור סוללות. ונכון. הסיכון במגע עם סוללות נוזלות שלפעמים גורמות לגירוי קל בעור. אם זה קורה, לשטוף עם הרבה מים וסבון. כנראה שהסוללות אפילו לא גרמו לזה, כך שהכל טוב. המערכת לא מאפשרת לי לראות את התמונה שצרפת.

27/02/2019 | 12:30 | מאת: הריונית

היי , אני בהריון ואני עובדת במרתף בקומה -1 ללא חלונות כלל. רציתי לדעת אם יש בזה סיכון עבורי או עבור העובר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בהנחה שיש שם אוויר לא צריכה להיות בעיה חריגה.

שלום רב, לאחרונה רכשתי מזרנים בהתאמה אישית לי ולבני משפחתי, הגעתי אל היצרן בכוונה לקבל מוצר איכותי , המורכב מחומרים איכותיים ובעל פרופיל בטיחותי גבוה מבחינה נשימתית (רגישים), הובטח לי כי המזרן יתאים לדרישותיי ויהיה הכי איכותי שיש במובן הזה, כולל בלי מעכבי בעירה. קיבלתי מזרנים מסריחים ובלתי שמישים למרות שאווררו כבר כמעט שבועיים. לא ברור לי מקור הריח האם הוא כימי או עובש, לי נראה ששניהם. בכל מקרה אי אפשר לישון על זה. פניתי לאמון הציבור ואמרו לי שצריך להוכיח טענה זו ובעניין ריחות זה קשה להוכחה. מה שמאפשר למכור לצרכנים תמימים מוצר פגום ולחמוק מאחריות. ובכל זאת איך מוכיחים כזה דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

באפשרותיך לפנות לעורכי דין לקבלת יעוץ משפטי והנחיות פעולה

אני גר בשכירות בדירה מול עמוד מתח גבוה. מכיוון שזה עמוד ללא שנאי אז פחות חששתי כששכרתי את הדירה. העמוד ממוקם מהצד השני של הכביש (כביש יחסית צר ומתחו כבל מהעמוד לעבר ההבניין שלי). מדדתי עכשיו קרינה בעזרת מכשיר ששכרתי, ומתברר שיש קרינה של 3מיליגאוס בשעות הערב, וזה יורד בלילה ל 1 מיליגאוס (למרות שאולי בקיץ עם המזגנים זה שונה- לא בדקתי בקיץ). בשעות היום אני לא שוהה בדירה כלל. במקומות "נייטראלים" מחוץ לדירה מדדתי 0.5 מיליגאוס. האם חשיפה בערב של כ-5 שעות ב-3 מיליגאוס מסוכנת? אני בן 40.

לקריאה נוספת והעמקה

מספר דברים תמוהים בנתונים שאתה מציג. לפי החוק מרחק מקו מתח נמוך 2 מטר ממוליך הפאזה הקרוב, וקו מתח גבוה 3 מטר ממוליך הפאזה הקרוב. נראה שהמרחק עומד בדרישות החוק.

שלואני קונה באופן קבוע אצל ירקן ושמתי לב פעמים רבות שעומדים בצמוד לשולחנות הפירות שבחוץ ומעשנים. האם הפירות שקרובים לאדם שמעשן סופגים משהו מהסיגריות? האם ישנה בזה סכנה?

לפירות לא יקרה כלום. שוטפים ודי. רק... תמיד יש עישון פסיבי של האדם על יד. מקווה שהירקן לא מעשן על יד הקונים.

17/02/2019 | 03:16 | מאת: סימי

שלום מעוניינת לבצע צילומי ניובורן לבני בן השבוע. משיחה עם הצלמת הבנתי שיש לה במצלמה פונקציה של מלבן התבייתות. מדובר באור אדום בצורת מסגרת מלבנית "שננעל" על האובייקט המצולם ואף מופיע עליו עם כל לחיצה. מדובר על מצלמת סטילס מקצועית. האם יש סיכון בכך? האם זה משדר או מקרין? האם האור יכול להזיק לרך? תודה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

המצלמה לא פוגעת ברך הנולד. אך, חשיפה שלו לסביבה עם חפצים שונים, אנשים רבים עלולה לחשוף אותו לגורמי סיכון - זיהומים ביולוגיים, מחלות עונתיות, אלרגנים, חומרים מסוכנים. כמובן לשיקולך.

