נגישות
נגישות

פורום ביטוח משלים - כללית מושלם, מכבי זהב ועוד

מטרת הפורום היא לספק מידע בנוגע לביטוחים המשלימים של קופות החולים: כללית מושלם, מכבי זהב, לאומית זהב, מאוחדת שיא ועוד. הכוונה למתן מידע בנושא מימוש זכויות המבוטחים וכן לשאלות על בעיות במימוש אותן זכויות.
299 הודעות
160 תשובות מומחה

מנהל פורום ביטוח משלים - כללית מושלם, מכבי זהב ועוד

כללית מושלם פלטינום לא נותנת התחייבויות לבדיקות בסל?למה? לומר: בדיקות גנטיות כלולות בסל 20 אגוסט 2012, תיק מ"ס200\0\3 נספח א בדיקות גנטיות בסל קודים והגדרות:www.health.gov.il/genetics fragile X שביר, מולקולארית לאבחון בדיקה מולקולארית X תסמונת כרומוזום J9900 CMA בדיקה מולקולארית של הקריוטיפ CMA בדיקת כרומוזומים מולקולארית J8801 http://www.clalit.co.il/HE-IL/Women/pregnancy/examination/articles/pregnancy_tests.htm שאר הבדיקות אינן כלולות בסל: זכאיות ל-17 בדיקות גנטיות בהשתתפות עצמית של 80 שקל לבדיקה במכוני ההסדר. הבדיקות שבהשתתפות כללית מושלם: SMA, איקס שביר, קנאוון, פנקוני, גושה, חסר אלפא 1, ML4, נימן פיק, אטקסיה טלאנגיאטקזיה, בלום, קוסטף, MLD, ועוד...... תודה על כל עזר

10/11/2012 | 02:53 | מאת: ג

הבנתי שבמסגרת הסל הבסיסי יש באפשרותי להיות מנותחת באסותא, ללא בחירת רופא מנתח. האם זה נכון לגבי כל הסניפים של אסותא ? או שמדובר באפשרות לעשות ניתוח רק בסניפים מסויימים ? שוב תודה

זה רלוונטי לגבי חלק מהניתוחים בלבד אי מציע לך לבדוק ישירות מול הקופה

08/11/2012 | 23:47 | מאת: ג

שלום. לאחרונה הצטרפתי למכבי מגן זהב. אולם לצערי עליי לעבור ניתוח זעיר פולשני ואין ברצוני לעשותו במסגרת ציבורית, אלא באסותא. הבנתי שיש תקופת המתנה של 12 חודש למצטרפים חדשים. שאלתי היא: האם אוכל לגשר על תקופת ההמתנה ע"י תשלום מראש של יתרת החודשים, על מנת שלא אשא בעלויות גבוהות מדיי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי לא

05/11/2012 | 10:20 | מאת: נורית

שלום, אני מוכרת כלקוית שמיעה מעוניינת לרכוש ציוד עזר , כמה השתתפות מגיע לי ובאיזה חברה?

זה פחות או יותר כמו לשאול שאלה כמה עולה לתפור חליפה ליתום איזה חברה? איזה ציוד

21/10/2012 | 17:26 | מאת: צבי

מזה מספר שנים אני מבוטח בביטוח זהב של קופ"ח מאוחדת הכולל ביטוח סיעודי. בשל עיקול (לא מוצדק) שהוטל על חשבון הבנק שלי לא שילמתי את תשלומי הביטוח במשך כ-6 חודשים. לפני כשבוע הוסר העיקול, ופניתי למוקד מאוחדת על מנת להסדיר תשלום החוב. נאמר לי כי הביטוח שלי הופסק לפני כשבועיים (סוף ספטמבר) וכי נשלחו לי הודעות על כך. עם זאת, טענו כי ניתן לחדש את הביטוח במקביל לתשלום החוב, למעט הביטוח הסיעודי - שנעשה דרך חברת הפניקס. משמעות הדבר מבחינתי היא הצהרת בריאות חדשה והחרגות או דחייה, למרות שעברו רק שבועיים ממועד ביטול הביטוח. ברצוני להדגיש שלא קיבלתי כל הודעה על ביטול הביטוח. מה עושים?

19/10/2012 | 01:14 | מאת: רונן

שלום 1.רציתי לדעת האם לפי ראות עיניך כללית מושלם זהב+ ביטוח בריאות פרטי מכסה אותי לגמרי? או שעדיף כללית מושלם פלינום+ ביטוח פרטי. 2. מה התוספות של פלטינום על מושלם זהב?

20/10/2012 | 11:21 | מאת: תגובה

שלום, (אני מבוטחת בכללית, כך שזה ידע אישי בלבד, גם על סמך נסיון ..) באתר של הכללית יש את תקנון מושלם זהב ואת תקנון מושלם פלטינום, שם אתה יכול לראות את כל מה שיש בפלטינום בנוסף על מה שיש במושלם זהב. הרי הפלטינום הוא בנוסף למושלם זהב ולא במקומו. הפלטינום הוא רובד שני למושלם זהב. תקנון מושלם זהב- https://mushlam.clalit.co.il/form/gold.pdf תקנון מושלם פלטינום - https://mushlam.clalit.co.il/form/platinum.pdf לשאלה 1 - אני חושבת שאין שום ביטוח שמכסה ממש הכול. ודוגמה אחת: יש מנתחים שאין להם הסכם עם אף חברת ביטוח וגם עם אף אחת מקופות החולים. הם מנתחים רק באופן פרטי לגמרי, ואז , לרוב, ההחזר שמקבלים מהקופה ומחברת הביטוח הינו חלקי בלבד. אבל כל מקרה לגופו, תלוי כמה עולה הניתוח, ומה המקסימום שאפשר לקבל. כל ביטוח בחברת ביטוח , יש לו את התנאים והזכאויות שלו. בנוסף, יש טיפולים שאינם בסל הבריאות, וגם המושלם לא מכסה, ובחברות הביטוח - זה תלוי מה כתוב בפוליסה.

