נגישות
נגישות

פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
2573 הודעות
2424 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

שלום רב אצל ביתי בת ה-5 מזה כמה שבועות נגעים/פצעונים בבטן התחתונה קרוב מאוד לפות. במגע מרגיש יבש ומחוספס מה זה יכול להיות? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

תמונות

משום מה זה לא נותן לעלות תמונות

שלום, יבלות ויראליות מסוג מולוסקום. ממליצה לפנות לרופא עור.

05/01/2019 | 19:01 | מאת: שיר

שלום. מצאתי משחת דואק במקרר שלי אבל פג תוקפה לפני ארבע שנים. כדאי להשתמש או להביא מרשם חדש?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה מרשם חדש

05/01/2019 | 08:02 | מאת: נדב

היי. יש לי מספר פצעי בודדים בפנים ואין לי תכשיר אחר מלבד אפלומצין בבית. האם המשחה יעילה?

לקריאה נוספת והעמקה
05/01/2019 | 08:03 | מאת: נדב

הכוונה לפצעי אקנה.

שלום, דרושה בדיקה קלינית לאבחון הפצעים.

בעקבות נקודה אדומה בקצה איבר המין החולט על טיפול בעגבת. רגיש לפניצלין ולכן קיבלתי דוקסילין 100 מ"ג למשך 14 יום. לאחר 4 כדורים (מתוך 28 שעלי לקחת) קיבלתי מין אוראלי ממי שאני חושש שהדבקתי לפני כשבוע. הוא כמובן יקבל טיפול אך השאלה היא לגביי... האם זה משפיע על הטיפול שקיבלתי כיוון שנדבקתי חזרה או שכיוון שלא עבר מספיק זמן אל תוך הטיפול אני עדיין "בסדר" כיוון שנשארו לי עוד הרבה כדורים לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להשלים בדיקות סרולוגיה

02/01/2019 | 21:19 | מאת: גלית

היי. לאחרונה הופיעו לי פצעי אקנה והמליצו לי למרוח אלכוהול 70 אחוז או וודקה האם זה אכן עוזר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממליצה, ניצן להשתמש במגבוני ניקוי של ד״ר פישר המכילים חומצה סאליצילית בשילוב סבון מתאים כגון: דרמקסול, צטפיל קצף או אקניל.

01/01/2019 | 22:19 | מאת: חני

שלום, יש לי אלופציה שנכון לעכשיו הקרחות מופיעות רק בקרקפת. כרגע אין קרחות. בפעם אחרונה שהיו (וגם בפעמים שלפני) הרופא ביצע זריקות לקרקפת. אני נוהגת לעשות פן על בסיס יומי. ושוקלת לעבור החלקה. אני יודעת שאלופציה היא מחלה אוטואימונית ואין לי שליטה על כך, אבל הייתי שמחה לשמוע דעה של רופא עור בנושא (בהתחשב בזה שהשיער שלי מועד לפורענות :-] ) האם עדיף להמשיך לעשות פן יום יום, או החלקה שתחזיק לפרק זמן ארוך יותר? ברור לי שעדיף לוותר על שניהם - אבל בכל זאת.... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לוותר על שניהם ולכן לא יכולה לענות על השאלה.

01/01/2019 | 17:41 | מאת: שרית

שנה טובה :) אני בת 40 בעלת שיער ארוך וחלק. יש לי איזה כמה שיערות לבנות לא משהו שמחייב צביעה אבל רציתי לצבוע את האזור. חלטתי שאני צובעת רק את אזור השורשים ולא את כל הקרקפת וגם לא את כל אורך השיער. עכשיו אחרי הצבע, ( עשיתי שבוע שעבר) יש לי נשירה על המברשת וגם כשאני נוגעת. למה? האם זו אלרגיה לחומר? השתמשתי בקרם לצביעה ביתית של לוריאל. תודנ

לקריאה נוספת והעמקה

רגישות לצבע לרוב מלווה הפריחה, גירוי וגרד של הקרקפת.

07/01/2019 | 11:27 | מאת: שרית

תודה. אין לי את מה שתיארת. רק ממש אחרי הצבע נשירה חזקה.

01/01/2019 | 10:27 | מאת: שיר

שלום. בזמן האחרון התחילו להופיע לי פצעי אקנה בפנים...דבר שלא קרה מגיל ההתבגרות. אני מורחת עליהם אפלומיצין,או אקנהמיצין אך זה לא עוזר.יש לי גם זינדקלין וסינטומיצין אך רציתי לדעת איזה תכשיר עדיף מכולם? רופאת עור אמרה לי שדווקא אפלומצין עושה פצעים האם זה נכון וקשור לאקנה? שאלה שנייה-במקביל אני לוקחת טרבינאפין לפטרת האם זה קשור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
02/01/2019 | 21:17 | מאת: שיר

בנוסף שכחתי לציין שהרופאה נתנה לי אקנהמיצין פלוס האם זה טוב?

שלום, ממליצה על טיפול מקומי בדואק, זינדקלין או אפידו. אפלומיצין טוב להרגעת הדלקת אך לא לאורך זמן היות וסטרואידים גורמים לאקנה. במידה ואין הטבה יש לשקול טיפול בכדורים. אין בעיה עם טרבינפין. בהצלחה!