17/02/2019 | 17:34 | מאת: סימי

תודה. כשאת אומרת המצלמה לא תזיק את מכלילה את האור האדום הבוקע והעובדה שהוא מתביית על התינוק עם כל צילום? לדעתי הוא מודד מרחק...

האור האדום בעוצמה אפסית. למה שיגרום לפגיעה? הןא יכול להיות גם ירוק, כחול, כתום וכל צבע שרוצים. מקובל אדום כי רואים אותו טוב.

16/02/2019 | 22:27 | מאת: סתיו

היי , האם יש סיכון בריאותי לאכול משימורים שחלק קטן ממנו מעוך ? בעבר היתה שמועה שזה מסוכן ולא מומלץ ..אשמח לתשובה.

אם יש מעיכה קטנה ואין פגיעה בחלק הפנימי של הקופסה, אין בעיה. אם זה קרה בבית, פשוט לאכול בהקדם את התכולה כך שהיא לא תתקלקל. אם מעיכה מאוד גדולה, ולא יודעים מתי קרתה, עלולה להיות פגיעה בציפוי הפנימי של הקופסה ואז האוכל עלול להתקלקל במהירות ולא תדעו שקניתם אוכל מקולקל.

16/02/2019 | 17:40 | מאת: זינה

היי ניקיתי תחדר אמבטיה והשירותים המקום קטן והכל נמצא ביחד דוש אמבטחה כיור ושירותים שפכתי המון אקונומיקה בלי לשים לב שהחדר אתום וסגור לאחר כמה דק התחלתי להיחנק ולהשתעל יש לי שיעול כבג כבר כמה שעות וקשה לי לנשום האם זה משהו גרוע שמצריך מיון?

לקריאה נוספת והעמקה

ללכת למיון.

14/02/2019 | 21:23 | מאת: דרור

אנחנו בצבא עובדים בתוך מחסנים גדולים אשר גגותיהם והקירות כולם עשויים מאסבסט צמנט. (אסבסט גלי) בערך 5 אחוזים מהקירות או הגג רעועים או שבורים. לפעמים אנחנו מזיזים קיטבגים וחפצים בתוך המחסנים ונוצר מצב שכל המחסן כולו מוצף ענני אבק שאני נושמים במהלך העבודה. עבדנו ככה כבר יום יום במשך כמה חודשים כל יום מס' שעות. 1. האם יש סיכון בכך? 2. הבנתי שאסבסט צמנט לא מסוכן. האם זה נכון? 3. אם כן האם הוא 100 אחוז לא מזיק? 4.האם יכול להיות שהגגות ששבורים מעט מותירים שאריות אבק אסבסט במחסן וברגע שאנחנו מזיזים חפצים אנחנו מעלים עננים של אבק אסבסט? 5. או שזה שאסבסט צמנט זה אסבסט שמעורבב עם בטון זה תעודת ביטוח ואין מה לחשוש? מספרתי שיהיה נוח לענות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך מתחלקת לשני חלקים. חלק האסבסט-צמנט וחלק האבק. הצבא מתיחס לנושא האסבסט ברצינות וממפה את כל המבנים שיש בהם אסבסט צמנט. המבנים שלכם גם כן נבדקו. אם הם לא הוגדרו פריכים ומתפוררים כנראה שהם לא מסוכנים. אם נראה לכם שיש התדרדרות במבנה, תפנו למפקד/לממונה הבטיחות/לבינוי ולהזמין בדיקה חוזרת. אסבסט צמנט מוגדר בטוח כל זמן שהוא לא מתפורר, מטפלים בו בעדיניות (לא קודחים, שוברים ושאר פעולות אלימות נגדו), צובעים אותו בצבע אקרילי שקוף בהתאם להנחיות לא צריכה להיות בעיה. אסבסט צמנט מתפורר איננו מוגדר ברמת סיכון גבוהה כי הסיבים משנים את המבנה שלהם בתוך הצמנט. אבק: יש אבק מזיק ויש אבק מטריד ואבק לא מזוהה. צריכות להיות הנחיות לתחזוקת ניקיון נאותה של המחסנים. ניקוי אבק בצורה בטוחה - לא לטאטא! לשאוב יבש או רטוב. יכול להיות שהאבק סתם אבק של החיים, ואולי אבק צמנט. בכל מקרה כנראה שהוא מטריד. להזכיר אבק צמנט לא מוגדר סיכון בריאותי גבוה. אך אין תעודת אחריות. לכן, אפשר לבדוק תהליכי ניקוי וניטור של האבק לוודא שאינו בעיתי.

