פורום ניתוחי עמוד שדרה

ברוכים הבאים לפורום כירורגיית עמוד השדרה. מקצוע זה עוסק במגוון רחב מאוד של תחלואות עמוד השדרה, כגון: גידולים, חבלות, עיוותים, מחלות ניווניות, זיהומים של עמוד השדרה ועוד.

התחום הינו דינמי, וכיום עומדים ניתוחי עמוד השדרה בחזית הטכנולוגיה הרפואית. הפתרונות לתחלואת עמוד השדרה אינם בהכרח תמיד ניתוחיים וישנן מחלות, שניתן ואפשר לטפל בהן בצורה שאינה ניתוחית - זאת כמובן על פי שיקול דעתו המקצועי של המנתח המטפל.

בעשור האחרון עבר תחום זה שינוי עצום, וכיום ישנם ניתוחים שניתן לבצע עם "חלקי חילוף" או לחליפין לבצע ניתוח באמצעות פתחים זעירים דרך העור.

בפורום זה ננסה לסייע כמיטב יכולתנו בסוגיות שונות הקשורות לתחום ולכוון למקורות נוספים. לא ניתן יהיה לתת פתרונות אישיים או יעוץ פרטני, אך ניתן יהיה לתת כיוון כללי להתמודדות עם הנושאים שיועלו בפורום.
1761 הודעות
1398 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחי עמוד שדרה

10/03/2019 | 16:37 | מאת: סיגל

שלום רב, בעלי סובל מכאבים קשים בעקבות פגיעה בc6-7/ בביקור אצל אורטופד מומחה בקופת חולים נאמר לנו שאנחנו זקוקים לאורתופד המומחה לאזור הצוואר.האם נוכל לבוא אליך? אשמח לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אנסה לעזור לכם בשמחה, יש להגיע עם דיסק CT או MRI צווארי ניתן לקבוע תור במרפאתי: שר"פ פלוס 0733700700

08/03/2019 | 10:18 | מאת: דלקת קרום המח

בני בן 24.5 אושפז אמש עם דלקת קרום המוח. עבר אמש ניקור מותני כעת לאחר כ - 10 שעות יש לו כאב גב חזק מאוד עד כדי הרגשת שיתוק. הרופא לא בנמצא, האחות טוענת שזה משכיבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בבית חולים מקבלים מענה 24\7 לכל בעיה רפואית. אין דבר כזה רופא לא נמצא ! תמיד יש רופא תורן !

לבני בן ה1.5 יש עקמת קשה בפעם האחרונה שבדקנו היה 60 מעלות לכיוון ימין האם בגיל כזה מנתחים? האם יש את הניתוח עם המגנטים בארץ? יש לנו ביקורת עוד חודשיים אבל עד אז זה כל הזמן במחשבות

לקריאה נוספת והעמקה

עקמת בגיל כזה ובשיעור כזה מחייבת בדיקה בהקדם אצל מנתח עמ"ש שעוסק בעקמות.

שלום להלן סיכום פיענוח MRI: שינויים דיסקוגניים, היצרות ספינלית במספר מרווחים, לחץ משמעותי על החוט בגובה C4-C5 מלווה באות מיאלופתי חריג בתוכו. ש לי איבוד תחושה קל ביד שמאל. כאבים בין השכמות, אבל לא חזקים . הייתי אצל מספר מנתחים , כל אחד הציע סוג ניתוח אחר: 1. אנדוסקופי אחורי 2.למינוקטומיה וקיבוע אחורי 3.קורפקטומי C4-5, דיסקוטומי C6-7 וקיבוע קדמי כל אחד מסביר שהשיטה שלו יותר טובה. מה לבחור? ועד כמה דחוף הניתוח? כאמור הסימפטומים חלשים מאד.

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה ניתנת לאחר בדיקה קלינית ומעבר על ההדמיה בלבד !

03/02/2019 | 10:41 | מאת: יניב

שלום יש לי עקמת קלה בגב, ובנוסף קיפוזיס ולורדוזה משנית. לפי הרופאים אפשר לחיות עם זה. גילוי לי גם פלטפוס. האם מדרסים יכולים לשמור או אף לתקן וליישר את העקומות בגב? האם כדאי טיפולי מגע ויפול פיזיותרפיסטי פרטי? תודה...

בבדיקת סיטי ריאות ואגן ניכתוב מבנה גרמי שינ ויים ניווניים קליפ בעמוד השדרה. כמו כן סרקולייזיס קל בצד ימין אני בת 58 האם אלו ממצאיים מדאיגים? האם יש לגשת לבירור נוסף? תודה

לא ניתן לומר ללא בחינת הצילומים.

17/01/2019 | 16:15 | מאת: זוריאש

שלום רב: רציתי לדעת כמה אחוז ההצלחה של ניתוח עקמת לבני נוער.

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באופי העקומה, בגיל, ועוד פרמטרים אחרים.