01/01/2019 | 00:21 | מאת: דניאל

היי, בגלל חשד לעגבת ראשונית (נקודה אדומה על איבר המין) קיבלתי מרשם לאנטיביוטיקה בכדורים (יש לי רגישות לפניצילין). הרופאה אמרה שכדאי לעשות מעקב אחרי סיום הכדורים על ידי בדיקה חוזרת והמליצה ללכת לאורולוג. שאלתי בפליאה אם לא עדיף רופא עור ואמרה שהיא חושבת שאורולוג יהיה טוב יותר. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האבחנה של עגבת נעשית בשילוב בדיקות סרולוגיה כולל VDRL, TPHA הנגע הראשוני הינו כיב/פצע לא כואב ולא פצע אדום. ממליצה לפנות לרופא עור להשלמת האינפורמציה ובדיקה רפואית. בהצלחה!

31/12/2018 | 17:57 | מאת: יעקובי

אני משתמש בדכ במינוקסידיל קצף ללא פרופילן גליקול ללא בעיה , לאחרונה הזמנתי תכשיר דומה שמכיל פרופילן גליקול מבלי לשים לב למרכיבים , מנסיון קודם אנייודע שיש לי בעיה בקרקפת עם החומר הזה שגורם לקשקשים וגירודים ,כרגע אין לי ברירה אלא להמשיך להתשמש עד שאקבל את המינוקסידיל קצף . התחלתי עם שמפו נגד קשקשים ושמתי משחת בקטרובן בקרקפת בעת מריחת המינוקסידיל וזה הרגיע לי את המצב של הגירודים , השאלה שלי האם ניתן בכלל לשים בקטרובן בקרקפת ? והאם מריחה של פעם - פעמיים בשבוע היא יעילה מצד אחד אך גם לא גורמת נזק מצד שני ?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להפסיק עם ספריי מינוקסי ולהשתמש בקצף בלבד. שימוש בבטאקורטן ובמקביל שימוש בספריי אינו פיתרון יעיל ויגרום להחרפה של בעיה ההתקרחות וקשקשת. בהצלחה!

.

מה הסיכוי ש משחת למיסיל תשפר את בעיית הפטרת בציפורני כף הרגל או בין אצבעות כף הרגל?

לקריאה נוספת והעמקה

למיסיל מתאים לעור ולא לציפורניים, לטיפול בציפורניים ניתן למרוח לק לוצריל, לק מיקוסטר או טיפול בכדורים.

01/01/2019 | 11:42 | מאת: רותי

1. האם הבינותי נכון שמשחת למיסיל יעילה לטיפול בפטרת בין אצבעות הרגליים? 2. האם המשחה הנ"ל צפויה לרפא את הפטרת הנ"ל (תוך כמה זמן)? 3. האם אבקת פונגימון עושה פעולה דומה לזו של משחת למיסיל, ובאותה מידת יעילות?

שלום, לא קיבלתי תשובה לשאלתי מ-1.1.19, שכללה 3 סעיפים. האם נפלה בין הכיסאות? אודה על תשובה. בברכה, רותי

האם טיפול בכדורים (למיזיל? אחר?) לפטרת ציפורניים בא בחשבון לגילאי 80+? באילו תנאים זה מתאים, ובאילו תנאים - לא מתאים? בברכה, אלי

28/12/2018 | 06:45 | מאת: זיוה טל

שלום לך. אני מטופלת בפיקאטו בפנים. מה ניתן למרוח על הפנים כדי ללחלח ולהאגיע את העור תוך כדי הטיפול.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בפיקטו הינו למשך יומיים בלבד. ממליצה במידת הצורך , לאחר סיום הטיפול למרוח קרם בטאקורטן g למספר ימים.

מזה יכול להיות נקודות מגרדות והן על הפין ועל העשכים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דלקת ממגע על רקע גירוי או אלרגי, סקביאס , זיהום פטרייתי וכדומה . ממליצה להיבדק על ידי רופא עור.

בנוגע ללייזר שהמלצת-בין טיפול לטיפול צריך לגלח האזור אז אם אשתמש בסכין חד פעמית זה לא יפצע את העור?

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה לפגיעה בכלי דם כמו שקרה לי

בין הטיפולים יש לגלח בזהירות , ניתן למרוח קרם אפלומיצין לאחר גילוח למשך מספר ימים.

26/12/2018 | 18:45 | מאת: פציינטית

שלום, יש לי שאלה, אם בא לך לענות. יש לך עור מקסים. אשמח לדעת מה שיגרת הטיפוח שלך לעור יפה? תודה

שלום ותודה. ממליצה על טיפולים אסתטיים שמתבצעים במרפאתי מוזמנת לתאם יעוץ בטלפון 0542521285 בהצלחה!

26/12/2018 | 16:11 | מאת: יעל

שלום ד"ר, תמיד מקבלת קרם 0.05% ליידוש עור הפנים. הפעם ראיתי שהאריזה שונה בצבע ורק כשבאתי הביתה ראיתי שזה ג'ל ולא קרם. יכול להיות שהרוקח טעה? בכל אופן מה ההבדל והאם לפתוח את האריזה? תודה

שלום, ממליצה בדרך כלל על ג׳ל לאזור שעיר. לנשים ממליצה לרוב על קרם.

