פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

ד"ר מיכל מידן, רופאת עור מומחית במרכז המשולב לאסתטיקה ובמחלקת עור באיכילוב, תענה על כל השאלות בתחום בריאות העור ושיפור מראה העור, כמו גם בנושאים דרמטוכירורגיים, בעיות עור המצריכות התערבות קוסמטית כגון קמטים, הסרת צלקות, סימני מתיחה, פיגמנטציה (כתמי שמש), כתמי הריון (מלאזמה), נגעים שמקורם בכלי דם (המנגיומות, מלפורמציות וסקולאריות), טיפולים לא כירורגיים בהזעת יתר ועוד.

.
2767 הודעות
2612 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

31/03/2019 | 18:34 | מאת: דני

כשאני פותח את פתח השופכה ומסתכל בפנים, אני יכול להבחין בסוג של נוזל מסויים. לא יודע למה אבל במהלך כל היום אני מרגיש כאילו שבורח לי משהו ואני מסתכל בשביל לראות אם באמת ברח ולעיתים אני רואה שחור השופכה נסתם לי ובורח ממנו טיפות שקופות, נראה כמו מים. אשמח לדעת מהו סוג הנוזל שיש בפתח השופכה האם אותו נוזל יכול לברוח לי במהלך היום ואם כן מה עושים כדי למנוע את הבריחה שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה וישנה בריחת שתן ממליצה לפנות לאורולוג. במידה וישנה תחושת צריבה, שריפה , תכיפות או דחיפות ייתכן ויש זיהום של מערכת השתן. במידה וישנה הפרשה עכורה יש לשלול מחלת מין והתייעץ עם רופא עור.

31/03/2019 | 17:57 | מאת: אבי

שלום רב הייתי אצל מס רופאי עור ואמרו שיש לי בכף היד סוג של דרמטיטטס מסוג אירטטנטית לאחרונה יותר מורגש היובש בעור אם כי עדיין פה ושם יש סוג של גירוי או גרד ואיני יודע אם זה קשור ליובש? אני מורח קרם לחות איכותי 3 פעמים ביום ויש הקלה מסויימת מצד שני במגע עם מים או אי מריחת קרם כל היום יש תחושת כאב עזה בכפות הידים מדוע?יש שני שלפוחיות קטנות בצבע וורוד מעט אדום האם זה אופיני לדרמטיטסס?רופא עור אמר לי ששימוש בסטרואידים יכול להקל על הגירוי אבל עדיין אהיה חייב לשמן את העור באופן קבוע בקרם לחות היתכן? בברכה אבי

31/03/2019 | 16:11 | מאת: רונן

שלום. יש לי בראש פצע שהגליד, הגדל נפל אך לאחר מכן שוב התחיל לצמוח גלד ונפל... תהליך זה קרה כבר כמה פעמים באותו אזור בדיוק במהלך החודשים האחרונים. אגש כמובן לרופא עור לבדיקה. אך אשמח לשמוע מה זה יכול להיות ומה הדחיפות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פצע שאינו מחלים מצריך ביופסיה לשלול נגע ממאיר . בהצלחה!

31/03/2019 | 09:58 | מאת: koshka10

שלום, אמא שלי עוברת כימוטרפיה ואחרי טיפול הופיעה לה פטריה מתחת לחזה. קיבלה טיפול סיסטמי ועכשיו מורחת בייבי אגיסטן. הבעיה שהמקום לא מתייבש, יש לה פצעים פתוחים שלא מתייבשים. זה מאד מציק לה - איך אפשר לזרז החלמה ולייבש את הפצעים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פצעים פתוחים לא מאפיינים זיהום פטרייתי. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הפצעים ולהתאים טיפול המיועד לפצעים לפי שלב הפצע. ניתן למרוח להרגעה ציקלפלסט בהצלחה !

30/03/2019 | 16:11 | מאת: רוני

שלום. נודע לי שבברית מילה היה לי דימום קצת מעבר לרגיל . נכון שעבר 25 שנה וזה לא רלוונטי אך זה מאוד ירגיע אותי אם תגיד לי לפי התמונה אם לא חתכו לי יותר ממה שצריך, כי לפי התמונות של הגולשים הפין יותר עבה וגם לא רואים בבירור את צינור הזרע ואצלי הצינור בחוץ בולט ורואים בבירור. לפי התמונה לא הורידו לי הרבה ממה שצריך? אני לא מוגבל לכל החיים בפחות תחושות מנימולים אחרים? תמונת הפין תקינה לחלוטין?

ממליצה לפנות לאורולוג

30/03/2019 | 13:15 | מאת: שני

שלום, הבחנתי לפני מספר חודשים בשלפוחיות קטנות מאוד, מלאות בדם, באיזור השפתיים החיצוניות. ביקרתי אצל רופא עור שאמר שלא מדובר במשהו מזיק ושאין מה לעשות עם זה. רציתי לשאול מה זה? והאם ניתן לעשות משהו בכל זאת, מכיוון שהמצב מפריע לי מבחינה אסתטית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה.

