פורום ניתוחי עמוד שדרה

ברוכים הבאים לפורום כירורגיית עמוד השדרה. מקצוע זה עוסק במגוון רחב מאוד של תחלואות עמוד השדרה, כגון: גידולים, חבלות, עיוותים, מחלות ניווניות, זיהומים של עמוד השדרה ועוד.

התחום הינו דינמי, וכיום עומדים ניתוחי עמוד השדרה בחזית הטכנולוגיה הרפואית. הפתרונות לתחלואת עמוד השדרה אינם בהכרח תמיד ניתוחיים וישנן מחלות, שניתן ואפשר לטפל בהן בצורה שאינה ניתוחית - זאת כמובן על פי שיקול דעתו המקצועי של המנתח המטפל.

בעשור האחרון עבר תחום זה שינוי עצום, וכיום ישנם ניתוחים שניתן לבצע עם "חלקי חילוף" או לחליפין לבצע ניתוח באמצעות פתחים זעירים דרך העור.

בפורום זה ננסה לסייע כמיטב יכולתנו בסוגיות שונות הקשורות לתחום ולכוון למקורות נוספים. לא ניתן יהיה לתת פתרונות אישיים או יעוץ פרטני, אך ניתן יהיה לתת כיוון כללי להתמודדות עם הנושאים שיועלו בפורום.
1800 הודעות
1429 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחי עמוד שדרה

01/10/2012 | 23:16 | מאת: בן

שלום רב, בן 39 בריא לחלוטין למעט כאבי גב בחצי השנה האחרונה. לפני שלושה שבועות עקב הרמת משא כבד התחלתי לסבול מכאב חד ברגל שמאל ומירידה בתחושה (לא לגמרי) בחלק מכף רגל שמאל. לאחר ביקור אצל אורטופד כיומיים לאחר תחילת הכאב + צילום רנטגן הומלץ לי לקחת אתופן 400 לתקופה של 15 יום פעמיים ביום , כשבוע אחר כך ביקרתי אצל מומחה עמוד שדרה ששלח אותי למיון באופן דחוף לבדיקת ct בה אובחן "בקע דיסק גדול l5-s1" והמלצה חד משמעית של המומחה במחלקה האורטופדית לניתוח, סירבתי ושוחררתי לביתי, לפני כשבוע הפסקתי גם את הכדורים וכרגע (שלושה שבועות אחרי תחילת המקרה) המצב הוא כדלהלן - 1. ירידה חדה ברמת הכאב-בשיא ההתקף היו לי כאבים חזקים בכל תנוחה 2. הולך יושב ושוכב ללא כאב רב מידי אך עדיין צולע 3. עדיין ירידה ברמת התחושה בכף רגל שמאל (ללא החמרה או שיפור) האם האופציה היחידה שלי היא ניתוח? תודה, בן.

לקריאה נוספת והעמקה

בן שלום, בפורום לא תקבל המלצה האם להנתח או לא. המלצות כאלו נקבעות לאחר בחינת כל הנתונים העדכנייםכולל בדיקה קלינית והדמיה.

02/10/2012 | 20:08 | מאת: בן

ןבכן איך ניתן להבדק על ידך בהקדם?

01/10/2012 | 12:16 | מאת: אבי

שלום, לפני יומיים החלקתי ונפלתי אחורה.קיבלתי מכה בשני אזורים בגוף, בעצם הזנב ובחלק האחורי של הראש. מאז התפתח כאב שדומה לכאב של דלקת באזור הצוואר. האם ניתן לדעת מה המשמעות של הכאבים באזור הצוואר ומה יש לעשות? תודה, אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום,כאבים לאחר נפילה -ברור לך שזה טבעי ?? כדאי לך להבדק על ידי רופא ולא להכנס לספקולציות על משמעות. תרגיש טוב.

30/09/2012 | 22:42 | מאת: שמוליק

שלום.אני בן 45 הובחן לפני 5 שנים בסיטי בלט דיסק L3-L4 .לפני שנה ביצעתי סיטי נוסף וצילום רנטגן והובחן אי יציבות בספונדילוליסתזיז בחוליה L5 .בשנתיים האחרות קיבלתי זריקות בגב מסוג דיפרוספאן+עזרקאין,בגלל כאבים חזקים אי יכולת תנועה ועקמת לצצ ימין.אני עצמאי ועובד עבודה פיזית והרמת משאות כבדים. שאלתי,האם יש סיכון במתן הזריקות? תודה מראש

01/10/2012 | 21:12 | מאת: אדיר

שלום לך. הסיפור שלי מאוד דומה לסיפור שלך. רק שהיה לי בלט דיסק L4-L5 שהפך לפריצת דיסק איומה. כי זריקות שעשיתי רק השפיעו על הכאבים, אבל בשום צורה לא על מניעה של התדרדרות המצב. אני לא רוצה להפחיד אותך, אבל אם לא טתפל בבעיה באופן נקודתי- במוקדם או במאוחר תגיע לפריצת דיסק. זה כמו להתפרץ לצומת באור אדום, להתנגש ברכב אחר. לצאת מזה חי, לשפץ את האוטו ועוד פעם לנסוע באדום. אולי פשוט עדיף לנסוע בירוק?! זה שאתה משפץ ת'אוטו לא מונע ממך התרסקות.מקווה שהבנת את האנלוגיה שלי. אני מנסה להגיד שבמקום לבזבז את זמנך על טיפול שלא עוקר את הבעיה מהשורש- תשנה את הכיוון ולך על טיפול יעיל! לי באופן אישי עזרה שיטה דינמית. אז אני סהפכתי לסוג של שגריר שלה בהתנדבות. חבל לי על כול אותם האנשים שימשיכו לסבול גם אחרי 20 שנים של זריקות! חפש בפייסבוק את גלובל מדיק, חג שמח ורפואה שלמה

26/09/2012 | 07:53 | מאת: רוז

בוקר טוב, אני בת 24 אני סובלת משנה וחודשיים מכאבים נוראים בגב ולאורך שתי הרגליים יש קושי בשכיבה עמידה וישיבה , הכאבים רק מחמירים ושום טיפול או תרופה לא עוזרת יש לי הפנייה לניתוח רציתי לדעת האם יש סיכון בלעשות את הניתוח כ

שלום רוז, שאלתך מאוד כללית והתשובה גם מאוד כללית: לכל ניתוח יש סיכון, וכדאי לך לדון בכך עם מי שהציע לך את הניתוח.

27/09/2012 | 08:03 | מאת: ד"ר זכאי

לפי מחקר אוניברסיטאי בבריטניה 75% מאלה שהופנו לניתוח, לא נזקקו לו לבסוף לאחר שהשתמשו במכשיר.

28/09/2012 | 22:25 | מאת: גבריאל

אומרים ששתיקה זה זהב. אבל אני לא יכול יותר לשתוק. לפני שמונה חודשים עברתי ניתוח של פריצת דיסק. מה שהכי מרגיז זה ששילמתי הון תועפות ולא שיפרתי את מצב הגב במילימטר! הרופא החצוף שטיפל בי אפילו לא הזכיר את העובדה שגם אם הניתוח מצליח הוא לא פותר את הבעיה לגמרי. והניתוח שעשיתי כן הצליח. קיבלתי פטור מכאבים לחודשיים ואחרי זה הצרה הופיעה אצלי שוב. רק אז גיליתי איזה טמבל הייתי כשסמכתי על הרופא בעיניים עצומות. בדיעבד הבנתי שתמימות זה חטא כשיש רופאים שמוכנים לנצל אותה נגדך. הם נשבעו שלא להזיק לחולה ומה קורה בסוף ? בן אדם יוצא אחרי הניתוח על ארבע ובלי פרוטה בכיס. למזלי, עוד לא היה מאוחר מדי כשמצאתי טיפול משקם.dds500 בהדרגה הצלחתי לעמוד על הרגליים ויכולתי להשוות בין תוצאות של הניתוח ושל השיטה. זה היה כמו שמיים וארץ. אז אני מזהיר אתכם, אנשים לא ליפול בפח שטומנים לכם! תהיו בריאים.

24/09/2012 | 12:32 | מאת: יחיאל

אתמול קבעת לי תור לצריבת דיסק. רציתי להבין מה ההבדל בין צריבה לשאיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

יחיאל שלום, שאיבה היא מונח שפג מהעולם, אך עקב חוסר ידע בציבור ,עדיין משתמשים במינוח זה. כיום לא עושים שאיבה אלא צריבת דיסק בלבד.

24/09/2012 | 11:18 | מאת: יוסי

יש לי דיש בגב המותני וגם חלק מהגבי התחתון ,ולפני שנה התחלתי להרגיש חולשה בכפות הרגליים כולל הירדמות וגם נצפתה גיעה עצבית קלה ברגליים ,האם הדיש יכול ליצור תופעות אלה?הדיש שיש לי הוא מצד ימין ומצד שמאל הזיזים לא מחוברים ובעיית ההירדמות והחולשה קיימת בשתי הרגליים

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום, במידה וכתוצאה מלחץ של העיבוי יש לחץ על חוט השדרה- כן.

20/09/2012 | 08:43 | מאת: דודו

שלום דוקטור לפניי שבועיים עברתי ניתוח ACDF בחוליות C5-C6 עם הנחת cage עברתי את הניתוח בגלל כאבים חזקים ויד שמאל שנרדמת כל הזמן ולאחר המלצות של 3 רופאים, לציין שאני לא עובד 4 חודשים כבר, אני עובד כלוחם באחת מיחידות המשטרה המיוחדות, כיום אחרי הניתוח יש לי כאבים חזקים בעורף היד עדין רדומה וכאשר אני שוכב אני לא יכול לקום לבד חייב עזרה של משהוא כי כאשר אני מושך את הראש למעלה יש לי מין ''שיתוק'' בילתי מוסבר. האם זה יעבור לי ואני יוכל לחזור לעבודה שלי? והאם גם שאני יחזור אני יוכל להרים משקלים כבדים כמו אפוד, קסדה, נשק וכו?? או לחשוב על שינוי מקצוע כבר מעכשיו.....תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דודו שלום, ממליץ לך מאוד להפגש בהקדם עם המנתח שלך.

17/09/2012 | 21:57 | מאת: רועי

סבלתי לא מעט במשך תקופה של 3 שנים. סבלתי לא רק מפריצת דיסק עצמה, אלא גם מטיפולים בה. התברר לי שלא רק שהטיפולים לא עזרו- להיפך- הם החמירו את מצבי. מאותו רגע המצב שלי התחיל ממש להתדרדר. הייתי מאוד קרוב להסכים לניתוח. הרופא שלי אמר שזאת האפשרות היחידה איכשהו לדכא את הכאבים. קול פנימי אמר לי שלא להסכים, אבל אני הייתי כל כך עייף ומתוסכל שלא ממש הקשבתי לו. ואז נקרתה בדרכי שיטת טיפול חדשנית שהתיימרה בפרסומת להציל אותי. נרשמתי לבדיקת התאמה ובאמת הגוף שלי הגיב באופן חיובי- הרגשתי שהכאב נעלם לי בהדרגה. כמובן שזה לקח זמן. אבל בסוף היה happy end ולא הייתי צריך ניתוח.

17/09/2012 | 17:47 | מאת: Cubacuba

שלום רב! אשמח לקבל אינפורמציה לגבי משך ההחלמה מניתוח קיבוע חוליות L4-L5 ושלבי ההחלמה. תודה.

שלום רב, ממליץ לך לקבל את כל החומר מהמנתח שלך.

לפני שנתיים הייתי ממש מרוסקת מכאבים בגב. הרגשתי כמו עגבנייה שעושים ממנה רסק עגבניות. לפחות עגבנייה לא יכולה להרגיש. ממש לא היה לי כבר חשק לחיות...לא רציתי להתעורר בבוקר לעוד יום של סבל שלא נגמר. מרחק בין סלון למטבח היה בשבילי כמו מרחק בין תל-אביב לאילת ברגל. הלכתי עם מקל כמו איזה אישה זקנה בת 80. הייתי רק בת 41. מה לעשות, זה מה שקיבלתי אחרי תאונת עבודה. שילמו לי פיצויים, אבל הבנתי מהר מאוד שכסף זה לא הכול. לפעמים שום כסף לא יכול להחזיר בריאות. רק אחרי טיפול בשיטה DDS500 הפסקתי לחכות לדברים גרועים. בכול בוקר התעוררתי עם חיוך על הפנים. הגיע יום כאשר שמתי את המקל בצד ולמדתי ללכת מהתחלה לבד. זה היה כיף להיות בריאה ולא לחיות על תרופות וזריקות. תודה לשיטה DDS500.

שנתיים הייתה לי בעיה מאוד רצינית- פריצת דיסק. טיפולים אפילו מאוד יקרים עזרו רק קצת. שכרופא אמר לי שאני צריך ניתוח- זה היה בשבילי כמו סוף העולם. הסכמתי לקחת תרופות ואפילו לעשות זריקות, אבל ניתוח...זה כבר היה סיפור אחר. אני ממש לא ידעתי מה לעשות עם עצמי, כי מאוד כאב לי כול הזמן. לא הבנתי איך זה קרה לי בגיל 36- הצרה הזאת עם הגב...אבל ברוך השם, יש לי חבר טוב שהציל אותי. בגללו התחלתי טיפול בשיטה dds-500. הייתי מוכן לעשות הכול- רק לא ניתוח! בהתחלה היה טיפה שינוי לטובה ואחר כך כלום לא קרה. כבר חשבתי שגם הטיפול הזה לא עוזר. אבל אחרי שבועיים-שלושה כאב לי פחות ופחות. אני ממש הרגשתי יותר טוב וגם יכולתי לעשות יותר דברים. אחרי שעברו שלושה וחצי חודשים- הכול הסתדר אצלי במאה אחוז. הייתי כל כך שמח שאפילו בכיתי. הייתי בריא והרגשתי מצוין. ממש היה לי מזל לנסות את השיטה הזאת ולא ללכת לניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

המערכת תוריד את ההודעות הנ"ל- מספיק עם הפרסומת.

