פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
2767 הודעות
2612 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

21/04/2019 | 00:16 | מאת: ביבו

עשיתי קעקוע צבעוני בזרוע, חלק גדול מעור הזרוע שאינו מקועקע נצבע ירוק. לא מכירה את התופעה הזאת מקעקועים קודמים. קצת מלחיץ האם זה זמני/קבוע/מסוכן? תמיד לאחר קעקועים יש לי קצת נפיחות ואודם, אף פעם לא ככה... האם זוהי תופעה מוכרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא מוכרת לי תופעה זו, במקרה של נפיחות, אודם ממליצה לפנות לעזרה רפואית לשלול זיהום משני. בהצלחה!

20/04/2019 | 22:15 | מאת: אנונימי

שלום השתמשתי במשחת בטקורטן עד לפני כשנה, בהמלצת רופא עברתי להשתמש ב אוטופיק 0.1, בהתחלה עזר עכשיו כבר לא.האם משחת אפיסרם יכולה לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לשלב עם משחה סטרואידלית כגון אלוקום ( עם פרוטופיק) מספר ימים ולאחר מכן להמשיך עם פרוטופיק בלבד וליחוח כגון אפיקרם, לפיקאר, אדרמה ועוד בהצלחה!

19/04/2019 | 23:58 | מאת: מיה

היי מיכל אני מעוניינת להסיר כתם לידה מהרגל האם ידוע לך על שיטה חדשנית ? האם אפשר להסיר כתם בגלי רדיו? אני אחרי שלושה טיפולים בלייזר ולא רואה ממש תוצאות *הכתם שטוח לא בולט והוא בצבע ורוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה קלינית ודרמוסקופית של הנגע. לעיתים יש צורך בביופסיה ולא ניתן להסיר על ידי מכשור. תלוי מה סוג הנגע, עומק הפיגמנט , מיקום ועוד בהצלחה!

19/04/2019 | 19:23 | מאת: אנונימי

שלום, אני בן 15 וכבר חצי שנה שהעור שלי בפין מתקלף זה רק בחלק קטן בו וזה נראה כמו כתם אדום לפעמים הוא מנסה לחדש את עצמו אז פשוט יוצא חתיכות עור מתות ולא יותר מזה מה לעשות? מפחד לספר להורים שלי ובגלל זה לא רוצה ללכת לרופא

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה רפואית

אהלן ..ראיתי בתוכנית של רפי קרסו שדיברת על היפר פגימנטציה והיפו פיגמנטיה .אמרת שבהיפר פיגמנטציה היא ברת טיפוך ואילו היפו פיגמנטציה היא לא ברת טיפול .יש לי כתמים לבנים בעורף ובצוואר בדיקת פטרת עשיתי ונשלל פטריות וגם כתמי שמש . נחשפתי בעברי לשמש כתוצאה נהיה כתמים לבנים .שאלתי זה האם פטריות או כתמי שמש או היפו פיגמנטציה .וכיצד ניתן לטפל? בנוסף יש התכהות של אזור הצוואר גוון חום ככה מאוד pih דלקתית באזור הצוואר והעורף מה הטיפול האידיאלי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דרושה בדיקה קלינית על מנת להחליט מה הסיבה להיפופיגמנטציה. ישנן סיבות רבות. במידה ומדובר בהיפופיגמנטציה טיפתית משנית לחשיפה לשמש אין טיפול . בהצלחה!

18/04/2019 | 17:32 | מאת: יבלת שלא עוברת בכף רגל מעל 10 שנים

אני סובלת מיבלת גדולה שגדלה כבר מעל 10 שנים בעבר לפני 10 שנים הרופא עור הייתה עושה לי אם מכשיר לא לייזר מכשיר אחר אם עדים של קור וזה לא עזר היום אחרי ש10 שנים לא עשו לי במכשיר הרופא עור עשה לי במכשיר וזה מאוד כאב לי וניהה נפוח לא מצליחה לדרוך על הרגל מורחת משיחה אנטיבוטית שהרופא עור נתן מקווה שזה לא קשור לוריוס פיפלומה שהיה לי בנרתיק לפני 11 שנים שעברו לי בנרתיק מאוד מוזר לי שברגל זה לא עבר ובנרתיק עבר הרופא נשים בדק אמר שאין יותר תוירוס בנרתיק היבלות נעלמו בנרתיק אבל מה שמדאיג אותי מאוד זה ש11 שנים יש לי יבלת ברגל שלא עוברת וזה מפריע לי מאוד ואני מפחדת מניתוחים שמרדימים את כולי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יבלות ויראליות נגרמות על ידי וירוסים מקבוצת ה Human Papiloma Virus . הטיפול מגוון וכולל תכשירים שונים כגון: - salatac gel הממיס את החומר הקרני של היבלת על ידי חומצה סאליצילית. -תכשיר נוסף מוכר הינו verrucid או verrumal המכילים חומרים הפוגעים בוירוס. הטיפול בתכשירים אלו ממושך ודורש הקפדה יום יומית. אפשרות נוספת שמבוצעת על ידי רופא עור היא הקפאה בחנקן נוזלי: בטיפול זה היבלת נושרת כעבור מספר ימים, אך ביבלות בכפות רגליים דרושים כ 3 טיפולים. במקרים קשים, כאשר אין שיפור תחת טיפולים מקומיים וחנקן נוזלי ניתן לנסות טיפול בלייזר CO2 או במחט חשמלית. בשתי השיטות האלו נדרשת הרדמה מקומית. ניתן למרוח אמלה לפני כן. בהצלחה!

18/04/2019 | 17:32 | מאת: איריס

שלום רב בעלי מזה מס חודשים עם דלקת עור על שטח מסוים בכף היד.[אמרו לו שזה דלקת עור אירטטנטית] למה הכוונה? משתמש כרגע בקרם לחות ליובש בכף היד לפעמיים פעמיים או שלוש לפעמים מרגיש תחושת יובש קלה ולפעמים סוג של צריבה למס' דקות האם זה קשור ליובש או למצב הדלקתי אצלו בעור? במהלך היום הוא מרבה ללכת עם כפפות ויסקוזה כולל בלילה האם זה מהווה בעיה? האם מריחת קרם לחות לתקופה ממושכת מהווה סכנה לעור,והאם דלקת עור אירטטנטית מוגדרת ככרונית כיום או שניתנת לטיפול והפסקת היובש? בתודה איריס חג פסח שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אלרגיה ממגע מתחלקת לשניים: אלרגיה ממגע על רקע של גירוי או על רקע אלרגי. כאשר יש חשד לאלרגיה לחומר מסויים חשוב להשלים תבחיני טלאי. לאחר השלמת בירור ניתן לשקול טיפולי PUVA מקומיים לכפות ידיים וטיפולים אחרים. אלרגיה על רקע גירוי היא תלוית כמות , כלומר כמות גדולה תגרום לגירוי חזק יותר, מוגבלת לאזור המגע. שכיח בעיקר עם חומרי ניקוי . בהצלחה!!!

17/04/2019 | 15:00 | מאת: יעלה

האם יש בעיה עקרונית עם נקודות חן בחלק התחתון של כף הרגל (איפה שדורכים)? האם מומלץ להסיר נקודות כאלה בכל מקרה (גם אם הן נראות תקינות)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה ונבדקה קלינית ודרמוסקופית ונמצאה תקינה אין צורך. יש דגש על כפות רגליים ואזורים אינטימיים היות ולעיתים לא שמים לב לשומות במיקום זה .

16/04/2019 | 10:06 | מאת: אורנה

היי, אשמח לעזרה דחופה. אני בת 17 וסובלת מאטופיק דרמטיטיס מאז שאני קטנה. יש לי בכל מעבר עונה התפרצויות חריפות של פריחה בידיים ברגליים ובפנים שנמשכות גג שבועיים. בפברואר התחילה התפרצות של אטופיק שלא מפסיקה עד עכשיו (אפריל) אני סובלת חודשיים ללא הפסקה. הלכתי לרופא משפחה והוא נתן לי פרדניזון ומגוון כדורים אחרים(אהיסטון טלפסט...) שבדרך כלל עוזרות אבל הפעם לא עשו שום דבר. אני מתחילה מאוד להילחץ וחושבת האם זה בכלל אטופיק. האם לפנות לבית חולים?? אני מאוד מאוד סובלת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה רפואית על מנת לענות על השאלה, ממליצה לקבל חוות דעת נוספת . בהצלחה!

15/04/2019 | 17:36 | מאת: אנה לורקרו

ד"ר שלום התחלתי טיפול בכדור טרבינאיפן. האם מותר לשתות יותר מפעמיים ביום קפה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, אך בכל זאת ממליצה לעיין בעלון לצרכן של התרופה.

14/04/2019 | 16:02 | מאת: קרוצ'י

1.מהם הדרכים למניעת קרי לילה? 2.האם זרע יכול לדלוף מהפין בזמן שאני ער ללא יחסי מין או אוננות? 3.לאחר שהגבר גומר מתי הזרע מפסיק לטפטף לו מאיבר המין? אני בן 19.4

יש להפנות את השאלה לאורולוג .

