פורום בטיחות גהות ואיכות

3091 הודעות
2166 תשובות מומחה

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות

09/06/2018 | 16:35 | מאת: רויטל

שלום רב לאחרונה נתקלתי באינטרנט בסרטונים קצת מפחידים על סכנות הסתימות של האמלגם. ומצד שני ד"ר גרגר טוען שאכילת קופסת טונה אחת בשבוע שקולה לפליטות כספית מ 29 סתימות אמלגם בפה בסרטון : Amalgam Fillings vs. Canned Tuna בכתובת: https://www.youtube.com/watch?v=Yifl_wabG-A בעבר בצעירותי היו לי 6 סתימות כסופות כיום נשארו 2 קטנות לאחר עקירות שונות האם כדאי להסיר את הסתימות הללו אצל רופא שיניים (מומחה להסרה של סתימות אמלגם לפי פרוטוקול מחמיר המגן על הפציינט והרופא)?? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מתיחס למיתוסים מתוך אתרים מגמתיים. החלטה שלך לדרך פעולה.

שלום רב לדר קויפמן בחיפה בצומת חורב יש מבנה של מרכזיה ישנה של בזק (כנראה מהעדן האנלוגי ). בקומה העליונה יש מכון כושר שאני מתאמן בו. האם במרכזיות הישנות הללו של בזק יש שאריות של מתכות כבדות ?? לכאורה הבניין עבר הסבה ושיפוץ חלקי כדי להכיל מכון כושר מרכז לקבלה וגם מכון התעמלות לבנות בקומות השונות תודה רבה

מהיכן בדיוק מתכות כבדות? אם יש אישור אכלוס למבנה הדברים נבדקו. אם אתה מודאג תפנה לעיריה ותבקש את האישורים לפעילויות במבנה.

07/06/2018 | 19:15 | מאת: אריאל

ברשותי רכב חדש מזה 4 חודשים. למרות שאני פותח חלונות ומאורר את תא הנוסעים עדיין יש ריח של רכב חדש. האם זה הגיוני שיש בעייה בפלסטיק ובשל כך יש נדיפות רבה? יכול להיות שאלו פתלטים או חומרים מסוכנים אחרים כמו מעכבי בעירה? בתודה

מספר פעמים התיחסתי לנושא ריחות וריח ממכוניות. הרבה מיתוסים בנושא. ריח אינו מדד לכמות חומר או למסוכנות שבחומר. בטח שריח לא מוביל לפירוק של הפלסטיק ולא מלמד על בעיה (שאינה קשורה כלל לפורום זה). ולמה שיהיו פתלאטים? להיפך. מעכבי בעירה? חומרים מאוד לא נדיפים.

קניתי תיק ובתוכו שקית סיליקה שכזאת. השקית כנראה נפתחה בתיק ויש בו חלקיקים. האם זה תקין לכבס את התיק במכונת הכביסה שלנו? בנפרד כמובן או להחזירו?

להרגיע. אין סיכון בחומר. הוא בשקיות כדי שלא יתפזר ויהיה נוח להשתמש בו שוב ושוב. תפקידו לספוג לחות למניעה של הווצרות עובש באחסון במחסני היצרנים. פשוט לנער את החומר וזהו. לא נדרש לא כביסה ולא להחזיר.

02/06/2018 | 18:27 | מאת: לינוי

שלום , בתי נפלה על היד ובמוקד לרפואה עשו לה 3 צילומי רנטגן של היד בכמה מנחים ,מהו הסיכון בצילום כזה ? האם עלי לחשוש מהקרינה ? האם צילומים כאלה באמת גורמים למחלת סרטן ? האם הפאניקה שלי מוצדקת ? לא ממש מצליחה להרגע..תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

כל חשיפה לקרינה מייננת (כמו צילום רנטגן) עלול לעלות הסיכוי לחלות בסרטן. אבל, זה חלק מהחיים. גם לשהות בשמש בחוף הים, בגינה, טיול בטבע, מעלה הסיכוי וכך גם טיסה לארה"ב. הגוף שלנו יכול להחשף לכמות מוגדרת של קרינה מייננת במהלך שנה. מעבר לכמות הזאת אסור להחשף. דבר נוסף, אפשר לבצע הרבה יותר צילומי גפיים ביחס לאיברים אחרים בגוף כי הסיכון בחשיפה שלהם נמוך יותר. הרופאים מבצעים את הצילום כי נדרש. רופאים לא עושים צילומים מעבר לכמות ההרכחית. את לא רוצה שהאיחוי של השבר יהיה לא מדויק שיוביל לעיוות ביד ולכאבים עתידיים.

04/06/2018 | 11:16 | מאת: ליאת

תודה רבה לך. . טיסה לארצות הברית הלוך ושוב כמו כמה צילומי רנטגן ? אשמח לדעת כי אנחנו טסים בקרוב והאם זה כמו טיסה לתאילנד ??

טיסה בגובה רב בקרבה לקטבים, תנאי הטיסה, תנאים אטמוספריים ומשתשניפ נוספים, שווה בערך ל 1-2 צילומי רנטגן של אזור החזה. אין הבדל אם ארה"ב או תאילנד, בכל הטיסות הארוכות. ואין הבדל בין ילדים לבוגרים, כולם נחשפים לקרינה מייננת.

