פורום קנדידה - פטריה בנרתיק

זיהומים והפרשות נרתיקיות מהווים את הסיבה השכיחה לבקור אצל רופא הנשים. תלונה על הפרשה וגינלית מכל סוג שהוא מהווה כ 65% מכלל הפניות. מרבית הנשים תחווינה לפחות פעם אחת בחייהן הפרשה פתולוגית. הבעיה עלולה לצוץ בכל גיל ומתגברת עם התחלת קיום יחסי המין. התופעה שכיחה בארץ ובחו"ל באותה המידה בדיוק.

על מנת לקבל טיפול יעיל ומיטבי, יש כמובן לאתר את הגורם להפרשה בדיוק רב ולטפל בהתאם.

יש לזכור כי אי טיפול או הזנחת הבעיה רק מחמירים את המצב וגורמים לקושי טיפולי בהמשך.

יש להבין, שלא כל הפרשה נרתיקית פירושה בעיה קשה. עם זאת, היא תמיד מחייבת בירור מקיף ומעמיק.

לדעתנו, תשומת לב מיוחדת צריכה להינתן לטיפול גם בבן הזוג במקרים של בעיה כרונית מתמשכת.

.
681 הודעות
668 תשובות מומחה

מנהל פורום קנדידה - פטריה בנרתיק

רופאת נשים נתנה לי נר אחד עברתי את הטיפול, ושוב קיימנו יחסי מין .. אני חושבת שזה בגלל שהוא לא נימול ,הבנתי שזה פחות הייגיני

07/10/2019 | 13:55 | מאת: שני

הלכתי אל רופא נשים עקב תחושות צריבה והפרשות מרובות, לאחר בדיקה הוא אמר שזו דלקת ונתן לי לקחת קלוטרי (3 ימים) וטבעקוטן (5 ימים). בסיום לקיחת הנרות חזרו התסמינים, מה עליי לעשות? (המשכתי עם הטבעקוטן)

06/10/2019 | 18:23 | מאת: אלף אלף

האם אפשר להשתמש ביותר מ3 נרות אגיסטן ליפול בקנדידה? נר ראשון נפל חציו בשרותים, נר שני כנראה לא החדרתי טוב, למחרת בבוקר נפל כולו ת רק בנר השלישי הצלחתי, ואח"כ קניתי שוב 3 נרות , 2 הצלחתי, ויש לי עוד אחד האם להשתמש גם?

01/10/2019 | 11:16 | מאת: נעמה

אובחנתי עם פטרייה קנדידה אלביקנס לאחר משטח וגינלי וקיבלתי פלוקנול 3 כדורים, אני 4 חודשים אחרי לידה ועדיין מניקה. האם מותר לקחת בהנקה, קראתי בהוראות שזה אסור?

לקריאה נוספת והעמקה

כעקרון מותר, אך תרופה זו עוברת בחלב אם ולכן התינוק מקבל אותה. כמות התרופה שהוא מקבל (במינון נטילה רגיל) הוא פחות מהמותר לתינוקות לכן עקרונית השימוש מותר. בשל כך, רצוי להיוועץ ברופאך האם הטיפול בפלוקנול אכן הכרחי.

30/09/2019 | 22:17 | מאת: ענת

כיום אחרי לקיחת פוטינור התחילו לי הפרשות חריגות בצבע צהוב ירוק. ובכמות גדולה. רציתי לשאול מה זה יכול להיות ולאיזה זיהום שייכים הסמפטומים האלו. אציין שהיו יחסים לא מוגנים, וטיול בבריכות לא נקיות במזרח (שהבנתי שגם זה יכול להיות סיבה. תודה על המענה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שהדברים האחרים שציינת ולא הפוסטינור, הם שגרמו לזיהום. מזהמים רבים יכולים להיות אחראים לתסמינים כפי שציינת, למשל טריכומונס (וגם אחרים). יש לפנות לבדיקת רופא ובדיקות מסויימות (כגון בדיקת שתן ל STD - מחלות המועברות בדרכי מין) ובהתאם לכך ייקבע הטיפול.

21/09/2019 | 23:50 | מאת: שלומית

היי, אחרי סיום לקיחת הכדור בשלישי של הנרות בנרתיק מתי אפשר לקיים יחסי מין?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין מניעה אחרת או תסמינים שמפריעים, ניתן לחדש יחסים כיומיים שלשה לאחר סיום הנרות (באם התכוונת "לקיחת הנר השלישי").

שלום, מאמצע יוני ועד עכשיו אני סובלת מפטריה בנרתיק ( קנדידה אלבקיאנס על פי מה שיצא בתרבית ) משחה + נרות 2 סבבים לא הועילו . 2 סבבים של פלוקונאזול כדור אחד ל-3 ימים גם לא פתר עד הסוף את הבעיה אלא רק החליש את תדירות הגרד הפנימי. מחודש אוגוסט אני קיבלתי כדורים ל-3 חודשים, (כדור אחד כל חודש של פלוקונאזול טבע 150 מ"ג )שבינתיים לא נראה שפותר סופית את הבעיה( לפני מס' ימים לקחתי את הכדור השני ). מה עוד ניתן לעשות? זה דיי מתסכל ומשבש את איכות החיים. מציינת כי מעולם לא סבלתי מהבעיה הזו לפני כן..

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל רצוי לוודא שהפטרייה היא אכן זו שגורמת לבעיה ולא גורם אחר. לכן, רצוי בנוסף למשטח, לעשות גם בדיקת שתן ל STD (מחלות המועברות בדרכי מין). בכל מקרה, במרפאתנו ישנן מספר דרכי טיפול ייחודיות בדלקות חוזרות בנרתיק (כגון אוזון והיפרתרמיה). את מוזמנת לפנות למרפאתנו לפגישת ייעוץ פרטנית והתאמת טיפול.

19/09/2019 | 18:36 | מאת: נועה

היי, קיבלתי טיפול בנרות דלאצין 3 ימים וכדור פלוקנזול, רציתי לדעת אם יש השפעה על הנוברינג ?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בנרות בנוכחות נוברינג עלול לפגוע במשהו ביעילות הנוברינג. בשל כך רצוי להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום) בזמן השימוש בנרות או עד הוסת.

