פורום קנדידה - פטריה בנרתיק

זיהומים והפרשות נרתיקיות מהווים את הסיבה השכיחה לבקור אצל רופא הנשים. תלונה על הפרשה וגינלית מכל סוג שהוא מהווה כ 65% מכלל הפניות. מרבית הנשים תחווינה לפחות פעם אחת בחייהן הפרשה פתולוגית. הבעיה עלולה לצוץ בכל גיל ומתגברת עם התחלת קיום יחסי המין. התופעה שכיחה בארץ ובחו"ל באותה המידה בדיוק.

על מנת לקבל טיפול יעיל ומיטבי, יש כמובן לאתר את הגורם להפרשה בדיוק רב ולטפל בהתאם.

יש לזכור כי אי טיפול או הזנחת הבעיה רק מחמירים את המצב וגורמים לקושי טיפולי בהמשך.

יש להבין, שלא כל הפרשה נרתיקית פירושה בעיה קשה. עם זאת, היא תמיד מחייבת בירור מקיף ומעמיק.

לדעתנו, תשומת לב מיוחדת צריכה להינתן לטיפול גם בבן הזוג במקרים של בעיה כרונית מתמשכת.

.
645 הודעות
635 תשובות מומחה

מנהל פורום קנדידה - פטריה בנרתיק

לפני שלושה שבועות הפסקתי לקחת גלולות ומזה יומיים אחרי שימוש בסבון גוף שאני קצת רגישה אליו .. החלה תחושת צריבה במתן שתן בהתחלה חשבתי שזה דלקת אבל זו לא התחושה. יש אי נוחות ותחושת שריפה במהלך היום .. האם נכון להתחיל טיפול בנרות ?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל זאת, אם התלונות הן צריבה במתן שתן, רצוי לשלול דלקת בדרכי השתן ע"י תרבית שתן. אפשר גם לנסות טיפול בנרות נגד פטרייה אך לא בטוח שזו הבעיה. באם לא חולף תוך זמן סביר, רצוי לפנות לרופא לאבחון מדוייק יותר.

שלום, שנים שיש לי הפרשות לבנות סמיכות. ניסינו טיפול עם אגיסטן וזה לא מעביר את זה. חוץ מההפרשות אין לי שום תופעות אחרות. לא צריבה במתן שתן ולא שום כאבים. אני לובשת בעיקר תחתוני כותנה. מה זה יכול להיות? איזה עוד בדיקה אני יכולה לעשות כדי לגלות מה המקור להפרשות? אני בנאדם בריא בסה״כ. עושה בדיקות דם כל שנה והן מאוזנות. אני בת 34 ולוקחת יסמין מגיל 19. לא מעשנת. בכושר.

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר רק בהפרשות ללא תסמינים אחרים (כגון צריבה, גרד, ריח רע, כאבים ביחסים ועוד), לא בטוח שיש צורך לטפל כלל וייתכן שמדובר בהפרשות רגילות (שיכולות להשתנות במהלך המחזור). אם את חשה שזה מאוד מטריד - רצוי לפנות לרופא נשים לאבחון ואפשר לעשות משטח מהנרתיק ובדיקת שתן ל STD (מחללות המועברות בדרכי מין) אך לא בטוח שהרופא יתרשם שיש בכך צורך.

אני לא בארץ. לאחר שני לילות של שימוש בטבליה לפטריה (התפרצה אחרי שימוש ארוך באנטיביוטיקה) קיבלתי מחזור. האם יכולה להשתמש בטמפונים במקביל? לפחות במהלך היום...?

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא סיימת את הטיפול בנרות אז יש להפסיק לזמן הוסת ורצוי לחזור עליו מתחילתו לאחר הוסת. אם מדובר כדורים, ניתן להמשיך בזמן הוסת(ללא קשר לטמפונים) (מתיאורך לא היה ברור אם מדובר בנרות או כדורים).באם את סובלת מפטרייה (ובכלל), רצוי להימנע מטמפונים ולהשתמש בפדים (רצוי ללא בישום או תוספים אחרים).

03/06/2019 | 09:53 | מאת: פרידה

לאחר טיפול כושל וממושך התברר שיש לי קנדידה גלברטה בנרתיק.הצלחתי להשיג מחו"ל נרות ניסטטין וזה מיד עזר!. כאמור בארץ אף רופא קו"ח לא הסכים לתת לי מירשם למרות שניתן להשיגן באופן פרטי .. אני ממשיכה לקחת פרוביוטיקה אקספרט ושאלתי א. האם להמשיך לקחת למרות שהתסמינים עברו? עברתי לתזונה בריאה פחות סוכרופחמימות הבדיקות תקינות לחלוטין למרות שרזיתי וזה לא טוב כי אני רזה מטבעי.ב. האם קנדידה גורמת להרזייה ולדלקות בגוף? לפני כמה חודשים היתה לי בעיה באצבע הקטנה ברגל כאבים ואודם וממש לא יכלתי ללכת כחודש וחצי.בבדיקת הדם לא נמצא תהליך דלקתי... ג. פניתי למשרד הבריאות בנושא כדורי ניסטטין מכיון שאם התרופה הזאת כל כך יעילה ,מדוע לא ניתן להשיגה בארץ למרות שלפני 10 שנים עדיין שווקה?.. מה עלות יעוץ במרפאתך?

לקריאה נוספת והעמקה

כעקרון, כדי שפרוביוטיקה דרך הפה תשפיע לחיוב על הנרתיק יש לקחת אותה תקופה ארוכה יותר מאשר כמה ימים (מספר שבועות עד חודש חודשיים). נרות נרתיקיים ניסטטין אכן לא קיימים בצורה מסחרית בארץ אך ניתן להכין בהכנה רוקחית וכך גם כדורים. אכן, כדי להתייחס לכל ההיבטים במצבך (כולל מערכת העיכול ותזונה)רצוי להגיע לפגישת ייעוץ פרטנית. לגבי עלות הייעוץ - אנא התקשרי למרפאתנו. 03-6496888

02/06/2019 | 10:01 | מאת: מאיה

לפני כ 3 שבועות התחיל גרד בנרתיק. 3 לילות נרות אגיסטן לא עזרו וגם לא עזרו 3 לילות נרות דלאצין. הרופא רשם לי קומאגיס קרם אותו שמתי היום בפעם השלישית. מעט מהמשחה אני מורחת גם בפתח הנרתיק. הגרד נרגע אך לא באופן משמעותי ומאתמול, הופיעו הפרשות מרובות צהובות וסמיכות. האם נורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

ההפרשות יכולות גם לנבוע משאריות נר בנרתיק. בכל מקרה אין סיבה להלחץ אך אם התסמינים לא חולפים רצוי לחזור לרופא ולשקול גם טיפול בכדורים או בירור נוסף לפי הצורך.

02/06/2019 | 00:26 | מאת: אביטל

שלום. אני סובלת מקנדידה במערכת העיכול. האם יש קשר בין קנדידה וגרד וכאב באזור החזה?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב אין קשר אך כדי לענות על כך בודאות יש צורך בפגישת ייעוץ פרטנית כדי להכיר את המקרה שלך לעומק. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

02/06/2019 | 15:00 | מאת: אביטל

מה הטיפול בקנדידה במרפאתך?