שלום ושבת שלום . אני ובעלי מעשנים כבדים . כל אחד מעשן 2 קופסאות ביום . יש לנו ילדה בת 6 , לא מעשנים בתוך הבית ולא לידה , האם אנחנו מסכנים אותה גם שלא מעשנים לידה ? עצם העובדה שנמצאים איתה באותו חלל בית ? וישנה איתנו גם בחדר ? מה הסיכון שלה לחלות ? ואיזה מחלות ?

לקריאה נוספת והעמקה

כל אותן מחלות נשימה שיכולות להיגרם לכם יכולות להיגרם לילדה, כולל סרטן ריאות. ו... התמכרות וצורך להתחיל לעשן בגיל צעיר וגם פגיעה בהתפתחות.

01/06/2018 | 14:10 | מאת: רוני

עשיתי לפני כמה ימים החלקה ברזילאית ! אחרי שעשיתי רק הבנתי כמה חמור הנזק. חפפתי מאז 4 פעמים את הראש ואני לא ישנה בחדר עם הילדים שלא יריחו את החומרים הרעילים ! כולם אומרים לי שאני מגזימה ..האם החשש שלי מוצדק ?באיזה רמה אני מסכנת את ילדיי ?

אם עשית החלקה ברזילאית הספר/ית הם עבריינים! משרד הבריאות אסר השימוש בחומרים המשמשים להחלקה זו. לא יעזרו חפיפות. החומר בתוך השער ולאט לאט משתחרר ולכן השער נשאר חלק. הבעיה עם החומר שלמרות הכמות הקטנה שמשתחררת הוא מאוד מסוכן גם בכמויות הקטנטנות האלה. את לגמרי לא מגזימה. את חושפת את עצמך כל הזמן לחומר וכך כל מי שקרוב אליך, ילדים ובני זוג.

31/05/2018 | 21:59 | מאת: ליאת

שלום רב! קראתי באינטרנט שאם לא מאווררים את הרכב 2 דקות לפני שנכנסים אליו הוא פולט רעלים וזה מסוכן , , לא חשבתי שזה אמור להיות בעייתי ולא היתי מאוורת ועוד היתי מפעילה מזגן ישר ואני מניחה שעוד מלא אנשים לא יודעים ! האם יש לכתבה זו ביסוס ? האם זה באמת מסוכן ? ובאיזו רמה ?

מיתוס אורבני. סרטון מתיחה שהופץ לפני מספר שנים ומדי זמן מה עולה שוב לתפוצה.

31/05/2018 | 17:23 | מאת: איתי

שלום רב. מה הסכנות שבעבדות מסגרות? האם העשן מסרטן? (העשן שיוצא מהריתוך)

במסגרות יש מספר סכנות. לדוגמא יש סיכוני חשמל, אש, פגיעות שלד-שריר. אם אתם לא עוסקים בריתוך אלא במסגרות, הסיכון מחומרים מצומצם, אך תמיד יש להקפיד על הדרכות, הוראות עבודה, ציוד מגן אישי, וסביבת עבודה בטוחה כדי להוריד סיכון לפגיעה. מסגרות אינה ריתוך בעיקר. סיכוני ריתוך כן עולולים להוביל לסרטן מקרינה אולטרה סגולה וחלק מהחומרים (לא כולם). אם עובדים באופן לא אחראי.

30/05/2018 | 21:36 | מאת: לינוי

אנחנו גרים ליד תחנת דלק .לא מריחים אדי דלק( ישבתי יום שלם בחוץ כדי לבדוק ואין ריח ).הבנתי שחלק מהמרכיבי דלק זהו חומר שנקרר בנזן שמסרטן וודאי..אשמח לדעת איזה ריח יש לו ? חריף ? כמו של דלק ? ?

זו אינה שאלה בתחום הפעילות של פורום זה.

29/05/2018 | 21:29 | מאת: רוני

התקינו מעל מיטת הבת שלי מכשיר לבדיקת גז ראדון . האם יש סיכון ממכשיר כזה ? פולט קרינה /מסוכן לנו ?

מישהו נכנס לבית והתקין?! לא הזמנתם אותם?! לא דברתם איתם?! לא בררת אם מסוכן?! מעל מיטת הילדה?! הגלאי איננו מהווה בעיה, הוא קולט אליו את הראדון ותוצרי הפרוק, לא פולט אותם.

אז לפי התשובה שלך לא הבנתי ! מסוכן או לא????? תודב .