ברצוני לדעת אם הקופה מחזירה או משלמת עבור ההוצאה השנתית שעליי להוציא עבור העדשות בהן אני מחויבת אחרי ניתוח טרטוקונוס. כיום ההוצאה עומדת על 2000 ש"ח לשנה.

13/10/2012 | 21:15 | מאת: שיר

לאמי היה ניתוח בעקבות שבירת כתף אצל רופא מנתח באסותא אשר אינו נמנה על רשימת המנתחים של מאוחדת. יש לה ביטוח משלים שיא-ועדיף. האם היא יכולה לבקש החזר עבור האישפוז והשתל מהביטוח המשלים?

09/10/2012 | 00:13 | מאת: חני עבדת

שלום, לאחר ניתוח של בעלי, ביה"ח דרש וחייב תוספת תשלום בגין הניתוח בטענה שהוא עבר ניתוח "שונה". במנתח שולל טענה זו ויש לי הוכחות של האבחנה לפני ואחרי הניתוח. פניתי למשרד הבריאות ולנציב תלונות הציבור במכבי שרותי בריאות - כרגע ללא מענה מצידם. למי עוד אפשר לפנות? תודה מראש חני

אם הניתוח נעשה במסגרת ציבורית או פרטית? מה ענו לך ממשרד הבריאות?

09/10/2012 | 09:37 | מאת: חני עבדת

הניתוח בוצע במסגרת ציבורית כאשר קיבלנו כחודש לפני התחייבות מאסותא לגבי החזרים והשתתפות עצמית. העברתי בסוף חודש אוגוסט תלונה למשרד הבריאות אך טרם קיבלתי מענה מלבד תשובה שהעניין בטיפול. ההוכחות שבידי הן דו"ח סיכום שהרופא מילא עם האבחנה לפני הניתוח ובו הוא מציין את סוג הניתוח הנדרש וכמו כן, יש בידי את דו"ח הסיכום של הניתוח בו הוא מציין את הניתוח שהוא ביצע. יש זהות בין 2 האבחנות. למרות כל זאת אסותא חייבה אותנו ב- 1967 ש"ח נוספים מעבר להתחייבות בגין הסיבה שבעלי עבר ניתוח שונה.

07/10/2012 | 16:36 | מאת: דני

בן משפחה יעבור בקרוב ניתוח מורכב,אנו נצטרך השגחת אחות 24 שעות איך עושים זאת,מתי רצוי להזמין את השירות? האם יש ביטוח בתוך בית החולים? האם צריך מראש להגדיר תפקיד האחות?

כדי לסגור את הקצוות ביום האשוז מול משרד אחות ראשית בבית החולים

שלום, הופניתי לבדיקת רופא נשים באחד מבתיה"ח של הכללית, לשם שקילת ניתוח להסרת מיומה. השאלה היא האם כבעלת כללית פלטינום אני זכאית לעשות את הבדיקה (ואולי אח"כ את הניתוח!) ב"אסותא", במקום באחד מבתי החולים ברשימה שקיבלתי. אם כן - כיצד אני פונה לקבוע תור וכמה זה יעלה לי (מהי הפרוצדורה הכספית)? תודה, אס.

14/10/2012 | 23:58 | מאת: תגובה

כמבוטחת בכללית, מה שידוע לי: יש זכות להחזר חלקי עבור 3 יעוצים בשנה אצל רופאים מומחים מרשימה , כאלה שיש להם הסדר עם המושלם . זה לא כולל את כל הרופאים שמקבלים באסותא . זה מותנה בכך שאותו הרופא שאת מבקשת להיבדק אצלו - האם הוא ברשימת היועצים של המושלם של הכללית. במקרה זה לא משנה אם יש לך מושלם זהב או מושלם פלטינום. מקבלים 80 אחוז החזר עד מקסימום של כ-570 שקלים. לגבי ניתוח - אם המנתח הינו בהסדר עם המושלם ,הרי יש השתתפות עצמית . כפי שידוע לי, ההשתתפות העצמית קטנה יותר אם יש לך פלטינום לעומת המושלם זהב. אם המנתח לא נמצא ברשימת המנתחים של המושלם , - מקבלים החזר יחסית נמוך. במוקד 2700* מקבלים את כל המידע , כל הפרטים הקטנים והחשובים ותהליך קבלת החזר כספי.

15/10/2012 | 07:18 | מאת: אס

24/09/2012 | 11:25 | מאת: אלעד

שלום רב, מקווה שכאן המקום לשאול. אנו מבוטחי מכבי זהב. בתי בת 9 חודשים, ביום ראשון שעבר הופנינו למיון ע"י רופא ילדים לצורך בירור חום הנמשך מעל 5 ימים. פנינו למיון בביה"ח בני ציון בחיפה, שם אובחנה דלקת בדרכי השתן. ההמלצה הייתה אשפוז מלא במחלקת ילדים לפחות ל48 שעות. מכיון שזה היה ערב חג ואנחנו אנשים דתיים, ובחיפה אין לנו משפחה בוודאי לא באזור הקרוב לבית חולים, ביקשנו לעבור לבי"ח מאיר בכפ"ס, מרחק הליכה מהוריי. הסכימו לשחרר אותנו בתנאי שאנחנו נוסעים משם ישר לבי"ח מאיר. כשהגענו לבי"ח הרופאה אמרה שבגלל שהילדה באופן כללי במצב טוב יחסית והוריי גרים קרוב, היא יכולה לשחרר אותנו בלי אשפוז בתנאי שנחזור במהלך החג כל 24 שעות לקבלת אנטיביוטיקה דרך הוריד. שאלנו את המזכירה הרפואית שם אם זה אומר אגרת מיון על כל יום בנפרד והיא אמרה שכן, ושיכול להיות שקופת חולים לא תסכים לממן את אגרת היום הראשון, אך מאחר והימים הבאים הינם ביקור חוזר ע"פ דרישת רופא הם חייבים לממן את הביקור. הלכנו למכבי כדי לבקש החזר לפחות על היומיים שבהם באנו לבי"ח בחג, אבל הפקידה אמרה שיש מוקדי רפואה דחופה של מכבי הפעיל גם בחגים ובכל מקרה שאין אשפוז ואין הפנייה הם לא מחזירים. עכשיו אני באמת לא מבין, אם הרופא בבית חולים אומר לי ללכת הביתה ולחזור אחרי 24 שעות להמשך טיפול, אני אמור בכל זאת לא ללכת לבי"ח אלא למוקד מכבי? מעבר לעובדה שדלקת בדרכי השתן בילדים זה מצב שבד"כ מחייב אשפוז ורק במקרים מיוחדים אפשר לוותר על האשפוז? מה צריך לעשות כדי לקבל את הכסף הזה? מדובר בכמה אלפי שקלים, וזה לא נראה לי הגיוני שעל מצב שמבחינה רפואית ללא ספק מצדיק ביקור בבי"ח(כך גם ע"פ הרופאים במיון במאיר) אנחנו לא נקבל החזר. תודה מראש וסליחה על האורך.

