פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
1960 הודעות
1840 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

שלום דוקטור, אני סובל מפריחה מגרדת עם שלפוחיות בשוקיים בשתי הרגליים.התופעה החלה לאחר שנכנסתי לבריכה ביתית שהייתה לדעתי עם אחוז גבוה מדי של כלור. האם מוכרת לך תופעה כזאת? תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

מצרף קובץ תודה.

פחות סביר, שלפוחיות ברגליים עדויות להיות משנית לגורמים רבים כגון: בצקת ניכרת, עקיצות, אלרגיה ממגע בשלב אקוטי, מחלות עור ועוד. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון וטיפול. בהצלחה!

שלום רב ד"ר, כבר 3 חודשים שיש לי צלקת לבנה על בית החזה נראת כמו צלקת משריטה של חתול אבל זה מציפורניים של בנאדם- מצרפת תמונה. (בתחילה הייתה שריטה עמוקה מאוד אדומה ששרפה וגירדה מאוד אבל לא חושבת שהיה דם). הייתי אצל שני רופאי עור מומחים וקיבלתי שתי דעות מנוגדות- אחד אמר שהוא מאמין שבעוד כשנה הצלקת כמעט ולא תראה לעין, והרופא השני אמר שזה לא נכון, שהצלקת תשאר ככה כל החיים ולא יכולה להשתנות. הוא אומר שהסיכוי היחיד שלי זה אם הצבע של הצלקת ישתנה אבל הוא לא מאמין כי זה כמעט ולא קורה. אני מבולבלת מי מביניהם צודק? זה יכול כמעט להעלם או שתמיד זה ישאר ככה? בנוסף אני שמה קלו- קוט בהמלצת הרופא הראשון. הרופא השני אמר לי שאין לי מה להשים את זה בכלל כי זה עוזר רק לצלקות מוגבהות ולזה זה לא יעזור זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זמן התהוות של הצקלת הינו כשנה. לרוב הצבע האדום המעיד על תהליך דלקתי משתנה ללבן. כן ממליצה למרוח קלוקוט והקפדה על קרם הגנה. לגבי מרקם הצלקת ניתן לשפר בלייזר מיד עם הופעת הצלקת ולא להמתין. בהצלחה!

25/09/2018 | 10:01 | מאת: שאלה

שלום, לפני כמה שנים נפל לי על הרגל משהו כבד וכתוצאה מכך נפלה הציפורן בבוהן ואח"כ היא גדלה בצורה לא רגילה מה שרופאת עור חשדה כפטריה אך תוצאות המעבדה קבעו שאין זו פטריה (הכל היה שלילי). לכן הרופאה אמרה שזה כנראה טראומה ואין מה לעשות בנידון כי אין לזה תרופה. האם הדבר נכון? מה אפשר לעשות כדי שתצמח לי ציפורן רגילה? לעצתכם הדחופה אודה מאוד.

שלום, במקרה של עיוות הציפורן לא ניתן לעשות משהו בנידון.

25/09/2018 | 00:58 | מאת: חנה

לאחר טיפול משולש בחיידק הליקובקטר הופיעה פריחה מגרדת בעור במקומות שונים. ( בחזה, ברגליים..)רופא המשפחה נתן טלפסט 180כדור ביום. הגרוד נרגע אבל הפריחה לא עברה.פניתי לרופאת עור שנתנה שני קרמים: דקטקורט קרם פעמיים ביום בין ומתחת לחזה ובטאקורטן ג קרם פעמיים ביום למקומות האחרים בגוף וגם סבון לקטופיל פעם ביום. הבנתי ששני הקרמים מכילים קורטיקוסטרואידים. קראתי על כל אחד מהקרמים ויש אזהרה לא להישתמש במקביל עם תרופה שמכילה את המרכיב הנ"ל. אם כך האם אכן מומלץ ובטוח להשתמש בשני הקרמים במקביל? האם אין בכך נזק? אני כבר משתמשת שבוע. חלק מהאדמומיות בעור לא עברה . האם להפסיק?

לקריאה נוספת והעמקה
25/09/2018 | 16:44 | מאת: חנה

כמה ימים צריך לקחת טלפקס 180? לקחתי כבר 11 כדורים (11 ימים). האם יש זמן מסויים או שאפשר להפסיק בבת אחת ברגע שיש שיפור?

שלום, ממליצה להמשיך כשבוע ימים מתום הפריחה.

שלום רב לרופא העור, מאיזה גיל אפשר להשתמש בסבוסל ? כנגד פטריית שמש בחלק העליון בגב . תודה מראש

שלום, יש לבדוק בעלון של התרופה.

21/09/2018 | 17:58 | מאת: יאיר

שלום בחור בשנות הארבעים הייתי אצל רופא עור בגלל גרד בשק האשכים, היכן שיש לי (לא משהו חדש) מה שנקרא "אנגיוקרטומה" (אולי לאחרונה זה חלקם קצת גדולים יותר). רופא העור נתן לי מרשם למשחת הידרואגיסטן. וכן הפניה לכירורג פלסטי לצורך ביופסיה: מזה מספר שנים גושים כהים על שק האשכים, לאחרונה גרד רב. הגושים כהים נראים אנגיוקרטומה. אבחנות: ANGIOMA. at the level of scrotum החולה מופנה לשם: ממליץ על ביופסיה של אחד הגושים הכהים מעל הסקרוטום לצורך אבחון מדויק. 1. האם העובדה שמדובר בגושים כהים יכולה להעיד על משהו או שזה הצבע הטבעי של אנגיוקרטומה? 2. מה הסיבה להפניה לביופסיה? 3. איך מתבצעת ביופסיה כזו? 4. קראתי לאחרונה שלפעמים יש קשר בין אנגיוקרטומה למחלת פברי. באיזה מקרים יש מקום לחשד למחלת פברי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מחלת פברי הינה מחלה גנטית עם מעורבות עורית, לבבית, אנדוקרינולוגית ונוירולוגית מילדות. לכן הרושם כי מדובר במעורבות עורית בלבד . אנגיוקרטומה הינו נגע וסקולרי שפיר ולרוב האבחנה היא קלינית בלבד. הביופסיה היא אבחנתית בלבד וככל הנראה זוהי האבחנה. בהצלחה!

21/09/2018 | 11:18 | מאת: סיגל

תודה רבה

21/09/2018 | 10:57 | מאת: סיגל

שלום רב, לחבר שלי יש יבלות בצבע לבן בידיים וברגליים, היבלות ניגרמות מוירוס הפפילומה? אפשר להידבק מהוירוס בקיום יחסיי מין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה ואין מעורבות גניטלית לא ניתן להידבק באזור זה. ניתן להידבק בוירוס על ידי חיכוך ממושך וצמוד.

21/09/2018 | 00:58 | מאת: אורה

שלום. אני משתמשת כ-3 חודשים , פעם ביום, בטיפות עיניים duotrav לטיפול בלחץ תוך עייני. מאז תחילת הטיפול בטיפות התגברה אצלי נשירת השיער. האם לטיפות הנ"ל יש השפעה על נשירת שיער ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי , יש לבדוק בעלון לגבי תופעות לוואי. בהצלחה!

נמצא בין הגב לכתף,בת 20 מגרד ומעט מעקצץ

שלום, יש צורך בבדיקה קלינית.

יש לי כתם שנראה כמו פטריה בירך ליד המפשעה. המוזר. הוא שזה לא מגרד. ולא שורף.אחרת הייתי שם לב לזה.במקרה. יצאתי. מהמקלחת לפני כמה ימים פתאום. ראיתי את זה.מהכרותי הרבה לגבי פטריות כבר מהצבא. זה בדרך כלל מגרד או שורף.לכן אני לא בטוח שזו פטריה. נוסף על זה. בימים הראשונים אחרי. שגיליתי. את זה היו לי כאבים קלים בשני הצדדים בין. הירכיים. למפשעה כמו כאבים כשיש שפעת. .אשמח לתשובה .תודה. מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב פטרת במפשעה מלווה בגרד. ייתכן כי מדובר בבעית פיגמנטציה. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון הכתם. בהצלחה!

18/09/2018 | 16:22 | מאת: חני

שלום, אני בת 29 ובשנים האחרונות יש לי עיגולים שחורים מתחת לעיניים בלי נפיחויות. אני לא יודעת אם מדובר בשקע או בפיגמנטציה. ברצוני לטפל בנושא, רציתי לדעת איך אני צריכה להתחיל ולמי אני צריכה לפנות על מנת שיפנה אותי לטיפול הטוב ביותר עבורי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה מאוד לטפל בכהות, ניתן לרוב לטשטש על ידי שימוש בחומרי מילוי ומיכשור מתאים. לא ממליצה בפורום זה על מישהו ספציפי. בהצלחה!

