פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
2767 הודעות
2612 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

09/06/2019 | 21:40 | מאת: שלום

שלום, לפני זמן מה צץ לי כיב שטחי על איבר המין (רופא עור כינה את זה ארוזיה). הכיב התרפא לגמרי מעצמו תוך 3 ימים בלבד!. אני חושב שפצעתי את עצמי בטעות איכשהו בשפשוף במיטה אך שני רופאי עור שונים שראו את הכיב (בתמונות בלבד) הפנו אותי לבדיקות שונות, בין השאר לעגבת. כל הבדיקות יצאו תקינות. ביצעתי שתי בדיקות עגבת - 5 שבועות אחרי המקרה החשוד ו- 7 שבועות אחרי המקרה החשוד (בדיקת TREPONEMA PALLID. Ab snr by elisa) - פעמיים התשובות חזרו שליליות - תקינות !! רציתי לשאול: 1. האם אפשר להדבק בעגבת ממסאז רגיל אך שבסופו המעסה עשתה לי הרפייה ידנית בלבד של איבר המין, אני גם קצת נישקתי אותה בחזה וזהו שום דבר מעבר ! - זה המקרה לכאורה - ללא מין מכל סוג שהוא. 2. האם נכון לאמר שהריפוי המהיר מאד (תוך 3 ימים בלבד כאמור מהופעת הכיב) אינו אופייני לעגבת ראשונית ובעצם מצביע על כך שמדובר בפצע שנוצר משפשוף או משהו כזה ? 3. האם הבדיקות שביצעתי 5 ו- 7 שבועות מהמקרה החשוד (שהם למעשה יום למחרת הופעת הכיב ושבועיים לאחר הופעתו) שוללים סופית עגבת? האם יש צורך לחזור על הבדיקה בהתחשב בנסיבות כאמור? 4. ניתן לקיים יחסים עם בת הזוג ללא חשש? אני מתחרט על הכל ורוצה כבר לחזור לחיי. תודה מראש ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה
12/06/2019 | 20:32 | מאת: אחת

עד שהדופאה תענה אומר שאפשר להידבק גם ממין אוראלי. ומאוד כדאי היה לקחת אנטיביוטיקה. זה מחסל לגמריי.. והנה תקרא פה עשה העתק הדבק https://www.clalit.co.il/he/lifestyle/sex/Pages/syphilis.aspx

13/06/2019 | 02:23 | מאת: שלום

אבל לא היה מין אוראלי!!! היה רק עיסוי רגיל ועשתה לי ביד לאיבר המין - זהו לא יותר, להבנתי אי אפשר להדבק כך בכלום. כל הבדיקות היו שליליות כך שלא הייתה שום הצדקה לקחת אנטיביוטיקה סתם. אני רק רוצה לוודא עם הרופאה שהתוצאות סופיות.

שלום, הכיב בעגבת אינו כואב. ניתן להידבק על קיום יחסי מין והמין אוראלי. הכיב מופיע כ 3 שבועות לאחר קיום יחסי המין וכ 3 חודשים אחר מכן פריחה אינה מגרדת שמופיעה לעיתים בכפות ידיים ורגליים. לגבי הסרולוגיה רושם שהכול תקין . בהצלחה!

09/06/2019 | 12:19 | מאת: רוזציאה

שלום, אני בת 40. אובחנתי עם רוזציאה לפני מספר שבועות. הרופא רשם לי איברמצין שעוזר עם האדמומיות אך לא עם הפצעים. קראתי על הגל רוזקס. האם יש סיכוי שרוזקס יעזור עם הפצעים? והאם יש קשר בין רוזציאה לקרוהן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי על קשר בין שתי המחלות. בהחלט ניתן לשלב עם רוזקס לסירוגין.

09/06/2019 | 17:32 | מאת: רוציאה

תודה על התשובה

09/06/2019 | 01:46 | מאת: ש

דר' שלום אובחנתי עם פיטריה בציפורן. הייתי בביקור אצל הרופא עור לפני כשבועיים. הבוקר הבחנתי בכתם שחור כמו שמופיע בתמונה הגודל שלו כ 1.5 מ"מ . כנראה שהרופא לא ראה זאת. לא יודע אם הפס שנראה בצורה V או אותה נקודה קטנה מתחת זה בגלל שטף דם או משהו אחר. כשרואים זאת במציאות מקרוב זה נראה כמו כתם פיצפון בצורת טיפה מתחת לציפורן והמראה של ה V מעין קו שכאילו חוצה את הטיפה לשניים מתקבל בתמונה בשל מרקם הציפורן מעין פס לבן מזערי כי קילפתי מעט את הציפוי העליון של הציפורן . האם יש טעם להגיע לביקור נוסף ומה רמת הדחיפות. האם מדובר המשהו מסוכן

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה שיש מקום לדאגה אך ממליצה להיבדק .

09/06/2019 | 01:12 | מאת: ניב

האם זה קונדילומה? אם כן זה מהזן המסרטן?

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה בעיקר אצל נשים היות וישנה מעורבות של צוואר הרחם. לכן חשוב לשתף את בת הזוג ולהשלים בדיקת Pap על מנת לשלול מעורבות של צוואר הרחם. טופלת במגוון רחב של טיפולים, הלייזר היעיל במקרה זה הוא co2 , לייזר אבלטיבי .