12/09/2019 | 06:49 | מאת: Lian

שלום, לפניי 4 ימים התחלתי לחוש גירודים עזים בנרתיק וגם בחלק החיצוני ההפרשות היו בעיקר לבנות וטיפה בצבע צהוב בהיר השתמשתי באגיסטן 3 ימים וביום השלישי שהכנסתי את המקל הרגשתי כמו פצע כואב בתוך הנרתיק וכשהוצאתי את הנרתיק על המקל היה טיפה של דם אני חייבת לציין שיש טיפה הקלה אך עדיין מרגישה גירוד קל בתוך הנרתיק וכמו חתכים על השפתיים האם אלה תסמינים של פטריה או שאני צריכה לפנות לרופא? אשמח לתשובה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אלה אכן יכולים להיות סימנים של פטרייה והדימום הקל יכול לנבוע מפציעה של הנרתיק ע"י האפליקטור או כתוצאה מרירית מגורה או, כמובן, גם תחילתו של וסת. בכל מקרה, אם התסמינים לא חולפים לאחר טיפול בנרות, כדאי לפנות לרופא לאבחון מדוייק יותר ושלילת מצבים אחרים. וגם אם האבחנה היא פטרייה, יש אפשרויות טיפול נוספות, כולל בכדורים.

היי האם בן הזוג, במהלך קיום מין, לא מוגנים, יכול להידבק בפטריית הנרתיק? מה ההשלכות כלפיו? (הבנתי שפריחה וגרד,),אבל שאלתי, איזה טיפול הוא יצטרך לעשות? האם צריך לשים את אותה משחה שהנשים בדר"כ מקבלות?(אני מתייחסת לקרם חיצוני agisten, או קרם טבעאקואן) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פטרייה בנרתיק אינה נחשבת למחלה המועברת בדרכי מין וברוב רובם של המקרים הגבר לא יושפע מהמצב. יש מקרים יוצאים מן הכלל ואז אכן רואים לרוב אודם על איבר המין ויכול להיות גם גרד. באם לגבר אין תסמינים, אין צורך בטיפול לגבר.

תודה רבה על התשובה, בהמשך לתשובתך יש לי עוד שתי שאלות: אז אם כך, האם יש דרך אחרת"להידבק" בפטרייה? או שאין כלל אפשרות הדבקה של פטרייה? לא באמצעות קיום יחסי מין ולא בדרך אחרת? דבר שני: נאמר וכן יש לגבר תסמינים (גרד ופריחה), מה הטיפול בו בדרך כלל? האם משחות כמו "אגיסטן" או "טבעאקוטן" כמו של הנשים, תעזור לגבר במצב כזה? תודה רבה

01/09/2019 | 13:29 | מאת: יעל

שלום, האם אפשר להשתמש במשחת קומאגיס שנפתחה לפני כמה חודשים? בעיקרון כתוב עליה שאחרי הפתיחה אפשר להשתמש 4 שבועות..

תמיד רצוי לפעול לפי הוראות יצרן התכשיר.

28/08/2019 | 23:19 | מאת: מירב

שלום, אני סובלת מגרד בנרתיק כבר כמה חודשים. טיפול באגיסטן ובקומאגיס לא עוזר. מה אפשר לעשות? זה ממש מציק רופא הנשים לא ראה שום דבר חריג בבדיקה לפני כחודש

לקריאה נוספת והעמקה

גרד בנרתיק הוא תסמין שיכול לנבוע מגורמים רבים, ביניהם פטרייה ועוד רבים. לא ניתן לעשות אבחנה על סמך תלונה זו בלבד ללא בדיקה. במרפאתנו ישנו מגוון טיפולים לדלקות חוזרות בנרתיק שאינן מגיבות היטב לטיפולים המקובלים אך לפני טיפול יש לאבחן המצב במדוייק בפגישת ייעוץ ובדיקות לפי הצורך. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

23/08/2019 | 19:32 | מאת: נ.א

בשנה האחרונה סבלתי מדלקות בשתן, לאחרונה סבלתי מדלקת באגן וטופלתי במשך שבועיים בשלוש סוגי אנטיביוטיקה שונים, לאחר הסיום הרגשתי טוב ושיפור במצב, אך לאחר שבוע מסיום האנטיביוטיקה הופיעה לי פטריה, התחלתי טיפול באגסיטן על דעת עצמי מכיוון שהופיעה כול התסמינים הקלאסיים, העניין הוא שיש לי שוב כאבים באזור הגב התחתון ובצידי הבטן התחתונה שמקרינים למפשעות, האם יש קשר לפטריה או שיתכן שהדלקת באגן חזרה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה שאת מתארת לא קשור לפטרייה. באם יש חשד לדלקת אגנית, חשוב לפנות לרופא בהקדם.

היי, אני סובלת מקנדידה תקופה ארוכה (מאובחן). במקביל יש לי כאבים מאד חזקים באזור הירך והייתי מספר פעמים אצל אורטופדים, כולל בדיקת mri ולא נמצא ממצא אורטופדי. האם ייתכן שהכאבים הללו הם תוצאה של הקנדידה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פורום זה עוסק בקנדידה בנרתיק. בכל מקרה, קשה למצוא קשר בין קנדידה לכאבים בירך.

יש לי גרד לא מוסבר באזור הפות- כלומר בפתח הנרתיק וכל איזור השפתיים החיצוניות מבפנים(אזור הדגדגן וכו). אין לי הפרשות אבל אני מרגישה כמו יובש באיזור פתח הנרתיק וגרד איום מסביב. לאיזה רופא כדאי לפנות שמומחה לזה והאם יש דרך טיפול שאינה כוללת שימוש בסטירודאידים. המשחה האחרונה כבר אינה משפיעה יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן שמדובר בפטרייה ואם זה המצב אז הטיפול הוא בתכשירים נוגדי פטרייה ולא סטרואידים. בכל מקרה יש לאבחן המצב ע"י בדיקה ולכן רצוי לפנות לרופא נשים.

15/08/2019 | 12:18 | מאת: פטריית קנדידה במפשעה

הי אני סובלת מפטריה בשם קנדידה מעל שנה וחצי ושוב תרוה לא עוזרת לי הרופא האחרון שהייתי אצלו אמר לי לשים חומץ וזה קצת עזר אבל עדיין יש צריבות קלה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממה שכתבת לא ברור אם את מתכוונת לפטרייה בנרתיק או במפשעה או שניהם... מכל מקום, אם זה רק במפשעה, משחות אנטיפטרייתיות (כגון אגיסטן ואחרות) אמורות לעזור. אם זו פטרייה בנרתיק ונרות או קרמים לא עוזרים, יש אפשרות לטפל בכדורים. אם זו בעיה ותיקה שלא מוצאת פתרון, יש להתייחס למכלול הבעיות הבריאותיות, בכלל זה מערכת העכול וכו. במרפאתנו ישנו מגוון טיפולים ייחודיים לטיפול בקנדידה בנרתיק ובמקומות אחרים. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

13/08/2019 | 17:40 | מאת: הילה

היי אני סובלת מוגינוזיס כבר שנתיים וטופלתי בטיפול מונע אצל רופאה מומחית. לפני שבועיים זה תקף שוב ושמתי זידובל ג'ל לשבוע וזה עבר וחזר שבוע אחרי. עכשיו רכשתי דלצין. השאלה שלי היא האם זה בסדר לקיים יחסים בזמן טיפול בדלצין? מאחר שהרופאה אמרה לי שבזמן טיפול בזידובל זה בסדר לקיים יחסים ורציתי לדעת אם יש הבדל.