30/03/2019 | 11:41 | מאת: ניצן עמית

אני עומדת להיות מטופלת באברמקטין 0.5 %. ומעוניינת להזריק בוטוקס. האם אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

לאחר קיא ממושך התחילו להופיע חי פטכיות בפנים יש משהו לעשות אם זה כי הבנתי שזה לא מסוכן אבל אני רוצה להוריד אותן בהקדם כי זה ממש חשוב לי ועוד שאלה זה מדבק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מספר ימים ולא מדבק.

29/03/2019 | 07:14 | מאת: אליאור

אני כיום בן 23 בצעירותי הייתה לי אקנה קשה שבעקבותיו נוצרו צלקות ובעקבות זה נוצרה פיגמנטציה הלכתי לרופא עור והוא נתן לי רטאוויט השאלה אם זה מספיק לטיפול או שהוא היה צריך לתת לי משהו בשילוב הידרוקינון או תרכובת קליגמן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש צורך בבדיקה על מנת להחליט. ישנם תכשירים רבים לדיכוי מלנין בהתאם לבעיה וגוון העור. בהצלחה !

28/03/2019 | 19:27 | מאת: שני

שלום, בימים האחרונים היה לי כאב בבוהן ברגל ליד הציפורן, היום כבר נהיה ממש אדום, חם ורגיד ואף יצאה הפרשה מוגלתית מאזור הציפורן. הרופא משפחה נתן לי טבעקוטן. האם זה מספיק כדי לטפל בדלקת ובמוגלה? או האם עליי לנקז אותה בעצמי או על ידי רופא? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

רושם כי מדובר בפרוניכה( דלקת של מיטת הציפורן). ממליצה לשלב אמבטיות פולידין ( מעט טיפות פולידין נוזלי בכוס מים פושרים) פעמיים היום 5-10 דק כל פעם ובמידת הצורך לשקילת טיפול אנטיביוטי בכדורים במידה ואין שיפור. בהצלחה!

28/03/2019 | 14:55 | מאת: אורי

בגיל 23 עברתי ניתוח בלייזר להסרת ציפורן חודרנית. לאחר כעשור, הציפורן החלה לפתח מעין פטרייה. טופלתי בנשחתות ובלק תקופה מסויימת, אך ללא הועיל. היום אני בן 49 , מפגישה עם רופא עור, נלקחה פעמיים בשני מעבדות שונות מיקוביולגיה והתוצאה שלילית לפטרייה. רופאת העור, ממליצה שאלך לכירוג להמשך טיפול. כי אין לה אפשרות לטיפול במקרה שהממצא שלילי. האם יש חשד למלנומה בציפורן. מצ"ב תמונות.

לקריאה נוספת והעמקה

אין ביכולתי לראות את התמונות. במידה ויש חשד למלנומה מומלץ על השלמת ביופסיה. ממליצה לפנות לחוות דעת נוספת במידה ויש חשש. בהצלחה!

שלום, אני גבר בן 40. כבר במשך שבוע *כל* הנקבוביות שמהם יוצאות השערות ברגלים ובשוקיים הפכו להיות אדומות. אשמח להבין מה יכול לגרום לתופעה זו ואם זה מצריך בדיקה. תודה רבה!

שלום, ייתכן כי מדובר בדלקת של זקיקי השיער, ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון וטיפול בבעיה במידת הצורך. בהצלחה!

27/03/2019 | 18:26 | מאת: תמר

היי , אני בת 22, יש לי 2 סימנים בצבע חום-אדום ברגליים, כתוצאה מפצע שנוצר מסכין גילוח 2 הפצעים לעולם לא נחשפו לשמש כי הגנתי עליהם מהשמש ע״י לבוש ארוך וכבר עבר 3 חודשים מאז הפצע ועדיין יש סימן חום-אדום שלא עובר , האם פיגמנטציה יכולה להגרם גם ללא היחשפות לשמש? התחלתי למרוח קלו קט פעמיים ביום במיוחד, אני לא יודעת אם זה יהיה יעיל מכיוון שזה לא צלקת, זה סימן אדום-חום לא אסתטי האם קיים משחת הבהרה מועילה? בקרוב קייץ ואני מעוניינת שהכתמים האלה יעלמו ואיך קוראים לסימן האדום-חום לאחר פצע בשפה הרפואית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי אני מצרפת תמונה, לפי מה שקראתי הבנתי שמה שיש לי זה פיגמנצטיה פוסט דלקתית , זה הגיוני מכיוון שזה קרה עקב חתך בעור.. זה נראה סימן בהיר ומסביב פיגמנט חום אשמח להמלצות על קרם יעיל ומהיר להבהרה ללא מרשם רופא,תודה רבה

שלום, ייתכן כי ישנה פיגמנטציה לאחר דלקת גם ללא חשיפה לשמש,ניתן לנסות ג׳ל אזומד פעם ביום בערב ל 3 חודשים , בבוקר לשטוף ולהקפיד על קרם הגנה. בהצלחה!