שלום אני מטפלת באדפרין כבר כמעט חודשיים באזור הגב מאז תחילת הטיפול לא נחשפתי לשמש אתמול הייתי בים בשעות אחר הצהריים כשעדיין היתה שמש, אך שהיתי תחת שמשייה בכל הזמן הגב היה חשוף, ולא שנתי קרם הגנה כי הייתי בצל וחשבתי שסה בסדר אחרי שחזרתי ראיתי שבעל המקומות בהם טיפלתי באדפרין יש צלקות וכתמי פיגמנטציה חומים ואדומים האם יש משהו לעשות? מהכירות שלי עם העור שלי אלא כתמים שלא יעברו, כל אזור שטופל הפך כהה וסביבו כתם אודה לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הכתמים. אדפרין פחות גורם לרגישות מהשמש. במידת הצורך נתי למרוח אזומד. מומלץ בעיקר בחורף .

08/06/2019 | 17:06 | מאת: שירה

יש לי עור יבש מחוספס בכף הרגל יש המלצה למשהוא בינתיים עד שאהיה אצל רופאת האור שיש לי עוד 3 שבועות משהוא לא רפואי בינתיים שיכול לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה על יולקטין פורטה לכפות רגליים של ד״ר פישר

08/06/2019 | 13:37 | מאת: רוני גל

שלום רב הנני מזה מס חודשים עם דלקת עור דרמטיטסס אירטטנטית מצד אחד אין כמעט גרד בעור מצד שני יש תחושת יובש לא נעימה בעור.אני מורח קרם לחות של אוון ויש הקלה למס שעות.אני מורח קרם כ 4 פעמים ביום האם זה סביר? מצד שני עדיין המקום מאד רגיש לי ויש אדמומיות במס אזורים האם זה סימנים של יובש בעור? יש תחושת כאב לעיתים במגע עם חפצים או במגע עם חפצים חמים מחשב טלפון נייד האם אלו סיפטומים האופיינים לדלקת עור או ליובש?היו מספר רופאי עור בקופת החולים שחלק מהם טענו שאפשר למרוח גם על היד שמן קוקוס אורגני וכאלה שטענו שהוא לא בריא לעור ויכול לגרום ליובש האם מומלץ השימוש בו ?? כמו כן קיבלתי המלצה על שימוש במשחות החתלה לתינוק האם גם הם יעילות מומלצות לשימוש ביובש עקב דרמטיטסס ומשפיעות לזמן ממושך? לאחרונה שהייתי אצל רופא עור טען שיתכן ומדובר בנכות של עד 15% ובעיה תפקודית האם דלקות עור גם ברמה קלה בינונית יכולות לגרום לנכות זמנית קבועה או אי תפקוד? בתודה רוני גל חג שבועות שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא תעסוקתי לגבי עניין זה.

למה משמשת דיפרוג'נטה ואם אין אותה האם כדאי להשתמש בדיפרוסליק או דייבובט?? תודדדדה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ניתן לענות ללא רקע רפואי. ממליצה להתייעץ עם רופא מטפל. כולן משחות סטרואידליות , דיפרוגנטה מכילה אנטיביוטיקה ומתאימה כאשר יש זיהום חיידקי .

לפני כשלושה חודשים הופיעו לי פצעים אדומים קטנים וצפופים שהתחילו להתפשט בשני מוקדים עיקריים על הפנים, ללא כל הסמקה/אודם בפנים לפני או אחרי הופעתם. רופא עור בקופה אבחן אותם כדמודקס לאחר התבוננות בדרמוסקופ. בהתחלה טופלתי באיברמקטין 1% ללא שום הטבה. לאחר מכן טופלתי בלייקליר 5%, שתי מריחות בהפרש של שבוע אחת מהשניה ואחר כך המשכתי עם בנזק מריחה כל יום. אחרי מריחת הלייקליר היתה הטבה משמעותית מאוד אך מאחר והפסקתי והמשכתי רק עם בנזק אז הפצעים חזרו והבנזק עוזר חלקית והפצעים ממשיכים לחזור. הרופא בקופה אמר לי שלא ניתן לחזור ולהמשיך בטיפול עם לייקליר ולמרוח אותו כל יום כי הוא מאוד מגרה את העור. הבעיה היא שזה הדבר היחיד שבאמת עזר להעלים את הפצעים. האם זה בטוח שאחזור להשתמש בלייקליר? האם ניתן למרוח אותו יום כן יום לא? או בתדירות יותר גבוהה יותר מפעם בשבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

לא, הטיפול בלייקליר מוגבל .ממליצה לנסות מקומית רוזקס וסבון דרמקסול.

06/06/2019 | 20:00 | מאת: עידן

אני בן 16, וכבר כמעט חודש שיש לי כתם מוזר אדום מתחת לכיפה, הוא לא כואב ולא מגרד, אשמח לחוות דעת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה.

05/06/2019 | 23:40 | מאת: אנונימית

היי, נשרפתי בפנים לאחר שהייה של כ 3 שעות בשמש ישירה ללא קרם הגנה. מובן לי שזאת טעות איומה וכמובן שלא תחזור שנית. נשקפתי ממש בכל הגוף ובפנים. כרגע העור בפנים מתחיל להתקלף.. כבר ממש יש הבדלי צבעים, חלקים אדמדמים של עור וחלקים יותר ״שזופים״. רציתי לשאול האם מומלץ למרוח קרם לחות על הפנים שאיננו מיועד לעור הפנים ספציפית? האם באמת זה מזרז את ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה על קרם הרגעה כגון ציקלפט או ציקלפלסט. ניתן למרוח קרם סטרואידלי למספר ימים אך דורש מרשם רופא. בנוסף ממליצה על כדור אנטי דלקתי כגון נורופן או אדוויל. בהצלחה!