לקריאה נוספת והעמקה

כעקרון ניתן לקיים יחסים אך תמיד מומלץ לתת לאיזור מנוחה בעת טיפול מקומי. באם הבעיה חוזרת באופן תכוף רצוי גם לעשות הערכה כללית ולנסות להבין מדוע זה קורה וגם לוודא שאכן מדובר בווגינוזיס ולא מצב אחר (למשל טריכומונס ועוד) ע"י משטח ובדיקת STD (בדיקת שתן למחלות המועברות בדרכי מין).

בעבר עשיתי בדיקות לא מדובר בטריכומונס. ההפרשה מימית והריח לא נעים ואובחנתי בוגינוזיס. זה בעיקר חזר עכשיו בסיום מחזור שמתי זידובל שבוע וזה עבר וחזר שלושה שבועות אחרי במחזור האחרון. כרגע כבר 5 ימים עם זידובל והריח עדיין קיים כאילו הזידובל לא משפיע. האם עלי לשים דלצין? לא ציינתי שאני בת 43. הטיפול המונע היה עם פולקנול לפרק זמן ממושך ולאחר מכן נאמר לי להפסיק ולשים מנה של זידובל פעם בשבוע ולא התמדתי כל כך ולאחר מסםר חודשים עכשיו זה חזר. אני מתוסכלת ולא יודעת איך לטפל

13/08/2019 | 04:43 | מאת: רוני

שלום בת 37 בריאה בדאך כלל בדיקות דם יצאו תקינות ללא סוכר גבוה תפקודי כבד תקינים .. כשמונה חודשים לאחר לידה בימים האחרונים אני קמה עם לשון לבנה מאוד עם טעם מר בפה יובש איום בחלל הפה ובצריבה וחתכים בלשון ..כל דבר שאני אוכלת מכאיב לי בלשום לפעמים אני מרגישה אותה צורבת מהדבר הכי קטן שאוכלת ... האם זה יכול להעיד על קנדידה בחלל הפה ..זכור לי בחיי פעם אחת כזאת וזה היה כשהייתי בתקופה לחוצה בחיי אשמח לדעת אם יש סיכוי שיש לי קנדידה על הלשון.. מחשבותי נודדות למצבים נוראים בתודה רוני

לקריאה נוספת והעמקה

אכן מאוד ייתכן שמדובר בפטרייה אך כמובן שלא ניתן לאבחן המצב ללא בדיקה. מציע לפנות לרופא המשפחה וכמובן שאת יכולה לפנות גם למרפאתנו.

12/08/2019 | 18:45 | מאת: איריס

שלום רב, לפני כשנה וחצי הייתה לי דלקת בשלפוחית מחיידק האי קולי. היחסי מין שהובילו לדלקת היו כפויים וזאת הייתה תקופת סטרס מאוד גדולה בחיי. קיבלתי אנטיביוטיקה והדלקת לא עברה בתסמינים אם כי התרביות נקיות. עברתי std מספר פעמים, תרביות, משטחים ומה לא? הכל יוצא נקי אך תחושת הדלקת בשלפוחית לא עוברת. ערכתי א.ס של השלפוחית וכו וכו. כיום הרופא רוצה לעשות ציסטוסקופיה "כדי לבדוק אם אין גידול". אני מרגישה שזה ממש לא המקרה. מאז שאני בטיפול נטורפתי התסמינים ירדו לפחות ב50 אחוז ואני בטיפול רק כחודש וחצי. המצב הולך ומשתפר עם זאת התסמינים עדיין מורגשים מאוד. עלתה הטענה שאולי מדובר בקנדידה של דרכי השתן למרות שזה נדיר. מה היית ממליץ ומה אתה חושב? אשמח לשמוע.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם מספר מצבים שיכולים לגרום לתסמינים אורינריים ללא ממצאים חד משמעיים אך לא ניתן לתת אבחנה במצב מורכב שכזה על פני דפי הפורום. אכן נראה שהסבירות לגידול אינה גבוהה אך שוב, לא יהיה זה נכון לחוות דיעה על סמך מידע מהפורום בלבד. במרפאתנו אנו מטפלים גם במצבים כגון אלו. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

05/08/2019 | 22:19 | מאת: דניאל

אני בשבוע 16 להריון ןמשבוע 12 יש לי פיטריה עקשנית שלא עוברת אני מטופלת כבר פעם רביעית בחודש האחרון בנרות ובקרם שרק מקל,השאלות שלי הן: 1 האם הפיטריה מסוכנת לעובר בעת שיעבור בתעלת הלידה? 2,למה היא לא עוברת לי הרופאת נשים אומרת אין מה לעשות עם זה בהריון. 3,האם שימוש מרובה בנרות פוגע בעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

הפטרייה אינה מסוכנת לעובר והיא עלולה להתבטא בפטרייה על הלשון אצל היילוד, מצב לא מסוכן וניתן לטיפול בקלות. אכן בהריון לעתים יש הופעה או החמרה בפטרייה והטיפול התרופתי מוגבל יחסית בהריון. נרות (כגון אגיסטן) לא מסכנים את העובר אך דווקא בשלבים מתקדמים בהריון רצוי להיזהר בשימוש בנרות בכלל בשל הסכנה לפגוע בכרומי העובר מבחינה "מכנית".

