פורום רפואת אסתטיקה ועור

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור ואסתטיקה
פורום זה נועד להעניק לקהל מידע מקצועי ונגיש בתחום רפואת העור ובתחום האסתטיקה הרפואית. בתחום רפואת העור - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי תופעות בעור: סיבות נפוצות להיווצרות התופעות, שימוש בתכשירים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמן החלמה משוער וטיפולים מומלצים. בתחום האסתטיקה הרפואית - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי סוגי הטיפולים הקיימים, שילוב טיפולים, ההבדלים בין החומרים הרפואיים המוצעים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמני החלמה משוערים והמלצות כלליות. ד"ר אלה אגוזי-ריינמן , מנהלת הפורום, מומחית לרפואת העור ולטיפולי אסתטיקה, תשמח לייעץ לכם מתוך ידע מקצועי וניסיון רב.
2565 הודעות
1608 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת אסתטיקה ועור

שלום רב, רציתי לדעת האם טיפול בולטרקס מומלץ לפני פילינג גם לאנשים שלא סבלו בעבר מהרפס. לא סבלתי מעולם מהרפס אבל בזמן הרואקוטן הופיעו לי פה ושם מעין שלפוחיות באיזור הפנים. לשאלתי: האם יתכן איזשהי אי יעילות בלקיחת התרופה אם אני לוקחת אותה רק ליתר בטחון? מה דעתך? תודה מראש

אני בן 25. יש לי מפרצונים קטנים וקצת התקרחות באיזור הקדקד. השיער שלי כרגע די קצר אך אני מעוניין להאריך את השיער שלי (שהישער יהיה ארוך, עד לכתפיים). בנוסף אני נוהג להשתמש בג'ל. רציתי לדעת: 1. האם הארכת שיער עלולה להגביר את ההתקרחות? האם היא עלולה להחליש את השורשים? (לפי האמונה העממית כן, אך הייתי רוצה לדעת מבחינה מדעית האם זה נכון) 2. האם שימוש בג'ל או קרם לחות לשיער, עלול להגביר את ההתקרחות? 3. מה אפשר לעשות בשביל לחזק את השורשים? ובשביל להקנות לשיער מראה בריא? אשמח אם תענו לי על שלוש השאלות (לגבי שאלה 3 : אין טעם בעיצות, כמו : "לך תסתפר" , כי אני חייב להאריך את שערי מסיבותי שלי) תודה רבה

01/09/2005 | 01:22 | מאת: רינת

האם קיים חיידק בשם"קנדיסה"ומה פרושו של החיידק? הייתי אצל רופא עור ואמר שיכול להיות שיש לי חיידק קנדיסה רציתי להתעניין על החיידק

קנדידה היא פטריה ולא חיידק! היא נמצאת באופן נורמאלי בצואה אצל כ70% מן האנשים מבלי לגרום שם לבעיות כלשהן.לפעמים הפטריה יכולה להגיע לנרתיק ולגרום שם לדלקת. זה יכול לקרות למשל עקב נטילת גלולה או עקב טיפול ממושך באנטיביוטיקה.

31/08/2005 | 22:20 | מאת: אוהד

האם הוא משפיע על הכולסטרול בדם? הכולסטרול שלי היה 179.80 לפני שהתחלתי לקחת אותו. חודש אחרי (פעמיים ביום לקחתי את הכדור), הכולסטרול שלי קפץ ל 204 (חריג ב4 מ"ג מהנורמלי)

רואקוטאן משפיע בדרך כלל יותר על טריגליצרידים ולא על כולסטרול. לכן מתקבל על הדעת שהשנוי ברמת הכולסטרול אצלך הוא תוצאה של גורמים אחרים כגון שינוי בדיאטה שלך.

31/08/2005 | 16:38 | מאת: מבוהלת

שלום שלשום שמתי לב שהצואה שלי הפכה להיות בצבע אפור ירקרק, לאחרונה התחלתי ליטול רואקיוטן, האם זה קשור לזה? האם זה מסוכן? תודה רבה

31/08/2005 | 16:32 | מאת: ma-me

אני בת 16, מאז ומתמיד סבלתי מהרפס במעברי עונות אך השנה זה היה גרוע מתמיד בתחילת החורף יצאו לי כ-7 הרפסים אחד אחרי השני וזאת למרות השימוש האינטנסיבי במשחה ציקלומד. הלכתי אל רופאת העור והיא הביאה לי את המשחה תריאולון שבהחלט שיפרה את מצב ההרפס, אך בכל זאת מאז אני משתמשת בתריאולון מדי יום!! אין לי מנוחה! מספיק יום אחד שאני לא אמרח אל המשחה מסביב לשפתיים כדי שיום אחרי אני כבר ירגיש שעומד לצאת לי הרפס. אם המשחה נמצאת איתי ואני מרגישה שעומד לצאת לי הרפס אני מורחת אותה מיד, אך אם אני בחוץ והמשחה לא איתי ופתאום אני מרגישה שעומד לצאת לי הרפס...עד שאני מורחת את המשחה לפעמים כבר מאוחר מדי וההרפס יוצא! האם זה הגיוני שכל יום אני צריכה לסבול ולהתעסק עם המשחה הזאת ומה אפשר לעשות<?!<! אני נואשת. תודה