02/01/2019 | 10:09 | מאת: יוני

החלקתי על הגב וקיבלתי מכה חזקה בגב עשיתי מיפוי עצמות וזאת התשובה שקיבלתי קליטה מוגברת פוקלית בצלעות 10,11 משמאל וב LATERAL PROCESS משמאל ל L2 סיכום : שברים בצלעות CONTUSIONS בעמוד שידרה מותני . ד"ר יקר מה זה אומר אני בלחץ וכואב לי .

לקריאה נוספת והעמקה

לטיפול שמרני

31/12/2018 | 16:39 | מאת: זאב

דר' שלום כבר שנתיים כואב לי בגב האמצעי, שום טיפול אלטרנטיבי לא עזר. במקום שכואב T11 מצאו שמורל נוד. רופא גב אמר שזה לא הגורם לכאב... האם זה נכון? מה לעשות למי לפנות?

שמורל אינו גורם לכאב.

25/12/2018 | 02:44 | מאת: ויקי

שלום רב בן שלי בן 17 עבר ניקור מותני לפני 10 ימים, עדיין יש לו כאבי חזקים ולחצים בגב. משככי כאבים לא עוזרים לו, לא מסוגל לישון מה אפשר לעשות וכמה זמן זה יכול להימשך?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות למי שעשה את הניקור!!

קיבלתי את התוצאות של MRI שעשיתי לאחרונה אני בן 27 עם פציעה מהצבא- בגובה L2-L1 : בליטה מוקדית של הדיסק לתוך הפורמינה הימנית. ללא היצרות משמעותית של התעלה או של הפורמינות. בגובה L5-L4 : בליטה קלה פורמינלית של הדיסק, עם הצרויות קלות של הפורמינות דו"צ. ללא היצרות של התעלה. בגובה S1-L5 : בליטה פורמינלית קלה של הדיסק, עם הצרויות קלות של הפורמינות. ללא היצרות של התעלה. התרשמות: 1 .ב-L2-L1 : בליטה של הדיסק לתוך הפורמינה הימנית, אך ללא היצרות של התעלה או של הפורמינה. 2 .ב-S1-L5,L5-L4 : בליטות פורמינליות של הדיסקים, עם הצרויות קלות של הפורמינות. יש לי צליעה וקושי להתכופף כאבי גב רוב שעות היום בישיבה ובעמידה, הרדמויות ברגל ימין כאבים בשני הרגליים מתחת לברך ובכף הרגל ובנוסף הגבלה בתנועה ברגל ימין. האם זה מצריך ניתוח? האם אפשר לשפר את המצב ללא?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מחליף בדיקת מנתח עמוד שדרה. למענה של שאלתך - יש צורך בבדיקה בלווית ההדמיה.

20/12/2018 | 16:56 | מאת: ויקי

שלום רב בן שלי בן ה- 17 עבר בדיקת ניקור מותני כבר לםני שבוע, עדיין יש לו כאבי גב כמה זמן עוד כאבי גב יכולים להימשך?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר אצל מי שביצע את הפעולה, או לפנות לח. מיון

16/12/2018 | 18:59 | מאת: ניר

שלום, אני ובן דוד שלי באותו גובה, אותה מידה בחולצות ואותה מידה בג׳ינסים. בן דוד שלי שוקל 57 ואני שוקל 74, זה הגיוני? ההבדל היחידי בינינו שלי יש כרס קטנה .. הגיוני שאני שוקל 17 קילו יותר ממנו?

11/12/2018 | 17:58 | מאת: גל

שלום, עברתי MRI ע"ש גבי (עם חומר ניגוד) בשל כאבים בצוואר וגב עליון עם רדימות בידיים. בתוצאות נכתב: .C4-C5 - ו C3-C4 בבדיקה הסקירה בעמ"ש הצווארי נצפים בלטי דיסק קלים בגובה של אשר לוחץ קלות על החוט )נסרק במישור סגיטלי בלבד(. C5-C6 כמו כן, בקע דיסקלי קטן בגובה ללא עדות למסות פרה ורטברליות. ללא מוקדי אות חריג בחוט. נצפים בלטי דיסק קלים אשר משיקים אל השק ואל החוט. D8-D9, D9-D10, D10-D11 בגבהים של היפרטרופיה של הליגמנטום פלבום והיצרות מתונה של התעלה הספינאלית לא נצפה D10-D11 כמו כן, בגובה לחץ משמעותי על החוט. ב-C7 נצפה נגע קטן היפראינטנסי ברצף ה-T2 וה- STIR תיתכן מנינגיומה קטנה אטיפית. אשמח לדעת אם ממצאים אלה מסבירים את תסמיני הכאב וההרדמות. כמו-כן האם יש משמעות למנינגיומה וסיבה לדאגה? האם יש דרך לבדוק? מה ניתן לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת ה MRI היא המדויקת ביותר, לשם השלמת התמונה תזדקק לבדיקה קלינית שתנסה לקשור בין הנתונים.

12/12/2018 | 14:01 | מאת: גל

תודה. ולגבי המנינגיומה , מה יש לעשות? יש צורך בעוד בדיקה?

ראה תשובתי הקודמת.

