פורום יותרת המוח ויותרת הכליה

בלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה) ממוקמת בבסיס הגולגולת ומחוברת למוח ע"י גבעול. בלוטות יותרת הכליה (האדרנל) ממוקמות מעל שתי הכליות. לבלוטות אלו תפקיד חשוב מאוד בגופנו משום שהן אחראיות להפרשה של מגוון רחב של חומרים הקרויים הורמונים. הורמונים אלו מווסתים פעילויות חיוניות במערכות רבות בגוף האדם. אנדוקרינולוגיה היא תחום ברפואה העוסק במגוון רחב של מחלות הקשורות לבלוטות אלה, ואשר בהן נגרם מצב של יתר או תת הפרשה של הורמונים. בנוסף לכך, יכולים להיות גידולים בבלוטות אלו שקשורים לעיתים בשינויים בהפרשות ההורמונליות. פורום זה יעסוק במחלות שקשורות לתפקוד של בלוטת ההיפופיזה והאדרנל, כולל סוגים שונים של גידולים בבלוטות אלה. בנוסף, נדון במחלה נדירה של גידול ממאיר בבלוטת האדרנל. .
44 הודעות
44 תשובות מומחה

מנהל פורום יותרת המוח ויותרת הכליה

17/09/2019 | 11:01 | מאת: רפאל

שלום, לאחי בן 56 ,יש קרצנומה שח האדרנל, לאחר שהסירו אותו , יש ממצא חדש גרורתי בטחול, מיועד לניתוח. האם יש טיםול חדשני שיכול לעזור? האם שיטת car t? או פתרון אחר לאחר הניתוח? או מחקר בתחום בו יןכל חהשתתף.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאוד התחלת טיפול במיטוטן במינון גבוה אפילו לפני הניתוח עם מעקב רמות התרופה ומעקב הורמונלי.. הדבר מצריך ניסיון.. אני מרכז מספר גדול של מטופלים עם מחלה זו.. נא לתאם תור למרפאה אלי בבני ציון בהקדם. להתקשר מחר בבוקר ולבקש תור אלי ליום שני הקרוב באישור שלי.. 048359931

17/09/2019 | 21:06 | מאת: קרצנומה גרורתית של בלוטת יותרת הכילייה

שלום דר לאוניד, תודה על תשובתך המהירה, רציתי לציין כי אחי לוקח 3 גרם מיטוטן וגם 10 מג הידרוקורטיזון. מה דעתך?

מינון מיטוטן תלוי ברמות המיטוטן בדם. הידרוקורטיזון בדכ 10 מג ליום לא מספיק... הכל תלוי בבדיקות. אשמח לראותו במרפאה להמשך מתן טיפול וייעוץ.

16/09/2019 | 19:33 | מאת: דנה ב.

שלום. בת 57 לאחר כריתת בלוטת התריס עקב קרצינמה פפילרית. מטופלת ביוטירוקס. TSH תקין. לאחר כריתת שד חלקית + הקרנה עקב גידול רגיש לאסטרוגן ופרוגרסטרון. KI67 גבוה מעל 40%. אונקוטייפ 16. מטופלת בטמוקסיפן. MRI שד לאחר שנה תקין. עקב כאבי גב ועייפות קיצונית בוצע פסטסיטי. אין קליטה בשלד ועמ"ש לכל האורך. התגלה גוש חשוד באדרנל שמאל קולט FDG בעצמה גבוהה ודורש בירור נוסף. בבדיקת MRI בטן הודגמה קשרית בגודל 1.2 ס"מ אשר אינה עומדת בקריטריונים של מכילת שומן תוך תאי (לא יורדת בסיגנל במעבר מ IP ל OP בערכי CSI), מתאדרת לאחר הזרקת חומר ניגוד לווריד. בתוך הקשרית מודגמת דיפוזיה רסטרקטיבית. בדיקת דם לקורטיזול לאחר נטילת 1 מ,ג דקטאמזון: 37.8, בדיקת איסוף שתן עם חומצה - ערכים בגבול הנורמה. מה משמעות הממצא? האם מודבר בגידול ממאיר? גרורה? בתודה מראש על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

קליטה יכול להעיד על ממאירות אך לא חייבת. לפי הממצאים שציינת במיוחד לפי הרקע שלך החשד לממאירות קיים ולא מבוטל. הממצא הזה צריך הוצאה כירורגית בהקדם. המרכז שלנו בעל ניסיון עשיר ביותר ומרכז מספר גדול של ניתוחים מסוג זה. תיצרי קשר טלפוני איתי יום רביעי בשעה 10 בבוקר על מנת לסדר לך פגישה בהקדם. טלפון 048359931

11/09/2019 | 22:11 | מאת: אביב

שלום, אני בן 40. עקב חוסר חשק מיני וטסטוסטרון כללי שנע בין 6 ל12 מדי שנים רבות, הוצע לי טיפול בנבידו. 8 ימים לאחר ההזרקה התחלתי להרגיש חשק מיני התחלתי אך מיד יומיים אחר כך ועד עכשיו אני סובל (כבר שבוע כמעט) ממגוון עצום של תופעות לוואי (לא כולן בו זמנית וחלקן במידות פחותות) ואיני יודע מה עלי לעשות: די שכיחים - כאב בטן, כאבים במפשעה, כאבי אשכים, השתהות לפני השתנה, שפיכה מועטה ביותר, עצירות, חום פנימי בכל הגוף, דפיקות לב מואצות, יובש בפה כאבי ראש (פחות שכיח), סחרחורת (שכיח חלקית) בבקשה ממך אשמח לעצה. האם לא ליטול בשום אופן את הזריקה השניה בעוד 4 שבועות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם התופעות היו קלות ועוברות אפשר לנסות לקחת עוד פעם. אך אם זה חוזר על עצמו אז לא לקחת עוד ..תתייעץ עם הרופא שלך..אפשר גם לנסות תרופות חוץ מניבידו.. חשוב מאוד לראות שהימטוקריט בדם ולחץ דם לא גבוהים.. צריך בירור אנדוקריני לסיבה של הירידה בטיסטוסטירון...תתייעץ עם הרופא שלך..