לא מסוכן

ב7 חודשים האחרונים הרחתי ריח לא טוב בארון המטבח שמתחת לשיש שבו עובר צינור הגז מהחיבור שלו ועד הכיריים. זה היה אחרי שהחליפו צינור ולכן לא חשדתי שמדובר בדליפת גז. היום החלטתי אחרי 7 חודשים! להזמין את איש הגז שקבע כי יש דליפה והחליף את הצינור. השאלה שלי היה האם נגרם לתושבי הבית נזק מהדליפה הנל ומכך שנשמנו את הגז כל החודשים האלו? הריח היה בעיקר בתוך הארון ולפעמים גם הרחתי אותו בסביבות הארון במטבח (הארון נמצא די במרכזו של המטבח. אני מאוד מודאגת, יש לי גם תינוקת בבית. אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

ואת לא דואגת שכל הבית ואולי יותר יכלו להתפוצץ ולהשרף? זה לא הדאיג אותך 7 חודשים? יש לך תינוקת בבית ולא דאגת 7 חודשים? עכשיו את דואגת? ואם זה היה חומר גורם מחלות, מה היית עושה עכשיו? למזלך במקרה גז בישול לא מוגדר גורם מחלות. כאשר יש ריח של גז, מיד, אבל מיד, מזמינים את חברת הגז לבדוק ולטפל בזה. גז בישול הוא חומר חונק זה אומר שבזמן הדליפה יש חשש שלא יהיה אוויר לנשום ואז סכנה של חנק, אבל עדין סיכון זה משני לסיכון שכל הבית היה יכול להדלק ולהתפוצץ וכולכם הייתם יכולים להפגע.

29/05/2018 | 17:44 | מאת: מורן

שלום לך דר אני שאלתי אןתך בעבר על ריסוס וענית לי שכדאי שאתייעץ עם המדביר אבל בכל זאת אני מאד אודה לך עם גם תרגיעי אותי ותייעצי לי עשיתי אתמול הדברה של שוהם בחומר פירתרואידים שהשאיר לי סימנים לבנים על השיש ועל הרצפה ..אני מאד לחוצה האם זה בטוח לעשות הדברה זאת על שיש במטבח וליד ארונות ?האם לפי דעתך חוץ משטיפה אם מים צריך עוד משהו לעשות אולי סבון?והאם כדאי לשטוף את הכלים בבית מחשש אולי שנזל חומר קצת לתוך הארון אני מודה לך על הסבלנות פשוט יש לי תינוקת בבית ואני נורא חוששת למרות שיחתי עם המדביר..

שוב, אין מה לענות לך. אנחנו לא נותנים הנחיות ולא יעוץ איך לפעול. המדביר צריך לתת לך את כל ההנחיות.

29/05/2018 | 15:08 | מאת: חנהלה

שלום דר' ורד, עשיתי החלקה לפני שנתיים, החלקה יפנית ( נראה לי שלא לצערי) כמה חודשים הרחתי ריח של גופרית, סבלתי מאוד מהריח ואף היה לי כאבי ראש ונשירה האם אני יכולה להניק? האם החומר שעדיין בשיער יכול להשפיע חלילה על תינוק בהנקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלקות האלה מאוד מזיקות לשיער להרבה מאוד אנשים שעושים אותם, והדבר מוכר וכן התופעות שאת מתארת. ההחלקה היתה לפני שנתיים החומרים כבר יצאו מהשער.

28/05/2018 | 23:37 | מאת: אלכס

היי.. לפני יומיים עשינו על האש ומי שעשה את המנגל שפך על הגחלים טרפנטין בשביל לזרז את הבעירה. כבר יומיים ממש כואב לי בדרכי הנשימה למרות שלא הייתי חשופה יותר מידי לעשן.. האם מותר בכלל להבעיר גחלים עם טרפנטין לצורך מאכל?

לקריאה נוספת והעמקה

אנשים מחליטים החלטות ועושים לפעמים דברים מסוכנים. איסור, אין איסור, החבר שלכם הוא אדם פרטי וזכותו להחליט אין לנהוג, אלא שטרפנטין הנו חומר מסוכן ואין להשתמש בו למזון בשום כמות ובשום שלב, לנשום אותו, בעיתי במגע בעור, בעיניים ולמערכת הנשימה. וגם חומרי השריפה - העשן כמו בכל שריפה מסוכן ובעיתי למערכת הנשימה. חשוב לגשת מידית לבדיקה רפואית.

אשמח לתשובה

ריח לא מהווה מדד למידת המסוכנות של חומר. אדי דלק מסוכנים בריאותית וכך גם עשן של סיגריות. דלק וסיגריות מובילים למחלות שונות ויש עוד עשרות גורמים משפיעים. שניהם לא טובים לנו.

27/05/2018 | 11:13 | מאת: ליאת

שלום , בעלי עובד במספירה , הוא עושה החלקות , כשהוא מגיע לבית הוא לא מחליף ישר בגדים ומחסיק את התינוקות , יש שהאדים מההחלקה נדבקים לו לבגדים וזה מסוכן לנו ? ואיפה את מציעה לשים את הסל כביסה ? מחוץ לבית ?

בהנחה שההחלקות מתבצעות רק עם חומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות, לא אמורה להיות בעיה. ושוב, הפורום עונה לשאלות, לא נותן יעוץ ולא המלצות.

28/05/2018 | 13:27 | מאת: המשך

פורמלין מאושר ע"י משרד הבריאות ?

