נגישות
נגישות

פורום רפואה דחופה (מיון)

4872 הודעות
3562 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה דחופה (מיון)

אבא שלי אדם בן 71 אכל זיתים שהוכנו בבית אשק הושרו בסודה קאוסטית לכבישה מהירה.כבר 5 ימים הוא משלשל ללא הפסקה.היינו במיון כל התקינות תקינות. האם יש מקום לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

סודה קאוסטית הנא חומר בסיסי קורוזיבי מסוכן, משמש בעיקר בתעשיות ניקיון וייצור. משתמשים בו גם בתעשית המזון, בשימור זיתים משמש לצורך ריכוך הזיתים. במינונים נמוכים כפי שזה נמצא במזון הוא איננו מסוכן. לגבי המצב הספציפי אצלכם, לא ברור מה הריכוז של החומר, אבל נראה שהשלשול לא קשור, במיוחד אם אחרים אכלו ולא סבלו מבעיה בדרכי העיכול. בכל מקרה, במידה ומדובר בשלשול בלבד, ניתן להמתין. באם יופיעו כאבי בטן עזים או דברים חריגים יש לפנות לבדיקה חוזרת של רופא. כל טוב

15/12/2017 | 17:50 | מאת: א

שלום רב, אני בחורה בת 23, בגילאים 12-18נהגתי לקחת ריטלין באופן קבוע, ואחרי שנות בית הספר הפסקתי , בנוסף בגיל 14אובחנתי כבעלת תסמונת אפילפטית כתוצאה מהתקף אחד שחוויתי ולאחר מכן התחלתי ליטול דפלפט כרונו 500מג לאחר 8 שנים הפסקתי ליטול את הדפלט משום שלא הופיעו אצלי התקפים נוספים ובדיקות היו תקינות לחלוטין לאורך השנים והרופא איבחן שהתסמונת האפילפטית עברה ושהדבר נורמלי ויכול לקרות אצל ילדים. כיום בגיל 23 אני מתחילה את שנותי האקדמיות ומעוניינת לחזור ליטול את הריטלין, האם הדבר יכול להחזיר לי באיזשהו אופן את התסמונת האפילפטית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי השאלה שהועלתה מעבר לתחום של רפואה דחופה. מומלת להתייעץ עם נוירולוג בשאלה הזאת, ובכלל האם הטיפול ברטלין הוא הכרחי או שאפשר בלעדיו. כל טוב

שלום עקב קושי רב לבלוע כדורים ומערכת חיסוני חלשה הנני מעוניין בלחזק אותה. אני רוצה לקנות פרביוטיקה ולשפוך את התכולה ליוגורט האם יש מניעה לכך האם זה יגרום לי לנזק ?? אנא תענה בהקדם כי אני רוצה לקנות בהקדם פרביוטיקה גופי חלש ומערכת חיסוני ירודה

אין מניעה. בהצלחה.

13/12/2017 | 06:54 | מאת: קובי

הרכבתי על שיניי העליונות סד לילה למניעת חריקת שיניים בבוקר שהתעוררתי לא מצאתי אותו על שיניי חיפשתי מתחת למיטה על המיטה עצמה אך ללא הועיל החשד שלי הוא שבלעתי את הסד האם זה מסוכן ?האם זה דורש התערבות רפאית כלשהי?

לקריאה נוספת והעמקה

קובי שלום, קשה לי להאמין שניתן לבלוע את הסד הזה ולא להרגיש כלום, בטח לא בזמן שינה. אם אתה מרגיש רגיל, בלי קוצר נשימה, בלי שיעול או הרגשת גוף זר בצוואר אין לך מה לדאוג. אם אתה מרגיש אחד ממה שאמרתי יש לפנות למיון. כל טוב

01/12/2017 | 10:22 | מאת: אליאנה

שאלה האם שימוש באנשור מזון ייעודי בשתייה .. האם מזיק? האם גם עלי לאכול רגיל ? האם לא אאבד לגמרי את היכולת לאכילה

שלום אליאנה, לא מאבדים את היכולת לאכילה בגלל אינשור. קשה מאוד לענות על השאלות בשורה הראשונה בלי לדעת מה הרקע הרפואי ומה הסיבה לשימוש באינשור.

01/12/2017 | 00:09 | מאת: חסוי

שלום, לפני כשעה קלה קפצתי בבית והראש שלי נתקע במשקוף עץ. המכה הייתה ברמה בינונית, אבל עם זאת לא איבדתי הכרה, הראש לא כואב באופן מיוחד, לא ירד דם וייתכן שאפילו לא תהיה נפיחות במקום זה, להרגשתי. כמו-כן הראייה שלי תקינה וסה"כ אני מרגיש טוב מאוד. האם בהתאם לתיאור הנ"ל יש חשש לנזק מוחי כלשהו והאם יש צורך ללכת לרופא? איזה סימפטומים דורשים בדיקה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך בלגשת לרופא. במידה ויופיעו כאבי ראש עזים, בחילה או הקאות יש לגשת לרופא, כמו כן במידה ויופיעו סימנים נוירולוגים לא תקינים, שלא צפויים לפי התיאור. כל טוב

26/11/2017 | 14:55 | מאת: MAR WTT

שלום רב צריך לבצע דחוף קטיעת 2 אצבעות - אני בסכנה רציני יש לי רקע סכרתי ולא ידוע לאורתופדים כמה זמן לוקח הריפוי עם תופרים הפצע ! שאלה: איפה בארץ אחרי ניתוח עושים צריבה וחיטוי בלייזר ע"י מומחים באורתופדיה כירורגית או אחרים? קיימים עוד שיטות מתקדמות? באיזה בית חולים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי השאלות מעבר לתחום של רפואה דחופה ואין לי מענה מתאים לצערי. כל טוב

25/11/2017 | 22:54 | מאת: אלון

יש לי שאלה האם זה הגיוני שלשתות אני יכול ולאכול אני מרגיש שיש שאריות אוכל תקועות בגרון או בקנה נשימה זה חאדה או מחלה ממאירה ? פחד לאכול אנא ענה לי בנקדם כי כרגע אני בלי תשובנ

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובה לשאלה הקודמת שלך. כל טוב