05/06/2019 | 17:22 | מאת: שירה

עשיתי תרבית ומחכה לכל התשובה בעוד כמה שבועות בינתיים כתוב שיש קורים האם זה אומר כבר שיש פטריה בטוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יש להמתין לתשובת התרבית

05/06/2019 | 11:49 | מאת: מיכל

השתמשתי בפד פלסטר דביק כדי לכסות אזור לאחר ניתוח. זה עשה לי באזור פריחה חזקה ויובש. היום חודשיים אחרי נשאר ריבוע כהה (הפלסטר היה מרובע). בירך. למעלה . מה אפשר לעשות ? האם זה אמור להתבהר באופן טבעי?

לקריאה נוספת והעמקה

כן עם הזמן יתבהר . חשוב להקפיד על קרם הגנה.

05/06/2019 | 11:39 | מאת: אביב

היי לפני עשרה חודשים עשיתי שעווה ברגליים. לאחר השעווה הופיעו לי פצעים שהתפשטו בכל הרגליים מלמטה עד למעלה. הרופא עור נתן לי אפלומיצין, מינוצקליפין ותכשיר למקלחת דרמקסול. אחרי שזה לא ממש עזר הוא המליץ לי על טיפולי לייזר להסרת שיער בגלל שכל השערות שגדלו לי גדלו בצורה הפוכה. אני בטיפול הרביעי והמצב לא משתפר, כל פעם השיער גודל לי באותה צורה אדמומי עם נקודות. בנוסף להכל יש גם צלקות מאותם פצעים שהיו שלא עוברות. המשכתי ללכת לרופאי עור בביה״ח העמק בעפולה ותנו לי שם פוסידן למרוח על העור, לאחר חודש של התנסות במשחה זה לא שינה דבר והביאו לי נאו מדרול שיחסית עזרה למצב אבל הפסקתי אחרי טיפול של עשרה ימים. כל השערות עכשיו שגודלות שוב מלוות בפצעים אדומים וזה מתפשט לאיזורים מאחורי הרגל. יש לדבר הזה פתרון? אני חסר עצות וזה מפריע לי בתפקוד היום יומי... אני לא יכול להשתזף, אני מתבייש להסתובב עם מכנסיים קצרים או ללכת לים. לפני שנה הרגליים שלי היו בריאות וחלקות והעור פשוט מסרב לשתף פעולה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לצרוח תכשיר המכיל קלינדמיצין כגון : טרוקלינדמיצין או זינדקלין פעמיים ביום ושימוש קבוע בסבון דרמקסול .

04/06/2019 | 20:29 | מאת: נועם

היי, קיבלתי מרשם ל2 כדורי פלוקנזול 150 שאני צריכה לצרוך בהבדל של 5 ימים בין כדור לכדור. הבנתי שישנה התנגשות מסויימת אם אלכוהול ורציתי לדעת אם היום (שלישי) אני לוקחת את הכדור האחרון, בעייתי אם אשתה משהו בסופ"ש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא יודעת את זמן מחצית החיים של התרופה, יש להתייעץ עם הרוקח . בהצלחה!

03/06/2019 | 15:57 | מאת: אנונימית

היי, לפני יומיים הייתי כ3 שעות בים חשופה לשמש ישירה ונשרפתי באזור החזה כולו,גם מתחת לחזה,רגליים וידיים. אין שלפוחיות אבל יש מעין גוש בעור שמתנפח עם הזמן ונראה כמו גולה בגודל קצת יותר גדול מחצי שקל. כל האזורים שציינתי אדומים ושורפים, יש הגבלה בתנועה -לא מצליחה להרים את הידיים למעלה. בנוסף לא מצליחה להישען על הידיים או על בית החזה (לדוגמה שינה על הצד או שינה על הבטן- רק שינה על הגב מתאפשרת מאחר ובחלק האחורי של הגוף לא נשרפתי כלל. ראיתי רופא משפחה שנתן לי מרשם לסילברול לאחר שמרחתי פעם אחת בבית ביאפין. שאלתי היא האם מומלץ לקחת סילברול? הבנתי שהיא משחה לכוויות קשות יותר(ממים רותחים וכו׳) ובנוסף משאירה כתמים על האור, לעומת ביאפין שהיא פחות חזקה ומאיימת. בנוסף הנפיחות במקום מסויים בשתי הזרועות מלחיצה אותי, אין בפנים נוזל, אלא זה הכל עור פשוט שבולט כלפי חוצה בצורת גולה. כשהייתי אצל הרופא הן היו די קטנות ושטחיות אבל עכשיו הם גודלות עד כדי גוש בולט לעין- אין נוזל או משהו.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה על קרם אנטי דלקתי כגון אלוקום למספר ימים ולהקפיד על קרם הגנה. פיגמנטציה לאחר כוויה עלולה להופיע לכן חשוב להקפיד על קרם הגנה.