13/02/2019 | 15:22 | מאת: יעל

אלצינו במעבדה עלה דיון בטיחותי בנושא משטפו עניים ותמיסת דיפוטרין, במעבדה שלנו עובדים עם Eudragit חומצה מתאקרילית, ורציתי לבדוק האם שימוש בתמיסת דיפוטרין יעיל יותר מאשר שטיפה עם מים זורמים במקרה של פגיעה בעניים?

החוק הישראלי והבינלאומי המחייב במדינת ישראל הוא שטיפה במים. בגליון הבטיחות לפי הידע והמומחיות של היצרן לחומר כתוב מים. כנראה שהטוב ביותר לחומר הנו מים.

11/02/2019 | 14:02 | מאת: מיכל

היום הכנסתי בטעות שלט קטן למכונת הכביסה. היו בו 2 סוללות קטנות ( איני יודעת את השם, כמו סוללות אצבע רק קטנות יותר). הפעלתי מכונה על 40 מעלות. כעבור כשעה לערך הבחנתי כי הכנסתי את השלט למכונה, פתחתי את המכונה והתחלתי לחפש את השלט במכונה. לא ראיתי שנזל ממנו משהו. השלט היה "כמו חדש". לאחר מיכן חברים הסבו את תשומת ליבי שבבטריות במים יכולים היו להיות מופרשים חומרים רעילים ( אני נגעתי בכביסה הרטובה, במים, בשלט וכו...). האם יכול להיות שהמים הכילו חומרים מסוכנים שיכולים היו לעשות נזק? ( אני לא שואלת בגללי, אני שואלת בגלל העובר- אני בסוף חודש שמיני). אציין כי כשמשכתי את השלט לא ראיתי חומר שנזל ממנו, מאידך, אולי החומר כבר הופרש במכונה ולא ראיתי. אודה לתשובתך, מעט לחוצה

את לא צריכה להיות לחוצה ממגע של הסוללות עם הבגדים. לא עבר חומר ולא יעבור חומר ואין שום קשר להריון או לא להריון. הסיכון הוא עצם הכנסת סולות למכונה שאם הסוללות היו פגומות היה יכול להוביל לאירוע בטיחותי מסוכן. רצוי להזהר מאוד בעתיד.

09/02/2019 | 14:47 | מאת: מישהי

שלום, במטבח מוסדי צריכים להשתמש בחומר חיטוי מיוחד עבור פירות וירקות. האם זה בסדר לשים ירקות לאחר קילוף בחומר החיטוי? האם יש בזה איזושהי בעיה או סכנה? או שצריך לשים בחיטוי רק לפני הקילוף? בכל מקרה, הכל עובר בסוף שטיפה במים.... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא! יש לשטוף ולבצע חיטוי לפני קילוף. אסור לערבב בין מקולף ללא מקולף... ועוד הנחיות רבות המופיעות בחוק, בתקנים, ברשיון העסק, באישור משרד הבריאות למקום, אישור הרשות המקומית ועוד. ממש לא מספיק שטיפה במים! מסוכן ועלול לפגוע באוכלים.

14/02/2019 | 07:47 | מאת: מישהי

תודה. הבנתי שאסור לערבב מקולפים ולא מקולפים, ושאסור רק שטיפה במים לאחר קילוף וכו'. רק לשם הבהרה נוספת- אם כבר יש לי רק ירקות מקולפים (שלא עברו חיטוי לפני), האם זה בסדר לחטא אותם ככה או שזה בעייתי?

בהנחה שאתם עסק הפועל ברשיון, יש לכם את הנחיות הרשות המקומית ומשרד הבריאות ויש לפעול בהתאם להם.

09/02/2019 | 08:21 | מאת: לירון

היי שלום , אנחנו מתגוררים באיזור מרכזי , מוקפים בכבישים , ..קומה 1!!!!! ,40 מטר לבערך יש כביש ראשי סואן .ועוד 10 מטר מהצד השני יש גם כביש שגם בו יש תנועת מכוניות , כל בוקר אני מבחינה מעט בריח לא נעים בתוך הבית ( המזכיר ריח של זיהום אויר ) בתוך הבית וכשיצאתי לבחוץ הבנתי שהריח מבחוץ כנראה מהעומס תנועה .. , יש לציין שהשבת לא הרחתי את הריח ( הכבישים ריקים ) , אז אני מסיקה מסקנות שזה מהעשן מכוניות , האם יש סיכון לנו ולילדים מהריח בבית שחודר מבחוץ ? האם ריח הוא מדד לאויר מסוכן בביתנו? , תודה לך. אמא מודאגת.. !

