פורום בטיחות גהות ואיכות

3083 הודעות
2159 תשובות מומחה

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות

01/08/2018 | 07:01 | מאת: פנינה

שלום רב, אובחנתי כאלררגית לפורמלין - פורמלאדהיד. איך ניתן לגלות נוכחות החומר במוצר? רק כאשר רשום במפורש "פורמלין /פורמלאדהיד? או שיש אפשרויות זיהוי נוספות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אין דרך להבטיח זיהוי של החומר במוצרים. יש מוצרים שיהיה כתוב עליהם, אך יש הרבה מאוד מוצרים שלא יהיה כתוב עליהם. לדוגמא: בגדים, שטיחים, ציפוי רצפה, רהיטים, צבעים, ועוד. בבית אפשר להתקין גלאי שיתריע על רמה גבוהה של פורמאלדהיד באוויר, במוצרים... אין כרגע שיטה.

29/07/2018 | 18:03 | מאת: דובנוב

אחזתי בטעות בסוללה זולגת. הרגשתי שומניות. איך מנקים? תודה לתשובה מהירה. דובנוב. שטפתי עם מים. שטפתי עם אלכוהל. שטפתי בחומץ. שטפתי שוב באלכוהול.

לקריאה נוספת והעמקה

מים ועוד מים ועוד קצת מים, ואז מעט סבון ועוד מים. זה לא זיהום ביולוגי בשביל מה אלכוהול? חומץ? רק עלול היה להחמיר כוויה אם היתה לך.

29/07/2018 | 14:07 | מאת: שי

האם הדברה עם חומר פוטאידים זה מסוכן? ואם לגדל חרציות בבית זה מסוכן?? יש לי מלא עכבישים בדירה לאחרונה ממלא סוגים שונים ( נראים שונה) האם הגרסה רגילה יכולה לעזור? הזמנתי הדברה למחר לדירה איזה אישורים אני צריכה לבדוק שיש לו??

בכל הדברה יש סיכון, אין דבר כזה הדברה ללא סיכון, אז החומרים לא יעשו את העבודה. עלול להיות סיכון בגידול חרציות. אנחנו לא נותנים יעוץ או הנחיות. מעבר לבדיקה שיש לו רשיון מדביר בתוקף, כל דבר נוסף באחריותכם.

27/07/2018 | 00:01 | מאת: אלה

היי, שאלה קצת מוזרה..- חיממתי במיקרו רוטב קנוי שהגיע בקופסאת פלסטיק. שמתי על מצב הפשרה אך גיליתי שזה בכל זאת המיס את הקופסה. הייצר הקמצן שבי לא אפשר לי לזרוק אלא לאכול בכל מקרה. אחרי האכילה עלתה בי החרטה.. עד כמה זה נוראי באמת? יש מה לעשות עם זה עכשיו אחרי שאכלתי? (זו לא היתה כמות קטנה....) וכן יש לי כרגע כאב בטן אבל מניחה שזה פסיכולוגי.

לקריאה נוספת והעמקה

לא בעיה וכן, התגובה בבטן לא קשורה לפלסטיק שנמס. ברוב המכריע של המקרים כאשר ההנחיה היא לא לחמם פלסטיק במיקרוגל היא לא שיעברו חומרים, אלא בגלל שהכלי לא עמיד בחום של המיקרוגל. זה הכל. אז, הפלסטיק התכווצץ שלו.

מכבסה לניקוי יבש שיש 100 מטר מהבית שלי , בדקתי את העניין עם הרשות המקומית , הוא עדין לא חידש את ההיתר רעלים , זה בתהליך . אמרתי לך שאני מדי פעם מריחה גלים של ניקוי יבש , הרשות המקומית בדקה עם בעל העסק, ומדבריו יש לו מכונה סגורה מהדור החדש , הוא טוען שמרכיבים לו את החומר הרעיל בתוך מכונה הסגורה . ואז לאחר תהליך הניקוי , הוא מעביר את הכביסה למייבש , והמייבש זה כנראה מה שגורם לריחות , השאלה שלי אם הריח מהמייבש עצמו מסוכן לנו ? האם הוא גורם לטטרכלאיתרן להשתחרר גם לאויר ? לפי הבנתי המקום לא ממש עובד בצורה מסודרת , הוא לא חידש את ההיתר רעלים , ועכשיו מתנהלים מולו המשרד להגנת הסביבה..אני מאוד חוששת , יש לי ילדים קטנים בבית אנחנו חיים פה 5 שנים , זה נורא פוגע באיכות חיי , כל היון חלונוץ ביתי סגורים ואשמח לכל מידע ממך .

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה מתבססת על עובדות ומדידות. התיאור שלך לא מתאים למכבסה דור חדש. להיות בתהליך לחידוש היתר יכול להיות 3 חודשים, כי מגישים את הבקשה מראש, בזמן שעדין ההיתר בתוקף. אם הוא היה עברין הרשות המקומית והמשרד להגנת הסביבה היו סוגרים אותו. לא בטוח שהריח שאת מריחה הוא של ניקוי יבש המתבצע במערכת סגורה. אולי יש תהליכי כביסה אחרים. גם הכמויות שאת יכולה להריח רחוקות סדרי גודל נמוך יותר מכמות מסוכנת. חרדות מיותרות לא הועילו לאף אחד. שוב, בלי נתונים אין תשובה נוספת.

25/07/2018 | 19:40 | מאת: לירון

האם בחניונים של קניון גדולים, שהם פנימיים מותקנות מערכות לאיוורור ? או שהכל אטום , ? כי אני מניחה שכל הגזי פליטה של המכוניות יכולים להזיק במקום סגור ..

בודאי מה נראה לך שירעילו את כולם?! לא רק מאווררים שעובדים ומחליפים האוויר, יש גלאים וכאשר רמת החומרים באוויר עולה, המאווררים מופעלים אוטומאטית בעוצמה גבוהה לאוורור מיוחד.

20/07/2018 | 13:59 | מאת: לימור

שבת שלום, הבית שלנו מוקף בכבישים משני הצדדים , אמנם לא כביש סואן אבל יש תנועה של רכבים , ביתנו קצת גבוה מהכביש , הוא לא נמצא בגובה הכביש , ברצוני לדעת אם אנחנן נמצאים בסיכון משמעותי לזיהום אויר בביתנו ? ומה קורה לגבי שאם החלונות בבית סגורים בשעות שאנחנו בבית ? האם הגזי פליטה של המכוניות חודרים לביתנו ? ברור לי שצריך לעשות בדיקה על מנת לדעת אך בכל זאת אשמח אם תתיחסי לשאלותיי באופן כללי ..

אין דבר כזה חלונות אטומים לגמרי. אם החלון סגור יכנס פחות אבל עדין יכנס. ואין דרך להגיד יותר בלי ביצוע מדידות.