היי, תודה על התשובה. קראתי קצת באינטרנט על הג׳ל אזומד שזה מעלים רק כתמים הורמונליים וגנטיים. שזה לא מעלים כתמי פיגמנטציה שהם לא גנטיים. זה נכון? תודה

אציין בנוסף שיש לי עור בהיר ולא כהה. האם זה בסדר למרוח את המשחה

27/03/2019 | 18:15 | מאת: לירון

היי, אני סובלת מפטרת חוזרת ונשנית בפה בשנה האחרונה. במקביל לתהליך הפטרתי בחלל הפה נצפית גם נפיחות מאוד משמעותית בפנים, שאיננה יורדת, הפנים לא חוזרות לפרופורציות רגילות לאחר העלמות הפטרת. האם זו תופעה שצריכה להדאיג? האם ישנו טיפול להורדת הנפיחות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור לשלול אנגיואדמה ( תגובה אלרגית שמערבת את הפנים וריריות) . ייתכן וישנה רגישות לטיפול. בהצלחה!

27/03/2019 | 17:51 | מאת: שוש הדר

אני חולת סכרת ונוטלת אינסולין נובורפיד ולנטוס ובנוסף גם גרדיאנס. מעוניינת לעשות טיפול טיקסל לשיפור מרקם העור. האם זה אפשרי.

לקריאה נוספת והעמקה

כן

27/03/2019 | 17:47 | מאת: שרה

שלום רב! לאבי בן ה75 יצאה פריחה משונה על הרגל לפני כחודשיים. הוא טוען שבהתחלה היו ארבעה מוקדי פריחה. הפריחה גורמת לגירוד. הוא טוען שבגלל שפשוף בשמיכה, נפתח פצע באחד ממוקדי הפריחה. אכן היה שם פצע אך אי אפשר לדעת אם זה מהשמיכה. הוא טוען שיש התקלפות ולאחר מכן הפריחה עוברת אבל נשאר סימן כמו בתמונה בה מופיע האזור האדום הגדול ברגל. יש לציין כי ברגל הזאת הוא סובל מכאבים שגורמים לצליעה והרגל מרושתת וורידים ונראית נפוחה יותר מהשנייה. הפריחה מופיעה רק על הרגל הזו. אבי חולה סוכרת ולא מקפיד תמיד על לקיחת התרופות. אשמח לדעת מה מקור הפריחה ואם יש קשר למחלה כלשהי. מצרפת תמונות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור . בהחלט יש קשר לסכרת ובמידה ויש בעיה בכלי דם אז ייתכן ויש שילוב של השניים.

27/03/2019 | 07:27 | מאת: אמלי

שלום, האם אפשר להזריק בוטוקס גם : במפשעות וכפות רגליים עקב הזעת יתר? הבעיה שלי שיש לי באזור הזה כל הזמן פטריות וגרד כתוצאה מהלחות. וכמובן שמשחות רפואיות מונעות את זה אבל עדיין זה חוזר לי. מה דעתך? והאם אפשר דרך קופת חולים?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להזריק בכפות רגליים , אך פחות מומלץ לאור כאבים ושטח יחסית גדול הדורש כמות גדולה יותר. טיפול זה אינו ממומן על ידי הקופה. במפשעות לא מזרקים בוטוקס .

שלום הזרקתי בוטוקס בבית השחי לפני חודשיים בערך ורציתי לדעת אם אני יכול לעשות הסרת שיער בלייזר באזור בית השחי...זה יכול לפגוע במשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי בהחלט. רציתי לשאול לגבי הבוטקוס, האם זה עזר? אני גם מעוניינת לעשות בבית שחי. האם זה כואב?

ניתן בהחלט

ממליץ בחום הייתה לי הזעת יוצר מטורפת הזרקתי בוטוקס ואין טיפה אחת של זיעה ממליץ מאוד זה כואב אבל שווה ,

25/03/2019 | 22:27 | מאת: מרסל דדון

זה פורום גם לרפואת מין או רק לרפואת עור?

27/03/2019 | 19:03 | מאת: בהצלחה

כן כתוב למעלה. וגם כל רופא עור הוא רופא עור ומין.

שלום, אני בחור בן 27 מזה שנים אני משתמש במשחות המכילות בנזואיל פרוקסיד, תחילה ב"בנזמיצין" ובשנתיים האחרונות ב"בנזק". אני מורח את המשחה באופן קבוע כל בוקר, בעיקר באזור המצח. שמתי לב שכאשר אני מפסיק לתקופה את המשחה - עשיתי זאת כבר פעמיים מסיבות שונות - המצח שלי נעשה שומני יותר ומתחיל להתמלא בסוג של נקבוביות קטנות שלא רואים אותן כאשר מסתכלים על המצח אבל בבירור ניתן להרגיש אותן. לאחר מכן, כאשר חזרתי למרוח את המשחה, לקח זמן רב - לדעתי אפילו חודשים - עד שהנקבוביות נעלמו והמצח חזר להיות נקי לחלוטין. ראשית רציתי לשאול ד"ר: א) מה הן הנקבוביות האלו, האם את מבינה על מה מדובר? ב) שנית, אין לי בעיה למרוח כל יום את המשחה, אבל עד מתי? עברו שנים רבות ואני עדיין מורח אותה, והנה כפי שראית כשניסיתי להפסיק קרתה התופעה הנ"ל - כיצד מפסיקים את השימוש במשחות אלו? תודה רבה, מתן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נקבוביות פתוחות ואקנה זכי בשנות העשרים ולעיתים גם בגיל מבוגר יותר, אין מניעה משימוש בתכשיר זה. היתרון של בנזק הוא שהחיידק שמעורב באקנה לא מפתח עמידות לתכשיר זה. ממליצה להמשיך 3 פעמים בשבוע באופן קבוע. ניתן לשלב עם סבון דרמקסול . בהצלחה!

