פורום רפואת אסתטיקה ועור

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור ואסתטיקה
פורום זה נועד להעניק לקהל מידע מקצועי ונגיש בתחום רפואת העור ובתחום האסתטיקה הרפואית. בתחום רפואת העור - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי תופעות בעור: סיבות נפוצות להיווצרות התופעות, שימוש בתכשירים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמן החלמה משוער וטיפולים מומלצים. בתחום האסתטיקה הרפואית - הנכם מוזמנים להעלות שאלות בנושאים המעניינים אתכם לגבי סוגי הטיפולים הקיימים, שילוב טיפולים, ההבדלים בין החומרים הרפואיים המוצעים, תופעות לוואי אפשריות לטיפול, זמני החלמה משוערים והמלצות כלליות. ד"ר אלה אגוזי-ריינמן , מנהלת הפורום, מומחית לרפואת העור ולטיפולי אסתטיקה, תשמח לייעץ לכם מתוך ידע מקצועי וניסיון רב.
2565 הודעות
1608 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת אסתטיקה ועור

18/08/2005 | 23:42 | מאת: יוסי נ

שלום לכל משתתפי הפורום וכמובן לצוות הרפואי. אני סובל זה 6 שנים בערך מפצע באמצע השפה העליונה (בחלקה הפנימי של השפה, מקצתו בולט כשהשפתיים סגורות). איני זוכר במדויק מה גרם לו, אך מאז שנגרם נוצר קטע בשפה שאינו מתאחה. האיזור מתקשה בהדרגה עד שהופך לקליפה ואז מתחיל לנשור בהדרגה. לאחר נשירתו, מתחיל התהליך מהתחלה, וכך באופן מעגלי מתקשה, נושר, מתקשה וחוזר חלילה. נועצתי עד היום במספר רופאי עור, כל אחד מהם ניסה לעזור כמיטב יכולתו באמצעות משחות שונות (הלפס, זובירקס, שפתונים למיניהם, משחות על בסיס שמן, משחה מיוחדת שהרכיב עבורי רופא, ועוד משחות רבות שאת שמן איני זוכר), אך לצערי ללא הצלחה. כל זמן שאני מורח את המשחה/השפתון האיזור רך ועושה רושם כאילו הוא מתאחה, אך מיד ברגע שאני מפסיק את מריחת המשחה/השפתון (גם אם אני עושה זאת לאחר חצי שנה שלמה של מריחה אינטנסיבית) האיזור שוב מתקשה והכל חוזר על עצמו. נשללה אפשרות של גידול ממאיר ע"י ביופסיה של חלק מעור השפתיים מהאיזור. כמו כן, אחד הרופאים שאצלו הייתי איבחן את המקרה כהיפר-קרטוזיס, והסביר לי שעליי למרוח שפתון ללא הפסקה על מנת לתת לאיזור את ההזדמנות להתאחות בהדרגה עם שאר העור מסביב. שוב, לצערי, למרות שמילאתי אחר הוראותיו בקפדנות, לא נמצא מזור. הפצע מטריד אותי מאד, הן מפני שחלקו בולט (והשפתיים הן איזור בולט בפנים), והן מפני שבזמן שהעור באיזור הפצע מתקשה הוא ממש דוקר ושורט. אמנם מריחת שפתון או משחה מקלה על התופעה באופן זמני, אך גם זו מהווה בעיה, שכן איני יכול לצאת מהבית ולהסתובב ברחוב כשששפתיי מרוחות בשפתון. ברור לי שלא יהיה פשוט למצוא פתרון קבע לבעיה בפורום זה, אך עדיין, אשמח אם אחד מרופאי הפורום יוכל לייעץ לי לגבי אבחנה אפשרית ו/או דרך טיפול אפשרית. תודה מראש.

18/08/2005 | 22:41 | מאת: לימור

ערב טוב, בתי בת ה-3 סובלת כבר למעלה מחודשיים מאודם קשה בקפליי הרגלים והידיים, היא מגרדת את המקום ופוצעת את עצמה. מה עושים ואיך מטפלים? לתשובתך המהירה, אודה.

פןנים למומחה.

18/08/2005 | 19:40 | מאת: יגאל

שלום יש לי הרפס זוסטר ביד מטופל בזובירקס שאלתי האם מותר לשחות? איך אפשר להקל על הכאבים למעט כדורים? האם המחלה מדבקת?

18/08/2005 | 16:59 | מאת: דנה

שלום. אני בת 18 וחצי ובעייתי היא כזאת שיש לי הצטברות גדולה מאוד של מעין גושי שומן תת-עוריים באזור הלחיים בפנים. הגבשושיות האלו מתפתחות למעין חטטים או פצעי אקנה ולעיתים משאירות צלקות בעור.גם אחרי שהקוסמטיקאית "מנקה" את פני,הגבשושיות חוזרות כעבור מס, ימים.בנוסף יש לי גם בעיה של פצעונים בגב אשר משאירים לימעין כתמים אדומים ושל שעירות יתר. אני לא משתמשת בשום תרופות.הבדיקות ההורמונליות שלי תקינות והתזונה שלי היא די בריאה (ואני צמחונית). הבעיות הנ"ל מלוות אותי כבר מס, שנים. שאלתי היא ממה הדבר יכול לנבוע ואיך ניתן לטפל בבעיות המתסכלות הללו??? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

במקום ללכת לקוסמטיקאית - תפני למומחה.

18/08/2005 | 11:58 | מאת: אירן מזרחי

לבני בן 16.5 יש פסורייז, (אנו מטופלים בתל-השומר), אני מבקשת לדדעת איך מקבלים את ההטבה, לקבל מלון בים המלח. תודה מראש

ראשית תבקשי המלצה מהרופאים שמטפלים בך בתה"ש.עם ההמלצה ביד תפני לרופא עור בקופת החולים שלך.

18/08/2005 | 10:25 | מאת: שירה

שמי שירה ואני בת עשרים ותשע. לפני מספר חודשים הופיעה בכף רגלי נקודת חן. בתחילה היא היתה קטנה מאוד ולאחר מכן גדלה לקוטר של 2 מ"מ. נקודת החן הינה חומה ושטוחה ובעלת גבולות אחידים. בעקבות המלצתך (ותודה רבה על כך!) פניתי לרופא עור שאבחן את הנקודה כ: NEVUS JUNCTIONAL והוא המליץ על כריתה ואמר שזה נעשה בלייזר. כמו כן הוא הפנה אותי אל כירורג פלסטי. כשבדק אותי הכירורג הפלסטי הוא אמר שאסור לעשות כריתה בלייזר משום שצריך לשלוח את נקודת החן לבדיקה היסטולוגית שבה בוחנים את סוג נקודת החן. ברצוני לשאול מספר שאלות: האם כדאי לעבור ניתוח בלייזר או באמצעות סכין? האם הכריתה באמצעות סכין הינה מסוכנת והאם לא אוכל ללכת על הרגל מספר ימים? האם כדאי לעבור את הליך הניתוח באמצעות רפואה פרטית או באמצעות קופת חולים? ושאלה אחרונה - האם אני חייבת להסיר אותה מפני שיש חשש להתפתחות של מנלומה בעתיד? תודה מקרב לב!

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכים עם דעתו של החירורג הפלסטי שלך. שנית בהחלט מומלץ מאוד להסיר את השומה כי במיקום הזה היא יכולה לעשות בעיות בעתיד.עניען הרפואה הפרטית הוא ענין של העדיפות שלך. כריתת שומה כזו היא לא דבר מסובך ולכן לפי דעתי לא חייבים לעשות את זה באופן פרטי.

18/08/2005 | 02:07 | מאת: רון

שלום. אני בן 16 יש לי בעיה אני סובל מהזעת יתר גם כשאני יושב ונח אני מזיע כמעט כל הזמן אני מזיע וזה במיוחד בקיץ אני פשוט לא יכול לזוז בלי להזיע במיוחד בגוף:בגב, בבטן, בחזה.... מה אני אמור לעשות?? רציתי לדעת עוד משהו אם איני מריח ריח זיעה או ריח אחר מגופי זה אומר שבעצם אין ריח או שרק אני לא מסוגל לחוש בו

18/08/2005 | 01:13 | מאת: דן

שלום, אני סובל מנשירה כבר כשנה (אני בן 23) ומשתמש בפרופסיה במשך כל הזמן הזה ללא תוצאות חיוביות. עשיתי בדיקות דם לפני כשבוע והורמון הTSH (בלוטת התריס) יצא בערך של 5.02 (כשהנורמה היא בן 0.5 ל 5.0). הבנתי שזה מבטא ערך נמוך, כלומר תת פעילות של בלוטת התריס (היפותירואיזם). האם זה משמעותי ? והאם בכלל קיים קשר בין TSH לנשירה ? ואם כן, מה אפשר לעשות נגד ? ואם באמת הנשירה היא מהסיבה הזאת, האם בטיפול נוגד המצב יחזור לקדמותו והשיער יחזור לצמוח ? אני מקווה שזהו באמת המקום לשאול את שאלתי. תודה רבה לעונים בברכה, דן. תודה לעונים

סיבה נוספת לנשירה יכול להיות חוסר איזון( טיפול לא מספיק או טיפול מופרז )ברמת הורמוני בלוטת התריס. אין קשר בין הנשירה לבין האקנה.

18/08/2005 | 00:54 | מאת: עינב

היי, יש לי שיער ארוך מתולתל. אני נוהגת למרוח עליו קרם לחות לאחר מקלחת, לגזור קצוות לעיתים קרובות, אך בכל זאת השיערות נוטות להישבר ויש הרבה מאוד קצוות מפוצלים. מה ניתן לעשות כדי למנוע זאת ?

לקריאה נוספת והעמקה

תנסי להחליף את השמפו שלך. תקני שמפו מחברה ידועה. תחפשי שמפו שמצוין שהוא מכילחלבון (protein shampoo)/ / אחרי החפיפה תשתמשי בקביעות בקונדישונר מבית טוב.