שלום רב, לפני כארבעה חודשים עברתי תאונת אופניים שבעקבותיה אני סובל מכאבים ונימולים באים והולכים לאורך יד שמאל ובאצבעות יד שמאל. מצ"ב 2 תוצאות בדיקות מ.ר.י. שעברתי ב2012 ולפני מספר ימים. אשמח לקבל חוות דעת לגבי מהות הפענוח, מעקב / טיפולים מומלצים. כמן כן, האם אני יכול לחזור ולרכב על האופניים כפי שעשיתי עד התאונה (כחמש שעות בשבוע). המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא אוכל להשיב על שאלות מסוג זה, תזדקק להערכה מלאה.

שלום בני סובל מ כאבי גב יותר מחצי שנה, הוא בן 14 , גובה 1.79 , וממשיך לגבוה. רופא ילדים אמר לעשות צילום בירור של עקמת, כי זה יכול לגרום לכאבים. ממצאים של הצילום: עקמת קלה קמורה לצד שמאל בע"ש גבי, קריסטה איליאקלית משמאל יותר גבוהה. מה פירוש של זה? האם זה מקור של הכאבים? מה צריך לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בכדי לענות תשובה רצינית,צריך לראות את הצילום ולבדוק את הנער.

23/11/2018 | 17:33 | מאת: ch

שלום. אני סובל שנים מכאבים באצבעות כף היד. בצילומים לא מצאו ממצא. הרופא משפחה גם לא מוצא משהו. אני מחפש מומחה לכף יד. מישהו יכול להמליץ?

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד ניתן לראות ברשימת רופאי הקופה שלך

18/11/2018 | 15:36 | מאת: שניר

שלום רב,אישתי סובלת כחודש מכאבים בצוואר,בשבועיים הראשונים הכאבים היום חמורים ביותר ובשבוע האחרון הכאבים הם בעיקר בזמן שינה,הכאבים הם בשכמות,צוואר ובסיס גולגולת והיחלשות קלה של הזרועות ונימול באצבע המורה. בעקבות התעקשותינו בוצע mri,היינו אצל מומחה עמוד שידרה שפיענח את הmri ולטענתו יש פריצה חמורה בצוואר וצריך לעשות ניתוח הילפת דיסק בדחיפות וקבע לנו ניתוח לעוד שבוע,לצערי לא מצאתי שום מומחה שיכול לקבל אותנו לחוות דעת נוספת בשבוע הקרוב והמומחה הוא באמת ממנתחי עמוד השידרה הבכירים בארץ וגם ישב איתנו ארוכות והסביר בסבלנות אז החלתנו ללכת על זה. קציתי רק אולי לקבל חיזוק לניתוח או שמה אולי כדאי לחכות ולמצות את כל האופציות האחרות,אודה לכם אם תוכלו לענות בזריזות כי נשארו רק עוד 4 ימים עד הניתוח. יש לציין שאישתי לא עובדת כל התקופה הזו,לטענתה הכאבים הם בלתי נסבלים למרות שכאשר הם נפסקים בבוקר היא מתפקדת כרגיל ללא חולשות או בעיות נוירולוגיות מורגשות או נראות לעין. לתגובתכם אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

החלטה על ניתוח מתקבלת לאחר בחינת כל הנתונים (אנמנזה, בדיקה, הדמייה) ולא ניתן "לענות זריזות" כפי שאתה כותב.

18/11/2018 | 20:46 | מאת: שניר

לצערי הקובץ שצירפתי לא מופיע,אני מעביר בכתב את פיענוח ההדמיה.

08/11/2018 | 20:48 | מאת: כוכבית

בליטה אחורית קונצנטרית בנונית של הסחוס הדיסקלי בגובה L3-L4,בקע דיסקלי מרכזי ולטרלי מימין ,בנוני בגובה L4-L5 ובקע דיסקלי מרכזי קטן עם סימני לחץ על השק התקאלי בגובה L5-S1

25/10/2018 | 15:32 | מאת: גדעון

אשמח לדעת למה הכוונה שאומרים בדו'ח הדימות... זיזים קטנים בחוליות גביות.. למה הכוונה בזה תודה רבה מראש

מדובר על ממצא חסר משמעות שמהווה חלק מהליך ניווני טבעי.