השתמשתי ברצועות שעווה של Veet באזור שבין הגבות ונראה שהעור עדיין מגורה, אדמוני ובהיר יותר (כאילו מקולף, משיכה אולי עם חומר חזק מהרגיל) למרות שכבר עברו כ 20 שעות. מה אפשר לעשות לטיפול בעור אדמומי ומגורה? איך מעלימים את הכתם האדום.

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ על שימוש בשעווה בפנים היות ופוגע בשכבת האפידרמיס ועלול להשאיר פיגמנטציה. ממליצה למרוח ציקלפלסט או ציקלפט ולהקפיד על קרם הגנה.

שכחתי לציין שעשיתי את זה לבתי הצעירה כבת 11. מקווה שפיגמנטציה פחות קיימת אצל ילדים. חוץ מזה כמה פעמים ביום למרוח ומתי עליי לגשת לרופא לבדיקה אם הסימן נשאר. כלומר מתי אראה שיפור?

וכמובן תודה רבה ד״ר על העזרה. מרגש שיש עזרה מרופאה בזמן כל כך קצר וקבלת תשובה נעימה ועוזרת.

24/03/2019 | 15:09 | מאת: בן 24

יש לי שריטה בפין בצד מתחת לראש ממש צמוד לראש העור התרחב /נמתח ויש כתם לבן עכב השריטה . העור הפך להיות רגיש והוא דבוק לראש הפין ולפעמים יש לי עקיצות כנראה מהשערות . מה ניתן לעשות בנידון ? והאם אני יכול להשתמש ב kelo cote עבור הצלקת ?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן למרוח קלוקוט

23/03/2019 | 18:43 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19. אני סובל בשנה האחרונה מתופעה שחוזרת על עצמה, והיא סוג של קשקשת באשכים. בדרך כלל זה קורה בבוקר, וכאשר אני מגרד אני רואה קילופי עור שנושרים. לפעמים הם אפורים ולפעמים אדומים, וגם על האשכים הם מופיעים בחלקם אדומים. העור גדל שוב וזה שוב מגרד ונושר. ניסיתי למרוח בעבר למיסיל. האם מדובר בפטריה ואז באמת טיפול בלמיסיל יעזור? יש דרך למנוע מזה לחזור? או האם זה עור מת שנושר? ואז אין מה לעשות? אציין שלפעמים גם אין גרד אבל בכל זאת יש קשקשים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להיבדק , אכן עשוי לאפיין פטרת אך לעיתים מדובר בגרד בלבד שגורם לעבוי והדגשת הקפלים.

23/03/2019 | 15:01 | מאת: רז

שלום רב מזה מס חודשים אני עם בעיית יובש בכף היד נסיתי עשרות קרמים שצרבו לי בלילה עקב היובש אני מתעורר ולא מצליח לישון מה מומלץ לעשות? בזמנו נתנו לי כדורי בילקסטין שגרמו לי כאבי בטן.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לנסות קרם של חברת ציקלפסט או ציקלפט הם עשירים בלחות . במידת הצורך ובמקרים קשים ניתן לשלב עם משחה סטרואידלית. ממליצה להיבדק על ידי רופא עור לשלול פטרת של כך יד, דרמטיטיס ועוד בהצלחה!

21/03/2019 | 23:00 | מאת: אורטל

שלום ד"ר. במקביל לטיפול בכדור טרבניאפין לציפורניים,הרופאת עור נתנה לי גם תמיסת אגיספור . יש לי כמה שאלות : 1.האם הטיפול יעיל יותר 2.האם התמיסה אכן ידועה בשיפורה של הציפורן? 3. האם צריך לשייף לפני את הציפורן?

ניתן לשלב ממליצה יותר על לק לוצריל פעם בשבוע בשילוב כדורים. לגבי אופן השימוש , יש לבדוק בהוראות על פי העלון המצורף לתרופה.