18/08/2005 | 00:10 | מאת: רונית

אני סובלת מויטליגו כבר 5 שנים (אני בת 27) בעיקר באיזור האגן והמפשעה והידיים, ניסיתי בעבר משחות סטרואידיות שלא עזרו, הדבר מפריע לי מאוד, אני יודעת שאין טיפול למחלה זו אך האם יש משהו בכל זאת שיכול לשפר את המצב? האם קיים היום משהו חדש ויעיל? כאשר אני משתזפת זה עוזר לי מעט מאוד ואני לא רוצה להזיק לעור יותר מידי בחשיפה מרובה לשמש. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היה מקרה אחד בספרות שחולה עם ויטיליגו קשהושהיתה לו גם בעיה של כולסטרול גבוה - טופל בתרופה מסוימת להורדת כולסטרול והתברר שהתרופה הנל שיפרה מאוד את מצב הויטיליגו.מאחר והתרופה הזו נחשבת למאוד בטוחה יש אולי מקום לנסות לקחת אותה. צריך להבין שזה בגדר של נסיון ואת צריכה להיות מודעת לזה.

17/08/2005 | 19:30 | מאת: הרפס

ערב טוב בעלי אם הרפס זוסטר שאלותי:האם זה מדבק? כלתי בהריון האם ישנה בעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית עדיף מאוד שכלתך תתרחק מבעלך. בתנאים רגילים רק מגע בין עור פצוע או סדוק לבין הנגעים של החולה יכול להדביק.

צהרים טובים, החלו להופיע על הבטן שלי פיצעונים קטנטנים שכמעט ולא נראים לעין אולם מרגישים אותם כשמעבירים את היד. איני יודעת ממה זה כי לעולם לא הופיעו לי פצעונים באזור זה. האם יש קשר בין הופעת הפיצעונם לבין העובדה שאני משתמשת בגלולות למניעת הריון וגם ב"פסקט"? בנוסף לפני חודשים כאשר התחלתי לקחת את הפקסט הופיעו לי פיצעונים אדומים על אזור הסנטר שלא נעלמים עד היום למעשה ואיני מה עלי לעשות בנידון, האם ניתן לעשות בדיקת דם כדי לברר ואם כן איזו? בתודה. בת 24

ללא ביקור אצל מומחה אי אפשר לדעת במה מדובר.

17/08/2005 | 15:31 | מאת: דנה

היו פצעים על הפנים , אך הם חלפו ל 3 שנים מאז שהתחלתי לקחת גלולות מליאן. אך לפני כחודשיים הם חזרו למרות שאני ממשיכה במליאן. שום משחה לא מתאימה לי שום דבר לא עוזר. הפצעים הם בינונים ורוב -בזמן המחזור. הייתי אצל גינקולוג היא אמרה לי לעבור לגלולות " בלארה". מה דעתך על טיפול? וגם נשארו לי סימנים אדומים ץ האם כדאי להוריד אותם בלייזר?תודה

17/08/2005 | 10:36 | מאת: גיל

יש לי כחודש פצעונים קטנים ומגרדים בשתי אצבעות סמוכות בידיים .הם מתפשטים וגורמים לקילוף עור ולהתייבשותו ויש גם הפרשות . נאמר לי שמדובר באלרגיה קבלתי משחה dermovate . באיזו אלרגיה מדובר ? האם ההתפשטות של הפצעים מסוכנת וגורמת לזיהום ? ( זה נראה מחמיר מיום ליום , עד עכשיו לא טפלתי בזה )

17/08/2005 | 09:21 | מאת: ש.ב

בוקר טוב לרופאי הפורום סובלת מהזעת יתר בפנים, לא נבדקתי, זוהי תחושתי (גם בהשוואה לאנשים אחרים באותם תנאי מזג אוויר) האם יש בדיקות לאמת זאת? מה הטיפול המקובל? במה הוא כרוך? - במידה ואין זה הפורום הרלוונטי, אשמח לדעת לאן לפנות

17/08/2005 | 01:54 | מאת: גיל

כמעט חודש אני פורחת... זה התחיל עם 2-3 נקודות כמו " עקיצות" ... מגרדות וזה התפשט.... ( יש קצת בליטה ולא רק כתמים - "פפולות" ?!?! ) כל הבטן והגב וגם הגפיים זה נהפך אדום לוהט ולעיתים זה גם קצת נרגע.... ישנם כאלה שמכוסים בקשקשת לבנה רופאת המשפחה טוענת שזה אלרגיה טיפול עקשני נגד אלגריה במשך למעלה משבועיים לא פתר את הבעייה ניגשתי לרופא עור שחיזק את ידה של הרופאה וטען שזו אלרגיה האם ייתכן שכל כך הרבה זמן זה לא יעבור האם אלרגיה מגרדת כל - כך? האם ייתכן שזו תופעה של מתח או לחץ כל שהוא? מה יכול להיות? איזה בדיקות כדאי לעשות ?

