פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

5472 הודעות
5316 תשובות מומחה

מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר ושיפור הראייה

27/09/2020 | 07:35 | מאת: ה

שלום רב לפני שנה חליתי בדלקת פרקים ואני לוקחת פרדינזון 5 מ"ג פעם ביום וסלאזופירין 1 מ"ג פעמיים ביום. המצב שלי יציב וכמעט ללא כאבים בפרקים בתקופה האחרונה האם יש מניעה לעשות ניתוח לייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, סביר להניח שאין מניעה מניתוח במידה והכל יציב בהצלחה

היי עברתי ניתוח אינטרלאסק לפני 3 ימים בשתי העיניים. לאחר מכן שמתי טיפות כנדרש. החל מאתמול בערב כאשר אני שמה את הטיפות יש צריבה ממש חזקה בעין ימין בלבד (דבר שלא קרה קודם לכן). הצריבה עוברת לאחר כ10-15 דק'. האם זה תקין? בנוסף, במידה והראייה שלי יציבה האם ניתן לנהוג (עם משקפי שמש)? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צריבה בעיניים היא ממצא שכיח לאחר ניתוח לייזר וזה לא מכוון למשהו מדאיג. עם הזמו זה יעבור בהצלחה.

25/09/2020 | 02:16 | מאת: גלעד

לפני פחות מחודש עשיתי ניתוח בשיטת ה-ebk. אני לא מרגיש כבר יותר משבוע צורך בתחליפי דמעות ומזליף אותן ביחד עם טיפות הסטרואידים לפי הנחיית הרופא. אם איני מרגיש צורך או יובש בעיניים האם ניתן להפסיק להשתמש בשלב מוקדם כ"כ אחרי הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מציע לשאול את הרופא שלך. אני לא מנתח בשיטה זו ולכן לא אכנס להמלצות לאחר ניתוח זה בהצלחה.

24/09/2020 | 16:18 | מאת: מורן

למה בהסברים על ניתוח ה intra נאמר שהוא מתאים לבעלי קרניות יותר דקות ? כלומר מה היתרון שלו על ה lasik הרגיל - האם בעצם עובי המתלה הוא יותר קטן ולכן קרנית יותר דקה שלא יכלה לעבור lasik יכולה לעבור intralasik ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההבדל בין LASIK לבין אינטקאלאסיק הוא אופן חיתוך המיתלה ועוביו: בלאסיק החיתוך הוא מכאני – עם סכין ממונעת והחיתוך עומד על כ- 160 מיקרון לפוס מינוס 20 מיקרון באינטראלאסיק היא חיתוך באמצעות קרן לייזר והמתלה דק יותר – 100-110 מיקרון פלוס מינוס 10 מיקרון החיתוך עם הלייזר נחשב בטוח בהרבה מהחיתוך המכאני בהצלחה

23/09/2020 | 15:46 | מאת: שלומי

אני שנים מרכיב עדשות מגע יומיות רכות. העניין הוא שבדרך כלל אחרי 8 שעות העין שלי מרגישה לי מאוד עייפה/יבשה ואני מוריד את העדשות. האם זו תופעה שיכולה למנוע ניתוח לייזר ? זה מצביע על איזה סיפטום של יובש מיוחד שימנע ממני לעשות את הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. יובש הוא יובש שככל הנראה נגרם מהרכבה ממושכת של עדשות מגע. תופעה זו יכולה גם להמשך לאחר ניתוח הסרת משקפיים. בהצלחה

20/09/2020 | 19:31 | מאת: כמעט חודש לאחר ניתוח LASEK

עשיתי בתאריך 26.8.2020 ניתוח מסוג PRK\LASEK. אני מרגיש שהראייה שלי ביום טובה למרות שיש לי טיפה רגישות לשמש.. אבל בלילה אני מרגיש שהראייה שלי יורדת פלאים קשה לי מאוד בנהיגה לראות מספרים של רכב והאורות של הרכבים מסנוורים אותי. התחיל לי סוג של "הילות" מסביב לאורות קראתי שיש דבר כזה אבל לא חשבתי ברמה כזאת.. האם הדבר הזה ייעלם? עשיתי ניתוח שכולל שיטת WAVEFRONT לפי הבנתי זה אמור להפחית את הדברים האלה לא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב תופעות של הילות וסינוור שכיחות בשבועות והחודשים הראשונים לניתוח. עם הזמן זה עשוי לחלוף ולהעלם. בהצלחה

