לוקמיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחקר: מי יחלה בלוקמיה?

רופא ישראלי ומדענים קנדים הצליחו לבודד מוטציה גנטית המופיעה רק אצל מי שנמצא בסיכון לחלות בסרטן הדם. גילוי זה, הם מקווים, יוביל לפיתוח תרופה מקדימה למחלה האם ניתן לנבא מי יחלה בלוקמיה (סרטן הדם)? לפי מחקר חדש, התשובה היא - כן. לפי מחקר קנדי חדש, שאותו מוביל חוקר ישראלי מרמב"ם, נראה שהפתרון הוא פשוט להקדים תרופה למכה. לוקמיה נחשבת לאחד מסוגי הסרטן הקשים לטיפול, עם אחוזי הישרדות לא גבוהים. צוות חוקרים מהמרכז לחקר הסרטן של אונטריו ומאוניברסיטת טורנטו בקנדה, הצליח לבודד סמן גנטי בגוף האדם, אשר מעיד על הנטייה לחלות בלוקמיה. לדברי החוקרים, הסמן מאפשר לנבא מי עלול לחלות בלוקמיה. מדובר בסממנים הקשורים למוטציה בגן מסוים שסימונו DNMT3a. לפי החוקרים, מוטציה זו מופיעה רק אצל מי שלהם סיכויים גבוהים לחלות בלוקמיה.לפי החוקרים, אשר בראשם עומד ד"ר לירן שלוש, חוקר ישראלי מרמב"ם, הגילוי לא רק מנבא באחוזים גבוהים מי נמצא בסיכון גבוה לחלות בלוקמיה, אלא...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללוקמיה

לוקמיה לימפוציטית - תמונת המחשה
לוקמיה לימפוציטית אדם קרוב לכם חלה בסרטן? אל "תהרגו" אותו בעודף רחמים, אל תעודדו אותו בחוסר רגישות ("זה ק...
לוקמיה מיאלואידית - תמונת המחשה
לוקמיה מיאלואידית רופא ישראלי ומדענים קנדים הצליחו לבודד מוטציה גנטית המופיעה רק אצל מי שנמצא בסיכון לחלו...
לוקמיה לימפוציטית חריפה - תמונת המחשה
לוקמיה לימפוציטית חריפה אדם קרוב לכם חלה בסרטן? אל "תהרגו" אותו בעודף רחמים, אל תעודדו אותו בחוסר רגישות ("זה ק...
לוקמיה מיאלואידית חריפה - תמונת המחשה
לוקמיה מיאלואידית חריפה רופא ישראלי ומדענים קנדים הצליחו לבודד מוטציה גנטית המופיעה רק אצל מי שנמצא בסיכון לחלו...
טיפול ביולוגי - תמונת המחשה
טיפול ביולוגי דימום בשתן הוא אחד התסמינים המובילים המחשידים לסרטן בשלפוחית השתן. החדשות המעודדות: ברו...
לוקמיה מיאלואידית כרונית - תמונת המחשה
לוקמיה מיאלואידית כרונית אדם קרוב לכם חלה בסרטן? אל "תהרגו" אותו בעודף רחמים, אל תעודדו אותו בחוסר רגישות ("זה ק...
ללמוד עוד על לוקמיה
חצבת: למה הורים לא מחסנים?-תמונה

לא רק בדיסנילנד: גם בישראל פורצות לפרקים מחלות שכמעט שכחנו...

מאת: יאנה...
04/02/2015
הזעת יתר: בוטוקס - הפתרון היעיל ביותר-תמונה

מתמודדים עם הזעת יתר? איכות החיים שלכם נפגעה? הזרקת בוטוקס...

מאת: ד"ר אוקסנה...
05/09/2018
סל התרופות 2020: מה בפנים?-תמונה

לאחר עיכוב משמעותי, פורסמו היום החלטותיה של ועדת סל התרופות...

מאת: מערכת זאפ...
17/01/2020
סל התרופות 2018: ההחלטות-תמונה

סל שירותי הבריאות לשנת 2018 פורסם. בין התרופות שנכנסו:...

מאת: מערכת zap...
31/12/2017
אולי יענין אותך לדעת...
פענוח בדיקות דם ומעבדה - תמונה
פענוח בדיקות דם ומעבדה
קיבלתם תוצאות של בדיקות ואין לכם מושג מה הן...
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם - תמונה
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם
בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללוקמיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לוקמיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמי בת 74, אובחנה עם MDS לפני חודשיים, סובלת מאנמיה קשה כבר מספר שנים. בבדיקת מח עצם לפני חודשיים: שיורה אדומה: שינויים דיסארריטרופואיטיים שורה לבנה: ריבוי קל של פרומילאו ובלסטים, יתר הבשלה דיספלסטית מגאקריוציטים: לרב קטנים ללא סגמנטציה בבדיקה עכשיו: שיורה אדומה: שינויים דיסארריטרופואיטיים ומגלובלטסיק שירה לבנה: עשירה מאד בערך 15% הבשלה בלסטית והבשלה דיספלסטית מגאקריוציטים: רבים לרב קטנים ובשלים. היא מקבלת עירוי דם אחת לשבועיים, ההמוגלובין אחת לשבועיים מגיע ל7. נאמר לנו שהמצב לא טוב, שזו לא לוקימיה, עדיין, אבל צריך להתחיל טיפול בוידאזה. אמרו שזה סיכון גבוה ללוקימיה. מה זה אומר? היא גם ככה מאד חלשה ומתניידת בקושי עם הליכון, האם יש טעם לקבל טיפול בוידאזה שעלול לגרום לה להרגיש רע יותר? המחלה יכולה לא להתפתח ללוקימיה בזכות הוידאזה? אם לא תקבל וידאזה - מה יקרה, היא תצטרך עירויים תכופים יותר? היא חשופה במיוחד לזיהומים בגלל השורה הלבנה? תודה רבה!

מדובר בתסמונת מיאלודיספלסטית בסיכון גבוה שגורמת לאנמיה ועלולה בעתיד להתפתח ללויקמיה. הוכח שהטיפול בוידזה עוזר בחלק מהמקרים (אך לא בכולם) , גם בהפחתה של צריכת דם וגם במניעה של התקדמות ללויקמיה. לגבי נטייה לזיהומים, תלוי במספר הנויטרופלים. בדרך כלל הנטייה מוגברת אם מספר הנויטרופילים הוא פחות מ500.

תודה! יש איזושהי סטטיסטיקה על התפתחות ללוקימיה - תוך כמה זמן זה עלול לקרות? התפתחות של 15 אחוז בלסטים בחודשיים זה לא מהיר?

לאחר שחתמנו על חוזה שכירות ( וזה לאחר שבחנתי היטב את השטח שלא מסתתרות אנטנות סלולר , ובאמת הדירה נקייה מקרינת רדיו ) אתמול במוצאי שבת הלכתי לנקות את הדירה ובדקתי קרינה בתדר החשמלי , ומסתבר שיש 2 מיליגאוס של קרינה בכל שטח הבית , ( אין בחוץ עמודי חשמל , אין כבלי חשמל ) אני לא יודעת מהיכן הקרינה השאלה כמה נזק צפוי לנו מאחר ומדובר על שני ילדים קטנים .

תשאלי בפורום קרינה בbeok עונים שם מומחים. הכי טוב להזמין מודד מקצועי שימצא את מקור הקרינה. עם איזה מכשיר מדדת?

השאלה שלך לגמרי לא ברורה. את בודקת מאושרת? יש לך ציוד מכויל? מעבדה מאושרת מלווה אותך? איך בדקת? איפה בדקת? למה שלא תהיה קרינה בתחום החשמל כאשר לבית יש אספקת חשמל? למה צריך לבדוק אנטנות סלולריות? אתם ללא טלפונים סלולריים? ללא אינטרנט? ללא מוצרי חשמל? ללא גרביטציה? למה בכלל שיהיה נזק? ואם כן, איזה סוג של פגיעה? כל השאלות כי כנראה אתם יודעים את התשובות טוב יותר מאנשי המקצוע.

בדקתי במכשיר שרכשתי , מכשיר אמין שלפני שנה המדדים יצאו זהים לחברה מוכרת ואמינה שביצעו אצלי מדידות מטעם המועצה . ( כך שהמכשיר שלי מדויק ) . הבנתי שהסף המותר לחשיפה הוא 2 מיליגאוס , מעל הערך הזה בעייתי ומעלה הסיכון ללוקמציה אצל ילדים ( מהאתר של המשרד להגנת הסביבה ) ובמרבית הבתים הערך לא עולה על 0.4 . אז יש כאן בעיה .

יש לך מכשיר שנה והוא מכויל? ממש לא!!! מערכת החשמל נבדקת. את לא יודעת לבדוק. חבל על הכסף, אבל את מעדיפה לקנות קונספירציות, אז לפחות תזמיני איש מקצוע שיבצע את המדידה ולא עם מכשיר ששנה לא נבדק ואין לך את הרקע המקצועי לביצוע הבדיקה ולניתוח הנתונים. ונראה לך שמשרד הבריאות מעוניין שכולנו נהיה חולים? גישה בעיתית שלכם. תעזרי באנשי מקצוע. בדיקות עצמיות הן לא אמינות ומובילות לטעויות מיותרות.

לאחר שהזמנתי איש מקצוע המדדים יצאו באמת 1.5-2 מילגאוס.בעוד שברוב הבתים והמקומות שבדקתי הערך לא עובר את ה0.5 .ניתן להבין שיש בעיה בבית .. עפ"י המשרד להגנת הסביבה מומלץ לא לעבור את ה2 מיליגאוס , האם יש בסיס כלשהו למאמר שטוען שמעל 2 מילגאוס יש פי 2 מקרי לוקמיה אצל ילדים ???מה עלי לעשות ? אם אגור שם שנה עד כמה נורא ? כבר חתמנו חוזה ( יש לציין שאנחנו לא משתמשים בניידים ליד הילדים,) אשמח לעזרה .!

איש המקצוע שהזמנת אמור לתת לך את כל התשובות המקצועיות. הוא היה בדירה והוא יודע מה הוא מדד ומה המשמעויות. שוב, הפורום לא תומך בספקולציות ובקונספירציות אלא במידע מדעי המאושר על ידי ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות. אין איסור להשתמש בסלולרי ליד ילדים. אם המספר לגבי לוקימיה היה נכון, מאות אלפי ילדים בארץ ובעולם היו חולים בלוקימיה, דבר שממש לא כך. אז בבקשה מספיק עם שאלות ללא שום בסיס על סמך מאמרים סתמיים. להדגיש שוב ההחלטה שלך איך לפעול.

דוקטור שלום אני בת 37 בריאה בדרך כלל ,בעברי לוקמיה כשלושים שנה ברגרסיה ...לפני כשבעה חודשים ילדתי ועדיין עושים לי מעקב על הלב קיבלתי את התוצאות של האקו ואשמח לדעת לדעת אם הם תקינות ?

האקו תקין לגמרי מזל טוב להולדת הבן/בת

תודה רבה לך דוקטור

האחיין שלי, בן 24, חולה בסרטן העצם, גידול אלים בהומרוס. ב MRI שנעשה לפני כחודשיים גודל הגידול היה 12 ס מ וברוחב 3 ס מ. הוא עבר שני טיפולים של כימוטרפיה. בפענוח של ה MRI שנעשה לו שלשום, אחרי הכימו נכתב כי הגידול כעת בגודל 15 ס מ ורוחבו 5 ס מ. האם יתכן שהגידול לא רק שלא הצטמצם אלא אף גדל אחרי הכימו?

לצערי איני מתמצא בתחום. זהו פורום לויקמיה והשתלות מח עצם. מציע לפנות לפורום ממאירויות סולידיות/אונקולוגיה.

פורומים בנושא לוקמיה
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום סרטן העור ונקודות חן (שומות)
ד"ר ניר נתנזון יענה על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לגורמי הסיכון, גילו...