17/08/2005 | 01:03 | מאת: ערן

דר שלום, אני בן 29, זכר בריא. לאחרונה שמתי לב על פצע קטן שהופיע על איבר מיני, בחיבור בין ראש איבר המין לשאר האיבר. הפצע אינו כואב ואינו מציק ומעט יבלתי. פניתי לרופא עור שראה את הפצע (שהיה כבר יבש), והחליט לשלוח אותי לבדיקת דם ע"מ לבדוק באם מדובר בסיפיליס או בהרפס. תוצאות בדיקת הדם הראו: HERPES HSV2 IgG - Negative HERPES HSV 1+2 IgM - Negative TREPONEMA SCR./TPHA - Negative VDRL - Negative HERPES HSV1 IgG - Positive 1. האם תוצאות בדיקת הדם אמינות? 2. התוצאה החיובית היחידה מראה כי יש לי אני נשא של הרפס בשפתיים (ע"פ מחקר אנטרנטי שעשיתי) - דבר שמעולם לא סבלתי ממנו אך לעיתים רחוקות יש לי פצע בפה: קטן, לבן ומסביב אדום ודי כואב. האם מדובר בהרפס של הפה? 3. למרות התוצאות השליליות, הפצע עדיין לא החלים. האם יש בדיקות נוספות שעלי לערוך? ההמתנה לתור רופא העור ארוכה ומייגעת ואודה לך אם תוכל לשפוך קצת אור על הפרשיה, אני מאוד מודאג. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הדם החיובית יכולה להיות תוצאה של זיהום בהרפס בזמן הילדות.לפי התאור שלך הנגע שאתה מתאר על איבר המין אינו מתאים להרפס.

17/08/2005 | 00:27 | מאת: רונית

אני סובלת מנקודות אדומות קטנות תת עוריות בעיקר על עור הפנים. הנקודות מופיעות מעצמן או לאחר פיצעון, הן קטנות אך כיוון שנוצר קובץ מעל השפה הדבר מפריע מבחינה אסתטית. ברצוני לדעת האם יש דרך להעלימן, האם מדובר בטיפול לייזר ובמה הוא כרוך. (גם מבחינת עלות אם מישהו יודע), תודה.

17/08/2005 | 00:24 | מאת: רויטל

שלום, אני בת 24, סובלת מפסוריאזיס מועט על המרפקים. לפני כשנה הופיע יובש בשיער הערווה סביב איבר המין שנראה כמו פסוריאזיס. כששאלתי את רופא העור הוא ביטל את האפשרות שזה פסוריאזיס מבלי לבדוק ואכן התופעה חלפה תוך מספר חודשים. אך כעת שוב הופיע לי עיגול יובש באזור- הכוונה לעיגול בקוטר סנטימטר עם עור גס קלוף ממש כמו פסוריאזיס- האם זה באמת לא- מה זה יכול להיות? המון תודה על התשובה, רויטל.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאור שלך זה כן מתאים לפסוריאזיס.

16/08/2005 | 23:45 | מאת: אודי

שלום רב אני עובד בתחנת דלק ולאחר שאני מתקלח לאחר העבודה תמיד תמיד מגרד לי כל הגוף למשך שעה.יש לציין שתמיד לאחר המקלחת מגרד לי ולא בזמן העבודה או אחריה. אפשר לדעת מה הסיבה לכך? תודה מראש אודי

לקריאה נוספת והעמקה

הגרד יכול להיות תוצאה של חשיפה למים . יש גם מקרים של גרד שמופיע עקב חשיפה רק למים חמים.

16/08/2005 | 22:15 | מאת: יוסי

האם שימוש בתריאולון -משחה מקומית לטיפול באקנה יכול לגרום לתופעות לוואי של קורטיזון כגון -החלשת מערכת החיסון,החלשת העצמות וכדומה? האם זה מגיע לדם? (מכיל סטרואידים מסוג prednisolone)

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא לא. תראולון היא משחה מאוד עדינה ולכן לא גורמת לבעיות כאלה.

16/08/2005 | 20:28 | מאת: שיר

יצאו לי פצעים ענקיים בפנים בבת 1 אחרי טיפול של פוסידין שרופא עור הביא לי בכדורים לקחת עשרה ימים לפצעי בגרות יש לציין שלפני הטיפול היו לי בהרבה פחות פצעים לקחתי את האנטיביוטיקה רק שבוע בגלל שיצאה לי פיטריה בנרתיק זה היה לפני כחודש וחצי קיבלתי טיפול נגד פיטריה ע"י הרופאת נשים כאשר סיימתי את הטיפול חזרתי לרופא עור שאמר לי לקחת עוד פעם את הפוסידין כדורים למרות שאמרתי לו על הפצעים החדשים שנוצרו לי בפנים הוא הביא לי לקחת עוד פעם 10 ימים אבל לקחתי יום והפסקתי בהוראת רופא המשפחה כי הרגשתי חולשה בגוף יש לי שתי שאלות האם הפוסידין גרם לי לפצעים הגדולים בפנים עבר חודש ועוד לא עבר לי ויוצאים לי חדשים? ממה זה יכול להיות? ומה הטיפול המומלץ יש לציין שגם רוקסו לקחתי כדור 1 והוא עשה לי כאבי בטן וזה לפני שלקחתי את הפוסידין מה חוות דעתכם? יש לציין שאני בת 21 שאלה אחרונה האם ניתן לקחת רואקוטן אם אני אסמתית ואלרגית? והם שיטת הפותוטרפיה יכולה להועיל לי אודה לכם על מענה כל השאלות שלי בתודה שיר

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי אין הוראת-נגד למתן רואקוטאן בגלל אסטמה.