20/09/2020 | 09:42 | מאת: רז

עברתי אינטראלסיק לפני שבוע ומאז העינים דומעות מעצמן כל הזמן. בכמויות גדולות מאוד. האם זה מצב הגיוני? להבנתי היה אמור להיות יובש ולא דמעות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דמעת לאחר ניתוחי עיניים היא מאוד שכיחה. הדמת עצמה נובעת מיובש הקיים בעין ולכן גם כשיש דמעת הטיפול הוא דמעות מלאכותיות בנדיבות

20/09/2020 | 09:04 | מאת: Doctors

שלום פרופ קרמר עברתי אצלך ניתוח אינטר לאסיק ב 10/9/2020 הייתי בביקורת אצלך וראייה הייתה מעולה בשתי העיניים, היום בבוקר קמתי ויש לי טשטוש בעין ימין , האם זה נורמלי ? מרגישה ראייה חדה בעין שמאל וראייה קצת מטושטשת בעין ימין .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא פרופ׳ קרמר. שמי ד״ר מלר. בכל אופן קשה לומר ללא בדיקה. אם יש ירידה פתאומית בראיה אני ממליץ להיבדק בהקדם.

18/09/2020 | 23:55 | מאת: קרן

שלום לכם. בת 54 עברתי ניתוח מונוויז'ן לפני שבועיים. מספר במשקפיים היה 5 לרחוק 2 לקרוב. הראיה לרחוק הסתדרה מיד. לקרוב עדיין לא. לא יכולה לקרא ללא משקפיים. האם זה תקין? אגב, ההחלמה מהניתוח היתה קלה מאוד.

שלום רב שבועיים זה זמן קצר מידי בכדי לדבר על תוצאות סופיות. גם למונויזיין לוקח זמן להסתגל. אני מקווה שהכל יתייצב במהרה

שלום לפני חודש וחצי ביצעתי prk. היה לי 6/30 בשתי העיניים אחרי הניתוח. קיבלתי טיפות וולטרן כבר חודש ובעין ימין עכשיו 6/12 ובעין שמאל 6/30 האם זה סימן טוב? האם יכול פתאום לחזור ל 6/30 בימין ? הרופא אמר להשתמש בוולטרן עוד שבועיים ואז לראות מה עושים...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב טיפות הוולטרן לא קשורות למספר או לחדות הראיה אלא להחלמה. מירב הסיכויים שהכל יתייצב ויסתדר במשך הזמן.

17/09/2020 | 09:31 | מאת: חנה

שלום וחג שמח שמי חנה אני בת 58 עד עכשיו היו לי משקפיים רק לקריאה לפני חצי שנה נאמר לי שאני צריכה משקפיים ראיה השאלה שלי האם על מנת לעבור ניתוח להסרת משקפיים אני צריכה להרכיב משקפי ראיה למשך שנה על מנת לראות מגמת שינוי במספר העדשות או שבלי הרכבת משקפי ראיה אני יכולה לעבור ניתוח כרגע יש לי משקפי ראיה 3+

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם לאחרונה יש צורך במשקפיים אני ממליץ להמתין על מנת לראות האם המספר יציב.

16/09/2020 | 22:44 | מאת: דרור

בצעתי נתוח ליזר .בשטת מונווזן לפני הנתוח המספרבעין ימין 2+ למרחוק ובשמאל 2.5 לקרוב . לאחר הנתוח.0.5- בימין 1- בשמאל . האים נתן לתיקון אני לא רואה טוב למרחוק ולקרוב קרוב מידי .לדעתו של הרופא יסתדר צוך חודש . אני עם עדשות או משקפיים ..מאוד מתוסכל בן 52 ...אני נוהג הרבה ויושב מול מחשב במשרד . אשמח לתשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מאחר והתיקון היה למספרים עם פלוס קצב ההחלמה לעיתים ארוך יותר. ידוע שיש קושי בתקופה זו יש צורך בעוד קצת סבלנות.

15/09/2020 | 14:55 | מאת: שרון

עשיתי בדיקה לקראת ניתוח לייזר ונאמר לי שהעובי קרנית שלי הוא 529 ו 532 ושאני מתאים לאינטראלסיק. מצד שני מצאתי עכשיו מיפוי קרנית מלפני שנה וחצ שבו כתוב Thinnest location שווה ל 513 micro mili. השאלה שלי האם מכשירים שונים יכולים לספק תוצאות שונות של מיפוי קרנית ?

לקריאה נוספת והעמקה
15/09/2020 | 16:46 | מאת: שרון

מתקן במיפוי קרנית הקודם (לפני שנה וחצי) העובי במרכז מצויין כ 518. ועדיין האם יכול להיות הבדל בין תוצאות של שיני מכשירים שונים של 10 מיקרון ?