23/11/2017 | 20:31 | מאת: אלוני

שמי אלון בן 25 לפני כארבע שנים החלה אצלי בעיה רצינית שאני לא מצליח לבלוע אוכל כמו שצריך אני תמיד רזה וחלש תמיד הייתי משאיר אוכל בצלחת וגם אם הייתי רעב מאוד לא יכלתי לאכול הכל לפני שבועיים עקב התקפת חרדה הפסקתי לגמרי לאכול לשתות אני מצליח ואני אוכל יוגורטים השאלה מה לעשות איך לטפל בעצמי א. לא נראה לי שזה קשור לחרדה אבל יש מצב שכן מפני שאני מרגיש גולה בגרון פעם היא קיימת פעם נעלמת יובש בגרון גפ אני מרגיש אני מרגיש איך האוכל עובר בגרון ובחזה ואני מרגיש את העקבות של האוכל בכל אופן אני חייב לשתות מלא מים שהכל יעבור וגם לא תמיד זה עובר השאלה מה לעשות? א. ללכת לאף אוזן גרון? ב. ללכת לגסטרולוג? ג. ללכת למיון כללי? שיעשו בדיקפות מקיפות? אף אחד לא מסייע לי אני שבועיים עובד עצות אני מיואש ומתוסכל .. הכיצד ניתן לסייע לי בצורה הטובה ביותר?

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום, למרות שנראה שעיקר התלונות הן על רקע חרדתי יש צורך בשלילת בעיה אורגנית. הייתי ממליץ לעבור בדיקת פייבר אופטי אצל רופא אא"ג, כמו כן בדיקה גסטרוסקופיה.

22/11/2017 | 11:11 | מאת: תלושת נימול וחולשה בצידו השמאלי של גופי

שלום אני בחור בן 21 שהתחיל להרגיש תחושות מוזרות בזמן האחרון. לפני כשנתיים קרעתי קרע לא גדול במיניסקוס המידאלי(גולה לי לאחר צילום mri). לא שמרתי על בריאותי והמשכתי לשחק כדורגל. לאחר שנה וחצי עשיתי צילום mri וגיליתי שהקרע התרחב ומחייב ניתוח להוצאת החלק הפגוע, לפי מה שהרופאים אמרו זאת הייתה חתיכה נכבדה. לאחר שלושה חודשים של החלמה הלכתי לשחק כדורגל בשכונה, למרבה הצער נפצעתי שוב ברגל הפצועה וגם פצעתי את הרגל השנייה (אולי עוד קרע קטן במיניסקוס, רק ברגל השנייה, השמאלית). לאחר כמה חודשים של פיזיוטרפיה וחזרה לתפקוד הברכיים שלי התחלתי להרגיש מאין לחץ כזה באזור התחתון של עמוד השדרה, לא ידעתי מזה. התחלתי לבדוק וחשדתי שיש לי פריצת דיסק אולי כי הייתה לי בדיוק תקופה של עבודה שישבתי בה הרבה ללא תנועה והרמות של ארגזים. בזמן תחילת הכאב בחוליית עמוד השדרה התחתונה התחלתי להרגיש תחושת נימול קלה באזור של כף הרגל השמאלית וגם כאבים קלים בצוואר בצידו השמאלי. הלכתי לבדוק את זה אצל רופא והוא אמר לי שאולי ישלי לחץ על אחת החוליות שגם מקרין לכף רגל שלי. מאז התחושות האלו רק גברו, והתחלתי לחוש מאין תחושת חולשה בכל צידו השמאלי של הגוף שלי. דבר זה קרה לי בהדרגתיות והדברים שקרו התחילו ממש להפחיד אותי. התחילו לי קפיצות של השריר מעל העין השמאלית וגם בזרועתי השמאלית, אני מרגיש לפעמים תחושה של חולשה בפנים בצדו השמאלי של הגוף, זה מוזר להגיד אבל לאחרונה התחלתי להרגיש שינויים פנימיים בגוף שלי, מפרקים נהיים קשים יותר וחורקים יותר(בצדו השמאלי של הגוף) יוצא לי הרבה יותר קליקים, העור בצד השמאלי מרגיש לי גבשושי יותר ואני מרגיש שהמפרקים שלי גדלים ונהיים פחות אלסטים וגמישים(הכל מדבר על צידו השמאלי של הגוף). אני מרגיש איבוד של קורדינציה בצידו השמאלי של הגוף שלי. התחיל לי כאב באזור הבליעה וגם התנפח לי האזור(בצד השמאלי של הגוף). בתחושה של אני מרגיש 24/7 את כל הצד השמאלי של הגוף שלי והתסמינים רק הולכים ומחמירים, אני מרגיש שאני נלחם בגוף שלי מלקרוס, מה שאני מרגיש מפחיד אותי ואני חושש שפיתחתי מחלה מפרקית או עצבית כרונית ואני לא יודע מה לעשות. כל התהליך הזה מאז שהרגשתי את הכאב בגב התחתון ותחושת הנימול בכף הרגל השמאלית(בצידה החיצוני) וכל מה שקרה מאז, מתחייס לתקופה של כ4 חודשיים. הכל משתנה כלכך מהר ואני מרגיש שהגוף שלי הורס את עצמו בהדרגתיות ובמהירות. התחושה הזאת של כל צידו השמאלי של גופי, החולשה בזאת, מאין תחושת ניוון ואיבוד קורדינציה וכל מה שאמרתי על קפיצות שריר בלתי רצונויות, שינוי במפרקים, מאין תחושת התקשות שלהם, גם לפעמים אני מרגיש את אוזני השמאלית ואת עייני השמאלית, אני מרגיש שאני הולך להיות נכה ושאין פיתרון לבעיה שלי והגוף שלי הורג את עצמו. בבקשה תן לי עצה מה לעשות, או אם יש לך כיוון במה יכול להיות שהתפתח לי ועד כמה זה חמור, החיים שלי כלכך חשובים לי ואני מרגיש שאני מאבד אותם. גם אם עולות לך חשבות מפחידות של דברים שיכולים להיות לי אני אבקש שתגיד ותהיה כנה, ברור שזאת לא חוות דעת מקצועית אך זה עדיין יוכל לעזור. אל תדאג אני מנסה לשמור על אופטמיות ולקוות שיהיה בסדר וגם אם לא אז צריך ללמוד לחיות עם המצב החדש. בתודה מראש על כל תשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל קודם כל שהשאלה היא מעבר ל"רפואה דחופה". לא ניתן לשלול שהחרדה מחמירה את הסימפטומטים שאתה סובל מהן או שהיא הגורם לרוב מה שאתה מרגיש. הייתי ממליץ על: - בדיקה אובייקטיבית של נוירולוג ואורתופד. - בדיקות מעבדה מקיפות כולל ויטמין B12 וחומצה פולית, מדדי דלקת. - פרופיל הורמונלי. - לשקול CT מח בהתאם לרושם של הנוירולוג הבודק. כל טוב