שלום, בשעה טובה, אני בהריון תאומים, יש לי ביטוח של כללית מושלם פלטינום, וכן ביטוח בריאות של הראל. חשבתי להזמין רופא ללידה שיילד אותי (הבנתי כי זו לידה מורכבת), החלופה האחרת היא שאוזמן לניתוח קיסרי (תלוי במצגים שיהיו) שאלתי היא האם עבור הזמנת רופא ללידה אקבל החזר מהביטוח המשלים, והאם אני זכאית להחזר כזה במצב של ניתוח קיסרי מתוכנן מראש (ומה עם ניתוח קיסרי לא מתוכנן? אוכל לקבל החזר בדיעבד?) בתודה ושנה טובה הילה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מהמשלים לא תקבלי החזר בכל מקרה מהביטוח הפרטי - תלוי בסוג הביטוח - אפשר שתקבלי השתתפות בעלות הרופא המנתח

תבדקי במוקד שירות

אני בן 33, בשנה האחרונה גיליתי בחשבונות הקופ"ח שלי שהם מחייבים אותי כל חודש מגיל 30 (כן 3 שנים לא הסתכלתי בחשבוניות האלה) בכ 20 ש"ח לחודש על ביטוח סיעודי זהב. מעיון בתנאי הפוליסה, נראה שהיא לא מכסה כמעט שום דבר שעלול (חס וחלילה) לקרות לי בגילי לרבות תאונות דרכים, דברים שקשורים לצבא ובטחון (פיגועים, מהומות וכו') ועוד עשרות מקרים. האם אני יכול לבקש מהם לבטל את הביטוח הנ"ל ולדרוש החזר כספי על כל התקופה שהם חייבו אותי בביטוח הנ"ל בלי שאחתום מעולם על טופס שאני מבקש להצטרף לביטוח הנ"ל ?

אני סובלת מסוכרת ולא מאוזנת.משתמשת באינסולין ונובנוב. נטלתי במשך 10 שנים ליפיטור ועקב הפרעות בתיפקודי כבד והופעת כאבי שרירים ועוויתות שרירים בלתי נסבלים הוחלפה התרופה לסנסור והבאבים המשיכו. הרופא החליף את ה'סטטינים' הנ"ל לתרופה איזיטרול. בנוסף קיימת היצרות בכלי הדם הפריפריים ואבי נפטר מדום לב בגיל 60 שנה. על רקע זה פנה הרופא המומחה בבקשה לאשר את רכישת התרופה איזיטרול בהנחה והשתתפות הקופה, אך בקשתו נדחתה ע"י אגף הרפואה של קופ"ח "מאוחדת" - כתוצאה מכך, עלי לקנות את התרופה במחיר 200 ש"ח \חודש, בנוסף בעלי גם כן נזקק לאיזיטרול באישור הרופא. אנו פנסיונרים וההוצאה הנ"ל בנוסף לתרופות נוספות מהווים נטל כבד. נראה לנו ש"מאוחדת" נוהגת בנו בשרירות לב, למרות ההמלצות של הרופא המומחה המשמש גם כיועץ הקופה להפרעות שומנים בדם כמצוין בבקשתו שנדחתה, כאמור. אודה על התיחסותכם. בברכת שנה טובה.

בהמשך לפניתי מתאריך 17/9/12, ברצוני לברר אודות זכאותי להשתתפות קופ"ח "מאוחדת" ברכישת התרופה איזיטרול - בתנאים המתוארים במקרה חריג.

לכל קופה יש את תנאי הזכאות שלה אנימציע שתפני לרופא שלך והוא יוכל לעזור לך בצורה הטובה ביותר

07/09/2012 | 18:28 | מאת: אסנת קנובלר

האם למי שיש מכבי זהב יכול לקבל עזרא במימון טיפולי אידרוטרפיה? ואם לא האם יש ביטוח כל שהו של מכבי שעוזר בנוסף לטיפולים של סל הבראיות?

26/08/2012 | 10:25 | מאת: לי

שלום. אני מעונינית לעבור טיפול ivf ראשוני בפרטי בנוסף אני רוצה לבחור רופא פרטי שילווה אותי לאורך הטיפול פרוטוקול שאיבה החזרה. אני מבוטחת בכללית מושלם. איך מתחילים? יש לציין שאני עומדת בקרטריונים של ivf. עלויות? והחזרים? תודה.

הכי טוב לפנות למוקד של כללית מושלם ולברר יתם ממקור ראשון

22/08/2012 | 07:39 | מאת: נתן

ברשותכם מספר שאלות: 1. האם קופת חולים מכבי מציעה טיפול בגלי הלם? היכן וכיצד ניתן לקבל. אם כן , מדוע הרופאים האורטופדים אינם ששים להציע ? 2. האם קופ"ח מכבי משתתפת בעלות הטיפול? מה נדרש לעשות 3.