21/07/2018 | 15:24 | מאת: ליטת

האם לגור ליד תחנת דלק זה כמו לגור ליד כביש עם תנועה ?, כי מה שגורם לפליטה הוא הדלק שנשרף , האם אני מבינה נכון . ? ועוד שאלה האם הגזי פליטה הם כבדים מהאויר ויותר נוטים לרדת כלפי מעטה או גם כלפי מעלה ? ועד איזה קןמה נחשב למקום מוגן?

19/07/2018 | 20:08 | מאת: ירון

שלום וברכה .יש לי שאלה שהרבה אנשים מתחבטים בה .האם שמתדלקים את הרכב צריך לכבות את המנוע והמזגן או שזה לא כזה משנה?

לקריאה נוספת והעמקה

אז, אם אין חוק שאומר שאתה צריך לכבות אין סיבה לכבות. למיטב ידיעתי בארץ אין. אם יש אשמח שיעדכנו אותי. בהנחה שאין, סיבות למה כדאי לכבות: 1. אם תצא מהאוטו לתלדק, האוטו פועל וכל אחד יכול לגנוב אותו. 2. ילדים יכולים לנצל מצב זה ולשחק לדוגמא בהילוכים, מסוכן. 3. סיכוי 1 למיליארד בערך שהאוטו ידלק מאיזשהו ניצוץ שיפגוש באדים בקרבי האוטו שם חבואים יוצרי הניצוצות. ולמה הדבר לא בעיה, 1. כי בשביל שריפה צריך 3 גורמים במצב מדויק ביותר (חום, חומר, וחמצן) וגורם הצתה, ואת זה קשה לקבל במהלך תדלוק רגיל, במיוחד במכוניות חדשות שיש לכידה של האדים. 2. אם הדבר בעיה, למה אפשר להכנס לתחנה כאשר המנוע עובד? הרי מכוניות אחרות מתדלקות, אם היתה בעיה, בעצם היינו צריכים לכבות האוטו במרחק מהתחנה ולדחוף האוטו לתחנה וכך גם לצאת. אבל... היו מספר אירועים במהלך השנים, מספר בודד לעומת מיליארדי התדלוקים בכל שנה ואת אלה יראו לנו שוב שוב. נוצר מצב של כשל שהוביל לשריפות, בעיקר פריקה של חשמל סטטי. דבר אחד ברור שאסור לעשות בתחנת דלק הוא לעשן, הסיכוי לאירוע באש גלויה גבוה. מקווה שיעזור להגיע למסקנה המתבקשת. נהיגה זהירה ובטוחה.

19/07/2018 | 23:38 | מאת: ירון

תודה רבה על התשובה הכל כך מפורטת ממש החכמתי ממנה

המיתוסים בנושא רבים, צריך להתיחס לנושא כולו. שמחה שעזר.

19/07/2018 | 13:03 | מאת: גילי

שלום, רציתי לשאול לגבי בקבוקי המים המינרלים הרגילים , לתת לילדים לביה"ס ולגן זה בסדר? הם ללא ביספינול? יש היצע גדול של בקבוקים יקרים יותר .. תודה !

ראה התשובה לשאלה הקודמת. מנצלים את החששות של ההורים במקום לראות מה משרד הבריאות אומר. אפשר לקנות לילדים בקבוק שהילד ואתם אוהבים בלי צריכים לקבל הלוואה מהבנק לשם כך וכן אפשר להשתמש בבקבוקי המים הרגילים גם כן.

19/07/2018 | 12:29 | מאת: פז

שלום, מהו החומר הזה טריטן הנמצא בבקבוקי שתיה ? קיבלתי בקבוק במתנה לילדה וכתוב טריטן וללא ביספינול. תודה!

הלוואי והיינו יודעים. החברה לא אומרת את ההרכב, הוא סוד מסחרי. החומר והמוצרים חזקים מאוד, ולא נשברים בקלות, הוא מאושר למזון ואמנם לא מכיל ביספנול. רק... שמשרד הבריאות אמר כבר לפני שנים שאין בעיה בביספנול. עדין חברות משתמשות בזה כגימיק שיווקי. אם את אוהבת את הבקבוק תהני.

18/07/2018 | 09:00 | מאת: נעמה

שלום, אשמח לדעת האם אכן מסוכן לאכול אורז לבן?? תודה !!

לקריאה נוספת והעמקה

מדוע אורז לבן? מה עם תפוחים, בננות, אגוזים, קטניות, בשר, דגים ושאר מאכלים שיש הם חומרים מסוכנים ישירות מהטבע האורגני. הרוב המכריע של העולם אוכל אורז.

15/07/2018 | 16:34 | מאת: דנה

מקווה שזה פורום מתאים לשאול זאת. אתמול השתמשתי במכשיר להורדת שיער של אחותי בשם silk epil (המכשיר מופיע בתמונה בקישור ומסומן ב-1). הוא גרם לי לדימום קל – אז חיטאתי אותו עם אלכוהול ושטפתי במים (כשהוא כמובן לא מחובר לחשמל). שני דברים: 1. המכשיר לא עמיד במים לפי מה שבדקתי עכשיו. 2. אנו משתמשים במכשיר כאשר הוא מחובר בכבל לחשמל. סימנתי במספרים 2,3 את המקומות בהם שטפתי את המכשיר עם מים. לא השתמשתי בו מאז ששטפתי אותו במים, והוא כבר יבש. 3. במספר 4 סימנתי את המקום בו יש את החיבור לכבל. נניח שכעת אשתמש בו כשמחובר לחשמל – האם יש סכנה שאתחשמל? הפחד שלי הוא שאולי זלגו מים לחלקים פנימיים במכשיר, ואיני יודעת אם הנ"ל יכול לגרום לסכנת התחשמלות. (מודעת לכך שייתכן שהמכשיר נהרס בכך ששטפתי אותו, מעניין אותי נטו עניין הסכנה להתחשמלות ולא אם נהרס). https://profile.fcdn.co.il/images2/0__05b4b4d1ac3edc.jpg

לקריאה נוספת והעמקה

לא יכולה להכנס לתמונה, אך זה לא קריטי. בעיקרון כל מכשיר חשמלי שעובד על 220V ורשת החשמל שלנו, שאינו מוגן ממים עלול לגרום להתחשמלות, לקצרים, לשריפות. אם את רוצה להשתמש בו, תתני לחשמלאי מוסמך לבדוק אותו. אולי מחיר הבדיקה גבוה ממחיר המכשיר, זה לשיקולך.

AC-DC - Adapter Type: PI-41-77 V-3 Eingang/input: 220-240 V ~ 50-60 Hz / 10W Ausgang/Output: 12V = /400 m A max T35/E IP20 האם ב-220V התכוונת ל-input או ל-output?

מתח נכנס אך כמו שאמרת זה לא הפורום לשאלות מעין אלה, תפני לפורום בנןשא חשמל.