22/11/2017 | 01:22 | מאת: שי

שלום, האם נהוג לתת פוסיד בעת התפתחות של בעיות נשימה קשה, שלאחר מכן התפתחה לאסיסטולה, בעת החייאה? תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השאלה כללית מדיי לכן לא ניתן לתת מענה מדויק.

21/11/2017 | 20:42 | מאת: יוסף

אחינית שלי בזמן האחרון מתחילה להפיל דברים מהיד בלי כוונה אם זה מסוכן ואם יש שם לתופעה הזאת

יוסף שלום, יש לפנות להערכה נוירולוגית בהקדם. כל טוב

21/11/2017 | 14:09 | מאת: מיכאל

שלום, אני בן 31, בכושר גופני טוב ולא סובל משום מחלה כרונית. כבר מספר חודשים שיש לי מעין קושי בנשימה. כאשר אני לוקח אוויר, אני לא מצליח להשלים נשימה (כאילו מחזור הנשימה נתקע באמצע). ניגשתי לרופא המשפחה שלי, זה הרגיש כאילו הוא לא מאמין לי ואומר לי שזה חרדה. אין לי חרדות ואני לא איזה ילד שמנסה למצוא מחלה כדי לא ללכת לבית ספר או משהו בסגנון... אין לי סיבה להמציא משהו שלא קיים. הקושי הנשימתי הזה ממש מפריע לי,... לפעמים אני מרגיש תחושת מחנק או כאילו יש לי כתוצאה מכך לחץ בבית החזה. מה יכולות להיות הסיבות לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

מיכאל שלום, יכולות להיות הרבה סיבות שאי אפשר למנות אותן כאן. צריך להתחיל מבדיקות של סטורציה בדם במנוחה ומאמץ, בדיקה גופנית על ידי רופא, בדיקות מעבדה וצילום חזה. לאחר מכן ניתן לשקול בדיקת תפקודי נשימה. לאחר הנ"ל במידה ולא יימצא שום דבר הייתי ממליץ על התייעצות עם רופא ראות.

23/11/2017 | 19:32 | מאת: מיכאל

שלום, תודה על תשובתך המהירה. ניגשתי היום שוב לרופא משפחה, הוא ביצע בדיקת סטורציה (%99), לחץ דם (תקין) סוכר (תקין) ואקג (תקין), קיבלתי הפניות לצילום חזה ובדיקות דם. הוא טוען שאני סובל מ Hyperventilation syndrom. אני לא נמצא בחרדות או בלחץ נפשי כלשהו כך שזה לא יכול להיות בגלל זה. הרופא טוען שזה כתוצאה מכך שאני עובד כל היום בתוך משרד סגור ללא חלונות כך שאין תחלופת אוויר ולכן הגוף מרגיש שאין לו אוויר ונכנס ללחץ, האם זה הגיוני? ייתכן מצב שהגוף שלי נכנס ללחץ לבד?

אני לא בטוח לגבי המשרד הסגור אבל עדיין יכול להיות שזה משני לסיבות לא אורגניות. לאחר צילום חזה ובדיקות מעבדה הייתי עושה תפקודי נשימה עם מבחן תגר מה שנקרא.

יש לי חרדות כבר כמה ימים ואינני יכול לאכול בכלל מה ניתן לעשות ? למי לפנות? יש לי תור לפסיכאטר רק עוד שבוע אבל אפ אני רעב אין למישו לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום, הייתי ממליץ לנסות טיפול ממשפחת בנזודיאזפינים בהמלצת הרופא המטפל שלך ולהמשיך במעקב פסיכיאטרי לצורך טיפול ארוך טווח.

16/11/2017 | 10:24 | מאת: עדי

שלום רב, בני בן השנה וחצי, כבר שלוש לילות רצופים מקיא רק בלילה, כמות מאוד גדולה, ואוכל לא מעוקל, שלם, מארוחת הצהריים ושאריות מהבוקר. במשך היום, חיוני ושמח. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום, לצערי עקב נסיבות אישיות לא יכולתי לענות מוקדם יותר. בתקווה שהכל כבר מאחוריכם. במידה ולא יש לגשת לרופא לצורך הערכה ובירור.

14/11/2017 | 15:24 | מאת: דיצה

אני קצת בהיסטריה, בשבועיים האחרונים נרדם לי החלק העליון של רגל ימין, ממש מתחת לאגן... חשבתי שזה יעבור, ניסיתי לערער את ההרגשה עם קרח וזה לא עזר. זה לא משהו שקורה בעמידה, ישיבה או שינה זה פשוט ככה וזה גם לא כואב פשוט רדום, תודה לעונים!

שלום דיצה, יש צורך בפניה לרופא המשפחה או נוירולוג לצורך בדיקה. יש צורך בהערכת הפיזור של הרדימות האם הוא מתאים לפיזור דרמטומי או לא ותשאול רחב יותר.

14/11/2017 | 08:29 | מאת: אורטל

שלום רב שלשום בני חזר לבית מבית הספר אם דימום בתוך העין רק צד אחד. מסתבר שמישו הכניס לו בטעות אצבע לתוך העין. הבוקר היה מעט שיפור. יש צורך לפנות אותו למיון?יש לציין שהתחלנו משחה אנטיביוטית. תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה והאודם הוא בלחמית אז הוא ייספג לבד עם הזמן, במידה ואין בעית ראיה אז אין צורך בפניה למיון. כל טוב

10/11/2017 | 14:10 | מאת: בטי

שלום רב. חזרתי מטיסה מארצות הברית וישלי כאבים ברגל ימין מה עלי לעשות

10/11/2017 | 18:21 | מאת: חי

גשי למיון כדי שישללו טרומבוזה בכלי הדם ברגל הנובעת מחוסר תנועה בטיסה ארוכה .

לגשת למיון לצורך בדיקה, קרוב לוודאי תצטרכי בדיקת אולטרא סאונד דופלר לשלילת פקקת ורידית כפי שהוזכר מעלה.

שלום רב עקב רפלוקס קשה והקאות הפסקתי לאכול כבר 35 יום אני לא אוכלת כלום רק שותה מים . בתקופה האחרונה אני פשוט לא מצליחה לעמוד על הרגליים בנוסף מקיאה דם כאבי שרירים השאלה מה עלי לעשות האם אני יכולה לשרוד בלי אוכל רק מים ?תודהה

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא ממש לא. את צריכה לפנות לחדר מיון בדחיפת לצורך בדיקות דם לרבות ספירת דם, מלחים בדם, תפקוד כלייתי. את צריכה לקבל טיפול דחוף בויטמין B1 ואת צריכה לחזור להזנה באופן הדרגתי ומבוקר תוך כדי מעקב מלחים בדם, כמו כן יש צורך ככל הנראה בבדיקת גסטרוסקופיה. כל טוב

31/10/2017 | 19:43 | מאת: רות ברק

אתמול הייתי אצל רופאת עיניים בשל דלקת העפעף התחתון ובלחמית בשתי העיניים , קיבלתי טיפול של 3 פעמים היום טיפה ובנוסף משחה מקסיטרול, היום כאשר הזלפתי טיפטפתי 3 טיפות לאחר כ10 דקות שטפתי את העיניים והזלפתי הילוקומוד כי חששתי ממנת יתר עכשיו יש לי אודם בעפעף ובלחי שהתנפחה קמעה מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לגשת לרופא לצורך הסתכלות. קשה מאוד לתת ייעוץ על סמך התיאור.

30/10/2017 | 22:09 | מאת: גרשון

הייתה פנייה ארבע פעמים למשרד הבריאות ולעמותת קרן דולב לצדק רפואי לרופאת המשפחה ומנהלת המרפאה למדא לפרוספור ולעוד פרופסור ולעוד רופא ונסיון להתיעץ עם בית חולים בשני מקרים ללא הצלחה התוצאה התמוטטות קשה מאוד 9 ימי אשפוז במצב קשה ללא יכולת לשימוש בידיים או רגליים הפרעות קצב קשות לחץ דם גבוה מאוד ונזק לבבי נזקים בלתי הפיכים האם ניתן לתבוע מישהו מהגורמים שציינתי

לקריאה נוספת והעמקה

פורום זה הינו פורום לייעוץ רפואי ולא משפטי. כל טוב.

25/10/2017 | 16:54 | מאת: יוסי

עברתי פיגוע חבלני כפול בוולפסון בחושך בטיפות עיניים כי האחיות ברחו האם קיים בית חולים בישראל המחזיק טיפות בחושך למטרת פיגוע חבלני בחושך נזקים אדירים למקולה עצבי ראייה וגם גלאוקומה ומחלת נפש כתוצאה מהפיגוע החבלני משרד הבריאות משטרת ישראל ועורכי דין מתנערים מהמקרה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה לא מובנת לי לצערי.

22/10/2017 | 08:14 | מאת: לי

שלום, בת 30 בריאה. רציתי לדעת האם תדלוק עצמי באופן חד פעמי בתחנת הדלק בו אני עומדת צמוד למשאבת הדלק במשך כ 4 דקות יכול לגרום לבעיה בריאותית?האם גזי הדלק שנפלטו יכולים לגרום לבעיות?לאחר התדלוק הופיעו לי שיעול ואי נעימות בגרון ומעט כאב בחזה אבל אני לא יודעת אם זה מהתדלוק או מהתקררות קלה

לקריאה נוספת והעמקה

אם שאפת כמות גדולה של אדי בנזין יכול לגרום למעט אי נוחות אבל צריך כמות רבה מה שלא נראה סביר. חשיפה לאדי דלקת מתדלוק לא אמורה לגרום לבעיות מיוחדות, בכל מקרה לאחר תחילת התדלוק עדיף להתרחק מהפיה עד גמר התדלוק.

היי, אתמול בערב התחשמלתי ממנורה ארוכה והיא הייתה מחוברת לשקע שמטרו 26 . החזקתי את המנורה ביד שמואל וביד ימין הדלקתי את המתג כדי ליראות את האור שלה והחזקתי אותה על כל היד ואז הדלקתי את המתג ואז יתחשמלתי וניסיתי לעצור את זה ולכבות את המתג ולא הלך לי 15 שניות לקח לי עד שכיביתי עם יד ימין והיד שמואל שהחזקתי היא נתפסה לי כזה הרגשתי צמרמורת דרך היד וגם היה על המנורה שתי טיפות מים ולא שמתי לב וגם הייתי בלי נעליים ואז החשמול עבר עם דרך הרגליים לא יכלתי לעזוב את המנורה זה נדבק לי ליד וניסיתי לא הלך זה הרגשה מוזרה שנשארה לי יותר מ3 שעות ויותר וזה כזה הרגשה של צמרמורת שהיות משהו כזה אמרתי לאמא שלי וזהו לא קרה לי כלום אחר כך הלכתי לרופא בדק דופק ועד כמה דברים הוא אמר שהכל בסדר ושלא קרה כלום אבל עדיין זה מפחיד אותי ומאז שהתחשמלתי אני מרגישה לפעמים חישמולים מסויימים קצת מהמטען היה לי ארבעה סימנים והם עברו אבל אני רוצה לדעת אם יש לי נזק מהשמול בתוך הגוף כי אני עוד רק בת 13 וחצי וזה יכול לעשות דברים לא טובים לגוף מה אני יכולה לעשות כדי לדעת שאין נזק בתוך הגוף שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

כאילו החזקתי את המנורה 15 שניות ביד שמואל ועזבתי אותה לאחר שכיבתי את המתג

אין לך מה לדאוג. אין שום נזק עתידי. כל טוב

19/10/2017 | 03:31 | מאת: ראובן

לפני כשנתיים עברתי ניתוח בעקבות חור בריאה(ספונטני).כרגע אני אני כשבועיים שוב כמעט את אותם כאבים שהיה לי לפני הניתוח.העניין זה שהכאבים באים והולכים.יצא לי לעשות צילום באחת מבין כל התקופה הזאת העניין זה שכשעשיתי תצילום לא ראו כלום כי הגעתי בזמן שכאביי עברו.האם יש צורך בשוב הפנייה למיון או לחכות לכאבים של ממש ואז לפנות

לקריאה נוספת והעמקה

ראובן שלום, בן כמה אתה? בעיקרון אם יש חזה אויר חדש צילום אמור לגלות אותו גם במידה ואתה לא כאוב באותו זמן, מצד שני אם זה חזה אויר לא קטן הכאב אמור להיות ממושך ולא בהפוגות. ניתן לחזור על הצילום לצורך וידוא ומעקב. במידה וללא חזה אויר יש לחשוב על סיבות אחרות לכאבים בחזה שאתה מרגיש.

18/10/2017 | 23:10 | מאת: אוסם

עברתי טיפול בלייזר לפני חודש תמיד היו לי פצעים אדומים כאלה כמו חצ'קונים בגוף והם לא מתרפאים ועאף נעשים יותר חמורים מה אני אמור לעשות קניתי סבון יקר רצח ובלי שום תוצאות יש שיפור ב 1.5% לעומת בלי סבון זה אבל מה לעשות למי לפנות? אנא לייעץ בהקדם לי

לקריאה נוספת והעמקה

עליך לפנות לרופא עור או מי שביצע את טיפולי הלייזר. בהצלחה.

10/10/2017 | 13:19 | מאת: ליטל

הילד בן 10 בלע כדור גל שמתנפלים במים מה עושים זה כדורים לרובה

לא הצלחתי להבין איזה כדור בדיוק. אך בכל מקרה ניתן להתקשר למרכז הארצי למידע בהרעלות ויכוונו אותך בטלפון: 04-7771900

10/10/2017 | 07:57 | מאת: עזרא

שלום בלעתי תוך כדי אכילה סתימת אמלגם.האם זה מסוכן? האם זה עלול להיתקע בבטן? האם זה יכול ליגרום לאלרגיה? כי יש לי אלרגיה קלה ואולי היתחזקה בעיקבות הבליעה. או שאין קשר. האלרגיה שיש לי זה היתנפחויות מגרדות על העור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה ייצא עם שאר מה שנכנס בסופו של דבר. אין לך מה לדאוג.

08/10/2017 | 23:49 | מאת: יוסף

הסתכלתי משעמום על הגב שלי במראה וראיתי שורה של כ10 נקודות אדומות בצורה סימטרית מאוזנת. לא בולט לא שוקע כמו שמישהו ניקד עלי עם טוש. לא מגרד ולא כואב. זה מצב מלחיץ אותי

לא נראה שמדובר במקרה דחוף. תיגש לבדיקה אצל רופא עור.

08/10/2017 | 23:28 | מאת: יוסף

הסתכלתי משעמום על הגב שלי במראה וראיתי שורה של כ10 נקודות אדומות בצורה סימטרית מאוזנת. לא בולט לא שוקע כמו שמישהו ניקד עלי עם טוש. לא מגרד ולא כואב. זה מצב מלחיץ אותי

07/10/2017 | 21:50 | מאת: סי

שלום אני כבר כמה ימים בצום לא מסוגלת לאכול בגלל לחץ וכאב בבטן עליונה וגרפסים קטנים כמה ימים היה שלשולים ושוב עצירות גורם לי לחוסר תאבון מה לעשות? למי לפנות? ומה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה שמדובר במחלה וירלית חולפת במקום ראשון ממיעוט הנתונים הקיימים. במידה והלחץ בבטן עליונה יש צורך לגשת למרפאה ולעבור בדיקת אק"ג. במידה ואת מצליחה לשתות אז ניתן להמתין עוד יומיים שלוש וסביר להניח שהכל יחלוף. בכל מקרה מומלץ בדיקה גופנית של רופא לצורך הערכת מצב והאם את זקוקה לנוזלים לתןך הוריד.

07/10/2017 | 12:53 | מאת: טליה כהנא

שלום, בעלי ננשך אתמול על ידי להקת כלבים. אתמול נתנו לו טטנוס ואנטיביוטיקה. והיום באנו לבית החולים וביקשנו לקבל חיסון לכלבת. הם אמרו שההליך הוא כזה שקודם כל מבררים אם הכלבים נגועים. יצרו קשר עם רועה הצאן ולפי הבנתו, וטרינר אמור לבדוק את הכלבים. הזיהוי היה של כלב אחד של רועה הצאן כשההנחה היא שידעו לאתר את יתר הכלבים. רק לאחר בדיקה שלהם הם מסכימים לתת חיסון לכלבת ורק במידה וימצא שאחד מהם נגוע. האם ההליך נראה תקין? האם אפשר לסמוך על זה שבודקים את הכלבים שצריך? איך אפשר לגרום להם לתת חיסון לכלבת בכל מקרה? היום כשניסיתי לדבר איתו לבקש שיתנו, הם אמרו שזה לא עובד ככה וצריך ללכת על פי הנהלים. אשמח לעזרתך הדחופה תודה מראש טליה

לקריאה נוספת והעמקה

טלי שלום, בארץ עובדה בצורה שונה. חיסון לכלבת נחלק לחיסון סביל ופעיל, כאשר חלקו מוזרק לתוך השריר וחלקו באזור הנשיכה. הטיפול צריך להנתן כמה שיותר מוקדם. העניין של בדיקת הכלבים נראה לי קצת מוזר, לא מכיר את הנוהל לפיו הם עובדים. בדיקת הכלבים כולם נראית לי תהליך לא ריאלי כל כך. תיצרי קשר עם לשכת הבריאות בארץ וינחו אותך מה לעשות.

02/10/2017 | 12:02 | מאת: ללי

נפלתי בפעילות ספורטיבית וקיבלתי מכה בצד החיצוני של בירך בהתחלה ( לפני 3 שבועות) היה שטף דם צבעוני וגדול. הצבעים נעלמו ויש נפיחות נראית לעין שכשהוא נמתח ( בזמן כיפוף למשל) המקום צורב ממש.

המשך: הכאבים הנפיחות הופיעו רק בשבוע האחרון... לפני כן לא הרגשתי שום דבר מציק. אגב לא מפריע לי בזמן ריצה בכלל.... רק כשהעור נמתח או לוחצים עליו מופיע הכאב... יעבור או דורש טיפול?

ייתכן שמדובר בהמטומה בתהליכי ספיגה סופיים. כעת אין משהו דחוף. ניתן להמתין עוד מספר ימים, במידה והנפיחות תמשך ממליץ על ביצוע בדיקת US לאזור לצורך אפיון הנפיחות.

01/10/2017 | 22:21 | מאת: נעמי

שלום. הבן שלי בן ה7 נפל וקיבל חבלה קשה בברך . הברך נפוחה עם שטפי דם לאחר 7 ימים הנפיחות קצת ירדה. אך עדין צולע ולא יכול לכופף את הברך. הפנו אותנו לmri. האם יש מצב שנקרע לו רצועה או סחוס? תודה ממש מודאגת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סליחה על המענה המאוחר, לא שמתי לב לשאלה. לא ניתן לשלול זאת, האם יש מצב? כן לצערי. מקווה שהכל יעבור בשלום.

29/09/2017 | 10:09 | מאת: אתי

שלום רב, הבן שלי בן 25 + ננשך על ידי שועל בבוליביה. יומיים בערך לאחר הנשיכה קיבל חיסון אחד נגד כלבת. ובגלל חוסר ידע או אי הבנה לא המשיך את כל סידרת החיסונים. VERORAB כולל חומר נוסף שהבנתי שהוא מדלל : SOLVENT/ או SOLVANT. לאחר התייעצות החל לקבל בבית חולים בבוגוטה סידרה חדשה וזאת כחודש וחצי לאחר הנשיכה (14/9) היום הוא צריך לקבל חיסון מס' 4 . ייתכן וייעשה במקום אחר ולא באותו בית החולים בבוגוטה . כיצד יודעים מה המינון הנדרש ?? לפי משקל ? גיל ? פשוט רוצה למסור לו . כדי שיהיה עירני יותר וישים לב למה שהוא מקבל תודה אשמח לתשובה דחופה. גמר חתימה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא יודע לענות לך לגבי מינונים ושאר דברים הקשורים בתרופות הללו. ממליץ לך לפנות ללשכת הבריאות המחוזית בשאלה הזאת.

שלום הנני בת 32 לאחר 3 ניתוחים קיסריים האחרון מלפני שנה. יש לי כאבי גב עליון וצוואר לא יודעת אם זה כאבים או תפוס במיוחד בלילה לא מצליחה לישון וקמה עם כאבים לקחתי מוסקול עזר קצת ולאחר הפסקה חזרו שוב כאבים מה צריך לעשות? קשה לי לתפקד ולזוז שמתי כרית חמה על הצוואר גם לא עזר ניסיתי משחת וולטרן וגם לא עזר הכאבים מאז הלידה והחמירו מאוד בחודש האחרון

לקריאה נוספת והעמקה

סיגל שלום, נשמע שהכאבים בכל זאת ממקור שרירי אך משך הזמן אינו מתאים כל כך. כאבי צוואר וגב עליון שמפריעים לאיכות חיים ושינה תקינים מצריכים בירור, ההמלצה שלי היא לפנות לבדיקת אורתופד לאחר ביצוע צילומים של עמוד שדרה צוואר, כמו כן הייתי מבצע בדיקות דם שיכללו מדדי דלקת של CRP ושקיעת דם דרך הרופא המטפל. כל טוב

שלום דוקטור, אני משתעלת כבר מעל שבועים שיעול יבש. ביומיים האחרונים התחילו לי כאבים חזקים בין הצלעות הימניות בעיקר בחלק הלטרלי והאחורי. הכאבים החמירו מאוד בשעות האחרונות, והאזור כולו כואב מאוד לא רק בזמן שיעול אלא גם במגע. אני נמצאת כרגע בטיול בחול, ורציתי לדעת האם ייתכן שמדובר בבעיה פנימית בריאות? או שזה רק שרירים תפוסים? והאם הבדיקה הרפואית יכולה לחכות כחמישה ימים עד לחזרתי לארץ? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רונית שלום, קרוב לוודאי שזה כאבים של השרירים הבין צלעיים משנית לשיעול. בכל מקרה יש צורך בלענות על מספר שאלות: מתי הייתה הטיסה ומה אורכה? בת כמה את? האם מעשנת? נוטלת גלולות? יש חום? קוצר נשימה במנוחה? דופק מעל 100 במנוחה?

23/09/2017 | 14:12 | מאת: דניאל

שלום שמי דניאל בן 25 מלא שנים לא אכלתי תקין בעיקר חטיפים ובכללי לא אכלתי ירקות או פירות רק ממש קצת זה התחיל מכיתה ז ח עכשיו קורה מצב שאני מתפוצץ מקצת אוכל וקשה לי מאוד לבלוע אוכל אני מרגיש יובש וכמו משו תקוע שם השאלה אם יש לזה קשר ועוד שאלה מה ניתן לעשות ? אני ממש ממש רזיתי אבל לא עד כדי אנורקסיה ובשאלה גם כשאני ממש ממש רעב אני לא מצליח לאכול הגרוןן מוציא הכל החוצה או לא ניותן לי לבלוע גם כדורים אני לא מצליח לבלוע

לקריאה נוספת והעמקה

דניאל שלום, בעיקרון הסיבות לדברים שציינת יכולות לנבוע משני דברים: מקור אורגני גופני או מקור פסיכולוגי. תחילה יש צורך בבירור גופני כולל בדיקות דם מקיפות שיש לבצע בקופ"ח, צילום חזה, ויש לשקול בחיוב על ידי הרופא המטפל בדיקת גסטרוסקופיה. במידה והכל תקין הרופא שלך צריך להחליט האם יש צורך בבירור תקינות מערכת הבליעה, שנדיר שהיא נפגעת במיוחד בגיל שלך, או האם יש צורך בטיפול פסיכותרפי כלשהי. כל טוב

19/09/2017 | 14:41 | מאת: אלון

למה אין מענה? האוזן שלי נכנסו לה מים וכואב אני מרגיש כמו פקק כזה מוזר כאילו משו תקוע האם זה מים? לט נראלי כמו לחץ יבש

לקריאה נוספת והעמקה

תגש לרופא או מוקד כדי לבדוק את האוזן ולראות האם יש מתח/קרע בעור התוף. זה פורום אינטרנטי, המענה הינו עד 72 שעות מרגע השאלה. כל טוב

19/09/2017 | 13:31 | מאת: אלון

אתם בקושי עונים לוקח מלא זמן לענות זה פורום מיון מצב קריטי אנחנו משתגעים ומואילים בטובם לענות נו כמה זמן????

כמו השם שלו, זה פורום. לבעיות דחופות מאוד יש לגשת לרופא המטפל או מוקד רפואי. הפורום אינו תחליף לבדיקת רופא ואינו מהווה ייעוץ רפואי.

19/09/2017 | 05:20 | מאת: סיגל

לחץ ואי נוחות בבטן עליונה תחושת שובע לא מסוגלת לאכול כלום, כבר יומיים לא אכלתי מה זה יכול להיות ?ירדתי 2 קילו בהתחלה חשבתי עצירות אז התחלתי לשתות נורמחקס היתה יציאה ועדיין לא עברו התופעות

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאוד לדעת מה הגיל שלך והאם יש מחלות רקע כגון סוכרת, יל"ד... במידה והגיל מעל 50 יש לגשת למרפאה לביצוע אקג. נראה שהתסמינים הם על רקע פפטי, כלומר קשורים בקיבה, ניתן לנסות טיפול באחת התרופות סותרות החומצה כגון מאלוקס, גביסקון. ניתן גם לנסות טיפול באומפרדקס/לוסק, זנטאק. במידה והתחושה תמשך או שאת מעל גיל 45 יש צורך בביצוע בדיקת גסטרוסקופיה. כל טוב

18/09/2017 | 16:34 | מאת: אלון

נכנסו לי מלא מים לאוזן כבר יומיים כואב רצח אני יתחרש? לפנות למיון??? הצילו

מה לשים בכפות בידיים ששורפות לי מאוד מקילוף פלפל חריפים מאד .שמתי חלב.שמן בישול .משחה לצריבה .מים קרים וחומץ וכלום לא עזר .אני מתה מכאבים שורף לי מאד

לקריאה נוספת והעמקה

סימה שלום, אני מקווה שהכאבים כבר עברו אך בכל מקרה ניתן לנסות קרם אלוברה או משחת ביאפין. כל טוב

03/09/2017 | 18:02 | מאת: אלון

מי שעושה ניתוח מחיצות יכול לעשות גם ניתוח קוסמטי

לקריאה נוספת והעמקה

מי שעושה ניתוח מחיצה זה כירורג אף אוזן וגרון, חלקם מבצעים גם ניתוחים קוסמטיים אך לא כולם. צריך לברר באופן פרטני.

03/09/2017 | 23:03 | מאת: אלון

נתקע לי בחוף הים מחט של מזרק שהיה בחוף.. ישר הוצאתי אותך ונכנבתי לים לשתוף את הרגל.. מהעלי לעשות?

מחט שהייתה זמן ממושך בחוץ אינה מסוכנת מבחינת הדבקה בוירוסים במיוחד וירוס ה- HIV. כל עוד אין סימנים של זיהום מקומי אין צורך במשהו מיוחד.

31/08/2017 | 01:32 | מאת: ברק

שלום בן 25 , מעשן. בחצי השמה הריונה היו לי שתי אירועים של סטרידור עם שיעול נבחני בעקבות מחלה וירלית. היה שיעול נבחני חזקשלרעש של שריקה שנשמתי פנימה ותחושת גוש בגרון. רופאת המשפחה רשמה לי פרדניזון שעזר. חייב לציין שהאירוע ממש הפחיד אותי ומאז אני מוטרד (ואולי זה נשמע מצחיק) אבל ממש פוחד להיות חולה. האם סטרידור בגילי הוא מסוכן? האם מדובר בדבר חמור או שפשוט מפחיד יותר מסוכן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל סטרידור מסוכן יותר בילדים. השאלה האם זה נגרם בגלל מחלה וירלית או תגובה אלרגית. האם היה נפיחות שפתיים בנוסף? האם נלקחו בדיקות לשעלת?

01/09/2017 | 23:59 | מאת: ברק

תודה על תשובתך לא היה שום דבר שמצביעה על אלרגיה לא היה נפיחות בשפתיים וזה היה במהלך צינון/שפעת (בשתי הפעמים) לא נלקחו בדיקות שעלת אך היה מדובר במחלת חורף רגילה עד מה שהרגשתי בין המקרים היה רווח של כ3 חודשים הייתי בבדיקת רופא אאג שאבחן את זה כלרינגיטיס האם ישנה סכנה? תודה רבה

בעיקרון לרנגיטיס לרוב אינה מחלה מסוכנת במיוחד אצל מבוגרים ומצריכה טיפול שמרני בלבד. האם בבדיקת רופא האא"ג הוזכר בצקת במיתרי קול?

תודה רבה על נכונותך הרבה לענות ועל מהירות התגובה לא הוזכר למיטב זיכרוני בצקת האם אינהלציית בודיקורט יעילה כמו טיפול בכדור פרדניזון? האם בגדול המצב לא צריך להפחיד אותי? שוב תודה רבה

ברק שלום, קודם כל המצב לא אמור להפחיד, הסר דאגה מליבך. שנית, בודיקורט הוא חומר בעל מולקולה קטנה שממשיך עד הריאה, אפשר לנסות אינהלציה של DEXACORT, מאמין שזה יעזור.

דר חוסאם רק רוצה להודות לך על המענה והיחס המצויין דרך הפורום. תודה מכל הלב

בכיף . תודה לך.

30/08/2017 | 22:02 | מאת: זהבית

שלום רב, לפנות בוקר התעוררתי בשלולית שתן. לאחר כמה דקות היה לי כבדות בידיים ובעורף והירדמות ביד שמאל שעברה. הופניתי למיון לשלול התקף אפילפטי. במיון לקחו לי גזים בדם כנראה ורידי (לא מבינה בזה) והקאתי פעמיים. אציין כי במהלך הימים האחרונים צד שמאל של הגוף "מציק" אך לא ברמה גבוהה ותחושת מחנק שבאה והולכת בגרון כולל לחץ בחזה לפני כמה ימים. שוחררתי הביתה עם הפניה לגניקולוג ואורולוג.....אשר חושב כי זה לא הכיוון. בדיקת בגזים בדם יצאו ערכים לא תקינים אשר בית החולים לא התייחס אליהם. אשמח לחוות דעת נוספת. מצרפת תשובות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי מפאת חוסר זמן אענה בקצרה. 1. במידה והסימפטומים נמשכים הייתי הולך בכיוון של סי טי צוואר כולל עמוד שדרה צווארי. 2. לגבי הגזים הורידיים, ברוב המקרים מופיעה הפרעה מסוימת שאין לה משמעות. בכלל לא חושב שהבדיקה רלוונטית לסימפטומים שלך. במידה ויש עוד שאלות את מוזמנת.

01/09/2017 | 14:02 | מאת: זהבית

תודה על המענה! האם ניתן להתייעץ איתך בפרטי?

אני מעדיף שזה יהיה בפורום אלא אם יש איזשהי בעיה מבחינתך.

01/09/2017 | 22:28 | מאת: זהבית

אין מניעה. עברתי mri גב וצוואר ויצא תקין אך התחושה בצד שמאל אינה עוברת. לא ברור לי הכיוון של הרופאים. קצת מבולבלת

בת כמה את? האם יש סוכרת? יל"ד? האם עברה הדמיה של המח?

02/09/2017 | 21:00 | מאת: זהבית

בת 42 ללא סכרת. עברתי לפני חודשיים גב פלוס צוואר ומח ויצא תקין

זה מעניין חייב להגיד. מה שהייתי עושה בשלב הזה: - בדיקות מעבדה כולל רמת ויטמין B12, B1, חומצה פולית. - בדיקת EMG - התייעצות עם נוירולוג.

תודה רבה לך על המענה. אתמול לאחר ביקור אצל נוירולוג הוא נתן לי בדיקת EEG לא ראיתי את התגובה שלך לפני לצערי

30/08/2017 | 03:47 | מאת: שי

אדם שעשו לו החייאה עקב דום לב. האם קיים איזה שהוא תיעוד שמוכיח שהדבר נעשה (הבנתי שאמורים להקליט על סרט רישום מה שנעשה בין שוק לשוק)? תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שי שלום, במד"א בד"כ יש רישום, לא חייב שיכלול את כל מהלך ההחיאה. בבתי החולים לא נוהגים להדפיס את הרישום של מהלך ההחיאה כולה, יש החיאות שאורכות הרבה מאוד זמן, גם הקצרות זה ממוצע של חצי שעה. אני לא רואה שום סיבה שצוות רפואי לא יגיד את האמת. השאלה קצת מוזרה חייב לציין.

אם כך, במקרה ואדם בזמן אשפוזו בבית החולים נכנס למצב של אסיסטולה, וההחייאה לא נמשכה יותר מ-10 דקות וקבעו את מותו (אתה ציינת שלרוב ממוצע של חצי שעה), האם זה מסתדר? והאם במקרה כזה על הצוות הרפואי כן לשמור תיעוד כלשהוא ממהלך ההחייאה (בכל זאת זה זמן הרבה יותר קצר מהממוצע)? ואגב החייאה במקרה כנ"ל מה מהלכה? שוב תודה

זה כן מסתדר. בעניין החיאות כל מקרה לגופו, אי אפשר לדבר באופן כללי. משך ההחיאה תלויה בהרבה גורמים. לגבי התיעוד, זה גם תלוי אם החולה היה מחובר למוניטור שרושם ומתעד או לא. מהלך החיאה כזה באופן כללי כולל עיסויי חזה ומתן אדרנלין, ללא שוק חשמלי.

27/08/2017 | 18:24 | מאת: אלון

כבר כמה ימים יש לי כאב גרון חזקק חוסר יכולת לנשום תקין עקב הגירוי בגרון האף סתום הרופא רשם לי אנבטיוטיקה אולם אין שיפור . מה עלי לעשות? אני מרגיש אמבלנטיות קשה מצבי קשה יש לי ליחה ירוקה צהובה ועכשיו אני מרגיש יובש בגרון עזרה בבקשה בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום, נשמע שאתה סובל ממחלה וירלית של דרכי נשימה עליונות, על כן האנטיביוטיקה לא עזרה. אין הרבה מה לעשות מלבד להמתין עד יעבור זעם. ניתן להשתמש בכדורי מציצה להקלה על הגרון למיניהם, לשתות משקאות חמימים. כל טוב.

20/08/2017 | 17:57 | מאת: דניאל

יש לי כאבים ברגל קצת מתחת למותניים ברגל ימין וזה מלווה עם כאב בברך בכאב חד יש לי בנוסף סחרחורות כאב ראש ומידי פעם בחילות לדקה בערך ואז זה עובר אני לא יודעת אם זה קשור אני בת 13 והיה לי לפני שבועיים שלשולים למשך שבוע 4 פעמים ביום ויש לי לחץ דם גבוה קצת כשאני עומדת סליחה שאני שואלת את אותה שאלה פשוט היה לי להוסיף עוד פרט קטן אני ירדתי גם במשקל במשך חודשיים וחצי בערך 3-4 קילו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, את מציגה מכלול בעיות שקשה לתת אליו מענה במסגרת פורום אינטרנטי. יש לגשת לרופא המטפל לצורך ראיון רפואי מקיף, בדיקה גופנית ובדיקות מעבדה.

יש לי כאבים ברגל קצת מתחת למותניים ברגל ימין וזה מלווה עם כאב בברך בכאב חד יש לי בנוסף סחרחורות כאב ראש ומידי פעם בחילות לדקה בערך ואז זה עובר אני לא יודעת אם זה קשור אני בת 13 והיה לי לפני שבועיים שלשולים למשך שבוע 4 פעמים ביום ויש לי לחץ דם גבוה קצת כשאני עומדת

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובה למעלה.