14/04/2019 | 14:13 | מאת: עמור

שלום ישלי עור מחוספס כמו עור ברווז באזור החזה והירכיים אני מציין שלא היה לי הרבה שיער בחזה אבל בכל זאת עשיתי טיפול אחד של הסרת שיער בתכניקת אלקסנדרית מאז יש לי נקודות לבנות כמו עור של ברווז צירפתי תמונה יש לזה טיפול ?מה אני עושה שהעור יחזור להיות חלק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה. אם החספוס החל לאחר טיפולי לייזר כנראה מדובר בגירוי של זקיקי השיער. ממליצה על קרם יולקטין 10 אחוז לגוף של דר פישר. בהצלחה!

13/04/2019 | 20:25 | מאת: אלינור

שלום, בחודש האחרון אחת לכמה זמן ובעיקר אחרי הליכה החלק העליון של האצבעות רגליים שלי מאוד אדום ומאוד מגרד. זאת לא פטריה, אין כלום בין האצבעות, זה לא מגרד בלילה. זה בדכ מגרד בפתאומיות באמצע היום, התקפת גירוג נוראי ואחרי שעה האישור נרגע. טצאף תמונה של הפיק של האודם. לא גירדתי.

לקריאה נוספת והעמקה
13/04/2019 | 20:26 | מאת: תמונה

תמונה

אין ביכולתי לראות את התמונה. ממליצה לפנות לרופא עור לשלול פטרת בין בהונות הרגליים. בהצלחה!

13/04/2019 | 19:08 | מאת: נוי

שלום אני לוקחת את הכדור פעם ביום. עד עכשיו הקפדתי לקחת בבוקר אחרי האוכל כמו שרשום בהוראות אבל הבעיה שלא יוצא לי לאכול בבוקר ורציתי לשאול אם אפשר לקחת בצהריים סביבות 1 2?

לפי המלצות של הרוקח לאחר ארוחה .

13/04/2019 | 16:19 | מאת: Ruth

לפני כחודש בן זוגי יצר לי היקי. בנסיונות לטשטש את זה שפשפתי את המקום עם מטבע ושמתי קרח. אכן האדמומיות ירדה ונהפכה לחומה אך עבר חודש ונראה שזה נשאר כצלקת. האם זה ירד בהמשך? האם פילינג יכול לטשטש לאט לאט? האם יש משהו לעשות כדי להסיר. זה ממש חשוב לי.תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא אמור להישאר סימן . ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה.

11/04/2019 | 18:24 | מאת: ליאל

לא יתכן שזה התקרחות גברית טיפוסית כי במפרצים אין דלילות או נשירה דבר שני שיער שופע נטול מפרצים רק בפדחת יש צמיחה הפוכה עם דלילות ושמסתכלים לעומק שמים לב לחור ממש קטן. נראה כמו אלופציה אראתה מקומית .בזקן השתמשתי בסטרואיד נוזלי ולא עזר למשך חודש .

11/04/2019 | 11:42 | מאת: אבי

שלום, בשבוע האחרון הופיעו לי כתמים מוזרים ממש בגב ולפני חודש היו לי בישבן... זה נראה כאילו נשענתי על משהו או ישבתי על משהו אך לא ישבתי על שום דבר ! ולא לובשת בגדים צמודים או משהו לוחץ... אין לי מושג מה זה יכול להיות.. מצרפת תמונה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה המצורפת

09/04/2019 | 16:53 | מאת: אמיר

מעונין לשפר את מרקם העור (עור אטופי)עור מחוספס בהגדלת זכוכית מגדלת נוטה לאדמומיות אריתמה וצלקות האם ניתן לשפר את הטקסטורה עור הפנים האטופי שלי ?ומהו הטיפול הקוסמטי או רפואי הכי טוב לעור פנים אטופי בכדי לשפרו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה של העור על מנת לענות על השאלה. ממליצה על קרם ותחליב רחצה יולקטין של דר פישר לשיפור מרקם העור ולהטבה בחספוס. בהצלחה!

09/04/2019 | 13:11 | מאת: עידו

שלום עשיתי טיפול ipl נגד אקנה לא הייתי מודה כל כך לתהליך ולנזק שיכול להיגרם תמים פשוט נסיתי הכל ופה אכלתי אותה הייתי אצל קוסמטקאית שמכרה לי מוצרים לא טובים ועשתתה לי כוויות וצלקות בעור הפנים מצבי הנפשי ניפגע מאוד השאלה שלי אם יש דבר כזה באמת טשטוש צלקות מכוויה או שאכלתי אותה לכל החיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנן צלקות שונות , תלוי במיקום, גוון העור ועוד. ממליצה לפנות לרופא עור שמתעסק בתחום ליעוץ. בהצלחה!

09/04/2019 | 01:55 | מאת: דנה

אני מסירה שיער בפנים בipl (ללא גילוח לפני).כמה ימים אחרי טיפול יוצאים לי בפנים פצעים אדומים,חלקם מוגלתיים וחלקם לא.הפצעים גם משאירים סימנים שמצטברים, והופכים למטרד שקשה להיפטר ממנו. 1.האם מדובר בפוליקליטיס או באקנה?האם יש הבדל בין התופעות? 2.מה יכולה להיות הסיבה ליציאת הפצעים?האם העובדה שאני מתאפרת מספר דקות אחרי טיפול יכולה להיות הסיבה? 3.איך אפשר למנוע את היציאה של הפצעים?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר ככל הנראה בפוליקוליטיס ( דלקת של זקיקי השיער) ממליצה על קרם אפלומיצין פעמיים ביום לשבוע וסבון דרמקס או דרמקסול. אקנה מערבת את בלוטת החלב ובעלת מנגנון שונה. בהצלחה!

תודה על המענה! כרגע עברו חודשיים מהפעם האחרונה שעשיתי הסרת שיער בipl( אני אמורה לעשות ,אבל נמנעתי מטיפול בגלל הפצעים והצלקות ).כרגע בפנים יש עדיין מעט פצעים,אבל בעיקר צלקות מהפצעים שהיו.טיפלתי אצל קוסמטיקאית ובחומרים פעילים בבית. האם אני עדיין צריכה להשתמש במשחה אפילומצין? האם היא תעזור גם למה שנשאר עכשיו? האם מותר להשתמש באפילומצין ישר אחרי טיפולי ipl בפנים?

08/04/2019 | 18:34 | מאת: שלי

שלום . חזרנו מהדרום מאיזור ניצנה הבן שלי בן 5 התלונן על עקיצה כואבת עם שלפוחיות . האם זה יכול להיות שושנת יריחו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, על מנת לדעת אם מדובר בלישמניה יש צורך לקחת משטח ישיר מהנגע. בניגוד לעקיצה רגילה עקיצת לישמניה אינה חולפת ומותירה פצע.

ביתי בת ה-24 נמצאת בטיול באוסטרליה. לפני כחודש החלה להתגרד בגפיים כאשר הגרד בא והולך בצורה לא סדירה. לעיתים מתעוררת בלילה לגרד. על העור אין סימנים למעט פצעים כנראה בגלל הגרוד. בנוסף לפני כשבועיים הופיע סימן החום על הרגל - מצורפת תמונה. איך אפשר לעזור לה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה. יש להשלים ברור לגרד. כאשר הגרד מחמיר בלילה יש לשלול סקביאס.

תודה. מסיבה שאינה ברורה אני לא מצליח להעלות את התמונה.....

08/04/2019 | 14:58 | מאת: אושי

שלום.יש לי תינוקי בן חודשיים.לפני 3 שבועות התחילה סאבוריה קשה במצח ובראש. שמתי בהמלצת רופאת עור שמן זית כ10 ימים ואכן היה שיפור קל אך לא מלא. פניתי לעוד רופאת עור מומחית לילדים שהמליצה משחת סליקרן 3 פעמים בערב ואחכ לחפוף עם אגיספור 3 בקרים בשבוע למשך 3 שבועות.1. כעת יש עדיין גלדים אך הם מתפוררים,חלקם לתוך העיניים והעפעפיים וזה מטריד מאוד. 2. לאחר 3 ימי משחה התקשרתי אליה והיא אמרה שאפשר לשים עוד עד שבועיים. 3.מה לגבי שמן הזית על עור הראש והמצח ויציאה החוצה? התינוק אומנם רוב הזמן בעגלה אך ביקש לינוק אז הנקתי אותו כ3 פעמים על ספסל ועכשיו אני מוטרדת שמה נגרם נזק,שמן זית ושמש... האם יש דרך לבדוק שהכל בסדר?? אודה לתשובה בהקדם.אמא מודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדובר בבעיה אסתטית בלבד ולכן אין חובה לטפל. ממליצה על שמן לפיקאר ( ולא שמן זית) בשילוב סליקרן. גם לחברת מוסטלה יש מוצרים מעולים לקרקפת. לא נראה כי נגרם נזק. בהצלחה!