18/09/2018 | 11:04 | מאת: אנונימי

לפני בערך שבוע הופיע לי בבסיס איבר המין פצע לא מזוהה. בהתחלה הוא היה סגור ולכן חשבתי שזו אולי שערה הפוכה אבל אני כבר לא בטוח. מצ"ב תמונות עדכניות. קבעתי תור לרופא עור אך הקרוב ביותר בעוד שלושה שבועות. מה זה? ומה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
18/09/2018 | 11:05 | מאת: אנונימי

התמונות לא מוספות משום מה

שלום, אין ביכולתי לראות את הפצע. במידה של יחסים לא מוגנים חשוב להשלים גם בדיקות לשלילת מחלות מין. בהצלחה!

18/09/2018 | 01:52 | מאת: מלי

לאחר שהציפורניים החליפו צבע הם התחילו להצמיח שכבה נוספת בין הציפורן לעור.. יש לציין שהציפורן כבר מתחילה להתפורר ויש הרגשה שהיא עומדת להתנתק בקרוב מהבשר האם זו פטריית השמרים קנדידה ? (בתמונה החלק הוורוד כביכול היה לק ג׳ל שהציפוי שלו עדיין לא ירד ואני מאוד מתביישת לפנות למישהו, מה עליי לעשות בבקשה? איך ניתן ללכת עם נעל פתוחה שבהם הציפורניים נראות?

לקריאה נוספת והעמקה

מצורפת תמונה

שלום, הרס של ציפורניים קשור לגורמים רבים בינהם פטרת ( בעיקר ממשפחת הדרמטופיטים ברגליים) , מחלות כרוניות כגון פסוריאזיס ועוד. ממליצה להשלים משטח ותרבית לפטרת.

דר מידן, יש לי פסוריאטיק ארטריטיס כבר עשרות שנים. כשהתחילו לטפל ברמיקייד קבלתי אותה בעירוי ואחר כך החלו לתת לי אנברל והומירה. לפי הסדר הרשום. בהיותי תחת טיפול בהומירה התחילו אצלי זיהומים בשיניים עד כדי צורך בעקירת חמש שיניים בבת אחת. מיד עם הפסקת ההומירה, הפסיקו הזיהומים. ו....הכל ללא שינוי בהיגיינת הפה שלי. האם את רואה קשר בין האנברל וההומירה (או רק ההומירה) ובין הזיהומים בשיניים שלי? תודה אריה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי על קשר בין זיהומי שיניים ושימוש בתרופות שציינת. בהצלחה!

15/09/2018 | 08:14 | מאת: הריונית

נעקצתי ב45 מקומות בגוף כנראה ע"י קרציון היונים (במקומות בגוף שאינם חשופים לעקיצות יתושים). מרחתי משחה שרופאת עור נתנה לי במשך חמישה ימים. העקיצות עדיין מגרדות אחרי שבועיים ולא חולפות (אדומות ומגרדות). האם זו תגובה אלרגית? מה מומלץ לעשות? האם זה מסוכן בהריון (שבוע 16).

לקריאה נוספת והעמקה

לא , אין סכנה. ניתן לשלב אנטי היסטמיניקה ולמרוח משחה סטרואידילית כגון בטאקורטן g .

לפני בערך שבועיים הלכתי ברחוב עם כמה חברים לרגע חשבתי בכאב שלא ממש הבנתי מה הוא התעלמתי והמשכתי ללכת רק היום לאחר שבועיים שמתי לב לזה אשמח לדעת מה זה חתך ? מוגלה ? שלפוחית ? יבלת ? אשמח לתשובה קבעתי לי תור לראשון אל בכל זאת אשמח לעזרה תודה ושבת שלום. מצורפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

שמתי לב שלא צורפה תמונה אם בכל זאת לא צירף שוב אני מעלה לענן https://imgur.com/a/skC2n4v

שלום, אין ביכולתי לראות את הקובץ המצורף

14/09/2018 | 03:27 | מאת: אנונונימית

במספר החודשים האחרונים אני חווה גרד בלתי נסבל כשתי כפות הרגליים וכך גם בידיים. הסימנים שמופיעים (מעין עיגולים שמופיעים רק במתיחת העור) לא היום מוכרים לרופא העור כלל. הדבר מופיע לסירוגין (פעם בכמה שעות) אשמח לעזרה בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן כי מדובר באורטקריה . ממליצה לנסות אנטי היסטמינקה כגון טלפסט, אריוס ועוד. בהצלחה!

12/09/2018 | 22:58 | מאת: דן

אני משתמש לכל מטרה בסבון מוצק הרשום מטה מזה שנים (ידיים , כלים ,גוף וכ"ו) שניסיתי לרכוש היום 10 סבונים כרגיל נאמר לי שמוכרים רק 2 כי משרד הבריאות טוען שזו תרופה ???? 1)מה דעתך ? 2)האם אפשר להמשיך להשתמש רק בו לכל דבר ? בפולידין אל סבון טיפולי Polydine Treatment Soap •סבון מוצק אנטיספטי לא אלקאלי. •יעיל לטיפול ומניעת זיהומי עור ולכל טיפול משלים בזיהומים על פני העור. •אינו מכיל חומר אלקאלי שיכול לגרום לגירוי העור. מרכיב פעיל 5% Povidone Iodine.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליצה להשתמש לאורך זמן היות ומייבש את העור. ממליצה על סבון צטפיל או לקטופיל שאינו גורם לגירוי או מייבש לאורך זמן.

12/09/2018 | 19:12 | מאת: שירשיר84

כיצד מומלץ לטפל? כבר כמה ימים על הירך...

שלום, אין ביכולתי לראות את הקובץ הצורף

12/09/2018 | 01:03 | מאת: Shuki56

שלום אני גבר בן 56 ולאחרונה אובחנתי בתסמונת גרובר. המליצו לי להימנע מהזעה יתרה וחשיפה לשמש ולהשתמש בקרם נגד גירוד. רציתי לשאול אם יש עוד אופציות או טיפולים ניסיוניים שניתן לבצע על מנת להחלים מהמחלה או לפחות לסבול ממנה פחות. תודה!

שלום, ישנו מגוון רחב של טיפולים כולל טיפול ברטינואידים, פוטו תרפיה ממליצה לנסות טיפולים אלו במידה ואין הטבה תחת טיפול סטרואידי מקומי בהצלחה!

שלום, 2 פסים דקים חדשים וכהים לאורך הציפורן(אגודל ימין) האם בהכרח מלנומה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא, לעיתים קשור למוצא אתני. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה קלינית ודרמוסקופית. בהצלחה!

אני אשה בת 30 ש׳ , לפני חודש התחלתי להשתמש במינוקסי 5% לפי המלצת רופאת עור, 4 לחיצות פעם ביום . מאחר והייתה לי נשירת שיער והשיער שלי הפך לדליל. מאז תחילת השימוש במינוקסי הנשירה החמירה מאוד וזה מפחיד אותי !!! אני רואה כבר קרחת באזורים הקדמיים בקרקפת . מה צריך לעשות ? להפסיק שימוש ? או להמשיך??? הבנתי שאם מפסיקים זה מחמיר עוד יותר את הנשירה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה ואין הטבה לאחר 3 חודשים רצוי להפסיק את הטיפול. לאחר הפסקה אין הרעה.

08/09/2018 | 14:45 | מאת: טמיר

יש לי צלקת וצומח עליה שיער איך זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה עדיין קיימים זקיקי שיער אחרת לא הייתה צמיחה.

06/09/2018 | 22:30 | מאת: נירה

שלום ד"ר מידן, בינואר 2018 חליתי בהרפס זוסטר בעין, וגם עם כאבים אבל ללא שלפוחיות - בעור הראש. שבוע זובירקס כדורים ומשחה, שלושה חודשים בעיות קשות עם העין. לאחר חודש וחצי הפוגה, הוירוס התעורר שוב בעין, בצורה הרבה יותר קלה. שוב זובירקס כדורים ומשחה ועד היום אני בטיפולים לuveitis .מאז ההתפרצות השניה, אני מקבלת זובירקס כדור אחד ליום, למניעה. בחודשים האחרונים הבחנתי בנשירת שיער הראש. אני מבקשת לדעת האם זה כתוצאה מהרפס זוסטר או מזובירקס, והאם זו אמורה להיות נשירה חולפת. האם כדאי שאפסיק (ברשות מהרופא) לקחת את הכדורים?? קשה לי להחליט אם אני מעדיפה הרפס או קרחת. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי על קשר בין הנגיף או התרופה להתקרחות שיער לכן לאור אירועים חוזרים וסיבוכים ממליצה להמשיך בטיפול מונע. שנה טובה,

06/09/2018 | 17:56 | מאת: טל

שלום רב, בתי בת חצי שנה אובחנה באטופיק דרמטיטיס. מגיל חודשיים עד גיל חמישה חודשים היה לה קשקשת בקרקפת שגרם לה לגירוד, הייתי אצל רופא מומחה והביא לטיפול משחת סליקרם שלוש פעמים בערב ולאחר מכן שימוש בשמפו אגיספור למשך שלושה שבועות. הקשקשת ירדה לגמרי, לאחר שהייתי מורידה עם מסרק סמיך אחרי השימוש בסליקרם. אחרי שלושה שבועות הקשקשת חזרה האם מותר לחזור לשימוש בסליקרם שוב?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

06/09/2018 | 17:44 | מאת: שרון

שלום, בן 23. לאחר שנה תחושת שריפה וגירוי בקצה השופכה (דקירות ועוד), תחושת שתן יוצא (למרות שלא יוצא), גירוי של שלפוחית השתן- אובחנתי בDysesthesia בקצה הפין. לעיתים תחושה של מעין חתך בפין (פנימי/חיצוני) וצורך שווא לתת שתן (ככל שאני מנסה לא ללכת להשתין הכאב עולה- הוא מורגש בקצה הפין ופחות בבטן התחתונה)- למרות שבפועל אני משתין 4-5 פעמים ביום ושותה 1.75-2 ליטר. הכאב חזק יותר לאחר תנועת מעיים ומקלחת. בחצי השעה שלאחר ההשתנה ממשיכות לצאת טיפות שתן שגורמות לגירוי מציק. התופעות החלו לאחר תקופת לחץ ומתח, ומאז לא פסקו. ביקרתי אצל 2 אורולוגים ו-2 רופאי עור- ביצעתי את כל הבדיקות האפשריות בשני התחומים. כולן תקינות- אין דלקת, אין בעיה בפרוסטטה, אין ממצא עורי, אין מחלות מין, אין היצרות בשופכה, אין שארית שתן. התחושה מאז היא שמשהו לא תקין אבל לא מצליחים למצוא כלום וזה מוציא אותי מדעתי. בימים שבהם אני עסוק יותר התופעות פוחתות מאוד. בזמן פעילות גופנית יש החמרה בתסמינים. הומלץ לי למרוח משחת עזרקאין- אך חושש מהאלחוש... אם מדובר בבעיה עצבית מדוע היא מערבת את מערכת השתן? כיצד ניתן לחזור לחיים נורמאליים? תודה ושנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לנוירולוג היות והבעיה היא עצבית. שנה טובה

דימום מנקודה זעירה באשכים שמתי כורכום על מנת לעצור את הדימום נכון לעשות זאת ?

לא, ממליצה על לחיצה לזמן ממושך עם גזה.

לפני כשנתיים וחצי בעקבות פצע באיבר המין באיזור החיבור עם עטרת הפין, קיבלתי את המשחה בטאקורטן g. השתמשתי בה במשך חודש וחצי - חודשיים בצורה לא רציפה , 5-7 ימים ואז הפסקה של כמה ימים ואז שוב אותו התהליך במשך כחודש וחצי-חודשיים. לאחר מכן הפסקתי לחלוטין את השימוש במשחה. המצב של הפצע בעור השתפר לגמרי אך העור באיבר המין ליד עטרת הפין נשאר רגיש. נאמר לי שזה נובע מסטרואידים במשחה שגרמו לדילול של העור. כיום המצב השתפר באופן משמעותי בהשוואה לנקודת ההתחלה והמגבלה העיקרית ביום יום היא בחיי המין. נאמר לי על ידי רופאי עור שאצלם טופלתי במהלך התהליך שהמצב הפיך ושזה לוקח זמן. כרגע אני לא מטופל תרופתית אלא רק במשחות הזנה כגון: cicaplast baume b5 ו- man1 man oil אותן אני שם על בסיס יום יומי. רציתי לדעת : 1. האם המצב של דילול העור הוא הפיך ובמידה וכן תוך כמה זמן ניתן להבחין השיפור 2.אילו טיפולים ישנם לשיפור הבעיה? תודה רבה 🙏🙏🙏

שלום, ציקלפט וציקלפלסט הינם תכשירים יעילים לשיקום העור. לאחר שנתיים וחצי העור אמור לחזור לקדמותו. ממליצה להמשיך על שימוש בתכשירים אלו. שנה טובה,

תודה רבה ושנה טובה

נעקצתי לפני כשלושה חודשים והעקיצה לא עברה, רק שינתה את צבעה מאדום בהיר לצבע עור. האם יש לבדוק או כל עוד אין דלקת וכדומה הכל תקין? כמו כן, בני, בן השנה נעקץ שבוע שעבר, ובמקום העקיצה עדיין רואים את העקיצה בבירור - האם יש לבדוק משהו? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רושם כי מדובר בנגע שפיר, לעיתים לאחר עקיצה נוצר נגע הנקרא דרמטופיברומה. נגע בגוון העור מעט חום, מורם ונוקשה. ממליצה בכל מקרה להיבדק אך אין דחיפות. שנה טובה

03/09/2018 | 11:55 | מאת: זיו

התפתח לאחרונה במספר מקומות בשיער. מגרד.אין שינוי באורח החיים,לא בשמפו, הכל אותו דבר. מה לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רושם כי מדובר בדלקת של זקיקי השיער. לרוב נגרמת על ידי חיידק. הטיפול המקובל הינו טיפול אנטיביוטי, לרוב ממשפחת הטטרציקלינים. כגון: מינוציקלין, דוקסילין. ממליצה לשלב סבון אנטי-ספטי בשם דמודקס. במידה ואין הטבה יש לשלל מחלות עור אחרות של הקרקפת. בהצלחה! תגובה

03/09/2018 | 00:10 | מאת: ליטל

חתכתי פלפל חריף ללא כפפות ומאז שורף לי בצורה שאין לתאר לא מצליחה לשטוף ידיים , ניסיתי לימון , חלב , קרח .. כלום לא עוזר

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לנסות בפנטן, קרם טראומיל להרגעת העור.

01/09/2018 | 09:27 | מאת: אסנת

שלוש ציפורניים בכף היד שינו גוון לחום שהולך ומתכהה האם זה מעיד על משהו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שינויי פיגמנטציה יכולים להופיע משנית לזיהום פטרייתי, מחלה כרונית של הציפורן, תרופות, פוטו תרפיה, ועוד. ממליצה לפנות לרופא עור ולהשלים משטח ותרבית לפטרת. בהצלחה!

30/08/2018 | 23:26 | מאת: יוני

שלום אם אפשר לקבל בבקשה הסבר על תיאור הממצא כפי שכתב רופא העור. "על גב משמאל, נגע אריתמי עם הרבה ראשים פוליקולריים, יתכן שלפוחיות קטנות. כל הצד כואב כבר שבועיים, יתכן ומדובר בשלבקת חוגרת, אם כי התמונה לא טיפוסית." קיבלתי מהרופא משפחה הפנייה לרופא עור, וכן טיפול - זובירקס לשבוע (אף שגם הוא סבר שזה לא טיפוסי לשלבקת חוגרת) וכן אנטיביוטיקה דוקסילין. כעת אני שבועיים מאז תחילת הטיפול, יש שיפור בכאבים ובפצעים. מה זה נגע אריתמי עם ראשים פוליקולריים? ואם זה לא שלבקת חוגרת, מה זה כן יכול להיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה קלינית. ראשים פוליקולריים אופייניים לפוליקוליטיס(דלקת של זקיקי השיער) ומחלת זוסטר מאופיינת במקבץ של שלפוחיות בפיזור מסויים. במקרה זה קיבלת טיפוח לשתי המחלות. בהצלחה!

29/08/2018 | 21:19 | מאת: פטרת צפורניים וגרד קלוף עור ופצעים בכף הרגל

האם יש קשר בין פטרת בצפורני הרגליים ובין קילוף עור וההופעת פצעונים מגרדים ברגל. האם פטרת גורמת לגרד פריחה וקילוף עור

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט , כאשר ישנה פטרת בציפורניים מעורבות של העור שכיחה מאוד.

29/08/2018 | 16:22 | מאת: גבי

שלום רב, לפני חודשיים-שלושה התחלתי לסבול מגרד קשה במקומות שונים בגוף ומופיע בעיקר בלילה. לאחר החמרה שפגעה קשות בשינה והיעדר תגובה לטיפול במשחות סטירואידיות הפנה אותי הרופא לפוטותרפיה. אודה לך אם תעדכן אותי בקשר לתופעות לוואי וסיכונים אפשריים בטיפול זה. תודה מראש ושנה טובה, גבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פוטו תרפיה הוא טיפול יעיל ובטוח זה עשרות שנים. הטיפול בקרני אור בתחום העל-סגול (UV), המחקה את קרני השמש בתנאים קבועים ומבוקרים. מדובר בטיפוח בטוח מאוד , ללא תופעות לוואי משמעותיות. השירות הפוטותרפי ניתן לחולי פסוריאזיס ולמחלות עור נוספות, כגון: אטופיק דרמטיטיס ("אסטמה של העור"), ויטיליגו, לימפומות עוריות, גרד כללי ועוד. בהצלחה!