15/07/2018 | 15:47 | מאת: אמנון

רציתי לדעת במידה ונכנסים לבית שלי סיבי אסבסט מגג שלא רחוק מהבית שלי( במידה והוא מתפורר ) , עד מתי סיבים אלו מזיקים ? כלומר אם הם על הריצפה בחדר של הילדה אחרי כמה זמן הם לא מזיקים ? חושבת לאוורר את חדר הילדה שהיא לא בבית , שהיא בגן , וכשתגיע לסגור חלונות.

אין תשובה לשאלה כזו. יש אומרים שעם הזמן הסיכון יורד, אך לא בטווח של מספר שעות. וזה שתאווררו את הבית לא יעזור, אלה סיבים לא אדים של חומרים מסוכנים.

14/07/2018 | 16:57 | מאת: ליאן

שלום , עד עכשיו נהגתי לתת לבתי תפוח עם הקליפה , כמובן שלאחר ששטפתי היטה עם מים ומעט סבון , האם יש סיכון כלשהו לתת עם הקליפה או שעדיף בלי ? האם מספיק לשטוף עם מים וסבון או שיש עוד משהו שעלי לעשות שכל החומר הדברה יצא מהקליפה של התפוח ?

למה שיהיה סיכון? אין בעיה בקליפה של תפוח. חומרי הדברה לתפוחים נשארים על פני השטח הם לא חודרים קליפה. ולא רק זאת, הכמות של חומר הדברה, אם בכלל נשארה אפסית. שטיפה בסיסית מספיקה.

14/07/2018 | 16:55 | מאת: רונית

היי בתי בת 5 נמצאת כרגע בקייטנה , יש מניעה לשים עליה תרסיס הגנה מפני השמש כל יום ?

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שאין בעיה (לבדוק שאין תגובה אלרגית של העור לתכשיר), לשם כך מיועדים התכשירים האלה. ולא רק זה, אם הילדה נמצאת בשמש זמן ארוך (מעל שעתים) לחדש את שכבת התרסיס או הקרם. משרד הבריאות ממליץ על קרם עם ערך 30 SPF.

שלום רב. בן 37. עד לפני שנה, וכך במשך כ-5 שנים, הייתי עובד כגנן והייתי במסגרת העבודה אחת לשבועיים או חודש, עוסק בריסוס. לא הייתי המרסס עצמו, אבל הייתי מרוחק בין 10 ל20 מטר מהמרסס עצמו. לא שמתי מסיכה לרוב(בגלל שהייתי רחוק יחסית) יחס של 1 אחוז. יצא כ5 ליטר חומר לכל יום כזה(אחת לשבועיים-חודש, במשך 5 שנים) כעת מפחד שגרמתי לעצמי נזק. הבנתי שיש קשר בין ראונדאפ לבין התפתחות מחלות עצבים מסוכנות ונווניות. 1. עד כמה הקשר הזה הוכח? 2. האם חלילה מדובר על מצבים אשר כתוצאה מהריסוס מתפתחים בטווח זמן רחוק, או קצר? אם בנאדם עובד בריסוס, את התוצאה הוא יראה בזמן הקרוב או לאחר שנים רבות? ואני מדבר ספציפית לגבי נזקים עצביים. 3. האם זה נחשב מגע עם ריסוס ברמת סיכון גבוהה(כמויות ומשך הזמן)? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי כן. ראונאפ איננו מהחומרים הטובים לנו. השימוש בו נאסר כבר לפני הרבה יותר משנה. יש את שני המצבים של הרעלה מידית, בסמוך לזמן הריסוס. ויש את הסכנה של מחלה המתפתחת לאחר מספר שנים. אין שום דרך לדעת אם יש פגיעה או לאו.

12/07/2018 | 18:31 | מאת: י

האם משך הזמן והכמות שציינתי הם נחשבים רבים, והאם זה שהייתי רחוק, לא קצת מגן עליי? האם כעת אני מוגדר בסיכון גדול לכל המחלות שהוא חשוד כגורם להן?

אין שום ביטוח ודרך לבדוק או להגיד אם כן או לא. מהתיאור שלך מדובר על חשיפה. אם לא היתה בעיה לא היו הנחיות להשתמש בציוד מגן אישי ולא היו הנחיות למנוע ריסוס במקומות שאנשים וילדים נמצאים. הסיכוי לפגיעה איננו מוחלט. יש שלא יקרה להם כלום ויש שעלולים להפגע. בין אלה שעלולים להפגע כמובן שלא כל התופעות יתרחשו, תלוי באדם.

12/07/2018 | 11:52 | מאת: ליאת

שלום , מול הבית שלי בונים כביש , יש בחוץ ערימה של זפת , היום היה גם ריח של זפת , ממחר הולכים לסלול את הכביש , האם זה מסוכן ? האם במצב כזה אפשר לסגור את החלונות בבית ולהשאר בבית ? האם הסכנה היא רק כשמחממים את הזפת ? האם במצב של שיש ערימה בחוץ שעומדת זה גם מסוכן לנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להבדיל בין סיכון אקוטי- מידי עכשיו, כאשר מבצעים את סלילת הכביש, לבין סיכון כרוני שאינו חל עליכם. 1. ריח ריח לא מהווה מדד לרמה של חומר מסוכן באוויר. זפת יש לה ריח חזק מאוד גם בכמויות קטנטנות שאין בהן סיכון בריאותי. 2. סיכון אקוטי - זהו מצב של סיכון בחשיפה עכשיו. לעובדים שנמצאים ליד הערמה יכול שיהיה כאב ראש, גירוי עיינים, עור ונשימה. דמעות, עיטושים, אולי בחילות. אתם שנמצאים מספר מטרים מהעבודה, הריכוזים כבר נמוכים הרבה יותר. יכול להיות שתהיה אי נוחות מסוימת, אך לא צריכה להיות בעיה חריגה. אפשר לסגור את החלונות ולהיות בבית. אם לא נעים אפשר לצאת לחזור בסיום יום העבודה. אם מישהו רגיש במיוחד, ומראה תופעות כמו שתוארו קודם, מומלץ ללכת לראות רופא/ה. 3. בחשיפה מתמשכת, אקוטית, כמו של העובדים, יום יום עבודה עם זפת, עלולות להתפתח מחלות נשימה, עור ומחלות נלוות. זו תופעה שלא צריכה לקרות בחשיפה חד-פעמית, במשך מספר ימים ודי. לא נעים, בדיוק כמו כל חשיפה אחרת בחיים, אבל אין סיכון מלבד לאנשים רגישים.