31/08/2005 | 16:00 | מאת: אושי

לד"ר מיקי שוחט / או / ד"ר אשר יהב שלום לכם . שאלתי=אני חולה בדלקת פרקים, וכן קיבלתי גם פסוריזיס . אני מטופל ב פלקיוניל,זלזופרין, מטרוטקסט, ולאחרונה ההיתי מטופל ב רמיקייד בעירוי. בחודשים אחרונים קיבלתי גרדת בשק האשכים ,קבלתי טיפול ב טופיסלן משחה = וכן קרם- טרידרם 15 גרם. ועדיין ישנה התופעה של המשך הגרדת עד יצאת דם מאזור שק האשכים. וכן שמתי לב ש שער הערווה נהפך מ,שחור ל,לבן וכן השער נושר. לפני שבועים התפתח לי בכף היד פיצעונים אדומים מתחת לעור כמו גרגירים,וגם בין האצבעות. רופא העור שלי אמר שזה הטיפול הטוב לגרדת . לגבי הפסוריזיס ? יש לי בראש, וכן באגן האחורי, וכן ציפורניים עם שקעים וחורים קטנים . שמעתי שטיפולים בים- המלח עוזרים אבל צריך איזה אישור בכדי לרדת לטיפולים. האם יש טיפול אחר שתוכלו להמליץ עליו לגבי הגרדת ? וכן לגבי הטיפול בים-המלח, איזה אישור לקבלת הטיפול ? אודה לכם מאוד על תשובתכם: בתודהמראש . אושי

לקריאה נוספת והעמקה

אני כלל לא בטוח שהמחלה שאתה קורה לה גרדת היא אכן הגרדת בהגדרתה הרפואית של המילה.אם אכן זו גרדת הרי שהטיפול הוא לא ע"י טרידרם ולא ע"יטופיסלן בלבד כי אם הוא צריך לפחות לכלול משחות אחרות ספציפיות לגרדת כגון ביציד או מייט-X וכ"ו. לגבי ים המחלה אתה צריך לבקש המלצה כתובה מרופאי העור שמטפלים בך(כנראה בבי"ח) ועם ההמלצה הזו לפ]נות לקופת החולים שבה אתה מבוטח.

31/08/2005 | 02:49 | מאת: דניאלה

שלום רב כמה חודשים או שנים מותר להשתמש ברציפות בטריטינואין כמו רט אויט? כנ"ל לגבי אנטיביוטיקה מקומית כמו קלנדמיצין? תודה מראש ואני מקווה שהפעם הודעתי תענה ואולי גם הודעתי הקודמת מלפני כשבוע שלצערי דילגו עליה.

אין הגבלה!

30/08/2005 | 23:40 | מאת: אלמה

שלום, אבא שלי אובחן כחולה בפמפיגוס, האם יש עוד טיפולים במחלה זו חוץ מסטרואידים? כמו כן האם זו מחלה גנטית דומיננטית, שמספיק שאחד ההורים יהיה נשא כדי שזנה יעבור לילדים?

לקריאה נוספת והעמקה

סטרואידים הם מרכיב הכרחי בטיפול בפמפיגוס!ניתן להוסיף תרופות נוספות ובעזרתן אפשר ברוב המקרים להקטין את המינון של הסטרואידים וזה כשלעצמו דבר חשוב , אך אי אפשר לוותר כלל על מרכיב הסטרואידים בטיפול. לשאלה השניה - זו לא מחלה תורשתית ממש אך יש בהחלט מרכיב של נטייה גנטית.במלים אחרות בהחלט לא מספיק שהורה אחד יהיה חולה בכדי להעביר זאת לצאצאיו.

30/08/2005 | 23:25 | מאת: דני

שלום, במשך תקופה גרדה לי ף הרגל וגרדתי. היום יש לי שם עור יבש (לא בעקב ולא בכריות של האצבעות אלא בפלטפוס), מה לעשות? מה כדאי למרוח? תודה

30/08/2005 | 22:21 | מאת: יעל

שלום רב! אני בת 29 ועדיין יש לי פצעי בגרות, בעיקר בגב, בפנים והעל החזה. לא מדובר בהרבה פצעים גדולים עם מוגלה, אלא בפצעים בגודל קטן עד בינוני, לרוב עם ראש אדום. על הגב, יש לי גם הרבה שומן תת עורי, והעור שם לא חלק כלל. בעבר, לקחתי גלולות דיאנה, וזה שיפר את המצב, אך אז המצב היה גרוע בהרבה, והגניקולוג רשם לי לפני כשנה גלולות עם ריכוז הורמונים נמוך. העניין הוא שלמרות הריכוז הנמוך, היו לי כאבים בחזה עקב נטילתן, והחלטתי להפסיק לקחת אותן. לגבי רוקוטן - אני מעדיפה שלא להשתמש בתרופה חזקה שכזו - מה עוד שאין לי הרבה אקנה עם מוגלה. יש לי נוזל טיפולי בשם- אקנתרים- אך הבעיה היא שהגב מלא בנקודות קטנות של פצעונים קטנים, ונראה לי שזה לא אפקטיבי למרוח עליהם אחד - אחד. עם הפנים, הבעיה שלי היא שבשבוע שלפני המחזור מופיעים באופן קבוע כמה פצעים- לעיתים עם ראש לבן, כך ההקפדה על ניקוי שוטף של העור לא ממש מונעת את זה... מה כדאי לי לעשות? האם יש משחה טובה שמייבשת, ושניתן למרוח על איזור נרחב- כמו הגב? בתודה מראש - יעל.