01/08/2019 | 20:33 | מאת: אבי26

שלום רב, לפני מספר חודשים סבלתי מדלקות שתן חוזרות, אנטיביוטיקה ופטריה ובכך ברצף... החלטתי ללכת לנטורופט ולקבל טיפול מניעתי לדלקות ופטריה, שתיתי צמחים ומאז רק הרגיש לי שהפטריה נהייתה עקשנית יותר לאחר 4 חודשים של דיאטת קנדידה וצמחים ללא הטבה ואף החמרה של כאבים לאורך כל היום בנרתיק, התייאשתי והפסקתי לטפל, הלכתי לרופאת נשים טופלתי כמה פעמים בטיפולים רגילים עם הטבה לימים ספורים ושוב חזרה. בשבוע שעברתי הלכתי שוב לרופאת נשים החלטנו לבצע תרבית, לפי רושם שלה ההפרשה פטרייתית, התחלתי טיפול בנרות אגיסטן, משחת טבעקוטן וכדור פלוקנזול 1 שוב, הטבה למספר ימים ולאחר סיום הטיפול חזרה של הסימפטומים בעיקר כאבים ואי נוחות בנרתיק לאורך כל היום. יש לציין התרבית יצאה תקינה, ללא פטריה, ללא חיידק. השאלות שלי הן כאלה: 1. האם הגיוני שיש פטריה והתרבית תקינה? 2. איזה טיפול מומלץ במצבים כאלה ניסיתי כל תרופה אפשרית, מיואשת מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שאת מתכוונת למשטח מהנרתיק ולא תרבית שתן. אם המשטח תקין, זה עדיין לא שולל המצאות של קנדידה שלעתים מתקשה לצמוח במשטח. יש פרוטוקולים רבים לטיפול תרופתי בקנדידה עקשנית (אם אכן זו האבחנה) ולא ניתן להמליץ על פרוטוקול ספציפי מעל דפי הפורום. במרפאתנו ישנם מספר טיפולים ייחודיים למצבים כגון אלה בדיוק (היפרתרמיה, אוזון ועוד). את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

31/07/2019 | 23:40 | מאת: ספיר

היי דוקטור , לפני 7 חודשים ילדתי ובלידה גתוצאה מהלחץ ממה שהבנתי שיצאה לי פטרייה מאז טיפלתי כמה פעמים במשחות ונרות שנתנו לי כלום לא עוזר גרד מטורף ואי נוחות בלתי פוסקת ניגשתי לעשות משטח אצל הרופא נשים והגיעה תוצאה שכתוב פלורה רגילה ,1. מה זה אומר? 2. האם יש אופציה לטיפול בכדורים בתופעה כזאת?

לקריאה נוספת והעמקה

פלורה רגילה זה משטח תקין אך זה לא שולל לחלוטין המצאות של קנדידה שלעתים מתקשה לצמוח במשטח. אם אכן החשד שמדובר בקנדידה, אכן אפשר לטפל בכדורים אך רק אם אינך מניקה.

31/07/2019 | 20:07 | מאת: מאי

היי, כבר ביום השני שניסיתי להחדיר את הנר עם המוליך ממש התקשתי לעומת היום הראשון.. ניסיתי להחדיר אצבע לפתח ואני לא מצליחה כאילו הנר אטם את כל האזור.. זה נורמלי? אני ממש בלחץ..

לקריאה נוספת והעמקה

ביום השני לרוב הנר כבר מפורר אך השאריות בהחלט יכולות להיות בנרתיק. אין סיבה שזה "יחסום" את הנרתיק עד כדי כך שלא ניתן להחדיר אצבע. בכל מקרה בהמשך גם השאריות אמורות להיספג או לצאת. אין סיבה להלחץ.

31/07/2019 | 10:57 | מאת: עירית

שלום רב בת 37 בריאה בד"כ אין שום דבר חוץ מריח לא גושים לא גירוד לא הפרשות מה אפשר לעשות ? והאם טבליות פרוביוטיקה יעזור או המלצה אחרת או משהו תרופתי חזק אשמח לתשובה לא נעים עם הבעל וגם לי

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שמדובר במצב הנקרא ווגינוזיס חיידקית (שהינו שינוי בפלורה הטבעית של הנרתיק)(אם כי תיאורטית יכולים גם להיות גורמים אחרים כגון טריכומונס ועוד). אכן ניתן לנסות תכשיר פרוביוטי ותכשיר המסדיר את חומציות הנרתיק (כגון BORIX 600 או אחרים). באם זה לא מספיק, כנראה שיש צורך בטיפול אנטיביוטי עם מרשם רופא.

26/07/2019 | 13:24 | מאת: מילי

שלום ד"ר, האם טיפול דרך הנרתיק של נרות קרם וכדומה עשויים להשפיע על בדיקת הריון ביתית? כלומר, יצא שלילי אחרי איחור של חמישה ימים. יש סיכוי שזה בגלל הטיפול תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה הביתית להריון בודקת רמת הורמון הריון (Bhcg) המופרש בשתן ואם היא מעל סף מסויים הבדיקה יוצאת חיובית. אין לזה קשר לתכשירים נרתיקיים שאת נוטלת.

22/07/2019 | 02:12 | מאת: אנונימית

היי, בעבר היו לי כפעמיים פטריה בנרתיק, תחושת גרד ויובש ביחד עם הפרשות לבנות תמידיות. בעבר הן הופיעו אחרי נטילת אנטיביוטיקה (לאחר חשד לדלקת גרון שהתגלתה במחלת הנשיקה), אך הפעם החלו לי גירודים ויובש קל והסתכלתי ושמתי לב שיש הפרשות לבנות תמידיות שמכסות את פתח הנרתיק. התחלתי לשים אגיסטן קרם. השאלה שלי היא ממה יכול לנבוע הדבר( לא נטלתי תרופות או גלולות), האם באמת מדובר הפטריה, והאם קרם אגיסטן הוא טיפול מספק? בנוסף הייתי רוצה לדעת האם לאחר שהייתה לי פטרייה פעם אחת ההסתברות שאחטוף זאת שוב גבוהה יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל יש לוודא שאכן מדובר בפטרייה ולכן כדאי לפנות לרופא. לא תמיד יש סיבה ברורה להופעת תסמיני הפטרייה כגון נטילת אנטיביוטיקה. אם אכן זו פטרייה, אכן, אם זה התבטא בתסמינים פעם אחת, יש סיכוי שזה יקרה שוב. אם קרם האגיסטן שאת משתמשת בו הוא לשימוש חיצוני בלבד אז זה יכול שלא להספיק ויש להשתמש גם בקרם פנימי (שזה לא אותו אחד) או בנרות. ויש גם אופציה לכדורים. בכל מקרה אם הבעיה טורדנית ולא חולפת, רצוי לפנות לרופא.

היי עשיתי משטח וגינלי ויצא שיש לי קנדידה גלברטה וקיבלתי טיפול של פלוקונאזול 150 מג. כמה שעות לאחר לקיחת התרופה התחילה הפרשה חומה שקופה האם נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה כנראה לא קשור לפלוקונזול. ייתכן שזו תחילת הוסת.

14/07/2019 | 20:07 | מאת: נועה

יש לי הפרשה פנימית וגרד חיצוני. משחת אגיסטין מספיקה או שצריך טיפול נוסף? השאלה שלי היא אם אני אשתמש רק במשחה וההפרשות ימשיכו האם זה יצור גירוי גרד נוסף והמשחה היא לא טיפול מתאים?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי תיאורך לא ברור האם מדובר בפטרייה או מצב אחר. אם מדובר בפטרייה, לרוב משחה חיצונית לא מספיקה ורצוי לטפל גם בנרות או קרם פנימי.