12/07/2018 | 19:02 | מאת: ליאת

תודה רבה ! שבת שלום

10/07/2018 | 09:58 | מאת: לינוי

הזמנתי מזרן לעגלת תינוק , הוא הגיע עם ריח , כששאלתי את החברה שהזמנתי משם נאמר לי שזה ריח של ניקוי יבוש ללא בישום , לכן אפשר מיד להשתמש בזה , האמת שאותו הריח מזכיר לי את הריח שאני מריחה בסביבת ביתי כשרשמתי לך בהודעה הקודמת , האם יש ניקוי יבש ללא חומר מסוכן ? כי אני תוהה לעצמי שבשביל מה השתמשו בחומר מסוכן למזרן לעגלה חדש , הרי משתמשים בחומר המסוכן רק להורדת כתמים קשים לא ?

שוב, מה זה ריח של ניקוי יבש? ריח של כימיקלים? ממש לא מגדיר חומר ולא את הסיכון שבו. המזרון מיצרים מחומרים שונים שיש להם ריח, וזה הריח של המזרון. מי שלא בקיא בחומרים ובריחות שלהם יגיד לך מה שבא להם, לא אומר שזה נכון. אם הריח מפריע לך תאווררי את המזרון. חומרי ניקוי יבש הנם קבוצה מאוד מוגדרת של חומרים. הם לא חומרים לשימוש ביצור מזרנים. אם את רוצה שחומר ינקה בהגדרה הוא חומר מסוכן, אחרת לא יעשה את הניקוי. כך בניקוי במים וכך בניקוי יבש.

10/07/2018 | 09:38 | מאת: לינוי

לא רחוק ממני יש מכבסה לניקוי יבש , לעיתים אני מריחה ריח של ניקוי יבש , מה שמוזר לי שהם לא עובדים בלילה ושבת ואני מריחה גלים של ריח המזכיר ניקוי יבש גם לא בשעות הפעילות שלהם , האם זהו מדד לחומר מסוכן שקיים באויר ,? האם בכל ניקוי יבש משתמשים בחומררים מסוכנים ? אני קצת בלחץ .

מכבסות ניקוי יבש נמצאות בבקרה של הרשות המקומית. לא אמור להיות ריח חריג. לא יודעת מהו ריח של ניקוי יבש שאת מריחה. לחומרים יש ריח מוגדר, יכול להיות שזהו ריח שאינו קשור כלל למכבסה. ריח איננו מדד לרמה של חומר מסוכן באוויר. יש חומרים עם ריח חזק שאינם מסוכנים כלל, ויש חומרים ללא ריח כלל שרמת הסיכון בהם גבוהה מאוד. כן, בכל ניקוי יבש משתמשים בחומרים מסוכנים.

תודה רהה על הפירוט . פורום מדהים .

10/07/2018 | 07:44 | מאת: שרונה

האם אכילת אורז מלא פעמיים בשבוע לפעוטה בת שנה וארבעה חודשים זה בעיתי ? אני מודאגת מנושא הארסן. בגן שאליו הילדה תלך שנה הבאה זה חלק מהתפריט.

לפי הנחיות משרד הבריאות אין הגבלה מסוג זה. המשרד ממליץ לגוון את האוכל, לא רק מאכלי אורז. אורז מלא כמו כל מוצרי המזון המיובאים באופן חוקי נבדקים. מוצר שאינו עומד בתקינה לא מאושר לשיווק. בכל מקרה אם את חוששת תתייעצי עם רופא/ת המשפחה של הילדה.

11/07/2018 | 12:23 | מאת: שרונה

תודה רבה על התשובה. האם יש בארץ תקינה בנושא ארסן באוכל בכלל ובאורז בפרט ?

בהחלט. יש הגדרות של משרד הבריאות לרמות מותרות של חומרים שונים במזון, כולל ארסן, וכולל באורז.

09/07/2018 | 07:09 | מאת: אורטל

בעבר נשאלה פה בשאלה במוגע למוצרים זולים המוזמנים מסין ובמשובתך דיברת על עופרת ועל כך שאם הילד ילעס את המוצר אז ישנה סכנה. רציתי לשאול במידה וכיסוי לטלפון הוזמן מסין ולא ידועים החומרים, במידה וישנם, אם הילד יגע בטלפון ומיד לאחר מכן יאכל עם הידיים האם חומרים יכולים לעבור כך לגוף בכמות משמעותית?

תשובה ניתנת בהתיחס לשאלה ולא באופן גורף. זה שמוצר מסין לא אומר שהוא מכיל אוטומטית עופרת וגם זה שמוצר זול לא עושה אותה פסול מראש. יש מוצרים מאוד איכותיים ממקומות שונים בעולם שיכילו עופרת בלי קשר לסין. למה שבכיסוי הטלפון יהיה עופרת?

07/07/2018 | 18:18 | מאת: מיתר

היי , ברשותי מחבת חדשה מנירוסטה איכותית 18/10, בעלי עשה חביתה ושרט אותה בעזרת מזלג, ניתן לראות את השריטה במחבת ...יש סיכון להמשיך להשתמש במחבת זו ?

לקריאה נוספת והעמקה

כלי מנרוסטה כולו מנרוסטה כך שאין הבדל אם הכלי שרוט או לא, החומרים הם אותם חומרים לכל העומק ומכל כיוון.

06/07/2018 | 00:10 | מאת: יפית

שלום וברכה .אני מעת לעת מחטא את המדחומים הדיגטליים שיש לנו בבית באמצעות מגבונים שמכילים איזופרופיל וכולרהוסידין שתי שאלות ברשותך.לפעמים שמשתמשים במדחום אחרי נשאר קצת טעם מר בפה מהמגבונים האם זה בטוח ולא יכול לעשות נזק?ושאלה שנייה בהנחה שאחד הילדים לא הרגיש טוב האם החיטוי על ידי המגבונים הוא מספיק טוב?תודה רבה לך

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לחטא מדחום עם מטליות איזופרופיל-אלכוהול וכלורוהקסדין. אלה שני חומרי חיטוי טובים. חיטוי איתם הוא מעל ומעבר לנדרש. מתאים לבתי חולים ולמרפאות רפואיות. חומרים אלה מתאימים לחיטוי למניעה של מעבר זיהומים. מאחר שהמטליות לא מיועדות לשימוש פנימי אין להם תוספת למיסוך הטעם המאוד מר של כלורוהקסדין. כלורוהקסדין נמצא לדוגמא בסוגים שונים של חומרי שטיפה לפה מאחר שהחיטוי שהוא עושה מתאים לשמירה על היגיינת הפה. בתכשירים האלה מוסיפים חומרי טעם כדי שלא ירגישו את המרירות. מאחר שהמטליות לא מיועדות למאכל, לא מוסיפים כיסוי טעם. לכן טעם מר במקרה זה לא מהווה בעיה. אך אפשר פשוט לשטוף עם מים לפני שמודדים את החום ולא יהיה טעם.

06/07/2018 | 09:57 | מאת: יפית

תודה רבה לך .איזה תשובה יפה ומנומקת ..