שלום, לא כל כך הבנתי את תשובתך. המטרה שלי זה חידוש העור הפנים. אני לא שעירה. פתחתי את הג'ל, כי הרוקח לא מקבל תרופות חזרה. הג'ל אכן שקוף אבל יש ריח חריף של אלכוהול. האם זה בסדר שאני מורחת את זה לחידוש העור במקום הקרם?- או שאולי זה יעשה לי נזק? תודה שוב

25/12/2018 | 00:04 | מאת: דניאל

שלום ד"ר בן 38, בריא בדרך כלל. בהתייעצות עם רופא עור לאקזמה בפנים (בעיקר באיזורי הזקן) הוא נתן לי אלידל. אני מורח את המשחה עד להעלמות הנגעים, וממשיך עוד 4-5 ימים לאחר מכן. והכל מצויין. ואז אחרי שבועיים זה חוזר שוב. ככה כבר פעמיים. התור שלי רק בעוד חודש, רעיונות למה עוד אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אקזמה יכולה להיות על רקע סיבות שונות, השימוש באלידל הוא פעמיים ביום למשך 3 חודשים. ממליצה לא להפסיק לאחר ימים בודדים. לאחר מכן ניתן לרדת בתדירות לפעמיים בשבוע באופן קבוע. ממליצה לבדוק את הסיבה לאקזמה כולל השלמת משטח ותרבית לפטרת. בהצלחה!

28/12/2018 | 14:34 | מאת: דניאל

אני גר בחו"ל והרופא פה אמר שהוא לא מכיר פרוטוקול טיפול של 3 חודשים (מודע להבדלים בין אירופה לארץ). אני אנסה להמשיך טיפול ארוך יותר.... שאלה לגבי מה שאמרת: כבר לפני שנה א.א.ג אמר שיש לי אקזמה בתעלת האוזן החיצונית. התעקשתי והוא שלח דגימה שחזרה ללא ממצאים של פטריות או שמרים (מקווה שתרגמתי נכון). אז השאלה היא במידה ואתעקש עם רופא העור על משטח משטח הפנים והוא יחזור שלילי...מה ניתן ללמוד מזה? האם עדיין להמשיך 3 חודשים? אנחנו מטפלים בעצם אם כך בסימפטום (כמו באוזן בדיוק) והבעיה חוזרת (באוזן). האם גם בפנים לא יהיה ניתן לטפל בגורם (אם לא נמצא כזה?) תודה!

23/12/2018 | 20:17 | מאת: אירנה

שלום, אפשר אחת ולתמיד לקבל תשובה, אני מדריכת שחייה ששוהה כל יום במי בריכה עם כלור 4 שעות כל יום. האם בעקבות הדבר הזה העור שלי עלול להזדקן מהר יותר? האם זה שהעור מתייבש זה עלול לגרום לקמטים או שאין לזה משמעות מלבד חוסר נוחות? בבקשה אשמח לתשובה סוף סוף.

לקריאה נוספת והעמקה
24/12/2018 | 21:04 | מאת: טל

שלום לך, כלור זה חומצה. זה חומר כימי שבהחלט לא בריא גם לא לריאות שלך. לכן נזקים יהיו עם הזמן המצטבר. עיש כאלו שיטענו לבעיות בריאות/ סרטן. דבר נוסף כלור לא בריא לשיער ולא לעור הוא יכול לגרום לגירוי וכמובן ליובש. את חייבת אחרי הבריכה לשטוף את עצמך במי ברז ולמרוח המון לחות. כמו כן שמש!- שמש גורמת להזדקנות העור חד משמעית וליותר קמטים. גם כלור. מה שזה עושה לעור שהוא פחות אלסטי יותר יבש יותר מגורה . כמו כן גם שהייה מרובה במים לא נראית לי בריאה לעור. בגדול זה כן יזיק לך . מביחינת קמטים- כולנו מתקמטות כי עם הגיל יש ספיגה של השומן מתחת לעור ושל הקולגן זה מה שגורם לפנים להתרוקן וליצירת קמטים כמו כן עם הגיל איכות העור נפגמת ( יותר מחוספס) כי מתחלף בקצב איטי יותר עור צריך צל ולחות. סביבה של מלח ואפילו סבוני רחצה לא טובים לעור,גורמים ליובש לעור מחוספס אני מניחה שכלור בהחלט לא יטיב עימך.

25/12/2018 | 19:43 | מאת: אירנה

אני שאלתי את דוקטור מיכל מידן. לא אותך. אני רוצה תשובה מקצועית ומדעית בלבד, לא דעות חסרות בסיס לכן אין שום סיבה שאת תעני לי על השאלה! תודה.

שלום, כלור וחשיפה ממושכת למים גורמים ליובש של העור , לכן חשוב להקפיד על שימוש קבוע בליחוח שמגן על ה skin barrrier כגון; מוסטלה, אדרמה, לפיקאר ודקסריל.

שלום רציתי לשאול האם הקרם להסרת שיער לעור רגיש של orna 19 אכן מומלץ יותר מגילוח ?כי הסכין גורמת לי לפגיעה בכלי דם

היי, הקרמים להסרת שיער בעצם ממיסים את השיער בחלקו העליון ובכך בעצם יש חיתוך של השיער. ולכן זה לא מסיר מהשורש אבל זה כמו גילוח. פשוט בניגוד לגילוח את לא פוצעת את העור ע"י חיתוך מה שכן אסור להשים משחה על עור פצוע או מגורה. בהצלחה

שלום, גילוח גורם לגירוי זקיקי השיער. הטיפול המומלץ במקרה זה הוא על ידי לייזר, פחות ממליצה על הסרה בקרם. ממליצה להשתמש בסכיני גילוח חד פעמיים. בהצלחה!