11/09/2019 | 08:29 | מאת: דוד

Semaglutide (אוזמפיק) היא תרופה רשומה ומשווקת בישראל לטיפול בסוכרת. בשנתיים האחרונות פורסמו שני מחקרי RCT שהראו שהיא יעילה מאוד בירידה במשקל, אחד מהם מול liraglutide (סאקסנדה), שרשומה להתוויה של ירידה במשקל, שבו היא הייתה יעילה פי שניים. האם להערכתך ניתן למצוא רופאים בישראל שיסכימו לרשום את Semaglutide לירידה במשקל off label?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום מיועד רק למחלות היפופיזה ואדרנל.. איתכם הסליחה

10/08/2019 | 09:34 | מאת: ניצה

שלום.כיצד ניתן לעצור/ להאט את הפרשת הקורטיזול והACTH ?? הורמונים אלו מופרשים אצלי ברמה גבוה . הקורטיזול אצלי גם בשתן,ברוק ובדם. עשיתי פעמים mri מוח ופעם ct בית חזה ובטן בכדי למצוא את הגידול. שלושת הבדיקות יצאו תקינות ולא נמצא גידול. כעת ערכי הקורטיזול והacth עדין עולים .מה הטיפול הנכון עבורי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ניצה.. יש כמה אפשרויות טיפול.. תלוי בהרבה דברים.. מציע לך לקבוע תור אלי למרפאת אדרנל.. לקביעת תור דברי בבקשה עם המזכירה בשעות הבוקר. אורית 048359931. תקבעי תור אלי לאחד מימי שני. אשמח לעזור.

שלום אני בת 42.סובלת מזה 20 שנה מתת פעילות בבלוטת התריס.בבדיקות דם השבוע התוצאות של TSH 14.9. ותוצאות של FT4 10.1.מרגישה לחצים בחזה.ובראש בעיקר.מקבלת אלטרוקסין 100 מג" ביום מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לחזור על הבדיקה. לבדוק שאין הריון. ולפנות לאנדוקרינולוג להעלאת מינון לפי צורך. הפורום הזה אינו מיועד למחלות תריס. תרגישי טוב.

07/07/2019 | 18:41 | מאת: חלי

,בתוצאות בדיקת dhea so4 שעשיתי יש חריגה הגבול בתקן הבדיקה 2.1 והתשובה שלי 2.7 . האם התוצאה מחייבת טיפול? אני בת 68 סובלת מגיל צעיר משיעור יתר ואת הבדיקה קיבלתי לעשות בגלל נשירה שפסקה בינתיים.

לקריאה נוספת והעמקה

לחזור על הבדיקה.. אם עדיין מוגברת במיוחד אם יש סימנים למחלה אנדוקרינית מומלץ המשך בירור. ממליץ לחזור על הבדיקה ולפנות לאנדוקרינולוג לאחר התייעצות עם רופא משפחה.

21/06/2019 | 22:18 | מאת: חגית

שלום רב, עברתי בדיקת סי טי, בטן ואגן. ממצאים שהתגלו באופן אקראי: שני גושים באדרנל השמאלי. אחד מעוגל בקוטר 1.2 ס"מ, צפיפות ללא הזרקה 16 hu, לאחר הזרקה האדרה 43hu. השני אובלי בזרוע הלטרלית, בקוטר מירבי 1.4 ס"מ, צפיפות ללא הזרקה 7hu, לאחר הזרקה עובר האדרה עד 55hu. אני בת 54, מטופלת לחץ דם, השמנה, סכרת חדשה בשנה האחרונה, ונרדמת כל היום, עייפה מאוד ומתוחה. ברקע אחות גדולה שעברה קושינג וסרטן השד. אבקש לדעת האם יש חשש לממאירות ומה בגדול יהיה הטיפול. המון תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות לממאירות מאוד מאוד נמוכה.. אך כן צריך מעקב הדמייתי.. מאוד חשוב בדיקת הפרשה הורמונלית. לפנות לאנדוקרינולוג.

ישנה אפשרות שמדובר בקושינג אדרנלי משפחתי.. צריך לשלול את זה. לקביעת תור למרפאה את יכולה להתקשר למזכירה בשעות הבוקר 048359931.

14/04/2019 | 07:50 | מאת: לימור

עשיתי סיטי עמוד שדרה כבירור אורטופדי ויצאו ממצאים נוספים בלוטת האדרנל עבה משמאל הסתיידויות בעורקי הכסל והאאורטה שאלתי היא מה זה יכול להיות והאם חייבת להיות בעייה רפואית עם ממצא כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ברוב המקרים הממצא אקראי וללא השלכות רפואיות.. אך כן צריך לפנות לאנדוקרינולוג לבירור הורמונלי ומעקב לפי הצורך...

שלום אבקש לדעת האם יש סיכוי לשיפור בתפקוד בלוטת האדרנל. אני בת 60 סובלת ממחלת mcd(בעיה בתפקוד הכליה- הפרשת חלבון בשתן). מקבלת מזה שנה ועשרה חודשים םרדינזון. עברתי טיפול ביולוגי במבטרה בחודש נובמבר 2018. טיפול שעוזר וכרגע מקבלת 6 מ"ג פרדינזון בתקווה להגמל ממנו לגמרי. עשיתי בדיקות כלליות שהיו ממש טובות ובדיקה של בלוטת האדרנל והערך במצב אפס יצא 75 אחרי חצי שעה 205 ואחרי שעה 274. מאחר וזו פעם ראשונה שעושה בדיקה זו -כלומר לעורר את הבלוטה. האם יש סיכוי שהערכים ישתפרו ותפקוד הבלוטה ישתפר? או שנגרם נזק בלתי הפיך?

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות גבוהה שהתפקוד כן יתאושש...

09/03/2019 | 01:47 | מאת: סיון

שלום, לפני כחצי שנה בעקבות פרולקטין גבוה מאוד כתוצאה מהיפופזה (אובחן בבדיקת mri), מאז הגלוי הימי מוטלת פעמים בשבוע, חצי כדור בכל פעם של קובתרים. לאחר אישורו של רופא אנדו אני רשאית להמשיך טיפולי הריון ותכנון של הזרעה מלאכותית. נתבקשתי להזריק הערב (יום שישי) אוביטרל. רק לאחר ההזרקה גיליתי שרשום שאסור להזריק כשאובחן בלוטת יתרת המוח. האם הייתה זאת טעות להזריק? ונתבקשתי להזריק מנה נוספת יום אחרי ההזרעה, יום שני הקרוב, האם כדי למנוע את ההזרקה? (חשוב לי לציין שאני נוטלת את הקובתרים בימי ראשון ורביעי, וכמובן עלי להמשיך לקחת את כניסה וודאית להריון). תוגה רבה, סיון

לקריאה נוספת והעמקה

תמשיכי לפי המלצת האנדוקרינולוג שלך.. אני לא רואה מניעה להמשיך את הטיפול עד כניסה להריון... לגבי הצורך בהמשך הטיפול בזמן ההריון תתייעצי עם האנדוקרינולוג שלך ותלכי לפי המלצותיו... בהצלחה

25/02/2019 | 07:56 | מאת: ת.מ.