18/10/2018 | 11:01 | מאת: טובטוב

שלום, אימי סובלת מכאבי גב עם הקרנה לרגליים. אצבעות האגלים היא לא מרגישה ... ויש לה ימול ותחושת שריפה בכפות רגליים. כרבים אוימים מהמותניים שמקרינים כלפי כל הרגל. אתמול היינו בביקור אצל רופא שמתמחה בעמוד שדרה . הוא הסביר שיש לחץ על עמוד השדרה שגורם לכאבים+לבעיה ברגליים. והמליץ על ניתוח לשחרור הלחץ לא הצלחתי להבין מה שם הניתוח... האם תוכל להבין מה שם הניתוח. אני פשט מנסה להשיג אתה מחלקה אבל ללא הצלחה... וכך רשם בסיכום: כאבי גב, הקרנה לרגליים,עם נימול והרדמויות בכפות הרגליים, רושי בהליכה. במקביל נמצאתבטיפול מרפאת ברכיים עקב QA שתי הברכיים. קלינית - ללא חסר נוירולוגי דס. הליכה עם רגל ימין ברוטציה חיצונית. 12/07- CT - שינויים ניוונים עם הצרותתעלה L4-5.. קיימת בעייה משולבתשל גב וברכיים. הניתוח יכול לשפר את יכולת לעמוד וללכתובמדיה מסויימת את תחושת הצרבה והניו ברגליים. בעיות ברכיים עדיין ישארו. אם יש החלטה ניתוחית זקוקה לצילום אגן. צילום עמוד שידרה ותני MRI עמוד שירה מותני. רציתי להבין מהו שם הניתוח.... אןם תוכל לתת לי אור על הרמת קושי של הניתוח. מה עושים בו בדיוק זמן החלמה האם יש דרכים שונים לניתוח הזה סיכונים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

המקרה מסובך לדיון בפורום אינטרנטי, יש לדיין במסגרת יעוץ מסודר אצל כל מנתח עמ"ש שתבחר.

אנוכי סובל מזה כמה שנים מכאבי גב עליון ותחתון והיצרות תעלת ע. ש.לחץ מרכזי צווארי וגב תחתון בלתי נסבלים והומלץ לעשות ניתוח עשית פעמיים mri ובדיקות ct לאחרונה הלחץ על שורש עצבי חזק בצוואר המקרין כאב חזק לכתף ויד ימין הדומיננטית . ראיתי תוכנית שלך בתוכנית קרסו והתרשמתי מאוד מהשיטה לניתוח שאנוכי הייתי חושש ממנו . האם כמבוטח כללית מושלם ופלטינום יכול לקבל טיפול אצל כבודו מ-א עד ת .ולעבור ניתוח כי הזמן לא עובד לטובתי הכאבים מחמירים ! ומשבש שגרת חיים בברכה ח'אלד מחאמיד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אשמח לנסות לסייע, עליך לקבוע תור במרפאתי 0733700700 , מקבל כללית מושלם, מכבי הסדר, כל חברות ביטוח. להגיע עם דיסקים עדכניים !

חן חן על תשובתך המהירה . איצור קשר בהקדם. ח'אלד

07/10/2018 | 19:25 | מאת: שיראל

היי אני סובלת מכאבים בשכמה השמאלית המלווים בתחושת נימול לפעמים, אורתופד אמר לי שיכול להיות שיש משהו שלוחץ על העצב בעמוד השדרה, אני מצרפת צילום רנטגן , האם אתה מבחין במשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו תחליף ליעוץ רפואי.

שלום. אני מצרף תוצאות EMG . רציתי לשאול משך הבדיקה היה 2 דקות הגיוני? שמי עדי אני בן 44 ולאחרונה (3 חודשים) אני סובל מכאב באזור השכם העליונה וסובב בית השחי ומקרין לאורך היד השמאלית שכולל נימול באצבעות כל החמישה ,כאב בחלק התחתון של הזרוע לפעמים גם כאב בשורש כף היד. ביצאתי MRI צוואר ממצאים: אין עדות לתמט או תזוזה. חוט השדרה בעובי, מבנה ואותות תקינים. אותות תקינים ממח עצם חולייתי. :C5-C6 בלט דיסק אחורי קל. :C6-C7 בקע דיסק אחורי מרכזי ומעט ימני קטן. ולפי אורתופד ע"ש בלט קל C 5-6-7 בגדר הנורמה. אז למה כל כך כואב לי בצד שמאל שכם והיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך אינה יכולה להענות , זו שאלה שצריך לבדוק אותך בלווית הנתונים

04/10/2018 | 13:10 | מאת: Amin

שלום רב, השאלה שלי אמא שלי חלתה בסרטן בגב בחוליה 12 T12 היום היא עברה הקרנות היא מאוד חלשה ויש לה כאבי רגלים וגב השאלה מה הכי טוב לעשות בשביל לנוח חוץ מכדורים של אופטלגין ודברים כאלה.. וכמה זמן זה יכול להמשך כך כאבים חזקים והקאות..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש להפנות את השאלה לרופא המטפל, אין קשר לפורום, בהצלחה.

שלום בן 45, נוטל קומדין בגלל מסתם מלאכותי. בגלל כאבי גב חזקים מקבל פרקוסט ועוד משככי כאבים חזקים כבר תקופה. ברצוני לברר לגבי אפשרות לקבל זריקה אפידורלית בכדי לרדת במינון התרופות. הבנתי שיש בעיה עם הזרקה בזמן נטילת קומדין. מה האופציות שיש לבעלי מסתם מלאכותי שרוצים לקבל זריקות לכאבי הגב? האם יש טיפול חליפי בטוח (לא פחות מקומדין) שיאפשר לקבל במקביל גם את הזריקות או שיש בעיה עם כל סוגי מדללי הדם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להמיר לקלקסן, לפי הנחיית רופא מטפל\ קרדיולוג