02/06/2019 | 17:37 | מאת: לי

שלום, הייתה לי נקודת חן שטוחה וחלשה יחסית חדשה על האף, קיבלתי כוויה ממחליק במקום שלה עכשיו שורף לי המקום, הכוויה התקלפה ואיתה הנקודה, נוצר מן חור איפה שהייתה הנקודה התור לרופא עור בעוד הרבה זמן, איך לטפל בזה בנתיים ? והאם יש ממה לחשוש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה למרוח ציקלפט עם הגנה 50 SPF לשיקום העור ולהיבדק על ידי רופא עור. לא נראה שיש מקום לדאגה מבחינת השומה. בהצלחה!

שלום לך אני בן 29 ספורטאי ומאמן חדר כושר סבלתי שנים רבות בגיל ההתבגרות מאקנה בכל הפנים ובחזה ובגב השתמשתי פעמים ברוקוטאן הפצעים נעלמו והשאירו לי צלקות רק בשנים האחרונות יוצא לי פצעים עם ראש לבן במצח ובגב ,המקום היחדי שיש בו פצעים הוא רק המצח ניסיתי כל מיני משחות שרופא עור נתן וזה לא עזר זה תמיד חוזר זה ממש מפריע ונראה ממש לא טוב אני חייב עזרה שמעתי על תרופת אנטביוטקה בשם מינוצין זה יכול לעזור ואם אני לוקח אסור לי להתאמן ?תודה ואשמח מאוד לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין בעיה עם מינוציקלין עם פעילות גופנית. בהחלט יכול לעזור. חשוב לא ליטול את התרופה עם מוצרי חלב לפחות שעתיים לפני ואחרי ולהקפיד על קרם הגנה. בהצלחה!

01/06/2019 | 11:48 | מאת: שירה

שלום , רציתי לשאול האם בתרבית ציפרניים לפני התשובה הסופית כעבור חודש בערך מקבלים איזה תשובה התחלתית או ביניים ואם כן כעבור כמה זמן?

משטח לפטרת חוזר מספר ימים לאחר הבדיקה .

31/05/2019 | 02:35 | מאת: רם

לדר׳ שלום. שאלה זריזה. אם במקרה יש הרפס בשפתיים, שלפוחיות והכל. ואותו אדם מתקלח. שלפוחית סדוקה בשפתיים יכולה במקלחת להדביק את איבר המין באותו הרפס? (כי אומרים במין אוראלי זה כן נחשב מדבק) המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא

30/05/2019 | 12:29 | מאת: שרון

רופאת עור אבחנה פפולה ורודה דרמוסקופית בגב מתאים לbcc. והפנתה לפלסטיקאי לביופסית כריתה. האם אבחנה בדרמוסקופ היא חד משמעית? מה זה עוד יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בגידול עורי שכיח. מקורו הוא בשכבות המרכיבות את העור השטחי (שכבה בזלית) ובעברית נקרא בזיליומה. גידולים אלו נפוצים אצל מבוגרים בעיקר באזורים שנחשפו לשמש. סוג גידוול זה אינו נוטה לשלוח גרורות ולרוב הטיפול בו קל. מדובר בהסרה כירורגית של הנגע בשלמותו. סרטן זה קשור לחשיפה לשמש ומחייב מעקב שוטף (לפחות כל 4 חודשים) אצל רופא עור. בהצלחה!

שלום, אחת לכמה חודשים יוצא לי פצע כמעט באותו מקום בדיוק בגב התחתון בחיבור בין הגב לישבן. הפתע עובר מעצמו תוך שבוע בערך יש גרד לפני הופעת הפצע ובזמן שהוא נמצא אבל לא רציני ולא כואב. האם אפשר לדעת מה זה? מצרפת תמונה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה רפואית של הנגע.

בשבועות האחרונים חש גירוד מקומי באיזור הבטן התחתונה, כאשר בשבוע האחרון התפתחה גם פריחה בצורת בליטות אדומות קטנות. נראה שהפריחה מתפשטת. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

מצרף תמונה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה. יש צורך בבדיקה רפואית. בהצלחה!

היי לאחרונה נהיה לי על האצבעות בידיים כמו מעין בליטות אדומות רגישות למגע וגורמות כמו מעין יובש וגרד באזור שלהם אני יצרף תמונה. ממה יכולה להיות הבעיה ואיך אפשר לטפל בה עם איזה משחה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקת רפואית לאבחון הנגעים.

29/05/2019 | 01:03 | מאת: שלומי

סובל מאטופיק כבר מגיל 12 (בן 30), כרגע מתאפיין בעיקר בכפות הידיים, אבל בשבועיים האחרונים צץ לו משהו אחר בעורף שאני בספק אם זה אטופיק דרמטיטיס מכיוון שזה לא מגרד בכלל. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה

היי, לפני שלושה שבועות בערך קיבלתי את הסימן הזה. הוא היה נפוח מאוד, אדום ומגרד. זה היה נראה כמו כוויה אבל לא נכוותי אז חשבתי שמשהו עקץ אותי והתחלתי לשים אלוורה. לאחר שבועיים הנפיחות ירדה מעט אך זה היה נראה יבש נורא. אתמול זה התחיל להתנפח שוב ויש על זה נקודות קטנות כמו מיני עקיצות. התור לרופא עור יהיה רק עוד שלושה שבועות ורציתי לדעת בינתיים מה זה יכול להיות ואיך לטפל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה המצורפת.