11/07/2019 | 20:17 | מאת: מור

שלום השתמשתי בנרות אגיסטן לפטריה סיימתי טיפול ואז למחרת מופיע לי הפרשות לבנות כמו גבינה . האם זה תופעות של הטיפול ? או שיש סיבה אחרת ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה אלו השאריות של הנר האחרון שיכולות לצאת במשך מספר ימים ונראות כמו הפרשות גבינתיות.

10/07/2019 | 19:56 | מאת: אנה

בת 22 בריאה בדרך כלל. בשנה האחרונה סובלת מפטריה חוזרת בנרתיק שהייתה מתבטאת בהפרשה מרובה על התחתון, גרד, שריפה בזמן יחסי מין ועם טיפול של אגיסטן הייתה עוברת ואחרי שבוע שבועיים חוזרת. לפני חצי שנה זה נהיה כרוני, ופשוט כל הזמן יש לי רובד לבן בנרתיק (כשאני מחדירה אצבע ומוציאה או בזמן יחסי מין יוצא המון הפרשה לבנה קוטג'ית חמוצה), לא מתבטא בגרד יותר, ולא כל כך בהפרשה על התחתון (יש אבל מעט), בעיקר זה מפריע ביחסי מין, שיוצאת המון הפרשה, ובגלל הרובד יש יובש ואי אפשר להנות מהיחסים כי כל רגע הנרתיק מתייבש ולעיתים כשממשיכים במין זה מתחיל לשרוף. עשיתי בדיקות - מחלות מין נשללו, ויש צמיחה של קנדידה אלביקנס. ועוד שני חיידקים בשם הומיניס ופרוויום. כל סוגי הטיפולים בין אם זה מתן דרך הפה או מקומי - אגיסטן, פתילות פולידין, קלוטרי, פלוקנזול, משחות נגד פטריות, לא פתרו את הבעיה. כאילו הפטריה פיתחה עמידות, זה לא עוזר אפילו במעט. הרופא אמר שאם כלום לא יעזור אולי זה קשור לפרוויום ולהומיניס שיצאו חיובי ואמר שאולי ימליץ לנסות אנטיוביוטיקה כנגד החיידקים שיכול להיות שהם הגורם לזה, אבל לדעתי אנטיביוטיקה רק תחמיר את התסמינים. התחלתי ליטול פרוביוטיקה ושיניתי את תזונתי לחסרת פחמימות אסורות, קמח לבן, סוכרים, שמרים ופטריות וגם זה כרגע ללא הועיל. אני מתמודדת עם זה כבר שנה וזה מקשה על חיי המין והזוגיות שלי וגם על מצבי הרוח ... אני מרגישה שהקנדידה מפושטת לי בגוף ומשפיעה לי על העייפות, על הזכרון, על מערכת העיכול, על החשק המיני, ועל מצב רוחי. האם יש סיכוי שזה אכן בגלל החיידקים שציינתי למעלה ? מה זה לדעתך והאם יש פיתרון ? תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה
11/07/2019 | 10:38 | מאת: אנה

שכחתי לציין שאני לא מעשנת, נוטלת גלולות פמינט מגיל 16.

אכן חיידקים אילו לא מחייבים טיפול רק בשל הימצאותם (למעט בהריון) אבל זה אכן הגיוני לשקול את האפשרות שהם האחראיים לתסמינים באם הטיפול בפטרייה לא עוזר. לפי התסמינים שתיארת זה יותר סביר שהפטרייה היא האחראית לתסמינים אך בכל זאת שווה לנסות לטפל בחיידקים באנטיביוטיקה, מה גם שהאנטיביוטיקה לחיידקים אלו היא לא רחבת טווח וסביר שלא תחמיר את מצב הפטרייה. במקרה של פטרייה כרונית כדאי מאוד לשקול להפסיק גלולות (ציינת שאת נוטלת) כי לעתים הן מחמירות המצב. במרפאתנו ישנו מגוון טיפולים ייחודיים למצבים כגון אלו (היפרתרמיה, אוזון ועוד). את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

10/07/2019 | 09:09 | מאת: אלה

שלום, בחודש האחרון קיבלתי טיפול לדלקת בשתן עם 3 סוגי אנטיביוטיקה שונים בזה אחר זה. התפתחה לי פטריה בנרתיק וקיבלתי טיפוח בנרות אגיסטן שלא עזר והמשכתי לסבול מגרד מטריד (ללא הפרשות חריגות) אתמול קיבלתי מרופא נשים פלוקונאזול שני כדורים- לקחת במרווח של שלושה ימים. כמה שעות לאחר לקיחת הכדור הראשון התחילה צריבה גרועה יותר ממה שהיה לפני ובמהלך הלילה זה נרגע והיום נשאר הגרד באותה רמה ללא שינוי. רציתי לשאול מתי הפולוקנאזול מתחיל להשפיע? האם השיפור צריך להיות מיידי? האם הצריבה הגיעה כתוצאה מהכדור והאם זה תקין? האם לקחת את הכדור הנוסף בעוד שלושה ימים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הכדור לא אמור להחמיר המצב ושיפור אמור להיות מורגש תוך מספר ימים (לא יותר). רצוי לקחת את הכדור לפי ההוראות שקיבלצת מרופאך (במקרה זה לאחר שלשה ימים). אנחנו לרוב ממליצים על שלשה כדורים סה"כ (אחד כל שלשה ימים) אך זה לשיקול רופאך.

10/07/2019 | 02:06 | מאת: ג

יש לי גרד והפרשות לבנות. השאלה שלי היא אם נרות מספיקות או שצריך לשלב גם משחה

לקריאה נוספת והעמקה

אם את חשה גרד או צריבה בחלק החיצוני (שפתיים) ולא רק בנרתיק (בפנים) אז אפשר גם להשתמש במשחה חיצונית.

06/07/2019 | 20:55 | מאת: ורה

שלום רציתי לדעת האם שימוש נרות חומצה בורית עדיף על שימוש בנרות אגיסטן? ואם קנדידה יכולה לחזור תוך חודש לאחר טיפול בנרות וגם בכדורים ? יש לי רק הפרשות דמוי קוטג׳ המוכרות ללא גרד וצריבה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם התסמינים הם רק הפרשה (ללא תסמינים טורדניים כגון גרד, צריבה וכו.) אז ייתכן שאין כלל צורך בטיפול (אלא אם ההפרשה מאוד מוגברת ומפריעה). אגיסטן וחומצה בורית הם שני תכשירים שונים. אגיסטן - תרופה נגד פטרייה ונרות חומצה בורית הם חומצה שמסדירה את החומציות בנרתיק ומקשה על הפטרייה (ומזהמים אחרים) לשגשג. ניתן גם לשלב ביניהם. תסמיני פטרייה אכן יכולים לחזור לאחר טיפול. יש מקרים קשים לטיפול (זני קנדידה עמידים או שהאבחון לא מדוייק וזה גורם אחר ועוד). באם הבעיה לא חולפת, את מוזמנת לפנות למרפאתנו שמתמחה בטיפול במצבים כגון אלה.