שלום רב, כן. מכשירים שונים יכולים להראות תוצאות מעט שונות אבל יחד עם זאת אין הרבה הבדל בין 513 ל- 529 בהצלחה.

14/09/2020 | 17:56 | מאת: ריבי

הבן שלי בן ה18 עבר היום בדעות הצהריים ניתוח לייזר בעיניים והוא סובל מכאבי תופת. אני מטפטפת לו את כל הטיפות הדרושות ונתתי לו משכך כאבים וכלום לא עוזר. מה לעשות? זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא ברור לי מדוע את פונה לפורום ולא למכון בו בנך עבר ניתוח? 2. אני מתאר לעצמי שבמכון הסבירו לך שבסוגי ניתוחי מסויימים, כך הדבר וכאבים לאחר הניתוח מאוד שכיחים אך הם זמניים. המשך יום טוב, ד"ר מלר

13/09/2020 | 03:18 | מאת: גלעד

אשמח לדעת כמה קריטי שימוש בתחליף דמעות ללא חומר משמר? הם פשוט יקרים באופן משמעותי מכאלו עם חומר משמר. רופא המשפחה שלי המליץ לי על Genteal והוא עולה פחות מחצי מבפנטן או תחליף אחר. אבל קראתי שבשימוש ממושך החומרים המשמרים עלולים לעשות נזק לקרנית. מה הוא שימוש ממושך? האם אפשר להשתמש ב-Genteal ללא חשש או אפילו להשתמש לסירוגין בתחליפים עם ובלי חומר משמר? האם כדי להשקיע ולקנות רק ללא חומר משמר? האם תוכל להמליץ על פירמה ספציפית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מומלץ אכן להשתמש בטיפות ללא חומר משמר. גנטיל תרופה טובה לטיפול ממושך ואם היא בעלת פעילות טובה אין צורך להחליפה בסוג טיפות אחר.

ביצעתי ניתוח אינטראלאסיק לפני כ-7 חודשים העיניים עדיין יבשות ואדומות, מתי זה אמור להסתדר? בנוסף לכך רציתי לשאול מתי ייצור הדמעות של העיניים יחזרו לנורמה? למשל כשאני חותכת בצל אין בכלל דמעות כנ"ל לגבי גוף זר אם נכנס לעין ושאר דברים שלפני הניתוח גרמו לעיניים לדמוע הרבה (על מנת להגן עליה ולהוציא את הגוף הזר או האדים של הבצל מהעיניים) וגם טשטוש קל בעין אחת למספר דקות בבוקר כשקמים מהשינה- מה הסיבה? אשמח למענה על כל השאלות בתודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיבה היא כאמור יובש ויצור הדמעות שלא שב לקדמותו. קשה לי להעריך במדויק מתי יצור הדמעות יתגבר. בכל מקרה המשך מעקב הרופא המטפל יוכל לתת תשובה לכך.

שלום האם יש מניעה לעשות בוטוקס בצדי העיניים ומצח לאחר חודשיים של ניתוח אינטראלאסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא. אין מניעה לבצע את הטיפול בהצלחה וחג שמח

10/09/2020 | 03:49 | מאת: גלעד

העדשה נפלה לי במהלך הלילה מהעין. מה לעשות? לרוץ למיון או לחכות לבוקר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש לפנות לרופא המטפל

הרופא המטפל בדיעבד אמר שאחרי יומיים מהניתוח החזרת העדשה היא לא אירוע דחוף. בטח לא כזה שמצדיק ריצה לחדר מיון 😅

09/09/2020 | 19:17 | מאת: נועה

הייי עשיתי לפני 9 ימים ניתוח בשיטת ebk. החליטו לעשות לי על שטח יותר גדול בעין מכיוון שיש לי התחלה של מספר לקרוב, ( צילינדר עין ימין 3.75 עין שמאל 4.75 מידה עין ימין 0.75 מידה עין שמאל 1.75) לפני שלושה ימים הסירו לי את העדשות ואני רואה לגמרי מטושטש וממש בלחץ. מה עליי לעשות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב זה נורמאלי לחלוטין בסוג ניתוח זה זמן ההחלמה מעט ארוך יותר.