18/09/2018 | 11:27 | מאת: זיוה

אח שלי עבר ניתוח בעמוד שידרה צוארי כתוצאה מתאונה שעבר. בניתוח היה קיבוע. חיבור בין הגולגולת לחוליה השלישית והרביעית זאת מכיון שהיה לו שבר עם תזוזה בחוליה מס שתיים. מאז הניתוח נותר עם הטיה. טורטיקוליס לימין והוא לא יציב. המנתח שוקל לנתח שנית הוא גם סובל מאנקילוזינג ספונדילטס ומרגיש עוד יותר מכופף אנחנו זקוקים לחוות דעת נוספת

לקריאה נוספת והעמקה

חוות דעת נוספת ניתנת לאחר פגישה בלווית המטופל וצילומי ההדמיה.

15/09/2018 | 08:22 | מאת: שאלה

שלום שאלה בתי לאחר ניתוח סקלויוזיס לא מזיזה את רגל ימין.מצד אחד יש תחושה אבל לא מצליחה להזיז ספונטנית את הרגל. האורטופד מעלה שאלה האם לחזור לחדר ניתוח ולהסיר את הברגים לראות לאחר ניתוח שיש התאוששות ולחזור שוב על הניתוח. האם להכניס שוב לניתוח לא מגביר יותר את הסיכונים.

רצוי להתיעץ שוב עם המנתח

09/10/2018 | 16:02 | מאת: אדוארדו

איפה בוצע הניתוח ?

12/09/2018 | 22:01 | מאת: avi

שלום בן 45 סובל מזה תקופה מכאבי גב עזים באזור עמוד שדרה מותני, נוטה לשמאל. נוטל משככי כאבים (פרקוסט במינונים גבוהים, וכן טרמדקס 300 מ"ג) וזה רק מקל קצת. בבדיקת סיטי: מנח החוליות תקין המפרקים הפאצטלים שמורים המרווחים הדיסקלים אחידים לא נצפו שברים בעמות ואין לזהות תהליכים ליטים. בגובה D12-L1: בלט דיסק סידני נרחב לוחץ משמעותית על השק התקאלי ועל הרצס והנוירו-פורמינה בצד שמאל. בגובה L5-S1: בלט דיסק שמאלי לוחץ על הרצס משמאל. האורטופד עמו"ש צפה בדיסק של הבדיקה, ולדבריו הממצאים לא מסבירים את רמת הכאב הזו, ושיש צורך בבדיקת MRI. 1. האם אכן ממצאים כפי שמתוארים בפענוח אינם יכולים להסביר כאבים עזים בגב? 2. מה יכול להוסיף ה-MRI? 3. האם יכול להיות שיש משהו משמעותי (גידול או בעיה כלשהי חמורה אחרת) שבסיטי מפספסים? 4. . והאם יש טעם ותועלת בביצוע MRI גם אם מראש אדם יודע שאינו רוצה בפתרון ניתוחי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין מה לבצע MRI אם אין כוונה ללכת לניתוח.

12/09/2018 | 16:14 | מאת: עוסמאן

שלום לאחרי תאונת דרכים מרגיש כאבים בגב מותני וצוואר עד הרגלים בעיקר לרגל שמאל לאחרי צילום ct נמצא בלט דיסק l4 /l5 בקע מרכזי כללי לוחץ על מתון השק התקלאי שגורם לכאבים רגלים

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לטיפול מרפאת כאב

בשנות ה-30 לחיי, קיפוזיס, סקוליוזיס, לורדוזיס, פריצת דיסק צווארי, השמנת יתר דרגה II. כבר חודשים אם לא שנים אני מתעורר בבוקר עם שתיים וחצי אצבעות רדומות (זרת, קמיצה וחצי אמה) ולפעמים כף יד שלמה רדומה, לאחר שינוי תנוחה זה עובר מיד. עשיתי בקופה לפני שנתיים EMG/NCT תקין בגלל בעיות בצוואר, אבל קראתי לא מזמן מאמר בכתב העת "הרפואה" בו נטען שבדיקות ה-EMG/NCT בקופות החולים הן מאוד לקויות ולא אמינות. השאלה אם כדאי לעשות בירור ולבדוק אם מקור הבעיה אולי CTS או רדיקולופתיה? האם יש חשש לנזק ארוך טווח למוטוריקה עדינה?

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין שיש לי גם ציסטות גנגליון קטנות בשורש כף היד בשתי הידיים.

יש לבצע MRI צווארי

יש לבצע MRI צווארי

שלום לאחרי בדיקה 1.בלט דיסק כללי 2.בקע מרכזי 3.עיבוי ליגמנטום פלאבום גורמים ללחץ על מתון השק התקלאי

???