03/07/2018 | 19:35 | מאת: עופר

שלום ד"ר, היום במסגרת עבודתי, הגעתי למקום ובו היה מיכל של החומר הנ"ל (שילוב של פאזה גזית ונוזלית), לפני הכניסה למתחם, קיבלתי מסיכה שנראית כמו מסיכת אבק (ולא כמו מסיכה כימית) אך היא הייתה עבה יותר מהמסיכות אבק הפשוטות שאני מכיר והיה לה מעין פקק פלסטיק בצד. שהיתי בקרבת המיכל כמספר דקות ולאחר מכן יצאתי מהמתחם. יש לציין שעבודתי לא קשורה לחומרים מהסוג הנל וזה היה ממש "במקרה" כדי לראות איזשהו התקן שהיה בקרבת המיכל. בדיעבד, אם הייתי יודע שזהו החומר, כנראה שהייתי מוותר לחלוטין על כניסה למתחם. לא הרגשתי תופעות כלשהן ולא הרחתי ריח כלשהו, האם קיים סיכון בחשיפה חד פעמית כזו? האם הייתי מרגיש משהו במידה וכן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נוכחות ריח או לאו’ לא מהווה מדד לכמות חומר הנמצא באוויר אותו אתה נושם. המסכה שאתה מתאר הנה מסכת אבק ברמה טובה, מתאימה גם לזיהומים מיקרובביאליים ולא מתאימה למניעת חשיפה לאדים של פורמאלדהיד או חומרים אחרים שמוגדרת להם רמת חשיפה תעסוקתית נמוכה. כאשר מדברים על חשיפה לחומרים מסוכנים מבחינים בין שני מצבים עיקריים, חשיפה אקוטית המובילה להרעלה מידית עם תופעות הרעלה אופיניות לבין השפעה עתידית של מחלה בהתאם לחומר. הביקור שלך היה קצר, והחשיפה מזדמנת, לכן מבחינת פגיעה בריאותית הסיכון נמוך (לא אפס). הפגיעה המדאיגה מפורמאלדהיד איננה בחשיפה המידית, (אם היתה כמות גבוה היה ריח חזק מאוד ואז תופעות של הרעלה שלא הרגשת), אלא עתידית, כאשר פורמאלדהיד מוגדר מסרטן ודאי. כאשר חשוב לזכור חשיפה מזדמנת הסיכוי שלה לפגוע קטן אבל לא אפס.

04/07/2018 | 20:38 | מאת: עופר

תודה רבה על התשובה המפורטת

03/07/2018 | 17:50 | מאת: אנונימי

שלום רב, ריססנו היום מחוץ לבית בחצר k300 את התריסים הפנימיים של הבית (מבחוץ) ויש לי תינוקת בת שבוע בבית לאחר הריסוס יצאנו למשך כ-4 שעות וכשחזרנו פתחנו את החלון לאיוורור ושטפנו את החלון שרוסס, האם קיים סיכון מסויים לתינוקת בהנחה שהחומר נכנס לתוך הבית?

נא להמנע מפרסומות של מוצרים! אפשר לכתוב מה החומר הפעיל ולא צריך להגיד מה המוצר. הפורום לא עונה לשאלות מה אם...

29/06/2018 | 18:14 | מאת: מורן

שלום, ביום שלישי ריססו בחממת חצילים חומר אדיגן (שמו את החומר במי השקייה) אתמול יום חמישי גופנו חצילים ואכלנו, עברו כ24 שעות ללא תופעות לוואי. האם צריך לחשוש? להבדק? לזרוק את הצלילים שנקטפו (טוגנו/בושלו)? אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

תאור מעט מוזר את הפרטים. אין להכנס לאזור ריסוס באדיגן למשך 48 שעות ואז רק עם ציוד מתאים ומקלחת לאחר מכן... לאכול ירקות שרק רוססו בעיתי. אם אף אחד לא קיבל הרעלה או תופעות לואי אחרת זה מזל. לא כדאי לאכול החצילים אם הריסוס היה זמן קצר כל כך לפני הקטיף. ו... אין מה לבדוק בנקודת זמן זו. לכן חשוב לפעול לפי ההנחיות למנוע חשיפה מיותרת.

27/06/2018 | 19:55 | מאת: לינוי

האם מקומות ציבוריים שיש בהם גגות אסבסט נמצאים תחת פיקוח ? זאת אומרת האם הגג מטופל כראוי כל מס שנים . ? וחלילה אם גג אסבסט מתפורר כל השכונה נמצאת בסיכון ?

מקומות ציבוריים בפיקוח. פרטיים באחריות בעל הנכס. נושא התפוררות אסבסט מורכב ולא ניתן לענות בהכללה לשאלה זו.

26/06/2018 | 22:00 | מאת: טל

שלום, היום פתחתי שקית ניילון שהייתה סגורה עם סוגר דביק ועל השקית יש הדפס של לוגו החנות שממנה נרכשה, לאחר שאכלתי כמה יחידות אגוזים מתוך השקית, ראיתי שעל האצבעות היו פירורי צבע מהלוגו של השקית על האצבעות, ייתכן ובלעתי מעט מהפירורים האלה, האם מזיק/מסוכן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

החומרים לחומרי אריזה למוצרי מזון מאושרים למזון. אם אין לך רגישות אלרגית לצבע, לא אמורה להיות בעיה אחרת.

25/06/2018 | 13:56 | מאת: רונית

שלום לך ותודה על המענה המקצועי פה .יש לי בבית מיקסר מוט חשמלי כמעט חדש שאני טוחנת בו אוכל לתינוק . לאחרונה כשאני מפעילה אותו אני שמה לב שיוצא מיו נוזל שחור כזה, כמו שמן שחור כזה עם מעט ריח של פלסטיק שרוף .האם זה רעיל ? אני מניחה שזה מהשומן של המנוע..האם יש מניעה להשתמש במיקסר הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

קיימות מספר בעיות במיקסר שלך. אם מתחיל לצאת השמן, זאת אומרת שאין איטום פנימי, עלול להווצר חימום פנימי (ריח הפלסטיק שאת מריחה) ועלול להוביל לקצר ואירוע חשמל. כניסה של שמן מזוהם מחלקים פנימים של מערכות סגורות אינו מיועד לאכילה. המיקסר מסוכן לשימוש.

24/06/2018 | 20:19 | מאת: לירון

שלום היום גילתי מול הבית שלי גג אסבסט אני מניחה כ140 מטר..יש דבר כזה מרחק בטוח ? והאם הסיכוי שזה גג אסבסט הוא גבוה או נמוך ? ( ככה הצורה שלו נראית כמו אסבסט וגם בעלי טוען שזה אסבסט ) . לאיזה מחלות הוא גורם ? ואם הוא פגום אז כל השכונה נפגעת או רק השכנים שגרים ממול ? תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר תהיו בטוחים שזה גג אסבסט תשאלו. בינתיים ניתן לקרוא תשובות קודמות בקבוצה בנושא שאולי יעזרו.