22/12/2018 | 22:17 | מאת: אורית

שלום, אני סובלת מרוזיצאה ובכל שנה זה מלווה בהתקף עם טפיל הדמדוקס. רציתי לדעת האם כמי שסובלת מריזיאצה נכון שאשתמש עם קרמים ללא שומן, וקרמים המבהירים פיגמנטציה ובהם ישנן חומצות? יש לי פשוט מעט פיגמנטציה בלחיים ורציתי להתחיל טיפולי הבהרה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כאשר יש טפיל דמודקס בכמות גדולה מומלץ על טיפול אנטיביוטי כגון פלגיל או טיפול מקומי באיברמקטין. מומלץ על תכשירים שלא גורמים לגירוי של חברות מוכרות וטובות כגון טולריאן של לרוש פוזה, ביודרמה . בהצלחה!

22/12/2018 | 17:56 | מאת: נועם

שלום, בעיקרון אני שמה לק בכפות הרגליים והעם שמתי צבע ורוד אטום. הלק החל להתקלף וראיתי משהו כמו שחור מתחת ללק אך לא התיחסתי. לא זוכרת כמה זמן כבר עבר אבל היום הסרתי את הלק ורק באצבע של האגודל יש צבע כחול מתחת לכל הציפורן. כמו כן רק בציפורן הזו יש צבע צהוב מהאציטון ובשאר הציפורנים לא. הכחול יוצא מבסיס הציפורן ללמעלה. מה זה יכול להיות? האם יש פיטריות כחולות? אמא שלי אומרת שכנראה חטפתי מכה אבל אני לא ממש זוכרת וגם כשנוגעים בציפורן לא כואב. האם להמתין שיעבור או צרך ברור רופא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקת רופא עור כולל השלמת משטח ותרבית לפטרת. בהצלחה!

01/01/2019 | 17:34 | מאת: נועם

שלום שוב, נראה לי שזה מכה באגודל כי עכשיו כואב לי. ושזה שטף דם. זה רק בחלק מהציפורן אבל ממש מהבסיס ומתפשט למעלה בצבע בהיר יותר. תוך כמה זמן נעלם שטף דם? תודה

20/12/2018 | 19:16 | מאת: יהלי

שלום רב, ביתי (15) עברה ניתוח אורתופדי בירך לפני חודשיים וחצי והצלקת סגורה ובהחלמה (מטפלים בקלוקוט). במקביל סובלת מאקנה, ורופאת העור המליצה על ראוקוטן כיוון שמתפתחות צלקות, אך ביקשה שנברר טרם הנטילה האם מותר לקחת ראוקוטן בזמן החלמה מניתוח (מבחינת הצלקת, ההחלמה ובכלל). שאלנו את המנתח והוא אמר שאינו מבין בזה. אשמח לתגובתך הדחופה. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רואקוטן אינו פוגע בהחלמה של צלקת לכן ניתן להתחיל במקביל. בהצלחה!

והאם יש פגיעה בהחלמה של שרירים? כי ראינו משהו (לא ממקור מוסמך) ברשת בקשר לזה

20/12/2018 | 08:40 | מאת: מאיה

שלום, בתי בת ה9 סובלת מזה כשנתיים מפצעים בראש, מוגלתיים .היינו אצל מספר רופאים והם לא נתנו לזה שם, כול פעם נותנים לה משחות, תרחיפים, שמפו..... אבל לא נראה שממש יודעים במה מדובר. כמו כן שבמקרים מסויימים לפעמים יש לה גם פצעים פתאום על הגוף (עורף, חזה, גב, טוסיק), לי נראה שיש קשר לזה, אבל גם כאן לא מצליחה לקבל תשובות. זה ממש מציק לה, שלא לדבר שחברתית זה בעייתי, כי הראש מלא קליפות שפצעים שמתייבשים וזה גם מסריח מהמוגלה. חייבת עזרה או המלצה עם רופא עור שיציל אותנו. מישהו מומחה שמבין את המקרה ויודע איך לפתור אותו. עזרה בבקשה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רושם שמדובר ב אימפטיגו. אימפטיגו הוא זיהום שכיח אצל ילדים. מדובר בזיהום שטחי הנגרם על ידי חיידקים הנמצאים על העור, כגון סטפילוקוקוס אראוס או סטרפטוקוקוס פיוג'נס. במקרים קלים, די בטיפול מקומי אנטיביוטי כגון משחת מופירוצין, הקפדה על היגיינה, החלפת מגבות כל מקלחת ושימוש בסבון אנטי ספטי כגון דרמקס. במידה וישנם נגעים רבים ניתן לטפל אנטיביוטיקה דרך הפה. בהצלחה!