ציסטה עשרה מילימטר בחוט השדרה ליד לוליטה l5 . איזה טיפול מומלץ . אנדוסקופי; שאיבת הציסטה על ידי דר' סטפן בן שושן. שיטת דר' דוידוביץ או שיטת דר' לידר

לקריאה נוספת והעמקה

עם כל הכבוד לרשימת עמיתים המכובדים, אף אחד לא מנכס לעצמו המצאה של שיטת ניתוח. אין שיטת ד"ר ... במרכזים רבים, רופאים אחרים משתמשים בשיטות ניתוח כאלו או אחרות. לגופו של ענין- צריך לראות את הדמיית ה MRI על מנת ליעץ באיזה שיטה מומלץ לנקוט. בהצלחה

שלום בהמשך לשאלתי הקודמת בן 44, בריא בדר"כ, לא נוטל תרופות. מלפני כשבוע התחלתי להרגיש כאב חד וחזק באזור השכמה השמאלית. כ"כ כאב ותחושה כמו של כוויה ורגישות גבוהה באזור בית שחי משמאל, וכן כאב ורגישות גבוהה בקרקפת העליונה בצד ימין (באזור של כ-10 ס"מ) אין סיפור של חבלה, אין אודם או סימן חיצוני. הייתי בתחילת שבוע אצל רופא עור, שלא מצא ממצא עורי והתרשם שמדובר בבעיה עצבית. אתמול הלכתי לרופא משפחה, שהפנה אותי לבצע בדיקות דם (תפקודי כבד, כליות, מגנזיום, B12, סוכר, ספירת דם, בדיקת שתן), והן יצאו תקינות, ונתן לי הפניה לנוירולוג. יש קצת שיפור מבחינת הכאב החד בשכמה, אך אין כל שיפור מבחינת הכאב והרגישות בקרקפת, והכאב והרגישות בעור באזור בית השחי, השכמה השמאלית, ואף קצת בחזה משמאל). מה יכולה להיות הבעיה? עמוד שדרה? בעיה מוחית? ומה הקשר בין הכאב בקרקפת לבין הכאב והרגישות בשכמה ובית השחי? ומה רמת הדחיפות? (התורים לא זמינים בטווח הזמן הקרוב)? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה צריכה יעוץ רפואי ממשי ולא אינטרנטי בהצלחה.

13/08/2018 | 10:32 | מאת: שרוני

שלום ד"ר מרום , לפני 27 נותחתי בעקבות עקמת קשה. לאחרונה ביקרתי אצל רופא מומחה לטובת קבלת חוות דעת עדכנית והוא כתב את חוות הדעת המצורפת .לצערי איני מבינה מה הוא כתב ( פרט למשפט בשפה העברית)

לקריאה נוספת והעמקה

בכי הגיוני, מדוע לא תשאלי את הרופא שנתן לך את המכתב?

הי, מדוע רשמת בכי הגיוני ? הסיבה היא שלצערי הרב מדובר על רופא שלא ניתן לבקש ממנו להסביר את מה שהוא רושם. אשמח מאוד אם תוכל לעשות זאת.

10/08/2018 | 14:54 | מאת: דוד

שלום מלפני יומיים יש לי כאב חזק בשכמה השמאלית, כאב חד, גם במנוחה. אך בתזוזה כמובן כואב יותר. הכאב הוא בין השכמה לעמוד השדרה. ניסיתי בקבוק חם, ללא תועלת. אני לוקח משככי כאבים, אבל לא לגמרי עוזר. אין כל שיפור בכאב האם זו בעיה אורטופדית? שריר תפוס? יש שם גידים שיכולים לכאוב? עמוד שדרה? לחכות כמה ימים בתקווה שיעבור או ללכת להיבדק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להשיב על שאלות מסוג זה, לך להבדק אצל אורטופד כללי.

09/08/2018 | 19:37 | מאת: אנונימית

שלום כחודש לאחר כריתת חוליה וקיבוע. מהי הפעילות הגופנית המותרת,וכמה זמן לאחר הניתוח? ממה להימנע? ומה לגבי עבודות ביתיות שגרתיות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ מאוד לדבר עם המנתח

04/08/2018 | 23:52 | מאת: דורון

שלום לפני כ-6 שנים עברתי ניתוח דיסקטומי מותני בחוליות L5-S1. נשארה לי עדיין רדימות ברגל. הניתוח לא הצליח, הכאבים נשארו. פניתי למרפאת כאב, עברתי סדרה של זריקות אפידוראליות שלא עזרו. במרפאת כאב אמרו שיש צלקת באזור הניתוח, ככל הנראה שמוסיפה לכאבים פרצו ככל הנראה 2 דיסקים נוספים. וישנה היצרות רצינית. אני יודע שאני אהיה חייב לעבור ניתוח בגלל הכאבים מהם אני סובל ומושבת. השאלה באיזו שיטה נוקטים בניתוח כזה? שיטה פתוחה או זעירה כמו בפעם הקודמת? ולאחר הניתוח, האם הכאב ברגל ובגב יפסיקו בדרך כלל מיידית? והאם מוציאים גם את הצלקת הניתוחית שקיימת? מה זמן ההחלמה? תודה דורון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ניתן להשיב לשאלות מסוג זה בפורום אינטרנטי משום שדרושה בחינה מדוקדקת של הצילומים בלוויות בדיקה קלינית ואנמנזה.

שלום שמי עדי בן 44. מזה כחודשיים אני סובל מכאב בחיבור בין הכתף לחזה צד שמאל (הקפי) יש נימול באצבעות שמאל. האורתופד ע"ש שלח אותי לסדרת צילומים (רנטגן ע"ש שנראה תקין לפי הרפואה וMRI שלא אושר וביצעתי פרטי) בנוסף U.S כתף שיצא תקין. בביקור אצל האורתופד אמר שיש בלט קטן ולא הסתכל על שאר הסטים של הצילומים ואמר שהכול תקין ושלח אותי לאורתופד כתף. מה שמוזר הייתי בחופש למשך 8 ימים לאחר יומיים 90% מהכאב והנימול נעלם (השוני היחיד זה המיטה שהייתה רקה מאוד והכרית שלא נראים לי אורתופדים והרכב שנהגתי). תוצאות: .T1, T2 הבדיקה נעשתה בסדרות משוקללות . השוואה לצילום מ- 29/5/2018 סיבת הפניה: כאב רדיקולרי דו צדדי. ממצאים: אין עדות לתמט או תזוזה. חוט השדרה בעובי, מבנה ואותות תקינים. אותות תקינים ממח עצם חולייתי. :C5-C6 בלט דיסק אחורי קל. :C6-C7 בקע דיסק אחורי מרכזי ומעט ימני קטן.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה תקינה !!

אמי 78, עם אוסטיאופורזיס קשה, לפני 4 חודשים שברה 2 חוליות L3 L4. במיון הומלץ לה על מחוך JEUT, אך לא השתמשה. היא הולכת ויכולה להתכופף, אבל יש כאבים. קשה לה לעמוד הרבה. כעת ביקשה בכ"ז לנסות המחוך - האם יש טעם כיום להתאים לה? האם זה מסוכן? האם התקנת מחוך עלולה לקלקל/לפגוע באיחוי הטבעי של העצמות שכבר התרחש?

לקריאה נוספת והעמקה

יש מקום לברור כולל CT להערכה

שלום ד"ר דמי מורן, אני בת 22, סובלת משיתוק מוחין מהלידה , יש לי רוב הזמן כאבי גב מהתכווצויות שרירים, עברתי כל הבדיקות האפשריות CT MRI , הכל תקין מבחינת עצמות , עברתי מלא טיפולי פיזיותרפיה הידרותרפיה טיפולים אלו הקלו קצת אך לא עזרו ממש. הייתה תקופה שהכאב פחת אך כרגע הכאב חזר שוב בתדירות של פעם בשבוע של התכווצויות שרירים כואבת שנמשך משתמשת באביטרן לכאבים זה מפחית את הכאב אך לא מרגישה שזה עוזר ... ברצוני לשאול מה הם דרכי טיפול להקלה על התכווצויות השרירים איזה עוד דרכי טיפול נמצאות להקלה כי לצערי זה משהו כרוני וככל שאני מתקדמת בגיל הכאב רק מחמיר תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה וההדמיה CT,MRI תקינה, במקצוע שלי לצערי לא אוכל לסייע.

למי אפשר לפנות כשהכאב הוא מתוך התכווצויות שרירים ?

10/06/2018 | 13:44 | מאת: אירית

הבדיקה נעשת בסדרות משוקללוצ T1 T2 נראה יישור הלורדוזיס הפיזיולוגי אין עדות לתצט או תזוזה חוט השדרה עם אותות תקינים אותות תקינים ממח עצם חולייתי סי 3-4- בקע דיסק אחורי מרכזי ניכר עם זיזים ולחץ על חוט השידרה סי 5-6- הנמכת המרווח הדיסקלית בלט דיסק אחורי קל עם זיזים בולטים בריצסים ספינאלים עך לחץ על חוט השידרה והיצרות הפורמינה הניורלית משמאל סי 6-7 בקע דיסק אחורי מרכזי זעיר סיכום- שינויים ניוונים ודיסקופתים עך לחץ על חוט השידרה ללא מיאלופתיה לאחר תקופה של יותר מ3 חודשים עם כאבים בצוואר ומגבלות קשה בתנועת הצוואר במיוחד לצד שמאל חולשה ביד שמאל מידי פעם הרגשה של זרם ונוקשות בזרוע שמאל אבקש לשאול בהתצעתך האם לאור התשובה של הבדיקה המצורפת אני אמורה לבצע ניתוח ואם כן איזה סוג ומה ההשלכות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן להשיב לאחר בדיקה קלינית ואנמנזה, כולל מעבר על הMRI.