שלום רב עקב סוג של דרמטיטסס אני מורח על כף היד 3 פעמים או 2 פעמים קרם לחות שמצאתי ומומלץ ולא צורב אלא מרגיע.האם מריחת 3 פעמים ביום סבירה?כמו כן רוב היום עקב רגישות ביד אני הולך עם כפפות רפואיות-למניעת יובש ואי נוחות האם זה מומלץ,האם מריחת קרם לחות באופן קבוע מהווה סכנה בריאותית לעור,והאם נכון כפי שהבנתי מקרוב משפחה שהוא רופא עור בחו"ל שאין היום למעשה טיפול יעיל או מדוייק לפתרון דלקתי של דרמטיטסס,וכל הטיפולים הינם כללייים ולא מטפלים בבעיה עצמה במקור הדלקת?בתודה זיו

08/04/2019 | 00:27 | מאת: אבי

קיבלתי אישור לאוטזלה, אני מטופל בניאוטיגסון. איזו תרופה עדיפה והאם צריך להמתין במעבר בינהם?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בשתי תרופות שונות. במידה ואין תגובה לנאוטיגזון בהחלט כדאי לנסות אוטזלה . חלק מהמטופלים מגיבים לאוטזלה, זוהי תרופה ללא תופעות לוואי ולכן שווה לנסות אותה.

07/04/2019 | 23:35 | מאת: חן

חוויתי כבר פעמיים פריחה אלרגית מקרמים ״טבעיים ללא פאראבאנים״. אחד מסדרת סבוקלם שמוכרים אותו במחלקת טבע ואחר מללין. אני לא יודעת לאיזה חומר אני בכלל אלרגית ולכן לא יודעת איך להחור להבא קרם שלא יעשה לי פריחה. היה לי קרם של ללין לפני שנה שמכיל אותם ריכיבים של הקרמים שעשו לי פריחה והוא דווקא לא עשה לי כלום. זה יכול להיות אפשרי?? ומה הפיתרון בשבילי??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להשלים גם סדרת קוסמטיקה של תבחיני טלאי. לא ניתן לדעת בוודאות לגבי מוצרים . ממליצה על מוצרים דרמוקוסמטיים כגון: לרוש פוזה של סדרת טולריאן.

07/04/2019 | 17:33 | מאת: גיל

לפני כשבוע הופיעה פריחה בצד העליון האחורי של הירך של בתי בת השנה וחצי. הרופאה נתנה לנו משחת טבעקוטן והמצב של הפריחה לא משתפר והפריחה מתרחבת. אשמח לחוות דעת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לוודאי כי מדובר באטופיק דרמטיטיס או אסתמה של העור הינה מחלה כרונית. המחלה מאופיינת בפריחה בעיקר באזורי הקפלים ובהתפרצויות חוזרות ונשנות בעיקר בחורף. הקו הטיפולי הראשון הוא הימנעות מטריגרים כגון: אוויר יבש, דשא, פרוות חתולים. -הקפדה על ליחוח העור -אנטי היסטמיניקה ומשחות סטרואידליות. בהצלחה!

שלום אתה יכול להגיד לי אם זה קונדילומה? אם כן זה מזיק? ואם זה משיק איזה דרכי טיפול יש ? זה לא מגרד וזה לא כואב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, טיפולים מקובלים לקונדילומה : חנקן נוזלי, קרם אלדרה או קונדילוקב ובמקרים קשים טיפול בלייזר. הלייזר היעיל במקרה זה הוא co2 ממליצה להיבדק על ידי רופא עור לאבחון הנגעים. הנגעים אינם כואבים ומופיעים כנגעים כרובתיים לעיתים בגוון חום. בהצלחה!

07/04/2019 | 16:33 | מאת: איילת אבני

שלום רב, אני מתחילה טיפול בכדורי טרבינאפין לפטרת ציפורניים. האם יש מניעה ליטול גם טבליות אומגה 3? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא

שלום רב בחודשים אוקטובר ונובמבר לקחתי ראוקטן 20 מ"ג פעם ביום במשך 20 יום ואח"כ הפסקתי. עד היום לא הורדתי שערות בשעווה או בלייזר. האם אני יכולה לחזור להוריד שערות בשעווה או/ו לייזר? ואם לא מתי אפשר. תודה

ניתן להסיר שיער

לפני שבועיים בפורים מרחתי לק שיש בו אקריל מסביב לאזור העין תחילה האזור שרף מאוד ואיפה ששרף הורדתי את האבנים לאחר 5 שעות כל האזור המרוח נהיה אדום ולאחר יומיים פיתח שלפוחיות לאחר שבוע שמרחתי סינטומצין ובפנטן האזור התנפח ונוצרה פריחה דלקתית רופאת המשפחה הביאה לי פרדינזון שנלקח כבר במשך שבוע ומרחתי אולוקום פעמיים ביום לאחר שבוע ללא שינוי דרסטי ..הנפח ירד אך צבע העור נשאר אדום ולא נראה משתפר אתמול הלכתי לרופא עור שנתן לי משחה קלובטאזול פרופיונאט למריחה פעם ביום המשך סטרואידים לעוד 4 ימים וקומפרסים של מי מלח סטריליים האם עלי לקבל טיפול מורכב יותר האזור נראה הרבה פחות נפוח אך האדמומיות לא יורדת. מה עלי לעשות כדי לנסות לזרז את ההחלמה של העור? אני חוששת מאוד בעוד שבועיים אני טסה לתאילנד ומאוד רוצה להחלים כמה שיותר מהר עקב החשיפה לשמש עלי למרוח קרם הגנה על האזור? האם ייתכן וזה יישאר כך כצלקת?מדובר באזור גדול בפנים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לשקול טיפול בפרדניזון במינון נמוך למספר ימים בודדים בשילוב אנטי היסטמיניקה, לא אמורה להישאר צלקת,

07/04/2019 | 11:17 | מאת: יוגב

מדי כמה חודשים העור בחלק המופנה מטה של הפין ושק האשכים שלי מתקלף בלי סיבה שאני יכול לחשוב עליה. ממה זה יכול לקרות ומה עושים עם זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יובש, דרמטיטיס על רקע אלרגיה ממגע, פטרת ועוד. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה. בהצלחה!

07/04/2019 | 11:13 | מאת: חן

באסור המשפשעה באזור הגילוח שמעל איבר המין לאחר גילוח נהיה פצע שמתחיל להיראות כמו הרפס מה אליי לעשות היה קיום של יחסי מין באותו יום

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להיבדק על ידי רופא עור. הרפס מופיע כמקבץ שלפוחיות ופחות כשלפוחית בודדת. במידה ויש חשד לזיהום הרפטי לא מומלץ לקיים יחסי מין בעת הופעת הנגעים. בהצלחה!

07/04/2019 | 07:09 | מאת: אבי

התחלתי טיפול בניאוטיגסון. יש לי סוכרת מאוזנת ומקבל גלוקומין ומגיע לערכים של 100 בבוקר. מאז תחילת הטיפול בניוטיגסון הסוכר עלה ל120. האם יש קשר ומה עוסים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

07/04/2019 | 05:59 | מאת: ליאל

בעברתי סבלתי מאסטמה של העור ואקזמה .יש היפר פיגמנטציה לאחר דלקת בצוואר עם כתמים לבנים .יש אפשרות להבהיר את הצוואר שיהיה גוון אחיד עם הפנים והגוף .פיגמנטציה בשכבת דרמיס השכבה השניה בעור היפרפיגמנטציה קשה .גוון עור כהה בן 25

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הפיגמנטציה, הטיפול תלוי בגוון העור, מיקום הפיגמנטציה. ניתן לנסות אזומד ( הידרוקינון 4 אחוז) ובמידה ואין הטבה לפנות לרופא עור להתאמת רקיחה בשם גליקמן.

06/04/2019 | 22:54 | מאת: קרן ש

שלום רב, לא בטוחה שאני שואלת במקום הנכון - אשמח לדעת האם יש מידע רפואי בנוגע להסרת שיער בשיטת ALT. לטענת הקוסמטיקאיות אין בזה סיכון או קרינה בכלל. קראתי רבות שטיפולי לייזר אסורים לנערות בגיל ההתבגרות אך לא הצלחתי למצוא מידע בנוגע לשיטה הנל. האם בטוחה לגילאי 12?

לקריאה נוספת והעמקה

מצטערת לא מתעסקת בתחום זה .

06/04/2019 | 21:51 | מאת: אליעזר

הומלץ לי על משחת PICATO למריחה על משטח עור טרום סרטני וכתחליף לצריבה בחנקן. האם יש חשש לתופעות לוואי כגון הופעת אדמומית או כתמים שישארו על העור?

כן למשך מספר ימים עושי להופיע אודם , הפרשות , גלד. ממליצה לקרוא על הטיפול טרם השימוש.

06/04/2019 | 21:22 | מאת: אמיר

שיער שופע.. לאחרונה דלילות בפדחת הראש או התקרחות ממש ממש קטנה בקרקפת הראש בפדחץ.בנוסף בזקן איפה הסנטר חור קטן .