29/08/2018 | 11:12 | מאת: אלי

שלום רב אודה על חוות דעת ראשונית נשלחתי לבדיקת אולטרא סאונד רקמות רכות באזור מתחת לצוואר להלן התשובה: בבדיקה מכוונת לא הודגמה פתלוגיה פוקאלית ברכמות רכות יש לציין בצקת בשכבת שומן תת עורית במקום הנפיחות עם זרימת דם מוגברת ללא עדות לקולקציה מוגדרת. סיכום:הממצא יכול להתאים לשינויים דלקתיים פוקאליים בשכבת שומן תת עורית. אודה לתשובתך מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדובר בתהליך דלקתי . ממליצה לפנות עם התוצאה לרופא לשקילת טיפול במידת הצורך ( במידה שיש חום, רגישות ניכרת, אודם וכדומה). בהצלחה!

29/08/2018 | 01:28 | מאת: דניאל

לאחרונה אני מורי מידי פעם סודה לשתיה לניטרול ריחות בבית השחי וזה בהחלט עוזר. האם סודה לשתיה מסרטן או כל השפעה שלילית אחרת בשימוש חיצוני. תודה

לא ידוע לי

27/08/2018 | 19:35 | מאת: שני

צמח לי משהו קשיח מהעור כמו שיערה ממש ממש עבה או יותר דומה לקצה של נוצה כמו שתקוע בעוף.משהו ממש קשיח.. הוצאתי את זה עם פינצטה ואחרי תקופה זה גדל שוב.. והוצאתי את זה שוב.. ועכשיו יש לי גולה מתחת לעור כאילו גדל שם משהוולא יוצא החוצה וזה מתחיל להיות נפוח

שלום, רושם כי מדובר בציסטה עורית או של זקיק השיער. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון. בהצלחה!

שלום אני סובל ממחלת עור שנקראת AKN - אקנה קלואידילדיס נוכה (דרך ביופסיה שעשיתי) מגיל 16 זה התחיל והתפתח כנראה... אני צעיר בן 25 ללא מחלות בן אדם בריא לגמרי. הבנתי שאין לה תרופה או משחה שתעלים את זה לנצח וזה בעצם לכל החיים. ניסיתי את כל האפשרויות של משחות ותרופה של מינצקולין + ראקוטן לכמה ימים והפסקתי בגלל יובש ובהמלצת הרופא. זה מחלה שיש לי אותה כבר כמעט 10 שנים. פשוט זה מחלה שאין לה פתרון וזה מדאיג כי זה ממש מפריע לי וזה משפיע אליי נפשית במשך שנים רבות (גירודים ופצעים מלאים בדם מוגלתיים פגיעה בזקיקי שיער). האם יש אפשרות לניתוח? (שלא סיפרו לי אליו מומחי עור) כי רוב המומחים נותנים לי משחה כל פעם ולא מתייחסים אליי ואומרים שאין מה לעשות עם המחלה הזו אין פתרון. לגרום לפצעים/צלקות אקנה האלה לייעלם לגמרי? (ראיתי סרטון ביוטיוב על ניתוח שמתקיים בארה"ב) שממש מסירים את זה לגמרי. האם זה אפשרי בישראל? או מישהו שהצליח לפתור את הצלקות אקנה AKN לנצח. ישמח לתגובות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות למרכז המשולב לאסתטיקה באיכילוב לגבי טיפול בצלקות ושקילת טיפול פוטו דינמי בשילוב טיפול בכדורים. בהצלחה!

היי לפני כחמישה ימים בערך נכוותי באוזן שלי כתוצאה ממחליק שיער ישר יצאה לי שלפוחית בחלק העליון של האוזן כואבת מאד, שמתי קרח כמה דק אחרי הכווייה. וגם כרגע יש לי אותה והיא עדיין כואבת מה זה אומר.. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה על קרם סיברול ב שילוב קרם סטרואידלי (דורש מרשם). בהצלחה!

27/08/2018 | 06:35 | מאת: ריקי

לפני חודשיים היו לי פרעושים בביתי שעקצו אותי ברגליים כמובן שטיפלתי בבעיה והבאתי הדברה מאז שעקצו אותי אני סובלת מפריחות אלרגיות שמאוד מגרדות וקיבלתי בהתחלה כדורי זלרגי' לשבועיים ואלוקום שלא עזר אחר כך רופא העור נתן לי טלפסט ומשחת בטאקורטן שגם לא עזר ושוב פניתי לרופא והוא נתן כדורי אריוס ומשחת נרידרם אחרי כמה ימים חלה השתפרות הגרד פחת וכן הפריחות התמעטו ופתאום אחרי שבועיים שהפסקתי רק עם המשחה אך עדיין לוקחת כדורים שוב באה התפרצות של פריחות ברגליים בכל מיני אזורים שוב התחלתי למרוח המשחה אך יודעת שאסור להשתמש לעיתים קרובות ואני כבר קרוב לחודשיים עם כל מיני משחות סטרואידיות אני ממש חסרת אונים בחיים לא קרה לי דבר כזה ולא שיניתי שוב דבר באורח חיי כמובן לא באוכל אבקת כביסה מרכך וכו מה כדאי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ייתכן כי מדובר אורטיקריה משנית לעקיצת פרעושים. ממליצה לשלב טלפסט עם אהיסטון ולמרוח קלמין להרגעה. להמשיך באופן רצוף לפחות חודש ימים . בהצלחה!