03/05/2018 | 11:17 | מאת: אירית

לאחר תקןפה ארוכה של כאבים בצוואר (3 חודשים רצופים) סובלת בדרך כלל מכאבים בצוואר אבל על ידי טיפול תרופתי זה עובר הפעם הטיפול התרופתי לא עוזר תשובות סיטי- C1-C2-זיז השן שמור ס 2-3 סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחורי או צדדי משמעותי סי 3-4 בקע דיסק אחורי מלווה אוסטאופיט לוחץ על השק הדורלי סי 4-5 סחוס הדיסקית הבין חולייתי הודגם ללא עדות לבלט אחור או צדדי משמעותי סי 5-6 - בקע דיסק אחורי מלווה אוסטאופיטים לוחץ על השק הדורלי סי-6-7- בלט דיסק אחורי לוחץ על השק הדורלי סי7- די 1 לא ניתן לדון על סידק עקב ארטיפקטים של הכתפיים יש לציין שאני מוגבלת בתנועת הצוואר ברמה שלא יכולה אפילו לנהוג לקחתי אביטרן ו20 יום ברקסין ושום שיפור אפילו לא במעט אנא הצעתך ועזרתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי לא ניתן להשיב בצורה כזו ללא בדיקה קלינית ומעבר על ההדמיה.

אני צריכה לעבור ניתוח גב בהמלצת הרופא ניתוח tlif מה זה אומר

ממליץ לשאול את המנתח ולקבל הסבר, כולל סיכונים וסיכויים.

15/04/2018 | 13:24 | מאת: אלי

שלום דוקטור , נפגשנו לפני למעלה מ7 חודשים והתלוננתי על רעד במאמץ בגפיים העליונות והתחתונות\ לעיתים muscle cramps\ muscle twitching לעיתים \זרמים לעיתים בידיים(בעיקר שמאל) בדקת אותי ואמרת שאין קשר בין הMRI הצווארי שלי לתלונות שלי וכן שלחת אותי לבדיקת MEP \SEP וביקשת שאלך לנוירולוג , ורציתי לשתף אותך: MEP\SEP תקינות EMG תקין בדיקות דם תקינות נוירוליג כתב שמבחינה נוירולוגית הכל אצלי תקיין ואם יש זרמים בידיים זה מלחץ כלשהו בצוואר צירפתי תמונה של הדמיה עדכנית ואשמח לשמוע את חוות דעתך אם לדעתך יש בממצאים הצווארים משהו שאוליי בכל זאת נראה קצת רציני או שדורש התייחסות מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום לא מחליף יעוץ רפואי .

בן זוגי עם 3 פריצות, בלט ופרגמנט. כבר חצי שנה עם כאבים עזים ברגל. לאחר בלוק אפידורלי (אחרי יותר משבוע עדיין אין שיפור). האם יש מצב לריפוי עצמי של הגוף? כלומר שהדיסק הפרוץ יספג ויעלם?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי לכך סטטיסטית- נמוך מאוד.

כלומר.. כנראה שאין ברירה אלא ניתוח... משאירים פרטים באסותא אליך...

03/04/2018 | 10:12 | מאת: אביבית

ד"ר שלום רב, נפגעתי בתאונת דרכים מנגנון של צליפת שוט, בלטי דיסק בצוואר קיפוזיס ויישור לודוזיס כאבי צוואר והגבלות בתנועות צוואר. מהתאונה הופיע אצלי דום נשימה בשינה חסימתי ,לפני התאונה לא סבלתי מעולם מדום נשימה. שאלתי - האם יתכן שהבלט דיסק כפי שתארתי גורם ללחץ על הלשון או על השקד וזה מה שגורם לדום נשימה בשינה ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא.

28/03/2018 | 21:37 | מאת: קובי

שלום האם דלקת בחוט השדרה הצוארי יכולה לגרום לקשי נשימה קוצר נשימה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מה זה דלקת בחוט שדרה צווארי ?

28/03/2018 | 19:35 | מאת: עידן

שלום אני בן 27 יש לי לחץ בצוואר חזק יחסית עשו לי סיטי צוואר יש בקע דיסק נושק בשק הטקלי האם זה יכןך לגרום ללחץ שאני מרגיש בצוואר בנוסף ללחץ יש חוסר תחושה ברגלים והידים וחולשה בשרירים מימה יכול ליגרם לחץ בצוואר ?האם הבקע שיש מסביר את הלחץ ?יש לי תור מחר לאמרי צוואר

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסביר את התלונות.

שלום רב, אבא שלי בן 68 עבר לפני חודשיים שני ניתוחים בעמוד שדרה צווארי (לאחר שהראשון לא צלח), היה חודשים בב"ח שיקומי ועושה המון תרגילים ופיזיוטרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד. מידי יום מלווים אותו כאבים אדירים ברמה כזו שלא יכול לתפקד. שריפה וכאבים באזור השכמות, זרועות וידיים, הוא לוקח משככים וכריות חימום, הוא היה בביקורת אצל הרופא שניתח אותו והרופא אמר שהכאבים נורמליים ויכול לקחת עד שנה, עד שהכול מתאחה ובנוסף, עבר צילום CT שהיה תקין (לאחר הניתוחים). היינו שמחים לשאול חוו"ד נוספת, האם הכאבים באזור הידיים זו תופעה נורמלית ולהערכתכם כמה זמן עד שזה אמור להשתפר ומה ניתן לעשות ע"מ להקל על הכאבים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לקבוע יעוץ מסודר עם המטופל בליווי ההדמיה.