שלום חודשיים לאחר אינטראלאסיק. עין אחת פחות חדה מהעין השניה באופן קבוע. לאחר טיפות עיניים הראיה מתחדדת למשך דקה וחוזרת להיות מטוטשטת למרות שאין תחושת יובש בעין. ממה זה נובע? האם ישתפר כחלק מזמן ההחלמה? כמה זמן צפוי לקחת? האם יכול לנבוע מסיבוך כלשהו שלא ניתן לראות בבדיקה? הייתי בביקורת חודש והכל נמצא תקין מבחינת הרופא המנתח. נאמר לי להמשיך להמתין..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירב הסיכויים שזה נובע מיובש. בעל מקרה העיניים עדיין בהחלמה אז אני מציע להמתין להתייצבות

05/09/2020 | 07:14 | מאת: דני

לפני חודש ביצעתי ניתוח היה לי מינוס 5 וחצי . אני לא רואה טוב בבדיקת ראיה אחרי הניתוח 6/30 ..... מה זה אומר? האם יש סיכוי שזה ירד ? האם יכול להיות שנעשתה טעות בהזנת נתונים למכשיר הלייזר ? ניתנו טיפות וולטרן לשבועיים . האם ראיתם מקרים כאלו? מה מומלץ לעשות כי אני מתגייס עוד חודשיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב עדיין קשה לקבוע סופית אל פלוס שנוצר לאחר טיפול במינוס הוא זמני בלבד וזה מסתדר. בכל אופן ממליץ להיות ברשר עם הרופא המנתח בהמשך

02/09/2020 | 23:37 | מאת: מטופל

שלום וברכה, אני בן 36, עשיתי בדיקת התאמה ונאמר לי שאני מתאים לניתוח לייזר prk, אך זה ישפיע עלי שבהמשך אצטרך משקפי קריאה. הבנתי שזאת לא תגובה מיוחדת של הניתוח עבורי אלא תגובה כללית לכל מי שעושה ניתוח (את הניתוח הזה לפחות). א. מה ההשלכות של משקפי קריאה, האם זה אומר שאצטרך לשאת איתי כל הזמן משקפי קריאה ואצטרך להרכיב אותם כל פעם שארצה לקרוא מתוך הסמרטפון? ב. אם אני בן 36, מתי בדיוק אצטרך להשתמש במשקפי קריאה? ג. ניסיתי לקרוא על כך באינטרנט, וכתוב שם שהצורך במשקפי קריאה באוכלוסיה נע בין הגילאים 40 -45, ולא ראיתי שאנשים בגילאים האלו נצרכים למשקפי קריאה אלא בגיל הרבה יותר מאוחר, פרט זה חשוב לי כדי לדעת מה יהיו ההשלכות לגבי, בכמה שנים הניתוח ישפיע להקדמת הצורך במשקפי קריאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הדבר לא תלוי בסוג הניתוח אלא כתלות בגיל. לא ניתן לקבוע בדיוק מתי התהליך יקרה כאשר הממוצע הוא בערך גיל 40. אני ממליץ בהמשך לשוב לרופא המטפל ולברר איתו על אופציה של השארת שארית מספר קטנה לקרוב באחת העיניים על מנת לאפשר הקטנת התלות במשקפי קריאה בעתיד.

02/09/2020 | 01:17 | מאת: שבוע אחרי LASEK

אני שבוע אחרי ניתוח LASEK\PRK הראייה שלי טובה אבל עדיין לא ברמה שאני מצליח לקרוא מרחוק דברים כמו אותיות בשלטים ומספרים האם זה תקין? - מתי צריך להפסיק עם טיפות האנטיביוטיקה ? חודש \ שבועיים אחרי? -אני עובד מול מסך הרבה האם אפשר להשתמש בתחליפי דמעות גם לא לפי זמני הטיפול שקיבלתי בדף אחרי הניתוח? איזה תחליפי דמעות עדיף לקנות? סיסטיין הרגיל או סיסטיין אולטרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שבוע ימים זה זמן קצר מידי בכדי לדבר על תוצאה סופית. תוצאה סופית יכולה להדיע כעבור שבועות או חודשים מהניתוח כך שמה שתארת נשמע נורמלי. לגבי המלצה על טיפול – אני מציע לשאול את המנתח שלך. אני אישית ממליץ למטופלים שלי להפסיק אנטיביוטיקה לאחר הסרת עדשות המגע הטיפוליות – כשבוע לאחר הניתוח. לגבי תחליפי דמעות – אין הגבלה. סיסטיין רגיל בהחלט מספיק. יש עוד סוגים כמו ליפיטיר, והילוקומוד ועוד סוגים

29/08/2020 | 21:32 | מאת: רון

שלום, כמה זמן לאחר ניתוח אינטראלאסיק אפשר לחזור לעבודה? בדגש על עבודה שהיא נטו מול מסך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב תוך כמה ימים עם צורך בהפסקות על מנת למנוע יובש בעיניים.