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי הטיפול בגלי הלם לא נכלל בסל הבריאות יתכן והוא נכלל בחלק מהביטוחים המשלימים

13/08/2012 | 14:43 | מאת: ויקי

שלום רב, כמבוטחת מכבי זהב, אודה על תשובתך האם אני זכאית לניתוח הנ"ל: גילי 62, BMI 32, התקפי לב במשפחה (סבתי ואמי ז"ל), שומן בטני מסיבי שמסרב להיעלם חרף נסיונות דיאטה, ציסטה גדולה (15 ס"מ) בכבד (במעקב שנתי). בתודה, ויקי

31/07/2012 | 14:25 | מאת: דניאל

30/07/2012 | 19:09 | מאת: דניאל

יש לי ביטוח כללית מושלם ובקרוב אצטרך לרכוש מכשיר שמיעה. כמה הששתפות עצמית צריך לשלם?

לקריאה נוספת והעמקה

הכי טוב לברר במוקד של כללית מושלם

23/07/2012 | 18:54 | מאת: רונית

שלום !!!! עד לפני כשנתיים עברתי טיפולי IVF ללא הצלחה להרות. לצורך העניין 4 מחזורי טיפול. בתקופה בה הייתי נשואה. נכון להיום אני גרושה בת 36 ומאוד רוצה לקבל פרטים לגבי התהליך וההשתתפות של הקופה שאני שייכת אליה. אשמח לפרטים. בברכה רונית

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שהדרך הנכונה ביותר לקבל פרטים היא לפנות לקופה חלק מהשירות אמור להיות מכוסה במסגרת סל הבריאות חלקו בביטוח המשלים מדובר בטיפול מורכב, ישנם כמה אופציות והמידע האמין ביותרינתן בקופה עצמה בהצלחה

19/07/2012 | 08:26 | מאת: אלכס טולצינסקי

בוקר טוב,האם טיפול באולטראסאונד מוכר ע"י מכבי "זהב"ומשולם על ידם?תודה

11/07/2012 | 13:52 | מאת: אני

שלום רב מדובר בביטוח פרטי יש הבדל בהחזר לייעוץ אצל רופא מומחה (החזר נמוך מאד) לבין החזר אודות ניתוח והבדיקות שלפניו (כל ההחזר) המקרה הוא שנקבע ע"י רופא מומחה בקופ"ח שצריך ניתוח - הלכתי לרופא מנתח שבהסדר ובפגישה עמו הוא החליט שלא נצרך הניתוח. חברת הביטוח רואה את הביקור כייעוץ בעלמא וההחזר בהתאם - אני הלכתי למנתח כהפניה מרופא מומחה בקופ"ח כחלק ממסלול לניתוח שעבורו יש החזר מלא.. מה דעתך ? תודה.

דעתי היא שהחובה שמוטלת על חברת הביטוח היא לקיים את לשון הפוליסה ככתבה במקרה שלך לשון הפוליסה ברורה לדעתי.

11/07/2012 | 17:10 | מאת: אני

ד"ר - תשובתך לא ברורה לי, ובלשון הפוליסה לא מוגדר מקרה קצה מעין זה. לו היה מתבצע בסופו של דבר ניתוח ההחזר היה מלא. האם בעקבות ביטול ניתוח לחברת הביטוח מותר להפוך את הגדרת ביקורת לפני ניתוח לייעוץ רגיל ואז להתנער מהחזר מלא? הרי לא הלכתי למנתח לייעוץ או חו"ד לשמה אלא לטובת התחלת מהלך של ניתוח.

12/07/2012 | 01:10 | מאת: תגובה

אני מבינה זאת כך: לא היה כאן עניין של "ביטול ניתוח". היית אצל מומחה אחד בקופת חולים והוא המליץ על ניתוח. היית אצל מומחה שני באופן פרטי והוא הביע את דעתו שלא צריך ניתוח. אי לכך, הביקור אצלו הינו ביקור בהגדרה של ייעוץ רפואי רגיל. אם המומחה השני היה ממליץ על ניתוח , והיית מקבל את המלצתו, והוא היה מבצע אותו - הרי שהביקור אצלו היה מוגדר כ'ביקור לפני ניתוח'. אבל לא כך היה.. רק בריאות

02/07/2012 | 18:07 | מאת: לי

אני לפני טיול לחודש לארה"ב. אשמח לעצתכם בנוגע לביטוח. שיכיל: מטען, רפואי כולל אמבולנס מעופף, וכן ביטוח ביטול. הביטול חשוב במיוחד. יש לי אב בן 78. אם יחלה או משהו כזה, אבטל את השתתפותי בטיול, או אחזור באמצע. מישהו יודע להמליץ לי על ביטוח טוב לעניין זה? תודה רבה מראש.

כל הביטוחים מציעים את מה שאתה צריך אתה רק צריך לבקש את הכיסויים הללו ולוודא שהם נכללו בביטוח שרכשת - הבדלים עשויים להיות בפרמיות שתידרש לשלם

15/06/2012 | 20:11 | מאת: איציק

שלום רב אני צריך לעבור ניתוח קטרקט בשתי עיני. מבקש לדעת באיזה סכום משתתף הביטוח המושלם(לרופא שאינו בהסדר).? , בתודה איציק

20/06/2012 | 11:13 | מאת: תגובה

מנסיון אישי במשפחתי- אם מדובר במושלם זהב (לא פלטינום) של קופת חולים כללית, ההחזר עבור ניתוח קטרקט אצל רופא שאינו בהסדר עם המושלם היה ממש נמוך.. ביחס לעלות הניתוח. תלוי כמובן מה המחיר שמבקש המנתח. כדי לקבל מידע מעודכן, מציעה לך להתקשר למוקד המושלם 2700* בכל מקרה, ההחזר יכול להיות שונה מקופה לקופה !