לקריאה נוספת והעמקה

רושם כי מדובר באלופתיה אראתה בזקן. ( לגבי הפדחת ייתכן כי מדובר בתבנית נשירה גברית ) זוהי מחלה אוטואימונית הפוגעת בזקיקי השיער. הטיפולים השונים מעוררים את זקיק השיער לייצר שיער . לרוב, נהוג להתחיל בתכשיר סטרואידלי חזק כגון משחת דרמובט או בצורת טיפות(כפי שקיבלת כעת). תכשיר נוסף הינו אנטרלין אותו שמים פעם ביום ולאחר כחצי שעה עד שעה שוטפים אותו. אם שיער חדש צומח הוא נראה לאחר 8-12 שבועות. במידה ואין תגובה, השלב הבא בדר"כ הן זריקות דיפרוספן. אופציה נוספת היא טיפול בדרמוג'ט(אקדח היורה סילון לקרקפת), בדר"כ יש צורך במספר טיפולים. חשוב לציין כי בחלק משמעותי מהחולים חלה החלמה ספונטנית והשיער מתחיל לגדול מחדש תוך כשנה מתחילת התחלואה. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון של הבעיה. בהצלחה!

06/04/2019 | 19:00 | מאת: נאור

יש לי יבלת בכף רגל לאחר המון צריבות של קור, קיבלתי ביבלת לטיפול של חמישה שבועות. אני כבר בטיפול השלישי ורציתי לשאול האם זה נראה בשלבי החלמה. מאוד כואב לי לדרוך על הרגל ושנוגעים ביבלת היא מאוד קשה.

לקריאה נוספת והעמקה
06/04/2019 | 19:03 | מאת: תמונה

מצ"ב תמונה

אין ביכולתי לראות את התמונה

05/04/2019 | 18:26 | מאת: רלף

שלום דוקטור .אני בן 67 בריא לאחרונה התגלתה בליטה קלה מאוד בפנים צבע אדום .הרופא אמר זה לא דלקתי זה משהוא ממש בתחילה אני אצרוב בחנקן נוזלי והכל יעלם. אחרי מספר י ים היה קילוף אבל עדין לא הוסר הכל .הרופא צרב שנית ושוב מאט הוסר אבל השטח לא ממש חלק. אציין שנזהרתי לאחר הצריבות מקרינת השמש אבל כן שטפתי במים האיזור בזמן המקלחת. האם זה קורה שלעיתים צריך לצרוב שוב בחנקן נוזלי? או צריך להסיר סופית בדרך אחרת והאם שטיפת המים הקהתה קצת מעוצמת החנקן.תודה למענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים יש לצרוב מספר פעמים. חשוב לשים לב שלא מדובר בנגע ממאיר ,ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הנגע. לגבי מים אין קשר ליעילות הטיפול. בהצלחה!

05/04/2019 | 16:15 | מאת: קטנה

שלום. אני בת 38. חודשיים אחרי לידה ראשונה. שמתי לב לנקודה כחולה כהה בשפתיים תחתונות חיצוניות שלא הייתה קודם. האם יש צורך להבדק? מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה מדובר בנגע וסקולרי (של כלי דם) שפיר . ממליצה כמובן להיבדק על ידי רופא עור.

05/04/2019 | 08:40 | מאת: אורן

לטיפול בזיבה מה אופן השימוש באנטיביוטיקה ״Azithromycin״ כמה פעמים ביום למשך כמה זמן ? אני נמצא במזרח בטיול וחוזר בעוד כחודשיים כרגע אין י אופציה ללכת לרופא אבל יש ברשותי את התרופה הזאת .

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול המקובל באזיטרומיצין הוא גרם חד פעמי. טיפול זה מומלץ במידה וישנן הפרשות עכורות . בהצלחה!

04/04/2019 | 19:43 | מאת: דורון

אני נמצא בטיול במזרח ונדבקתי במחלת מין (עפי התסמינים) יש ברשותי אנטיביוטיקה מסוג ״פן -רפא- וי - ק 500 . אני נמצא בטיול לעוד חודשיים כדאי לי להתחיל טיפול איתה ואם כן איך ?

04/04/2019 | 19:46 | מאת: דורון

המחלה כלימידיה

04/04/2019 | 15:48 | מאת: מרי

בזרת בציפורן שלי ברגל תמיד יבשה. והאגודלים ברגליים בצדדים צהובים.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור ולבדוק שאין חשד לפטרת.