אלוהים אדירים! עד לאן הגענו?! אנחנו חיים במדינה דמוקרטית או לא? אם לבן-אדם עזר, אז מותר לו לצעוק על זה בראש חוצות! ברור שאתם רוצים להוציא מאיתנו כסף, אבל לא כולם חייבים ללכת בשקט לניתוחים. שידעו האנשים שיש פתרון אחר שעוזר! שלום עליכם

14/09/2012 | 13:57 | מאת: אריה

לפני שנה וחצי בערך עברתי ניתוח קיבוע בגב התחתון לפני הניתוח עברתי משא רציני בין אורולוגים אורתופדים בגלל בעיות בדרכי השתן .הייתה לי הצרות קשה בין שתי חוליות ואחרי בירור הסכמתי עם המנתח שאני צריך לעבור ניתוח כדי להקל עלי בדרכי השתן.עברתי את הניתוח וזמן מסוים הייתה לי הקלה .חזרתי לעבודה רגילה שהיא גם פיזית .לפני חודש בערך הרגשתי אחרי מאמץ פיזי ועמידה ממושכת כאבים מאוד חזקים בגב התחתון ומחדש הפרעות קשות בדרכי השתן. עשיתי את כול הברורים האורולוגים כולל בדיקה אירו דינמית והבדיקה יצאה תקינה לסיכום היום יש לי בעיות קשות בדרכי השתן עם שרפות קשות מאוד בגב התחתון עם הרדמות קשה בכף רגל שמאל .היום גם הרגל הימנית מתחילה להירדם. לסיום היום חזרתי לנקודת ההתחלה בירורים חדשים אורולוג ואורתופד לפי הסימנים של הכאבים והשרפות בגב התחתון אני בטוח שזה מהגב איכות חיי נפגעה קשות לא מסוגל לחזור לעבודה מחכה להתייחסות שלך חג שמח שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה
14/09/2012 | 21:34 | מאת: יוסי

איזה קטע מצחיק קרה לי. עכשיו זה נשמע מצחיק. לפני שנה זה היה עצוב. הייתה לי פריצת דיסק ונורא סבלתי. עברתי אינסוף טיפולים עם שמות רציניים, אבל עם תוצאה לא משהו. כלומר, הם עזרו כמו כוסות רוח למת. אז הבנתי שאני צריך לקחת את העניינים לידיים. חרשתי אינטרנט ומצאתי בפייסבוק שיטה בשם dds-500 ולא תאמינו- אחרי 3 חודשים מצב העניינים היה שונה. דווקא הרופא שלי התנגד ויעץ לי שלא לנסות את השיטה. איזה פרצוף היה לו, כשסיפרתי לו שהטיפול הצליח. הוא היה קצת נבוך ולא ידע מה לומר. בסוף, גמגם שהוא שמח שהשיטה עזרה, אבל המליץ לי לחזור אליו בעוד כמה חודשים לביקורת. איזה בקורת? בזבזתי אצלו שנה מהחיים שלי. וכשהצלחתי למצוא משהו טוב- הרופא לא האמין שזה יחזיק מעמד. אבל זה כן החזיק, אז לא הלכתי לשום בקורת.

חג שמח, התיחסות תוכל לקבל לאחר פגישה מסודרת עם כל החומר שלך ולא דרך האינטרנט- זה לא המקום המתאים למקרה כזה.

15/09/2012 | 16:37 | מאת: אריה

תודה ד"ר על ההתייחסות מחכה בסוף החודש לצילום סי טי ואז אצור אתך קשר חג שמח

12/09/2012 | 20:17 | מאת: מור

שלום רב.. לפני כ4 שנים עברתי ניתוח גב הנקרא סקוליוזיס.. ואני מרוצה יחסית מהניתוח ... אם יש הורים או ילדים שאמורים לעבור את הניתוח אני אשמח לעזור לכם ולענות לכם על תשובות במספר הפלאפון הפרטי שלי 0509567936

11/09/2012 | 18:21 | מאת: טל

לא מזמן סיימתי טיפול בשיטה מתקדמת500 DDS. לפני שבועיים הרמתי את הנכד שלי ולא הרגשתי כאבים בגב. הילדון כול הזמן שאל אותי למה אני לא משחקת איתו ולא מרימה אותו על הכתפיים כמו שעושים אבא ואימא. הבטחתי לו שבקרוב גם אני אשחק איתו. אבל הוא לא עזב אותי בשקט והמשיך לשאול. כמה שהוא שמח שכזה באמת קרה. ואני שמחתי להפסיק להיות אישה חולה שבקושי יכולה לתפקד בבית. הרגשתי הקלה גדולה כשהטיפול ב-DDS 500 הצליח במקום איפה שטיפולים אחרים נכשלו. גם לא הייתי צריך להיכנס לניתוח.

07/09/2012 | 16:37 | מאת: צנחן

דר שלום אני נכה צהל וסובל שנים מבלט דיסק עם לחץ על השק הדוראלי ועל השורש משמאל . בלט הדיסק הוא ל4-ל5 השאלה שלי היא האם יכול להיות שבלטי דיסק אלה משתקים אותי אני כבר 3 שנים מרותק לכיסא גלגלים לסרוגין וזה מגביל אותי מאוד .בגלל מצב זה אני לא יכול לעבוד 4 שנים יש לי ימים שאני לא יכול לקום מהמיטה . מה עושים למה אף אחד לא מוכן לנתח אותי כולם משיכים אותי לפסיכיטאר

שלום לצנחן, אם אף אחד לא מוכן לנתח אותך כנראה שזה לא לא הגורם לבעיה שלך...

08/09/2012 | 20:27 | מאת: צנחן

אולי תנסה לעזור לי במקום להיות הליצן של החצר . אני שואל שאלה רצינית על שיתוק ואתה מבלבל לי תמוח נו באמת .

מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבי גב תחתון עם תחושת נימול עד הקרסול, בשבוע האחרון נותרה הירדמות בכף הרגל עם צליעה, היום חשה נימול באצבעות 3,4,5. כחודשיים וחצי לאחר ניתוח שרוול, מטופלת בארקוקסיה, מקבלת אלטרוקסין ואומפרדקס. בבדיקה נמצא שיש לי חולשת גסטרוקנמיוס ימין4/5 וירידה בתחושה בטריטורות S1 ימין. בCT שביצעתי L5 S1 דיסק מנוון בולט עם םיגמנט פרוץ לימין, לוחץ על השק ומוצא השורש. התייעצתי עם שני רופאים: ד"ר אלי אשכנזי המליץ ניתוח דיסקטומי דחוף וכמה שיותר מהר בכדי להימנע מנזק בלתי הפיך. דר" נחשון קנולר המליץ לא למהר לבצע ניתוח, שלח אותי לMRI (שיתבצע רק בעוד שבוע)והפנה אותי למרפאת כאב לטיפול בזריקה תחת שיקוף ולבצע מתיחות ופיזיוטרפיה לגב ולכף רגל ימין. הרופא המרדים שאמור לבצע את ההזרקה הוא ד"ר גרינפלד אדריאן (לא מצאתי פרטים, המלצות או כל מידע אחר עליו באינטרנט), האם יש המלצה על רופא מסוים? אני אובדת עצות... האם כדאי לנסות את ההזרקה? האם כדאי להיכנס לניתוח??, אחרי הכל ד"ר אשכנזי נטע בי פחד לנזק בלתי הפיך ברגל... האם ההזרקה תימנע ניתוח בעתיד או שלא יהיה מנוס מכך? אני בת 36, רווקה, בכוונתי להיכנס להיריון בעתיד, איך הדבר אמור להשפיע? אודה לתשובתך..

לקריאה נוספת והעמקה

קבלת התיחסות לכך בפורום האחר

07/09/2012 | 15:03 | מאת: שש

אני צריך לעבור קיבוע יש לי שבר בחוליה האם זה יכאב אחרי הניתוח והאם צריך להיות עצבים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ל ששש כמו כל ניתוח ובדומה לאחרים, גם ניתוח עמו"ש גורם לכאבים אחרי....

09/09/2012 | 13:50 | מאת: שש

בני אמור לעבור נתוח קבוע לאחר שנמצא. בהדמיה שבר דנס בעצם c2 .הוא מצא פורום זה לבדו סיפר לנו על השאלות ששאל.השאלה על העצבים מתיחסת כנראה לכך שהוא חיבר את פרוש המילה נירולוגיה לכך שהוא מאד לחוץ וקצת עצבני לפני הנתוח. (אנחנו מחכים לאישור לנתוח בארה"ב לפי חוות דעת פרופ' מנצז מאיווה). תודה על תשובתך ולפי בקשתו של בני נשמח אם תוכל לציין מה מספר ימי ההתאוששות ואם זה שכיח שילדים עצבניים כל כך לפני נתו ח כזה.(הילד בן 12).

שלום, אני פונה בשם אבא שלי, בן 63. בתקופה האחרונה הוא סובל מכאבי גב קשים ובלתי נסבלים. כשנבדק על ידי אורטופד נאמר לו שיש אפשרות שהוא סובל משריר מכווץ פתולוגי. זכור לו שקרא מאמר של רופא בבית חולים רמב"ם על שיטת טיפול של הארכת שרירים מכווצים. האם יש פרוצדורה כזו? נשמח לקבל פרטים.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך לא בפורום המתאים.

שלום עברתי ניתוח עמ"ש מותני, לפני חצי שנה, הניתוח לא הצליח ואני עדיין עם פריצת דיסק גדולה. התחלתי ללכת עם קביים, והכאבים חזרו להיות כמו לפני הניתוח. יש הקרנה חזקה מאוד לרגל, ונוסף לכך יש גם DROP FOOT הגעתי למנתח שקבע כי הפריצה ענקית, ויש לבצע ניתוח חוזר הוא הציע את שיטת המיקרודיסקטומי ואמר שהשיטה שבה בחר המנתח היא לא שיטה שאולי הוא היה בוחר, המנתח בחר ללכת מהצד. והוא חושב ללכת ישר מהתעלה אני לא יודע אם לעשות שוב ניתוח, אף אחד לא מבטיח לי 100% הצלחה של ניתוח חוזר, אני יודע שגם אתה לא תוכל להסביר לי את ההבדל ביניהם ואם לאחד מהם יש סיכויים גדולים יותר על פני השני? תודה רונן

לקריאה נוספת והעמקה

קבלת תשובה בפורום השני שאני מנהל

29/08/2012 | 14:49 | מאת: דודו

שלוןם ליאור אני שבוע הבא עובר ניתוח לקיבוע חוליות C5-C6 בבית חולים רמבם, אני סובל מפריצת דיסק כאבים בלתי נסבלים וחסר מוטורי יד שמאל, אפשר כמה טיפים להתכונן לניתוח?? מאוד מפחד.... תודה

29/08/2012 | 14:30 | מאת: רונן

שלום עברתי ניתוח לפני חצי שנה בערך בעזרת אנדוסקופ ניתוח פולשני זעיר דיסקטומי מותני. הניתוח לא הצליח וכעת אמרו לי שאני אצטרך לעבור שוב ניתוח הפעם בשיטה אחרת שיטה של ניתוח מיקרודיסקטומי אני לא כל כך מתלהב ללכת לניתוח, לא יודע אם יצליח, האם לניתוח הזה יש סיכויים יותר מאשר לניתוח הראשון הרופא גם אמר שהוא לא יודע אם יש פגיעה בעצב, ואם יש אין מה לעשות? האם פגיעה בעצב היא משהו בלתי הפיך? תודה רונן

לקריאה נוספת והעמקה

כמדומני שקבלת תשובה בפורום אחר.

03/09/2012 | 07:54 | מאת: רונן

אם זו התשובה שלך, אני ממש לא זקוק לתשובה ממך דרך אגב מצופה מרופא לקצת יחס אנושי וטאקט, שככל הנראה לא נימנה עימך, שיהיה לך יום טוב

29/08/2012 | 04:41 | מאת: ארתור

שלום . היום אני בן 29 , ויש לי עקמת גב בדרגה 3 . כבר היום אני סובל מאוד מכאבים בגב . שאלה האם זה לא מאוחר\מומלץ לעשות ניתוח בגיל כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ארתור שלום, בגיל 29 לא עושים ניתוחים לתיקון עקמת

19/09/2012 | 11:09 | מאת: דיאנה

שלום לדוקטור, האם הבנתי נכון שבגיל 29 לא עושים תיקון עקמת? אם כן,אז עד איזה גיל אפשר לעשות ניתוח? אני בת 11, ואני אמורה לעבור ניתוח.... יש גיל מסויים שעקמת כבר אי אשפר לתקן? תודה רבה על העזרה ))))

30/11/2015 | 17:13 | מאת: חלי

היי.. אני גם בת 29, ויש לי עקמת מעל 40% הרופא המליץ לי ניתוח... למה רשמת שלא עושים ניתוח בגיל הזה? אני מאוד מאוד לחוצה ומפחדת.. אשמח לתשובה

21/08/2012 | 02:09 | מאת: אבי

שלום ד"ר ליאור אני אובחנתי בפריצת דיסק קדמי ואחורי בחוליות L4-L5 L5-S1 רציתי לדעת אם ישנו דרך טיפולי חוץ מנתוח שמעתי על טיפול קרניו סקראל

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום, הטיפול שהזכרת אינו טיפול כירורגי ולכן אינו בתחום עיסוקי.