היי האם ניתן לפתוח את הג'ל על מנת לנסות קודם על חלק קטן מהפנים? הוא יכול להישאר פתוח לתקופה או שאם פותחים חייבים להשתמש בכולו? תודה קרן

ממליצה להתייעץ עם רוקח בנושא זה

26/08/2018 | 15:27 | מאת: גולן

יותר מחודשיים גרד חריף בכל הגוף עם התפרצות של מאות פלולות בולטות וגם נקודת חן בולטות אני בתהליך בדיקות אבל משתגע מהגרוד ומודאג מהתופעה האם ידוע על התפרצות של נגעים בכל הגוף ברורים המון זמן אני מודאג

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ככל הנראה מדובר במגע מסוג סבוראיק קרטוזיס ( נגע שפיר) ולא נקודות חן. אם הופעה פתאומית מלווה בגרד מצריך בדיקה. בהצלחה!

26/08/2018 | 10:20 | מאת: ז'ניה

אתמול יצאתי לים בשעות בוקר , השתמשתי בקרם הגנה ופתאום על הבוקר פריחה בשטח של הפנים, אדמומיות ופצעונים קטנים בצפיפות גדולה. מחר צריך לחזור לעבודה אחרי חופדה. מה עליי לעשות? רופא אור מקבל רק בעוד 3 שבועות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן למרוח בפנטן אן קרם טראומיל להרגעת העור.

25/08/2018 | 15:45 | מאת: נדב

שלום, האם עישון בגיל נוער משפיע על צמיחת זקן? האם משפיע על טסטוסטרון? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי על קשר. ממליצה להתייעץ עם אנדוקרינולוג

25/08/2018 | 15:31 | מאת: שואל שוב

רשמתי כאן את שאלתי, ודילגת עליה כאשר ענית על שאלות של אחרים והיא עדיין מסומנת באדום ולכן אשאל שנית: שלום לפני כמה ימים שמתי לב לכתם לבן עם עור יבש/קצת קשה מסביב על זרוע שמאל. אני מורח קרם הגנה והולך לים רק משעה 4 אחהצ. מה עלי לעשות בעניין? מה זה עלול להיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כתם זה עשוי להיות משנית לדלקת, טראומה , מלווה לאטופיק, ויטליגו ועוד. ממליצה להיבדק על ידי רופא עור. בהצלחה!

25/08/2018 | 14:27 | מאת: שיר

היי, כאשר אני בשמש, רגליי משתזפות לא אחיד, סוג של כתמים על העור, מצרפת תמונה לאחר כ10 דק' בשמש. אשמח לדעת מימה זה נובע ואיך ניתן לטפל? (אציין שעד לפני שנתיים הייתי משתזפת בגוון אחיד לחלוטין)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונות המצורפות .

25/08/2018 | 07:14 | מאת: דן

שלום רב. לפני כשבוע הייתה לי מחלה קלה(תסמינים דומים להצטננות/חום/כאבי שרירים) למשך כמה ימים. לאחר מכן הופיעה פריחה על הבטן שלי(נקודות קטנות אדומות) שהתפשטה בתוך יומיים לכפות הרגליים הידיים והפנים. הפריחה לא כואבת או מגרדת. בנוסף יש לי כאבים בגלגל העניים מאז המחלה שבוע שעבר שלא חלפו. אשמח לשמוע דעתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ישנן פריחות מבדלות רבות לפריחה מסוג זה כולל פריחה על רקע ויראלי או חיידקי. כאשר ישנה תפרחת עם מעורבות של כפות ידיים ורגליים חשוב לשלול זיהום של ריקציה ובמידת הצורך מומלץ על טיפול בדוקסילין. ממליצה לפנות לרופא עור או משפחה בהקדם .

24/08/2018 | 20:53 | מאת: שרון

יש משחה או משו שתוכל לטשטש את הצלקת? הצלקת רגילה ושטוחה רק הצבע שלה כהה מהעור

לקריאה נוספת והעמקה

אין תכשיר להבהרת הצלקת, חשוב להקפיד על קרם הגנה. עם הזמן תתבהר ותשתלב עם גוון העור.