שלום ד"ר, קבעתי תור לופא עור אבלעליי לחכות הרבה זמן. צירפתי קובץ. אשמח אם תוכלי לומר לי לפי התמונה במה מדובר ואיזה טיפול לקחת? מדובר בגרד בלתי נסבל יש לפעמים הפוגות אבל כשזה מגרד זה כך מתנפח. מרחתי כל מיני משחות לפטריות שיש בבית אבל לא עוזר. והאם כדאי שאפגוש רופא עור לבקש כדורים? ושאלה אחרונה, היתכן שנדבקתי מהידית של הלייזר להורדת שיער? מדובר בידית שנצמדת לעור ועושה וואקום ואני לא בטוחה שמנקים אותה. תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גרד עשוי להיות סימפטום למספר בעיות , חשוב לבדוק האם ישנה פריחה ראשונית או לא. במידה ואין יש להשלים ברור גרד כולל תפקודי תריס, תפקודי כבד ועוד. הסיכוי להידבק דרך ידית לייזר אינו גבוה. בהצלחה!

20/03/2019 | 02:44 | מאת: אנסטסיה

איי סובלת מאקנה במצח לאחרונה התחלתי להשתמש במגבונים עם אלכוהול חזק אני רואה שיש שיפור וזה מייבש את החצוקנים האם זה בריא לשים אלכוהול על פנים?או שזה יפגע לי בעור המצח?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

19/03/2019 | 21:05 | מאת: הדס

היי, אני בת 28, מסיימת עוד חודש סבב שני של רואקוטן (סבב ראשון היה כשהייתי בת 18), נטלתי כמות מצטברת של 150 מ״ג/ק״ג ואני מאוד מרוצה. קראתי קצת - ואני מעוניינת להשתמש בקרם/ג׳ל רטין A כשאסיים - גם בכדי למנוע ריגרסיה, ובעיקר לטיפול בקמטים. ביקשתי מרופא העור שלי, אך הוא טען שאין לי קמטים ושאשכח מזה. השאלה היא כזו - האם יש טעם לגשת לרופא אחר? האם זה לא סביר להתחיל להשתמש ברטין a בגילי? למיטב הבנתי, זוהי תרופה שבראש ובראשונה מטפלת באקנה ובטוחה לשימוש מגיל די צעיר, ולכן אינני מבינה מדוע הרופא סרב בכל תוקף. 

לקריאה נוספת והעמקה
21/03/2019 | 14:38 | מאת: לאה

היי, קודם כל את צעירה ואין לך קמטים. קמטים נהיים עם הגיל כשהשומן מתחת לעור מתרוקן ואז יש נפילה של העור כלפי מטה זה מתבט כשהלחיים פחות מלאות ויש חריץ מהאף עד לפה. שקעים מהותיים מתחת לעיניים. כמובן שבגיגלאים ממש מבוגרים יש חריצים. כדי למנוע קמטים עד כמה שאפשר אסור להיחשף לשמש!! שהורסת את הקולגן והאלסטין. וגם עושה פיגמנטציה. צריך כל הזמן קרם הגנה ולא להיות בשמש. בכל מקרה סימני גיל יופיעו אצל כולן. לשאלתך: כשמשתמשים במשחה זו את חייבת להימנע מכל חשיפה לשמש!! וזה בעייתי בארצנו. ובטח לא ללכת לים. כי אז את עושה נזק לעור ויהיה לך בעתיד פיגמנטציה. העור נהיה יותר עדין בזמן השימוש. מעבר לזה זה חומצה ולכן צריך מינון נמוך כי העור יתחיל קצת להתקלף או להיות אדמדם שוב לא כולם אבל צריך לדעת להשתמש. עם הזמן מרקם העור הופך נעים ( נראה לי שגם תרופת הרוקטאן עשתה זאת) אבל ברגע שמפסיקים העור חוזר לקדמותו. בקיצור צריך כל הזמן להשתמש בזה. כדי לראות תוצאות. זה לא ימנע קמטים קשים בעתיד. המשחה הזו גורמת לחלוקת תאים טובה ולחידוש העור. אבל שוב עד גבול מסויים. את יכולה לקבל את זה גם מרופא משפחה. אבל לדעתי כדאי לך לחכות עם משחה זו כי באמת את צעירה וזה לא משהו שמונע.

אין בעיה למרוח רטין , חשוב להקפיד על הגנה מפני השמש בעת שימוש בתכשיר.

19/03/2019 | 15:54 | מאת: מאור

היי דר יש לי פסוראזיס אני בן 24 לאחר טיפולים שונים המליצו לי על טיפול ביולוגי הייתי אצל רופא עור שלי והוא אמר לי לקחת יומירה הלכתי לעוד התיעעצות והרופאה אמרה לי לקחת סטלרה אני נמצא במצב קשה כדי להחליט אשמח לקבל את תגובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שתי התרופות מעולות , בטוחות וממולצות. יומירה פועלת כנגד נוגדן מסוג TNF וסטלרה נגד אינרטרלוקינים 12 ו 23. ישנם שיקולים של קופת חולים, תדירות מתן והרופא. שתיהן טובות מאוד.

17/03/2019 | 21:20 | מאת: רונה

היי יש לי כבר כמה חודשים 2 פצעים בשפתי הפות, קצת גדלו ועכשיו גם כואבים מה זה יכול להיות? צרפתי תמונה וסמנתי בעיגולים את הפצעים אגש לרופא אבל בינתיים אשמח לתשובה x

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת הנגעים.