25/06/2018 | 17:23 | מאת: ליאת

לאחר בירור כן זה גג אסבסט אשמח אם תתייחסי לשאלותיי

1. עשיתם בדיקת מעבדה? 2. האם קראתם תשובות קודמות?

24/06/2018 | 12:54 | מאת: שני

שלום רב, מברז המים הראשי בביתנו אל הבית עובר צינור מים פלסטיק שחור שאורכו כ30 מטרים וכולו חשוף לשמש במשך רוב שעות היום. יש לנו תינוק בבית ששותה מהמים ולאחרונה חשבתי האם יש בכך סכנה. אין באפשרותנו להתקין בידוד או להטמין אותו באדמה. האם זה מסוכן בעיניך מבחינת איכות המים? תודה!

בלי לדעת מהו סוג הפלסטיק ממנו עשוי הצינור לא ניתן להרחיב בתשובה. ו... הפורום לא מביע דעה ולא נותן עצות.

21/06/2018 | 10:42 | מאת: יהודית

שלום, אשמח לדעת לגבי שתיית מים מפולטרי בריטה, כאשר רכיבי הפחם עוברים למי השתייה. האם זה בעייתי להריון? בנוסף, קראתי בפורום אחר שסינון מים עם פילטרי בריטה לתינוקות זה לא טוב... גם אחרי הרתחה. האם יש משהו יותר מבוסס על הנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

מיתוסים אורבניים והטעיה של אנשים. פילטרים לא פולטים את הפחם. וגם אם עוברת כמות קטנה, אפסית, אז מה? לא מסוכן לא לך ולא לשום תינוק. יש תוספי תזונה שהם כדורי פחם שניתן לקחת אותם למצבים של בעיות במערכת העיכול. ולגבי הרתחה. חבל שאנשים לא מבינים מה הפילטר עושה לפני שנותנים הנחיות להורים. הפילטר בעיקר מסנן מהמים מלחים. בנוסף לסידן, גם מלחים נוספים שחשובים לנו ולתינוקות. לכן אין שום קשר להרתחה. הרתחה מתיחסת לחיטוי המים, במקרה שיש בהם זיהום ביולוגי בלבד. ולכן, הרתחה ברור שלא תחזיר למים את המלחים בלי קשר אם תרתיחי או לא. ונא להקפיד לא לעשות פרסומות למוצרים. אפשר לכתוב פילטר מים ולא צריך לציין שם החברה.

20/06/2018 | 10:52 | מאת: ליטל

בזמנו כשהיתי צעירה אני והחברה היינו מסניפים דבק מגע לריאות( כמו עישון ) זה היה גרם לסוג של סטלה , (כמו סם ). היום שחלפו 14 שנה נושא זה מטריד אותי רציתי לדעת האם קיים סיכון לטווח הרחוק כמו סיכוי למחלת הסרטן וכו...

תלוי בדיוק איזה סוג של דבקים. רצוי להתיעץ עם רופא המשפחה.

הפורום הוא פורום בהתנדבות מלאה, ואנחנו משקיעים זמן ותשומת לב לספק תשובות בתחום המוגדר לפורום. בהתאם נשמח שהמשתתפים יקפידו עליהם. הפורום אנונימי ולכן יש הקפדה יתרה על התנהגות נאותה של המשתתפים בו. הפורום איננו נדרש ואינו חייב לענות לשאלות או לפניות. במסגרת פורום זה והגדרות אתר דוקטורס: לא ניתנות המלצות על ספקים, על יצרנים או למוצרים. שאלות שיש בהם פרסום והתיחסות למוצרים מוגדרים הם משום פרסום וימחקו. לא ניתנות המלצות לדרך התנהגות או יעוץ בשום מקרה לא ינתן יעוץ טלפוני שאלות שלא בנושאי הפורום מופנות לפורומים מתאימים (אם יש כאלה) נמחקות: שאלות שאין להן אחיזה במציאות שאלות פוגעניות, תשובות פוגעניות או קנטרניות אלימות מילולית, בריונות ותוקפנות נמחקות, מילים ומשפטים פוגעניים נמחקים דיונים תוקפנים, מעליבים, גזעניים נמחקים לא יתנהלו דיונים: בשאלות שחוזרות על עצמן והתשובה כבר ניתנה בנושאים ובעובדות שלמתווכחים חוסר ידע מדעי בסיסי. ינתנו תשובות, אך לא יתנהל ויכוח • בשאלות המתיחסות למיתוסים וסיפורי סבתא • בשאלות של מה אם... • בשאלות כלליות ללא בסיס בעובדות או באירוע אמיתי

19/06/2018 | 08:45 | מאת: ערן

שלום, בחדר בו אני עובד הותקנה רכזת גילוי אש ואני יושב במרחק של בערך מטר ממנה. האם יש תקן למרחק בו צריך להיות מרכזת גילוי אש? תודה

אפשר לשבת גם בצמוד אליה.

20/06/2018 | 15:47 | מאת: ערן

תודה רבה!

בבקשה

19/06/2018 | 01:12 | מאת: יעל

היי..חשוב לי לדעת מה דעתך בוויכוח שיש לאחרונה במחקרים האם כדאי וצריך לשטוף עוף נא לפני בישול או שזה אקט מיותר ..תודה מראש

לא קשור לפעילות הקבוצה

18/06/2018 | 11:44 | מאת: נעמה

שלום, הוצאתי בטריות רגילות מסוג AA ממשחק שרציתי לאחסן . אחת מהבטריות נזלה (יצא ממנה נוזל שומני כזה) על הידיים שלי...עד כמה זה מסוכן? ומה עולה בגורל המשחק?לזרוק או רק לנקות מהמקום של הבטריות את הנוזל? תודה

לשטוף היטב את הידיים במים ובסבון. ולשטוף את המשחק אם אפשר, אם לאו לנגב מספר פעמים עם מטלית לחה עד שיראה נקי. לא בדיוק בעיה אקוטית.

17/06/2018 | 12:48 | מאת: גילה

היי שלום לך ..פורום ממש מדהים..רציתי ברשותך לשאול על חומר שנקרא ברביסייד לקוסמטקאיות האם החומר מרכיב גם אלכוהול בתוכו?

לקריאה נוספת והעמקה

תודה החומר מכיל רכיב אלכוהול. כהלים הם משפחה של חומרים. יש אלכוהול - אתנול, זה שיש בבירה, יין, וודקה ושאר משקאות. יש אלכוהול שנקרא איזו-פרופאנול, שאסור כמובן לשתות אותו, כי רעיל יותר מאתנול. לפעמים קוראים לו אלכוהול רפואי. זה סוג האלכוהול שנמצא בחומר החיטוי ברביסייד שנמצא בשימוש קוסמטיקאיות ובמספרות.