לקריאה נוספת והעמקה

אין זה נדיר לראות פצעי בגרות גם בגילים כמו שלך ואף בגילים יותר מבוגרים. אני מתרשם שיש אצלך בעיה הורמונאלית ולכן הטיפול ההגיוני וגם היעל ביותר צריך להיות מבוסס על גלולות הורמונאליות מהסוג של דיאנה.

30/08/2005 | 13:51 | מאת: מירה

שלום רב, מזה זמן רב יש לי שתי יבלות וירליות בכף הרגל. רופא עור נתו לי משחה אגריסיבית לקילוף העור וכן שני טיפולים בחנקן נוזלי, אולם המצב אינו משתפר. זה מכאיב בעת הליכה, ולמעשה הולך ונעשה כואב יותר. מה ניתן לעשות???

30/08/2005 | 13:22 | מאת: גיא

שלום רב כל פעם אישתי משתכלת אל תוך עור פני ומגלה שערה שגדלה הפוך, כלומר רואים רק את הראש אבל את השערה לא,לעיתים ראשים כאלו מאדימים מסביב, היא מוציאה לי אותה ע"י פינצטה ולהפתעתינו אנו מגלים שזו לא שערה בודדת אלא חבילת שערות צפופה אשר גדלו לתוך עור הפנים. התופעה נימצאת רק בעור הפנים למה? האם יש בעיה יותר ספציפית ?בראותית תודה גיא

30/08/2005 | 13:01 | מאת: דבורה

מזה למעלה מחצי שנה ידיי מתקלפות בצורה מאוד מאוד לא אסטטית. שמתי לב שהקילוף נוצר במגע עם מים, מקלחת, שטיפת כלים, וסתם שטיפת ידיים. יד ימין בעיקר ויד שמאל מעט. ממה נובע הדבר? והאם יש פיתרון לבעיה. עליי לציין שהקילוף אינו כולל כאבים.

30/08/2005 | 11:44 | מאת: שיר

אני בת 26 לקחתי רואקוטן לפני 4 שנים וזה מאוד עזר לי. לפני חודש התחילו לחזור פיצעונים על הפנים (אבל עדיין אין מה להשוות למה שהיה לי פעם) רופא העור שלי המליץ לי לקחת פעם שניה רואקוטן, 30 מ"ג ליום לחצי שנה, יש לציין, שבפעם הראשונה לקחתי את הרואקוטן יחד עם גלולות מה שהעלה לי בצורה חריפה את רמת הטריקלצרידים והשומנים בדם ולכן לקחתי את הכדורים במינון נמוך כאשר כל הטיפול נמשך שנה. רק שנה אחרי שסיימתי את הטיפול גילו שהשומנים בדם "קפצו" עקב הגלולות. 1)האם, מניסיונך האישי עם מטופלים, התגובה בפעם השניה תיהיה חריפה כמו בפעם הראשונה (כמעט ולא ראו לי פנים...) 2)האם גם לאחר הפעם השניה יש סיכוי שזה יחזור שוב. תודה

השאלה היא באם המנה הכוללת שלקחת בפעם הראשונה היתה מנה מלאה או לא.אם המנה לא היתה מלאה - אזי יש הגיון לתת קורס נוסף בתקווה שזה יסיים את הענין אחת ולתמיד.מאידך יש מקרים למשל שיש ברקע איזו בעיה הורמונאלית;מחזור לא סדיר, שיעור יתר, החמרה של הפצעים לפני המחזור וכ"ו.במקרים כאלה גם קורס שני של התרופה יכול שלא לפתור את הבעיה.במקרה כזה צריך לבצע בדיקות הורמונאליות ולהחליט באם עדיף לתת לך למשל גלולה למניעת הריון מהסוג של דיאנה למשל.

01/09/2005 | 01:12 | מאת: שיר

קודם כל תודה רבה לגבי ההתייחסות. דבר שני עשיתי בדיקות הורמונליאות והן יצאו תקינות המחזור הינו סדיר (כבר 3 שנים ללא גלולות) וגם ההתפרצות היא פתאומית ועד עכשיו הכל היה בסדר. כרגע החלטתי בהתייעצות עם הרפא עור שלי לקחת מחזור שני לחצי שנה אבל שאלתי היא....האם אני צפויה להתפרצות חמורה כמו שהיתה בפעם הראשונה (יש לציין שהפנים שלי דיי בסדר עכשיו .... ) אני נורא מודאגת מהבחינה הזאת. תודה.

30/08/2005 | 02:09 | מאת: ninaako

1. מזה כ 5 שנים סובל מפטריה בצפורניים ברגל אחת בלבד ( 3 אצבעות) כאשר באחת זה רק על רבע מהצפורן ובשתי האחרות בכל הצפורן ( האצבעות הקטנטת יותר קמיצה וזרת). האם יש טיפול יעיל לנושא? שמעתי מאחרים שנטלו משחות או כדורים ולא עזר. ובכלל מעדיף לא להגיע לשימוש בכדורים. דרך אגב ראיתי בכללית שיש טיפול של לק לצפורניים של אחת החברות. האם יעיל? כמו כן בעבר ניגשתי לעסק עצמאי שהסביר שבשיטת הטיפול שלו משייפים וגוזזים את הצפורניים שלב אחר שלב עש שממש מגיעים לאזור של קצות הצפורניים. האם אין חשש שטיפול כזה אינו פותר בעיה באופן קבוע? 2. זיפי הזקן שלי מאוד קשים וקורה לי באופן תדיר שישנן שערות הגדלות מתחת לעור וגורמות לנפיחות עד שלב בו הן כבר ממש בולטות ואני מצליח להוציאן עם חדירה קלה לעור. האם יש פתרון לכך ?