תכשירים עם פורמלין (ברזילאי) אסור, יפן יש בו ריכוז מאד נמוך של החומר ואותו משרד הבריאות מאשר

26/05/2018 | 16:51 | מאת: מרינה

שלום רב! אשמח לעזרתך. במקום עבודתי הוחלט לבצע ריסוס עם חומר שוהם של חברת רימי שמכיל בפנטרין. אני בשבוע הקרוב אמורה להתחיל מחזור של טיפול פוריות. קראתי תווית של חומר, ובנוסף לחששות שלי שקשורות להשפעה טראטוגנית האפשרית רשום שחומר הוא יכול להיות מסרטן. ריסוס בוצע ביום חמישי בצהריים, אני חוזרת לעבודה ביום ראשון. אין אפשרות לאוורר מקום כמו שצריך( סניף בנק קטן, נמצא בתוך המתחם ), אומנם נפתח דלט לקהל, אבל רק לשעות מסויימות. מה דעתך על כל הסיפור? אני די מפחדת.. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תפני לרופא המטפל שלך

זה התברר לי שזה למעשה מתג להדלקה וכיבוי אור. האם הוא מסוכן ופולט קרינה? הראי המתג מכובה כל היום מדליקים אותו רק בסביבות ארבע חמש בערב. כשאני כבר הולך

למה שיהיה שונה מכל מתג חשמלי אחר? בכל תקרה/רצפה עוברים כבלי חשמל. מסוכן כמו כל חשמל, קצר ושריפה.

24/05/2018 | 23:26 | מאת: מורן

שלום וברכה יש לי בבית המון גוקים ונמלים..והזמנתי ריסוס לשבוע הבא המדביר אמר לי שאחרי שעתיים אין בעיה לחזור הביתה ולהתנהג רגיל יש לי תינוקת בת שנתיים האם אפשר לסמוך על ההנחיות האלה?

ולמה שתקבלי את מה שנאמר כאן? למה את סומכת על תשובה כאן ולא על המדביר, שהוא איש מקצוע שיודע בדיוק עם אלו חומרים ישתמש, ושכמובן הוא מדביר מאושר. את יכולה לא לרסס ולחיות עם מקקים. את יכולה לחפש מדביר שאת סומכת עליו.

24/05/2018 | 23:23 | מאת: הדס

שלום, אני עובדת מעבדה ומדי פעם במסגרת עבודתי אני צריכה להפעיל את הסוניקטור (40 קילוהרץ). אני מתכננת להיכנס להריון ותהיתי אם רק פעולת הדלקת המכשיר וחשיפה לרעש במספר השניות שלוקחות לי לצאת מהחדר עלול לפגוע בהתפתחות העובר? ניסיתי לחפש תשובה חד משמעית באינטרנט אך ללא הועיל. אשמח לשמוע את תגובתך, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חבל שפשוט מקום העבודה לא עושה לכם הדרכות בטיחות בעבודה עם סוניקטור, כנדרש בחוק. כל עובד עם הציוד חייב לקבל הדרכה לפני התחלת העבודה ורענון שנתי. ו...כאשר תהיי בהריון, יש להניח שגם תעשי בדיקות אולטרה-סאונד. זו אותה טכנולוגיה. לא לשהות בחדר כאשר המכשיר פועל, חל על כל העובדים. תמיד קיימת בעיה של השפעה על השמיעה. להכנס לצאת לא אמור להוות בעיה. שוב חשוב שתהיה הדרכה והנחיות לגבי תחילת הריון והמשכו במקום העבודה. .

24/05/2018 | 14:20 | מאת: איתי

שלום רב. אני עובד כבר שלושה ימים עם כבל חשמל מעל הראש כי עושים בעבודה שלי שיפוצים האם זה מסוכן?

אין אפשרות לראות תמונות. ולכן, לא ניתן לתת תשובה.

22/05/2018 | 22:04 | מאת: יניב

שלום. הנני עובד באופן זמני (חודשיים שלוש) בבנק ברמת גן (אזור הרצל/ביאליק) במרתף בקומה מינוס אחת. אין אוורור טבעי ויש מאוורור/מזגן. יש פתחים של מים ששומעים מים מלמטה. האם יש סכנה של גז ראדון ברמה גבוהה? בהתחשב באזור(שלא נחשב מועד חריג לרדון ובזמן השהיה (6 שעות יומיות לתקופה זמנית). מצורפת תמונה . אני כבר חודש שם. אם יש גז הסכנה הבריאותית היא אם עובדים המון זמן?הסכנה לחלות היא עבודה של חצי שנה או שנה ויותר בחשיפה לגז? וגם אם חולים אחרי שנים ולא מיידי. כלומר גם אם נחשפתי לא אחלה בקרוב בסרטן?? תודה.

אין לך נתונים ואתה מפתח תרחישים מוגזמים. תפנה לממונה הבטיחות של הבנק. אם נדרש ניטור ראדון יש לו את הנתונים. אם לא נדרש הכל תאורטי בלבד.