לקריאה נוספת והעמקה
09/02/2019 | 08:43 | מאת: לירון

רק יש לציין שאני מריחה את הריח בבוקר מוקדם..בהמשך היום לא..

זיהום אוויר הוא מסוכן, בכל מקום, בבית וברחוב. בעיקר כל מי שגר בעיר חשוף לפליטות מזהמים. מה שניתן לעשות זה להקטין חשיפה. מתוך התיאור שלך וללא מדידות בפועל לא ניתן לתת תשובה מעבר לנאמר.

07/02/2019 | 00:45 | מאת: נאוה בן דב

לפני מספר חודשים קנינו כרית נוצות,הכרית מדיפה ריח מאד לא נעים (במשך חודשים) האם יתכן והריח הוא מפורמלין? זה מריח כמו פורמלין....ואני דואגת כי היום גיליתי שבני הקטן הוא זה שמשתמש בה כבר חודשים ( כאשר חשבתי שבעלי העביר אותה למחסן בגלל הריח ).

הכל יכול להיות, אבל ממש לא סביר שיהיה פורמלין בכרית נוצות. אין לזה שום תפקיד בכרית נוצות. כנראה אתם לא מזהים נכון את הריח... אם אתם חושבים שהכרית מכילה חומר מסוכן לא להמשיך לישון עליה וגם לא להוריד למחסן, אלא להשמיד אותה כדי שגם אחרים לא ישתמשו בה ויסתכנו, אם לא ניתן להחזיר לחנות.

06/02/2019 | 08:17 | מאת: אתי

לוילון אמבטיה יש עדיין ריח חזק למרות שעברו מספר שבועות מאז ששמנו אותו. האם זה יכול להיות פתלטים. קראתי באינטרנט שלפתלטים אין בכלל ריח. האם זה נכון?

לפטלאטים יש בהחלט ריח. זה לא אומר שבוילון יש פטלאטים. אולי כן אולי לא. לא ניתן לדעת בלי לבדוק בפועל במעבדה או אם רשום על גבי אריזת המוצר או המוצר. אם הריח לא נעים לכם אפשר לאוורר הוילון לשטוף אותו, אולי הריח יפחת או להחליף וילון או כל פתרון מתאים אחר.

05/02/2019 | 11:25 | מאת: נדב

שלום, אתמול השתמשתי באקונומיקה לשטיפת הרצפה בבית. לאחר השימוש שמתי לב כי פג תוקפה של האקונומיקה. האם יש איזשהו סכנה בכך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זו איננה שאלת בטיחות אלא איכות מוצר. אין היבט בטיחותי או בריאותי באקונומיקה פגת תוקף.

05/02/2019 | 20:55 | מאת: נדב

תודה

04/02/2019 | 19:25 | מאת: קרן

שלום, בעלי הוא האחראי על האמבטיה לפעוט (בן כמעט שנתיים), לאחרונה ראיתי שכשהילד יושב באמבטיה הוא נוהג למלא כוס ולשתות ממי האמבטיה שמלאים סבון. בעלי אומר שהוא עושה זאת כבר לפחות שנה ואין בכך נזק. אני יודעת שאין בעיה בלשתות מדי פעם מים עם סבון בטעות, אבל שתיה מכוונת בכל יום מדאיגה אותי. האם יכול להיות שנגרם לילד נזק? תודה רבה!

(ושמפו לתינוקות שגם הוא במים). שוב תודה!

התשובה הקצרה: קצת איכס, אבל אם טעים לו, אז לא נורא. התשובה הארוכה מדובר בסבון, לא משנה סבון ילדים או סבון מבוגרים. ההבדל בעיקר ברגישות של עור הקטנים ולכן חומרים עדינים יותר, עדין סבון. מרכיב עיקרי של סבון הוא מים, שאר המרכיבים הבסיסיים שבונים את הסבון הם שומנים ומלחים וקצת חומרי ריח. אז, לוקחים מספר גרמים של סבון, ומוהלים בכל כמות מי האמבטיה, כך שבעצם מדובר בכמות קטנטנה של חומרים, שאין בהם סיכון בריאותי ממשי, בכמויות כאלה. אם הילד לא אלרגי, וכנראה שלא, וטעים לו... והאבא משקיע בילד, והם נהנים מהמשחק, שיהנו.