שלום האם אפשר בביקורת כיניים באמצעות slit lamp לראות בקלות תזוזה קלה של המתלה או קמט זעיר בקרנית , שעלולים להיווצר מאינטראלאסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

התכוונתי ביקורת עיניים

שלום רב בהחלט ניתן לראות זאת. כבר התייחסתי לשאלה בפורום אחר.

29/08/2020 | 07:55 | מאת: דניאל

שלום רב, בן 18 וחצי היה לי מינוס 6 בשתיהן עברתי prk עברו 3 שבועות. אחרי 5 ימים ראיתי טוב יחסית ומאז הדרדר אין פוקוס. בבדיקת ראיה גילו לי פלוס 2 ... מה זה אומר האם זה ישתפר ומה ניתן לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב הראיה תשתפר והפלוס יקטן עם הזמן. יש צורך בסבלנות.

31/08/2020 | 15:51 | מאת: דניאל

בדיקת הראיה 6/30 בכל עין ... זה שכיח או נדיר?

27/08/2020 | 23:57 | מאת: אוראל

היי אני אחרי חצי שנה של אינטרלאסיק, תקופה ארוכה לא היה לי סינוור מפנסים ואורות בחושך אך זה התחיל ממש להפריע לי לאחרונה , אני מסוונרת מאוד וקשה לי לפתוח את העיניים. מה כדאי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ממש ברור לי מדוע זה התחיל כעת אבל לא סביר שזה קשור לניתוח הלייזר. אם זה מפריע הייתי ממליץ להיבדק ולראות במה מדוברץ בהצלחה.

27/08/2020 | 08:12 | מאת: עופר

שלום האם היווצרות קמט יכול להיווצר ולפגוע בראיה המיטבית גם לאחר מספר ימים או מספר שבועות מהניתוח ללא תזוזת המתלה? האם ניתן לאבחן קמטים זעירים אלו בקלות על ידי המנתח בביקורות של לאחר הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אם הקמט משמעותי ומערב את מרכז הראיה יש אפשרות שישפיע על הראיה במידה ולא ההשפעה זניחה ככל הנראה.

24/08/2020 | 22:45 | מאת: לאחר ניתוח אינטראלאסיק

שלום רב, לפני כשבועיים וחצי עברתי ניתוח אינטרלאסיק. יש לציין שהמספרים בעין ימין -8 ובעין שמאל -10.5. בעין ימים אני רואה מצוין ובעין שמאל אני רואה טשטוש עדיין. יש לציין שעשיתי בדיקה יום לאחר הניתוח ושבוע לאחר מכן והבדיקות תקינות. האם זה תקין הטשטוש בעין שמאל ואני עדיין בהחלמה? מתי מחלימים מניתוח זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שבועיים זה זמן קצר מידי בכדי לדבר על תוצאת סופיות בעיקר כשמדובר במספרים גבוהים. החלמה סופית היא בד"כ תוך 3-6 חודשים מהניתוח

24/08/2020 | 07:26 | מאת: עומר

שלום. חלפה חצי שנה לאחר ניתוח PRK. נשאר חצי צילינדר וחצי מספר בעין שמאל. האם זו נחשבת תוצאה טובה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בשארית מאוד נמוכה. זו נחשבת תוצאה טובה

23/08/2020 | 16:47 | מאת: אורי

מהו מינון COMBIGAN טיפות עיניים לצורך שיפור חדות ראייה? (אציין שאין גלאוקומה או לחץ תוך עיני) תוך שבוע של שימוש ניתן בד"כ לחוש כבר בשיפור?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי לשאול את הרופא שרשם. אפשר גם פעם ביום בערב. לעיתים ניתן לחוש בשיפור תוך ימים

23/08/2020 | 16:44 | מאת: ירון

שלום ד"ר.האם שימוש בטיפות אלפאגן הן בעלות השפעה מקומית בלבד על העין או השפעה סיסטמית? אני לוקח כדורים לטיפול בחרדה ודיכאון ממשפחת ה-SSRI והבנוזדיאזפינים וחושש שתהיה התנגשות או החמרה במצבי בשילוב עם הטיפות באם הן משפיעות על כלל מערכות הגוף (יש לטיפות להבנתי השפעה אלפא-אדרנגית).אשמח לתשובתך.תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, החדירה הססטמית נמוכה מאוד, כמעט ללא השפעה.