16/08/2005 | 18:46 | מאת: שרון

שלום אני סובלת מפסוריאזיס בקרקפת כשנה וחצי בערך בהתפרצות הקודמת והראשונה של המחלה טופלתי בתמיסת דיפורוסאליק ושמפו t-gel והפסוריאזיס נעלמה לחלוטין לחצי שנה בערך בהתפרצות הנוכחית ניסיתי את אותו הטיפול והוא ממש לא עוזר. יש לציין כי על שמפו ה t-gel כתוב בתווית שהשמפו עבר שיפורים וחידושים שאמורים לעשות אותו פחות מייבש ולהקל על הסרוק, כמו כן אין לשמפו כבר את ריח הזפת אלא סתם ריח של שמפו רגיל. האם זו יכולה להיות הסיבה שהטיפול לא עובד? או אולי העובדה שהשיער שלי בהתפרצות הזו ארוך יותר מבקודמת? ואם אל איך ניתן לטפל? אשמח על כל פיסת מידע תודה שרון

הזפת וריח הזפת חיוניים ליעילותו של השמפו.יתכן מאוד שאותם שיפוריפ כביכול הם אלה שגרמו לכך שהשמפו כעת לא יעיל. תנסי להשתמש ב אלפוזיל שמפו.

16/08/2005 | 15:12 | מאת: מיקה

1) יש לי הרבה צלקות בפנים צלקות מסוג2 כתוצאה מחיטוט בנקודות שחורות באיזור הלחי משני הצדדים ו(הרבה ) אין מצב שהם יעלמו מתישהו? יש טיפול? חוץ מהעלמתם במיק אפ.. 2) יש לי הרבה.. אבל הרבה נקודות שחורות בלחי באף בסנטר ומקומות אחרים בפנים ..וכבר הרבה זמן אני פוחדת ללכת לטיפול ולהסיר אותם ואחר כך שישאר לי צלקות יותר משיש לי עכשיו.. מה הפתרון?? בבקשה תעזרו לי

ללכת להבדק בהקדם אצל מומחה ולטפל לפי המלצותיו.

16/08/2005 | 13:52 | מאת: יאנה

שלום שמתי לב שיש לי נקודת חן שמדממת קצת מבפנים (זה לא נראה שקיבלתי שריטה חיצונית). האם אני חייבת לבדוק בדחיפות? האם זה מסוכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן.

15/08/2005 | 23:02 | מאת: נטלי

יש לי נמשים בכתפיים.. האמת שאין לי מושג מה ההבדל בין נמשים לכתמי שמש, בכל זאת, הלכתי לרופאת עור (הדבר מאוד מציק לי ואני לא שמה גופיות עקב זה) והיא אמרה לי שכל הקרמים האלה להבהרת נמשים וכתמי שמש הם בולשיט.. רציתי לדעת האם זה נכון?? וקראתי גם איפושהו שחומץ+מיץ חזרת=מתכון ביתי להבהרת נמשים מה אתה אומר על זה? תודה רבה מראשש!

15/08/2005 | 20:52 | מאת: סופי

שלום רב, אני בת 24 ובשנה\שנתיים האחרונות שמתי לב שכשאר אני נעקצת או מקבלת איזושהי שריטה או כל פצע אחר בעור, אותו פצע או שריטה לא נעלמים כל כך מהר. הפצע כן מחלים, הוא כבר לא אדום, אך משנה את צבעו ונהיה מאוד כהה (שונה מאוד מצבע עורי) ונשאר ככה חודשים ארוכים ואפילו יותר ובעצם נשאר ככתם כהה על עורי. אני יודעת שדברים כאלו אמורים להתרחש בגיל מבוגר הרבה יותר, האם זה אומר שיש לי עור של אדם זקן? כי הוא לא נראה ככה כלל! אז למה זה קורה והאם אפשר לעשות משהו כדי למנוע את זה? נ.ב- אני מניחה שזה קשור לגנטיקה של עורי, כי גם לאחותי יש את זה. תודה

15/08/2005 | 19:17 | מאת: חן

קיבלתי כוויה מתנור בכתף. התפתכו לי שלפוחיות ובטיפשוטי פוצצתי אותן וקילפתי את העור - מה שמן הסתם החמיר את המצב. כרגע אני ממש יכולה לראות את השכבה שמתחת לשכבה העליונה. 2 שאלות: כמה זמן לוקח לעור לגדול מחדש? והאם תשאר צלקת? ועוד שאלה - אני משתמשת בסילברול כבר כמה ימים, אולי עדיף משהו אחר?