22/05/2018 | 00:05 | מאת: עדי

שלום, היום גיליתי שהמטפלת של התינוקת שלי (שנה וארבעה חודשים), משתמשת בתרסיס נגד חרקים ומרססת גם את הספה שעליה הבת שלי מרבה לשבת. מאוד כעסתי וגם נלחצתי... הילדה בסדר ולא נראים סימנים של הרעלה אבל אני חוששת מנזקים מצטברים . הילדה מניחה צעצועים שלה על הספה וגם שמה בפה את הצעצועים. המטפלת טוענת שלא מרססת הרבה את הספה ושעושה את זה בשעות הערב כשהולכים לישון. אני עד עכשיו לא מבינה את ההיגיון בשימוש בחומרי הדברה על מקום בו יושבים אנשים ובטח תינוקות מה הסכנות בכך? מהו זמן הפירוק של חומרי הדברה מסוג זה? והאם אני צריכה לעשות בדיקות כלשהן? תודה רבה מראש, עדי

לקריאה נוספת והעמקה

והתינוקת עדין אצל המטפלת הזאת? שימוש בתרסיסים צריך להיות בדיוק לפי ההנחיות שעל המכל. ולרסס ספה לא מוגדר בתהליך המותר בתרסיסי הדברה. למה לרסס ספה? זה שהיא מרססת בתדירות גבוהה אומר שהתרסיס לא מתאים לפתרון הבעיה. אם נדרשת הדברה מעבר לבסיסית שרק לה התרסיסים נותנים פתרון יש להזמין מדביר מאושר. תקראו מה כתוב על המכל. יש הנחיות לגבי ילדים. יש לפעול בהתאם. הסיכון המידי הנו הרעלה. אם התינוקת לא מראה סימני הרעלה, כפי שכתבת, זה כל מה שאפשר לעשות. בדיקה עושים רק במקרה של הרעלה לבדוק כמות הרעל בגוף כדי לקבוע את הטיפול הרפואי הנדרש. מעבר לזה אין מה לעשות. חומרי הדברה שחודרים לגוף מתפרקים מהר יחסית. כמויות קטנות תוך מספר שעות עד מספר ימים. חשוב לזכור, שאם התינוקת נחשפת שוב ושוב לחומר, יכול להיות מצב שהיא תכנס להרעלה.

21/05/2018 | 14:50 | מאת: דוד

שלום רב, לאחרונה סיימתי לבנות בגינה דק מעץ אורן מחוטא, כאשר ב-2 מפינות הדק קיימים עצי פרי, תפוז ואשכולית. הדק ממש עוטף את העצים. העצים הם בתוך מעיין מגרעת בפינות הדק. רק עכשיו אני חושב על זה שעץ מחוטא עלול להיות בעייתי בתרחיש הזה. בעת השקייה של העצים מים יגיעו גם לעץ הדק ומשם יחלחו אל אדמת העץ וכו'. האם זהו אכן חשש אמיתי? האם יהיה סביר להמשיך ואכול מפרי העצים מפעם לפעם או שכדאי לוותר? אני מסתפק בזה כי באותה מידה אין לי מושג איזה חומרים בעייתים שוכנים באדמה שבה העצים נטועים, אפילו שזו הגינה שלי (למשל חומרי בניין), אין לי מושג איזה חומרים קיימים בחומרי דישון שכבר שמתי, האם עץ לא מחוטא הוא נטול חומרים עם פוטנציאל בעייתי לחלוטין וכו'. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באילו חומרים בצעו את החיטוי לעץ. מה הבעיה בחומרי דישון? ו... פירות בחנות... גם הם מהאדמה.

18/05/2018 | 20:25 | מאת: רוית

שאלה נוספת ברשותך האם האזבסט שפונה מאיתנית בנהריה פונה לשפייה.ואם נמצא שם האם יכול להזיק? תודה רבה

כדאי לקרוא את כללי הפעילות של הפורום. לכל מידע בנושא, שאינו בתחום פעילות הפורום, אפשר לרשות המקומית או למשרד להגנת הסביבה.

18/05/2018 | 17:23 | מאת: רוית

שלום רב האם מאתר הטמנת פסולת יבשה כמו שפיה בצפון. אין פליטה לאויר לזכרון יעקב שצמודה אליו כשני קילומטר? בעיקר מטריד אותי האסבסט צימנטי. והאם יש ביקורת על האתרים אשמח לשמוע את דעתך

הפורום איננו מביע דעה אלא עונה על שאלות בתחום פעילותו בלבד.

18/05/2018 | 14:47 | מאת: רוני

שלום רב. מול דירתי יש ניקוי יבש. משהו בתחום אמר לי שהם משתמשים בחומר per. ושאין להם רשיון. 1. האם מותר להשתמש בחומר הזה ליד מגורים ופיצריה וגן שעשועים לילדים? 2. מה עלי לעשות כדי לבדוק אם באמת אין לו רישיון.ובמה הוא משתמש למי לפנות? 3. אם אגש אליו האם הוא מחוייב להראות לי היתר רעלים ורשיון עסק " לאזרח הפשוט" תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לפנות לאגף רישוי עסקים בעיריה/מועצה מקומית ולברר שם את הפרטים.