16/03/2019 | 21:33 | מאת: רינה

שלום רב אני בת 53. לאחר ביופסיה אובחנתי עם ליכן..... הטיפול שניתן לי, דרמובט. ובנוסף אמבטיות פובה. אפשר לקבל קצת מידע על המחלה, סיכויי הריפוי או חזרת המחלה. וסיכויי ההחלמה על ידי הטיפול שנראה לי אגרסיבי מאד. מה הסיכוי שעל ידי טיפולים בים המלח אפשר להירפא? אשמח לעזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, LSA מטופל לרוב בסטרואידים פוטנטיים כגון דרמובט למשך 6-12 שבועות ולאחר מכן טיפול תחזוקתי של 1-3 פעמים בשבוע, במקביל ליחוח וטיפול באסטרוגן מקומי מקל במידה ויש אי נוחות או רקמה צלקתית. חשוב להשלים גם ביופסיה לשלול התמרה סרטנית . בהצלחה!

שלום, LSA מטופל לרוב בסטרואידים פוטנטיים כגון דרמובט למשך 6-12 שבועות ולאחר מכן טיפול תחזוקתי של 1-3 פעמים בשבוע, במקביל ליחוח וטיפול באסטרוגן מקומי מקל במידה ויש אי נוחות או רקמה צלקתית. חשוב להשלים גם ביופסיה לשלול התמרה סרטנית . בהצלחה!

שלום, LSA מטופל לרוב בסטרואידים פוטנטיים כגון דרמובט למשך 6-12 שבועות ולאחר מכן טיפול תחזוקתי של 1-3 פעמים בשבוע, במקביל ליחוח וטיפול באסטרוגן מקומי מקל במידה ויש אי נוחות או רקמה צלקתית. חשוב להשלים גם ביופסיה לשלול התמרה סרטנית . בהצלחה!

ביומיים האחרונים אני מרגישה תחושה של גירוי עוקץ ושורף בעור באיזור הבטן כשהוא בא במגע של בגד או מעבר יד אבל העור נראה תקין לחלוטין. יכול להיות שזה פסיכולוגי? יש טעם לבדוק את העניין? בתקופה האחרונה הייתי ועדיין בלחץ נפשי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדוק האם ישנה פריחה ראשונית.

15/03/2019 | 20:57 | מאת: אמא

שלום, לבני בן ה-7 התחילו לאחרונה להיווצר סדקים כואבים ועמוקים בקפלים של בהונות הרגליים. כל כמה שבועות יש סדק חדש. ממה זה נובע? האם מומלץ לבצע בדיקות דם? ואיך מומלץ לטפל ? אני מורחת לו קרם "כפתן" או משחת פולידין או אלוורה מהגינה. זה עוזר אבל אחרי כמה שבועות נוצר סדק חדש באצבע אחרת או באותה אצבע. לכן קצת חוששת שיש פה משהו בעייתי שצריך לטפל בצורה מקיפה יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור, בשלב זה מומלץ למרוח ציקלפלסט או ציקלפט למילוי הסדקים. בהצלחה!

15/03/2019 | 05:21 | מאת: חן

הי רציתי לדעת האם הציפורן שלי תיפול כבר עבר חודש וחצי ויש לי שטף דם ואמרו לי תוך שבועיים שהיא תהפוך לשחור ותיפול והיא לא נפלה עדיין

לקריאה נוספת והעמקה

דרושה בדיקה של הציפורן

14/03/2019 | 23:33 | מאת: שליו

שלום כבר שבוע שורף לי מתחת לעיר באיזור הירך עשיתי בדיקות דם כלליות הכל היה תקין ועגים לא מצאתי פיתרון והפנו אותי לרופא אורטופד השאלה אף אחד עדין לא יודע מה יש לי

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לרופא עור

14/03/2019 | 02:12 | מאת: נורית

שלום אני שוקלת לעשות הסרת שיער בלייזר בפי הטבעת והישבן אצל קוסמטיקאית היא משתמשת במכשיר שנקרא candela שזה לייזר האם הלייזר של המכשיר יכול לגרום לפגמנטציה?כי שמעתי שלייזר הופך את הצבע של פי הטבעת שחור וכהה אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

כל טראומה כולל הסרת שיער עלול לגרום לפיגמנטציה

בנוגע למשחות טבעדרם ו- טרידרם: עד כמה חודשים אחרי הפתיחה מותר להשתמש בהם? זה לא כתוב בשום מקום. תודה

יש להתייעץ עם הרוקח

שלום, איך מרגיעים עור אדום ומלא פצעונים ומגרד לאחר טיפול קוסמטי עם חומרים פעילים? אין למי לפנות מתחמקים מלעזור. חייבת עזרה מה עושים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רופא עור, ניתן למרוח מספר ימים אפלומיצין( דורש מרשם) . ללא מרשם ניתן לנסות ציקלפט

13/03/2019 | 21:06 | מאת: מישהו

שלום, מזה כחצי שנה יש לי כמה נקודןת מוזרות בגוון אדמדם מבריק על עור שק האשכים. מצ"ב תמונה מוגדלת. במה מדובר?