29/06/2019 | 00:58 | מאת: אלישבט

התחלתי לכחת אגיסטן טבליות ביום השני לטיפול התחלתי להרגיש כאבי מחזור כאלו חלשים יחסית יש לציין שזה היה לאורך כל היום עם הפוגות קטנות וגם עכשיו זה עדיין ככה אני הייתי אני אמורה לקבל מחזור היום מחר אבל בנתיים כלום יש לציין שבדרך כלל יש לי כאבי מחזור רק שאני במחזור לא לפני. השאלה שלי היא כזאת כתוב עם יש כאבי בטן או כאבי בטן תחתונה לפנות לרופא מיד עד כמה זה דחוף שאני יפנה לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

בספק אם כאבי הבטן התחתונה קשורים לנרות האגיסטן אך אם יש כאבים שלא חולפים, בכל מקרה כדאי לפנות לרופא. בנוסף, אם הוסת מאחר, כדאי לעשות בדיקת הריון ביתית.

20/06/2019 | 18:44 | מאת: גל

שלום רב ד״ר. במשך שנתיים סובלת מפטריה עיקשת , עם זאת במשטח אין עדות לקנדידה. הרופא אכן מאשר שיש לי פטריה חד משמעית שום דבר לא עזר לי - כדורים, טבליות כל הסוגים שאתה מכיר... ניסתי הכל. מציינת שהנני בריאה, בכושר, לא מעשנת לוקחת גלולות.הפטריה באה לידי ביטוי בעיקר בהפרשות וכאב באזור מסוים בעת יחסי מין. אני באמת ניסתי לעשות הכל מתזונה בריאה, דרך כדורים וטבליות עד רפואה אלטרנטיבית. אני כבר אובדת עצות. זה פוגע לי באיכות החיים ובזוגיןת. אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן פטרייה מתקשה לעתים לצמוח במשטח ומשטח שלילי לא בהכרח שולל קנדידה. יש לציין שגלולות עלולות במקרים מסויימים להחמיר תסמינים של קנדידה וייתכן שיש מקום לשקול להפסיק הגלולות. אכן נראה שניסית את כל הטיפולים ואם אכן זו קנדידה אז אצלנו במרפאה ישנם מספר טיפולים ייחודיים למצבים כאלה בדיוק כגון אוזון והיפרתרמיה. כמובן שלפני הכל יש צורך בפגישת ייעוץ מפורטת כדי להעריך את מצבך מכל הבחינות את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

17/06/2019 | 09:04 | מאת: ר

שלום, תוך כדי שימוש בקלוטרי ועדיין גם יום לאחר הטיפול יש הפרשה ורודה מהנרתיק האם מדובר בתופעת לוואי ? אפשרי שנוצר דימום מהרקמה באזור הנרתיק כתגובה לשימוש?

אכן מה שתיארת יכול להיות. אני מניח שכברת סיימת את הטיפול בנרות. בכל מקרה, זה אמור לחלוף ואם לא חולף, רצוי לפנות לרופא.

לפני שלושה שבועות הפסקתי לקחת גלולות ומזה יומיים אחרי שימוש בסבון גוף שאני קצת רגישה אליו .. החלה תחושת צריבה במתן שתן בהתחלה חשבתי שזה דלקת אבל זו לא התחושה. יש אי נוחות ותחושת שריפה במהלך היום .. האם נכון להתחיל טיפול בנרות ?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל זאת, אם התלונות הן צריבה במתן שתן, רצוי לשלול דלקת בדרכי השתן ע"י תרבית שתן. אפשר גם לנסות טיפול בנרות נגד פטרייה אך לא בטוח שזו הבעיה. באם לא חולף תוך זמן סביר, רצוי לפנות לרופא לאבחון מדוייק יותר.

07/06/2019 | 09:39 | מאת: תמר

שלום, שנים שיש לי הפרשות לבנות סמיכות. ניסינו טיפול עם אגיסטן וזה לא מעביר את זה. חוץ מההפרשות אין לי שום תופעות אחרות. לא צריבה במתן שתן ולא שום כאבים. אני לובשת בעיקר תחתוני כותנה. מה זה יכול להיות? איזה עוד בדיקה אני יכולה לעשות כדי לגלות מה המקור להפרשות? אני בנאדם בריא בסה״כ. עושה בדיקות דם כל שנה והן מאוזנות. אני בת 34 ולוקחת יסמין מגיל 19. לא מעשנת. בכושר.

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר רק בהפרשות ללא תסמינים אחרים (כגון צריבה, גרד, ריח רע, כאבים ביחסים ועוד), לא בטוח שיש צורך לטפל כלל וייתכן שמדובר בהפרשות רגילות (שיכולות להשתנות במהלך המחזור). אם את חשה שזה מאוד מטריד - רצוי לפנות לרופא נשים לאבחון ואפשר לעשות משטח מהנרתיק ובדיקת שתן ל STD (מחללות המועברות בדרכי מין) אך לא בטוח שהרופא יתרשם שיש בכך צורך.

אני לא בארץ. לאחר שני לילות של שימוש בטבליה לפטריה (התפרצה אחרי שימוש ארוך באנטיביוטיקה) קיבלתי מחזור. האם יכולה להשתמש בטמפונים במקביל? לפחות במהלך היום...?

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא סיימת את הטיפול בנרות אז יש להפסיק לזמן הוסת ורצוי לחזור עליו מתחילתו לאחר הוסת. אם מדובר כדורים, ניתן להמשיך בזמן הוסת(ללא קשר לטמפונים) (מתיאורך לא היה ברור אם מדובר בנרות או כדורים).באם את סובלת מפטרייה (ובכלל), רצוי להימנע מטמפונים ולהשתמש בפדים (רצוי ללא בישום או תוספים אחרים).