21/08/2012 | 19:13 | מאת: אבי

היי ד"ר ליאור תודה על התגובה האם אפשר לשלוח לך את ה-MRI שלי כדי שתוכל לתת לי יעוץ לטיפול ?

19/08/2012 | 14:41 | מאת: לאה

שלום, עקב כאבי גב חזקים נשלח אחי לבצע מיפוי עצמאות, אשמח להבין במילים פשוטות מה אומרת התוצאה שקיבל.: קיימת קליטה מוגברת דיפוזית בפרק הברך מימין, במדור פטלו-פמורלי משמאל, בפרק הסקרו-איליאק מימין ואי סדירות בקליטב בע"ש בעיקר בע"ש מותני. האם קיים טיפול לזה? תודה ובכבוד רב, לאה.

לאה שלום, התוצאות מעידות על שינויים ניוונים המקומות שציינת. הפורום לא מציע טיפול וירטואלי- לכי ליעוץ בהתאם לתלונות.

18/08/2012 | 10:37 | מאת: איתי

שלום, אבא שלי סובל מכאבים מתמשכים בעמוד השדרה הצווארי (ככל הנראה מפריצות דיסק ולחץ על חוט עמוד השדרה). בין היתר הוא נפגש עם רופא שהמליץ לו טיפול באמצעות זריקת אורתוקין (מתבסס על לקיחת דם מהמטופל, איזשהו עיבוד שלו, והזרקה מחודשת שלו בקרבת מקור הכאב). למיטב הבנתי מדובר בטיפול שמיועד להפחתת כאב בלבד (לא יכול לעזור בהחלמה). ד"ר, האם אתה מכיר את הטיפול? האם אתה יודע על מטופלים שהשתמשו בו וזכו להקלה או שהאם מדובר על "מכירת אשליות" בלבד? האם יש כאן אנשים שניסו ויכולים לספר האם עזר להם? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

איתי שלום, הטיפול לא מוכר באופן פורמלי לפי הספרות הרפואית. שמעתי כבר אודות הטיפול המוצלח הנ"ל.....

17/08/2012 | 15:39 | מאת: ד"ר חיים בר רופא ומשפטן

ק ו ל ק ו ר א לציבור הרופאים ד"ר חיים בר רופא מומחה ומשפטן העוסק בפעילות ציבורית-פוליטית החליט יחד עם ח"כ דניאל בן סימון בפגישה בניהם להעלות על סדר יומה של הכנסת את הקשיים והמצוקות אליה נקלעה מערכת הבריאות בישראל. סוכם שהרעיונות יגובשו להצעות חוק ולתיקוני חקיקה אשר יועלו במליאת הכנסת הקרובה שתיפתח באוקטובר. ד"ר חיים בר אשר התוודע מקרוב למחאת הרופאים דאשתקד הודיע שבימים אלו הנו שוקד על הצעת חוק אשר בה יהא דגש על זכויות הרופאים כחוק מקביל לחוק "זכויות החולה". הצעתו תכלול שעות עבודה סבירות, משכורות נאותות למתמחים. כול העניינים שהובטחו לרופאים ומשום מה משרד האוצר מתמהמה ליישמם. מדבריו: "אנו הרופאים, הן המתמחים והן המומחים מקריבים בגופם ונפשם ועושים ימים כלילות למען בריאות ורווחת הציבור; לעיתים ההקרבה היא כל כך משמעותית ובאה על חשבון חיי משפחה סדירים ורווחה אישית ראויה. חרף זאת טרם נחרטו בדברי החקיקה ובתקנות השונות זכויות ותגמול נאות לעמלנו...." ד"ר בר הבטיח שבקרוב יכריז על כנס בו תינתנה הזכות לרופאים לומר את אשר על ליבם. מוסיף וטוען: "שיוויתי לנגד עיניי את המטרה החשובה הזו וסימנתי אותה כאחד היעדים מבין החשובים ביותר לכלל הרופאים ולטובת הציבור; רק באם יוסדרו ענייני הרופאים וייווצר שינוי רציני במעמד הרפואה הציבורית העגומה נכון להיום, או אז נוכל להעניק כתוצאה משיפור תנאי העסקת הרופאים ושיפור רווחתנו, רפואה באיכות טובה יותר לציבור המטופלים" אני קורא לכל הרופאים להצטרף ל"תנועה להחלפת השלטון בישראל" כדי שנוכל לשפר את תנאי העסקתנו ורווחת הרופאים שהיא תולדה של התפיסה המוטעית שאנו הרופאים נתפסים "כדבר המובן מאליו" ולפיכך גם פני מערכת הבריאות בישראל נראית עגומה למדי בלשון המעטה. הלינק להצטרפות:https://www.facebook.com/profile.php?id=100004161038056 וגם: http://achlafatshilton.blogspot.co.il/ הצטרפו בהמוניכם כי בנפשנו היא ואל לנו להחריש נוכח הקיפוח ותנאי מערכת הבריאות בישראל.

17/08/2012 | 15:28 | מאת: jkub

ציסטות זעירות במהלך שורשי העצבים עקפיים ב C5-C6 בגובה C7-C6 ממצא ציסטי במהלך שורש עצב בפורמינה ורטרבלית שמאלית מעבר קרניו צרוויקלי תקין לודוזיס צוורית שמורה

שלום, זו הפינה , מה השאלה ??

14/08/2012 | 14:50 | מאת: ג

האם מישהו מכיר את דר רוסטם דז'רוב עובד בברזילי מומחה לעמוד שידרה ?

13/08/2012 | 20:34 | מאת: בלה

אני בת 64 לאחרונה סובלת מכאבים בצואר וכאבים ביד שמאל. בבירור ctלעמוד שדרה צוארי מודגם: c2-3 מודגם בןט דיסק קל מרכזי לא משמעותי. c3-4 מודגם זיז גרמי אחורי וימני. בלט דיסק הקפי הנושק לחוט. c4-5 מודגמים זיזים גרמים אחורים הלוחצים מעט את החוט. c5-6 מודגמים זיזים גרמים אחורים וימנים הגורמים לחץ על החוט, היצרות הפורמינה מימין. c6-7 אין עדות לבלט דיסק. c7-d1 ללא בלט דיסק. תעלה הגרמית שמורה. ללא הרס גרמי למעט שינויים ניווניים. מבקשת לדעת מה ניתן לעשות בכדי להקל על הכאבים חוץ מאשר לקחת כדורים נגד כאבים. אודה על תשובתך המהירה.

בלה שלום, אשמח לנסות לעזור לאחר שאבדוק אותך ואת ההדמיה, יתכן ודרושות בדיקות נוספות.

13/08/2012 | 10:58 | מאת: זהבה דרור

שלום. זה כחודש שאני סובלת מכאבים חזקים מאד ברגל ימין בקטע שמעל ברך ימין ועד למפסעה. הכאבים מדמים כוויה וזרמים חשמליים חזקים. הכאבים מלווים אותי כל היום והלילה. קיבלתי טיפות טרמדקס אך הנ"ל גרמו לי לאלרגיה בחלל הפה [התנפחות החיך והענבל] הייתי אצל מומחה גב ועמוד השדרה שאמר שאין לי בעייה גבית! [וזאת ללא בדיקות שיאששו אבחנה זו]. הלכתי לנוירולגית שאמרה שאכן זה בא מהגב ושלחה אותי לעשות EMG. האבחנה- רדיקולופטיה כרונית L3-4 מימין. לגבי בדיקת MRI טרם קיבלתי אישור לנ"ל. ובינתיים הכאבים בלתי נסבלים ואין לי מנוח לא בישיבה, לא בעמידה ולא בהליכה. הייתי מעוניינת לקבל הנחיות, הסברים, בבקשה עזרה!. תודה, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זבהב שלום, אשמח לתת הסברים לאחר שתשלימי את בדיקת ה MRI, בינתיים ניתן לנסות טיפול במרפאת כאב.

10/08/2012 | 20:21 | מאת: דודו

שלום. אושפזתי בבית חולים עכב פריצת דיסק בעמש''צ חוליה C5-C6 עם לחץ על שורשC7 ולחץ על השק התקאלי, זה ההבחנה בMRI' הייתי מאושפז שבוע עם מתן סטרואידים דרך הוריד, לאחר הטיפול עשול לי אמ אר איי, ומנהל מחלקת עמוד שדרה אמר לי ביום השחרור שהוא מעמיד בפניי אופצייה של ניתוח קיבוע של החוליות, לא הסכמתי והשתחררתי לבית, בינתיים הכאבים לא חולפים הסטרואידים לא עזרו וכל כדור לכאבים כמו ארקוקסיה לא עוזר לי , לציין כי יד שמאל נרדמת במהלך היום הרבה פעמים, דוקטור מה אתה ממליץ לי לעשות?? מאוד מפחד מניתוח אבל לא יכול לסבול יותר את הכאבים, וזה משבש לי את מהלך החיים התקינים שהיו לי לפניי הפריצה, לציין שאני בן 26 ובינתיים הפסקתי לעבוד כבר חודשיים.

דודו שלום, אשמח ליעץ לך לאחר שאבדוק אותך ואת ה MRI שלך

שלום לפני מספר ימים סבי בן ה90 החליק קשות בדירתו עד כדי דימום מהראש ושבירת אגן. אתמול בצהריים עבר ניתוח אגן בהרדמה חלקי ולאחר הניתוח דיבר רגיל והרגיש טוב אך לא הרגיש כלל את פלג גופו התחתון ביגלל ההרדמה. כשעזבנו אותו בסביבות 10 בלילה אמרו לנו שהוא אמור לקבל משכך כאבים בשעה הקרובה. לצערינו בשעה 2 בלילה קיבלנו טלפון מבית החולים על כך שהוא משתולל במיטתו עד כדי כך שקראו לביטחון אשר קשרו אותו למיטה ואפילו חולצתה של אחת האחיות נקרעה. לאחר מכן הרדימו אותו ומאז הוא ישן. מה משמעות הדבר? יכול להיות שהוא לא קיבלת את משכך הכאבים וזה גרם להשתוללות שאינו היה במודע כלל? האם זו תופעת לוואי כלשהי? האם לאחר מקרה כזה אפשר שהוא יצא ללא נזק פיזי או מוחי? חשוב לי לציין שסבי בן 90 אך עצמאי וצלול מאוד . תודה מראש

שאלתך אינה קשורה לתחום הפורום.

09/08/2012 | 08:11 | מאת: דנה

קרובת משפחה החיה בארה"ב כתבה לי: MRI results: severe spinal canal stenosis caused by a bulging disc. The spinal specialist recommends surgery. over the past year I’ve suffered from severe lumbar stenosis that became more and more debilitating. On Monday I underwent a laminotomy to relieve the pressure on the spinal nerves. ברצוני לדעת מה היא למינה ומה הפרוצדורה? הנוירוסרג'ון היה לגמרי החלטי לאחר שראה את תוצאות האמ אר איי בפגישה אחת בודדת. שאלה נוספת: בהיותה בת 67, האם - בהנחה שהניתוח הצליח לגמרי - זה מבטיח לה איכות חיים ממושכת במה שקשור לחוליות הלומבריות או שמא יש סכנה שהעומד על החוליות האחרות יגבר בעקבות הפעולה? מודה מראש על תשובה מפורטת. אגב, זה היה ניתוח פתוח.

דנה שלום, מדובר על פעולה של שחרור לחץ לתעלת השדרה תקווי שזה מבטיח, שאכן הניתוח הצליח....

08/08/2012 | 15:52 | מאת: עליזה

שאלתי שאלה אך לא ציינתי לאן תשלחו את התשובה לכן למייל שלי

08/08/2012 | 15:50 | מאת: עליזה

שלום, לאחרונה עשיתי צילום סי טי ראש וצוארובתוצאה יצא שחוליה סי 7 יש ניוון אוסטאפרזיס יש לי סחרחות רוב הזמן ואיכות חיים ירודה מה ניתן לעשות כדי להרגיש יותר טובאודה על תשובהיום טוב

06/08/2012 | 18:37 | מאת: מתי

שלום רב לאחר כ-8 חודשים של כאב בגב תחתון בצד ימין עם הקרנה לרגל עד לעקב הרגל נשלחתי לסיטי ע"ש+ מיפוי עצמות ע"י אורטופד כללי שאבחן בלט בדיסקL5-S1 ואמר שזה כנראה מקור הכאב ושלח אותי למומחה גב ע"ש. הלכתי לשיבא(אני מבוטח מכבי) למומחה גב והוא אמר לי שאעשה גם MRI . עשיתי, וחזרתי אליו ושם ראו את האבחנה שהמומחה אמר לי:DISC DISPLACEMENT NOS 722.2 דיסקופטיה L5-S1 עם בלט קטן מרכזי ימני ובעיקר כיסית פרינאורלית/נוירינומה על שורשL1 (אם הבנתי נכון את שם השורש).ובהמלצה כתב לי ייעוץ נוירוכירורגה. אני כמובן נבהלתי ופחדתי מאוד אך האורטופד גב ע"ש אמר לי שלוש פעמים שזה לא ממאיר או מסוכן ושאני יכול להרגע. ולכן אני פונה אליך בשאלה מה הלאה? ומה אמור נוירוכירורג לעשות לי? האם יש פתרון לבעייתי ואיזה? אני סובל כרגע מכאבים ולוקח נוגד כאבים לפי הצורך או זריקת וולטרן . אודה לך על התשובה ועל ניסיונך עם בעיה זו עם אנשים אחרים.תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

מתי שלום, אם אורטופד עמ"ש הפנה אותך לנוירוכירוג משמע שהבעיה אינה קשורה בתחומו.

06/08/2012 | 02:51 | מאת: A

שלום וברכה, אני בת 25 , אמא לשני זאטוטים מתוקים ומורה לכיתה א'. ב3 שנים האחרונות, מאז ההיריון הראשון שלי התחלתי לסבול מכאבי גב וצאור. לכתחילה לא יחסתי להם חשיבות והאשמתי את ההיריון, אחרי לידה, הנקה וכו'. לאחרונה כשהכאבים נהפכו בלתי נסבלים פניתי לאורתופד שאחרי בדיקות מקיפות, שלח אותי לבדיקות דם,וMRI שעשיתי בשבוע שעבר. הרופא התקשר אלי עם תוצאות לא כ"כ נחמדות בלשון המעטה: 1. Small Disc petrosion in lower back 2. Arthritic changes in neck and back 3. High Inflamation and Arthritic factor in blood Diangnosis: Arthritis, Scoliosis and Hypermobility איני גרה בארץ ורציתי לדעת את חוות דעתך וכמו כן לשאול: 1. ממה אתה חושב נגרמו בעיות אלו? 2. מה אופן הטיפול הבטוח ביותר כדי להבטיח לי חיים של אישה צעירה בגילי? אשמח מאד לשמוע ממך בקרוב, בהכרת טובה רבה, ע.ב. --

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין אפשרות להיות "רופא וירטואלי " ברפואה, ובוודאי לא למה שאת מתארת. אם את לא גרה במקום שכוח אל, תפני באופן רציני למנתח עמוד שדרה והתיעצי עמו

31/07/2012 | 17:34 | מאת: תמיר

שלום פניתי לרופא בקשר לכאבי גב הוא הפנה אותי לצילום "גב עליון" את הכאבים אולם אני מרגיש גם במרכז הגב אפילו קצת מתחת למרכז, האם צילון גב עליון כולל חלק זה? תודה

תלוי בכשרונו של הטכנאי, תקווה שכן....

מצטערת.. לא כתבתי את תוכן ההודעה. לפני 8 חודשים עברתי ניתוח קיבוע בגב התחתון. והכאבים חזרו, ייתכן ואצטרך ניתוח נוסף. שאלתי היא האם לפי תוצאות סי.טי מלפני שבועיים , האם ניתן להבין משהו? האם לדעתך המצב סביר או שיש צורך בטיפול? להלן התוצאות: בחוליות L4-L5 קיימים סטריקים הגורמים למיסו התעלה . דיסק מוצר . שינויים סקלרוטים בלוחיות השכנות .

דורית שלום, ברור לך שלא אוכל לנקוט עמדה ללא בדיקה......

27/07/2012 | 16:27 | מאת: אורית

אני לאחר תאונה עם כאבים בצוואר המקרין לראש ומלווה בבחילות וסחרחורות c6-7 דיסק-אוסטאופיט פאראמדיאני משמאל עם היצרות קלה של הנקב משמאל, דנס במנח אסימטרי ללא שברים נא יעוץ אוטופדי לשלילת פגיעה לגמנטרית מה זה אומר?והאם מותר לי להמשיך פיזוטרפיה?ולא היה ידוע על פגיעה מסוימת בזמנו

לקריאה נוספת והעמקה

אורית שלום, תזדקקי ליעוץ של מנתח עמוד שדרה בלווית הדיסק להמשך יעוץ

21/07/2012 | 23:03 | מאת: לידור בן שושן

שלום לכם אני הלכתי למכבי יוספטל באילת , והדוקטור אמר לי שישלי קיפוזיס , והיה לי חגורת בוסטון למשך שנה , הוא אמר לי שבגיל 16 אני אצטרך לעשות ניתוח גב ... , ואני ראיתי שמכניסים לגב , מתכת עם מעמדים קטנים כאלה שנמצאים מול העמוד השדרה , אני רוצה לדעת עם אני עושה את הניתוח הזה ויוצא חי כי אני חושש ממוות פיתאומי . אני עושה תרגילים לגב , ואני עושה פיזיותרפיה בשבוע הבא ובמשך השבועות עד גיל 16 האם זה יעזור לי ? , אשמח לקבל תשובות

לקריאה נוספת והעמקה

לידור שלום, ממליץ לך להבדק אצל מומחה לעמוד שדרה

19/07/2012 | 14:43 | מאת: דיאנה

שלום רב, האם יש מידע על ניתוח shila? האם נעסה כבר ניתוחים בארץ? אם כן, באיזה בתי חולים? תודה מראש

דיאנה שלום, מה זה ניתוח SHILA ???

19/07/2012 | 18:20 | מאת: דיאנה

אני בת 11, סובלת מ- cp בשנים אחרונות סובלת מעקמת קשה, היום אחרי צילום חוזר יש החמרה במצב (צילום ראשון בשנת 2009 עקמת 52 מעלות) חודש אחרי, עם טיפול בחגורה (מחוך) צילום במחוך 25 (ללא שינוי במשך שנתיים) היום יש החמרה, 51 במחוך, רופאים ממליצים על ניתוח מסוג shila הבנו שהניתוח הנ"ל, יותר נכון החומר אצמו מאפשר לעמוד השידרה להמשיך לגדול..הניתוח עם חומר החדש קיים רק שנה ומשהו. הורים מנסים למצוא מידע במחשב- ואין כלום. יכול להיות שבאינטרנט הוא מופיע בשם אחר או הגדרה אחרת?" אבל זה משכתוב בהמלצת רופא. תודה )))

שלום רב, לא מצליחה למצוא מידע על סיכוי התפתחות ASD בקצוות קיבוע ארוך (T3-L5). ניתוח נעשה ב 1998 בגין עקמת קשה, כיום אני בת 28. תודה רבה!