22/08/2020 | 20:35 | מאת: שירלי

האם זה בעייתי להיכנס להריון מייד לאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת prk בהתחשב בשינויים בקרנית בהריון ובטיפות שלוקחים 3 חודשים אנטיביוטיקה / סטרואידים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ממליץ להמנע מהריון עד לפחות הפסקת הטיפול בטיפות. בכל מקרה הייתי גם מחכה עוד קצת לייתר ביטחון

21/08/2020 | 17:56 | מאת: מתן

היי, כשלושה חודשים אחרי PRK. אתמול בערב במפתיע התחלתי להרגיש לחץ בתוך עין אחת שלווה בכאבי ראש. זה ממש עד עכשיו למעשה. אשמח להמלצה מה כדאי לעשות והאם בעייתי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ככל הנראה מדובר ביובש אך בכל מיקרה אם אין הטבה ממליץ לפנות לבדיקה.

20/08/2020 | 15:08 | מאת: נטלי

בת 24 עם מספר -1.75 וצילינדר רבע ,ובעיה בראיית לילה , הילות. קרנית ממוצעת , מספר יחסית קבוע כשנה וחצי ,לפני כמה חודשים היה שינוי קטן של רבע מספר,אבל לא החלפתי משקפיים כי לא משמעותי לי, הציעו במקום אחד ניתוח intrlasick במקום אחר z lasik , במקום אחר asa ebk , ובמקום אחר sbk ,או prk. לא מבינה מה ההבדל,מה עדיף ואם יש שיטה שיכולה לעזור גם לראיית לילה.. או לכל הפחות להבטיח שלא יהיה נזק נוסף בראיית לילה ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב נראה לי שקיבלת הסברים ממכונים רבים לגבי האופציות שעומדות בפניך. לגבי ראיית הלילה יד לקחת בחשבון שיתכן והיא לא תשתפר אחרי הניתוח ואולי אפילו (בסיכוי נמוך) להחמיר.

20/08/2020 | 12:43 | מאת: אורטל

איזה סוג של משקפי שמש מומלץ אחרי ניתוח לייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא משנה איזה משקפי שמש מספיק שיסננו את קרינת ה uv

שלום, בשנה האחרונה התחלתי לסבול מבלפריטיס וכלזיונות רבים וחוזרים. ביצעתי ניתוח להסרת כלזיון לפני כחודשיים וכל זאת לאחר שקבעתי מראש ניתוח PRK העתיד להתקיים בחודש הבא. המצב השתפר אך עדיין לא עברה לגמרי הדלקת והכלזיון בעפעף, האם אני יכולה לבצע את הניתוח או שעליי לדחות אותו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אם העין עדיין מאוד מודלקת לא הייתי מזדרז. אפ הדלקת חלפה אונכמעט חלפה אין מניעה לנתח אבל אולי כדאי להתחיל לטפל לפני הניתוח בכדורי אנטיביוטיקה מיוחדים לבלפריטיס (דוקסילין) הייתי מתייעץ עם הרופא המנתח תחילה

16/08/2020 | 13:37 | מאת: דוד

שלום האם תתכן היווצרות קמט על הקרנית מבלי להרגיש כאב כתוצאה ממגע בקרנית לאחר ניתוח אינטראלאסיק? האם זה נוצר בימים הראשונים או יכול גם כשבוע לאחר הניתוח? האם משפיע על הראיה? שואל מכיוון שחש טשטוש לאחר מגע מבלי כאב ותזוזת מתלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון הסיכויי קלוש, יתכן יותר מצב של יובש בעיניים .בכל מקרה ממליץ לפנות לבדיקה על מנת להקטין את החשש של תזוזת המתלה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

16/08/2020 | 12:23 | מאת: יהונתן

אני יושב הרבה שעות ביום מול המחשב, הפסקתי להשתמש בעדשות כי הן גורמות לי ליובש כשאני מול המחשב, האם יש סיכון מוגבר שניתוח הלייזר יגרום לי לאותה בעיה של יובש כשאני מול מחשב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה להעריך אך ניתוח זה ברוב המקרים עשוי להחמיר את היובש משמעותית לתקופה קצרה. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