28/05/2019 | 06:36 | מאת: מירב

ברצוני לשאול מה הטיפול ומה יכול להרגיע את הגירוד בנתיים לתינוק בן תשעה חודשים,היינו אצל רופאת עור שאבחנה,כי יש לו דלקת לא חיידקית של זקיק השערה,נתנה אפלומצין וזה לא עוזר!!!היום מגרד ולא נינוח ,אבלבעיקר בלילה ,הילד מתעורר מתוך שינה מגרד ובוכה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה של הפריחה. להרגעת העור ניתן למרוח ציקלפט או ציקלפלסט. עוזר בהרגעת עור מגורה.

26/05/2019 | 23:30 | מאת: שירה

יש לי כנראה פטרת ציפרניים רציתי לשאול איך עושים את לקיחת התרבית . האם יכאב לי במקום אחכ ? ויש פטרת ברגל אחת ממש ציפורן הגדולה ורגל שנייה קטנה כנראה לא קשור אחד לשני כי הקטנה הרבה זמן ללא שינוי אבל כדאי שאבקש גם שם ? ותוך כמה זמן תוצאות חודש - 5 שבועות האם זמן מספיק שיהיה תשובות והרופאה תוכל מה לתת לי תרופה ואם יש פטרת באמת האם בדרך כלל טיפול מקומי מספיק או צריכים כדורים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה אינה כואבת כלל, גוזרים חלק מה ציפורן ומגרדים מעט קשקשת מכף הרגל. חשוב לגדל את הציפורן. תשובת תרבית כחודש ימים. בהצלחה!

24/05/2019 | 10:14 | מאת: אור

שלום אני נוטלת את הכדור כבר הרבה זמן כיוון שהיו לי פטריות בכמה מציפורני הרגליים,לפי הנחיות הרופאה כמובן ובאישורה. היא נתנה לי לא מזמן גם טיפות אגיספור לשילוב והשאלה שלי היא האם כך הטיפול יותר יעיל? בנוסף,הבנתי שההחלמה בציפורן הבוהן הרבה יותר קשה ואולי בלתי אפשרית רציתי לדעת אם זה נכון והאם עדיף טיפול בלייזר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
24/05/2019 | 10:15 | מאת: אור

חשוב לי לציין שאכן יש החלמה בציפורני הרגליים נשאר רק הבוהן שאכן חל בה שיפור אך עדיין ההחלמה לא הושלמה ובציפורן נוספת.

שלום, אין לי ניסיון עם לייזר לכן לא יכולה להמליץ על אפשרות זאת. ממליצה על שילוב עם לק לוצריל פעמיים בשבוע והשלמת טיפול בטרבינפין ל 12-16 שבועות תוך מעקב ספירת דם ותפקודי כבד מלאים אחת לחודש. חשוב כמובן להשלים משטח ותרבית לפטרת טרם התחלת הטיפול! בהצלחה!

23/05/2019 | 21:51 | מאת: אלון אוריאלי

שלום, אני שואל בשביל בת שלי בגיל 17 שלוקחת ראוקוטן, היא שואלת האם גם אחרי 7 חודשים שלוקחים ראוקוטן צריך עדיין להזהר מהשמש באותה מידה?

כן

23/05/2019 | 21:42 | מאת: אפרת

ערב טוב, הבן שלי התגייס לפני כחודש וחצי ומאז הוא סובל מדלקות ומוגלות בכף הרגל. כיצד עלינו לטפל בזב ומה הגורם לכך? בצבא נותנים לו תכשיר לשטיפה (תורים) ומשחות פוסידין וביפוויט אך זה לא עוזר לו. אשמח לעזרה, מצרפת תמונות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונות. ממליצה על אמבטיות פולידין בשלב הראשון . במידה ויש אגמי מוגלה יש צורך בטיפול אנטיביוטי. ממליצה לפנות לרופא עור. בהצלחה!

23/05/2019 | 17:55 | מאת: איילת

שלום רב, אני ספורטאית שמתעסקת בעיקר בריצה ובריקוד. לפני כמה ימים הרגשתי כאבים עזים בציפורן בוהן רגל ימין (מצ״ב תמונה). כשהסרתי את הלק, הבחנתי בכתמים שחורים בציפורן, צבעה השתנה לצהבהב, היא התנתקה בחלקה מבסיסה והעור סביב בסיס הציפורן נפוח מעט, אדום וכואב. פניתי לרופא משפחה שטען שזה פטרת ציפורן וצריך להסירה וכן לרופאת עור שטענה כי מדובר בטראומה של הציפורן ואין לגעת בה. שאלותיי הן: 1. האם אכן מדובר בשטף דם? 2. אם כן, מהו הטיפול הדרוש? 3. האם הציפורן תינשור מעצמה? 4. אם כן, האם יכאב כאשר אמשיך לעסוק בספורט עד צמיחת ציפורן חדשה? 5. כיצד ניתן למנוע הישנות המקרה? אודה לך מאוד על סבלנותך ועל תשובותיך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין ביכולתי לראות את התמונה המצורפת. רושם כי מדובר בטראומה. במידה והמטריקס לא נפגע הציפורן תצמח בצורה תקינה.