בוקר טוב בשנתיים האחרונות בבדיקות דם יוצא לי פרולקטין קצת גבוה של 900. לא לוקחת תרופות. ב mri ראו מיקרואדנומה 5 מ"מ. ב mri מעקב ללא שינוי. בבדיקת דם של אתמול הפרולקטין תקין. פעם ראשונה שיוצא תקין. יצא לי 580 כשהגבול העליון הוא 620. מה זה אומר מבחינתי? עברתי קופח וזו בדיקת הדם היחידה שלי שם. והיא תקינה. האם לדבר עם הרופא על העבר? בגדול חוששת שיחשוב שאני ממציאה. אשמח להסבר מה זה אומר שיצא תקין. יכול להיות שהמיקרואדנומה נעלמה? אשמח שתעשה לי סדר. כל שאר הדברים תקינים. תמיד היו.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יכול להיות שהפרולקטינומה נעלמה.. אך לדעתי יותר סביר שהאדומה לא מפרישה פרולקטין והפרולקטין שהיה מעט מוגבר היה ללא משמעות ולא קשור לאדנומה... שיכולה להיות עדיין קיימת...ממליץ לפנות לאנדוקרינולוג...

01/03/2019 | 07:15 | מאת: ת.מ.

תודה זה יותר טוב ובריא שהאדנומה לא מפרישה או שהיא מפרישה? מה עדיף?

עם אדנומה כזאת קטנה בדכ אין משמעות על הבריאות.. בכל זאת מצריכה מעקב והערכה של אנדוקרינולוג.. נא לפנות למעקב אנדוקרינולוג..

אני חולת סרטן שד גרורתי וסובלת תקופה ארוכה מחולשה וחוסר תיאבון ללא תלות בסוג הטיפול או מצב המחלה. הומלץ לי לקחת באופן קבוע פרדניזון במינון נמוך, 5 מג או 2.5 מג יומיומי או יום כן יום לא.מבקשת לדעת מה המשמעות של נטילה כזו.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל למינון נמוך כזה אין תופעות שליליות משמעותיות ובדרך כלל לא מפתחים תלות... חשוב שהרופא המטפל יקבע אם הצורך בטיפול הינו חיוני...

תודה רבה. נראה שבלוטת האדרנל תקינה (קורטיזול 462 בשמונה בבוקר) אבל איכות החיים ירודה. כמה סבבים של פרדניזון בעבר שיפרו את המצב. זו הסיבה לצורך.

תרגישי טוב...

שלום רב, ביצעתי בדיקת סינקטן. בתאריכים שונים. על הבדיקה הראשונה נאמר לי שיש לי תת פעילות של בלוטת התריס והפרשה נמוכה של קורטיזול. ההבחנה הייתה שאולי זה נובע מהזרקת סטרואידים או משחות סטרואידיות שקיבלתי בזמנו. הפסקתי לקחת סטרואידים מכל סוג שהוא במשך 3 שבועות נוספים וביצעתי שוב את הבדיקה. אשמח לעזרתך בפיענוח התוצאות . הבדיקה הראשונה שנעשתה- : 0-30-60 ACTH LOW DOSE 1UG CORTISOL (0) 21.01 NMOL/L CORTISOL-S 30' 467.54 NMOL/L CORTISOL-S 60' 259.38 NMOL/L הבדיקה השניה שנעשתה לאחר 3 שבועות שלא הוכנס לגופי סטרואידים מכל סוג: (........*) (60.50 -3.60 ) ACTH 5.09 PG/ML : 0-30-60 ACTH LOW DOSE 1UG CORTISOL (0) 44.20 NMOL/L CORTISOL-S 30' 460.84 NMOL/L CORTISOL-S 60' 255.60 NMOL/L אודה לך אם תסייע בידי לפענח את המשמעות של הבדיקות אלעד

לקריאה נוספת והעמקה

תוצאות כאלה של קורטיזול נמוך אך גירוי טוב אפשר לקבל בין השאר גם לאחר זריקת סטירואידים ארוך טווח... עם הזמן אם ממשיכים לקבל עוד זריקות אז הגירוי יהפוך גם הוא להיות לא תקין.. מומלץ לחזור על המבחן ומעקב ובדיקת אנדוקרינולוג..

שלום ד"ר בפענוח mri מוח שבוצע עקב כאבי ראש ותסמינים נלווים נוספים נמצאה מאקרודנומה דימומית בגודל 7*12 עם סטיה של הגבעול ,גידול זה מפריש פרולקטין. עד כמה טיפול תרופתי יעיל במקרים אלו? שאלה נוספת,מה הכוונה לאדנומה דימומית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה הכוונה לאדנומה שעברה דימום ספונטני.. כן צריך בדיקות הורמונליות מקיפות. הטיפול תלוי ברמות ההורמונים השונים ובמעקב.. צריך בירור וטיפול וגם מעקב אנדוקריני...

תודה רבה לך על המענה

01/11/2018 | 18:42 | מאת: אבנר

שלום, טופלתי במשך 6 שנים בפרדניזון. כדי להפסיק את מינון הסטרואידים התבקשתי לעשות בדיקת דם ACTH-8 am. הערכים התקינים הם 0-46 ואילו בבדיקה התקבלה תוצאה גבוהה של 86.9 מה זה אומר? מה צריך לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לעשות מבחן גירוי acth ולא רמה של acth. רמת acth מוגברת יכולה להיות ביטוי לכמה דברים. אצלך זה יכול להיות ביטוי של תהליך התאוששות של ההיפופיזה. ממליץ המשך בירור אצל אנדוקרינולוג.

29/10/2018 | 12:46 | מאת: דין

שלום רב בן 30, הייתי כעת שנתיים על סטרואידים (גם פרדניזון וגם בודסון) במינונים גבוהים מאוד.. כעת לוקח בודסון יום כן ויום לא. האם יש טעם לעשות בדיקת ACTH (תבחין סינקטן) עד שלא נגמלתי לחלוטין מהסטרואידים? (פשוט לא ליטול סטרואידים בדיוק באותו בוקר של הבדיקה). השאלה אם תהיה לזה תוצאה אמינה. ושאלה נוספת- אם ביצעתי בדיקות קורטיזול בשעה 8 וחצי בבוקר בזמן נטילת הבודסון יום כן יום לא. ביצעתי את בדיקת הדם כארבעים שעות מנטילה אחרונה של בודסון. התוצאה יצאה 501 (ערכי הטווח הם בין 118-618). האם זה אומר שבלוטת האדרנל חזרה לתפקד?

לקריאה נוספת והעמקה

תבחין סינקטן נותן מידע על תפקוד אדרנלי לזמן הביצוע... לכן אם ממשיכים ליטול סטירואידים לעוד זמן צריך לחזור על התבחין.. צריך לעשות בדיקת קורטיזול 24 שעות בלי סטירואידים. מאוד סביר שאצלך תפקוד אדרנלי יהיה תקין כי בודיסון לא משפיע הרבה על בדיקת קורטיזול בדם שאצלך יצאה מצויינת. אך ליתר ביטחון תעשה בדיקת קורטיזול 24 שעות בלי סטירואידים...

17/09/2018 | 19:36 | מאת: סקרנית

שלום רב מטופלת ביוטירוקס בשל היפותירואיד מזה 6 שנים. נשלחתי לבדיקת mri בשל כאבי ראש,בבדיקה זו התגלתה ציסטה בבלוטת יותרת המוח. ברצוני לשאול האם ציסטה זו נחשבת לגידול?(אמנם שפיר אבל עדיין) והאם הדבר גורם לכאבי ראש? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שמובר בציסטה מאוד קטנה..ציסטה לא נחשבת גידול.... אך כן צריך מעקב הדמייתי וגם בדיקת הורמונים והכל תלוי בגודל ובמראה בבדיקת ההדמייה... לא ניתן לשלול שהכאבים לא נובעים ממנה במידה ואין סיבה אחרת...ממליץ בדיקת והערכה של אנדוקרינולוג...

23/09/2018 | 08:42 | מאת: סקרנית

תודה רבה על המענה, שנה טובה וחג שמח

19/08/2018 | 13:03 | מאת: לי

שלום רב, אמא מאוד מודאגת. ביתי בת ה 9 נמוכה עם שיעור, גובה 1.23. בצענו בדיקת ACTH והתור לרוםאה עוד רחוק ואני מאוד דואגת. תוצאות הן 17 OH דק 0 6.7 17 OH דקה 30 13.1 17 OH דקה 60 12.1 FSH דקה 0 0.8 FSH דקה 30 5.2 FSH דקה 60 6.6 LH< 0.10 (קטן מ) LH דקה 30 2.4 LH דקה 60 2.4 CORTISOL דקה 0 933 CORTISOL דקה 30 888 CORTISOL דקה 60 800 androstencdione 2.4 17 b estradiol קטן מ 73.4 טסטוסטרון קטן מ 1.0 DHEA-S 1.2

לקריאה נוספת והעמקה

רמות 17ohp שלצורכן מבוצע המבחן שאני מניח נעשה במינון acth של 250 מיקרוגרם הינן תקינות.. ורמת ההורמון הגברי תקינה. עקב אותן תלונות מומלץ לעשות בדיקות לשלול גם תסמונת קושינג.. נא לפנות לאנדוקרינולוג להמשך בירור..

מהם ההדיקות הבאות שישלבצע לגילוי התסמונת? אשמח לגבי תוצאות הגבוהות של הקורטיזול. יש לציין שהילדה הייתה בהסטריה מוחלטת כל הלילה והבוקר בגלל הבדיקה

14/06/2018 | 17:24 | מאת: חיים

שלום רב דר סאיג אני בן 57 . בשנתיים האחרונות לא מרגיש טוב באופן מוזר למרות שכל הבדיקות הכלליות עד היום תקינות. עשיתי בדיקת איסוף שתן לקורטיזול כדי לבדוק את בלוטת האדרנל. הטווח בבדיקה במכבי 1-75 יצא 75 האם מדובר ברמה גבוהה שכן חלק מהסימפטומים שלי הם מתח כרוני, tremors-תזוזות של שרירים ורקמות באופן לא רצוני כל היום עייפות תחושה של שפעת מיחושי ראש מוזרים(עשיתי mri מוח שיצא תקין) האם כדאי לבדוק גם את הכיוון הטוקסיקולוגי? לפני שנתיים בבדיקות שתן נמצא ארסן גבוה ואולם בבדיקות נוספות לא נמצא. האם כדאי לבדוק כספית שכן היו לי עד לפני שנה 3 סתימות אמלגם? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לחזור על שתן או לעשות בדיקות נוספות שקשורות לעודף קורטיזול אם יש חשד קליני.. לכן מומלץ לפנות לאנדוקרינולוג להערכה.. לגבי כספית אין לי את הידע הנדרש בתחום זה. בברכה

22/11/2017 | 15:50 | מאת: רונן

שלום, האם ניתן לחיות ללא אדרנלים שאמורים להיות מוסרים בעקבות פאוכרמוציטומה דו-צדדית? מהן ההשלכות הצפויות ? תודה רונן

אפשר... אך צריך לקחת תחליפים הורמונלים לכל החיים... והדבר לא מדמה לחלוטין תפקוד אדרנלי נורמלי.... לכן לפני כריתת שני האדרלים מומלץ לבדוק אם ישנה אפשרות כירורגית טכנית להשאיר חלק מקליפת האדרנל.. מה שניקרא ניתוח שימור אדרנל...לא תמיד אפשרי....

10/11/2017 | 19:12 | מאת: חי

שלום רב דר סאיג האם הרפואה המודרנית מכירה בתופעה הנקראת Adrenal Fatigue ? והאם חרדה או בלשון העם התמוטטות עצבים ותחושות גופניות מוזרות קשורות לכך? איך מאבחנים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הרפואה שמבוססת מדע מחקרי לא מכירה בסינדרום זה ...וזה במידה ותפקוד האדרנל נבדק בצורה המקובלת ונמצא תקין..

26/10/2017 | 12:02 | מאת: תמי

שלום וברכה, אני צריכה לעשות MRI מח וקראתי שהחומר גדולניום שמוזרק מצטבר במח ולא מתפוגג ועדיין לא יודעים מה תהיה ההשפעה לטווח הארוך ולמה זה עלול לגרום. זה משהו שהתפרסם לפני חודש... עשיתי כבר בדיקה כזו בעבר. ועכשיו אני מאוד חוששת... אני לא מצליחה למצוא מידע על הסיכונים והכל מעורפל מאוד באנטרנט... נראה שעדיין לא יודעים הרבה על הנושא.. אשמח לדעת האם יש לרופאים מידע נוסף לגבי זה מעבר למה שרשום באתרים הרגילים? איך רופא יודע שתועלת של בדיקה עולה על הסיכון אם אין שום מידע על הסיכון? תודה..

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא ידועים לי סכנות מוכחות...נא לפנות בשאלה זו למומחי הדמייה

18/10/2017 | 18:40 | מאת: יותרת הכליה מוגדלת

שלום שבוע 31 בבדיקה שגרתיתי של הערכת משקל נצפה יותרת כליה מוגדלת הופנתי לסקירת מכוונת. מה הסיבה? האם זה מסוכן? מה ההשלכות?לא הסבירו לי כלום הפנו אותי לרופא נשים ועד אז לא אצליח להרגע.

לקריאה נוספת והעמקה

המשמעות לזה תינתן על ידי מומחים ברפואת עוברים.. תמשיכי בבירור רופאי נשים.. בברכה

23/09/2017 | 01:33 | מאת: בת 23

ביום שלישי עשיתי MRI ממוקד להיפופיזה עם חומר ניגוד בשל שנתיים פרולקטין מוגבר (עד 1700) וTSH מוגבר (עד 7.4) ללא נוגדנים לבלוטה. תחת חודשיים אלטרוקסין דווקא עלו הTSH והפרולקטין (אה-סימפטומטי למעט טשטושי ראייה, כאבי ראש ולחץ מאחורי עין ימין, עצירות ועור יבש) ולכן החליט האנדו' על MRI. עדיין אין תשובות. רציתי לשאול מה ההבדל בין אדנומה לפרולקטינומה מבחינת הפונקציונליות שלהן אם שתיהן מפריעות להפרשת הפרולקטין ומה יהיה הטיפול בכל אחת מהן אם אכן יתגלו, האם הטיפול יהיה מעקב בלבד עם MRI תקופתי או שמא יש מצבים בהם חייבים לנתח? בת 23, לא מתכננת הריונות בקרוב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אדנומה שפרישה פרולקטין נקראת פרולקטינומה והטיפול בא תרופתי אלא במקרים שהיא לא מגיבה לתרופות אז מנתחים אך זה נדיר... אדנומה יכולה להפריש דברים אחרים ואז ברוב המקרים טיפול הבחירה הינו ניתוחי.. אם האדנומה לא מפרישה והיא לא גדולה אז רק עוקבים אחרי הגודל ואחרי תפקוד בלוטת ההיפופיזה...

26/08/2017 | 13:27 | מאת: אסתי .ב.

שלום רב. צנחה לי הכליה ב6 שנים האחרונות ולמרות שהרופא חושב שזה מולד. לאחרונה זה גורם לכאבי גב וכאבי רגל ימין. קראתי מאמרים בענין .זה נקרא כליה אגנית ועדיין לא פוגעת לי במתן שתן . האם אפשר לנתח ולהרים אותה, קראתי באינטרנט מעלים ווקושרים אותה מאחור בצלע האחרונה. מידי פעם כואב לי למטה מימין, אני מניחה שהכליה פוגעת לאורך זמן באיברים ומערכות אחרות. עשיתי .C/T/ לא מספיק ברור ואף הרופא הנפרולוג לא בדיוק נתן לי תשובות כמו: מרחק משלפוחית שתן. מה נורמלי? מה המרחק אצלי? האם ניתן לנתח כי זה פוגע. מה אתה אומר? מה בתחום או תן לי למי לפנות תודה. אסתי.ב.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה זו לא בתחומו של פורום זה.. נא לפנות לאורולוג.

07/08/2017 | 22:48 | מאת: רעות

שלום רציתי לדעת מהו המעקב שנדרש אצל אישה שמצאו אצלה *במקרה* מיקרואדנומה בהיפופיזה קטנה מ 10 מ"מ שלא לוחצת על כלום ולא מפריעה ביום יום. מקריאה בגוגל צריך בדיקות דם של הורמונים כל שלושה חודשים ו MRI פעם בשנה. האם זה הכלל למרות שאין הפרעה ביום יום? תודה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

צריך בדיקות הורמונלית פעם אחת ובהמשך לחזור רק אם יש תלונות או אם יש שינויי בגודל לפי MRI תקופתי...

25/06/2017 | 11:14 | מאת: קרן

שלום, כיום אני בשבוע 22 להריוני הראשון. בעברי כריתת בלוטת אנדרנל שמאל בעקבות גדול שפירי (אדנומה של האנדרנל) ולאחר מכן תקופה של אדיסון עד להתאוששות מלאה (כלומר האנרנל התייצב ואני ללא טיפול תרופתי של סטרואידים). בבדיקת הדם האחרונה יצא ערך הקורטיזול 485 - ערך שנמוך עבור אישה בהריון. ולכן קבעו לי טסט סינקטן בשבוע הבא (אהיה שבוע 23 להריון) כדי לדעת האם במהלך הלידה אזדקק לזריקות של הידרוקורטיזון. שאלותי הן : 1. האם החומר שמזריקים בטסט סינקטן עלול לפגוע בעובר? מה תופעות הלוואי של הטסט? 2. האם זריקות של סטרואידים בלידה עלולות לפגוע בעובר? תודה רבה קרן

לקריאה נוספת והעמקה

מבחן סינקטן בטוח בהריון ואין תופעות לוואי. לגבי סטירואידים וסיכון להריון. הדבר תלוי באיזה סוג ואיזה מינון של הסטירואיד...

13/06/2017 | 21:11 | מאת: רונן

שלום, בבדיקות הורמונים בדם נמצאו ערכים גבוהים של IGF-1 ו GH. הופניתי ל MRI מוח המדגים בספק מיקרואדנומה באספקט הימני התחתון של הבלוטה. האם זהו חשד ל אקרומגליה למרות שאין שינויים פנוטיפים? הופניתי לבדיקת העמסת סוכר ובדיקת IGF-1 ו GH. האם יש צורך בניתוח או ניתן להסתפק בטיפול תרופתי? תודה רונן

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וההעמסה לא תקינה ובטוחים באבחנה אז טיפול הבחירה הינו ניתוח אפילו אם זה מיקרואדנומה.....

12/06/2017 | 00:47 | מאת: שליו

אני בת 23, מאז ומעולם ערכי TSH אצלי תקינים. החל משנה שעברה בינואר, לאחר מחלת חום קשה שהצריכה אנטיביוטיקה (מרופא משפחה) התחיל הערך לעלות אצלי בהתמדה אך עם FT4 תקינים תמיד ונשאר מינואר 16 עד פברואר השנה בסביבות ה6-7, עולה ויורד. בפברואר להפתעתי חזר תקין פתאום 4.07mIU/L ללא התערבות תרופתית, וגם ב4 החודש הזה חזרתי על הTSH כמעקב ושוב חזר תקין, בשלושת החודשים האחרונים אז דווקא התנרמלו הערכים החלו פעימות לב מורגשות, עצירות ומועקות ודקירות בחזה כמו גם סחרחורות סיבוביות. והנה 7 ימים אחרי הבדיקה האחרונה (כחלק מפרופיל הורמונלי שנתן רופא נשים כמעקב אחרי הפרולקטין שגם חורג כבר שנה, מתוכנן MRI מח לאחר המלצת אנדו' שגם אמר שצופה שאזדקק בעתיד לכדורים לאיזון בלוטת התריס) התחיל שוב לעלות ל6.4. איך זה ייתכן שרק לפני שבוע בדיוק היה הערך תקין-4.07, וגם בפברואר לפניו והנה שבוע אחרי שוב עלה מאוד ל6.4? האם לדעתך יש קשר בין ערך הפרולקטין שבשיאו היה 1300 ועדיין גבוה לTSH? עד כמה גבוה ערך הפרולקטין הנוכחי מהיום, 800, והאם סביר לדעתך שייראו ממצא כלשהו בהיפופיזה בMRI עוד חודשיים בערך כזה? להסבר לתנודתיות אודה

לקריאה נוספת והעמקה

התנודתיות לא מפתיעה ולא מדאיגה... אם מתכננת הריון עדיף כבר להתחיל טיפול בהורמוני תריס.. רמת פרולקטין לא מאוד מוגברת... זה לפעמים יכול לנבוע מתת הפעילות של התריס.... הייתי ממליץ להתחיל אלטרוקסין ואז לחזור על פרולקטין.. ואם עדיין מוגבר אז לעשות mri... אפשר לעשות mri גם בלי טיפול... הסבירות למצוא אדומה הינה נמוכה אך קיימת...

31/05/2017 | 09:01 | מאת: אור

שלום ד"ר, בן חמישים, מטופל שנים בטסטסטרון שנמצא בבדיקות נמוך. אובחן אצלי גידול מיקרו אדנומה 3 מ"מ ביותרת המח ועם סטיה קלה של הגבעול לשמאל. האם זה גידול שגודל עם השנים ואם כן מה ההשפעה שלו עלי? יש ממש מעט מידע ברשת על זה כך שגם אשמח לקבל המלצות איזה דרכי טיפול יש לפני שהולכים על ניתוח (חייבים ניתוח?) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם המיקרואדומה לא מפרישה אין צורך בניתוח ובדרך כלל לא גדלה... צריך בדיקות לשלול הפרשת יתר ומעקב הדמייה... במידה ומעוניין בבדיקה וייעוץ נא לקבוע תור 8359931 04 לאחד מימי שני במרפאה בבני ציון. בריאות שלמה

15/03/2017 | 07:38 | מאת: שושי

שלום ד"ר. כתבתי כאן הודעה ב 13.2. שאלתי בקשר למיקרואדנומה שמצאו לי (פירטטי בהודעה קודמת). כתבת לי שאני אוכל להזמין תור לייעוץ אצלך לאחד מימי שני בבני ציון. התקשרתי למספר שכתבת והזמנתי תור לשני הקרוב 20.3 במרפאות חוץ. כשהזמנתי את התור לא נתנו לי לבחור רופא... איך אפשר לוודא שאגיע לייעוץ דווקא אצלך..? אני מגיעה מרחוק.. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבוא... אחרי שמתמחה יקח אנמנזה אני אבדוק אותך....

16/03/2017 | 08:11 | מאת: שושי

תודה רבה

03/03/2017 | 15:04 | מאת: א

הי, האנדוקרינולוגית שלי ילדה ולכן הזמינו אותי תור הבא לאנדוקרינולוגית אחרת- ד"ר קירה אולייניקוב. חיפשתי עכשיו בגוגל על הרופאה ולפי מספר הרשיון בדקתי באתר של משרד הבריאות וראיתי שלרופאה אין את המומחיות אנדוקרינולוגיה (יש לה רק רפואה פנימית). בדקתי את הרופאה הקודמת ויש לה. האם האתר מעודכן? האם אתם מכירים את הרופאה (היא גם מחיפה)? איך אני אדע אם יש לה או אין לה? הקופה טוענת שיש לה אבל במשרד הבריאות לא כתוב תודה

השאלה אינה בתחום שלמטרתו הוקם הפורום. בברכה..

23/02/2017 | 19:33 | מאת: מאיר

שלום ד"ר. בהמשך לשאלתי הקודמת, רציתי לשאול האם יתכן שמי שסובל מחרדות חזקות תקופה ארוכה זה יכול להיות הסיבה לרמה הגבוהה של נרואדרנלין בשתן.

לקריאה נוספת והעמקה

סטרס אכן מעלה אותו ולפעמים אין לנו הסבר לרמות שהן מעט מוגברות.... אך אם הרמות מוגברות צריכים בירור נוסף..

13/02/2017 | 20:56 | מאת: שושי

שלום ד"ר, יש לי מיקרואדנומה בגודל 5 מ"מ בבלוטת יותר המח. פרולקטין גבוה (כ 800), וסת לא סדיר ושיעור יתר. אני שותה דוסטינקס בשביל הפרולקטין. הקורטיזול תקין, כולל מבחן דיכוי. האנדוקרינולוג אמר לי לבדוק שחלות פולציסטיות. פניתי לרופא הנשים והוא לא נתן לי תשובה סופית לגבי זה.. כי באולטרסאונד שנעשה לא הצליחו לראות בגלל שתי ציסטות שהיו בשחלה. רופא הנשים אמר שגם אם יש שחלות פולציסטיות זה לא דורש טיפול כרגע וקודם שאטפל בפרולקטין.. אז עזבנו את הנושא וזה נותר בגדר "חשד". מכיוון שהשיער בפנים מאוד מפריע לי. סגרתי לייזר בפנים. האם יעזור אצלי הסרת שיער בלייזר? הבאתי גילוי לכל מה שיש לי (מיקרואדנומה, היפרפרולקטין וחשד לשחלות פולציסטיות) אבל המכון נתן הרגשה שהוא לא באמת מבין בדברים האלה. מבחינתם אם הגידול לא סרטני אז זה בסדר. האם זה בסדר ויעזור לי? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב... הפרולקטין שלך לא גבוה במיוחד וספק אם זה מקור הבעייה... דוסטיניקס יוריד פרולקטין בכל מיקרה אך זה לא יביא לשיפור בשיעור אם פרולקטין הוא לא מקור הבעייה... חסרים עוד הורמונים שכדאי לעשות.... אני בטוח שעשית אותם אך לא ציינת אותם... לייזר בכל מיקרה שווה לנסות כי הסבירות שיעזור טובה למרות הבעייה הבסיסית.. במידה וצריכה ייעוץ ובדיקה מקיפה נא לעשות תור אלי בבני ציון לאחד מימי שני... 048359931

14/02/2017 | 17:04 | מאת: שושי

תודה! איזה הורמונים לבקש לבדוק? ומה הבדיקה המקיפה אצלך כוללת? אני חושבת שהבעיה של השיעור נובעת משחלות פולציסטיות (שבינתיים בגדר חשד). הפחד שלי שהשיעור יחזור.. האם אם אטפל בהורמונים מסוימים לדוגמה עם כדורים אז הכל יהיה בסדר? ושאלה נוספת- איך יודעים אם הפרולקטין מופרש מהמיקרואדנומה? כי כמו שציינת, הוא לא גבוה.. תודה

09/02/2017 | 22:02 | מאת: מאיר

שלום ד"ר בבדיקת איסוף שתן נמצאה כמות עודפת של נוראדרנלין. הטוח היה 2-90 והתוצאה 180. האם הסיבה היחידה האפשרית היא גידול בבלוטת יותרת הכליה שמחייבת ניתוח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדיין רוב הסיכויי שמדובר בתשובה חיובית מוטעית ולא במחלה.... מומלץ לחזור על הבדיקות של השתן לקטיכולאמינים ולהוסיף גם בדיקת שתן למיטאנפינים.. ולהקפיד על הדייטה המיוחדת יום לפני ותוך כדי האיסוף..

תודה רבה ד"ר סאיג

שאלה נוספת ד"ר. האם יתכן שמי שסובל מחרדות חזקות הרבה שנים, זה יכול להוות סיבה לרמה גבוהה של נוראדרנלין בשתן?

22/01/2017 | 16:32 | מאת: בר

שלום , לפני כשנה התגלה בגופי גידול שפיר מעל אנדרנל ימין. הגידול התגלה לאחר תופעות שונות ומשונות של השמנה ביטנית, פני ירח וכאשר נשלחתי לבדיקת דם גילו חריגה בתוצאות הקורטיזול שיהיה גבוה באופן חריג ביותר. לאחר מכן עשיתי בדיקת סיטי שבה נראה הגידול ולאחר ניתוח לפרוסקופי להוצאת אנדרנל ימין. לאחר הניתוח הייתי במעקב וגמילה מסטרואידים וכבר חודשיים אני גמולה ובדיקות הדם תקינות לחלוטין כולל בדיקת קורטיזול. בנוסף חשוב לי להדגיש כי אני מרגישה טוב. רופאת הנשים אישרה לי להכנס להריון, ובהתאמה למעקב הזקיקים אמרה לי להתחיל את הניסיונות השבוע. היום נקבעה לי לעוד חודש בדיקת טסט סינקטן 1 מק"ג מהמחלקה האנדוקרינית - במטרה לבדוק רזרבות לדברי הד"ר. האם בדיקה זו עלולה לפגוע בעובר בשבועותיו הראשונים להריון? האםמדובר בחומר חודר שילייה? אשמח לתשובות - בתודה בר

לקריאה נוספת והעמקה

למרות שלא נבדק מחקרית אך לא ידוע על בעיות לבצע סינקטן בהריון.... זו הבדיקה המומלצת בהריון... אפשר לבצע אותה... אך לציין שהריון מפריע לפיענוח תשובות הבדיקה כי הריון עצמו משנה את רמות קורטיזול... לכן עדיף אם זה אפשרי לעשות המבחן לפני ההריון...

28/12/2016 | 19:29 | מאת: מיטל

עשיתי mri מח עם הזרקת חומר ניגוד. ובתוצאות הכל תקין למעט: "לאחר הזרקת גדוליניום נראית קשרית היפואינטנסית בגודל 5 מ"מ בלוטת ההיפופיזה. יתכן מיקרואדנומה" "סיכום: חשד למיקרואדנומה של ההיפופיזה". השאלות שלי הן איזו בדיקה עושים כדי לאמת/להפריך את החשד הזה? ובמידה ובאמת יש לי את זה האם צריך להוציא את זה או שהגודל של זה לא מזיק? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מסתכל על בדיקת ה- MRI ומוודא שבאמת מדובר במיקרו-אדנומה, ולראות אם בכלל הבדיקה הייתה עם חתכים מכוונים להיפופיזה, כי אז התמונות יותר טובות.. אם מדובר באדנומה 5 מ"מ, אז מבררים אם היא מפרישה הורמונים, לפי סוג ההפרשה הטיפול הוא תרופתי או ניתוחי.. אם מפרישה פרולקטין הטיפול הינו תרופתי. אם אין עדות להפרשה מוגברת אז הצורך יהיה רק במעקב הדמייתי ולא בכירורגיה.. ממליץ לפנות לאנדוקרינולוג.. במידה ומעוניינת בתור בבני ציון, טלפון 04-8359931, לבקש תור לאחד מימי שני... בברכה

02/12/2016 | 09:30 | מאת: אריאל

חזרתי על הבדיקה. יצא לי 727 (הרף העליון של הנורמה זה 557). בבדיקה הקודמת יצא לי 773.. כלומר יש ירידה.. בדקו לי משהו נוסף בבדיקה השניה: Reference lab Report Prolactin 30.20 ng/ml (הטווח הוא בין 5 ל 20). Prolactin with PEG 14.90 הטווח הוא בין 4 ל 18.5. עם ה peg הפרולקטין שלי תקין. מה זה peg? מה זה אומר? שלחו אותי ל mri- האם בעקבות הפרולקטין עם הpeg זה עדיין נצרך? החריגה אצלי משמעותית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה אומרת שהפרולקטין הפעיל תקין.. זאת אומרת כנראה בעיית המחזורים לא נובעת מההיפרפרולקטנמיה... לגבי Mri. אין אחידות דעים אם צריך לעשות במקרים אלו... מקובל כן לעשות....

22/11/2016 | 07:38 | מאת: אריאל

שלום, בבדיקות דם שעשיתי לבירור מחזור לא סדיר הערך של ה- prolactin יצא 773.74 כשהערך העליון של הנורמה הוא 557.1. כל שאר הערכים שהגיעו הם בנורמה (בספירת דם יש חריגות מאוד קלות, שבבדיקות דם קודמות לא התייחסו אליהם). האם החריגה אצלי היא משמעותית ויכולה להסביר את הבעיה במחזור? אני קוראת בגוגל על נשים שמדווחות על ערכים של מעל 2000 לכן נראה שהחריגה אצלי לא משמעותית כלל.. אודה לדעתך. בת 24, בתולה אם משנה..

לקריאה נוספת והעמקה

אכן.. ברוב המיקרים בפרולקטינומות הרמות יותר גבוהות...אך לא תמיד.. צריכים לחזור על זה ואם זה עדיין מוגבר ואפילו במעט צריכים לשקול בדיקות נוספות ולהתקדם בבירור...

11/11/2016 | 07:20 | מאת: נאוה

שלום בבדיקות דם שבוצעו לאחרונה בשל מחלה וירלית התגלו ערכים נמוכים: TSH 0.34 (הגבול התחתון 0.55 ) T4 היה 9.9 (הגבול התחתון 10 ) T3 היה 3.3 (הגבול התחתון 3.5 ) בעיה בהיפופיזה? ברקע: תת משקל חריג (45 ק"ג גובה 1.63 ס"מ ) דימום מאסיבי (בערך ליטר וחצי דם) במהלך הריון לפני 10 חודשים. האם הגיוני שהתוצאות החריגות נובעות מהמשקל הלא תקין או דווקא תיתכן תסמונת שיהאן?

לקריאה נוספת והעמקה

לחזור על הבדיקות לא בזמן מחלה חריפה...

18/03/2016 | 13:36 | מאת: עופר

שלום דוקטור, אני בן 53 חולה בסכרת סוג 2 במשך כשלוש שנים עם סיפור רטינופטיה סוכרתית (BDR) מטופל ב APIDRA,LANTUS, VICTOZA אך למרות זאת סכרת לא מאוזנת HBA1C 8.7 בנוסף לכך החמרה באי ספיקת כליות CR 1.84 ,UREA 63, K-5.2 ובאיסוף שתן אחרון של 24 שעות 4500 מ''ג חלבון ואני סובל מבצקות קשות ברגליים והרופא המליץ על פוסיד ובנוסף יש לי לחץ דם בלתי מאוזן שממוצע יומי עומד על 180\100 אני לוקח CADEX,NORMORESSAN ,NORMITEN אך הלחץ דם אינו מאוזן הרופא המליץ להוסיף LOTAN פעמיים ביום השאלה שלי האם אפשר לקחת פוסיד ולוטן כאשר יש ספיקת כליות ברמה הזאת והאם תוכלי להמליץ לי על כדור נוסף אני יודע לך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך.. כן אפשר לקבל לוטאן ופוסיד. אם לחץ דם לא יסתדר עם לוטאן שהינה תרופת הבחירה ואמורה להיות הכי טובה, תתייעץ עם הנפרולוג שלך אם ניתן להוסיף תרופה בשם אלדקטון חרף אי ספיקת הכליות והנטייה לאשלגן גבוה, בתנאי למעקב צמוד של אשלגן ותפקוד כלייתי. בברכה

19/01/2016 | 11:37 | מאת: איריס טייר

בת 47,רווקה,סובלת מה כשנתיים מהזעות קשות מכף רגל עד ראש(ממש נוטפת זיעה!)וסת לא סדירה,כאבי שירירים ומפרקים חזקים ובייחוד בלילה בשכיבה על צד שמאל יש מיחושים במרכז הבטן מעין רטט מוגבר וכאב חד מאוד שמתפשט מחוליות עצם הזנב ועד גזע המח ואחריו תחושת חום ובערה בכל הגב נאמר לי שאני נכנסת לתקופת גיל המעבר,אך למרות כל טיפול שלקחתי הן קונבנציונאלי והן אלטרנטיבי לא שיפרו שהוא זה את מצבי בבקשה,המלצה נוספת להבין מאיין הסימפטומים הנ"ל לאיזה כיוון בדיקה המון תודות והמשך עשייה פוריה בתחום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בגיל שלך הסיבה הכי שכיחה להזעות הינה עדיין גיל המעבר. להימנע משתיית אלכוהול. צריך לשלול שזאה לא תופעת לוואי של תרופה שאת מקבלת. אם לא תימצא כזאת תרופה אז, לאור זה שלא היה שיפור בטיפול תרופתי הורמונלי וגם שאת מתארת תלונות לא ספיציפיות אחרות, מומלץ לשלול סיבות אחרות. ממליץ לעשות איסוף שתן למיטאנפרינים, איסוף שתן ל- 5HIAA. תפקוד תריס TSH ו-T4, רמת FSH, רמת LDH, ספירת דם, רמת קלציטונין בדם. במידה וכל אלה תקינות והתלונות לא יעברו, ממליץ לפנות לאנדוקרינולוג, ולאחר בדיקה ואנמנזה לשקול הדמייה לבטן ואגן. תרגישי טוב.

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום יותרת המוח ויותרת הכליה. גלישה פורייה, צוות האתר

לקריאה נוספת והעמקה

בשעה טובה