16/08/2005 | 14:31 | מאת: פיה

היי אני לא רופאה אבל מנסיון בדבר דומה, טופלתי בחבישה של פד עם סילברול, להחלפה כל יומיים, זה עשוה פלאים

15/08/2005 | 19:14 | מאת: ערן

דר שלום, אני בן 29, זכר בריא. לאחרונה שמתי לב על פצע קטן שהופיע על איבר מיני, בחיבור בין ראש איבר המין לשאר האיבר. הפצע אינו כואב ואינו מציק ומעט יבלתי. פניתי לרופא עור שראה את הפצע (שהיה כבר יב)ש, והחליט לשלוח אותי לבדיקת דם ע"מ לבדוק באם מדובר בסיפיליס או בהרפס. תוצאות בדיקת הדם הראו: HERPES HSV2 IgG - Negative HERPES HSV 1+2 IgM - Negative TREPONEMA SCR./TPHA - Negative VDRL - Negative HERPES HSV1 IgG - Positive 1. האם תוצאות בדיקת הדם אמינות? 2. התוצאה החיובית היחידה מראה כי יש לי אני נשא של הרפס בשפתיים (ע"פ מחקר אנטרנטי שעשיתי) - דבר שמעולם לא סבלתי ממנו אך לעיתים רחוקות יש לי פצע בפה: קטן, לבן ומסביב אדום ודי כואב. האם מדובר בהרפס של הפה? 3. למרות התוצאות השליליות, הפצע עדיין לא החלים. האם יש בדיקות נוספות שעלי לערוך? ההמתנה לתור רופא העור ארוכה ומייגעת ואודה לך אם תוכל לשפוך קצת אור על הפרשיה, אני מאוד מודאג. תודה רבה מראש.

15/08/2005 | 18:54 | מאת: רוני

שלום, אני סובלת מזה כשלוש שנים ממעין פריחה שדומא יותר לשלפוחיות (אך הן ממש על העור) באזור המרפקים של שתי הידיים. ה"פריחה" מופיעה בקיץ ונעלמת בחורף, בעבר עבדתי בביה"ס לצילום לכן חשבתי שיש קשר לחשיפה שלי לכימיקלים, מכיוון שסיימתי את עבודתי שם לפני שנהן חשבתי שהקיץ הבעיה לא תופיע אך היא הופיעה גם השנה. הייתי אצל מספר רופאי עור ועד היום אף אחד לא הצליח לפתור לי את הבעיה. אשמח לקבל יעוץ מה ניתן לעשות.

15/08/2005 | 17:53 | מאת: משה

ד"ר שלום, שהיתי מס' ימים באילת, ושמתי לב שהופיע לי מעין כתם על הכתף כמו "קפה עולה" בגוון חום ובצורה לא סימטרית. אציין שהקפדתי מאוד על מריחה מסיבית של קרם הגנה בכל הגוף ובעיקר על הכתפיים. האם לפי דעתך זהו כתם שיזוף של מקום שנחשף יותר לשמש כתוצאה ממריחה לא אחידה של קרם שיזוף או שמא זה כמו כתם לידה שישאר לי לכל החיים? בתודה משה

15/08/2005 | 17:03 | מאת: אני

עקב עישון יום יומי של חשיש (ממיס בשומן) השתנה לי הצבע של השפתיים הם נהפכו לגוון חום אדום וקמטים עם שני נקודות שחורות שביינתים נהיו קטנות יותר (אני לא מעשנת כבר חצי שנה} אני לוקחת ויטמין E ו C ומקלפת מדיי פעם את השפתיים יש קצת שיפור אבל חצי שנה... מה אפשר לעשות?

15/08/2005 | 15:09 | מאת: לי

הבאתי לביתי לפני שבועיים גורת חתולים. ע"פ הוטרינר שבדק אותה אתמול נאמר לי שזאת פטריה וניתן לחתולה טיפול אוראלי וחיצוני.בעקבות זאת הופיעו לי 8 פטריות עור כל אחת בקוטר 1ס"מ בכל חלקי הגוף(אני בת 22) וגם אצל חברה שהתארחה בביתי(אולם אצלה הופיעו רק 3). ניסיתי לקבוע תור לרופא עור אולם התור הכי קרוב הינו לעוד 3 שבועות. בינתיים אני מורחת 3 פעמים ביום אגיסטן(בהוראת רופאת המשפחה). רציתי לדעת האם יש סיכוי שזה יעבור רק בעזרת אגיסטן או שמא חובה גם טיפול אוראלי? האם בן זוגי יכול להדבק במגע ישיר עם הפטריה? אשמח מאוד לקבל תשובה מאחר שזה מגרד עד מאוד והתור לרופא העור הינו עוד זמן רב

15/08/2005 | 09:27 | מאת: שיר

שלום רב, אני לא ממש בטוחה אם זהו הפורום היאות אבל. אתמול בבוקר גיליתי עקיצה די גדולה 5*3 בערך, בבטן, במרכזה היתה נקודה קטנה של דם ומסביב נפיחות רבה, כמו בלוטה שהתנפחה וגרד קל, מרחתי אלוורה. בערב הראש נהייה צהבהב ועם לחיצה קלה יצא נוזל רב, שקוף. לאחר מכן, וזה גם המצב היום, הנפיחות עדיין קיימת, לא מגרד, הרקע ורוד אולם יש חלק בלתי מוגדר שהוא אדום לחלוטין, כמו שטף דם. צר לי על התיאורים .... האם לתת לזמן לעשות את שלו, או האם יש צורך לנקז זאת? לא ממש ברור לי ממה העקיצה, אני גרה בעיר בקומה גבוה, ואין לי שום עקיצה אחרת בגוף. אודה על תשובה ו/או על הפנייתי לפורום הנאות

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ שתראי את זה למומחה.