03/06/2019 | 09:53 | מאת: פרידה

לאחר טיפול כושל וממושך התברר שיש לי קנדידה גלברטה בנרתיק.הצלחתי להשיג מחו"ל נרות ניסטטין וזה מיד עזר!. כאמור בארץ אף רופא קו"ח לא הסכים לתת לי מירשם למרות שניתן להשיגן באופן פרטי .. אני ממשיכה לקחת פרוביוטיקה אקספרט ושאלתי א. האם להמשיך לקחת למרות שהתסמינים עברו? עברתי לתזונה בריאה פחות סוכרופחמימות הבדיקות תקינות לחלוטין למרות שרזיתי וזה לא טוב כי אני רזה מטבעי.ב. האם קנדידה גורמת להרזייה ולדלקות בגוף? לפני כמה חודשים היתה לי בעיה באצבע הקטנה ברגל כאבים ואודם וממש לא יכלתי ללכת כחודש וחצי.בבדיקת הדם לא נמצא תהליך דלקתי... ג. פניתי למשרד הבריאות בנושא כדורי ניסטטין מכיון שאם התרופה הזאת כל כך יעילה ,מדוע לא ניתן להשיגה בארץ למרות שלפני 10 שנים עדיין שווקה?.. מה עלות יעוץ במרפאתך?

לקריאה נוספת והעמקה

כעקרון, כדי שפרוביוטיקה דרך הפה תשפיע לחיוב על הנרתיק יש לקחת אותה תקופה ארוכה יותר מאשר כמה ימים (מספר שבועות עד חודש חודשיים). נרות נרתיקיים ניסטטין אכן לא קיימים בצורה מסחרית בארץ אך ניתן להכין בהכנה רוקחית וכך גם כדורים. אכן, כדי להתייחס לכל ההיבטים במצבך (כולל מערכת העיכול ותזונה)רצוי להגיע לפגישת ייעוץ פרטנית. לגבי עלות הייעוץ - אנא התקשרי למרפאתנו. 03-6496888

02/06/2019 | 10:01 | מאת: מאיה

לפני כ 3 שבועות התחיל גרד בנרתיק. 3 לילות נרות אגיסטן לא עזרו וגם לא עזרו 3 לילות נרות דלאצין. הרופא רשם לי קומאגיס קרם אותו שמתי היום בפעם השלישית. מעט מהמשחה אני מורחת גם בפתח הנרתיק. הגרד נרגע אך לא באופן משמעותי ומאתמול, הופיעו הפרשות מרובות צהובות וסמיכות. האם נורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

ההפרשות יכולות גם לנבוע משאריות נר בנרתיק. בכל מקרה אין סיבה להלחץ אך אם התסמינים לא חולפים רצוי לחזור לרופא ולשקול גם טיפול בכדורים או בירור נוסף לפי הצורך.

02/06/2019 | 00:26 | מאת: אביטל

שלום. אני סובלת מקנדידה במערכת העיכול. האם יש קשר בין קנדידה וגרד וכאב באזור החזה?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב אין קשר אך כדי לענות על כך בודאות יש צורך בפגישת ייעוץ פרטנית כדי להכיר את המקרה שלך לעומק. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

02/06/2019 | 15:00 | מאת: אביטל

מה הטיפול בקנדידה במרפאתך?

01/06/2019 | 03:37 | מאת: Loli

היי . אני סובלת זמן רב מקנדידה בנרתיק. כל התופעות לוואי אני כבר מכירה, גרד מטורף, הפרשות שדומות לקוטג׳, ריח רע, צריבה, כאב, הכל. לאחרונה לקחתי פרובוטיוקה וחומץ תפוחים לאחר שטיפולים מהרופא הפסקתי ללכת, זה לא עזר לי יותר, חזר לי אחרי כמה ימים בודדים וזה היה מייאש אותי. הבנתי שקנדידה זה תזונה וניסיתי לשמור והאמת פחות כאב לי והצלחתי לקיים יחסי מין , היא עדיין הייתה קיימת הרגשתי אותה.. אבל לא התייסרתי. לענייננו, בשבוע האחרון הגירודים התחילו עד רמה מוגזמת, הפרשות תמידיות, וביומיים האחרונים אני נוגעת ומגרדת ויוצא לי להכניס מעט את האצבע, ואני מרגישה כמו גוש/בלוטה בתוך הפות ממש בהתחלה קצת קשה לי לתאר אני מצרפת תמונה מגעילה/מביכה אבל המסקנות הרגו אותי. מה זה? שורף לי ומעיק לי.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הגוש שאת מרגישה - זה מצריך אבחון בבדיקה. אכן התמונה שאת מתארת מתאימה לקנדידה עקשנית אך לפני הכל רצוי גם לשלול גורמים אחרים ע"י משטח מהנרתיק (לרוב הרופאים לא עושים אך במקרה עקשני כמו שלך - רצוי) ובדיקת STD (מחלות המועברות בדרכי מין) בשתן. תזונה אכן יכולה לעזור אך היא בלבד לא תחסל את הקנדידה. במרפאתנו, אנו משלבים טיפולים ייחודיים לנרתיק (כגון אוזון והיפרתרמיה) עם טיפול במערכת העיכול. זאת במיוחד במקרים עקשניים כמו שלך שלא מגיבים לתרופות הרגילות. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

05/06/2019 | 08:42 | מאת: לולי

היי, הייתי אצל רופאת נשים בקופת חולים שלי היא עשתה לי משטח בטענה שאני מרגישה גוש, ואמרה לי שאין לי שום דבר מה שהיא רואה זה הפרשות ותופעות של פטרת. חייבת לציין שאני ככה כבר כמה שנים. ובשבוע האחרון אני לא יכולה לקיים בכלל יחסי מין יש תחושה מטורפת של שריפה ברמה שאי אפשר לגעת במקום, שורף לי מאוד אני עם מטליות מהולות במים קרים, איך אני יוצרת איתכם קשר? והאם טיפולכם לקנדידה הוא מעמיק ומעלים אותה ? אני כן יודעת שחובה לשלב תזונה כי מזה היא חיה

שכבתי עם חבר שלי במשך לא יותר מ15 דקות ולא באופן אינטנסיבי וברגע שהפסקנו הרגשתי לפתע בליטה עצומה מהפות והבחנתי אחר כך שאחת השפתיים מאוד מאוד נפוחה ואדומה, ראיתי את ההבדל העצום שבין השפתיים ואני פשוט לא יודעת מה לעשות או איך להקל על הכאב,הנפיחות לא ירדה ועברו כמעט שעתיים.. האם מדובר במחלת מין ? נורא מודאגת ומחכה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן כמובן לקבוע במה מדובר ללא בדיקה אך נפיחות כואבת חד צדדית בשפה יכולה, בין השאר, לנבוע מאבצס (זיהום חיידקי) בשפה או בבלוטת ברטולין לכן, באם זה לא חולף, יש לפנות לרופא.

22/04/2019 | 13:12 | מאת: נטילת נרות לפני ביוץ

שלום רב, האם נטילת נרות לפטריה בנרתיק קרוב לתאריך הביוץ פוגעת בסיכוי להרות ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לנרות נוגדי פטרייה מכל הסוגים יש השפעה קוטלת זרע מסוימת לכן שימוש בהן עלול לפגוע במשהו בסיכוי להרות. כמובן שאין לסמוך על כך כאמצעי מניעה.