15/08/2020 | 09:01 | מאת: עופר

שלום נותחתי לפני כחודש וחצי היה לי רוחק ראיה 4 עם צילינדר 3. עין אחת נשארה מטושטשת מעט באופן קבוע ללא קשר לטיפות. המנתח אמר לי שהכל בסדר מבחינת העין. האם יכול להשתפר? חלק מתהליך ההחלמה? יתכן שנשאר אסטיגמטיזם? אני קצת מוטרד ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם כך אני ממליץ לשוב לרופא המטפל לבדיקה למרות שלעיתים זמן ההחלה עשוי להיות ממושך יותר על אחת כמה וכמה עם המספרים שציינת. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

היי, נותחתי אתמול בניתוח אינטרלאסיק והוסבר שיש לבצע שימוש במגיני הלילה בשינה ובמשקפי המגן במהלך היום למעט כשיוצאים החוצה ויש להרכיב משקפי שמש. ברצוני לדעת מהו פרק הזמן שבו יש להרכיב את הללו? שבוע או יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כשבוע אין צורך יותר בברכה, ד"ר אליה לוינגר

שלום עשיתי לפני שלושה שבועות ניתוח אינטרלאסיק אצל דר לוינגר בירושלים. אני רוצה להתחיל להתאמן אומנות לחימה השאלה שלי האם מכות שלא ישירות לעין גם יכולים לגרום נזק לניתוח או שבמידה ואני מרכיב משקפי מגן אטומים אין חשש חשוב לציין שלא מתאמנים על מכות לפנים בכלל אבל במידה וחס וחלילה קורה האם יש חשש כאשר צדובר בפגיעה שלא ישירה אולי מהזעזוע או שזה בטוח כל עוד אני מרכיב משקפי מגן . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מניעה עם הגנה כמובן. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

13/08/2020 | 19:16 | מאת: אופיר

שלום אם לאחר תיקון אסטגמטיזם נשאר טשטוש בכל בטווחים, כתוצאב משארית , האם עוד יכול להסתדר? חודש וחצי לאחר לאסיק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב איך ניתן להשיב ללא נתונים מה היה לפני וכמה נשאר אחרי. מדובר בנתונים מאוד ספציפיים ואני ממליץ לחזור לבדיקה במכון בו נותחת

13/08/2020 | 13:29 | מאת: אלי

שלום כחודשיים לאחר לאסיק הראיה טובה אך באחת העיניים יש טשטוש , למשל של כתב. ניתן לראות ולקרוא אך אין חדות כמו בעין השניה. למה זה כך? האם עוד עוי להשתפר? זה בגלל טעות רפרקציה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ראשית אני כבר שנים לא מבצע ניתוח להסיק. החל משנת 2013 אנו מנתחים בתחום זה את האינטראלסיק בו החיתוך מבוצע עם לייזר ולא מכאנית בעזרת סכין ממונעת. לגבי השאלה - מאוד קשה להשיב ללא בדיקה ולא ניתן לדעת מה הסיבה לטשטוש כך שאני ממליץ לחזור לרופא המנתח במטרה לבדוק האם קיימת בעיה ואם כן - מה ניתן לעשות. בהצלחה

13/08/2020 | 08:04 | מאת: אור

שלום אני בן 45 יש לי משקםי ראיה משהייתי קטן המספר שלי הוא 4.5 בשניהם, אני מאוד רוצה לעשות הסרת משקפיים בלייזר השאלה האם זה יכול להיות סיכון שהלייזר יכול לגרום לבעיות בעיניים וכמה זמן זה מחזיק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון השיטה בטוחה עם תוצאות מצוינות. בכל מקרה יש צורך בבדיקת התאמה מראש על מנת לבדוק האם מבנה העין שלך יכול לפגוע בתוצאות הניתוח.

12/08/2020 | 23:13 | מאת: חייל משוחרר

אני עתיד לעשות ניתוח מסוג lasek c.v ou ברשת עיניים, שם ציינו לי שאין שום הבדל בין הניתוח הזה ל PRK אך מקריאת עוד שאלות בקשר לניתוח קראתי שה lasek הוא שיפור של ה PRK.. אשמח לדעת אחד ולתמיד האם ה lasek הוא שיפור של ה PRK? ומה אומר ה c.v ou תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כעיקרון אין הבדל בין שתי השיטות ואין הבדל גם בתוצאות. לגבי cv מדובר בתוספת טיפול של הלייזר שבחלק מהמקרים, מאפשר שיפור נוסף באיכות הראיה לאחר הניתוח במצבים מסוימים.

