פורום טיפול בוולוודיניה (ווסטבוליטיס)

כאבים בקיום יחסים יכולים לנבוע מסיבות שונות. אחת הסיבות העיקריות והחשובות היא וולוודיניה, הידועה גם בשם הקודם ווסטיבוליטיס. במצב זה יש כאבים כאשר אין למעשה סיבה נראית לעין כמו דלקת או מחלת עור. זה לא "בראש שלך", מדובר בבעיה של כאב כרוני, שסיבתו אינה ברורה והוא עשוי לנבוע מגורמים שונים. מדובר בבעיה שכיחה יחסית שנשים - לרוב לא מדברות עליה. בואי לדבר על זה, לשאול שאלות ולקבל מידע, ולגלות שאת לא לבד. .
45 הודעות
42 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפול בוולוודיניה (ווסטבוליטיס)

22/11/2019 | 21:40 | מאת: אור

שלום מישהי עברה בארץ טיפול בוטוקס לכאב כרוני בנרתיק?

היי, אובחנתי על ידי רופאה אחת בוסטיבוליטיס אבל אני לא בטוחה שזה מה שיש לי. אני עם אותו בן זוג כבר 8 שנים, בשנתיים הראשונות הכול היה תקין, נהנו מקיום יחסי מין על בסיס יומי. באיזשהו שלב החלו לי פטריות, לכן הלכתי לרופא שנתנו לי משחות שונות בכל פעם משום שהפטריות לא עברו, לאחר הטיפולים השונים החלו לי כאבים באיבר המין בכל פעם שהייתה מתבצעת חדירה. הייתי מאוד מתוסכלת מהמצב, ירד לי החשק המיני (ומאוד אהבתי לקיים יחסי מין לפני) ולאחר שנה וחצי אובחנתי בוסטיבוליטיס. לא עשיתי שום דבר בנושא כי הבנתי שאין לזה כל כך תרופה, לאחרונה שוב התחלתי לקרוא קצת ואני לא בטוחה שיש לי ובטיבו ליוסי ולא וגיניסמוס. הכאב הוא בחדירה עצמה אבל אני עדיין נהנתי מיחסי מין, לא כואב לי מאוד שאני מחדירה טמפון אלא ממש מעט, לאחר קיום יחסי המין אני נותנת שתן ויש צריבה קלה באיבר המין. האם באמת יש לי וסטיבוליטיס? אם כן, יש מה לעשות? החשק המיני שלי ירד בצורה משמעותית,  יש לציין שלפני שנתיים הפסקתי עם הגלולות למניעת היריון והחשק עלה טיפה וגם היה טיפה פחות כואב בחדירה, חזרתי לגלולות לפני שלושה חודשים כי כמעט נכנסתי להיריון והעדפתי לא להסתכן. אשמח ממש לעזרה אני פשוט אובדת עצות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התיאור שלך יכול להתאים לכל מיני מצבים. כאב בקיום יחסים הוא סימפטום שעלול להגרם מפטריה כרונית, ממחלות עור, מכיווץ יתר של שרירים (ווגיניזמוס) ועוד. אני ממליצה לך לפנות לבדיקה במרפאה שמתמחה במחלות פות ונרתיק. יש טיפולים שיכולים לעזור גם לווסטיבולודיניה ולווגיניזמוס. ובכל מקרה תוכלי לדעת יותר בוודאות מה יש לך.

26/09/2019 | 16:18 | מאת: יגאל

ידוע לי על משחה/ גי'ל לטיפול בוולודניה, בשם ACG , האם ידוע לכם שמה המסחרי של התרופה, והיכן ניתן להשיגה,

אין לה שם מסחרי, זהו תכשיר שמיוצר ברקיחה מיוחדת ברשתות הפארם.

19/10/2019 | 03:30 | מאת: ליאל

היי איך אפשר להשיג את המשחה והאם יכולה לעזור במקרה של כאב שלא מרפה בפתח הנרתיק

התרופה דורשת מרשם רופא, לאחר שהוא בדק אותך והתרשם שטיפול זה מתאים לך.

26/09/2019 | 00:20 | מאת: שירן

הייתי השבוע בבדיקה ראשונה אצל רופאת נשים. במהלך שלב ההרחבה של המכשיר חשתי כאב חד ולחץ פנימי עד שנאלצתי לבקש לעצור את הבדיקה. הכאב מורגש בעיקר בפתח, ואני יכולה להרגיש בנקודות הכאב עצמן גם אם אני מחדירה אצבעות. יכול להיות שהקרום שלי לא נקרע עד הסוף או לא גמיש מספיק וזה מה שיצר את הכאב? או שאולי יש בעיה אחרת? בעיקרון אני יכולה להכניס 3 אצבעות ותחושת הכאב קלה יחסית. הגיוני שהרופאה תנסה לברר ביחד איתי איפה הבעיה אבל היא היתה חסרת רגישות ועכשיו אני חוששת ללכת שוב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירן, אני מבינה שהבדיקה היתה מכאיבה ולא נעימה עבורך ואני מצטערת על כך. פתח הנרתיק הוא בדר"כ האיזור הרגיש ביותר בפות ובדיקה גינקולוגית (בעיקר עם הספקולום) עלולה להיות לא נעימה. לא סביר שמדובר בבעיה קבועה אם עד כה לא חשת בכאב במגע או בקיום יחסים. אני מציעה - בבדיקה גינקולוגית, בקשי מהרופא/ה להשתמש בספקולום הקטן ביותר שברשותם, וצייני שהבדיקה מכאיבה לך ושאת מבקשת לבצעה באיטיות ובעדינות. לצערי - יש רופאים שזקוקים לתזכורת.

שלום, אני בת 24. הווסת הגיעה לי יחסית מאוחר (בסביבות גיל 16) ומעולם לא הייתה סדירה. בתדירות לא קבועה. יכולה להופיעה גם אחרי כ4 חודשים. לפני כחצי שנה אובחנתי עם ווסטיבולטיס. השאלה שלי האם יכול להיות שקיים קשר בין השתיים. תודה

שלום רב, אין קשר בין הדברים.

28/06/2019 | 15:21 | מאת: מאיה ש

כבר שנים שאני סובלת מכאבים ביחסי מין שעם הזמן למדתי למתן את זה ולעתים זה פשוט לא נעים לעתים נסבל, מה שאני מרגישה פשוט שהנרתיק שלי ממש מכווץ תמידית, להכניס טמפון גם לא כל כך נעים לפעמים. ניסיתי לעשות תרגילי רצפת אגן אבל קשה לי להתמיד מכיוון שיכולת השליטה שלי בשריר ממש כמעט אפסית, יכולה לכווץ לממש רגע אחד וזה משתחרר לבד.. השאלה היא - האם מדובר בוגיניסימוס או וולודיניה? ועוד דבר, אני מתכננת להכנס להריון בקרוב וחוששת מאוד מלידה במצב שהכל כל כך מכווץ.  איך מתכוננים להריון במצב הזה שתרגילי כיווץ כמעט בלתי אפשריים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הבעיה היא כיווץ יתר בלבד אזי מדובר בווגיניזמוס, והטיפול הוא בפיזיותרפיה של רצפת האגן. את אמורה לעשות את הטיפול בהדרכת פיזיותרפיסטית של רצפת אגן שתנחה אותך ותעזור לך להשיג שליטה טובה בשרירים. מדובר בסדרה של טיפולים ולא במפגש בודד, זה עשוי לקחת זמן ומצריך עבודה הן בתרגול עם הפיזיותרפיסטית והן בתרגול עצמי בבית - אבל אין סיבה שלא תצליחי להגיע לתוצאה טובה.