01/06/2019 | 03:37 | מאת: Loli

היי . אני סובלת זמן רב מקנדידה בנרתיק. כל התופעות לוואי אני כבר מכירה, גרד מטורף, הפרשות שדומות לקוטג׳, ריח רע, צריבה, כאב, הכל. לאחרונה לקחתי פרובוטיוקה וחומץ תפוחים לאחר שטיפולים מהרופא הפסקתי ללכת, זה לא עזר לי יותר, חזר לי אחרי כמה ימים בודדים וזה היה מייאש אותי. הבנתי שקנדידה זה תזונה וניסיתי לשמור והאמת פחות כאב לי והצלחתי לקיים יחסי מין , היא עדיין הייתה קיימת הרגשתי אותה.. אבל לא התייסרתי. לענייננו, בשבוע האחרון הגירודים התחילו עד רמה מוגזמת, הפרשות תמידיות, וביומיים האחרונים אני נוגעת ומגרדת ויוצא לי להכניס מעט את האצבע, ואני מרגישה כמו גוש/בלוטה בתוך הפות ממש בהתחלה קצת קשה לי לתאר אני מצרפת תמונה מגעילה/מביכה אבל המסקנות הרגו אותי. מה זה? שורף לי ומעיק לי.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הגוש שאת מרגישה - זה מצריך אבחון בבדיקה. אכן התמונה שאת מתארת מתאימה לקנדידה עקשנית אך לפני הכל רצוי גם לשלול גורמים אחרים ע"י משטח מהנרתיק (לרוב הרופאים לא עושים אך במקרה עקשני כמו שלך - רצוי) ובדיקת STD (מחלות המועברות בדרכי מין) בשתן. תזונה אכן יכולה לעזור אך היא בלבד לא תחסל את הקנדידה. במרפאתנו, אנו משלבים טיפולים ייחודיים לנרתיק (כגון אוזון והיפרתרמיה) עם טיפול במערכת העיכול. זאת במיוחד במקרים עקשניים כמו שלך שלא מגיבים לתרופות הרגילות. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

05/06/2019 | 08:42 | מאת: לולי

היי, הייתי אצל רופאת נשים בקופת חולים שלי היא עשתה לי משטח בטענה שאני מרגישה גוש, ואמרה לי שאין לי שום דבר מה שהיא רואה זה הפרשות ותופעות של פטרת. חייבת לציין שאני ככה כבר כמה שנים. ובשבוע האחרון אני לא יכולה לקיים בכלל יחסי מין יש תחושה מטורפת של שריפה ברמה שאי אפשר לגעת במקום, שורף לי מאוד אני עם מטליות מהולות במים קרים, איך אני יוצרת איתכם קשר? והאם טיפולכם לקנדידה הוא מעמיק ומעלים אותה ? אני כן יודעת שחובה לשלב תזונה כי מזה היא חיה

שכבתי עם חבר שלי במשך לא יותר מ15 דקות ולא באופן אינטנסיבי וברגע שהפסקנו הרגשתי לפתע בליטה עצומה מהפות והבחנתי אחר כך שאחת השפתיים מאוד מאוד נפוחה ואדומה, ראיתי את ההבדל העצום שבין השפתיים ואני פשוט לא יודעת מה לעשות או איך להקל על הכאב,הנפיחות לא ירדה ועברו כמעט שעתיים.. האם מדובר במחלת מין ? נורא מודאגת ומחכה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן כמובן לקבוע במה מדובר ללא בדיקה אך נפיחות כואבת חד צדדית בשפה יכולה, בין השאר, לנבוע מאבצס (זיהום חיידקי) בשפה או בבלוטת ברטולין לכן, באם זה לא חולף, יש לפנות לרופא.

22/04/2019 | 13:12 | מאת: נטילת נרות לפני ביוץ

שלום רב, האם נטילת נרות לפטריה בנרתיק קרוב לתאריך הביוץ פוגעת בסיכוי להרות ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לנרות נוגדי פטרייה מכל הסוגים יש השפעה קוטלת זרע מסוימת לכן שימוש בהן עלול לפגוע במשהו בסיכוי להרות. כמובן שאין לסמוך על כך כאמצעי מניעה.

שלום רב! אני בת 38 הריון שלישי. מתחילה שבוע 42. יש לי פתיחה של כ5 ס"מ ללא צירים סדירים וחזקים. באולטרסאונד הכל בסדר כרגע. קצת הסתיידויות של השיליה. הרופא הציע לי להגיע לביהח ולקבל אוקסיטיצין זירוז. האם כדאי לחכות עוד קצת לצירים סדירים או להתחיל את הלידה עם הזירוז? אשמח לשמוע את דעתכם תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כתבתי בטעות בפורום הלא נכון

אכן יש להפנות השאלה לפורום הריון ולידה.

04/04/2019 | 01:07 | מאת: שיר

שלום, גיליתי שיש לי קנדידה גלברטה. הרופאה אמרה לי להשתמש בחומצה בורית. אני בניסיונות כניסה להריון כבר חצי שנה, ורציתי לדעת כמה דברים בבקשה: 1. האם יכול להיות קשר בין זה שלא הצלחתי להיכנס להריון עדיין לבין הפטריה? זה משפיע? 2. האם ייתכן שיש לי קנדידה גלברטה רק בנרתיק או שאם יש לי בנרתיק זה בהכרח אומר שיש לי גם במעיים? 3. האם הטיפול בסוג זה של קנדידה הוא רק חומצה בורית? 4. האם כשאסיים את הטיפול החודש אוכל לחזור לניסיונות הכניסה שלי להריון כבר בחודש הבא? 5. האם מסוכן להיכנס להריון בזמן טיפול בחומצה בורית? 6. מקריאה באינטרנט הבנתי שזה סוג של קנדידה שמאוד קשה להתגבר עליו- מה השלב הבא במידה והנרות של החומצה הבורית לא יעזרו? 7. בסיום הטיפול בחומצה הבורית- איזה בדיקה עליי לעשות כדי לוודא שאין לי יותר קנדידה? האם בדיקת שתן יכולה לעזור או שצריך שוב משטח דרך הרופא נשים? 8. האם שילוב של דיאטה הכרחי כדי להעביר את הפטרייה? 9. מה דרכי הטיפול בקנדידה מסוג זה במעיים? המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

חומצבה בורית היא לא תרופה נוגדת פטרייה. היא מסדירה את ה PH (חומציות) בנרתיק כך שלקנדידה יהיה יותר קשה לשגשג. לא בהכרח חומצה בורית תפתור לך את הבעיה. ייתכן שיש גם צורך בטיפול תרופתי (שהוא זהה לטיפול בסוגי קנדידה אחרים אך הגלברטה אכן עמידה יותר לטיפול). ייתכן שלא קיבלת טיפול תרופתי בשל הנסיונות להרות והחשש של הרופא שתקחי את התרופה כשאת כבר בהריון. אכן סביר שהגלברטה נמצאת גם במעיים. קנדידה (בכלל זה הגלברטה) לא פוגעת ישירות בפריון אך באופן עקיף יכולה לפגוע במובן שאם יש תסמינים קשים, תדירות יחסי המין יורדת. דיאטה יכולה לשפר המצב אך היא לבד לא תחסל את הקנדידה והשפעתה על התסמינים היא אינדיבידואלית (לחלק יותר, לחלק פחות). לסיכום: רצוי להפסיק זמנית את הנסיונות להרות ולטפל בקנדידה ולחדש הנסיונות לאחר פתרון בעיית הקנדידה. במרפאתנו קיימות שיטות טיפול ייחודיות כגון היפרתרמיה ואוזון, וכמובן אנו גם משלבים טיפול תרופתי במידת הצורך. את מוזמנתלפנות למרפאתנו.

03/04/2019 | 22:09 | מאת: יעל

שלום, כמספר ימים שאני מרגישה צריבה וגרד עז, לפני יומיים רופא נשים איבחן אצלי קנדידה ורשם לי: AGISTEN 0.5 FORTE VAG TAB TRICAN 150MG(DIFLUCAN) CAP והנחה לקחת בלילה, יום כן ויום לא….סה"כ נתן 3 כדורים ונרות, ע"פ 6 ימים, כי לוקחים יום כן יום לא… ביום הראשון לקחתי כדור ונר, ואכן התחיל שיפור למחרת, ביום השני לא לקחתי כהנחייתו….ואז ביום השלישי לקחתי את הכדור לבליעה, אך כשהלכתי לשירותים לאחר מכן גיליתי שאני במחזור….במרשם של הנרות כתוב לא להשתמש במחזור...השאלה איך אני ממשיכה את הטיפול? האם עלי לקחת את הכדור לבליעה בזמן למרות המחזור? האם עלי להמתין עם הנרות עד אחרי המחזור? נשארו לי עוד 2 … תודה, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לקחת כדורים בעת הוסת אך אין להשתמש בנרות. כיצד לנהוג במקרה שלך זה נתון לשיקול דעתו של רופאך. אני אישית הייתי ממליץ להפסיק הטיפול (נרות וכדורים) וליטול אותו (גם הנרות וגם הכדורים) מחדש בשלמותו לאחר הפסקת הדימום.

02/04/2019 | 09:21 | מאת: ספיר

לפני כחודש טופלתי בפטריה, נרות+משחה, מאז (טפו טפו) היה בסדר. בימים האחרונים יש לי כאבים בבטן התחתונה, האם יש קשר? האם אוכל לקנות נרות ומשחה ללא מרשם? האם יש התנגדות לשימוש בנרוץ ומשחה כל עוד אין אבחנה מודייקת של רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבי בטן תחתונה הם לא תסמין של פטרייה בנרתיק (הכוונה לנרתיק, לא למערכת העיכול, שם יכולים להיות גם ביטויים בטניים). בכל מקרה, לכאבי בטן תחתונה יכולות להיות סיבות רבות ואם זה לא חולף, רצוי לפנות לבדיקת רופא.

היי לפני מספר ימים סיימתי טיפול באזניל (כלמידיה) ולא מגרד לי או שיש הפרשות לא רגילות כלשהן אבל מרגיש לי אי נוחות מסויימת. האם יש חשש לפטריה?

לקריאה נוספת והעמקה

"אי נוחות" הוא תסמין מאוד לא ספציפי. פטרייה לרוב מתבטאת בגרד, צריבה, לעתים הפרשות גבינתיות וכו. מכל מקום, אם זה משהו תורדני, רצוי לפנות לבדיקת רופא.

25/03/2019 | 21:23 | מאת: מיכל

היי. מזה שנה סובלת מקנדידה בנרתיק. אני תמיד מטופלת באגיסטן ובמשחות שונות. אני משתמשת בשטיפה אינטימית של פמינה אך אני מרגישה שזה מגרה לי את העור ואני שמה לב לאדמומיות בשפתיים התחתונות לאחר שטיפה. מבקשת המלצה לסבון ( אולי רצוי בכלל אל סבון) לשטיפה אינטימית. רצוי משהו לחום יום ולא לפיתרון חד פעמי.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן סבון ותכשירים לשטיפה עלולים לגרום לגירוי אצל חלק מהנשים ושימוש באל סבון אכן מומלץ. אם את מתכוונת גם לשטיפות פנימיות אז אנו לרוב לא ממליצים על שימוש בהן באופן רוטיני.

25/03/2019 | 11:44 | מאת: עדי

שלום, לפני כשבועיים הרגשתי תסמינים של פטרייה, הפרשות לבנות וגרד עם מעט ריח. מכיוון שסבלתי בעבר מקנדידה אלבניקנס ביקשתי מרשם לפולקלנול (אך יחד עם זאת גם משטח, כדי לוודא שזה רק פטרייה ולא משהו אחר), עשיתי את המשטח ונטלתי את הפולקלנול. יומיים לאחר מכן תוצאות המשטח הראו שאין לי פטרייה, האם יכול להגרם נזק לכבד בעקבות זאת? * עשיתי בשבוע שעבר בדיקות דם כלליות (בלי קשר) ואחוזי ה ALT היו מעט גבוהים 34 (כש31 זה הנורמה)

לקריאה נוספת והעמקה

לא כתבת כמה ימים נטלת פלוקנול אך לרוב, נזק לכבד נגרם רק במינונים גבוהים וטיפול ממושך מאוד. ה ALT שנמצא בגבול העליון של הנורמה (וזה ממש לא חמור) יכולה גם לנבוע מסיבות אחרות כגון כבד שומני או סיבה אחרת.

21/03/2019 | 18:16 | מאת: מיכל

שלום, קיבלתי לקחת פלוקנוזול 150 מ"ג לשבועיים עקב קנדידה בגרון ובלשון ש 5 חודשים לא עוברת,האם משחות,וקנדידה וגינלית ש 8 שנים כל הזמן חוזרת.ביום הרביעי והחמישי שעה וחצי לאחר נטילת התרופה נהייתה לי פריחה קטנה בפנים. מעיין פס אדם מהלחי למטה בצד שמאל. העניין הוא שיש לי אוטיקריה, אז לא ידעתי אם זה בגלל אוטוקריה או בגלל התרופה, והיום שזה היום השני שזה חזר(הפריחה נעלמת אחרי שעה) התחלתי לדאוג. מצד אחד בעלון כתוב שבמקרים שבהם יש להפסיק את הטיפול ולפנות לעזרה רפואית אם מופיעה תגובה אלרגית: גרד, פריחה, אדמומיות, בצקות ונפיחות בפנים או בגרון, וקשיי נשימה או בליעה. מצד שני, בתופעות לוואי נפוצות המופיעות לעיתים קרובות מצויינת פריחה. אם כך, עליי לגשת לעזרה רפואית? יש לי אסתמה בינונית, וזה לא גרם לי לקשיי נשימה. והאם כדאי להפסיק עם התרופה לגמרי, או שלעשות עוד יום אחד ניסיון ולראות? ואיזה תחליף יש לפלוקנוזול? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש רושם שמדובר בתגובה אלרגית, אכן יש להפסיק את התרופה (על אחת כמה וכמה אם את סובלת מאסתמה). יש גם תרופות אחרות לקנדידה ויש לפנות לרופאך שירשום לך תרופה חליפית.

20/03/2019 | 23:52 | מאת: לילך

שלום רב בשבוע 36 להיריון ביצעתי בדיקת סטרפטקוק והתגלה שיש לי חיידק הגרדנלה ואני זקוקה ל3 ימים של דאלאצין קרם וגינלי( יש לציין שחלק מהקרם יוצא אחריי שניסיתי להחדירו). לאחר הטיפול בשבוע 38 שוב נראה שיש לי עוד קצת סימנים של החיידק ואני זקוקה שוב לקרם האנטיביטי. שאלתי היא : האם זה בסדר ליטול שוב בהריון את הטיפול האנטיביטי ומה עושים אם הלידה מתקרבת ועדיין החיידק לא עבר? האם העובר יכול להיפגע כתוצאה מכך? אודה מאוד לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית יש להפנות שאלה זו לפורום הריון ולידה. אין מה לדאוג בשל חיידק הגרדנרלה. זהו חיידק נפןץ מאוד שלרוב מהווה את אחד החיידקים הגורמים ווגינוזיס חיידקית שהינו בעצם שינוי ביחסי החיידקים בנרתיק. מצב שכיח בהריון. בהריון אכן מקובל לטפל בזה. באם לחזור על הטיפול? לדעתי יש להשאיר את ההחלטה לרופאך, שמכיר אותך ואת ההיסטוריה שלך (למשל האם יש היסטוריה של הפלות וכו.). בהצלחה.

שלום, אני מדוכאת חיסון. בעקבות משאפים של אשתמה יש לי כבר 7 חודשים פטריה בלשון בגרון ואולי גם בעוד מוקדים (וושט לא נבדק עדיין). כל המשחות לא עזרו, וקיבלתי פלוקנוזול 150 מ"ג לשבועיים ואין שיפור. העניין הוא שבשני משטחים של הלשון התוצאה יצאה שלילית אך כל הרופאים רואים את הלשון ואומרים שזה חד משמעי פטריה, ושהמשטחים לא מדוייקים תמיד.יש לי המון המון לבן על הלשון, וצריבה קשה בלשון ובגרון. האם במצב כזה לקחת עוד פלוקנוזול לתקופה יותר ארוכה אולי כן יכול לפתור את המצב? או שעדיף לנסות את כל התרופות האחרות שעובדות על סוגים אחרים של פטריות שעלייהן הפלוקנוזול לא עובדות לפי ניסוי וטעיה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לנסות גם תכשירים בשתייה וגרגור כגון ניסטטין ואחרים. רצוי גם לבחון את נחיצותם של משאפי הסטרואידים. לגבי הפלוקנול, לא רצוי להמליץ על טיפול תרופתי ומינונים מעל גבי האינטרנט מבלי להכיר את המקרה שלך מקרוב. לשיקול רופאך. את מוזמנת גם לפנות למרפאתנו.

14/03/2019 | 19:24 | מאת: אנה

מזה חצי שנה סובלת מפטריה חוזרת, אובחנה קנדידה אלביקס במשטח. בסבב האחרון טיפול בנרות אגיסטן שגרם להחמרה של תחושת הצריבה ובמקום קיבלתי 2 כדורי פלוקונול בהפרש של 4 ימים. כעבור שבוע לקחתי עוד כדור.הצריבה עדיין לא נעלמת ואף יש כאבים בבטן התחתונה. האם אני יכולה להמשיך לקחת עוד פחוקונול ובאיזה מינון? והאם אפשר לשלב נרות חומצה בורית במקביל?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להשתמש בחומצה בורית. אנו משתמשים בפרוטוקול שונה למתן כדורי פלוקנול. עקרונית אפשר להמשיך בנטילה ממושכת של כדור אחד בשבוע עד חצי שנה אך זאת רק אם ממש יש בכך צורך ורק בהוראת הרופא המטפל שלך.

צהריים טובים, 1.האם יש סיכוי הידבקות והעברת פטריית קנדידה מזכר לנקבה במהלך יחסים?(לא ההפך ). 2.גברים יכולים לשאת גם את החיידק?

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע לאיזה חיידק את מתכוונת (קנדידה היא פטרייה, לא חיידק). קנדידה אינה נחשבת למחלה המועברת בדרכי מין ואין מצב של "נשאות" אצל גברים. תיאורטית, גבר יכול להדביק אשה בפטרייה רק אם יש לו נגעים פטרייתיים על איבר המין (מה שנקרה - קנדידה בלניטיס) אך זהו מצב נדיר וזו לא "נשאות". בפועל - זו לא מחלה המועברת בדרכי מין.

12/03/2019 | 00:06 | מאת: מיכל

שלום, אובחן כי יש לי Candida albicans התרבית יצאה חיובית. הומלץ על טיפול פלוקנול 150 (3 כדורים). עברו חודשיים, למרות שלא נטלתי את הכדורי פלוקנול אין תחושת גרד, ואם יש זה לעיתים רחוקות. סוג של פטריה זאת יכולה לעבור עם הזמן מבלי לערב טיפול אנטיביוטי?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל הטיפול הוא אנטי-פטרייתי ולא אנטיביוטי. קנדידה אלביקנס הוא הזן היותר נפוץ של קנדידה. אם אין תסמינים שמפריעים, אין צורך לטפל בקנדידה ונוכחותה בנרתיק הוא מאוד נפוץ. אין משמעות אם היא "נעלמת" או נמצאת בנרתיק בצורה רדומה. אם אין תסמינים, אין צורך לטפל.

09/03/2019 | 01:18 | מאת: שי שו

בחודשיים האחרונים קיימתי יחסי מין אינטנסיביים עם בן זוג קבוע. בתקופה האחרונה אני חשה לחץ בעת מתן שתן וכאבים בבטן התחתונה-ניגשתי לרופא שמצא שיש פטריה ורשם לי נרות+משחה. אחרי הנר הראשון,יומיים לפני הווסת,התחיל מעט דימום ורדרד ולאחר מכן אדום אבל בכמות קטנה ביחס לכל הפעמים הקודמות,הנחתי שזו הווסת-בכל זאת ביצעתי בדיקה ביתית+דם כשבוע לאחר מכן-תשובות שליליות בשתי הבדיקות. בנוסף,תרבית שתן יצאה שלילית ובבדיקת שתן כללית נמצאו כדוריות אדומות. בשתן אתמול,לאחר קיום יחסים,ראיתי טיפת דם בניגוב כמה שאלות: א.האם עוד יש לי סיבה לחשוש מהריוןשהדימום לא היה ווסת ולכן התופעות? ב.בהנחה שזו הפטריה(שלא טופלה עקב הדימום)-האם עלולה לדבק את בן זוגי? חשוב לציין שכעת אני ממשיכה את הטיפול ג. האם הדימום לאחר יחסי מין קשור לפטריה? מאוד מודאגת למה שקורה לי בגוף

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי בדיקת הריון ביתית, יש לקרוא בהוראות מאיזה יום היא רגישה ולוודא שלא בוצעה מוקדם מידי לשלילת הריון בטוחה. לגבי הטיפול בפטרייה - אין לטפל בכשירים תוך נרתיקיים בזמן הוסת ואם לא סיימת הטיפול בשל הוסת, רצוי להתחיל מחדש לאחר הוסת. דימום לאחר יחסי מין יכול לנבוע מסיבות רבות ורצוי לברר את הסיבה ע"י בדיקת רופא נשים. לגבי הדבקת בן הזוג - פטרייה (אם אכן מדובר בפטרייה) אינה נחשבת מחלה המועברת בדרכי מין וגברים לא נדבקים בה מקייום יחסים (למעט מקרים נדירים מאוד).

08/03/2019 | 02:14 | מאת: Girl

סובלת מתחושות לא נעימות צריבה וגרד יש גם הפרשות אבל לא יותר מידי.. לפחות הפעם ה4 בחודשים האחרונים. הלכתי לרופאה והיא פשוט נתנה לי טיפול כלשהו, כל פעם משהו אחר. הטיפולים עזרו אבל לא לאורך זמן, זה תמיד חזר. לפני כשבוע בערך עשיתי משטח והיא התקשרה להגיד שיש לי קנדידה, לשים אגיסטן במשך 3 ימים וזהו ניתקה. מרחתי אגיסטן 3 ימים פעם ביום וזה לא העביר שום דבר.. כבר מתוסכלת לא יודעת מה לעשות. אשמח לכמה עצות ורציתי לשאול האם אחד מהתכשירים של מולטי ג'ין מטפל בקנדידה או שהתכשירים שלהם רק מונעים? דרך אגב, בת 18 מקיימת יחסים בדרך כלל ללא אמצעי מניעה(עם בן זוג קבוע ואמצעי מניעה אם יש חשש שיצא דם) לפני כחודש/חודשיים בערך קרה שפעמיים קיימנו יחסים ויצא לי דם(לא הייתי במחזור) בכללי גם מעט תחושת יובש אבל הרופאה אמרה שזה כתוצאה מדלקת שהייתה לי. המון תודה אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

תכשירי מולטיג'ין יכולים להקל אך זה אינדיבידואלי (לא בכל המקרים זב יפתור את הבעיה). כתבת ש "מרחת" את האגיסטן אך אם מדובר בפטרייה בנרתיק (כפי שעולה מהמשטח ומהאבחנה של הרופאה) יש לטפל בנרות או בקרם להחדרה לנרתיק ולא רק במשחה מקומית חיצונית. באם לא חולף, ניתן גם לטפל בכדורים אך זה לשיקול דעתה של הרופאה שלך. דימום לאחר יחסי מין (שאינו וסתי) יכול לנבוע מסיבות רבות ומומלץ לברר הסיבה ע"י ביקור אצל רופאת הנשים.

היי גילו לי קנדידה גלברטה בבדיקת משטח מהנרתיק. לקחתי כדור אחד פלוקנול 150 מג וטבליות נרתיקית ל3 לימים. הבנתי שהקנדידה מקורה במעיים ולכן צריך לעשות טיפול בתזונה וגם בחומצה בורית רציתי לדעת האם אני יכולה לקיים יחסי מין עם הפרטנר הקבוע שלי והאם הוא יכול להדביק אותי בזה מחדש בנרתיק אם יש לו את זה גם?

לקריאה נוספת והעמקה

קנדידה (בכלל זה גלברטה) אינה נחשבת מחלה המועברת בדרכי מין למעט מצבים נדירים בהם לגבר יש ביטוי של קנדידה על איבר המין (מה שמכונה קנדידה בלניטיס).

היי, ביצעתי משטח ואגינלי - נמצא קנדידה והזן אלביקנס. קיבלתי טיפול אנטיביוטי ITRANOL 100 מ"ג כאשר אופן הטיפול הוא 4 כדורים ביום פעם בשבוע, שבוע הפסקה ואז שוב 4 כדורים ביום (שני כדורים בבוקר ושניים בערב) - סה"כ 8 כדורים. היום אני מסיימת את הטיפול האנטיביוטי. בנוסף, הייתי מאושפזת בתל השומר ואובחן אצלי אובאיטיס - התחלתי אתמול טיפול בסטרואידים פרדניזון למשך שבועיים + פמוטידין + סטרודקס נשאלת השאלה האם בעוד שבוע אוכל לבצע משטח ואגינלי חוזר כדי לראות האם הקנדידה חלפה ? או להמתין לסיום הטיפול בסטרואידים ? כי אוליי הסטרואידים משבשים את התוצאות? יש לציין שאני לא נוטלת כדורים אחרים מעבר והקנדידה אובחנה לפני האשפוז, קרי לפני שטופלתי באנטיביוטיקה. STD תקין ואין דלקת בשתן תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

איטרנול היא תרופה נגד פטרייה (לא אנטיביוטיקה). ללא קשר לסטרואידים, רצוי להתרחק בלקיחת המשטח מסיום הטיפול בפטרייה כדי שהתוצאה תהיה מהימנה אך בכל מקרה, גם משטח שלילי לא שולל לחלוטין קנדידה ובנוסף, לרוב אין ממש צורך במשטח חוזר ומה שחשוב זה האם התסמינים חלפו. בכל מקרה זה לשיקול רופאך. הרבה בריאות ומאחל לך שבעיית האובאיטיס תטופל בהצלחה.

אני בחורה מאוד היגיינית ומתרחצת פעם ביום ובקיץ אף יותר. בעבר הייתי רוחצת גם את איזור הנרתיק בסבון (הפסקתי כי הייתי בסאגה של פטריה בנרתיק כל חודש בערך למשך שנה,היום כבר לא). אם אני לא מתרחצת לפני השינה יש לי תחושת צריבה נוראית בנרתיק ולא נעים, אין ריח, אין הפרשות. ממה זה יכול להיגרם?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן ומדובר בפטרייה אך יכולים גם להיות גורמים אחרים. כדאי לפנות לרופא לאבחון מדוייק.

05/03/2019 | 22:56 | מאת: נפיחות בשפתיים הקטנות

יש לי נפיחות גדולה בשפה הימינית של הווגינה (שפתיים קטנות) וגם ב 2 מקומות שיתנפחו בצורת כדןר שלפני זה . היה עור רפוי באזור למטה ובפי הטבעת . זה קרה שהיה לי גירוי וגירוד וגם בנגיעה של הבן זוג באזור. לאחר מכן הכל נפוח מה שהסברתי למעלה . מה עליי לעשות ? זה דבר מדאיג

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לאבחן מצב כזה דרך האינטרנט. זה יכול להיות זיהום בשפה, בבלוטת הברטולין ועוד מצבים רבים. הדבר היחיד שיש לעשות זה לפנות לרופא.

28/02/2019 | 23:57 | מאת: אורחת20

שלום, ביום רביעי הייתי אצל הגניקולוג אחרי שהיו לי הפרשות צהובות מזה כמה שבועות, הוא איבחן לי דלקת בנרתיק (לא אמר לי איזו ושכחתי לשאול) ונתן לי אופלודקס, קרם אגיסטן, ונרות (אין לי את הנרות כרגע יהיה לי ביום ראשון). התחלתי את הטיפול באופלודקס ויום אחרי קיבלתי מחזור (הייתי אמורה לקבל) המחזור הופיע מיימי ובצבע אדום בוהק שלאחר כזה זמן מה מתכהה וגם יחסית מועט, השאלות שלי הן כאלו.. האם הדימום הזה תקין? איך להמשיך את הטיפול? לשים את הקרם למרות שאני במחזור? ולגבי הנרות, יש בעיה לעשות את הטיפול במחזור (ביום ראשון)? ועם הכדורים אין בעיה, נכון? תודה על היתייחסות והמשך סופ“ש נעים.

לקריאה נוספת והעמקה

אופלודקס אינו טיפול סטנדרטי לדלקות בנרתיק אלא אם יש חיידק ספציפיץ. ייתכן שהטיפול ניתן לדלקת בדרכי השתן. אם התחלת את האנטיביוטיקה, רצוי לסיים והוסת אינו מפריע. קרם מקומי ניתן למרוח גם בזמן וסת. אין להשתמש בנרות בזמן וסת ויש להמתין לסייומו ואז לבצע הטיפול.

28/02/2019 | 08:47 | מאת: סיון

בת 32, מחזור סדיר, במהלך החודש האחרון קיימתי יחסי מין לא מוגנים. הלכתי לרופא נשים שאמר שהוא רואה רירית עבה וזה סימן לבואו של המחזור וכן פטריה קטנה ולכן רשם נרות. שמתי נר אחד כמה ימים לפני הווסת ובאותו יום התחיל לי דימום, בהתחלה אדום ורוד ולאחר מכן אדום (טיפה בהיר ביחס לווסת קודמת), הזרם היה חלש ונפסק כעבור שלושה ימים. האם ייתכן שזה המחזור שהקדים או שזה בגלל הנר (לקחתי רק אחד)??? אני חוששת מהיריון ( לא מעוניינת כרגע)

לקריאה נוספת והעמקה

כל שלושת המצבים ייתכנו. כדאי לפנות לרופא ועוד לפני כן לבצע בדיקת הריון ביתית.

03/03/2019 | 10:26 | מאת: סיון

תודה על תגובתך. ביצעתי בדיקת הריון ביתית, יצרה שלילית כעבור 4 דקות אולם יום למחרת הסתכלתי ויש פס שני חלש ממש. האם הגיוני?! או שכעבור יממה התוצאה לא רלוונטית?

28/02/2019 | 00:24 | מאת: ורד

יש לי גירוי בנרתיק האם זה קשור לכך שאני שותה כבר שבועיים אנטיביוטיקה לשיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ייתכן שכן. טיפול אנטיביוטי ממושך ואנטיביוטיקה רחבת טווך (כפי שלרוב ניתנת לבעייות שיניים) גורמת לשינוי הפלורה בנרתיק ומאפשרת שגשוג של פטריית הקנדידה וחיידקים אנאירוביים.

23/02/2019 | 07:55 | מאת: ענת

שלום רב בת 46 ללא מחזור כשנתיים. בחודש האחרון לא קיימתי כלל יחסי מין והנרתיק שלי היה "מאושר". מדוע תמיד סובלת מפטריה.טיפול פלוקנול כדור בשבוע לא עוזר והפסקתי כי זה מזיק לכבד. בזמן האחרון גם וגינוליס חיידקי מתבטא בעיקר בריח מסריח. קיבלתי אנטיביוטיקה להחדרה ל 5 ימים אחרי חודשיים חזר שוב. אני זוכרת את עצמי מגיל צעיר תמיד עם פטריות בנרתיק. חשוב לי לציין שאני עם פרטנר קבוע בשנתיים האחרונות. השאלה שלי מה הסבירות שהפרטנר מדביק אותי. מדוע לאורך השנים כשאני לא מקיימת יחסי מין הכל תקין וכשאני חוזרת לקיים זה מופיע כבר מהמשגל הראשון. דבר נוסף האם יש פתרון ליובש בנרתיק שהתחלתי לסבול מאז סיום המחזור. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

היות ואת במנופאוזה (לפי תיאורך), ייתכן שהתסמינים נובעים בעיקר מאטרופיה של רירית הנרתיק (בשל חוסר באסטרוגן), מה שגורם גם ל"יובש" כפי שציינת. הטיפול לכך (גם ליובש) הוא בתכשירי אסטרוגן שניתן לקחת בנרות או בקרם לנרתיק אך זאת רק לפי שיקול דעת רופא הנשים שלך. באם אכן מדובר בפטרייה, אז יש אפשרויות טיפול תרופתי ולא תרופתי. במרפאתנו ישנן מספר שיטות ייחודיות לטיפול במצבים כגון אלו. יש לציין שפטרייה אינה נחשבת למחלה המועברת בדרכי מין וגם ווגינוזיס חיידקית הוא מצב של שינוי בפלורה הטבעית בנרתיק ולאו דוקא הדבקה מבחוץ. קורה תכופות שיחסי מין מעוררים תסמיני פטרייה בשל גירוי פיזי ובסיסיות הזרע (לא הדבקה).הפתרון ליובש בנרתיק, כפי שכבר ציינתי, הוא ע"י תכשירי אסטרוגן לנרתיק (או טיפול סיסטמי בכדורים, אך זה לרוב ניתן כשיש תסמינים חמורים נוספים שמצדיקים זאת). זאת לשיקול דעתו של רופאך בלבד. את מוזמנת גם לפנות למרפאתנו.

19/02/2019 | 20:52 | מאת: ענבל

יש לי פטריה שהולכת וחוזרת אחת לחודשיים.. ואני סובלת מגרד שכבר מגיע לרמה של כאבים בנרתיק בכל פעם שאני פונה לרופא נשים אני מקבלת טיפול שח פלוקנול ואגיסטן קרם שמוחדר לנרתיק וכמובן גם קרם למריחה חיצוני.. ואין שום שיפור. זה יכול להימשך ככה שבועיים.. מה עטד אפשר לעשות.. מיואשת כבר

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל יש לוודא שאכן מדובר בקנדידה. לרוב האבחנה היא קלינית אך במקרים עקשניים רצוי גם לעשות מספר בדיקות כגון משטח מהנרתיק ובדיקת שתן לתרבית ול STD (מחלות המועברות בדרכי מין). ישנן מספר אפשרויות לטיפול תרופתי אך הן דומות ולא תמיד עושות את ההבדל. במרפאתנו ישנן מספר שיטות ייחודיות לטיפול במצבים כגון אילו בדיוק (כגון היפרתרמיה ואוזון). את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

18/02/2019 | 23:25 | מאת: שירלי

שלום, אני צריכה לקחת פלוקנוזול לחודש וחצי לקנדידה בלשון ובגרון ואז כדור פעם בשבוע למשך 5 חודשים בשביל קנדידה חוזרת בנרתיק. כל כמה זמן מומלץ לעשות בדיקת תפקודי כבד? והאם יש מידע בכמה אחוזים התרופה פוגעת בכבד? והאם לרוב זה הפיך ומסתדר עם הזמן? אני בת 35 ויש לי כבד שומני. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע לאיזה מינון התכוונת. אם זה כדור יומי למשך חודש וחצי אז זה אכן הרבה מאוד ואם יש גם כבד שומני, בהחלט רצוי להימנע מכך. וכן, במינונים גבוהים וטיפול ממושך, אכן יש לעקוב אחר תפקודי כבד. לשיקול רופאך.

18/02/2019 | 23:22 | מאת: מיכל

שלום, האם זה נכון שבמדוכאי חיסון קנדידה בכמה מוקדים בגוף עלולה להיות מסוכנת ולגרום למוות או לסיבוכים קשים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר נכון רק למקרים של דיכוי חיסוני מאוד משמעותי (איידס, כימותרפיה וכו.) והפטרייות המסוכנות במקרים אילו הן לרוב מסוג אחר ולא קנדידה.

17/02/2019 | 19:20 | מאת: איילת

שלום, אני 3 שבועות לאחר לידה ראשונה, לידה וגינלית עם אפידורל ותפרים פנימיים. כרגע נותר דימום קל מאוד בלבד. לפני כשבוע התחלתי להרגיש גרד קיצוני שמנע ממני לישון לילות שלמים באזור פי הטבעת וכל הפות. כעבור יומיים בהם הגרד לא עבר הלכתי לרופא נשים שראה פטריה באזורים נרחבים ורשם לי נרות אגיסטן ל3 לילות ומשחת אגיסטן למרוח 3 פעמים ביום במשך 10 ימים. מנסיוני עם פטריות בעבר, תמיד היה שיפור משמעותי כבר לאחר שימוש בנר הראשון. הפעם לעומת זאת, הקלה מסוימת הגיעה רק לאחר הנר השני, ועכשיו כשאני כבר אחרי הנר השלישי, עדיין יש גרד ואי נוחות, אם כי פחות קיצוניים מאשר בהתחלה. אני ממשיכה למרוח את המשחה 3 פעמים ביום. שאלתי היא - האם זה בסדר לקנות נרות נוספים (הרי זה ללא מרשם) ולהחדיר גם בלילות הבאים עד שאני מרגישה שהפטריה באמת נעלמת? או שיש בזה סכנה כלשהי? תודה! איילת

לקריאה נוספת והעמקה

כעקרון אפשר לעשות מחזור טיפול נוסף בנרות (לשלשה ימים) אם את חשה שיש שיפור משמעותי אך לא שלם. רצוי כמובן גם להתייעץ עם רופאך כי ישנן עוד אפשרויות טיפול, כגון כדורים (באם אינך מיניקה). זאת לשיקולו של רופאך.

17/02/2019 | 18:03 | מאת: מיכל

שלום, יש לי 8 שנים קנדידה שכל הזמן חוזרת בנרתיק למרות כל המשחות, וב 3 חודשים האחרונים עקב משאפים לאסתמה קנדידה בלשון וככל הנראה בגרון(צריבה בגרון). משטח הלשון יצא תקין, אבל 3 רופאים אמרו שזה נראה כמו קנדידה. ניסיתי את כל המשחות ללשון ולגרון ואין שיפור, ואני אמורה לקבל טיפול בפלוקנוזול שיהיה גם לנרתיק רצוף במשך חודש או חודשיים. האם יכול להיות שבנרתיק יש לי קנדידה מסוג אחר לעומת מה שיש בלשון? וכמה סוגים של תרופות יש על מנת לכסות את כל סוגי הקנדידה? הבעיה היא שלא ידוע איזה סוג יש לי כי המשטח יצא שלילי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב, בשני המקרים (לשון ונרתיק) מדובר בפטרייה מסוג קנדידה אך יכולים להיות זנים שונים. בכל מקרה, הטיפול התרופתי שניתן (למשל פלוקונזול, כפי שציינת) זהה לרוב לכל זני הקנדידה. ישנן מספר תרופות, באם בסירופ (ללשון) או בנרות או קרמים (לנרתיק) או בכדורים. רובן שייכות לאותה משפחת תרופות וההבדלים ביניהן לא גדולים. במרפאתנו אנו עוסקים במצבים כגון אילו בדיוק. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

10/02/2019 | 01:52 | מאת: איגי

שלום וברכה אני 7 שבועות לאחר לידה, שומרת על טהרה, כבר שבוע שלא היה דם בכלל, היה גרד והפרשות פטרייתיות לכן קניתי נרות אגיסטן, כיממה לאחר תחילת השימוש ראיתי הפרשה מלווה בדמם קל מאד בצבע ורוד-אדמדם. שאלתי היא האם הדימום קשור לנרות האגיסטן? ואם כן האם הוא מהרחם או מצוואר הרחם או הנרתיק שכן סזה רלוונטי לי לנסיונות הטהרה. אודה לתשובה בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן כמובן לקבוע מהו מקור הדימום המדוייק ללא בדיקה (זה יהיה ניחוש בלבד). נרות עלולים, במקרים מסויימים, לגרום לדימום קל (קל בלבד). באם הדימום לא חולף או מחמיר רצוי להיבדק ע"י רופא.

הי, אני בת 40, נשואה מזה 10 שנים ללא פרטנרים נוספים בדרך..לפני כחודשיים היתה פטריה בנרתיק שטופלה בנרות וחזרה לעצמה לאחר שבועיים (שוב נרות) ולפני כשבוע שוב (מדובר בהפרשה צהובה עם ריח חריף, ב-3 הפעמים שזה חזר). בבדיקה אצל הרופא הוא קבע שכבר מדובר בחיידק והפנה לבדיקת שתן ספציפית, שתוצאותיה אורכות כשבוע (אין לי את שם הבדיקה לצערי כי הטופס נמסר לקופה). הוא טען שיתכן ובעלי אפילו נושא את החיידק על איבר מינו ואינו חש בכך, לכן לאחר התוצאות ידע אם יש צורך לטפל בשנינו. בינתיים אני מטופלת עם ג'ל שמוחדר לנרתיק. השאלה שלי היא כזו...האם חיידק בנרתיק מגיע בהכרח ממגע מיני עם מישהו שהודבק גם הוא במגע מיני?? לאור העובדה שאני לא החלפתי פרטנרים ובעלי שב מאזור אסיה בדיוק שבועיים לפני שזה החל, זה מעלה בי תהיות. הוא שולל נסיון מיני אחר, אבל חשוב לי לדעת, האם יש עוד גורמים להדבקות. במהלך שהייתו בחול חלה בעצמו בחיידק בקיבה. יתכן שזה קשור...? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע איזו בדיקה נשלחה או איזה חיידק ספציפי מחפש הרופא אך אני מניח שמדובר בבדיקת שתן ל STD(מחלות המועברות בדרכי מין). אם אכן זו הבדיקה, אז היא בודקת מספר חיידקים (וכן טפיל) שחלקם אכן עלול להיות מועבר בדרכי מין אך חלקם נמצאים לעתים באופן רגיל בנרתיק. בנוסף לכך, ייתכן שהחשד הוא שאת סובלת ממצב הנקרא ווגינוזיס חיידקית שזהו בעצם שינוי בפלורה הטבעית בנרתיק שגורם לרוב לריח רע מהנרתיק וניתן לטיפול אנטיביוטי. פטרייה אינה נחשבת למחלה המועברת בדרכי מין ומקורה לרוב במערכת העיכול של האשה עצמה ונוכחותה בנרתיק נפוץ מאוד גם אם אינו גורם לתסמינים. לא אוכל לומר יותר מכך בהסתמך על המידע שמסרת. בהצלחה בבירור ובטיפול.

שלום רב, יש לי מספר שאלות בנושא קנדידה גלברטה. 1. האם זה נכון שקנדידה גלברטה יכולה לעבור למערכות ארחות בגוף ולפגוע בהן כמו דם, מפרקים וכו? 2. האם חייב לטפל בסוג הזה של הפיטריה או רק כשיש תסמינים? כרגע אין לי פיטריה אך מבדיקת תרביות שעשיתי הקנדידה קיימת בגוף. האם ניתן להעלים אותה גם אם זה לא מתפרץ? 3. האם יש סיבה לדאגה אם הקנדידה שוכנת בגוף ולא מטופלת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי קנדידה ולא משנה מאיזה סוג לא יוצאת ממערכת העיכול ולא מטיילת בגוף בדרך כלל תפישת העולפ שלי היא שלא מטפלים במעבדה אלא בחולה כך שלא הייתי מטפל

טופלתי פעמיים בנרות האגיסטן ללא הועיל. רופא נשים לקח לי תרביות השבוע למעבדה עד שתתקבל תשובה הביא לי זידובאל ג'ל לטיפול 5 לילות ולאחר מכן פרוביוטיקה טבליות לנרתיק של אלטמן השאלה ;; האם זה תקין שכל פעם לאחר שימוש בזידובאל יש הפרשות דמויות קוטג עם נק בצבע מעט בורדו? סליחה על התיאור

לקריאה נוספת והעמקה

היי מדובר בזיהום קרוב לוודאי בפטריה לעיתים בנלווה לזיהום חיידקי הבעיה לא תפתר אם לא נטפל במקביל במקור הקנדידה והכוונה למערכת העיכול רק טיפול משולב בנרתיק ובמערכת העיכול יכול לפתור הבעיה

30/01/2019 | 01:00 | מאת: יעל

שלום רב, אני בת 45 ללא מחזור כבר. מזה מספר ימים יש לי תחושת רטיבות מתמדת בנרתיק הגורמת אי נוחות. מה פשר התופעה הזו?

לקריאה נוספת והעמקה

היי חייבת לבוא ולהבדק ולבצע משטח נרתיקי

28/01/2019 | 18:11 | מאת: דליה

שלום, מה המינון המקובל של נרות אגיסטן ואיטרקונזול לטיפול בגלברטה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אני מנוע מלהמליץ על טיפול תרופתי ספציפי במינונים ספציפיים מעל גבי הפורום אך עקרונית הטיפול לקנדידה גלברטה אינו שונה מטיפול בקנדידה אלביקנס או זנים אחרים. באם הדלקת עקשנית, ניתן לשקול לשנות את המינון או משך הטיפול - זאת לשיקול רופאך. במרפאתנו קיים מגוון טיפולים ייחודיים לדלקות חוזרות בנרתיק כולל בשל קנדידה גלברטה. באם הבעיה לא באה על פתרונה, את וזמנת לפנות למרפאתנו.

שלום רב. אני מאוד מיואשת לגבי מצבי. מסתבר שיש לי קנדידה גלברטה תקופה ארוכה. לקחתי חומצה בורית ולא עזר. הרופאה נתנה לי פלוקנול אך עדיין לא לקחתי כי הבנתי שזה משפיע על הכבד וגם ככה זה לא עוזר לגלברטה. אני עושה שטיפות חומץ למניעה של פטריה כי לאחר מחזור מופיע פיטריה. יש לי ריחות לא נעימים באזור. בנוסף יש לי וירוס פפילומה ומשטח פאפ יצא שיש לי אסקוס. האם יש קשר בין הקנדידה לוירוס פפילומה ולאסקוס? בקרוב אעשה קולפוסקופיה אך הכל זאת רוצה לשאול איך פותרים את הבעיה? אני לא רוצה שזה יהיה מצב פתיחה ויגיע חלילה למצב טרום סרטני כאעשה בדיקות חוזרות של פאפ וכו. רוצה לציין שעד היום כל הבדיקות פאפ שלי היו תקינות. איך מחסלים את כל זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אמנם דלקות חריפות, בכלל זה פטרייתיות, עלולות לשבש את בדיקת הפאפ אך במקרה שלך נראה שאין קשר בין הדברים. וירוס הפפילומה הוא שגורם לתוצאת הפאפ (ASCUS) כפי שציינת, ויש לציין שמצב זה ברוב המקרים חולף מעצמו (המערכת החיסונית מתגברת על וירוס הפפילומה). כמובן שזה מצריך מעקב או המשך בירור (לפי שיקול דעת רופאך) וביצוע בדיקת קולפוסקופיה היא אופציה טובה. בכל מקרה, הקנדידה אינה גורמת או מעלה את הסיכון לסרטן צואר הרחם. באם יש לך תסמינים, יש לטפל בקנדידה. אכן אפשר לנסות טיפול בכדורי פלוקנול. הגלברטה אמנם ידועה בעמידותה לטיפול אך במקרים מסויימים היא כן מגיבה לטיפול התרופתי המקובל. יש להתייעץ עם רופאך לגבי מינון ומשך הטיפול. באם הבעיה אינה חולפת, את מוזמנת לפנות למרפאתנו. אצלנו ישנו מגוון רחב של פתרונות לדלקות חוזרות על רקע פטרייתי.

תודה רבה על התגובה. האם זה נכון שהקנדידה גלברטה יכולה עם הזמן לעבור למערכות אחרות בגוף לסכן חיים ולעבור לדם למשל? האם חייב לטפל בסוג הזה של הקנדידה? לדוגמא לאחרונה אני מרגישה לפעמים קושי בקיפול האצבעות. האם יש קשר לקנדידה? אני מאוד חרדה ומפחגת דזה ירום לבעיות אחרות בגוף., האם יש סיבה לדאגה?

שלום דר' פרידמן, מיד אחרי הביקור האחרון שלי אצל רופא הנשים (יום או יומיים אחרי), התחלתי לחוש גרד וצריבה בחלק החיצוני של הנרתיק (ובאזור השפתיים הפנימיות והדגדגן) שלוו בכאב קל ואי נוחות רבה. בהמלצת רוקח מרחתי אגיסטן לתקופה קצרה של מספר ימים, אך אחרי הקלה של כשבוע הגירוי חזר. מרחתי שוב אגיסטן במשך שבועיים אך אחרי הפוגה קלה נוספת הגירוי חזר בשלישית. פניתי לגניקולוג והוא רשם לי קרם קומאגיס ועוד טיפול וגינלי במין ג'ל שאת שמו שכחתי. יש לציין כי הוא לא בדק אותי, רק נתן מרשם. מעולם לא סבלתי מסוג כזה של גירוי וצריבה ואני מוטרדת מכך שאולי נדבקתי במשהו בעת הביקור הקודם אצל הרופא. חשוב לי לציין שמדובר ברופא שמטפל בי שנים ארוכות ואני בדרך כלל סומכת עליו. הוא משתמש בכפפות ונוטל ידיים. עם זאת בביקורי האחרון אצלו הוא לקח לי משטח פאפ ולפני שביצע את המשטח הניח את המקלון של המשטח על מקלדת המחשב של האולטראסאונד, מה שגרם לי לחוש לא בנוח כי אין ספק שהמקלדת רחוקה מלהיות סטרילית. יש לי שתי שאלות - 1. האם יש איזושהי בדיקה שאני יכולה לעשות כדי לאבחן במדויק מה מקור הגירוי? הוא מטריד אותי מאוד וחוזר שוב ושוב. 2. האם קרם קומאגיס, שלמיטב הבנתי הוא סטרואידלי, מתאים לטיפול במקרה כזה שבו אין אבחנה ברורה או זיהוי ברור של המקור לגירוי. יש לציין שאני גם מניקה ולכן מעדיפה להמנע מתרופות מיותרות, בעיקר אם יש סיכוי שהן יכולות לעבור בחלב. המון המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הבירור ההתחלתי יכלול לרוב משטח מהנרתיק (לא פאפ שתכליתו שונה) ובדיקת STD (מחלות המועברות בדרכי מין) בשתן וכן בדיקת שתן לכללית ותרבית. אך לא בטוח שיש צורך להתחיל מייד בבירור מלא. הסבירות שנדבקת במשהו חדש בעת בדיקה היא נמוכה ואני לא הייתי דואג מידי בשל המטוש על המקלדת. בדיקה גניקולוגית, בדומה ליחסי מין, לעתים מייצרת גירוי (לא הדבקה) שגורם להתעוררות דלקת, לעתים בשל פטרייה (קנדידה) הנמצאת בנרתיק. משחת קומגיס אכן מכילה סטרואיד (להורדת הדלקת) וגם חומר נוגד פטרייה. אפשר להשתמש גם בקרם נוגד פטרייה בלבד כגון אגיסטן. בכל מקרה, באם הבעיה לא חולפת לאחר מספר ימים רצוי לפנות לרופא שעשוי לרשום טיפול בקרם פנימי או נרות או כדורים, לפטרייה או לחיידקים, לפי התרשמותו.

13/01/2019 | 13:43 | מאת: רוני

שלום ד"ר, מאז שפחות או יותר התחלתי לקיים יחסי מין אני סובלת מקנדידה. עם זאת, לפני חצי שנה בערך נטלתי טיפול תרופתי ומאז למרות שהתסמינים חזרו מספר פעמים, לא אובחנה לי קנדידה שוב. עשיתי כבר פעמיים תרבית, שתיהן היו בעת שהיו לי גירודים ממש משמעותיים. שני הרופאים היו בטוחים שמדובר בקנדידה וגם נתנו לי טיפול בהתאם (פעם כדור פלוקנול- לא עזר ובסוף הגירוד נחלש מעצמו לאחר טיפול ארוך בפרוביוטיקה ופעם אגיסטן קרן ששמים בפנים עם מזרק- לא עזר ויש עדיין גרד). אילו בדיקות עליי לבקש? אם זה לא קנדידה, מה זה יכול להיות? יש לי כאבים רציניים ביותר ביחסי מין, שורף לי כשאני עושה פיפי (מתחזק מאוד כשאני לא שותה מספיק ויש הקלה ככל ששותה יותר מים) ויש לי פעם בכמה ימים גירודים מהותיים. מתחרפנת כבר ואודה לעצה. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

העדר קנדידה במשטח אינו שולל את המצאותה בנרתיק או את היותה הגורם לדלקת. באם יש ספק, ניתן גם לבקש בדיקת שתן למחלות המועברות בדרכי מין (STD) אך היא לא תאשר או תשלול קנדידה אלא תשלול גורמים אחרים. אם יש צריבה במתן שתן, רצוי מאוד לעשות גם תרבית שתן. מכל מקום, האבחנה של קנדידה היא בעיקר קלינית (על סמך תסמינים ובדיקה). באם המצב נמשך ואין פתרון, את מוזמנת לפנות למרפאתנו. לנו יש מספר שיטות טיפול יחודיות ומאוד יעילות.

כרגע אני לוקחת את הנר החמישי בחבילה של נרות חומצה בורית , וכבר יומיים מתחילת הנרות אני מרגישה לא טוב כמו חולה או מצוננת וכאבי ראש, האם זאת תופעת לואי של הנרות? או שאין קשר בין הדברים ? האם אפשר לקחת מחר את השישית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הדברים, את יכולה להמשיך את הטיפול בחומצה הבורית.

31/12/2018 | 13:27 | מאת: חני

לפני כמה שבועות קיבלתי תוצאות בדיקה שיש לי פטריית קנדידה בפות קיבלתי טיפול משחתי של דרמקובין לקח קצת זמן אבל הפטרייה כמעט עברה לגמרי אך כמה ימים אחרי כנראה מחוסר זהירות נגעתי באזור פי הטבעת והוא נדבק והפטריה גדלה גם שם . עכשיו התחלתי למרוח גם שם את המשחה אך לוקח זמן השפעה וגם בפות זה עוד לא עבר לגמרי האם יש משחה שהיא יותר חזקה שיכולה להעלים את זה לגמרי? והאם גם משחת 'בטאקורוטן' יכולה גם לעזור בנושא ? אשמח לדעת גם על עוד הצעות לטיפול חוץ משינוי תזונה אם יש איזה חומר לשתיפה שם או משהו נוסף אחר שיכול לזרז את התהליך

לקריאה נוספת והעמקה

לעתים טיפול מקומי בפטרת הנרתיק אינו מספיק ויש צורך בטיפול בנרות ואף בכדורים. פטרייה סביב פי הטבעת לרוב נובעת מהפטרייה במערכת העיכול. משחת בטאקורטן מכילה סטרואיד בלבד ולכן פחות מתאימה. עדיף להשתמש במשחות שמכילות סטרואיד וגם חומר אנטיפטרייתי כגון קומאגיס או טבעקוטן (לפי המלצת רופאך). בכל מקרה, אם הבעיה לא חולפת בתוך זמן סביר, רצוי להתייחס אליה בכללותה (נרתיק, מערכת עיכול). את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

31/12/2018 | 05:14 | מאת: נועם 98

שלום, לפני שבועיים קיימתי יחסי מין ללא קונדום ואני לא נוטלת גלולות. כמה ימים לאחר מכן התגלה לי גרד נוראי שמפריע לי להתהלך ולהמשיך בסדר היום שלי.. בנוסף לכך יש לי גם פצעים פנימיים ( סוג של גולות כאלה ) על השפתיים החיצוניות וזה מאוד מלחיץ אותי. יש גם צריכה מאוד חזקה בשתן. קבעתי תור לרופא נשים אבל רק בעוד שבוע כי אין תורים. בבקה תעזרו לי מה לעשות עד אז כי אני סובלת מאוד מאוד מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא ניתן לאבחן את מצבך לפי התיאור שמסרת בלבד ויש צורך בבדיקה. באם התור לרופא הנשים אינו קרוב אני מציע שתפני לרופא המשפחה.

22/12/2018 | 20:54 | מאת: טריכו בזמן וסת

היי מזה כחודש אני סובלת מגרד וטופלתי בנרות וכדורי פלוקנול ומשחה, אך לאחר בדיקות מסתבר שקיים חיידק בדרכי השתן ושקיים סטרופוקוקוס b קיבלתי טיפול של מוקסיויט 500 מג אך למחרת הגיעה תשובה וגם קיים urea parvum -pcr ו טריכומונס .עוד לא קיבלתי טיפול כי זה נפל בשבת ולא ראיתי רופא. ועד שאקבל טיפול מתאים לטריכו האם המוקסיויט מזיק לו? אני שותה בנוסף כדורי פרוביוטיקה פמינה לאיזון. הספקתי לקבל וסת האם יש השלכות וזה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

מוקסיויט לא משפיע על טריכומונס וזו גם לא תרופת הבחירה לאוראפלזמה פרבום. בסטרפטוקוק מקבוצה b אין לרוב צורך לטפל אלא בזמן לידה. בשל כך, לא לגמרי ברור מדוע קיבלת מוקסיויט דווקא. מציע שתפני לרופאך.