הפורום הוא פורום בהתנדבות מלאה, ואנחנו משקיעים זמן ותשומת לב לספק תשובות בתחום המוגדר לפורום. בהתאם נשמח שהמשתתפים יקפידו עליהם. הפורום אנונימי ולכן יש הקפדה יתרה על התנהגות נאותה של המשתתפים בו. נא לנסח שאלות ברורות שיהיה בכלל אפשרי לענות עליהן הפורום איננו נדרש ואינו חייב לענות לשאלות או לפניות. במסגרת פורום זה והגדרות אתר דוקטורס: לא ניתנות המלצות על ספקים, על יצרנים או למוצרים ולא נעשה פרסום וקידום מוצרים לא ניתנות המלצות לדרך התנהגות או יעוץ בשום מקרה לא ינתן יעוץ טלפוני שאלות שלא בנושאי הפורום מופנות לפורומים מתאימים (אם יש כאלה) נמחקות: שאלות המכילות פרסומת מוצרים וחברות. אין לעשות פרסומת בפורום. כל שאלה המכילה פרסום חברה או מוצר תמחק. שאלות שאין להן אחיזה במציאות שאלות פוגעניות, תשובות פוגעניות או קנטרניות אלימות מילולית, בריונות ותוקפנות נמחקות, מילים ומשפטים פוגעניים נמחקים דיונים תוקפנים, מעליבים, גזעניים נמחקים לא יתנהלו דיונים: בשאלות שחוזרות על עצמן והתשובה כבר ניתנה בנושאים ובעובדות שלמתווכחים חוסר ידע בסיסי לא יתנהל דיון ולא ינתנו תשובות • בשאלות המתיחסות למיתוסים וסיפורי סבתא • בשאלות של מה אם... • בשאלות כלליות ללא בסיס בעובדות או באירוע אמיתי

14/05/2018 | 04:08 | מאת: מאור

היי, יש לי שקע חשמלי שמחובר אליו מזגן ליד הראש במיטה, השקע הזה ממש צמוד ברמה של 20 ס״מ מעל הכרית. רציתי לדעת אם כשהמזגן פועל או אפילו כשכבוי, האם זה מסוכן מבחינה בריאותית לישון לידו? ורציתי לדעת אם במידה וקיימת סכנה ואחבר כבל מאריך האם הוא ימנע את הסיכונים?

נו, אז יש שקע. מה יכול לקרות? ו... כבל מאריך לא משנה את קיום השדה החשמלי, ורק מעלה סיכון לכשל חשמלי, התחממות הכבל וסכנת שריפה.

שאלה שהמון זמן מעניינת אותי , מסביב לביתי יש עצים, האם הם בולעים את הזיהום אויר ? חושב להקים עוד עצים..סמוך לביתי ..

לקריאה נוספת והעמקה

עצים יודעים לקלוט/לשחרר חמצן ופחמן דו-חמצני, לא יותר. זיהום אוויר הוא דבר מורכז הכולל חלקיקים ואוסף של גזים. כמו כל מחסום פיזי חלקיקים שיעברו בגובה העץ ישארו בחלקם עליו ועל העלים, השאר יעבור. כל מה שהוא גזים של חומרים מסוכנים יעבור בלי הפרעה.

13/05/2018 | 10:52 | מאת: לידה

שלום , מול הבית שלי בונים כביש חדש..יש פה כל היום טרקטור ששמתי לב שפולט עשן שחור ..האם זה מסוכן לנו ? האם סגירת חלונות במהלך היום תוכל לעזור במקרה הזה ? אנחנו כאן ים ילדים קטנים וזה פוגע לנו מאוד באיכות החיים .

לקריאה נוספת והעמקה

בודאי שזה זיהום אוויר מוגבר. גם פליטות של הטרקטור וגם חלקיקי אבק עדינים. במהלך העבודה עדיף לסגור החלונות, יוריד את החשיפה. בסיום יום העבודה בכביש לפתוח ולאוורר.

13/05/2018 | 19:21 | מאת: ליטת

עד עכשיו החלונות היו פתוחים תמיד ..איך זה שלא הודיעו לנו ממשרד להגנת הסביבה שעלינו לסגור את החלונות ?יש אנשים כמונו שלא ממש מודעים לכל הנושא של זיהום אויר וכדומה .

למה ההתלהמות הזאת? המשרד להגנת הסביבה עושה הניטורים שלו. אם המדידות לא מגיעות לרמה מסוכנת לא נדרש להודיע לאף אחד. מפריע לכם תסגרו חלונות. יש לכם גם שיקול דעת.

12/05/2018 | 19:19 | מאת: אם החולה מרגיש לא טוב מה לעשות?

אמא בת 90 קיבלה יוד לפני 5 ימים ומאד חלשה וסובלת מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

11/05/2018 | 01:05 | מאת: אריק

שלום וברכה.אם אני מנקה כיור במקלחת עם אקןנומיקה ןשוטף עם מי ומיד לאחר מכן שוטף שיניים עם מי פה שמכילים אלכוהול.האם זה מסוכן ויש ריאקציה בין שתי החומרים?

לקריאה נוספת והעמקה
11/05/2018 | 01:32 | מאת: אריק

דרך אגב הפורום שלך מדהים החכמתי ממנו הרבה..

מאחר ששטפת עם מים לאחר ניקוי האקונומיקה, כך שלא נשארת אקונומיקה, מלבד אולי שאריות קטנות, הסיכוי שלהם להגיב עם אלכוהול, שגם הוא מהול, קטן ביותר עד לא אפשרי בכלל בתנאים אלה.