29/08/2005 | 23:41 | מאת: נעה

כתבתי לך בקשר לסימני המתיחה, אך לא ענית לי מה הפתרון לכך ולמה אני צריכה למהר?...

הפתרון הוא שאת צריכה לפנות למומחה בהקדם.

29/08/2005 | 23:23 | מאת: יעקב

רציתי לדעת מה יעילות התרופה לפטריות בציפורניים ובעור?, מה הם הגורמי סיכון לגבי טיפול ממושך (שלושה חדשים) בתרופה זו? תופעות לוואי וכו' מהו משך זמן הנידרש עד להעלמות הפיטריות?.

לקריאה נוספת והעמקה

טרבינפין נחשבת לתרופה מאוד בטוחה יחסית.התרופה יעילה נגד חלק נכר מסוגי הפטריות אך לא נגד כולן.

29/08/2005 | 19:38 | מאת: chen lev5

רציתי לדעת מה זה המחלה הזו ואיזה תסמינים יש לה ואיך אפשר לטפל

29/08/2005 | 17:51 | מאת: נ

האם לאקנה מיצין יש השפעה על יעילות גלולות מינס?

29/08/2005 | 10:07 | מאת: חנה

שלום רב, הנני בת 48. אחת מצפורני רגלי, גדלה בחודשים האחרונים, ששטח לבן מכסה את כמחציתה, ונראה לי שזה ממשיך להתפשט. נדמה לי גם שהצפורן עבה מהרגיל. כיצד ניתן להחזיר את הצפורן לקדמותה?? האם שאר האצבעות מועדות גם כן לתופעה זו?? תודה, חנה.

את צריכה להגיע למומחה. הוא ישלח אותך לבצע תרבית ואם יוכח שיש לך פטרייה תצטרכי לקבל טיפול בכדורים לחיסול הפטרייה.

29/08/2005 | 09:46 | מאת: דניאל

שלום האם ניתן לקחת רואקוטן וליתיום במקביל בנוסף, אני נוטל זה כחודש רואקוטן 40 מ"ג ליום ואני שוקל 80 קילו ולאחרונה התחילו לי כאבי גב תחתון ומותניים הרגשה כמו של התכווצות שרירים ועומס האם זה יכול להיות מסוכן בתודה מראש

אם אתה מטופל בליתיום משמע שאתה סובל מדיכאון. בין יתר תופעות הלוואי של רואקוטאן- זה גרימת דיכאון. לכן הייתי מאוד נזהר לפני שהייתי רושם לך את התרופה.

29/08/2005 | 00:20 | מאת: נעה

שלום, יש לי בעיה שמאוד מפריעה לי, אני בת 16, משקלי תקין, אך יש בשני צידיי הבטן שלי סימני מתיחה מאוד בולטים.. (בכל צד כ3-4 סימנים אדומים) רציתי לשאול אם יש איזשהי דרך להיפטר מהסימנים? בתודה מראש, נעה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש אבל את צריכה למהר לפני שהתופעה תהפוך לבלתי הפיכה.

28/08/2005 | 22:27 | מאת: תום

אני משתמש בראקוטן כבר חודש ושבועיים ומאז השבוע השני של השימוש הקרקפת שלי מתייבשת ממש הרבה ויש לי המון קשקשים. בנוסף לתופעות אלה שאיתן אני מוכן להתמודד, באמצעות שמפו נגד קשקשים, החלה נשירת שיער ברמה, שמבחינתי, הינה יוצאת דופן- כל פעם שאני חופף את הראש או שם קרם לחות נשארות לי על הידיים כ 15 שיערות- זה קורה כ 3 פעמים ביום. מצב זה מאוד מטריד אותי, אני רק בן 20, והייתי שמח לדעת מה ניתן לעשות במצב שכזה.

נשירת שיער מוגברת יכולה להיות עקב הטיפול ברואקוטאן ואם כךהדבר הרי שזה הפיך וברגע שתסיים את הטיפול זה יסתדר.

28/08/2005 | 20:10 | מאת: שי

בס"ד זה שנים שאני סובל מבעיה של פטריה שמופיעה לי כל קיץ בכל הגב ובפלג גוף עליון. בדר"כ טופלתי באגיספור וזה עזר אך תמיד חזר. השנה הפטרעה חזרה ביתר עוצמה וקבלתי מהרופא (רופא עור) כדורים ששמם : sporanox לקחת אותם למשך שבוע כל יום שני כדורים רציתי לשאול מה הסיכון שיש בלקיחת גלולות אלו , הרופא לא נתן לי לעשות בדיקות דם אך הרוקח קצת התפלא שלא קבלתי , ולכן קצת אני חושש. אני בחור בריא בן 26. תודה רבה!

עם כל הכבוד , הרוקח שלך הוא עדיין לא רופא! ולגופו של ענין מאחר והטיפול הוא קצר - לשבוע ימים בלבד- אזי אין צורך לבצע בדיקות דם.

