פורום ניתוחי עמוד שדרה

ברוכים הבאים לפורום כירורגיית עמוד השדרה. מקצוע זה עוסק במגוון רחב מאוד של תחלואות עמוד השדרה, כגון: גידולים, חבלות, עיוותים, מחלות ניווניות, זיהומים של עמוד השדרה ועוד.

התחום הינו דינמי, וכיום עומדים ניתוחי עמוד השדרה בחזית הטכנולוגיה הרפואית. הפתרונות לתחלואת עמוד השדרה אינם בהכרח תמיד ניתוחיים וישנן מחלות, שניתן ואפשר לטפל בהן בצורה שאינה ניתוחית - זאת כמובן על פי שיקול דעתו המקצועי של המנתח המטפל.

בעשור האחרון עבר תחום זה שינוי עצום, וכיום ישנם ניתוחים שניתן לבצע עם "חלקי חילוף" או לחליפין לבצע ניתוח באמצעות פתחים זעירים דרך העור.

בפורום זה ננסה לסייע כמיטב יכולתנו בסוגיות שונות הקשורות לתחום ולכוון למקורות נוספים. לא ניתן יהיה לתת פתרונות אישיים או יעוץ פרטני, אך ניתן יהיה לתת כיוון כללי להתמודדות עם הנושאים שיועלו בפורום.
1800 הודעות
1429 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחי עמוד שדרה

14/01/2013 | 08:09 | מאת: רחל

שלום רב אני בת 72 ומידי פעם נתפסת לי הצלע השמאלית ומשתחררת. לאחרונה קראו לי שני מקרים כשנכנסתי למכונית הרגשתי כאב חד מאוד והכאב נשאר כמה זמן בערך כשעה. אתמול בלילה הרגשתי שוב שנתפסה הצלע והכאבים היו מקדימה ומאחור עד הבוקר מכיוון שזה צד הלב יש לי חששות האם עלי ללכת לאורטופד או לרופא המשפחה .כמו כן מה הסיבה לתפיסת הצלע. הבוקר יש לי כאבים לא חזקים אלא כמו כאבי גב רגילים. בתודה מראש.

שלום, שאלתך אינה קשורה לפורום הזה. לכירורג כללי או חזה.

12/01/2013 | 22:21 | מאת: אורנה

נפצעתי ב- 21/7/09 בתחילה היו לי כאבים עזים בגב ובשבוע הראשון לא יכולתי להזיז ידיים ורגליים. לקח כמה חודשים וביקור אצל מספר מומחים עד שנעשה MRI ובו אובחנה הבעיה בגב. לאחר שאבחנו שקלו לבצע ניתוח, אך בגלל שבמיקום הזה בגב מאוד מסובך לנתח, החליטו להמליץ על טיפול שמרני לפני שממליצים על ניתוח. במהלך כשנתיים ביצעתי כל טיפול שהוצע לי: שיקום באשפוז ואח"כ שיקום יום בהדסה הר הצופים, בו עשיתי פיזיותרפיה, הידרותרפיה וריפוי בעיסוק. לאחר מכן המשכתי הידרותרפיה ופיזיותרפיה בבית הלוחם. במקביל עשיתי דיקור סיני. אחר- כך במסגרת מרפאת הכאב בהדסה עין כרם אצל ד"ר דוידסון עשיתי טיפולי מזותרפיה והיפנוזה אצל ד"ר עזרא. בהמשך גם קיבלתי זריקת אפידורל שהחמירה את הכאבים. כמו- כן בקרתי אצל מספר רופאים מומחים בתחום עמוד השדרה ברחבי הארץ. בסופו של דבר הגעתי למרפאתו של פרופסור פלומן בביה"ח "אסותא". הוא ראה את מכתבי הרופאים, את בדיקות הMRI שנעשו עד אז ובדק אותי בדיקה גופנית. בעקבות כך ובעקבות תלונותי על כאבים עזים המפריעים לי לקיים שגרת יום- יום תקינה, אמר לי שהוא יכול לנתח אותי ניתוח רחב של כל הדיסקים הפגועים ולקבעם, אבל הוא ממליץ לי לעבור ניתוח בגרמניה אצל ד"ר רוזנטל שמנתח בשיטה תורקוסקופית ייחודית המצמצמת את הנזק למערכות הגוף ומקצרת את תקופת ההחלמה. לפני כשנה וחצי, ביוני 2011 נשלחתי עי ידי משרד הביטחון לניתוח אצל ד"ר רוזנטל בגרמניה. בסריקת מיילו CTשבוצעה במרפאתו של ד"ר רוזנטל אובחנו שמונה פריצות דיסק, מתוכן ארבע פריצות עם לחץ מסיבי על חוט השדרה. ד"ר רוזנטל החליט שלא לנתח את כל האזורים שאובחנו במהלך ניתוחי אחד. מתוך ארבעת הדיסקים במצב הקריטי הוא ניתח את השניים הקריטיים ביותר. הוא קיבע בניתוח את חוליות T9-T12. תוכניתו של ד"ר רוזנטל הייתה לתת לאזור המנותח להחלים, מתוך תקווה שהאזור שקובע יקל על הלחץ באזור שלא קובע, ובמידה והכאבים ימשכו לנתח את שני הדיסקים הנוספים שלוחצים על חוליות 5/6T, 7/8T ולקבען. במהלך תקופת ההחלמה ביצעתי באופן דקדקני את הפעילות הגופנית שהומלצה לי על ידי הרופא – שחיה, פלדנקרייז והליכה. בתקופה האחרונה, ובמיוחד בארבעת החודשים האחרונים, הכאבים הפכו בלתי נסבלים ואינני מסוגל לתפקד ללא משככי כאבים נרקוטיים. את משככי הכאבים אני לוקח, במינון המותר, לאורך כל שעות היממה ואף זה לא מאפשר לי לנהל אורח חיים תקין. במסגרת המעקב השוטף של ד"ר רוזנטל, נתבקשתי על ידו לעבור בדיקת MRI עדכנית. על פי תוצאות הבדיקה, מ-24/07/2012, הוא הסיק שאין שיפור בדיסקים שלא נותחו והמליץ לבצע בהם את הניתוח התורקוסקופי בקליניקה שלו בגרמניה. משרד הביטחון כתנאי לקבלת הסיוע דורש לקבל המלצה של אורטופד ישראלי ברמה של מנהל מחלקת גב שממליץ על ביצוע ניתוח זה בגרמניה. אם אגיע למרפאתך האם תוכל לעזור לי בכך? כי הסבל שאני עובר מזה שלוש וחצי שנים הוא בל יתואר.

לקריאה נוספת והעמקה

אורנה שלום, תמיד תכלי לבקש הפניה למרפאות עמו"ש ברמב"ם במסגרת ההפניה של משהב"ט.

12/01/2013 | 21:59 | מאת: מיקי

שלום רב, אני בת 30 סובלת שנה מכאבים קשים צוואר ימין ומעט מתחת לגובה הכתפיים ובין החיבור של הכתף לצוואר שמקרין לשכם ימין. יש אופי של התכווצויות מתיחות וכמו צביטה שבין שכם לבין עמוד השידרה פחד שלי זה ששבוע אחרון בכל סיבוב של הראש יש חיכוך שלא מלווה בכאב שאני שומעת מאוזן ימין מאיזור החיבור של הצואר לכתפיים. אני רק בת 30 ומאוד מפחדת כי אני לא יודעת אם אני צריכה לקחת שבוע חופש ולרוץ בין רופאים בגלל הרגשה רעה. האם בגלל המיקום יש סכנה ? מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

מיקי שלום, לא אוכל לנחש במה דברים אמורים דרך חישני האינטרנט, אין לך ברירה אלא להתיעץ .

12/01/2013 | 12:45 | מאת: רויטל

ד"ר שלום רב, אימי בת 53 חולת דיאליזה מזה כשנה ועברה ניתוחים רבים בחייה . סובלת מכאבי גב תחתון עזים עם השלכות לישבן ולרגל ימין. תוצאות CT עמוד שדרה מותני היו : הודגמו הסתיידויות בסחוס הבינחולייתי בגובה L1-L2 מוקד על שם שמורל עם שינויים סקלרוטיים מסביב בחלק התחתון של גוף החוליה L5 זיזים ניוונים קדמיים קטנים לאורך ע"ש המותני . בליטה אחורית קלה של הסחוס הדיסקלי ללא לחץ משמעותי על השק התקלי בגובה L4-L5 ובולטת מעט יותר בגובה ה L5-S1 ציסטה על שם טרלוב בגובה S2 מימין ובגודל כ- 1.9 ס"מ. ברצוני לדעת מהי ציסטה ע"ש טרלוב ?? מדובר במשהו חמור ???? והאם התוצאות הנ"ל קשורות לאי ספיקת כליות והצורך בדיאליזה 3 פעמים בשבוע , 4 שעות כל פעם ?? האם התוצאות מעידות על משהו המצריך ניתוח כלשהו?? מי הרופא אליו צריך לפנות עם התוצאות הנ"ל לשם טיפול ??? אודה לקבלת תשובות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ציסטה ע"ש טרלוב הוא ממצא חסר משמעות קלינית ברב רובם של המקרים. אין קשר לאיס"ק כליות. פני ליעוץ מנתח עמו"ש.

14/03/2013 | 21:58 | מאת: סובלת מהציסטה ע"ש טרלוב

כדאי ורצוי להכנס לאתרים http://www.aimisspine.com/en/home http://frankfeigenbaum.com/ בי"ח ורופא שמתמחים בטיפול בציסטה הזו נותנים חו"ד בחינם- חבל לסבול !!!

11/01/2013 | 15:57 | מאת: יעל

שלום לך דר מרום! אני בת 24 , ועברתי ניתוח לתיקון עקמת בגיל 15. בשנתיים האחרונות התחלתי לסבול מכאבים חזקים בעמוד השדרה בחורף כשקר מאוד. הבנתי שזה נורמלי , וכשקר הפלטינות "קופאות" לכן יש כאבי גב. השאלה שלי היא איך אפשר למתן את הכאבים, האם ניתן להוציא את הברזלים, ואם כן - האם אסבול פחות מכאבים בחורף? הכאבים נהיו ממש חזקים מבעבר ואני מפחדת שעם השנים הם רק יחמירו.. האם אנשים שעברו ניתוח כמו שלי נוהגים להוציא הברזלים גם כשאין מקרה של זיהום? ומה הסיכונים הכרוכים בניתוח כזה? אודה לך מאוד על תשובתך.. יעל

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, ניתן להוציא את המתכות כבר, אך קחי בחשבון שמדובר הניתוח לא קטן...שלא בהכרח יעזרו לך. עקרונית, מקרי הוצאת מתכות לאחר ניתוח תיקון עקמת מאוד לא שכיחים.

22/01/2013 | 21:02 | מאת: שרון

הי, אני נותחתי לפני 22 שנה (בהיותי בת 17) רק לאחרונה הבנתי שאני סובלת מקור בשל הטיטניום. תתלבשי טוב, מקלחות עם מים רותחים , היצמדי לתנור , פנקי את עצמך במעילים טובים. ל"פתוח "את הגב שוב בגלל הקור או כאבים קלים - סיכון מיותר..

10/12/2013 | 21:45 | מאת: נטלי

אצלי דווקא אין בעיה עם קור כי אני חייה במיאמי ב 8 שנים האחרונות אבל בזמן האחרון אני עם כאבים בגב התחתון. קצת מלחיץ :( גם אתן עוברות משהו דומה??

09/01/2013 | 16:11 | מאת: בנצי

שלום ד"ר, שלוש שאלות: 1- בפריצת דיסק צווארי C6-C7 איזה שורש עצב נפגע בדרך כלל? (שורש C7, C6 או C8)? השכיח ביותר. 2- אותה שאלה לגבי פריצת דיסק צווארי C5-C6 3- בניתוח לצריבת הדיסק בגב התחתון. האם אחרי הצריבה הדיסק ממלא את עצמו מחדש או שנשאר פחות דיסק בין החוליות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בנצי שלום, 1-2 ) באמת מזמן לא נבחנתי באנטומיה.... C7, C 6 בהתאמה 3) הדיסק לא ממלא את עצמו.....הוא מתכווץ בשיעור של 5-10 מנפחו המקורי.

10/01/2013 | 23:44 | מאת: בנצי

יש לי בלט דיסק בין C6-C7 עם לחץ על העצב, ולאחרונה אחרי טראומה קטנה התחילו לי כאבים בכף היד בטנר אמיננס בחלק הלטרלי. האם שורש C8 נפגע אצלי? כי אני יודע ש C7 קשור לזרוע האחורית. תודה רבה

07/01/2013 | 11:33 | מאת: אלי

שלום רב, אבא שלי בן 82 ולאחר בדיקת MRI נראה שיש לו שבר בחוליה L5 עם הצירות. הרופא המפנה המליץ לא לבצע ניתוח בגילו ולבחון אפשרות של הזרקת צמנט. האם זה פתרון מקובל? שכיח? יש סיכונים? איפה עושים? יש המלצות? תודה, אלי

לקריאה נוספת והעמקה

אלי שלום, הפתרון מקובל, תלוי למי..... צריך לראות את ההדמיה בכדי להחליט עושים כמעט בכל בית חולים ציבורי, וכמובן פרטי. סיכונים כמו בכל ניתוח

04/01/2013 | 20:49 | מאת: חיים

יש לי נירמול בכל העצבעות בשני הידיים ומעט ברגליים. ב MRI מצוא "בקע דיסק אחורי מרכזי גורם ללחץ ניכר על השק הדורלי, על חוט השדרה ולהצרות של התעלה הספינלית, בחוט השדרה מעל בקע דיסק מודגם סיגנל גבוה. אין כאבים. 1.מה דחיפות הניתוח? 2.מה הסיכוי לשיפור לאחר הניתוח? 3.האם לאחר ניתוח יופיעו כאבים במקום נירמול?

חיים שלום, 1) לא ניתן לדון ללא בדיקתך, אך עושה ררושם לדחיפות ממשית 2) ניתוח ככל הנראה יעצור התדרדרות 3) ???

04/01/2013 | 16:38 | מאת: אופיר

שלום, אני לאחר 2 ניתוחי דיסקטומיה וכיום עם פריצה נוספת באותו דיסק (L5-S1). הומלצו לי שתי אפשרויות לניתוח: 1. הסרת הדיסק. 2. הסרת הדיסק וקיבוע. המלצת הרופא היא לבצע את התהליך ללא קיבוע. רציתי לדעת מהם היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות. תודה.

אופיר שלום, לא ניתן לדון בכך מבלי לראות את ההדמיה שלך עקרונית- קיבוע הוא ניתוח גדול יותר עם הגבלה יחסית שתווצר בתנועות עמ"ש שיקובע. מקובל לבצע קיבוע לאחר 2 פריצות חוזרות באותו גובה.

04/01/2013 | 10:50 | מאת: נויפלד שמעון

אבקש לקבל תגובהוטיפול על התופעה הנ"ל!

?????

03/01/2013 | 20:51 | מאת: MENY

שלום דר, בן 36 ,לפני כשנתים מישהו נכנס בי מאחור ברכב ,היו לי קצת כאבים בצוואר וקצת הגבלה ,עשיתי MRI ונבדקתי ע"י מומחה עמוד שדרה שסיכם את ה MRI: חוט שדרה תקין בליטות דיסק קטנות ללא לחץ משמעותי על שק,בלטי דיסק זעירים c4-5 עד c6-7.לסיכום גבר בן 36 לאחר חבלת צוואר וכיום מופע קליני של מיאלופתיה צווארית אך ללא שנראית מיאלומציה בהדמייה. עשיתי פיזיוטרפיה כחודשיים והושגה הטבה . אבל לפעמים הצוואר טיפה תפוס ,ולפעמים יש תחושה של הגבלה.. בגדול אני עוסק קצת בספורט ולא נראה לי שזה כ"כ מפריע..,אבל כדי להיות בטוח רציתי לשאול: 1) האם זה בסדר לשחות שחיית חזה ? (לפעמים מרגיש טיפה מאמץ בצוואר..) 2) האם זה בסדר להמשיך עם כפיפות בטן ? 3) האם התחושות הללו אי פעם ייעלמו ? 4) מרים משקולות קטנות עד 8 ק"ג ,האם זה מזיק ? תודה מקרב לב.

לקריאה נוספת והעמקה

מני שלום, לא ניתן לתת לך תשובות במסגרת טיפול פרטי אינטרנטי....

03/01/2013 | 10:41 | מאת: אילן כהן

אימי, בת 67, סובלת מכאבי גב זמן רב עם הקרנה לרגל שמאל. לאחרונה חלה החמרה. הרופא המטפל אבחן זאת כ- spondylosis lumbars , spinal stenosis. ממליץ על התערבות כירורגית. א. האם קיימים פיתרונות אחרים? ב. האם הפיתרון הכירורגי הוא הפיתרון הנכון יותר ? ג. מה המשמעות של החלמה מניתוח כזה ? ד. מה סיכויי ההצלחה של ניתוח כזה ? בברכה, אילן כהן

אילן שלום, ברור לך שלא ניתן לדון במקרה פרטני בפורום אינטרנטי מבלי לבדוק אותה ואת ההדמיה שלה....

01/01/2013 | 20:27 | מאת: ורה

בני בן 15 גבוה ומוצק ובשל נטייה קלה של כתף ימין שבעקבותיו בוצע צילום גב נמצא שיש לו עקמת 60 מעלות וצריך לנתח. האם אין אמצעים/ מחוכים, פיזיוטרפיה וכו' לתיקון העקמת אלא רק בניתוח? ואם כן ניתוח מה תהליך ההחלמה והאם יעדר הרבה מהלימודים? תודה

ורה שלום בעקמת של 60 מעלות ההתויה היא ניתוח. ממליץ לך לדון בצורה פרטנית עם מנתח עמוד שדרה אודות מהלך ניתוח, סיכונים, סיכויים וכד'.

29/12/2012 | 19:31 | מאת: דליה

לפי ממצאי ה-mri יש לי בחוליה L 3-4 בקע לטרלי שמאלי לוחץ על שורש העצב L 4-5 בקע לטרלי ימני לוחץ על שורש העצב. ארתרופיה פצטלית היפרטורופית חוליה L5-S1הדיסק מנוון והמרווח הבין חוליתי מוצר. שינויים מסןג מודיק בלוחיות הבין חולתיות ליסטזיס ניוונית דרגה 1.בלט אנולוס דיפוזי, ליסטזיס והקטנת גובה המרווח הבין חוליתי גורמים ללחץ על שורשי העצבים בפורמינה. עברתי טיפול במזוטרפיה שלושה בלוקים ללא הצלחה , קיבלתי פעמיים זריקות אפידורל שעזרו לתקופה קצרה מאוד במחלקת כאב שבו אני מטופלת הציעה לי הרופאה טיפול בגלי רדיו וצריבה תחת C.T.אבקש לדעת מהו בדיוק הטיפול הנ''ל האם זה כואב ? איך זה זה מתבצע? האם זה צורב את העצבים לצמיתות? אשמח מאוד לקבל את חוות דעתכך

לקריאה נוספת והעמקה

דליה שלום, עליך לשאול שאלות אלו את הרופא שהציע אותם.... חוות דעתנו אינה רלוונטית במקרה זה , כל עוד הטיפול במסגרת מרפאת כאב

23/12/2012 | 21:48 | מאת: אורנה

לאור ממצא מקלעת ורידית ופריצת דיסק בגב תחתון עלי לעשות שוב mri מתני . אני בהריון ובאסותה אמרו לי שיעשו לי בלי חומר ניגוד האם mri ע"ש מתני ללא חומר ניגוד עדיין יראה בבירור את מיקום המקלעת הורידית והפריצה ?

לחלוטין כן

20/12/2012 | 22:38 | מאת: נטע

יש לי צילום mri מלפני 12 שנה ובו ממצא של מקלעת ורידית מאחורי s1 אני בשבוע 23 להריון האם ניתן על סמך ה mri מלפני 12 שנה לקבוע אם אפשרי או מסוכן לקבל אפידורל בלידה ? האם המקלעת הורידית יכולה לגדול , לזוז או להעלם במשך השנים ? או שהיית ממליץ לעשות שוב mri ? האם זו בדיקה מותרת בהריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

נטע שלום, בוודאי שאין לסמוך על MRI מלפני 12 שנה !!! אין שום בעיה בבדיקה זו בהריון.

19/12/2012 | 12:32 | מאת: רמי

שלום רב.. עברתי בידקת MRI אחרי ניתוח למיניקטומיה בחוליות L5-S1 סיבת הבדיקה הייתה כאבי גב תחתון והקרנה לרגל שמאל אחרי ניתוח למיניקטומיה לפני שלושה חודשים.. בוצעה השוואה לבדיקת MRI קודמת 18/9/2008 עם בדיקהכ מתאריך 22/08/2012 .. 1. יישור קל של הלורדוזיס המותני. 2. הקונוס בגובה תקין. 3. הקטנת גובה הדיסק ושינוי סיגנל בגובה L5-S1 , פרט לכך המרווחים הדיסקליים שמורים. 4. שינויים על שם מודיק בלוחיות השכנות L5-S1 . 5. D12-L1 L1-L2 L2-L3 L3-L4 L4-L5 שינויים היפרטרופיים קלים של הפרקים הפאצטליים ללא עדות להיצרות ספינאלית או פורמינאלית. 5. L5-S1 : הקטנת גובה הדיסק, שינוי סיגנל של הידסק. בלט דיסק אחורי ושמאלי. לא הודגם בבדיקה הנוכחית בקע או פרגמנט בתוך התעלה משמאל שהודגם בבדיקה הקודמת, אך עדיין יש לצייןם בקע פורמינאלי משמאל עם לחץ על העצב היוצא . ללא עדות ללחץ משמעותי על השק התקאלי. לאחר הזרקת גדוליניום לווריד מודגמת האדרה של רקמות רכות באזור הניתוח, האדרה מוגברת באזור פורמן השמאלי בגובה L5-S1ץ לסיכום נרשם מודגמת היצרות פורמינלית בגובה L5-S1 משאל עם לחץ על העצב. האם זה אומר כי הניתוח לא צלח , ומה כל זה אומר ומה עלי לעשות האם טיפול הדרותראפיה ופיזיוטראפיה יעזור או שאני חייב לעבור ניתוח נוף ואם כן איזה ניתוח אני מבקש עזרה אני בלחץ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום, אם הניתוח הצליח, את זה אתה בלבד צריך לומר..... לגבי שאר שאלותיך, ממליץ לך לדון על כך עם המנתח שלך.

20/12/2012 | 22:17 | מאת: רמי

השאלה שלי היא האם יש לי מה שנקרא פריצה חוזרת באותו גובה , הכאבים עדיין בגב תחתון עם הקרנה לרגל ובמיוחד מתחת לברך שמאל

19/12/2012 | 11:57 | מאת: אור

לאחר שבניתוח מוציאים דיסק מה קורה ( בהעדרו) בין החוליות? האם הן נוגעות אחת בשניה....? תודה אור

אור שלום, עקרונית, לאחר ניתוח דיסק (דיסקטומי) מוציאים בד,כ בין 15-30 אחוז מהדיסק מוציאים את החלק ש"נשפך" החוצה ולוחץ על העצב.

18/12/2012 | 20:53 | מאת: ציפי

שלום רב, אני מנסה לאתר מושג/מונח/ביטוי מעולם הרפואה המבטא את ההעדפה "להקריב" איבר מסוים או מערכת מסוים על מנת להציל את החולה/ מערכות אחרות חיוניות יותר בגוף. אם קיים כזה מונח/ביטוי אודה מאוד אם תוכל לציין זאת.

ציפי שלום, נראה שטעית בפורום, עליך לפנות לפורום האקדמיה ללשון.... בהצלחה

שלום דר ליאור מרום, אני בן 19, בגיל 15 וחצי התגלתה לי עקמת בצורת s שהלכה והדרדרה (הגיעה ל 55-60 מעלות) למרות טיפול בעזרת מחוך לסירוגין. בגיל 18 לאחר התלבטות קשה מאוד החלטתי לעבור ניתוח לתיקון העקמת (חוליות T5 - L3) מתוך ראייה עתידית שהעקמת עלולה להחמיר, יש לציין שלפני הניתוח היו קצת כאבים, לא רציניים, וניהלתי אורח חיים רגיל לגמרי שבעיקרו פעילויות ספורטיביות. היום, שנה אחרי הניתוח אני מרגיש שאיכות חיי התרסקה, אני סובל מכאבים חזקים בעת ישיבה,עמידה ממושכת, כיפוף, לא מסוגל לרוץ מה שפעם יכולתי ואהבתי. בנוסף, בגלל הקיבוע יש לי הגבלת תנועה שמאוד מפריעה לי- קשה לי להתכופף, לשבת על הריצפה. אם פעם הרגשתי בן אדם רגיל, היום אני מרגיש שיש לי נכות. זה מספר רב של חודשים שאני מתלונן על כאבים אלו בפני הרופא המנתח שלי שהבטיח שאחרי שנה אני אוכל לעשות הכל. כחודש לאחר הניתוח עשיתי הידרותרפיה במשך כשלושה חודשים, בשמונת החודשים האחרונים אני שוחה 4 פעמים בשבוע, עושה בקביעות פיזיותרפיה כ 40 דק כל יום, וב 3 החודשים האחרונים הוספתי גם ללכת 3 פעמים בשבוע לחדר כושר שבו אני עושה תרגילים בהמלצת הפיזיותרפיסטית שלי, אך כל הפעולות הללו לא עוזרות לכאבים ולא לטווח התנועה. אני מיואש מהמצב ואשמח אם תוכל לעזור לי, מה עוד ניתן לעשות שכבר עוד לא עשיתי? האם כדאי לחשוב על ניתוח להוצאת הברגים שאולי יעזור במשהו? דברים שאהבתי לעשות כמו לשחק טניס, כדורגל, לרוץ היום הם בלתי אפשריים אתה חושב שאני אוכל לעשות אותם בעתיד? האם יש עוד סיכוי שלא סיימתי את תהליך ההחלמה והכאבים יחלפו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

איתמר שלום, נשמח לנסות לעזור לך בפגישה מסודרת. מצטער, אך שאלותיך לא נתנות למענה באינטרנט.

17/12/2012 | 10:57 | מאת: עמית

בוקר טוב בשלושה החודשים האחרונים אני סובלת מכאבים חזקים בגב התחתון ועצם הזנב, אשר משפיעים לי גם על רגל שמאל, עשיתי CT והתוצאות הן כדלקמן: -בחוליות L3-L4 בלט קל דיפוזי של הדיסק, לחץ קל על החלק הקדמי של השק הדורלי. -L4-L5 בלט דיסק היקפי עם נטיה לשמאל. היצרות של התעלה הגרמית הספינלית, לחץ על חלק וונטרלי שמאלי של השק הדורלי. - L5-S1 המיסקרליזציה של L5 מימין ללא סימני לחץ על השק והשורשים. שינויים סקלרוטים באיזור מפרק סקרואליאלי מימין בעיקר בחלקו העליון. בסיכום: דיסקופטיה וספינל סטנוזיס בעיקר באזורים L4-L5 שינויים ניוונים בינוניים במפרק סקרואלאלי ימני. אשמח לדעת מה אומרות התוצאות של ה CT , ומה הן דרכי הטיפול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עמית שלום, בפורום לא ממליצים על דרכי טיפול, בשביל זה נולד רופא אמיתי ולא יעוץ אינטרנטי.... יעוץ ניתן לאחר שמיעת התלונות , בדיקה קלינית ומעבר על ההדמיה- כך עושים רפואה נכונה.

ד"ר שלום רב, בעלי עבר לפני 5 שנים שאיבת דיסק. לפני כחודשיים החלו לו כאבים ברגל ימין - עשה CT ובדיקת EMG . בבדיקת הסיטי התוצאה הייתה במרווח L5-S1 : זיזים אחוריים בגופי החוליות הסמוכות, המרווח הדיסקלי מעט מוצר. בלט דיסק אחורי עם פריצת דיסק גדולה מדיו-לטרלית מימין גורמת ללחץ על קדמת השוק התקאלי ובאספקט הלטרלי, התעלה הספינלית מוצרת עד 4.3 מ"מ. הדיסק משיק במהלך שורש השמאלי. האורתופד המליץ על ניתוח דחוף. השאלות שלי הן: 1. קבענו תור לבדיקת רופא מומחה מנתח בבית חולים רק במרץ 2013 פנוי, האם ניתן להמתין עד לחודש מרץ 2013 לבדיקה אצל הרופא מומחה או שיש דחיפות ללכת לרופא קודם לכן בשל המצב כיום??? (גם אם זה בפרטי) . 2. האם יש עוד בדיקה נוספת שכדי לבקש מהאורתופד הפנייה קודם לבדיקה אצל הרופא מומחה ולחסוך זמן ?? כמו MRI לדוגמא?? והאם האורתופד יכול לתת כבר עכשיו הפניה לMRI או שרק המנתח יכול? 3. האם יש דברים שאסור לעשות ביום יום ע"מ לא להחמיר את המצב עד לבדיקת הרופא והחלטה האם לנתח ? אודה לקבלת תשובתך בהקדם ע"מ שנדע כיצד לפעול. בברכה, רויטל

לקריאה נוספת והעמקה

רויטל שלום, לא ניתן לענות על שאלותייך לא בדיקה. אם את חושבת שזה דחוף, גשי לבדיקה אצל מנתח עמו"ש .. אתמול !

19/12/2012 | 17:41 | מאת: רויטל

מי אני שאחליט אם המצב/ הסיטואציה דחופים? זו בדיוק הייתה שאלתי, אני לא למדתי רפואה. האם המצב דחוף או ניתן להמתין 3 חודשים לתור?

16/12/2012 | 13:22 | מאת: ליאת

הייתי אצל אורטופד ועשיתי צילום והוא גילה שיש לי עקמת מולדת ואמר ששחיה פעמיים בשבוע תעזור לי מאד השאלה אם זה נכון או צריך טיפול אחר:?

ליאת שלום, אני מאמין שהרופא שנבדקת אצלו הוא מומחה בישראל, ולכן אין מקום לפקפק במה שאמר. הטיפול תלוי בהרבה פרמטרים כגון גיל,זוית העקומה , מיקומה ועוד....

12/12/2012 | 18:39 | מאת: אלי

מה ההבדל בין תהליך שאיבה מיקרודיסקטומי לשאיבה אורטופדית ? והם זה מתאים לפריצה מותנית L4 L5 . ?

לקריאה נוספת והעמקה

אלי שלום, סוף סוף שאלה טובה.... אין דבר כזה " שאיבה אורטופדית" !! שאיבה זה מונח יש וארכאי שאינו בשימוש. כיום מבצעים צריבת דיסק או ניתוח שנקרא ENDOSCOPIC ASSISTED DISCECTOMY או מיקרודיסקטומי שזה ניתוח הוצאת דיסק לכל דבר רק בחתך זעיר עם ציוד מיוחד ובשימוש של מיקרוסקופ ניתוחי.

13/12/2012 | 19:04 | מאת: אלי

האם תהליך צריבת הדיסק מומלץ לפריצת דיסק L4 L5. ? והאם תוכל להסביר לי על התהליך ?

11/12/2012 | 09:15 | מאת: שמואל

לד"ר מרום שלום רב! האם אתה מנתח גם בגישה אנדוסקופית

שמואל שלום, אני מנתח בשיטות שונות שבעזרתם שאני סבור שאוכל לתת את המענה הטוב ביותר לפתולוגיה. אם הפתרון הוא באנדוסקופיה- כן.

11/12/2012 | 20:24 | מאת: שמואל

10/12/2012 | 20:45 | מאת: נטע

אני בשבוע 21 להריוני,גיל 41 יש לי מזמן פריצת דיסק ב l5-s1 וצוין נוכחות מקלעת ורידית מאחורי l5-s1 האם מותר במקרה שלי לקבל אפידורל בלידה ? אם כן - האם המקלעת הורידית לא עלולה לדמם אם המחט פוגעת בה ? איזה גובה אתה ממליץ לתת את האפידורל ?

לקריאה נוספת והעמקה

נטע שלום, מותר, הזריקה נעשית הרבה יותר גבוה.

10/12/2012 | 10:19 | מאת: רינת

שלום, אני בת 26, בעבר נותחתי ברקטום כ 4 פעמים- פתלוגיה נוירופיברומה. בדיקת גנטיקה בדם NF1 שלילית. עדיין לא עשיתי בדיקת NF DNA מנגע עורי- צריכה לעשות.) . פיענוח MRI עמוד שדרה לכל אורכו- בשאלת NF. מודגם סירינקס של החוט הצווארי משתרע בין C5 עד D1 בנוסף סירינקס בחוט הגבי בין D8 עד D10 . קיימת אקספנציה קלה של החוט בגבהים האלה ללא האדרה חריגה. בנוסף סירינקס זעיר גם החוט בגובה D5 סיומת החוט ב-L2 בתוך השק מודגמים מספר מוקדים האדרתיים לאורך השורשים. לדוגמא ב- L4 L5 מימין, ב-L2 משמאל. בפורמן הסקרלי בגובה S2 משמאל. בנוסף מודגם מוקד האדרתי בין בזיזית האחוריים בין גופי החוליות D6 ל- D7 נמדד 11 מ"מ ומובהק ב- STIR. בנוסף קיים חשד למספר מוקדים בעמוד השדרה הצווארי דומים. לכל אורך עמוד השדרה הצווארי והגבי אין פריצה או בלט. בעמוד השדרה המותני אין פריצת דיסק. אין היצרות השק או הנקבים. מבנה גרמי בגדר תקין. סיכום: סירינקס של החוט הצוואיר ב- C5 עד D1. סירינקס ב- D5, D10- D8 ללא האדרה פתלוגית בתוך הסירינקס. בנוסף מודגמים מספר מוקדים האדרתיים לאורך השורשים של האקודה וכן בע"ש הגבי. הנוסף מודגם מוקד האדרתי ברקמות הגביות בגובה D7 בקו האמצע יתכן ומדובר בנוירופיברומות. מומלץ קורלציה קלינית. אבחנה מבדלת כוללת פיזור לפטו- מנינגיאלי. שאלות...: מזה סירינקס? מזה מוקד האדרתי לאורך השורשים של הקאודה וכן בע"ש גבי? מוקד האדרתי בין הזיזית האחוריים 11 מ"מ מובהק? מה שיש לי מדאיג???? מה ההשלכות שיכולות להיות? בבקשה ענו לי על מה שניתן...

לקריאה נוספת והעמקה

רינת שלום, נדמה שקבלת תשובה כבר בפורום השני שאני מנהל

08/12/2012 | 18:25 | מאת: ronit

שלום, אבא שלי, בשנות השמונים המאוחרות,נעשה ממש כפוף בשנים האחרונות. יש לי גם הרגשה שהמצב מחמיר מיום ליום) זה הגיע למצב שאינו יכול לישון על הגב ואינו יכול להניח את הראש ישירות על המיטה - הוא חייב כרית וכן יכול לישון רק על הצד. האם ניתן להחזיר אותו ללכת זקוף? (בלי ניתוחים) ומה צריך לבקש מקופת החולים. בתודה ובברכה חג חנוכה שמח רונית

לקריאה נוספת והעמקה

רונית שלום, אבא שלך סובל ככל הנראה משברים דחוסים על רקע אוסטאופורוזיס. היות והפורום עוסק בניתוחים, הרי ששאלתך צריכה להיות מופנית לגורם המתאים.

שלום ד"ר ליאור מרום, אודה לך באם תאמר לי למי אני צריכה לפנות בקופת החולים (הכללית). בברכת חג חנוכה שמח. רונית

שלום רב.. קודם כל תודה על ההתייחסות שלך לכל השאלות שלי בעבר... השבוע הייתי אצל המנתח שלי שבדק קלינית ושלח אותי ל-MRI עקב תחושות של נימול ברגל שמאל וחולשה רצינית...ואמר לי כי יכול להיות שמדובר בפריצה חוזרת או פריצה בחוילות אחרות ורק אחרי בדיקת MRI ניתן לדעת.. שאלתי היא במידה ויש פריצה חוזרת מה עושים האם יש טיפול חוץ מטיפול ניתוחי ואם זה רק ניתוחי אז איזה ניתוח עושים.. אני אשמח מאוד אם תעזור לי ...

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום, לא אומרים הופ לפני שקופצים.... פתרונות לא חסרים, תלוי בממצאים. מקווה שברור לך שלא תוכל לקבלת בפורום פתרונות לבעיתך מבלי להבדק באופן פרטני ע"י גורם מקצועי.

08/12/2012 | 20:49 | מאת: רמי

שוב תודה על ההתייחסות שלך.. אתה צודק במאה אחוז אני פשוט בלחץ .. אני אמור לעבור בדיקת MRI במהלך השבוע ואני אשמח להגיע אליך לבדיקה רק אם אפשר לרשום לי דרכי התקשרות והאם אתה עובד עם כללית מושלם וכמה כסף זה עולה תודה

05/12/2012 | 22:07 | מאת: א.

שלום, בת 48 ב ST בטן (בעקבות בעיות בכליות) ניראה על פי הבודק היצרות של 2 חוליות L עם כאבי גב קבועים ללא הקלה חצי שנה. עם כדורי ארקקוסיה + אסיבל + עוד כדור לא זוכרת את שמו... לוקחת 10 ימים שבועיים הפסקה...וחוזר חלילה מוגבלת מאוד...ישנה בלילה ובכלל 4 שעות גם עם כדורי שינה אורתופד שהסתכל טען שזו פריצת דיסק שיש לעשות ניתוח שלך אותי לMRI שלא קיבל אישור מהמחוז ... האורתופד רוצה לנתח... אני סובלת מכאב, חוסר אנרגיה וחוסר שעות שינה מה האפשרויות שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

א. שלום האופציה היא לבצע MRI ולאחריו להחליט על פי הממצאים מה לעשות. מצטער, אך אין קסמים ברפואה....

04/12/2012 | 18:31 | מאת: חיה

שלום רב, אני בת 62, סובלת מדי פעם מכאבי גב וצאוור, לפני מספר שנים ספגתי חבלה צווארית קלה. בבדיקת MRI אחרונה שסיבתה בדיקת יאלופטיה התקבלו הממצאים הבאים: אין עדות לתמט או תזוזה. מודגמת הירות של התעלה הספינלית מגובה C3-C7. חוט השדרה לחוט ובתוכו מוקדי אות חריג בגובה C3-C5 כביטוי למיאלופטיה ואטרופיה. בגובה C3-C4 מודגם בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדוראלי ועל השורשים, יותר משמאל. חוט השדרה לחוץ. בגובה C4-C5 מודגם בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי, חוף השדרה לחוץ מאד. בגובה C5-C6 מודגם בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי. בגובה C6-C7 מודגם בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי. יתר המרווחים תקינים. אותות תקינים ממח עצם חולייתי, פרט לשינויים ניוונים. סיכום: היצרות של התעלה ומוקדי אות חריגים עם אטרופיה של החוט מגובה C3-C5. אשמח לחוות דעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

חיה שלום, אין אפשרות לתת "חוות דעת" מבלי שנבדקת.

28/11/2012 | 15:05 | מאת: אור

באם אר אי צווארי מלפני שנתיים התגלו בלטי דיסק. לאחרונה (אחרי חבלה )גברו הכאבים והחולשה בגפיים ובאם אר אי עכשוי התגלתה החמרה במצב ולגבי בלט דיסק ישן נרשם בפיענוח הבדיקה-בלט דיסק פרוץ,ונוספו חדשים מהו ההבדל בין בלט דיסק לבלט דיסק פרוץ,האם בעצם הכוונה היא ל"פריצת דיסק" ? האם זה יותר חמור ?

אור שלום, בלט הוא מצב נורמלי באוכלוסיה ולא תחלואתי. פריצה - ממצא תחלואתי.

27/11/2012 | 10:19 | מאת: אלדד

אני לאחר ניתוח הסרת קיבוע בין L1-L3 ולאחר שבועיים מרגיש לי שנתפס לי כל הגב בצג ימין: כל רצועת השריר מתחת לכתף ועד לישבן רק בצד ימין. זה תפוס כבר 5 ימים ולא משתפר כאב חד וחזק? האם יכולה להתפתח דלקת או שלוקח זמן להשתחרר? יש משהוא שאפשר לעשות? אולי זה משהוא אחר? תודה,

אלדד שלום, הכאב שאתה מתאר לא קשור לאזור שהוצא הקיבוע.

שלום רב, אני בן 31 ועברתי ניתוח לקיבוע עמוד שדרה צווארי חוליות c4-c7 לפני כ-3 שנים. עברתי את הניתוח לאחר שנמצא לי הצרות חמורה בעמוד השדרה ושלושה פריצות דיסק. לא היה לי כל כאב בצוואר, אך היו לי סימפטומים נוירולגים (נימול בידיים וברגליים) ברור שכל מקרה לגופו וחסר לך פרטים נוספים על המקרה שלי... אבל רציתי לשאול האם מניסיונך האישי אתה מכיר אנשים שעברו ניתוח בעמוד שדרה צווארי וחזרו לעסוק בספורט כגון כדורסל ואין זה החמיר או גרם להרעה במצבם? המון תודה אלון

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום, אני מכיר את כל מגוון הקשת הקלינית שיש בנמצא..... מה זה משנה מה יש או קרה עם אחרים ??

שלום ד"ר יש לי פריצת דיסק מרכזית עם לחץ קשה על חוט השדרה ומיאלופתיה וסירינגס (ע"פ mri) מלווה בכאבים לאורך יד ימין מהכתף והשכמה ועד הזרוע, סובל מזרמים בידיים וברגליים ובאיבר המין והרדמות קלה בשתי האצבעות הזרת והקמיצה, כל זאת בסבל של כבר 5 שנים בהתקפים חוזרים חלילה. בהגיעי למילואים בצו 8 הצגתי בפני רופא צבאי מכתב מרופא עמוד שידרה מביה"ח שלא מאשר לי לעסוק בתפקידי הצבאי כנהג רכב כבד והרופא הצבאי לא התייחס!!! לממצאים ולכל המכתבים שלי מהנוירולוגים והאורטופדים וכו' מה דעתך ד"ר ומה עלי לעשות.

אלי שלום, הפורום הזה הוא פורום לנושאים רפואיים ולא לקובלנות ועצות משפטיות.

15/11/2012 | 16:46 | מאת: גיל

שלום בחודשיים אחרונים כאבי גב תחתון כאבי רגליים וזרמים ברגליים הזרמים שאני יושב בעמידה אין זרמים צילום גב תחתון שינוי ניוני קל מה זה יכול להצביע תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צזדקק לבדיקת CT או MRI לאבחנה

15/11/2012 | 10:14 | מאת: אמ'ן

כאב'ם במקום הנ'תוח ובשאר עמןד השדרה

10/11/2012 | 15:58 | מאת: קפי

עברתי ניתוח להחלפת דיסק בצואר לאחר שטיפולים אלטרנטיבים והזרקות לא עזרו הרופא ( בלונדון ) גורס שהניתוח עבר בהצלחה אבל הכאבים שאני חשה הינם בדיוק כמו הכאבים לפני הניתוח נימלול ביד ימין , כאבים בזרועות בשתי הידיים ועיקצוצים בשתי הזרועות עברתי שוב ושוב הזרקת סטרואידים לצואר ואין שיפור האם יש לך רעיון מה ניתן לעשות לדאבוני הרופאים בלונדון לא יודעים מה להציע תודה קפי

לקריאה נוספת והעמקה

קפי שלום, למעט לבדוק אותך ואת ההדמיה לפני ואחרי הניתוח, אין רעיון אחר...... לא ניתן לעשות רפואה טובה ונאותה מרחוק.....

07/11/2012 | 14:51 | מאת: חגית פלד

שלום בני בן 4 יש לו עקמת בזיוות 33 הלך שנה עם מחוך ועכשיו עשינו צילום והעקמת גדלי הל49 מעלות יש לציין שלבני יש תסמונת נדירה בשם קאמרה מארגון כהן יש 3 ילדים בעולם הוא מקבל הורמון מיני וגדילה ההורמון מיני ניתן לו עקב גיל העצמות המתקדם השנה הוא גבה 9 ס"מ בעוד חודשים נפסיק את הורמון המיני ואז הוא יגבה עוד האם הוא צריל לעשות ניתוח עכשיו או לחכות עד שיסיים את הגדילה שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

חגית שלום, עדיף להמתין עוד זמן, אין לדעת האם זה יהיה במקביל לסיום הגדילה.

26/10/2012 | 02:02 | מאת: שמואל .צ

שלום רב ד"ר מרוםאני בן 73 ,בריא אין עודף משקל. מזה יותר מ 15 שנה אני סובל ממוגבלות בהטיית הצואר שמאלה וימינה . הטייה מעבר לגבול מסויים גורמת לי לכאב. כל בוקר אני עושה תרגילי התעמלות (גם מאומצים) במשך כ 30 - 40 דקות.בין התרגילים אני עושה גם כ 20 הטיות הראש כלפי הכתפיים,מעלה מטה ושמאלה ימינה.לפני שנים ביקרתי אצל אורטופד,עשיתי צילומים,לא נמצאו ממצאים מיוחדים והרופא אמר כי אין תרופה למוגבלות בצואר וזה עניין של גיל. שאלתי א. האמנם אין מה לעשות לתיקון המצב ? ב. האם תרגילי ההתעמלות היומיים בצואר יכולים להזיק, או גורמים בהרעת המצב. בתודה מראש

שמואל שלום סביר להניח שמגבלה זו מקורה בשינויים מפאת הגיל, דרושה קורלציה ובדיקה לשם כך. התעמלות לסוגיה אינה מזיקה.

25/10/2012 | 10:54 | מאת: יפעת

ד"ר מרום שלום רב, אני בת 31, בעברי שני ניתוחים לתיקון עקמת, (בהיותי בת 15 וניתוח נוסף בהיותי בת 17) סובלת מאוד מכאבי צוואר וגב עליון. לאחרונה התחלתי להתעמל על מדרגה אירובית (פשוט עולה ויורדת) ולאחר מכן סובלת מכאבים באזור מפרק כפות הידיים המרפקים והזרועות. האם יש קשר לעקמת? האם זו פעילות אירובית מומלצת לסובלים מבעיות גב או שיש להמנע ממנה?

לקריאה נוספת והעמקה

יפעת שלום, אין כל קשר לעקמת.

24/10/2012 | 08:40 | מאת: חיים

שלום אני עובד עצות!לפני כחצי שנה "נתפס, לי הגב" ניגשתי לאורטופד ובצילום CT הובחן זיזים בולטים ב L4L5 מימין עם דחיקת מוצא העצב הימני. ב L5S1 הנקבים בינחוליתים מוצרים מודגם בלט אנלורי היקפי עם בקע אחורי שמאלי של הדיסקית המוחק את השומן האפידורלי הקדמי ולוחץ על השק הדוראלי ועל שורש העצב השמלי. כיום אני לאחר שני סבבים של 3 זריקות סטרואידם כדורי רוקסט ובשבוע האחרון אני פשוט לא יושן ולא יכול ללכת אני מושך רגל שמאל עם כאבים חזקים כאילו השרירים/מתוחים אחרי ספורט. האורטופד הפנה אותי למרפאת כאב לזריקות בעוד... הלכתי לכאפרכט רופא אמר לי להפסיק עם הכדורים ולבוא לטיפולים,חברים אמרו לי לא להפסיק עם הכדורים כי יש לי כנראה דלקת. אני עובד עצות עם כאבים בן 43 ומאוד מאוד לא רוצה ניתוחים וכו ורוצה להמשיך לשחק ולטייל עם הילדים!!1 תודה רבה רבה

25/10/2012 | 22:07 | מאת: ליאור מרום

חיים שלום, במקום למצוא פתרון אינטרנטי לבעייתך, ממליץ לךלהתיעץ עם מנתח עמוד שדרה לא באינטרנט...