17/06/2018 | 19:38 | מאת: גילה

תודה על התשובה המפורטת.רשום על החומר ברביסייד מאחורה יש בו chloride 5 אחוז..ומרכיב שנקרה alkyl עד כמה שאני יודעת זה מרכיב של כלור אין בזה התנגשות מבחינת ריקאציה בין שני החומרים?

לא, הם לא מגיבים ביניהם. שמות של חומרים הם דבר מורכב. השם של החומר מורכב ממרכיביו ובחומר יש גם רכיב בנזילי וגם כלור. זה לא כלור חופשי. הם קשורים בקשרים חזקים זה לזה ויוצרים חומר אחד שהוא חומר חיטוי במקרה של התכשיר שלכם.

תודה רבה על ההסבר המעמיק..

בבקשה

יש לי שכן שמאמין ששרפת קטורת עם עופרת עוזרת לו, ולכן הוא שורף קטורת כזו בערך פעמיים בשבוע ומיד הבית שלי נעשה אפוף עשן מחניק עם עופרת. האם זה מסוכן?

מסוכן מאוד! עופרת הוא חומר מסוכן שאין בו שום תועלת בריאותית, רק נזקים. הפגיעה הבריאותית יכולה להיות חמורה. כמובן, בלי לדעת כמה עופרת, והאם מגיע אליך לבית עופרת מהבית של השכן, או רק ריח לא נעים, אלו דברים שיש למדוד באופן ממשי.

תודה רבה

בריאות

16/06/2018 | 23:26 | מאת: Noy

שלום לך דר .אם עושים כביסה משותפת בבני הבית בחום של 40 מעלות רק לתחתונים וללבנים האם חיידק הליקובקטר יכול לעבור במכונת כביסה אם יש למישהו בבני הבית אותו?

לקריאה נוספת והעמקה

בהתאם למידע הידוע היום, החיידק עובר ישירות בין אנשים, במגע ישיר בין בני הבית.

17/06/2018 | 10:13 | מאת: Noy

מצטערת לא כל כך הבנתי את התשובה..זה אומר שבכביסה קרה ניתן להדבק או החיידק לא שורד בכאלה תנאים?

ההדבקה לא נעשת דרך בגדים, כך שהכביסה לא מהווה גורם משפיע בהדבקה. החיידק לא שורד כביסה. טמפרטורה של 40 מעלות לא מחסלת את החיידק. חומרי הניקוי הם שמטפלים בו - היגיינה (כמו בהמשך התשובה החשיבות של רחיצה של הידיים). מה שמדביק הוא המגע הישיר - מגע ישיר עם האדם. לדוגמא מעבר דרך הרוק ישירות מהאדם החולה לאדם בריא, מגע ישיר עם ידיים של אדם חולה שלא רחצו אותן היטב לאחר השרותים.

12/06/2018 | 22:17 | מאת: אלון

נודלנו שצנרת המים המובילה מי שתיה בישוב שלנו עשויה אסבסט בחלקה, ובחלקה האחר PVC מאוד ישן, בן כ 30 שנים. האם זה נכון שאסבסט במי שתיה לא מזיק? והם זה תקני לבנות צנרת מים למי שתיה מPVC?

האם צנרת מים או צנרת ביוב? לפי מה החלטתם שצנרת המים עשויה PVC? לא מקובל בכלל. אבסבט - הסיכון הוא בנשימה. אחת הדרכים לצמצם הסיכון בחשיפה נשימתית לאסבסט הנה להרטיב אותו. מסיבות אלה במים אינו מהווה בעיה.

13/06/2018 | 07:39 | מאת: אלון

האם בעבר היה נהוג להשתמשב PVC לצורך בניינת צנרת מים? זה מה שנאמר לנו בישוב, שהצנרת נבנתנ מ PVC

13/06/2018 | 07:51 | מאת: אלון

אם אכן הצנרת הישנה עשויה מ PVC כפי שנאמר לנו, אנו שותים מים בעיקר מסוננים, דרך מסנני מים ביתיים. האם זה עוזר או שהחומרים שנפלטים מה PVC עוברים דרכם?

13/06/2018 | 14:16 | מאת: אלון

לאחר בירור עם רשת המים במושב ראינו שאכן צנרת המים עשוי PVC, מסתבר שכחמישה אחוזים מהצנרת בארץ עשויה מחומר זה. (ומרבית הצנרת בארה"ב) האם ישנן בדיקות שניתן לבצע לבדיקת חומרים מסוכנים במים שנפלטים מהPVC? האם מסננים ביתיים שמוציאים מתכות כבדות ונגזרות אורגניות של חומרים שונים מוציאות את החומרים שנפלטים מהPVC?

הפורום נותן תשובות לשאלות בתחום המוגדר. כל מידע אחר תשלים במקורות אמינים ומתאימים. מידע לגבי המצב בארה"ב ממש איננו נוגע לארץ. בהנחה שאמנם מדובר בצנרת PVC, הפילטרים הביתיים לא יסננו באופן מלא את החומרים הנפלטים.

14/06/2018 | 16:51 | מאת: אלון

תודה רבה על המענה. האם במסגרת הפורום תוכלי להגיד אלו חומרים עלולים להפלט מPVC ? אנחנו מעוניינים לנסות לדגום את המים, ראינו שניתן לדגום ויניל כלוריד. האם יש תרכובות נוספות שנפלטות? האם פילטר עם פחם פעיל לא מסנן ויניל כולריד? לא כתוב במפרט הטכני

אלה כבר שאלות יעוץ. הערה לגבי פילטר פחם - הרגילים... לא יעשו העבודה. נדרשת מערכת משולבת מיוחדת לצורך כזה.

10/06/2018 | 19:43 | מאת: רעות

האם יש בעיה לתת לתינוק מוצץ שנשכח ברכב בימים חמים אלה ? כמובן ששטפתי המוצץ ..

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לשטוף.... נחמד, אבל לא בגלל שנשאר באוטו

09/06/2018 | 16:35 | מאת: רויטל

שלום רב לאחרונה נתקלתי באינטרנט בסרטונים קצת מפחידים על סכנות הסתימות של האמלגם. ומצד שני ד"ר גרגר טוען שאכילת קופסת טונה אחת בשבוע שקולה לפליטות כספית מ 29 סתימות אמלגם בפה בסרטון : Amalgam Fillings vs. Canned Tuna בכתובת: https://www.youtube.com/watch?v=Yifl_wabG-A בעבר בצעירותי היו לי 6 סתימות כסופות כיום נשארו 2 קטנות לאחר עקירות שונות האם כדאי להסיר את הסתימות הללו אצל רופא שיניים (מומחה להסרה של סתימות אמלגם לפי פרוטוקול מחמיר המגן על הפציינט והרופא)?? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מתיחס למיתוסים מתוך אתרים מגמתיים. החלטה שלך לדרך פעולה.