20/12/2018 | 00:59 | מאת: לחוצה

היי, אני בת 23 ולפני כשבוע אובחן אצלי הרפס באיבר המין. לקחתי כדורים וכרגע אני מרגישה בסדר, ללא גירוד או פצעים. יש לי חבר כבר שנה וכמובן שבמהלך ההתפרצות לא שכבנו. הרופא שאבחן אמר שנדבקתי מחבר שלי (למרות שהוא לעולם לא אובחן עם הרפס). חבר שלי הלך לסדק והרופא אמר שכרגע הכל תקין ושלח אותו לבדיקות. בכל האתרים אני קוראת שהמחלה מדבקת גם לא בעת התפרצות. השאלה שלי - האם זה אומר שכל סקס מסכן אותו בהדבקות? אם כן מה ניתן לעשות? האם מומלץ להפסיק לשכב? מבולבלת לחוצה ולא יודעת מה לעשות! תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הרפס מדבק כאשר ישנן שלפוחיות , לעיתים השלפוחיות זעירות ולא ניתן לראות אותן באזור זה. לרוב מופיעה תחושת עקיצוץ או צריבה טרם הפריחה. במידה ואת חוששת ותסבלי מאירועים של הרפס חוזר ניתן לקחת טיפול מונע. בהצלחה!

היי יש לי פטרחה באגודל כבר שנתיים בערך. מרחתי למיסיל ןלא עזר. עכשיו הרופא נתן לי אמטריקס... אני משתמשת בזה כבר שבועיים.. היה שיפור קטנטן... 4 ימים אחרי תחילת הטיפול גזרתי את הציפורן... ומאז מחמיר המצב!! זה מתפשט לי מהלמעלה של הציפורן לכיוון הבסיס! אני לא רוצה שהבסיס ידבק לי שוב!! מה עושים? הגיוני שאמטריקס מחמיר לי את המצב?? אני מנסה לאורר את הרגל ולשים טלק על האצבע אם אני נועלץ נעל סגורה.. אבל עדיין מחמיר לי! מצרפת תמונה מלפני שבועיים בערך ועכשיו...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אמטריקס אינו מחמיר פטרת, ממליצה לפנות לרופא עור ולשקול טיפול בכדורים לאחר השלמת תרבית.

17/12/2018 | 12:08 | מאת: אחד מתל אביב

שלום יש לי פצעים על הפנים (וגם קצת על הרגליים והגוף) שאובחנו כפוליקוליטיס לקחתי אנטיביוטיקה במשך חצי שנה (חלשה) כמו גם 2 סוגי משחות במשך החודש הראשון אך זה לא עזר יש לך עצות ? בנוסף, אני נוטה "לנקז" את הפצעים האלו, מה שיוצר פצעיםץ יש רופאים שאמרו לי שזה בסדר לעשות את זה ויש כלו שלא - אשמח לשמוע מה דעתך ? (כשאני מנקז אותם אז יוצא מהם נוזל עכור וכן יורדת מהנפיחות) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בדלקת של זקיקי השיער. לרוב נגרמת על ידי חיידק. הטיפול המקובל הינו טיפול אנטיביוטי, לרוב ממשפחת הטטרציקלינים. כגון: מינוציקלין, דוקסילין. ממליצה לשלב סבון אנטי-ספטי בשם דרמקס או דרמקסול. זהו הטיפול המקובל. במקרים קשים ניתן לטפל ברואקוטן, לא ממליצה על ניקוז עצמי. בהצלחה!

16/12/2018 | 22:46 | מאת: רועי

שלום, לבתי בת ה5 הופיע פצעון אדום קטן לפני קצת יותר מחודש, כרגע הוא כבר ממש גדול ובולט, בצבע אדום סגלגל. בימים האחרונים חלק קטן ממנו החל להשחיר מעט. יש לה תור לרופא עור לעוד שבועיים אבל אשמח לשמוע את דעתך בעניין עד אז. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רושם כי מדובר בגידול וסקולרי שפיר ( לא מסוכן) .

16/12/2018 | 12:11 | מאת: מיטל

שלום, אני בת 45, בריאה בד״כ. סןבלת משנת 2015 מכאבים בפות, גירודים, צריבות, פצעי חתך, גניקולוג שיער שזה ליכן סקלורוזיס ונתן דרמוווט, לא ממש עזר, נתן אובסטין, לא עזר, מדי פעם הקלה עם דרמובט, הלך חזר, לפני חודשיים עברתי וולוו סקופיה והאבחנה אושרה, ללא ביופסיה, רק ממראה. כיום יש שיפור, הפסקתי דרמובט, התחלתי למרוח על דעת עצמי ביפנטן, שומרת איזור נקי ויבש. לכאורה עבר ונראה העור השתפר. אתמול בערב חשתי גרד בפי הטבעת ומייד מרחתי דרמוקומבין. היום היתי בביקורת אצל גניקולוג שבדק וולוו סקופיה, הוא לא הסתכל, לא בדק ואמר להמשיך דרמובט 3 פעמים בשבוע גם ללא סימפטומים ולשוב אליו בעוד 4 חודשים. השאלה האם זה נכון? האם גם ללא סימפטומים יש למרוח דרמובט כל החיים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, LSA מטופל לרוב בסטרואידים פוטנטיים כגון דרמובט למשך 6-12 שבועות ולאחר מכן טיפול תחזוקתי של 1-3 פעמים בשבוע, במקביל ליחוח וטיפול באסטרוגן מקומי מקל במידה ויש אי נוחות או רקמה צלקתית. חשוב להשלים גם ביופסיה לשלול התמרה סרטנית . בהצלחה!

שלום, אני התייעצתי עם כמה אנשים ולא קיבלתי תשובה חד משמעית, כיום בת 20.עשיתי בגיל 13 ניתוח בעצם הזנב להוצאה של שיערה הפוכה שהזדהמה ועוד ניתוח לניקוז המוגלה. קראתי שיש סיכונים של צמיחת שיערה הפוכה בעקבות גילוח, האם אני יכולה לגלח את האיזור או שמסתכנת בצמיחת שיערה הפוכה? האם עדיף שעווה?

שלום, גילוח ושעווה גורמים לגירוי וסיכון לשערה הפוכה, ממליצה על לייזר ושימוש בסבון דרמקסול.

15/12/2018 | 22:02 | מאת: דניאצ

שלום רב, בשבוע האחרון התחילו מין פצעים פריחה בעור בכל מיני מקומות שונים על גבי כף היד לדוגמא בפרקי האצבעות ועל גב היד. הפצעים קצת לעיתים מגרדים. מזכירים תופעה של פיטרייה + יובש אבל אני לא יודע מה זה בחלק מהמקומות בפרקי האצבעות זה ממש גרם לסוג של פצע / מין חתך כזה. חשוב לציין: 1. היה לי בעבר משהו קצת דומה וזה עבר מעצמו לדעתי 2. אני לוקח ראוקוטן אשמח לדעת מה זה ואיך לגרום לזה לעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור, לעיתים רואקוטן גורם לדרמטיטיס ולכן חשוב לבדוק. במקרה זה לא מפסיקים את הטיפול אך מומלץ למרוח משחה סטרואידלית להפחתת הדלקת. בהצלחה!

יש לי סוג של פריחה ואדמומיות כבר כמעט 8 חודשים אני חושב שזה התחיל כשפשפת ומאז זה לא עובר לגמרי ואם זה נעלם זה חוזר מיד ... החלפתי סבון לסבון מוסטלה תינוקות וזה עזר להוריד אבל עכשיו זה לא עובד אני משתמש בקרם עם קורטיזון וזה עוזר להפיג את הגירוד העז( אני לא מגרד את זה אפילו שזה סופר מגרד אבל זה עדיין לא נעלם ) יש לציין שיש לי פריחה גם בבתי השחי ובמפרקים וזה לא עובר אני ממש מרגיש אבוד בבקשה לעזור תודה

יש לי משהו מוזר בכף הרגל, בהתחלה חשבתי שזו פטרייה וניסיתי לטפל אבל לא עזר.. כואב ומציק.. מה זה יכול להיות? .......................

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה קלינית, רגישות בכף רגל יכול להיות גוף זר, קלוס(עיבוי משנית ללחץ מכני). ממליצה לפנות לרופא עור. בהצלחה!

בגלל המחלה שלי שהיא גורמת לאבצסים בעור במקומות שונים, הצבא הוריד לי את הפרופיל בצורה משמעותית למרות שאני כבר תקופה ארוכה בשלב הכי קל של המחלה ללא אבצסים בכלל. אני נלחמת על החלום שלי להיות מדאגית בצבא ואני אוכל לעשות את זה בעזרת תמיכה רפואית. אשמח אם תעזרו לי לשכנע אותם שאפשר לעשות ספורט ולהיות בכושר למרות המחלה בעזרת התגובות שלכם.

לקריאה נוספת והעמקה

פעילות גופנית מומלצת להפחתת המשקל במיוחד במחלה זו

אני בת 46, משתדלת לשתות ליטר וחצי מים בכל יום. בחצי שנה האחרונה יצא לי ממש הרבה קמטים שנראים כמו חריטה בעור שמתחיל מאזור בית החזה לאורך למעלה עד לאזור הצוואר. אני ממש מתביישת בזה כי בכל חולצה רואים את הקמטים האלה. 1) האם זה לא מוקדם בגיל 46 קמטים כאלה 2) מה הסיבה לקמטי חריטה בעור בבית החזה? 3) האם יש טיפול לקמטים אלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בשנות הארבעים מתחילים להופיע קמטים וקמטוטים במפתח החזה. לטיפול האזור ניתן להשתמש בסקין בוסטר ובטכנולוגיה מתאימה להצערת האזור.

13/12/2018 | 11:21 | מאת: צשך שמוש בדרמובט

לפני כ 3 חדשים השתמשתי בדרמובט במשך כשבועיים על כפות הרגליים. היתה הטבה אבל כעת שוב חוזרים סימנים. מותר לחזור שוב על הטיפול ובכלל האם ניתן לחזור מידי פעם? תודה. בר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דרמובט מתאים לאקזמה של כפות רגליים ולא פטרת, אם הסימפטומים חזרו ייתכן כי מדובר בפטרת ולא אקזמה. ממליצה לפנות לרופא עור . בהצלחה!

10/12/2018 | 15:03 | מאת: אור

שלום. האם פצע הרפס בשפתיים יוצא רק במקום שהופיעו השלפוחיות והכאב או שהכאב יכול להופיע בלשון והפצע ייצא בשפתיים?

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב ממוקד לאזור השלפוחיות .