כלי דם

13/03/2019 | 13:22 | מאת: סורו

אני מגלח את הרגליים ישלי שם הרבה שיער אבל יש שיער מתחת לעור תקוע בפנים איך אפשר להעלים אותו אני עושה טיפולים בלייזר עשיתי שלושה טיפולים השיער לא צומח הוא עדיין תקןע ביריכיים נראה כמו נקודות שחורות

לקריאה נוספת והעמקה

אין דרך להסרת השיערות למעט כירורגית ולא ממליצה.

אני אגיד לך ממה זה. ראשית בטוח שאתה רק מגלח ולא תולש? כי תלישה לא נכונה גוורמת לצמיחה לא נכונה. שנית גם מכנסיים יכולות לגרום לחיכוך ואז השיער צומח לא טוב. לי זה קרה ונלחצתי מאוד.. באמת זה תקוע מתחת לעור. אבל עכשיו זה הסתדר. אז תנסה לבדוק אם אתה מוריד נכון ואין משהו צמוד על העור.

13/03/2019 | 10:52 | מאת: אסתר9292

שלום ד"ר לפני כמה ימים שמתי לב לסימן בהיר באגודל, בשאר הציפורנים אין לי, יותר נכון לא שמתי לבץ האם אני צריכה לחשוש מיזה? ומה זה יכול להיות, ובמידה וזה משהו לא טוב האם יש לכך סימנים. אשמח להסבר תודה רבה.

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה

12/03/2019 | 21:38 | מאת: מישהי

היי, יש לי עור רגיש למדי ואני סובלת מאסטמה של העור (הכי קיצוני זה מתבטא בכפות הידיים). יש כמה דברים שמעניינים אותי... שמתי לב שבכל רגע של היום רמת האודם של כפות הידיים שלי משתנה. הן יכולות להיות מאוד אדומות כמה זמן, אחכ פחות ואז שוב יותר... מאוד משתנה במהלך היום (אלא אם כן המצב כבר ממש חמור ואז הן אדומות מאוד כל הזמן). אני מודעת לזה שהרבה דברים מחמירים את זה, כמו: מגע במים, חומרים, אוויר קר ויבש.. אבל עדיין לפעמים השינויים כל כך מהירים בלי שהשתנה משהו חיצוני. יש הסבר לכך?? אני מאוד רגישה להזעה. אחרי פעילות גופנית אני אדומה באופן קיצוני בכל הגוף. לפעמים לוקח שעה שעתיים עד שהאודם בפנים נרגע. לפעמים גם מגרד לי בשלב שאחרי הפעילות הגופנית. אנשים שמכירים אותי תמיד צוחקים על זה...בנוסף, לפעמים גם יש לי גרד בזמן מאמץ (מתחיל בירכיים ומתפשט לכל הגוף).. תופעה נוספת שגורמת לאנשים קצת לצחוק... כל דבר קטן שקצת לוחץ לי על העור- משאיר סימן משמעותי גם כן לשעה שעתיים. לאנשים אחרים זה לא משאיר סימן כלל או משאיר סימן קטן שעובר תוך דקות. לפעמים גם זה יוצר אצלי גרד. אשמח להסבר לתופעות השונות :) תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקת כפות ידיים ( האם ישנה פריחה אמיתית) לגבי הזעת יתר ממוקדת ישנם מספר פתרונות וממליצה לפנות לרופא עור בהצלחה!

12/03/2019 | 18:41 | מאת: צליל

שלום ד"ר, כאמור הציפורניים בקצה ממש מחוברות לעור כך שקשה לדחוף ברווח משהו. אבחנתי שבציפורן של האגודל ברגל יש רווח אבל רק בחלק של הציפורן החלק השני מחובר. כמו כן הציפורן קצת לבנה בחלק זה. ודבר אחרון יש לי מעין שחור או שטף דם בציפורן ודבר אחרון מידי פעם זה כואב לי. אז חשבתי אולי שזה בגלל שהחלק של הציפורן התרומם ולכן הציפורן נלחצת מהנעל או משהו? האם זו פטריה? ושאלה הוספת: הייתי לפני 6 שנים אצל רופא עור עקב גרד במפשעות. המפשעות שינו צבע שחור. והעור נראה דק ואחר. הגרד היה מלווה בהתרוממות העור והתקלפות כמו נשל. רופא העור אמר שלא רואה דבר. לאחרונה שוב מידי פעם גרד נוראי והעור יבש ונראה גם לבן וכאמור כל המפשעות שחור אפור. בצידי המפשעות ( מחוץ לקו התחתונים) הבנתי במעין בליטות וזה בעיגולים. אני שמה משחה ואז זה נעלם ואז שוב. הגרד לא כל הזמן. נכון שזו פטריה? אפשר לעשות משטח? מה לעשות כשבאים לרופא וזה לא נראה לעין? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליצה להשלים משטח לפטרת מה ציפורניים והמפשעה.