09/06/2019 | 10:30 | מאת: וסטיבוליטיס או וגינסמוס?

בת 21, בזוגיות כבר שנה וחצי, התחלנו לעשות סקס לפני בערך 10 חודשים (הוא הראשון שלי,הפסקנו בגלל הכאב) כאב לי מאז הפעם הראשונה. הפסקנו לקיים והלכתי להיבדק, היא אמרה שיש לי וסטיבוליטיס ואין לזה טיפול, מתרגלים. שמעתי שיש ניתוח, אבל היא אמרה שאני עדיין לא שם. מה לעשות? יש עוד טיפולים חוץ מניתוח? ומה ההבדל בין וסטיבוליטיס לוגינסמוס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש מספר טיפולים לווסטיבולודיניה (זה המינוח המקבול כיום) מלבד ניתוח - פיזיותרפיה של רצפת אגן, טיפולים תרופתיים וטיפולי לייזר. אני ממליצה שהרופאה שלך תפנה אותך למרפאה המתמחה בנושא, ובמקביל לפיזיותרפיה של רצפת האגן כדי להתחיל בטיפול זה. ווגיניזמוס הוא תגובה לא רצונית של כיווץ שרירי הנרתיק בקיום יחסים. וולוודיניה או ווסטיבולודיניה היא כאב בקיום יחסים (לא רק), שיכולות להיות לו סיבות נוספות.

29/04/2019 | 15:56 | מאת: מירב

שלום, נמצאו אצלי בתרבית שתן pseudomonas ו- citrobacter, ואמרו לי שהזיהום נמצא בנרתיק ולא בשתן. האם קיים טיפול מקומי בפרוביוטיקה או אנטיביוטיקה שניתן להחדיר לנרתיק במקרה כזה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בחיידקים שכיחים שגורמים לדלקות בשתן. המקור שלהם אינו בנרתיק, ואין טיפול מקומי שמונע דלקות בשתן.

בשבועיים האחרונים התחלתי טיפולי לייזר קר לטיפול בויסטבולודניה. מזה כחודשיים (טרם הטיפול בלייזר) אני סובלת מגרד וצריבות שטרם נמצא אם הן אכן קשורות לפטריה או שזו אלרגיה כלשהי, אך התחילו בסמוך לתרגול פיזיותרפיה של רצפת האגן. (אציין שאני עוקבת באדיקות אחר ההוראות למניעת אלרגיה: תחתוני כותנה מאווררים, אמבטיות סודה לשתיה וכו'). שאלתי, האם ייתכן קשר בין ההחמרה בשבוע האחרון בגרד ובין טיפולי הלייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב טיפול בלייזר קר לא גורם לגרד, אולם היות והמצב אצלך לא עבר בירור מלא לדעתי עדיף להפסיק את טיפולי הלייזר ולסיים את הבירור והטיפול.

24/03/2019 | 21:18 | מאת: עדי המיואשת

שלום רב. בת 30 סובלת מוויסטיבוליטיס כאב בזמן החדירה כולל החדרת טמפון. טופלתי על ידי סקסולוגית ללא שיפור משמעותי. כרגע בהריון שוקלת אם לפנות ללידה ואגינלית האם ויסטיבוליטיס מהווה אינדיקציה לנתוח קיסרי? מה ההשלכות של לידה נרתיקית? תודה רבה לכם!

לקריאה נוספת והעמקה

נשים עם ווסטיבולודיניה יכולות ללדת בלידה נרתיקית תחת אלחוש אפידורלי (שמומלץ לעשות מוקדם ככל האפשר בתהליך הלידה). זו עשויה להיות גם אינדיקציה לניתוח קיסרי על כל המשתמע מכך.

19/01/2019 | 17:42 | מאת: שירי

בת 23, בריאה בדרכ, בזוגיות, ללא אמצעי מניעה הורמונליים, עברתי גרידה לפניי 3 וחצי שנים. לאחר פטריות קנדידה וbv חוזרות ונשנות הגעתי לפרופסור למחלות עריה שאבחן אצלי ווסטיבוליטיס ברמה בינונית וצוואר רחם שהמבנה שלו יחסית פתוח מה שגורם להפרשות מרובות. לאחר שקראתי באינטרנט רבות יש לי שאלה: האם הגיוני להיות מאובחנת בווסטיבוליטיס כשאני בכלל לא סובלת מכאבים בקיום יחסי מין או כאבים בהכנסת טמפון?? ממה שקראתי מדגישים כל הזמן שווסטיבוליטיס גורם לכאב גדול עד אי הצלחה לקיים יחסי מין, להכניס טמפון וגם לעבור בדיקות גנקולוגיות. אני לגמריי נהנת מהחדירה. הדבר היחידי שמעיב עליי זה הלחץ שבהמשך היום יציק לי. הכי קרוב שאני יכולה לתאר את המציק זה בין שורף למגרד.. אבל לא כואב. זה קורה לסירוגין בא, נעלם וחוזר שוב, על בסיס דיי יומי. פשוט מציק. כל הבאלגן של הפטריות שהוביל לאבחון התחיל לפניי כמעט שנתיים. לפניי זה.. כלום. מה לעזאזל עושים עם זה? האם שווה במצב כזה לעשות ניתוח לכריתת מבוא העריה? אני ממש אובדת עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, השאלה שלך אכן מעלה תהיה אם האבחנה נכונה. ווסטיבולודיניה היא בעיה של כאב, עם או בלי קשר לקיום יחסים (ולא תמיד כאב ברמה שלא מאפשרת חדירה) - אבל אם אין לך כלל כאב יתכן והאבחנה לא נכונה. בכל מקרה בהעדר כאב איני רואה סיבה לעבור ניתוח.

28/02/2019 | 19:26 | מאת: לין

ערב טוב שירי, קראתי את השאלה ומאוד נידהמתי כי אלה הסימנים שאני מרגישה, ובבדיקות לא יודעים אם זה וסטיבוליטיס או בעיה אחרת, אוכל לקבל את שם הרופא שאיבחן אצלך את הוסטיבוליטיס? כי גם אני קיבלתי תשובה דומה מפרופסור למחלות העריה וגם אני בפסק ממש גדול .

15/01/2019 | 00:07 | מאת: שוש

שלום, האם יש משחה או טיפול לכאב בשפה של הנרתיק שהתנפחה ?השתמשתי במשחה וכדורי זובירקס להרפס, מה ניתן לעשות? אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין אפשרות לתת מענה לשאלה כזו במסגרת הפורום, שכן בלי בדיקה לא ניתן להמליץ על הטיפול המתאים.