10/12/2018 | 12:58 | מאת: דן

שלום רב, בן 36 התגלה לי לפני בערך חודש וחצי נקודת חן ביד שהיא לא סימטרית ולדעתי גם החליפה קצת צבעים. הייתי אצל רופא עור שאמר שבגלל שהיא לא סימטרית צריך להוריד אותה והפנה אותי לכירורג פלסטי. הכירורג הוריד את הנקודה ואמר שהיא קצת עמוקה. היום קיבלתי את תוצאות הבדיקה ואשמח לקבל הסבר האם הכל תקין או לא. בדיקה מקרוסקופית skin,left arm biopsy: compound nevus surgical arm free. בדיקה מאקרוסקופית: התקבלה צנצנת מסומנת בפרטי נבדק ובה קטע עור במדדים 0.3X0.4X0.8 ס"מ במרכזו נגע חום במדדים 0.3X0.4 ס"מ. אבחנה ופריטים קליניים: nevus dysplasyic lt. arm אשמח לדעת האם הבדיקה תקינה ומה התוצאות שלה אומרות .תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הביופסיות תקינות, הראשון שפיר לחלוטין והנבוס הדיספלסטי גם שפיר אך בעל פוטנציאל להפוך לממאיר, לכן טוב שהוסר . בהצלחה!

היי ערב טוב כתבתי לך פה לפני כשבועיים בעקבות שפשוף ברגליים מנעלי אצבע שהזדהם כיום שלושה חודשים הפצעים נסגרו אך עדיין אדומים עד סגולים, רופא עור לא נתן לי פיתרון, אורטופדיה כף רגל תקין מה עליי לעשות ? חסרת אונים, לא יכולה לנעול נעליים סגורות מפחדת שהפצעים יפתחו מחדש ממש ייאוש אשמח לשמוע ממך תודה רבה על המענה בר צרפתי תמונות עדכניות

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה על דרמגרן b

09/12/2018 | 17:43 | מאת: איתמר

שמעתי וראיתי כי שמן קנאביס הסיר מחולה את מחלת העור איכטיוזיס הייתכן?האים יש איזה שהיא הטבה בשימוש בשמן הקנאביס לחולי איכטיוזיס? תודה למענה והיכן ניתן להשיג שמן זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הטיפול המקובל לאיכטיוזיס הוא ליחוח, משחות סטרואידליות ולעיתים רטינואיד. לא ידוע לי על שמן קנאביס כטיפול מקובל. בהצלחה!

הבן שלי בן שנתיים וסובל מאסטמה של העור, שתסמיניה באים והולכים. החמור שבהם הוא תפרחת מסביב לפה, שמלווה ביובש ובגרד מציקים. טופלנו באינספור משחות עם סטרואידים ומשחות נגד יובש, ללא הצלחה, אשמח לקבל עצה לטיפול ועזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לנסות ציקלפט או ציקלפלסט לשיקום העור וגירויים.

07/12/2018 | 21:26 | מאת: טל

שלום. יש לי שתי שאלות. 1.יש לי כיב בלשון,הלכתי לרופא המשפחה שנתן לי משחת אורקוט E. מרחתי ולאחר יום הופיעו לי 2 פצעים מסביב לשפתיים...לא יודעת אם זה קשור אבל זה גם מה שהיה רשום בתופעות לוואי. מרחתי עליהם משחה אנטיביוטית מסוג אפלומיצין אך עד כה אין שינוי. מה אפשר לעשות והאם את חושבת שזה אכן קשור לאורקוט? שאלה שנייה-לפני כחודשיים רופאת העור פוצצה לי עם מחט חשמלית 2 פצעים שהופיעו לי ביד. נכון לעכשיו הפצעים התקלפו ונראים טוב יותר אך עדיין לא הגלידו לגמרי. מה אפשר לעשות? גם עליהם מרחתי אפלומיצין אך לא עוזר. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אורוקורט מתאים לטיפול באפטות בפה, לא ידוע שגורם לפצעים . לגבי הגלד, יש להמתין בסבלנות אפלומיצין מתאים כטיפול. בהצלחה!

05/12/2018 | 12:17 | מאת: ארז

שלום ד"ר, לאחותי יש משהו כמו פה בקישור. http://www.clevelandclinic.org/healthinfo/ShowImage.ashx?PIC=4090 איך מסירים את זה?

רושם שמדובר בסרח עור, ניתן להסרה מבחינה אסתטית

שלום, התחלתי להשתמש במשחה. שמתי בהתחלה רק על קטע קטן ולמחרת הכל אדום. אח"כ חיכיתי כמה ימים ושוב שמתי והיה בסדר. ואז שמתי על עוד חלק בפנים. אחרי כמה שבועות בערך שבועים עם מריחה לסרוגין העור התחיל להתקלף. שמתי קרם לחות. עכשיו שוב שמתי וכל העור של הפנים אדום. וגם מגרד בלסת. רציתי לשאול: האם ז משנה המינון של המשחה שאני מורחת כלומר אם טיפה אשים יותר זה אדום או ש אולי אני אלרגית? האם זה נורמאלי שיש אדום?- או שהעור לא התרגל למשחה? ושאלה אחרת: קראתי שזה טוב לפיגמנטציה ולא לכתמי שמש. איך מבחינים בין השניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מומלץ למרוח כמות קטנה בכמות קטנה, בהתחלה יום כן יום לא לסירוגין ולאחר מכן כל יום תוך הקפדה על קרם הגנה בבוקר. ניתן למרוח קרם לחות מעל בערב. אודם וקילוף הן תגובות תקינות אך בצורה עדינה . תגובה מוגזמת נגרמת בשל מריחת כמות גדולה . מומלץ למרוח למשך 3 חודשים . רקיחה זו יעילה למלזמה , גוון לא אחיד, שיפור מראה העור אך לא לכתמי שמש (סוג של פיגמנטציה) . לכתמי שמש מומלץ לייזר או פילינג. בהצלחה!