04/04/2019 | 15:27 | מאת: לילך

שלום רב! אני בת 38 הריון שלישי. מתחילה שבוע 42. יש לי פתיחה של כ5 ס"מ ללא צירים סדירים וחזקים. באולטרסאונד הכל בסדר כרגע. קצת הסתיידויות של השיליה. הרופא הציע לי להגיע לביהח ולקבל אוקסיטיצין זירוז. האם כדאי לחכות עוד קצת לצירים סדירים או להתחיל את הלידה עם הזירוז? אשמח לשמוע את דעתכם תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
04/04/2019 | 15:28 | מאת: לילך

כתבתי בטעות בפורום הלא נכון

אכן יש להפנות השאלה לפורום הריון ולידה.

04/04/2019 | 01:07 | מאת: שיר

שלום, גיליתי שיש לי קנדידה גלברטה. הרופאה אמרה לי להשתמש בחומצה בורית. אני בניסיונות כניסה להריון כבר חצי שנה, ורציתי לדעת כמה דברים בבקשה: 1. האם יכול להיות קשר בין זה שלא הצלחתי להיכנס להריון עדיין לבין הפטריה? זה משפיע? 2. האם ייתכן שיש לי קנדידה גלברטה רק בנרתיק או שאם יש לי בנרתיק זה בהכרח אומר שיש לי גם במעיים? 3. האם הטיפול בסוג זה של קנדידה הוא רק חומצה בורית? 4. האם כשאסיים את הטיפול החודש אוכל לחזור לניסיונות הכניסה שלי להריון כבר בחודש הבא? 5. האם מסוכן להיכנס להריון בזמן טיפול בחומצה בורית? 6. מקריאה באינטרנט הבנתי שזה סוג של קנדידה שמאוד קשה להתגבר עליו- מה השלב הבא במידה והנרות של החומצה הבורית לא יעזרו? 7. בסיום הטיפול בחומצה הבורית- איזה בדיקה עליי לעשות כדי לוודא שאין לי יותר קנדידה? האם בדיקת שתן יכולה לעזור או שצריך שוב משטח דרך הרופא נשים? 8. האם שילוב של דיאטה הכרחי כדי להעביר את הפטרייה? 9. מה דרכי הטיפול בקנדידה מסוג זה במעיים? המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

חומצבה בורית היא לא תרופה נוגדת פטרייה. היא מסדירה את ה PH (חומציות) בנרתיק כך שלקנדידה יהיה יותר קשה לשגשג. לא בהכרח חומצה בורית תפתור לך את הבעיה. ייתכן שיש גם צורך בטיפול תרופתי (שהוא זהה לטיפול בסוגי קנדידה אחרים אך הגלברטה אכן עמידה יותר לטיפול). ייתכן שלא קיבלת טיפול תרופתי בשל הנסיונות להרות והחשש של הרופא שתקחי את התרופה כשאת כבר בהריון. אכן סביר שהגלברטה נמצאת גם במעיים. קנדידה (בכלל זה הגלברטה) לא פוגעת ישירות בפריון אך באופן עקיף יכולה לפגוע במובן שאם יש תסמינים קשים, תדירות יחסי המין יורדת. דיאטה יכולה לשפר המצב אך היא לבד לא תחסל את הקנדידה והשפעתה על התסמינים היא אינדיבידואלית (לחלק יותר, לחלק פחות). לסיכום: רצוי להפסיק זמנית את הנסיונות להרות ולטפל בקנדידה ולחדש הנסיונות לאחר פתרון בעיית הקנדידה. במרפאתנו קיימות שיטות טיפול ייחודיות כגון היפרתרמיה ואוזון, וכמובן אנו גם משלבים טיפול תרופתי במידת הצורך. את מוזמנתלפנות למרפאתנו.

03/04/2019 | 22:09 | מאת: יעל

שלום, כמספר ימים שאני מרגישה צריבה וגרד עז, לפני יומיים רופא נשים איבחן אצלי קנדידה ורשם לי: AGISTEN 0.5 FORTE VAG TAB TRICAN 150MG(DIFLUCAN) CAP והנחה לקחת בלילה, יום כן ויום לא….סה"כ נתן 3 כדורים ונרות, ע"פ 6 ימים, כי לוקחים יום כן יום לא… ביום הראשון לקחתי כדור ונר, ואכן התחיל שיפור למחרת, ביום השני לא לקחתי כהנחייתו….ואז ביום השלישי לקחתי את הכדור לבליעה, אך כשהלכתי לשירותים לאחר מכן גיליתי שאני במחזור….במרשם של הנרות כתוב לא להשתמש במחזור...השאלה איך אני ממשיכה את הטיפול? האם עלי לקחת את הכדור לבליעה בזמן למרות המחזור? האם עלי להמתין עם הנרות עד אחרי המחזור? נשארו לי עוד 2 … תודה, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לקחת כדורים בעת הוסת אך אין להשתמש בנרות. כיצד לנהוג במקרה שלך זה נתון לשיקול דעתו של רופאך. אני אישית הייתי ממליץ להפסיק הטיפול (נרות וכדורים) וליטול אותו (גם הנרות וגם הכדורים) מחדש בשלמותו לאחר הפסקת הדימום.

02/04/2019 | 09:21 | מאת: ספיר

לפני כחודש טופלתי בפטריה, נרות+משחה, מאז (טפו טפו) היה בסדר. בימים האחרונים יש לי כאבים בבטן התחתונה, האם יש קשר? האם אוכל לקנות נרות ומשחה ללא מרשם? האם יש התנגדות לשימוש בנרוץ ומשחה כל עוד אין אבחנה מודייקת של רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבי בטן תחתונה הם לא תסמין של פטרייה בנרתיק (הכוונה לנרתיק, לא למערכת העיכול, שם יכולים להיות גם ביטויים בטניים). בכל מקרה, לכאבי בטן תחתונה יכולות להיות סיבות רבות ואם זה לא חולף, רצוי לפנות לבדיקת רופא.

היי לפני מספר ימים סיימתי טיפול באזניל (כלמידיה) ולא מגרד לי או שיש הפרשות לא רגילות כלשהן אבל מרגיש לי אי נוחות מסויימת. האם יש חשש לפטריה?

לקריאה נוספת והעמקה

"אי נוחות" הוא תסמין מאוד לא ספציפי. פטרייה לרוב מתבטאת בגרד, צריבה, לעתים הפרשות גבינתיות וכו. מכל מקום, אם זה משהו תורדני, רצוי לפנות לבדיקת רופא.