נגישות
נגישות

פורום רפואה דחופה (מיון)

4837 הודעות
3527 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה דחופה (מיון)

שלום רב. האם מוכרים בדוכני מזון מהיר (כגון פלאפל, סביח וכד') אשר מכינים את האוכל לאחר, במהלך ותוך כדי שהם לוקחים כסף מזומן מלקוחות, מסכנים על ידי כך את בריאותם של הלקוחות אשר אוכלים את האוכל "הנגוע" הזה לאחר מכן?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יש פוטנציאל להעברת זיהומים.

14/07/2019 | 22:01 | מאת: שירן

שלום שמתי היום בבוקר תחתונית קטנה בתחתון תמיד היא מתקמטת אני לא זוכרת אם הוצאתי אותה עכשיו שנכנסתי להתקלח פתאום קלטתי שאין כלום בתחתון חיפשתי באוגר כביסה חיפשתי בתחתון במכנס וכלום לא מצאתי ייתכן שנבלע לי בוגינה התחתונית? ואם כן מה אני אמןרה לעשות? אם חלילה דבר כזה נבלע איך ניתן לגלות? מפחדת מאודדד זה מסוכן? ואם קרה דבר כזה מה אני אמורה להרגיש?

אם זה באמת בפנים אני חושב שאת אמורה להרגיש. במידה וספוגית נשארת בנרתיק זמן ממושך זה עלול לגרום לזיהום קשה. במידה ואת עדיין לא בטוחה, גשי להבדק אצל רופא/ת נשים.

15/07/2019 | 14:34 | מאת: שירן

מה אני אמןרה להרגיש? ואיזה בדיקה עושים שאפשר לדעת? ומתי אפשר לדעת שחלפה הסכנה? כי אם חלילה דבר כזה נכון תוך כמה זמן מופיעים סימנים ומה הם הסימנים? וזאת בדיקה מסובכת לבדוק?

כתבתי שבמידה ואת לא בטוחה צריכה לגשת לרופא/ת נשים.

שלום , אתמול הייתי בבריכה ונשרפתי מאוד ברגליים ובכתפיים מהשמש וזה מאוד שורף וכואב ? מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קירור על ידי מים קרים ומריחת משחת אלוורה. כל טוב

שלום רב. בן 20 ברקע יתר לחץ דם, גאוט קשה עם אטריטיס כרוניק,פרפור פרזדורים, 3 אירועי TIA, ספונדליטיס. מטופל תרופתית כמקובל. לציין כי אנני נוטל מזהה חודש וחצי קולכצין בעקבות הפרעת תפקודי כבד.. מזהה שבוע וחצי שישלול מימים, לאחר שינוי של מספר אנטביטיקות בהתחלה בזמן אשפוז קיבלתי לוריד צריפין (בעקבות צלוליטיס לאחר התקף גאוט) ואז שוחררתי הביתה עם צפורט שאותה נטלתי כחמישה ימים והופיעה שוב החמרה בצלוליטיס עם תמונה של ארטירטיס חריפה(כך נאמר על ידי ראמטולוגים ביעוץ)פנייה נוספת למלר''ד עם אשפוז שונה טיפול לקלינדצימין שאיתו התחיל השלשולים נרשם למשך 10 ימים . פנייה למלרד בעקבות שלשולים מתמשכים עם חולה ניכרת אושפזתי בחשד לCDTטופלתי באנטביוטיקה פלאזי (כנראה שאיני רושם זאת נכון) בדיקת צואה לCDT חזרה שלילית תחת טיפול אנטביוטי ושוחררתי ללא כל טיפול כעת ממשיך לשלשל וחש בחולשה ואירועי דפיקות לב והזעות מרגיש נורא לא טוב. מקפיד נורה על שתיה אך גם ב פעם קודמת ולמעשה היו סימני התייבשות בבדיקות דם .מה עלי לעשות? שוב לפנות למיון?

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום, לצערי אתה מטופל מורכב, אי לכך מומלץ לפנות לרופא שלך שמכיר אותך או למיון במידה ואתה לא מרגיש טוב בכלל. ייעוצי אינטרנט במקרה הזה לא יכולים לספק תשובה טובה. כל טוב

13/07/2019 | 03:55 | מאת: ר

היי, במשך כמה חודשים לפחות יש לי כתם בצורת עיגול לבן על השפה התחתונה (מצורפת תמונה) .. מה יכול להיות הדבר? לא כואב או מורגש. תודה

לצערי אני לא מצליח לפתוח את התמונה. בכל מקרה, השאלה לא נוגעת למהות הפורום, מומלץ לפנות לרופא המשפחה או רופא שיניים שלך.

09/07/2019 | 02:46 | מאת: תום

שלום קוראים לי תום ואני גבר לפני יומיים התחילו לי כאבים חזקים בזמן שאני נוגע ממש לייד הפיטמה והיום אני מרגיש שיש שם 2 גושים קטנים כאלה ? מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לבדיקה רפואית לצורך התרשמות האם יש צורך בהמשך בירור על אולטראסאונד או אמצעים אחרים. כל טוב

שלום, היה לנו מקרה מצער והזוי שהיינו במיון 19 שעות! מתוכם עשר שעות אחרונות על כלום רק שהרופא יוציא את מכתב השחרור שלא ברור למה התעקש לא לעשות את זה וכל הזמן אמר לנו עוד מעט . השאלה שלי, נהיה לנו סריטה ממיון ומחוסר הידע מה אפשר לעשות. הבנתי שאם היינו יוצאים על דעת עצמנו היו מחייבים אותנו בהמון כסף? אבל אפילו למשטרה יש מקסימום זמן לעכב עצור. אז מה אפשר לעשות במקרה כזה? מה היינו יכולים לעשות? אשמח לדעת להבא כי באינטרנט חרשתי לא מצאתי כלום

אשרף שלום, המתנה של 10 שעות למכתב שחרור זה זמן בלתי סביר בעליל, לעתים יש מקרים דחופים והרופאים במיון עסוקים מאוד אבל לא עד כדי 10 שעות. לא ברור ממה נגרם העיכוב הארוך הזה. בזמן שהותכם במיון ניתן לפנות לאח אחראי משמרת, לעתים זה עוזר ולעתים לא, תלוי באנשים באותה משמרת. עקרונית, לחדרי המיון יש אינטרס שממוצע זמן קבלת החלטות רפואיות בין אן אשפוז או שחרור יהיה קצר ככל האפשר, אי לכך ניתן לפנות להנהלת המיון לצורך בירור המקרה. כל טוב

06/07/2019 | 12:58 | מאת: אוריה

שלום, אתמול בצהריים הבחנתי בפריחה בידיים ולאחר כחצי שעה הפריחה התפשטה לכל חלקי הגוף: בטן, חזה , גב , רגליים, ... היום בבוקר ראיתי שבאזור הפריחה יש שטפי דם. הפריחה לא מגרדת, היא כואבת . בנוסף לפריחה התחילו לי כאבי ראש חזקים. עד כמה זה דחוף כדי ללכת למיון היום ? או לחכות למחר בבוקר למרפאה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה ויש חום גבוה יש צורך בלגשת למיון באופן מיידי. במידה ויש טשטוש ראיה, דימום בחלל הפה, בשתן או ביציאות גם כן. בכל מקרה, חסר נתונים כמו גיל, שהיה במקומות מסוימים או בחו"ל, מחלות רקע, תרופות לאחרונה וכו' לצורך מתן תשובה מדויקת יותר. כל טוב.

06/07/2019 | 12:37 | מאת: עדי

שלום, אתמול שהיתי בים שעות ארוכות נשרפתי בפנים הן היו אדומות מאוד היום בבוקר קמתי לא הצלחתי לפתוח את העיניים והפנים נפוחות.. לחיים אף והמצח.. מה לעשות?? שמתי קרח על הפנים הוקל לי קצת בעיניים אבל האף והמצח עדיין נפוחים

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום, במקרה שלך לאור התיאור מומלץ שרופא יראה את הממצאים הויזואליים, קרוב לוודאי זה כוויה דרגה אחת, מומלץ קירור, קרם אלאורה ונגד כאבים במידת הצורך. וחשוב, זהירות להבא. כל טוב.

05/07/2019 | 09:23 | מאת: רנא

שלום דר כבר כ 12 ימים יש לי קפיצות שרירים בכל הגוף מין תזוזות זריזות שאפשר לראות אותם מתחת לעור מרגישה שרגל שמאל יותר כבדה מרגל ימין "אני עובדת גננת ומרימה את הילדים בצד שמאל של הגוף" ,, למשל אם אני מרימה את רגל ימין אחורה ואחרכך את רגל שמאל מרגישה צורך להוריד את רגל שמאל יותר מהר , גם כשאני שוכבת על הגב ומרימה את הרגליים למעלה מרגישה שרגל שמאל קצת רועדת . פניתי לרופא משפחה שייחס סאת ללחץ נפשי וחרדה , הוא בדק כוח התנגדות ואמר שאינו רואה שום חולשה וההתנגדות שלי טובה . אני בת 27 , אני מפחדת שזה ניוון שרירים אין לי לילה ואין לי יום . ממה יכולות להיות כל הקפיצות שרירים האלו ?? כל היום בכל הגוף .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רנא, ההתכווצויות יכולות להיות בעיקר מעייפות, סטרס נפשי, חסר מינרלים במיוחד מגנזיום, סידן ואשלגן. הסבירות שמדובר בניוון שרירים מאוד נמוכה, הסטרס המיותר לא עוזר לך כנראה. ממליץ לך להבדק ע"י נוירולוג בכל מקרה, אולי זה ירגיע אותך יותר.

08/07/2019 | 16:07 | מאת: יואלה

אני ממליצה מאוד לא להזניח אם חסרים מינרלים. ראיתי שהרופא המליץ לך על השלמת חוסרים. כדאי מאוד לבדוק, כך הגעתי לבריחת סידן. עכשיו אני לוקחת סידן אמורפי (דנסיטי) באופן קבוע ואני ממליצה לך לבדוק את זה.

09/07/2019 | 06:51 | מאת: מיה

שלום ותודה על המענה האם היה לך קפיצות שרירים ?? איזו בדיקה אני צריכה לבקש כדי לדעת אם חסר לי בבדיקות דם כלליות הכל תקין חוץ מויטמין D שתמיד יש לי בו מחסור אני מאוד מפחדת מהקפיצות שרירים שזה ניוון שרירים חס ושלום

04/07/2019 | 14:15 | מאת: מלי

שלום, לאחיין שלי יש סנאי מעופף מתיאלנד ששרט אותי ביד יש לי מעט נפיחות מהשריטות בעור האם זה מסוכן? יש צורך לעשות טטנוס או חיסון אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מלי, עקרונית צריך לשים לב במידה ומתפתחים סימנים זיהום משני כגון חום מקומי ניכר, אודם ורגישות. במידה ולא קיבלת טטנוס בעשר שנים האחרונות אז מומלץ. לגבי כלבת, סביר להניח שלא, אבל מומלץ להתקשר ללשכת הבריאות המחוזית באזור מגורייך ולהתייעץ איתם, הם המוסמכים הבלעדיים בהחלטה הזאת. כל טוב

03/07/2019 | 21:55 | מאת: אורלי

אימי בת 76 אכלה בטעות נקניק עם הציפוי שמה לב רק אחרי שהרגישה שזה תקוע לה בגרון לבסוף הצליחה לבלוע את זה האם מסוכן ? צריך ללכת לבית חולים ? תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

אם היא בלעה את זה וכבר לא מרגישה שתקוע ואין בעיות נשימה אין צורך בפניה למיון. כל טוב

03/07/2019 | 18:41 | מאת: שירן

שאלתי אותך לפני כמה ימים לגביי המכה שחטפתי בראש עבר שבועועדיין יש לי קצת בליטה קשה כיאילו מרגיש לי ככה עב מכה בראש אמרת שאין צורך בסיטי או בבירור נוסף כי לא היו הקאות סחרחורות איבוד הכרה או סימנים מדאיגים ואין נזק פנימי.. האם הגיוני שיש עדיין בליטה באיזור ושמתי המון קרח.. זה יעבור? או שזה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

הגיוני, זה יעבור, זה לא מסוכן.

03/07/2019 | 00:36 | מאת: מלי

בשבוע האחרון זה חוזר ובא מרגישה שהמצח נרדם הרגשת נימול. מטופחצ בתרופות לחץ דם גבוה וסוכרצ וגם טמבוקור לסידור דופק. מבקשת הסבר

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לנוירולוג. תלונות סנסוריות שלא בפיזור עצבי ברור קשה מאוד להסביר ולא תמיד ניתן למצוא אבחנה וודאית.

01/07/2019 | 01:59 | מאת: קלהקלה

הי, אני לא ככ יודעת מה לא בסדר איתי מה שבטוח- אני רוצה לבלוע כדורים ולא יודעת מה יקרה אחרי.... אני לא אמות זה בטוח .... שטיפת קיבה? אשפוז? לכמה זמן? לכמה זמן תכאב לי הבטן? ויעשו לי צילום של הריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

תפני לרופא שלך לצורך עזרה ותמיכה פסיכולוגית/פסיכיאטרית.

30/06/2019 | 12:44 | מאת: שירן

אם בנאדם חוטף מכה חזקה בראש בצד ימין יותר קדימה ממש בהדף חזק בת 27 וחלילה נגרם נזק מסכן חיים כמן דימום מוחי אן קריש דם מה הטווח מהחבלה עד שאם דבר כזה קורה כיאילו מתי אפשר לדעת שיצאתי מסכנה? יש לי מין שטף דם סגול בקצה העין החיצונית וקצת למעחה בעפעף העליון כאב באיזןר המכה שקצת נפתח וירד דם והייתה בלוטה גדולה אין הקאות אין בחילות אין כאבי ראש חזקים..בעיקק פחדים סובלת מחרדות..אם דבר כזה היה קןרה הייתי יודעת? אממ כמה זמן מהחבלה? האם ct ראש רגיל זה מספיק? עברו 5 ימים מאז החבלה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי על זה בשאלה קודמת שלך

02/07/2019 | 11:55 | מאת: שירן

לפני 6 ימים בעקבות קטטה דפקו לי כסא עם רגליים ברזל בראש קיבךתי מכה חזקה בראש מקדימה בצד ימין התנפחה לי בלוטה גדולה הדבקתי קרח והיא ירדה לאט לאט לא היו הקאות לא היה איבוד הכרה לא סחרחורות קשות אחרי יומיים נהיה לי שטף דם כחול סגול כזה אתמול הלכתי לרופאת משפחה סיפרתי לה היא עשתה מין בדיקת נירולוגית קטנה הסתכלה עם פנס בעיניים ואמרה שהכל תקין אני מפחדת שחלילה נהיה דימום מוחי או נהיה לי שם נזק מסכן חיים ואני לא יןדעת היא אמרה שאין דבר כזה אם היה זה היה בשעןת הראשונות צריך הקאות מרובות וסחרחורות ואיבוד הכרה ביקשתי סיטי והיא לא רצתה לתת לי כי היא אמרה שזאת רינה מיותרת ואני לא צריכה אני בת 27 פחות מחודש הגיוני שחלילה יש לי דימום בראש או נקרע משהו ויש מצב מסכן חיים וזה התפתח רק לאחר 6 ימים מהמקרה? או שאם היה קורה זה היה צריך לקרות ביום הראשון ובטוח שהייתי מרגישה שאלה תופעות קשות שמצריכות מיון.. האם נגרם לי נזק? יש לי מין לחץ בעורף כזה עייפות ישנה הרבה תמיד הייתי חרדתית אבל עכשיו בכלל מפחדת.. כואב לי באיזור המכה היה לי גם חתך קטן וירד דם מעוצמת המכה אבל כמעט והפצע החלים לגמריי אבל כל האיזור במיוחד שאני נוגעת כואב לי השאלה היא האם הגיוני שדימום או מצב מסכן חיים יקרה כעבור זמן מהמכה? או שניתן להרגע? הסכנה שיש דימום במוח או מצב מסכן חיים עבר? או שעוד קיימת סכנה בבקשה עזור לי . בחרדות יש לי כמו לחץ בראש באוזן קמתי עם כל הראש מגרד כזה יש לי כל מיני מיחושים בגוף השטף דם מסביב העין עוד לא עבר אבל נהיה מסביב צהוב כזה עבר שבוע מאז מה הסיכוי שחלילה יתפתח דימום או מצב מסכן חיים? פליז תתיחס ותענה לי יותר בפירוט פשוט לחוצה כי גם כמו לחץ בגב עליון חנוקה כזה האם בעקבות המכה נגרם לי נזק? כי זאת הייתה ממש מכה חזקה שאני נוגעת באיזור קרוב לזה אפילו כואב וכל מיני מייחושים בגוף האם עליי לדאוג? עבר שבוע ולא הכי מרגישה טוב..אם היה מצב מסכן חיים זה היה קורה כבר שיום הראשון? אין זה הגיוני שאחרי שבןע יופיעו דברים? בת 27 עוד פחות מחודש בבקשה תתיחס אליי ותענה לי קצת יותר מפורט תודה

בבקשה תפני לרופא המטפל שלך לצורך פירוט. עניתי לך כבר מקודם. בפורום רפואי באינטרנט התשובות ממוקדות ומתעקסות בטיפול מיידי או צורך בהפניה לבית החולים. לשאלות נוספות יש לפנות לרופא המטפל.

02/07/2019 | 12:53 | מאת: שירן

הייתי אצל רופאת משפחה שאמרה לי שאין צורך בכלום וסירבה לתת סיטי ראש אמרה שזאת קרינה מיותרת אני שואלת אותך האם יש צורך בסיטי או להגיע למיון? עבר שבוע מאז עדיין כואב האיזור ועוד יש בעין שטף דם כזה שהיא טענה שזה מהמכה והכאב של המכה יכול להשאר גם חודש אם לא היו לי הקאות באותו היום ולא כאבי ראש חזקים ולא בחילות קשות לא נגרם לי נזק מוחי? אין מצב שמסכן חיים? אני יכולה להיות רגועה? אם לא קרה לי כלום ב24 שעות הראשונות מה הסיכוי שיקרה לי עכשיו? זאת השאלה שלי סך הכל מאוד מודאגת אשמח אם תענה לי על זה בבקשה

כתבתי כבר שאת יכולה להיות רגועה. אין צורך ב- CT ולא בפניה למיון.

27/06/2019 | 11:43 | מאת: שירן

בראש זה פגע לי במצח רכה קידמי כזה צד ימין ותוך כמה שניות התפתח לי לבלוטה גדולה הדבקתי קרח לראש וזה לאט לאט ירד העול הנפיחות ירדה כמעט לגמרי אבל האיזור כואב לי גם נפתח לי מין סימן בראש שירד לי דם כמו שיפשוף כזה וגם שמתי אלכוכוהל חיטאתי עם גזה אני ממש מפחדת שחלילה לא נהיה לי שטף דם בראש או דימים פנימי איך אני אמורה להרגע? אם הנפיחות ירדה לי עדיין כואב לי איך אני אמורה לדעת שהגל בסדר ולא קרה לי כלופ? תוך כמה זמן אפשר להגיד שהכל בסדר? חייב שיהיו סימנים אם משהו לא בסדר חלילה דימום או שבר או נזק כלשהו בצקת

לקריאה נוספת והעמקה

היי שירן, במידה ולא התפתחו הקאות, בחילות קשות או בעיות נוירולוגיות אין צורך בהמשך בירור. זה גם תלוי בגיל שלך.

29/06/2019 | 15:19 | מאת: שירן

אתמול אחרי יומיים מהמכה נהיה לי מסביב לעין בעפעף העליון כחול כזה המקום רגיש וכואב לי בעיקר שאני נוגעת ךא הקאתי לא היו לי בחילות או משהו נירולוגי לא תקין אבל עדיין בחרדה רצינית האם יש זמן מוגדר מחבלה שחוטפים שאם חלילה מתפתח דימום מוחי או משבו מסכן חיים מתי ניתן להבין שהסכנה חלפה לחלוטין יש זמן כזה? מאירוע הפגיעה

29/06/2019 | 15:24 | מאת: שירן

קיבלתי מכה בהדף בראש מכיסא עם רגליים ברזל אני בת 26 וחצי מפחדת שלא נגרם נזק פנימי כי אחרי יומיים מהמקרה מסביב העין למעלה ואיפה שהקצה של העין החיצונית נהיה אדמדם קצת וכחול מה הזמן המוגדר שאם חלילה מתפתח מצב מסכן חיים או דימום מוחי או שבר משהו

אין לך מה לדאוג. בגילך במידה וחס וחלילה קורה משהו מופיע בד"כ ביממה הראשונה. את יכולה להרגע.

30/06/2019 | 15:15 | מאת: שירן

לא הגיוני שמהחבלה הזאת נגרם נזק מסכן חיים? כי היום כעבור 5 ימים עדיין כואב לי האיזור ויש שטף דם כזה סביב העין כמו שאמרתי לא יתכן שאחרי שבוע יתפתח מהמכה הזאת דימום מוחי או מצב מסכן חיים? כי יש לי קצת כאבי ראש כזה והרגדת כובד בראש ואולי קצת כאבי פנים אם חלילה ונגרם נזק מסכן חיים או דימום מוחי זה קורה בשעות הראשונות או יכול להופיע אחרי תקופה מהמקרה שנפל בהדף כיסא עם רגליים מברזל על הראש והתנפח ממש ירדה הנפיחות כי הצמדתי קרח אבל עוד כואב ומפחדת שאולי קרה משהו בתוך הראש ואני לא יודעת עברו 5 ימים

01/07/2019 | 11:15 | מאת: שירן

אני נורא מפחדת אני מרגישה תחושת כובד בראש ואני ישנה המון ואני עוד חלשה ועייפה הייתי אתמול אצל רופאת משפחה שעשתה לי בדיקה נירולוגית ממש קצרה הסתכלה שאלה אם הקאתי היו סחרחורות איבוד הכרה וקבעה שהכל בסדר ואין לי כלום ביקשתי סיטי והיא סירבה לתת אמרה שזאת רינה מיותרת ואין לי כלום אמרתי לה שאני מפחדת שהתפתח אולי חלילה דימום מוחי או שבר משהו מסכן חיים אמרה שאין מצב כזה בטח לא אחרי 5 ימים אם לא איבדתי הכרה באותו היום או היו לי הקאות מרובות וסחרחורות קשות ואין מצב שיתפתח לי דימום או משהו אחרי כמה ימים אם דבר כזה קורה זה קורה ביום הראשון והתסמינים קשים שמצריכים מיון עדיין לא שקטה ורוצה סיטי הראש כבד לי כמו מין לחץ כזה ועייפות לא שקטה בכלל המקום עוד כואב לי בנגיעה במיוחד הפצע שהיה בראש שנחתך קצת וירד דם מהמכה החלים כמעט לגמריי זה היום 6 ואני מרבישה כובד על העורף ראש אחורי וקיבלתי מכה מקדימה צד ימין למעלה קצת איפה הרקה ומעלה אני ישנה המון.. מפחדת מאוד אתה רופא של מיון אם חלילה קורה מצב מסכן חיים כמו דימום או לא יודעת מה איך יודעים? והאם אני עדיין בסיכון? ולמה אני מרגישה ככה בבקשה תענה לי הריי שאדם מקבל מכה קשה בראש מחזיקים אותו לכמה זמן? כדי לשלול מצב של דימום וכאלה? ואיך יודעים שהוא בסדר? ולא תמיד עושים סיטי ואומרים שאים דימום או משהו מסוכן חייב שהיה סימנים בשעות הראשונות שמעידים על דימום או מצב קשה? ואם חלפו 6 ימים ולא היו הקאות בחיחות קשות או משהו יוצא מין הכלל חוץ מקצת לחץ בראש ועייפות קשה אני בסכנה?

25/06/2019 | 19:26 | מאת: תומר

היי דוקטור, לפני כמה שעות רצתי עם חברים בשטח ליד העיר והיה שם גדר מחוט שלא הבחנתי בא בזמן שאני רץ במלוא העוצמה נתקעתי בגדר, עם חלק גופי, זה פגע קצת מעל המוטן כלומר ממש בסוף הבטן, התחתונה ברבע שעה הראשונה הרגשתי כאבים עזים, מאז אני כבר לא מרגיש חוץ מכאב בטן קל, רציתי לדעת האם יש אברים חשובים באזור הזה שאני אדע האם להתפנות למיון, כי הרגשתי שהגדר ממש חותכת את גופי

סליחה על המענה המאוחר. נראה שלא היה צורך בפניה למיון.

23/06/2019 | 21:39 | מאת: אבי

שלום בחור בן 45, נוטל קומדין באופן קבוע מזה שנים עקב החלפת מסתם אאורטלי. האם יש מניעה מלהשתמש בגראס רגיל ו/או בגראס רפואי? זה משפיע על משהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, אני הרבה תיאור בספרות בנושא מלבד מספר תיאורי מקרה שבהם שימוש בקנביס הגביר את ההשפעה של הקומדין, קרי עליה ב-INR על אותו מינון של קומדין. במידה ומתחילים כל תרופה חדשה בתקופה הראשונה יש לעקוב בתדירות גבוהה יותר אחרי ערכי INR. מומלץ להתייעץ עם רוקח קליני או פרמקולוג בנושא. כל טוב

21/06/2019 | 18:10 | מאת: מאיה

יש לי פטריה שבוע באזור הואגינה והיא מאוד מסריחה עם הפרשות יש לי חבר שרצה לקיים איתי יחסי מין מאז ממש שורף לי ואפילו מדמם האם ללכת למיון? חשוב לציין שאני נשאית hiv ולוקחת כדורים וכי יש לי זיבה אבל טופלתי באנטיביוטיקה לחבר היה כלמדיה לא מטופלת

לקריאה נוספת והעמקה

היי מאיה, צריך לגשת לרופא נשים, לא בהכרח חדר מיון, ולהתייעץ עם רופא המחלות הזיהומיות שלך. כל טוב

20/06/2019 | 01:25 | מאת: ענת

שלום רב, חטפתי מכת ראש כאשר חלה שלמה קפואה מהפריזר (קצת כמו גוש גדול דל קרח? ) נחת לי על הראש וחטפתי מכה הגונה. לא נשארתי ערה יותר מדי זמן אחרי כי כבר היה מאוחר. האם יתכן שנגרם לי נזק מוחי? בעקבות המכה חשתי רגישות מעין לחץ מעל האף למרות שהמכה ביתה בראש ומעל נמצח ולא באף. אודה על תשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי ענת, קרוב לוודאי שאין שום נזק. כל טוב.

16/06/2019 | 10:49 | מאת: מאור ברקוביצי

שלום רב אני בן 20, ברקע גאוט +ספונדליטיס מטופל תרופתית, פרופור פזדורים מטופל תרופתית עברתי שני אירועי tiaואחד נוסף שבספק. לחצי דם אינם מאוזנים משנית לקושינג.לפני יומים חשתי החולשה פלג גוף שמאול שחלף כעבור 15 דקות. התפנתי למיון כאשר אני חש בטוב ללא חולשה בדיקת ניורולוג בחדר הלם תקינה, ct מוח תקין ללא עדות לפרפור באקג. ל"ד מוגבר. מעבדה תקינה. שוחררתי. היום לפתע למספר רגעים איבדתי את ריאה בעין ימין עם כאב ראש חד ללא חולשה. חלף הפרעת ריאה וכאב ראש. ניסיתי לקבוע תור לרופא משפחה שלי אינה זמינה השבוע תור לרופא עינים בעוד חודש. סביר למתין לתורים אלו? או שיש צורך ולפנות למיון או לרפואה דחופה כל שהו מאחר ואולי יש לכוון את זה לאירוע מוחי כל שהו שעברתי/עובר?

לקריאה נוספת והעמקה

סליחה על המענה המאוחר, בשבוע האחרון לא היה באפשרותי לעקוב אחרי הפורום. כעת חלפו מספר ימים כך שהעניין של חדר מיון אינו רלוונטי כעת, אבל בגדול אני חושב שאתה זקוק ל- MRI מח. כל טוב

13/06/2019 | 19:11 | מאת: רומי

הייתי אצל רופא עור והוא רשם אבחנה לא מובנת :ACTINIC SENILE DAMAGE ATROPHY מה הפירוש ?? והאבחנה השנייה שהוא רשם באותו דף סיכום : LENTIGO BENIGN ? מה הפירוש ?? תודה לך :)

לצערי זה לא התחום שלי, תפני לרופא המשפחה שלך. כל טוב

13/06/2019 | 13:02 | מאת: מיה

שלום רב דר אני עובדת בגן ילדים היום בחצר לאחד הילדים היה חום אז באה אחות ובדקה לו במדד חום במצח ואז סתם ביקשתי שתבדוק אותי ונדהמתי לגלות שהחום שלי 37.8 האם זה נחשב חום ??! יש לציין שאני מרגישה בסדר ללא שום דבר חריג יש לי מעט נזלת מהמזגן אבל ממש בקטנה אני ממש לחוצה האם 37.8 נחשב חום ?? האם כדאי ללכת להיבדק ? בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

מיה שלום, זה נחשב חום סוב-פברילי, לא לכאן ולא לשם, פורמלית לא נחשב חום. אם את מרגישה טוב אין צורך בפניה לרופא. אם את בהריון מומלץ מעקב חום ובמידה ועולה מעל 38 להיוועץ ברופא נשים שלך. כל טוב

13/06/2019 | 09:13 | מאת: מאיה

אני חושבת שעשיתי טעות נוראית.. יש לי פצע פתוח כבר חמישה חודשים וחיברו אותי לוואק לפני שבועיים. נכנסתי לבריכה ציבורית אתמול לעשר דקות לא יותר.. החבישה היתה עליי והיא אמורה להיות אטומה והקפדתי שלא ייכנס מים לצינור שמחובר לפצע ולמרות זאת כנראה נכנס כי כשהתחברתי למכשיר שוב המכשיר צפצף. אחרי זה האזור התחיל לשרוף לי.. הורדתי את החבישה אתמול בערב כי הרגשתי נורא וכל הלילה שריפה וגרד.. איך אפשר להקל? לא ידעתי שאסור אחר כך קראתי שזה יכול לגרום לזיהומים. אין סיכוי שאני אומרת לאחות או לרופא שעשיתי את הטעות הטיפשית הזו... הם לא יאהבו את זה.

לקריאה נוספת והעמקה

מאיה, למרות אי הנעימות יש צורך בפניה לצוות המטפל בפצע שלך. יש צורך בבדיקת סימנים זיהום מקומי והחלטה על המשך הטיפול. אין לך מה להתבייש או להיות באי נעימות, טעויות קורות. כל טוב

12/06/2019 | 13:23 | מאת: עקב נפילה ואיבוד הכרה. נחבטתי בראש

אני בת 65. בדרך כלל בריאה. איני לוקחת תרופות כלשהן פרט לציפרלקס וליויאל. החלקתי בבית ונחבטתי מהפרקט בצד הגוף חבטה די כואבת. כשהתאוששתי נכנסתי לחדר רחצה. חשתי סחרחורת והתישבתי על דפת אמבטיה. מצאתי את עצמי שוכבת על הרחצפה, כשלחיי על הריצפה. איני זוכרת את הנפילה. חשתי כאב חזק בצד הראש. לא הקאתי בכלל. מאתמול אני נחה. פרט לכאב הראש, אני חשה טוב. הבעיה, שאני טסה לחול בעוד 4 ימים.מה עלי לעשות. נוירולוג, קרדיולודג, הולטר, דופלר. צילום עמוד שידרה צוארי כבר קבעתי תורים לחודש הבא ואו קודם. האם טיסה אינה יכולה להזיק לי. ברור לי שאיבדתי את ההכרה מהסחרחורת בעקבוץ המכה החזקה שספגתי בגוף

בעקבות החלקה, נפלתי ונחבטתי בגוף. קמתי להתרחץ וקיבלתי סחרחורת. התישבתי וכנראה איבדתי הכרה ונפלתי על הריצפה. כשחזרתי להכרה,חשתי כאב בראש, כנראה מהמכה מהנפילה ועם בליטה. עברו 18 שעות מאז ולא בדק אותי רופא. בעוד 4 ימים טסה לחול. מה לעשות והאם לא מסוכנת הטיסה עבורי בעקבות המכה

לקריאה נוספת והעמקה

רלי שלום, חשוב מאוד לדעת מה גליך? האם בריאה בד"כ? האם נוטלת תרופות לדילול דם? בחילות או הקאות?

במידה ואת כבר מרגישה בסדר אין סיכון בטיסה. כל טוב

12/06/2019 | 07:54 | מאת: רלי

נפלתי וקיבלתי מכה בגוף. אחכ קיבלתי סחרחורת והתעלפתי . נפלתי על הריצפה וקיבלתי מכה בראש

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובה למעלה.

מחתרתי באצבע וירד לי דם החתך היה קצת נמוך אבל עצרתי דימום עם מים והמיתחת לעור איפה שנפצע נהיה סגול ממש אחרי איזה דקה או שתיים זה נורמלי??? ..

לקריאה נוספת והעמקה

הצבע יכול להיות. חשוב לוודא שהחתך שטחי ולא פגע בגידים עמוקים.

06/06/2019 | 20:52 | מאת: דבורה

שלום. יש לי שאלה אומנם היא נשמעת קצת הזויה. אני לא יודעת עם נתקלתם בתופעה הזו אבל כבר הרבה זמן שאני מרגישה כאילו "דופק" בידיים, ברגליים, במרפקים, בירך וכן על זו הדרך. מיותר לומר שזה משגע, אני רוצה לדעת ממה זה נובע? מה אפשר לעשות כדי להפסיק את זה והאם עלי לדאוג? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

דבורה שלום, קשה מאוד לדעת במדויק ממה זה נובע, כי בסופו של דבר זו רגשה, אך הייתי מציע לעשות מספר מדידות של לחץ דם לראות אם זה גבוה, הייתי בודק פעילות של בלוטת התריס, האם יש תקופה של סטרס נפשי כעת? במידה וזה יימשך הייתי שוקל גם כן אקו לב. כל טוב

10/06/2019 | 08:45 | מאת: דבורה

פעילות של בלוטת התריס תקינה יש תקופה של סטרס נפשי אבל גם לפני זה זה קרה, אני משתגעת מזה. זה יכןל להיות קשור ללב שכתבת לעשות אקו לב? ואם כן מדוע? היה לי vsd כשהייתי קטנה בגלל שנולדתי פגית ובמשקל 1.200 עם הזמן הפסקנו לעקוב אחרי זה. אומנם לאחותי גילו שוב vsd יותר גדול ממה שצריך ליהיות. שלחו אותה ל- mri לב. איך אפשר לדעת עם יש vsd? האם צריך לעקוב אחרי זה? לי לדוגמא יש הפרעות קצב לא משהו מסוכן, פעמות מוקדמות. אבל בגלל שזה לא קורה תמיד אי אפשר לעקוב אחרי זה ולעשות הולטר לב

VSD מאבחנים בבדיקת אקו לב. הולטר לב אינני חושב שיש לו תפקוד באבחון התלונות שלך.

04/06/2019 | 17:53 | מאת: אאאאאאא

קיבלתי מכה יבשה ביד תוך כמה זמן אוכל לעשות פעילות ספורטיבית עם היד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סליחה על המענה המאוחר. במידה ואין שבר אז לפי מידת כאבים.

29/05/2019 | 16:50 | מאת: רומי

שלום רב, התקשרתי לרופא און ליין לגבי בעייה בבדיקות שעשיתי. והתשובה באבחנה היא כזו : consultation not otherwise specified אבקש בכל לשון של בקשה להבין מה המשמעות הרפואית של האבחנה הזו. נחרדתי לראות את התרגום בגוגל ! תודה רומי. תודה רומי

לקריאה נוספת והעמקה

רומי שלום, אין לזה משמעות. אין לך מה לדאוג. מה שחשוב מה יש בבדיקות עצמן.

28/05/2019 | 11:56 | מאת: מאיר

אתמול לאחר משחק כדורגל חזרתי הביתה בערב והשתן היה אדום (מניח שזה דם, נשללו אופציות של אכילת סלק / צבעי מאכל / תרופות וכו' וכמו כן לא קיבלתי מכה באיזור) ללא כל כאב. הבוקר השתן חזר לצבע רגיל. אציין שבארבעה שבועות האחרונים חזרתי לבצע פעילות גופנית (חד"כ+כדורגל) לאחר מס' שנים, ויחד עם זאת הגברתי משמעותית את צריכת החלבון (שידודע לי שצריכה מוגברת עלולה לפגוע בתפקוד הכליות - אך הצריכה שלי לא עולה על יחס של 2 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף). האם יש צורך לגשת למרפאה לבדיקות (בן 29)?

לקריאה נוספת והעמקה

מאיר שלום, התסמין של שתן דמי לאחר פעילות גופנית אצל אנשים צעירים אינו נדיר, וברוב המוחלט של האנשים הוא דבר שפיר שלא מצריך בירור מיוחד. במידה ואין כאבי שרירים, אינך מעשן ואין סיפור משפחתי של גידולים במערכת השתן אין צורך בבירור מיוחד. חשוב להקפיד על שתיה מספקת בזמן פעילות גופנית במיוחד בעונת הקיץ. כל טוב.

22/05/2019 | 15:57 | מאת: אורנה

שלום רב, לפני כחודש עשיתי בדיקת MRI מוח עם הזרקת גדוליניום לוריד. בעוד כשבועיים אני צריכה לעשות בדיקת CT בטן עם שתיה והזרקה של חומר ניגוד. שאלתי - האם תוך חודש וחצי לקבל גם גדוליניום (MRI מוח) וגם שתיה והזרקה של חומר ניגוד (CT בטן) זה לא מסוכן ? יש מה לעשות ? לבקש בדיקה CT בטן ללא הזרקה ? לדחות את הבדיקה ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורנה, אין שום בעיה עם זה. כל עוד את לא רגישה לחומרים ואין בעיה כלייתית, אין סכנה מיוחד מסמיכות הבדיקות. כל טוב

23/05/2019 | 12:35 | מאת: אורנה

תודה רבה לך על התשובה!

20/05/2019 | 12:44 | מאת: תמר

שלום, שבוע שעבר נפלתי ואני חושבת (בטוחה כמעט ב-100%) ששברתי צלע. מאז הנפילה מאוד כואב לי בכל תנועה, ובמיוחד כשאני שואפת אויר, מנסה להסתובב או להרים יד וכמובן אם אני מתהפכת מתוך שינה. כמו כן, יש לי אוסטאופורוזיס עקב הפרעות אכילה (אולי זה קשור?). מה היית ממליץ לעשות בנתיים עד שהשבר יתאחה? האם יש פעולות שעדיף להמנע מהן? האם עליי דווקא לבצע פעולות שגורמות לכאב מתוך עקרון שהן יכולות לחזק את האזור הפגוע? לאחר התאחות השבר, מה היית ממליץ לי לעשות על רקע האוסטאופורוזיס, כדי להקטין סיכון לשבר חוזר? אני בת 31 ומבצעת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. תודה על התשובה!

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2019 | 13:20 | מאת: תמר

לא ציינתי שמהתחלה לא נגרם שום שטף דם או פגיעה חיצונית. הכאב (המאוד חזק) הוא פנימי ומורגש בכל תזוזה, גם אם רק לצורך נשימה

תמר שלום, לפי התיאור ייתכן בהחלט ששברת צלע. לגבי השבר עצמו בצלע אין המלצות מסוימות שעזרות לתהליך האיחוי, אבל ההמלצה המאוד חשובה היא לקחת משככי כאבים עד שאת נושמת בחופשיות ללא הגבלה. העדר נשימות עמוקות גורם לתמטים בריאה, ז,א חוסר אוורור, ומהווה קרקע פוריה להתפתחות דלקת ראות. לכן יש לקחת נגד כאבים ולהמנע ממאמצים כואבים בתקופה הזאת, לציין שהתקופה יכולה להיות 2-3 שבועות אפילו. לגבי אוסטרואפורוזיס, יש צורך בסקר מעבדתי למרכיבי תזונה במיוחד קלציום וויטמין D ולקחת החזרים בהתאם. מומלץ במיוחד לאור גילך הצעיר להיות במעקב אנדוקרינולוג טוב. צריך לקחת את האוסטאופורוזיס בריצנות ולטפל בזה כמו שצריך. כל טוב

20/05/2019 | 17:20 | מאת: תמר

שלום ד"ר חוסאם, אני מאוד מודה לך על התגובה המהירה. אני נמצאת תחת מעקב של אנדוקרינולוגית וכמובן שגם לוקחת סידן וויטמין D ומבצעת פעילות גופנית בונת עצם לפי ההנחיות. אתחיל לקחת משככי כאבים. שוב, המון תודה!

בכיף. כל טוב שיהיה.

19/05/2019 | 14:27 | מאת: אורנית מעוז

הצילו נשרפתי רצח כל הפנים הבטן והגב נשרפו לי כואב לי לשים חולצה האם יש צורך לרוץ למיון?

מקווה שכבר היית במיון.

החלמה מהירה

שלום ד״ר בשבת האחרונה הייתי בים ובטיפשות רבה לא מרחתי מקדם הגנה עצוב שנשרפתי כהוגן נשרפתי בעיקר בידיים בכתפיים ובבטן בזרועות ובכתפיים האדמומיות פוחתת ואני בשלב שהעור מעקצץ מגרד ומתקלף הבעיה שהעור עדיין כואב מאוד  ובבטן אין כמעט שיפור האדמומיות עוד קיימת באופן חזק מאד מה עושים במצב כזה ? אני מורחת ביאפין בנתיים .. כדאי להשתמש במשחה סטרואידית ? לחכות ? מתי בערך דבר כזה אמור לעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

היי שירה, עקרונית רוב הכוויות משמש הינן דרגה ראשונה, במידה והופיעו שלפוחיות אז ניתן להגדיר דרגב שניה. המלצות לטיפול: קירור העור, דרך הנחת פדים קרים או מקלחות חוזרות במים קרירים. ניתן להשתמש בתרופות ממשפחת NSAIDS כגון איבופן, אדביל, אדקס. יש לשמור על שתיית מים בכמות טובה. מומלץ להשתמש במשחות על בסיס אלוברה. בימים הקרובים יש להתגונן מפני השמש. במידה ויופיעו שלפוחיות לא לפוצץ אותם ואז יהיה מקום למשחות על בסיס סטרואידים, כעת לפי התיאור אינני רואה סיבה. תרגיש טוב ותזהרי בפעמים הבאות.

קודם כל תודה רבה ד״ר על תשובתך. כפי שתיארתי אני בשלב שהעור מתפורר ומתקלף מאוד, אך העור מתחתיו עדיין אדום כמו כוויה .. האם זה מצב נורמלי בזמן שעבר שבוע מיום הכוויה, תוך כמה זמן זה אמור להחלים? אני פשוט מאוד חוששת .. אודה על תשובתך , שירה .

זה שלב טבעי ומשך הזמן תקין. לוקח שבועיים ואף יותר. אין לך מה לדאוג, זה יעבור. אבל צריך להזהר בפעמים הבאות.

15/05/2019 | 16:11 | מאת: יוני

היי, תוך כדי קילוף ירקות עם קלפן פשוט כנראה קילפתי מהר מידי וזה פגע לי באצבע. התחיל לרדת דם, אבל פלסטר אחד הספיק כדי לעצור את הדם. לאחר שניקיתי את הפצע נראה שחתיכת עור קטנה נחתכה אבל לא לגמרי, כלומר חלק ממנה עדיין מחובר לאצבע. האם חוץ מלהגן על הפצע (שבסה"כ כמה מ"מ ברדיוס) עם פלסטרים ולחכות שירפא יש מה לעשות? האם פצעים כאלה מתרפאים? תודה מראש, יוני

יוני שלום, הפצעים הללו לרוב הם שטחיים, כמו הקילוף עצמו. חוץ מהגנה על הפצע אין מה לעשות, יתרפא לבד תוך מספר ימים.

12/05/2019 | 20:46 | מאת: נטלי

היי אני סובלת מתחושת לחץ בחזה, לא כואב מדי אבל זה כן כאב חד. יד שמאל מנומלת אבל יכול להיות שזה סתם פסיכולוגי. בנוסף, הדופק דיי מהיר. חוץ מזה אני מרגישה בסדר גמור. ודיי מתפקדת. נראה לי שאני עוד רחוקה מהתקף לב..מה עוד זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נטלי, בת כמה? האם יש סוכרת? יל"ד? סיפור משפחתי של מחלת לב?

10/05/2019 | 18:33 | מאת: לילך

שלום, לאחרונה יש לי כאב בעת נשימה עמוקה בכתף ימין. הכאב מתחיל בחזה הימני, ויולה למעלה עד לכתף, ואפילו מסביב לאוזן. אציין, כי לפני מספר חודשים נפלתי על מכשיר כבד, וקבלתי מכה מאוד חזקה גם ברגל וגם באזור הבטן. ברגל יכולתי לראות שהיה לי שטף דם מאוד משמעותי וגדול, שעבר אחרי הרבה מאוד זמן. מה יכול להיות הכיוון, ואיזה בדיקות עלי לעבור? תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום, הכאב יכול לנבוע ממספר סיבות כאשר אחת השכיחות שבהם זה כאבים ממקור של שרירי בית החזה או הצלעות לאחר חבלה. בכל מקרה יש צורך בלקיחת הסיטוריה רפואית אישית על מנת לאמוד את הצורך בלהתקדם לעוד בדיקות רפואיות כגון צילום חזה ואחרים. זה תלוי בגיל, במחלות רקע ובעוד מספר גורמים, לכן ההמלצה היא לגשת לרופא/ת המשפחה.

09/05/2019 | 09:34 | מאת: דוד

שלום לפני כמה ימים, יש לי חשש שנתתי מוצץ לבן שלי בן השלוש שבועות פלוס, כשהיה עליו משחת פנטן פלוס שהיה ליד, אני ממש לא זוכר אם נתתי או לא נתתי לו תמוצץ ואם בלע או לא, ואם הולכים על התרחיש שבלע מה עושים? , לא ראיתי שינויים באותו רגע אצל התינוק, ולא יודע מה עליי לעשות כרגע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה ועברו מספר ימים והילד בסדר אין מה לעשות, גם אם היה בהתחלה לא היה צורך בטיפול מיוחד. כל טוב

09/05/2019 | 14:14 | מאת: דוד

תודה רבה

07/05/2019 | 18:10 | מאת: דוד גרוסמן ראשון לציון

הביאו לי עוגה מיפן והיה בה שקית של חומר סופח לחות בצורת כדוריות שחורות. לצערי בלעתי בטעות את החומר שפזרתי על העוגה מתוך מחשבה שזה חלק מהעוגה. שאלתי האם אני צריך לפנות בדחיפות לבית חולים לטפול? תודה על תשובתך המהירה.

סליחה על המענה המאוחר. עקרונית, לא ברור בדיוק איזה חומר קיים שם, קרוב לוודאי שהחומר אינו טוקסי. בכל מקרה מומלץ לדעת שיש מרכז מידע ארצי ברעלים שניתן לפנות אליהם בכל שעות היממה בשאלות דומות במספר 04-7771900

03/05/2019 | 21:55 | מאת: אורנית

שלום יש לי קשקשים בגבות הרופא אמר לי לגלח את כל הגבות כי יש לי קשקשים מאז לא צומח שיער זה יקח זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממש מבין בתחום.

שלום, אני בן 28 והיום כאשר הסתפרתי אצל הספר שלי, הוא העביר את מכונת התספורת על נקודת חן קטנה שהייתה בעורף שלי. הנקודה דממה, הוא שם עליה מיד טלק ולאחר מכן איזשהו ספריי שאינו ברור לי מה הוא והם מכיל אלכוהול רפואי. לאחר מכן הגעתי הביתה, חיטאתי את הנקודה עם אלכוהול רפואי אמיתי והתקלחתי. הנקודה לא כואבת. רציתי לשאול האם יש איזשהו סיכון בריאותי/הידבקות במחלות כלשהן/זיהום כלל גופי במקרה כזה. והאם יש טעם לבצע בדיקות כלשהן? תודה רבה לך.

לקריאה נוספת והעמקה
02/05/2019 | 15:07 | מאת: אחד שיודע

עלול להיות מסוכן

תיאורטית קיים סיכון מאוד נמוך, מעשית עוד יותר נמוך.

30/04/2019 | 01:39 | מאת: אלון

שאלה האם יכול להיות אפטה בלחי הפנימית? או שזה פצע לבן אחר? מה זה יכול להיות תענה בבקשה .. נא לפרט את כל הסיבות לפצע לבן בלחי הפנימי

לקריאה נוספת והעמקה

תגש לרופא שלך ותבקש ממנו שיפרט לך. כל טוב.

03/05/2019 | 21:52 | מאת: אלון

מה הבעיה שאתה תפרט?

29/04/2019 | 01:18 | מאת: אלון

איפה שהלחי בפנים יש לי כמו פצע לבן אולי זה 2 אפטות והלשון שורפת והגרון יבש וכואב מה עושים בבקשה תענה אני חוסר אונים

לקריאה נוספת והעמקה

תיגש לרופא שלך שיבדוק אותך ויחליט על טיפול בהתאם לבדיקה.

28/04/2019 | 17:54 | מאת: ריבה

אני משתעלת ומקוררת מזה כחודש וכבר מספר ימים יש לי כאבים חדים, קשה לי לנשום כמו שצריך, קשה לי להשתעל, לפהק, להתעטש וכו', מה אני עושה או צריכה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור קרוב לוודאי הכאבים משניים לכאבי שרירים בעקבות שיעול ממושך, הכוונה השרירים הבין צלעיים. לגבי השיעול, יש צורך בבדיקה גופנית של רופא וצילום חזה במידה וטרם בוצע.

כבר יומיים שיש לי כאב גרון חריף לחי פנימית נפוחה ולשון שורפת מה זה

לקריאה נוספת והעמקה

תראה תשןבה לשאלתך למעלה.

24/04/2019 | 18:12 | מאת: יוסי

חיממתי בשר בתנור והיה מתחת לתבנית מגש עם הרוטב של הבשר מעורב עם סבון כלים. אכלתי מזה שהבשר לא היה הכי חם בעולם. זה גרוע?.....

לא נראה לי. תלוי מה הרגשת לאחר מכן.

21/04/2019 | 19:32 | מאת: אורי

היי, לקחתי קלבטן וזה לא עזר, יכולה לקחת גם אדוויל? הבטן ממש כואבת לי. תודה