היי, אשמח לקבל מעט פרטים אודות הצלקות המופיעות בתמונה - מה סוג הצלקת ומהם דרכי הטיפול המומלצים כיום אציין כי הצלקות נוצרו לפני כ 20 שנים כתוצאה מתגובה אלרגית של הגוף לאחר שימוש בסטרואידים בתודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא יכולה לראות את הקובץ המצורף. מדובר בבעיה אסתטית ולכן ממליצה לפנות ליעוץ במרכז האסתטי בבית חולים איכילוב בהצלחה!

22/05/2019 | 21:39 | מאת: מיכל

שלום. לביתי יש מולוסקום במס מקומות בגוף. רופאת משפחה נתנה הפניה לשניידר להוריד אותם בפעולה כירורגית. ראיתי שישנן אפשרויות נוספות לטיפול, כמו משחה עם חומר ביולוגי שהופך את הנגעים לשלפוחיות שלאחר מכן נעלמות. שאלתי היא - באלו מקרים עדיף פעולה כירורגית ובאלו שימוש במשחה? מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התמיסה גורמת למצב דלקתי ולעיתים אף החמרה מהמצב ההתחלתי למספר ימים. במידה ויש הרבה נגעים ממליצה על הסרת היבלות באמצעות קורט׳ג. בהצלחה!

25/05/2019 | 09:36 | מאת: מיכל

תודה על התגובה לא התכוונתי לתמיסה שצורבת את היבלת, אלא משחה שמכילה כנראה חלק מחיפושיות.. משהו שכמה רופאים פרטיים משתמשים בו. אין לה הרבה נגעים... משהו כמו 5.. ולכן מתלבטת מה הפעולה הנכונה. תודה

22/05/2019 | 20:02 | מאת: מודאגת

היי, עשיתי לייזר באזור המפשעות והישבן כמעט ואין בכלל שיערות. מאז שעשיתי לייזר כל האזור נהייה ממש כהה, אני רוצה לציין שלפני הלייזר לא היה לי כהות באזור הזה ,בכלל הוא היה בהיר. השאלה שלי היא אם אפשר לעשות משהו בקשר לזה משחות למיניהם ?אשמח לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ככל הנראה מדובר בפיגמנטציה לאחר טיפול. שכיח יותר בגוון עור כהה. ניתן לנסות אזומד , לעיתים הפיגמנטציה משתפרת עם הזמן. חשוב להקפיד על קרם הגנה.

22/05/2019 | 13:40 | מאת: עדי

שלום, יש לי שלפוחית בצד הפנימי של השפה העליונה האם זה אפטה או יתכן גם הרפס. האם ניתן לדעת? וכיצד יש לטפל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול באפטות הוא בסטרואידים מקומיים או באלחוש מקומי. אפטה מופיע לרוב החלק הפנימי של השפתיים, בלשון, חנכיים ונראית כנגע אליפטי מחופה שכבה לבנה ומסביב אודם. הרפס מופיעה כשלפוחית לעיתים מכוסה בגלל צהבהב. ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון . בהצלחה!

21/05/2019 | 22:46 | מאת: מיכל

שלום. לפני כשנה הופיעה נקודת חן זעירה על הצוואר של בתי, עם הזמן הנקודה התכהתה ולאחרונה שמתי לב שהיא מעט מורמת ובולטת מהעור, גודלה קצת יותר ממ"מ אחד. יש לי תור לרופאת עור אני פשוט קצת מודאגת. איך יכוך להיות שבגיל כל כך קטן נקודה הופכת מסימן שטוח לגמרי לבולט? האם זה נשמע מסוכן? או שאפשר להרגע?

לקריאה נוספת והעמקה

השומה גדלה עם הגיל , ממליצה להיבדק על ידי רופא עור.

להתגבר על פיטריות בציפורני כל 9 אצבעות הרגליים? אחת הצלחתי עם אורגנול . היתר ניסיתי אורגנו טהור ושרף , והאדימה כל הכף רגל כנראה אלרגי . מה עדיף שמן עץ התה? או סודה לשתייה וחומצת לימון ? איפה קונים האחרונים? או כל רעיון יתקבל ברצון לנסות. תודה

בתור אחת שניסתה הכל - התחלתי טיפול באמטריקס וכבר אחרי מס ימים אני רואה שיפור! אמנם יקר ותאלץבהמשך לקנות לפחות 2 אם לא יותר אבל למי איכפת כשסוף סוף משהו עוזר!יש בזה סודיום הידרוכסאיד

ביקרתי אתמול אצל רופאת עור בשל פטרת בבוהן שמאל שלא עוזבת כבר למעלה מחמש שנים, גם לאחר טיפול בכדורי טרבינאפין במשך 4 חודשים. קיבלתי מרשם לאיטרנול למשך 3 חודשים. האם בינתיים, תוך כדי הטיפול התרופתי, אני יכולה לבצע טיפול אסתטי בבוהן ( למשל בניית ציפורן באקריל, עם הסרה וחיטוי של המקום מדי שבועיים וחצי) או שעדיף לא לגעת בציפורן כלל? במידה שהכדורים יעזרו, האם יחול שיפור אסתטי ניכר לעין בציפורן תוך כדי טיפול, או רק בתקופה שלאחר תום הטיפול? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להמתין עם בניית הציפורן עד תום הטיפול. תגובה לטיפול נצפית כאשר יש צמיחה של ציפורן בריאה.