04/04/2019 | 10:35 | מאת: ציפורית

יש לי נקודת חן די גדולה בצבע חום מעל החזה, בימים האחרונים שמתי לב שעל הנקודה צמחה נקודה ממש קטנה בצבע לבן (נראה כמו נקודת מוגלה קטנה, אבל זה לא מוגלה). האם מצריך בדיקה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת השומה קלינית ודרמוסקופית .

שלום די הרבה זמן יש לי כתם אדום באזור מתחת לעין, האם זה משהו שאפשר להעלים אותו? מפריע לי אסטתית (מצורף תמונה של הכתם )

לקריאה נוספת והעמקה

הנה התמונה http://www.up2me.co.il/images/82383567.jpg

אין ביכולתי לראות את התמונה. ממליצה לפנות לרופא עור להתייעצות. בהצלחה!

01/04/2019 | 07:42 | מאת: שירה.

ד"ר, התכוונתי לא לתוקף, אלא אם עשיתי הפסקה אז המצב בעצם חזר לקדמותו מבחינת המלנוציטים? ואצטרך שוב למרוח 3 חודשים לפני פילנג? אין לי פיגמנטציה, זה טיפול לפני פילנג.[ אני שוחמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להתייעץ עם הרופא שהמליץ על הרקיחה ומבצע את הפילינג. דרושה בדיקה על מנת להחליט אם לחדש את הטיפול.

01/04/2019 | 23:45 | מאת: שירה

תודה רבה

31/03/2019 | 20:23 | מאת: שירה

שלום, קיבלתי את המשחה ואני אמורה להשתמש בה 3 חודשים כאשר בהתחלה יום כן ויום לא ולראות תגובה. הקטע שהתחלתי בשימוש ואז עשיתי הפסקה של חודש חודשיים. אם אני רוצה לחזור לטפל אז בעצם לספור מהתחלה שימוש של 3 חודשים? המטרה: להכין את הפנים לטיפול קוסמטי של פילנג . כלומר הדיכוי של המלנוציטים הפסיק ברגע שהפסקתי להשתמש במשחה? תודה

תוקף התכשיר לשימוש הינו חצי שנה. משך הטיפול 3-4 חודשים לכן ממליצה לפנות לרופא מטפל ובהתאם למצב העור לשקול טיפול חוזר ברקיחה.

31/03/2019 | 18:42 | מאת: חניליאר

אני בן 19.3 ולפני כחודש וחצי משהו כזה קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם בחורה ומאז התחילו לי הפרשות באיבר המין ללא צריבה בעת מתן שתן. הלכתי לאורולוג שנתן לי דוקסילין וציפרודקס למשך עשרה ימים ואמר לי לקחת כדור אחד משניהם בבוקר ובערב. כרגע נגמרו לי הכדורים ואיבר המין שלי לא מפסיק להפריש הפרשות ויש לציין שמאז לא נגעתי באיבר המין ולא קיימתי יחסי מין והפעם האחרונה שעשיתי אוננות הייתה גם לפני חודש ומשהו. איבר המין שלי כל היום רטוב וזה גורם לי בכל רגע נתון לפתוח את פתח השופכה ולהסתכל בפנים. אני אציין שאני בחור מסורתי ואני לא רוצה שיופרש לי סתם זרע במהלך היום יום וגם היום בבוקר יצא לי זרע לפני השתן ולא היה לי קרי לילה מה עליי לעשות? כל היום איבר המין שלי דביק ורטוב אפילו כשלא נגעתי בו..

לקריאה נוספת והעמקה
31/03/2019 | 20:16 | מאת: יעל

היי, נדבקת באיזו מחלת מין. לך להיבדק אצל רופא.גם כך דרך הפורום לא ניתן לעזור. אולי שיעשו לך תרבית

ממליצה להשלים פרופיל מלא למחלות מין יש לפנות לרופא עור לקבלת הפניה לבדיקות .

31/03/2019 | 18:37 | מאת: חגי

זרע יכול לדלוף החוצה מין בפין גם לאחר שלא גמרתי כבר חודש? אני בן 19.3. יש לי המון בעיות בעניין של שפיכה ובראשם סיבות הלכתיות. ראיתי שמישהו שאל פה האם יש זרע בצינור כמה ימים לאחר גמירה וענו לו שתמיד נשאר זרע בצנרת וזה מתנקה לאחר מתן שתן זאת אומרת שבכל פעם שאדם משתין יוצא לו זרע ביחד עם השתן? אשמח לתשובה🙏🏾❤️

ממליצה להפנות את השאלה לאורולוג