17/07/2012 | 12:35 | מאת: מ

שלום רב, אני בת 28, עברתי ניתוח סקוליוזיס לפני 14 שנה T3-L5. הייתה לי עקמת מאוד קשה, גב עליון 73 מעלות, גב תחתון 84 מעלות ובנוסף חוליות מסובבות. מאז הניתוח התפתחו בעיות רגלים, כאבים, התקבצויות. בשנים האחרונות יש לי כאבים במיוחד בגב התחתון. כמו כן כאבים במגע במיוחד בגב התחתון ולעורך כל הגב. כאבים בהליכה, בתזוזה. כאבים שגורמים לי לצורך לעצור יחד עם קרינה לרגל שמאל. לאחר מלגרפיה (חומר קיבוע אינו מאפשר לבצע MRI). גילו לי ברגים בתוך התעלה: L2 בורג יושב יפה בתוך התעלה, L1 > טיפה ובגובה הצלע השישית. לפני כחודש וחצי קיבלתי כאבים מאוד חזקים בגב העליון שירדו גם לגב התחתון. קיבלתי כדורים נגד כאבים ופעמים הגעתי למיון כדי להוריד את הכאבים. כרגע המצב הוא יותר רגוע, אבל אני חשה כאבים כל יום במיוחד בגב התחתון וברגל שמאל. בנוסף, לפני ככמה חודשים איבדתי תחושה ברגל שמאל לכמה שניות, בחודשיים האחרונים אני מרגישה לפחות פעמים ביום חולשה ברגל, ולפעמים תחושה שהיא מתנדנדת כשאני מתקופפת. קיבלתי כמה דעות מרופאים מומחים. הציעו לי לחכות עד שאתחיל להרגיש ממש רע וגם הציעו לי להוציא את הבורג שלוחץ. או להוציא את כל הקיבוע. אני לא יודעת מה לעשות... מפריע לי מאוד לחיות עם זה, אבל אני מפחדת שניתוח לא יעזור. האם קיים סיכוי שהייתה איזו שהיא תזוזה בפנים ומכך יש לי לחץ על עצבים בגב התחתון? אם אני לא יעשה את הניתוח, מה יכול להיות אם אכנס להריון? האם כדאי להיכנס לניתוח? תודה ענקית!!!

שלום למ, יעוץ מסוג זה יש לבצע במרפאות עמו"ש בצורה מסודרת ולא דרך פורום אינטרנט. נשמח לראותך ברמב"ם.

13/07/2012 | 21:45 | מאת: פיראס

שלום, אני יספר בקצרה על המקה : בן 25 בתאונה דרכים לאחר התאונה התגלה בmri ראשון 2 פריצות דיסק משמעתיות ב c5-6 c6-7 לאור סמטומים של נימול וירידה בתחושה ביד שמאל נעשה ניתוח קיבוע ל c-6-7 ברמם בנירוכרורגיה אצל גאןסוסטיאל לאחר הניתוח הייתה הקלה משמעותית ביד שמאל לאחר שנה מהניות אני סובל מאותם סימטומים שמחריפים ביד ימין כאב נימול וירידת תחושה ואף ירידה בכוח ( כמעט כל דבר שאני מחזיק נופל) בmri שלאחר הניתוח פריצה דיסק c5-6 עם לחץ , וגבים מ c3-4 c7-8 בלטים מרכזים בemg יד ימין שבוצע השבוע התגלה שינויים נירולים כרונים ( לא חמורים) בשירירים שמושפעים מ c3-4,c5-6,c7-8 1. בהנחה שהמצב אכן מדרדר מה הדרך הלא ניתוחים המומלצת בכללי לעצירת הדרדרות 2. אם בכלל דרך ניתוחית מומלצת בהנחה שאני כבר סובל ממגבלה בתנועת הצוואר ולאר התרשמותך הראשונית וכמובן אני מודע כי תשובה יותר מקצועית אני יקבל רק בייעוץ אני מוגדר כמקרה שאכן יכול להסתבך עוד יותר מבחינה בריאותית בהנחה שאני בן 28 רק היום

פיארס שלום, אשמח לבצע התיעצות מסודרת ופורמלית במידה ואתה מבקש עזרה- לא דרך אתר אינטרנט.

09/07/2012 | 13:46 | מאת: מיכאל

אני נפגע עמוד שדרה כתוצאה מנפילה על הראש ונוצר דימום בגזע המוח האם ניתוח להשתלת תאי גזע יכול לעזור לי ואם כן עם מי אני יכול ליצור קשר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מיכאל שלום, עד היום טרם נמצאה נוסחא שכזו.

08/07/2012 | 14:18 | מאת: יפרח חיים

שלום דוקטור שמי חיים יפרח ורציתי לישאול אותך שאלה יש לי אקמת בגב ויש לי כאבים שאני עומד ארבה בעבודה מה עלי לעשות בכדי שלא יהיו לי כאבים תודה דוקטור חיים

חיים שלום, עליך להבדק על ידי מומחה.

08/07/2012 | 00:38 | מאת: לינוי

אני בת 16 וחצי, לפני שעה בערך התחיל לי כאבי גב ומאז זה הולך ומחמיר ובזמן האחרון כואב לי גם הצוואר.. הלכתי לאורטופד והוא אמר שזה דלקת והביא את הספריי סוויס רליף. בנוסף לכך הביא לי הפנייה לצילום.. לא נראה לי שיש לי דלקת שנה.. מה זה יכול להיות? עוד שאלה קטנה, שמתי לב שזרת שמאל שלי ביד מתחילה לרעוד.. יש קשר?

לינוי שלום, דרך האינטרנט קשה לבדוק....

שלום סובל כחודש מפריצת דיסק L4-L5 כאשר ביצוע CT המסקנה של הרופא מומחה שאין צורך בניתוח אלא בטיפולים אלטרנטיבים כמו דיקור שחייה ושיאצו .סובל מהקרנה לרגל ימין עד הברך . הובא לידיעתי שקיים טיפול חדש שיכול להוריד הכאבים באופן משמעותי והוא : ORTOKINE .הזרקה של דם המטופל לאחר שעבר תהליך מסויים . האם טיפול זה יעיל למי שסובל מפריצת דיסק ? האם הטיפול גם יעיל למי שסובל מפריצת דיסק ישנה כשנתיים ? בתודה מראש הנרי

שלום רינה תודה על תגובתך -אך אני בקשתי מהמומחה תשובה לגבי השיטה שנקראת : ORTOKINE -ולצערי לא קבלתי תשובה שלאלתי . הבעיה שזה סוג טיפול חדש שאינו מוכר לי ורציתי לקבל התיחסות מקצעות לשיטת הטיפול הזאת . בתודה הנרי

הנרי שלום, טיפול כזה, לא מוכר בספרות הרפואית כמקובל לטיפול בפריצת דיסק מתני !!

05/07/2012 | 12:58 | מאת: מישהי

שלום ד"ר, אני בת 22, נותחתי בעקבות סקוליוזיס בגיל 12. העקמת לא תוקנה באופן מלא. היום אני עם פלטינות בגב, ורוצה לדעת- האם תרגילים מסויימים שאעשה (יש שיטות אימון שמטפלות בסקוליוזיס) יכולות עדיין לעזור לי לשיפור העקמת? האם אני צריכה להוציא את הפלטינות מהגב, ואז להיעזר בשיטות אלו? מחכה לתשובתך, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום למישהי, לאחר ניתוח תיקון עקמת, עמוד השדרה קשיח ולא ניתן לשינוי.