15/08/2005 | 08:35 | מאת: ד"ר א.לשםN.D

להילה שלום, אין לראות את הדברים כפשוטם וישלהתייחס לתופעה בכובד ראש. שינויים בצפרניים לגוון הצבע הצהוב תוך התעבות ואבוד השקיפות עלול להצביע על כוון בעיות באזור הריאות:ברונכיטיס,סינוסיטיס, או אפילו היפותירואיד. הצבע הצהוב נוצר ע"י הפרעה בנקוז לימפטי-לימפאדמה- וקצב איטי של גדילת הצפורן. התייעצי עם מומחה.

15/08/2005 | 07:53 | מאת: לונה

מהו רטוויט? האם נכון שבחודשי הקיץ החמים יולי-אוג' רופאי עור לא נוהגים לתת אותו למטופל? למה? בבקשה אנו לי , לא קיבלתי תשובה עדיין... תודה

אפשר להשתמש ברטאויט גם בקייץ בכל ערב בתנאי שבבוקר מורחים קרם הגנה מפני שמש.

15/08/2005 | 00:52 | מאת: מיכל

מהי פארוניכיה. כיצד מזהים ומהו הטיפול

פארוניכיה היא דלקת של הרקמה הרכה שסביב הציפורן . היא יכולה להיות תוצאה של חיידק או תוצאה של פטריה ובהתאם לכך יהיה הטיפול.

14/08/2005 | 23:06 | מאת: דנית

יש לי ילדה בת 12.5 ולאחרונה שמתי לב שהופיע אצלה פצעי אקנה אני רוצה לעזור לה אך פוחדת לתת לה תכשירים שיחמירו את המצב שאלתי היא באיזה גיל רצוי כבר להתחיל עם מי פנים, סבון נוזלי, קרם לחות עם מקדם הגנה ובקיצור כל התכשירים שאני משתמשת בהם התשובה מאוד חשובה לי מכיוון שהיא מתביישת בזה וגם לפעמים מתרגזת

הטוב ביותר זה לקחת אותה למומחה ולהתחיל בטיפול שהוא ימליץ עליו בהקדם.

14/08/2005 | 14:53 | מאת: גל

שלום, אני מטופל ברואקטן קצת יותר מחודשיים. עד עכשיו כמעט ולא היו לי תופעות לוואי. לפני כמה ימים יצאתי לטיול בן 3 ימים בו שהיתי די הרבה זמן בשמש (בחלק מהזמן מרחתי קרם הגנה). ביום האחרון של הטיול עור הפנים שלי נעשה יבש יותר מבד"כ, אבל עדיין לא כ"כ חמור. ביום שאחרי הטיול המצב נהיה בלתי נסבל, כמעט כל הפנים שלי יבשות. אני מורח קרם פנים ACU והדבר עוזר לבערך שעה-שעה וחצי, ואז העור חוזר להיות יבש מאד. האם יש קשר לטיול? מה ניתן לעשות בנידון? כמה זמן המצב יימשך? תודה

תחזור למומחה שמטפל בך ותבקש ממנו שירשום לך משחת קורטיזון.

14/08/2005 | 11:33 | מאת: שירן

1.רציתי לדעת האם אצל כל אישה יש שיערות גם על השפתים החיצוניות וסביב פתח הנרתיק והאם מצב כזה הוא נורמלי 2. במצב שבו יש שערות רבות בין השדיים וגם עליהם (עדינות מאוד אבל כהות) מה ניתן לעשות? (כל התכשירים שראיתי בבתי מרקחת אוסרים שימוש באיזור זה)

1.כן 2.ראשית צריך לברר אם יש אצלך איזו בעיה הורמונאלית. האם המחזור סדיר? באפ יש בעיה הורמונאלית - אזי אפשר לטפל בעזרת גלולות מסוימות למניעת הריון +תרופות דומות נוספות.

ראשית כדאי לחזור על הבדיקות.לא חייב להיות שאמא שלך תהיה שעירה;יכולה להיות גם דודה מצד האב או האם או אחות למשל וכו.האם את ממוצא פרסי או כורדי?כי בעדות אלה יכולה להיות נטייה לכך.אם את ממוצא כזה למשל וגם אם בבדיקות דם לא יתגלו בעיות הורמונאליות - אזז אפשר לשקול טיפול בתרופות הנל.