04/06/2012 | 13:27 | מאת: מיקי

שלום רב, בת 67, אני עומדת לעבור ניתוח להחלפת מפרקי ירך. הבנתי שהשיקום אחרי ניתוח כזה הוא ארוך [לפחות חודשיים ] כשבהתחלה אי אפשר להסתדר לבד ואני...לבד. אני עושה את הניתוח בביטוח פרטי. כמה זמן שיקום מגיע לי מהמושלם של הכללית בלי להוציא כסף מכיסי והיכן משתקמים. אני חברת מושלם שנים רבות. מודה לך על תשובתך, מיקי

אני מציע שתתקשרי למוקד שירות הלקוחות של המושלם ותשאלי אותם בנוסף תבררי גם אם לא מגיע לך משהו במסגרת סל הבסיס

30/05/2012 | 16:33 | מאת: אלי

שלום לך יש ברשותי מכבי מגן זהב לי ולמשפחתי בנוסף יש לי ולמשפחתי ביטוח בריאות פרטי שאלתי היא לגבי כפילות אני מניח שיש דברים שאני משלם עליהם כפילות האם יש סעיפים מסויימים שניתן לבטח שקלתי לעבור למכבי כסף אשמח לכ מידע תודה

ד"ר פישמן שלום, הצטרפתי לביטוח פלטינום במאי 2011. נכנסתי להריון בספטמבר 2011. במהלך החודשים האחרונים ביצעתי בדיקות שונות אצל רופאים פרטיים, בידיעה שמגיעים לי החזרים מקופ"ח. בביטוח קיימת תקופת אכשרה של 9 חודשים, אולם הבנתי מכל חברותיי שגם בדיקות שביצעתי לפני תום 9 החודשים, אוכל לקבל בגינן החזר, שכן תביעת הכסף נעשית אחרי תקופה של מעל 9 חודשים. לצערי קיבלתי תשובה כי כל הבקשות להחזרים שהגשתי- נדחו, שכן הבדיקות בוצעו במהלך תקופה האכשרה. האם הקופה צודקת ואני זאת שהבנתי לא נכון את הדברים? תודה רבה מראש, והמשך ערב נפלא, לירז

21/05/2012 | 23:34 | מאת: תגובה

תקופת אכשרה של 9 חודשים, פירושה - מיום ההצטרפות לביטוח ועד תום 9 חודשים המבוטח אינו מכוסה בכל מקרה ביטוח שמתרחש לכל אורך התקופה הזאת. לא משנה מתי מגישים את התביעה. כי אם לא היה כך , הרי גם מי שהיה מבצע בדיקה יום אחרי ההצטרפות היה יכול להגיש תביעה לאחר 9 חודשים.... תאריך ביצוע הבדיקה הוא הקובע.

21/05/2012 | 23:36 | מאת: בהמשך

תנסי לבדוק אם מגיע לך משהו דרך מושלם זהב (המושלם הבסיסי הרגיל).

13/05/2012 | 22:25 | מאת: אלמונית 1

ד"ר שלום חבר שלי סובל מהזעה קיצונית הנובעת מלחצים הרופא עור שלו (בכללית) אומר שלטפל בזה צריך 3 זריקות שכל זריקה עולה 3 אלף שקל. השאלה שלי אם יש הנחות לכללית מושלם\פלטינום הם עוזרים במקרים כאלה ? תודה מראש .

הכי טב זה לשאול במוקד שירות הלקוחות של הכללית

13/04/2012 | 16:27 | מאת: מייקי

תודה תודה. כמה טוב שיש אנשים כמוך.

שלום, בני קיבל הפניה לטיפולים פסיכולוגיים בשניידר. לאחר שטופל עלה הצורך לטפל גם בבתי ולא נתבקשתי להציג הפניה מרופא. עכשיו כשאני תובעת את "מושלם" הם דורשים הפניה זו. האם יש דרך לעקוף את העניין הרי בתי לא טופלה סתם ללא צורך, והטיפול קשור גם לטיפול של הבן (טיפול בחרדות שידוע "אופיין המדבק". אודה על תשובה, מירב

אני מטפלת בבעלי חולה אלצהיימר. כשבקרתי אצל הפסיכוגריאטר הוא אמר שעלי לקבל עזרה נפשית כי אני לפני התמוטטות נפשית. האם קופת חולים כללית משתתפת בהוצאות . פניתי דרך הרופא הפסיכוגריאטר, לרופאה מטפלת במצב שלי, ושאלתי כמה עולה ביקור אצלה, והיא אמרה 500 ש"ח לפגישה האם יש סיכוי שאקבל החזר.

אם בעלך חבר בביטוח המשלים יתכן ויש לו ביטוח סיעודי אם יש לו ביטוח סיעודי תוכלו כנראה לקבל פיצוי כספי בגין מצבו ואם אכן אילו הם פני הדברים תוכלי לממן מהםפיצוי את הטיפול שאת צריכה.

לאחרונה נבדקתי במכבידנט ונאמר לי שאני צריך חמש סתימות, והסכום שאני אמור לשלם הוא 1300 ש"ח. מדובר בטיפול של כשעה. אני מבוטח במכבי מגן זהב, והסכום לעיל הוא לאחר ההנחה. בדקתי את המחירים בקופות חולים אחרות ובכולם יש הנחה הרבה יותר משמעותית עבור המבוטחים. בדקתי גם את המחירים במרפאות פרטיות וגם שם המחירים הם סבירים יותר (ללא שום הנחה!) ובכולם יש הנחה כאשר מדובר בכמה סתימות! כיצד יתכן שאני משלם סכום כ"כ מופקע עבור עבודה של פחות משעה? האם אני צריך לנדוד מהקופת חולים שאני מבוטח בה על מנת לשלם סכום סביר עבור טיפול שיניים? באופן כללי אני מאוכזב מהביטוח של מכבי מגן זהב. בשבוע שעבר נאלצי ללכת לטר"ם (טיפול רפואי מיידי) ונדרשתי לשלם 72 ש"ח, כאשר בקופות חולים אחרות משלמים סכומים נמוכים באופן משמעותי. המחירים של הקופה עולים מיום ליום, הסכומים שאני נאלץ לשלם הם בלתי נסבלים. אני צעיר, בן 22, שהשתחרר לא מזמן מהצבא, והסכומים המופקעים שאני מוכרח לשלם עבור הבריאות שלי מכריחים אותי לבקש תמיכה מההורים שלי שוב ושוב

מאוד מוזר מה שאתה אומר. לפי החישוב, האם סתימה עולה לך 260 ש"ח? אני לפני יומיים עשיתי סתימה מאוד עמוקה במכבידנט (עם הנחה של מגן זהב) שעלתה לי 150 ש"ח אחרי הנחה. (ובלי הנחה היא הייתה עולה 200 ש"ח). לא ברור איך הגעת לסכומים האלה..

01/04/2012 | 19:47 | מאת: שאבי

05אני בגיל 13 רוצה טיפול אני בקופת חולים כללית אמרו לי שזה עד גיל 9 מבקש את התיחסותך מה אני יכול לעשות ? תודה שאבי

27/04/2012 | 16:09 | מאת: שרל

תנסה דרך "כללית מושלם" אם יש לך, יתכן שיאשרו לך החזר חלקי עבור טיפול הקלינאית.

31/03/2012 | 22:01 | מאת: ירון מרינוב

שלום ד"ר פישמן. אני בן 61. מעוניין לעבות את הכיסוי בביטוח בריאות. אני מבוטח במושלם זהב ומעוניין לקבל החלטה - האם ללכת לכיוון פלטינום (לא זקוק לקוסמטיקה והריון) או לאחד מה"משלימים למושלמים" של אחת מחברות הביטוח. בתודה מראש. ירון

04/04/2012 | 08:43 | מאת: תגובה

כתבה בדה מרקר: http://www.themarker.com/news/1.1677274

29/03/2012 | 08:40 | מאת: רק אני

כדי לבדוק בעיות גב הבעיה שבסרטי יש המון קרינה ואני רוצה לעשות MRI והרופא אמר שלא נותנים כי זה יקר אם אני עושה באופן פרטי יש החזר כלשהו? איך משיגים הפניה ל MRI מבלי לפשוט את הרגל ומבלי להיות חולת סרטן בעוד 10 - 20 שנה? תודה

סוג הבדיקה תלוי באינדיקציה בדרך כלל כאשר אורטופד בכיר מגיע למסקנה שעל מנת לברר כאבי גב צריך לבצע MRI הוא מקבל תשובה חיובית יתכן ובמקרה שלך אין צורך ב MRI?

07/11/2012 | 00:26 | מאת: מבוטח כללית מושלם

רופא א.א.ג הפנה אותי לעשות סריקת CT במערות הפנים במטרה לבדוק שינוי צורה, סחוסים, וכו'. אני יודע שבסריקת CT יש המון המון קרינה ובבדיקת MRI אין בכלל (אשתי רנטגנאית). ביקשתי מהרופא שיחליף לי את ההפניה לבדיקת MRI והוא ניסה לערבב אותי ש-MRI לא תיתן אינדיקציה מספיק טובה ולבסוף (אחרי חפירות שלי) הגענו לנקודה הכלכלית - שהקופה לא תאשר לו לתת לי בדיקת MRI - ואם אני אצליח להשיג אישור מהמחוז, אז הוא יתן לי את ההפניה. ואני שואל את עצמי: * האם אין לי הזכות להחליט באיזו דרך לעשות את הבדיקה? אני יודע בודאות (לאחר שיחה עם מנהל מכון רנטגן באחת מבתי החולים) כי בשתי סוגי הסריקות מקבלים את אותה התוצאה!!! אבל ב-MRI הנזק לגוף שלי הוא אפסי לעומת בדיקת CT שהקרינה המאסיבית שהגוף שלי מקבל הוא ענקי...!!! מה עלי לעשות כדי לקבל את האישור לבדיקת ה-MRI? תודה

שלום רב, אני מעוניינת להגיע לפגישת התייעצות בהדסה ירושלים + בדיקה ספציפית שלא מבוצעת בבתי חולים השייכים לקופת חולים כללית אליה אני משויכת. יש לי פלטינום. רציתי לבדוק האם אני זכאית להחזר כספי עבור פגישת ההתייעצות ואם כן באיזה גובה. בהדסה ציינו כי מעבר לתשלום עבור ההתייעצות, עלי להביא טופס התחייבות עבור הבדיקה אותה אמור הפרופסור לבצע. מה הכוונה? טופס 17 רגיל? בעלות רגילה? האם במקרה שהבדיקה בה אני מעוניינת לא מבוצעת בשום בית חולים השייך לקופת חולים כללית, איני זכאית לפנות ולקבל החזר מלא על בדיקה המבוצעת במקום אחר. (הרי זה שירות שקופת החולים שלי לא יכולה לספק לי) תודה מראש על התשובות, ליאת

לדעתי את צריכה לפנות למוקד 2700* בשלוחה של המושלם , ושם תוכלי לקבל את כל הפרטים. לפי הידוע לי יש לפחות שתי נקודות חשובות: האם הרופא שאתו את מבקשת להתייעץ נמצא ברשימת היועצים שמזכים בהחזר , או שאולי כל הרופאים בשר"פ הדסה נמצאים ברשימה - אם כן, ההחזר הוא בגובה 80 אחוז , אבל יש מקסימום של בערך 570 שקלים. לגבי הבדיקה הספציפית - השאלה היא אם היא בסל הבריאות בכלל ... אם כן, והיא מתבצעת בהדסה ולא במקום אחר שיש לקופת החולים הסדר, הרי סביר להניח שתקבלי התחייבות מקופת החולים., ללא בעיה.. אם לא, אז גם כאן יש מקרים מיוחדים שבהם מאשרים. בין היתר, רופא המשפחה אמור לעזור בכך.

30/03/2012 | 17:54 | מאת: ליאת

שלום שמי אלי, אני בן שבעים. עברתי לאחרונה בדיקת MRI בברך ומחייבים אותי לשלם עליה. בידיי כללית פלטינום. האם הביטוח של כללית פלטינום לא מכסה את הוצאות הבדיקה?

בדיקת MRI מכוסה במסגרת סל הבסיס ולא בבטוח המשלים

היא נכה 50% פלטיניום לאורך כל רגלה וזרוע פגועה באה לבית החולים לעבור ניתוח לגבי היד אמרו לא יטפלו יש לה חוב מהMRI שבוצע לפני 4 שנים.ביקשה מסמכים לא מוצאים לה אין ולא יודעת איך לצאת מהפלונטר עם הפלטיניום ברגל ממש התעללות המסדרונות הארוכים באיכלוב ואין גם מענה.מה עושים יודעת אני שבא חולה לבית חולים שואלים מאיזה קופה ונציגי הקופה מגיעים מעל המיטה אז איך באיכילוב לא מוצאים לא יודעים ודורשים מחברת קופה 11000 שקל מלפני 4 שנים טירוף נכה בודדה נופלת בביוקרטיה

לקריאה נוספת והעמקה

חוק הבריאות קובע במפורש שאסור להתנות מתן טיפול רפואי בתשלום אם בית החולים עושה זאת הוא עובר על החוק שווה להתייעץ עם עו"ד

13/03/2012 | 10:40 | מאת: שניר

אתה מוכרח לקחת עו"ד שיעזור לך להלחם בהם - זה פשוט לא חוקי! בשעתו עם אבי שעבר כמה טירטורים בגלל מצבו הסיעודי, מי שמאוד עזרה לנו לטפל בפלונטר היא עו"ד בשם סיגל רייך. אני מציע לך להתייעץ איתה בנושא הזה. זה ממש מרגיז ולא בסדר.

בימים הראשונים מכרו לי שמיניה לכתפיים לקראת החודש האחרון לאישפוז הותקן לי סד ברגל ונתבקשתי לקנות נעל גדולה בכמה מספרים ורחבה נעל ספורט.ובהמשך הושאל לי תומכי הליכה מיד שרה שעלי להחזיר עתה. מזכירת מכבי שללה השתתפות נדהמתי ביקשתי חוברת מגן זהב וניראה שמגיע לי מימון. נסיון נוסף לדבר עם מכבי אמרו לי היה עלי לקבל אישור מאורטופד.מגוחך הרי אשפזתי בשיקום שם אורטופד הינחה איזה סד יבנה לי ולא יכולתי להתאמן בלי נעליים שיקלטו את הסד איך יתכן שיתנערו מעובדת אישפוזי ודרישות מצבי.מה הדרך להתמודד עם אטימות מחשבתית שכזו. תודה.

06/03/2012 | 06:21 | מאת: שיר

לפני כחודשיים נרשמתי לביטוח מגן זהב של מכבי. במעמד ההרשמה, כמו גם בחוברת ההסברה על הביטוחים נאמר/היה כתוב שבגילי (36) התשלום הוא 60 ש"ח לחודש. לפני כחודש נדהמתי לראות שירד לי 184 ש"ח על אותו ביטוח! כששאלתי איך זה הגיע לסכום הזה נאמר לי שמכיוון שאני חדשה, ירד לי סכום כפול על חודשיים ומהפעם הבאה אשלם מדי חודש בחודשו. כמו כן נאמר לי שהסכום הוא 65 ש"ח לחודש. אין לי מושג מה קרה שזה הגיע ל-65 וגם אני לא חזקה אמנם במתימטיקה אבל חשבון פשוט אומר לי שגם אם זה ככה, על חודשיים זה צריך לצאת 130 ש"ח ולא 184. עכשיו עבר עוד חודש ואני רואה שירד לי 115 ש"ח. איך סכום של 60-65 ש"ח לחודש הגיע ל-115 ש"ח? האם עוד מישהו נתקל בתופעה דומה? אשמח להסבר

06/03/2012 | 08:32 | מאת: שיר

מסתבר שהתשלום הנוסף הוא על שירותים נוספים שהשתמשתי בהם במהלך החודש, ללא קשר לביטוח המשלים.

05/03/2012 | 17:52 | מאת: רון

שלום ד"ר האם האם יש החזר כספי גם לגבר אם עשיתי בדיקות גנטיות סנדרטיות לפני הריון זוגתי. תודה רון

לקריאה נוספת והעמקה

החזר ממי?

שלום רב, אמי עברה כריתת שד וטיפולים כימותרפיים האונקולוגית בקשה שתעבור בדיקת MRI מכיוון: 1. סוג הסרטן הזה לא נראה בממוגרפיה 2. בסוג זה יש סכנה שזה יופיע בשד השני 3. יש הרבה מקרים שבהם אושרה הבדיקה לסוג סרטן זה מה עלינו לעשות כדי לקבל אישור בתודה מראש

אם צריך אשמח להעביר מסמכים ופרטים נוספים אנחנו עובדי עצות

07/02/2012 | 23:59 | מאת: אביתר

שלום רב אני חולה סרטן שלפוחית השתן עם גרורות בעמוד השדרה. הגידול בשלפוחית טופל בהצלחה לעת עתה. הגידול בחוליות הינו קשה ומתפשט. לצורך הטיפול בחוליות אני נדרש לעיתים תכופות לצילומי mri ו ct pet.קופת חולים מסרבת לאשר לי צילומים אלה ואני נדרש לשלם אלפי שקלים . כל בקשותי הושבו ריקם.אנא, עזרו לי למצוא פתרון בפני הקיר האטום הזה. אם תרצו אוסיף פרטים אודה לכם מאד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלח לי במייל מעט חומר על המחלה שלך ואנסה לעזור לך udifc@bezeqint.net

14/02/2012 | 14:16 | מאת: אביתר

תודה אשלח

03/02/2012 | 14:24 | מאת: נטע

שלום, היום רופא אורטופד במכבי רשם לי מדרסים והפנה אותי למכון שעובד עם הקופה על מנת לרכשם. אני יודעת שיש השתתפות של הקופה גם בלי קשר לביטוח משלים אך האם העובדה שאני מבוטחת במגן זהב מזכה אותי בעוד הנחה או הטבה כלשהי בעניין?

04/02/2012 | 16:57 | מאת: נטע

בינתיים ביררתי את עניין הזכאות, מסתבר שהשתתפות הקופה מותנית בביטוח משלים. אך יש לציין שאני חדשה במכבי (ומן הסתם בביטוח המשלים) והבנתי שלצורך זכאות להחזר על מדרסים יש תקופת המתנה של 12 חודשים. השאלה שלי היא אם אני הולכת עכשיו לרכוש את המדרסים האם אהיה זכאית להחזר בעוד שנה? (בהנחה שאני מגיעה עם מרשם מהרופא ושומרת את הקבלה על רכישת המדרסים).

04/02/2012 | 19:09 | מאת: תגובה

אם תקופת האכשרה היא 12 חודשים מיום ההצטרפות למשלים של מכבי, ואם לא היה מבצע בקופה של ביטול תקופת אכשרה, הרי שהתאריך הקובע לזכאות להחזר הוא התאריך בה תרכשי את המדרסים. אחרת, אין שום משמעות לתקופת אכשרה.. כך לפי ההגיון

26/01/2012 | 01:57 | מאת: ,

שלום יש לי מכבי זהב ,כדי ללכת לרופא פרטי, אני צריך לתת אלפי שקלים שאין, ויותר מאוחר מכבי זהב אמור להחזיר לי חלק מהסכום, האם בעתיד הקרוב יהיה כמו ב- כללית מושלם, שבוא יש אפשרות ל-3 היתעציות ב- 100 שח ,כול היתיעצות , מבלי להביא קודם אלפי שקלים כמו במכבי,ואחרי חודש יבוא החזר מסויים מ- מכבי , מה דעתך ומה ניתן לעשות .

האם הקופה (כללית פלטינום) מחוייבת לתת טופס 17 על ניתוח זה בביה"ח איכילוב (לא ניתוח פרטי) ? אבא שלי אמור לעבור את הניתוח עוד שבוע ועכשיו עושים לו בעיות בקופה

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

ממש לא

20/01/2012 | 10:55 | מאת: אורית

הבנתי שבמאוחדת אי אפשר להירשם למאוחדת שיא אם אין לי מאוחדת עדיף. שאלתי היא אם נניח שיש לי מאוחדת עדיף ואני נרשמת ל"שיא" האם ייגבה מחיר כפול? (כלומר גם על "עדיף" וגם על "שיא") או שאשלם מאותו רגע רק עבור מאוחדת שיא? ובכל אופן מה העלות החודשית לאישה בת 36?

אני מציע שתשאלי בקופה, זה הכי נכון למה לך טלפון שבור על מידע כל כך טכני

20/01/2012 | 12:45 | מאת: אורית

השאלה הייתה באופן כללי כחלק מהשיקולים לעבור אליה. לכן שאלתי כאן.

19/01/2012 | 10:19 | מאת: תמר

ד"ר אודי פרישמן שלום משפחתנו לקוחה של קופ"ח מכבי ויש לכולנו מכבי מגן סיעודי זהב. הבן שלי זקוק לצילוב קרנית, קרוסלינקינג, בגלל שיש לו קרטוקונוס חמור. מטרת הטיפול הזה היא למנוע השתלת קרנית בעתיד. בקופת חולים מכבי לא מאשרים טופס 17 בטענה שטיפול זה אינו בסל הבריאות, למרות שטיפול זה הוא למנוע הדרדרות של המחלה (הטיפול לא מרפא את המחלה אלא עוצר אותה, כך הסביר פרופ' אור קייזרמן, המומחה לקרנית שאצלו נעבור את הטיפול בבי"ח ברזילי באשקלון). עלות הטיפול היא אלפי שקלים לכל עין. הבן מתגייס עוד חודש והטיפול הוא דחוף לפני הגיוס (בגלל כל הביורוקרטיה). גם ועדת חריגים בקופה לא אישרה קבלת התחייבות. מה עלי לעשות? איך ניתן לקבל התחייבות לטיפול רפואי זה במטרה להציל את ראייתו של הילד? בעין הלקוייה יש לו ראיה מעוותת לחלוטין עם 6 צילינדר! אנו לא יכולים לעמוד בעלות הטיפול הרפואי בברכה, אמא תמר

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לי עצה טובה לתת לכם אני מניח שביטוח פרטי אין לכם אפשר לנסות לכתוב מכתב למשרד הבריאות, אתם יכולים לכתוב אותו בעצמכם או באמצעות עורך דין אני חושב ששמעתי שיש בתי חולים שכן עושים את הניתוח במסגרת ציבורית!

לצערי אין לי עצה טובה לתת לכם אני מניח שביטוח פרטי אין לכם אפשר לנסות לכתוב מכתב למשרד הבריאות, אתם יכולים לכתוב אותו בעצמכם או באמצעות עורך דין אני חושב ששמעתי שיש בתי חולים שכן עושים את הניתוח במסגרת ציבורית!

17/01/2012 | 15:41 | מאת: ליאת

שלום, אני מבוטחת במכבי זהב וכו' ומשלמת 150 ש"ח לחודש(דרך כלל ביטוח), כמו כן,אני מבוטחת בכלל בריאות באופן פרטי וגם שם אני משלמת 150 ש"ח, זאת אומרת שבחודש אני משלמת 300 ש"ח ,כיצד אני יכולה לבדוק שאני לא משלמת פעמיים על אותם מוצרים ??הן דרך מכבי והן דרך הביטוח בריאות פרטי .(2 הפוליסות הם בכלל ביטוח) תודה רבה-המייל שלי הוא LPAZ84@gmail.com