28/08/2005 | 13:01 | מאת: shir

שלום, הייתי היום אצל רופאת עור בגלל אקנה ורציתי לשמוע חוות דעת נוספת, אני סובלת מאקנה וניסיתי כבר באמת הכל, אבל אני עדיין סובלת מהבעיה. התחלתי לקחת קלולות אסטל בשביל לנסות לפתור את הבעיה אבל עכשיו אחרי שתי חפיסות אני לא רואה שיפור. הלכתי לרופאת עור וחשבתי על להתחיל לקחת רואקוטן במקביל בגלל שבכל מקרה הגלולות לא פותרות את הבעיה לתמיד, הרופאת עור הייתה בעד ובאמת נתנה לי מרשם לשני כדורים ביום. יש לי אבל מספר שאלות: *אמרו לי שהשיפור מהגלולות יכול להופיע גם רק אחרי שלושה חודשים, האם כדאי לחכות ולראות אם יש שיפור או שכמו שאמרתי בכל מקרה הטיפול בגלולות לא פותר לגמרי את הבעיה ולכן כדאי בכל מקרה לקחת גם את הרואקוטן? *מאוד מאוד () חשוב לי (וגם ציינתי זאת בפני הרופאה) שלא תהייה לי החמרה במצב הפצעים כי זה מאוד משפיע עלי, אני שוקלת כ61 קילו שהיא נתנה לי שני כדורים ביום (כתוב במרשם: TAB CURATANE 20MG X 30 ו60 יחידות) ואמרה שזה לא מינון גבוה ואין סיבה שתהייה לי ממנו החמרה, האם זה נכון? *קיבלתי את המרשם והיא אמרה לי להתחיל לקחת ולעשות את הבדיקות דם עוד כשבועיים ואז לבוא אליה עוד חודש עם התוצאות לראות שהכל בסדר, האם זה תהליך נורמלי? הבדיקות לא אמורות להתבצע לפני? *הבנתי שהיום מכבי לא נותנת רואקוטן אלא isotretinoin, האם יש הבדל כל שהו בינהם? הרופאה אמרה מצד אחד שיש להם בדיוק אותו הרכב כימי אבל מצד שני היא גם הוסיפה שהיא מעדיפה את המקורי... האם יש סיבה להעדפה? מצטערת על השאלות הרבות אבל מאוד מאוד חשוב לי לשמוע תשובה על כל השאלות מרופא נוסף. תודה רבה מראש!

28/08/2005 | 10:49 | מאת: לימור

שלום רב לאבא שלי יש פסוריאזיס יש לי שתי שאלות: האם זה מדבק במגע? אני מודאגת כשהוא בא אליי ומשחק עם הנכדה או נוגע בדברים בבית...נשען עם המרפקים על הסלון וכולי.... ושאלה שניה האם זה תורשתי? לנו ניראה שהוא קיבל את זה באמצע חייו בגלל מצב נפשי...והוא גם אסמתי.... בתודה מראש!

28/08/2005 | 07:02 | מאת: רעות

יש לי על העור, מתחת לעיניים, על הצוואר וגם על הפנים "גידולים" קטנים חומים. אגב, גם לאבא שלי ולאחותי יש. בחורף רופא עור צרב לי את מה שהיה על הצוואר ובחלק מאזורי הפנים. מה שנמצא מתחת לעיניים הוא לא הסכים לצרוב מחשש לפגיעה. א. ממה זה נובע? ב. איך אפשר לסלק את הנגע המכוער והמרגיז הזה? יש לציין שלעתים זה גם מגרד, עוקץ ומעצבן שלא לדבר על זה שזה לא יפה

28/08/2005 | 02:05 | מאת: אפרת

לקראת הלידה של בתי הופיעה לי פריחה מגרדת באיזור הבטן. לאחר הלידה הפריחה התפשטה לגפיים והיתה מאד מגרדת. האבחנה של הרופאים לא היתה חד משמעית ולא נערכה ביופסיה. האם יש לי דרך כלשהי לדעת כיום באיזה פריחה מדובר? ואם אכן מדובר בהרפס גסטטיוניס- מהם הסיבוכים האפשריים? האם באמת יש קשר למתיחת העור? אודה מאד על ההתיחסות

28/08/2005 | 01:50 | מאת: ninaako

לפני כשבועיים צצו להם מספר כתמים אדומים ( לא מגרד) בעיקר מתחת לבית השחי ובאזור מעל המפשעה ( מעט מתחת לטבור) . הכתמים הולכים ומתרבים. ממה זה יכול לנבוע?

28/08/2005 | 01:07 | מאת: אילה

בס"ד אני מטופלת ivf מזה מס' שנים. לפני כשלושה טיפולים פיתחתי פריחה וגרד נוראי בעקבות קבלת זריקת גסטון (שמטרתה העלאת רמת הפרוגרסטרון בגוף). בטיפול האחרון קיבלתי רק 4 זריקות שכאלה ושוב חזרה הפריחה והגרד רק שהפעם המצב היה חמור הרבה יותר. כל התרופות (ואף זריקת סטרואידים) שקיבלתי נגד האלרגיה לא הועילו, אני נמצאת כחודש וחצי אחרי ורק לפני כשבוע התחלתי לחוש הקלה. אולם התחלתי טיפול הפריה נוסף, רק שהפעם קיבלתי בסה"כ שתי זריקות (לא של גסטון), אלא דקפפטיל (שמטרתה לדכא ביוץ), כלומר זריקות עם חומרים אחרים לגמרי אך האלרגיה שבה באופן חמור. אני חוששת שמא אני רגישה גם לזריקות אלו. די מוזר כי אני מקבלת אותם כבר מספר שנים. וכיצד אוכל להמשיך בטיפולי הפריה אם הפכתי רגישה כמעט לכל חומר שמוזרק לגופי? אני אף חוששת שהאלרגיה מצביעה על בעיה בתפקוד הכבד, שכן אני כבר כחודשיים עם הגרד והפריחה. מה עליי לעשות? האם קיימת תרופה לכך? האם אני צריכה לבצע בדיקות כלשהן? ואלו הן?

27/08/2005 | 23:19 | מאת: יעל

שלום, אני בת 34 יש לי הרבה שנים שתי נקודות אדומות באיזור החזה. בשנים האחרונות הנקודות גדלו ונהיו גבוהות מעל פני העור. הופיעו לי עוד הרבה נקודות אדומות קטנות על הידיים והרגליים ואחת על הפנים. זה מפריע לי מבחינה אסתתית ואני מודאגת מהתרבות הנקודות. האם זה קשור להורמונים שקיבלתי בעקבות טיפולי פוריות ממושכים.מה לעשות כדי למנוע התרבות הנקודות האדומות. תודה על תשובתך.

27/08/2005 | 21:05 | מאת: מיקי

שלום רב, יש לי על הגב נקודה בולטת אדומה (כמו שומה, אבל בצבע אדום). הדבר מפריע לי מאד מבחינה אסתטית. האם מותר להסיר את הבליטה הזו? כמו כן - אני בהריון כעת. אם מותר להסיר שאת - האם מותר להסיר את זה במהלך הריון או שיש להמתין עד לאחר הלידה? אודה על תשובתכם.

27/08/2005 | 17:16 | מאת: יעל

שלום, אני בת 23, ומאז ומתמיד היה לי עור מחוספס. את השם המדויק איני יודעת אבל אנסה לתאר, העור דמוי עור ברווז בחלקים שונים בגוף (בעיקר בזרועות, אך זה כמעט בכל הגוף). זה מגביל אותי. זה גורם לי לתחושת חוסר ביטחון לא פעם. ניסיתי כל מה שהמליצו (שזה לא הרבה), את הסבון- "זניאק ג'ל", ובימים אלו אני מנסה לשפשף בעדינות את הזרועות. אני לא יודעת אם זה רק פוצע קצת את העור והתוצאה פשוט לא מיידית או שכדאי שאני אפסיק. אני לא יודעת מה לעשות! זה מתסכל. נורא מתסכל. האם יש משחה שאני לא מודעת אליה? האם כדאי להמשיך בשיפשוף קל עם האבן? האם לנצח אני אשאר עם העור ככה??? טוב. כולי תיקווה שיהיה איזשהו פיתרון או לפחות הצעה לפיתרון כי אני לא מסוגלת לאבד תיקווה. תודה רבה מראש (:

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום מקום לייאוש או לאיבוד תקווה! נכון שזהו מצב שצריך ללמוד לחיות איתוכי זהוא העור שלך וזו הגנטיקה שלך ואת זה אי אפשר לשנות. מאידך ניתן לשפר מאוד את המצב בעזרת שילוב נכון של ויטאמינים מסוימים דרך הפה+מריחה קבועה של תכשירים חיצונייםהמותאמים למצב הספציפי שלך.

29/08/2005 | 13:03 | מאת: יעל

אז קודם כל תודה. על העידוד והתשובה המהירה. אשמח לדעת איפה אני יכולה לקבל את המידע על הויטמינים האלו בשילוב התכשירים כיוון שעד עכשיו אף רופא עור לא המליץ לי על משהו ספציפי. תודה. שוב

27/08/2005 | 15:42 | מאת: מאור

שלום רב ! אני עובר טיפולים בהסרת שיער בלייזר באיזור החזה והבטן ולאחרונה גיליתי בעיה נוספת שמטרידה אותי נשירת שיער מהראש , השאלה שלי היא : האם השימוש בPropecia (תרופה אשר עלולה להפסיק נשירת שיער) עלולה להחזיר צמחית השיער גם במקומות שבהם אני עושה לייזר או שאין קשר בין הדברים ? תודה מראש ?

פרופסיה משפיעה רק על הקרקפת כך שאתה יכול להיות רגוע.

30/08/2005 | 13:44 | מאת: דני

בכל מקרה קיים גם מסרק לייזר לראש בכדי להצמיח שיער, כך שאתה יכול להשתמש בלייזר חם להסרת שיער ובלייזר קר להצמחת שיער, בהצלחה

27/08/2005 | 10:42 | מאת: דין

בזמן האחרון החל לגרד לי באזור פי הטבעת והבחנתי במין בלוטות אדמומיות, ממה זה נוצר ואייך מתפלים שזה לא יגרד ?

פונים למומחה.

27/08/2005 | 10:32 | מאת: עוז

יש לי בגב מספר כתמים באזורים שונים והבנתי מהרופא שזו פטריה. הוא נתן לי שמפו שנקרא ניזורל ושעליי להשתמש בו 3 פעמים בשבוע וזאת על ידי סיבון העור בשמפו והשארתו מספר דקות. נכון לעכשיו זה לא עזר לי ואני בספק אם אני עושה את השימוש בו כמו שצריך. האם לאחר השטיפה של החלק העליון מהשמפו עליי לסבן את החלק העליון בסבון או פשוט לתת רק לשטוף כדי לתת לשמפו להשפיע?

27/08/2005 | 10:01 | מאת: שרית

לאחי יש "עור נחש", מאוד מחוספס ויבש, בחודשי החורף זה בולט יותר, אך גם בקיץ. יש לציין שהוא לא סובל מגרד קיצוני, זה פשוט מפריע לו אסטטית. רופא עור טען שמדובר באיכטיוזיס ושאין מה לעשות כנגד זה. הוא גם הפנה אותו לבדיקה גנטית, וביקש שגם אחותו תבצעה, ולא הסביר דבר מעבר לזה. מדוע אני צריכה לבצע בדיקה? אני מניחה שיש לזה קשר לגן ה-X, ואם כך אז מה ההשלכות על הילדים שלי? האם זוהי מחלת עור או שיש עוד סימפטומים? אני מאוד מודאגת.בינתיים קופ"ח לא מאשרת את הבדיקות הגנטיות הללו. תודה.

ישנם מספר סוגי איכטיוזיס.אחד מהסוגים הוא קשור לגן X. כלומר רק הבנים חוליםואילו הנקבות לא חולות אבל רק מעבירות את המחלה.ניתן לפחות בחלק מן המקרים להבדיל בין הסוגים השונים של איכטיוזיס על סמך הבדיקה הקלינית בלבד. לחלוטין לא נכון לאמר שאין לזה טיפול.אפשר בהחלט לשפר את המצבאבל לשם כך דרוש טיפול קבוע.

27/08/2005 | 22:46 | מאת: שרית

תודה על תגובתך המהירה. יש לי שתי שאלות נוספות - האם יש אפשרות שלבעיה זו ביטויים נוספים מלבד העור (לאחי אין בעיות אחרות, אבל אני פתאום חוששת מהיריון נוסף)? למי אפשר לפנות לגבי טיפול קבוע (לרופא עור אחר???), כי הפרופ' די ייאש את אחי? ומהו הטיפול המוכר (אולי נוכל להציע לרופא)? תודה רבה.

26/08/2005 | 23:07 | מאת: נעמה

ערב טוב, אני בת 18.5 וסובלת מאקנה. הפצעונים נוטים להופיע באזור הסנטר והמצח, מופיעים בתקופות ומשאירים צלקות. התופעה אינה חמורה, אך מפריעה לי מאוד מבחינה אסתטית, בעיקר בגלל הצלקות. כעת אני משתמשת ב"מינוציקלין", אך ממה שהבנתי, זהו רק פתרון זמני לבעיה ויש סבירות גבוהה שברגע שאפסיק את הטיפול הפצעונים יחזרו. 1.האם תרופת הרואקוטן ניתנת לאנשים בעלי אקנה חמור בלבד? 2. במידה ואין הרופא ירצה לתת לי מרשם לרואקוטן, אילו תרופות נוספות מסוג זה קיימות, כך שהטיפול באקנה יהיה לצמיתות (עד כמה שניתן) ולא זמני (כמו שקורה עם ה"מינוציקלין")? תודה!

26/08/2005 | 23:00 | מאת: טליה

שלום, אני בת 19, ובעקבות שימוש בגלולות החלו להופיע סימני מתחחה באזור החזה והשוקיים. סימני המתיחה בולטים מאוד (בגוון אדום סגול) טמפריעים לי מאוד מבחינה אסתטית. האם קיים טיפול תרופתי/משחה שיכול להפוך סימנים אלה ל"שקופים" או שמא זה רק עניין של זמן? בתודה מראש, טליה.

לקריאה נוספת והעמקה

כל עוד הבעיה טרייה והצבע אדום - ניתן בעזרת טיפול הולם, שילוב של תרופות+משחות מתאימות - ניתן להעלים את התופעה לגמרי ברוב המקרים. אבל את צריכהלמהרכי אם תחכי התופעה תהפוך להיות בלתי הפיכה.

26/08/2005 | 20:16 | מאת: ללניה

רציתי לדעת בבקשה מהו פסוריאזיס טיפתי. יש לי בן בן 10 שבגיל 4.5 חלה בפסוריאזיס אומנם הוא קיבל את המחלה בצורה קלה בתחילה מרחתי עליו משחות על הנגעים שהופיעו בעיקר בראש ובמצח אך במשך השנים התופעה נחלשה. לפעמים מופיעים לו נגעים על אבר המין (מה כדאי למרוח לו האם יש איזושהיא תרופה שאתם ממליצים עליה עם כמה שפחות נזקים) וכן יש לו נגעים בבית השחי ובטבור. עלי לציין שהוא ילד מאד שמח תלמיד מצטיין אך אם משהו לא הולך לו הוא נעשה עצבני. אין במשפחתנו מישהו שסבל ממחלה זאת. המחלה הופיעה לו אחרי שעשיתי לו חיסון לעבעבועות רוח (מקווה שכתבי את המחלה נכון).כשמופיעים לו נגעים אני מעדיפה למרוח לו שמן זית. מקווה שתענו לי.. תודה

26/08/2005 | 13:32 | מאת: שירלי

ממה ניתן לעשות אם היה פצע במצח וכתוצאה "מהתעסקות" אחרי שהפצע עבר נותר כתם אחריו. עברו כ 3 שבועות והוא קצת נעשה יותר טוב אבל עדין שם. האם הוא יעבור מעצמו ? יש לי אזומד אבל אני יודעת שזה לא ממש נועד בשביל כתם כתוצאה מכ מה לעשות? תודה