04/02/2019 | 13:41 | מאת: שירן

שלום הרתחתי מים בסיר קלחת ושכחתי את הגז דולק כשעתיים וכשחזרתי הביתה היה ריח חזק של שרוף ושל פלסטיק חרוך (כנראה מהידית). יש לי תיניק בן חודש וכרגע יצאתי מהבית כי הריח היה חזק מאוד. שאלתי היא כמה זמן צריך לעבור עד שיהיה בטוח לחזור הביתה עם התינוק? האם אין בעיה לישון שם? תודה מראש

תאווררי קצת כדי שיהיה נעים. אפשר לחזור מיד.

31/01/2019 | 22:34 | מאת: חיים

היי ורש באיזה אמצעי משתמשים לאיתור הנ"ל?

זו שאלת מידע. לא ממש קשור לכאן. מאות אמצעים ותהליכי זיהוי שונים כתלות בחומר.

29/01/2019 | 10:14 | מאת: שני

שלום רב, בשבועיים האחרונים מתבצעות עבודות ריתוך בבית שצמוד אלינו, ממש 2-3 מטרים. בזמן העבודות היינו בבית עם תינוק. האם יש סכנה בקרינה גם כאשר לא רואים את הריתוך עצמו? יש חלונות וקירות גבס בין העבודות לבינינו והם לא אטומים, אבל לא ראינו ממש את האור, האם קרינת ה-uv עדיין יכולה להגיע לעיניים? בנוסף, האם אדי הריתוך מסוכנים גם בחלל פתוח? הם עובדים 2-3 מטרים מאיתנו אך אנחנו בתוך הבית וכמעט ולא הרחנו ריח חריג, אולמ פעמים ספורות ביותר. מה המרחק הבטוח מריתוך כשהוא נעשה בחוץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעצם ענית בעצמך על השאלות. קרינת UV היא כמו זו של השמש. אם לא נחשפים לה אין פגיעה. הקרינה לא קופצת דרך קירות וגם לא דרך חלונות. הריתוך מתבצע בחוץ לא במבנה, כך שהסיכוי לחשיפה נמוך. כמובן בלי מדידה לא ניתן לדעת מה החומרים ומה הכמויות באוויר ובמרחק של מספר מטרים בתוך מבנה. מתוך התיאור הסיכוי לאיזושהי חשיפה קטן מאוד עד אפסי. חשיפה של החיים.

24/01/2019 | 23:23 | מאת: לילך

שלום, כמה ימים מרגע שמתחילים בפינוי מבנה אסבסט גדול מול בנין מגורי- עלי לסגור את החלונות ולא להשתמש במזגן? האם מומלץ ללבוש מסיכה ביציאה מהבית ?

אין אפשרות לענות על שאלה כזו. תלוי במקום המגורים, ועוד משתנים רבים. ההנחיה על דרך התנהלות התושבים צריכה להגיע מהרשות המקומית המאשרת את הפינוי. מעבר לזה אין אפשרות להרחיב.

24/01/2019 | 23:06 | מאת: יערה

שלום וברכה..בעלי חולה בשפעת כמה ימים ואני משתדלת כמה שאפשר למנוע הדבקה מהילדים..השאלה שלי שאני מדיחה את הכלים שבעלי השתמש במדיח בפעולה שגרתית של 60 מעלות כמובן עם טבליית ניקוי האם הכלים מחוטים כראוי אחר כך ואפשר להשתמש בהם כרגיל?ובאופן כללי ראיתי כמה שאלות בפורום על הדחה במדיח האם באמת ניקוי במדיח עם טבלייה משמיד חיידקים?בתודה מראש ..יש לציין שאני מאד נהנת מהתשובות שלך

לקריאה נוספת והעמקה

הדרך המומלצת להוריד את והסיכוי להדבק בוירוס שפעת הוא כמובן חיסון ושמירה על היגיינה אישית. כמו שרוחצים ידיים כאשר באים במגע עם חולה, כך גם הכלים. שוטפים אותם ידנית או במדיח עם מים וסבון וזהו.