שלום רב אני גבר שמתקרב לגיל שלושים יש לי עור יבש אז משתמש בקרם לחות בכל הגוף הגוף שלי תמיד היה חלק בלי שיער התחלתי לארונה להתשמש בשמן נבט חיטה ואני רואה שמתחיל לצמוח לי שיער הגב ובחזה בחיים לא היה לי שיער שם האם קרמי לחות ושמן נבט חיטה קשורים לצמיחת שיער אשמח לשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי

שלום רב מזה מס שנים אני עם עור יבש,בעבר היה לי פטריה בכף הרגל.שחלפה.סובל גם מבלפריטיס. מאז דצמבר לפני מס חודשים.עקב תגובה אלרגית לחומר חיטוי נוצרה במקום אדמומיות מקומית על שתי כפות הידיים.המקום מעט רגיש,ולפעמים בבוקר רגיש למגע ויבש. לפעמים גם מעט על יד האצבעות.אין כאבים אין גרד חזק. מצד שני בנגיעה עם סבון ומים חמים יש מיד תחושת יובש לא נעימה, כמו כן בימים מאד מאד קרים בהם אני יוצא מהבית,או בימים של גשם ורוח.אז מרגיש אי נוחות רבה ונאלץ לשים על היד כפפות ,אחרת הידיים מתייבשות לי במהירות.כנ"ל בימי גשם.לפעמים התחושה הראשונית היא סוג של צריבה ואח"כ גרד לא נעים האם זה אופייני? הרופא נתן לי קרם טיפולי-יו קאר לטיפול ביובש ואדמומיות,כשאני שם את הקרם זה מיד מקל ומרגיע למס שעות לפעמים להרבה זמן.המליץ על פעמיים ביום. מצד שני אני כרגע לא עובד עקב המצב הרופא ציין נכות של כ 5%-10% למה הכוונה במצב העור? האם זה אומר שלא ניתן לעבוד עם בעיה של יובש בכף היד?? האם זה יחייב אותי להחליף מקצוע? אין במקום קילופי עור אבל יש סוג של פתיתים קטנים בצבע לבן לפעמים באזור האם יש קשר? קיבלתי המלצה על שימוש בחמאת שיאה וקרם מסוג דרמקור לחולי פורזיאזוס האם מומלץ גם לבעיות יובש בכף היד? בברכה מור לנקביץ

10/03/2019 | 22:23 | מאת: עופר

היי דןקטור אני נוטל ראוקטן 40 מ"ג הדבר גורם לי ליובש קיצוני בשפתיים ובעור הפנים ניסיתי מספר משחות אך ללא הטבה כלשהי כולל ווזלין האם תוכל להמליץ עם משחה שמתאימה להקלה חלקית לפחות?

לקריאה נוספת והעמקה

פלקסיטול וציקלפלסט לשפתיים

שלום לאחרונה שמתי לב שהופיעו קווים לאורך הציפורניים בכפות הרגלים מה יכוחה להיות הסיבה לכך . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין חשש היות ומדובר בפסים כהים במספר ציפורניים. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה ולהשלמת אנמנזה- חשיפה לתרופות חדשות, מתכות , תפקודי תריס, ברזל ועוד

10/03/2019 | 21:07 | מאת: נעומי

היי התתתנתי לפני חודשיים יש לציין שלפני כן לא קיימתי יחסי מין בכלל. לפני כשבוע הופיעו לי כמה שלפוחיות באזור איבר המין בהתחלה הם לא היו מגרדים ולפני כשלושה ימים התחילו גירודים ממש מעצבנים יש לציין שגם בחודש האחרון יש לי ריח שתן מוזר *נ.ב - אני עוברת טיפולי לייזר ממה זה יכול לנבוע???אני קצת לחוצה יכול להיוץ שזה יבלות ? פטרייה ? או הרפס?

לקריאה נוספת והעמקה

מקבץ שלפוחיות עשוי לאפיין זיהום הרפטי, ממליצה לפנות לרופא עור לאבחון וטיפול

שלום, אני בת 35,בריאה. לפני כחודש התחיל גירוד שנראה כמו עקיצה, בין אצבע 2-3.המצב החמיר והגירוד עבר גם לאצבע 3-4.רופא עור נתן לי טרידרם, בה השתמשתי כשבוע וחצי שלא עוזרת. כעת יש שלפוחיות שכל הזמן מפרישות נוזל, אשר לא מאפשר לפצעים להתייבש,מלווה בגרד נוראי. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שלפוחיות ברגליים עשויות להיות משנית לפטרת, אקזמה דיסהידרוטית, טראומה. ממליצה לפנות לרופא עור לבדיקה חוזרת. בהצלחה!

09/03/2019 | 20:36 | מאת: מירי

שלום רב. אבא שלי אדם בן 80 בריא בדר״כ. יש לו כעת פצע בראש שכואב לו וכן אדמומיות מסביבו. אני אצרף תמונה ואבקש לדעת מה זה ומה הטיפול לכך והאם יש צורך לפנות לאן שהוא. תודה.

ממליצה לפנות לרופא עור ולהפנות לביופסיה בשיטת מונס