26/08/2005 | 12:22 | מאת: אליאב

שלום אני בן 24. כנראה שיש לי אלרגיה (שבוע הבא אני עושה איבחון רציני). בלי קשר (או עם..) רופא עור הבחין אצלי נוירודרמטיטיס. בסוגריים הוא רשם Lichen simplex. נגד זה הוא נתן לי משחה- tevacutan וכדורים- loratadine. הוא אמר שהמחלה נגרמת מלחץ נפשי ואם לא אשפר מצב זה המחלה תחזור. 1. קראתי על loratadine שהיא בכלל תרופה לאלרגיה. מדוע הוא נתן לי אותה? האם יש קשר בין המחלה לאלרגיה? 2. נאמר לי בזימון תורים למרפאה האלרגית שעליי להפסיק טיפול נגד אלרגיה 5 ימים לפני האבחון. האם הדבר נכון לגבי loratadine? 3. האם כל המידע שיש על דרמטיטיס נכון גם לגבי נוירודרמטיטיס? 4. האם באמת קשה להיפטר מהבעיה? ורק ע"י הורדת הלחץ הנפשי יש סיכוי שהמחלה תחלוף? סליחה על האורך ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התאוריה שנוירודרמטיטיס נגרמת ע"י מתח נפשי היא תאוריה מיושנת שאינה מקובלת יותר היום! זו גם אינה מחלה אלרגית כך שאם האבחנה מדויקת אינני חושב שיש מקום לבירור אלרגי. אכן לורטידין הוא טיפול נגד אלרגיה וצריך להפסיק אותו לפני ביצוע טסטים אלרגיים.מדוע הרופא רשם לך את התרופה הנ"ל? יתכן שהוא חשב שזה ירגיע לך את הגרד. בעזרת משחות מתאימות ומותאמות למצב שלך - ניתן בהחלט לשפר מאוד את מצבך ואפילו במקרים לא מעטים להעלימה לגמרי.

26/08/2005 | 08:53 | מאת: נורית

שלום רב, בעלי (30) סובל זה כמה שנים מהזעת יתר באזור המצח, דבר שמקשה עליו מאוד לאור אי הנעימות הנוצרת בעת מצבים חברתיים. אשמח לדעת את הגורמים האפשריים להופעת הסיפטום הנ"ל ודרכים לשיפור באם קיימים... תודה. נורית

האם טיפול ברטואיט ומינוציקלין עוזר להעלמת נקודות שחורות בנוסף לטיפול באקנה?

כן.

25/08/2005 | 10:20 | מאת: דקלה

נאמר לי כי התכשיר הזה מאוד מסוכן,רציתי לדעת האם זה נכון,ואם כן האם יש תכשיר שדומה לזה מבחינת ההשפעה שלא גורם נזקים

30/08/2005 | 00:02 | מאת: תמר

לבני יש פצעים מוגלתיים בגב ולמרות שהוא מקבל טיפול תרופתי בכדורים שום דבר לא עוזר, רציתי לדעת אם יש קשר לאכילת מזון מסויים, או אם זה קשור לדם ואם לא אז אולי יש לכם עצה לתת לי לפתרון הבעיה? תודה

25/08/2005 | 09:11 | מאת: יוספון

לאחרונה אני מעוניין להסיר נקודות חן מגופי. לאחר מספר בדיקות גיליתי מספר אנשים שלאחר הסרת נקודת חן צמחו להם נקודות חדשות סביב איזור ההסרה. מהם הסיכוים? והאם אחרי הסרה יתכן סיבוכים בעתיד? אודה על תשובתכם.

25/08/2005 | 04:45 | מאת: דניאלה

האם מומלץ להוציא קומודונים (שחורים) אצל קוסמטיקאית? האם טריטינואין יכול להמיס נוקודות שחורות קיימות או רק חמנוע הופעת חדשות? האם מריחה של משחת טריטינואין בלילה עדיין יכולה לעשות בעיה למוחרת אם שוהים בשמש כ-10 דקות בלבד? תודה מראש

24/08/2005 | 22:40 | מאת: עדן

שלום רב. בשנים האחרונות יש לי משני צידי האף אודם ולפעמים קילוף. לפעמים המצב משתפר ואחר זמן מה חוזר. רופא עור איבחן סבוריאה ואמר שאין הרבה מה לעשות חוץ מלמרוח משחה, ובכל מקרה זה חוזר ולא נעלם לתמיד. האם יש משחה מומלצת ביותר לבעייה? תודה רבה.

24/08/2005 | 22:38 | מאת: יעל

ד"ר שלום רב, לפני כשלושה שבועות התחילו להופיע לי בגוף (בעיקר בטן, חזה, וגב) מן "פריחה" מגרדת שכל יום הולכת ומתפשטת. כיום ה"פריחה" התפשטה גם לידיים וקצת לרגליים. ה"פריחה" היא שטחית על העור בצבע אדום-חום, במקומות מסויימים מופיעה מן קליפה לבנה על ה"פריחה". נבדקתי לפני כשבוע וחצי אצל רופאת המשפחה והיא אבחנה כי אני סובלת כנראה מגרדת (למרות שאין לי פצעים בקיפולי העור והגרד לא מתגבר בלילה) קיבלתי טיפול בקרם לייקליר, שמפו אגיספור וכדורי לוראטדין, אני מחליפה מצעים כל יום ושומרת על היגיינה ונקיון אך הטיפול עד עתה לא עוזר ונראה כי ה"פריחה" ממשיכה להתפשט. האם אני צריכה להמתין שכן לוקח זמן עד שהטיפול משפיע או שאולי הבעיה היא בכלל לא גרדת? תודה מראש.

27/08/2005 | 11:09 | מאת: אופק

בני קיבל פיצעונים אדומים על העור בעיקר בבטן ובאזור המפשעה לא מגרד במיוחד האם יתכן שזה סקביס ואיך ניתן לדעת ?