19/05/2019 | 23:45 | מאת: אני

קיבלתי מרופאת העור למרוח סאןאקטיק על הלחי. בגלל קשקשת. לאחר שבועיים הופיע במקום כמו נימים אדומים. האם להמשיך? מתחת לקשקשים היה כתם אדום והרופאה אמרה שזה טרום סרטני. האם להמשיך

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור מטפל. במידה ויש גירוי ממליצה להפסיק.

19/05/2019 | 23:02 | מאת: Dos

זה התחיל בהריון בסוף פאפפ גרד נוראי עשיתי בדיקות דם וזה רק אלרגיה אני כבר אחרי הריון בשבועיים והגרד ממשיך אמרו שזה עובר אחרי הריון נסיתי משחות ולא עזר רצו בבית חולים לתת זריקה ולא הסכמתי כי רציתי להניק אפשרי לבקש את הזריקה מרופא משפחה אן שצריך רק רופא עור ומה עוזר לגרודים ונהיה לי מלזמה אחרי הריון זה עובר לבד

לקריאה נוספת והעמקה

זוהי מחלה המתבטאת בגרד עז, היא אינה מסוכנת לאם או לעובר. הגרד חולף לרוב לאחר הלידה. הפריחה מופיעה בעיקר באזורי מתיחה. להתייעץ עם המרכז הטרטוגני, אני לרוב ממליצה על טלפסט שמותר בהנקה ותחליב קלמין. במקרים קשים משחות סטרואידליות ופרדניזון פומי . לגבי מלזמה ממליצה לפנות לרופא עור 3 חודשים לאחר סיום ההנקה. בהצלחה!

19/05/2019 | 13:52 | מאת: עדי

שלום, לאחר ניתוח הקטנת חזה שנעשה ב17.2.19 וריוויזיה יום אחרי ב-18 בשד ימין. כעת נתנו לי קטעי סיליקון לטיפול החל מהיום. 1. רציתי לשאול למה אסור לי להיכנס לים? אמרו לי שלא, אבל שכחתי לשאול למה. האם זה בגלל החשיפה לשמש? אם כן, האם אני יכולה לשים פשוט בגד ים שלא חושף את הצלקות? אם זה קשור לרטיבות ולחות לצלקות, האם אני יכולה ישר אחרי כניסה למים פשוט להוריד חזרה לבגדים רגילים אחרי ייבוש? אשמח נורא להבין. 2. בנוסף מאיזה פעילויות ומאמצים גופניים מומלץ לי להימנע? הבנתי שהחמרת צלקות והאטה בהחלמה נגמרת כתוצאה ממאמץ עור ושרירים שעליהן הצלקות, האם ריצה זה משהו שלא כדאי לי לבינתיים? כמו כן כפיפות בטן? פעולות כאלו בהן יש מאמץ בחזה או שהשדיים נעים. כדאי בעצם כמה שפחות לגרום לזה? תודה רבה מראש ומקרב לב!

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להפנות את השאלות לפלסטיקאי מטפל.

לכבוד ד"ר מיכל מידן שלום רב בעלי מזה כחצי שנה עם סוג של דרמטיטסס בכף היד.לאחרונה מתלונן על תחושת יובש בכף היד וסוג של רגישות למגע עם מים או דברים חומציים[תפוזים\לימונים].ורגישות למים חמים.היה אצל הרבה רופאי עור ואלרגיה כול מתל השומר.רופא עור טען שיתכן ומדובר בנכות זמנית או קבועה של כ 5-15% ואי תםקוד האם אכן דרמטיטסס יכול במצבים מסויימים לגרום לנכות?כמו כן נתן לנו למרוח קרם מסוג נרידם להקלה על התסמינים בעלי מרח זאת פעמיים והתלונן מיד על גירוי עז וצריבה לא נעימה והפסקנו.האם יש בשוק העור תכשירים לדרמטיטסס ללא חומרים סטרואדיאלים? האם מומלץ לקבוע תור גם לרופא אלרגיה?כי רופא העור טען ויכן ומדובר בכויה כימית בעור האם יתכן? ביום יום בעלי מורח על העור קרם לחות ליובש של חברת אוון לפעמים מורח שלוש פעמים ולפעמים ארבע האם יש לכך נזק לעור מנסיונך? רופא העור בקופת חולים ביקש שבעלי יעשה בדיקת דם מקיפה לראות האם היובש בעור קשור בעקיפין למחלה אחרת בגוף האם זה יתכן והאם יש קשר אפשרי כזה? לגבי שטיפת ידיים איזה סבון מומלץ לשימוש עור רגיש מאד שאינו מכיל תוצרי נפט ופרבנים,והאם ניתן עם תחושת יובש בעור להכנס לבריכה עם כלור בקייץ או שמומלץ שימוש בכפפות חד פעמיות ואיזה סוג? האם יש אפשרות לקבוע לפי מצב הדרמטיטסס בכפות היד אם זה דרמטיטסס אקוטית חדה או כרונית? ומה ההבדל? בברכה איריס בדולח