05/12/2018 | 07:24 | מאת: אבי

אני דבר שמורח וזלין על השיער כבר מעל שנתיים,בגלל שהחומרים השמוניים השונים שקןנים ממספרה עשו לו פצעים בקרקפת,ואעחומוזלין לא עושה לי פצעים,האם מסוכן למרוח וזלין על השיער?ואם כן מהם הסיכונים,כי אנע מבין שנבסיס ווזלין זה נפט?בנתיים לא מרגיש שום בעיה אך אשמח לשמוע אם זה מסוכן אוממסרטן חליחה לאורך זמן,תטדה ואשמח לתשובה מהירה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ידוע לי על תופעות לוואי, למעט מראה שמנוני וקשקשת. בהצלחה!

05/12/2018 | 00:00 | מאת: איתי

אמי בת 62, ללא מחלות רקע. מתלוננת על יובש עורי ותחושת נוקשות באמות ובשוקיים מזה כשלושה חודשים. ללא מעורבות מפתח פה, ללא ממצא דרמטוסקופי באצבעות. ביקרה אצל רופא עור פעמיים, שהפנה אותה לסדרת בדיקות דם (ספירת דם, תפקודי כליות, תפקודי כבד, CRP, PEP, IEP, קולגנוגרם) ולביופסיית עור במטרה לשלול סקלרודרמה. כלל בדיקות הדם תקינות. תוצאות הביופסיה: SKIN SHOWING MILD SUPERFICIAL MOSTLY LYMPHOCYTIC INFILTRATION, FLAT EPIDERMIS AND MILD SCLEROSIS OF DERMIS. NO OBVIOUS DEEP INFILTRATION SEEN. SKIN APPENDAGES (SWEAT GLANDS) ARE PRESENT. FINDINGS SUSPICIOUS BUT NOT DIAGNOSTICS FOR SCLERODERMA. שאלותיי הן: 1. האם קיים סיכוי שמדובר בסקלרודרמה על אף בדיקות הדם התקינות ותוצאת הביופסיה (שממצאיה לא תומכים באבחנה)? 2. האם קיימות מחלות עור אחרות שיכולות להתייצג באופן דומה בביופסיית העור? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מורפאה, הכנויה גם סקלרודרמה(מוגבלת לעור), מאובחנת בעיקר על פי תמונה קלינית, היסטולוגית ובדיקות מעבדה. לא בהכרח מצויים כל המאפיינים של המחלה. חשוב להשלים בדיקות דם כולל : ANA, anticentromer ו dsDNA. בהצלחה!

. בוהן 5 שרידי שלפוחית. יש זיהום ואודם מסביב. רשם לי טרידרם. הבעיה שבגלל הפצע הליכתי מוגבלת ואין לי איך להגיע לבית מרקחת. האם ניתן להחליף את התרופה באחת המשחות (שיש לי בבית): אפלומיצין / קלובטאזול פרופיונאט / איכטמול או פולידין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פולידין מעולה לייבוש, אך טרידרם מומלץ היות ומכיל מרכיב אנטי דלקתי פלוס אנטי פטרייתי וחיידקי. מומלץ עם הפרדה בין הבהונות. בהצלחה!

שלום, לצערי אני מתמודד מספר ימים בדירתי עם זבוב הסוס. הלכתי לישון והתעוררתי באמצע הלילה כאילו יש איזו שריטה או ״מישהו נתן ביס״ בחלק האחורי של האשכים. החשד הגדול שמפחיד אותי זה שמדובר בעקיצת זבוב הסוס. התחלתי לבדוק ולא מצאתי אבל אני עדיין מרגיש מוזר שם כעת ומפחד מאוד מהאפשרות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להפנות את השאלה לזיהומלוג, אין לי ניסיון עם זבוב הסוס. לאחר עקיצה מומלץ למרוח קרם אפלומיצין או בטאקורטן g להרגעת הדלקת ובמידת הצורך טיפול אנטיביוטי מקומי. בהצלחה!

03/12/2018 | 20:39 | מאת: אורנה

שלום לך, האם אפשר לשים קרם לחות לפנים יחד עם אדפרין קרם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, קודם אדפרין ולאחר מכן לחות.

שלום אחי הקטן נחבל בפניו משפשוף בדשא סינטטי נוצרו לו כמה גלדים בצורת שריטה זה קרה בבית ספר שלו והוא לא חיטא ולא כלום רק שטף במים השאלה שלי האם אפשר וכדאי לחטאות גם אחרי יומיים? הוא אמר שירד לו הרבה דם, האם לדעתך תשאר צלקת, אם כן איך אפשר להפחית את הצלקת על ידי טיפול מעכשיו? יש לי משחה kelo kote האם להשתמש בה לאחר שהגלד יפול? זה יעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה על קרם פוסיקורט או אפלומיצין לשבוע , במידה והשריטות עמוקות ניתן להתחיל עם קלוקוט בעוד שבוע .

03/12/2018 | 13:59 | מאת: 1234

שלום וחג שמח, הבחנתי בצלקות בעור הפנים לאחר שקוסמטיקאית ניקתה "שחורים" שנשכחו בטיפול פנים. הפעולה נעשתה ללא ריכוך העור, לטענתה היה רך מספיק. האם יתכן שהצלקות לא היו נוצרות אם הייתה מקפידה על ריכוך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודעת