לקויות למידה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לא רוצה ללכת לבית ספר

חרדה מבית ספר בשל הצקה למשל עלולה לגרום לילד לסרב ללכת לבית ספר. מה עושים? והאם החלפת בית ספר או חינוך ביתי תפתור את הבעיה? ייתכן שילדכם חושש מבית הספר; הדבר מאפיין ילדים שסובלים מחרדה, שנתקלים בבעיות שונות בבית הספר.למה קשה לילדים ללכת לבית הספר? אם ילדים מפרשים פעילויות שקשורות לבית הספר כדבר מאיים, ברור למה הם ינסו להימנע ממצבים כאלה. בבית הספר מוצבות מיני דרישות שעשויות להיות קשות לילדכם. יכולות להיות לכך מגוון סיבות: לילדכם קשה להיפרד מכם או ממטפל אחר; ילדכם חושש לענות על שאלות בכיתה, להיבחן או לעבוד בקבוצות קטנות; ילדכם חושש לשחק עם ילדים אחרים בהפסקה או מפחד להתמודד עם דברים שילדים אחרים יאמרו לו. סיבה נוספת לחשש מביתהספר היא שילדכם חווה הצקה, נושא שנחזור אליו בהמשך.מה לעשות אם ילדכם מסרב ללכת לבית הספר? אם ילדכם מסרב ללכת או מגיב בחרדה לפני ההליכה לביתהספר, עליכם ראשית לברר ממה בדיוק הוא...
ללמוד עוד על לקויות למידה
לקויות למידה: חשיבות הטיפול המוקדם-תמונה

כ-10% מהילדים מתמודדים עם לקויות למידה. אבחון בגיל צעיר...

מאת: תמר פייר
04/06/2017
מזון מהיר, שינוי איטי-תמונה

אמרו שלום לג'אנק פוד, המהפכה של משרד הבריאות בדרך: סימון...

מאת: יאנה...
30/04/2016
טיפול ביבליותרפי להורים לילדים עם צרכים מיוחדים-תמונה

ביבליותרפיה היא אחת משיטות הטיפול באמנות, העושה שימוש...

מאת: איל...
09/07/2019
שיטת אלבאום - קווים לדמותה-תמונה

תמיד רצית לעבוד עם אנשים? חינוך.. טיפול.. עזרה.. - אבל...

מאת צוות מכללת...
27/07/2005
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקות נוירו-פסיכולוגיות - תמונה
בדיקות נוירו-פסיכולוגיות
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקות...
בדיקת מיקוד ראייה - תמונה
בדיקת מיקוד ראייה
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת מיקוד ראייה היא...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללקויות למידה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לקויות למידה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן השמונה וחצי סובל ממגרנות בתדירות של אחת לשבוע, מטופל ב נורופן בלבד. במעקב מגיל חמש. מזה כשנתיים נמצא במעקבים נירןכרוגים בשל ממצא חריג זעיר במוח בחומר הלבן הפרי טריגונלי שמאל לא עובר האדרה ואינו מדאיג בשלב זה. לאחרונה אותרו לקויות למידה וadd והוצא טיפול ברטלין. אני מודאגת מהתופעות ההלוואי . ולכן שואלת האם מוכר לך שימוש בתרופות להפרעות קשב וריכוז עם ילדים בבעיה דומה. תודה מראש אלינור

אלינור שלום, ממצא זעיר בMRI יכול להיות שריד של נזק ישן, אך אני לא יכולה לדעת מה משמעותו. אני מניחה שאם היה ממצא צדאיג אז היו מבקשים לחזור על ה-MRI. בכל מקרה, אני לא רואה קשר לטיפול תרופתי בהפרעת הקשב או למניעת ריטלין ותרופות אחרות. חג שמח!

דוקטור נירית שלום , רק לאחרונה(32) לאחר "מחקר" עצמי באינטרנט הבנתי סוף סוף איך לקרוא לשוני המתסכל הזה . תסמונת קליינפלטר. בנוסף יש לי גם היפוספאדיאס . אינני יודע מה עליי לעשות על המידע הזה. רק אגיד שתמיד חששתי שהמערכות הגבריות אצלי פגומות ויש לי המון לקויות למידה. החיים ממש לא פשוטים שלא לדבר שהתסמונת דיי מונעת ממני זוגיות. בכל אופן לאחר שגיליתי , מה עושים עם זה ? האם כדאי ללכת לאנדרוקולוג? האם אני אמור לקבל טיפול כלשהוא ? אשמח להכוונה בבקשה ואם התשובות למעלה כן איך היית מציעה לי לפנות ולקבל הפנייה בנושא ? תודה מראש משה

משה שלום איך הגעת למסקנה הזו? האם נבדקו רמות טסטוסטרון? LH? מה גובהך?

הגוף שלי מעוות . צורה נשית : כתפיים צרות מאוד קימורים עגולים (צורת אגס ) אפילו בצבא הבנתי את זה במקלחות בגלל התנהגות דיי מוזרה ודוחה מצד החיילים (עיניין בגופי ) חוסר יכולת לפתח שרירים בצורה נורמלית ואני דיי בטוח שיש לי גניקומסטיה. גובהי 1.83 ואני ממש גבוהה ביחס למשפחתי. ורגישות דיי גבוהה. ועוד . לא נעשו בדיקות כי לא ידעתי איך לגשת לזה בכלל . (עדיין לא)

כדאי לפנות לאנדוקרינולוג לבירור

שלום, בעבר היה לי הרפס זוסטר מינינגיטיס היית פגיע קלה בזיכרון לאחר בדיקות נאמר לי שאם הזמן הכל יסתדר. חלפו הרבה שנים לערכתי בסביבות 10 שנים ובשנים האחרונות אני חשה ירידה בזיכרון שכבר מתחילה להציץ(זיכרון תווך קצר, זכרון של זמן תמיד הולכת לאיבוד בזמן הכוונה לחוסר תחושת זמן כמו שעות, ימים, חודשים ושנים) וחוסר יכולת בתפקוד יום יומי עם כל מיני מטלות כי שוכחת מהם אפילו יומן לא עוזר כולל גם קושי בלמידה. גם יש לי התקפי חרדה ופאניקה וסובלת מדיכאון. קיים גם לופוס ברקע. אציין שאני סך הכל בגיל 34 האם אני צריכה להתחיל לדאוג ממשהו ואולי יש בדיקות שאפשר לעשות כדי לשלול סיבת הירידה בתפקוד? פשוט מאוד מפחדת מדמנציה בגיל הצעיר.

לחנה שלום רב, פני לבירור נוירולוגי במרפאת זכרון. בברכת בריאות, כרמל ערמון

לבני בן כמעט 12 טיקים זה שנים. הם באים והולכים ומשנים את מיקומם בגוף, גם העוצמות שלהם משתנות. בשבועיים אחרונים הופיע טיק חזק מאוד(הזזת הפה הצידה)שלא ראינו לפני כן. הטיק התחיל כששהה 3 ימים ברצף עם חבר בן גילו ,שלו יש את התיק הספציפי הזה באותה עוצמה שנים. השאלה היא האם יכול להיות שבני פשוט באופן לא מודע "נדבק בתיק" כמו חיקוי לא מודע או שזה צירוף מקרים?

מקובל לפתוח ב"שלום", אז שלום גם לך. ולשאלתך: שתי האפשרויות קיימות. הדבר החשוב הוא, לברר שבנך בריא ושאין לו תחלואה נוספת שעלולה ללוות טיקים (כגון לקויות למידה, חרדה, דיכאון, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת תנועה נוספת, ועוד). כמו כן מקובל לסיים ב"תודה", אז בבקשה.

פורומים בנושא לקויות למידה
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה