נגישות
נגישות

פורום הידרותרפיה - טיפול באמצעות מים

הידרותרפיה הינה טיפול שיקומי בתוך מים. הידרותרפיה מטפלת סימפטומטית, כלומר בהתאם לתלונות ולממצאים הקליניים, כך מכוון הטיפול והטכניקות הטיפוליות. המים הנעימים, הפחתת הכאב ותמיכת הגוף ע"י המים (אשר עוזרים ביציבה), כל זה מקנה סביבה בטיחותית ונוחה. כמו כן, הרפיית הנוקשות השרירית והרקמתית מעלה את יכולת התפקוד של המפרקים. הטיפול ההידרותרפי עוזר לשיקום האיבר הפגוע וחזרתו הפונקציונלית.
169 הודעות
156 תשובות מומחה

מנהל פורום הידרותרפיה - טיפול באמצעות מים

08/07/2019 | 14:55 | מאת: רונית

אני רוצה לעשות הסבה מתחום היבוא לתחום ההידרותרפיה אך אני פוחדת שלא תהיה לי עבודה בתחום או שהשכר הוא נמוך.האם זה נכון?

06/09/2018 | 17:53 | מאת: פחד ממים

שלום, יש לי פחד ממים ואני רוצה להתמודד עם הפחד.. האם יש סיכוי שיאשרו לי טיפולים דרך הקופה?

שלום רב במידה ויש לך פחד מים. הטיפול לא מתאים לך, כדאי לחפש אופציית טיפול במכון.

רשאי לטפל בהידרותרפיה או האם קיימת מגבלה על כך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בעיה נפשית כמו כל בעיה רפואית אחרת, אפשרית ואינה מונעת מלהיות מטפל, טוב ומסור. מודעות עצמית ומודעות למגבלותינו, מהווה יתרון להיותנו מעניקי טיפול. בהצלחה.

15/08/2017 | 15:24 | מאת: מישל

שלום מזה חצי שנה בעיות בברך. דלקת בגיד הקווארדיספס שהתפתחה לדלקת בגיד הפיקה. הומלץ לי לא לבצע פעילות מאמצת. איזה תרגילים אני יכול לעשות בבריכה שמחזקים שרירים (ארבע ראשי, המסטרינג וכו) ללא מאמץ על אחד משני הגידים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בדיוק לבעיות כאלה טוב הטיפול במים. הפעלה אקטיבית בהעדר עומס גרוויטציה. קשה לי לייעץ ללא בדיקה, הסתכלות ומעקב אחר הביצוע. בעקרון: תרגול מחזק ללא כאבים. ההתנגדות נוצרת נגד כוח הציפה. ככל ששטח הפנים של הגוף הצף גדול יותר, כך גוברת ההתנגדות. מקווה שהסברתי ברור.

29/05/2017 | 18:19 | מאת: שמואל

אני גר בראשון ומחפש מקום לבן שלי לטיפול בהדרוטרפיה הוא בן 18 עם פיגור בנוני ואמרו לי שזה יכול לעזור בטונוס מוגבר שיש לי ובהרגעה איפה מטפלים בזה אם בכלל? והאם אפשר למצוא מטפל שיכול גם להסיע הלוך חזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב טיפולי הידרותרפיה, המבוצעות על ידי פיזיותרפיסט, עשויים לעזור רבות, בבעיות טונוס מוגבר. עליכם לפנות לקופה המבטחת או לחלופין למרכז השיקום אליו הוא שייך. הם יכולים להפנות לבריכה הטיפולית הקרובה למקום מגוריכם. בד"כ ילדים הסובלים מבעיות פיזיות, נוירולוגיות, מולדות, משויכים למרכז התפתחות או מרכז שיקום. מרכזים אלה מקבלים מימון ישירות ממשרד הבריאות, המימון כולל את הפעילויות שהרופא במרכז מחליט. יש "ללחוץ" עליו. בהצלחה, קובי

14/03/2017 | 09:15 | מאת: אילן

שלום יש לי מזה חודש בעיות בברך, יציבות וקושי בעמידה ובהליכה. עשיתי את כל הבדיקות למעט MRI ברך שצפוי לעשות בקרוב. האורתופד ראה נפיחות כלשהי (לא גדולה) בברך והמליץ בין השאר על פיזיותרפיה (אופניים) להורדת הנפיחות ולא מים חמים. האם הידרותרפיה מתאים גם? האם בהכרח יהיו מים חמים? אני מתל אביב (רמת אביב), מה האופציות שלי? יש לי בריכה ממש ליד הבית אבל לבד מן הסתם לא אעשה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב האם הכאב בברך בעקבות טראומה. האם אתה בגיל 50+ (סיבת שחיקה) חום גורם להרחבת כלי דם. קור גורם לכיווץ כלי דם כשלאחריו מופיע הרחבה, תוצאת החום והקור זהים. אלא ב72 שעות ראשונות לאחר הטראומה שאז מומלץ קור. המים החמימים בברכה, בשילוב אפקטיביות המים (ללא גרוויטציה, הרפיה ועוד), טובים מאוד לבעיות מפרקים. פיזיותרפיה הנו מקצוע קליני ומטפל בסימפטומים (בהתאם לתלונות). הצילומים השונים עוזרים להתרכז במקור הבעיה. לא תמיד הממצעים זהעם לתלונות. לכן אנחנו מתרכזים בתלונות. מקווה שעניתי ובצורה ברורה. המלצה: תיבדק ע"י פיזיותרפיסט/ית

01/11/2016 | 08:12 | מאת: דנה

טוב, אני רואה שההודעה האחרונה באתר היא מלפני שנתיים אבל אנסה בכל זאת יש לי ביות בירכיים דיי גרועות, לא ברור למה עדיין, כניאאה משהו ים הפיקה, ןכן דלקות חוזרות. הפיזיותרפיסטית שלי אמרה לי שאם אני הולכת לשחות להוסיף סנפירים להגדיל את ההתנגדות. ואז הבנתי שחשוב לבחור סנפירים מתאימים אחרת אני יכולה גם לפגוע בבירכים, בגב ובקרסולים. איזה סנפירים מומלצים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב תפקיד הסנפירים, לגרום לתרגיל להיות כנגד התנגדות המים. ככל שהוא גדול יותר, ההתנגדות גדלה. יש להתאים את הגודל ליכולת שלך. אני ממליץ לקבל טיפול אחד לשם הדרכה נכונה, בהתאם לבעיה שלך, שהפיזיותרפיסט במים יבדוק ויתאים תרגילים בהתאם.

29/06/2014 | 15:06 | מאת: תמר

שלום רציתי לשאול מתי פחות או יותר ניתן להתחיל בטיפולי הידרותרפיה לאחר ניתוח להחלפת מפרק הירך? כמובן שצריך להתייחס לפרוטוקול הרופא המנתח, אבל פחות או יותר, מהו פרק הזמן שמאפשרים להתחיל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תמר מצטער על האיחור בתשובה. אפשר להתחיל בהידרותרפיה כאשר פצע הניתוח נסגר. טכניקות הטיפול נקבעות לפי זמן הטיפול יחסית ליום הניתוח. בהצלחה

09/02/2014 | 08:37 | מאת: ליאור

שלום, לבתי היה DDH כשהיתה בת 3 חודשים וטופלה ע"י רצועות פבליק. כיום היא בת 3. בעקרון הטיפול עבר בהצלחה ועלינו לשוב לביקורת רק בגיל 5. האם יש טעם\ עניין\ סיבה להגיע איתה לטיפול הידרותרפי כיום ? האם הדבר יכול לתרום באיזשהי צורה ? המון תודה, ליאור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. 1. מקצוע הפיזיותרפיה עוסק בקליניקה. כלומר סימפטומים או הגבלות כל שהם. יש לבדוק תחילה, רצוי פיזיותרפיסטים המתמחים בתחום התפתחות הילד או מפרק הירך. במידה וקיימת הגבלה, בתנועה, כוח שרירים ובפונקציה. במידה ונמצאו איזה שהם ממצאים, טיפולי הידרותרפיה המבוצעים ע"י פיזיותרפיסט מ צ ו י י נ י ם ומומלצים.

תודה רבה על התשואה המועילה ביותר. מוטי http://www.savey.co.il

03/02/2014 | 22:46 | מאת: רותי

שלום למומחה, האם התעמלות מים רגילה - לאנשים בריאים (לגיל הזהב, לא טיפולית)- נחשבת כפעילות אירובית או אנאירובית? בברכה, רותי

24/02/2014 | 12:43 | מאת: אלה

שלום רותי, תשובה של מאמנת ומטפלת במים, אני לא המומחה אליו פנית קובי שוורץ, אבל 9 שנים במים, בטיפול שיקום ואימון. שחייה היא פעילות אירובית. התעמלות במים יכולה להיות אנארובית, תלוי בתרגילים שנותן המאמן\ת יכולה להיות עבודה קיצבית מול שעון, עם מנוחות מדודות בין תרגיל לתרגיל(דרך טובה לקבל תחושה של התקדמות)וביניהם פעילות ארובית כלומר תרגיל מסוים למשך זמן במאמץ מתון שלא משתנה. בהצלחה.

27/06/2018 | 11:13 | מאת: קובי

שלום רב אני מסכים בהחלט לדבריה של אלה. כל מקרה לגופו. התרגול נקבע באופן מותאם אישית לכל אחד.

02/02/2014 | 11:04 | מאת: שני

היי שאלה לי, מעוניינת להתחיל בלימודי הידרותרפיה, כנראה בוינגייט, מהניסיון שלך, למי מתאים להיות מטפל מוסמך? איך אפשר לדעת שאני מתאימה לתחום. מהן אפשרויות העסקה ואיך השכר בשוק למטפלים? תודה, שני.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מנהל מחלקת פיזיותרפיה. העובדים אצלנו הם פיזיותרפיסטים אשר התמחו בהדרוטרפיה. המתאים למקצוע הוא האדם שאוהב לטפל, מסור ויודע במה עוסק המקצוע. א. ממליץ לגשת לבריכה טיפולית ולהתרשם אישית כי הטיפול ה"צמוד" אינו מרתיע אותך. ב. השכר בד"כ נמוך מהממוצע במשק. ג. אשפרויות התעסוקה: מוגבלות, אם את פיזיותרפיסטית, הסיכוי טוב יותר. מספר המעסיקים הידרותרפיסטים, מוגבל.

שלום רב אני מנהל מחלקת פיזיותרפיה. העובדים אצלנו הם פיזיותרפיסטים אשר התמחו בהדרוטרפיה. המתאים למקצוע הוא האדם שאוהב לטפל, מסור ויודע במה עוסק המקצוע. א. ממליץ לגשת לבריכה טיפולית ולהתרשם אישית כי הטיפול ה"צמוד" אינו מרתיע אותך. ב. השכר בד"כ נמוך מהממוצע במשק. ג. אשפרויות התעסוקה: מוגבלות, אם את פיזיותרפיסטית, הסיכוי טוב יותר. מספר המעסיקים הידרותרפיסטים, מוגבל.

שלום רב, כמו שציינתי אני שלושה חודשים אחרי ניתוח שבר בקרסול, חודש וחצי ללא גבס. בביקור בבית חולים האורתופד המליץ לי על טיפולי הידרותרפיה ואמר שהם יכולים לעזור מאוד. אמנם הפיזיותרפיסט שמטפל בי טוען שבשלב זה טיפולי ההידרותרפיה לא יעזרו וכי הייתי צריכה אותם בשלבים יותר מוקדמים.ולכן הוא מסרב לאשר אותם בכדי שאקבל טופס 17 לבריכה טיפולית. מה דעתך? האם מאמת מאוחר מידי חודש וחצי אחרי הרדת הגבס לטיופולים האלה? אודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני פיזיותרפיסט. הטיפול שאנחנו נותנים, תלוי בבדיקה. הטיפול הוא מבוסס סימטומים. לאחר הבדיקה, מנסים לבדוק איזה טכניקה עדיפה לשם קביעת המטרות. מכאן משתמע שאינני יכול לפסוק האם הוא צדק או לא. הסביבה המימית בהידרוטרפיה מצויינת לאחר שברים וחבלות בגפיים תחתונות, במטרה לשפר טווח תנועה מוגבל, כאבים בביצוע תנועה ועוד.

23/10/2013 | 10:22 | מאת: עמליה

שלום רב, באמצע אוגוסט שברתי את הקרסול ונותחתי. כרגע מבצעת תרגילי פיזותרפיה בבית.יש לי מנוי לברכה רגלילה (לא טיפולית). אלו תרגילים עלי לעשות במים. מה שראיתי באתר של אורי סלע-סגנונות שחיה ולא ראיתי תרגילים מיוחדים שעושים בעקבות שבר ברגל. מאוד אודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב טיפולי הידרו מצויינים לשברים ונקעים בקרסול. אני מאוד ממליץ לפנות לבריכה טיפולית אשר פיזיותרפיסט ידריך להמשך תרגול. לתת לך רשימת תרגילים, ללא בדיקת הרגל, יהיה לא מקצועי.

שלום רב, כמו שציינתי אני שלושה חודשים אחרי ניתוח שבר בקרסול, חודש וחצי ללא גבס. בביקור בבית חולים האורתופד המליץ לי על טיפולי הידרותרפיה ואמר שהם יכולים לעזור מאוד. אמנם הפיזיותרפיסט שמטפל בי טוען שבשלב זה טיפולי ההידרותרפיה לא יעזרו וכי הייתי צריכה אותם בשלבים יותר מוקדמים.ולכן הוא מסרב לאשר אותם בכדי שאקבל טופס 17 לבריכה טיפולית. מה דעתך? האם מאמת מאוחר מידי חודש וחצי אחרי הרדת הגבס לטיופולים האלה? אודה על התשובה.

24/02/2014 | 12:37 | מאת: ella

אומנם הודעה ישנה, אבל אם מישהו מחפש תרגילים לשיקום משבר בקרסול- יש באתר אקווה סטמינה והנה כמה: רגליים אופניים, בלי לגעת ברצפה ריצה במים עם חגורת ציפה עמידה במים וההנפת רגליים במהירות משתנה שחייה חתירה, רגליים גב, רגליים חתירה

20/10/2013 | 13:21 | מאת: ביגי

שלום, רציתי לדעת אם במצב של שחיקת סחוס בברך או כל מפרק אחר - האם אפשר להמנע מניתוח. וכן במה הידרותרפיה יכולה לעזור ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין בהכרח קורולציה בין צילומי רנטגן וקליניקה. כלומר לא כל אחד שרואים אצלו שחיקה חריפה בסחוס, בהכרח סובל מכאבים. האינדיקציה לניתוח: סבל של המטופל, ירידה פונקציונלית (הליכה) וכו'. לא מטפלים / מנתחים צילום רנטגן. מעשית, חיזוק שרירים עוטפי מפרק, שימוש באביזרים תומכים, שימוש בתרופות נוגדי דלקת, עשויים לדחות ניתוח. כל האמור, חייב בפיקוח רפואי: רופא או פיזיותרפיסט.הידרוטרפיה- טכניקה שמבוצעת ללא כוח כובד, מאפשרת תרגול בפחות כאב- מאפשר חיזוק נוח יותר וכו'.

בילד בן 4 עם שיתוק מוחין קל : 1. מה ההבדל בין הידרוטרפיה לשחייה טיפולית? מבחינת הטיפול לא מבחינת הזכאות שהקופה נותנת לילד עם CP כתוב ששחיה טיפולית במים שייכת לקבוצת טיפולים משלימים במים והדרוטרפיה היא זכאות דרך הפיזיוטרפיסט במכון התפתחות הילד, \ 2. איזה תרגילים אפשר לעשות במים ומחוץ למים בן 4 שנים עם CP עם טורטיקוליס של מספר חודשים כדי להאריך את השריר. הילד נמצא במכון התפתחות הילד בפיזיוטרפיה אך לא טיפלו בזה

שלום רב 1. ההבדל איננו במקום (שניהם בסביבת מים), אלא מי מבצע את הטיפול. פיזיותרפיסטים שהתמחו בטיפול בילדים (C/P) שגם התמחו בהדרותרפיה, הם בהחלט הכתובת: "מרכז חנה חושי 8359609). 2. לא ניתן להדריך דרך התכתבות. יש להפנות את השאלה והבעיה ישירות לפיזיותרפיסטית במרכז התפתחות הילד. אני בטוח שהם יתנו את התשובה המתאימה.בידיהם המידע המלא.

שלום רב, אני שבוע אחרי ביצוע צריבת דיסק L5-S1. יש שיפור בכאבים, הכאב העצבי הסכיאטי החזק נחלש וכמעט נעלם, אבל ישנם כאבים יותר חלשים ולעתים דקירות מסביב, בשרירי הרגל, ובאיזור הישבן. (רק לציין: לפני הצריבה עברתי טיפולי דיקור, וגם חודשיים של פיזיותרפיה שלא עזרו, ולעתים אפילו החמירו את הכאב.) רציתי לשאול: 1. האם טיפול בהידרותרפיה יכול להתאים למצב זה? 2. מתי מומלץ להתחיל את הטיפול? 3. היכן ישנם טיפולים כאלה בחיפה - יכול להיות פרטי. תודה רבה תמר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תומר. (סליחה על האיחור הייתי בחופשה) לשאלותך: 1. כן. טיפול במים חמים בהעדר גרויטציה, עשוי להועיל. ממליץ טיפול ע"י פיזיותרפיס/ית במים. 2. בהעדר התוויות נגד (פצעים פתוחים, בעיות שליטה על סוגרים) ניתן להתחיל במיידית. 3. מקומות בחיפה: כדאי שתתיעץ עם הקופה המבטחת. טיפולי הידרו. נכללים בסל השרותים. המלצה של רופא ופניה לקופה, עשויה להענות בחיוב. הם יתנו לך את רשימת הכתובות. בין המקומות רשום גם בי"ח בני ציון. בכל מקרה כפי שציינתי, מנסיוני עדיף טיפול הניתן ע"י פיזיותרפיסטים. בברכה.

01/08/2013 | 13:00 | מאת: פ.

שלום, יש לי ילד בן 6 עם פגות ברקע ועיכוב התפתחותי וADHD. לפני מספר שנים כשאובחן בהתפתחות הילד הומלץ לנו על הידרותרפיה לצורך טיפול בבעיית קשב וריכוז. כשביררנו על כך בקופה, הם אמרו שזה רק למבוגרים ולא למקרים כמו שלנו. לאחרונה התחלתי לברר על שיעורי שחייה עבורו. ראיתי שיש המון אפשרויות שונות וגם העלויות מאוד יקרות. האם תוכלו להגיד מה עדיף ומה למעשה מקבלים בכל אחת מהאפשרויות? ראיתי שיש בריכה טיפולית ששם שיעורים פרטניים והם אמרו שהם מתמצאים בעבודה עם ילדי חינוך מיוחד. ראיתי שיש הידרותרפיה בכל מיני בריכות והם אומרים שמתמקדים בטיפול בבעיית קשב וריכוז. ככה מהצד מהשמועות לא מקצועיות הבנתי שבסך הכל הם מלמדים ילד לשחות ובטחון במים. לכן השאלה היא, אולי עדיף פשוט ללכת לבריכה רגילה לשעור שחייה פרטני? בנוסף בכל מקום כתוב שלימוד שחייה מתאים מגיל 6. בהתחשב בכך שמדובר בילד שעולה לכיתת חינוך מיוחד, האם זה לא מוקדם מידי להתחיל עבורו שחייה? מה דעתכם? תודה מראש. פ.

03/08/2013 | 07:58 | מאת: קובי

נא לפנות למרכז חנה חושי 048369609

24/06/2013 | 12:43 | מאת: מירב

אימי תושבת בראשון לציון, סובלת מבעיות גב מתמשכות, הומלץ לה לנסות טיפולי הידרותרפיה. האם תוכלו להמליץ על מרכז מקצועי בתחום באזור מגוריה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני ממליץ לפנות לסניף הקופה המבטחת, מחלקת הפיזיותרפיה. להם יש בודאי רשימת מקומות מומלצים.

25/05/2013 | 10:37 | מאת: טל

כאבים כחצי שנה עקב בורסיטיס בירך לקראת זריקה סטרואידית האם מנסיונך ההידרותרפיה תיתר את הזריקה?

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב הידרוטרפיה (פיזיותרפיה במים משולב עם פיזיותרפיה במכון) בהחלט עשויים להועיל .ולדחות או לבטל את ההזרקה.

שלום רב, בת 38, מזה כחצי שנה סובלת מכאבים בקרסול ובברך ימין שנגרמו מתנועה קטנה אך לא נכונה שעשיתי. עשיתי בדיקת מ.ר.י שהראתה שבסך הכל הברך תקינה לגמרי מלבד שהודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינמלית, ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטאלית. בקרסול בדיקת האולטראסונד הראתה שהכל בסדר מלבד גידים הפרונאליים - הודגם טנוסנוביטיס קל ליגמנטום atfl - הודגמה רצועה מעט בלתי אחידה - ללא עדות לקרע העניין הוא שעדיין יש לי כאבים אחרי 25 טיפולי פיזיותרפיה, 5 טיפולי דיקור סיני ו-4 טיפולים משולבים של רפואה משלימה. קשה לי לעמוד על שתי הרגליים ישר יותר ממספר דקות, הכאב מורגש בהליכה. האם ההידרותרפיה יכולה לעזור במצב זה? אשמח לשמוע את תשובתך בעניין,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני הטיפולים שקיבלת אמורים לעזור. תשובה מדויקת ממני ניתן לקבל אחרי בדיקה. בעקרון הידרוטרפיה עשוי לעזור.

05/06/2013 | 21:24 | מאת: הידרו

תפני אלי בפרטי אני אתן לך כמה טיפים

שלום אני משהו מציע עזרה ויעוץ באופן פרטי. אני ממליץ לך לפנות לאנשי מקצוע. טיפול פיזיותרפיה שאיננו עוזר, עשוי לעזור אולי בטכניקות אחרות. צריך וחייבים לבדוק קודם למתן יעוץ מקצועי. לענות : תפנה/י אלי באופן פרטי, מזמין שרלטנות.

אני מטפלת בהידרו כבר 7 שנים כ- 31 שעות שבועיות, האם ישנה השפעה גופנית של הכלור ושאר החומרים ובכלל על השהייה המרובה במים כמו: כליות שעובדות שעות נוספות ו... ואילו בדיקות ניתן לבצע על מנת לקבל קנה מידה לגבי המצב הגופני. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב רפואית כדאי להתיעץ עם רופא מתאים, כמו נפרולוג בקשר לכליות. אצלנו היו שהחלו לסבול מעליה בלח"ד, אחרים סבלו מאלרגיות.והיו שעבדו שנתים שלוש וסתם התעייפו.

20/02/2013 | 01:20 | מאת: טלי

שלום יש לי אחיין בין שנה וארבע עם היפוטוניה ,וריפוי שרירי ויש איטיות בהתפתחות האם הידרותרפיה יכולה לעזור ותוך כמה זמן יראו שיפור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בביה"ח שלנו במסגרת המחלקה להתפתחות הילד, קיים טיפול הידרוטרפיה לילדים. ההתקשרות וקביעת הפגישות דרכם : 8359609 לגבי זמן השיפור, תלוי בהרבה גורמים, לגופו של ענין, הפיזיותרפיסטים ינסו להעריך, אחרי הבדיקה.

שלום. לאימי אובחנה בעייה מיופתית מסוג IBM (inclusive body mysositis). המחלה מביאה לחולשה איטית ומתגברת בשרירי הירך. כך שכבר כעת היא מתקשה לעלות במדרגות ולהתרומם מכיסא ללא עזרה של הידיים. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא הבנתי מה השאלה. באם הידרו עשוי לעזור? בהחלט כן.

26/12/2012 | 13:49 | מאת: ניצן

ההאם יש סיכון בשימוש בסאונה בזמן ההריון?

שלום רב בעיקרון זה לא איסור מוחלט, אבל אני לא הייתי ממליץ. הטוב והבטוח ביותר, להתיעץ עם הגניקולוג.

27/12/2012 | 12:14 | מאת: ניצן

האם אפשר להגיד לי איזה תרגילי הידרותראפיה אחרי ניתוח למיניקטומי L5-S1 עושים בבריכה , האם מתיחות של רגל זה דבר טוב או לא... נא עזרתך בהכוונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רמי כל רגל וכל אדם מטופל אישית. סוג התרגיל ועוצמתו נמדדים לפי היכולת, גיל ומצב המטופל. לא ניתן ולא נכון לטפל בהתכתבות. עליך לפנות לפיזיותרםפיסט המבצע טיפולי הידרוטרפיה.

עברתי לפני שלושה חודשים ניתוח למיניקטומיה בחוליות L5-S1 מאז חלה שיפור אולם הכאבים חזרו הקרנות לרגל בבדיקת MRI לפני כמה ימים בדק המנתח ורשם כי יש בלט באותו גובה שנותח שיכול להיעלם עם פיזיוטראפיה והידרותראפיה השאלה אם זה נכון ודבר שני היום התחלתי הידרותראפיה במים וכשחזרתי לבית היו לי כאבים חזקים מאוד יותר ממה שהיה האם זה טבעי

לקריאה נוספת והעמקה

שלוםרב מתוך הכתוב, לא ברור לי המושג"בלט נוסף". במקום שנותח. יתכן ומדובר בהצטברות נוזלים באזור הניתוח, הגורם ללחץ ואמור להספג, במהלך הזמן. המלצתי: לגשת לפיזיותרפיסט/ית העוסקים בבעיות גב, להציג את ה- MRI, להבדק על ידו/ה ולקבל טיפול בהתאם.האם טיפולי ההידרו בוצעו ע"י פיזיותרפיסט/ית, במידה וכן להציג לה/ו את הממצאים והתלונות, אני משוכנע שידעו להשיב.מבחינה תאורטית, התאור אפשרי.

16/12/2012 | 10:29 | מאת: רמי

תודה על התגובה .. אני עברתי בדיקת MRI בימים האחרונים והמנתח ראה את הבדיקה והוא זה שאמר כי יש בלט במקום הניתוח שזה בלט קטן והמליץ לי על חגורה והידרותראפיה ושתי שיטות פיזיוטראפיה . זה לא בלט נוסף אלא במקום הפריצה יש בלט שחזר באותו גובה

28/11/2012 | 18:06 | מאת: אפרת

הדותרפיסטית. כיצד ניתן לעזור לילדים עם גמישות יתר במים? אני מחפשת רעיונות לתרגילים לנשים עם כאבי גב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ישנם תחומים שפיזיותרפיסטים אמורים לטפל. ילד עם גמישות יתר, עשוי להיות היפוטוני - פיזיותרפיסטים העוסקים במרכזי התפתחות הילד, יודעים ומטפלים.

27/11/2012 | 22:42 | מאת: טל

שלום רב, 2 שאלות ברשותך: 1. היכן ניתן לרכוש משקולות לאימון התנגדות במים באזור המרכז? 2. אני בן 32. לעיתים סובל מכאבי גב תחתון וצוואר. מתאמן בבריכה. מעוניין לבצע גם תרגילי כוח להעלאת מסת שריר (אני די רזה: 1.85 מ', משקל: 70 ק"ג), אבל לא לפגוע בגב או בצוואר. למי כדאי לי לפנות להדרכה נכונה ואימון יעיל? תודה מראש!

שלום רב לשם חיזוק שרירים ו"בניית"מסה יש צורך בתרגול נגד גרויטציה. המים מבטלים גרוויטציה, לכן זה לא הסביבה המתאימה. חיזוק בהנחיית פיזיותרפיסט או מאמן כושר טוב, לומדים איך למנוע נזק.

18/08/2012 | 12:43 | מאת: ענת

שלום דר'. רציתי לשמוע מה יש לרפואה לומר על הטיפול מסוג הידרוקולינקס- שטיפת המעיים. 1- האם זה טיפול מומלץ? 2- האם הוא מסוכן? 3- האם מותר לבצע אותו רק מגיל מסויים? 4- האם הוא בריא לגוף? חיוני? הכרחי? כדאי לעשותו? מטיב עם הבריאות? או שסתם מדובר בעוד גימיק ונסיון לעשות כסף על חשבון מצפונם של בני האדם שמחפשים להיות בריאים. 5- מה מטרתו? למה בעצם הוא מיועד? אשמח בבקשה ואודה לך מאוד אם תענה לי בפירוט על כל שאלותי בנפרד כדי שיהיה לי ברור העניין. תודה רבה ושבוע טוב.

שלום רב עליך לפנות בשאלות אלה לרופא המתמחה במעיים: גסטרואנטרולוג

שלום רב, סיימתי את כל מטלות הקורס פרט לעבודת הגמר, רציתי לדעת האם אוכל להתחיל לחפש כבר עבודה בתחום?? או שמא צריך לחכות לתעודה, שתגיע בעוד חודשיים בערך?? תודה רבה על תגובתכם!!

שלום רב אצלנו בביה"ח בני ציון, מתקבלים לעבודה רק פיזיותרפיסטים אשר התמחו בהידרו.

10/06/2012 | 20:09 | מאת: ישראל

שלום לכם, בהיותי ילד,ונער קיבלתי טיפולי הידרותרפיה לאחרונה התחילו לי תחושות לא נעימות(לא כאב, רק תחושה לא נעימה ומציקה) באחת הברכיים אני מתעניין, האם ניתן לקבל טיפולי הידרתרפיה לשיפור ושחרור העניין, גם בהיותי מבוגר(30)? ואם כן, היכן, ומה סדר גודל העלות של טיפול/סדרת טיפולים כאלו אשמח לכל מידע בנושא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב. יש לברר תחילה לסיבת חוסר הנוחות. אתה צעיר. האם עברת ארוע טראומטי(מכה או נפילה), התשובה חשובה לקביעת תוכנית טיפול. ממליץ ביקור אצל רופא, רצוי אורטופד ורק א"כ לפנות להידרו. המחיר אצלנו(בי"ח בני ציון, חיפה ) הוא במסגרת התחייבות של כל קופות החולים.

12/08/2012 | 21:21 | מאת: תמי

במרכז שחיה "על המים" בגאליה 052-3256053

28/05/2012 | 10:23 | מאת: קורל

שלום אני קורל בת 24 עושה סטז בהידרותרפיה רציתי לדעת מהו השכר ההתחלתי כשמתחילים לעבוד? ואם הוא עולה במשך השנים? כי לי אמרו שלא מספיק רק הידרו אלא צריך עוד דברים...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אנחנו בביה"ח פועלים בהידרוטרפיה, אחרי הכשרתנו כפיזיותרפיסטים. השכר אצלנו בהידרו, צמוד לסולם הפיזיותרפיה.

01/12/2011 | 09:17 | מאת: קורל

אני קורל בת 24 לומדת הידרותרפיה בוינגייט ואת הלימודים בבריכה בתל השומר... מאז שהתחלתי ללמוד בבריכה האזור הוגניאלי עושה בעיות ואני חוטפת פטריות פה ושם.... האם יש למישהו רעיון כיצד למנוע את זה? כי אני כבר חושבת על כיוון אחר לצערי אם זה עושה לי ככה בלגן בגוף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. יש לודא כי חומציות המים (PH), ורמת הכלור מאוזנים. 2. ידוע שהכלור מיבש את העור ויוצר גירויים. בעבר היו פיזיותרפיסטים שסבלו מתופעות גירוי בעור, עד למצב של אי יכולת לעבוד במים) 3. להתיעץ עם רופא עור. המלצה כללית: לעבור לחיטוי בעזרת מלח והפיכתו לכלור ע"י תהליך כלוריזציה.

23/12/2011 | 01:14 | מאת: רוני

באמת לא נעים!!! האם את היחידה שזה קורה לה? מביך אמנם אבל צריך לברר.. יש לבדוק את איכות המים ולוודא שהיא נשמרת היטב (למשל, מה קורה אם חלילה יש צואה במים- מחטאים כראוי, מכלירים לכמה שעות ומרעננים את המים או מוציאים החוצה מה שצריך וממשיכים הלאה?) בנוסף הייתי ממליצה לך להתייעץ עם רופא/ת הנשים שלך. בכל מקרה- רק בריאות!!!

שלום רב ותודה על העזרה. לפני שנתיים בערך לימדו אותי תרגילי הידרוטרפיה לכתפיים שאני סובל מכאבים, אני זוכר את כל התרגילים ורציתי לעשות מנוי לבריכה כדי לעשות אותם, אך אני מתקשה למצוא משקולות מתאימות לתרגילי כתפיים מתחת למים, איפה ניתן להשיג בבקשה משקולות כאלה במיוחדות לתרגלי כתפיים במים, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב באזור חיפה: ספורט סיטי בצ'ק פוסט.

08/07/2011 | 11:48 | מאת: טל

שלום, אני מתעניינת בלימודי הידרותרפיה אך לפני מס' ימים גיליתי שגם במכון וינגייט(פרטי) מלמדים קורס זה במשך 8 חודשים וגם במכללת וינגייט(אקדמאי) מלמדים קורס זה באןתו זמן. אני ממש לפני הרשמה אבל מאוד רוצה לדעת את ההבדלים בין שני המקומות כי אם אני כבר נרשמת אני רוצה להירשם למקום הכי טוב. בלימודים האקדמאים- 14,000 ואילו במכון ב-16,500 +- השאלה היא לא של כסף אך ניסיתי לדבר עם בוגרים ולא צלחתי בנושא... אשמח לפרטים בדחיפות. תודה ויום טוב, טל

לקריאה נוספת והעמקה
08/07/2011 | 11:51 | מאת: טל

לצחורך העניין אני מוסיפה מכללת וינגייט נמצאת מחוץ למכון באיזור תנובות ליד ויתקין.(לא בתוך המכון שכולנו מכירים על כביש 2)

22/07/2011 | 11:30 | מאת: רונה

למדתי שם הידרותרפיה לפני כמה שנים והייתי מאוד מרוצה, אני מאמינה שגם עכשיו הקורסים שלהם טובים מאוד.

שלום טל. אני פיזיותרפיסט ומנהל שירות הידרוטרפיה בבי"ח בני ציון. קופות החולים אינם מאשרות טיפולי הידרו. לאלה שאינם פיזיותרפיסטים. אצלנו מתקבלים לעבודה רק פיזיותרפיסטים. כדאי שתבדקי טוב ואמיתי, לגבי מקומות עבודה.

12/06/2011 | 18:31 | מאת: אחמד ג'בארין

אחמד גבארין אום אל פחם שכ' שרפי, מיקוד 30010 - מוכן לשנות מקום מגורים טלפון נייד : 052-3145411 ahmad_jabaren@hotmail.com קורות חיים תפקיד מבוקש: מטפל בהידרותרפיה ומטפל בעיסוי שבדי ורפואי וכל עבודה אפשרית כישורים ומיומנויות ניסיון במתן טיפולים הידרותרפיים (במהלך הסטאג'). ניסיון בעיסוי שבדי ועיסוי רפואי (במהלך הלימודים). מודעות שירות גבוהה. יכולת ליצור קשר טוב מאד עם מטופלים. יכולת טובה ללמוד ולהסתגל לשינויים. חרוץ, אחראי, אמין, דייקן ומסור מאד. מוכן להשקיע מאמץ בעבודה. עבודת צוות טובה ויחסי אנוש טובים מאד. השכלה 2011-2010 קורס עיסוי רפואי תעודה מטעם בית הספר למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט (סיום 01.2011). 2010 קורס עיסוי שבדי קלאסי + תעודה מטעם בית הספר למאמנים ולמדריכים במכון וינגייט. 2008-2009 קורס הידרותרפיה + תעודת מוסמך, בית הספר למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט. השכלה תיכונית + בגרות מלאה (ממוצע 105). ניסיון תעסוקתי 2010-2011 סטאג' בעיסוי רפואי ועיסוי שבידי 2009-2010 עבודה בבניין. 2008-2009 סטאג' בבית חולים תל השומר שיבא. טיפולם הידרותרפי לחולים, נכים ונפגעי חבלות ותאונות. טיפול בחיילים שנפגעו במלחמה. 2007 ברמן וסו-שף בקפה-קפה, הרצליה. 2006 עבודות בניין. 2005 עוזר טבח במסעדת ספגטים. שפות עברית טובה מאד, ערבית שפת אם, אנגלית ברמה טובה פרטים אישיים יליד 1987, ישראל; מצב משפחתי: רווק המלצות שמות הממליצים ימסרו ע"פ דרישה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אצלנו בבי"ח בני ציון, מתקבלים רק פיזיותרפיסטים.

10/12/2015 | 12:44 | מאת: תמאר כנאני

יש לי ילד בן שלוש שאובחן עם pdd והוא מאוד אוהב מים האם טיפול במים יכול להתאם לו היכן יש בנתניה ומה העלות

לקריאה נוספת והעמקה

תנסי בבית איזי שפירא ברעננה.

11/09/2011 | 19:49 | מאת: הידרו

את יכולה לנסות גם במרכז לטיפול ותנועה במים - סניף פרדס חנה בהצלחה אמיר

האם יש בעיה עם כלור ואסטמה?

שלום רב. אסטמה היא תופעת אלרגיה נשימתית. כדאי לבדוק במרפאת אלרגיה, מהם הגורמים האלרגניים שהילד סובל. לבדוק האם כלור נמנה עליהם.

אני בהריון בשבוע 13, ולצערי הרב לא מחוסנת לאדמת, ולא מחוסנת לCMV. אני עוסקת בהידרותרפיה ושחיית פעוטות בבריכות טיפוליות כ30 שעות בשבוע עם מבוגרים, ילדים ותינוקות. וירוס הCMV עובר במים דרך הפרשות ורוק, אדמת עוברת במידה והורים החליטו לא לחסן את ילדם. במידה ואישה בהריון נחשפת לCMV או לאדמת התוצאה לצערי הינה הפלה בטוחה כיוון ששניהם מובילים למומים קשים. מה עליי לעשות? האם לגשת לרופא תעסוקתי ולהפסיק את עבודתי עד תום ההריון? אציין כי רוב הנשים בהריון כן מחוסנות מפני אדמת, מחציתן מחוסנות לCMV. בעבודה רגילה, אפילו בעבודה עם ילדים סיכויי העברת המחלה קטנים יותר בהשוואה לסביבת המים. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב במידה ורמת הכלור נכונה. אפשרות ההדבקה מינימלית. בכל מקרה אני ממליץ להתיעץ עם מומחה למחלות מדבקות (זיהומולוג).

שלום.אני בת 24, סובלת מזה כ10 חודשים בכאבים עזים בגידי אכילס, וברכיים מזה מס' שנים (סובלת מעודף משקל של כ10 קילו) ראומטולוג שהיתי אצלו על מנת לבדוק שאין לי דלקת מפרקים וכו' וכו', המליץ לי ללכת להידרותרפיה. מהם היתרונות והדגשים בהידרותרפיה שממליצים ללכת לטיפול שכזה? יום נפלא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. האם הראומטולוג קבע אבחנה? (מלבד ההמלצה). בקצרה, יעלות המים: בהעדר כוח כובד, משמעותו, חוסר עומס על מפרקים. חום המים: 33-34 מעלות, מקנה הרפייה שרירית. הלחץ ההידרוסטטי של המים, עוזר בספיגת בצקתיות וליווי צמוד של פיזיותרפיסט, המשלב ידע ומקצועיות יחד עם יתרונות המים, אשר צויינו למעלה, מהווה טכניקה טיפולית מצויינת.

16/05/2011 | 08:45 | מאת: קוני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אנא פנה לקופ"ח שלך. להם יש את הרשימה. הידרוטרפיה נכנס לסל השרותים.

12/08/2012 | 21:19 | מאת: תמי

במרכז שחיה "על המים" שבמושב גאליה 052-3256053

א. האם אשפר להשיג טיפולים ע"יפיזיותרפיסט מוסמך ? ב. האם קופ"ח כללי מושלם מכסה חלקית עלות הטיפולים ? ג. אם לא , מה מחיר כל פגיש< ד. האם יש מקום לא רחוק מדי ממרכז חורב ? האם המקום נגיש ? תודה עתליה 02-5322738

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2011 | 04:11 | מאת: Lola

20/05/2011 | 04:11 | מאת: Lola

20/05/2011 | 04:12 | מאת: Lola

04/05/2011 | 14:10 | מאת: אלמוני

בן 22 לאחר שני ניתוחי ברכיים עקב קרעים במינסיקוס, פיזיותרפיה עזרה עד גבול מסויים וכעת עולה חשד ל-AVN, בינתיים הופניתי להידרותרפיה. ואני נורא לא אוהב ים/בריכה ומתוך כך גם לא יודע לשחות. מספר שאלות: האם בכל זאת תהיה אפשרות לעשות את ההידרותרפיה? צריך לדעת לשחות בשביל לבצע את התרגילים? כמה זמן בממוצע לוקח כל טיפול (פרטני לא קבוצתי)? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב במקרה של AVN אכן אסורה דריכה. בתוך המים בהערדר גרוויטציה, הטיפול במים מומלץ. אין צורך בידע בשחיה. טיפול עורך כ 40 דקות.

לבריכת אלישע במושב צמוד לכפר סבא דרושים מטפלי הידרותרפיה מוסמכים בעלי תעודת מדריך שחייה לעבודה עם ילדים , הניסיון חשוב פחות - חשובה גישה ואהבה לילדים כמו כן דרושים מדריכי שחייה בעלי ותק וניסיון בעבודה עם ילדים. העבודות בהיקף של כ 15 שעות שבועיות והן לאורך כל השנה . תנאים מצויינים למתאימיםלפרטי יש לפנות לשלי בטלפון054-2677686 או במייל shellya05@gmail.com

14/04/2011 | 18:39 | מאת: י

רציתי לבדוק אפשרות של טיפולי הידרותרפיה לאדם מחוסר הכרה עם טרכיאוסטום. על מה לשים דגש? מה צריך שיהיה בבריכה? איזו הכשרה צריכה להיות למטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב טיפול למחוסרי הכרה בהידרוטרפיה, אצלנו בביה"ח זו התווית נגד. מעבר לכך לשם איזו מטרה? במים ישנם פחות גירויים סביבתיים, פחות יכולת שליטה בגוף. טרכיאוסטומיה הינה פתיחת קנה, אסור ממש שיכנס לשם מים ולחילופים מקור זיהום.

שלום רב לדעתי רצוי שיהיה פיזיותרפיסט. היות ואסור אבסולוטית כניסת מים, כדאי לחשוב על טכניקה אחרת ולא במים.

07/04/2011 | 10:06 | מאת: חגית

לכל מי שמעוניין לטפל/לתרגל בבריכה ייעודית לטיפולי הידרותרפיה בפ"ת ניתן לשכור מסלול לפי שעה. חגית- 0507860877

04/04/2011 | 15:35 | מאת: waterdance

קורס waterdance1 ניפתח בבריכת waterdance בתל אביב בתאריך 26/4/11 הקורס בן 50 שעות ויתקיים לאורך חודש בימי ג' בערב ובימי שבת. הקורס תחת הדרכתו של אלון וייס לפרטים והרשמה 050-6999333 מספר המקומות מוגבל

27/03/2011 | 20:02 | מאת: מאיה

שלום. יש למישהו מושג אם תעודת הידרו שמקבלים בארץ תופסת בקנדה? האם יש שם את אותו החוק שיצא פה לגבי הידרותרפיסטים שצריכים להיות פיזיו או בעלי תואר ראשון כזה או אחר? תודה

10/03/2012 | 22:00 | מאת: יאן

שלום מיה אני גם שואל את אותה השאלה צריך אולי ליצור קשר אם קרולין אולי היא יודעת

22/02/2011 | 11:15 | מאת: אבישג

הצעת עבודה ברחובות: מחפשים סופרמן/וומן - הידרותרפיסט, מדריך שחיה, מדריך קבוצות הידרותרפיה, מדריך שחיית תינוקות עם נסיון. במקום הכי מושקע שיש מבחינת מקצועיות, ציוד ומבנה. 08-9310718 אבישג, קורות חיים ל lior@akban.org, avishag@havayot.org.il להתראות!

16/05/2015 | 16:58 | מאת: יונס

28/01/2011 | 12:58 | מאת: ציפי

שלום האם ישנה בריכה להידרותרפיה בתוך תל אביב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ידוע לי על בריכה בבנין גיל הזהב. כדאי לבדוק דרך הקופות.