שלום רב לדר קויפמן בחיפה בצומת חורב יש מבנה של מרכזיה ישנה של בזק (כנראה מהעדן האנלוגי ). בקומה העליונה יש מכון כושר שאני מתאמן בו. האם במרכזיות הישנות הללו של בזק יש שאריות של מתכות כבדות ?? לכאורה הבניין עבר הסבה ושיפוץ חלקי כדי להכיל מכון כושר מרכז לקבלה וגם מכון התעמלות לבנות בקומות השונות תודה רבה

מהיכן בדיוק מתכות כבדות? אם יש אישור אכלוס למבנה הדברים נבדקו. אם אתה מודאג תפנה לעיריה ותבקש את האישורים לפעילויות במבנה.

07/06/2018 | 19:15 | מאת: אריאל

ברשותי רכב חדש מזה 4 חודשים. למרות שאני פותח חלונות ומאורר את תא הנוסעים עדיין יש ריח של רכב חדש. האם זה הגיוני שיש בעייה בפלסטיק ובשל כך יש נדיפות רבה? יכול להיות שאלו פתלטים או חומרים מסוכנים אחרים כמו מעכבי בעירה? בתודה

מספר פעמים התיחסתי לנושא ריחות וריח ממכוניות. הרבה מיתוסים בנושא. ריח אינו מדד לכמות חומר או למסוכנות שבחומר. בטח שריח לא מוביל לפירוק של הפלסטיק ולא מלמד על בעיה (שאינה קשורה כלל לפורום זה). ולמה שיהיו פתלאטים? להיפך. מעכבי בעירה? חומרים מאוד לא נדיפים.

קניתי תיק ובתוכו שקית סיליקה שכזאת. השקית כנראה נפתחה בתיק ויש בו חלקיקים. האם זה תקין לכבס את התיק במכונת הכביסה שלנו? בנפרד כמובן או להחזירו?

להרגיע. אין סיכון בחומר. הוא בשקיות כדי שלא יתפזר ויהיה נוח להשתמש בו שוב ושוב. תפקידו לספוג לחות למניעה של הווצרות עובש באחסון במחסני היצרנים. פשוט לנער את החומר וזהו. לא נדרש לא כביסה ולא להחזיר.

02/06/2018 | 18:27 | מאת: לינוי

שלום , בתי נפלה על היד ובמוקד לרפואה עשו לה 3 צילומי רנטגן של היד בכמה מנחים ,מהו הסיכון בצילום כזה ? האם עלי לחשוש מהקרינה ? האם צילומים כאלה באמת גורמים למחלת סרטן ? האם הפאניקה שלי מוצדקת ? לא ממש מצליחה להרגע..תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

כל חשיפה לקרינה מייננת (כמו צילום רנטגן) עלול לעלות הסיכוי לחלות בסרטן. אבל, זה חלק מהחיים. גם לשהות בשמש בחוף הים, בגינה, טיול בטבע, מעלה הסיכוי וכך גם טיסה לארה"ב. הגוף שלנו יכול להחשף לכמות מוגדרת של קרינה מייננת במהלך שנה. מעבר לכמות הזאת אסור להחשף. דבר נוסף, אפשר לבצע הרבה יותר צילומי גפיים ביחס לאיברים אחרים בגוף כי הסיכון בחשיפה שלהם נמוך יותר. הרופאים מבצעים את הצילום כי נדרש. רופאים לא עושים צילומים מעבר לכמות ההרכחית. את לא רוצה שהאיחוי של השבר יהיה לא מדויק שיוביל לעיוות ביד ולכאבים עתידיים.

04/06/2018 | 11:16 | מאת: ליאת

תודה רבה לך. . טיסה לארצות הברית הלוך ושוב כמו כמה צילומי רנטגן ? אשמח לדעת כי אנחנו טסים בקרוב והאם זה כמו טיסה לתאילנד ??

טיסה בגובה רב בקרבה לקטבים, תנאי הטיסה, תנאים אטמוספריים ומשתשניפ נוספים, שווה בערך ל 1-2 צילומי רנטגן של אזור החזה. אין הבדל אם ארה"ב או תאילנד, בכל הטיסות הארוכות. ואין הבדל בין ילדים לבוגרים, כולם נחשפים לקרינה מייננת.

שלום ושבת שלום . אני ובעלי מעשנים כבדים . כל אחד מעשן 2 קופסאות ביום . יש לנו ילדה בת 6 , לא מעשנים בתוך הבית ולא לידה , האם אנחנו מסכנים אותה גם שלא מעשנים לידה ? עצם העובדה שנמצאים איתה באותו חלל בית ? וישנה איתנו גם בחדר ? מה הסיכון שלה לחלות ? ואיזה מחלות ?

לקריאה נוספת והעמקה

כל אותן מחלות נשימה שיכולות להיגרם לכם יכולות להיגרם לילדה, כולל סרטן ריאות. ו... התמכרות וצורך להתחיל לעשן בגיל צעיר וגם פגיעה בהתפתחות.

01/06/2018 | 14:10 | מאת: רוני

עשיתי לפני כמה ימים החלקה ברזילאית ! אחרי שעשיתי רק הבנתי כמה חמור הנזק. חפפתי מאז 4 פעמים את הראש ואני לא ישנה בחדר עם הילדים שלא יריחו את החומרים הרעילים ! כולם אומרים לי שאני מגזימה ..האם החשש שלי מוצדק ?באיזה רמה אני מסכנת את ילדיי ?

אם עשית החלקה ברזילאית הספר/ית הם עבריינים! משרד הבריאות אסר השימוש בחומרים המשמשים להחלקה זו. לא יעזרו חפיפות. החומר בתוך השער ולאט לאט משתחרר ולכן השער נשאר חלק. הבעיה עם החומר שלמרות הכמות הקטנה שמשתחררת הוא מאוד מסוכן גם בכמויות הקטנטנות האלה. את לגמרי לא מגזימה. את חושפת את עצמך כל הזמן לחומר וכך כל מי שקרוב אליך, ילדים ובני זוג.

31/05/2018 | 21:59 | מאת: ליאת

שלום רב! קראתי באינטרנט שאם לא מאווררים את הרכב 2 דקות לפני שנכנסים אליו הוא פולט רעלים וזה מסוכן , , לא חשבתי שזה אמור להיות בעייתי ולא היתי מאוורת ועוד היתי מפעילה מזגן ישר ואני מניחה שעוד מלא אנשים לא יודעים ! האם יש לכתבה זו ביסוס ? האם זה באמת מסוכן ? ובאיזו רמה ?

מיתוס אורבני. סרטון מתיחה שהופץ לפני מספר שנים ומדי זמן מה עולה שוב לתפוצה.