לקריאה נוספת והעמקה

דרמטיטיס הינה דלקת בעור שעלולה להיגרם משנית לאלרגיה ממגע , אטופיקדרמטיטיס , חשיפה ממושכת למים ועוד. ממליצה בשלב ראשון על ליחוח העור. ניתן לנסות תכשירים כגון: קרם דקסריל, ציקלפט או ציקלפלסט לליחוח הידיים. במידה ואין הטבה ניתן להשתמש במשחות סטרואידליות להקלה בגרד ובדלקת במידה ואין הרטבה תחת נרידרם ניתן לנסות אלוקום. ממליצה להשלים תבחיני טלאי לבדוק רגישות לחומרים. ממליצה על שימוש בכפפות ויניל ללא לטקס בעת מגע עם חומרי ניקוי או חומרים איריטנטיים אחרים. חשיפה למים גורמת ליובש ובמיוחד מי בריכה או מי ים. אין בעיה עם ליחוח וניתן להשתמש לפי הצורך. ההבדל בין דרמטיטיס אקוטית לכרונית היא פרק הזמן והמאפיינים הקליניים. בדלקת אקוטית ישנה קשקשת ובכרונית לרוב יש עיבוי של העור יובש ניכר עד לכדי יצירת סדקים והדגשת הקפלים. בהצלחה!

19/05/2019 | 10:13 | מאת: בר

האם מותר להשתמש במשחת פטריון בכף הרגל בשבוע 11 להיריון? מה המינון המומלץ?

שלום, לא מומלץ בהריון

19/05/2019 | 01:50 | מאת: לי

רציתי לדעת כמה ימים אחרי טיפול הסרת שיער בפנים בipl מותר לי לחזור להשתמש באקנהמיצין? האם יש מניעה להשתמש בגלל הipl או בגלל שהשתמשתי חמישה ימים אחרי הטיפול באפילומצין?

אין מניעה. ברגע שהאודם חולף לאחר הטיפול אפשר לחזור לטיפול באקנמיצין. בהצלחה!

19/05/2019 | 17:57 | מאת: לי

תודה רבה על המענה המהיר!

18/05/2019 | 15:35 | מאת: תמר

היי, בשבוע האחרון אני סובלת ממה שנראה בהתחלה כעקיצה וכעת הוא צבר של פצעים אדומים גדולים וכואבים על הישבן ובקרבת איבר המין. התסמינים מזכירים את אלה של הרפס גניטלי (לא היה לי מעולם). אגש להיבדק, אך קודם אודה על תשובה: האם אפשר להשתמש בטמפונים כעת? קיבלתי היום (שבת) מחזור ואני חוששת להדביק את פנים איבר המין אם אשתמש בטמפון. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מומלץ שלא

15/05/2019 | 00:04 | מאת: אור

שלום, אני בת 16. התחלתי להשתמש באהידרול פורטה בגלל הזעת יתר בידיים בהמלצת רופאת עור. אני משתמשת כבר שבועיים וחצי ויש לי קילופי עור בידיים, הידיים מרגישות מאוד יבשות אבל ההזעה קיימת. האם זה תקין? האם להמשיך הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין הטבה כלל ומלווה בגירוי ויובש ממליצה להפסיק לשקול טיפול אחר.

17/05/2019 | 16:28 | מאת: אור

איזה טיפול מומלץ מלבד ניתוח ובוטוקס שהם לא אופציה מבחינתי. תודה

14/05/2019 | 23:50 | מאת: שירה

שלחו אותי לבדיקות דם ותרבית. רציתי לשאול בדרך כלל תוך כמה זמן מגיעה תשובה של תרבית. ומה זה נותן חוץ מלדעת אם באמת פטריה ? ולא יכול להחמיר עד לתשובת התרבית ?

לקריאה נוספת והעמקה

כחודש ימים, לבדיקת פטרת בלבד.

14/05/2019 | 20:50 | מאת: יצחק

שלוםף שמי יצחק כבן 30 ויש לי בעיה של הזעה בישבן בפס. סבלתי משיערה הפוכה בישבן ובעקבות המצב הזה נאלצתי להסיר שיער בלייזר בישבן - מצב זה גרם לי לנפיחות יתר, לדעתי ההסרת שיער בישבן רק דירבנה את הנפיחות אני מזיע בפס של הישבן וזה מאוד לא נעים ביום יום מקווה שהסברתי את עצמי טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת דלקת של זקיקי השיער או מקבץ של שיערות(קרובנקל או פרונקל) . לעיתים יש צורך בניקוז של הנגע ו או טיפול אנטיביוטי. בהצלחה!

14/05/2019 | 19:08 | מאת: יהל

פניתי לרופא עור בתלונה על פטריה בגב. הוא טען שמקור הפטריה הוא בקרקפת (למרות שאין לי שם פטריה) ולכן הביא לי טיפול לקרקפת. האם לחפוף עם החומר שהביא לי? Ketoconazole או שהוא עלול לפתח בעיה בקרקפת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין קשקשת או תלונות בקרקפת אין צורך. פטרת שמש, שכיחה מאוד באזור הגב ובולטת יותר בקיץ. הטיפול כולל: תכשירים מקומיים, שמפו וכדורים. כל הטיפולים הם זמניים היות והפטריה קיימת בעור שלנו באופן טבעי. טיפול בכדורים עשוי לעזור לתקופה ממושכת יותר, ניתן לתת טיפול בכדורים בשל ניזורל או ספורנוקס. טיפול מקומי בשפו אגיספור, ניזורל, סבוסל או תכשירים מקומיים אנטי פטריתיים. בהצלחה!