14/08/2005 | 01:01 | מאת: אבי

שלום, בחודשים האחרונים לא גדל לי שיער בשני אזורים קטנים על עור הפנים. מה הסיבות האפשריות להתקרחות זו? כיצד אפשר לטפל בזה? תודה, אבי

13/08/2005 | 23:41 | מאת: יקיר

יש לי שיער ארוך אך חולני למדיי: הוא נשבר בקלות, יבש, נפוח, בעל קצוות מפוצלים לעיתים קרובות ומרבה לנשור. כל זה לא היה מטריד כל כך אלמלא הייתי בן 20. אני משתמש במסיכה של קירסטס לשיער יבש במקום קונדישנר (המלצת הספר) ומורח שמן פשתן, אך זה לא ממש עוזר - השיער הופך רך יותר, אך עדיין יבש, נפוח וחסר חיים. מה אני יכול לעשות?

13/08/2005 | 23:36 | מאת: עדנה

בתי בת השנתיים סובלת בפטרייה בבוהן היד טופלה במיני משחות ללא הועיל לחוות דעתך המקצועית תודה. ע.

13/08/2005 | 18:56 | מאת: דליה

לאחר שבני בן ה8 מזיע (בעקר בחודשי הקיץ) מופיע לו כתם אדום מתחת לבית השחי , שגם כואב , שורף לו , בבית המרקחת נתנו לי משחה המכילה קורטיזון :דרמקומבין. האם יש נזק לקורטיזון , אם כן מהו האם יש משחה אחרת מומלצת שאינה מכילה קורטיזון ?

13/08/2005 | 17:58 | מאת: אנה

שלום!יש לי שתי אצבעות מחוברות ליד הבוהן שאלתי היא האם זה מסוכן לעבור ניתוח להפרדתם? ואם יהיו צלקות האם הן תהיינה בולטות? והאם כבר ניתקלת בניתוח מסוג זה? הבעיה נורא מפריע לי אסטטית ומקשה עליי בקניית נעליים אנא ענו לי

13/08/2005 | 17:50 | מאת: ana

שלום! חמי סובל מזה כ30 שנה מהמחלה שאלתי היא עד כמה הסיכויים של ילדיו ויש לו שלושה לקבל חלילה את המחלה? יש לנו שלושה ילדים שהם נכדיו עד כמה הם בסיכון? אנא ענה לי ד"ר זו שאלה שמטרידה אותי מאז לידת ילדיי תודה מראש

13/08/2005 | 16:34 | מאת: www.psoriasis-uvb.org

חברת קידרון בע"מ מציעה לכל המעונין בטיפול פוטו-תראפי, את האפשרות לקבל מנורה לשימושו האישי בבית לתקופה רצופה של 6 עד 8 שבועות/ או / לתקופה כל שהיא עליה המליץ לכם רופא העור. בקרו באתרנו שכתובתו מופיעה בראש ההודעה - בחרו המנורה המתאימה וצרו קשר e-mail לקבלת מלוא הפרטים.

13/08/2005 | 14:40 | מאת: סיגליי

שלום אני בת 39 נטלתי רואקוטן במשך 4 חודשים (3 כמוסות ביום) היום אני כמעט 3 חודשים אחרי ונראה לי שהטיפול לא עזר יוצאים לי מידי פעם פצעים (לא באותה כמות -אך עדיין) מה עושים?? (לא מעוניינת לחזור על הטיפול - הכדורים גרמו לי לכאבי שרירים/פרקים שהקשו קצת על התפקוד) ועוד דבר -סבלתימנשירת שיער - ובזמן נטילת הכדורים (נאמר לי שזה יגבר) אך ההפך -לא היתה נשירה - וכרגע הנשירה נוראית מה לעשות????

השאלה היא באם אין אצלך איזו בעיה הורמונאלית. האם המחזור סדיר ? האם יש התגברות של הפצעים סביב המחזור?ידוע שאם יש בעיות הורמונאליות - אזי היעילות של רואקוטאן פחותה.במקרה כזה הטיפול צריך להיות יותר מכוון לבעיה ההורמונאלית.

13/08/2005 | 13:02 | מאת: מיקי

בהודעה החשובה נאמר שלא יענו שאלות שנשאלו בעבר. אני את שאלתי על אריתמה מיגרנס לא שאלתי בעבר. חיפשתי בדפים קודמים ולא ראיתי שהנושא עלה לדיון. אז מדוע להתעלם?

לקריאה נוספת והעמקה

אריתמה כרוניקום מיגראנס היא מחלה שנפוצה במיוחד בצפון אמריקה ובצפון אירופה.המחלה מועברת ע"י עקיצות של קרציות המחדירות לתוך העור חיידק מסוים.בארץ למיטב ידיעתי זה איננו נפוץ, אפ כי יכול בהחלט להיות שמישהוא נדבק בחו"ל ומייבא את זה לארץ.

13/08/2005 | 02:37 | מאת: דניאל

יש לי בראש מעיין בליטה, זה נראה כמו יבלת קטנה האם יש להתייחס לזה בכלל<? באופן אישי זה דיי מציק לי, פשוט פתאום להרגיש אותה

כדאי תמיד להראות למומחה.