24/12/2018 | 18:35 | מאת: אלה

שלום אני בת 42 ומעולם לא ביצעתי בדיקת פאפ. הצלחתי באופן חריג לבצע הזרעה עם המכשיר המפסק על ידירופא שאצלו זה באמת הלך לא כואב, אבל פאפ ניסיתיכמה פעמים וצרחתי מכאב כשקיבעו את המפשק בתוך הרחם. אני מרגישה רגישות של המפשק בדפנות הרחם. נוסף לזה, בעבר סבלתי מוסטיניגמוס, שעם הזמן נפתרה מעצמה, אני עדיין צריכה להשתחרר בהדרגה לפני חדירה ובאולטראסאונד וגינלי אני זו שמחדירה לעצמי את המיתמר אבל ז ה בשליטה. אני חייבת לבצע בדיקת פאפ, איך מצליחים לעבור את זה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלה, אכן בעיה, וככל הנראה קשורה קשר הדוק לווגיניזמוס ממנו את סובלת. עם זאת, אם הצלחת לעבור הזרעה אין שום סיבה שלא תצליחי לעבור בדיקת פאפ, מבחינת מיקום המפשק אין הבדל. בעזרת רופא/ה סבלניים, שימוש במפשק הכי קטן (וגם כאן את יכולה להכניס אותו לבד, אך הפתיחה שלו צריכה להעשות ע"י הרופא), טכניקות הרגעה והרפיה שלמדת בפיזיותרפיה של רצפת אגן ושימוש בג'ל מאלחש לפני הבדיקה - תוכלי לעשות את זה. בהצלחה.

בת 30.יש לי בת זוג 10 שנים בתקופה האחרונה.לאחר קיום יחסי המין(עם סטראפון).מופיעה לי צריבה בנרתיק.האזור שורף.לפעמים כואב לי לשבת. גם אני סובלת מדלקות חוזרות בדרכי שתן.אך אני כבר לא מבדילה אם זה דלקת בנרתיק או דלקת שתן. חייבת לציין שהצריבה באזור מופיעה לי לסירוגין אחרי יחסי מין.פעם כן פעם לא. ממה זה יכול להיות? איך מטפלים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להאמין שהצריבה נובעת מהצעצוע כשלעצמו - אולי נגרמת מחיכוך או גירוי חזק מדי, שימוש בחמרי סיכה שאת רגישה אליהם, וכדומה. אם את עוטפת את הסמרטפון במשהו יכולה להיות גם רגישות לחומר זה.

04/11/2018 | 10:19 | מאת: טל

בוקר טוב בת 39 +2 הריונות תקינים. מזה כ9 שנים במעקב רפואי עקב שינויים בתאים בצוואר הרחם(CIN1ׂ )בדיקת פאפ לפני 4 חודשים תקינה בקולונסקופיה- לא נמצא שינויים משמעותיים ואף היתה הטבה באזור הנגוע. לפני כחודשיים התחילו מעין התכווצויות/כאב למשך שניות בפות(כאב שלרוב מתחיל לאחר סיום המחזור )ומתעצם בביוץ ולעיתים מופיע כאב במפשעה ובעכוז.הכאב על בסיס יום יומי ופוחת לקראת הווסת .הייתי השבוע אצל רופא נשים בבדיקה גניקולוגית לא נמצא דבר ואולטרסאונד תקין. האם הכאבים יכולים להיות עקב שינויים בCIN1 ? האם ייתכנו שינויים בתווך של 4 חודשים(שהפאפ היה תקין ןגם קולונסקופיה)? מה עליי עוד לבדוק ? בדיקת קולונסקופיה הבאה בעוד חודשיים האם להקדים את התור? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, Cin בכל דרגה לא גורם לכאבים כך שלא סביר שמקורם בצוואר הרחם. צריך לעשות בירור מלא כולל תרביות נרתיק ושתן, היות ואת מתארת כאב די מפושט הייתי בודקת גם מקור אורטופדי (גב תחתון).

שלום, בדיקת ct בטן הראתה מעיים דקים צמודים לבטן שמאלית -בקע טרנסמזנטריאלי ללא חסימה . האם בקע זה יכול לגרום לתחושת לחץ קבועה בשלפוחית השתן ולכאבים באיבר המין? האם בקע זה יכול לגרום לוולודיניה או שרירי רצפת אגן מכווצים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני לא מכירה קשר בין בקע טרנסמזנטריאלי לוולוודיניה. לגבי השפעה על רצפת האגן - תיאורטית, אם הבקע גורם לכך שכל שרירי הבטן והאגן נדרשים למאמץ כדי להחזיק את איברי הבטן במקומם, זה אפשרי. אם הבקע סמוך לשלפוחית יתכן שזה גורם לתחושת לחץ על השלפוחית.

08/08/2018 | 09:05 | מאת: מור

שלום ד"ר סחר כהן, אני מנסה להשיג תור למומחה עריה ולדן ולא מצליחה למצוא הרבה אפשרויות. ממה שמצאתי התורים עוד רחוקים, או שלא ניתן להשיג את הרופא. האם תוכלי להמליץ על עוד רופאים שמתמחים בעריה ולדן?

שלום , אכן יש מעט רופאים שעוסקים ספציפית בתחום זה, וזו הסיבה לעומס במרפאות הייעודיות לתחום. את יכולה לנסות לפנות, מלבד אלי, לד"ר אחינעם לב שגיא, ד"ר אורנה רייכמן, פרופ' יעקב בורנשטיין, ד"ר חנה ספיר. בהצלחה.

26/06/2018 | 01:17 | מאת: עדי

היי אילנה, הווסטיבוליטיס אובחן אצלי לפני כשנה לפני כן לעולם לא סבלתי מכאבים, הם פשוט התפרצו אצלי. לאחר אין ספור משחות רופאים וטיפולים החלטתי לעבור את הניתוח. לפני חודשיים וחצי הוא בוצע, הצלחתי לקיים יחסים עם משחה מאלחשת והכל היה בסדר אך לפני כשבועיים הכאב חזר וגם לאחר קיום יחסים שוב הרגשתי את הצריבה המוכרת והמתסכלת ובנוסף היה דימום לאחר היחסים. שאלתי את הגניקולוג שלי האם זה הגיוני ואולי עדיף לעבור את הניתוח שוב? הוא טוען שהניתוח עבר בהצלחה ושאין לו הסבר כרגע לצריבה ואי הנוחות ולחזור בעוד כשבועיים כשהדימום ייפסק כי כרגע אין לו אפשרות לראות אם קיים משהו לא תקין. התסכול כבר הכניע אותי ואני באמת לא יודעת מה לעשות. מה לדעתך הבעיה ומה עליי לעשות? או לחכות ובסופו של דבר הצריבה תעבור? כי הניתוח הרי היה מוצלח, מה עוד אני יכולה לעשות, חשבתי על פיזיותרפיה, אצליח אי פעם לקיים יחסים שוב בצורה נורמלית ללא משחה מאלחשת וללא כאבים? תעזרי לי בבקשה להבין מה הדרך הנכונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי, וולוודיניה היא מצב של כאב כרוני שאנו לא מבינים לגמרי מדוע הוא מופיע ומה הגורמים לכך - ולכן גם דרכי הטיפול שונות. אנו יודעים שלמחלה של אופי התקפי, של תקופות יותר ופחות טובות. יתכן שגם אחרי טיפול שהצליח, תהיה תקופה של הישנות, ולאחר מכן שוב שיפור. פיזיותרפיה בהחלט עשויה לעזור בתקופה של חזרה של צריבה, שימוש במאלחשים עשוי אף הוא לתת הקלה מסויימת. למרבה הצער אין טיפול שיש לו 100% הצלחה אולם הרוב המכריע של הנשים מרגישות שיפור משמעותי לפחות בחלק מהזמן. אני לא חושבת שיש מקום לניתוח נוסף - אין יתרון לשני ניתוחים על פני אחד ואין ערובה שניתוח נוסף יביא להעדר מוחלט של כאב.

20/01/2018 | 21:51 | מאת: נגה שליו

שלום רב דר בינה רציתי לברר מדוע אתם\ן הרופאים \מרכזים שמתמחים בתחום לא מציפים את הבעיה. מדוע פוטרים נשים באבחנות של פטריה חוזרת-ללא בדיקה שמאששת,מעמיסים על גופן משחות\כדורים שמזיקים ומחמירים את מצבן. מדוע אתם\ןלא מעלים את המודעות לבדיקה במקלון שדרכו ניתן להבדיל בין כאב מפושט לנקודתי.מדוע כשמטופלת מתכווצת וחווב כאב קיצוני בבדיקה זה לא מרים דגל אדום לרופא\ה ואף מעורר בו תגובות נזעמת וצינית. תפקדכם להפוך את הידע שלכם לנחלת כלל הגניקולוגים,היות והמגע הראשוני שלנו הוא אתם ,ואת הנזקים שאנחנו סוחבות מהטיפולים הראשונים שקבלנו על ידם\ן. בברכה נגה שליו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נגה, אני מבינה את הכעס שלך, והאמיני לי שגם אותי מתסכל שלמרות הרצאות רבות והסברים אני עדיין נתקלת בהפניות מרופאים שלא מבצעים בירור מלא. כל שנותר לי להציע זה שאתן המטופלות תבקשו מהרופא לקחת תרבית לפטריה, גם אם הוא לא עושה זאת מיוזמתו - ואם אתן נתקלות בתגובה שלא מכבדת אתכן, אל תחזרו לאותו רופא.

25/12/2017 | 15:24 | מאת: חיה

מעונית עקב הפניה של הגנקולוג שלי. סובלת מדלקותושריפה מתמתדת בנרתיק. האם אוכל להגיע אליך פרטי

לאחר תקופה של קיום יחסים, התחילו אצלי כאבים בחדירה וסבלתי תקופה ארוכה מאוד. רופאים שונים פטרו אותי באמירות שזה מלחץ רגשי מעצם החדירה (מה שממש לא היה נכון!) עד שהגעתי לרופא שאיבחן וסטיבוליטיס. הוא הסביר על רגישות העצבים, מיקומם... וגם נתן לי משחה הורמונלית. המשחה שיפרה את איכות חיי והעלימה כמעט לגמרי את הכאבים. מספר חודשים לאחר מכן, החלטתי להיכנס להריון. במהלך ההריון, השינויים ההורמונליים עזרו והעלימו לחלוטין את הכאבים. לקראת הלידה, פחדתי מבדיקות חודרניות או מכאבים שיחזרו מאוחר יותר. אבל ברוך השם, אני כבר כמה שנים טובות אחרי, הכאבים לא חזרו, ואני נהנית מחיי מין תקינים. אני מברכת על הפורום הזה. הרגשתי שיש בורות רבה בנושא, גם בקרב רופאי נשים רבים. בנוסף, אני רוצה לעודד נשים, שיש פתרונות, ולא חייבים לחיות עם הכאב.

לקריאה נוספת והעמקה

מה שם הרופא אליו הלכת?

עבר הרבה זמן מאז... אני לא בטוחה, אבל אני חושבת שזה היה פרופ יעקב בורנשטיין (חיפשתי קצת באינטרנט כדי לנסות להיזכר בשמו ולענות לך. נתקלתי גם בקובץ מעניין בנושא- אני משערת שהוא כתב את זה: http://www.gmc.org.il/?CategoryID=553&ArticleID=455)

תודה לך על השיתוף. זה אכן מעודד נשים לשמוע חוויה אישית ממישהי שעברה את זה והטיפול שקיבלה הצליח. חשוב לי לציין שהסיבות לבעיה ככל הנראה שונות מאישה לאישה ולכן טיפולים שונים יעזרו לנשים שונות.

תודה לך על השיתוף.

שלום, הייתי אצל מספר רופאים בחודש האחרון, נתנו לי טיפול לפטריה אך בפעם הראשונה באמת היה גרד שעבר ואחרי יומיים התחיל כאב אחר..שיותר מפריע לשתן אבל עשיתי בדיקת שתן ויצא שלילי..הכאב הוא בעיקר תחושת שריפה..בעירה..ולא רק במגע..כאב תמידי, הוא עבר ליומיים שוב וחזר עכשיו חזר לי בפעם השלישית...אני גם מרחתי משחות וגם קיבלתי כדורים, כלום לא עוזר..בחיים לא היה לי כאבים כאלה ואני גם לא מקיימת יחסי מין מלאים. אני כבר חודש סביב זה, האם יש אפשרות שזו וולוודיניה? קראתי על זה קצת באנטרנט.. הרופאים לא ציינו זאת, וגם יצא שלילי בבדיקה לזיהומים בנרתיק.. מה זה כבר יכול להיות? אני נורא סובלת..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, וולוודיניה בהגדרתה היא מצב של כאב כרוני שנמשך לפחות 6 חודשים. כאב חריף שהתחיל באופן פתאומי לרוב נובע מסיבות אחרות - זיהומיות, עוריות ועוד. חשוב לבצע תרבית נרתיק (לא רק תרבית שתן), ולבקש מהרופא להתייחס בבדיקה גם לממצאים בעור הפות. מה שאת יכולה לעשות זה להפחית כל גירוי חיצוני - להפסיק משחות וקרמים, להפסיק שימוש בתחתוניות וסבונים, ללבוש תחתוני כותנה בלבד. בהצלחה.

שלום, יש לי תור (רק לפברואר לצערי) לד"ר בינה כהן סחר (מנהלת הפורום) לאחר שרופא הנשים שלי הפנה אותי עם חשד לווסטבוליטיס. רציתי לדעת האם יש מה לעשות עד התור כיוון שאני סובלת מאוד גם מכאבים ללא קשר לקיום יחסי מין. האם כדאי להפסיק גלולות אולי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לתת ייעוץ בלי בדיקה, אבל לעתים הפסקת גלולות עשויה לעזור. כמובן שבמקרה זה יש להשתמש בקונדומים למניעת הריון. בכל המרפאות שלי יש רשימת המתנה ואנו לעתים קרובות מצליחים להקדים תורים על סמך ביטולים - כדאי לוודא ששמך מופיע ברשימה. להתראות, ד"ר בינה כהן-סחר

18/09/2017 | 14:12 | מאת: חסוי

היי, אני מאובחנת בוסטיבוליטיס למעלה משנה. טיפלתי עד כה בכל דרך אפשרית, הייתי אצל עשרות רופאים. מרחתי משכות, לקחתי כל סוג של כדור שנתנו לי ועוד.. כרגע אני מטופלת אצל דר ליאורה אברמוב שממנה אני די מרוצה מבחינת הסבלנות והתקווה שנפתור את העניין. אני גם מטופלת בפיזיותרפיה רצפת האגן שאותה אני עושה כבר למעלה מ3 חודשים, משתדלת להתאמן עם מרחיבים. אך לצערי הרב אין שום שיפור במצבי. איני מצליחהלקיים יחסי מין ואני עדין בתולה.כואב לי ברמה בלתי רגילה.אני ובן זוגי מתוסכלים מהמצב ודי מיואשים. חשוב לציין שגם ניתוח הוצע לי אך איני מעוניינת לעשות אותו מעדיפה להמשיך לנסות את כל הארטנטיבות האחרות. אני פונה אלייך לבקשת עזרה, מה אני יכולה להמשיך לעשות? לקחת?לטפל? אשמח לעזרה אני נואשת!!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ישנן דרכי טיפול נוספות, כגון טיפול תרופתי או טיפול בלייזר קר. לא כל טיפול מתאים לכל אחת כך שאין לי אפשרות לתת המלצה על טיפול מסויים עבורך. התייעצי עם ד"ר אברהמוב שהיא רופאה עם נסיון רב בטיפול במצבים אלו, ומכירה את הבעיה הספציפית שלך.

תיראי אני גם מה שנים עם ווסטיבוליטיס וגם בטיפול פסיכולוגי. יש מצב שזה נפשי יותר. תבדקי את זה.

12/09/2017 | 22:16 | מאת: אחת

לאחרונה הכרתי בן זוג חדש אחרי תקופה ארוכה שהייתי לבד ושקועה עמוק בצער גידול הורים, תקופה של כשנתיים שלא קיימתי יחסי מין. כשניסינו לקיים יחסי מין לראשונה הוא לא הצליח לחדור אלי בשום פנים ואופן. מה עושים בנדון? אני בת 52, בגיל המעבר, ובריאה לחלוטין. אני גם ספורטיבית מאד ומאד מינית. כיצד פותרים את הבעיה הזאת? הבחור הספציפי סיים איתי את הקשר בגלל הנסיון האומלל הראשון הזה ואני חוששת לנסות להכיר שוב כדי שזה לא יקרה שוב. המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, ראשית, חשובה כמובן תקשורת וסבלנות. גם אם יש בעיה בחדירה, יש דרכים אחרות להנאה גופנית וסיפוק מיני, חבל שקשר יסתיים בצורה כזו. לגופו של ענין - בגיל המעבר לעתים קרובות יש יובש נרתיקי, שמקשה על חדירה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על כך היא ע"י תכשירים מקומיים של אסטרוגן, שמוחדרים לנרתיק (באופן קבוע) ומחזירים לרירית הנרתיק את המבנה והתכונות שהיו לה לפני גיל המעבר. התכשירים נמכרים במרשם רופא, דברי על כך עם רופא הנשים שלך. ישנם גם תכשירים שאינם על בסיס הורמונלי, אולם אלו לא גורמים לשינוי הרירית אלא רק לרטיבות מקומית. במקביל אני ממליצה על שימוש בחמרי סיכה, שמן צמחי כלשהו או ג'לים ייעודיים על בסיס סיליקון (עדיף) או על בסיס מים. אלו נמכרים ללא מרשם. במידה ויש קושי בחדירה גם לאחר שימוש בדרכים אלו כדאי לפנות לרופא הנשים לבדיקה והערכה מדוקדקת. בהצלחה.

שלום רב, אני סובלת מבעיה של וגיניסמוס או וסטבוליטיס, בעבר קיום יחסים היה מלווה בכאבים חזקים מאוד ואף דימום בעקבות שפשוף פתח הנרתיק. כיום, בעקבות תרגול פזיותרפיה של רצפת אגן יש שיפור משמעותי ביכולתי לקיים יחסי מין ויחסי המין כואבים משמעותית פחות. כעת אני בשבוע 20 להריוני (בת 39, הריון תקין) האם יש מניעה לבצע תרגילי כיווץ ומתיחה של פתח הנרתיק בהריון? (התרגילים כוללים כיווץ רצפת אגן ובהרפיה מתיחת והרחבת פתח הנרתיק עם האצבעות). האם יש שבועות בהריון שבהם זה עלול להוביל ללידה מוקדמת או לגרום לבעיה כלשהי בהריון? אודה לך מאוד על תשובתך, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, אין כל מניעה להמשיך בתרגול שרירי רצפת האגן בהריון, כולל שימוש במאמני נרתיק או באצבעות בפתח הנרתיק. זה לא מוביל ללידה מוקדמת. בהצלחה.

תודה רבה:)

היי, אשמח לקבל תשובה לפני כ4 חודשים הופיעה לי צריבה באזור הנרתיק לאחר דלקת שתן שטופלה באנטביוטיקה. הרופאים טענו שזה פטריה או חיידק וטופלתי בהמון כדורים ומשחות שלא עזרו, נשלחתי לפזיו רצפת אגן שלאחר הטיפול הראשון כל הצריבה עברה לי לצד שמאל בעיקר בשפה החיצונית, צריבה שלא נותנת לי מנוח עד היום וממש מקשה עליי להתנהל,כמו כן עדיין קיימת צריבה בשתן גם ללא חיידק, הפזיו לא עוזרת וכרגע אני על כדורי אלטרול 35 מ"ג וגם הם לא מראים יותר מידי שינוי מה ניתן לבדוק או לעשות מעבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי אין תחליף להערכה רפואית מסודרת, אין אפשרות לתת ייעוץ לגבי טיפול במסגרת הפורום.

היי ד"ר בינה, תודה על המענה, ניסית לקבוע אליך תור אך לצערי יש תורים רק בחודש נובמבר

הייתי רוצה להתייעץ לגבי בעיה שמאוד מפריע לה. אני סובלת מכאבים בקיום יחסי מין כבר 8 שנים(האבחנה-וסטיבוליטיס\VULVODYNIA ), כל התקופה הזאת הייתי לוקחת גלולות(קודם פמינט ואז זואילי). הייתי אצל מס רופאים אף אחד לא התייחס מספיק ברצינות לבעיה (צרה מדי\ יעבור עם השנים\ לנסות חומר סיכה\ משחה מאלחשת..). לפני כחודשיים אני ובן זוגי החלטנו להפסיק עם אמצעי מניעה על מנת לתכננן הריון. במהלך החודש הראשון לאחר הפסקת נטילת גלולות- הכל היה מעולה, לא הרגשתי כאבים בכלל גם החשק המיני חזר. הרופא נשים נתן לי פרימולוט נור (על מנת שיגיע המחזור, המחזור לא סדיר עוד מלפני הגלולות ). לאחר ה5 ימים של נטילת הכדורים שוב חזרו הכאבים האיומים ביחסי מין.. התחלתי טיפול של איקאקלומין 2 כדורים ביום 5 ימים, הכאבים לא פוסקים וזה מדכא.וזאת בדיוק התקופה שצריך לנסות כל יום על מנת להיקלט וזה קשה- אפילו בן זוגי טוען שהוא מרגיש משהו מוזר בפנים בעת חדירה .בנוסף לכך התחלתי להרגיש תופעת לוואי מוזרה -ירידה בהטלת שתן (מין הרגשה שאני לא יכולה לרוקן את השלפוחית עד הסוף גם אם אני לוחצת עליה ממש ). אשמח לעזרה או המלצה בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, איקקלומין בהחלט עלול לגרום לחזרה של הכאבים אם המקור שלהם היה גלולות, בשל אופן הפעולה שלו. אם זה הטיפול המומלץ כרגע בתקופה שתם מנסים להרות, את יכולה להתעודד מכך שהטיפול הוא בדר"כ קצר (לרוב עד שבוע בחודש), וסביר להניח שעם סיומו תרגישי שוב שיפור. אם זה ממש מונע מקיום יחסים - דברי על כך עם רופא הפוריות ונסו למצוא פתרון (הזרעות או טיפול אחר).

תודה רבה על התשובה! אך חשוב להגיד, שסיימתי את הכדורים כבר לפני שבועיים ועדיין כואב..זה יעבור?

09/08/2017 | 19:40 | מאת: אנונימית

שלום רב! אני מאובחנת בוסטיבוליטיס מדצמבר 16, בנוסף יש לי גם קנדידה גלברטה במידה נמוכה לטענת הרופאים היא גם לא סימטומטית.. נתנו לי את משחת המזרקים agc אני פשוט ממש לא בטוחה מבחינת נזקים לעתיד עם המשחה הזו.. 1. היא מרפה שרירים אז בריחת שתן לעתיד? או שהעור ייפול? 2. ירידה בהנאה ביחסי מין כי זה מורידאת רמת העצבים שם ? 3. עד עכשיו הייתי מורחת על כל האזור האדמומי וקצת מכניסה לפתח.. השבוע הרופאה אמרה לי שזה חייב להיות רק באזור הכואב? למה? האם יש לזה איזשהן השלכות לכך שמרחתי בכל האזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי על נזקים לטווח ארוך משימוש בג'ל ACG, תמיד יתכן שבעתיד יתגלו דברים שלא היו ידועים. עם זאת, השימוש בג'ל הוא בפתח הנרתיק ולא ישירות על שרירי רצפת האגן, וטיפול בוולוודיניה לרוב דורש גם טיפול בשרירי רצפת האגן בכל מקרה. לא אמורה להיות פגיעה ביכולת להגיע לאורגזמה. השמת הג'ל אכן אמורה להיות באיזור הכואב, כי זה המקום בו רוצים לטפל.

12/07/2017 | 17:05 | מאת: יעל

איך אומרים מאמני נרתיק ברמן באנגלית? אני רוצה לקנות בחו"ל דחוף תודה רבה על העזרה

שלום, מאמני נרתיק נקראים vaginal trainer או vaginal dilators. ישנם יצרנים שונים וסוגים שונים, לא בהכרח תמצאי בדיוק את אותו סוג בחו"ל, אבל נסי לחפש משהו דומה.

02/06/2017 | 01:40 | מאת: וסטבוליטיס/ולוודיניה

אני סובלת כבר כמה שנים מהצריבות והתופעות של הוסטסוליטיס, שמתי לב שבחורף האחרון המצב היה יותר טוב, ביומיים האחרונים התחלתי לחוש שוב בצריבות העזה מה שמקשה מאוד על התפקוד השוטף שלי ביום יום, אני ממש אשמח לפיתרון! בדיוק קניתי את המשחה שנרקחה במיוחד עבורי שגם עלתה בהתאם, היא מורכבת מ אמיטריפטילין, באקלופן וגבאפנטין, בנתיים בפעמיים שמרחתי זה גרם לי לצריבות גדולה יותר ורק אחריי זמן מה טיפה נרגע. (ולא יותר מזה). בעבר כשמרחתי באטקורטן שזה סטרואיד זה עזר למשך כחצי שעה, ההשפעה הייתה מיידית, הבנתי שזה לא בריא להסתמך על המשחה הזו, אני די מיואשת וממש אשמח לשמוע על טיפולים שעוזרים לבעיה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המשחה שציינת לעתים גורמת לצריבה בימים הראשונים כדאי להתמיד בה - אם היא לא עוזרת אחרי חודשיים אפשר להפסיק. כמו כן מומלץ לבצע פיזיותרפיה של רצפת אגן. ישנם טיפולים נוספים אפשריים, עלייך לפנות לרופא או מרפאה המתמחים בתחום של מחלות פות ונרתיק לבדיקה וקבלת ייעוץ מסודר.

14/05/2017 | 23:58 | מאת: אחת שסובלת

שלום רב, לפני כשנה התגלה אצלי סרטן השד עם גרורות לבלוטות הצוואר. אני מטופלת בכדורים בשם: איברנס-ביולוגי ולטרוזול-הורמונלי , לאחר ההקרנות עקב כאבים וזרמים באזור ההקרנות הוסיפו לי כדור נוסף בשם ליריקה 75 מ"ג פעמיים ביום. בנוסף, עברתי ניתוח להוצאת השחלות והחצוצרות. בזמן קיום יחסי מין מאוד כואב לי וגם "שורף". האם זה קשור לניתוח ולכדורים שאני נוטלת וכיצד ניתן לטפל בבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לתת תשובה ברורה ממה נובעים הכאבים שלך, אולם באופן כללי אחת הבעיות של נשים שחלו בסרטן שד היא יובש נרתיקי שנובע מחוסר אסטרוגן - שקשור לגיל ולטיפולים. ליריקה הוא כדור נגד כאבים נוירופתים שדווקא משמש כאחת האפשרויות הטיפוליות לכאבים בקיום יחסים - כך שהוא עשוי לעזור לך, ואולי כדאי לשקול העלאת מינון. הייתי ממליצה על שימוש בתכשירים שנותנים לחות לנרתיק ואינם על בסיס הורמונלי - התייעצי עם הרוקח יש כמה תכשירים כאלו. שימי לב שלא מדובר על חמרי סיכה לשימוש בקיום יחסים בלבד (שגם הם מאד חשובים ומומלצים) אלא תכשירים לשימוש קבוע. בבברכה, ד"ר בינה כהן-סחר

12/03/2017 | 18:35 | מאת: טל

האם לאישה יש את אותו סיכון להידבק באיידס גם כאשר היא מבצעת מין אוראלי וגם מחדירה ללא קונדום, ללא גמירה וללא פצעים? האם הסיכון בשני המקרים הוא זהה? אם לא, מה ההבדל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, באופן כללי הסיכון להדבק באיידס גבוה יותר בחדירה ווגינלית מאשר במין אוראלי. אם אין שפיכה בכלל הסיכון קטן, אולם קיימת פליטה של מעט נוזל זרע עוד לפני השפיכה כך שלא מדובר באפס סיכון.

28/02/2017 | 00:34 | מאת: בתאל

שלום, מעל לחצי שנה אני סובלת מכאבים בזמן קיום יחסי מין הכאבים בלתי נסבלים. הייתי אצל הרופא הוא טען שמדובר בפטירה ורשם לי אגיסטן ל3 ימים להחדרה זה לא עזר לי. הכאבים החלו בערך 3 חודשים אחרי שהתחלתי לקחת גלולות. הייתי לוקחת זואלי ועכשיו יאז. הבנתי שיש השפעה של הגלולות לאיזה סוג גלולות כדאי להחליף? האם עדיף לנסות מדבקות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אכן גלולות עשויות להיות הגורם, והייתי מציעה לך לנסות להפסיק גלולות כדי לראות אם יש שיפור (כמובן להשתמש בקונדומים). במידה ואין שיפור עם הפסקת גלולות - הן כנראה לא הסיבה, ובמקרה כזה מומלץ לפנות למרפאה שעוסקת בנושא מחלות פות ונרתיק (עריה ולדן) כדי לקבל אבחנה ברורה והמלצות על טיפול.

היי, מאז שאני זוכרת את עצמי אני סובלת מכאבים בחדירה. עברתי רופאי נשים רבים והם לא עזרו לי בעניין. באופן עצמאי פניתי לייעוץ מיני - סקסולוגית, והתחלתי בעזרתה אימון עם מאמנים. אני לא מרגישה בנוח בטיפול, היועצת מלחיצה אותי ואומרת שאני לא מתקדמת מספיק וכבר נהייתה לי ממש טראומה מכל העסק. אשמח לטיפים ועיצות בנושא. כי הנושא של הוגיניסימוס הוא לא מוכר אצל הרופאי נשים. הבנתי שיש טיפול פיזיותרפי לרצפת האגן,האם זה עוזר? והבנתי שיש מרפאות תפקוד מיני בבתי החולים. איך הכי יעיל לטפל? ומה הפרוצדורה? כי אני ממש מבולבלת ומיואשת. אני גרה בחדרה אך מוכנה לנסוע יותר רחוק כדי לטפל בבעיה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התחלת נכון, טיפול מיני ושימוש במאמני נרתיק זה אכן חלק מהטיפול, אולם אם את מרגישה לא בנוח עם המטפלת - חפשי מישהי שאת מרגישה יותר נוח איתה. הטיפול בוולוודיניה עשוי להיות ממושך ולא צפוי שהכל יחלוף תוך שבועות בודדים. פיזיותרפיה של רצפת אגן גם היא חלק מאד חשוב של הטיפול. ישנן מרפאות ורופאים/ות שעוסקים בתחום פות ונרתיק (עריה ולדן), ובין היתר מטפלים בבעיה של כאבים בקיום יחסים. אני ממליצה לך לפנות למרפאה כזו לקבלת הסבר על אפשרויות הטיפול הנוספות.

26/05/2016 | 15:42 | מאת: אני

ד"ר בינה סחר כהן יקרה. הייתי אצלך בעבר לגבי אורופלאסמה ולאחרונה התחיל כאב ודלקת צוואר הרחם מלווה בדימום, כנראה בעקבות האורופלאסמה? אני בהריון מתקדם ורציתי לשאול: האם למרות החיידק, אפשר ללדת לידה רגילה וכן להניק? כולל בדיקת מי שפיר? האם יש חשש להידבקות העובר בשל אלה? 2. האם הדלקת עשויה לעבור לאחר ההריון ואולי בכלל הסיבה לכך אינה אורופלאסמה? תודה מראש:)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כדאי לשלול סיבות אחרות לדלקת בצוואר הרחם, לרוב אוראופלזמה אינה גורמת לכך. אין מניעה לעבור דיקור מי שפיר, ללדת בלידה רגילה או להניק.

29/05/2016 | 12:55 | מאת: אני

תודה רבה על תשובתך! אילו עוד סיבות עליי לבדוק ולשלול לדעתך? אשמח לעזרתך מאחר ומיד נותנים לי אנטיביוטיקה, שלא פותרת הבעיה משורש...

06/04/2016 | 16:24 | מאת: מישהי

היי, אובחנתי כסובלת מוסטיבוליטיס. החלטתי לשלב מספר טיפולים בו זמנית . הפסקתי עם הגלולות לאחר 5 שנים- מתחילה לעשות דיקור סיני, טיפול פסיכולוגי וכן פיזיותרפיה. בנוסף לכך קראתי על טיפול בלייזר קר- עד כמה הוא נמצא יעיל? ( למרות שהוא חדש ) .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש מעט מאד מידע על הטיפול בלייזר קר. למיטב ידיעתי בוצע רק מחקר אחד מסודר והיעילות נמצאה סביב 70%. כמו בכל הטיפולים בוולוודיניה אין טיפול בודד שמתאים לכולן. המלצתי - לא לבצע טיפולים רבים ושונים במקביל. תני לכל טיפול את הזמן לעשות את שלו.

22/04/2016 | 23:19 | מאת: אלמונית

בתור מישהי שעברה את הטיפול בלייזר- הוא אכן עוזר, אמנם עדיין לא במאה אחוזים אבל יש הקלה ממשית בכאב. ממליצה לך.

שלום, אני בת 18 ולפני כשנה התחלתי לקיים יחסי מין עם בן זוגי , מאז ומתמיד היו לי כאבים בחדירה אשר הלכו והתחזקו והחמירו מפעם לפעם. כמו כן, מעולם לא השתמשתי בטמפונים עקב הכאב בהחדרתם. בשבוע האחרון הלכתי לגניקולוג ולאחר ביצוע בדיקה מאוד מכאיבה , אבחן וסטיבוליטיס ורשם לי את המשחה דקטקורט לשימוש של פעמיים ביום למשך 14 יום. כאשר קראתי את עלון המשחה ראיתי כי המשחה יעילה בטיפול בפטריות בעיקר, האם היא יעילה גם כן בטיפול בוסטיבוליטיס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דקטקורט אכן אינה טיפול לווסטיבוליטיס. בברכה, ד"ר בינה כהן-סחר

20/01/2018 | 21:31 | מאת: טיפול קלוקל ולא אחראי

ההרופא חושד שהכאבים הגרמים מפטריה.כי זו הרוטינה שלהם. למרות שבקלות אפשר להבחין בין כאב של פטריה\דלקת לזה של וסטיבוליס-בבדיקה על ידי מקלון וזיהוי כאב נקודתי ולא מפושט. אך הם\ן מעדיפים לא להקשיב לפציינטיות ולא לבדוק אותן בקפידה-ניתן לאתר פטריהבמשטח.ולהתעלם ממה שאנחנו מדווחות ולהזיק לנו ולהחמיר את מצבנו עם אינסוף משחות וחומרים סטרואידים.

31/01/2016 | 21:51 | מאת: דנה

שלום, אני סובלת מוולוודיניה כבר תקופה ארוכה קבלתי טיפול באולטרון וגבפאנטין שלא עזר. הרופאה המליצה לי לפנות למרפאת כאב . אשמח לקבל המלצה למרפאת כאב שמתמחה בטיפול לוולוודיניה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מרפאות כאב מטפלות בכאב כרוני מסיבות שונות, אין מרפאה שמתמחה בטיפול ספציפי בסינדרום מסויים. חשוב לדעת האם בצעת טיפולים אחרים במקביל כגון פיזיותרפיה, מה היה המינון שקיבלת ולכמה זמן נטלת את התרופות. בברכה, ד"ר בינה כהן-סחר

10/11/2015 | 08:55 | מאת: אני

שלום רב. זה שנים שיש לי כאבים "רגילים" בברכיים ובגב, ובשנתיים האחרונות נוספו לי כאבים בלתי נסבלים בכתף שאובחנו ככאבי פיברומיאלגיה, אני מקבלת Elatrolet כל יום כדור ואין בכלל שיפור. האם יש עוד טיפול שיעזור לי להקל על הכאב? בתודה מראש וברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ישנן הרבה תרופות לטיפול בכאב כרוני ואופציות טיפול שונות. הפורום הזה נועד למענה בנושא של וולוודיניה שהוא סוג ספציפי של כאב כרוני, והטיפולים בו אינם זהים לטיפולים בפיברומיאלגיה. אני מציעה שתפני גם לפורום רפואת כאב או פורום פיברומיאלגיה (אם קיים) - ובכל מקרה, מומלץ לפנות פיזית למרפאת כאב להמלצה על טיפול. ד"ר בינה כהן-סחר

21/06/2015 | 02:23 | מאת: צעירה

שלום, בת 26,בתולה.לא נוטלת תרופות.סובלת מזה שנה מתחושת צורך תמידי חזק ביותר למתן שתן כל שעות היום ומרגישות למגע אפילו הקל ביותר באיבר המין . בדיקות מעבדה רבות (דם,בדיקות לדלקות) ובדיקת CT בטן אגן תקינות.ציסטוסקופיה תקינה.בבדיקת זרימת שתן הזרימה היא חלשה ומקוטעת ולפעמים יש שארית שתן גבוהה מהנורמל ולפעמים תקינה.עברתי מספר טיפולי פיזיותרפיה בשיטה ידנית אך אין כל כך הטבה. הגיניקולוגית אבחנה בבדיקה ידנית שיש לחץ על רצפת האגן ורגישות רבה באיבר המין ואבחנה את זה כוולודיניה. גם הפיזיותרפיסטית אבחנה שרירים מכווצים באגן ,בבטן ובגב התחתון. בבדיקות MRI עמוד שדרה צווארי נמצא יישור הלורדוזיס וב MRI עמוד שדרה גבי נמצא סקוליוזיס. בשתי הבדיקות נכתב כי אין רואים לחץ על החוט או הפרעה למרקמו. אין רואים בקעים דיסקליים או שינויים דיסקוגניים משמעותיים.אין רואים הפרעה למרקם הגרמי. האם יכול להיות שהסקוליוזיס בגב ויישור הלורדוזיס בצוואר גורמים לתחושת הלחץ האדירה בשלפוחית ולכאבים והרגישות העצומה באיבר המין ? יש לציין שלא ידעתי שיש לי סקוליוזיס לפני הבדיקה. בנוסף,האם וולודיניה נגרמת כתוצאה מפגיעה בעצבי הפות ו/או שלפוחית השתן ?כלומר מקור הבעיה הוא עצבי או מהשרירים המכווצים? בנוסף,האם השרירים מכווצים עקב הרגישות באזור ותחושת הלחץ בשלפוחית או שהתחושות נגרמות מהשרירים המכווצים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אנו לא יודעים מה בדיוק גורם לוולוודיניה, ההשערה היא שבחלק מהמקרים מדובר בכאב ממקור עצבי אולם לרוב לא נמצא גורם ספציפי כמו לחץ על עצב. גם בבדיקה שלך, לפי תיאורך, אין עדות לבעיה בחוט השדרה עצמו. בחלק מהמקרים יש קשר לשרירי רצפת האגן, כאשר לא תמיד ניתן לדעת מה הסיבה ומה המסובב - האם השרירי המכווצים גורמים לכאב או שכתוצאה מהכאב ומחשש נגרמת התכווצות מוגזמת של השרירים. רגישות מוגברת ולחץ בשלפוחית לא שכיחים כחלק מהתסמינים של וולוודיניה. יש מקום להתייעץ גם עם אורולוג. ד"ר בינה כהן-סחר

07/06/2015 | 10:51 | מאת: רונית

אני סובלת מכאבים בחדירה כבר הרבה שנים ניסיתי טיפולים שונים כמו משחות פיזיוטרפיה ושימוש במאמנים שלא פתרו את הבעיה. בגלל הכאב יש לי חרדה גדולה מבדיקות גניקולוגיות ומהליכה לרופא נשים. האם יש משהו נוסף שאפשר לנסות. ואיך עוברים את הבדיקות במצב הנוכחי? תודה רבה מראש

שלום לך, הבעיה שלך, שמשלבת מלבד הכאב הפיזי גם אלמנט של חרדה מהכאב וממצבים שגורמים לו (כמו בדיקות גינקולוגיות) - אינה נדירה. אני ממליצה לך על טיפול שמשלב התייחסות גם לקושי הרגשי והחרדה, מלבד טיפול תרופתי (במשחות או כדורים) ופיזיותרפיה. כדאי לפנות למרפאה או מטפלים שיש להם נסיון בטיפול במצבים כאלו - רוב הסיכויים שתזדקקי ליותר מדיסציפלינה אחת של טיפול (סקסולוגית, פיזיותרפסיטית ורופאת נשים, לדוגמה). בהצלחה, ד"ר בינה כהן-סחר

13/05/2015 | 08:56 | מאת: מישהי

זה כבר כמה חודשים שאני מקיימת יחיס מין עם הבן זוג שלי. בהתחלה שכבנו רק עם קונדום וממש כאב לי בחדירה חשבנו שזה בגלל סוג הקונדום.כבר כחודשיים אני עם גלולות ויש לי כאבים ותושה ששורף לי נורא בפתח הנרתיק בזמן חדירה בצורה בלתי נסבלת. לאחרונה גם בזמן קיום היחסים יש דימום רציני.מה זה יכול להיות ולמי לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דימום בקיום יחסים כאשר לא מדובר בפעמים הראשונות מחייב בדיקת רופא נשים. יתכן שיש משהו בפתח הנרתיק שחוסם אותו חלקית ולכן יש כאב ודימום. בכל מקרה חשוב להשתמש בחומר סיכה בקיום יחסים, שמן צמחי או חומר סיכה ייעודי על בסיס סיליקון הם המומלצים ביותר. בברכה, ד"ר בינה כהן-סחר

05/05/2015 | 06:55 | מאת: מירב

אחרי הרבה זמן של סבל שאני סובלת הבחינו שיש לי וסטבוליטיס, הרופא נתן לי טיפול - amitriptilin bactrofen gabapentin הרופא אמר לי שזה לא יעזור מאה אחוז אלא 70,80 אחוז ואם הטיפול לא יעזור לפנות אליו והוא יגיד לי אם לעבור ניתוח .. רציתי לשאול מס שאלןת לגבי הניתוח הזה: 1. כמה הוא עולה? 2. כמה זמן הוא לוקח ואחרי כמה זמן מאז הניתוח אני אהיה בבית? 3. אני רוצה לעשות אותו בלי ידיעת הוריי ,האם הם חייבים לדעת? 4. האם הטיפול הזה יכול לעזור לגמרי או שמחייב שהבעיה תחזור שוב?

לקריאה נוספת והעמקה

מירב שלום, הטיפול שקיבלת עשוי לעזור, אולם גם אם לא ישנם טיפולים אחרים שאפשר לנסות לפני החלטה לגבי ניתוח. וולוודיניה אינה מחלה אחת אחידה אלא מספר מצבים שלהם סיבות שונות, וטיפולים שונים. ניתוח עשוי להתאים לחלק מהמצבים אבל לא לכולם, ואין ערובה של 100% ריפוי. לשאלותייך - על עלות הניתוח עלייך לברר עם המנתח שאת בוחרת. אם אינך קטינה, אין חובה ליידע את הורייך, אולם אם את קטינה הם חייבים להיות מודעים ומעורבים (לחתום על הסכמה לניתוח, למשל). הניתוח אינו ממושך אולם יש תקופת החלמה בת מספר שבועות. בברכה, ד"ר בינה כהן-סחר

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום טיפול בוולוודיניה (ווסטבוליטיס). גלישה פורייה, צוות האתר