13/08/2020 | 15:43 | מאת: חייל משוחרר

תודה רבה על התשובה המהירה דוקטור, תוכל לפרט מה ההבדל עדיין בין השיטות האלה? הבנתי ש בLASEK משאירים איזה שכבה אפיתול משהו כזה במקום להסיר לגמרי האם זה נכון? האם בשיטת ה LASEK יש החלמה יותר מהירה מה PRK תודה

14/08/2020 | 02:29 | מאת: חייל משוחרר

ועוד שאלה לגבי ה CV. לפי מה שאמרו לי משלמים על זה יותר? מה זה עושה? איך זה משפר את איכות הראיה לאחר הניתוח במה זה עוזר?

10/08/2020 | 12:57 | מאת: אלברט סרג ציון אבורמד

לכבוד דוקטור אורי מלר שלום רב שמי סרג אבורמד בן 47.8 ואני סובל מניסטגמוס מולד כאשר כל כמה שנים מספר המשקפיים שלי עולה יחד עם הצילינדרים וכמובן איכות הראייה יורדת לאחרונה קראתי מאמר שלך שבאמצעות ניתוח לייזר שנקרא lasik ישנה אפשרות לטפל בבעיה ולהפחית את מספר המשקפיים ואת מספר הצילינדרים ובכך לעלות את רמת הראייה קרוב לוודאי עם משקפיים אבל במספר נמוך יותר אשמח לדעת אם לאור הניסטגמוס הגבוה שיש לי ומספר הצילידנרים הגבוה האם ניתוח זה מתאים לי באופן פרטני ומה עליי לעשות על מנת שתוכל לבדוק אותי באופן אינדיבידואלי האם אני מתאים לניתוח זה או שלאור המספר והצילינדר הגבוהים אני לא מתאים הריני לצרף את המאמר שכתבת ושמתייחס לבעיה שלי https://www.enaim.co.il/%D7%9C%D7%90%D7%A1%D7%99%D7%A7-%D7%91%D7%97%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%92%D7%9E%D7%95%D7%A1-%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%93

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אכן לפני שנים פירסמו מאמר שעוסק בנושא ובאמת חלק מהסובלים מניסטגוס עשוי להרוויח מסוג ניתוח זה. אבל בכדי לדעת יותר פרטים יש לקבוע בדיקת התאמה. אני מציע שתקבע מועד לבדיקה ולאחר שאבדוק אותך נראה האם וכיצד ניתן להתקשם תודה והמשך יום מצויין

יש לי טשטוש ומעין לכלוך בעין אחת כחודש לאחר לאסיק. אני רואה בצורה סבירה עם העין, אך בפירוש פחות טוב מהעין השניה. האם זה בסדר? נבדקתי אצל המנתח ונאמר לי שבכל תקין מבחינת העין והקרנית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ניתן להשיב על שאלה כה ספציפית ללא בדיקה. אם נבדקת והמנתח אמר שהכל תקין, אני מאמין שכך אכן הדבר אבל ללא בדיקה לא ניתן לומר יותר מכך בהצלחה.

07/08/2020 | 22:38 | מאת: מירה

שלום, לפני כשנתיים עשיתי ניתוח אינטראלסיק, וכיום בעין ימין לפעמים אני רואה מין ערפל כזה שהרופא אמר שזה נובע מיובש. השאלה שלי האם היובש הזה הוא סביר ושכיח לאחר ניתוח והזמן שעבר? והאם הטיפול היחידי זה פשוט לשים טיפות כל הזמן, טיפות נגד יובש בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יובש הוא מצב הנגרם מסיבות רבות ביניהן שינויים במזג אוויר, עבודה מול מחשב וגם התקופה הראשונה לאחר ניתוחי עיניים. מכיוון שהניתוח היה לפני שנתיים לא סביר שהיובש הוא מהניתוח הטיפול הוא אכן טיפות אבל לפי בדיקה וחא לפי פורום אז אני מציע להיבדק ולהחליט לפי המצב

07/08/2020 | 18:38 | מאת: נעם ברק

שלום וברכה דר לווינגר. עשיתי אצלך ביום רביעי ניתוח אינטרה לאסיק והייתי מס -10. היום יום שישי יומים לאחר הניתוח אני עדיין לא רואה בבירור אלא קצת מטושטש... האם זה אומר שלא ירד לי המס לגמרי בניתוח ואני אצטרך להרכיב משקפים במס נמוך יותר, או שלוקח זמן עד שרואים בברור ואם כן כמה זמן לדעתך זה יקח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ראשית שמי ד״ר מלר ולא אני ניתחתי אותך אבל אנסה להשיב: אתה נמצא עדיין בתהליך החלמה כך שקשה לדעת מה תהיה התוצאה הסופית ולכן אני ממלעץ להמתין להתייצבות בהצלחה