10/05/2018 | 01:21 | מאת: שילת

שלום לך..שאלה קצת מוזרה ברשותך יש לי בבית מגבונים מהסופר פארם על בסיס איזופרופיל 70 אחוז לניקוי משטחים..אתמול נדבק לי לשיש במטבח שעווה וניקיתי איתם. ושפכתי גם מים רותחים בנוסף למגבןנים ראיתי שיצאו אדים וקצת נשמתי אותם..לא מרגישה מאז משהו יוצא דופן או תופעות לוואי כלשהם ..האם הדבר עלול להיות מסןכן ?האם עליי להבדק או יכול לגרום נזק לטווח ארוך ?תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נא לא לעשות פרסומות בשאלות. שאלה נוספת עם פרסומת תמחק מידית קודם כל יש להשתמש בחומרים, כולל מגבונים בהתאם להנחיות על האריזה ולא לאלתר או לפעול באופן אחר בשום מקרה. בשביל מה בכלל השתמשת במגבון? אז... נשמת קצת אלכוהול. כאשר את שותה יין או משקה אלכוהולי את לא מריחה אותו?

10/05/2018 | 16:56 | מאת: שילת

תודה על התשובה המהירה ממש לא היתה כוונה לעשות פרסומת מתנצלת..אני פשוט שואלת כי אני יודעת שבטמפרטורה מסויימת אלכוהול הופך לגז וקצת נלחצתי מזה שעשה ריח חזק אז אפשר להיות רגועה?

מעל 16 מעלות תמיד יהיו מספיק אדים מעל כל בקבוק אלכוהול, או מגבון או תכשיר אחר. והתשובה כבר ניתנה לך, תקראי את התשובה שקיבלת.

10/05/2018 | 00:39 | מאת: חיים

שלום רב למומחית האם סתימות אמלגם(כ-3) יכולות להסביר תופעות גופניות מוזרות כמו: חולשה ,קפיצות שרירים, ירידה במשקל , ירידה קוגניטיבית ,מתח ואי שקט וכו..... (ביצעתי ברור גופני נוירולוגי שכלל mri מוח תקין,הולכה עיצבית ברגלים תקין,בדיקות מתכות כבדות בדם תקין, בדיקות דם כולל תפקודי כבד וכליות תקין, בדיקה נוירולוגית אצל נוירולוג תקינה. האם יש זליגה של כספית מהסתימות לדם ברמות נמוכות שעלולות לגרום למגוון סימפטומים שאין להם לכאורה הסבר בבדיקות ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הבדיקות הראו שתקין, אז כנראה תקין.

09/05/2018 | 11:09 | מאת: רוני

שלום רב מאיזה חומר הכי בריא והכי טבעי לקנות מזרוני שינה לילדים?

הפורום לא נותן המלצות

07/05/2018 | 15:22 | מאת: לוטם

לפני כשבוע שאלתי על חנות לניקוי יבש שיש 100 מטר מביתי ותחנת דלק 200 מטר..מעוניינת לעשות בדיקה אם יש חומרים מסוכנים אצלי בבית ..שאלתי היא איזה בדיקה בדיוק צריך לעשות ? ובתוך הבית או מחוץ לבית ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מה שמענין אתכם, אני מניחה, מה אתם נושמים בתוך הבית. הפורום לא נותן יעוץ או המלצות. יש אנשים, בודקים מוסמכים שעושים בדיקות כאלה. אפשר להתיעץ איתם. רשימה שלהם נמצאת באתר של מינהל הבטיחות.

05/05/2018 | 20:36 | מאת: יערה

אני רוצה לנקות את המזרון שלנו אצל חברה שמנקה מזרונים, האם יתכן והחומרים שהם משתמשים בהם כדי להוריד כתמים יכולים להזיק לי ולבעלי?

בלי לדעת מה התהליך, מה החומרים וממה עשוי המזרן לא ניתן לתת תשובה כל שהיא

04/05/2018 | 20:20 | מאת: רוני

שלום רב האם יש זיהום אויר מתחנת הכח בחדרה? אני חושבת לעבור לשכונה קמ וחצי מהתחנה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נתוני המדידה נמצאים ברשות המקומית, נדרשים הנתונים, כיווני הרוח, מבנה הקרקע והסביבה, בלעדיהם לא ניתן לתת תשובה.

04/05/2018 | 19:37 | מאת: רוית

דר קויפמן שלום רב אני גרה בבניין שמולו מעבר לכביש , יש מרכז מסחרי ובו ניקוי יבש ומכבסה. הדירה שלי לא פונה לכיוון המרכז ( למזרח) אלא בדיוק לכיוון השני למערב וכן כל החלונות יוצאים למערב. האם אני חשופה לחומרים מסוכנים שנפלטים מהמכבסה? האם יש לזה תקן? תודה

תבדקי אם למכבסה יש רשיון הפעלה. לא ניתן לדעת אם יש חשיפה או לאו ללא ביצוע מדידות.

תודה רבה האם יש פיקוח כלשהוא על המכבסות האלה? ואיפה אני אמורה לבדוק את זה ברשות המקומית? תודה

בודאי שיש עליהם בקרה, של הרשות המקומית. הבקרה עליהם קפדנית.

08/05/2018 | 11:32 | מאת: ליאת

אז אם יש עליהן בקרה קפדנית אז למה בעצם לעשות בדיקה ?...

כי את אמרת שאת רוצה לעשות בדיקה.

03/05/2018 | 12:15 | מאת: יעל

שלום לך, אני מעוניינת לרכוש בריכת שחיה של חברת אינטקס העשויה מPVC , הבנתי שPVC הוא חומר מסרטן , האם זה נכון? הילדים שלי יהיו המון שעות בבריכה הזאת לא רוצה לקחת סיכון. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מפחדת אז אל תקני ונא לא לעשות פרסומות בפורום!

03/05/2018 | 15:21 | מאת: יעל

היה חשוב לי לציין את החברה כי אולי זה יעזור לך לבסס את תשובתך. אני מפחדת השאלה אם יש לי סיבה ואם חומרים לא טובים עלולים להפלט למים שבבריכה? אני מאוד רוצה לקנות רק חוששת.

שלום, האם שימוש בכבל מאריך להטעין את הפלא פולט יותר קרינה מכבל רגיל או יותר מסוכן? תודה

מיתוסים אורבניים. הקרינה הנפלטת ברמה שאינה מסוכנת לבריאות אנשים. כבל מאריך בעיתי כי עלול לגרום לחימום יתר ולשריפה.

היי תודה על המענה. אני רוצה לוודא שהבנתי- כבל מאריך לא פולט יותר מרגיל? תודה!

התשובה לא משתנה

02/05/2018 | 21:19 | מאת: ליאת

שלום , היום הלכתי למדורה בשכונה שלנו עם התינוק שלי בן חצי שנה , לא היתי מודעת לסיכון שכך ..עד שמישהי העירה לי ואמרה שלא בריא לתינוק קטן , יש לציין שהיה מסביב מדורות , עד כמה בני התינוק היה חשוף לסיכון , ? ומה קורה מחשיפה חד פעמית ?

תקראי את התשובות שניתנו בפורום לפני מספר שבועות בנושא עישון ליד תינוק, אותו הדבר.

01/05/2018 | 12:48 | מאת: ורד

שלום וברכה ..אני שואלת לשימוש ביתי בלבד.. האם ניתן להשרות כלי פדיקור קוצץ ופצירה וכדומה באקונימיקה מדוללת?

לא קשור לנושא הפורום

01/05/2018 | 09:41 | מאת: ליטל

שלום, רציתי לדעת האם רצפת פרקט למינציה בטוחה להתקנה בחדר של תינוק? הכוונה מבחינת התפתחות אלרגיה, צבירת אבק על הפרקט ובחריצים בין הלוחות, פליטת רעלים מהדבק... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בטוחה מאיזו בחינה? לכל דבר יכול להתפתח אלרגיה, ברור שיכול להצטבר אבק אם לא מתחזקים ומנקים וכמעט מכל דבר בבית משתחררים חומרים מסוכנים, לכן מאווררים.

30/04/2018 | 22:44 | מאת: לינה

כבר המון זמן שיוצא מהמחסן הצמוד לבית שלנו ריח של נפט ...לא יודע מהו המקור ..אבל יש נוחכות של ריח ..האם מזיק /מסוכן ?

אם זה אמנם נפט. תבדקו המקור ותסלקו אותו. גם סכנת שריפה וגם נשימה של אדי נפט איננה בריאה לנו.

?

למה שתהיה בכלל בעיה? אדי מים שמתנדפים.

שלום רב , רכשנו דירה חדשה , היום נודע לי כי 140 מטר מהדירה שלנו מקימים שם מוסך .האם יש סכנה לגור ליד 140 מטר ליד מוסך ? ואם כן מהן הסכנות ?

יכולים להיות גורמי סיכון וסיכונים שונים ומגוונים. אם יש להם רשיון להקמת המוסך הם אמורים להערך לאותם גורמי סיכון סיכונים.

היום בדקתי את העניין ויש להם רישיון ..הכוונה איזה גורמי סיכון יכולים להיות לנו ? ..באיזה רמה? איזה מחלות יכולות להתפתח כתוצאה מכך ?..מהו מרחק שנחשב בטוח ממקום כזה לפי דעתך ?

כל מוסך והסיכונים שלו. אין תשובה אחת. ואני לא מביעה את דעתי ביחס לשום נושא ללא נתונים מלאים ובדיקה. אם יש להם רשיון מבחינת הרשויות הם עומדים בדרישות בנוגע לסיכונים שישנם. זה שאולי לא נוח למישהו לא אומר שהם מהווים בעיה.

29/04/2018 | 13:29 | מאת: יפעת

היי..היום ניגבתי את האמבטיה של התינוק במגבון וראיתי על המגבון הרבה לכלוך כתום שיוצא מהאמבטיה שלו ..ושמתי לב גם שיש בפינות של המקלחון כתום שיוצא בניגוב..יכול להיות וזו חלודה ? במידה וכן האם מזיק לבריאות להתקלח עם מים עם חלודה ובכלל..גם בקומקומים ותרמוסים שלנו יש המון נקודות חלודה יש בכך בעיה בריאות למבוגרים ולילדים ? זה בית שנבנה לפני 5 שנין בעלי טוען שהצנרת חדשה מפלסטיק .

לקריאה נוספת והעמקה

למה שחלודה תהיה בעיה? זה תוסף תזונה חשוב מאוד. ברזל זמין. זה לא מסמר חלוד ברחוב שאולי מזוהם.