26/10/2012 | 08:00 | מאת: חיים

שלום בטוח שאני יעשה זאת אולם לצורך החלפת דיעות או תגובה של רופא בשביל זה יש פורום מומחים באינטרנט? זאת הסיבה שאנשים רושמים ורוצים לקרוא בפורום אחרת אין סיבה לקיומו? תודה רבה ושבת שלום

25/11/2012 | 18:27 | מאת: מבקר

22/10/2012 | 11:40 | מאת: אורנה

בעקבות חבלה בצוואר בילד בן 6 נתגלה חסר בחוליה C1 פנינו לנוירוכירורג ילדים שהפנה אותנו לנוירוכירוג אחר האם יש מישהו שמתמחה בעמוד שדרה צווארי בילדים ויכול לתת לנו תשובות כרגע הילד מנוע מכל פעילות ספורטיבית (שהוא מאד אוהב) יש לציין שמבחינה קלינית הכל תקין

אורנה שלום, זה לא לעיסוקו של נוירוכירוג אלא למנתח עמוד שדרה( שיכול להיות אורטופד או נוירוכירורג בהכשרתו)

21/10/2012 | 14:57 | מאת: כלנית

שלום ד"ר, אני בת 31 ועובדת במחשבים. מזה מספר חודשים יש לי כאבים בצוואר הקידמי מצד ימין לכל האורך. בדיקה של רופא אא"ג באמצעות סיב אופטי היתה תקינה וכן US צוואר, בלוטות לימפה ומגן תקינים. רופא האא"ג אמר שיתכן שהכאבים נובעים מבעיה בעמוד שדרה צווארי. בנוסף, בחודש האחרון כאשר אני יושבת רגל על רגל, אני מרגישה נימול בחלק העליון של כף רגל ימין שלי. וכן בחלק מהבקרים אני מתעוררת כאשר הזרת של יד ימין שלי רדומה לגמרי והתחושה חוזרת אלי לאחר כמה שניות. בנוסף ישנן מספר נקודות בגב שכואבות לי מימין לעמוד השדרה וכן לפעמים יש לי כאבים בצלעות של הגב בשני הצדדים של הגוף. ממה הכאבים והנימול יכולים לנבוע? האם יש סיבה לדאגה? הכאבים בצוואר הקידמי מפריעים לי מאוד. מה עלי לעשות? תודה מראש, כלנית

לקריאה נוספת והעמקה

כלנית שלום, מה שעלייך לעשות הוא: להבדק על ידי מומחה עמוד שדרה..... כל שאלותיך יפתרו לאחר מכן.... בהצלחה

19/10/2012 | 17:06 | מאת: שיר

אני מעוניינת לקבל המלצה על מנתח עמוד שידרה טוב שיש לו המלצות חיוביות באיזור הצפון... תודה על העזרה

20/10/2012 | 19:43 | מאת: דויד

לא בגלל שהוא מנהל הפורום, אלא למרות זאת.. מספר אחד בצפון !!! תשאלי מנותחים שלו

18/10/2012 | 12:57 | מאת: ענת

לד"ר מרום שלום! האם כאבים מדיסק מנוון נובעים מתפקודו הלקוי או שהוא גורם לתהליך דלקתי? או שזה שילוב מעציב של השניים? האם יש טיפול לא ניתוחי בניוון מתקדם של דיסק? ואם מדובר בניתוח הם חייבים קיבוע? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום, דיסק מנוון אינו תפקודי כבריא, לכן פעולתו אינה תקינה ועשויה לגרום כאב. דיסק שאינו מתפקד- אם לא גורם לכאב, אין צורך לבצע דבר מה. האבחנה של "לא תפקודי" הינה ארטילאית , תזדקקי לבדיקה קלינית בליווי הדמיה.

תוצאות בדיקת RRI שינויים ניוונים במרווחים היסקלים עם הנמכה שלהם. היצרות קלה של התעלה בגובה C5-C6. מעבר קרניו צרוויקלי בגדר הנורמה ללא צניחה של הטונזילות מתחת לפורמן מגנום. ללא עדות לתמטים, תזוזשות או שיויים הרסניים בחוליות. ללא עדות למסות פרה או פרא ורטברליות. תעלה הספינלית גרמית ברוחב תקין. חוט השדרה בעובי תקין ללא עדות לאותות חריגים מתוכו. בהסתכלות ספציפית על המרווחים הדיסקליים: C1-C2 - שינויים ניוונים. C2-C3 - בגדר הנורמה. C3-C4 - בגדר הנורמה. C4-C5 - בקע דיסק מרכזי אחורי עם לחץ על השק הדורלי. היצרות הפורמינה הנוירלית משמאל. C5-C6 - בקע דיסק מרכזי אחורי עם לחץ על השק הדורלי. היצרות הפורמינות הנוירליות דו"צ יותר משמאל. C6-C7 - בגדר הנורמה C7-C8 - בגדר הנורמה התרשמות: C4-C5 - בקע דיסק מרכזי אחורי עם לחץ על השק הדורלי. היצרות הפורמינה הנוירלית משמאל. C5-C6 - בקע דיסק מרכזי אחורי עם לחץ השק הדורלי. היצרות הפורמינות הנוירליות דו"צ יותר משמאל. מבקשת לדעת מה זה אומר, כמו כן מה ניתן לעשות בכדי לשפר את המצה.

בלה שלום, ניתן להפגש עם מנתח עמוד שדרה לקבל יעוץ לטיפול.

15/10/2012 | 11:29 | מאת: מיכאל

בעמוד שדרה עקב כאבי גב עשו לי צילומי גב נמצא ספינה ביפידה בC1 יש לציין אני בחור ספורטאי מעולם לא היתה לי בעיה נולדתי פג 900 גר לאחרונה אני סובל מכאבי גב תחתחון שמקרין לרגל אני די לחוץ מהאבחנה האם ייתכן הממצא אני בן 22 בריא בדכ תודה מראש על תשובתך אני די לחוץ

לקריאה נוספת והעמקה

מיכאל שלום, לא תוכל לקבל יעוץ אינטרנטי ברמת הפרט ללא בדיקתך. מומלץ לפנות למנתח עמוד שדרה להמשך יעוץ

08/10/2012 | 19:49 | מאת: רוית

שלום דר אני בת 39 עם הסטוריה גביתי ארוכה. עברתי כבר שני ניתוחי גב בשנים 2006 ו 2007 בגלל שתי פריצות במיקומים שונים . בגב עליון הבעיה נפתרה בתחתון ששם שמו לי שתל סיליקון הבעיה חזרה . לפני כמעט שנתיים אחרי התקפים חוזרים וכאבי תופת בלתי נפתרים ברגל שמאל עברתי זריקת בלוק תחת שיקוף. היה לי שקט במשך שנה וחצי ואז שוב התחילו ההתקפים. הזמן בין ההתקפים מתקצר מפעם לפעם . הכאב כרוני ומשפיע על התפקוד ועל הרגל השמאלית. הוצע לי על ידי הנוירוכירוג שלי להחליף את השתל בברזלים .או לעשות את זריקת הבלוק עד שלוש פעמים. שאלתי היא האם לעשות שוב את זריקת הבלוק.? אני מיואשת!

לקריאה נוספת והעמקה

רוית שלום, נראה לך רציני לתת יעוץ מסוג כזה מבלי שנבדקת?

04/10/2012 | 11:24 | מאת: אברהם

ד"ר שלום לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח עמוד שדרה צווארי, עקב לחץ שהיה בין חוליות 4 ל-5. עד היום אני חובש את המכשיר קיבוע על הצוואר, אך יש לי כאבים נוראיים בכתפיים, בעיקר בכתף השמאלית. אודה לתשובתך האם אלו כאבים נורמליים? האם זה נובע מהניתוח? מתי הם יחלפו ומה ניתן לעשות להקל על הכאב? תודה וחג שמח!!

לקריאה נוספת והעמקה

אברהם שלום, איני יודע מה בוצע בניתוח והאדם הנכון שיענה לך על השאלות הוא המנתח שלך.